mate-panel 1.26.0 - en to sl translation catalogue (618 entries)

en: "%s" has quit unexpectedly
sl: "%s" se je nepričakovano končal

en: %A, %B %d %Y
sl: %A, %d %B %Y

en: %s has no use what-so-ever. It only takes up disk space and compilation time, and if loaded it also takes up precious panel space and memory. Anybody found using it should be promptly sent for a psychiatric evaluation.
sl: %s je popolnoma neuporabnen. Po nepotrebnem zaseda diskovni prostor, korišča prevajalni čas in če je naložen, zaseda dragocen prostor na pultu in v pomnilniku. V primeru, da jo uporabljate, predlagamo, da si privoščite dolg odmor.

en: %s the Fish
sl: Riba %s

en: %s the Fish Says:
sl: Riba %s pravi:

en: %s the Fish, a contemporary oracle
sl: Riba %s, sodobni orakelj

en: %s the Fish, the fortune teller
sl: Riba %s, prerokovalka

en: %s, %s
sl: %s . %s

en: %s, feels like %s
sl: %s, ki jih občutimo kot %s

en: (empty)
sl: (prazno)

en: (with minor help from George)
sl: (z manjšo pomočjo Georgea)

en: - Edit .desktop files
sl: - Urejanje datotek .desktop

en: <i>(optional)</i>
sl: <i>(izbirno)</i>

en: <small><i>Type a city, region, or country name and then select a match from the pop-up.</i></small>
sl: <small><i>Vpišite ime mesta, območja ali države in nato izberite želeno mesto iz pojavnega okna.</i></small>

en: <small>Opaque</small>
sl: <small>Prekriven</small>

en: <small>Set...</small>
sl: <small>Nastavi ...</small>

en: <small>Set</small>
sl: <small>Nastavi</small>

en: <small>Transparent</small>
sl: <small>Prozoren</small>

en: A compact menu
sl: Strnjen meni

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
sl: Riba brez imena je precej dolgočasna riba. Poživite svojo ribo tako, da jo poimenujete.

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:MATE_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
sl: Seznam IID-jev apletov, ki jih bo pult prezrl. Na ta način lahko določenim vstavkom preprečite nalaganje in prikaz v meniju. Na primer, da preprečite vstavek mini-commander, v ta seznam dodajte 'OAFIID:MATE_MiniCommanderApplet'. Možnost zahteva ponovni zagon pulta.

en: A list of locations to display in the calendar window.
sl: Seznam mest, prikazanih v oknu koledarja.

en: A list of panel IDs. Each ID identifies an individual toplevel panel. The settings for each of these panels are stored in /apps/panel/toplevels/$(id).
sl: Seznam ID-jev pultov. Vsak ID predstavlja samostojen vrhnji pult. Nastavitve vsakega pulta posebej so shranjene v /apps/panel/toplevels/$(id).

en: A list of panel object IDs. Each ID identifies an individual panel object (e.g. a launcher, action button or menu button/bar). The settings for each of these objects are stored in /apps/panel/objects/$(id).
sl: Seznam ID-jev predmetov pulta. Vsak ID predstavlja samostojen vstavek pulta (npr.: zaganjalnik, gumb dejanja ali gumb menija).  Nastavitve za vsakega izmed predmetov so shranjene v /apps/panel/objects/$(id).

en: A pop out drawer to store other items in
sl: Pojavni predalnik, v katerega se shrani druge predmete

en: A separator to organize the panel items
sl: Ločilnik za razporejanje predmetov na pultu

en: A simple applet for testing the MATE panel
sl: Enostaven aplet za preizkušanje pulta MATE

en: A_bout Panels
sl: _O pultu ...

en: About Clock
sl: O Uri

en: About Fish
sl: O Ribi

en: About Notification Area
sl: O obvestilnem območji

en: About Show Desktop Button
sl: O Pokaži ikono namizja

en: About Window List
sl: O seznamu oken

en: About Window Selector
sl: O Izbirniku oken

en: About Workspace Switcher
sl: O preklopniku delovnih površin

en: About the MATE Panel
sl: O pultu namizja MATE

en: Access documents, folders and network places
sl: Dostop do dokumentov, map in omrežnih mest

en: Action button type
sl: Vrsta dejanja gumba

en: Ad_just Date & Time
sl: _Nastavi datum in uro

en: Add this as _drawer to panel
sl: Dodaj kot _predalnik na pult

en: Add this as _menu to panel
sl: Dodaj kot _meni na pult

en: Add this launcher to _desktop
sl: Dodaj zaganjalnik na _namizje

en: Add this launcher to _panel
sl: Dodaj zaganjalnik na _pult

en: Add to Drawer
sl: Dodaj v predalnik

en: Add to Panel
sl: Dodaj na pult

en: Allow workspace _wrap around in switcher
sl: Dovoli _ovijanje delovnih površin v preklopniku

en: An unknown error occurred while trying to open "%s".
sl: Med odpiranjem "%s" se je pojavila neznana napaka.

en: And many, many others…
sl: In veliko, veliko drugih ...

en: Animation
sl: Animacija

en: Animation speed
sl: Hitrost animacije

en: Applet IID
sl: IID apleta

en: Applet IIDs to disable from loading
sl: IID-ji apletov, ki naj se jim prepreči nalaganje

en: Application
sl: Program

en: Application Launcher...
sl: Zaganjalnik programov ...

en: Application does not accept documents on command line
sl: Program ne sprejme dokumentov v ukazni vrstici

en: Application in Terminal
sl: Program terminala

en: Applications
sl: Programi

en: Area where notification icons appear
sl: Območje, kjer se pojavi obvestilna ikona

en: Arro_ws on hide buttons
sl: Pu_ščice na gumbih za skrivanje

en: Autoclose drawer
sl: Samodejno zapri predalnik

en: Automatically hide panel into corner
sl: Samodejno skrij pult v kot

en: Background
sl: Ozadje

en: Background _image:
sl: _Slika ozadja:

en: Background color
sl: Barva ozadja

en: Background color opacity
sl: Raven prekrivnosti barve ozadja

en: Background image
sl: Slika ozadja

en: Background type
sl: Vrsta ozadja

en: Behaviour
sl: Obnašanje

en: Bookmarks
sl: Zaznamki

en: Bottom Panel
sl: Spodnji pult

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
sl: Brskanje po vseh krajevnih in oddaljenih diskih in mapah, ki so dostopni s tega računalnika

en: Browse and run installed applications
sl: Brskanje in zaganjanje nameščenih programov

en: Browse bookmarked and local network locations
sl: Brskanje med zaznamki in mesti krajevnega omrežja

en: C_lear
sl: P_očisti

en: Calendar
sl: Koledar

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
sl: Ni mogoče poslati naslovov URI dokumenta na vnos namizja 'Vrsta=Povezava'

en: Cannot delete this panel
sl: Pulta ni mogoče izbrisati

en: Cannot find an empty spot
sl: Ni mogoče najti praznega mesta

en: Center panel on x-axis
sl: Usredini pult na osi X

en: Center panel on y-axis
sl: Usredini pult na osi Y

en: Change desktop appearance and behavior, get help, or log out
sl: Spreminjanje videza in obnašanja namizja, dostop do pomoči in odjave.

en: Choose Location
sl: Izbor mesta

en: Choose a file to append to the command...
sl: Izberite datoteko, ki naj se pripne ukazu ...

en: Choose a file...
sl: Izbor datoteke ...

en: Choose an application...
sl: Izbor programa ...

en: Choose an icon
sl: Izbor ikone

en: City Name
sl: Ime mesta

en: City Time Zone
sl: Časovni pas mesta

en: Classic Menu
sl: Klasičen meni

en: Clear Recent Documents
sl: Počisti nedavne dokumente

en: Clear Recent Documents...
sl: Počisti nedavne dokumente ...

en: Clear all items from the recent documents list
sl: Počisti vse predmete s seznama nedavnih dokumentov

en: Clear the Recent Documents list?
sl: Ali naj se počisti seznam nedavnih dokumentov?

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
sl: Kliknite za skritje vseh oken in prikaz namizja.

en: Click here to restore hidden windows.
sl: Kliknite za povrnitev skritih oken.

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
sl: Kliknite na okno za vsiljen konec programa. Za preklic pritisnite tipko <ESC>.

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
sl: Kliknite gumb za prebrskanje datoteke, katere ime bo pripeto ukaznemu nizu.

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
sl: Kliknite gumb za zagon izbranega programa ali ukaza v vnosnem polju ukaza.

en: Click to hide month calendar
sl: Kliknite za skrivanje mesečnega koledarja

en: Click to view month calendar
sl: Kliknite za ogled mesečnega koledarja

en: Clock
sl: Ura

en: Clock Applet Factory
sl: Tovarna apleta ure

en: Clock Format
sl: Zapis ure

en: Clock Preferences
sl: Možnosti ure

en: Co_lor:
sl: _Barva:

en: Co_mmand to run when clicked:
sl: _Ukaz, ki naj se izvrši ob kliku:

en: Co_mment:
sl: Ko_mentar:

en: Comm_and:
sl: _Ukaz:

en: Command icon
sl: Ikona ukaza

en: Command to execute on click
sl: Ukaz, ki naj se izvrši ob kliku

en: Compact Menu
sl: Strnjen meni

en: Complete panel lockdown
sl: Popoln zaklep pulta

en: Computer
sl: Računalnik

en: Computer Clock
sl: Računalniška ura

en: Confirm panel removal
sl: Potrdi odstranitev pulta

en: Connect to Server...
sl: Povezava s strežnikom ...

en: Connect to a remote computer or shared disk
sl: Povezava z oddaljenim strežnikom ali diskom v souporabi

en: Controls the maximum size of the history of the "Run Application" dialog. A value of 0 will disable the history.
sl: Nadzira največjo velikost pogovornega okna zgodovine »Zaženi program«. Vrednost 0 bo onemogočila zgodovino.

en: Copy _Date
sl: Kopiraj _datum

en: Copy _Time
sl: Kopiraj _čas

en: Copy a launcher from the applications menu
sl: Kopiraj zaganjalnik iz menija programov

en: Copyright © 1997-2003 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright © 2004 Vincent Untz
    Copyright © 2011-2021 MATE developers
sl: Avtorske pravice © 1997-2003 Free Software Foundation, Inc.
    Avtorske pravice © 2004 Vincent Untz
    Avtorske pravice © 2011-2021 razvijalci MATE

en: Copyright © 1998-2002 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright © 2002-2005 Vincent Untz
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
sl: Avtorske pravice © 1998-2002 Free Software Foundation, Inc.
    Avtorske pravice © 2002-2005 Vincent Untz
    Avtorske pravice © 2012-2021 razvijalci MATE

en: Copyright © 1998-2004 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
sl: Avtorske pravice © 1998-2004 Free Software Foundation, Inc.
    Avtorske pravice © 2012-2021 razvijalci MATE

en: Copyright © 2000 Helix Code, Inc.
    Copyright © 2001 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright © 2003 Sun Microsystems, Inc.
    Copyright © 2011 Perberos
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
sl: Avtorske pravice © 2000 Helix Code, Inc.
    Avtorske pravice © 2001 Free Software Foundation, Inc.
    Avtorske pravice © 2003 Sun Microsystems, Inc.
    Avtorske pravice © 2011 Perberos
    Avtorske pravice © 2012-2021 razvijalci MATE

en: Copyright © 2002 Red Hat, Inc.
    Copyright © 2003-2006 Vincent Untz
    Copyright © 2011 Perberos
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
sl: Avtorske pravice © 2002 Red Hat, Inc.
    Avtorske pravice © 2003-2006 Vincent Untz
    Avtorske pravice © 2011 Perberos
    Avtorske pravice © 2012-2021 razvijalci MATE

en: Copyright © 2002 Red Hat, Inc.
    Copyright © 2011 Perberos
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
sl: Avtorske pravice © 2002 Red Hat, Inc.
    Avtorske pravice © 2011 Perberos
    Avtorske pravice © 2012-2021 razvijalci MATE

en: Could not connect to server
sl: S strežnikom se ni mogoče povezati

en: Could not convert '%s' from UTF-8
sl: Ni mogoče pretvoriti '%s' iz UTF-8

en: Could not display help document
sl: Ni mogoče prikazati dokumenta pomoči

en: Could not display help document '%s'
sl: Ni mogoče prikazati dokumenta pomoči '%s'

en: Could not execute '%s'
sl: Ni mogoče izvršiti '%s'

en: Could not launch '%s'
sl: Ni mogoče zagnati '%s'

en: Could not launch application
sl: Programa ni mogoče zagnati

en: Could not open location '%s'
sl: Ni mogoče odpreti mesta '%s'

en: Could not open recently used document "%s"
sl: Ni mogoče najti nedavno uporabljenega dokumenta "%s"

en: Could not run command '%s'
sl: Ni mogoče zagnati ukaza "%s"

en: Could not save directory properties
sl: Ni mogoče shraniti lastnosti mape

en: Could not save launcher
sl: Ni mogoče shraniti zaganjalnika

en: Could not show this URL
sl: Ni mogoče prikazati naslova URL

en: Could not use dropped item
sl: Ni mogoče uporabiti spuščenega predmeta

en: Create Launcher
sl: Ustvari zaganjalnik

en: Create _Launcher
sl: _Ustvari zaganjalnik

en: Create a new launcher
sl: Ustvari nov zaganjalnik

en: Create new file in the given directory
sl: Ustvari novo datoteko v podani mapi

en: Current Time:
sl: Trenutni čas:

en: Custom Application Launcher
sl: Zaganjalnik programov po meri

en: Custom format of the clock
sl: Zapis časa po meri

en: D_elete
sl: I_zbriši

en: D_on't Delete
sl: _Ne izbriši

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
sl: Določi, kdaj se okna istega programa v seznamu oken združujejo. Veljavne vrednosti so "nikoli", "samodejno" in "vedno".

en: Default panel layout
sl: Privzeta postavitev pulta

en: Delete this drawer?
sl: Ali naj se predalnik izbriše?

en: Delete this panel?
sl: Ali naj se pult izbriše?

[ctx: Desktop Folder]
en: Desktop
sl: Namizje

en: Directory Properties
sl: Lastnosti imenika

en: Disable Force Quit
sl: Onemogoči vsiljeno končanje

en: Disable connection to session manager
sl: Onemogoči povezavo z upravljalnikom seje

en: Display
sl: Prikaz

en: Display a swimming fish or another animated creature
sl: Prikaži plavajočo ribo ali drugo animirano bitje

en: Display all workspaces
sl: Prikaži vse delovne površine

en: Display workspace names
sl: Prikaži imena delovnih površin

en: Displays the history in reverse. Provides a consistent view for terminal users as the up key will select the most recent entry.
sl: Prikaže zgodovino v obratni smeri. Zagotavlja konsistenten pogled za uporabnike terminala, saj bo tipka gor izbrala najnovejši vnos.

en: Do you want to delete the applet from your configuration?
sl: Ali želite izbrisati aplet iz nastavitev?

en: Draw arrow in menu button
sl: Nariši puščico na gumbu menija

en: Drawer
sl: Predalnik

en: Drawer Properties
sl: Lastnosti predalnika

en: E_xpand
sl: _Razširi

en: East
sl: Vzhod

en: Edit
sl: Uredi

en: Edit Location
sl: Uredi mesto

en: Enable SNI support
sl: Omogoči SNI podporo

en: Enable animations
sl: Omogoči animacije

en: Enable arrows on hide buttons
sl: Omogoči puščice na gumbih skrivanja

en: Enable autocompletion in "Run Application" dialog
sl: Omogoči samodejno dopolnjevanje v pogovornem oknu "Zaženi program"

en: Enable hide buttons
sl: Omogoči gumbe skrivanja

en: Enable program list in "Run Application" dialog
sl: Omogoči seznam programov v pogovornem oknu "Zaženi program"

en: Enable tooltips
sl: Omogoči orodne namige

en: Error
sl: Napaka

en: Error displaying help document
sl: Napaka med prikazovanjem dokumenta pomoči

en: Execute the run dialog
sl: Izvedi pogovorno okno zagona

en: Expand list of locations
sl: Razširi seznam mest

en: Expand program list in "Run Application" dialog
sl: Razširi seznam programov v pogovornem oknu "Zaženi program"

en: Expand to occupy entire screen width
sl: Razširi na celotno širino zaslona

en: FILE
sl: DATOTEKA

en: Factory for clock applet
sl: Tovarna za aplet ure

en: Factory for notification area
sl: Tovarna za obvestilno območje

en: Factory for the window navigation related applets
sl: Tovarna za aplete, povezane s krmarjenjem med okni

en: Failed to load %s: %s
sl: Ni mogoče naložiti %s: %s

en: Failed to load applet %s
sl: Nalaganje apleta %s ni uspelo

en: Failed to set the system time
sl: Nastavitev sistemskega časa je spodletela

en: Failed to set the system timezone
sl: Nastavitev časovnega pasa je spodletela

en: File System
sl: Datotečni sistem

en: File is not a valid .desktop file
sl: Datoteka ni veljavna .datoteka namizja

en: Find an _item to add to "%s":
sl: Najdi _predmet za dodajanje v "%s":

en: Find an _item to add to the drawer:
sl: Najdi _predmet za dodajanje v predalnik:

en: Find an _item to add to the panel:
sl: Najdi _predmet za dodajanje na pult:

en: Fish
sl: Riba

en: Fish Preferences
sl: Možnosti ribe

en: Fit image to panel
sl: Prilagodi velikost slike pultu

en: Force Quit
sl: Vsili končanje

en: Force a misbehaving application to quit
sl: Vsiljen konec neodzivnega programa

en: Force this application to exit?
sl: Ali naj bo program vsiljeno končan?

en: Frames in fish's animation
sl: Število sličic v animaciji ribe

en: From Whence That Stupid Fish Came
sl: Od kod je prišla ta neumna riba

en: General
sl: Splošno

en: Get the current time and date
sl: Pridobi trenutni čas in datum

en: Group windows when _space is limited
sl: Združi okna v skupine, ko je _prostor omejen

en: Hide Panel
sl: Skrij pult

en: Hide application windows and show the desktop
sl: Skrij okna programov in pokaži namizje

en: Highlight launchers on mouseover
sl: Poudari zaganjalnike ob prehodu miške

en: History for "Run Application" dialog
sl: Zgodovina pogovornega okna "Zaženi program"

en: Home Folder
sl: Domača mapa

en: Hour format
sl: Zapis časa

en: Icon '%s' not found
sl: Ikone '%s' ni mogoče najti

en: Icon not found
sl: Ikone ni mogoče najti

en: Icon to show in menu bar
sl: Ikona za prikaz v menijski vrstici

en: Icon used for object's button
sl: Ikona, uporabljena za gumb predmeta

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
sl: Izbrana možnost onemogoča prikaz pogovornega okna, ki vpraša ali je uporabnik prepričan o odstranitvi pulta.

en: If true, a drawer will automatically be closed when the user clicks a launcher in it.
sl: Izbrana možnost onemogoča samodejno zapiranje predalnika, ko uporabnik v njem klikne na zaganjalnik.

en: If true, a launcher is highlighted when the user moves the pointer over it.
sl: Izbrana možnost onemogoča poudarjanje zaganjalnika, ko je nad njem miška.

en: If true, an arrow is drawn over the menu button icon. If false, menu button has only the icon.
sl: Izbrana možnost omogoči prikaz puščice na ikoni gumba menija. Če možnost ni izbrana, je na gumbu menija samo ikona.

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
sl: Izbrana možnost določa prikaz puščic na gumbih skrivanja. Ta ključ se upošteva samo. če je omogočen ključ enable_buttons.

en: If true, autocompletion in the "Run Application" dialog is made available.
sl: Izbrana možnost omogoča samodejno dopolnjevanje v pogovornem oknu "Zaženi program".

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
sl: Izbrana možnost določa prikaz gumbov za stransko skrivanje pladnja na obeh njegovih koncih.

en: If true, display a weather icon.
sl: Izbrana možnost omogoča prikaz ikone vremena.

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
sl: Izbrana možnost omogoča ob času prikazan tudi datum.

en: If true, display seconds in time.
sl: Izbrana možnost omogoča prikaz sekund v uri.

en: If true, enable mouse scrolling in window list, otherwise disable mouse scrolling in window list.
sl: Če je možnost potrjena, bo drsenje z miško na seznamu oken omogočeno, sicer je drsenje z miško po seznamu oken onemogočeno.

en: If true, expand the list of locations in the calendar window.
sl: Izbrana možnost omogoča prikaz seznama krajev v oknu koledarja.

en: If true, hiding and un-hiding of this panel will be animated rather than happening instantly.
sl: Izbrana možnost določa animirano skrivanje in odkrivanje pulta, namesto hipnega dejanja.

en: If true, show applications item in menu bar.
sl: Izbrana možnost omogoča prikaz menija Programi v menijski vrstici.

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
sl: Izbrana mžnost omogoča prikaz datuma v oblačku namiga, ko je kazalka miške nad uro.

en: If true, show desktop item in menu bar.
sl: Izbrana možnost omogoča prikaz namizja v menijski vrstici.

en: If true, show icon in menu bar.
sl: Izbrana možnost omogoča prikaz ikone v menijski vrstici.

en: If true, show places item in menu bar.
sl: Izbrana možnost omogoča prikaz menija Mesta v menijski vrstici.

en: If true, show the temperature next to the weather icon.
sl: Izbrana možnost določa prikaz temperature ob ikoni vremena.

en: If true, show week numbers in the calendar.
sl: Izbrana možnost določa prikaz številk tednov v koledarju.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
sl: Izbrana možnost omogoča, da se seznam "Znani programi" v pogovornem oknu "Zaženi program" razširi ob odprtju pogovornega okna. Ta ključ se upošteva samo. če je omogočen ključ enable_program_list.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
sl: Izbrana možnost omogoča, da postane seznam "Znani programi" na voljo znotraj pogovornega okna "Zaženi program". Oblika prikaza seznama je podana s ključem show_program_list.

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
sl: Izbrana možnost določa obrnjenost ozadja, kadar je pult usmerjen navpično.

en: If true, the custom_icon key is used as a custom icon for the button. If false, the custom_icon key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object" or "drawer-object".
sl: Izbrana možnost omogoča, da je ključ custom_icon uporabljen kot prilagojena ikona za gumb, sicer je ključ prezrt. Ta ključ se upošteva samo. če je ključ object_type nastavljen na "menu-object" ali "drawer-object".

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
sl: Izbrana možnost omogoča, da bo animacija ribe na navpičnem pultu prikazana obrnjeno.

en: If true, the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
sl: Izbrana možnost določa spremenjeno velikost slike (razmerje slike bo ohranjeno) na višino pulta (če je vodoraven).

en: If true, the image will be scaled to the panel dimensions. The aspect ratio of the image will not be maintained.
sl: Izbrana možnost določa prilagoditev slike velikosti pultu. Razmerje slike ne bo ohranjeno.

en: If true, the menu_path key is used as the path from which the menu contents should be constructed. If false, the menu_path key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object".
sl: Izbrana možnost omogoča, da je ključ menu_path uporabljen kot pot, iz katere se ustvari vsebina menija, sicer je ključ prezrt. Ta ključ se upošteva samo. če je ključ object_type nastavljen na "menu-object".

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
sl: Izbrana možnost določa, da se pult samodejno skrije za rob zaslona, ko nad njim ni miškinega kazalca. Premik kazalca ob rob zaslona povzroči ponovno odkritje pulta.

en: If true, the panel provides support for SNI.
sl: Izbrana možnost pulta zagotovi podporo za SNI.

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
sl: Izbrana možnost onemogoča uporabniku vsiljeno končanje programov tako, da odstrani možnost iz menija.

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
sl: Izbrana možnost onemogoča spreminjanje nastavitev pulta. Nekateri apleti morajo biti zaklenjeni posebej. Po izbiri je treba pult ponovno zagnati.

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
sl: Izbrana možnost določa razširitev pulta na celotno širino zaslona (višino, če je pult navpičen). V tem načinu je lahko pult postavljen le na rob zaslona. Obratno pa bo pult velik le toliko, da bodo lahko na njem vsi apleti, zaganjalniki in gumbi.

en: If true, the position of the object is interpreted relative to the right (or bottom if vertical) edge of the panel.
sl: Izbrana možnost omogoča, da je položaj predmeta določen glede na desni (ali spodnji, če je navpičen) rob pulta.

en: If true, the user may not move the applet without first unlocking the object using the "Unlock" menuitem.
sl: Izbrana možnost omogoča, da uporabnik ne more prestaviti apleta, brez predhodnega odklepanja predmeta z uporabo možnosti "Odkleni" iz menija predmeta.

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
sl: Izbrana možnost določa, da bo seznam oken prikazal okna vseh delovnih površin, sicer bodo prikazana le okna trenutne delovne površine.

en: If true, the workspace switcher will allow wrap-around, which means switching from the first to the last workspace and vice versa via scrolling.
sl: Izbrana možnost omogoči preklopniku delovnih površin ovijanje, kar pomeni preklapljanje s prve na zadnjo delovno površino in obratno z drsenjem.

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
sl: Izbrana možnost omogoča prikaz vseh delovnih površin, sicer je prikazana le trenutna.

en: If true, the workspaces in the workspace switcher will display the names of the workspaces. Otherwise they will display the windows on the workspace. This setting only works when the window manager is Marco.
sl: Izbrana možnost omogoča prikaz imen delovnih površin v preklopniku. V nasprotnem primeru bodo prikazana njihova okna. Ta nastavitev deluje samo v primeru, da je upravljalnik oken Marco.

en: If true, the x and x_right keys are ignored and the panel is placed at the center of the x-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the x and x_right keys specify the location of the panel.
sl: Izbrana možnost omogoča, da je vrednost koordinate Y prezrta in se pult postavi na sredino osi X. Sprememba velikosti pulta se odraža na obeh straneh pulta sorazmerno. Neizbrana možnost natančno določa lego pulta osi X.

en: If true, the y and y_bottom keys are ignored and the panel is placed at the center of the y-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the y and y_bottom keys specify the location of the panel.
sl: Izbrana možnost omogoča, da je vrednost koordinate Y prezrta in se pult postavi na sredino osi Y. Sprememba velikosti pulta se odraža na obeh straneh pulta sorazmerno. Neizbrana možnost natančno določa lego pulta osi Y.

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
sl: Izbrana možnost določa, da se ob povečanju okna to premakne na trenutno delovno površino, sicer se preklopi cela delovna površina.

en: If true, tooltips are shown for objects in panels.
sl: Izbrana možnost omogoča prikaz namigov predmetov pultov.

en: If you choose to force an application to exit, unsaved changes in any open documents in it might get lost.
sl: V primeru, da je program vsiljeno končan, bodo izgubljeni vsi odprti dokumenti programa.

en: If you clear the Recent Documents list, you clear the following:
    • All items from the Places → Recent Documents menu item.
    • All items from the recent documents list in all applications.
sl: Med čiščenjem seznama nedavnih dokumentov bodo počiščeni:
    • vsi predmeti iz menija Mesta → predmet menija Nedavni dokumenti.
    • vsi predmeti iz seznamov nedavnih dokumentov vseh programov.

en: If you reload a panel object, it will automatically be added back to the panel.
sl: V primeru, da ponovno naložite predmet pulta, se bo samodejno dodal nazaj na pult.

en: Image Background Details
sl: Podrobnosti slike ozadja

en: Images
sl: Slike

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
sl: V okoljih s Xineramo je mogoče imeti pulte na vsakem zaslonu posebej. Možnost določa trenutni zaslon, na katerem je prikazan pult.

en: Interpret position relative to bottom/right edge
sl: Določi mesto glede na na spodnji/desni rob

en: Key %s is not set, cannot load launcher
sl: Ključ %s ni nastavljen, zato ni mogoče naložiti zaganjalnika

en: L_atitude:
sl: Geografska _širina:

en: L_ongitude:
sl: Geografska _dolžina:

en: Launch other applications and provide various utilities to manage windows, show the time, etc.
sl: Zagon drugih programov za zagotovitev različnih pripomočkov za upravljanje z okni, prikazom časa ...

en: Launcher Properties
sl: Lastnosti zaganjalnika

en: Launcher location
sl: Mesto zaganjalnika

en: Left Panel
sl: Levi pult

en: List of known applications
sl: Seznam znanih programov

en: List of locations
sl: Seznam mest

en: Loc_k To Panel
sl: Zak_leni na pult

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
sl: Krajevno iskanje dokumentov in map po imenu ali vsebini

en: Location
sl: Mesto

en: Locations
sl: Mesta

en: Lock Screen
sl: Zakleni zaslon

en: Lock the object to the panel
sl: Zakleni predmet na pult

en: Log Out %s...
sl: Odjava %s ...

en: Log Out...
sl: Odjava ...

en: Log out %s of this session to log in as a different user
sl: Odjava uporabnika %s za prijavo drugega uporabnika

en: Log out of this session to log in as a different user
sl: Odjava iz trenutne seje in prijava z drugimi uporabniškimi podatki

en: Look at today's date!
sl: Poglejte današnji datum!

en: Main Menu
sl: Glavni meni

en: Maximum history size for "Run Application" dialog
sl: Največja velikost zgodovine za pogovorno okno »Zaženi program«

en: Maximum number of menu items (i.e. bookmarks) that are displayed without being put in a submenu.
sl: Največje število elementov menija (tj. zaznamkov), ki so prikazani, ne da bi bili v podmeniju.

en: Maximum number of recent documents displayed in the Places menu
sl: Največje število nedavnih dokumentov, prikazanih v meniju Mesta

en: Maximum number of recent documents that are displayed in the Places menu at a time. If this is set to -1, all known recent documents will be displayed.
sl: Največje število nedavnih dokumentov, prikazanih naenkrat v meniju Mesta. Če je ta vrednost -1, bodo prikazani vsi znani nedavni dokumenti.

en: Menu bar icon size
sl: Velikost ikon v menijski vrstici

en: Menu content path
sl: Pot vsebine menija

en: Menu items icon size
sl: Velikost ikone elementov v meniju

en: Minimum icon size
sl: Najmanjša velikost ikon

en: Mount %s
sl: Priklopi %s

en: Mouse Scrolling
sl: Drsenje z miško

en: Move windows to current workspace when unminimized
sl: Ob povečanju okna le-to premakni na trenutno delovno površino

en: Name to identify panel
sl: Ime za določevanje pulta

en: Network
sl: Omrežje

en: Network Places
sl: Omrežna mesta

en: No URI provided for panel launcher desktop file
sl: Za datoteko namizja zaganjalnika pulta ni navedenega naslova URI

en: No URL was specified.
sl: Naslov URL ni naveden.

en: No application to handle search folders is installed.
sl: Ni nameščenega programa za iskanje map.

en: North
sl: Sever

en: Not a launchable item
sl: Predmet ni izvedljiv

en: Not compatible with Wayland
sl: Ni združljivo z Wayland

en: Not compatible with X11
sl: Ni združljivo z X11

en: Notification Area
sl: Obvestilno območje

en: Notification Area Factory
sl: Tovarna obvestilnega območja

en: Notification Area Preferences
sl: Nastavitve za Obvestilno območje

en: Number of _workspaces:
sl: Število _delovnih površin:

en: Object's position on the panel
sl: Položaj predmeta na pultu

en: Open '%s'
sl: Odpri '%s'

en: Open URL: %s
sl: Odpri naslov URL: %s

en: Open the contents of your desktop in a folder
sl: Odpri vsebino namizja v mapi

en: Open your personal folder
sl: Odpre vašo osebno mapo

[ctx: Orientation]
en: Bottom
sl: Dno

[ctx: Orientation]
en: Left
sl: Levo

[ctx: Orientation]
en: Right
sl: Desno

[ctx: Orientation]
en: Top
sl: Zgoraj

en: Panel
sl: Pult

en: Panel Display
sl: Prikazovanje pulta

en: Panel ID list
sl: Seznam ID-jev pulta

en: Panel Notification Area
sl: Obvestilno območje pulta

en: Panel Properties
sl: Lastnosti pulta

en: Panel attached to drawer
sl: Pult je pripet na predalnik

en: Panel autohide delay
sl: Premor pred samodejnim skrivanjem pulta

en: Panel autounhide delay
sl: Premor pred samodejnim odkrivanjem pulta

en: Panel object ID list
sl: Seznam ID-jev predmetov pulta

en: Panel object has quit unexpectedly
sl: Predmet pulta se je nepričakovano končal

en: Panel object type
sl: Vrsta predmeta pulta

en: Panel orientation
sl: Usmerjenost pulta

en: Panel size
sl: Velikost pulta

en: Pause per frame
sl: Premor med sličicami

en: Pick a color
sl: Izbor barve

en: Places
sl: Mesta

en: Protect your computer from unauthorized use
sl: Zavaruje računalnik pred neodobreno uporabo

en: Recent Documents
sl: Nedavni dokumenti

en: Removable Media
sl: Odstranljivi nosilci

en: Replace a currently running panel
sl: Zamenjaj trenutno zagnan pult

en: Rescan %s
sl: Ponovno preišči %s

en: Reset all panels?
sl: Ali želite ponastaviti vse pulte?

en: Reset the panel configuration to default
sl: Ponastavi nastavitve pulta na privzeto vrednost

en: Restore to current _workspace
sl: Povrni na trenutno _delovno površino

en: Restore to na_tive workspace
sl: Povrni na _izvorno delovno površino

en: Restoring Minimized Windows
sl: Povrnitev skrčenih oken

en: Reverse the history of the "Run Application" dialog
sl: Obrni smer zgodovine pogovornega okna »Zaženi program«

en: Right Panel
sl: Desni pult

en: Rotate image on vertical panels
sl: Zavrti sliko pri navpično postavljenih pultih

en: Rotate image when panel is _vertical
sl: Obrni sliko, kadar je pult postavljen _navpično

en: Rotate on vertical panels
sl: Zavrti predmet pri navpično postavljenih pultih

en: Rows in workspace switcher
sl: Vrstice v preklopniku delovnih površin

en: Run Application
sl: Zaženi program

en: Run Application...
sl: Zaženi program ...

en: Run an application by typing a command or choosing from a list
sl: Zagon programa z vpisom ukaza ali izborom iz seznama

en: Run in _terminal
sl: Zaženi v _terminalu

en: Run with _file...
sl: Zaženi z _datoteko ...

en: S_tyle:
sl: _Slog:

en: Search
sl: Iskanje

en: Search for Files...
sl: Poišči datoteke ...

en: Select an animation
sl: Izberite animacijo

en: Select an application to view its description.
sl: Izberite program za ogled opisa.

en: Select background
sl: Izbor ozadja

en: Select this box to run the command in a terminal window.
sl: Izberite to polje za zagon ukaza v terminalskem oknu.

en: Separator
sl: Ločilnik

en: Session management options:
sl: Možnosti upravljanja seje:

en: Set System Time
sl: Nastavitev sistemskega časa

en: Set System Time...
sl: Nastavitev sistemskega časa ...

en: Set _Background Image
sl: Določi sliko _ozadja

en: Set location as current location and use its timezone for this computer
sl: Nastavi mesto kot trenutno mesto in uporabi njegov časovni pas za ta računalnik

en: Set the default panel layout
sl: Nastavi privzeto postavitev pulta

en: Set the size of an icon used in menu bar. The panel must be restarted for this to take effect.
sl: Nastavi velikost ikon v menijski vrstici. Za uveljavitev sprememb se mora pult ponovno naložiti.

en: Set the size of icons used in the menu. The panel must be restarted for this to take effect.
sl: Nastavi velikost ikon uporabljene v menijski vrstici. Za uveljavitev sprememb se mora pult ponovno naložiti.

en: Set the theme icon name to use in menu bar.
sl: V menijski vrstici nastavite ime ikone teme.

en: Sh_ow windows from current workspace
sl: Pokaži okna _trenutne delovne površine

en: Show Desktop
sl: Pokaži namizje

en: Show Desktop Button
sl: Pokaži ikono namizja

en: Show _all workspaces in:
sl: Pokaži _vse delovne površine v:

en: Show _only the current workspace
sl: Pokaži le _trenutno delovno površino

en: Show _temperature
sl: Pokaži _temperaturo

en: Show _thumbnails on hover
sl: Pokaži _sličice ob prehodu

en: Show _weather
sl: Pokaži _vreme

en: Show applications menu
sl: Pokaži meni Programi

en: Show date in clock
sl: Pokaži datum v uri

en: Show date in tooltip
sl: Pokaži datum v namigu

en: Show desktop menu
sl: Pokaži meni namizja

en: Show hide _buttons
sl: Pokaži _gumbe za skrivanje

en: Show icon
sl: Pokaži ikono

en: Show list of known _applications
sl: Pokaži _seznam znanih programov

en: Show places menu
sl: Pokaži meni Mesta

en: Show seco_nds
sl: Pokaži _sekunde

en: Show session management options
sl: Pokaži možnosti upravljanja seje

en: Show temperature in clock
sl: Pokaži temperaturo v uri

en: Show the _date
sl: Pokaži _datum

en: Show time with seconds
sl: Pokaži čas s sekundami

en: Show weather in clock
sl: Pokaži vreme v uri

en: Show wee_k numbers in calendar
sl: Pokaži števil_ke tednov v koledarju

en: Show week numbers in calendar
sl: Pokaži številke tednov v koledarju

en: Show windows from a_ll workspaces
sl: Pokaži okna _vseh delovnih površin

en: Show windows from all workspaces
sl: Pokaži okna iz vseh delovnih prostorov

en: Show workspace _names in switcher
sl: Pokaži imena _delovnih površin v preklopniku

en: Shut Down...
sl: Izklop ...

en: Shut down the computer
sl: Izklopi računalnik

[ctx: Size]
en: Large
sl: Velike

[ctx: Size]
en: Medium
sl: Srednje

[ctx: Size]
en: Small
sl: Majhne

[ctx: Size]
en: X Large
sl: Zelo veliko

[ctx: Size]
en: X Small
sl: Zelo majhno

[ctx: Size]
en: XX Large
sl: Največje

[ctx: Size]
en: XX Small
sl: Najmanjše

en: Solid c_olor
sl: Eno_barvno

en: Some of these properties are locked down
sl: Nekatere od teh vrednosti so zaklenjene

en: South
sl: Jug

en: Specifies the background color for the panel in #RGB format.
sl: Navaja barvo ozadja pulta v obliki #RGB.

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
sl: Navaja datoteko, ki bo uporabljena kot slika ozadja. V primeru, da slika vsebuje kanal alfa, bo slika prikazana združeno s sliko ozadja namizja.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
sl: Navaja premor v milisekundah, preden se pult ob dotiku kazala miške samodejno odkrije. Ta ključ se upošteva samo. če je omogočen ključ auto_hide.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
sl: Navaja premor v milisekundah, preden se pult ob dotiku kazala miške samodejno skrije. Ta ključ se upošteva samo. če je omogočen ključ auto_hide.

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
sl: Navaja število točk, ki so vidni, ko se pult samodejno skrije za rob. Ta ključ se upošteva samo. če je omogočen ključ auto_hide.

en: Specifies the opacity of the background color format. If the color is not completely opaque (a value of less than 65535), the color will be composited onto the desktop background image.
sl: Navaja prosojnost barve ozadja. V primeru, da je vrednost manj kot 65535, se bo barva ozadja pulta združila z barvo ozadja namizja.

en: Specify a gsettings path in which the applet preferences should be stored
sl: Navedi pot za gsettings, v kateri naj bodo shranjene možnosti apleta

en: Specify an applet IID to load
sl: Navedi IID apleta za naložitev

en: Specify file containing saved configuration
sl: Navaja datoteko s shranjenimi nastavitvami

en: Specify session management ID
sl: Določi ID upravljanja seje

en: Specify the initial orientation of the applet (top, bottom, left or right)
sl: Navedite začetno usmerjenost apleta (vrh, dno, levo, desno)

en: Specify the initial size of the applet (xx-small, medium, large etc.)
sl: Navedite začetno velikost apleta (zelo zelo majhna, srednja, velika, itd.)

en: Speed unit
sl: Enota za hitrost

en: St_retch
sl: _Raztegni

en: Starting %s
sl: Začenjanje %s

en: Stretch image to panel
sl: Raztegni sliko na pultu

en: Sunrise: %s / Sunset: %s
sl: Sončni vzhod: %s / Sončni zahod: %s

en: Switch between open windows using a menu
sl: Preklopi med odprtimi okni s pomočjo menija

en: Switch between open windows using buttons
sl: Preklopi med odprtimi okni s pomočjo tipk

en: Switch between workspaces
sl: Preklopi med delovnimi površinami

en: Switcher
sl: Preklopnik

en: System
sl: Sistem

en: Temperature unit
sl: Enota za temperaturo

en: Test DBus Applet
sl: Preizkusi aplet DBus

en: Test applet utility
sl: Orodje za preizkus apletov

en: The Clock displays the current time and date
sl: Ura prikaže trenutni čas in datum

en: The MATE Panel
sl: Pult namizja MATE

en: The Window List shows a list of all windows in a set of buttons and lets you browse them.
sl: Seznam oken pokaže seznam vseh oken in hkrati omogoča brskanje s pomočjo gumbov.

en: The Window Selector shows a list of all windows in a menu and lets you browse them.
sl: Izbirnik oken prikazuje seznam vseh oken v meniju in vam omogoča brskanje med njimi.

en: The Workspace Switcher shows you a small version of your workspaces that lets you manage your windows.
sl: Preklopnik delovnih površin pokaže manjše sličice delovnih površin, ki omogočajo preklapljanje med njimi.

en: The action type this button represents. Possible values are "lock", "logout", "run", "search" and "screenshot". This key is only relevant if the object_type key is "action-applet".
sl: Vrsta dejanja, ki ga ta gumb predstavlja. Možne vrednosti so "lock" (zakleni), "logout" (odjava), "run" (zaženi), "search" (poišči) in "screenshot" (zajem zaslona). Ta ključ se upošteva samo, če je ključ object_type nastavljen na "action-applet".

en: The classic Applications, Places and System menu bar
sl: Klasičen Programi, Mesta in Sistem menijska vrstica

en: The command of the launcher is not set.
sl: Ukaz zaganjalnika ni nastavljen.

en: The configured command is not working and has been replaced by: %s
sl: Nastavljen ukaz ne deluje in je bil zamenjan z: %s

en: The default panels layout to use when panels are created or resetted.
sl: Uporabi privzete nastavitve pulta, ko so pulti ustvarjeni ali ponastavljeni.

en: The fish's animation pixmap
sl: Večbitna sličica animacije ribe

en: The fish's name
sl: Ime ribe

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
sl: Višina (širina za vodoravni pult) pulta. Pult samodejno določi najmanjšo velikost, na osnovi velikosti pisave in drugih kazalnikih. Največja vrednost je nastavljena na četrtino višine (ali širine) zaslona.

en: The icon of the command to be run.
sl: Ikona ukaza, ki bo zagnan.

en: The identifier of the panel attached to this drawer. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object".
sl: Določilo pulta, pripetega na ta predalnik. Ta ključ se upošteva samo. če je ključ object_type nastavljen na "drawer-object".

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
sl: Določilo vrhnjega pulta, ki vsebuje ta predmet.

en: The implementation ID of the applet - e.g. "ClockAppletFactory::ClockApplet". This key is only relevant if the object_type key is "external-applet" (or the deprecated "matecomponent-applet").
sl: Izvedbeni ID apleta - npr. "ClockAppletFactory::ClockApplet". Ta ključ se upošteva samo. če je ključ object_type nastavljen na "external-applet" (ali opuščeni "matecomponent-applet").

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
sl: Mesto datoteke .desktop, ki opisuje zaganjalnik. Ta ključ se upošteva samo. če je ključ object_type nastavljen na "launcher-object".

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object" and the use_custom_icon key is true.
sl: Mesto datoteke slike, ki se uporabi za ikono gumba predmeta. Ta ključ se upošteva samo. če je ključ object_type nastavljen na "drawer_object" ali "menu object" ter če je ključ use_custom_icon omogočen.

en: The location of the launcher is not set.
sl: Mesto zaganjalnika ni določeno.

en: The location of the panel along the x-axis, starting from the right of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the x key is used. If the value is greater than 0, then the value of the x key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
sl: Mesto pulta na osi X z začetkom na dnu zaslona. Če je vrednost -1, je le-ta prezrta in je uporabljena vrednost koordinate X. Če je vrednost večja od 0, je vrednost koordinate X prezrta. Ta ključ se upošteva samo. če je v nerazširjenem načinu. V razširjenem načinu je ta ključ prezrt in pult je postavljen ob rob zaslona, kot to določa ključ usmerjenosti.

en: The location of the panel along the x-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
sl: Mesto pulta na osi X. Ključ je uporabljen le v nerazširjenem načinu. V razširjenem načinu je ta ključ prezrt in pult je postavljen ob rob zaslona, kot to določa ključ usmerjenosti.

en: The location of the panel along the y-axis, starting from the bottom of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the y key is used. If the value is greater than 0, then the value of the y key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
sl: Mesto pulta na osi Y z začetkom na dnu zaslona. Če je vrednost -1, je le-ta prezrta in je uporabljena vrednost koordinate Y. Če je vrednost večja od 0, je vrednost koordinate Y prezrta. Ta ključ se upošteva samo. če je v nerazširjenem načinu. V razširjenem načinu je ta ključ prezrt in pult je postavljen ob rob zaslona, kot to določa ključ usmerjenosti.

en: The location of the panel along the y-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
sl: Mesto pulta na osi Y. Ključ je uporabljen le v običajnem načinu. Ta ključ se upošteva samo. če je v nerazširjenem načinu. V razširjenem načinu je ta ključ prezrt in pult je postavljen ob rob zaslona, kot to določa ključ usmerjenosti.

en: The minimum size an icon can have.
sl: Najmanjša velikost ikon, ki je mogoča.

en: The name of the directory is not set.
sl: Ime mape ni določeno.

en: The name of the launcher is not set.
sl: Ime zaganjalnika ni določeno.

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
sl: Usmerjenost pulta. Mogoče vrednosti so "zgoraj", "spodaj", "levo" in "desno". V razširjenem načinu možnost določa rob zaslona, na katerem se nahaja pult. V običajnem načinu je razlika med "zgoraj" in "spodaj" manj pomembna, saj obe vrednosti določata vodoravni pult. Pri možnosti "zgoraj" bo gumb menija postavil meni pod pult, pri možnosti "spodaj" pa nad pult.

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
sl: Pult je med nalaganjem "%s" naletel na napako.

en: The path from which the menu contents is contructed. This key is only relevant if the use_menu_path key is true and the object_type key is "menu-object".
sl: Pot, iz katere je ustvarjena vsebina menija. Ta ključ se upošteva samo. če je ključ use_menu_path omogočen ter da je ključ object_type nastavljen na "menu-object".

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
sl: Mesto predmeta pulta. Mesto je navedeno s številom točk od levega (oziroma vrhnjega) roba pulta.

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
sl: Hitrost animacij pulta. Mogoče vrednosti so "počasi", "srednje" in "hitro". Ta ključ se upošteva samo. če je omogočen ključ enable_animations.

en: The text to display in a tooltip for this drawer or this menu. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object".
sl: Besedilo, ki se pokaže v namigu tega predalnika ali menija. Ta ključ se upošteva samo. če je ključ object_type nastavljen na "drawer_object" ali "menu-object".

en: The type of this panel object.
sl: Vrsta tega predmeta pulta.

en: The unit to use when showing temperatures.
sl: Enota za prikaz temperature.

en: The unit to use when showing wind speed.
sl: Enota za prikaz hitrosti vetra.

en: The water needs changing
sl: Treba bo zamenjati vodo

en: This button lets you hide all windows and show the desktop.
sl: Gumb omogoča skrivanje vseh oken in prikaz namizja.

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
sl: To je ime, namenjeno prepoznavanju pulta. Ime se pojavi v nazivni vrstici okna pulta, s čimer se olajša prepoznavanje pulta.

en: This is the list of commands used in "Run Application" dialog. The commands are sorted descendingly by recency (e.g., most recent command comes first).
sl: To je seznam ukazov, uporabljenih v pogovornem oknu »Zaženi program«. Ukazi so razvrščeni padajoče po nedavnosti (npr. nazadnje uporabljeni ukazi so prvi).

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
sl: Ključ navaja, koliko vrstic (za vodoravno postavitev) ali stolpcev (za navpično postavitev) se pokaže v preklopniku delovnih površin. Ta ključ se upošteva samo. če je omogočen ključ display_all_workspaces.

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
sl: Ključ navaja ukaz, ki naj se izvrši ob kliku na ribo.

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
sl: Ključ navaja ime datoteke večbitne sličice, ki bo uporabljena za animacijo, prikazano v apletu ribe, glede na mapo večbitnih sličic.

en: This key specifies the format used by the clock applet when the format key is set to "custom". You can use conversion specifiers understood by strftime() to obtain a specific format. See the strftime() manual for more information.
sl: Ključ navaja obliko, ki naj jo uporablja vstavek ure, kadar je ključ oblike nastavljen na "custom" (po meri). Za določitev oblike lahko uporabite tudi oznake funkcije strftime(), ki so podrobneje zapisane v priročniku.

en: This key specifies the hour format used by the clock applet. Possible values are "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" and "custom". If set to "internet", the clock will display Internet time. The Internet time system divides the day into 1000 ".beats". There are no time zones in this system, so time is the same all over the world. If set to "unix", the clock will display time in seconds since Epoch, i.e. 1970-01-01. If set to "custom", the clock will display time according to the format specified in the custom_format key.
sl: Ključ navaja obliko zapisa ure v apletu ure. Mogoče vrednosti prikaza so "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" in "custom" (po meri). Internetni sistem časa deli dan v 1000 "utripov". V tem sistemu ni časovnih območij, zato je čas enak povsod po svetu. Možnost "unix" prikazuje čas v sekundah od 1970-01-01. Možnost "custom" (po meri) pa prikazuje čas v obliki, ki jo določa nastavitev "custom_format".

en: This key specifies the number of frames that will be displayed in the fish's animation.
sl: Ključ navaja število sličic v animaciji ribe.

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
sl: Ključ navaja število sekund prikaza vsake posamezne sličice.

en: This program is responsible for launching other applications and provides useful utilities.
sl: Program omogoča zagon drugih programov in ponuja koristne pripomočke.

en: Threshold of menu items before submenu is created
sl: Prag elementov menija pred ustvarjanjem podmenija

en: Thumbnail width in pixels. Window aspect ratio will be maintained.
sl: Širina sličic v slikovnih pikah. Razmerje med okni se bo ohranilo.

en: Thumbnail width:
sl: Širina sličic:

en: Time & Date
sl: Datum in čas

en: Time _Settings
sl: Nastavitve _časa

en: Tooltip displayed for drawer or menu
sl: Namig, prikazan za predalnik ali meni

en: Top Panel
sl: Zgornji pult

en: Toplevel panel containing object
sl: Namig, prikazan za pult, ki vsebuje predmet

en: URI list dropped on run dialog had wrong format (%d) or length (%d)
sl: Seznam naslovov URI, spuščen v pogovornem oknu zagona, ima napačno obliko (%d) ali dolžino (%d)

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
sl: Ni mogoče izvesti: '%s'
    
    Podrobnosti: %s

en: Unable to locate the command to execute
sl: Ni mogoče najti ukaza za izvedbo

en: Unable to mount %s
sl: Ni mogoče priklopiti %s

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
sl: Ni mogoče odpreti datoteke namizja %s za zaganjalnik pulta %s%s

en: Unable to read from '%s'
    
    Details: %s
sl: Ni mogoče brati iz: '%s'
    
    Podrobnosti: %s

en: Unable to read output from command
    
    Details: %s
sl: Ni mogoče prebrati izhoda ukaza
    
    Podrobnosti: %s

en: Unable to scan %s for media changes
sl: Ni mogoče preiskati %s za spremembe predstavnosti

en: Unknown
sl: Neznano

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
sl: Neprepoznana različica datoteke namizja '%s'

en: Unrecognized launch option: %d
sl: Neprepoznana možnost zagona: %d

en: Use custom icon for object's button
sl: Uporabi prikrojeno ikono za gumb predmeta

en: Use custom path for menu contents
sl: Uporabi poljubno pot za vsebino menija

en: Visible pixels when hidden
sl: Število vidnih slikovnih točk, ko je skrit

en: Wanda Factory
sl: Tovarna Wande

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
sl: Opozorilo: videti je, da je ukaz uporaben.
    Ker je sam aplet neuporaben, to morda ni priporočljivo.
    Uporaba %s za karkoli, kaj bi naredilo aplet
    koristen oz. uporaben, je močno odsvetovana.

en: Weather
sl: Vreme

en: West
sl: Zahod

en: When a drawer is deleted, the drawer and its
    settings are lost.
sl: Z brisanjem predalnika se izbrišejo tudi
    vse njegove nastavitve.

en: When a panel is deleted, the panel and its
    settings are lost.
sl: Z brisanjem pulta se izbrišejo tudi
    vse njegove nastavitve.

en: When the panels are reset, all 
    custom settings are lost.
sl: Če pulte ponastavite, bodo vse
    nastavitve po meri izgubljene.

en: When to group windows
sl: Kdaj naj se okna združujejo v skupine

en: Whether to enable mouse scrolling in the switch window list
sl: Ali naj bo drsenje z miško omogočeno na seznamu preklopa med okni

en: Which type of background should be used for this panel. Possible values are "none" - the default GTK+ widget background will be used, "color" - the color key will be used as background color or "image" - the image specified by the image key will be used as background.
sl: Katera vrsta ozadja naj bo uporabljena za ta pult. Mogoče vrednosti so "none" - uporabljeno bo privzeto ozadje gradnika GTK+. "color" - barvni ključ bo uporabljen kot barva ozadja. "image" - slika, navedena s strani slikovnega ključa, bo uporabljena kot ozadje.

en: Will run command: '%s'
sl: Izveden bo ukaz '%s'

en: Window Grouping
sl: Združevanje oken

en: Window List
sl: Seznam oken

en: Window List Content
sl: Vsebina seznama oken

en: Window List Preferences
sl: Možnosti seznama oken

en: Window Navigation Applet Factory
sl: Tovarna apleta krmarjenja med okni

en: Window Selector
sl: Izbirnik oken

en: Window Thumbnails
sl: Sličice okna

en: With a multi-screen setup, you may have panels on each individual screen. This key identifies the current screen the panel is displayed on.
sl: Pri uporabi več zaslonov imate lahko pulte na vsakem zaslonu posebej. Ta ključ določa trenutni zaslon, na katerem bo prikazan pult.

en: Workspace Names
sl: Imena delovnih površin

en: Workspace Switcher
sl: Preklopnik delovnih površin

en: Workspace Switcher Preferences
sl: Možnosti preklopnika delovnih površin

en: Workspace na_mes:
sl: Imena delovnih površin:

en: Workspaces
sl: Delovne površine

en: Wrap around on scroll
sl: Ovij ob drsenju

en: X co-ordinate of panel
sl: Koordinata X pulta

en: X co-ordinate of panel, starting from the right of the screen
sl: Koordinata X pulta z začetkom na desnem delu zaslona

en: X screen where the panel is displayed
sl: Zaslon X, na katerem je prikazan pult

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
sl: Nadzornik Xinerama, na katerem je prikazan pult

en: Y co-ordinate of panel
sl: Koordinata Y pulta

en: Y co-ordinate of panel, starting from the bottom of the screen
sl: Koordinata Y pulta z začetkom na spodnjem delu zaslona

en: You must always have at least one panel.
sl: Na namizju mora biti vedno vsaj en pult.

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
sl: Upravljalnik oken ne podpira prikaza gumba namizja ali pa upravljalnik oken ni zagnan.

en: [FILE...]
sl: [DATOTEKA ...]

en: _12 hour format
sl: _12-urni zapis časa

en: _24 hour format
sl: _24-urni zapis časa

en: _About
sl: _O programu

en: _Activate Screensaver
sl: _Omogoči ohranjevalnik zaslona

en: _Add
sl: Dod_aj

en: _Add to Drawer...
sl: _Dodaj v predalnik ...

en: _Add to Panel…
sl: _Dodaj na pult...

en: _Always group windows
sl: _Vedno združi okna

en: _Applet:
sl: _Aplet:

en: _Autohide
sl: _Samodejno skrivanje pulta

en: _Back
sl: Na_zaj

en: _Browse...
sl: _Brskaj ...

en: _Cancel
sl: _Prekliči

en: _Close
sl: _Zapri

en: _Delete
sl: _Izbriši

en: _Delete This Panel
sl: _Izbriši pult

en: _Don't Reload
sl: _Ne naloži ponovno

en: _Edit
sl: _Uredi

en: _Edit Menus
sl: Ur_edi menije

en: _Enable mouse scrolling
sl: Omogoči _drsenje z miško

en: _Entire menu
sl: _Celoten meni

en: _Execute
sl: _Izvedi

en: _File:
sl: _Datoteka:

en: _Force quit
sl: _Vsili končanje

en: _Help
sl: _Pomoč

en: _Icon:
sl: _Ikona:

en: _Launch
sl: _Zaženi

en: _Location Name:
sl: _Ime mesta:

en: _Location:
sl: _Mesto:

en: _Lock Screen
sl: _Zakleni zaslon

en: _Minimum Icon Size:
sl: _Najmanjša velikost ikon:

en: _Move
sl: _Premakni

en: _Name of fish:
sl: Ime _ribe:

en: _Name:
sl: _Ime:

en: _Never group windows
sl: _Nikoli ne združi oken

en: _New Panel
sl: _Nov pult

en: _None (use system theme)
sl: _Brez (uporabi sistemsko temo)

en: _OK
sl: _V redu

en: _Ok
sl: V _redu

en: _Open
sl: _Odpri

en: _Orientation:
sl: _Usmerjenost:

en: _Pause per frame:
sl: _Premor med sličicami:

en: _Preferences
sl: _Možnosti

en: _Prefs Path:
sl: Pot _možnosti:

en: _Pressure unit:
sl: _Enota za tlak:

en: _Properties
sl: _Lasnosti

en: _Reload
sl: _Ponovno naloži

en: _Remove
sl: _Odstrani

en: _Remove From Panel
sl: _Odstrani s pulta

en: _Reset All Panels
sl: _Ponastavi vse pulte

en: _Reset Panels
sl: _Ponastavi pulte

en: _Revert
sl: Pov_rni

en: _Rotate on vertical panels
sl: _Zavrti pri navpičnem pultu

en: _Run
sl: _Zaženi

en: _Scale
sl: _Prilagodi velikost

en: _Set System Time
sl: _Nastavitev sistemskega časa

en: _Size:
sl: _Velikost:

en: _Speak again
sl: _Spregovori znova

en: _System Monitor
sl: _Nadzornik sistema

en: _Temperature unit:
sl: _Enota temperature:

en: _Tile
sl: _Razpostavi

en: _Time:
sl: _Čas:

en: _Timezone:
sl: _Časovni pas:

en: _Total frames in animation:
sl: _Celotno število sličic v animaciji:

en: _Type:
sl: _Vrsta:

en: _Visibility unit:
sl: Enota za _vidljivost:

en: _Wind speed unit:
sl: Enota hitrosti _vetra:

en: columns
sl: stolpci

en: file
sl: datoteka

en: frames
sl: sličice

en: pixels
sl: slikovnih točk

en: rows
sl: vrstice

en: seconds
sl: sekund
