thunar.xfce-4-20 - en to sl translation catalogue (977 entries)

en: %.*s (copy %u)%s
sl: %.*s (kopija %u)%s

en: %A at %X
sl: %A ob %X

en: %d file | %d files
sl[0]: %d datoteka
sl[1]: %d datoteki
sl[2]: %d datoteke
sl[3]: %d datotek

en: %d folder | %d folders
sl[0]: %d mapa
sl[1]: %dmapi
sl[2]: %dmape
sl[3]: %dmape

en: %dx%d pixel | %dx%d pixels
sl[0]: %dx%d slikovnih točk
sl[1]: %dx%d slikovnih točk
sl[2]: %dx%d slikovnih točk
sl[3]: %dx%d slikovnih točk

en: %lu hour remaining (%s/sec) | %lu hours remaining (%s/sec)
sl[0]: Preostala %lu ura (%s/sekundo)
sl[1]: Preostali %lu uri (%s/sekundo)
sl[2]: Preostale %lu ure (%s/sekundo)
sl[3]: Preostalo %lu ur (%s/sekundo)

en: %lu minute remaining (%s/sec) | %lu minutes remaining (%s/sec)
sl[0]: Preostala %lu minuta (%s/sekundo)
sl[1]: Preostali %lu minuti (%s/sekundo)
sl[2]: Preostale %lu minute (%s/sekundo)
sl[3]: Preostalo %lu minut (%s/sekundo)

en: %lu second remaining (%s/sec) | %lu seconds remaining (%s/sec)
sl[0]: Preostala %lu sekunda (%s/sekundo)
sl[1]: Preostali %lu sekundi (%s/sekundo)
sl[2]: Preostale %lu sekunde (%s/sekundo)
sl[3]: Preostalo %lu sekund (%s/sekundo)

en: %s (%s) - Properties
sl: %s(%s) - lastnosti

en: %s (copy %u)
sl: %s (kopija %u)

en: %s (copy %u)%s
sl: %s (kopija %u)%s

en: %s - Properties
sl: %s - Lastnosti

en: %s of %s
sl: %s od %s

en: %s on %s
sl: %s na %s

en: %s operation can only be partially redone
sl: Dejanje %s je lahko le delno uveljavljeno

en: %s operation can only be partially undone
sl: Dejanje %s je lahko le delno razveljavljeno

en: %s operation cannot be redone
sl: Dejanja %s ni mogoče ponovno uveljaviti

en: %s operation cannot be undone
sl: Dejanja %s ni mogoče razveljaviti

en: %s operation was redone
sl: Dejanje %s je bilo ponovno uveljavljeno

en: %s operation was undone
sl: Dejanje %s je bilo razveljavljeno

en: %s used (%.0f%%)  |  %s free (%.0f%%)
sl: %s porabljeno (%.0f%%)  |  %s prosto (%.0f%%)

en: %u item | %u items
sl[0]: %u predmet
sl[1]: %u predmeta
sl[2]: %u predmeti
sl[3]: %u predmetov

en: %u item (%s, %s) | %u items (%s, %s)
sl[0]: %u predmet (%s, %s)
sl[1]: %u predmeta (%s, %s)
sl[2]: %u predmeti (%s, %s)
sl[3]: %u predmetov (%s, %s)

en: %x at %X
sl: %x ob %X

en: (some contents unreadable)
sl: (nekaj vsebine ni mogoče prebrati)

en: - Standalone: Image Preview uses a separate pane
    - Embedded: Image Preview is embedded in the left sidepane
sl: - samostojna slika: predogled slike uporablja ločen pano
    - vdelana: predogled slike je vstavljen v levi stranski pano

en: 0 items
sl: 0 predmetov

en: 1024px
sl: 1024 sl. točk

en: 512px
sl: 512 sl. točk

en: <a href="volman-config:">Configure</a> the management of removable drives,
    devices and media.
sl: <a href="volman-config:">Nastavite</a> urejanje izmenljivih pogonov,
    naprav in nosilcev.

en: A destination directory must be specified
sl: Ciljna mapa mora biti navedena

en: A maximum of %u emblems is supported per file.
sl: Največje število emblemov na datoteko je %u

en: A widget to display in place of the usual page label
sl: Gradnik za prikaz namesto običajne oznake strani

en: About Templates
sl: O predlogah

en: Acc_ess:
sl: Dos_top

en: Acce_ss:
sl: Do_stop:

en: Accessed:
sl: Čas dostopa:

en: Acquired the name '%s' on the session message bus
sl: Pridobljeno ime '%s' na vodilu za sporočila seje

en: Acquired the session message bus '%s'
sl: Pridobljeno vodilo za sporočila seje '%s'

en: Add a new custom action.
sl: Dodajto novo prirejeno dejanje.

en: Add the selected folder to the shortcuts side pane | Add the selected folders to the shortcuts side pane
sl[0]: Dodaj izbrano mapo kot bližnjico na stranski pladenj
sl[1]: Dodaj izbrani mapi kot bližnjici na stranski pladenj
sl[2]: Dodaj izbrane mape kot bližnjice na stranski pladenj
sl[3]: Dodaj izbrane mape kot bližnjice na stranski pladenj

en: Advanced
sl: Napredno

en: All Files
sl: Vse datoteke

en: All files in this folder will appear in the "Create Document" menu.
sl: Vse datoteke v tej mapi bodo na voljo kot predloge v meniju "Ustvari dokument"

en: Allow this file to _run as a .desktop file
sl: Dovoli tej datoteki, da se _izvede kot namizna .desktop

en: Allow this file to _run as a program
sl: Dovoli tej datoteki, da se izvede kot program

en: Allow tree like expansion of folders
sl: Dovoli razširitev drevesa map

en: Allowing untrusted programs to run presents a security risk to your system.
sl: Dovoli zagon neoverjenim programom. Predstavlja varnostno tveganje za vaš sistem.

en: Always
sl: Vedno

en: Aperture Value:
sl: Vrednost zaslonke:

en: Appearance Conditions
sl: Pogoji pojavljanja

en: Appears if selection contains:
sl: Dejanje se pojavi če izbor vključuje:

en: Apply recursively?
sl: Uveljavi rekurzivno?

en: Apply to Folder Only
sl: Uveljavi samo za mapo

en: Apply to Folder and Contents
sl: Uveljavi za mapo in vsebino

en: Are you sure that you want to
    move "%s" (%s) to trash ?
sl: Ste prepričani, da želite premakniti
    "%s" (%s) v koš?

en: Are you sure that you want to
    move "%s" to trash ?
sl: Ste prepričani, da želite premakniti
    "%s" v koš?

en: Are you sure that you want to
    move the selected file to trash? | Are you sure that you want to
    move the %u selected files to trash?
sl[0]: Ste prepričani, da želite
    %u izbrano datoteko premakniti v koš?
sl[1]: Ste prepričani, da želite premakniti
    %u izbrani datoteki v koš?
sl[2]: Ste prepričani, da želite premakniti
    %u izbrane datoteke v koš?
sl[3]: Ste prepričani, da želite premakniti
    %u izbranih datotek v koš?

en: Are you sure that you want to
    permanently delete "%s" (%s)?
sl: Ste prepričani, da želite
    trajno izbrisati "%s" (%s)?

en: Are you sure that you want to
    permanently delete "%s"?
sl: Ste prepričani, da želite
    trajno izbrisati "%s"?

en: Are you sure that you want to delete
    action "%s"?
sl: Ali ste prepričani, da želite izbrisati
    dejanje "%s"?

en: Are you sure that you want to forget "%s"?
sl: Ste prepričani, da želite pozabiti "1%s"?

en: Are you sure that you want to permanently
    delete the selected file? | Are you sure that you want to permanently
    delete the %u selected files?
sl[0]: Ste prepričani, da želite trajno
    izbrisati %u izbrano datoteko ?
sl[1]: Ste prepričani, da želite trajno
    izbrisati %u izbrani datoteki?
sl[2]: Ste prepričani, da želite trajno
    izbrisati %u izbrane datoteke?
sl[3]: Ste prepričani, da želite trajno
    izbrisati %u izbranih datotek?

en: Are you sure that you want to remove "%s"?
sl: Ste prepričani, da želite odstraniti "%s"?

en: Are you sure you want to open all folders?
sl: Ste prepričani da želite odpreti vse mape?

en: Arran_ge Items
sl: _Uredi predmete

en: Ask every time
sl: Vedno vprašaj

en: At least one filename must be specified
sl: Navedeno mora biti vsaj eno ime datoteke

en: At least one source filename must be specified
sl: Navedeno mora biti vsaj eno ime izvorne datoteke

en: Attention
sl: Pozor

en: Audio Files
sl: Zvočne datoteke

en: Authentication is required to run Thunar as root.
sl: Za zagon programa Thunar s skrbniškimi pravicami je potrebna overitev.

en: Automatically _expand columns as needed
sl: Samod_ejno razširi stolpce po potrebi

en: Basic
sl: Osnovno

en: Behavior
sl: Obnašanje

en: Browse Network
sl: Prebrskaj omrežje

en: Browse _Network
sl: Brskaj po _omrežju

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
sl: Brskaj po lokalnih in oddaljenih diskovnih pogonih in mapah, ki so dosegljivi s tega računalnika

en: Browse local network connections
sl: Brskaj po krajevnih omrežnih povezavah

en: Browse recently used files
sl: Brskaj po nedavno uporabljenih datotekah

en: Browse the computer
sl: Brskaj po računalniku

en: Browse the file system
sl: Prebrskajte datotečni sistem

en: Browse the file system to select an application to open files of type "%s".
sl: Program za odpiranje datotek vrste "%s" izberi iz datotečnega sistema.

en: Browse the file system to select an application to use for this action.
sl: Prebrskaj datotečni sistem za izbiro programa za to dejanje.

en: Browse the filesystem with the file manager
sl: Brskajte po datotečnem sistemu z upravljalnikom datotek

en: Bulk Rename
sl: Paketno preimenovanje

en: Bulk Rename - Rename Multiple Files
sl: Paketno preimenovanje - Preimenuj več datotek

en: Bulk _Rename...
sl: Paketno p_reimenovanje

en: By D_eletion Date
sl: Po datumu _izbrisa

en: By _Modification Date
sl: po _datumu spremembe

en: By _Name
sl: Po _imenu

en: By _Size
sl: Po _velikosti

en: By _Type
sl: Po vrs_ti

en: By default columns will be automatically expanded if
    needed to ensure the text is fully visible. If you dis-
    able this behavior below the file manager will always
    use the user defined column widths.
sl: Privzeto bodo stolpci samodejno razširjeni, če to
    zahteva količina vsebine. Če to možnost spodaj
    onemogočite, bo upravljalnik datotek vedno uporabil
    nastavljeno širino stolpcev.

en: C_ase Sensitive Search
sl: Isk_anje občutljivo na velikost črk

en: C_reate
sl: U_stvari

en: Calculating...
sl: Izračunavam...

en: Calculation aborted
sl: Izračunavanje prekinjeno

en: Camera
sl: Kamera

en: Camera Brand:
sl: Znamka fotoaparata:

en: Camera Model:
sl: Model fotoaparata:

en: Cancel search for files
sl: Prekini iskanje datotek

en: Cancelling...
sl: Preklicujem...

en: Cannot convert filename "%s" to the local encoding
sl: Ni mogoče pretvoriti datoteke "%s" v lokalno kodiranje

en: Capacity:
sl: Zmogljivost:

en: Change the default application for files of type "%s" to the selected application.
sl: Spremeni privzeti program za datoteke vrste "%s" na izbrani program.

en: Change the visibility of this window's image preview
sl: Prekloopi vidnost slikovnega predogleda tega okna

en: Change the visibility of this window's menubar
sl: Preklopi vidnost menijske vrstice tega okna

en: Change the visibility of this window's statusbar
sl: Preklopi vidnost statusne vrstice tega okna

en: Choose an application which should be used by default to open the selected file
sl: Izberite program, ki bo privzet za odpiranje izbrane vrste datotek

en: Choose another application with which to open the selected file
sl: Izberite drug program, s katerim želite odpreti izbrano datoteko.

en: Choose the order of information to appear in the
    detailed list view.
sl: Izberite vrstni red informacij za prikaz v podrobnem
    pogledu.

en: Cl_ear Saved Folder View Settings
sl: Počisti shranjene nastavitve prikaza _map

en: Clear
sl: Počisti

en: Clear the file list below
sl: Počisti spodnji seznam datotek

en: Clear the keyboard shortcut for this action.
sl: Izbriši bližnjico na tipkovnici za to dejanje.

en: Click here to automatically fix the folder permissions.
sl: Kliknite tukaj za samodejno popravljanje dovoljenj mape.

en: Click here to stop calculating the total size of the folder.
sl: Prekini izračunavanje skupne velikosti mape

en: Click here to view the documentation for the selected rename operation.
sl: Kliknite tukaj za pregled dokumentacije za izbrano dejanje preimenovanja

en: Click this button to select an icon file that will be displayed in the context menu in addition to the action name chosen above.
sl: Izberite ikono, ki bo prikazana v vsebinskem meniju poleg imena dejanja.

en: Close Pane
sl: Zapri zavihke

en: Close Ta_b
sl: _Zapri zavihek

en: Close _All Windows
sl: Z_apri vsa okna

en: Close all Thunar windows
sl: Zapri vsa Thunar okna

en: Close split pane with multiple tabs?
sl: Zaprem razdelitveni pano z več zavihki?

en: Close tab
sl: Zapri zavihek

en: Close this folder
sl: Zapri to mapo

en: Close this window
sl: Zapri to okno

en: Close this window, cancel further changes.
sl: Zapri to okno, opusti nadaljnje spremembe.

en: Collecting files...
sl: Zbiram datoteke...

en: Column Sizing
sl: Velikost stolpca

en: Command not configured
sl: Ukaz ni nastavljen

en: Command:
sl: Ukaz:

en: Comment:
sl: Komentar:

en: Compact View
sl: Strnjen prikaz

en: Compact directory listing
sl: Strnjen seznam map

en: Compact view
sl: Strnjen pogled

en: Compressing files...
sl: Stiskanje datotek...

en: Computer
sl: Računalnik

en: Con_vert to:
sl: Pret_vori v:

en: Confi_gure custom actions...
sl: Nasta_vite dejanja po meri...

en: Configure Columns in the Detailed List View
sl: Nastavite vsebino stolpcev v podrobnem pogledu

en: Configure _Columns...
sl: Prilagodi _stolpce...

en: Configure _Toolbar...
sl: Prilagodi _orodno vrstico ...

en: Configure the Thunar file manager
sl: Uredi nastavitve upravljalnika datotek Thunar

en: Configure the Toolbar
sl: Nastavitve orodne vrstice

en: Configure the columns in the detailed list view
sl: Nastavite vsebino stolpcev v podrobnem pogledu

en: Configure the order and visibility of toolbar items.
    Note that toolbar items are always executed for the current directory.
sl: Nastavitev vrstnega reda in vidnosti.
    Predmeti orodne vrstice so vedno izvedeni za trenutno mapo.

en: Configure the toolbar
sl: Prilagodi orodno vrstico

en: Confirm to replace files
sl: Potrdi zamenjavo datotek

en: Content:
sl: Vsebina:

en: Context Menu
sl: Kontekstualni menu

en: Copy
sl: Kopiraj

en: Copy _Anyway
sl: Vseeno kopir_aj

en: Copy _Here
sl: Kopiraj _sem

en: Copy the selection
sl: Kopiraj izbrano

en: Copying files to "%s"...
sl: Kopiranje datotek v "%s" ...

en: Copying files...
sl: Kopiranje datotek ...

en: Correct _folder permissions
sl: Popravi dovoljenja _mape

en: Correct _folder permissions...
sl: Popravi dovoljenja _mape...

en: Correct folder permissions automatically?
sl: Samodejno popravljanje dovoljenj mape?

en: Could not delete file "%s": %s
sl: Datoteke "%s" ni bilo mogoče izbrisati: %s

en: Could not find "%s"
sl: "%s" ni bilo mogoče najti

en: Could not move "%s" directly. Collecting files for copying...
sl: Ni mogoče premakniti "%s". Zbiram datoteke za kopiranje...

en: Could not restore "%s"
sl: "%s" ni bilo mogoče obnoviti

en: Could not restore "%s" (%s)
sl: Ni bilo mogoče obnoviti "%s" (%s)

en: Create Action
sl: Ustvari dejanje

en: Create Document from template "%s"
sl: Ustvari dokument iz predloge "%s"

en: Create File
sl: Ustvari datoteko

en: Create Folder
sl: Ustvari mapo

en: Create New File
sl: Ustvari novo datoteko

en: Create New Folder
sl: Ustvari novo mapo

en: Create _Document
sl: Ustvari _dokument

en: Create _Folder...
sl: Ustvari _mapo...

en: Create a link to the selected file on the desktop | Create links to the selected files on the desktop
sl[0]: Ustvari bližnjico do izbrane datoteke na namizju
sl[1]: Ustvari bližnjico do izbranih datotek na namizju
sl[2]: Ustvari bližnjico do izbranih datotek na namizju
sl[3]: Ustvari bližnjico do izbranih datotek na namizju

en: Create a new document from a template
sl: Ustvari nov dokument iz predloge

en: Create a symbolic link for the selected file | Create a symbolic link for each selected file
sl[0]: Ustvari bližnjico za izbrano datoteko
sl[1]: Ustvari bližnjici za obe izbrani datoteki
sl[2]: Ustvari bližnjice za vse izbrane datoteke
sl[3]: Ustvari bližnjice za vse izbrane datoteke

en: Create an empty folder within the current folder
sl: Ustvari prazno mapo znotraj trenutne mape

en: Create bookmarks for all selected folders. If nothing is selected, the current folder is bookmarked.
sl: Ustvari zaznamke za vse izbrane mape. Če ni izbrana nobena mapa, bo zaznamek ustvarjen za trenutno mapo.

en: Create directory
sl: Ustvari mapo

en: Created:
sl: Ustvarjeno:

en: Creating directories...
sl: Ustvarjanje map...

en: Creating files...
sl: Ustvarjanje datotek...

en: Creating symbolic links in "%s"...
sl: Ustvarjam simbolično povezavo v "%s"...

en: Cu_t
sl: Iz_reži

en: Current
sl: Trenutno

en: Custom
sl: Zapis po meri

en: Custom Actions
sl: Prirejena _dejanja

en: Custom date format to apply.
    
    The most common specifiers are:
    %d day of month
    %m month
    %Y year including century
    %H hour
    %M minute
    %S second
    
    For a complete list, search 'Glib.DateTime.format'.
sl: Uveljavljenje po meri oblikovanega zapisa datuma.
    
    Najbolj pogosti določevalci so:
    %d dan meseca
    %m mesec
    %Y leto z vključenimi stoletji
    %H ura
    %M minuta
    %S sekunda
    
    Za celoten seznam preverite man strani od 'strftime'

en: Cut the selection
sl: Izreži izbrano

en: Date
sl: Datum

en: Date Accessed
sl: Datum dostopa

en: Date Created
sl: Datum stvarjenja

en: Date Deleted
sl: Datume je izbrisan

en: Date Modified
sl: Datum spremembe

en: Date Picture Taken
sl: Datum zajema slike

en: Date Taken:
sl: Datum zajema:

en: De_fault Order
sl: P_rivzeti vrstni red

en: Default Application
sl: Privzet program

en: Delete (opposite of create)
sl: Izbriši (obratno od ustvari)

en: Delete action
sl: Izbriši dejanje

en: Delete all files and folders in the Trash
sl: Izbriši vse datoteke in mape v košu

en: Delete saved view settings for this folder
sl: Izbriše shranjene nastavitve prikaza za to mapo

en: Delete the currently selected action.
sl: Odstrani trenutno izbrano dejanje.

en: Deleted:
sl: Izbrisano:

en: Deleting files...
sl: Brisanje datotek...

en: Description:
sl: Opis:

en: Desktop (Create Link) | Desktop (Create Links)
sl[0]: Namizje (ustvari bližnjico)
sl[1]: Namizje (ustvari bližnjici)
sl[2]: Namizje (ustvari bližnjice)
sl[3]: Namizje (ustvari bližnjice)

en: Detac_h Tab
sl: Odcepi zavi_hek

en: Detailed directory listing
sl: Podroben seznam map

en: Details view
sl: Podroben pogled

en: Devices
sl: Naprave

en: Disabled
sl: Onemogočeno

en: Display
sl: Izgled

en: Display Name
sl: Ime zaslona

en: Display Thunar user manual
sl: Pokaži Thunarjev uporabniški priročnik

en: Display folder content in a compact list view
sl: Vsebino mape pokaži kot strnjen seznam

en: Display folder content in a detailed list view
sl: Vsebino mape pokaži kot seznam datotek s podrobnostmi

en: Display folder content in an icon view
sl: Vsebino mape pokaži kot datoteke z velikimi ikonami

en: Display information about Thunar
sl: Pokaži informacije o Thunarju

en: Display information about Thunar Bulk Rename
sl: Pokaži informacije o Thunar vstavku za masovno preimenovanje

en: Display recently used files
sl: Prikaži nedavno uporabljene datoteke

en: Display the contents of the trash can
sl: Pokaži vsebino koša

en: Display the trash can
sl: Prikaži koš

en: Do _not ask me again
sl: _Ne sprašuj me več

en: Do _not display this message again
sl: Tega sporočila _ne prikaži več.

en: Do you want to apply your changes recursively to
    all files and subfolders below the selected folder?
sl: Ali želite uveljaviti spremembe rekurzivno nad
    vsemi datotekami in mapami v izbrani mapi?

en: Do you want to create it?
sl: Ali jo želite ustvariti?

en: Do you want to overwrite it?
sl: Ali jo želite prepisati?

en: Do you want to permanently delete it?
sl: Ali jo želite trajno izbrisati?

en: Do you want to rename the launcher, or the file itself?
sl: Želite preimenovati zaganjalnik ali ime same datoteke?

en: Do you want to skip it?
sl: Ali jo želite preskočiti?

en: Do you want to skip this file and continue to rename the remaining files?
sl: Ali želite preskočiti to datoteko in nadaljevati s preimenovanjem preostalih datotek?

en: Don't unload the plugin from memory
sl: Ne odstrani vstavka iz pomnilnika

en: Draw frames around thumbnails
sl: Nariši obrobe okoli sličic

en: Dup_licate
sl: Podvo_ji

en: E_xpandable Folders
sl: _Razširljive mape

en: Edit Action
sl: Uredi dejanje

en: Edit _Launcher
sl: Uredi _zaganjalnik

en: Edit the currently selected action.
sl: Uredi trenutno izbrano dejanje.

en: Edit the selected launcher
sl: Uredi izbrani zaganjalnik

en: Eject the selected device
sl: Odstrani izbrano napravo

en: Ejecting device
sl: Izmetavam napravo...

en: Embedded
sl: Vdelano

en: Emblems
sl: Emblemi

en: Empty Trash
sl: Izprazni koš

en: Emptying the Trash...
sl: Praznjenje koša...

en: Enable _Volume Management
sl: Omogoči upra_vljanje z nosilci

en: Enable this option if you want a waiting cursor to be shown while the action is launched. This is also highly recommended if you have focus stealing prevention enabled in your window manager.
sl: Z izbiro te možnosti bo miškin kazalec nadomeščen s čakajočim kazalcem dokler se dejanje ne izvrši. To je priporočljivo, če imate v upravljalniku oken omogočeno Preprečevanje kraje žarišča.

en: End element handler called while in root context
sl: Končni ročnik elementa klican znotraj korenskega konteksta

en: Enter a list of patterns that will be used to determine whether this action should be displayed for a selected file. If you specify more than one pattern here, the list items must be separated with semicolons (e.g. *.txt;*.doc).
sl: Vnesite seznam vzorcev, ki bodo uporabljeni za iskanje ujemajočih datotek, za katere naj se dejanje prikaže. Če navedete več vzorcev, morajo biti vnosi razmejeni s podpičjem (npr. "*.txt;*.doc").

en: Enter the name:
sl: Vnesite ime:

en: Enter the new name:
sl: Vpišite novo ime:

en: Enter the text that should be used as replacement for the pattern above.
sl: Vnesite besedilo, ki naj služi kot zamenjava za zgornji vzorec.

en: Enter the text to search for in the file names.
sl: Vnesite besedilo za iskanje po imenih datotek.

en: Error
sl: Napaka

en: Error removing file: %s
sl: Napaka pri brisanju datoteke %s

en: Error while changing file permissions
sl: Napaka pri spreminjanju dovoljenj za datoteko

en: Error while copying to "%s": %s more space is required to copy to the destination
sl: Napaka pri kopiranju v "%s": %s dodatnega prostora je potrebnega za kopiranje na cilj

en: Error while processing file operation
sl: Napaka pri izvajanju dejanja za datoteko

en: Example.txt
sl: Primer.txt

en: Executable Files
sl: Izvedljive datoteke

en: Execute shell scripts:
sl: Izvedi skript ukazne lupine:

en: Execute the selected file | Execute the selected files
sl[0]: Izvedi izbrano datoteko
sl[1]: Izvedi izbrani datoteki
sl[2]: Izvedi izbrane datoteke
sl[3]: Izvedi izbrane datoteke

en: Exposure Program:
sl: Program izpostavitve:

en: Exposure Time:
sl: Trajanje izpostavitve:

en: Extension only
sl: Samo končnica

en: F_ile System
sl: Datotečni s_istem

en: Failed to add new application "%s"
sl: Dodajanje novega programa "%s" ni uspelo

en: Failed to add new shortcut
sl: Dodajanje nove bližnjice ni uspelo

en: Failed to browse the computer
sl: Brskanje po računalniku ni mogoče

en: Failed to browse the network
sl: Brskanje po omrežju ni uspelo

en: Failed to change icon of "%s"
sl: Ni mogoče spremeniti ikone za "%s"

en: Failed to change icon of "%s" (%s)
sl: Ni mogoče spremeniti ikone za "%s"(%s)

en: Failed to change the group of "%s": %s
sl: Ni mogoče spremeniti skupine datoteke "%s": %s

en: Failed to change the owner of "%s": %s
sl: Ni mogoče spremeniti lastnika datoteke "%s": %s

en: Failed to change the permissions of "%s": %s
sl: Ni mogoče spremeniti dovoljenj datoteke "%s": %s

en: Failed to compose new email
sl: Sestavljanje nove e-pošte ni uspelo

en: Failed to compress %d file | Failed to compress %d files
sl[0]: Stiskanje %d datoteke ni uspelo
sl[1]: Stiskanje %d datotek ni uspelo
sl[2]: Stiskanje %d datotek ni uspelo
sl[3]: Stiskanje %d datotek ni uspelo

en: Failed to connect to the Trash
sl: Povezave s košem ni bilo mogoče vzpostaviti

en: Failed to create a link for the URL "%s"
sl: Ustvarjanje simbolične povezave za URL "%s" ni uspelo

en: Failed to create directory "%s": %s
sl: Ustvarjanje mape "%s" ni uspelo: %s

en: Failed to create empty file "%s": %s
sl: Ustvarjanje prazne datoteke "%s" ni uspelo: %s

en: Failed to create symbolic link for "%s"
sl: Ustvarjanje simbolične povezave za "%s" ni uspelo

en: Failed to create temporary directory
sl: Ustvarjanje začasne mape ni uspelo

en: Failed to determine save location for uca.xml
sl: Ni mogoče določiti mesta za shrambo uca.xml

en: Failed to determine the original path for "%s"
sl: Ni bilo mogoče določiti izvorne poti za "%s"

en: Failed to determine the original path for "%s" (%s)
sl: Ni bilo mogoče določiti izvorne poti za "%s" (%s)

en: Failed to display `Recent`
sl: 'Nedavnih' ni bilo mogoče prikazati

en: Failed to display the contents of the trash can
sl: Vsebine koša ni bilo mogoče prikazati

en: Failed to display the volume management settings
sl: Ni mogoče prikazati nastavitev upravljalnika z nosilci

en: Failed to edit launcher via command "%s"
sl: Ni mogoče zagnati zaganjalnika z ukazom "%s"

en: Failed to eject "%s"
sl: Izmet "%s" ni uspel

en: Failed to execute application "%s"
sl: Izvajanje programa "%s" ni uspelo

en: Failed to execute file "%s"
sl: Izvajanje datoteke "%s" ni uspelo

en: Failed to execute file "%s" (%s)
sl: Ni bilo mogoče zagnati datoteke "%s" (%s)

en: Failed to forget "%s"
sl: "%s"  ni bilo mogoče pozabiti

en: Failed to launch action "%s".
sl: Ni mogoče zagnati dejanja "%s".

en: Failed to launch operation
sl: Napaka pri zagonu operacije

en: Failed to launch search with Catfish
sl: Ni bilo mogoče začeti iskanja s Catfish

en: Failed to mount "%s"
sl: Priklapljanje "%s" ni uspelo

en: Failed to open "%s"
sl: Napaka pri odpiranju "%s"

en: Failed to open "%s" (%s)
sl: Odpiranje "%s" (%s) ni uspelo

en: Failed to open "%s": %s
sl: Napaka pri odpiranju "%s": %s

en: Failed to open %d file | Failed to open %d files
sl[0]: Odpiranje %d datoteke ni uspelo
sl[1]: Odpiranje %d datotek ni uspelo
sl[2]: Odpiranje %d datotek ni uspelo
sl[3]: Odpiranje %d datotek ni uspelo

en: Failed to open directory "%s"
sl: Odpiranje mape "%s" ni uspelo

en: Failed to open file "%s"
sl: Odpiranje datoteke "%s" ni uspelo

en: Failed to open parent folder
sl: Ni mogoče odpreti nadrejene mape

en: Failed to open the documentation browser
sl: Ni mogoče odpreti brskalnika za dokumentacijo

en: Failed to open the file system root folder
sl: Odpiranje korenske mape datotečnega sistema ni uspelo

en: Failed to open the home folder
sl: Odpiranje domače mape ni uspelo

en: Failed to parse the desktop file: %s
sl: Napaka pri razčlenjevanju namizne datoteke: %s

en: Failed to redo operation '%s'
sl: Dejanja '%s' ni bilo mogoče uveljaviti

en: Failed to remove "%s"
sl: Odstranjevanje "%s" ni uspelo

en: Failed to remove "%s".
sl: Odstranjevanje "%s" ni uspelo.

en: Failed to rename "%s"
sl: Napaka pri preimenovanju "%s"

en: Failed to rename "%s" (%s)
sl: Preimenovanje "%s" (%s) ni uspelo

en: Failed to rename "%s" to "%s".
sl: Preimenovanje "%s" v "%s" ni uspelo.

en: Failed to restore the folder "%s"
sl: Obnovitev mape "%s" ni uspela

en: Failed to save "%s".
sl: Napaka pri shranjevanju "%s".

en: Failed to save actions to disk.
sl: Shranjevanje dejanj na disk ni uspelo.

en: Failed to set default application for "%s"
sl: Nastavljanje privzetega programa za "%s" ni uspelo

en: Failed to set default application for "%s" (%s)
sl: Nastavljanje privzetega programa za "%s" (%s) ni uspelo

en: Failed to undo operation '%s'
sl: Dejanja '%s' ni bilo mogoče razveljaviti

en: Failed to unmount "%s"
sl: Odklapljanje "%s" ni uspelo

en: File
sl: Datoteka

en: File Browser
sl: Datotečni brskalnik

en: File Manager
sl: Upravljalnik datotek

en: File Name
sl: Ime datoteke

en: File Operation Progress
sl: Napredek opravil nad datotekami

en: File System
sl: Datotečni sistem

en: File Transfer
sl: Prenos datotek

en: File does not exist
sl: Datoteka ne obstaja

en: Filetype
sl: Vrsta datoteke

en: First character uppercase
sl: Prva črka z veliko

en: Flash Drive
sl: Flash nosilec

en: Flash Fired:
sl: Bliskavica:

en: Floppy
sl: Disketa

en: Focal Length:
sl: Goriščna razdalja:

en: Folder Permissions
sl: Dovoljenja mape

en: Folder permissions
sl: Dovoljenja mape

en: Force open in a new window
sl: Prisilno odpri v novem oknu

en: Forget application launcher
sl: Pozabi zaganjalnik aplikacije

en: Free space: %s
sl: Prosto: %s

en: From the back (right)
sl: Od zadaj (desno)

en: From the front (left)
sl: Od spredaj (levo)

en: General
sl: Splošno

en: Go to the desktop folder
sl: Pojdi v mapo namizja

en: Go to the home folder
sl: Pojdi v domačo mapo

en: Go to the next visited folder
sl: Pojdi na naslednjo obiskano mapo

en: Go to the previous visited folder
sl: Pojdi na predhodno obiskano mapo

en: Go to the templates folder
sl: Pojdi v mapo s predlogami

en: Gro_up:
sl: Sk_upina:

en: Group
sl: Skupina

en: Harddisk
sl: Trdi disk

en: Help URL
sl: URL pomoči

en: Hi_de
sl: _Skrij

en: Highlight
sl: Poudari

en: Home
sl: Domov

en: ISO Speed Ratings:
sl: ISO vrednost:

en: Icon View
sl: Ikonski pogled

en: Icon _Size:
sl: Veliko_st ikon:

en: Icon based directory listing
sl: Seznam map z ikonami

en: Icon size
sl: Velikost ikone

en: Icon view
sl: Pogled ikon

en: If the command should operate on say two or three files, enter the numerical range 2-3. If there are no limits, this string should be empty.
sl: Če naj se ukaz izvrši nad dveh ali treh datotekah, vnesite številski obseg 2-3. Če ni omejitev, naj bo niz prazen.

en: If you choose to empty the Trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
sl: Če se odločite, da boste izpraznili koš, bodo vse datoteke v njem trajno izbrisane. Datoteke lahko izbrišete tudi posamično.

en: If you delete a custom action, it is permanently lost.
sl: Odstranjeno prilagojeno dejanje bo trajno izgubljeno.

en: If you delete a file, it is permanently lost.
sl: Izbrisana datoteka bo trajno izgubljena.

en: If you enable this option, the pattern will be searched in a case-sensitive manner. The default is to use a case-insensitive search.
sl: Z izbiro te možnosti bo iskanje vzorca občutljivo na velikost črk (angl. case-sensitive). Privzeto iskanje je neobčutljivo na velikost črk.

en: If you enable this option, the pattern will be treated as a regular expression and matched using the Perl-compatible regular expressions (PCRE). Check the documentation for details about the regular expression syntax.
sl: Z izbiro te možnosti bo vzorec za ujemanje obravnavan kot regularni izraz (PCRE). Preglejte dokumentacijo za podrobnosti v zvezi s slovnico regularnih izrazov.

en: If you frequently create certain kinds  of documents, make a copy of one and put it in this folder. Thunar will add an entry for this document in the "Create Document" menu.
    
    You can then select the entry from the "Create Document" menu and a copy of the document will be created in the directory you are viewing.
sl: Če redno ustvarjate določene tipe dokumentov, lahko primer enega (predlogo) ustvarite v tej mapi. Thunar bo za vsako tako predlogo dodal vnos v meni "Ustvari dokument".
    
    Naknadno lahko izberete ta vnos v meniju "Ustvari dokument" in kopija predloge bo ustvarjena v mapi, kjer se nahajate.

en: If you select this option your choice will be remembered and you won't be asked again. You can use the preferences dialog to alter your choice afterwards.
sl: Možnost, ki jo izberete, bo shranjena in ne boste več vprašani. Če želite kasneje spremeniti izbiro, lahko to storite v oknu z nastavitvami.

en: Image
sl: Slika

en: Image Files
sl: Slikovne datoteke

en: Image Preview
sl: Predogled slike

en: Image Preview Mode:
sl: Način predogleda slike:

en: Image Size:
sl: Velikost slike:

en: Image Type:
sl: Vrsta slike:

en: Include additional files in the list of files to be renamed
sl: Vključi dodatne datoteke v seznam datotek za preimenovanje

en: Include subfolders:
sl: Vključi podmape:

en: Indicates the behavior during multiple copies:
    - Always: all copies are done simultaneously
    - Local Files Only: simultaneous copies for local (not remote, not attached) files
    - Local Files Only (Same Devices): if all files are local but on different devices (disks, mount points), copies will be sequential
    - Local Files Only (Idle Devices): if all files are local but on busy devices (disks, mount points), copies will be sequential
    - Never: all copies are done sequentially
sl: Prikazuje obnašanje ob hkratnem kopiranju:
    - Vedno: vsa kopiranja se izvedejo vzporedno
    - Zgolj lokalne datoteke: vzporedno kopiranje lokalnih datotek (ne pa oddaljenih ali pripetih)
    - Zgolj lokalne datoteke (na istem nosilcu): če so datoteke lokalne a na različnih nosilcih (diskih, priklopnih točkah), bo kopiranje zaporedno
    - Zgolj lokalne datoteke (na nedostopnih nosilcih): če so datoteke lokalne a na nosilcih, ki so v uporabi (diskih, priklopnih točkah), bo kopiranje zaporedno
    - Nikoli: vsa kopiranja se izvedejo zaporedno

en: Insert
sl: Vstavi

en: Insert / Overwrite
sl: Vstavi / prepiši

en: Insert Date / Time
sl: Vstavi datum / čas

en: Insert _time:
sl: Vs_tavi čas:

en: Invalid desktop file
sl: Neveljavna desktop datoteka

en: Invalid filename "%s"
sl: Neveljavno ime datoteke "%s"

en: Invalid filename provided by XDS drag site
sl: XDS vlečna stran je podala napačno ime

en: Invalid path
sl: Neveljavna pot

en: Invalid regular expression, at character position %ld: %s
sl: Nepravilen regularni izraz; napaka na znakovnem mestu %ld: %s

en: It looks like <a href="https://wiki.gnome.org/Projects/gvfs">gvfs</a> is not available.
    Important features including trash support,
    removable media and remote location browsing
    will not work. <a href="https://docs.xfce.org/xfce/thunar/unix-filesystem#gnome_virtual_file_system">[Read more]</a>
sl: Videti je, da <a href="https://wiki.gnome.org/Projects/gvfs">gvfs</a> ni na voljo.
    Pomembne funkcije, vključno s košem,
    izmenljivimi nosilci in brskanjem po oddaljenih lokacijah,
    ne bodo delovale. <a href="https://docs.xfce.org/xfce/thunar/unix-filesystem#gnome_virtual_file_system">[Preberite več]</a>

en: It looks like <a href="https://wiki.gnome.org/Projects/gvfs">gvfs</a> is not available.
    This feature will not work. <a href="https://docs.xfce.org/xfce/thunar/unix-filesystem#gnome_virtual_file_system">[Read more]</a>
sl: Videti je, da <a href="https://wiki.gnome.org/Projects/gvfs">gvfs</a> ni na voljo.
    Ta funkcionalnost ne bo delovala.<a href="https://docs.xfce.org/xfce/thunar/unix-filesystem#gnome_virtual_file_system">[Preberite več]</a>

en: Job queued
sl: Opravilo je v čakalni vrsti

en: Keep items sorted by their deletion date
sl: Predmeti naj ostanejo sortirani glede na datum izbrisa

en: Keep items sorted by their modification date
sl: Obdrži predmete razvrščene po datumu spremembe

en: Keep items sorted by their name
sl: Obdrži predmete razvrščene po imenu

en: Keep items sorted by their size
sl: Obdrži predmete razvrščene po velikosti

en: Keep items sorted by their type
sl: Obdrži predmete razvrščene po vrsti

en: Keyboard _Shortcut:
sl: _Bližnjica na tipkovnici

en: Keyboard shortcut already in use
sl: Bližnjica na tipkovnici je že v rabi

en: Kind:
sl: Vrsta:

en: Label
sl: Oznaka

en: Label widget
sl: Oznaka gradnika

en: Last Active View
sl: Zadnji dejaven pogled

en: Last Modified
sl: Zadnjič spremenjeno

en: Last Modified: %s
sl: Zadnjič spremenjeno: %s

en: Launcher
sl: Zaganjalnik

en: Link
sl: Povezava

en: Link Target:
sl: Cilj povezave:

en: Link Targets:
sl: Cilji povezave:

en: List View
sl: Seznamski prikaz

en: Loading folder contents...
sl: Nalaganje vsebine mape...

en: Loading...
sl: Nalagam...

en: Local Files Only
sl: Samo za lokalne datoteke

en: Local Files Only (Idle Devices)
sl: Zgolj lokalne datoteke (na nedostopnih nosilcih)

en: Local Files Only (Same Devices)
sl: Zgolj lokalne datoteke (na istem nosilcu)

en: Locatio_n Selector
sl: Prikaz m_esta

en: Location
sl: Lokacija

en: Location Bar
sl: Lokacijska vrstica

en: Location:
sl: Mesto:

en: Log no operations
sl: Ne beleži dejanj v dnevnik

en: Log only timestamps
sl: Zabeleži le časovne oznake

en: Log operations
sl: Beleži dejanja v dnevnik

en: Long
sl: Dolgo

en: MIME Type
sl: MIME tip

en: Ma_ke Link
sl: U_stvari povezavo

en: Mail Recipient
sl: Prejemnik

en: Mark As _Secure And Launch
sl: Označi za _varnega in zaženi

en: Medium
sl: Srednje

en: Menu
sl: Meni

en: Metering Mode:
sl: Način merjenja:

en: Missing dependencies
sl: Manjkajoče odvisnosti

en: Mixed file owners
sl: Mešano lastništvo datotek

en: Mo_ve to Trash
sl: P_remakni v koš

en: Modern approach with buttons that correspond to folders
sl: Moderen izgled z gumbi, ki ustrezajo mapam

en: Modified:
sl: Spremenjeno:

en: Mount and open %s (%s)
sl: Priklopi in odpri %s (%s)

en: Mount the selected device
sl: Priklopi izbrano napravo

en: Move
sl: Premakni

en: Move Dow_n
sl: Premakni _dol

en: Move _Up
sl: Premakni _gor

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
sl: Premakni ali kopiraj prej izbrane kopirane ali izrezane datoteke

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
sl: Premakni ali kopiraj prej izbrane kopirane ali izrezane datoteke v izbrano mapo

en: Move the currently selected action down by one row.
sl: Premakni trenutno izbrano dejanje eno vrstico nižje.

en: Move the currently selected action up by one row.
sl: Premakni trenutno izbrano dejanje eno vrstico višje.

en: Move the selected file to the Trash | Move the selected files to the Trash
sl[0]: Premakni izbrano datoteko v Smeti
sl[1]: Premakni izbrani datoteki v Smeti
sl[2]: Premakni izbrane datoteke v Smeti
sl[3]: Premakni izbrane datoteke v koš

en: Move to Trash
sl: P_remakni v koš

en: Moving files ...
sl: Premikanje datotek ...

en: Moving files into "%s"...
sl: Premikanje datotek v "%s" ...

en: Moving files into the trash...
sl: Premikanje datotek v koš...

en: Multimedia Player
sl: Večpredstavnostni predvajalnik

en: N_o to all
sl: N_e za vse

en: Name
sl: Ime

en: Name '%s' lost on the message dbus.
sl: Ime '%s' je bilo izgubljeno na dbus vodilu za sporočila

en: Name and Extension
sl: Ime in končnica

en: Name only
sl: Samo ime

en: Names:
sl: Imena:

en: Navigate to the folder in which the selected file is located
sl: Pojdi na mapo v kateri se nahaja izbrana datoteka

en: Navigation
sl: Krmarjenje

en: Network
sl: Omrežje

en: Never
sl: Nikoli

en: New Empty File
sl: Nova prazna datoteka

en: New Empty File...
sl: Nova prazna datoteka...

en: New File
sl: Nova datoteka

en: New Folder
sl: Nova mapa

en: New Name
sl: Novo ime

en: New _Tab
sl: Nov _zavihek

en: New _Window
sl: Novo o_kno

en: No Exec field specified
sl: Polje 'Exec' ni navedeno

en: No URL field specified
sl: Polje 'URL' ni navedeno

en: No application selected
sl: Ni izbranega programa

en: No icon
sl: Brez ikone

en: No operation which can be redone available.
sl: Ni nobene operacije, ki bi jo bilo mogoče razveljaviti.

en: No operation which can be undone has been performed yet.
    (For some operations undo is not supported)
sl: Do sedaj še ni bilo izvedeno dejanje, ki bi lahko bilo razveljavljeno.
    (Nekaterih dejanj ni mogoče razveljaviti)

en: No renamer modules were found on your system. Please check your
    installation or contact your system administrator. If you install Thunar
    from source, be sure to enable the "Simple Builtin Renamers" plugin.
sl: Ne najdem modulov za preimenovanje. Preverite instalacijo ali
    prosite sistemskega administratorja za pomoč. Če instalirate Thunar
    iz izvorne kode, omogočite vstavek "Simple Builtin Renamers".

en: No templates installed in
    "%s"
sl: Nobena predloga ni nameščena v
    "%s"

en: None
sl: Noben

en: None available
sl: Ni na voljo

en: Normal Si_ze
sl: Normalna velikost

en: Number - Text
sl: Številka - besedilo

en: Number - Text - Old Name
sl: Številka - besedilo - staro ime

en: Numbering
sl: Številčenje

en: Old Name - Text - Number
sl: Staro ime - besedilo - številka

en: Only For Remote Location
sl: Zgolj za oddaljene lokacije

en: Only for local files
sl: Zgolj za lokalne datoteke

en: Only show thumbnails for files smaller than:
sl: Predogledne sličice prikaži le za datoteke manjše od:

en: Ope_n With
sl: Odpri _z

en: Ope_n With Other Application...
sl: Odpri v _drugem programu

en: Open %d New Window | Open %d New Windows
sl[0]: Odpri %d novo okno
sl[1]: Odpri %d novi okni
sl[2]: Odpri %d nova okna
sl[3]: Odpri %d novih oken

en: Open <i>%s (%s)</i> and other files of type "%s" with:
sl: Odpri <i>%s (%s) </i> in druge datoteke vrste "%s" v:

en: Open <i>%s</i> and other files of type "%s" with:
sl: Odpri <i>%s</i> in ostale datoteke tipa "%s" z:

en: Open Item _Location
sl: Odpri _lokacijo predmeta

en: Open Shell Script
sl: Odpri skript ukazne lupine

en: Open With
sl: Odpri z

en: Open _Parent
sl: Od_pri nadrejeno

en: Open a new Thunar window for the displayed location
sl: Odpri prikazano mesto v novem Thunar oknu

en: Open a new tab for the displayed location
sl: Odpri prikazano mesto v novem zavihku

en: Open current folder in a new window
sl: Odpri trenutno mapo v novem oknu

en: Open folders
sl: Odpri mape

en: Open folders in new tabs on middle click
sl: Ob kliku s srednjo tipko odpri mapo v novem zavihku

en: Open in new _Tab
sl: Odpri v novem _zavihku

en: Open in new _Window
sl: Odpri v novem o_knu

en: Open new thunar instances as tabs
sl: Nove thunar instance odpri kot zavihke

en: Open the bulk rename dialog
sl: Odpri dialog za množično preimenovanje

en: Open the desktop folder
sl: Odpri mapo namizja

en: Open the home folder
sl: Odpri domačo mapo

en: Open the location "%s"
sl: Odpri mesto "%s"

en: Open the parent folder
sl: Odpri nadrejeno mapo

en: Open the selected directory in new tab | Open the selected directories in %d new tabs
sl[0]: Odpri izbrane mape v %d novem zavihku
sl[1]: Odpri izbrane mape v %d novih zavihkih
sl[2]: Odpri izbrane mape v %d novih zavihkih
sl[3]: Odpri izbrane mape v %d novih zavihkih

en: Open the selected directory in new window | Open the selected directories in %d new windows
sl[0]: Odpri izbrane mape v %d novem oknu
sl[1]: Odpri izbrane mape v %d novih oknih
sl[2]: Odpri izbrane mape v %d novih oknih
sl[3]: Odpri izbrane mape v %d novih oknih

en: Open the selected file | Open the selected files
sl[0]: Odpri izbrano datoteko
sl[1]: Odpri izbrani datoteki
sl[2]: Odpri izbrane datoteke
sl[3]: Odpri izbrane datoteke

en: Open the selected files with the default applications
sl: Odpri izbrane datoteke v privzetih programih

en: Open/Close Split View
sl: Odpri/zapri razdeljen prikaz

en: Optical Drive
sl: Optični disk

en: Optical Media
sl: Optični nosilec

en: Options:
sl: Možnosti:

en: Original Path:
sl: Izvorna pot:

en: Other Application...
sl: Drug program...

en: Other Applications
sl: Drugi programi

en: Others
sl: Drugi

en: Overwrite
sl: Prepiši

en: Owner
sl: Lastnik

en: Owner:
sl: Lastnik:

en: PDA
sl: Dlančnik

en: Paste the clipboard
sl: Prilepi vsebino odložišča

en: Paused
sl: Pavzirano

en: Perl Scripts
sl: Skripti Perl

en: Permanently delete the selected file | Permanently delete the selected files
sl[0]: Trajno izbriši izbrano datoteko
sl[1]: Trajno izbriši izbrani datoteki
sl[2]: Trajno izbriši izbrane datoteke
sl[3]: Trajno izbriši izbrane datoteke

en: Permission denied
sl: Dostop zavrnjen

en: Permissions
sl: Dovoljenja

en: Phone
sl: Telefon

en: Places
sl: Lokacije

en: Please report bugs to <%s>.
sl: Prosimo, sporočite napake na <%s>.

en: Please wait...
sl: Počakajte ...

en: Pr_eferences...
sl: _Nastavitve...

en: Prepare the selected file to be copied with a Paste command | Prepare the selected files to be copied with a Paste command
sl[0]: Pripravi izbrano datoteko za kopiranje z ukazom Prilepi
sl[1]: Pripravi izbrani datoteki za kopiranje z ukazom Prilepi
sl[2]: Pripravi izbrane datoteke za kopiranje z ukazom Prilepi
sl[3]: Pripravi izbrane datoteke za kopiranje z ukazom Prilepi

en: Prepare the selected file to be moved with a Paste command | Prepare the selected files to be moved with a Paste command
sl[0]: Pripravi izbrano datoteko za premik z ukazom Prilepi
sl[1]: Pripravi izbrani datoteki za premik z ukazom Prilepi
sl[2]: Pripravi izbrane datoteke za premik z ukazom Prilepi
sl[3]: Pripravi izbrane datoteke za premik z ukazom Prilepi

en: Preparing...
sl: Pripravljanje...

en: Print version information and exit
sl: Podatki o različici

en: Properties
sl: Lastnosti

en: Python Scripts
sl: Skripti Python

en: Question
sl: Vprašanje

en: Queued
sl: V vrsti

en: Quit a running Thunar instance
sl: Končaj zagnani Thunar primerek

en: Re_name
sl: _Preimenuj

en: Re_name Shortcut
sl: Preime_nuj bližnjico

en: Read & Write
sl: Branje in pisanje

en: Read only
sl: Samo branje

en: Recency
sl: Nedavnost

en: Recent
sl: Nedavno

en: Recommended Applications
sl: Priporočeni programi

en: Red_o
sl: _Uveljavi

en: Redo performed
sl: Uveljavljeno

en: Redo the latest '%s' operation (%s)
sl: Uvelljavi zadnje dejanje '%s' (%s)

en: Redo the latest operation
sl: Ponovno uveljavi zadnje dejanje

en: Regular _Expression
sl: R_egularni izraz

en: Reload the current folder
sl: Ponovno naloži trenutno mapo

en: Removable Drive
sl: Odstranljiv pogon

en: Remove Characters
sl: Odstrani znake

en: Remove File | Remove Files
sl[0]: Odstrani datoteko
sl[1]: Odstrani datoteki
sl[2]: Odstrani datoteke
sl[3]: Odstrani datoteke

en: Remove _From Position:
sl: Odstrani _s položaja:

en: Remove all files and folders from the Trash?
sl: Odstranitev vseh datotek in map iz koša?

en: Remove application launcher
sl: Odstrani zaganjalnik aplikacije

en: Remove the selected file from the list of files to be renamed | Remove the selected files from the list of files to be renamed
sl[0]: Odstrani izbrano datoteko s seznama datotek za preimenovanje
sl[1]: Odstrani izbrani datoteki s seznama datotek za preimenovanje
sl[2]: Odstrani izbrane datoteke s seznama datotek za preimenovanje
sl[3]: Odstrani izbrane datoteke s seznama datotek za preimenovanje

en: Remove the selected files from Recent
sl: Odstrani izbrane datoteke iz nedavnih

en: Rena_me All
sl: P_reimenuj vse

en: Rename
sl: Preimenuj

en: Rename "%s"
sl: Preimenuj "%s"

en: Rename Launcher Options
sl: Možnosti preimenovanja zaganjalnika

en: Rename Multiple Files
sl: Preimenuj več datotek

en: Rename _File
sl: Preimenuj _datoteko

en: Rename _Launcher
sl: Preimenuj _zaganjalnik

en: Rename items listed above, keep this window open.
sl: Preimenuj spodaj navedene predmete in pusti to okno odprto.

en: Rename the selected file | Rename the selected files
sl[0]: Preimenuj izbrano datoteko
sl[1]: Preimenuj izbrani datoteki
sl[2]: Preimenuj izbrane datoteke
sl[3]: Preimenuj izbrane datoteke

en: Replace _All
sl: Zamenjaj _vse

en: Replace _With:
sl: Za_menjaj z:

en: Replace the existing file in "%s"
sl: Zamenjaj obstoječo datoteko v "%s"

en: Replace the existing folder in "%s"
sl: Zamenjaj obstoječo mapo v "%s"

en: Replace the link in "%s"
sl: Zamenjaj povezavo v "%s"

en: Resident
sl: Stalni pomnilnik

en: Restore (opposite of trash)
sl: Obnovi (obratno od premakni v koš)

en: Restore Selected Items
sl: Obnovi izbrane predmete

en: Restore and S_how
sl: _Obnovi in prikaži

en: Restore tabs on startup
sl: Obnovi zavihke ob zagonu

en: Restore the selected file to its original location | Restore the selected files to its original location
sl[0]: Obnovi izbrano datoteko na izvirni lokaciji
sl[1]: Obnovi izbrani datoteki na izvirnih lokacijah
sl[2]: Obnovi izbrane datoteke na izvirnih lokacijah
sl[3]: Obnovi izbrane datoteke na izvirnih lokacijah

en: Restore the selected file to its original location and open the location in a new window/tab | Restore the selected files to their original locations and open the locations in a new window/tab
sl[0]: Onovi izbrano datoteko na izvirni lokaciji in odpri to lokacijo v novem oknu/zavihku.
sl[1]: Obnovi izbrani datoteki na izvirnih lokacijah in odpri ti lokaciji v novih oknih/zavihkih.
sl[2]: Obnovi izbrane datoteke na izvirnih lokacijah in odpri te lokacije v novih oknih/zavihkih.
sl[3]: Obnovi izbrane datoteke na izvirnih lokacijah in odpri te lokacije v novih oknih/zavihkih.

en: Restoring files...
sl: Obnavljanje datotek...

en: Resuming job...
sl: Nadaljevanje opravila...

en: Resuming...
sl: Nadaljujem ...

en: Reverse the sort order
sl: Obrni zaporedje razvrščanja

en: Ruby Scripts
sl: Skripti Rubi

en: Run In _Terminal
sl: Zaženi v _terminalu

en: Run Thunar as root
sl: Zaženi Thunar kot skrbnik

en: Run in _terminal
sl: Zaženi v _terminalu

en: Run in daemon mode
sl: Zaženi v pritajenem načinu

en: S_kip All
sl: Pres_koči vse

en: S_plit View
sl: Raz_deli prikaz

en: Safely _Remove
sl: Va_rno odstrani

en: Search
sl: Išči

en: Search & Replace
sl: Poišči in zamenjaj

en: Search for a specific file in the current folder and Recent
sl: Iskanje določene datoteke v trenutni mapi in mapi Nedavno

en: Search with Catfish...
sl: Iskanje s Catfish...

en: Search:
sl: Išči:

en: Security
sl: Varnost

en: Security:
sl: Varnost:

en: Select _all Files
sl: Izberi vse d_atoteke

en: Select _by Pattern...
sl: Iz_beri po vzorcu...

en: Select all files but not those currently selected
sl: Izberite vse datoteke, vendar ne teh, ki so trenutno izbrane

en: Select all files in this window
sl: Izberi vse d_atoteke v tem oknu

en: Select all files that match a certain pattern
sl: Izberi vse datoteke, katerih imena ustrezajo vzorcu

en: Select an Application
sl: Izberite program

en: Select an Icon for "%s"
sl: Izberite ikono za "%s"

en: Select an Icon for "%s" (%s)
sl: Izberite ikono za "%s"(%s)

en: Select an image to preview
sl: Izberite sliko za predogled

[ctx: Select by Pattern dialog: buttons]
en: _Cancel
sl: _Prekliči

[ctx: Select by Pattern dialog: buttons]
en: _Select
sl: I_zberi

[ctx: Select by Pattern dialog: labels: case sensitive checkbox]
en: C_ase sensitive
sl: _Upoštevaj velikost črk

[ctx: Select by Pattern dialog: labels: match diacritics checkbox]
en: _Match diacritics
sl: Uje_manje naglasnih znamenj

[ctx: Select by Pattern dialog: labels: pattern entry textbox]
en: _Pattern:
sl: _Vzorec:

[ctx: Select by Pattern dialog: title]
en: Select by Pattern
sl: Izberi po vzorcu

[ctx: Select by Pattern dialog: tooltips on label for pattern entry textbox]
en: Files whose name matches the wildcard pattern you enter will be selected in the main window.
sl: Datoteke katerih imena se ujemajo z vzorcem nadomestnih znakov, bodo izbrana v glavnem oknu

[ctx: Select by Pattern dialog: tooltips: case sensitive checkbox]
en: If enabled, letter case must match the pattern.
    Examp* would match Example.txt and not example.txt
sl: Če je izbrano, se mora ujeti velikost črk.
    Prim* se ujema s Primer.txt in ne s primer.txt

[ctx: Select by Pattern dialog: tooltips: match diacritics checkbox]
en: If enabled, require accents to match the pattern.
    Rés* would match Résumé.txt and not Resume.txt
sl: Če je izbrano, se morajo ujemati naglasi.
    Tëm* se ujema s Tëma.txt in ne s tema.txt

[ctx: Select by Pattern dialog: tooltips: pattern entry text box]
en: ? matches exactly one character,
    * matches any number of characters, including zero.
    
    For example: *.txt, file??.png, pict
    
    Without any * or ? wildcards, the pattern will match anywhere in a name. With wildcards, the pattern must match at both the start and the end of a name.
sl: ? nadomesti točno en znak,
    * nadomesti poljubno število znakov, vključno z ničlami.
    
    Npr. *.txt, datoteka??.png, Pict
    
    Brez * ali ? bo vzorec uporabljen kjerkoli v imenu. Ob uporabi nadomestnih znakov se mora vzorec ujemati tako na začetku, kot tudi koncu imena.

en: Select files to rename
sl: Izberite datoteke za preimenovanje

en: Select this option to display icon emblems in the shortcuts pane for all folders for which emblems have been defined in the folders properties dialog.
sl: Izberite to možnost za prikaz emblemov na ikonah v pladnju z bližnjicami za vse mape, ki imajo definirane embleme v oknu z lastnostmi mape.

en: Select this option to display icon emblems in the tree pane for all folders for which emblems have been defined in the folders properties dialog.
sl: Izberite to možnost za prikaz emblemov na ikonah v drevesnem pladnju za vse mape, ki imajo definirane embleme v oknu z lastnostmi mape.

en: Select this option to draw black frames around thumbnails.
sl: Izberite to možnost za risanje črnih obrob okoli sličic

en: Select this option to enable startup notification when the command is run from the file manager or the menu. Not every application supports startup notification.
sl: Z izbiro te možnosti omogočite obvestilo ob zagonu ukaza. Zagonskega obvestila ne podpira vsaka aplikacija.

en: Select this option to list folders before files when you sort a folder.
sl: Izberite to možnost za izpis map pred datotekami pri razvrščanju vsebine mape.

en: Select this option to open a new tab on middle click instead of a new window
sl: Izberite to možnost za odpiranje novega zavihka namesto okna, ob pritisku na srednjo tipko miške

en: Select this option to open new thunar instances as tabs in an existing thunar window
sl: Izberite to možnost za odpiranje novih instanc thunarja, kot zavihkov v obstoječem thunar oknu

en: Select this option to place the icon captions for items beside the icon rather than below the icon.
sl: Z izbiro te možnosti bodo naslovi predmetov poleg ikon namesto pod ikonami.

en: Select this option to remember view type, zoom level, sort column, and sort order individually for each folder
sl: Izberite to možnost za individualno pomnjenje vrste prikaza, velikosti povečave, sortiranja stolpcev in vrstnega reda sortiranja za vsako mapo posebej

en: Select this option to restore your tabs as they were last time you used Thunar
sl: Izberite to možnost za obnovo zavihkov, kakršni so bili nazadnje, ko ste uporabljali Thunar

en: Select this option to run the command in a terminal window.
sl: Izberite to možnost za zagon ukaza v oknu terminala.

en: Select this option to show file size in binary format instead of decimal.
sl: Velikosti datotek bodo prikazane v dvojiškem namesto desetiškem zapisu.

en: Select this option to show the 'Delete' action in the context menu
sl: Izberite to možnost za prikaz dejanja 'Izbriši' v kontekstualnem meniju

en: Select this option to show the full directory path in the tab title instead of only the directory name
sl: Izberite to možnost, da vidite v nazivu zavihka polno pot mape namesto zgolj imena mape.

en: Select this option to trust this .desktop file. This will generate a checksum of the file and store it via gvfs. The additional check will protect from malicious launchers which e.g. pretend to be a picture, having the executable flag pre-set
sl: Izberite to možnost, če zaupate tej namizni .desktop datoteki. To bo ustvarilo kontrolni seštevek za to datoteko, ki se bo shranil preko gvfs. Dodatna preverba ščiti pred škodljivimi zaganjalniki, ki npr. oponašajo slike, a imajo vklopljen zagonski bit.

en: Select this option to use the current folder icon as window icon
sl: Z izbiro te možnosti bo ikona okna enaka ikoni trenutne mape

en: Select this to enable executable permission bit(+x). Thunar will not launch the .desktop file if not set.
sl: Izberite to možnost, da vklopite bit, ki dovoljuje zagon (+x). Brez tega Thunar namizne datoteke ne more zagnati.

en: Selection: %s
sl: Izbira: %s

en: Send "%s" as compressed archive?
sl: Pošlji "%s" kot stisnjen paket

en: Send %d file as compressed archive? | Send %d files as compressed archive?
sl[0]: Pošlji %d datoteko stisnjeno v paket?
sl[1]: Pošlji %d datoteki stisnjeni v paket?
sl[2]: Pošlji %d datoteke stisnjene v paket?
sl[3]: Pošlji %d datotek stisnjenih v paket?

en: Send _directly
sl: Pošlji neposre_dno

en: Send as _archive
sl: Pošlji kot p_aket

en: Send com_pressed
sl: _Pošlji stisnjeno

en: Send email
sl: Pošlji e-pošto

en: Send the selected file to "%s" | Send the selected files to "%s"
sl[0]: Pošlji izbrano datoteko "%s"
sl[1]: Pošlji izbrani datoteki "%s"
sl[2]: Pošlji izbrane datoteke "%s"
sl[3]: Pošlji izbrane datoteke "%s"

en: Send to _Desktop
sl: Pošlji na _namizje

en: Set Defa_ult Application...
sl: Določi pri_vzeti program...

en: Set Default Application
sl: Določi privzeti program

en: Set _Background
sl: Nastavi ozdadje

en: Set _Foreground
sl: Nastavi ospredje

en: Set as wallpaper
sl: Nastavi za sliko ozadja

en: Set this file as trusted
sl: Določi, da je datoteka zaupanja vredna

en: Setup custom actions that will appear in the file managers context menus
sl: Nastavite prirejena dejanja, ki bodo na voljo v vsebinskem meniju upravljalnika datotek

en: Shell Scripts
sl: Skript ukazne lupine

en: Shortcuts
sl: Bližnjice

en: Shortcuts Pane
sl: Pladenj z bližnjicami

en: Show Icon E_mblems
sl: Pokaži e_mbleme na ikonah

en: Show Icon _Emblems
sl: Pokaži _embleme na ikonah

en: Show _File Highlight
sl: Poudarjen prikaz _datoteke

en: Show _Hidden Files
sl: Pokaži _skrite datoteke

en: Show action to permanently delete files and folders
sl: Prikaži dejanje, ki trajno izbriše datoteke in mape

en: Show display name
sl: Prikaži ime zaslona

en: Show file size in binary format
sl: Prikaži velikost datotek v dvojiškem zapisu

en: Show filetype
sl: Prikaži velikost datoteke

en: Show full directory paths in tab titles
sl: Pokaži polno pot map v naslovih zavihkov

en: Show last modified
sl: Prikaži datuma zadnje spremembe

en: Show number of containing items
sl: Prikaži število vsebovanih predmetov

en: Show size
sl: Prikaži velikost

en: Show size in bytes
sl: Prikaži velikost v bajtih

en: Show the contents at the normal size
sl: Vsebino prikaži v normalni velikosti

en: Show the contents in less detail
sl: Vsebino prikaži z manj podrobnostmi

en: Show the contents in more detail
sl: Vsebino prikaži z več podrobnostmi

en: Show thumbnails:
sl: Prikaži sličice:

en: Shutter Speed:
sl: Hitrost zaslonke:

en: Side Pane
sl: Stranski pladenj

en: Side Pane (Add Bookmark) | Side Pane (Add Bookmarks)
sl[0]: Stranski pano (dodaj zaznamek)
sl[1]: Stranski pano (dodaj zaznamka)
sl[2]: Stranski pano (dodaj zaznamke)
sl[3]: Stranski pano (dodaj zaznamke)

en: Size
sl: Velikost

en: Size Column of Folders
sl: Stolpec z velikostjo map

en: Size in Bytes
sl: Velikost v bajtih

en: Size in bytes
sl: Velikost v bajtih

en: Size on Disk:
sl: Velikost na disku:

en: Size:
sl: Velikost:

en: Size:
sl: Velikost:

en: Software:
sl: Programska oprema:

en: Solid State Drive
sl: SSD disk

en: Sort _folders before files
sl: Razvrsti _mape pred datotekami

en: Sort items in ascending order
sl: Razvrsti predmete po naraščajočem vrstnem redu

en: Sort items in descending order
sl: Razvrsti predmete po padajočem vrstnem redu

en: Specify a location to open
sl: Navedite mesto za odpiranje

en: Specify the d_elay before an item gets selected
    when the mouse pointer is paused over it:
sl: Podajte zakasnitev, preden se izbrani predmet
    aktivira, po tem ko ga preidete z miško:

en: St_atusbar
sl: St_atusna vrstica

en: Standalone
sl: Samostojno

en: Starting... (User request)
sl: Začenjam... (na zahtevo uporabnika)

en: Status Bar
sl: Vrstica stanja

en: Stop applying permissions recursively.
sl: Zaustavi rekurzivno uveljavljanje dovoljenj.

en: Stop the _Multi-Disk Drive
sl: Zau_stavi več-diskovni pogon

en: Switch Focused Split View Pane
sl: Preklopi fokus na drug razdelitveni pano

en: Switch to Next Tab
sl: Preklopi na naslednji zavihek

en: Switch to Previous Tab
sl: Preklopi na prejšnji zavihek

en: System Drive
sl: Sistemski disk

en: T_emplates
sl: _Predloge

en: Tabs and Windows
sl: Zavihki in okna

en: Tape
sl: Magnetni trak

en: Text - Number
sl: Besedilo - številka

en: Text _Format:
sl: _Zapis besedila:

en: Text of the page's label
sl: Besedilo oznake strani

en: The Thunar development team. All rights reserved.
sl: Razvojna skupina za Thunar. Vse pravice pridržane.

en: The URL to access.
sl: URL za dostop.

en: The URL to the documentation of the renamer
sl: URL do dokumentacije za preimenovalca

en: The command (including the necessary parameters) to perform the action. See the command parameter legend below for a list of supported parameter variables, which will be substituted when launching the command. When upper-case letters (e.g. %F, %D, %N) are used, the action will be applicable even if more than one item is selected. Else the action will only be applicable if exactly one item is selected.
sl: Ukaz (vključno s potrebnimi parametri) za izvedbo dejanja. Glej spodnjo legendo parametrov za seznam podprtih spremenljivk, ki bodo nadomeščene pri zaganjanju ukaza. Ko so uporabljene velike črke (npr. %F, %D, %N), bo dejanje relevantno, tudi če je izbranih več datotek. Sicer pa bo dejanje relevantno samo, če je izbrana ena sama datoteka.

en: The description of the action that will be displayed as tooltip in the statusbar when selecting the item from the context menu.
sl: Opis dejanja, ki bo prikazan kot orodni namig v statusni vrstici pri izbiri dejanja iz vsebinskega menija.

en: The desktop file %s is in an insecure location and not marked as secure%s. If you do not trust this program, click Cancel.
sl: Namizni zaganjalnik %s se nahaja na lokaciji, ki ni varna in ni označen kot varen %s. Če temu programu ne zaupate, kliknite Prekliči.

en: The device "%s" is being ejected. This may take some time
sl: Naprava "%s" je v postopku izmeta. To lahko traja nekaj časa.

en: The device "%s" is being unmounted by the system. Please do not remove the media or disconnect the drive
sl: Sistem odklaplja napravo "%s". Ne odstranjujte medija oz. ne izklapljajte diska.

en: The directory "%s" does not exist. Do you want to create it?
sl: Mapa "%s" ne obstaja. Ali jo želite ustvariti?

en: The file "%s" (%s) already exists. Would you like to replace it?
    
    If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
sl: Datoteka "%s"(%s) že obstaja. Ali jo želite zamenjati?
    
    Če zamenjate obstoječo datoteko, bo njena vsebina prepisana.

en: The file "%s" already exists
sl: Datoteka "%s" že obstaja

en: The file "%s" already exists. Would you like to replace it?
    
    If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
sl: Datoteka "%s" že obstaja. Ali jo želite zamenjati?
    
    Če zamenjate obstoječo datoteko, bo njena vsebina prepisana.

en: The file "%s" seems to be executable. What do you want to do with it?
sl: Datoteka "%s" je verjetno izvršljiva. Kaj želite storiti z njo?

en: The folder "%s" does not exist anymore but is required to restore the file "%s" from the trash
sl: Mapa "%s" ne obstaja več, je pa potrebna za obnovitev datoteke "%s" iz koša

en: The folder permissions are inconsistent, you may not be able to work with files in this folder.
sl: Dovoljenja za mapo so nekonsistentna. Morda ne bo mogoče delati z datotekami v tej mapi.

en: The folder permissions will be reset to a consistent state. Only users allowed to read the contents of this folder will be allowed to enter the folder afterwards.
sl: Dovoljenja mape bodo nastavljena na usklajeno stanje. Samo uporabniki, ki imajo pravico branja vsebine te mape, bodo imeli pravico, da v nadaljevanju mapo odprejo.

en: The following command parameters will be substituted when launching the action:
sl: Naslednji parametri ukaza bodo zamenjani, ko zaženete to dejanje:

en: The following files were overwritten in the operation you are trying to redo and cannot be restored:
sl: V dejanju, ki ga želite ponovno uveljaviti, so bile prepisane naslednje datoteke, zato ga ni mogoče uveljaviti:

en: The following files were overwritten in the operation you are trying to undo and cannot be restored:
sl: V dejanju, ki ga želite razveljaviti, so bile prepisane naslednje datoteke, zato ga ni mogoče razveljaviti:

en: The format describes the date and time parts to insert into the file name. For example, %Y will be substituted with the year, %m with the month and %d with the day. See the documentation of the date utility for additional information.
sl: Zapis opisuje datum in čas za vstavitev v ime datoteke. Na primer, %Y bo nadomeščeno z letom, %m z mesecem in %d z dnem. Za dodatne informacije preglejte dokumentacijo orodja 'date'.

en: The generic name of the entry, for example "Web Browser" in case of Firefox.
sl: Splošno ime vpisa, npr. "Spletni brskalnik" v primeru programa Firefox.

en: The icon size for the path entry
sl: Velikost ikone pri polju za vnos poti

en: The item will be removed from the history
sl: Predmet bo odstranjen iz zgodovine

en: The keyboard shortcut for the action.
sl: Bližnjica na tipkovnici za to dejanje.

en: The name of the action that will be displayed in the context menu.
sl: Naslov dejanja, ki bo viden v vsebinskem meniju.

en: The number of source and target filenames must be the same
sl: Število izvornih in ciljnih datotek se mora ujemati

en: The other split pane has multiple open tabs. Closing it will close all these tabs.
sl: Na drugem razdelitvenem panoju je odprtih več zavihkov. Zaprtje panoja bo zaprlo tudi zavihke.

en: The path "%s" does not refer to a directory
sl: Pot "%s" se ne nanaša na mapo

en: The program to execute, possibly with arguments.
sl: Program, ki naj se zažene, po možnosti z argumenti.

en: The root folder has no parent
sl: Korenska mapa nima starša

en: The selected application is used to open this and other files of type "%s".
sl: Izbran program se uporablja za odpiranje te in drugih datotek vrste "%s".

en: The selected files seem to be executable. What do you want to do with them?
sl: Izbrana datoteka je verjetno izvršljiva. Kaj želite storiti z njo?

en: The submenu in which the action will be displayed. Leave empty for no menu. Use '/' for nested menus.
sl: Podnameni v katerem bo prikazano dejanje. Pustite prazno, da ni menija, uporabite '/' za podrejene menije.

en: The user visible name of the renamer
sl: Uporabniku-vidno ime preimenovalca

en: The working directory for the program.
sl: Delovna mapa v kateri naj se zažene program.

en: The working directory must be an absolute path
sl: Delovna mapa more biti navedena z absolutno potjo

en: There is data that needs to be written to the device "%s" before it can be removed. Please do not remove the media or disconnect the drive
sl: Nekaj podatkov mora biti zapisanih na napravo "%s", preden je lahko odstranjena. Ne odstranjujte medija oz. ne izklapljajte diska.

en: There is no operation to redo
sl: Ni dejanj ta uveljavitev

en: There is no operation to undo
sl: Ni dejanj  za razveljavitev

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
sl: Na cilju ni dovolj prostora. Poskusite odstraniti nekaj datotek in narediti prostor.

en: There is nothing on the clipboard to paste
sl: V odložišču ni ničesar za prilepiti

en: This column is reserved for special locations
sl: Ta stolpec je rezerviran za posebne lokacije

en: This folder already contains a file "%s" (%s).
sl: Ta mapa že vsebuje datoteko "%s" (%s).

en: This folder already contains a file "%s".
sl: Ta mapa že vsebuje datoteko "%s".

en: This folder already contains a folder "%s".
sl: Ta mapa že vsebuje mapo "%s".

en: This folder already contains a symbolic link "%s".
sl: Ta mapa že vsebuje simbolično povezavo "%s".

en: This keyboard shortcut is currently used by: '%s'
sl: Ta bližnjica na tipkovnici je trenutno uporabljena s strani: '%s'

en: This page lists the conditions under which the action will appear in the file managers context menus. The file patterns are specified as a list of simple file patterns separated by semicolons (e.g. *.txt;*.doc). For an action to appear in the context menu of a file or folder, at least one of these patterns must match the name of the file or folder. Additionally, you can specify that the action should only appear for certain kinds of files.
    
    ** The custom action will be eligible to appear in the toolbar.
sl: Ta stran navaja pogoje, pod katerimi se bo dejanje pojavilo v kontekstnem meniju upravljalnika datotek. Vzorci datotek so določeni kot preprosti vzorci datotek, ločeni s podpičji (npr. *.txt;*.doc). Da bi se dejanje pojavilo v kontekstnem meniju datoteke ali mape, se mora vsaj eden od teh vzorcev ujemati z imenom datoteke ali mape. Poleg tega lahko določite, da se dejanje pojavi le za določeno vrsto datotek.
    ** Dejanje po meri se bo lahko pojavilo v orodni vrstici.

en: This will dissociate the application launcher for this file type, but will not uninstall or remove the application launcher itself.
sl: To ob odstranilo povezavo med zaganjalnikom aplikacije in tovrstno datoteko, vendar ne bo odstranilo samega zaganjalnika aplikacije.

en: This will open %d separate file manager window. | This will open %d separate file manager windows.
sl[0]: To bo odprlo %d novo okno upravljalnika datotek.
sl[1]: To bo odprlo %d ločeni okni upravljalnikov datotek.
sl[2]: To bo odprlo %d ločena okna upravljalnikov datotek.
sl[3]: To bo odprlo %d ločenih oken upravljalnikov datotek.

en: This will remove the application launcher that appears in the file context menu, but will not uninstall the application itself.
    
    You can only remove application launchers that were created using the custom command box in the "Open With" dialog of the file manager.
sl: S tem boste odstranili zaganjalnik iz kontekstnega menija, ne pa tudi odstranili
    samega programa.
    
    Odstranite lahko samo zaganjalnike, ki so bili ustvarjeni s pomočjo polja "ukaz po meri" v "Odpri z" pogovornem oknu upravljalnika datotek.

en: Thumbnails
sl: Sličice

en: Thunar Bulk Rename is a powerful and extensible
    tool to rename multiple files at once.
sl: Thunarjevo paketno preimenovanje je močno in razširljivo
    orodje za preimenovanje večih datotek na enkrat.

en: Thunar File Manager
sl: Upravljalnik datotek Thunar

en: Thunar Preferences
sl: Thunar nastavitve

en: Thunar is a fast and easy to use file manager
    for the Xfce Desktop Environment.
sl: Thunar je hiter in za uporabo preprost upravljalnik
    datotek za namizno okolje Xfce.

en: Thunar is a file browser specifically designed for the Xfce Desktop, but also can serve as an alternate file browser for other Desktop environments. It has a simple, clean two-pane design for browsing all your files.
sl: Thunar je upravljalnik datotek specifično prilagojen za namizno okolje Xfce, lahko pa ga rabimo tudi kot alternativen brskalnik po datotekah v drugih namiznih okoljih. Ima čist in enostaven dvo-pladenjski videz za brskanje po vseh vaših datotekah.

en: Title Case
sl: Velikost črk naslova

en: Today
sl: Danes

en: Today / Custom
sl: Danes / Po meri

en: Today at %X
sl: Danes ob %X

en: Toggles the display of file highlight which can be configured in the file specific property dialog
sl: Prelaplja med osvetljevanjem datoteke, ki ga je mogoče nastaviti v specifičnem dialogu z lastnostmi

en: Toggles the display of hidden files in the current window
sl: Preklopi prikazovanje skritih datotek v trenutnem oknu

en: Toggles the visibility of the shortcuts pane
sl: Preklopi vidnost pladnja z bližnjicami

en: Toggles the visibility of the tree pane
sl: Preklopi vidnost pladnja z drevesno strukturo map

en: Too many emblems selected
sl: Izbranih je preveč emblemov

en: Tooltip for the entry, for example "View sites on the Internet" in case of Firefox. Should not be redundant with the name or the description.
sl: Orodni namig za vnos, npr. "Brskaj po internetu" v primeru programa Firefox. Naj ne bi podvajal imena ali opisa.

en: Traditional text box showing the current path
sl: Tradicionalni okvir za tekst, ki prikazuje trenutno pot

en: Transfer files in parallel:
sl: Vzporedno prenašanje datotek:

en: Trash
sl: Koš

en: Trash Applet
sl: Koš aplet

en: Trash contains %d file | Trash contains %d files
sl[0]: V smeteh je %d datoteka
sl[1]: V smeteh sta %d datoteki
sl[2]: V smeteh so %d datoteke
sl[3]: V košu je %d datotek

en: Trash contains files
sl: Koš vsebuje datoteke

en: Trash is empty
sl: Koš je prazen

en: Tree Pane
sl: Drevesni pladenj

en: Trying to move "%s"
sl: Poskušam premakniti "%s"

en: Trying to restore "%s"
sl: Poskušam obnoviti "%s"

en: Type
sl: Vrsta

en: UPPERCASE
sl: VELIKE ČRKE

en: USB Drive
sl: USB disk

en: U_nselect all Files
sl: _Zavrzi izbor datotek

en: Undo performed
sl: Razveljavljeno

en: Undo the latest '%s' operation (%s)
sl: Razveljavi zadnje dejanje '%s' (%s)

en: Undo the latest operation
sl: Razveljavi zadnje dejanje

en: Unknown
sl: Neznano

en: Unknown closing element <%s>
sl: Neznan zaključni element <%s>

en: Unknown file owner
sl: Neznan lastnik datoteke

en: Unknown user "%s"
sl: Neznan uporabnik "%s"

en: Unlimited
sl: neomejeno

en: Unlink
sl: Izbriši

en: Unmount the selected device
sl: Odklopi izbrano napravo

en: Unmounting device
sl: Odklapljanje naprave

en: Unselect all files in this window
sl: Odstrani izbor  za vse datoteke v tem oknu

en: Untitled document
sl: Neimenovan dokument

en: Untrusted application launcher
sl: Neoverjen zaganjalnik

en: Untrusted link launcher
sl: Neoverjen zaganjalnik povezave

en: Uppercase / Lowercase
sl: Velike črke / male črke

en: Usage:
sl: Uporaba:

en: Use "%s" to open the selected file | Use "%s" to open the selected files
sl[0]: Uporabi "%s" za odpiranje izbrane datoteke
sl[1]: Uporabi "%s" za odpiranje izbranih datotek
sl[2]: Uporabi "%s" za odpiranje izbranih datotek
sl[3]: Uporabi "%s" za odpiranje izbranih datotek

en: Use De_fault
sl: Uporabi _privzeto

en: Use Startup Notification
sl: Opozori ob zagonu

en: Use _startup notification
sl: Opozori ob _zagonu

en: Use a _custom command:
sl: Uporabit _prilagojeni ukaz:

en: Use a custom command for an application that is not available from the above application list.
sl: Uporabi ukaz po meri oz. program, ki ga ni na zgornjem seznamu.

en: Use as _default for this kind of file
sl: Nastavi kot _privzeto za tako vrsto datotek

en: Use intermediate file '*.partial~' to copy files. This will prevent fragmented files. The new file will only be shown after the copy was successfully finished.
sl: Uporabi vmesno datoteko '*.partial~' za kopiranje datotek. To bo preprečilo fragmentiranje datotek. Nova datoteka bo prikazana šele, ko bo uspešno zaključeno kopiranje.

en: Use intermediate file on copy:
sl: Uporabi vmesno datoteko za kopiranje:

en: Varying (no change)
sl: Spremenljivo (brez sprememb)

en: Video Files
sl: Video datoteke

en: View
sl: Pogled

en: View Settings
sl: Preglej Nastavitve

en: View _new folders using:
sl: Pogled _novih map:

en: View the properties of the selected file
sl: Poglej lastnosti izbrane datoteke

en: Visible Columns
sl: Vidni stolpci

en: Volume Management
sl: Upravljanje z nosilci

en: Volume:
sl: Nosilec:

en: Warning
sl: Opozorilo

en: Warning: you are using the root account. You may harm your system.
sl: Opozorilo: uporabljate skrbniški račun root; lahko poškodujete sistem.

en: When changing the permissions of a folder, you
    can also apply the changes to the contents of the
    folder. Select the default behavior below:
sl: Pri spreminjanju dovoljenj mape lahko spremembe
    uveljavite tudi za vso vsebino mape. Spodaj izberite
    privzeto obnašanje:

en: When sending a file via email, you can either choose to send the file directly, as is, or compress the file before attaching it to an email. It is highly recommended to compress large files before sending them.
sl: Pri pošiljanju datotek preko e-pošte lahko datoteke pošljete take, kot so, ali pa jih pred pošiljanjem stisnete. Velike datoteke je priporočljivo pred pošiljanjem stisniti.

en: When sending multiple files via email, you can either choose to send the files directly, attaching multiple files to an email, or send all files compressed into a single archive file and attach the archive. It is highly recommended to send multiple large files as archive.
sl: Pri pošiljanju večih datotek preko e-pošte lahko datoteke pošljete posamezno, kot več priponk e-pošti, lahko pa jih prej stisnete v en paket in kot priponko pošljete tega. Več velikih datotek je priporočljivo pred pošiljanjem stisniti v paket.

en: When single-click activation is enabled, pausing the mouse pointer over an item will automatically select that item after the chosen delay. You can disable this behavior by moving the slider to the left-most position. This behavior may be useful when single clicks activate items, and you want only to select the item without activating it.
sl: Zaustavitev nad nekim predmetom bo samodejno izbrala ta predmet po izbrani zakasnitvi. To obnašanje lahko onemogočite s premikom drsnika skrajno levo. To obnašanje je lahko uporabno, kadar predmete aktiviramo z enim klikom, želeli pa bi jih samo označiti, brez aktivacije.

en: Window
sl: Okno

en: Working Directory:
sl: _Delovna mapa:

en: Write only
sl: Samo pisanje

en: Writing data to device
sl: Zapisovanje podatkov na napravo

en: Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
sl: Napisal Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.

en: Yes to _all
sl: Da za _vse

en: Yesterday
sl: Včeraj

en: Yesterday at %X
sl: Včeraj ob %X

en: You can either choose to skip this file and continue to rename the remaining files, or revert the previously renamed files to their previous names, or cancel the operation without reverting previous changes.
sl: Lahko preskočite to datoteko in nadaljujete s preimenovanjem preostalih datotek, lahko povrnete prejšnja imena že preimenovanih datotek, ali pa prekinete dejanje brez povračanja prejšnjih imen.

en: ZIP command terminated with error %d
sl: ZIP ukaz se je uničil z napako %d

en: Zoom I_n
sl: Približaj

en: Zoom _Out
sl: Oddalji

en: _About
sl: O progr_amu

en: _Access:
sl: _Dostop:

en: _Add Bookmark
sl: _Dodaj zaznamek

en: _Add Files...
sl: Dod_aj datoteke...

en: _Apply
sl: Upor_abi

en: _Apply the action to all files and folders
sl: Upor_abi dejanje za vse datoteke in mape

en: _Ascending
sl: _Naraščajoče

en: _At position:
sl: N_a položaj:

en: _Audio Files
sl: _Zvočne datoteke

en: _Back
sl: _Nazaj

en: _Bookmarks
sl: _Zaznamki

en: _Browse...
sl: _Brskaj...

en: _Buttons Style
sl: _Stil gumbov

en: _Cancel
sl: _Prekliči

en: _Close
sl: _Zapri

en: _Close Window
sl: _Zapri okno

en: _Command:
sl: _Ukaz:

en: _Compact View
sl: S_trnjen prikaz

en: _Computer
sl: _Računalnik

en: _Contents
sl: _Vsebina

en: _Copy
sl: _Kopiraj

en: _Delete
sl: I_zbriši

en: _Descending
sl: _Padajoče

en: _Description:
sl: _Opis:

en: _Desktop
sl: _Namizje

en: _Directories **
sl: _Mape **

en: _Disconnect
sl: _Odklopi

en: _Double click to activate items
sl: _Dvoklik za aktiviranje predmetov

en: _Edit
sl: Ur_edi

en: _Eject
sl: Iz_vrzi

en: _Empty File
sl: _Prazna datoteka

en: _Empty Trash
sl: _Izprazni koš

en: _Execute
sl: Izv_edi

en: _File
sl: _Datoteka

en: _File Pattern:
sl: Vzorci da_totek:

en: _Forget
sl: Poza_bi

en: _Forget Association
sl: Op_usti povezavo

en: _Format:
sl: _Oblika:

en: _Forward
sl: N_aprej

en: _Go
sl: _Pojdi

en: _Help
sl: _Pomoč

en: _Home
sl: _Domov

en: _Icon Size:
sl: Velikost _ikon:

en: _Icon View
sl: _Ikonski prikaz

en: _Icon:
sl: _Ikona:

en: _Image Files
sl: _Slikovne datoteke

en: _Image Preview
sl: Predogled sl_ike

en: _Invert Selection
sl: Obrn_i izbiro

en: _Launch Anyway
sl: Vseeno_ zaženi

en: _Link Here
sl: Ustvari po_vezavo tukaj

en: _List View
sl: Se_znamski prikaz

en: _Lock
sl: Zak_leni

en: _Menubar
sl: _Menijska vrstica

en: _Mount
sl: _Priklopi

en: _Move Here
sl: Pre_makni sem

en: _Name:
sl: _Ime:

en: _Next Tab
sl: _Naslednji zavihek

en: _No
sl: _Ne

en: _Number Format:
sl: Zapis š_tevilk:

en: _OK
sl: _V redu

en: _Open
sl: _Odpri

en: _Open Location...
sl: _Odpri mesto...

en: _Open With "%s"
sl: _Odpri z "%s"

en: _Open With Default Applications
sl: _Odpri s privzetimi programomi

en: _Open With:
sl: _Odpri z:

en: _Other Files
sl: _Ostale datoteke

en: _Paste
sl: _Prilepi

en: _Paste Into Folder
sl: _Prilepi v mapo

en: _Previous Tab
sl: _Prejšnji zavihek

en: _Properties...
sl: _Lastnosti...

en: _Range (min-max):
sl: _Obseg (najm.-najv.):

en: _Recent
sl: _Nedavno

en: _Reload
sl: _Znova naloži

en: _Remember view settings for each folder
sl: _Zapomni si nastavitve prikaza za vsako mapo

en: _Remove
sl: Odst_rani

en: _Remove Launcher
sl: Odst_rani zaganjalnik

en: _Remove Shortcut
sl: Odst_rani bližnjico

en: _Remove from Recent
sl: _Odstrani iz nedavnih

en: _Rename
sl: _Preimenuj

en: _Rename...
sl: _Preimenuj...

en: _Replace
sl: _Zamenjaj

en: _Reset
sl: _Ponastavi

en: _Restore
sl: _Obnovi

en: _Retry
sl: _Poskusi znova

en: _Reversed Order
sl: _Obrnjeno zaporedje

en: _Revert Changes
sl: Pov_rni spremembe

en: _Search For:
sl: _Poišči:

en: _Search for Files...
sl: _Iskanje datotek...

en: _Send To
sl: _Pošlji

en: _Shortcuts
sl: _Bližnjice

en: _Show
sl: _Prikaži

en: _Side Pane
sl: _Stranski pladenj

en: _Single click to activate items
sl: Enojni _klik za aktiviranje predmetov

en: _Skip
sl: P_reskoči

en: _Skip This File
sl: Pre_skoči to datoteko

en: _Start With:
sl: _Začni z:

en: _Submenu:
sl: _Podmeni:

en: _Text Files
sl: Datoteke z _besedilom

en: _Text Style
sl: _Slog besedila

en: _Text beside icons
sl: _Besedilo poleg ikon

en: _Text:
sl: _Besedilo:

en: _To Position:
sl: _Do položaja:

en: _Trash
sl: _Koš

en: _Tree
sl: _Drevo

en: _Undo
sl: _Razveljavi

en: _Unmount
sl: _Odklopi

en: _Video Files
sl: _Video datoteke

en: _View
sl: _Pogled

en: _Yes
sl: _Da

en: broken link
sl: pokvarjena povezava

en: bulk;renamer;renaming;thunar;files;folders;directory;directories;
sl: skupek;preimenovalnik;preimenovanje;thunar;mape;datoteke;imenik;imeniki

en: file manager;explorer;finder;browser;folders;directory;directories;partitions;drives;network;devices;rename;move;copy;delete;permissions;home;trash;
sl: upravljalnik datotek;iskalnik;brskalnik;mape;imenik;direktorij;particija;razdelki;pogon;mediji;omrežje;naprave;preimenuj;premakni;kopiraj;izbriši;domov;smeti, koš;

en: file name of the selected file
sl: ime izbrane datoteke

en: file names of all selected files
sl: imena izbranih datotek

en: gvfs metadata support is required
sl: zahtevana je podpora za gvfs metapodatke

en: link %u to %.*s%s
sl: povezava %u do %.*s.%s

en: link to %.*s%s
sl: povezava do %.*s.%s

en: link to %s
sl: povezava do %s

en: lowercase
sl: male črke

en: mixed
sl: mešano

en: mountable
sl: možen priklop

en: path of the selected file including the file name
sl: pot do izbrane datoteke z vključenim imenom datoteke

en: path of the selected file's directory
sl: pot do mape izbrane datoteke

en: paths of all selected files including the file names
sl: poti do vseh izbranih datotekk z vključenimi imeni datotek

en: paths of all selected files' directories
sl: poti do vseh map izbranih datotek

en: shortcut
sl: bljižnica

en: thunar;settings;preferences;configure;thumbnails;file size;date format;shortcuts pane;tree view;tabs;
sl: thunar; nastavitve; lastnosti;konfiguracija;sličice;velikost datotek;format datuma;bljižnice;drevo;zavihki;

en: unknown
sl: neznano

en: with the following file?
sl: s sledečo datoteko?

en: with the following folder?
sl: s sledečo mapo?

en: with the following link?
sl: s sledečo povezavo?
