claws-mail 4.2.0 - en to sq translation catalogue (3956 entries)

en: 
    
    CRAM-MD5 logins only work if libetpan has been compiled with SASL support and the CRAM-MD5 SASL plugin is installed.
sq: 
    
    Hyrjet me CRAM-MD5 funksionojnë vetëm nëse libetpan është përpiluar me mbulim për SASL dhe është instaluar shtojca CRAM-MD5 SASL.

en: 
    
    DIGEST-MD5 logins only work if libetpan has been compiled with SASL support and the DIGEST-MD5 SASL plugin is installed.
sq: 
    
    Hyrjet me DIGEST-MD5 funksionojnë vetëm nëse libetpan është përpiluar me mbulim për SASL dhe është instaluar shtojca DIGEST-MD5 SASL.

en: 
    
    Everyone would be available %s or %s.
sq: 
    
    Gjithkush do të jetë i lirë %s ose %s.

en: 
    
    Everyone would be available %s.
sq: 
    
    Gjithkush do të jetë i lirë %s.

en: 
    
    It isn't possible to have this meeting with everyone in the previous or next 6 hours.
sq: 
    
    S’është e mundur të kihet ky takim me këdo në 6 orët e mëparshme, ose në 6 orët pasuese.

en: 
    
    LOGIN logins only work if libetpan has been compiled with SASL support and the LOGIN SASL plugin is installed.
sq: 
    
    Hyrjet me LOGIN funksionojnë vetëm nëse libetpan është përpiluar me mbulim për SASL dhe është instaluar shtojca LOGIN SASL.

en: 
    
    OAuth2 error. Check and correct your OAuth2 account preferences.
sq: 
    
    Gabim OAuth2. Kontrolloni dhe saktësoni parapëlqimet te llogaria juaj për OAuth2.

en: 
    
    PLAIN logins only work if libetpan has been compiled with SASL support and the PLAIN SASL plugin is installed.
sq: 
    
    Hyrjet PLAIN vetëm nëse libetpan është përpiluar me mbulim për SASL dhe është instaluar shtojca PLAIN SASL.

en: 
    
    SCRAM-SHA-1 logins only work if libetpan has been compiled with SASL support and the SCRAM SASL plugin is installed.
sq: 
    
    Hyrjet me SCRAM-SHA-1 funksionojnë vetëm nëse libetpan është përpiluar me mbulim për SASL dhe është instaluar shtojca SCRAM SASL.

en: 
    
    SCRAM-SHA-224 logins only work if libetpan has been compiled with SASL support and the SCRAM SASL plugin is installed.
sq: 
    
    Hyrjet me SCRAM-SHA-224 funksionojnë vetëm nëse libetpan është përpiluar me mbulim për SASL dhe është instaluar shtojca SCRAM SASL.

en: 
    
    SCRAM-SHA-256 logins only work if libetpan has been compiled with SASL support and the SCRAM SASL plugin is installed.
sq: 
    
    Hyrjet me SCRAM-SHA-256 funksionojnë vetëm nëse libetpan është përpiluar me mbulim për SASL dhe është instaluar shtojca SCRAM SASL.

en: 
    
    SCRAM-SHA-384 logins only work if libetpan has been compiled with SASL support and the SCRAM SASL plugin is installed.
sq: 
    
    Hyrjet me SCRAM-SHA-384 funksionojnë vetëm nëse libetpan është përpiluar me mbulim për SASL dhe është instaluar shtojca SCRAM SASL.

en: 
    
    SCRAM-SHA-512 logins only work if libetpan has been compiled with SASL support and the SCRAM SASL plugin is installed.
sq: 
    
    Hyrjet me SCRAM-SHA-512 funksionojnë vetëm nëse libetpan është përpiluar me mbulim për SASL dhe është instaluar shtojca SCRAM SASL.

en: 
    
    Your Sylpheed filtering rules can be converted by a
    script available at %s.
sq: 
    
    Rregullat tuaja për filtrim Sylpheed mund
    të shndërrohen në një program të passhëm te %s.

en: 
      Message has been deleted
sq: 
      Mesazhi është fshirë

en: 
      Message has been deleted or moved to another folder
sq: 
      Mesazhi është fshirë, ose shpënë në tjetër dosje

en: 
      There are no messages in this folder
sq: 
      S’ka mesazhe në këtë dosje

en: 
      This message can't be displayed.
      This is probably due to a network error.
    
      Use
sq: 
      Ky mesazh s’mund të shfaqet.
      Kjo ka gjasa të vijë nga një gabim rrjeti.
    
      Përdorni

en: 
    - the folder to archive is not set
sq: 
    - s’është ujdisur dosje ku të arkivohet

en: 
    - the name for archive is not set
sq: 
    - s’është caktuar emri për arkivin

en: 
    --- Start of PGP/Inline encrypted data ---
sq: 
    --- Fillim i të dhënave PGP/Inline të fshehtëzuara ---

en: 
    These are the events planned %s:
sq: 
    Këto janë veprimtaritë e planifikuara %s:

en: 
    Welcome to Claws Mail
    ---------------------
    
    Now that you have set up your account you can fetch your
    mail by clicking the 'Get Mail' button at the left of the
    toolbar.
    
    Claws Mail has lots of extra features accessible via plugins,
    like anti-spam filtering and learning (via the Bogofilter or
    SpamAssassin plugins), privacy protection (via PGP/Mime), an RSS
    aggregator, a calendar, and much more. You can load them from
    the menu entry '/Configuration/Plugins'.
    
    You can change your Account Preferences by using the menu
    entry '/Configuration/Preferences for current account'
    and change the general Preferences by using
    '/Configuration/Preferences'.
    
    You can find further information in the Claws Mail manual,
    which can be accessed by using the menu entry '/Help/Manual'
    or online at the URL given below.
    
    Useful URLs
    -----------
    Homepage:      <%s>
    Manual:        <%s>
    FAQ:           <%s>
    Themes:        <%s>
    Mailing Lists: <%s>
    
    LICENSE
    -------
    Claws Mail is free software, released under the terms
    of the GNU General Public License, version 3 or later, as
    published by the Free Software Foundation. The license can
    be found at <%s>.
    
    DONATIONS
    ---------
    If you wish to donate to the Claws Mail project you can do
    so at <%s>.
sq: 
    Mirë se vini te Claws Mail
    ---------------------
    
    Tani që keni ujdisur llogarinë tuaj, mund të sillni
    postën tuaj duke klikuar mbi “Merr Postë”, në të majtë
    të panelit.
    
    Claws Mail ka plot veçori ekstra të përdorshme përmes shtojcash,
    si filtrim anti-spam dhe të nxënë të tij (përmes shtojcave Bogofilter,
    ose SpamAssassin), mbrojtje privatësie (përmes PGP/Mime), një
    prurës RSS-sh, një kalendar dhe mjaft të tjera. Mund t’i ngarkoni që
    nga zëri përkatës te menuja “/Formësim/Shtojca”.
    
    Parapëlqimet për Llogarinë tuaj mund t’i ndryshoni duke
    përdorur zërin “/Formësim/Parapëlqime për llogarinë e tanishme”
    dhe të ndryshoni Parapëlqime të përgjithshme duke përdorur
    “/Formësim/Parapëlqime”.
    
    Te doracaku i Claws Mail-it mund të gjeni informacion
    të mëtejshëm, që mund të shihet duke përdorur zërin
    “Ndihmë/Doracak”, ose në internet, te URL-ja më poshtë.
    
    URL të dobishme
    -----------
    Faqe hyrëse:      <%s>
    Doracak:        <%s>
    PBR:           <%s>
    Tema:        <%s>
    Lista Postimesh: <%s>
    
    LICENCË
    -------
    Claws Mail është software i lirë, hedhur në qarkullim sipas
    kushteve të GNU General Public License, version 3, ose
    i mëvonshëm, siç botohet kjo nga Free Software Foundation.
    Licenca mund të gjendet te <%s>.
    
    DHURIME
    ---------
    Nëse doni të dhuroni te projekti Claws Mail, mund ta bëni
    te <%s>.

en:                     uid "%s" (Validity: %s)
sq:                     uid “%s” (Vlefshmëri: %s)

en:        (alternately double-click, or click the middle
sq:        (ndryshe, dyklikoni, ose klikoni butonin

en:      - Or use
sq:      - Ose përdor

en:      - To display as text, select
sq:      - Për ta shfaqur si tekst

en:      - To open with an external program, select
sq:      - Për hapje me një program të jashtëm, përzgjidhni

en:      - To save, select
sq:      - Për ta ruajtur, përzgjidhni

en:   --alternate-config-dir directory
                             use specified configuration directory
sq:   --alternate-config-dir drejtori
                             përdor drejtori formësimi të treguar

en:   --attach file1 [file2]...
                             open composition window with specified files
                             attached
sq:   --attach kartelë1 [kartelë2]…
                             hap dritare hartimi duke bashkëngjitur
                             kartelat e dhëna

en:   --cancel-receiving     cancel receiving of messages
sq:   --cancel-receiving     anulo marrje mesazhesh

en:   --cancel-sending       cancel sending of messages
sq:   --cancel-sending       anulo dërgim mesazhesh

en:   --compose [address]    open composition window
sq:   --compose [adresë]    hap dritaren e hartimeve

en:   --compose-from-file file
                             open composition window with data from given file;
                             use - as file name for reading from standard input;
                             content format: headers first (To: required) until an
                             empty line, then mail body until end of file.
sq:   --compose-from-file kartelë
                             hap dritaren e hartimit me të dhëna nga kartela e dhënë;
                             përdor - si emër kartele për lexim nga input standard;
                             format lënde: kryet së pari (Për: e domosdoshme) deri te
                             një rresht i zbrazët, mandej lënda e email-it deri te fundi i rreshtit.

en:   --config-dir           output configuration directory
sq:   --config-dir           shfaq drejtori formësimesh

en:   --debug -d             debug mode
sq:   --debug -d             mënyra diagnostikim

en:   --exit --quit -q       exit Claws Mail
sq:   --exit --quit -q       mbylle Claws Mail-in

en:   --geometry -geometry [WxH][+X+Y]
                             set geometry for main window
sq:   --geometry -geometry [WxH][+X+Y]
                             caktoni gjeometri për dritaren kryesore

en:   --help -h              display this help
sq:   --help -h              shfaq këtë ndihmë

en:   --import-mbox file     import the specified mbox file
sq:   --import-mbox kartelë     importo kartelën mbox të treguar

en:   --insert file1 [file2]...
                             open composition window with specified files
                             inserted
sq:   --insert kartelë1 [kartelë2]…
                             hap dritare hartimi duke futur
                             kartelat e dhëna

en:   --offline              switch to offline mode
sq:   --offline              kalo nën mënyrën i palidhur

en:   --online               switch to online mode
sq:   --online               kalo nën mënyrën “në linjë”

en:   --receive              receive new messages
sq:   --receive              merr mesazhe të rinj

en:   --receive-all          receive new messages of all accounts
sq:   --receive-all          merr mesazhe të rinj të krejt llogarive

en:   --reset-statistics     reset session statistics
sq:   --reset-statistics     rikthe te parazgjedhja statistika sesioni

en:   --search folder type request [recursive]
                             searches mail
                             folder ex.: "#mh/Mailbox/inbox" or "Mail"
                             type: s[ubject],f[rom],t[o],e[xtended],m[ixed] or g: tag
                             request: search string
                             recursive: false if arg. starts with 0, n, N, f or F
sq:   --search dosje lloj kërkesë [recursive]
                             kërkohet te mesazhet
                             dosje p.sh.: "#mh/Mailbox/inbox" ose "Mail"
                             lloj: s[ubject],f[rom],t[o],e[xtended],m[ixed] ose g: tag
                             kërkesë: varg kërkimi
                             recursive: e rreme, nëse arg. fillon me 0, n, N, f ose F

en:   --select folder[/msg]  jump to the specified folder/message
                             folder is a folder id like 'folder/sub_folder', a file:// uri or an absolute path
sq:   --select dosje[/mszh]  kalo te dosja/mesazhi i treguar
                             “dosje” është një ID dosjeje, b.f., “dosje/nëndosje”, një URI kartelë://, ose një shteg absolut

en:   --send                 send all queued messages
sq:   --send                 dërgo krejt mesazhet nga radha

en:   --statistics           show session statistics
sq:   --statistics           shfaq statistika sesioni

en:   --status [folder]...   show the total number of messages
sq:   --status [dosje]…   shfaq numrin gjithsej të mesazheve

en:   --status-full [folder]...
                             show the status of each folder
sq:   --status-full [dosje]…
                             shfaq gjendjen e secilës dosje

en:   --subscribe uri        subscribe to the given URI if possible
sq:   --subscribe uri        pajtohu te URI e dhënë, në qoftë e mundur

en:   --toggle-debug         toggle debug mode
sq:   --toggle-debug         aktivizo/çaktivizo mënyrën diagnostikim

en:   --version -v           output version information
sq:   --version -v           shfaq hollësi versioni

en:   --version-full -V      output version and built-in features information
sq:   --version-full -V      shfaq hollësi versioni dhe veçorish të brendshme

en:   The following can be performed on this part
sq:   Mbi këtë pjesë mund të kryhet sa vijon

en:   by right-clicking the icon or list item:
sq:   duke djathtasklikuar mbi ikonën, ose zërin e listës:

en:  (Shortcut key: '
sq:  (Tast shkurtoreje: '

en:  (expired)
sq:  (ka skaduar)

en:  : new mail
sq:  : postë e re

en:  : no new or unread mail
sq:  : pa postë të re, apo të palexuar

en:  : unread mail
sq:  : postë e palexuar

en:  Check File
sq:  Kontrollo Kartelën

en:  Check Server
sq:  Kontrollo Shërbyesin

en:  De_fine...
sq:  Përk_ufizojeni…

en:  Def_ine...
sq:  Për_kufizojeni…

en:  Defaults
sq:  Parazgjedhje

en:  Modify
sq:  Ndryshoje

en:  Search
sq:  Kërko

en:  Use default
sq:  Përdor parazgjedhjen

en:  [Edited]
sq:  [I përpunuar]

en:  _Set as default account
sq:  _Caktojeni si llogari parazgjedhje

en:  in the Tools menu for more information.
sq:  te menuja Mjete, për më tepër hollësi.

en:  item selected |  items selected
sq[0]:  objekt i përzgjedhur
sq[1]:  objekte të përzgjedhur

en: "%s" unknown in dictionary '%s'
sq: “%s” e panjohur në fjalorin “%s”

en: "Default" will follow global preference (found in /Preferences/Message View/Text Options)
sq: “Parazgjedhja” do të ndjekë parapëlqimin global (gjendet te /Parapëlqime/Parje Mesazhesh/Mundësi Teksti)

en: "Default" will follow the applicable account preference
sq: “Parazgjedhje” do të ndjekë parapëlqime llogarie që kanë vend

en: %d deleted
sq: %d u fshi

en: %d file saved successfully | %d files saved successfully
sq[0]: U ruajt me sukses %d kartelë
sq[1]: U ruajtën me sukses %d kartela

en: %d file saved successfully. | %d files saved successfully.
sq[0]: U ruajt me sukses %d kartelë.
sq[1]: U ruajtën me sukses %d kartela.

en: %d files (%d icons), size: %s
sq: %d kartela (%d ikona), madhësi: %s

en: %d hour | %d hours
sq[0]: %d orë
sq[1]: %d orë

en: %d hour later
sq: %d orë më vonë

en: %d hour sooner
sq: %d orë më herët

en: %d hours and %d minutes later
sq: %d orë dhe %d minuta më vonë

en: %d hours and %d minutes sooner
sq: %d orë dhe %d minuta më herët

en: %d hours later
sq: %d orë më parë

en: %d hours sooner
sq: %d orë më herët

en: %d minute | %d minutes
sq[0]: %d minutë
sq[1]: %d minuta

en: %d minutes later
sq: %d minuta më vonë

en: %d minutes sooner
sq: %d minuta më herët

en: %d new article in RSS feeds arrived | %d new articles in RSS feeds arrived
sq[0]: Mbërriti %d artikull i ri në prurjet RSS
sq[1]: Mbërritën %d artikuj të rinj në prurjet RSS

en: %d new article in a RSS feed arrived | %d new articles in a RSS feed arrived
sq[0]: Mbërriti %d artikull i ri në një prurje RSS
sq[1]: Mbërritën %d artikuj të rinj në një prurje RSS

en: %d new calendar message arrived | %d new calendar messages arrived
sq[0]: Mbërriti %d mesazh i ri kalendari
sq[1]: Mbërritën %d mesazhe të rinj kalendari

en: %d new mail message arrived | %d new mail messages arrived
sq[0]: Mbërriti %d mesazh i ri poste
sq[1]: Mbërritën %d mesazhe të rinj poste

en: %d new message | %d new messages
sq[0]: %d mesazh i ri
sq[1]: %d mesazhe të rinj

en: %d new message arrived | %d new messages arrived
sq[0]: Mbërriti %d mesazh i ri
sq[1]: Mbërritën %d mesazhe të rinj

en: %d new news post arrived | %d new news posts arrived
sq[0]: Mbërriti %d mesazh i ri lajmesh
sq[1]: Mbërritën %d mesazhe të rinj lajmesh

en: %d new, %d unread, %d total (%s)
sq: %d të rinj, %d të palexuar, %dgjithsej (%s)

en: %d newsgroups received (%s read)
sq: U morën %d grupe lajmesh (%s të lexuar)

en: %d themes available (%d user, %d system, 1 internal)
sq: %d tema të gatshme (%d përdoruesi, %d sistemi, 1 e brendshme)

en: %d/%d selected (%s/%s), %d unread
sq: %d/%d të përzgjedhur (%s/%s), %d të palexuar

en: %ld of %ld
sq: %ld nga %ld

en: %s
    You can try to "Send" again or queue the message with "Send later"
sq: %s
    Mund të riprovoni ta “Dërgoni”, ose ta vini mesazhin në radhë përmes “Dërgoje më vonë”

en: %s (plugin not loaded)
sq: %s (shtojca s’u ngarkua)

en: %s - Account preferences
sq: %s - Parapëlqime llogarie

en: %s - Compose message%s
sq: %s - Hartoni mesazh%s

en: %s - Edit meeting
sq: %s - Përpunoni takim

en: %s - Source
sq: %s - Burim

en: %s Click the icon or hit '%s' to check it.
sq: %s Klikoni mbi ikonën, ose shtypni “%s” që të kontrollohet.

en: %s Click the icon to check it.
sq: %s Klikoni mbi ikonën, që të kontrollohet.

en: %s Document
sq: Dokument %s

en: %s failed
sq: %s dështoi

en: %s header
sq: Krye %s

en: %s is a malformed or not supported feed
sq: %s është prurje e formuar keq, ose s’mbulohet

en: %s is busy at the time of your planned meeting
sq: %s është i zënë në kohën e takimit tuaj të planifikuar

en: %s will be replaced with file name / URI
sq: %s do të zëvendësohet me emër kartele / URI

en: %s%d copied
sq: %s%d u kopjua

en: %s%d moved
sq: %s%d u lëviz

en: %s%sYou're working offline. Override for %d %s?
sq: %s%sPo punoni jashtë interneti. Të anashkalohet për %d %s?

en: %s%sYou're working offline. Override?
sq: %s%sPo punoni jashtë interneti. Të anashkalohet?

en: %s, %d file failed. | %s, %d files failed.
sq[0]: %s, u ruajt %d kartelë.
sq[1]: %s, u ruajtën %d kartela.

en: %s.
    Please file a bug report and include the information below.
sq: %s.
    Ju lutemi, hapni një çështje të mete dhe përfshini hollësitë e mëposhtme.

en: %s. Try -h or --help for usage.
sq: %s. Se si të përdoret, provoni -h, ose --help.

en: %s: Error reading
sq: %s: Gabim në lexim

en: %s: Exists. Continue anyway?
sq: %s: Ekziston. Të vazhdohet, sido qoftë?

en: %s: Is a directory. Cannot continue
sq: %s: Është drejtori. S’mund të vazhdohet

en: %s: Is a link. Cannot continue
sq: %s: Është lidhje. S’mund të vazhdohet

en: %s: Missing permissions. Cannot continue
sq: %s: Mungojnë leje. S’mund të vazhdohet

en: %s: Not able to find required information
    clamd will be disabled
sq: %s: S’arrihet të gjendet informacion i domosdoshëm
    clamd do të çaktivizohet

en: %s: Retrieving new messages
sq: %s: Po merren mesazhe të rinj

en: %s: Unable to open
    clamd will be disabled
sq: %s: S’arrihet të hapet
    clamd do të çaktivizohet

en: %s: Unknown error. Cannot continue
sq: %s: Gabim i panjohur. S’mund të vazhdohet

en: %s:%d: connection failed (%s).
sq: %s:%d: dështoi lidhja (%s).

en: %s:%d: unknown host.
sq: %s:%d: strehë e panjohur.

en: %s:%s: host lookup failed (%s).
sq: %s:%s: kërkimi i strehës dështoi (%s).

en: '%c' can't be included in folder name.
sq: '%c' s’mund të përfshihet në emër dosjeje.

en: '%c' can't be used in folder name.
sq: '%c' s’mund të përdoret në emër dosjeje.

en: '%s' is not a directory.
sq: “%s” s’është drejtori.

[ctx: '%s' stands for 'To' then 'Cc']
en: This message is asking for a return receipt notification
    but according to its '%s' and '%s' headers it was not
    officially addressed to you.
    It is advised to not send the return receipt.
sq: Ky mesazh po kërkon për një njoftim kthimi
    dëshmie, por, sipas kreve të tij “%s” dhe “%s”,
    s’qe dërguar zyrtarisht për ju.
    Këshillohet të mos dërgoni dëshmi kthimi.

[ctx: '%s' stands for a header name]
en: Template '%s' format error.
sq: Gabim formati gjedhesh “%s”.

en: 'Display as text'
sq: “Shfaqe si tekst”

en: 'Execute' allows you to send a message or message element to an external program or script.
    The following symbols can be used:
sq: “Ekzekutoje” lejon të dërgoni një mesazh, ose element të tij te një program, ose programth i jashtëm.
    Mund të përdoren simbolet vijuese:

en: 'Get Mail' checks for new messages on this account
sq: Kontrolle “Merr Postë” për mesazhe të rinj në këtë llogari

en: 'Get Mail' retrieves mail from the checked accounts
sq: “Merr Postë” kryen marrjen e postës nga llogaritë që kanë shenjë

en: 'Network Log'
sq: “Regjistër Rrjeti”

en: 'Open with...'
sq: “Hape me…”

en: 'Open'
sq: “Hape”

en: 'Save as...'
sq: “Ruaje si…”

en: 'Test' allows you to test a message or message element using an external program or script. The program will return either 0 or 1.
    
    The following symbols can be used:
sq: “'Test” ju lejon të testoni një mesazh, ose një element mesazhi duke përdorur një program, ose programth të jashtëm. Programi do të përgjigjet ose me 0, ose me 1.
    
    Mund të përdoren simbolet vijuese:

en: (New)
sq: (I ri)

en: (No Date)
sq: (Pa Datë)

en: (No From)
sq: (Pa Nga)

en: (No Recipient)
sq: (Pa Marrës)

en: (No Subject)
sq: (Pa Subjekt)

en: (Subject cleared by RegExp)
sq: (Subjekt i spastruar nga Shprehje e Rregullt)

en: (Untitled)
sq: (Pa titull)

en: (empty to use the same as receive)
sq: (lëreni të zbrazët, për të përdorur të njëjtin si për marrjen)

en: (no suggestions)
sq: (pa sugjerime)

en: (none)
sq: (asnjë)

en: (or older)
sq: (ose më të vjetër)

en: (the window manager is free to ignore this)
sq: (përgjegjësi i dritareve është i lirë të mos e marrë parasysh këtë)

en: (this event is part of a recurring event)
sq: (kjo veprimtari është pjesë e një veprimtarie që përsëritet)

en: (this event recurs)
sq: (kjo veprimtari përsëritet)

en: (usually empty)
sq: (zakonisht e zbrazët)

en: , and isn't available in the previous or next 6 hours.
sq: dhe s’është i lirë në 6 orët e mëparshme, ose pasuese.

en: , but would be available %s or %s.
sq: , por do të ishte i lirë %s ose %s.

en: , but would be available %s.
sq: , por do të ishte i lirë %s.

en: --- End of PGP/Inline encrypted data ---
sq: --- Fund i të dhënave PGP/Inline të fshehtëzuara ---

en: --- Ended: %s
sq: --- Përfunduar: %s

en: --- Running: %s
sq: --- Në punë: %s

en: 0 (Passed)
sq: 0 (Kalon)

en: 0 days and 0 hours : remove immediately
sq: 0 ditë dhe 0 orë : hiqi menjëherë

en: 0 to stop logging in the log window
sq: 0, që të ndalet regjistrimi te dritarja e regjistrimit

en: 0: all bodies
sq: 0: krejt lëndën

en: 1st Level
sq: Shkalla I

en: 2nd Level
sq: Shkalla II

en: 3rd Level
sq: Shkalla III

en: 401 (Authorisation required)
sq: 401 (Lyp autorizim)

en: 403 (Forbidden)
sq: 403 (E ndaluar)

en: 403 (Unauthorised)
sq: 403 (I paautorizuar)

en: 404 (Not found)
sq: 404 (S’u gjet)

en: 7bit ASCII (US-ASCII)
sq: ASCII 7bit (US-ASCII)

en: : File does not exist
sq: : Kartela s’ekziston

en: : Unable to open
sq: : S’arrihet të hapet

en: <No Return-Path found>
sq: <S’u gjet Return-Path>

en: <not in certificate>
sq: <jo në dëshmi>

en: <span weight="bold" underline="single">Command-line:</span>
sq: <span weight="bold" underline="single">Rresht urdhri:</span>

en: <span weight="bold" underline="single">Menu name:</span>
sq: <span weight="bold" underline="single">Emër menuje:</span>

en: <span weight="bold">Begin with:</span>
sq: <span weight="bold">Fillon me:</span>

en: <span weight="bold">End with:</span>
sq: <span weight="bold">Përfundon me:</span>

en: <span weight="bold">Use:</span>
sq: <span weight="bold">Përdorni:</span>

en: <span weight="bold">commands:</span>
sq: <span weight="bold">urdhra:</span>

en: <span weight="bold">definition of terms:</span>
sq: <span weight="bold">përkufizim termash:</span>

en: <span weight="bold">symbols:</span>
sq: <span weight="bold">simbole:</span>

en: A Group Name must be supplied.
sq: Duhet dhënë një Emër Grupi.

en: A Hostname must be supplied for the server.
sq: Për shërbyesin duhet dhënë një strehëemër.

en: A Name and Value must be supplied.
sq: Duhen dhënë një Emër dhe një Vlerë.

en: A Name must be supplied.
sq: Duhet dhënë një Emër.

en: A blank image
sq: Figurë e zbrazët

en: A colon (:) is not allowed in a custom header.
sq: Në krye vetjake s’lejohen dy pika ':'.

en: A folder cannot be moved between different mailboxes.
sq: Një dosje s’mund të kalohet mes kutish të ndryshme postare.

en: A folder name can not end with a space.
sq: Një emër dosjeje s’mund të përfundojë me një hapësirë.

en: A folder name cannot begin or end with a dot.
sq: Një emër dosjeje s’mund të fillojë, apo të mbarojë me një pikë.

en: A generated 8-bit arcade-style pixelated image
sq: Një figurë 8-bit e pikselizuar, në stil “arcade”, e prodhuar

en: A generated almost unique face
sq: Një fytyrë thuajse unike e prodhuar

en: A generated full-body monster
sq: Një përbindësh, i plotë, i prodhuar

en: A generated geometric pattern
sq: Një rregullsi gjeometrike e prodhuar

en: A generated retro adventure game character
sq: Një personazh loje të dikurshme aventurash i prodhuar

en: A generated robotic character
sq: Një personazh robotik i prodhuar

en: A keyword is used in the mail you are sending. The keyword appears on line %d, which begins with the text: %s
    
    %s
sq: Në mesazhin që po dërgoni është përdorur një fjalëkyçe. Fjalëkyçi shfaqet te rreshti %d, i cili fillon me tekstin: %s
    
    %s

en: A leading '/' is not allowed in the menu name.
sq: Në emër menuje s’lejohet '/' paraprijëse.

en: A list of LDAP attribute names that should be searched when attempting to find a name or address.
sq: Një listë atributesh LDAP ku duhet kërkuar, kur provohet të gjendet një emër, ose një adresë.

en: A meeting to which you had been invited has been cancelled.
sq: Është anuluar një takim te i cili qetë i ftuar.

en: A name that you wish to call the server.
sq: Një emër si dëshironi ta quani shërbyesin.

en: A new article in a RSS feed arrived
sq: Mbërriti artikull i ri në një prurje RSS

en: A new calendar message arrived
sq: Mbërriti mesazh i ri kalendari

en: A new message arrived
sq: Mbërriti mesazh i ri

en: A suffix is required if data is to be used for an LDAP server. Are you sure you wish to proceed without a suffix?
sq: Lypset një prapashtesë, nëse të dhënat janë për t’u përdorur për një shërbyes LDAP. Jeni i sigurt se doni të vazhdohet pa një prapashtesë?

en: A theme with the same name is
    already installed in this location.
    
    Do you want to replace it?
sq: Ka tashmë të instaluar në këtë
    vend një temë me të po atë emër.
    
    Doni të zëvendësohet?

en: ACPI file:
sq: Kartelë ACPI:

en: ACPI type:
sq: Lloj ACPI:

en: APPEND error
sq: gabim urdhri APPEND

en: A_dvanced
sq: Të _mëtejshme

[ctx: Abbr. day name for use by strftime]
en: Fri
sq: Pre

[ctx: Abbr. day name for use by strftime]
en: Mon
sq: Hën

[ctx: Abbr. day name for use by strftime]
en: Sat
sq: Sht

[ctx: Abbr. day name for use by strftime]
en: Sun
sq: Die

[ctx: Abbr. day name for use by strftime]
en: Thu
sq: Enj

[ctx: Abbr. day name for use by strftime]
en: Tue
sq: Mar

[ctx: Abbr. day name for use by strftime]
en: Wed
sq: Mër

[ctx: Abbr. month name for use by strftime]
en: Apr
sq: Pri

[ctx: Abbr. month name for use by strftime]
en: Aug
sq: Gus

[ctx: Abbr. month name for use by strftime]
en: Dec
sq: Dhj

[ctx: Abbr. month name for use by strftime]
en: Feb
sq: Shk

[ctx: Abbr. month name for use by strftime]
en: Jul
sq: Kor

[ctx: Abbr. month name for use by strftime]
en: Jun
sq: Qer

[ctx: Abbr. month name for use by strftime]
en: May
sq: Maj

[ctx: Abbr. month name for use by strftime]
en: Nov
sq: Nën

[ctx: Abbr. month name for use by strftime]
en: Oct
sq: Tet

[ctx: Abbr. month name for use by strftime]
en: Sep
sq: Sht

en: Abbreviate newsgroup names longer than
sq: Shkurto emra grupesh lajmesh më të gjatë se sa

en: About Claws Mail
sq: Mbi Claws Mail-in

en: About You
sq: Rreth Jush

en: Accept
sq: Pranoje

en: Accept in this session
sq: Pranoje për këtë sesion

en: Accepted:
sq: E pranuar:

en: Account
sq: Llogari

en: Account '%s': Connecting to IMAP server: %s:%d...
sq: Llogaria “%s”: Po bëhet lidhja me shërbyesin IMAP: %s:%d…

en: Account '%s': Connecting to NNTP server: %s:%d...
sq: Llogaria “%s”: Po bëhet lidhja me shërbyesin NNTP: %s:%d…

en: Account '%s': Connecting to POP3 server: %s:%d...
sq: Llogaria “%s”: Po bëhet lidhja me shërbyesin POP3: %s:%d…

en: Account '%s': Connecting to SMTP server: %s:%d...
sq: Llogaria “%s”: Po bëhet lidhja me shërbyesin SMTP: %s:%d…

en: Account for sending mail is not specified.
    Please select a mail account before sending.
sq: S’është përcaktuar llogari për dërgim email-esh.
    Ju lutemi, përzgjidhni një llogari email para dërgimit.

en: Account name
sq: Emër llogarie

en: Account name cannot contain '/'.
sq: Emri i llogarisë s’mund të përmbajë '/'.

en: Account name is not entered.
sq: S’është dhënë emër llogarie.

en: Account to use for this email
sq: Llogari për t’u përdorur për këtë email

en: Account%d
sq: Llogari%d

[ctx: Accounts List Get Column Name]
en: G
sq: M

en: Accounts with remote folders cannot be copied.
sq: Llogaritë me dosje të largëta s’mund të kopjohen.

en: Actio_ns
sq: _Veprime

en: Action
sq: Veprim

en: Action configuration
sq: Formësim veprimi

en: Action string is empty.
sq: Vargu i veprimit është i zbrazët.

en: Action string is not valid.
sq: Vargu i veprimit s’është i vlefshëm.

en: Action's hidden user argument
sq: Argument i fshehur përdoruesi për veprimin

en: Action's input/output
sq: Input/output veprimi

en: Action's user argument
sq: Argument përdoruesi për veprimin

en: Action:
sq: Veprim:

en: Actions
sq: Veprime

en: Actions configuration
sq: Formësim veprimesh

en: Actions list not saved
sq: S’u ruajt listë veprimesh

en: Active
sq: Aktiv

en: Add New Addressbook
sq: Shtoni Libër të Ri Adresash

en: Add New JPilot Entry
sq: Shtoni Zë JPilot të Ri

en: Add New LDAP Server
sq: Shtoni Shërbyes LDAP të Ri

en: Add New Person
sq: Shtoni Person të Ri

en: Add New vCard Entry
sq: Shtoni Zë vCard të Ri

en: Add RSS folder tree
sq: Shtoni pemë dosjesh RSS

en: Add Sieve script
sq: Shtoni programth Sieve

en: Add address to destination when double-clicked
sq: Shtoje adresën te fusha e vendmbërritjes, kur dyklikohet

en: Add address(es)
sq: Shtoni adresë(a)

en: Add fetchinfo headers
sq: Shto krye fetchinfo

en: Add item title to the top of message
sq: Shto titull objekti në krye të mesazhit

en: Add key
sq: Shtoni kyç

en: Add mailbox
sq: Shtoni kuti postare

en: Add new group
sq: Shtoni grup të ri

en: Add sender to address boo_k
sq: Shtoje dërguesin te _libër adresash

en: Add the new tag
sq: Shtoje etiketën e re

en: Add to Indicator Applet
sq: Shtojce te Aplikacionth Treguesi

en: Add to _Address book
sq: Shtoje te Libër _adresash

en: Add to address _book
sq: Shtoje te _libër adresash

en: Add to address book
sq: Shtoje te libër adresash

en: Add to personal dictionary
sq: Shtoje te fjalor personal

en: Add user agent header
sq: Shto krye për agjent përdoruesi

en: Add user-defined header
sq: Shto krye të përkufizuara nga përdoruesi

en: Add...
sq: Shtoni…

en: Adding a new person requires at least one of the
    following values to be set:
     - Display Name
     - First Name
     - Last Name
     - Nickname
     - any email address
     - any additional attribute
    
    Click OK to keep editing this contact.
    Click Cancel to close without saving.
sq: Shtimi i një personi të ri lyp të jetë caktuar
    të paktën një vlerat vijuese:
     - Emër Shfaqjeje
     - Emër
     - Mbiemër
     - Nofkë
     - çfarëdo adrese email
     - çfarëdo atributi shtesë
    
    Klikoni mbi OK, që të vazhdohet përpunimi i këtij kontakti.
    Klikoni mbi Anuloje, që të mbyllet pa ruajtur gjë.

en: Adding a new person requires at least one of the
    following values to be set:
     - First Name
     - Last Name
     - any email address
     - any additional attribute
    
    Click OK to keep editing this contact.
    Click Cancel to close without saving.
sq: Shtimi i një personi të ri lyp të jetë caktuar
    të paktën një vlerat vijuese:
     - Emër
     - Mbiemër
     - çfarëdo adrese email
     - çfarëdo atributi shtesë
    
    Klikoni mbi OK, që të vazhdohet përpunimi i këtij kontakti.
    Klikoni mbi Anuloje, që të mbyllet pa ruajtur gjë.

en: Adding files in folder failed
    Files in folder: %d
    Files in list:   %d
    
    Continue anyway?
sq: Dështoi shtimi i kartelave në dosje
    Kartela në dosje: %d
    Kartela në listë:   %d
    
    Të vazhdohet, sido qoftë?

en: Adding messages...
sq: Po shtohen mesazhe…

en: Adding or removing attribute names won't affect attributes already set for contacts.
sq: Shtimi, ose heqja e emrave të atributeve s’do të prekë atributet e ujdisura tashmë për kontaktet.

en: Address
sq: Adresë

en: Address Book
sq: Libër Adresash

en: Address Book:
sq: Libër Adresash:

en: Address Books
sq: Libër Adresash

en: Address Count
sq: Numër Adresash

en: Address book
sq: Libër adresash

en: Address book folder size:
sq: Madhësi dosjeje libri adresash:

en: Address book location
sq: Vendndodhje libri adresash

en: Address book name must be supplied.
sq: Duhet dhënë emër libri adresash.

en: Address book name:
sq: Emër libri adresash:

en: Address book path
sq: Shteg libri adresash

en: Address book path where addresses are kept
sq: Shteg libri adresash ku mbahen adresat

en: Address(es) update
sq: Përditësim adrese(ash)

en: Addressbook Error
sq: Gabim Libër Adresash

en: Addressbook conversion error
sq: Gabim shndërrimi libri adresash

en: Addresses collected successfully.
sq: Adresat u grumbulluan me sukses.

en: Addresses in Group
sq: Adresa në Grup

en: Adds the X-FETCH-ACCOUNT header with the account name
sq: Shton kryet X-FETCH-ACCOUNT me emrin e llogarisë

en: Adds the X-FETCH-SERVER header with the receive server
sq: Shton kryet X-FETCH-SERVER me shërbyesin marrës

en: Adds the X-FETCH-TIME header with the date and time of message retrieval in RFC822 format
sq: Shton kryet X-FETCH-TIME me datën dhe kohën e marrjes së mesazhit, në formatin RFC822

en: Adds the X-FETCH-UIDL header with the unique ID listing of message (POP3)
sq: Shton kryet X-FETCH-UIDL me paraqitje të ID-së unike të mesazhit (POP3)

en: Adds the X-FETCH-USERID header with the user ID
sq: Shton kryet X-FETCH-USERID me ID-në e përdoruesit

en: Advanced
sq: Të mëtejshme

en: After receiving new mail
sq: Pas marrjeje email-i të ri

en: Age
sq: Moshë

en: Age is
sq: Mosha është

en: Alert me
sq: Sinjalizomë

en: All
sq: Të tërëve

en: All folders and messages under '%s' will be permanently deleted.
    Recovery will not be possible.
    
    Do you really want to delete?
sq: Krejt dosjet dhe mesazhet nën “%s” do të fshihen përfundimisht.
    Rikthimi s’do të jetë i mundshëm.
    
    Doni vërtet të fshihen?

en: All messages
sq: Krejt mesazhet

en: All of them
sq: Krejt ato

en: All read
sq: Krejt të lexuarit

en: All unread
sq: Krejt të palexuarit

en: Allow filtering using plugins on receiving
sq: Gjatë marrjes lejo filtrim duke përdorur shtojca

en: Allows Orage (version greater than 4.4) to see Claws Mail's calendar
sq: Lejon Orage (version më sipër se 4.4) të shohë kalendarin e Claws Mail-it

en: Already trying to send.
sq: Po provohet tashmë të dërgohet.

en: Always
sq: Përherë

en: Always encrypt messages
sq: Fshehtëzoji përherë mesazhet

en: Always encrypt messages when replying to an encrypted message
sq: Fshehtëzoji përherë mesazhet, kur jepet përgjigje ndaj një mesazhi të fshehtëzuar

en: Always mark it as new
sq: Vëru përherë shenjë si të rinj

en: Always sign messages
sq: Nënshkruaji përherë mesazhet

en: Always sign messages when replying to a signed message
sq: Nënshkruaji përherë mesazhet, kur dërgohet përgjigje për një mesazh të nënshkruar

en: An Email address must be supplied.
sq: Duhet dhënë një adresë email.

en: An account can only have one active script at a time.
sq: Një llogari mund të ketë vetëm një programth aktiv në herë.

en: An addressbook may contain entries without Email Addresses. Check this option to ignore these records.
sq: Një libër adresash mund të përmbajë zëra pa Adresa Email. Që të shpërfillen këta zëra, i vini shenjë kësaj mundësie.

en: An attachment is mentioned in the mail you're sending, but no file was attached. Mention appears on line %d, which begins with text: %s
    
    %s
sq: Te mesazhi që po dërgoni është përmendur një bashkëngjitje, por s’u bashkëngjit ndonjë kartelë. Përmendja shfaqet në rreshtin %d, i cili fillon me tekstin: %s
    
    %s

en: An error happened during SMTP session.
sq: Ndodhi një gabim gjatë sesionit SMTP.

en: An error happened while learning.
sq: Ndodhi një gabim teksa mësohej.

en: An error has occurred while saving message part %d. Do you want to cancel saving or ignore error and continue?
sq: Ndodhi një gabim teksa ruhej pjesa %d. Doni të anulohet ruajtja, apo të shpërfillet gabimi dhe të vazhdohet?

en: An error occurred: %d
sq: Ndodhi një gabim: %d

en: Another contact exists with that key
sq: Ka tashmë një tjetër kontakt me atë kyç

en: Answer
sq: Përgjigjuni

en: Any
sq: Çfarëdo

en: Any phishing URLs are shown in red, followed by the actual URL.
sq: Çfarëdo URL-sh karremëzimi shfaqen me të kuqe, pasuar nga URL-ja e vërtetë.

en: Any tags
sq: Çfarëdo etikete

en: Append or Overwrite
sq: Shtojeni, ose Mbishkruajeni

en: Append or overwrite existing file?
sq: Të shtohet te kartela ekzistuese, apo të mbishkruhet?

en: Append the new action above to the list
sq: Shtoje te lista veprimin e ri të mësipërm

en: Append the new rule above to the list
sq: Shtoje te lista veprimin e ri të mësipërm

en: Append the new template above to the list
sq: Shtoje gjedhen e re sipër listës

en: Apply
sq: Aplikoje

en: Apply tag
sq: Apliko etiketën

en: Apply template
sq: Apliko gjedhe

en: Apply these rules if they apply to the current account
sq: Aplikoji këto rregulla, nëse kanë vend për llogarinë e tanishme

en: Apply these rules regardless of the account they belong to
sq: Aplikoji këto rregulla, pavarësisht llogarisë së cilës i takojnë

en: Apply to
    subfolders
sq: Aplikoje mbi
    nëndosje

en: Apply to subfolders
sq: Aplikoje te nëndosje

en: April
sq: Prill

en: Arabic
sq: Arabisht

en: Arabic (ISO-8859-6)
sq: Arabisht (ISO-8859-6)

en: Arabic (Windows-1256)
sq: Arabisht (Windows-1256)

en: Archive
sq: Arkiv

en: Archive Size
sq: Madhësi Arkivi

en: Archive creation error:
    %s
sq: Gabim krijimi arkivi:
    %s

en: Archive format
sq: Format arkivi

en: Archive location and name
sq: Vendndodhje dhe emër arkivi

en: Archive result
sq: Përfundim arkivi

en: Archiver
sq: Arkivues

en: Archiving
sq: Arkivim

en: Archiving:
sq: Arkivim:

en: Are you sure you want to cancel this meeting?
sq: Jeni i sigurt se doni të anulohet ky takim?

en: Are you sure you want to remove all cached avatar icons?
sq: Jeni i sigurt se doni të hiqen krejt ikonat e avatareve të ruajtura në fshehtinë?

en: Are you sure you want to remove this theme?
sq: Jeni i sigurt se doni të hiqet kjo temë?

en: Are you sure?
sq: Jeni i sigurt?

en: As _quotation
sq: Si _citim

en: Ascending
sq: Rritës

en: Ask
sq: Pyet

en: Ask about account specific filtering rules when filtering manually
sq: Pyet rreth rregullash filtrimi specifike për llogari, kur bëhet filtrim dorazi

en: Ask before emptying trash
sq: Para zbrazjes së hedhurinave, pyet

en: Assume 'No'
sq: Merre si “Jo”

en: Assume 'Yes'
sq: Merre si “Po”

en: At least one LDAP search attribute should be supplied.
sq: Duhet të dhënë të paktën një atribut kërkimi LDAP.

en: Attach
sq: Bashkëngjitni

en: Attach file
sq: Bashkëngjitni kartelë

en: Attachment
sq: Bashkëngjitje

en: Attachment %s doesn't exist anymore. Ignore?
sq: Bashkëngjitja %s s’ekziston më. Të shpërfillet?

en: Attachment handling
sq: Trajtim bashkëngjitjesh

en: Attachment warning
sq: Sinjalizim rreth bashkëngjitjesh

en: Attachments removed from %d of the %d selected messages.
sq: Bashkëngjitje të hequra nga %d prej %d mesazheve të përzgjedhur.

en: Attachments removed from all %d selected messages.
sq: Bashkëngjitje të hequra nga krejt %d mesazhet e përzgjedhur..

en: Attendees:
sq: Pjesëmarrës:

en: Attribute
sq: Atribut

en: Attribute Name
sq: Emër Atributi

en: Attribute Value
sq: Vlerë Atributi

en: Attribute name
sq: Emër atributi

en: Attribute name is not set.
sq: S’është vënë emri i atributit.

en: Attributes
sq: Atribute

en: August
sq: Gusht

en: Aut_o wrapping
sq: Mbështjellje e _automatizuar

en: Auth failed
sq: Mirëfilltësimi dështoi

en: Auth method not available
sq: S’ka metodë mirëfilltësimi

en: Authenticate before POP connection
sq: Para një lidhjeje POP, bëj mirëfilltësimin

en: Authenticate on connect
sq: Bëj mirëfilltësim gjatë lidhjes

en: Authenticate with POP before sending
sq: Bëj mirëfilltësimin me POP, para dërgimit

en: Authenticating
sq: Po bëhet mirëfilltësimi

en: Authenticating...
sq: Po bëhet mirëfilltësimi…

en: Authentication
sq: Mirëfilltësim

en: Authentication failed.
sq: Mirëfilltësimi dështoi.

en: Authentication failed:
    %s
sq: Mirëfilltësimi dështoi:
    %s

en: Authentication method
sq: Metodë mirëfilltësimi

en: Author
sq: Autor

en: Author:
sq: Autor:

en: Authorisation NOT completed
sq: Autorizim JO i plotësuar

en: Authorisation complete
sq: Autorizim i plotësuar

en: Authorization
sq: Autorizim

en: Authorization code
sq: Kod autorizimi

en: Authorize
sq: Autorizojeni

en: Auto _indent
sq: Zh_vendosje e automatizuar kryeradhe

en: Auto wrapping
sq: Mbështjellje e automatizuar

en: Auto-configure
sq: Vetëformësoje

en: Automatic
sq: Automatik

en: Automatic account selection
sq: Përzgjedhje e automatizuar llogarie

en: Automatic checking
sq: Kontroll automatik

en: Automatic configuration
sq: Formësimi i automatizuar

en: Automatic spell checking
sq: Kontroll i automatizuar drejtshkrimi

en: Automatically accept valid TLS certificates
sq: Prano automatikisht dëshmi TLS të vlefshme

en: Automatically check signatures
sq: Kontrollo vetvetiu nënshkrimet

en: Automatically display attached images
sq: Figurat e bashkëngjitura shfaqi vetvetiu

en: Automatically export calendar to
sq: Eksporto automatikisht kalendar te

en: Automatically export free/busy status to
sq: Eksporto automatikisht gjendje i lirë/i zënë te

en: Automatically insert signature
sq: Fut automatikisht nënshkrim

en: Automatically launch the external editor
sq: Nise automatikisht përpunuesin e jashtëm

en: Automatically save message to Drafts folder every
sq: Ruaje automatikisht mesazhin te dosja Skica çdo

en: Automatically set the following addresses
sq: Cakto automatikisht adresat vijuese

en: Available
sq: I lirë

en: Available Addresses
sq: Adresa të Gatshme

en: Available Search Base(s)
sq: Bazë(a) e Gatshme Kërkimi

en: Available selections
sq: Përzgjedhje të mundshme

en: BAD signature from "%s"
sq: Nënshkrim i KEQ nga “%s”

en: B_rowse
sq: _Shfletoni

en: Background
sq: Sfond

en: Background color
sq: Ngjyrë sfondi

en: Bad arguments
sq: Argumente të gabuar

en: Bad file format
sq: Format i gabuar kartelash

en: Bad passphrase.
sq: Frazëkalim i gabuar.

en: Bad signature from "%s"
sq: Nënshkrim i keq nga “%s”

en: Baltic
sq: Baltike

en: Baltic (ISO-8859-13)
sq: Baltike (ISO-8859-13)

en: Baltic (ISO-8859-4)
sq: Baltike (ISO-8859-4)

en: Bandwidth-efficient mode (prevents retrieving remote tags)
sq: Mënyra “Efikasitet trafiku” (pengon marrje etiketash të largëta)

en: Banner
sq: Banderolë

en: Banner colors
sq: Ngjyra banderole

en: Banner speed
sq: Shpejtësi banderole

en: Banner width
sq: Gjerësi banderole

en: Basic
sq: Elementare

en: Batch size
sq: Madhësi grupi

en: Beginning of list reached; continue from end?
sq: U mbërrit në fillim të listës; të vazhdohet nga fundi?

en: Beginning of message reached; continue from end?
sq: U mbërrit në fillim të mesazhit; të vazhdohet nga fundi?

en: Blink when user interaction is required
sq: Xixëllo, kur lypset ndërveprim përdoruesi

en: Block command after execution for
sq: Blloko urdhër pas ekezekutimi, për

en: Blue
sq: Blu

en: Body part
sq: Pjesë lënde

en: Body:
sq: Lëndë:

en: Bogofilter call
sq: Thirrje e Bogofilter-it

en: Bogofilter: fetching bodies...
sq: Bogofilter: po sillet lëndë…

en: Bogofilter: filtering messages...
sq: Bogofilter: po filtrohen mesazhet…

en: Bogofilter: learning from message...
sq: Bogofilter: po mësohet nga mesazh…

en: Bogofilter: learning from messages...
sq: Bogofilter: po mësohet nga mesazhet…

en: Bold
sq: Të trasha

en: Bold fields must be completed
sq: Duhen plotësuar të dyja fushat

en: Book/Folder
sq: Libër/Dosje

en: Book/folder path is not set.
    
    If you want to match %s against the whole address book, you have to select '%s' from the book/folder drop-down list.
sq: S’është ujdisur shteg libri/dosjeje.
    
    Nëse doni të kërkohet për përputhje me %s kundrejt krejt librit të adresave, duhet të përzgjidhni “%s” që nga lista hapmbyll e librave/dosjeve.

en: Br_owse
sq: _Shfletoni

en: Bright green
sq: E gjelbër e ndritshme

en: Bro_wse
sq: _Shfletoni

en: Brown
sq: Ngjyrë kafe

en: Browse
sq: Shfletoni

en: Bsfilter call
sq: Thirrje Bsfilter

en: Bsfilter: fetching body...
sq: Bsfilter: po sillet lëndë…

en: Bsfilter: filtering message...
sq: Bsfilter: po filtrohet mesazh…

en: Bsfilter: learning from message...
sq: Bsfilter: po mësohet nga mesazh…

en: Building threads...
sq: Po ndërtohen rrjedha…

en: Busy searching...
sq: I zënë duke kërkuar…

en: By S_ender
sq: Sipas _Dërguesi

en: By _From
sq: Sipas fushës _Nga

en: By _Subject
sq: Sipas _Subjektesh

en: By _To
sq: Sipas fushës _Për

en: By _color label
sq: Sipas etikete _ngjyre

en: By _date
sq: Sipas _datash

en: By _mark
sq: Sipas sh_enjash

en: By _number
sq: Sipas _numrash

en: By _status
sq: Sipas _gjendjesh

en: By a_ttachment
sq: Sipas _bashkëngjitjesh

en: By default attachments are saved with chmod value 600: readable and writeable by the user only. If this is too restrictive for you, set a chmod value here, otherwise leave blank to use the default.
sq: Si parazgjedhje, bashkëngjitjet ruhen me vlerë chmod 600: të lexueshme dhe të shkrueshme vetëm nga përdoruesi. Nëse kjo është shumë ngushtë për ju, caktoni këtu një vlerë chmod, përndryshe lëreni të zbrazët, që të përdoret parazgjedhja.

en: By locked
sq: Sipas të kyçurish

en: By s_ize
sq: Sipas _madhësish

en: By s_ubject
sq: Sipas s_ubjektesh

en: By score
sq: Sipas pikësh

en: By tag
sq: Sipas etiketash

en: By thread date
sq: Sipas datash rrjedhe

en: CAPABILITY error
sq: gabim urdhri CAPABILITY

en: CHECK error
sq: gabim urdhri CHECK

en: CLOSE error
sq: gabim urdhri CLOSE

en: COPY error
sq: gabim urdhri COPY

en: CREATE error
sq: gabim urdhri CREATE

en: C_hange current account
sq: _Ndryshoni llogarinë e tanishme

en: C_heck for new folders
sq: Sh_ih për dosje të reja

en: C_lear
sq: _Spastroje

en: C_ollect addresses
sq: _Mblidh adresa

en: C_ontinue
sq: _Vazhdo

en: C_opy URL
sq: _Kopjoji URL-në

en: C_ut
sq: Pr_ije

en: Cache refresh interval
sq: Interval rifreskimi fshehtine

en: Calendar
sq: Kalendar

en: Calendar export
sq: Eksportim kalendari

en: Calendar message
sq: Mesazh kalendari

en: Can not register as default client: impossible to get executable path.
sq: S’regjistrohet dot si klient parazgjedhje: e pamundur të merret shteg ekzekutimi.

en: Can not register as default client: impossible to write to the registry.
sq: S’regjistrohet dot si klient parazgjedhje: e pamundur të shkruhet te regjistri.

en: Can't add the specified address
sq: S’mund të shtohet adresa e dhënë

en: Can't connect to IMAP server: %s:%d
sq: S’bëhet dot lidhja te shërbyes IMAP: %s:%d

en: Can't connect to IMAP server: %s:%d
sq: S’bëhet dot lidhja te shërbyes IMAP: %s:%d

en: Can't connect to POP3 server: %s:%d
sq: S’bëhet dot lidhja te shërbyes POP3: %s:%d

en: Can't connect to POP3 server: %s:%d
sq: S’bëhet dot lidhja te shërbyes POP3: %s:%d

en: Can't convert the character encoding of the message 
    to the specified %s charset.
    Send it as %s?
sq: S’bëhet dot shndërrimi i shkronjave të mesazhit 
    në shkronjat e treguara %s.
    Të dërgohet si %s?

en: Can't copy a folder to one of its children.
sq: S’mund të kopjohet një dosje te një nga pjellat e veta.

en: Can't create folder.
sq: S’krijohet dot dosje.

en: Can't create the folder '%s'.
sq: S’krijohet dot dosja “%s”.

en: Can't find the destination folder.
sq: S’gjendet dot dosja vendmbërritje.

en: Can't get part of multipart message: %s
sq: S’merret dot mesazh me shumë pjesë: %s

en: Can't move a folder to one of its children.
sq: S’mund të shpihet një dosje te një nga pjellat e veta.

en: Can't read %s.
sq: S’lexohet dot %s.

en: Can't refresh capabilities.
sq: S’freskohen dot aftësitë.

en: Can't remove the folder '%s'
    
    %s.
sq: S’hiqet dot dosja “%s”
    
    %s.

en: Can't remove the folder '%s'.
sq: S’riemërtohet dot dosja “%s”.

en: Can't retrieve newsgroup list.
sq: S’merret dot listë grupi lajmesh.

en: Can't start STARTTLS session.
sq: S’fillohet dot sesion STARTTLS.

en: Can't write file.
sq: S’shkruhen dot kartela.

en: Cancel
sq: Anuloje

en: Cancel a news message
sq: Anuloni një mesazh lajmesh

en: Cancel drafting
sq: Anulo skicimin

en: Cancel meeting
sq: Anuloje takimin

en: Cancel meeting...
sq: Anulojeni takimin…

en: Cancel receivin_g
sq: Anuloje _marrjen

en: Cancel receiving
sq: Anuloje marrjen

en: Cancel receiving/sending
sq: Anuloje marrjen/dërgimin

en: Cancel sending
sq: Anuloje dërgimin

en: Cancelled
sq: U anulua

en: Cannot copy a folder to itself or to its sub-structure.
sq: S’mund të kopjohet një dosje te vetja, ose te nënstruktura e saj.

en: Cannot copy an address book to itself.
sq: S’mund të kopjohet një libër adresash te vetja.

en: Cannot import P12 certificate file (%s)
sq: S’importohet dot kartelë dëshmie P12 (%s)

en: Cannot move a folder to itself or to its sub-structure.
sq: S’mund të shpihet një dosje te vetja, ose te nënstruktura e saj.

en: Cannot open P12 certificate file %s (%s)
sq: S’hapet dot kartelë dëshmie P12 %s (%s)

en: Cannot open certificate file %s: %s
sq: S’hapet dot kartelë dëshmie %s: %s

en: Cannot open filename for reading
sq: S’hapet dot emër kartele për lexim

en: Cannot open key file %s (%s)
sq: S’hapet dot kartelë kyçi %s (%s)

en: Cannot paste into an address group.
sq: S’mund të bëhet ngjitje te një grup adresash.

en: Cannot paste. Target address book is read-only.
sq: S’bëhet dot ngjitje. Libri i synuar i adresave është vetëm_lexim.

en: Cannot print: the message doesn't contain text.
sq: S’shtypet dot: mesazhi s’përmban tekst.

en: Cannot read P12 certificate file (%s)
sq: S’lexohet dot kartelë dëshmie P12 (%s)

en: Case insensitive
sq: Pa marrë parasysh dallimin mes shkronjash të vogla dhe të mëdha

en: Case sensitive
sq: Siç është shkruar

en: Case sensitive when matching for the regular expressions in the list
sq: Merret parasysh dallimi shkronjë e madhe apo e vogël, kur kërkohet përputhje për shprehjet e rregullta te lista

en: Central European (ISO-8859-2)
sq: Evropiane Qendrore (ISO-8859-2)

en: Central European (ISO-8859-_2)
sq: Evropiane-Qendrore (ISO-8859-_2)

en: Certificate file %s missing (%s)
sq: Mungon kartelë dëshmie %s (%s)

en: Certificate for %s has changed.
    %sDo you want to accept it?
sq: Dëshmia për %s ka ndryshuar.
    %sDoni të pranohet?

en: Certificate for %s is expired.
    %sDo you want to continue?
sq: Dëshmia për %s ka skaduar.
    %sDoni të vazhdohet?

en: Certificate for %s is unknown.
    %sDo you want to accept it?
sq: Dëshmia për %s është e panjohur.
    %sDoni të pranohet?

en: Certificate for receiving
sq: Dëshmi për marrje

en: Certificate for sending
sq: Dëshmi për dërgim

en: Certificate is for %s, but connection is to %s.
    You may be connecting to a rogue server.
sq: Dëshmia është për %s, por lidhja është me %s.
    Mund të jeni duke u lidhur te një shërbyes dashakeq.

en: Certificate issuer is not a CA
sq: Lëshuesi i dëshmisë s’është AD

en: Ch_eck for new messages in all folders
sq: _Kontrollo për mesazhe të rinj në krejt dosjet

en: Change mailbox order...
sq: Ndryshoni radhë kutish postare…

en: Change primary passphrase
sq: Ndryshoni frazëkalimin parësor

en: Change score
sq: Ndryshoni vlerësimin

en: Changing primary passphrase
sq: Po ndryshohet frazëkalimi parësor

en: Character _encoding
sq: _Kodim shkronjash

en: Chec_k Syntax
sq: _Kontrolloji Sintaksën

en: Check again
sq: Rikontrolloje

en: Check availability
sq: Kontrollo a munden

en: Check for new mail every
sq: Kontrollo për postë të re çdo

en: Check for new mail on start-up
sq: Gjatë nisjes, kontrollo për postë të re

en: Check permission for folders and adjust if necessary
sq: Kontrolloni lejen për dosjet dhe rregullojeni, në qoftë e nevojshme

en: Check signature
sq: Kontrollo nënshkrimin

en: Check spelling
sq: Kontrolloji drejtshkrimin

en: Check this option to include this server for dynamic searches when using address completion.
sq: Që të përfshihet ky shërbyes për kërkime dinamike, kur përdoret plotësim adrese, i vini shenjë kësaj mundësie.

en: Check while typing
sq: Kontrollo teksa shtypet

en: Check with %s
sq: Kontrolloje me %s

en: Check with both dictionaries
sq: Kontrolloje me të dy fjalorët

en: Checking for new messages in all folders...
sq: Po kontrollohet për mesazhe të rinj në krejt dosjet…

en: Checking signature...
sq: Po kontrollohet nënshkrimi…

en: Checking syntax...
sq: Po kontrollohet sintaksë…

en: Chinese
sq: Kineze

en: Chinese (ISO-2022-CN)
sq: Kineze (ISO-2022-CN)

en: Choose a PNG file
sq: Zgjidhni kartelë PNG

en: Choose a picture
sq: Zgjidhni një foto

en: Choose a subfolder of %s to subscribe to:
sq: Zgjidhni një nëndosje të %s ku të bëhet pajtim:

en: Choose a text file
sq: Zgjidhni kartelë tekst

en: Choose an XBM file
sq: Zgjidhni kartelë XBM

en: Choose compression
sq: Zgjidhni ngjeshje

en: Choose format
sq: Zgjidhni format

en: Choose the LDIF field that will be renamed or selected for import in the list above. Reserved fields (marked with a tick in the "R" column), are automatically imported and cannot be renamed. A single click in the Select ("S") column will select the field for import with a tick. A single click anywhere in the row will select that field for rename in the input area below the list. A double click anywhere in the row will also select the field for import.
sq: Zgjidhni fushën LDIF që do të riemërtohet ose përzgjidhet për importim në listën më sipër. Fushat e rezervuara (të shënuara me një shenjë te shtylla “R”), importohen automatikisht dhe s’mund të riemërtohen. Një klikim i vetëm te shtylla Përzgjidheni (“S”) do të përzgjedhë fushën për importim, me një shenjë. Një klikim njësh kudo te rreshti do të përzgjedhë atë fushë për riemërtim te fusha e riemërtimit në listën. Një dyklikim kudo te rreshti do të përzgjedhë gjithashtu fushën për importim.

en: Choose the tag(s) for the message(s).
    Changes are immediately applied.
sq: Zgjidhni etiketën(at) për mesazhin(et).
    Ndryshimet aplikohen menjëherë.

en: Choose this option to add MD5 checksums for each file in the archive.
    Be aware though, that this dramatically increases the time it
    will take to create the archive
sq: Zgjidheni këtë mundësi për të shtuar njehsime MD5 për çdo kartelë te arkivi.
    Kini parasysh ama, se kjo shton shumë kohën që do
    të duhet për të krijuar arkivin

en: Choose this option to add MD5 checksums for each file in the archives by default.
    Be aware though, that this dramatically increases the time it
    will take to create the archives
sq: Zgjidheni këtë mundësi për të shtuar, si parazgjedhje, njehsime MD5 për çdo kartelë te arkivi.
    Kini parasysh, ama, se kjo shton shumë kohën që
    do të duhet për të krijuar arkivat

en: Choose this option to delete mails after archiving
sq: Zgjidheni këtë mundësi për të fshirë mesazhet, pas arkivimit

en: Choose this option to delete mails after archiving
    At this point only handles IMAP4, Local mbox and POP3
sq: Zgjidheni këtë mundësi për të fshirë mesazhe pas arkivimit
    Në këtë pikë trajtohen vetëm IMAP4, Mbox vendor dhe POP3

en: Choose this option to include subfolders in the archive
sq: Zgjidheni këtë mundësi për të përfshirë te arkivi nëndosje

en: Choose this option to include subfolders in the archives by default
sq: Zgjidheni këtë mundësi për të përfshirë , si parazgjedhje, nëndosje te arkivat

en: Choose this option to use %s compression by default
sq: Zgjidheni këtë mundësi për të përdorur si parazgjedhje ngjeshje %s

en: Choose this option to use %s compression for the archive
sq: Zgjidheni këtë mundësi për të përdorur ngjeshje %s për arkivin

en: Choose this option to use descriptive names for each file in the archive.
    The naming scheme: date_from@to@subject.
    Names will be truncated to max 96 characters
sq: Zgjidheni këtë mundësi për të përdorur emra përshkrues për çdo kartelë te arkivi.
    Skema e emërtimit: datë_nga@to@subjekt.
    Emrat do të jenë të cunguar deri në 96 shenja e shumta

en: Choose this option to use the %s as format by default
sq: Zgjidheni këtë mundësi për të përdorur si parazgjedhje formatin %s

en: Choose this to use %s as format for the archive
sq: Zgjidheni këtë mundësi për të përdorur %s si format për arkivin

en: ClamAV: scanning message...
sq: ClamAV: po kontrollohen mesazh…

en: Claws Mail - Message View
sq: Claws Mail - Pamje Mesazhesh

en: Claws Mail Actions Feature
sq: Veçoria Veprime në Claws Mail

en: Claws Mail Address Book
sq: Libër Adresash Claws Mail

en: Claws Mail Plugins
sq: Shtojca Claws Mail

en: Claws Mail Setup Wizard
sq: Ndihmësi i Rregullimit të Claws Mail-it

en: Claws Mail did not find a secret PGP key, which means that you won't be able to sign emails or receive encrypted emails.
    Do you want to create a new key pair now?
sq: Claws Mail s’gjeti ndonjë kyç të fshehtë PGP, që do të thotë se s’do të jeni në gjendje të nënshkruani email-e, apo të merrni email-e të fshehtëzuar.
    Doni të krijohet tani një çift i ri kyçesh?

en: Claws Mail has been registered as default client.
sq: Claws Mail është regjistruar si klienti parazgjedhje.

en: Claws Mail has crashed
sq: Claws Mail u vithis

en: Claws Mail has detected a configured mailbox, but could not load it. It is probably provided by an out-of-date external plugin. Please reinstall the plugin and try again.
sq: Claws Mail-i ka pikasur një kuti postare të formësuar, por s’e ngarkoi dot. Ka gjasa që kjo të jetë dhënë nga një shtojcë e jashtme e vjetruar. Ju lutemi, riinstaloni shtojcën dhe riprovoni.

en: Claws Mail has detected a configured mailbox, but it is incomplete. It is possibly due to a failing IMAP account. Use "Rebuild folder tree" on the mailbox parent folder's context menu to try to fix it.
sq: Claws Mail-i ka pikasur një kuti postare të formësuar, por është e paplotë. Mundet që kjo të ketë ardhur nga një dështim llogarie IMAP. Për ta ndrequr, përdorni “Rikrijo pemë dosjesh”, që nga menu konteksti e dosjes mëmë të kutisë postare.

en: Claws Mail is a lightweight, fast and highly-configurable email client.
sq: Claws Mail është një klient email i peshës së lehtë, i shpejtë dhe shumë i formësueshëm.

en: Claws Mail is free software released under the GPL. If you wish to donate to the Claws Mail project you can do so at:
sq: Claws Mail është software i lirë, i hedhur në qarkullim sipas GPL-së. Nëse doni të dhuroni për projektin Claws Mail, mund ta bëni te:

en: Claws Mail is now ready.
    Click Save to start.
sq: Claws Mail-i s’është ende gati.
    Klikoni mbi “Ruaje”, që të fillohet.

en: Claws Mail needs network access in order to access the IMAP server.
sq: Që të mund të përdorë shërbyes IMAP, Claws Mail lyp hyrje në rrjet.

en: Claws Mail needs network access in order to access the News server.
sq: Që të mund të hyjë te shërbyesi Lajme, Claws Mail lyp hyrje në rrjet.

en: Claws Mail needs network access in order to feed the mail to the remote learner.
sq: Që të mund t’i kalojë postën nxënësit të largët, Claws Mail lyp hyrje në rrjet.

en: Claws Mail needs network access in order to get mails.
sq: Që të marrë mesazhet, Claws Mail lyp hyrje në rrjet.

en: Claws Mail needs network access in order to send this email.
sq: Që të mund të dërgojë këtë email, Claws Mail lyp hyrje në rrjet.

en: Claws Mail needs network access in order to update the Webcal feed.
sq: Që të mund të përditësojë prurjen Webcal, Claws Mail lyp hyrje në rrjet.

en: Claws Mail needs network access in order to update the feed. | Claws Mail needs network access in order to update feeds.
sq[0]: Që të përditësojë prurjen, Claws Mail lyp hyrje në rrjet.
sq[1]: Që të përditësojë prurjet, Claws Mail lyp hyrje në rrjet.

en: Claws Mail needs network access in order to update the subscription.
sq: Që të mund të përditësojë pajtimin, Claws Mail lyp hyrje në rrjet.

en: Claws Mail needs network access in order to update your feeds.
sq: Që të përditësojë prurjet tuaja, Claws Mail lyp hyrje në rrjet.

en: Claws Mail process (%ld) received signal %ld
sq: Procesi Claws Mail (%ld) mori sinjal %ld

en: Claws Mail will now search for duplicate email addresses in the address book.
sq: Claws Mail-i tani do të kërkojë për adresa email përsëdytje te libri i adresave.

en: Clear _Log
sq: Spastroje _Regjistrin

en: Clear all the input fields in the dialog
sq: Spastro te dialogu krejt fushat e dhënies

en: Clear icon cache
sq: Spastro fshehtinë ikonash

en: Clear tags
sq: Spastro etiketat

en: Clear the current search
sq: Spastroje kërkimin e tanishëm

en: Click here to load one or more plugins
sq: Klikoni këtu që të ngarkoni një ose më tepër shtojca

en: Click this button to check and adjust folder permissions
sq: Klikoni këtë buton që të kontrollohen dhe rregullohen lejet mbi dosje

en: Click this button to select a book or folder in the address book
sq: Për të përzgjedhur një libër, ose një dosje te libri i adresave, klikoni këtë buton

en: Click this button to select a folder for storing Unsure mails.
sq: Klikoni këtë buton për të përzgjedhur një dosje për depozitim mesazhesh S’është e Sigurt.

en: Click this button to select a folder for storing infected mail
sq: Klikoni këtë buton për të përzgjedhur një dosje për depozitim poste të infektuar

en: Click this button to select a folder for storing spam
sq: Klikoni këtë buton për të përzgjedhur një dosje për depozitim të padëshiruarish

en: Click this button to select a folder which is to be root of the archive
sq: Klikojeni këtë buton për të përzgjedhur një dosje, e cila do të jetë rrënjë për arkivin

en: Click this button to select a name and location for the archive
sq: Klikoni këtë buton për të përzgjedhur një emër dhe vendndodhje për arkivin

en: Click this button to select full path to clamd.conf
sq: Klikoni këtë buton për të përzgjedhur shteg të plotë për telamd.conf

en: Click this button to select the default location for saving archives
sq: Klikojeni këtë buton për të përzgjedhur vendndodhjen parazgjedhje për ruajtje arkivash

en: Clicking image toggles scaling
sq: Klikimi mbi figurën aktivizon/çaktivizon ripërmasimin

en: Client ID
sq: ID Klienti

en: Client TLS certificate (optional)
sq: Dëshmi TLS klienti (opsionale)

en: Client certificate file as a PKCS12 or PEM file
sq: Kartelë dëshmie klienti, si kartelë PKCS12, ose PEM

en: Client certificates
sq: Dëshmi klientësh

en: Client secret
sq: E fshehtë klienti

en: Close
sq: Mbylle

en: Close receive dialog when finished
sq: Mbylle dialogun e marrjeve, kur të ketë përfunduar

en: Close to tray
sq: Mbylle në panel

en: Close window
sq: Mbylle dritaren

en: Closing folder %s...
sq: Po mbyllet dosja %s…

en: Co_llapse all threads
sq: T_kurri krejt rrjedhat

en: Co_py URL
sq: _Kopjoji URL-në

en: Collapse all threads
sq: Tkurri krejt rrjedhat

en: Collapse from level _2
sq: Tkurr nga niveli _2

en: Collapse from level _3
sq: Tkurr nga niveli _3

en: Collapse quoted text on double click
sq: Me dyklikim, palose tekstin e cituar

en: Collect email addresses from folder
sq: Mblidh adresa email nga dosje

en: Collect email addresses from selected messages
sq: Mblidh adresa email nga mesazhet e përzgjedhur

en: Collecting addresses...
sq: Po grumbullohen adresa…

en: Collecting info for '%s' ... %c
sq: Po mblidhen hollësi për “%s” … %c

en: Colon ':' is not allowed in the menu name.
sq: Në emër menuje s’lejohen dy pika ':'.

en: Color
sq: Ngjyrë

en: Color la_bel
sq: _Etiketë ngjyre

en: Color label
sq: Etiketë ngjyre

en: Color labels
sq: Etiketa ngjyrash

en: Colors
sq: Ngjyra

[ctx: Column Header]
en: _Mark
sq: _Vëri shenjë

en: Column headers
sq: Krye shtyllash

en: Command
sq: Urdhër

en: Command for 'Display as text'
sq: Urdhër për “Shfaqe si tekst”

en: Command output
sq: Përfundim urdhri

en: Command to execute
sq: Urdhër për t’u kryer

en: Command to run after calendar export
sq: Urdhër për t’u xhiruar pas një eksportim kalendari

en: Command to run after free/busy status export
sq: Urdhër për t’u xhiruar pas eksportimi gjendjesh i lirë/i zënë

en: Command-line not set
sq: S’është ujdisur rresht urdhrash

en: Command-line not set.
sq: S’është ujdisur rresht urdhrash.

en: Comments
sq: Komente

en: Comments:
sq: Komente:

en: Common address
sq: Adresë e rëndomtë

en: Common addresses
sq: Adresa të rëndomta

en: Compface error: %s
sq: Gabim Compface: %s

en: Compiled-in Features
sq: Veçori të Përpiluara

en: Complete authorization
sq: Plotësoni autorizimin

[ctx: Complete day name for use by strftime]
en: Friday
sq: E premte

[ctx: Complete day name for use by strftime]
en: Monday
sq: E hënë

[ctx: Complete day name for use by strftime]
en: Saturday
sq: E shtunë

[ctx: Complete day name for use by strftime]
en: Sunday
sq: E diel

[ctx: Complete day name for use by strftime]
en: Thursday
sq: E enjte

[ctx: Complete day name for use by strftime]
en: Tuesday
sq: E martë

[ctx: Complete day name for use by strftime]
en: Wednesday
sq: E mërkurë

[ctx: Complete month name for use by strftime]
en: April
sq: Prill

[ctx: Complete month name for use by strftime]
en: August
sq: Gusht

[ctx: Complete month name for use by strftime]
en: December
sq: Dhjetor

[ctx: Complete month name for use by strftime]
en: February
sq: Shkurt

[ctx: Complete month name for use by strftime]
en: January
sq: Janar

[ctx: Complete month name for use by strftime]
en: July
sq: Korrik

[ctx: Complete month name for use by strftime]
en: June
sq: Qershor

[ctx: Complete month name for use by strftime]
en: March
sq: Mars

[ctx: Complete month name for use by strftime]
en: May
sq: Maj

[ctx: Complete month name for use by strftime]
en: November
sq: Nëntor

[ctx: Complete month name for use by strftime]
en: October
sq: Tetor

[ctx: Complete month name for use by strftime]
en: September
sq: Shtator

en: Completed
sq: Plotësuar

en: Compose
sq: Hartim

en: Compose Email
sq: Hartoni Email

en: Compose News
sq: Hartoni Lajme

en: Compose News message
sq: Hartoni mesazh Lajmesh

en: Compose Window
sq: Dritare Hartimi

en: Compose _new message
sq: Hartoni mesazh të _ri

en: Compose a news message
sq: Hartoni një mesazh lajmesh

en: Compose a_n email message
sq: Hartoni _një mesazh email

en: Compose message
sq: Hartoni mesazh

en: Compose with selected Account
sq: Hartoni me Llogarinë e përzgjedhur

en: Compression level
sq: Shkallë ngjeshjeje

en: Compression method
sq: Metodë ngjeshjeje

en: Con_tinue connecting
sq: _Vazhdo të bësh lidhjen

en: Condition
sq: Kusht

en: Condition configuration
sq: Formësim kushti

en: Condition string is empty.
sq: Vargu i kushtit është i zbrazët.

en: Condition string is not valid.
sq: Vargu i kushtit s’është i vlefshëm.

en: Condition:
sq: Kusht:

en: Configuration finished
sq: Formësimi përfundoi

en: Configuration for %s found.
    Do you want to migrate this configuration?
sq: U gjet formësim për %s.
    Doni të migrohet ky formësim?

en: Configuration warning
sq: Sinjalizim formësimi

en: Configuring...
sq: Po formësohet…

en: Confirm before sending queued messages
sq: Ripohojeni, para se të dërgohen mesazhe nga radha

en: Confirm on exit
sq: Ripohoni daljen

en: Confirm passphrase
sq: Ripohoni frazëkalimin

en: Confirm when changing color labels
sq: Ripohojeni, kur ndryshohen etiketa ngjyrash

en: Confirm when marking all messages as read or unread
sq: Ripohojeni, kur u vihet shenjë krejt mesazheve si të lexuar, ose u hiqet ajo shenjë

en: Connect to this host instead of the host used for receiving mail
sq: Lidhu me këtë strehë, në vend se me strehën e përdorur për marrje email-esh

en: Connect to this port instead of the default
sq: Lidhu me këtë portë, në vend se me atë parazgjedhje

en: Connected successfully to server
sq: U lidh me sukses te shërbyesi

en: Connecting
sq: Po lidhet

en: Connecting to %s failed
sq: Lidhja me %s dështoi

en: Connecting...
sq: Po bëhet lidhje…

en: Connection closed by the remote host.
sq: Lidhja u mbyll nga strehë e largët.

en: Connection failed
sq: Lidhja dështoi

en: Connection timed out.
sq: Lidhjes i mbaroi koha.

en: Connection to %s failed: login refused.%s
sq: Lidhja me %s dështoi: hyrje e papranuar.%s

en: Connection to %s failed: login refused.%s
sq: Lidhja me %s dështoi: hyrje e papranuar.%s

en: Connection to %s failed: server requires STARTTLS, but Claws Mail has been compiled without STARTTLS support.
sq: Lidhja me %s dështoi: shërbyesi lyp STARTTLS, por Claws Mail-i është përpiluar pa mbulim për STARTTLS.

en: Connection to %s:%d closed by the remote host.
sq: Lidhja me %s:%d u mbyll nga streha e largët.

en: Connection to %s:%d failed.
sq: Lidhja me %s:%d dështoi.

en: Connection to %s:%d timed out.
sq: Lidhjes me %s:%d i mbaroi koha.

en: Contact
sq: Kontakt

en: Contact owner
sq: Lidhuni me të zotin

en: Content-Transfer-Encoding
sq: Kodim-Shpërnguljeje-Lënde

en: Content-Transfer-Encoding:
sq: Kodim-Shpërnguljeje-Lënde:

en: Content-Type
sq: Lloj-Lënde

en: Content-Type:
sq: Lloj-Lënde:

en: Contributors
sq: Kontribues

en: Control file doesn't exist.
sq: Kartela kontroll s’ekziston.

en: Cop_y folder...
sq: _Kopjoje dosjen…

en: Copy
sq: Kopjoje

en: Copy Image
sq: Kopjo Figurën

en: Copy Link
sq: Kopjoji Lidhjen

en: Copy Link Location
sq: Kopjo Vendndodhje Lidhjeje

en: Copy failed!
sq: Kopjimi dështoi!

en: Copy folder
sq: Kopjoje dosjen

en: Copy it anyway?
sq: Të kopjohet, sido qoftë?

en: Copy link
sq: Kopjoji lidhjen

en: Copy of %s
sq: Kopje e %s

en: Copy this _link
sq: Kopjo këtë _lidhje

en: Copy this add_ress
sq: Kopjo këtë _adresë

en: Copying %s to %s...
sq: Po kopjohet %s te %s…

en: Copying %s to %s...
sq: Po kopjohet %s te %s…

en: Copying configuration... This may take a while...
sq: Po kopjohet formësimi… Kjo mund zgjasë ca…

en: Copying messages...
sq: Po kopjohen mesazhe…

en: Copyright (C) 1999-2025
    The Claws Mail Team
    and Hiroyuki Yamamoto
sq: Të drejta kopjimi (C) 1999-2025
    Ekipi i Claws Mail-it
    dhe Hiroyuki Yamamoto

en: Core operations
sq: Veprime bazë

en: Correct
sq: E saktë

en: Could not connect to server
sq: S’u lidh dot te shërbyesi

en: Could not convert address book
    and could not create new address book files.
sq: S’u shndërrua dot libër adresash,
    dhe s’u krijuan dot kartela të reja libri adresash.

en: Could not convert address book,
    but created empty new address book files.
sq: S’u shndërrua dot libër adresash,
    por u krijuan kartela të reja libri adresash.

en: Could not convert address book,
    could not save new address index file.
sq: S’u shndërrua dot libër adresash,
    s’u ruajt dot kartelë e re libri adresash.

en: Could not convert attachment name to UTF-16:
    
    %s
sq: S’u shndërrua do emri i bashkëngjitjes në UTF-16:
    
    %s

en: Could not copy %s to %s
sq: S’u kopjua dot %s te %s

en: Could not create directory %s
sq: S’u krijua dot drejtori %s

en: Could not create mbox file:
    %s
sq: S’u krijua dot kartela mbox:
    %s

en: Could not create output directory for HTML file:
    %s
sq: S’u krijua dot drejtori përfundimesh për kartelë HTML:
    %s

en: Could not create output directory for LDIF file:
    %s
sq: S’u krijua dot drejtori përfundim për kartelë LDIF:
    %s

en: Could not create socket
sq: S’u krijua dot socket-i

en: Could not decode part
sq: S’u shkodua dot pjesë

en: Could not export the calendar.
sq: S’u eksportua dot kalendari.

en: Could not export the freebusy info.
sq: S’u eksportuan dot hollësi i lirë/i zënë.

en: Could not get message file %d
sq: S’u mor dot kartelë mesazhi %d

en: Could not get message part.
sq: S’u mor dot pjesë mesazhi.

en: Could not get size of file '%s'.
sq: S’u mor dot madhësia e kartelës “%s”.

en: Could not open log file %s: %s
sq: S’u hap dot kartelë regjistër %s: %s

en: Could not open mbox file:
    %s
sq: S’u hap dot kartelë mbox:
    %s

en: Could not parse the URL.
sq: S’u analizua dot URL-ja.

en: Could not queue message for sending:
    
    Charset conversion failed.
sq: Mesazhi s’u vu dot në radhë për dërgim:
    
    Dështoi shndërrimi i shkronjave.

en: Could not queue message for sending:
    
    Couldn't get recipient encryption key.
sq: Mesazhi s’u vu dot në radhë për dërgim:
    
    S’u mor dot kyç fshehtëzimi për marrësin.

en: Could not queue message for sending:
    
    Encryption failed: %s
sq: Mesazhi s’u vu dot në radhë për dërgim:
    
    Dështoi fshehtëzimi: %s

en: Could not queue message for sending:
    
    Signature failed: %s
sq: Mesazhi s’u vu dot në radhë për dërgim:
    
    Dështoi nënshkrimi: %s

en: Could not queue message.
sq: Mesazhi s’u vu dot në radhë.

en: Could not queue message:
    
    %s.
sq: Mesazhi s’u vu dot në radhë:
    
    %s.

en: Could not read Search Base(s) from server - please set manually
sq: S’u lexua dot Bazë(a) Kërkimi që nga shërbyesi - ju lutemi, ujdisini dorazi

en: Could not read address index
sq: S’u lexua dot tregues adresash

en: Could not read file.
sq: S’u lexua dot kartela.

en: Could not retrieve the Webcal URL:
    %s:
    
    %s
sq: S’u mor dot URL Webcal:
    %s:
    
    %s

en: Could not save draft
sq: S’u ruajt dot skica

en: Could not save draft.
sq: S’u ruajt dot skica.

en: Could not save draft.
    Do you want to cancel exit or discard this email?
sq: S’u ruajt dot skica.
    Doni të anulohet dalja, apo të hidhet tej ky email?

en: Could not save sent message to %s.
sq: S’u ruajt dot te %s mesazhi i dërguar.

en: Could not send the meeting invitation.
    Check the recipients.
sq: S’u dërgua dot ftesa për takim.
    Shihni pjesëmarrësit.

en: Could not spawn the following external editor command:
    %s
    %s
sq: S’u prodhua dot urdhri vijues i përpunuesit të jashtëm:
    %s
    %s

en: Could not write the body to file:
    %s
sq: S’u shkrua dot lënda te kartela:
    %s

en: Couldn't add GPG key %s, %s
sq: S’u shtua dot kyç GPG %s, %s

en: Couldn't attach a file (charset conversion failed).
sq: S’u bashkëngjit dot një kartelë (dështoi shndërrimi i grupit të shkronjave)

en: Couldn't call `compface`. Make sure it's in your $PATH.
sq: S’u thirr dot `compface`. Sigurohuni se gjendet te $PATH juaj.

en: Couldn't close decrypted file %s
sq: S’u mbyll dot kartela e shfshehtëzuar %s

en: Couldn't close temporary file
sq: S’u mbyll dot kartelë e përkohshme

en: Couldn't create destination directory %s.
sq: S’u krijua dot drejtori vendmbërritje %s.

en: Couldn't create folder for new feed '%s'.
sq: S’u krijua dot dosje për prurjen e re “%s”.

en: Couldn't create temporary file for news sending.
sq: S’u krijua dot kartelë e përkohshme për dërgim lajmesh.

en: Couldn't create temporary file, %s
sq: S’u krijua dot kartelë e përkohshme. %s

en: Couldn't create temporary file: %s
sq: S’u krijua dot kartelë e përkohshme: %s

en: Couldn't decrypt: %s
sq: S’u shfshehtëzua dot: %s

en: Couldn't delete the old theme in %s.
sq: S’u fshi dot tema e mëparshme në %s.

en: Couldn't determine sending information. Maybe the email hasn't been generated by Claws Mail.
sq: S’u përcaktuan dot hollësi dërgimi. Mundet që email-i të mos jetë prodhuar nga Claws Mail.

en: Couldn't execute command: %s
sq: S’u arrit të ekzekutohet urdhër: %s

en: Couldn't export calendar to '%s'
sq: S’u eksportua dot kalendar si “%s”

en: Couldn't export free/busy to '%s'
sq: S’u eksportuan dot i lirë/i zënë si “%s”

en: Couldn't export key.
sq: S’u eksportua dot kyçi.

en: Couldn't find the source folder.
sq: S’u gjet dot dosja burim.

en: Couldn't generate a new key pair: %s
sq: S’u prodhua dot çift i ri kyçesh: %s

en: Couldn't generate a new key pair: unknown error
sq: S’u prodhua dot çift i ri kyçesh: gabim i panjohur

en: Couldn't get data from message, %s
sq: S’u morën të dhëna nga mesazhi, %s

en: Couldn't get text data.
sq: S’u morën dot të dhëna tekst.

en: Couldn't initialize %s dictionary:
sq: S’u gatit dot fjalor për %s:

en: Couldn't initialize %s speller.
sq: S’u gatit dot kontrollori i drejtshkrimit për %s.

en: Couldn't initialize GPG context, %s
sq: S’u gatit dot kontekst GPG, %s

en: Couldn't initialize data, %s
sq: S’u gatitën dot të dhëna, %s

en: Couldn't login to IMAP server %s.
sq: S’u bë dot hyrja te shërbyes IMAP %s.

en: Couldn't login to IMAP server %s.
sq: S’u bë dot hyrja te shërbyes IMAP %s.

en: Couldn't open decrypted file %s
sq: S’u hap dot kartela e shfshehtëzuar %s

en: Couldn't open file %s.
sq: S’u hap dot kartela %s.

en: Couldn't open temporary file
sq: S’u hap dot kartelë e përkohshme

en: Couldn't parse decrypted file parts.
sq: S’u analizuan dot pjesë kartele të shfshehtëzuar.

en: Couldn't parse decrypted file.
sq: S’u analizua dot kartelë e shfshehtëzuar.

en: Couldn't parse mime part.
sq: S’u analizua dot pjesa MIME.

en: Couldn't process feed at
    <b>%s</b>
    
    Please contact developers, this should not happen.
sq: S’u përpunua dot dosja te
    <b>%s</b>
    
    Ju lutemi, lidhuni me zhvilluesit, kjo s’duhej të ndodhte.

en: Couldn't read contents of old feeds.xml file:
    %s
sq: S’u lexua dot lëndë e kartelës së dikurshme feeds.xml:
    %s

en: Couldn't save the file '%s'.
sq: S’u ruajt dot kartela “%s”.

en: Couldn't save the part of multipart message: %s
sq: S’u ruajt dot pjesa e mesazhit me shumë pjesë: %s

en: Couldn't scan decrypted file parts.
sq: S’u kontrolluan dot pjesë kartele të shfshehtëzuar.

en: Couldn't scan decrypted file.
sq: S’u kontrollua dot kartela e shfshehtëzuar.

en: Couldn't scan folder %s
sq: S’u skanua dot dosja %s

en: Couldn't set GPG protocol, %s
sq: S’u ujdis dot protokoll GPG, %s

en: Couldn't write to decrypted file %s
sq: S’u shkrua dot te kartela e shfshehtëzuar %s

en: Couldn't write to temporary file
sq: S’u shkrua dot te kartelë e përkohshme

en: Create Archive
sq: Krijo Arkiv

en: Create Archive...
sq: Krijoni Arkiv…

en: Create Directory
sq: Krijo Drejtori

en: Create _filter rule
sq: Krijoni rregull _filtrimi

en: Create _new account...
sq: Krijoni llogari të _re…

en: Create _new folder...
sq: Krijoni dosje të _re…

en: Create a new account
sq: Krijoni llogari të re

en: Create a new copy of the selected account
sq: Krijoni një kopje të re të llogarisë së përzgjedhur

en: Create bug report
sq: Krijoni njoftim të mete

en: Create directory
sq: Krijoni drejtori

en: Create meeting from message...
sq: Krijoni takim nga mesazh…

en: Create new _folder...
sq: Krijoni _dosje të re…

en: Create processing rule
sq: Krijoni rregull përpunimi

en: Created:
sq: Krijuar më:

en: Creating archive
sq: Po krijohet arkiv

en: Creating meeting...
sq: Po krijohet takim…

en: Creation of folder tree failed.
    Maybe some files already exist, or you don't have the permission to write there?
sq: Krijimi i pemës së dosjes dështoi.
    Ndoshta disa kartela ekzistojnë tashmë, ose mbase s’keni leje të shkruani atje?

en: Creation of the mailbox failed.
    Maybe some files already exist, or you don't have the permission to write there.
sq: Krijimi i kutisë postare dështoi.
    Ndoshta disa kartela ekzistojnë tashmë, ose s’keni leje shkrimi këtu.

en: Creator:
sq: Krijues:

en: Cu_t
sq: _Prije

en: Current action list
sq: Listë e tanishme veprimesh

en: Current actions
sq: Veprime të tanishme

en: Current condition rules
sq: Rregulla të tanishëm kushtorë

en: Current custom headers
sq: Krye të tanishme vetjake

en: Current folder:
sq: Dosja e tanishme:

en: Current selections
sq: Përzgjedhje të tanishme

en: Current templates
sq: Gjedhe e tanishme

en: Custom
sq: Vetjak

en: Custom URL
sq: URL Vetjake

en: Custom header configuration
sq: Formësim kryesh vetjake

en: Custom-2
sq: Vetjak-2

en: Custom-3
sq: Vetjak-3

en: Custom-4
sq: Vetjak-4

en: Cycle quote colors
sq: Kalo nëpër ngjyra citimi

en: Cyrillic
sq: Cirilike

en: Cyrillic (ISO-8859-5)
sq: Cirilike (ISO-8859-5)

en: Cyrillic (KOI8-R)
sq: Cirilike (KOI8-R)

en: Cyrillic (KOI8-U)
sq: Cirilike (KOI8-U)

en: Cyrillic (Windows-1251)
sq: Cirilike (Windows-1251)

en: Cyrillic (X-MAC-CYRILLIC)
sq: Cirilike (X-MAC-CYRILLIC)

en: DELETE error
sq: gabim urdhri DELETE

en: D_elete
sq: _Fshije

en: D_on't sort
sq: _Mos i rendit

en: D_uplicate
sq: _Përsëdyte

en: Dark pink
sq: Ngjyrë trëndafili e errët

en: Dark red
sq: E kuqe e errët

en: Data signing failed due to invalid signer: %s
sq: Dështoi nënshkrim të dhënash, për shkak nënshkruesi të pavlefshëm: %s

en: Data signing failed, %s
sq: Dështoi nënshkrim të dhënash, %s

en: Data signing failed, no contents.
sq: Dështoi nënshkrim të dhënash, s’ka lëndë.

en: Data signing failed, no results.
sq: Dështoi nënshkrim të dhënash, s’ka përfundime.

en: Date
sq: Datë

en: Date format
sq: Format datash

en: Date format help
sq: Ndihmë për format datash

en: Date is
sq: Data është

en: Date:
sq: Datë:

en: Debug _Log
sq: Regjistër _Diagnostikimesh

en: Debug log
sq: Regjistër diagnostikimesh

en: December
sq: Dhjetor

en: Decline
sq: Hidhe poshtë

en: Declined:
sq: Hedhur Poshtë:

en: Decode
sq: Shkodoje

en: Default
sq: Parazgjedhje

en: Default Inbox
sq: Të marrë Parazgjedhje

en: Default account
sq: Llogari parazgjedhje

en: Default alternate dictionary
sq: Fjalor alternativ parazgjedhje

en: Default compression
sq: Ngjeshje parazgjedhje

en: Default dictionary
sq: Fjalor parazgjedhje

en: Default font
sq: Shkronja parazgjedhje

en: Default format
sq: Format parazgjedhje

en: Default internal theme
sq: Temë e brendshme parazgjedhje

en: Default miscellaneous options
sq: Mundësi parazgjedhje të ndryshme

en: Default missing icon mode
sq: Mënyrë parazgjedhje për ikona që mungojnë

en: Default privacy system
sq: Sistem parazgjedhje privatësie

en: Default refresh interval
sq: Interval parazgjedhje rifreskimi

en: Default save folder
sq: Dosje parazgjedhje për ruajtje

en: Defaults
sq: Parazgjedhje

en: Delete
sq: Fshije

en: Delete Message
sq: Fshije Mesazhin

en: Delete _all
sq: Fshiji _krejt

en: Delete _folder only
sq: Fshi vetëm _dosjen

en: Delete a character backward
sq: Fshi mbrapsht një shenjë

en: Delete a character forward
sq: Fshi një shenjë para

en: Delete a word backward
sq: Fshi mbrapsht një fjalë

en: Delete a word forward
sq: Fshi një fjalë para

en: Delete account
sq: Fshije llogarinë

en: Delete action
sq: Fshije veprimin

en: Delete address
sq: Fshije adresën

en: Delete address(es)
sq: Fshi adresë(a)

en: Delete all actions
sq: Fshiji krejt veprimet

en: Delete all attribute names
sq: Fshi krejt emrat e atributeve

en: Delete all messages in trash folders?
sq: Të fshihen krejt mesazhet në dosje hedhurinash?

en: Delete all messages in trash?
sq: Të fshihen krejt mesazhet te hedhurinat?

en: Delete all rules
sq: Fshiji krejt rregullat

en: Delete all tags
sq: Fshiji krejt etiketat

en: Delete all templates
sq: Fshiji krejt gjedhet

en: Delete attribute name
sq: Fshi emër atributi

en: Delete certificate
sq: Fshije dëshminë

en: Delete du_plicated messages
sq: Fshi mesazhe të _përsëdytur

en: Delete duplicate messages
sq: Fshi mesazhe të përsëdytur

en: Delete duplicates
sq: Fshi përsëdytje

en: Delete duplicates in all folders
sq: Fshiji përsëdytjet në krejt dosjet

en: Delete duplicates in selected folder
sq: Fshiji përsëdytjet në dosjen e përzgjedhur

en: Delete duplicates options
sq: Fshi mundësi të përsëdytura

en: Delete entry contents
sq: Fshi lëndë zëri

en: Delete filter
sq: Fshije filtrin

en: Delete folder
sq: Fshije dosjen

en: Delete folder and _addresses
sq: Fshi dosje dhe _adresa

en: Delete group
sq: Fshije grupin

en: Delete header
sq: Fshije kryen

en: Delete line
sq: Fshije rreshtin

en: Delete message | Delete messages
sq[0]: Fshije mesazhin
sq[1]: Fshiji mesazhet

en: Delete rule
sq: Fshije rregullin

en: Delete selected files
sq: Fshiji kartelat e përzgjedhura

en: Delete spam
sq: Fshi të padëshiruar

en: Delete subscription
sq: Fshije pajtimin

en: Delete t_hread
sq: Fshije _rrjedhën

en: Delete tag
sq: Fshije etiketën

en: Delete template
sq: Fshije gjedhen

en: Delete the selected account from the list
sq: Fshi nga lista llogarinë e përzgjedhur

en: Delete the selected action from the list
sq: Fshi nga lista veprimin e përzgjedhur

en: Delete the selected rule from the list
sq: Fshi nga lista rregullin e përzgjedhur

en: Delete the selected tag
sq: Fshi etiketën e përzgjedhur

en: Delete the selected template from the list
sq: Fshi nga lista gjedhen e përzgjedhur

en: Delete to end of line
sq: Fshi deri në fund të rreshtit

en: Deleted
sq: Të fshirë

en: Deleted %d duplicate message in %d folders.
     | Deleted %d duplicate messages in %d folders.
sq[0]: U fshi %d mesazh i përsëdytur te %d dosje.
sq[1]: U fshinë %d mesazhe të përsëdytur te %d dosje.

en: Deleted %d duplicate message in selected folder.
     | Deleted %d duplicate messages in selected folder.
sq[0]: U fshi %d mesazh i përsëdytur te dosja e përzgjedhur.
sq[1]: U fshinë %d mesazhe të përsëdytur te dosja e përzgjedhur.

en: Deleting duplicated messages in all folders...
sq: Po fshihen mesazhe të përsëdytur në krejt dosjet…

en: Deleting duplicated messages...
sq: Po fshihen mesazhe të përsëdytur…

en: Deleting messages...
sq: Po fshihen mesazhe…

en: Delivered-To
sq: Dhënë-Për

en: Delivered-To:
sq: Dhënë-Për:

en: Demo
sq: Demonstrim

en: Derive small and bold fonts from Folder and Message Lists font
sq: Shkronjat e vogla dhe të trasha përftoji nga shkronjat për Lista Dosjesh dhe Mesazhesh

en: Descending
sq: Zbritës

en: Description
sq: Përshkrim

en: Description of symbols
sq: Përshkrim simbolesh

en: Description:
sq: Përshkrim:

en: Descriptive names
sq: Emra përshkrues

en: Destination
sq: Vendmbërritje

en: Destination folder can't be left empty.
sq: Dosja vendmbërritje s’mund të lihet e zbrazët.

en: Destination folder:
sq: Dosje vendmbërritje:

en: Destination is not set.
sq: S’është caktuar vendmbërritje.

en: Destination is same as current folder.
sq: Vendmbërritja është e njëjtë me dosjen e tanishme.

en: Destination to copy is same as current folder.
sq: Vendmbërritja për kopjimin është e njëjtë me dosjen e tanishme.

en: Destroy attachments
sq: Asgjësoji bashkëngjitjet

en: Details follow:
sq: Vijojnë hollësitë:

en: Detected %s virus.
sq: U pikas virus %s.

[ctx: Dialog title]
en: Edit attribute names
sq: Përpunoni emra atributesh

[ctx: Dialog title]
en: Open URLs
sq: Hap URL-ra

[ctx: Dialog title]
en: Pick color for 'color %d'
sq: Zgjidhni ngjyrë për “ngjyrën %d”

en: Dialogs
sq: Dialogë

en: Dictionary
sq: Fjalor

en: Dictionary: %s
sq: Fjalor: %s

en: Digitally signed message
sq: Mesazh i nënshkruar numerikisht

en: Discard
sq: Hidhe tej

en: Discard cache
sq: Hidh tej fshehtinën

en: Discard folder cache
sq: Hidh tej fshehtinë dosjesh

en: Discard message
sq: Hidhe tej mesazhin

en: Disconnected
sq: I shkëputur

en: Disconnected: %s
sq: I shkëputur: %s

en: Disk log
sq: Regjistrim në disk

en: Display
sq: Shfaqje

en: Display (X-)Face in message view
sq: Shfaq (X-)Face te pamja mesazhe

en: Display Face in message view
sq: Shfaq Face te pamja mesazhe

en: Display Name
sq: Emër Shfaqjeje

en: Display embedded images
sq: Shfaq figura të trupëzuara

en: Display folder name
sq: Shfaq emër dosjeje

en: Display header pane above message view
sq: Shfaqe kuadratin e kreve sipër pamjes mesazhe

en: Display headers in message view
sq: Shfaq krye te pamja mesazhe

en: Display images
sq: Shfaqni figura

en: Display images inline
sq: Shfaqi figurat brendazi

en: Display libravatar profiles' images for mail messages. More
    info about libravatar at http://www.libravatar.org/. If you have
    a gravatar.com profile but not a libravatar one, those will also
    be retrieved (when redirections are allowed in plugin config).
    Plugin config page is available from main window at:
    /Configuration/Preferences/Plugins/Libravatar.
    
    This plugin uses libcurl to retrieve images, so if you're behind a
    proxy please refer to curl(1) manpage for details on 'http_proxy'
    configuration. More details about this and others on README file.
    
    Feedback to <ricardo@mones.org> is welcome.
sq: Shfaqni në mesazhe figura profilesh libravatar. Më tepër
    hollësi mbi libravatar-in, te http://www.libravatar.org/. Nëse
    keni profil gravatar.com, por jo një libravatar, do të merret
    edhe ky (kur te formësimi i shtojcës janë lejuar ridrejtime).
    Te faqja e formësimit të shtojcës kalohet nga dritarja kryesore:
    /Formësim/Parapëlqime/Shtojca/Libravatar.
    
    Kjo shtojcë përdor libcurl për marrje figurash, ndaj, nëse
    gjendeni pas një ndërmjetësi, referojuni faqes man të curl(1),
    për hollësi mbi formësimin e 'http_proxy'. Më tepër hollësi rreth
    kësaj dhe të tjerash, te kartela README.
    
    Idetë janë të mirëpritura te <ricardo@mones.org>.

en: Display message count next to folder name
sq: Shfaq numër mesazhesh në krah të emrit të dosjes

en: Display sender using address book
sq: Dërguesin shfaqe duke përdorur libër adresash

en: Display warning on start-up if GnuPG doesn't work
sq: Shfaq sinjalizim gjatë nisjes, nëse GnuPG s’funksionon

en: Displayed Headers
sq: Krye të Shfaqura

en: Displayed URL:
sq: URL e Shfaqur:

en: Displayed columns
sq: Shtylla të shfaqura

en: Displayed header configuration
sq: Formësim kryesh të shfaqur

en: Displayed in From column
sq: Shfaqur te shtylla “Nga”

en: Distinguished Name (dn) is missing
sq: Mungon Distinguished Name (dn)

en: Do nothing (remote content is disabled)
sq: Mos bëj gjë (lënda e largët është çaktivizuar)

en: Do you really want to apply this color label to all selected messages?
sq: Doni vërtet të aplikohet kjo etiketë ngjyre për krejt mesazhet e përzgjedhur?

en: Do you really want to copy folder '%s' in '%s'?
sq: Doni vërtet të kopjohet dosja “%s” te “%s”?

en: Do you really want to delete all attribute names?
sq: Doni vërtet të fshihen krejt emrat e atributeve?

en: Do you really want to delete all tags?
sq: Doni vërtet të fshihen krejt etiketat?

en: Do you really want to delete all the actions?
sq: Doni vërtet të fshihen krejt veprimet?

en: Do you really want to delete all the rules?
sq: Doni vërtet të fshihen krejt rregullat?

en: Do you really want to delete all the templates?
sq: Doni vërtet të fshihen krejt gjedhet?

en: Do you really want to delete the account '%s'?
sq: Doni vërtet të fshihet llogaria “%s”?

en: Do you really want to delete the filter '%s'?
sq: Doni vërtet të fshihet filtri “%s”?

en: Do you really want to delete the selected message? | Do you really want to delete the %d selected messages?
sq[0]: Doni vërtet të fshihet mesazhi i përzgjedhur?
sq[1]: Doni vërtet të fshihen %d mesazhet e përzgjedhur?

en: Do you really want to delete this action?
sq: Doni vërtet të fshihet ky veprim?

en: Do you really want to delete this attribute name?
sq: Doni vërtet të fshihet ky emër atributi?

en: Do you really want to delete this certificate?
sq: Doni vërtet të fshihet kjo dëshmi?

en: Do you really want to delete this header?
sq: Doni vërtet të fshihet kjo krye?

en: Do you really want to delete this rule?
sq: Doni vërtet të fshihet ky rregull?

en: Do you really want to delete this tag?
sq: Doni vërtet të fshihet kjo etiketë?

en: Do you really want to delete this template?
sq: Doni vërtet të fshihet kjo gjedhe?

en: Do you really want to discard the local cached data for this folder?
sq: Doni të hidhen tej vërtet të dhëna fshehtine vendore për këtë dosje?

en: Do you really want to make folder '%s' a subfolder of '%s'?
sq: Doni vërtet të bëhet dosja “%s” një nëndosje e “%s”?

en: Do you really want to mark all mails in this folder and its subfolders as read?
sq: Doni vërtet t’u vihet shenjë si të lexuar krejt email-eve në këtë dosje dhe nëndosjet e saj?

en: Do you really want to mark all mails in this folder and its subfolders as unread?
sq: Doni vërtet t’u vihet shenjë si të palexuar krejt email-eve në këtë dosje dhe nëndosjet e saj?

en: Do you really want to mark all mails in this folder as read?
sq: Doni vërtet t’u vihet shenjë si të lexuar krejt email-eve në këtë dosje?

en: Do you really want to mark all mails in this folder as unread?
sq: Doni vërtet t’u vihet shenjë si të palexuar krejt email-eve në këtë dosje?

en: Do you really want to remove all attachments from the selected messages?
    
    The deleted data will be unrecoverable.
sq: Doni vërtet të hiqen krejt bashkëngjitjet nga mesazhet e përzgjedhur?
    Të dhënat e fshira s’do të jenë të rikthyeshme.

en: Do you really want to replace all attribute names
    with the default set?
sq: Doni vërtet të zëvendësohen krejt emrat e atributeve
    me grupin parazgjedhje?

en: Do you really want to reset the color label of all selected messages?
sq: Doni vërtet të ricaktohet etiketa e ngjyrës për krejt mesazhet e përzgjedhur?

en: Do you really want to unsubscribe?
sq: Doni vërtet të shpajtoheni?

en: Do you want to %s the '%s' folder?
sq: Doni të %s dosja “%s”?

en: Do you want to apply the template '%s'?
sq: Doni të aplikohet gjedhja “%s”?

en: Do you want to delete '%s'?
    The addresses it contains will be lost.
sq: Doni të fshihet “%s”?
    Adresat që përmban do të humbin.

en: Do you want to delete '%s'?
    The addresses it contains will not be lost.
sq: Doni të fshihet “%s”?
    Adresat që përmban s’do të humbin.

en: Do you want to delete '%s'? If you delete the folder only, the addresses it contains will be moved into the parent folder.
sq: Doni të fshihet “%s”? Nëse fshini vetëm dosjen, adresat që përmban do të kalohen te dosja mëmë.

en: Do you want to delete the query results and addresses in '%s'?
sq: Doni të fshihen përfundimet e kërkimit dhe adresat te “%s”?

en: Do you want to insert the contents of the file into the message body, or attach it to the email? | Do you want to insert the contents of the %d files into the message body, or attach them to the email?
sq[0]: Doni të futet lënda e kartelës te lënda e mesazhit, apo të bashkëngjitet te email-i?
sq[1]: Doni të futet lënda e %d kartelave te lënda e mesazhit, apo të bashkëngjiten te email-i?

en: Do you want to search for unsubscribed subfolders of '%s'?
sq: Doni të kërkohet për nëndosje të shpajtuara të “%s”?

en: Do you want to synchronise your folders now?
sq: Doni të njëkohësohen dosjet tuaja tani?

en: Do_n't encrypt
sq: _Mos e fshehtëzo

en: Document Index
sq: Tregues Dokumenti

en: Document Info
sq: Hollësi Dokumenti

en: Documentation team
sq: Ekipi i dokumentimit

en: Doing POP before SMTP...
sq: Po kryhet POP para SMTP-je…

en: Domain name
sq: Emër përkatësie

en: Don't check for keywords when forwarding or redirecting messages
sq: Mos kërko për fjalëkyçe, kur përcillen, apo ridrejtohen mesazhe

en: Don't check for missing attachments when forwarding or redirecting messages
sq: Mos kontrollo për bashkëngjitje që mungojnë, kur përcillen, apo ridrejtohen mesazhe

en: Don't quit
sq: Mos dil

en: Don't save
sq: Mos e ruaj

en: Don't sort
sq: Mos i rendit

en: Don't use TLS
sq: Mos përdor TLS

en: Don't use TLS (but, if necessary, use STARTTLS)
sq: Mos përdor TLS (por, në u dashtë, përdor STARTTLS)

en: Done
sq: U bë

en: Done (%d message (%s) received) | Done (%d messages (%s) received)
sq[0]: U bë (%d mesazh (%s) i marrë)
sq[1]: U bë (%d mesazhe (%s) të marrë)

en: Done (no new messages)
sq: U bë (pa mesazhe të rinj)

en: Done.
sq: U bë.

en: Down_load messages
sq: Shkark_o mesazhe

en: Download Link
sq: Shkarkoje Lidhjen

en: Draft
sq: Skicë

en: Drafts
sq: Skica

en: Duplicate email addresses
sq: Adresa email përsëdytje

en: Duplicated 'To:' header
sq: Krye “Për:” e përsëdytur

en: EXAMINE error
sq: gabim urdhri EXAMINE

en: EXPUNGE error
sq: gabim urdhri EXPUNGE

en: EXTENSION error
sq: gabim urdhri EXTENSION

en: E_dit
sq: _Përpunojeni

en: E_mail from account
sq: E_mail prej llogarie

en: E_xecute
sq: _Ekzekutoje

en: E_xit
sq: _Dil

en: E_xit Claws Mail
sq: _Mbylle Claws Mail-in

en: E_xpand all threads
sq: _Zgjeroji krejt rrjedhat

en: Edit
sq: Përpunim

en: Edit Addressbook
sq: Përpunoni Libër Adresash

en: Edit JPilot Entry
sq: Përpunoni Zë JPilot

en: Edit LDAP - Select Search Base
sq: Përpunoni LDAP - Përzgjidhni Bazë Kërkimi

en: Edit LDAP Server
sq: Përpunoni Shërbyes LDAP

en: Edit Person Data
sq: Përpunoni të Dhëna Personi

en: Edit Person Details
sq: Përpunoni Hollësi Personi

en: Edit accounts
sq: Përpunoni llogari

en: Edit custom attributes...
sq: Përpunoni atribute vetjake…

en: Edit filter action
sq: Përpunoni veprim filtri

en: Edit folder
sq: Përpunoni dosje

en: Edit group data
sq: Përpunoni të dhëna grupi

en: Edit group details
sq: Përpunoni hollësi grupi

en: Edit meeting...
sq: Përpunoni takim…

en: Edit perl filter rules (ext)...
sq: Përpunoni rregulla filtri perl (ext)…

en: Edit preferences for the selected account
sq: Përpunoni parapëlqime për llogarinë e përzgjedhur

en: Edit search criteria
sq: Përpunoni kritere kërkimi

en: Edit vCard Entry
sq: Përpunojeni Zë vCard

en: Edit with e_xternal editor
sq: Përpunojeni me përpunues të jash_tëm

en: Edit with external editor
sq: Përpunojeni me përpunues të jashtëm

en: Editing
sq: Përpunim

en: Email Address
sq: Adresë Email

[ctx: Empty RSS feed title placeholder]
en: (empty)
sq: (e zbrazët)

en: Empty _trash...
sq: Zbraz _hedhurinat…

en: Empty all _Trash folders
sq: Zbraz krejt dosjet _Hedhurina

en: Empty calendar
sq: Kalendar i zbrazët

en: Empty file
sq: Kartelë e zbrazët

en: Empty trash
sq: Zbraz hedhurinat

en: Empty trash on exit
sq: Zbraz hedhurinat gjatë daljes

en: Enable
sq: Aktivizoje

en: Enable Java
sq: Aktivizo Java

en: Enable Javascript
sq: Aktivizoni JavaScript-in

en: Enable LCD
sq: Aktivizo LCD

en: Enable Plugins
sq: Aktivizo Shtojca

en: Enable Sieve
sq: Aktivizo Sieve-in

en: Enable SpamAssassin plugin
sq: Aktivizo shtojcën SpamAssassin

en: Enable alpha channel
sq: Aktivizo kanal alfa

en: Enable alternate dictionary
sq: Aktivizo fjalor alternativ

en: Enable coloration of message text
sq: Aktivizo ngjyrosje teksti mesazhi

en: Enable coloration of text background
sq: Aktivizo ngjyrosje sfondi tekstesh

en: Enable command
sq: Aktivizoje urdhrin

en: Enable compression if spamd uses it, otherwise disable it.
sq: Aktivizoni ngjeshje, nëse e përdor spamd-ja, ndryshe çaktivizojeni.

en: Enable global hotkeys
sq: Aktivizo taste shkurtoresh globale

en: Enable keyboard shortcuts
sq: Aktivizo shkurtore tastiere

en: Enable loading of remote content
sq: Aktivizoni ngarkim lënde të largët

en: Enable logging of filtering/processing rules
sq: Aktivizo regjistrim rregullash filtrimi/përpunimi

en: Enable popup
sq: Aktivizoni flluskë

en: Enable remote content
sq: Aktivizo lëndë të largët

en: Enable secure connection to the LDAP server via STARTTLS. Connection starts unencrypted and is secured by STARTTLS command. If connection fails, be sure to check the correct configuration in ldap.conf (TLS_CACERTDIR and TLS_REQCERT fields).
sq: Aktivizoni lidhje të siguruar me shërbyesin LDAP përmes STARTTLS. Lidhja fillon e pafshehtëzuar dhe sigurohet nga urdhri STARTTLS. Nëse lidhja dështon, mos harroni të kontrolloni formësimin e saktë te ldap.conf (fushat TLS_CACERTDIR dhe TLS_REQCERT).

en: Enable secure connection to the LDAP server via TLS. If connection fails, be sure to check the correct configuration in ldap.conf (TLS_CACERTDIR and TLS_REQCERT fields).
sq: Aktivizoni lidhje të siguruar me shërbyesin LDAP përmes TLS-je. Nëse lidhja dështon, mos harroni të kontrolloni formësimin e saktë te ldap.conf (fushat TLS_CACERTDIR dhe TLS_REQCERT).

en: Enable spell checker
sq: Aktivizo kontrollor drejtshkrimi

en: Enable this to keep current folder name, even if feed author changes title of the feed.
sq: Aktivizojeni këtë, për të mbajtur emrin e tanishëm të dosjes, edhe nëse autori i prurjes ndryshon titullin e saj.

en: Enable virus scanning
sq: Aktivizo kontroll për viruse

en: Enabled
sq: E aktivizuar

[ctx: Enchant]
en: adds support for spell checking
sq: shton mbulim për kontroll drejtshkrimi

en: Encoding
sq: Kodim

en: Encrypt
sq: Fshehtëzoje

en: Encrypt sent messages with your own key in addition to recipient's
sq: Fshehtëzojini mesazhet e dërguar me kyçin tuaj, si shtesë ndaj atij të marrësit

en: Encrypt to %s <%s>
sq: Fshehtëzoje te %s <%s>

en: Encrypted
sq: I fshehtëzuar

en: Encrypted message
sq: Mesazh i fshehtëzuar

en: Encrypted, has attachment(s)
sq: I fshehtëzuar, ka bashkëngjitje()

en: Encryption
sq: Fshehtëzim

en: Encryption failed, %s
sq: Dështoi fshehtëzimi, %s

en: Encryption warning
sq: Sinjalizim fshehtëzimi

en: End of file encountered
sq: U has fund kartele

en: End of list reached; continue from beginning?
sq: U mbërrit në fund të listës; të vazhdohet nga fillimi?

en: End of message reached; continue from beginning?
sq: U mbërrit në fund të mesazhit; të vazhdohet nga fillimi?

en: Ending:
sq: Përfundon më:

en: Ends at:
sq: Përfundon më:

en: Enter Archiver arguments
sq: Jepni argumente Arkivuesi

en: Enter name for a new RSS folder tree.
sq: Jepni emër për një pemë të re dosjesh RSS.

en: Enter name for a new Sieve filter script.
sq: Jepni emër për një programth të ri filtrimi Sieve.

en: Enter new name for the script.
sq: Jepni emër të ri për programthin.

en: Enter password
sq: Jepni fjalëkalim

en: Enter text to replace '%s'
sq: Jepni tekst për zëvendësim të “%s”

en: Enter the URL you want to be redirected when no user icon is available. Leave an empty URL to use the default libravatar orange icon.
sq: Jepni URL-në ku doni të bëhet ridrejtimi, kur s’ka ikonë përdoruesi. Lëreni të zbrazët URL-në, që të përdoret ikona parazgjedhje portokalli e libravatar-it.

en: Enter the Webcal URL:
sq: Jepni URL WebCal--i:

en: Enter the argument for the following action:
    ('%%h' will be replaced with the argument)
      %s
sq: Jepni argumentin për veprimin vijues:
    ('%%h' do të zëvendësohet me argumentin)
      %s

en: Enter the argument for the following action:
    ('%%u' will be replaced with the argument)
      %s
sq: Jepni argumentin për veprimin vijues:
    ('%%u' do të zëvendësohet me argumentin)
      %s

en: Enter the command-line to open file:
    ('%s' will be replaced with file name)
sq: Jepni urdhër për hapje kartele:
    (“%s” do të zëvendësohet me emrin e kartelës)

en: Enter variable
sq: Jepni ndryshore

en: Entry not saved
sq: S’u ruajt zë

en: Entry was modified
sq: Zëri u ndryshua

en: Error
sq: Gabim

en: Error %d
sq: Gabim %d

en: Error %ld
sq: Gabim %ld

en: Error - Unknown calendar component type.
sq: Gabim - Lloj i panjohur përbërësi kalendari.

en: Error - could not get the calendar MIME part.
sq: Gabim - s’u mor dot pjesë kalendari MIME.

en: Error - no calendar part found.
sq: Gabim - s’u gjet pjesë kalendari.

en: Error allocating memory
sq: Gabim në dhënie kujtese

en: Error authenticating to %s:%d...
sq: Gabim në kryerje mirëfilltësimi te %s:%d…

en: Error binding to LDAP server
sq: Gabim gjatë lidhjes me shërbyes LDAP

en: Error checking signature: %s
sq: Gabim në kontroll nënshkrimi: %s

en: Error checking signature: no status
sq: Gabim në kontroll nënshkrimi: s’ka gjendje

en: Error checking the signature. Click the icon or hit '%s' to try again.
sq: Gabim kontrolli nënshkrimi. Klikoni mbi ikonën, ose shtypni “%s”, që të riprovohet.

en: Error checking the signature. Click the icon to try again.
sq: Gabim kontrolli nënshkrimi. Klikoni mbi ikonën, që të riprovohet.

en: Error clearing icon cache.
sq: Gabim në spastrim fshehtine ikonash.

en: Error connecting to LDAP server
sq: Gabim gjatë lidhjes me shërbyes LDAP

en: Error creating HTML file
sq: Gabim teksa krijohej kartelë HTML

en: Error creating LDIF file
sq: Gabim në krijim kartele LDIF

en: Error creating session with %s:%d
sq: Gabim në krijim sesioni me %s: %d

en: Error importing MUTT file.
sq: Gabim në importim kartele MUTT.

en: Error importing Pine file.
sq: Gabim në importim kartele Pine.

en: Error in LDAP search criteria
sq: Gabim në kritere kërkimi DLAP

en: Error initializing LDAP
sq: Gabim në gatitje LDAP-je

en: Error logging in to %s:%d...
sq: Gabim në hyrjen te llogari në %s:%d…

en: Error messages
sq: Mesazhe gabimesh

en: Error occurred while executing command: %s
sq: Ndodhi një gabim, teksa ekzekutohej urdhri: %s

en: Error occurred while posting the message to %s.
sq: Ndodhi një gabim teksa postohej mesazhi te %s.

en: Error occurred while processing mail.
sq: Gabim teksa përpunohej postë.

en: Error occurred while processing mail:
    %s
sq: Gabim teksa përpunohej postë:
    %s

en: Error occurred while sending the message.
sq: Ndodhi një gabim teksa dërgohej mesazhi.

en: Error occurred while sending the message:
    %s
sq: Ndodhi një gabim teksa dërgohej mesazhi:
    %s

en: Error opening directory
sq: Gabim në hapje drejtorie

en: Error opening file
sq: Gabim në hapje kartele

en: Error reading cache stats
sq: Gabim në lexim statistikash fshehtine

en: Error reading file
sq: Gabim në lexim kartele

en: Error saving message part
sq: Gabim në ruajtje pjese mesazhi

en: Error searching LDAP database
sq: Gabim në kërkim te bazë të dhënash LDAP

en: Error setting secret key: %s
sq: Gabim në ujdisje kyçi të fshehtë: %s

en: Error starting STARTTLS connection
sq: Gabim në nisje lidhjeje STARTTLS

en: Error when writing temporary file for news sending.
sq: Gabim kur shkruhej kartelë e përkohshme për dërgim lajmesh.

en: Error while subscribing feed
    %s
    
    Folder name '%s' is not allowed.
sq: Gabim gjatë pajtimit te prurja
    %s
    
    Emri i dosjes “%s” nuk lejohet.

en: Error writing to file
sq: Gabim në shkrimin te kartela

en: Error:
sq: Gabim:

en: Error:
sq: Gabim:

en: Error: couldn't get theme status
sq: Gabim: s’u mor dot gjendje teme

en: Errors clearing icon cache:
    • %u missing entries removed.
    • %u files removed.
    • %u files failed to be read.
    • %u files couldn't be removed.
sq: Gabime spastrimi fshehtine ikonash:
    • U hoqën %u zëra që mungonin.
    • U hoqën %u kartela.
    • S’u arrit të lexohen %u kartela.
    • S’u hoqën dot %u kartela.

en: Even if message is to be encrypted
sq: Edhe nëse mesazhi është për t’u fshehtëzuar

en: Event executed on click
sq: Akt i kryer kur klikohet

en: Event:
sq: Veprimtari:

en: Everyone is available.
sq: Gjithkush mundet.

en: Everyone seems available, but some free/busy information failed to be retrieved.
sq: Gjithkush mundet, por ca informacion rreth i lirë/i zënë s’u arrit të merrej.

en: Example
sq: Shembull

en: Examples for hotkeys include <b>%s</b> and <b>%s</b>
sq: Në shembujt për taste shkurtoresh përfshihen <b>%s</b> dhe <b>%s</b>

en: Exclude
sq: Përjashto

en: Exclude addresses matching the following regular expressions (one per line)
sq: Përjashto adresa që kanë përputhje me shprehjet e rregullta vijuese (një për rresht)

en: Exclude lines from the first signature-separator onwards from checking for the regular expressions above
sq: Përjashto nga kontrolli për shprehje të rregullta më sipër rreshtat nga ndarësi i parë i nënshkrimit e tutje

en: Exclude quoted lines from checking for the regular expressions above. Note that handmade quotes cannot be distinguished from quotes generated by replying.
sq: Përjashtoji rreshtat e cituar nga kërkimi për shprehje të rregullta më sipër. Vini re se citimet e bëra dorazi s’dallohen dot nga citime të prodhuar gjatë përgjigjesh.

en: Exclude record if no Email Address
sq: Përjashto zë, nëse s’ka Adresë Email

en: Execute
sq: Ekzekutoje

en: Execute Java applets
sq: Ekzekuto aplikacionthe javascript

en: Execute embedded Java applets
sq: Ekzekuto aplikacionthe javascript të trupëzuar

en: Execute embedded javascript
sq: Ekzekuto javascript të trupëzuar

en: Execute immediately when moving or deleting messages
sq: Kur lëvizen, apo fshihen mesazhe, ekzekutoje menjëherë

en: Execute javascript
sq: Ekzekuto javascript

en: Execute untrusted binary?
sq: Të ekzekutohet dyor jo i besuar?

en: Exit
sq: Dalje

en: Exit Claws Mail?
sq: Të dilet nga Claws Mail?

en: Exp_unge
sq: _Spastroje

en: Expire after
sq: Skadon pas

en: Expired key uid "%s"
sq: Uuid kyçi të skaduar “%s”

en: Expired on:
sq: Ka skaduar më:

en: Expired signature from "%s"
sq: Nënshkrim i skaduar nga “%s”

en: Expired signature from uid "%s" (Validity: %s)
sq: Nënshkrim i skaduar uid “%s” (Vlefshmëri: %s)

en: Expires on:
sq: Skadon më:

en: Expiry
sq: Skadim

en: Export Address Book to HTML File
sq: Eksportoje Librin e Adresave në Kartelë HTML

en: Export Address Book to LDIF File
sq: Eksporto Libër Adresash te Kartelë LDIF

en: Export LDI_F...
sq: Eksportoni LDI_F…

en: Export _HTML...
sq: Eksportoni _HTML…

en: Export as GNOME shell calendar server
sq: Eksportojeni si një shërbyes kalendari shelli GNOME

en: Export calendar to ICS
sq: Eksportoje kalendarin si ICS

en: Export to mbox file
sq: Eksportoje në kartelë mbox

en: Export to mbox has failed.
sq: Eksportimi si mbox dështoi.

en: Exporting to mbox...
sq: Po eksportohet si mbox…

en: Expressions are case sensitive
sq: Për shprehjet merret parasysh dallimi shkronjë e madhe apo e vogël

en: Expunging deleted messages...
sq: Po hiqen mesazhet e fshirë…

en: Extended
sq: I zgjeruar

en: Extended Search
sq: Kërkim i Zgjeruar

en: Extended Search allows the user to define criteria that messages must have in order to match and be displayed in the message list.
    The following symbols can be used:
sq: Kërkimi i Zgjeruar i lejon përdoruesit të përcaktojë kriteret për të cilat do të kërkohet përputhje nga mesazhet, që këta të shfaqen te lista e mesazheve.
    Mund të përdoren simbolet vijuese:

en: External Programs
sq: Programe të Jashtëm

en: External editor stopped with an error: %s
sq: Përpunuesi i jashtëm u ndal me gabimin: %s

en: External incorporation program
sq: Program i jashtëm integrimi

en: External program test
sq: Provë programi të jashtëm

en: FETCH error
sq: gabim urdhri FETCH

en: F_older...
sq: _Dosje…

en: Failed (wrong address)
sq: Dështoi (adresë e gabuar)

en: Failed installing theme
sq: S’u arrit të instalohej temë

en: Failed to Create Directory
sq: S’u arrit të Krijohej Drejtori

en: Failed to allocate memory for Plugin
sq: S’u arrit të jepej kujtesë për Shtojcën

en: Failed to create avatar image cache directory
sq: S’u arrit të krijohej drejtori fshehtine figurash avatarësh

en: Failed to find the companion WebKit extension %s
sq: S’u arrit të hapet zgjerim shoqërues WebKit %s

en: Failed to get username
sq: S’u arrit të merret emër përdoruesi

en: Failed to import image: 
    %s
sq: S’u arrit të importohej figurë:
    %s

en: Failed to load missing items cache
sq: S’u arrit të ngarkohej fshehtinë objektesh që mungojnë

en: Failed to parse VCalendar data.
sq: S’u arrit të analizoheshin të dhëna VCalendar-i.

en: Failed to parse VCard data.
sq: S’u arrit të analizoheshin të dhëna VCard-i.

en: Failed to parse VTask data.
sq: S’u arrit të analizoheshin të dhëna VTask-u.

en: Failed to read P12 certificate file %s
sq: S’u arrit të lexohej kartelë dëshmie P12 %s

en: Failed to register "compose create hook" in the Python plugin
sq: S’u arrit të regjistrohet “compose create hook” te shtojca Python

en: Failed to register PGP address autocompletion hook
sq: S’u arrit të regjistrohej grremç vetëplotësimi adresash PGP

en: Failed to register account list changed hook in the Notification plugin
sq: S’u arrit të regjistrohej grremç “lista e llogarive ndryshoi” te shtojca Njoftim

en: Failed to register avatar header update hook
sq: S’u arrit të regjistrohej grremç përditësimi kryesh avatari

en: Failed to register avatar image render hook
sq: S’u arrit të regjistrohej grremç vizatimi figure avatari

en: Failed to register folder item update hook in the Notification plugin
sq: S’u arrit të regjistrohej grremç përditësimi objekti dosjeje te shtojca Njoftim

en: Failed to register folder update hook in the Notification plugin
sq: S’u arrit të regjistrohej grremç përditësimi dosjeje te shtojca Njoftim

en: Failed to register got iconified hook in the Notification plugin
sq: S’u arrit të regjistrohej grremç “u ikonizua” te shtojca Njoftim

en: Failed to register log text hook
sq: S’u arrit të regjistrohej grremç teksti regjistri

en: Failed to register mail filtering hook
sq: S’u arrit të regjistrohej grremç filtrimi poste

en: Failed to register mail receive hook
sq: S’u arrit të regjistrohej grremç marrjeje poste

en: Failed to register main window close hook in the Notification plugin
sq: S’u arrit të regjistrohej grremç mbylljeje dritare kryesore te shtojca Njoftim

en: Failed to register msginfo update hook in the Notification plugin
sq: S’u arrit të regjistrohej grremç përditësimi msginfo te shtojca Njoftim

en: Failed to register newmail hook
sq: S’u arrit të regjistrohej grremç newmail

en: Failed to register offline switch hook in the Notification plugin
sq: S’u arrit të regjistrohej grremç kalimi si i palidhur te shtojca Njoftim

en: Failed to register theme change hook in the Notification plugin
sq: S’u arrit të regjistrohej grremç “ndryshim teme” te shtojca Njoftim

en: Failed to save image: 
    %s
sq: S’u arrit të ruhet figurë:
    %s

en: Failed to write the part data.
sq: S’u arrit të shkruhen të dhënat e pjesës.

en: Failed: network error.
sq: Dështoi: gabim rrjeti.

en: Failed: no service record found.
sq: Dështoi: s’u gjet zë shërbimi.

en: Failed: unknown error (%d).
sq: Dështoi: gabim i panjohur (%d).

en: Faster
sq: Më e shpejtë

en: February
sq: Shkurt

en: Feed folder:
sq: Dosje prurjesh:

en: Feed pr_operties
sq: _Veti prurjeje

en: Fetch comments if possible
sq: Sill komente, në qoftë e mundur

en: Fetch comments on posts aged less than
sq: Sill komente në postime të vjetër më pak se

en: Fetch time
sq: Kohë prurjeje

en: Fetching calendar for %s...
sq: Po sillet kalendar për %s…

en: Fetching message (%s)...
sq: Po sillet mesazh (%s)…

en: Fetching message...
sq: Po sillet mesazh…

en: Fetching planning for %s...
sq: Po sillet planifikim për %s…

en: Fields to keep addresses from
sq: Fusha prej nga të mbahen adresa

en: File
sq: Kartelë

en: File %s failed
    while installing theme.
sq: Kartela %s dështoi
    teksa instalohej tema.

en: File %s failed
    while removing theme.
sq: U dështua për kartelën %s
    teksa hiqej tema.

en: File %s is empty.
sq: Kartela %s është e zbrazët.

en: File '%s' already exists.
    Can't create folder.
sq: Kartela “%s” ekziston tashmë.
    S’u krijua dot kartela.

en: File '%s' contained invalid characters
    for the current encoding, insertion may be incorrect.
sq: Kartela “%s”'përmban shenja të pavlefshme
    për kodin e tanishëm, futja mund të jetë e pasaktë.

en: File '%s' could not be read.
sq: S’u lexua dot kartela “%s”.

en: File Info
sq: Hollësi Kartele

en: File Name
sq: Emër Kartele

en: File Name:
sq: Emër Kartele:

en: File appears to be OK.
sq: Kartela duket të jetë OK.

en: File does not appear to be JPilot format.
sq: Kartela s’duket se është në format JPilot.

en: File does not appear to be a valid address book format.
sq: Kartela s’duket të jetë në një format të vlefshëm libri adresash.

en: File does not appear to be vCard format.
sq: Kartela s’duket të jetë në format vCard.

en: File doesn't exist or is empty.
sq: Kartela s’ekziston, ose është e zbrazët.

en: File exported successfully.
sq: Kartela u eksportua me sukses.

en: File imported.
sq: Kartela u importua.

en: File name
sq: Emër kartele

en: File not specified
sq: S’u dha kartelë

en: File:
sq: Kartelë:

en: File: %s. Size (%d) greater than limit (%d)
sq: Kartelë: %s. Madhësi (%d) më e madhe se sa kufiri (%d)

en: Filename
sq: Emër kartele

en: Filename:
sq: Emër kartele:

en: Filesize:
sq: Madhësi kartele:

en: Filter _selected messages
sq: Filtro mesazhet e përzgjedh_ur

en: Filter action
sq: Veprim filtri

en: Filter messages on receiving
sq: Filtroji mesazhet gjatë marrjes

en: Filtering
sq: Filtrim

[ctx: Filtering Account Menu]
en: All
sq: Krejt

en: Filtering Action: 'Execute'
sq: Veprim filtrimi: “Ekzekutoje”

en: Filtering Lo_g
sq: Regjistër _Filtrimesh

[ctx: Filtering Matcher Menu]
en: All
sq: Krejt

en: Filtering configuration
sq: Formësim filtrimi

en: Filtering messages...
sq: Po filtrohen mesazhe…

en: Filtering rules not saved
sq: Rregullat e filtrimit s’u ruajtën

en: Filtering...
sq: Po filtrohet…

en: Filtering/Processing configuration
sq: Formësim Filtrimi/Përpunimi

en: Filtering/Processing debug log
sq: Regjistër diagnostikimesh Filtrimi/Përpunimi

en: Filtering/processing log
sq: Regjistër filtrimi/përpunimi

en: Find _all
sq: Gjeji _krejt

en: Find address book email duplicates
sq: Gjej përsëdytje email-esh në libër adresash

en: Find and _Replace
sq: Gjej dhe _Zëvendëso

en: Find duplicates...
sq: Gjeni përsëdytje…

en: Find groups:
sq: Gjeni grupe:

en: Find in current message
sq: Gjej në mesazhin e tanishëm

en: Find text:
sq: Gjej tekst:

en: Fingerprint:
sq: Shenja Gishtash:

en: Finish
sq: Përfundoje

en: Finished (%d new message) | Finished (%d new messages)
sq[0]: Përfundoi (%d mesazh i ri)
sq[1]: Përfundoi (%d mesazhe të rinj)

en: Finished (no new messages)
sq: Përfundoi (s’ka mesazhe të rinj)

en: First Name
sq: Emër

en: First Name, Last Name
sq: Emër, Mbiemër

en: First Page
sq: Faqja e Parë

en: First page
sq: Faqja e parë

[ctx: First parameter is URL, second is error text]
en: Error fetching feed at
    <b>%s</b>:
    
    %s
sq: Gabim në sjellje prurjeje te
    <b>%s</b>:
    
    %s

en: Fit Page
sq: Sa Ta Nxërë Faqja

en: Fit Page Width
sq: Sa Ta Nxërë Gjerësia e Faqes

en: Flag
sq: Flamurkë

en: Flagging messages...
sq: Po u vihet shenjë mesazheve…

en: Flags
sq: Flamurka

en: Folder
sq: Dosje

en: Folder (normal, opened)
sq: Dosje (normale, e hapur)

en: Folder Size
sq: Madhësi Dosjeje

en: Folder and Message Lists
sq: Lista Dosjesh dhe Mesazhesh

en: Folder chmod
sq: Chmod dosjeje

en: Folder color
sq: Ngjyrë dosjeje

en: Folder containing new messages
sq: Dosje që përmban mesazhe të rinj

en: Folder contains marked messages
sq: Dosje që përmban mesazhe me shenjë

en: Folder could not be opened.
sq: Dosja s’u hap dot.

en: Folder for storing identified spam. Leave empty to use the trash folder.
sq: Dosje për depozitim të padëshiruar të identifikuar. Që të përdoret dosja hedhurinë, lëreni të zbrazët.

en: Folder for storing infected mail. Leave empty to use the default trash folder
sq: Dosje për depozitim poste të infektuar. Që të përdoret dosja hedhurinë parazgjedhje, lëreni të zbrazët

en: Folder for storing mail for which spam status is Unsure. Leave empty to use the Inbox folder.
sq: Dosje për depozitim poste për të cilën gjendja si i padëshiruar S’është e Sigurt. Që të përdoret dosja Të marrë, lëreni të zbrazët.

en: Folder list
sq: Listë dosjesh

en: Folder list columns configuration
sq: Formësim shtyllash liste dosjesh

en: Folder synchronisation
sq: Njëkohësim dosjesh

en: Folder to archive
sq: Dosje për t’u arkivuar

en: Folder type
sq: Lloj dosjeje

en: Folder which is the root of the archive
sq: Dosja e cila është rrënja e arkivit

en: Folder with read messages hidden
sq: Dosje me mesazhe të lexuar të fshehur

en: Folder:
sq: Dosje:

en: Folders
sq: Dosje

en: Follow redirect responses received from libravatar server to other avatar services like gravatar.com
sq: Ndiq përgjigje ridrejtimi, të marra nga shërbyes libravatar, për te shërbime të tjera avatarësh, bie fjala, gravatar.com

en: Follow-up and reply to
sq: “Follow-up” dhe përgjigje për

en: Followup-To:
sq: Vazhdojeni-Te:

en: Fonts
sq: Shkronja

en: For further information visit the Claws Mail website:
sq: Për më tepër informacion, vizitoni sajtin e Claws Mail-it:

en: For more information about plugins see the %sClaws Mail website%s.
sq: Për më tepër hollësi rreth shtojcash, shihni %ssajtin e Claws Mail-it%s.

en: For support and discussion subscribe to the Claws Mail users' mailing list:
sq: Për asistencë dhe diskutime, pajtohuni te lista e postimeve për përdorues të Claws Mail-it:

en: For the text editor, %w will be replaced with GtkSocket ID
sq: Për përpunuesin e teksteve, %w do të zëvendësohet me ID GtkSocket

en: For_ward as attachment
sq: Për_cille si bashkëngjitje

en: Force scaling
sq: Detyro ripërmasim

en: Foreground
sq: E përparme

en: Foreground color
sq: Ngjyrë e përparme

en: Forget _primary passphrase
sq: Harro frazëkalim _parësor

en: Forgotten %d password in %d accounts.
     | Forgotten %d passwords in %d accounts.
sq[0]: U harrua %d fjalëkalim në %d llogari
sq[1]: U harruan %d fjalëkalime në %d llogari

en: Format Email Links
sq: Formato Lidhje Email

en: Format User Attributes
sq: Formato Atribute Përdoruesi

en: Forward
sq: Përcilleni

en: Forward Message
sq: Përcille Mesazhin

en: Forward Message options
sq: Mundësi për “Përcille Mesazhin”

en: Forward as attachment
sq: Përcille si bashkëngjitje

en: Forward to:
sq: Përcille te:

en: Forwarded
sq: Të përcjellë

en: Forwarded messages: %d
sq: Mesazhe të përcjellë: %d

en: Forwarded or redirected messages
sq: Mesazhe të përcjellë, ose të ridrejtuar

en: Forwarded:
sq: Të përcjellë:

en: Forwarding
sq: Përcjellje

en: Free/Busy information
sq: Informacion rreth i lirë/i zënë

en: Free/busy retrieval failed
sq: S’u arrit të merrej gjendje i lirë/i zënë

en: Friday
sq: E premte

en: From
sq: Nga

en: From current _folder...
sq: Nga _dosja e tanishme…

en: From selected _messages...
sq: Nga _mesazhe të përzgjedhur…

en: From, To or Subject
sq: Nga, Për, ose Subjekt

en: From, To or Subject:
sq: Nga, Për, ose Subjekt:

en: From/To/Cc/Subject/Tag
sq: Nga/Për/Cc/Subjekt/Etiketë

en: From:
sq: Nga:

en: From: %s, on %s
sq: Nga: %s, në %s

en: Full
sq: I plotë

en: Full Name
sq: Emër i Plotë

en: Full Name Format
sq: Format Emri të Plotë

en: Full name
sq: Emër i plotë

en: Full path to clamd.conf. If this field is not empty then the plugin has been able to locate the file automatically
sq: Shteg i plotë për te clamd.conf. Nëse kjo fushë s’është e zbrazët, atëherë shtojca ka qenë në gjendje të lokalizojë në mënyrë të automatizuar kartelën

en: Fw: multiple emails
sq: Pc: shumë email-e

en: General
sq: Të përgjithshme

en: Generate Message-ID
sq: Prodho Message-ID

en: Generate a new key pair
sq: Prodhoni një çift të ri kyçesh

en: Generating your new key pair... Please move the mouse around to help generate entropy...
sq: Po prodhohet çifti juaj i ri i kyçeve…Ju lutemi, lëvizni miun përreth, që të ndihmoni të prodhohet entropi…

en: Get
sq: Merre

en: Get Mail
sq: Merr Postë

en: Get free/busy status of others from
sq: Merr për të tjerët gjendje i lirë/ i zënë nga

en: Get from _all accounts
sq: Merr prej _krejt llogarive

en: Get from _current account
sq: Merr prej llogarisë së _tanishme

en: Get more dictionaries...
sq: Merrni më tepër fjalorë…

en: Get more...
sq: Merrni më tepër…

en: Getting the number of new messages (LAST)...
sq: Po merret numri i mesazheve të rinj (LAST)…

en: Getting the number of new messages (STAT)...
sq: Po merret numri i mesazheve të rinj (STAT)…

en: Getting the number of new messages (UIDL)...
sq: Po merret numri i mesazheve të rinj (UIDL)…

en: Getting the size of messages (LIST)...
sq: Po merret madhësia e mesazheve (LIST)…

en: Global notification settings
sq: Rregullime globale njoftimesh

en: GnuPG is not installed properly, or needs to be upgraded.
    OpenPGP support disabled.
sq: GnuPG-ja s’është instaluar si duhet, ose lypset të përditësohet.
    Mbulimi i OpenPGP-së është i çaktivizuar.

[ctx: GnuTLS]
en: adds support for encrypted connections to servers
sq: shton mbulim për lidhje të fshehtëzuara me shërbyes

en: Go back to email
sq: Kthehuni te email-i

en: Go back to the folder list
sq: Kthehu te lista e dosjeve

en: Go back to the folder list (You have unread messages)
sq: Kthehuni te lista e dosjeve (Keni mesazhe të palexuar)

en: Go to Inbox
sq: Kalo te “Të marrë”

en: Go to Next Unread Message
sq: Kalo te Mesazhi Pasues i Palexuar

en: Go to Previous Unread Message
sq: Kalo te Mesazhi i Mëparshëm i Palexuar

en: Go to folder list
sq: Kalo te listë dosjesh

en: Gold
sq: E artë

en: Good signature from "%s"
sq: Nënshkrim i mirë nga “%s”

en: Good signature from "%s" [full]
sq: Nënshkrim i mirë nga “%s” [plotësisht]

en: Good signature from "%s" [marginal]
sq: Nënshkrim i mirë nga “%s” [anësor]

en: Good signature from "%s" [ultimate]
sq: Nënshkrim i mirë nga “%s” [Përfundimisht]

en: Good signature from "%s", but the key has been revoked
sq: Nënshkrim i mirë nga “%s”, por kyçi është shfuqizuar

en: Good signature from "%s", but the key has expired
sq: Nënshkrim i mirë nga “%s”, por kyçi ka skaduar

en: Good signature from uid "%s" (Validity: %s)
sq: Nënshkrim i mirë nga uid “%s” (Vlefshmëri: %s)

en: Gpgme protocol '%s' is unusable (unknown problem)
sq: Protokolli Gpgme “%s” është i papërdorshëm (problem i panjohur)

en: Gpgme protocol '%s' is unusable: Engine '%s' isn't installed properly.
sq: Protokolli Gpgme “%s” është i papërdorshëm: Mekanizmi “%s” s’është instaluar si duhet.

en: Gpgme protocol '%s' is unusable: Engine '%s' version %s is installed, but version %s is required.
sq: Protokolli Gpgme “%s” është i papërdorshëm: Mekanizmi “%s” version %s është i instaluar, por duhet versioni %s.

en: Greek (ISO-8859-7)
sq: Greqisht (ISO-8859-7)

en: Greek (ISO-8859-_7)
sq: Greke (ISO-8859-_7)

en: Green
sq: E gjelbër

en: Grey
sq: Gri

en: Group
sq: Grup

en: Group Name
sq: Emër Grupi

en: HTML Output File
sq: Kartelë Përfundim HTML

en: HTML messages
sq: Mesazhe HTML

en: HTTP Basic authentication
sq: Mirëfilltësim elementar HTTP

en: Half page
sq: Gjysmë faqe

en: Ham
sq: Jo të padëshiruar

en: Has attachment
sq: Ka bashkëngjitje

en: Has attachment(s)
sq: Ka bashkëngjitje()

en: Hea_der
sq: _Krye

en: Header
sq: Krye

en: Header Fields
sq: Fusha Kryesh

en: Header Name
sq: Emër Kryesh

en: Header is not set.
sq: S’është ujdisur krye.

en: Header name
sq: Emër kryeje

en: Header name is not set.
sq: S’është caktuar emër kryesh.

en: Headers
sq: Krye

en: Headers part
sq: Pjesë kryesh

en: Headers to be added
sq: Krye për t’u shtuar

en: Headers values
sq: Vlera kryesh

en: Hebrew
sq: Hebraisht

en: Hebrew (ISO-8859-8)
sq: Hebraisht (ISO-8859-8)

en: Hebrew (Windows-1255)
sq: Hebraisht (Windows-1255)

en: Height
sq: Lartësi

en: Hello,\n
sq: Tungjatjeta,\n

en: Help
sq: Ndihmë

en: Hi_gh
sq: _E lartë

en: Hidden columns
sq: Shtylla të fshehura

en: Hidden headers
sq: Krye të Fshehura

en: Hide
sq: Fshihe

en: Hide at start-up
sq: Fshihe gjatë nisjes

en: Hide deleted messages
sq: Fshihi mesazhet e fshirë

en: Hide mainwindow when minimized
sq: Fshihe dritaren kryesore, kur minimizohet

en: Hide read messages
sq: Fshih mesazhet e lexuar

en: Hide read threads
sq: Fshihi rrjedhat e lexuara

en: Hide when iconified
sq: Fshihe, kur bëhet ikonë

en: High
sq: E lartë

en: Holding down Control key while pressing Enter
    will learn from mistake.
sq: Duke e mbajtur të shtypur tastin Control, teksa
    shtypet ai Enter, do të mësohet nga gabimi.

en: Hostname
sq: Strehëemër

en: Hostname or IP address of spamd server
sq: Strehëemër, ose adresë IP shërbyesi spamd

en: Hostname or IP for remote host running clamav daemon
sq: Strehëemër, ose IP për strehë të largët që xhiron demonin clamav

en: Hostname:Port of LCDd server
sq: Strehëemër:Portë e shërbyesit LCDd

en: Hotkeys
sq: Taste shkurtoresh

en: Hunk lines
sq: Rreshta të gjerë

en: IMAP connection broken
sq: Lidhje IMAP e dëmtuar

en: IMAP connection to %s has been disconnected. Reconnecting...
sq: Lidhja IMAP me %s u shkëput. Po rilidhet…

en: IMAP error on %s:
sq: Gabim IMAP në %s:

en: IMAP folder which contains subfolders only
sq: Dosje IMAP që përmban vetëm nëndosje

en: IMAP mailbox showing only subscribed folders
sq: Kuti postare IMAP që shfaq vetëm dosjet me pajtime

en: IMAP port
sq: Portë IMAP

en: IMAP server directory
sq: Drejtori shërbyesi IMAP

en: IMAP server directory:
sq: Drejtori shërbyesi IMAP:

en: IMAP server is not entered.
sq: S’është dhënë shërbyes IMAP.

en: INVAL error
sq: gabim urdhri INVAL

[ctx: IPv6]
en: adds support for IPv6 addresses
sq: shton mbulim për adresa IPv6

en: Icon
sq: Ikonë

en: Icon Legend
sq: Legjendë Ikonash

en: Icon _Legend
sq: _Legjendë Ikonash

en: Icon cache
sq: Fshehtinë ikonash

en: Icon cache successfully cleared!
sq: Fshehtina e ikonave u spastrua me sukses!

en: Icon cache successfully cleared:
    • %u missing entries removed.
    • %u files removed.
sq: Fshehtina e ikonave u spastrua me sukses:
    • U hoqën %u zëra që mungonin.
    • U hoqën %u kartela.

en: Icon text
sq: Tekst ikone

en: Icons
sq: Ikona

en: Identicon
sq: Identikon

en: If 'Automatic' is selected, the optimal encoding for the current locale will be used
sq: Nëse është përzgjedhur “I automatizuar”, do të përdoret kodimi optimal për vendoren e tanishme

en: If Bogofilter thought an email was spam or unsure, but it was whitelisted, learn it as ham.
sq: Nëse Bogofilter mendosi se një email qe i padëshiruar, ose se s’dihet, por qe lejuar, konsideroje për t’u mësuar si jo i padëshiruar.

en: If Bsfilter thought an email was spam or unsure, but it was whitelisted, learn it as ham.
sq: Nëse Bsfilter mendosi se një email qe i padëshiruar, ose se s’dihet, por qe lejuar, konsideroje për t’u mësuar si jo i padëshiruar.

en: If a primary passphrase is currently active, it
    needs to be entered.
sq: Nëse aktualisht ka një frazëkalim parësor
    aktiv, duhet të jepet.

en: If an item changes
sq: Nëse një artikull ndryshon

en: If checked, turns on logging of filtering and processing rules.
    The log is accessible from 'Tools/Filtering log'.
    Caution: enabling this option will slow down the filtering/processing, this might be critical when applying many rules upon thousands of messages.
sq: Në iu vëntë shenjë, aktivizon regjistrimin e rregullave të filtrimit dhe përpunimit.
    Regjistri mund të shihet që nga “Mjete/Regjistër Filtrimi”.
    Kujdes: aktivizimi i kësaj mundësie do të ngadalësojë filtrimin/përpunimin, kjo mund të jetë kritike, kur aplikohen mjaft rregulla mbi mijëra mesazhe.

en: If checked, your saved account passwords will be protected by a primary passphrase. If no primary passphrase is set, you will be prompted to set one.
sq: Në iu vëntë shenjë, fjalëkalimet e ruajtur për llogari tuajat do të mbrohen me një frazëkalim parësor. Nëse s’është caktuar fjalëkalim parësor, do t’ju kërkohet të caktoni një të tillë.

en: If disabled, messages will be sent using direct connection to configured outgoing server, bypassing any configured proxy server.
sq: Në u çaktivizoftë, mesazhet do të dërgohen duke përdorur lidhje të drejtpërdrejt me shërbyesin dërgues të formësuar, duke anashkaluar çfarëdo shërbyes ndërmjetës.

en: If left blank the location of the GnuPG executable will be automatically determined.
sq: Në u lëntë e zbrazët, vendndodhja e të ekzekutueshmit GnuPG do të përcaktohet në mënyrë të automatizuar.

en: If there are more than 3 quote levels, the colors will be reused
sq: Nëse ka më tepër se 3 nivele citimi, ngjyrat do të ripërdoren

en: If you leave these entries empty, the same user ID and password as receiving will be used.
sq: Nëse i lini të zbrazëta këto zëra, do të përdoret i njëjti ID përdoruesi dhe fjalëkalim me atë të marrësit.

en: Ignore
sq: Shpërfille

en: Ignore all
sq: Shpërfilli krejt

en: Ignore attachment
sq: Shpërfille bashkëngjitjen

en: Ignore thread
sq: Shpërfille rrjedhën

en: Ignore title rename
sq: Shpërfill riemërtim titulli

en: Ignored thread
sq: Rrjedhë e shpërfillur

en: Ignored:
sq: Të shpërfillur:

en: Image Viewer
sq: Parës Figurash

en: Import LDIF file into Address Book
sq: Importoni kartelë LDIF në Libër Adresash

en: Import MUTT file into Address Book
sq: Importoni kartelë MUTT te Libër Adresash

en: Import M_utt file...
sq: Importoni kartelë M_utt…

en: Import Pine file into Address Book
sq: Importoni kartelë Pine te Libër Adresash

en: Import _LDIF file...
sq: Importoni kartelë _LDIF…

en: Import _Pine file...
sq: Importoni kartelë _Pine…

en: Import feed
sq: Importo prurje

en: Import feed list...
sq: Importoni listë prurjesh…

en: Import mbox file
sq: Importoni kartelë mbox

en: Importing from mbox... (%ld MB imported) | Importing from mbox... (%ld MB imported)
sq[0]: Po importohet nga mbox… (%ld MB të importuar)
sq[1]: Po importohet nga mbox… (%ld MB të importuar)

en: Importing key ID
sq: Po importohet ID kyçi

en: Importing mbox file...
sq: Po importohet kartelë mbox…

en: Impossible to set the client certificate.
sq: E pamundur të ujdiset dëshmia e klientit.

en: In _folder list...
sq: Në listë _dosjesh…

en: In _message list...
sq: Në listë _mesazhesh…

[ctx: In account preferences, referring to whether or not use proxy settings from common preferences]
en: Use default settings
sq: Përdor rregullimet parazgjedhje

en: In all folders
sq: Në krejt dosjet

en: In reply to
sq: Si përgjigje për

en: In reply to:
sq: Si përgjigje për:

en: In selected folder
sq: Te dosja e përzgjedhur

en: In-Reply-To
sq: Në-Përgjigje-Të

en: In-Reply-To:
sq: Si-Përgjigje-Për:

en: Inbox
sq: Të marrë

en: Include Webcal subscriptions in export
sq: Përfshi në eksportim pajtime Webcal

en: Include folder types
sq: Përfshi lloje dosjesh

en: Include server in dynamic search
sq: Përfshi shërbyes në kërkim dinamik

en: Include subfolders
sq: Përfshi nëndosje

en: Include unread mails in banner
sq: Përfshi në banderolë mesazhe të palexuar

en: Included URLs:
sq: URL-të e përfshira:

en: Incoming traffic
sq: Trafik ardhës

en: Incorporation cancelled
sq: Integrimi u anulua

en: Incorrect old primary passphrase entered, try again.
sq: U dha frazëkalim parësor i vjetër i pasaktë, riprovoni.

en: Incorrect primary passphrase.
sq: Frazëkalim parësor i pasaktë.

en: Indicator
sq: Tregues

en: Information
sq: Informacion

en: Information about extended symbols
sq: Hollësi rreth simbolesh të zgjeruar

en: Inherit properties and processing rules from parent folder
sq: Trashëgo veti dhe rregulla përpunimi nga dosja mëmë

en: Init
    Clamd does not respond to ping.
    Is clamd running?
sq: Init
    Clamd s’i përgjigjet pingut.
    A po punon clamd?

en: Init
    No socket information.
    Antivirus disabled.
sq: Init
    S’ka informacion socket-i.
    Antivirusi u çaktivizua.

en: Input new name for '%s':
sq: Jepni emër të ri për “%s”:

en: Input password
sq: Jepni fjalëkalim

en: Input password for %s
sq: Jepni fjalëkalim për %s

en: Input password for %s on %s
sq: Jepni fjalëkalim për %s në %s

en: Input primary passphrase
sq: Jepni frazëkalim parësor

en: Input the URL of the news feed you wish to subscribe:
sq: Jepni URL-në e prurjes së lajmeve te të cilat doni të pajtoheni:

en: Input the location of mailbox.
    If the existing mailbox is specified, it will be
    scanned automatically.
sq: Jepni vendndodhjen e kutisë postare.
    Nëse jepet kutia postare ekzistuese, do të
    skanohet në mënyrë të automatizuar.

en: Input the location of the mailbox.
    The location can be either the full path or relative to the 
    home directory.
    If the location of an existing mailbox is specified, it will be
    scanned automatically.
sq: Jepni vendndodhjen e kutisë postare.
    Vendndodhja duhet të jetë ose shtegu i plotë, ose relativ
    për te drejtoria shtëpi.
    Nëse jepet vendndodhja e një kutie postare ekzistuese,
    do të skanohet automatikisht.

en: Input the name of new folder:
sq: Jepni emrin e dosjes së re:

en: Input the name of new folder:
    (if you want to create a folder to store subfolders
    only and no mail, append '/' to the folder name)
sq: Jepni emrin e dosjes së re:
    (nëse doni të krijohet një dosje vetëm për
    depozitim nëndosjesh dhe jo mesazhesh,
    shtoni “/” në fund të emrit të dosjes

en: Input the new name of folder:
sq: Jepni emrin e ri të dosjes:

en: Insecure connection
sq: Lidhje jo e siguruar

en: Insert
sq: Futni

en: Insert X-Bogosity header
sq: Futni krye X-Bogosity

en: Insert file
sq: Futni kartelë

en: Insert or attach?
sq: Të futet, apo të bashkëngjitet?

en: Insert si_gnature
sq: Futni _nënshkrim

en: Insert sig.
sq: Fut nënshk.

en: Insert signature
sq: Futni nënshkrim

en: Inserted lines
sq: Rreshta të futur

en: Install new...
sq: Instaloni të re…

en: Install theme '%s'
sq: Instaloni temë “%s”

en: Instead of using official title, you can enter a different folder name for the feed.
sq: Në vend se të përdoret titulli zyrtar, mund të jepni një emër tjetër dosjeje për prurjen.

en: Interface
sq: Ndërfaqe

en: Internal Function
sq: Funksion i Brendshëm

en: Internal error
sq: Gabim i brendshëm

en: Internal problem while upgrading storage format. This should not happen. Please report this, with debug output attached.
sq: Gabim i brendshëm teksa përmirësohej formati i depozitimit. Kjo s’duhet të ndodhte. Ju lutemi, njoftoni për këtë, duke bashkëngjitur përfundimet e diagnostikimit.

en: Internal theme has %d icons
sq: Tema e brendshme ka ikona %d

en: Invalid MIME type.
sq: Lloji MIME i pavlefshëm.

en: Invalid filtering action(s):
    %s
sq: Veprim(e) i pavlefshëm filtrimi:
    %s

en: Invalid hour.
sq: Orë e pavlefshme.

en: It should be possible to import it
sq: Duhet të jetë e mundshme të importohet

en: Item has no icon defined.
sq: Objekti s’ka ikonë të përcaktuar.

en: Item has no text defined.
sq: Objekti s’ka tekst të përkufizuar.

en: Item type
sq: Lloj objekti

en: Items
sq: Artikuj

[ctx: JPilot]
en: adds support for PalmOS addressbooks
sq: shton mbulim për libra adresash PalmOS

en: January
sq: Janar

en: Japanese
sq: Japonisht

en: Japanese (EUC-JP)
sq: Japonishte (EUC-JP)

en: Japanese (ISO-2022-JP)
sq: Japonishte (ISO-2022-JP)

en: Japanese (Shift_JIS)
sq: Japonishte (Shift_JIS)

en: July
sq: Korrik

en: June
sq: Qershor

en: Keep icons on disk for reusing instead of making another network request
sq: Mbajini ikonat në disk, për ripërdorim, në vend se të bëhet edhe një tjetër kërkesë në rrjet

en: Keep old configuration
sq: Mbaj formësimin e vjetër

en: Keep old items
sq: Mbaji objektet e vjetër

en: Keep the original '%s' header when redirecting
sq: Mbaj kryet “%s” origjinale, kur bëhet ridrejtim

en: Keep to folder
sq: Mbaje në dosje

en: Keeping a backup will allow you to go back to an older version, but may take a while if you have cached IMAP or News data, and will take some extra room on your disk.
sq: Mbajtja e një kopjeruajtje do t’ju lejojë të ktheheni te një version i dikurshëm, por mund të dojë ca kohë, nëse keni të ruajtura në fshehtinë të dhëna IMAP ose Lajmesh dhe do të zëra ca vend shtesë në diskun tuaj.

en: Keeps all recipient addresses in an addressbook folder.
sq: I mban krejt adresat e marrësve në një dosje libri adresash.

en: Key 0x%s not available to verify this signature
sq: Kyçi 0x%s jo i pranishëm, për të verifikuar këtë nënshkrim

en: Key ID
sq: ID kyçi

en: Key exported.
sq: Kyçi u eksportua.

en: Key file %s missing (%s)
sq: Mungon kartelë kyçi %s (%s)

en: Key generated
sq: Kyçi u prodhua

en: Key import
sq: Importim kyçi

en: Key servers are sometimes slow.
sq: Shërbyesit e kyçeve ndonjëherë janë të ngadaltë.

en: Keyboard shortcuts
sq: Shkurtore tastiere

en: Keyword warning
sq: Sinjalizim fjalëkyçi

en: Keywords
sq: Fjalëkyçe

en: Keywords:
sq: Fjalëkyçe:

en: Known certificate:
sq: Dëshmi e njohur:

en: Korean
sq: Koreanisht

en: Korean (EUC-KR)
sq: Koreane (EUC-KR)

[ctx: LDAP]
en: adds support for LDAP shared addressbooks
sq: shton mbulim për libra të përbashkët LDAP adresash

en: LDAP (search): successful
sq: LDAP (kërkim): i suksesshëm

en: LDAP Name
sq: Emër LDAP

en: LDAP Query
sq: Kërkesë LDAP

en: LDAP error (modify): for DN '%s': %d (%s)
sq: Gabim LDAP (modify): për DN “%s”: %d (%s)

en: LDAP error (rename): from '%s' to '%s': %d (%s)
sq: Gabim LDAP (riemërtim): nga “%s” në “%s”: %d (%s)

en: LDAP error (search): %d (%s)
sq: Gabim LDAP (kërkim): %d (%s)

en: LDAP error (search): for attribute '%s': %d (%s)
sq: Gabim LDAP (kërkim): për atribut “%s”: %d (%s)

en: LDAP search terminated on request
sq: Kërkesa LDAP u përfundua në vijim të kërkesës për këtë

en: LDAP servers
sq: Shërbyes LDAP

en: LDIF Field
sq: Fushë LDIF

en: LDIF Field Name
sq: Emër Fushe LDFI

en: LDIF Output Directory '%s'
    does not exist. OK to create new directory?
sq: Drejtoria Përfundim LDIF “%s”
    s’ekziston. Dakord të krijohet drejtori e re?

en: LDIF Output File
sq: Kartelë Përfundim LDIF

en: LDIF file imported successfully.
sq: Kartela LDIF u importua me sukses.

en: LIST error
sq: gabim urdhri LIST

en: LIST failed
sq: gabim urdhri LIST

en: LOGIN error
sq: gabim urdhri LOGIN

en: LOGOUT error
sq: gabim urdhri LOGOUT

en: LSUB error
sq: gabim urdhri LSUB

en: La_yout
sq: _Skemë

en: Label
sq: Etiketë

en: Laptop LED
sq: LED Portativi

en: Last Name
sq: Mbiemër

en: Last Name, First Name
sq: Mbiemër, Emër

en: Last Page
sq: Faqja e Fundit

en: Last page
sq: Faqja e fundit

en: Later
sq: Më vonë

en: Launch website
sq: Hidhni në qarkullim sajtin

en: Learn Spam or Ham
sq: Mëso nga “Të padëshiruar”, ose “Jo të padëshiruar”

en: Learn as _Ham
sq: Mëso nga _Jo të padëshiruar

en: Learn as _Spam
sq: Mëso nga Të _padëshiruar

en: Learn as...
sq: Mëso nga…

en: Learn ham
sq: Mëso nga “jo të padëshiruar”

en: Learn spam
sq: Mëso nga “të padëshiruar”

en: Learn whitelisted emails as ham
sq: Mëso nga email-e të lejuar duke i konsideruar si jo të padëshiruar

en: Learning failed; `%s %s %s` returned with error:
    %s
sq: Nxënia dështoi; `%s %s %s` u përgjigj me gabimin:
    %s

en: Learning failed; `%s` returned with status %d.
sq: Të nxënit dështoi; `%s` u përgjigj me gjendje %d.

en: Libetpan does not support return code 480 so for now we choose to continue
sq: Libetpan s’mbulon kod kthimi 480, ndaj zgjedhim të vazhdohet

en: Light brown
sq: Ngjyrë kafe e çelët

en: Limit the number of messages shown, use 0 for unlimited
sq: Kufizoni numrin e mesazheve të shfaqur, përdorni 0 për pa kufizime

en: Limit the size of banner, use 0 for screen width
sq: Kufizoni madhësinë e banderolës, përdorni 0 për sa gjerësia e ekranit

en: Line %d exceeds the line length limit (998 bytes).
    The contents of the message might be broken on the way to the recipient.
sq: Rreshti %d tejkalon kufi gjatësish rreshtash (998 bajte).
    Lënda e mesazhit mund të dëmtohet gjatë rrugës për te marrësi.

en: Line space
sq: Hapësirë rreshtash

en: Lines starting with quotation marks
sq: Rreshta që fillojnë me pikëpyetje

en: List
sq: Listë

en: List _URLs...
sq: Paraqit _URL-të…

en: List-Archive
sq: Arkiv-Liste

en: List-Archive:
sq: Arkiv-Liste:

en: List-Help
sq: Ndihmë-Liste

en: List-Help:
sq: Ndihmë-Liste:

en: List-Owner
sq: Pronar-Liste

en: List-Owner:
sq: Pronar-Liste:

en: List-Post
sq: Postim-Liste

en: List-Post:
sq: Postim-Liste:

en: List-Subscribe
sq: Pajtim-Te-Listë

en: List-Subscribe:
sq: Pajtim-Te-Listë:

en: List-Unsubscribe
sq: Shpajtim-Nga-Listë

en: List-Unsubscribe:
sq: Shpajtim-Nga-Listë:

en: Listing scripts...
sq: Po shfaqen programthe…

en: LiteHTML viewer
sq: Parës LiteHTML

en: Lo_w
sq: E _ulët

en: Load Image
sq: Ngarkoni Figurë

en: Load images
sq: Ngarko figura

en: Loaded plugins
sq: Shtojca të ngarkuara

en: Loading remote resources can lead to some privacy issues.
    When remote content loading is disabled, nothing will be requested
    from the network.
sq: Ngarkimi i burimeve të largëta mund të shpjerë te disa
    çështje privatësie. Kur ngarkimi i lëndës së largët është
    i çaktivizuar, nga rrjeti s’do të kërkohet gjë.

en: Loading remote resources can lead to some privacy issues.
    When remote content loading is disabled, nothing will be requested
    from the network. Rendering of images, scripts, plugin objects or
    Java applets can still be enabled for content that is attached
    in the email.
sq: Ngarkimi i burimeve të largëta mund të shpjerë te disa çështje privatësie.
    Kur ngarkimi i lëndës së largët është i çaktivizuar, nga rrjeti s’do
    të kërkohet gjë. Vizatimi i figurave, programtheve, objekteve të shtojcave,
    apo aplikaciontheve Java prapë mund të aktivizohen për lëndë që
    është bashkëngjitur te email-i.

en: Loading...
sq: Po ngarkohet…

en: Local
sq: Vendore

en: Local mailbox
sq: Kuti postare vendore

en: Local mailbox:
sq: Kuti postare vendore:

en: Local mbox file
sq: Kartelë mbox vendore

en: Locale: %s (charset: %s)
    Operating System: %s
sq: Vendore: %s (shkronja: %s)
    Sistem Operativ: %s

en: Locale: %s (charset: %s)
    Operating System: %s %s (%s)
sq: Vendore: %s (shkronja: %s)
    Sistem Operativ: %s %s (%s)

en: Locale: %s (charset: %s)
    Operating System: unknown
sq: Vendore: %s (shkronja: %s)
    Sistem Operativ: i panjohur

en: Locate the folder to export and specify the mbox file.
sq: Lokalizoni dosjen për eksportim dhe specifikoni kartelën mbox.

en: Locate the mbox file and specify the destination folder.
sq: Lokalizoni dosjen mbox dhe specifikoni dosjen vendmbërritje.

en: Location:
sq: Vend:

en: Location:
sq: Vendndodhje:

en: Lock
sq: Kyçe

en: Lock Message
sq: Kyçe Mesazhin

en: Lock column headers
sq: Kyç krye shtyllash

en: Locked
sq: Të kyçur

en: Locked message
sq: Mesazh i kyçur

en: Locked:
sq: Të kyçur:

en: Log file
sq: Kartelë regjistër

en: Log filtering/processing when...
sq: Regjistro filtrim/përpunim, kur…

en: Log level
sq: Shkallë regjistrimi

en: Logging
sq: Regjistrim

en: Logo
sq: Stemë

en: Looking for subfolders of %s...
sq: Po shihet për nëndosje të %s…

en: Looking for unsubscribed folders in %s...
sq: Po shihet për dosje të shpajtuara te %s…

en: Low
sq: E ulët

en: MD5 checksum
sq: Njehsim MD

en: MIME Type
sq: Lloj MIME

en: MIME type
sq: Lloj MIME

en: MIME-Version
sq: Version-MIME

en: MIME-Version:
sq: Version-MIME:

en: M_ove folder...
sq: Lëvizeni dosjen…

en: M_ove...
sq: _Lëvizeni…

en: Magenta
sq: Maxhenta

en: Mail Handling
sq: Trajtim Poste

en: Mail address
sq: Adresë email

en: Mail address is not entered.
sq: S’është dhënë adresë email.

en: Mail folders
sq: Dosje poste

en: Mail marking
sq: Vënie shenjë postës

en: Mail message
sq: Mesazh email

en: Mail sent successfully.
sq: Posta u dërgua me sukses.

en: Mailbox
sq: Kuti postare

en: Mailbox is locked.
sq: Kutia postare është e kyçur.

en: Mailbox is locked:
    %s
sq: Kutia postare është e kyçur.:
    %s

en: Mailbox name:
sq: Emër kutie postare:

en: Mailboxes
sq: Kuti postare

en: Mailing _list
sq: _Listë postimesh

en: Mailing-List
sq: Listë-Postimesh

en: Mailing-List:
sq: Listë-Postimesh:

en: Mailing-_List
sq: _Listë Postimesh

en: Main Window
sq: Dritarja Kryesore

en: Make banner sticky
sq: Bëje ngjitëse banderolën

en: Make popup sticky
sq: Bëje ngjitëse flluskën

en: Make sure that the kernel module 'acer_acpi' is loaded.
    You can get it from http://code.google.com/p/aceracpi/
sq: Sigurohuni se moduli 'acer_acpi' i kernelit është ngarkuar.
    Mund ta merrni te http://code.google.com/p/aceracpi/

en: Make sure that the kernel module 'acerhk' is loaded.
    You can get it from http://www.cakey.de/acerhk/
sq: Sigurohuni se moduli 'acerhk' i kernelit është ngarkuar.
    Mund ta merrni te http://www.cakey.de/acerhk/

en: Make sure that the kernel module 'asus_acpi' is loaded.
sq: Sigurohuni se moduli 'asus_acpi' është ngarkuar.

en: Make sure that the kernel module 'asus_laptop' is loaded.
sq: Siguroni se moduli 'asus_laptop' i kernelit është ngarkuar.

en: Make sure that the kernel module 'ibm_acpi' is loaded.
sq: Sigurohuni se moduli 'ibm_acpi' është ngarkuar.

en: Make sure that you have apanelc installed.
    You can get it from http://apanel.sourceforge.net/
sq: Sigurohuni se keni apanelc të instaluar.
    Mund ta merrni prej http://apanel.sourceforge.net/

en: Malformed header
sq: Krye e keqformuar

en: Malformed message
sq: Mesazh i keqformuar

en: Manage Sieve Filters
sq: Administroni Filtra Sieve

en: Manage Sieve Filters...
sq: Administroni Filtra Sieve…

en: Manage sieve filters on a server using the ManageSieve protocol.
sq: Administroni filtra Sieve në një shërbyes, duke përdorur protokollin ManageSieve.

en: March
sq: Mars

en: Marginal
sq: Anësor

en: Mark
sq: Vëri shenjë

en: Mark Message
sq: Vëri shenjë Mesazhit

en: Mark Message as read
sq: Vëri shenjë Mesazhit si i lexuar

en: Mark Message as unread
sq: Vëri shenjë Mesazhit si i palexuar

en: Mark all Messages as read
sq: Vëru shenjë krejt Mesazheve si të lexuar

en: Mark all Messages as unread
sq: Vëru shenjë krejt Mesazheve si të palexuar

en: Mark all as read
sq: Vëru shenjë të tërëve si të lexuar

en: Mark all as unread
sq: Vëru shenjë të tërëve si të palexuar

en: Mark all re_ad
sq: Vëru shenjë krejt si të _lexuar

en: Mark all read in folder
sq: Vëru shenjë të tërëve si të lexuar në dosje

en: Mark all read recursi_vely
sq: Vëru shenjë krejt si të lexuar, në mënyrë rekurs_ive

en: Mark all u_nread
sq: Vëru shenjë krejt si të _palexuar

en: Mark all unread in folder
sq: Vëru shenjë të tërëve si të palexuar në dosje

en: Mark all unread recursi_vely
sq: Vëru shenjë krejt si të p_alexuar, në mënyrë rekursive

en: Mark as _ham
sq: Vëri shenjë si _jo i padëshiruar

en: Mark as _spam
sq: Vëri shenjë si i _padëshiruar

en: Mark as ham
sq: Vëri shenjë si jo i padëshiruar

en: Mark as rea_d
sq: Vëri shenjë si i _lexuar

en: Mark as read
sq: Vëri shenjë si i lexuar

en: Mark as spam
sq: Vëri shenjë si i padëshiruar

en: Mark as unr_ead
sq: Vëri shenjë si i _palexuar

en: Mark as unread
sq: Vëri shenjë si i palexuar

en: Mark for deletion
sq: Vëri shenjë për fshirje

en: Mark for download
sq: Vëri shenjë për shkarkim

en: Mark message as read
sq: Vëri shenjë mesazhit si i lexuar

en: Mark spam as read
sq: Të padëshiruarit vëri shenjë si të lexuar

en: Marked
sq: Me shenjë

en: Marked %d duplicate message for deletion in selected folder.
     | Marked %d duplicate messages for deletion in selected folder.
sq[0]: Iu vu shenjë për fshirje %d mesazhi të përsëdytur te dosja e përzgjedhur
sq[1]: Iu vu shenjë për fshirje %d mesazheve të përsëdytur te dosja e përzgjedhur

en: Marked message
sq: Mesazh me shenjë

en: Marked:
sq: Me shenjë:

en: Match Type: 'Test'
sq: Lloj Përkimi: “Test”

en: Match all of the following
sq: Kërko përkim me krejt sa vijon

en: Match any of the following
sq: Kërko përkim me çfarëdo nga sa vijon

en: Match criteria
sq: Kërko përputhje me kriteret

en: Match names 'containing' search term
sq: Kërko për emra që “përmbajnë” termin e kërkimit

en: Max Query Age (secs)
sq: Moshë Maksimum Kërkese (sek.)

en: Maximum Entries
sq: Maksimum Zërash

en: Maximum amount of entries per folder within the newly created address book
sq: Sasi maksimum zërash për dosje, brenda librit të adresave të krijuar rishtas

en: Maximum attachment size
sq: Madhësi maksimum bashkëngjitjesh

en: Maximum number of articles to download
sq: Numër maksimum artikujsh për t’u shkarkuar

en: Maximum number of messages
sq: Numër maksimum mesazhesh

en: Maximum size
sq: Madhësi maksimum

en: Maximum time allowed for checking. If the check takes longer it will be aborted.
sq: Maksimum kohe të lejuar për kontroll. Nëse kontrolli zgjat më shumë, do të ndërpritet.

en: May
sq: Maj

en: Mbox file can't be left empty.
sq: Kartela mbox s’mund të lihet e zbrazët.

en: Mbox file:
sq: Kartelë Mbox:

en: Mbox import has failed.
sq: Importimi i mbox-it dështoi.

en: Medium
sq: Mesatare

en: Meetings
sq: Takime

en: Men_ubar
sq: Shtyllë men_ush

en: Menu name
sq: Emër menuje

en: Menu name and command are too long.
sq: Emri i menusë dhe urdhri janë shumë të gjatë.

en: Menu name is not set.
sq: S’është caktuar emër menuje.

en: Menu name is too long.
sq: Emri i menusë është shumë i gjatë.

en: Mess_age source
sq: Burim _mesazhi

en: Message
sq: Mesazh

en: Message Printing
sq: Shtypje Mesazhi

en: Message View
sq: Parje Mesazhesh

en: Message Window
sq: Dritare Mesazhesh

en: Message attachments larger than this will not be scanned
sq: Bashkëngjitjet më të mëdha se kaq s’do të kontrollohen

en: Message doesn't conform to MIME standard. It may render wrongly.
sq: Mesazhi s’plotëson standardin MIME. Mund të jetë vizatuar gabim.

en: Message flags
sq: Flamurka mesazhesh

en: Message has attachment(s)
sq: Mesazhi ka bashkëngjitje()

en: Message has been forwarded
sq: Mesazhi është përcjellë

en: Message has been forwarded and replied to
sq: Mesazhi është përcjellë dhe i është dhënë përgjigje

en: Message has been replied to
sq: Mesazhit i është dhënë përgjigje

en: Message is encrypted and has attachment(s)
sq: Mesazhi është i fshehtëzuar dhe ka bashkëngjitje()

en: Message is in a watched thread
sq: Mesazhi gjendet në një rrjedhë që vëzhgohet

en: Message is in an ignored thread
sq: Mesazhi gjendet në një rrjedhë të shpërfillur

en: Message is marked for copying
sq: Mesazhit i është vënë shenjë për t’u kopjuar

en: Message is marked for deletion
sq: Mesazhit i është vënë shenjë për fshirje

en: Message is marked for moving
sq: Mesazhit i është vënë shenjë për t’u lëvizur

en: Message is signed and has attachment(s)
sq: Mesazhi është i nënshkruar dhe ka bashkëngjitje()

en: Message is spam
sq: Mesazhi është i padëshiruar

en: Message is too big (Maximum size is %s)
sq: Mesazhi është shumë i madh. (Madhësia maksimum është %s)

en: Message list
sq: Listë mesazhesh

en: Message list columns configuration
sq: Formësim shtyllash liste mesazhesh

en: Message must match
sq: Mesazhi duhet të ketë përputhje me

en: Message part
sq: Pjesë mesazhi

en: Message scroll
sq: Rrëshqitje në mesazh

en: Message selection when entering a folder
sq: Përzgjedhje mesazhesh, kur hyhet në një dosje

en: Message summary
sq: Përmbledhje mesazhesh

en: Message view
sq: Pamje mesazhesh

en: Message will be encrypted
sq: Mesazhi do të fshehtëzohet

en: Message will be signed
sq: Mesazhi do të nënshkruhet

en: Message will not be encrypted
sq: Mesazhi s’do të fshehtëzohet

en: Message will not be signed
sq: Mesazhi s’do të nënshkruhet

en: Message-ID
sq: ID-Mesazhi

en: Message-ID:
sq: ID-MEsazhi:

en: Message: %s
sq: Mesazh: %s

en: Messages
sq: Mesazhe

en: Messages coming from your address book contacts will be received in the normal folder even if detected as spam
sq: Mesazhe që vijnë nga kontakte në librin tuaj të adresave do të merren në dosjen normale, edhe nëse pikasen si të padëshiruar

en: Messages larger than this will not be checked
sq: Mesazhe më të mëdhenj se kaq s’do të kontrollohen

en: Messages over this limit will be partially retrieved. When selecting them you will be able to download them fully or delete them.
sq: Mesazhet mbi këtë kufi do të merren pjesërisht. Kur i përzgjidhni, do të jeni në gjendje t’i shkarkoni plotësisht, ose t’i fshini.

en: Metadata handling
sq: Trajtim tejtëdhënash

en: Migrating configuration...
sq: Po migrohet formësim…

en: Migration failed!
sq: Migrimi dështoi!

en: Migration of configuration
sq: Migrim i formësimit

en: Mime type
sq: Lloj MIME

en: Miscellaneous
sq: Të ndryshme

en: Miscellaneous options
sq: Mundësi të ndryshme

en: Missing at least one non-empty file argument for option %s
sq: Mungon të paktën një argument kartelë jo e zbrazët për mundësinë %s

en: Missing directory argument for option %s
sq: Mungon argument drejtorie për mundësinë %s

en: Missing file argument for option %s
sq: Mungon argument kartele për mundësinë %s

en: Missing filename
sq: Mungon emër kartele

en: Missing folder argument for option %s
sq: Mungon argument dosjeje për mundësinë %s

en: Missing folder, type and request arguments for option %s
sq: Mungojnë argumente dosje, lloj dhe kërkesë për mundësinë %s

en: Missing geometry argument for option %s
sq: Mungon argument gjeometrie për mundësinë %s

en: Missing or empty uri argument for option %s
sq: Mungon, ose është i zbrazët, argument URI për mundësinë %s

en: Missing request argument for option %s
sq: Mungon argumenti kërkesë për mundësinë %s

en: Missing required 'To:' header
sq: Mungon krye e domosdoshme “Për:”

en: Missing required information
sq: Mungojnë hollësi të domosdoshme

en: Missing type and request arguments for option %s
sq: Mungojnë argumente lloj dhe kërkesë për mundësinë %s

en: Missing uri argument for option %s
sq: Mungon argument URI për mundësinë %s

en: Misspelled word color
sq: Ngjyrë fjale të shkruar gabim

en: Mode reader failed, continuing nevertheless
sq: “Mode Reader” dështoi, po vazhdohet, pavarësisht prej kësaj

en: Modified:
sq: Ndryshuar më:

en: Modify tags...
sq: Ndryshoni etiketa…

en: Monday
sq: E hënë

en: More than one of your accounts uses the address that this message was sent to.
    Please choose which account you want to use for sending the receipt notification:
sq: Adresën ku qe dërguar ky mesazh e përdor më tepër se një nga llogaritë tuaja.
    Ju lutemi, zgjidhni cilën llogari doni të përdoret për dërgimin e njoftimit të dëftesës:

en: More...
sq: Më tepër…

en: Move
sq: Lëvize

en: Move a character backward
sq: Shko mbrapsht një shenjë

en: Move a character forward
sq: Shko një shenjë para

en: Move a word backward
sq: Shko mbrapsht një fjalë

en: Move a word forward
sq: Shko një fjalë para

en: Move failed!
sq: Lëvizja dështoi!

en: Move folder
sq: Lëvize dosjen

en: Move mailboxes up or down to change the sort order in the Folder list.
sq: Lëvizini kutitë postare sipër, ose poshtë, për të ndryshuar radhën e renditjes te lista Dosje.

en: Move one page down
sq: Zbrit një faqe poshtë

en: Move one page up
sq: Ngjitu një faqe sipër

en: Move selected action down
sq: Shpjere më poshtë veprimin e përzgjedhur

en: Move the selected account down
sq: Lëvizeni poshtë llogarinë e përzgjedhur

en: Move the selected account up
sq: Lëvizeni sipër llogarinë e përzgjedhur

en: Move the selected action to the bottom
sq: Shpjere në fund veprimin e përzgjedhur

en: Move the selected action to the top
sq: Shpjere në krye veprimin e përzgjedhur

en: Move the selected action up
sq: Shpjere më sipër veprimin e përzgjedhur

en: Move the selected mailbox down
sq: Lëvize poshtë kutinë postare të përzgjedhur

en: Move the selected mailbox up
sq: Lëvize sipër kutinë postare të përzgjedhur

en: Move the selected rule down
sq: Shpjere më poshtë rregullin e përzgjedhur

en: Move the selected rule one page down
sq: Shpjere rregullin e përzgjedhur pamjen një faqe më poshtë

en: Move the selected rule one page up
sq: Shpjere rregullin e përzgjedhur një faqe sipër

en: Move the selected rule to the bottom
sq: Shpjere në fund rregullin e përzgjedhur

en: Move the selected rule to the top
sq: Shpjere rregullin e përzgjedhur në krye

en: Move the selected rule up
sq: Shpjere më sipër rregullin e përzgjedhur

en: Move the selected template down
sq: Lëvizeni poshtë gjedhen e përzgjedhur

en: Move the selected template to the bottom
sq: Kaloje në fund gjedhen e përzgjedhur

en: Move the selected template to the top
sq: Ngjite në krye gjedhen e përzgjedhur

en: Move the selected template up
sq: Lëvizeni sipër gjedhen e përzgjedhur

en: Move thread to tr_ash
sq: Shpjere rrjedhën te hedh_urina

en: Move to _trash
sq: Shpjere te hedhurina_t

en: Move to beginning of line
sq: Kalo te fillimi i rreshtit

en: Move to end of line
sq: Kalo te fundi i rreshtit

en: Move to next line
sq: Kalo te rreshti pasues

en: Move to previous line
sq: Kalo te rreshti i mëparshëm

en: Moving %s to %s...
sq: Po kalohet %s te %s…

en: Moving %s to %s...
sq: Po kalohet %s në %s…

en: Moving messages...
sq: Po lëvizen mesazhe…

en: My Feeds
sq: Prurjet e Mia

en: Mystery man
sq: Person i mistershëm

en: NNTP connection to %s:%d has been disconnected.
sq: Lidhja NNTP me %s:%d u shkëput.

en: NNTP port
sq: Portë NNTP

en: NNTP server is not entered.
sq: S’është dhënë shërbyes NNTP.

en: NON_EXISTENT
sq: JO_EKZISTUES

en: NOOP error
sq: gabim urdhri NOOP

en: N_ext unread message
sq: Mesazhi pas_ues i palexuar

en: Name
sq: Emër

en: Name already exists but is not a directory.
sq: Emri ekziston tashmë, por s’është drejtori.

en: Name and Address
sq: Emër dhe Adresë

en: Name for archive
sq: Emër për arkivin

en: Name is too long.
sq: Emri është shumë i gjatë.

en: Name of account
sq: Emër i llogarisë

en: Name:
sq: Emër:

en: Name:
sq: Emër:

en: Ne_xt new message
sq: Mesazhi i ri _pasues

en: Network
sq: Rrjet

en: Network _Log
sq: _Regjistër Rrjeti

en: Network log
sq: Regjistër rrjeti

en: Network protocol messages
sq: Mesazhe protokolli rrjeti

[ctx: NetworkManager]
en: adds support for detection of network connection changes
sq: shton mbulim për pikasje ndryshimesh në lidhje rrjeti

en: NetworkManager: network is offline.
sq: NetworkManager: rrjeti s’është në linjë.

en: NetworkManager: network is online.
sq: NetworkManager: rrjeti është në linjë.

en: Never
sq: Kurrë

en: Never mark it as new
sq: Mos u vër kurrë shenjë si të rinj

en: Never send Return Receipts
sq: Mos dërgo kurrë Dëftesa Kthimi

en: New
sq: Të rinj

en: New %d, Unread: %d, Total: %d
sq: Të rinj %d, Të palexuar: %d, Gjithsej: %d

en: New Calendar message
sq: Mesazh i ri Kalendari

en: New Contacts
sq: Kontakte të Reja

en: New LDAP _Server
sq: _Shërbyes LDAP i Ri

en: New Mail message
sq: Mesazh i ri Email

en: New News post
sq: Postim i Ri Lajmesh

en: New RSS feed article
sq: Artikull i ri prurjeje RSS

en: New _Address
sq: _Adresë e Re

en: New _Book
sq: _Libër i Ri

en: New _Folder
sq: _Dosje e Re

en: New _Group
sq: _Grup i Ri

en: New _JPilot
sq: _JPilot i Ri

en: New _vCard
sq: _vCard e Re

en: New article in RSS feed
sq: Artikull i ri në një prurje RSS

en: New attribute name:
sq: Emër i ri i atributi:

en: New calendar message
sq: Mesazh i ri kalendari

en: New certificate:
sq: Dëshmi e re:

en: New config
    Clamd does not respond to ping.
    Is clamd running?
sq: Formësim i ri
    Clamd s’i përgjigjet pingut.
    A po punon clamd?

en: New config
    No socket information.
    Antivirus disabled.
sq: Formësim i ri
    S’ka informacion socket-i.
    Antivirusi u çaktivizua.

en: New folder
sq: Dosje e re

en: New folders
sq: Dosje të reja

en: New mail message
sq: Mesazh i ri email

en: New meeting
sq: Takim i ri

en: New message
sq: Mesazh i ri

en: New message From format error.
sq: Gabim formati për “Mesazh i ri Nga”.

en: New message subject format error.
sq: Gabim formati për subjekt mesazhi.

en: New messages arrived
sq: Mbërritën mesazhe të rinj

en: New news post
sq: Postim i ri lajmesh

en: New passphrase
sq: Frazëkalimi i ri

en: New passphrases do not match, try again.
sq: Frazëkalimet e rinj s’përputhen, riprovoni.

en: New tag:
sq: Etiketë e re:

en: New unknown message
sq: Mesazh i ri i panjohur

en: New user, could not save address book files.
sq: Përdorues i ri, s’u ruajtën dot kartela librash adresash.

en: New user, could not save index file.
sq: Përdorues i ri, s’u ruajt dot kartelë treguesi.

en: New/redirected messages: %d
sq: Mesazhe të rinj/të ridrejtuar: %d

en: New:
sq: Të rinj:

en: NewFolder
sq: DosjeeRe

en: News (NNTP)
sq: Lajme (NNTP)

en: News folders
sq: Dosje lajmesh

en: News message
sq: Mesazh lajmesh

en: News server
sq: Shërbyes lajmesh

en: Newsgroup name
sq: Emër grupi lajmesh

en: Newsgroup subscription
sq: Pajtim në grup lajmesh

en: Newsgroups
sq: Grupe lajmesh

en: Newsgroups:
sq: Grupe lajmesh:

en: Next
sq: Pasuesi

en: Next Page
sq: Faqja Pasuese

en: Next la_beled message
sq: Mesazhi _pasues me etiketë

en: Next line
sq: Rreshti pasues

en: Next m_arked message
sq: Mesazhi _pasues me shenjë

en: Next month
sq: Muaji pasues

en: Next opened message
sq: Mesazhi pasues i hapur

en: Next page
sq: Faqja pasuese

en: Next part
sq: Pjesa pasuese

en: Next unread _folder
sq: _Dosja pasuese e palexuar

en: Nick Name
sq: Nofkë

en: Nickname
sq: Nofkë

en: No
sq: Jo

en: No LDAP entries found for search criteria
sq: Për kriteret e kërkimit s’u gjetën zëra LDAP

en: No PGP key found
sq: S’u gjet kyç PGP

en: No SMTP AUTH method available
sq: S’ka metodë SMTP AUTH të gatshme

en: No Sieve auth method available
sq: S’ka metodë mirëfilltësimi Sieve

en: No account for sending mails available!
sq: S’ka llogari për dërgim email-esh!

en: No account found
sq: S’u gjet llogari

en: No action was defined.
sq: S’u përkufizua veprim.

en: No authentication
sq: Pa mirëfilltësim

en: No available address book.
sq: S’ka libër adresash.

en: No certificate issuer found
sq: S’u gjet lëshues dëshmie

en: No dictionary selected.
sq: S’u përzgjodh fjalor.

en: No disk space left.
sq: S’ka më hapësirë në disk.

en: No duplicate email addresses found in the address book
sq: Te libri i adresave s’u gjetën adresa email përsëdytje

en: No duplicate message found in %d folders.
sq: S’u gjetën mesazhe të përsëdytur në %d dosje.

en: No duplicate message found in selected folder.
sq: S’u gjet mesazh i përsëdytur te dosja e përzgjedhur.

en: No encryption
sq: Pa fshehtëzim

en: No exact match for '%s'; please select the key.
sq: S’ka përputhje të saktë për “%s”; ju lutemi, përzgjidhni kyçin.

en: No info file available for this theme
sq: S’ka kartelë hollësish për këtë temë

en: No information available
sq: S’ka informacion

en: No key!
sq: S’ka kyç!

en: No labeled message found. Search from the beginning?
sq: S’u gjet mesazh me etiketë. Të kërkohet që nga fillimi?

en: No labeled message found. Search from the end?
sq: S’u gjetën mesazhe me etiketë. Të kërkohet që nga fundi?

en: No labeled messages.
sq: Pa mesazhe me etiketa.

en: No marked message found. Go to next folder?
sq: S’u gjetën mesazhe me shenjë. Të kalohet te dosja pasuese?

en: No marked message found. Search from the end?
sq: S’u gjetën mesazhe me shenjë. Të kërkohet që nga fundi?

en: No marked messages.
sq: Pa mesazhe me shenjë.

en: No misspelled word found.
sq: S’u gjetën fjalë të shkruara gabim.

en: No more labeled messages
sq: Pa mesazhe të tjerë me etiketa

en: No more marked messages
sq: Pa mesazhe të tjerë me shenjë

en: No more new messages
sq: Pa mesazhe të tjerë të rinj

en: No more unread messages
sq: Pa mesazhe të tjerë të palexuar

en: No new message found. Go to next folder?
sq: S’u gjetën mesazhe të rinj. Të kalohet te dosja pasuese?

en: No new message found. Search from the end?
sq: S’u gjetën mesazhe të rinj. Të kërkohet që nga fundi?

en: No new messages
sq: S’ka mesazhe të rinj

en: No new messages.
sq: Pa mesazhe të rinj.

en: No path specified
sq: S’u përcaktua shteg

en: No permissions to create directory.
sq: S’ka leje për krijim drejtorie.

en: No posting allowed
sq: S’lejohen postime

en: No recipient keys defined.
sq: S’u përcaktuan kyçe marrësish.

en: No secret key found.
sq: S’u gjet kyç i fshehtë.

en: No signature found
sq: S’u gjet nënshkrim

en: No specific account has been found to send, and an error happened during SMTP session.
sq: S’u gjet llogari specifike për dërgime dhe ndodhi një gabim gjatë sesionit SMTP.

en: No unread message found. Go to next folder?
sq: S’u gjetën mesazhe të palexuar. Të kalohet te dosja pasuese?

en: No unread message found. Search from the end?
sq: S’u gjetën mesazhe të palexuar. Të kërkohet që nga fundi?

en: No unread messages.
sq: S’u gjetën mesazhe të palexuar.

en: No valid feed found at
    <b>%s</b>
sq: S’u gjet prurje e vlefshme te
    <b>%s</b>

en: None
sq: Asnjë

en: None (SMTP only)
sq: Asnjë (vetëm SMTP)

en: Normal
sq: Normale

en: Not a valid Claws Mail folder:
    %s.
sq: S’është dosje Claws Mail e vlefshme:
    %s.

en: Not a valid file name:
    %s.
sq: S’është emër i vlefshëm kartele:
    %s.

en: Not enough memory for operation
sq: S’ka kujtesë të mjaftueshme për veprimin

en: Not everyone is available
sq: Jo të gjithë janë të lirë

en: Not everyone is available. See tooltips for more info...
sq: Jo të gjithë janë të lirë. Për më tepër hollësi, shihni ndihmëza…

en: Not specified.
sq: E papërcaktuar.

en: Nothing
sq: Asgjë

en: Notice
sq: Njoftim

en: Notification
sq: Njoftim

en: November
sq: Nëntor

en: Number
sq: Numër

en: Number of files
sq: Numër kartelash

[ctx: OAuth2]
en: adds support for OAuth2 authentication
sq: shton mbulim për mirëfilltësim OAuth2

en: OAuth2 TLS connection error
sq: Gabim lidhjeje TLS OAuth2

en: OAuth2 access and refresh token updated
sq: U përditësua token hyrjeje dhe rifreskimi OAuth2

en: OAuth2 access token not obtained
sq: S’u mor token hyrjeje OAuth2

en: OAuth2 access token obtained
sq: U mor token hyrjeje OAuth2

en: OAuth2 access token still fresh
sq: Token hyrjesh OAuth2 ende i freskët

en: OAuth2 connection error
sq: Gabim lidhjeje për OAuth2

en: OAuth2 missing authorization code
sq: Mungon kod autorizimi OAuth2

en: OAuth2 refresh token not obtained
sq: S’u mor token rifreskimi OAuth2

en: OAuth2 refresh token obtained
sq: U mor token rifreskimi OAuth2

en: OAuth2 replacement refresh token not provided
sq: S’u dha zëvendësim token-i rifreskimi OAuth2

en: OAuth2 replacement refresh token provided
sq: U dha zëvendësim token-i rifreskimi OAuth2

en: OAuth2 socket timeout error
sq: Gabim mbarimi kohe socket-i OAuth2

en: OAuth2 socket write error
sq: Gabim shkrimi socket-i OAuth2

en: O_ther Attributes
sq: Atribute të _Tjera

en: Obtain authorization code
sq: Merr kod autorizimi

en: October
sq: Tetor

en: Offline _mode
sq: _Mënyra jo i lidhur

en: Offline warning
sq: Sinjalizim për jashtë linje

en: Old address book converted successfully.
sq: Libri i vjetër i adresave u shndërrua me sukses.

en: Old address book converted,
    could not save new address index file.
sq: Libri i vjetër i adresave u shndërrua,
    s’u ruajt dot kartelë e re treguesi adresash.

en: Old passphrase
sq: Frazëkalimi i vjetër

en: On %d\n%f wrote:\n\n%q
sq: Më %d\n%f shkroi:\n\n%q

en: On %d\n%f wrote:\n\n%q\n%X
sq: Më %d\n%f shkroi:\n\n%q\n%X

en: On exit
sq: Gjatë daljes

en: On_ly once
sq: _Vetëm një herë

en: Only done for messages in MH folders
sq: E kryer vetëm për mesazhe në dosje MH

en: Only include selected folders
sq: Përfshi vetëm dosjet e përzgjedhura

en: Only mark as spam
sq: Vetëm vëri shenjë si i padëshiruar

en: Only mark it as new if its text has changed
sq: Vëri shenjë si të ri vetëm nëse teksti i tij ka ndryshuar

en: Only on manual receiving
sq: Vetëm gjatë marrjesh dorazi

en: Only the first megabyte of text is shown.
sq: Është shfaqur vetëm megabajti i parë i tekstit.

en: Only when not empty
sq: Vetëm kur s’është e zbrazët

en: Open
sq: Hape

en: Open A_ddressbook
sq: Hap _Libër adresash

en: Open Image
sq: Hap Figurë

en: Open Link
sq: Hape Lidhjen

en: Open _with...
sq: Hapeni _me…

en: Open default browser with request
sq: Hap shfletues parazgjedhje me kërkesën

en: Open email
sq: Hapni email

en: Open folder/Go to folder list
sq: Hapni dosje/Kaloni te listë dosjesh

en: Open in Browser
sq: Hape në Shfletues

en: Open in External Browser
sq: Hape në Shfletues të Jashtëm

en: Open in Viewer
sq: Hape në Parës

en: Open in Viewer (remote content is enabled)
sq: Hape në Parës (lënda e largët është çaktivizuar)

en: Open in browser
sq: Hape në shfletues

en: Open in new _window
sq: Hape në _dritare të re

en: Open it anyway?
sq: Të hapet, sido që të jetë?

en: Open last opened folder at start-up
sq: Gjatë nisjes, hap dosjen e hapur herën e fundit

en: Open links with external browser
sq: Hapi lidhjet në shfletues të jashtëm

en: Open message when selected
sq: Hape mesazhin, kur përzgjidhet

en: Open on start-up
sq: Hape gjatë nisjes

en: Open preferences
sq: Hapni parapëlqimet

en: Open selected folder at start-up
sq: Gjatë nisjes, hap dosjen e përzgjedhur

en: Open with
sq: Hape me

en: Open with Web Browser
sq: Hape me Shfletues

en: Open with...
sq: Hapeni me…

en: OpenPGP digital signature
sq: Nënshkrim dixhital OpenPGP

en: Opening folder %s...
sq: Po hapet dosja %s…

en: Opening the filter action dialog will clear current modifications of the command-line.
sq: Hapja e dialogut të veprimeve të filtrimit do të spastrojë ndryshimet e tanishme të rreshtit të urdhrave.

en: Optimized:
sq: Optimizuar për:

en: Orange
sq: Portokalli

en: Organization
sq: Ent

en: Organization:
sq: Ent:

en: Organization:
sq: Ent:

en: Organizer:
sq: Organizues:

en: Original %s part
sq: Pjesa origjinale %s

en: Othe_rs
sq: Të _tjera

en: Other
sq: Tjetër

en: Outgoing encoding
sq: Kodim për “Të dërguar”

en: Outgoing traffic
sq: Trafik ikës

en: Override From header. This doesn't change the account used to compose the new message.
sq: Anashkalo krye “Nga”. Kjo nuk ndryshon llogarinë e përdorur për të hartuar mesazhin e ri.

en: Override From header. This doesn't change the account used to forward.
sq: Anashkalo krye “Nga”. Kjo nuk ndryshon llogarinë e përdorur për përcjellje.

en: Override From header. This doesn't change the account used to reply.
sq: Anashkalo krye “Nga”. Kjo nuk ndryshon llogarinë e përdorur për t’u përgjigjur.

en: Override composing account's From header. This doesn't change the composing account.
sq: Anashkalo krye “Nga” të llogarisë që po harton. Kjo s’ndryshon llogarinë e hartimit.

en: Overwrite
sq: Mbishkruaje

en: Overwrite existing file '%s'?
sq: Të mbishkruhet kartela ekzistuese “%s”?

en: Overwrite mbox file
sq: Mbishkruaje kartelën mbox

en: Owner
sq: I zoti

en: Owner Trust: %s
sq: Besueshmëri të Zoti: %s

en: P12 Certificate file %s missing (%s)
sq: Mungon kartelë dëshmie P12 %s (%s)

en: PDF properties
sq: Veti PDF-je

en: PDF rendering failed for an unknown reason.
sq: Krijimi i PDF-së dështoi për një arsye të panjohur.

en: PGP Core: Can't get key - no gpg-agent running.
sq: Bazë e PGP-së: S’merret dot kyç - s’ka gpg-agent në funksionim.

en: POP authentication timeout
sq: Mbarim kohe mirëfilltësimi POP

en: POP before SMTP
sq: POP para SMTP-je

en: POP port
sq: Portë POP

en: POP protocol error
sq: Gabim protokolli POP

en: POP server is not entered.
sq: S’është dhënë shërbyes POP.

en: POP: Deleting expired message %d [%s]
sq: POP: Po fshihet mesazh i skaduar %d [%s]

en: POP: Skipping message %d [%s] (%d bytes)
sq: POP: po anashkalohet mesazhi %d [%s] (%d bajte)

en: P_references...
sq: _Parapëlqime…

en: P_revious unread message
sq: Mesazhi i më_parshëm i palexuar

en: Page %d
sq: Faqja %d

en: Page Index
sq: Tregues Faqeje

en: Page Number
sq: Numër Faqeje

en: Page dow_n
sq: Tasti “Page dow_n”

en: Page setup...
sq: Udjisje faqeje…

en: Page u_p
sq: Tasti “Page u_p”

en: Parent message
sq: Mesazhi mëmë

en: Partially downloaded
sq: Shkarkuar pjesërisht

en: Passive toaster popup
sq: Flluskë pasive

en: Passphrase
sq: Frazëkalim

en: Passphrases did not match.
sq: Frazëkalimet s’përputhen.

en: Password
sq: Fjalëkalim

en: Password cannot contain a newline character.
sq: Fjalëkalimi s’mund të përmbajë një shenjë rreshti të ri.

en: Password:
sq: Fjalëkalim:

en: Past
sq: Në të kaluarën

en: Paste complete URL from browser or the provided authorization token
sq: Ngjitni URL-në e plotë që nga shfletuesi, ose tokenin e dhënë për autorizimin

en: Patch messages and attachments
sq: Arno mesazhe dhe bashkëngjitje

en: Path
sq: Shteg

en: Path of Unix socket
sq: Shteg socket-i Unix

en: Path to GnuPG executable
sq: Shteg për te i ekzekutueshëm GnuPG

en: Path to Netscape-style cookies.txt file containing your cookies
sq: Shteg për te kartelë cookies.txt në stil Netscape-i që përmban “cookies” tuajat

en: Path to bogofilter executable
sq: Shteg për te i ekzekutueshëm bogofilter

en: Path to bsfilter executable
sq: Shteg për te i ekzekutueshëm bsfilter

en: Path to cookies file
sq: Shteg për te kartelë cookie-sh

en: Personal address
sq: Adresë personale

en: Personal addresses
sq: Adresa personale

en: Personal information
sq: Hollësi personale

en: Phishing attempt warning
sq: Sinjalizim përpjekjeje karremëzimi

en: Photo
sq: Foto

en: Phrase
sq: Togfjalësh

en: Pick color for folder
sq: Zgjidhni ngjyrë për dosje

en: Pick color for misspelled word
sq: Zgjidhni ngjyrë për fjalë të shkruar gabim

en: Pick color for misspelled word. Use black to underline
sq: Zgjidhni ngjyrë për fjalë të shkruar gabim. Përdorni të zezën për nënvizim

en: Pink
sq: Rozë

en: Pixels per inch (PPI)
sq: Piksela për inç (PPI)

en: Plain text
sq: Tekst i thjeshtë

en: Please enter the mailbox name.
sq: Ju lutemi, jepni emrin e kutisë postare.

en: Please enter the passphrase for the new key:
sq: Ju lutemi, jepni frazëkalimin për kyçin e ri:

en: Please enter the passphrase for:
sq: Ju lutemi, jepni frazëkalimin për:

en: Please enter your SMTP server.
sq: Ju lutemi, jepni shërbyesin tuaj SMTP.

en: Please enter your SMTP username.
sq: Ju lutemi, jepni emrin tuaj të përdoruesit për te shërbyesi SMTP.

en: Please enter your name and email address.
sq: Ju lutemi, jepni emrin dhe adresën tuaj email.

en: Please enter your receiving server and username.
sq: Ju lutemi, jepni shërbyesin tuaj marrës dhe emrin e përdoruesit.

en: Please enter your username.
sq: Ju lutemi, jepni emrin tuaj të përdoruesit.

en: Please note that attachments are not encrypted by the PGP/Inline system, nor are email headers, like Subject.
sq: Ju lutemi, kini parasysh se bashkëngjitjet s’janë të fshehtëzuara nga sistemi PGP/Inline, as kryet e email-it, b.f., Subjekti.

en: Please note that email headers, like Subject, are not encrypted by the PGP/Mime system.
sq: Ju lutemi, kini parasysh se kryet email, b.f., Subjekti, nuk fshehtëzohen nga sistemi PGP/Mime.

en: Please note that email headers, like Subject, are not encrypted by the S/MIME system.
sq: Ju lutemi, kini parasysh se kryet email, b.f., Subjekti, nuk fshehtëzohen nga sistemi S/MIME.

en: Please re-enter the passphrase for the new key:
sq: Ju lutemi, rijepni frazëkalimin për kyçin e ri:

en: Please select a file to import.
sq: Ju lutemi, përzgjidhni një kartelë për importim.

en: Please select a file.
sq: Ju lutemi, përzgjidhni një kartelë.

en: Please select the mail headers to search.
sq: Ju lutemi, përzgjidhni krye email-esh për kërkim.

en: Please specify address book name and file to import.
sq: Ju lutemi, përcaktoni emër dhe kartelë libri adresash për t’u importuar.

en: Please specify name for address book.
sq: Ju lutemi, përcaktoni emër për libër adresash.

en: Please specify output directory and LDIF filename to create.
sq: Ju lutemi, tregoni drejtori përfundimi dhe emër kartele LDIF për t’u krijuar.

en: Please specify output directory and file to create.
sq: Ju lutemi, tregoni drejtori përfundimi dhe kartelë për t’u krijuar.

en: Plu_gins...
sq: _Shtojca…

en: Plugin already loaded
sq: Shtojcë tashmë e ngarkuar

en: Plugin is not functional.
sq: Shtojca s’është funksionale.

en: Plugins
sq: Shtojca

en: Popup
sq: Flluskë

en: Popup timeout
sq: Mbarim kohe flluske

en: Port
sq: Portë

en: Port number where clamav daemon is listening
sq: Numër porte ku po përgjon demoni clamav

en: Port of spamd server
sq: Portë shërbyesi spamd

en: Post-pro_cessing...
sq: Pa_s-përpunim…

en: Pre-pr_ocessing...
sq: Pa_ra-përpunim…

en: Precedence
sq: Përparësi

en: Precedence:
sq: Përparësi:

en: Preferences
sq: Parapëlqime

en: Preferences for new account
sq: Parapëlqime për llogari të re

[ctx: Preferences menu item]
en: Send
sq: Dërgim

en: Present main window
sq: Dritarja kryesore e tanishme

en: Press Cancel button to stop archiving
sq: Që të ndalet arkivimi, shtypni butonin Anuloje

en: Press this button to lookup the name of available directory names on the server.
sq: Shtypni këtë buton që të kërkohet te shërbyesi emri i emrave të drejtorive të gatshme.

en: Press this button to test the connection to the server.
sq: Shtypeni këtë buton që të provohet lidhja me shërbyesin.

en: Prev
sq: I mëparshmi

en: Preview
sq: Bëjini Paraparje

en: Previous Page
sq: Faqja e Mëparshme

en: Previous _labeled message
sq: Mesazhi i mëparshëm me e_tiketë

en: Previous _marked message
sq: Mesazhi i _mëparshëm me shenjë

en: Previous line
sq: Rreshti i mëparshëm

en: Previous month
sq: Muaji i mëparshëm

en: Previous ne_w message
sq: Mesazhi i _ri i mëparshëm

en: Previous page
sq: Faqja e mëparshme

en: Previous part
sq: Pjesa e mëparshme

en: Previous team members
sq: Anëtarë të dikurshëm të ekipit

en: Previously opened message
sq: Mesazhi i mëparshëm i hapur

en: Primary key fingerprint:
sq: Shenja gishtash kyçi parësor:

en: Primary passphrase
sq: Frazëkalim parësor

en: Print
sq: Shtype

en: Print Document
sq: Shtype Dokumentin

en: Print images
sq: Shtypni figura

en: Print preview
sq: Paraparje shtypjeje

en: Privacy
sq: Privatësi

en: Privacy _System
sq: _Sistem Privatësie

en: Proceed
sq: Kryeje

en: Process mark
sq: Përpunoje shenjën

en: Process messages on receiving
sq: Përpunoji mesazhet gjatë marrjes

en: Process these mail header fields
sq: Përpuno këto fusha kryesh email-esh

en: Process_ing...
sq: Po përpu_nohet…

en: Processing (%s)...
sq: Po përpunohet (%s)…

en: Processing (%s)...
sq: Po përpunohet (%s)…

en: Processing configuration
sq: Po përpunohet formësimi

en: Processing configuration for folder %s
sq: Po përpunohet formësimi për dosjen %s

en: Processing messages...
sq: Po përpunohen mesazhe…

en: Processing rules to apply after folder rules
sq: Rregulla përpunimi për t’u aplikuar pas rregullash dosjeje

en: Processing rules to apply before folder rules
sq: Rregulla përpunimi për t’u aplikuar para rregullash dosjeje

en: Producer:
sq: Prodhues:

en: Program returns
sq: Programi përgjigjet me

en: Properties
sq: Veti

en: Properties for folder %s
sq: Veti për dosjen %s

en: Protocol
sq: Protokoll

en: Protocol:
sq: Protokoll:

en: Proxy
sq: Ndërmjetës

en: Put deleted messages in
sq: Mesazhet e fshirë vëri te

en: Put draft messages in
sq: Mesazhet skicë vëri te

en: Put into queue folder and send later
sq: Vëre te dosja e radhës së mesazheve dhe dërgoje më vonë

en: Put queued messages in
sq: Mesazhet në radhë vëri te

en: Put sent messages in
sq: Mesazhet e dërguar vëri te

en: Python integration
sq: Integrim Python-i

en: Python scripts
sq: Programthe Python

en: Queue
sq: Radhë

en: Queue it anyway?
sq: Të vihet në radhë, sido qoftë?

en: Queued message header is broken.
sq: Kryet e mesazhit të vënë në radhë janë të dëmtuara.

en: Queued messages
sq: Mesazhe në radhë

en: Quit Claws Mail
sq: Dil nga Claws Mail

en: Quitting
sq: Po dilet

en: Quitting...
sq: Po dilet…

en: Quotation
sq: Citim

en: Quotation mark
sq: Pikëpyetje

en: Quote
sq: Citim

en: Quote format error at line %d.
sq: Gabim formati citimi te rreshti %d.

en: Quotes
sq: Citime

en: RENAME error
sq: gabim urdhri RENAME

en: RSS feed
sq: Prurje RSS

en: RSS news feed
sq: Prurje RSS lajmesh

en: RSSyl folders
sq: Dosje RSSyl

en: RSSyl: Application is exiting, couldn't finish updating feed at '%s'
sq: RSSyl: Programi p mbyllet, s’u përfundua dot përditësimi i prurje te “%s”

en: RSSyl: Couldn't delete old OPML file '%s': %s
sq: RSSyl: S’u fshi dot kartelë OPML e vjetër “%s”: %s

en: RSSyl: Couldn't open file '%s' for feed list exporting: %s
sq: RSSyl: S’u hap dot kartela “%s” për eksportim liste prurjesh: %s

en: RSSyl: Couldn't process feed at '%s'
sq: RSSyl: S’u përpunua dot prurja te “%s”

en: RSSyl: Error during writing feed export file.
sq: RSSyl: Gabim gjatë shkrimit të kartelës së eksportimit të prurjeve.

en: RSSyl: Error fetching feed at '%s': %s
sq: RSSyl: Gabim në sjellje prurjeje te “%s”: %s

en: RSSyl: Error while writing '%s' to feed export list.
sq: RSSyl: Gabim teksa shkruhej “%s” për të sjellë listë eksportimi.

en: RSSyl: Feed update finished: %s
sq: RSSyl: Përditësimi i prurje përfundoi: %s

en: RSSyl: New feed subscribed: '%s' (%s)
sq: RSSyl: U bë pajtim te prurje e re: “%s” (%s)

en: RSSyl: No valid feed found at '%s'
sq: RSSyl: S’u gjet prurje e vlefshme te “%s”

en: RSSyl: Possibly invalid feed without title at %s.
sq: RSSyl: Ka mundësi prurje e pavlefshme, pa titull te %s.

en: RSSyl: Subscribing new feed: %s
sq: RSSyl: Po bëhet pajtim te prurje e re: %s

en: RSSyl: Updating feed: %s
sq: RSSyl: Po përditësohet prurje: %s

en: R_ebuild folder tree
sq: _Rikrijo pemë dosjeje

en: R_efresh recursively
sq: Rifres_koji në mënyrë rekursive

en: R_ename
sq: _Riemërtojeni

en: R_un processing rules
sq: _Xhiro rregulla përpunimi

en: Re-_edit
sq: _Ripërpunojeni

en: Re-check message when changing dictionary
sq: Rikontrolloje mesazhin, kur ndryshohet fjalor

en: Re-edit
sq: Ripërpunojeni

en: Re_vert
sq: _Prapaktheji

en: Read
sq: Të lexuar

en: Real URL:
sq: URL e Njëmendtë:

en: Really delete the address(es)?
sq: Të fshihet vërtet adresa(t)?

en: Really delete the group(s)?
    The addresses it contains will not be lost.
sq: Të fshihet grupi(et) vërtet?
    Adresat që përmban, do të humbin.

en: Really remove the feed tree `%s' ?
sq: Të hiqet vërtet pema e prurjeve “%s”

en: Really remove the mailbox '%s'?
    (The messages are NOT deleted from the disk)
sq: Të lëvizet vërtet kutia postare “%s”?
    (Mesazhet NUK fshihen nga disku)

en: Really unsubscribe newsgroup '%s'?
sq: Të shpajtoheni vërtet nga grupi i lajmeve “%s”?

en: Rebuild folder tree
sq: Rikrijo pemë dosjeje

en: Rebuilding folder tree...
sq: Po rikrijohet pemë dosjeje…

en: Rebuilding the folder tree will remove local caches. Do you want to continue?
sq: Rikrijimi i pemës së dosjes do të heqë fshehtina vendore. Doni të vazhdohet?

en: Recei_ve
sq: _Merr

en: Receive
sq: Marrje

en: Receive Mail from all Accounts
sq: Merr Postë nga krejt Llogaritë

en: Receive Mail from current Account
sq: Merr Postë nga krejt Llogaria e tanishme

en: Receive Mail from selected Account
sq: Merr Postë nga Llogaria e përzgjedhur

en: Receive server
sq: Shërbyes marrë

en: Receive size limit
sq: Kufi madhësie marrjesh

en: Received
sq: Marrë

en: Received messages: %d
sq: Mesazhe të marrë: %d

en: Received:
sq: Marrë:

en: Receiving
sq: Marrje

en: Receiving mail
sq: Marrje poste

en: Recipient
sq: Marrës

en: Recipient is not set.
sq: S’është caktuar marrës.

en: Recipient is not specified.
sq: S’është treguar marrës.

en: Records Imported:
sq: Zëra të Importuar:

en: Recursive
sq: Rekursiv

en: Red
sq: E kuqe

en: Redirec_t
sq: _Ridrejtoje

en: Redirect
sq: Ridrejtoje

en: Redirect to a user provided URL
sq: Bëj ridrejtim për te një URL e dhënë nga përdoruesi

en: References
sq: Referenca

en: References:
sq: Referenca:

en: Refresh
sq: Rifreskoje

en: Refresh all feeds
sq: Rifresko krejt prurjet

en: Refresh all feeds on start-up
sq: Rifresko krejt prurjet gjatë nisjes

en: Refresh interval
sq: Interval rifreskimi

en: Refreshing
sq: Po rifreskohet

en: Register Claws' calendar in XFCE's Orage clock
sq: Regjistro kalendarin e Claws-it te sahati Orage i XFCE-së

en: Register D-Bus calendar server interface to export Claws Mail's calendar
sq: Regjistro ndërfaqe D-Bus shërbyesi kalendari për të eksportuar kalendar Claws Mail-i

en: Regular expression (regexp) error:
    %s
sq: Gabim shprehjeje të rregullt (regexp):
    %s

en: Relative DN
sq: DN Relative

en: Remarks
sq: Shënime

en: Remember password for this session
sq: Mbaj mend fjalëkalimin për këtë sesion

en: Remember this
sq: Mbaje mend këtë

en: Remind me in %d minute | Remind me in %d minutes
sq[0]: Kujtoma pas %d minute
sq[1]: Kujtoma pas %d minutash

en: Reminders
sq: Kujtues

en: Remo_ve references
sq: _Hiq referenca

en: Remote Host
sq: Strehë e Largët

en: Remote content loading is disabled.
sq: Ngarkimi i lëndës së largët është çaktivizuar.

en: Remote resources
sq: Burime të largëta

en: Remove
sq: Hiqe

en: Remove _mailbox...
sq: Hiqni _kuti postare…

en: Remove after
sq: Hiqe pas

en: Remove attachments
sq: Hiqi bashkëngjitjet

en: Remove attachments...
sq: Hiqni bashkëngjitje…

en: Remove feed tree
sq: Hiqe pemën e prurjeve

en: Remove mailbox
sq: Hiqe kutinë postare

en: Remove messages on server when received
sq: Hiqi mesazhet në shërbyes, kur merren

en: Remove older messages bodies
sq: Hiq lëndë mesazhesh të vjetër

en: Remove theme '%s'
sq: Hiqe temën “%s”

en: Remove tree
sq: Hiqe pemën

en: Removed lines
sq: Rreshta të hequr

en: Removing theme directory failed.
sq: S’u arrit të hiqej drejtori teme.

en: Rena_me...
sq: Rie_mërtojeni…

en: Rename
sq: Riemërtojeni

en: Rename folder
sq: Riemërtoni dosjen

en: Rename newsgroup folder
sq: Riemërtoni dosje grupi lajmesh

en: Render HTML messages as text
sq: Mesazhet HTML vizatoji si tekst

en: Render HTML-only messages with plugin if possible
sq: Vizato mesazhe “vetëm HTML” me shtojcën, nëse është e mundur

en: Render embedded objects using plugins
sq: Vizatoji objekte të trupëzuar duke përdorur shtojca

en: Render objects using plugins
sq: Vizatoji objektet duke përdorur shtojca

en: Repl_y to
sq: Përgjigjuni _te

en: Replace "%s" with:
sq: Zëvendësoje “%s” me:

en: Replace sig.
sq: Zëvendëso nënshk.

en: Replace signature
sq: Zëvendësoni nënshkrim

en: Replace the selected action in list with the action above
sq: Zëvendëso veprimin e përzgjedhur në listë me veprimin më sipër

en: Replace the selected rule in list with the rule above
sq: Zëvendësoje rregullin e përzgjedhur te lista me rregullin më sipër

en: Replace the selected template in list with the template above
sq: Zëvendësoje gjedhen e përzgjedhur te lista me gjedhen më sipër

en: Replace unknown word
sq: Zëvendëso fjalë të panjohur

en: Replace with...
sq: Zëvendësoje me…

en: Replied
sq: Me përgjigje

en: Replied - click to see reply
sq: Me përgjigje - klikoni që të shihni përgjigje

en: Replied but also forwarded - click to see reply
sq: Me përgjigje, por edhe i përcjellë - klikoni që të shihni përgjigje

en: Replied messages: %d
sq: Mesazhe me përgjigje: %d

en: Replied:
sq: Me përgjigje:

en: Reply
sq: Përgjigjuni

en: Reply _mode
sq: _Mënyrë përgjigjeje

en: Reply anyway
sq: Përgjigjuni, sido qoftë

en: Reply button invokes mailing list reply
sq: Butoni “Përgjigjuni” prodhon përgjigje në listë postimesh

en: Reply to All
sq: Përgjigjuni të Tërëve

en: Reply to All options
sq: Mundësi për “Përgjigjuni të Tërëve”

en: Reply to Mailing-list
sq: Përgjigjuni Liste Postimesh

en: Reply to Mailing-list options
sq: Mundësi për “Përgjigjuni Liste Postimesh”

en: Reply to Message
sq: Përgjigjuni Mesazhit

en: Reply to Message options
sq: Mundësi për “Përgjigjuni Mesazhit”

en: Reply to Sender
sq: Përgjigjuni Dërguesit

en: Reply to Sender options
sq: Mundësi për “Përgjigjuni Dërguesit”

en: Reply will quote by default
sq: Si parazgjedhje, përgjigju me citim

en: Reply without _quote
sq: Përgjigjuni pa _citim

en: Reply-To
sq: Përgjigjuni-Te

en: Reply-To:
sq: Përgjigjuni-Për:

en: Replying
sq: Përgjigje

en: Report spam online...
sq: Raportoni të padëshiruar në internet…

en: Reporting spam...
sq: Po raportohen të padëshiruar…

en: Request Return Receipt
sq: Kërko Kthim Dëftese

en: Request timeout
sq: Mbarim kohe për kërkesën

en: Require STARTTLS
sq: Lyp STARTTLS

en: Required APOP timestamp not found in greeting
sq: S’u gjet vulë kohore e domosdoshme APOP në përshëndetje

en: Resend
sq: Ridërgoje

en: Resent-Bcc
sq: Ridërguar-Bcc

en: Resent-Bcc:
sq: Ridërguar-Bcc:

en: Resent-Cc
sq: Ridërguar-Cc

en: Resent-Cc:
sq: Ridërguar-Cc:

en: Resent-Date
sq: Datë-Ridërgimi

en: Resent-Date:
sq: Datë-Ridërgimi:

en: Resent-From
sq: Ridërguar-Nga

en: Resent-From:
sq: Ridërguar-Nga:

en: Resent-Message-ID
sq: ID-Mesazhi-të-Ridërguar

en: Resent-Message-ID:
sq: ID-Mesazhi-të-Ridërguar:

en: Resent-Sender
sq: Dërgues-Ridërgimi

en: Resent-Sender:
sq: Dërgues-Ridërgimi:

en: Resent-To
sq: Ridërguar-Për

en: Resent-To:
sq: Ridërguar-Për:

en: Reset _zoom
sq: Zeroje _zoom-in

en: Reset color label
sq: Ricakto etiketë ngjyre

en: Reset to default
sq: Riktheji te parazgjedhjet

en: Resize attached images by default
sq: Si parazgjedhje, ripërmaso figurat e bashkëngjitura

en: Resource
sq: Burim

en: Restrict the log window to
sq: Dritaren e regjistrimit kufizoje në

en: Result
sq: Përfundim

en: Retrieving
sq: Po merren

en: Retrieving (%d message (%s) received) | Retrieving (%d messages (%s) received)
sq[0]: Po merret (%d mesazh (%s) i marrë)
sq[1]: Po merret (%d mesazhe (%s) të marrë)

en: Retrieving message (%d / %d) (%s / %s)
sq: Po merret mesazh (%d / %d) (%s / %s)

en: Retrieving messages from %s (%s)...
sq: Po merren mesazhe nga %s (%s)…

en: Retrieving new messages
sq: Po merren mesazhe të rinj

en: Return Receipt Notification
sq: Njoftim Fature Kthimi

en: Return-Path
sq: Shteg-Kthimi

en: Return-Path:
sq: Shteg-Kthimi:

en: Return-Receipt-To
sq: Kthim-Dëftese-Për

en: Return-Receipt-To:
sq: Kthim-Dëftese-Për:

en: Revert script
sq: Prapaktheje programthin

en: Reverting...
sq: Po prapakthehen…

en: Revoked
sq: I shfuqizuar

en: Revoked certificate
sq: Dëshmi e shfuqizuar

en: Revoked key uid "%s"
sq: Uid kyçi të shfuqizuar “%s”

en: Room
sq: Dhomë

en: Rotate Left
sq: Rrotulloje Majtas

en: Rotate Right
sq: Rrotulloje Djathtas

en: Rule
sq: Rregull

en: Run Processing rules at start-up
sq: Xhiro “Rregulla përpunimi”, gjatë nisjes

en: Run Processing rules when opening
sq: Xhiro “Rregulla përpunimi”, kur hapet

en: Run binary
sq: Xhiroje dyorin

en: Run command
sq: Xhiro urdhër

en: Run folder pr_ocessing rules
sq: Xhiro rregulla _përpunimi dosjeje

en: Run folder processing rules
sq: Xhiro rregulla përpunimi dosjeje

en: Run proc. rules
sq: Xhiro rregulla përpunimi

en: Run processing rules before marking all messages in a folder as read or unread
sq: Para se t’u vihet shenjë krejt mesazheve në një dosje si të lexuar, apo të palexuar, xhiro rregulla përpunimi

en: SASL error
sq: Gabim SASL

en: SEARCH error
sq: gabim urdhri SEARCH

en: SELECT error
sq: gabim urdhri SELECT

en: SMTP Authentication (SMTP AUTH)
sq: Mirëfilltësim SMTP (SMTP AUTH)

en: SMTP password cannot contain a newline character.
sq: Fjalëkalimi SMTP s’mund të përmbajë një shenjë rreshti të ri.

en: SMTP password:
sq: Fjalëkalim SMTP:

en: SMTP port
sq: Portë SMTP

en: SMTP server (send)
sq: Shërbyes SMTP (dërgim)

en: SMTP server address:
sq: Adresë shërbyesi SMTP:

en: SMTP server is not entered.
sq: S’është dhënë shërbyes SMTP.

en: SMTP user ID cannot contain a newline character.
sq: ID-ja e përdoruesit SMPT s’mund të përmbajë një shenjë rreshti të ri.

en: SMTP username:
sq: Emër përdoruesi SMTP:

en: STARTTLS error
sq: Gabim STARTTLS

en: STARTTLS failed
sq: STARTTLS dështoi

en: STATUS error
sq: gabim urdhri STATUS

en: STORE error
sq: gabim urdhri STORE

en: SUBSCRIBE error
sq: gabim urdhri SUBSCRIBE

en: SVG rendering
sq: Vizatim SVG

en: S_end
sq: _Dërgoje

en: S_mall screen
sq: Ekran i _vogël

en: S_ubject:
sq: Subjekt:

en: S_ubscriptions
sq: _Pajtime

en: Safer
sq: Më e sigurt

en: Safer mode asks the OS to write metadata to disk directly;
    it avoids data loss after crashes but can take some time.
sq: Mënyra më e parrezik i kërkon OS-it të shkruajë
    drejtpërdrejt tejtëdhënat në disk;
    kjo shmang humbje të dhënash pas vithisjesh,
    por mund të dojë pak kohë.

en: Sample popup window
sq: Shembull dritareje flluskë

en: Saturday
sq: E shtunë

en: Save & Send
sq: Ruaje & Dërgoje

en: Save (X-)Face in address book if possible
sq: Ruaje (X-)Face në libër adresash, nëse është e mundur

en: Save Face in address book if possible
sq: Ruaje Face në libër adresash, nëse është e mundur

en: Save Image As
sq: Ruaje Figurën Si

en: Save Message to
sq: Ruaje Mesazhin te

en: Save _all...
sq: Ruaji _krejt…

en: Save all attachments...
sq: Ruajini krejt bashkëngjitjet…

en: Save as
sq: Ruaje si

en: Save attachments with chmod
sq: Ruaji bashkëngjitjet me chmod

en: Save changes
sq: Ruaji ndryshimet

en: Save copy of outgoing messages to this folder instead of Sent
sq: Ruaj te kjo dosje kopje të mesazheve që dërgohen, në vend se te “Të dërguar”

en: Save crash information
sq: Ruaj hollësi vithisjeje

en: Save infected mail in
sq: Postën e infektuar ruaje në

en: Save mail that contains viruses
sq: Ruaje postën që përmban viruse

en: Save sent encrypted messages as clear text
sq: Mesazhet e fshehtëzuar të dërguar, ruaji si tekst i lexueshëm

en: Save sent messages
sq: Ruaji mesazhet e dërguar

en: Save spam in
sq: Të padëshiruarit ruaji te

en: Save spam in...
sq: Të padëshiruarit ruaji te…

en: Save to draft folder
sq: Ruaje te dosje skicash

en: Save...
sq: Ruajeni…

en: Saved TLS certificates
sq: Dëshmi TLS të ruajtura

en: Saving mail on disk
sq: Ruajte poste në disk

en: Saving...
sq: Po ruhet…

en: Scan for new mail
sq: Kontrollo për postë të re

en: Scanning
    Clamd does not respond to ping.
    Is clamd running?
sq: Po skanohet
    Clamd s’i përgjigjet pingut.
    A po punon clamd?

en: Scanning
    No socket information.
    Antivirus disabled.
sq: Po skanohet
    S’ka informacion socket-i.
    Antivirusi u çaktivizua.

en: Scanning error:
    %s
sq: Gabim kontrolli:
    %s

en: Scanning folder %s%c%s...
sq: Po kontrollohet dosje %s%c%s…

en: Scanning folder %s...
sq: Po kontrollohet dosja %s…

en: Scanning folder %s/%s...
sq: Po kontrollohet dosja %s/%s…

en: Scanning folder (%s)...
sq: Po kontrollohet dosja (%s)…

en: Scanning folder tree...
sq: Po skanohet pemë dosjeje…

en: Scope:
sq: Fushëveprim:

en: Score
sq: Vlerësim

en: Score is
sq: Vlerësimi është

en: Score is not set
sq: S’është caktuar vlerësim

en: Script saved successfully.
sq: Programthi u ruajt me sukses.

en: Scroll
sq: Rrëshqitje

en: Search
sq: Kërko

en: Search '%s'
sq: Kërko për “%s”

en: Search Attributes
sq: Atribute Kërkimi

en: Search Base
sq: Bazë Kërkimi

en: Search failed
sq: Kërkimi dështoi

en: Search failed due to server error.
sq: Kërkimi dështoi, për shkak të një gabimi shërbyesi.

en: Search finished
sq: Kërkimi përfundoi

en: Search messages
sq: Kërko te mesazhet

en: Search pattern is not set.
sq: S’është ujdisur rregullsi kërkimi.

en: Search recursively
sq: Kërko në mënyrë rekursive

en: Search string not found.
sq: S’u gjet varg kërkimi.

en: Searches for names and addresses can be performed either using "begins-with" or "contains" search term. Check this option to perform a "contains" search; this type of search usually takes longer to complete. Note that for performance reasons, address completion uses "begins-with" for all searches against other address interfaces.
sq: Kërkimet për emra dhe adresa mund të kryhen ose duke përdorur “fillon-me”, ose “përmban”, për termin e kërkimit. I vini shenjë kësaj mundësie, për të kryer një kërkim me “përmban”; zakonisht, plotësimi i këtij kërkimi zgjat më shumë. Kini parasysh se për arsye funksionimi, plotësimi i adresave përdor “fillon-me”, për krejt kërkimet ndaj ndërfaqesh të tjera adresash.

en: Searching in %s...
sq: Po kërkohet në %s…

en: Secret key not found (%s)
sq: S’u gjet kyç i fshehtë (%s)

en: Secret key specification is ambiguous
sq: Specifikimi për kyç të fshehtë është i dykuptimtë

en: Security and privacy
sq: Siguri dhe privatësi

en: Seen
sq: Parë

en: Seen:
sq: Parë:

en: Select
sq: Përzgjidhni

en: Select Address Book Folder
sq: Përzgjidhni Dosje Libri Adresash

en: Select All
sq: Përzgjidhe Krejt

en: Select GnuPG executable
sq: Përzgjidhni të ekzekutueshëm GnuPG

en: Select HTML output file
sq: Përzgjidhni kartelë përfundim HTML

en: Select JPilot File
sq: Përzgjidhni Kartelë JPilot

en: Select Keys
sq: Përzgjidhni Kyçe

en: Select LDIF File
sq: Përzgjidhni Kartelë LDIF

en: Select LDIF output file
sq: Përzgjidhni kartelë përfundim LDIF

en: Select MUTT File
sq: Përzgjidhni Kartelë MUTT

en: Select OAuth2 Email Service Provider
sq: Përzgjidhni Furnizues Shërbimi OAuth2 Email-i

en: Select Pine File
sq: Përzgjidhni Kartelë Pine

en: Select _all
sq: Përzgjidhi _krejt

en: Select _thread
sq: Përzgjidhni _rrjedhë

en: Select account
sq: Përzgjidhni llogari

en: Select an OPML file
sq: Përzgjidhni një kartelë OPML

en: Select and rename LDIF field names to import.
sq: Përzgjidhni dhe riemërtoni emra fushash LDIF për importim.

en: Select certificate file
sq: Përzgjidhni kartelë dëshmie

en: Select columns to be displayed in the folder list. You can modify
    the order by using the Up / Down buttons or by dragging the items.
sq: Përzgjidhni shtylla për shfaqje te lista e mesazheve. Radhën
    mund ta ndryshoni duke përdorur butonat Sipër / Poshtë,
    ose duke i tërhequr objektet.

en: Select columns to be displayed in the message list. You can modify
    the order by using the Up / Down buttons or by dragging the items.
sq: Përzgjidhni shtylla për t’u shfaqur te lista e mesazheve. Radhën
    mund ta ndryshoni duke përdorur butonat Sipër / Poshtë, ose
    duke i tërhequr objektet.

en: Select command
sq: Përzgjidhni urdhër

en: Select cookies file
sq: Përzgjidhni kartelë cookie-sh

en: Select destination folder
sq: Përzgjidhni dosje vendmbërritje

en: Select emails before a certain date
    Date must comply to ISO-8601 [YYYY-MM-DD]
sq: Përzgjidhni email-e para një date të caktuar
    Data duhet të jetë në formatin ISO-8601 [VVVV-MM-DD]

en: Select exporting file
sq: Përzgjidhni kartelë eksportimi

en: Select file
sq: Përzgjidhni kartelë

en: Select file name for archive [suffix should reflect archive like .tgz]
sq: Përzgjidhni emër kartelë për arkivin [prapashtesa duhet të pasqyrojë arkiv, bie fjala .tgz]

en: Select folder
sq: Përzgjidhni dosje

en: Select folder to archive
sq: Përzgjidhni dosje ku të arkivohet

en: Select folder to copy folder '%s' to
sq: Përzgjidhni dosje ku të kopjohet dosja “%s”

en: Select folder to copy selected message to | Select folder to copy selected messages to
sq[0]: Përzgjidhni dosje ku të kopjohet mesazhi i përzgjedhur
sq[1]: Përzgjidhni dosje ku të kopjohen mesazhet e përzgjedhur

en: Select folder to export
sq: Përzgjidhni dosje për t’u eksportuar

en: Select folder to go to
sq: Përzgjidhni dosje ku të kalohet

en: Select folder to import to
sq: Përzgjidhni dosje ku të importohet

en: Select folder to move folder '%s' to
sq: Përzgjidhni dosje ku të kalohet dosja “%s”

en: Select folder to move selected message to | Select folder to move selected messages to
sq[0]: Përzgjidhni dosje ku të kalohet mesazhi i përzgjedhur
sq[1]: Përzgjidhni dosje ku të kalohen mesazhet e përzgjedhur

en: Select folder to save spam to
sq: Përzgjidhni dosje ku të ruhen mesazhe të padëshiruar

en: Select folder to store infected messages in
sq: Përzgjidhni dosje ku të depozitohen mesazhet e infektuar

en: Select folder(s)
sq: Përzgjidhni dosje()

en: Select folders...
sq: Përzgjidhni dosje…

en: Select for Import
sq: Përzgjidhni për Importim

en: Select importing file
sq: Përzgjidhni kartelë importimi

en: Select key by your email address
sq: Përzgjidhni kyç sipas adresës tuaj email

en: Select mails before
sq: Përzgjidhni mesazhe para

en: Select newsgroups for subscription:
sq: Përzgjidhni grupe lajmesh për pajtim:

en: Select preset keyboard shortcuts:
sq: Përzgjidhni shkurtore tastiere të paracaktuara:

en: Select signature file
sq: Përzgjidhni kartelë nënshkrimi

en: Select stylesheet
sq: Përzgjidhni fletëstil

en: Select stylesheet and formatting.
sq: Përzgjidhni fletëstil dhe formatim.

en: Select the HTML part of multipart messages
sq: Përzgjidh pjesën HTML të mesazheve me shumë pjesë

en: Select the HTML part of multipart/alternative messages
sq: Përzgjidhni pjesën HTML të mesazheve me shumë pjesë/alternativë

en: Select the LDIF field for import into the address book.
sq: Përzgjidhni kartelën LDIF për importim te një libër adresash.

en: Select the LDIF file to import.
sq: Përzgjidhni kartelë LDIF për importim.

en: Select the Plugins to load
sq: Përzgjidhni Shtojcat për t’u ngarkuar

en: Select the folder where you want to save the sent message
sq: Përzgjidhni dosjen ku doni të ruhet mesazhi i dërguar

en: Select the level of detail of the logging.
    Choose Low to see when rules are applied, which conditions match or don't match and what actions are performed.
    Choose Medium to see more details about the message that is being processed, and why rules are skipped.
    Choose High to explicitly show the reason why all rules are processed or skipped, and why all conditions are matched or not matched.
    Caution: the higher the level, the greater the impact on performance.
sq: Përzgjidhni shkallën e hollësive të regjistrimit.
    Zgjidhni “E ulët”, për të parë kur aplikohen rregullat, cilat kushte patën ose s’patën përputhje dhe cilat veprime u kryen.
    Zgjidhni “Mesatare“, për të parë më tepër hollësi rreth mesazheve që po përpunohen dhe pse po anashkalohen rregulla.
    Zgjidhni “E lartë”, që të shfaqet shprehimisht arsyeja pse po zbatohet apo anashkalohet secili prej rregullave dhe pse ka, ose s’ka përputhje për secilin nga kushtet.
    Kujdes: sa e lartë shkalla, aq më i madh ndikimi te funksionimi.

en: Select theme folder
sq: Përzgjidhni dosje teme

en: Select vCard File
sq: Përzgjidhni Kartelë vCard

en: Select...
sq: Përzgjidhni…

en: Selected Action already set.
    Please choose another Action from List
sq: Veprimi i Përzgjedhur i ujdisur tashmë.
    Ju lutemi, përzgjidhni tjetër Veprim nga Lista

en: Selected SMTP AUTH method not available
sq: Metoda e përzgjedhur për AUTH SMTP s’gjendet

en: Selected Sieve auth method not available
sq: Metoda Sieve e përzgjedhur për mirëfilltësim s’gjendet

en: Selected account isn't NNTP: Posting is impossible.
sq: Llogaria e përzgjedhur s’është NNTP: Postimi është i pamundur.

en: Selection options
sq: Mundësi përzgjedhjesh

en: Selector
sq: Përzgjedhës

en: Self-signed certificate
sq: Dëshmi e vetë-nënshkruar

en: Send
sq: Dërgoje

en: Send (SMTP)
sq: Dërgim (SMTP)

en: Send Message
sq: Dërgoni Mesazh

en: Send Queued Messages
sq: Dërgo Mesazhet Prej Radhës

en: Send _later
sq: Dërgoje më _vonë

en: Send _queue...
sq: Dërgo mesazhet e _radhës…

en: Send a notification to the attendees
sq: Dërgoju pjesëmarrësve një njoftim

en: Send account mail address in Message-ID
sq: Dërgo adresë email llogarie në Message-ID

en: Send all queued messages?
sq: Të dërgohen krejt mesazhet nga radha?

en: Send anyway
sq: Dërgoje, sido qoftë

en: Send as-is
sq: Dërgoje siç është

en: Send it anyway?
sq: Të dërgohet, sido qoftë?

en: Send later
sq: Dërgoje më vonë

en: Send queued messages
sq: Dërgo mesazhet nga radha

en: Send receipt
sq: Dërgo dëftesë

en: Send safely
sq: Dërgoje të siguruar

en: Send to...
sq: Dërgoje te…

en: Sender
sq: Dërguesit

en: Sender address to be used
sq: Adresë dërguesi për t’u përdorur

en: Sender:
sq: Dërgues:

en: Sending
sq: Dërgim

en: Sending DATA...
sq: Po dërgohen TË DHËNA…

en: Sending EHLO...
sq: Po dërgohet EHLO…

en: Sending HELO...
sq: Po dërgohet HELO…

en: Sending MAIL FROM...
sq: Po dërgohet MAIL FROM…

en: Sending RCPT TO...
sq: Po dërgohet RCPT TO…

en: Sending mail
sq: Dërgim poste

en: Sending message
sq: Po dërgohet mesazhi

en: Sending message (%d / %d bytes)
sq: Po dërgohet mesazhi (%d / %d bajte)

en: Sending message using command: %s
sq: Po dërgohet mesazhi duke përdorur urdhrin: %s

en: Sending message...
sq: Po dërgohet mesazhi…

en: Sending to %d recipients. %s
sq: Po dërgohet për %d marrës. %s

en: Sent
sq: Të dërguar

en: Separator
sq: Ndarës

en: September
sq: Shtator

en: Server
sq: Shërbyes

en: Server Name:
sq: Emër Shërbyesi:

en: Server address:
sq: Adresë shërbyesi:

en: Server for receiving
sq: Shërbyes për marrje

en: Server information
sq: Hollësi shërbyesi

en: Server logins are disabled.
sq: Kredencialet për te shërbyesi janë çaktivizuar.

en: Server name
sq: Emër shërbyesi

en: Server port
sq: Portë shërbyesi

en: Server requires STARTTLS to log in.
sq: Shërbyesi lyp STARTTLS që të bëhet hyrja.

en: Server type:
sq: Lloj shërbyesi:

en: Session statistics
sq: Statistika sesioni

en: Session timed out. You may be able to recover by increasing the timeout value in Preferences/Other/Miscellaneous.
sq: Sesionit i mbaroi koha. Mund të jeni në gjendje ta riktheni duke rritur vlerën për mbarim kohe, që nga Parapëlqime/Tjetër/Të ndryshme.

en: Session timeout
sq: Mbarim kohe sesioni

en: Set Displayed columns
sq: Caktoni shtylla të Shfaqura

en: Set as default
sq: Caktojeni si parazgjedhje

en: Set as default client
sq: Vëre si klient parazgjedhje

en: Set color label
sq: Cakto etiketë ngjyre

en: Set displayed _columns
sq: Ujdisni sh_tylla të shfaqura

en: Set feed properties
sq: Ujdisni veti prurjeje

en: Set label for 'color %d'
sq: Caktoni etiketë për “ngjyrë %d”

en: Set mailbox order
sq: Ujdisni radhë kutish postare

en: Set message selection when entering a folder
sq: Caktoni përzgjedhje mesazhesh, kur hyhet në një dosje

en: Set popup window width and position
sq: Caktoni gjerësi dhe pozicion dritareje flluske

en: Set score
sq: Caktojini vlerësim

en: Set to -1 to fetch all comments
sq: Vëreni si -1, që të sillen krejt komentet

en: Set to 0 to disable automatic refreshing for this feed
sq: Që të çaktivizohet rifreskimi i automatizuar për këtë prurje, vëreni 00

en: Set to 0 to use global socket I/O timeout. Maximum value must be also less than global socket I/O timeout.
sq: Që të përdore kohëmbarim global I/O socket-i, vëreni si 0. Edhe vlera maksimum duhet të jetë më pak se kohëmbarim global I/O socket-i.

en: Set window manager urgency hint when new messages exist
sq: Caktoni ndihmëz urgjence përgjegjësi dritaresh, kur ka mesazhe të rinj

en: Set window manager urgency hint when unread messages exist
sq: Caktoni ndihmëz urgjence përgjegjësi dritaresh, kur ka mesazhe të palexuar

en: Setting folder info...
sq: Po ujdisen hollësi dosjeje…

en: Setting summary from message data...
sq: Po ujdiset përmbledhje nga të dhëna mesazhesh…

en: Setting to '0' will store the passphrase for the whole session
sq: Vënia si '0' do ta ruajë frazëkalimin për krejt sesionin

en: Shell command
sq: Urdhër shelli

en: Should configuration be done automatic or manual
sq: Formësimi duhet bërë dorazi, apo në mënyrë të automatizuar

en: Show
sq: Shfaqe

en: Show "no unread (or new) message" dialog
sq: Shfaq dialog “pa mesazh të palexuar (ose të ri)” dialog

en: Show Python console...
sq: Shfaq konsolë Python…

en: Show Trayicon Notifications
sq: Shfaq Njoftime Paneli

en: Show _ruler
sq: Shfaq _vizore

en: Show all %s.
sq: Shfaqi krejt %s.

en: Show all _headers
sq: Shfaqi krejt _kryet

en: Show all unspecified headers
sq: Shfaqi krejt kryet e paspecifikuara

en: Show attachment descriptions (rather than names)
sq: Shfaq përshkrime bashkëngjitjeje (në vend se emra)

en: Show banner
sq: Shfaq banderolë

en: Show duplicates in different books
sq: Shfaq përsëdytje në libra të ndryshëm

en: Show duplicates in the same book
sq: Shfaq përsëdytje në të njëjtin libër

en: Show error dialog on receive error
sq: Shfaq dialog gabimi gjatë gabimi në marrje

en: Show information on configuring actions
sq: Shfaq hollësi rreth formësimi veprimesh

en: Show information on configuring templates
sq: Shfaq hollësi rreth formësimi gjedhesh

en: Show only subscribed _folders
sq: Shfaq vetëm _dosje me pajtim

en: Show only subscribed folders
sq: Shfaq vetëm dosje me pajtim

en: Show or hi_de
sq: Shfaq, ose _fshih

en: Show password
sq: Shfaqe fjalëkalimin

en: Show receive dialog
sq: Shfaq dialog marrjeje

en: Show send dialog
sq: Shfaq dialog dërgimi

en: Show subscribed folders only
sq: Shfaq vetëm dosje me pajtim

en: Show this message next time
sq: Shfaqe këtë mesazh herës tjetër

en: Show tooltips
sq: Shfaq ndihmëza

en: Shows a warning when sending or queueing a message and a reference to one or more keywords is found in the message text.
sq: Shfaq një sinjalizim, kur dërgohet, apo vihet në radhë për dërgim, një mesazh dhe te teksti i mesazhit është gjetur një referencë te një, ose më tepër, fjalëkyçe.

en: Si_gn
sq: _Nënshkruaje

en: Sieve server is not entered.
sq: S’u dha shërbyes Sieve.

en: Sieve server must not contain a space.
sq: Shërbyesi Sieve s’duhet të përmbajë hapësirë.

en: Sieve: retrying auth
sq: Sieve: po riprovohet mirëfilltësimi

en: Sign
sq: Nënshkruajeni

en: Sign key
sq: Kyç nënshkrimesh

en: Signature
sq: Nënshkrim

en: Signature made on %s using %s key ID %s
sq: Nënshkrim i bërë më %s duke përdorur %s ID kyçi %s

en: Signature separator
sq: Ndarës nënshkrimi

en: Signature status:
sq: Gjendje nënshkrimi:

en: Signature status: %s
sq: Gjendje nënshkrimi: %s

en: Signatures
sq: Nënshkrime

en: Signed
sq: Të nënshkruar

en: Signed, has attachment(s)
sq: I nënshkruar, ka bashkëngjitje()

en: Signer
sq: Nënshkrues

en: Simplified Chinese (GB18030)
sq: Kineze e Thjeshtuar (GB18030)

en: Simplified Chinese (GB2312)
sq: Kineze e Thjeshtuar (GB2312)

en: Simplified Chinese (GBK)
sq: Kineze e Thjeshtuar (GBK)

en: Simplify Subject RegExp
sq: Thjeshto RegExp Subjekti

en: Size
sq: Madhësi

en: Size is
sq: Madhësia është

en: Size of image cache in megabytes
sq: Madhësi fshehtine figurash në megabajte

en: Size:
sq: Madhësi:

en: Skip folder when searching for unread or new messages
sq: Anashkaloje dosjen, kur kërkohet për mesazhe të palexuar, apo të rinj

en: Skip these rules
sq: Anashkaloji këto rregulla

en: Sky blue
sq: E kaltër

en: Small
sq: Të vogla

en: Smooth scroll
sq: Rrëshqitje e butë

en: Socket I/O timeout
sq: Mbarim kohe I/O socket-i

en: Socket IO timeout.
sq: Mbarim kohe socket-i IO.

en: Socket communication with an external editor is only available on X11.
sq: Komunikimi me socket-i me një përpunues të jashtëm është i përdorshëm vetëm nën X11.

en: Socket error on connection to %s:%d.
sq: Gabim socket-i në lidhje me %s:%d.

en: Socket error.
sq: Gabim socket-i.

en: Socket read error
sq: Gabim leximi socket-i

en: Socket write error
sq: Gabim shkrimi socket-i

en: Some composing windows are open.
    Please close all the composing windows before editing accounts.
sq: Disa dritare hartimi janë të hapura.
    Ju lutemi, mbyllni krejt dritaret e hartimit, para se të përpunohen llogari.

en: Some error(s) happened. Click here to view log.
sq: Ndodhi ndonjë gabim(e). Klikoni këtu që të shihni regjistrin.

en: Some errors occurred while sending queued messages.
sq: Ndodhën disa gabime teksa dërgoheshin mesazhet nga radha.

en: Some errors occurred while sending queued messages:
    %s
sq: Ndodhën disa gabime teksa dërgoheshin mesazhet nga radha
    %s

en: Some marks are left. Process them?
sq: Janë lënë disa shenja. Të përpunohen?

en: Some uninitialized data prevents from starting
    the archiving process:
    %s%s
sq: Disa të dhëna të pabëra gati pengojnë
    fillimin e procesit të arkivimit:
    %s%s

en: Some unsent messages are queued. Exit now?
sq: Disa mesazhe të padërguar janë vënë në radhë. Të dilet tani?

en: Something went wrong during search. Please check your logs.
sq: Diç shkoi ters gjatë kërkimit. Ju lutemi, shihni te regjistrat tuaj.

en: Sort by
sq: Renditi sipas

en: Sorting summary...
sq: Po renditet përmbledhje…

en: Source URL
sq: URL Burimi

en: Source and destination are the same.
sq: Burimi dhe vendmbërritja janë të njëjtë.

en: Source folder can't be left empty.
sq: Dosja burim s’mund të lihet e zbrazët.

en: Source folder:
sq: Dosje burim:

en: Source of the message
sq: Burim i mesazhit

en: Sources
sq: Burime

en: Spam
sq: Të padëshiruar

en: Spam detection
sq: Pikasje të padëshiruarish

en: Spam learning
sq: Të mësuar të padëshiruarish

en: Spam messages: %d
sq: Mesazhe të padëshiruar: %d

en: Spam reporting
sq: Raportim të padëshiruarish

en: SpamAssassin plugin couldn't connect to spamd.
sq: Shtojca SpamAssassin s’u lidh dot me spamd.

en: SpamAssassin plugin filtering failed.
sq: Filtrimi me shtojcën SpamAssassin dështoi.

en: SpamAssassin plugin is disabled by its preferences.
sq: Shtojca SpamAssassin është e çaktivizuar prej parapëlqimeve të saj.

en: SpamAssassin plugin is loaded but disabled by its preferences.
sq: Shtojca SpamAssassin është i ngarkuar, por i çaktivizuar prej parapëlqimeve të saj.

en: SpamAssassin: filtering message...
sq: SpamAssassin: po filtrohet mesazh…

en: Specific tag
sq: Etiketë specifike

en: Specifier
sq: Specifikues

en: Specify Content-Transfer-Encoding used when message body contains non-ASCII characters
sq: Përcaktoni “Content-Transfer-Encoding” të përdorur kur lënda e mesazhit përmban shenja jo-ASCII

en: Specify a local file or URL (http://server/path/file.ics)
sq: Tregoni një kartelë vendore, ose një URL (http://server/path/file.ics)

en: Specify a local file or URL (http://server/path/file.ifb)
sq: Tregoni një kartelë vendore, ose një URL (http://server/path/file.ifb)

en: Specify a local file or URL (http://server/path/file.ifb). Use %u for the left part of the email address, %d for the domain
sq: Tregoni një kartelë vendore, ose një URL (http://server/path/file.ifb). Përdorni %u për pjesën e majtë të adresës email, %d për përkatësinë

en: Specify authentication
sq: Përcaktoni mirëfilltësim

en: Specify key manually
sq: Jepni kyç dorazi

en: Specify parameters to format distinguished name.
sq: Përcaktoni parametra për formatim DN-je.

en: Specify the name for the address book that will be created from the LDIF file data.
sq: Përcaktoni emrin për librin e adresave që do të krijohet nga të dhënat e kartelës LDIF.

en: Spell Checking
sq: Kontroll Drejtshkrimi

en: Spell check dictionaries
sq: Fjalorë kontrolli drejtshkrimi

en: Spell checker could not be started.
    %s
sq: S’u nis dot kontrollor drejtshkrimi.
    %s

en: Start
sq: Fillim

en: Started: %s
sq: Nisur: %s

en: Starting:
sq: Fillon më:

en: Starts at:
sq: Fillon më:

en: Status
sq: Gjendje

en: Status _bar
sq: _Shtyllë gjendjesh

en: Status messages for filtering/processing log
sq: Mesazhe gjendjeje për regjistër filtrimi/përpunimi

en: Status:
sq: Gjendje:

en: Steel blue
sq: Blu e çeliktë

en: Step
sq: Hap

en: Sticky
sq: Ngjitës

en: Stop
sq: Ndale

en: Stop all
sq: Ndali krejt

en: Stop filter
sq: Ndale filtrin

en: Store passphrase in memory
sq: Ruaje frazëkalimin në kujtesë

en: Strong(er) authentication required
sq: Lypset mirëfilltësim (më)i fortë

en: Stylesheet
sq: Fletëstil

en: Subject
sq: Subjekt

en: Subject is empty. %s
sq: Subjekti është i zbrazët. %s

en: Subject:
sq: Subjekt:

en: Subscribe
sq: Pajtohuni

en: Subscribe _new feed...
sq: Pajtohuni në pr_urje të re…

en: Subscribe feed
sq: Prurje për pajtim

en: Subscribe new feed?
sq: Të pajtoheni te prurje e re?

en: Subscribe to Webcal
sq: Pajtohuni në WebCal

en: Subscriptions
sq: Pajtime

en: Success
sq: Sukses

en: Suffix
sq: Prapashtesë

en: Suffix was not supplied
sq: S’u dha prapashtesë

en: Summaries
sq: Përmbledhje

en: Summary:
sq: Përmbledhje:

en: Sunday
sq: E diel

en: Synchronise
sq: Njëkohësoji

en: Synchronise folders
sq: Njëkohëso dosje

en: Synchronise for offline use
sq: Njëkohësoje për përdorim jashtë linje

en: Synchronise offline folders as soon as possible
sq: Njëkohëso dosje jo në linjë, sa më shpejt të jetë e mundur

en: Synchronising %s for offline use...
sq: Po njëkohësohet %s për përdorim pa internet…

en: System Information
sq: Hollësi Sistemi

en: TLS cer_tificates
sq: Dëshmi _TLS

en: TLS certificate changed
sq: Dëshmia TLS ka ndryshuar

en: TLS certificate changed and is invalid
sq: Dëshmia TLS ka ndryshuar dhe është e pavlefshme

en: TLS certificate for %s
sq: Dëshmi TLS për %s

en: TLS certificate is expired
sq: Dëshmia TLS ka skaduar

en: TLS certificate is invalid
sq: Dëshmia TLS është e pavlefshme

en: TLS certificate is invalid and expired
sq: Dëshmia TLS është e pavlefshme dhe e skaduar

en: TLS certificate is unknown
sq: Dëshmia TLS është e panjohur

en: TLS error
sq: Gabim TLS

en: TLS handshake failed
sq: Duarshtrëngimi TLS dështoi

en: TLS options
sq: Mundësi TLS

en: TOP command unsupported
sq: urdhër TOP i pambuluar

en: Ta_gs
sq: _Etiketa

en: Tag
sq: Etiketë

en: Tag name is empty.
sq: Emri i etiketës është i zbrazët.

en: Tag_s...
sq: _Etiketa…

en: Tags
sq: Etiketa

en: Tags:
sq: Etiketa:

en: Tags:
sq: Etiketa:

en: Target addressbook/folder is not set.
sq: Libri/dosja e synuar e adresave s’është ujdisur.

en: Target folder
sq: Dosje e synuar

en: Template
sq: Gjedhe

en: Template configuration
sq: Formësim gjedheje

en: Templates
sq: Gjedhe

en: Templates list not saved
sq: Listë gjedhesh e paruajtur

en: Test command is not set.
sq: S’është ujdisur urdhër prove.

en: Test string
sq: Varg prove

en: Text
sq: Tekst

en: Text Options
sq: Mundësi Teksti

en: Text _below icons
sq: Tekst _nën ikonat

en: Text be_side icons
sq: Tekst në kr_ah ikonash

en: Text editor
sq: Përpunues tekstesh

en: Th_read view
sq: Parje si rrje_dhë

en: Thai
sq: Tajlandisht

en: Thai (TIS-620)
sq: Tajlandisht (TIS-620)

en: Thai (Windows-874)
sq: Tajlandisht (Windows-874)

en: The "Bcc" field of the template contains an invalid email address.
sq: Fusha “Bcc” e gjedhes përmban një adresë email të pavlefshme.

en: The "Cc" field of the template contains an invalid email address.
sq: Fusha “Cc” e gjedhes “Përgjigjuni” përmban një adresë email të pavlefshme.

en: The "From" field of the "Forward" template contains an invalid email address.
sq: Fusha “Nga” e gjedhes “Përcille” përmban një adresë email të pavlefshme.

en: The "From" field of the "New message" template contains an invalid email address.
sq: Fusha “Nga” e gjedhes “Mesazh i ri” përmban një adresë email të pavlefshme.

en: The "From" field of the "Reply" template contains an invalid email address.
sq: Fusha “Nga” e gjedhes “Përgjigjuni” përmban një adresë email të pavlefshme.

en: The "From" field of the template contains an invalid email address.
sq: Fusha “Nga” e gjedhes përmban një adresë email të pavlefshme.

en: The "Quotation mark" field of the "Forward" template is invalid.
sq: Fusha “Pikëpyetja” e gjedhes “Përcille” është e pavlefshme.

en: The "Quotation mark" field of the "Reply" template is invalid.
sq: Fusha “Pikëpyetja” e gjedhes “Përgjigjuni” është e pavlefshme.

en: The "Quotation mark" of the template is invalid.
sq: “Pikëpyetja” e gjedhes është e pavlefshme.

en: The "Reply-To" field of the template contains an invalid email address.
sq: Fusha “Përgjigjuni-Te” e gjedhes përmban një adresë email të pavlefshme.

en: The "Subject" field of the "New message" template is invalid.
sq: Fusha “Subjekt” e gjedhes “Mesazh i ri” është e pavlefshme.

en: The "Subject" field of the template is invalid.
sq: Fusha “Subjekt” e gjedhes është e pavlefshme.

en: The "To" field of the template contains an invalid email address.
sq: Fusha “Për” e gjedhes përmban një adresë email të pavlefshme.

en: The Actions feature is a way for the user to launch external commands to process a complete message file or just one of its parts.
sq: Veçoria “Veprime” është një rrugë që përdoruesi të nisë urdhra të jashtëm për të përpunuar një kartelë të plotë mesazhi, ose thjesht një nga pjesët e tij.

en: The Bogofilter plugin couldn't filter a message. The command `%s %s %s` couldn't be run.
sq: Shtojca Bogofilter s’filtroi dot një mesazh. S’u xhirua dot urdhri `%s %s %s`.

en: The Bogofilter plugin couldn't filter a message. The probable cause of the error is that it didn't learn from any mail.
    Use "/Marks/Mark as spam" and "/Marks/Mark as ham" to train Bogofilter with a few hundred spam and ham messages.
sq: Shtojca Bogofilter s’filtroi dot një mesazh. Shkaku i mundshëm i gabimit mund të jetë se s’mësoi dot nga ndonjë email.
    Përdorni “/Vëruni shenjë/Vëri shenjë si i padëshiruar” dhe “Vëruni shenjë/Vëri shenjë jo si i padëshiruar”, që të stërvitet Bogofilter me ndoca qindra mesazhe të padëshiruar dhe jo të tillë.

en: The Bsfilter plugin couldn't filter a message. The command `%s` couldn't be run.
sq: Shtojca Bsfilter s’filtroi dot një mesazh. S’u xhirua dot urdhri `%s`.

en: The Bsfilter plugin couldn't filter a message. The probable cause of the error is that it didn't learn from any mail.
    Use "/Marks/Mark as spam" and "/Marks/Mark as ham" to train Bsfilter with a few hundred spam and ham messages.
sq: Shtojca Bsfilter s’filtroi dot një mesazh. Shkaku i mundshëm i gabimit mundë të jetë se s’mësoi dot nga ndonjë mesazh.
    Përdorni “/Vëru shenjë/Vëri shenjë si i padëshiruar” dhe “Vëru shenjë/Vëri shenjë jo si i padëshiruar”, që të stërvitet Bsfilter me ndoca qindra mesazhe të padëshiruar dhe jo të tillë.

en: The CSS in this file will be applied to all HTML parts
sq: CSS-ja në këtë kartelë do të aplikohet në krejt pjesët HTML

en: The Claws Mail Team
sq: Ekipi i Claws Mail-it

en: The HTML output directory '%s'
    does not exist. Do you want to create it?
sq: Drejtoria “%s” e përfundimeve HTML
    s’ekziston. Doni të krijohet?

en: The LDAP user account name to be used to connect to the server. This is usually only used for protected servers. This name is typically formatted as: "cn=user,dc=claws-mail,dc=org". This is usually left empty when performing a search.
sq: Emri i llogarisë së përdoruesit LDAP për t’u përdorur për t’u lidhur me shërbyesin. Kjo zakonisht përdoret vetëm për shërbyes të mbrojtur. Ky emër zakonisht formatohet si: “cn=user,dc=claws-mail,dc=org”. Zakonisht lihet i zbrazët, kur kryhet një kërkim.

en: The LDIF field can be renamed to the User Attribute name.
sq: Fusha LDIF mund të riemërtohet me emrin e Atributit të Përdoruesit.

en: The LDIF file contains several data records that are usually loaded into an LDAP server. Each data record in the LDIF file is uniquely identified by a "Distinguished Name" (or DN). The suffix is appended to the "Relative Distinguished Name" (or RDN) to create the DN. Please select one of the available RDN options that will be used to create the DN.
sq: Kartela LDIF përmban një numër zërash të dhënash që ngarkohen zakonisht në një shërbyes LDAP. Çdo zë të dhënash te kartela LDIF identifikohet në mënyrë unike nga një “Distinguished Name” (ose DN). Prapashtesa i shtohet “Relative Distinguished Name” (ose RDN) për të krijuar DN-në. Ju lutemi, përzgjidhni një nga mundësitë e gatshme për RDN, e cila do të përdoret për të krijuar DN-në.

en: The SpamAssassin plugin couldn't filter a message. The probable cause of the error is an unreachable spamd daemon. Please make sure spamd is running and accessible.
sq: Shtojca SpamAssassin s’filtroi dot një mesazh. Shkaku i mundshëm i gabimit është një demon spamd me të cilin s’bëhet dot lidhja. Ju lutemi, sigurohuni se spamd është në funksionim dhe se mund të përdoret.

en: The actions list has been modified. Close anyway?
sq: Lista e veprimeve është ndryshuar. Të mbyllet, sido që të jetë?

en: The address book Display Name is used to create a DN that is formatted similar to:
      cn=John Doe,ou=people,dc=claws-mail,dc=org
sq: Emri i Shfaqjes për librin e adresave përdoret për të krijuar një DN që formatohet në ngjashmëri me:
      cn=John Doe,ou=people,dc=claws-mail,dc=org

en: The address book Unique ID is used to create a DN that is formatted similar to:
      uid=102376,ou=people,dc=claws-mail,dc=org
sq: ID-ja Unike e librit të adresave përdoret për të krijuar një DN që formatohet në ngjashmëri me:
      uid=102376,ou=people,dc=claws-mail,dc=org

en: The addressbook may contain entries that were previously imported from an LDIF file. The "Distinguished Name" (DN) user attribute, if present in the address book data, may be used in the exported LDIF file. The RDN selected above will be used if the DN user attribute is not found.
sq: Libri i adresave mund të përmbajë zëra që qenë importuar më herët nga një kartelë LDIF. Atributi “Distinguished Name” (DN) për përdoruesit, në qoftë i pranishëm te të dhënat e librit të adresave, mund të përdoret te kartela LDIF e eksportuar. Nëse s’gjendet atribut përdoruesish DN, do të përdoret RDN-ja e përzgjedhur më sipër.

en: The body of the "Forward" template has an error at line %d.
sq: Lënda e gjedhes për “Përcille” ka një gabim në rreshtin %d.

en: The body of the "New message" template has an error at line %d.
sq: Lënda e gjedhes për “Mesazh i ri” ka një gabim në rreshtin %d.

en: The body of the "Redirect" template has an error at line %d.
sq: Lënda e gjedhes për “Ridrejtojeni” ka një gabim në rreshtin %d.

en: The body of the "Reply" template has an error at line %d.
sq: Lënda e gjedhes për “Përgjigjuni” ka një gabim në rreshtin %d.

en: The body of the template has an error at line %d.
sq: Lënda e gjedhes ka një gabim në rreshtin %d.

en: The chosen image isn't the correct size (48x48).
sq: Figura e zgjedhur s’është në madhësi të saktë (48x48).

en: The command
    %s
    has a syntax error.
sq: Urdhri
    %s
    ka një gabim sintakse.

en: The command to view attachment as text failed:
        %s
    Exit code %d
sq: Urdhri për të parë bashkëngjitjen si tekst dështoi:
        %s
    Kod daljeje %d

en: The default Inbox folder doesn't exist.
sq: Dosja parazgjedhje “Të marrë” s’ekziston.

en: The destination folder can only be used to store subfolders.
sq: Dosja vendmbërritje mund të përdoret vetëm për të depozituar nëndosje.

en: The display of standard headers (such as 'From:', 'Subject:') will be translated into your language.
sq: Shfaqja e kreve standarde (f.v., “Nga:”, “Subjekt:”) do të përkthehet në gjuhën tuaj.

en: The domain name will be used in the generated Message-ID, and when connecting to SMTP servers.
sq: Emri i përkatësisë do të përdoret te Message-ID i prodhuar dhe kur bëhet lidhje me shërbyes SMTP.

en: The entry was not saved.
    Close anyway?
sq: Zëri s’u ruajt.
    Të mbyllet, sido qoftë?

en: The entry was not saved. Close anyway?
sq: Zëri s’u ruajt. Të mbyllet, sido qoftë?

en: The external editor is still working.
    Force terminating the process?
    %s
sq: Përpunuesi i jashtëm është ende duke punuar.
    Të detyrohet përfundimi i procesit?
    %s

en: The file %s is empty or corrupted! Do you want to use the backup file from %s?
sq: Kartela %s është e zbrazët, ose e dëmtuar! Doni të përdoret kartela kopjeruajtje prej %s?

en: The file %s is missing! Do you want to use the backup file from %s?
sq: Mungon kartela %s! Doni të përdoret kartela kopjeruajtje prej %s?

en: The first Email Address belonging to a person is used to create a DN that is formatted similar to:
      mail=john.doe@domain.com,ou=people,dc=claws-mail,dc=org
sq: Adresa e parë Email që i përket një personi përdoret për të krijuar një DN që formatohet në ngjashmëri:
      mail=john.doe@domain.com,ou=people,dc=claws-mail,dc=org

en: The folder '%s' already exists.
sq: Dosja “%s” ekziston tashmë.

en: The folder could not be renamed.
    The new folder name is not allowed.
sq: Dosja s’u riemërtua dot.
    Emri i ri i dosjes nuk lejohet.

en: The following error occurred while loading %s:
    
    %s
sq: Ndodhi gabimi vijues teksa ngarkohej %s:
    
    %s

en: The following file has been attached: 
    %s | The following files have been attached: 
    %s
sq[0]: Është bashkëngjitur kartela vijuese: 
    %s
sq[1]: Janë bashkëngjitur kartelat vijuese: 
    %s

en: The following icons are used to show the status of messages and folders:
sq: Ikonat vijuese përdoren për të shfaqur gjendjen e mesazheve dhe dosjeve:

en: The following people are busy at the time of your planned meeting:
    -
sq: Personat vijues janë të zënë në kohën e takimit tuaj të planifikuar:
    -

en: The following plugin failed to load. Check the Plugins configuration for more information:
    %s | The following plugins failed to load. Check the Plugins configuration for more information:
    %s
sq[0]: S’u arrit të ngarkohet shtojca vijuese. Për më tepër hollësi, shihni formësimin e Shtojcave:
    %s
sq[1]: S’u arrit të ngarkohen shtojcat vijuese. Për më tepër hollësi, shihni formësimin e Shtojcave:
    %s

en: The following symbols and commands can be used:
sq: Mund të përdoren simbolet dhe urdhrat vijues:

en: The full file specification of the LDIF file to import.
sq: Specifikimi i plotë i kartelës për kartelë LDIF që duhet importuar.

en: The image is too big; it must be maximum 725 bytes.
sq: Figura është shumë e madhe; duhet të jetë e shumta 725 bajte.

en: The image isn't in the correct format (PNG).
sq: Figura s’është në formatin e duhur (PNG).

en: The image isn't in the correct format (XBM).
sq: Figura s’është në formatin e duhur (XBM).

en: The list of filtering rules have been modified. Close anyway?
sq: Lista e rregullave të filtrimit është ndryshuar. Të mbyllet, sido qoftë?

en: The mailbox '%s' already exists.
sq: Kutia postare “%s” ekziston tashmë.

en: The maximum number of entries that should be returned in the search result.
sq: Numër maksimum zërash që duhen sjellë si përfundim kërkimi.

en: The message was queued but could not be sent.
    Use "Send queued messages" from the main window to retry.
sq: Mesazhi u vu në radhë, por s’u dërgua dot.
    Që të riprovohet, përdorni “Dërgo mesazhe në radhë”, që nga dritarja kryesore.

en: The notification address to which the return receipt is
    to be sent does not correspond to the return path:
    Notification address: %s
    Return path: %s
    It is advised to not send the return receipt.
sq: Adresa për njoftim te e cila të kthehet dëftesa
    s’korrespondon me shtegun e kthimit:
    Adresë njoftimi: %s
    Shteg kthimi: %s
    Këshillohet të mos dërgoni dëftesë kthimi.

en: The only recipient is the default '%s' address. Send anyway?
sq: Marrësi i vetëm është adresa parazgjedhje “%s”. Të dërgohet sido qoftë?

en: The password to be used when connecting as the "Bind DN" user.
sq: Fjalëkalimi për t’u përdorur kur bëhet lidhje si përdoruesi “Bind DN”.

en: The pasted image has been attached as: 
    %s
sq: Figura e ngjitur është është bashkëngjitur si: 
    %s

en: The port number that the server listens on. Port 389 is the default.
sq: Numri i portës ku përgjon shërbyesi. Porta 389 është ajo parazgjedhje.

en: The privacy system '%s' cannot be loaded. You will not be able to sign or encrypt this message.
sq: Sistemi i privatësisë “%s”' s’ngarkohet dot. S’do të jeni në gjendje të nënshkruani, ose fshehtëzoni këtë mesazh.

en: The real URL is different from the displayed URL.
sq: URL-ja e njëmendtë është tjetër nga URL-ja e shfaqur.

en: The selected action cannot be used in the compose window
    because it contains %%f, %%F, %%as or %%p.
sq: Veprimi i përzgjedhur s’mund të përdoret në dritaren e hartimit
    ngaqë përmban %%f, %%F, %%as ose %%p.

en: The selected messages don't have any attachments.
sq: Mesazhet e përzgjedhur s’përmbajnë ndonjë bashkëngjitje.

en: The signature can't be checked - %s
sq: Nënshkrimi s’kontrollohet dot - %s

en: The signature has not been checked
sq: Nënshkrimi s’është kontrolluar

en: The signature has not been checked.
sq: Nënshkrimi s’është kontrolluar.

en: The spell checker could not change dictionary.
    %s
sq: Kontrollori i drejtshkrimit s’mund të ndryshojë fjalor.
    %s

en: The spell checker could not change the alternate dictionary.
    %s
sq: Kontrollori i drejtshkrimit s’mund të ndryshojë fjalorin alternativ.
    %s

en: The suffix is used to create a "Distinguished Name" (or DN) for an LDAP entry. Examples include:
      dc=claws-mail,dc=org
      ou=people,dc=domainname,dc=com
      o=Organization Name,c=Country
sq: Prapashtesa përdoret për të krijuar një “Distinguished Name” (ose DN) për një zë LDAP. Në shembujt përfshihen:
      dc=claws-mail,dc=org
      ou=persona,dc=domainname,dc=com
      o=Emër Enti,c=Vend

en: The template's name is not set.
sq: S’është caktuar emër gjedheje.

en: The templates list has been modified. Close anyway?
sq: Lista e gjedheve është ndryshuar. Të mbyllet, sido që të jetë?

en: The timeout period in seconds.
sq: Periudhë mbarimi kohe në sekonda.

en: The translation team
sq: Ekipi i përkthimit

en: The unobtrusive low-contrast greyish silhouette
sq: Një siluetë paksa gri, me kontrast të ulët, që s’bie në sy

en: Theme exists
sq: Tema ekziston

en: Theme installed successfully.
sq: Tema u instalua me sukses.

en: Theme removed successfully
sq: Tema u hoq me sukses

en: Themes
sq: Tema

en: There are no URLs in this email.
sq: S’ka URL-ra në këtë email.

en: There are some filtering rules that belong to an account.
    Please choose what to do with these rules:
sq: Ka disa rregulla filtrimi që i takojnë një llogarie.
    Ju lutemi, zgjidhni ç’të bëhet me këto rregulla:

en: There is no filtering action set
sq: Ende s’ka të ujdisur veprim filtrimi

en: There is nothing to export.
sq: S’ka gjë për t’u eksportuar.

en: These preferences will not be saved as this folder is a top-level folder.
    However, you can set them for the whole mailbox tree by using "Apply to subfolders".
sq: Këto parapëlqime s’do të ruhen, ngaqë kjo dosje është një dosje e nivelit të epërm.
    Megjithatë, mund t’i caktoni për krejt pemën e kutisë postare, duke përdorur “Aplikoji mbi nëndosjet”.

en: These settings override folder-specific selections.
sq: Këto rregullime anashkalojnë përzgjedhje që lidhen me dosje specifike.

en: This Claws Mail plugin allows you to read application/ms-tnef attachments.
    
    The plugin uses the Ytnef library, which is copyright 2002-2007 by Randall Hand <yerase@yerot.com>
sq: Kjo shtojcë Claws Mail ju lejon të lexoni bashkëngjitje application/ms-tnef.
    
    Shtojca përdor bibliotekën Ytnef, e cila është e drejtë kopjimi 2002-2007 nga Randall Hand <yerase@yerot.com>

en: This Header name is not allowed as a custom header.
sq: Ky emër Kryesh s’lejohet si krye vetjake.

en: This URL does not look like a Webcal URL:
    %s
    %s
sq: Kjo URL s’duket si një URL Webcal:
    %s
    %s

en: This URL was too long for displaying and
    has been truncated for safety. This message could be
    corrupted, malformed or part of some DoS attempt.
sq: Kjo URL është shumë e gjatë për ta shfaqur dhe
    për siguri, është cunguar. Ky mesazh mund të jetë
    i dëmtuar, i formuar keq, ose pjesë e ndonjë përpjekjeje për sulm DoS.

en: This address data is read-only and cannot be deleted.
sq: Këto të dhëna adresash janë vetëm_lexim dhe s’mund të fshihen.

en: This attachment is an executable file. Executing untrusted binaries is dangerous and could compromise your computer.
    
    Do you want to run this file?
sq: Kjo bashkëngjitje është një kartelë e ekzekutueshme. Ekzekutimi i dyorëve jo të besueshëm është i rrezikshëm dhe mund të komprometojë kompjuterin tuaj.
    
    Doni të xhirohet kjo kartelë?

en: This button will update the list above with the data supplied.
sq: Ky buton do të përditësojë listën më sipër me të dhënat e furnizuara.

en: This connection is configured to be secured using TLS, but TLS is not available in this build of Claws Mail. 
    
    Do you want to continue connecting to this server? The communication would not be secure.
sq: Kjo lidhje është formësuar të sigurohet përmes TLS-je, por TLS s’është e përdorshme në këtë montim të Claws Mail-it. 
    
    Doni të vazhdohet me lidhjen te ky shërbyes? Komunikimi s’do të jetë i siguruar.

en: This defines the maximum period of time (in seconds) that an address search result is valid for address completion purposes. Search results are stored in a cache until this period of time has passed and then retired. This will improve the response time when attempting to search for the same name or address on subsequent address completion requests. The cache will be searched in preference to performing a new server search request. The default value of 600 seconds (10 minutes), should be sufficient for most servers. A larger value will reduce the search time for subsequent searches. This is useful for servers that have slow response times at the expense of more memory to cache results.
sq: Kjo përcakton periudhën kohore maksimum (në sekonda) që një përfundim kërkimi adrese është i vlefshëm për qëllime plotësimi kërkese. Përfundimet e kërkimit depozitohen në një fshehtinë, deri sa të ketë kaluar kjo periudhë kohore dhe pastaj nxirren në pension. Kjo do të përmirësojë kohën e përgjigjeve, kur provohet të kërkohet për të njëjtin emër, ose adresë, gjatë kërkimesh të mëpasshme për plotësime adresash. Për të kryer një kërkim të ri do të parapëlqehet fshehtina para shërbyesit. Vlera parazgjedhje prej 600 sekondash (10 minuta), duhet të jetë e mjaftueshme për shumicën e shërbyesve. Një vlerë më e madhe do të ulë kohën e kërkimit për kërkime të mëpasshme. Kjo është e dobishme për shërbyes që kanë kohë të ulëta përgjigjeje, me kusurin që harxhohet më tepër kujtesë, për fshehtinën e përfundimeve.

en: This document is locked and requires a password before it can be opened.
sq: Ky dokument është i kyçur dhe lyp një fjalëkalim, para se të mund të ndryshohet.

en: This encryption key is not fully trusted.
    If you choose to encrypt the message with this key, you don't
    know for sure that it will go to the person you mean it to.
    
    Key details: ID %s, primary identity %s &lt;%s&gt;
    
    Do you trust this key enough to use it anyway?
sq: Ky kyç nënshkrimi s’besohet plotësisht.
    Nëse zgjidhni të fshehtëzoni mesazhin me këtë ky, s’e dini
    saktë se do t’i shkojë a jo personit që kishit në mendje.
    
    Hollësi kyçi: ID %s, identiteti parësor %s &lt;%s&gt;
    
    Sidoqoftë, a e besoni këtë kyç mjaftueshëm sa të përdoret?

en: This file already exists. Do you want to overwrite it?
sq: Kjo kartelë ekziston tashmë. Doni të mbishkruhet?

en: This file contains newlines.
sq: Kjo kartelë përmban simbole rreshti të ri.

en: This file isn't an image.
sq: Kjo kartelë s’është figurë.

en: This folder doesn't seem to be a themefolder.
    Install anyway?
sq: Kjo dosje s’duket të jetë dosje teme.
    Të instalohet, sido qoftë?

en: This folder is already subscribed and has no unsubscribed subfolders.
    
    If there are new folders, created and subscribed to from another client, use "Check for new folders" at the mailbox's root folder.
sq: Është bërë tashmë pajtim në këtë dosje dhe s’ka nëndosje pa pajtim.
    
    Nëse ka dosje të reja, të krijuara dhe me pajtim nga tjetër klient, përdorni “Kontrollo për dosje të reja” që nga dosja rrënjë e kutisë postare.

en: This header is already in the list.
sq: Kjo krye gjendet tashmë te lista.

en: This is a plugin to handle mailboxes in mbox format.
sq: Kjo është një shtojcë për trajtim kutish postare në formatin mbox.

en: This is the hostname of the server. For example, "ldap.example.org" may be appropriate for the "example.org" organization. An IP address may also be used. You may specify "localhost" if running an LDAP server on the same computer as Claws Mail.
sq: Ky është strehëemri i shërbyesit. Për shembull, “ldap.example.org” mund të jetë i duhuri për entin “example.org”. Mund të përdoret edhe një adresë IP. Mund të specifikoni “localhost”, nëse xhironi një shërbyes LDAP në të njëjtin kompjuter me Claws Mail-in.

en: This key couldn't be imported to your keyring.
sq: Ky kyç s’u importua dot në vargun tuaj të kyçeve.

en: This key has been imported to your keyring.
sq: Ky kyç është importuar në vargun tuaj të kyçeve.

en: This key is in your keyring.
sq: Ky kyç gjendet në vargun tuaj të kyçeve.

en: This key is not in your keyring.
sq: Ky kyç s’gjendet në vargun tuaj të kyçeve.

en: This key is not in your keyring. Do you want Claws Mail to try to import it?
sq: Ky kyç s’gjendet në vargun tuaj të kyçeve. Doni të provojë Claws Mail ta importojë?

en: This message asks for a return receipt.
sq: Ky mesazh kërkon një dëftesë kthimi.

en: This message doesn't have any attachments.
sq: Ky mesazh s’ka ndonjë bashkëngjitje.

en: This message has been modified. Discard it?
sq: Ky mesazh është ndryshuar. Të hidhet tej?

en: This message has been modified. Save the latest changes?
sq: Ky mesazh është ndryshuar. Të ruhen ndryshimet e fundit?

en: This message has been partially retrieved,
    and has been deleted from the server.
sq: Ky mesazh është marrë pjesërisht
    dhe është fshirë nga shërbyesi.

en: This message has been partially retrieved;
    it is %s and will be deleted.
sq: Ky mesazh është marrë pjesërisht;
    është %s dhe do të fshihet.

en: This message has been partially retrieved;
    it is %s and will be downloaded.
sq: Ky mesazh është marrë pjesërisht;
    është %s dhe do të shkarkohet.

en: This message has been partially retrieved;
    it is %s.
sq: Ky mesazh është marrë pjesërisht;
    është %s.

en: This mode uses less bandwidth, but can be slower with some servers.
sq: Kjo mënyrë përdor më pak sasi trafiku, por në disa shërbyes mund të jetë më e ngadaltë.

en: This module is for Claws Mail GTK1.
sq: Ky modul është për Claws Mail GTK1.

en: This module is not licensed under a GPL v3 or later compatible license.
sq: Ky modul s’licencohet sipas GPL v3, apo licence të mëvonshme të përputhshme.

en: This name is used as the Menu item
sq: Ky emër është përdorur si zëri i Menusë

en: This option enables MIME parts to be displayed in the message view via a script when using the 'Display as text' contextual menu item
sq: Kjo mundësi aktivizon shfaqjen e pjesëve MIME te pamja e mesazhit përmes një programthi, kur përdoret zëri “Shfaqe si tekst” i menusë kontekstuale

en: This plugin adds archiving features to Claws Mail.
    
    It enables you to select a mail folder that you want to be archived, and then choose a name, format and location for the archive. Subfolders can be included and MD5 checksums can be added for each file in the archive. Several archiving options are also available.
    
    The archive can be stored as:
    %s
    The archive can be compressed using:
    %s
    The archives can be restored with any standard tool that supports the chosen format and compression.
    
    The supported folder types are MH, IMAP, RSSyl and vCalendar.
    
    To activate the archiving feature go to /Tools/Create Archive
    
    Default options can be set in /Configuration/Preferences/Plugins/Mail Archiver
sq: Kjo shtojcë shton te Claws Mail-i veçori arkivimi.
    
    Ju bën të mundur të përzgjidhni një dosje poste që doni të arkivohet dhe mandej të zgjidhni një emër, format dhe vendndodhje për arkivin. Mund të përfshihen nëndosje dhe për çdo kartelë te arkivi mund të shtohen njehsim MD5. Ka gjithashtu një numër mundësish arkivimi.
    
    Arkivi mund të depozitohet si:
    %s
    Arkivi mund të ngjishet duke përdorur:
    %s
    Arkivat mund të rikthehen me çfarëdo mjeti standard që mbulon formatin dhe ngjeshjen e zgjedhur.
    
    Llojet e mbuluar për dosjet janë MH, IMAP, RSSyl dhe vCalendar.
    
    Që të aktivizoni veçorinë e arkivimit, kaloni te /Mjete/Krijo Arkiv
    
    Mundësitë parazgjedhje mund të caktohet te /Formësim/Parapëlqime/Shtojca/Arkivues Poste

en: This plugin allows you to create a mailbox tree where you can add newsfeeds in RSS 1.0, RSS 2.0 or Atom format.
    
    Each newsfeed will create a folder with appropriate entries, fetched from the web. You can read them, and delete or keep old entries.
sq: Kjo shtojcë ju lejon të krijoni një pemë kutish postare ku mund të shtoni prurje lajmesh në formatin RSS 1.0, RSS 2.0 ose Atom.
    
    Çdo prurje lajmesh do të krijojë një dosje me zërat përkatës, sjellë nga interneti. Mund t’i lexoni dhe fshini, ose t’i mbani zërat e vjetër.

en: This plugin can check all messages that are received from an IMAP, LOCAL or POP account for spam using Bogofilter. You will need Bogofilter installed locally.
    
    Before Bogofilter can recognize spam messages, you have to train it by marking a few hundred spam and ham messages with the use of "/Marks/Mark as spam" and "/Marks/Mark as ham".
    
    When a message is identified as spam it can be deleted or saved in a specially designated folder.
    
    Options can be found in /Configuration/Preferences/Plugins/Bogofilter
sq: Kjo shtojcë mund të kontrollojë për mesazhe të padëshiruar krejt mesazhet që merren nga një llogari IMAP, LOCAL ose POP, duke përdorur Bogofilter. Do t’ju duhet Bogofilter-i i instaluar lokalisht.
    
    Para se Bogofilter të mund të dallojë mesazhe të padëshiruar, duhet ta stërvitni, duke u vënë shenjë ndoca qindra mesazheve si të padëshiruar, ose jo të padëshiruar, duke përdorur “/Vëru shenjë/Vëri shenjë si i padëshiruar” dhe “Vëru shenjë/Vëri shenjë jo si i padëshiruar”.
    
    Kur një mesazh identifikohet si i padëshiruar, ai mund të fshihet, ose të ruhet në një dosje caktuar enkas për këtë punë.
    
    Mundësitë mund të gjenden te /Formësim/Parapëlqim/Shtojca/Bogofilter

en: This plugin can check all messages that are received from an IMAP, LOCAL or POP account for spam using Bsfilter. You will need Bsfilter installed locally.
    
    Before Bsfilter can recognize spam messages, you have to train it by marking a few hundred spam and ham messages with the use of "/Marks/Mark as spam" and "/Marks/Mark as ham".
    
    When a message is identified as spam it can be deleted or saved in a specially designated folder.
    
    Options can be found in /Configuration/Preferences/Plugins/Bsfilter
sq: Kjo shtojcë mund të kontrollojë për mesazhe të padëshiruar krejt mesazhet që merren nga një llogari IMAP, LOCAL ose POP, duke përdorur Bsfilter. Do t’ju duhet Bsfilter-i i instaluar lokalisht.
    
    Para se Bsfilter të mund të dallojë mesazhe të padëshiruar, duhet ta stërvitni, duke u vënë shenjë ndoca qindra mesazheve si të padëshiruar, ose jo të padëshiruar, duke përdorur “/Vëru shenjë/Vëri shenjë si i padëshiruar” dhe “Vëru shenjë/Vëri shenjë jo si i padëshiruar”.
    
    Kur një mesazh identifikohet si i padëshiruar, ai mund të fshihet, ose të ruhet në një dosje caktuar enkas për këtë punë.
    
    Mundësitë mund të gjenden te /Formësim/Parapëlqim/Shtojca/Bsfilter

en: This plugin can check all messages that are received from an IMAP, LOCAL or POP account for spam using a SpamAssassin server. You will need a SpamAssassin Server (spamd) running somewhere.
    
    It can also be used for marking messages as Ham or Spam.
    
    When a message is identified as spam it can be deleted or saved in a specially designated folder.
    
    Options can be found in /Configuration/Preferences/Plugins/SpamAssassin
sq: Kjo shtojcë mund të kontrollojë për të padëshiruar krejt mesazhet që janë marrë nga një llogari IMAP, VENDORE ose POP, duke përdorur një shërbyes SpamAssassin. Do t’ju duhet një Shërbyes SpamAssassin (spamd) në funksionim diku.
    
    Mund të përdoret edhe për t’u vënë shenjë mesazheve si Të padëshiruar, ose Jo të Padëshiruar.
    
    Kur një mesazh identifikohet si i padëshiruar, ai mund të fshihet, ose ruhet në një dosje të caktuar enkas.
    
    Mundësitë mund të gjenden te /Formësim/Parapëlqime/Shtojca/SpamAssassin

en: This plugin enables the viewing of PDF and PostScript attachments using the Poppler %s Lib and the gs tool.
    
    Any feedback is welcome: iwkse@claws-mail.org
sq: Kjo shtojcë lejon parjen e bashkëngjitjeve PDF dhe PostScript duke përdorur Poppler %s Lib dhe mjetin gs.
    
    Çfarëdo përshtypjesh janë të mirëpritura: iwkse@claws-mail.org

en: This plugin enables vCalendar message handling like that produced by Evolution or Outlook.
    
    When loaded, it will create a vCalendar mailbox in the Folder List, which will be populated by meetings that you have accepted or created.
    Meeting requests that you receive will be presented in an appropriate form and you will be able to accept or decline them.
    To create a meeting right-click on the vCalendar or Meetings folder and choose "New meeting...".
    
    You will also be able to subscribe to remote Webcal feeds, export your meetings and calendars, publish your free/busy information and retrieve that information from others.
sq: Kjo shtojcë aktivizon trajtim mesazhesh vCalendar, si ata të prodhuar nga Evolution ose Outlook.
    
    Kur ngarkohet, do të krijojë te Lista e Dosjeve një kuti postare vCalendar, e cila do të popullohet nga takimet që pranoni, ose krijoni.
    Kërkesat për takime që merrni do të paraqiten në një formë të përshtatshme dhe do të jeni në gjendje t’i pranoni, ose t’i hidhni poshtë.
    Që të krijohet një takim, djathtasklikoni mbi dosjen vCalendar, ose Takime dhe zgjidhni “Takim i ri…”.
    
    Do të jeni gjithashtu në gjendje të pajtoheni te prurje të largëta Webcal, të eksportoni takimet dhe kalendarët tuaj, të tregoni gjendjen tuaj i lirë/i zënë dhe të merrni informacion të tillë nga të tjerë.

en: This plugin handles PGP core operations and provides address autocompletion from the GPG keyring. It is used by other plugins, like PGP/Mime.
    
    Options can be found in /Configuration/Preferences/Plugins/GPG and /Configuration/[Account Preferences]/Plugins/GPG
    
    The plugin uses the GPGME library as a wrapper for GnuPG.
    
    GPGME is copyright 2001 by Werner Koch <dd9jn@gnu.org>
sq: Kjo shtojcë trajton veprimet bazë PGP dhe furnizon vetëplotësim adresash prej vargut të kyçeve GPG. Përdoret nga shtojca të tjera, f.v., PGP/Mime.
    
    Mundësitë mund të gjenden te /Configuration/Preferences/Plugins/GPG dhe /Configuration/[Account Preferences]/Plugins/GPG
    
    Shtojca përdor bibliotekën GPGME si “wrapper” për GnuPG-në.
    
    GPGME është e drejtë kopjimi 2001 nga Werner Koch <dd9jn@gnu.org>

en: This plugin handles PGP/MIME signed and/or encrypted mails. You can decrypt mails, verify signatures or sign and encrypt your own mails.
    
    It can be selected as the Default Privacy System in /Configuration/[Account Preferences]/Privacy and when composing a message from /Options/Privacy System
    
    The plugin uses the GPGME library as a wrapper for GnuPG.
    
    GPGME is copyright 2001 by Werner Koch <dd9jn@gnu.org>
sq: Kjo shtojcë trajton mesazhe të nënshkruar dhe/ose të fshehtëzuar me PHP.MIME. Mund të shfshehtëzoni email-e, të verifikoni nënshkrime, ose të nënshkruani dhe fshehtëzoni email-et tuaj.
    
    Mund të përzgjidhet si Sistem Parazgjedhje Privatësie, te /Formësim/[Parapëlqime Llogarie]/Privatësi dhe kur hartohet një mesazh që nga /Mundësi/Sistem Privatësie
    
    Shtojca përdor bibliotekën GPGME si një “wrapper” për GnuPG-në.
    
    GPGME është e drejtë kopjimi 2001 nga Werner Koch <dd9jn@gnu.org>

en: This plugin handles S/MIME signed and/or encrypted mails. You can decrypt mails, verify signatures or sign and encrypt your own mails.
    
    It can be selected as the Default Privacy System in /Configuration/[Account Preferences]/Privacy and when composing a message from /Options/Privacy System
    
    This plugin uses the GPGME library as a wrapper for GnuPG.
    This plugin also needs gpgsm, gnupg-agent and dirmngr installed and configured.
    
    Information about how to get S/MIME certificates working with GPGSM can be found at:
    http://www.claws-mail.org/faq/index.php/S/MIME_howto
    
    GPGME is copyright 2001 by Werner Koch <dd9jn@gnu.org>
sq: Kjo shtojcë trajton email-e të nënshkruar dhe/ose fshehtëzuar me S/MIME. Mund të shfshehtëzoni mesazhe, të verifikoni nënshkrime ose të nënshkruani dhe fshehtëzoni mesazhet tuaj.
    
    Mund të përzgjidhet që nga Sistem Parazgjedhje Privatësie, te /Formësim/[Parapëlqime Llogarie]/Privatësi dhe, kur hartohet një mesazh, që nga /Mundësi/Sistem Privatësie
    
    Kjo shtojcë përdor bibliotekën GPGME si “wrapper” për GnuPG-në.
    Kjo shtojcë lyp gjithashtu të instaluar dhe të formësuar gpgsm, gnupg-agent dhe dirmngr.
    
    Informacion se si të bëhen dëshmi S/MIME të funksionojnë me GPGSM mund të gjendet te:
    http://www.claws-mail.org/faq/index.php/S/MIME_howto
    
    GPGME është e drejtë kopjimi 2001 nga Werner Koch <dd9jn@gnu.org>

en: This plugin handles the deprecated Inline method of signing and/or encrypting mails. You can decrypt mails, verify signatures or sign and encrypt your own mails.
    
    It can be selected as the Default Privacy System in /Configuration/[Account Preferences]/Privacy and when composing a message from /Options/Privacy System
    
    The plugin uses the GPGME library as a wrapper for GnuPG.
    
    GPGME is copyright 2001 by Werner Koch <dd9jn@gnu.org>
sq: Kjo shtojcë trajton metodën Brendazi, të nxjerrë nga përdorimi, të nënshkrimit dhe/ose fshehtëzimit të email-eve. Mund të shfshehtëzoni email-e, të verifikoni nënshkrime, ose të nënshkruani dhe fshehtëzoni email-et tuaj.
    
    Mund të përzgjidhet si Sistem Parazgjedhje Privatësie, te /Formësim/[Parapëlqime Llogarie]/Privatësi dhe kur hartohet një mesazh që nga /Mundësi/Sistem Privatësie
    
    Shtojca përdor bibliotekën GPGME si një “wrapper” për GnuPG-në.
    
    GPGME është e drejtë kopjimi 2001 nga Werner Koch <dd9jn@gnu.org>

en: This plugin handles various ACPI mail LEDs.
sq: Kjo shtojcë merret me LED-e të ndryshëm ACPI poste.

en: This plugin is only a demo of how to write plugins for Claws Mail. It installs a hook for new log output and writes it to stdout.
    
    It is not really useful.
sq: Kjo shtojcë përbën thjesht një demonstrim se si të shkruhen shtojca për Claws Mail. Instalon një grremç për çka jep të re regjistri dhe e shkruan te “stdout”.
    
    S’është në fakt e dobishme.

en: This plugin modifies the downloaded messages. It inserts headers containing some download information: UIDL, Claws Mail account name, POP server, user ID and retrieval time.
    
    Options can be found in /Configuration/Preferences/Plugins/Fetchinfo
sq: Kjo shtojcë ndryshon mesazhet e shkarkuar. Fut krye që përmbajnë ndoca hollësi shkarkimi: UIDL, emër llogarie Claws Mail, shërbyes POP, ID përdoruesi dhe kohë marrjeje.
    
    Mundësitë mund të gjenden te /Formësim/Parapëlqime/Shtojca/Fetchinfo

en: This plugin provides %s (%s), which is already provided by the %s plugin.
sq: Kjo shtojcë furnizon %s (%s), që është furnizuar tashmë nga shtojca %s.

en: This plugin provides Python integration features.
    Python code can be entered interactively into an embedded Python console, under Tools -> Show Python console, or stored in scripts.
    
    These scripts are then available via the menu. You can assign keyboard shortcuts to them just like it is done with other menu items. You can also put buttons for script invocation into the toolbars using Claws Mail's builtin toolbar editor.
    
    You can provide scripts working on the main window by placing files into ~/.claws-mail/python-scripts/main.
    
    You can also provide scripts working on an open compose window by placing files into ~/.claws-mail/python-scripts/compose.
    
    The folder ~/.claws-mail/python-scripts/auto/ may contain some scripts that are automatically executed when certain events occur. Currently, the following files in this directory are recognised:
    
    compose_any
    Gets executed whenever a compose window is opened, no matter if that opening happened as a result of composing a new message, replying or forwarding a message.
    
    startup
    Executed at plugin load
    
    shutdown
    Executed at plugin unload
    
    
    For the most up-to-date API documentation, type
    
     help(clawsmail)
    
    in the interactive Python console.
    
    The source distribution of this plugin comes with various example scripts in the "examples" subdirectory. If you wrote a script that you would be interested in sharing, feel free to send it to me to have it considered for inclusion in the examples.
    
    Feedback to <berndth@gmx.de> is welcome.
sq: Kjo shtojcë furnizon veçori integrimi me Python.
    Kodi Python mund të jepet me ndërveprim në një konsolë të trupëzuar Python-i, nën Mjete -> Shfaq konsolë Python, ose i depozituar në programthe.
    
    Këto programthe mandej janë të përdorshëm që nga menuja. Mund t’u caktoni shkurtore, ashtu siç bëhet me elementë të tjerë menush. Mundeni edhe të vendosni te panelet butona për vënie në punë programthesh, duke përdorur përpunuesin e brendshëm të Claws Mail-it për panele.
    
    Programthe që funksionojnë te dritarja kryesore mund të jepni duke i vendosur kartelat te ~/.claws-mail/python-scripts/main.
    
    Duke i vendosur kartelat te ~/.claws-mail/python-scripts/compose, mundeni edhe të jepni programthe që funksionojnë në një dritare të hapur hartimesh.
    
    Dosja ~/.claws-mail/python-scripts/auto/ mund të përmbajë ca programthe që ekzekutohen automatikisht, kur ndodhin gjëra të caktuara. Aktualisht, në këtë drejtori njihen kartelat vijuese:
    
    compose_any
    Ekzekutohet kurdo që hapet një dritare hartimi, pavarësisht nga fakti se hapja ndodh si rezultat hartimi të një mesazhi të ri, përgjigjeje apo përcjelljeje të një mesazhi.
    
    startup
    Ekzekutuar gjatë ngarkimit të shtojcës
    
    shutdown
    Ekzekutuar gjatë çngarkimit të shtojcës
    
    
    Për dokumentimin më të përditësuar për API-t, shtypni
    
     help(clawsmail)
    
    te konsola e ndërveprimit në Python.
    
    Shpërndarja në formë burimi e kësaj shtojce vjen me disa programthe shembuj, te nëndrejtoria “examples”. Nëse shkruat një programth që do jeni i interesuar ta ndani me të tjerët, mos ngurroni të ma dërgoni, për t’u marrë në shqyrtim për përfshirje te shembujt.
    
    Përshtypjet mirëpriten te <berndth@gmx.de> is welcome.

en: This plugin provides various ways to notify the user of new and unread email.
    The plugin is extensively configurable in the plugins section of the preferences dialog.
    
    Feedback to <berndth@gmx.de> is welcome.
sq: Kjo shtojcë furnizon mënyra të ndryshme për të njoftuar përdoruesin rreth email-es të rinj dhe të palexuar.
    Shtojca është thellësisht e formësueshme te pjesa për shtojcat e dialogut mbi parapëlqimet.
    
    Idetë mirëpriten te <berndth@gmx.de>.

en: This plugin removes attachments from mails.
    
    Warning: this operation will be completely un-cancellable and the deleted attachments will be lost forever, and ever, and ever.
sq: Kjo shtojcë heq bashkëngjitje nga email-e.
    
    Kujdes: ky veprim do të jetë tërësisht i pa-anulueshëm dhe bashkëngjitjet e fshira do të humbin përgjithmonë, përgjithmonë, përgjithmonë.

en: This plugin renders HTML mail using the WebKit %d.%d.%d library.
    By default all remote content is blocked. Options can be found in /Configuration/Preferences/Plugins/Fancy
sq: Kjo shtojcë e rikrijon mesazhin HTML duke përdorur bibliotekën WebKit %d.%d.%d.
    Si parazgjedhje, krejt lënda e largët bllokohet. Mundësitë mund të gjenden te /Formësim/Parapëlqime/Shtojca/Fancy

en: This plugin renders HTML mail using the litehtml library (http://www.litehtml.com/).
    By default all remote content is blocked. Options can be found in /Configuration/Preferences/Plugins/LiteHTML
sq: Kjo shtojcë e rikrijon mesazhin HTML duke përdorur bibliotekën litehtml (http://www.litehtml.com/).
    Si parazgjedhje, krejt lënda e largët bllokohet. Mundësitë mund të gjenden te /Formësim/Parapëlqime/Shtojca/LiteHTML

en: This plugin reports spam to various places.
    Currently the following sites or methods are supported:
    
     * spam-signal.fr
     * spamcop.net
     * lists.debian.org nomination system
sq: Kjo shtojcë njofton në vende të ndryshme për të padëshiruar.
    Aktualisht mbulohen sajtet dhe metodat vijuese:
    
     * spam-signal.fr
     * spamcop.net
     * lists.debian.org nomination system

en: This plugin uses Clam AntiVirus to scan all messages that are received from an IMAP, LOCAL or POP account.
    
    When a message attachment is found to contain a virus it can be deleted or saved in a specially designated folder.
    
    Because this plugin communicates with clamd via a
    socket then there are some minimum requirements to
    the permissions for your home folder and the
    .claws-mail folder provided the clamav-daemon is
    configured to communicate via a unix socket. All
    users at least need to be given execute permissions
    on these folders.
    
    To avoid changing permissions you could configure
    the clamav-daemon to communicate via a TCP socket
    and choose manual configuration for clamd.
    
    Options can be found in /Configuration/Preferences/Plugins/Clam AntiVirus
sq: Kjo shtojcë përdor Clam AntiVirus për të kontrolluar krejt mesazhet që merren nga një llogari IMAP, LOCAL ose POP.
    
    Kur gjendet se një bashkëngjitje mesazhi përmban një virus, mund të fshihet, ose të ruhet në një dosje të caktuar enkas.
    
    Ngaqë kjo shtojcë komunikon me clamd përmes
    një socket-i, atëherë ka disa domosdoshmëri
    minimum për lejet mbi dosjen tuaj shtëpi dhe
    dosjen .claws-mail, duke pranuar se
    clamav-daemon është formësuar të komunikojë
    përmes një socket-i Unix. Duhet të paktën t’u
    jepen leje ekzekutimi mbi këto dosje krejt
    përdoruesve.
    
    Për të shmangur ndryshim lejesh, mund ta formësoni
    clamav-daemon të komunikojë përmes një socket-i
    TCP dhe të zgjidhni dorazi formësimin për clamd.
    
    Mundësi mund të gjenden te /Configuration/Preferences/Plugins/Clam AntiVirus

en: This plugin writes a header summary to a log file for each mail received after sorting.
    
    Default is ~/Mail/NewLog
    
    Current log is %s
sq: Kjo shtojcë shkruan një përmbledhje kryesh te një kartelë regjistër, për çdo mesazh të marrë pas renditjes.
    
    Parazgjedhja është ~/Mail/NewLog
    
    Regjistri i tanishëm është %s

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE. See the GNU General Public License for more details.
sq: Ky program jepet me shpresën se do të jetë i dobishëm, por PA NDONJË GARANCI; madje as edhe garancinë e nënkuptuar të TREGTUESHMËRISË, apo TË TË QENIT I PËRSHTATSHËM PËR NJË QËLLIM TË CAKTUAR. Për më tepër hollësi, shihni GNU General Public License.

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 3, or (at your option) any later version.
sq: Ky program është software i lirë; mund ta rishpërndani dhe/ose ndryshoni sipas kushteve të licencës GNU General Public License, siç botohet nga Free Software Foundation; ose versionin 3 të Licencës, ose (në dëshirën tuaj) çfarëdo versioni të mëvonshëm.

en: This resets the attribute names to a default value that should find most names and addresses during a name or address search process.
sq: Kjo i kthen emrat e atributeve te një vlerë parazgjedhje që duhet të gjejë shumicën e emrave dhe adresave, gjatë një procesi kërkimi emri ose adrese.

en: This script has been modified. Revert the unsaved changes?
sq: Ky programth është ndryshuar. Të prapakthehen ndryshimet e paruajtura?

en: This script has been modified. Save the latest changes?
sq: Ky programth është ndryshuar. Të ruhen ndryshimet e fundit?

en: This server requires authentication
sq: Ky shërbim lyp mirëfilltësim

en: This specifies the name of the directory to be searched on the server. Examples include:
      dc=claws-mail,dc=org
      ou=people,dc=domainname,dc=com
      o=Organization Name,c=Country
sq: Kjo përcakton emrin e drejtorisë për t’u kërkuar te shërbyesi. Shembujt përfshijnë:
      dc=claws-mail,dc=org
      ou=persona,dc=emërpërkatësie,dc=com
      o=Emër Enti,c=Vend

en: This week
sq: Këtë javë

en: Thread
sq: Rrjedhë

en: Thread date
sq: Datë rrjedhe

en: Thread view
sq: Parje si rrjedhë

en: Threads
sq: Rrjedha

en: Thursday
sq: E enjte

en: Time:
sq: Kohë:

en: Timeout
sq: Mbarim kohe

en: Timeout (%d seconds) connecting to %s
sq: Mbarim kohe (%d sekonda) në lidhjen me %s

en: Timeout (secs)
sq: Mbarim kohe (sek.)

en: Timeout checking the signature. Click the icon or hit '%s' to try again.
sq: Mbarim kohe gjatë kontrollit të nënshkrimit. Klikoni mbi ikonën, ose shtypni “%s” që të riprovohet.

en: Timeout checking the signature. Click the icon to try again.
sq: Mbarim kohe gjatë kontrollit të nënshkrimit. Klikoni mbi ikonën, që të riprovohet.

en: Timeout performing LDAP operation
sq: Mbarim kohe gjatë kryerje veprimi LDAP

en: Timestamp syntax error in greeting
sq: Gabim sintakse vule kohore në përshëndetje

en: Timestamp syntax error in greeting (not ASCII)
sq: Gabim sintakse vule kohore në përshëndetje (jo ASCII)

en: Title:
sq: Titull:

en: To
sq: Për

en: To be copied
sq: Për t’u kopjuar

en: To be moved
sq: Për t’u lëvizur

en: To or Cc
sq: Për ose Cc

en: To or Cc:
sq: Për ose Cc:

en: To use Sieve, enable it in an account's preferences.
sq: Për të përdorur Sieve, aktivizojeni te parapëlqimet për një llogari.

en: To:
sq: Për:

en: To: %s, on %s
sq: Për: %s, në %s

en: Today
sq: Sot

en: Toggle multiple selection
sq: Aktivizo/çaktivizo përzgjedhje të shumëfishtë

en: Toggle quick search bar
sq: Shfaqni/fshihni shtyllë kërkimi të shpejtë

en: Tomorrow
sq: Nesër

[ctx: Toolbar]
en: Compose
sq: Hartoni

[ctx: Toolbar]
en: Sender
sq: Dërguesit

[ctx: Toolbar]
en: Trash
sq: Hedhurina

en: Toolbar item
sq: Objekt paneli

en: Toolbar item icon
sq: Ikonë objekti paneli

en: Toolbar text
sq: Tekst paneli

en: Toolbars
sq: Panele

[ctx: Tooltip]
en: Pick color for 'color %d'
sq: Zgjidhni ngjyrë për 'color %d'

[ctx: Tooltip]
en: Pick color for 1st level text
sq: Zgjidhni ngjyrë për tekst të shkallës I

[ctx: Tooltip]
en: Pick color for 2nd level text
sq: Zgjidhni ngjyrë për tekst të shkallës II

[ctx: Tooltip]
en: Pick color for 3rd level text
sq: Zgjidhni ngjyrë për tekst të shkallës III

[ctx: Tooltip]
en: Target folder is used when the option 'Execute immediately when moving or deleting messages' is turned off
sq: Dosja e synuar përdoret kur mundësia “Ekzekutoje menjëherë, kur lëvizen, ose fshihen mesazhe” është e çaktivizuar

[ctx: Tooltip and Dialog title]
en: Pick color for 1st level text background
sq: Zgjidhni ngjyrë për sfond teksti të shkallës I

[ctx: Tooltip and Dialog title]
en: Pick color for 2nd level text background
sq: Zgjidhni ngjyrë për sfond teksti të shkallës II

[ctx: Tooltip and Dialog title]
en: Pick color for 3rd level text background
sq: Zgjidhni ngjyrë për sfond teksti të shkallës III

[ctx: Tooltip and Dialog title]
en: Pick color for Target folder.
sq: Zgjidhni ngjyrë për dosje të Synuar.

[ctx: Tooltip and Dialog title]
en: Pick color for folders containing new messages
sq: Zgjidhni ngjyrë për dosje që përmbajnë mesazhe të rinj

[ctx: Tooltip and Dialog title]
en: Pick color for hunk lines
sq: Zgjidhni ngjyrë për rreshta të gjerë

[ctx: Tooltip and Dialog title]
en: Pick color for inserted lines
sq: Zgjidhni ngjyrë për rreshta të futur

[ctx: Tooltip and Dialog title]
en: Pick color for links
sq: Zgjidhni ngjyrë për lidhje

[ctx: Tooltip and Dialog title]
en: Pick color for removed lines
sq: Zgjidhni ngjyrë për rreshta të hequr

[ctx: Tooltip and Dialog title]
en: Pick color for signatures
sq: Zgjidhni ngjyrë për nënshkrime

en: Total
sq: Gjithsej

en: Total outgoing messages: %d
sq: Mesazhe ikës gjithsej: %d

en: Total:
sq: Gjithsej:

en: Traditional Chinese (Big5)
sq: Kineze Tradicionale (Big5)

en: Traditional Chinese (EUC-TW)
sq: Kineze Tradicionale (EUC-TW)

en: Transfer encoding
sq: Kodim shpërnguljeje

en: Translate header names
sq: Përkthe emra kryesh

en: Trash
sq: Hedhurina

en: Trash Message
sq: Shpjere Mesazhin Në Hedhurina

en: Treat these characters as quotation marks
sq: Këto shenja trajtoji si pikëpyetje

en: Trust
sq: Besueshmëri

en: Try to get avatar from sender's domain libravatar server
sq: Provo të marrësh avatar nga shërbyes libravatar i përkatësisë së dërguesit

en: Tuesday
sq: E martë

en: Turkish (ISO-8859-9)
sq: Turqisht (ISO-8859-9)

en: Turkish (ISO-8859-_9)
sq: Turke (ISO-8859-_9)

en: Turn this off if you have TLS connection problems
sq: Çaktivizojeni këtë, nëse keni probleme lidhjeje TLS

en: Turn this option on if mail is delivered directly to this folder by server side filtering on IMAP or by an external application
sq: Aktivizojeni këtë mundësi, nëse posta është dhënë drejtpërdrejt te kjo dosje nga filtrim më anë të shërbyesit mbi IMAP, ose nga një aplikacion i jashtëm

en: Turn this option on if you want this folder to be ignored when searching for unread or new messages
sq: Aktivizojeni këtë mundësi, nëse doni që kjo dosje të shpërfillet, kur kërkohet për mesazhe të palexuar, ose të rinj

en: Type
sq: Lloj

en: Type of transport
sq: Lloj transporti

en: Type:
sq: Lloj:

en: UID COPY error
sq: gabim urdhri UID COPY

en: UID FETCH error
sq: gabim urdhri UID FETCH

en: UID SEARCH error
sq: gabim urdhri UID SEARCH

en: UID STORE error
sq: gabim urdhri UID STORE

en: UNSUBSCRIBE error
sq: gabim urdhri UNSUBSCRIBE

en: URI link
sq: Lidhje URI

en: U_pdate subscriptions
sq: Për_ditëso pajtimet

en: Ultimate
sq: Përfundimisht

en: Unable to connect
sq: S’arrihet të bëhet lidhje

en: Unable to get script contents
sq: S’arrihet të merret lëndë programthi

en: Unable to reply. The original email probably doesn't exist.
sq: S’arrihet të përgjigjet. Email-i origjinal ka gjasa s’ekziston.

en: Uncheckable
sq: E pakontrollueshme

en: Undefined
sq: I papërcaktuar

en: Undo level
sq: Shkallë zhbërje

en: Unfiltered messages will be stored in this folder
sq: Mesazhet e pafiltruar do të depozitohen në këtë dosje

en: Unicode (UTF-8)
sq: Unikod (UTF-8)

en: Unicode (_UTF-8)
sq: Unikod (_UTF-8)

en: Unignore thread
sq: Hiq shpërfillje rrjedhe

en: Unique ID
sq: ID Unike

en: Unix Socket
sq: Socket Unix

en: Unknown
sq: I panjohur

en: Unknown error
sq: Gabim i panjohur

en: Unknown error [%d]
sq: Gabim i panjohur [%d]

en: Unknown message type arrived
sq: Mbërriti mesazh lloji të panjohur

en: Unknown option %s
sq: Mundësi e panjohur %s

en: Unload the selected plugin
sq: Hiqe nga të ngarkuar shtojcën e përzgjedhur

en: Unlock
sq: Shkyçe

en: Unlock Message
sq: Shkyçe Mesazhin

en: Unmark
sq: Hiqja shenjën

en: Unmark Message
sq: Hiqja shenjën Mesazhit

en: Unread
sq: Të palexuar

en: Unread and Total messages
sq: Mesazhe të Palexuar dhe Gjithsej

en: Unread message
sq: Mesazh i palexuar

en: Unread messages
sq: Mesazhe të palexuar

en: Unread:
sq: Të palexuar:

en: Unset tag
sq: Hiqja etiketën

en: Unsubscribe
sq: Shpajtohuni

en: Unsubscribe newsgroup
sq: Shpajtomë nga grupi i lajmeve

en: Untitled
sq: Pa titull

en: Untitled feed
sq: Prurje pa titull

en: Untrusted
sq: Jo i besuar

en: Unwatch thread
sq: Hiqja vëzhgimin rrjedhës

en: Upcoming event: %s
sq: Veprimtari së afërmi: %s

en: Update all local folders
sq: Përditëso krejt dosjet vendore

en: Update failed. Changes not written to Directory.
sq: Përditësimi dështoi. Ndryshime jo të shkruara në Drejtori.

en: Update feed, deleting items which are no longer in the source feed
sq: Përditësoje prurjen, duke fshirë objektet që s’gjenden më te prurja burim

en: Updating cache for %s...
sq: Po përditësohet fshehtina për %s…

en: Updating comments for '%s'...
sq: Po përditësohen komente për “%s”…

en: Updating feed '%s'...
sq: Po përditësohet prurje “%s”…

en: Usage: %s [OPTION]...
sq: Përdorimi: %s [MUNDËSI]…

en: Use %d as number of new mails
sq: Përdor %d si numër email-esh të rinj

en: Use / in menu name to make submenus.
sq: Për të krijuar nënmenu përdorni / në menu.

en: Use <tab> to autocomplete from addressbook
sq: Për vetëplotësim nga libri i adresave përdorni tastin <tab>

en: Use DN attribute if present in data
sq: Përdor atribut DN, në qoftë i pranishëm te të dhëna

en: Use STARTTLS command to start encrypted session
sq: Për të filluar sesion fshehtëzimi, përdor urdhër STARTTLS

en: Use STARTTLS command to start encryption
sq: Që të fillojë fshehtëzimi, përdorni urdhrin STARTLS

en: Use STARTTLS when available
sq: Përdor StartTLS, kur gjendet

en: Use TLS
sq: Përdor TLS

en: Use TLS to connect to SMTP server
sq: Për t’u lidhur me shërbyes SMTP, përdor TLS

en: Use TLS to connect to receiving server
sq: Për t’u lidhur me shërbyesin marrës përdor TLS

en: Use a primary passphrase
sq: Përdorni frazëkalim parësor

en: Use alternate (%s)
sq: Përdor alternativ (%s)

en: Use authentication
sq: Përdor mirëfilltësim

en: Use both dictionaries
sq: Përdori të dy fjalorët

en: Use command to communicate with server
sq: Përdor urdhër për të komunikuar me shërbyes

en: Use compression
sq: Përdor ngjeshje

en: Use custom colors
sq: Përdor ngjyra vetjake

en: Use default GnuPG key
sq: Përdor kyç GnuPG parazgjedhje

en: Use default refresh interval
sq: Përdor interval parazgjedhje rifreskimi

en: Use different font for printing
sq: Përdor shkronja të ndryshme për shtypje

en: Use external program for receiving mail
sq: Përdor program të jashtëm për marrje poste

en: Use global proxy server settings
sq: Përdor rregullime globale shërbyesi ndërmjetës

en: Use global settings
sq: Përdor rregullime globale

en: Use gpg-agent to manage passwords
sq: Për administrim fjalëkalimesh, përdor gpg-agent

en: Use keyring for address autocompletion
sq: Përdor varg kyçesh për vetëplotësim

en: Use mail command rather than SMTP server
sq: Përdor urdhër poste, në vend se shërbyes SMTP

en: Use non-blocking TLS
sq: Përdor TLS jobllokuese

en: Use proxy server
sq: Përdor shërbyes ndërmjetës

en: Use proxy server for sending
sq: Për dërgim përdor shërbyes ndërmjetës

en: Use regexp
sq: Përdor shprehje të rregullt

en: Use same authentication as for receiving mail
sq: Përdor të njëjtin mirëfilltësim si për marrje email-esh

en: Use secure file deletion if possible
sq: Përdor fshirje të siguruar kartelash, nëse mundet

en: Use secure file deletion if possible
    (the 'shred' program is not available)
sq: Përdor fshirje të siguruar kartelash, nëse mundet
    (programi “shred” s’është i pranishëm)

en: Use selector on the right to pick the header name. Type the name of the header if not available in the list.
sq: Përdorni përzgjedhësin në të djathtë për të marrë emrin e kryes. Shtypeni emrin e kryes, nëse s’është te lista.

en: Use sound theme
sq: Përdor temë tingujsh

en: Use system defaults when possible
sq: Kur mundet, përdor parazgjedhje sistemi

en: Use template when composing new messages
sq: Përdor gjedhe, kur hartohen mesazhe të rinj

en: Use template when forwarding messages
sq: Përdor gjedhe, kur përcillen mesazhe

en: Use template when replying to messages
sq: Përdor gjedhe, kur u përgjigjem mesazheve

en: Use the 'shred' program to overwrite files with random data before deleting them. This slows down deletion. Be sure to read shred's man page for caveats.
sq: Përdor programin “shred” për të mbishkruar me të dhëna kuturu kartelat, para se të fshihen. Kjo ngadalëson fshirjen. Mos harroni të lexoni faqen man për shred-in, për klauzola.

en: User
sq: Përdorues

en: User Action
sq: Veprim Përdoruesi

en: User ID
sq: ID Përdoruesi

en: User ID cannot contain a newline character.
sq: ID-ja e përdoruesit s’mund të përmbajë një shenjë rreshti të ri.

en: User ID is not entered.
sq: S’është dhënë ID përdoruesi.

en: User name
sq: Emër përdoruesi

en: User to use with spamd server
sq: Përdorues për t’u përdorur me shërbyes spamd

en: User-Agent
sq: Agjent-Përdoruesi

en: User-Agent:
sq: Agjent-Përdoruesi:

en: Username
sq: Emër përdoruesi

en: Username:
sq: Emër përdoruesi:

en: Using %s in %d files, %d directories and %d others
sq: Me përdorim të %s në %d kartela, %d drejtori dhe %d të tjera

en: Using %s in %d files, %d directories, %d others and %d errors
sq: Me përdorim të %s në %d kartela, %d drejtori, %d të tjera dhe %d gabime

en: Using 'Get Mail' will retrieve messages from your Accounts in the order given, the checkbox indicates which accounts will be included. Bold text indicates the default account.
sq: Duke përdorur “Merr Postë” do të merren mesazhe nga Llogaritë tuaja sipas radhës së dhënë, kutiza tregon cilat llogari do të përfshihen. Teksti me të trasha tregon llogarinë parazgjedhje.

en: Value
sq: Vlerë

en: Value:
sq: Vlerë:

en: Values
sq: Vlera

en: Various tools
sq: Mjete të ndryshme

en: Verified signer's address is "%s"
sq: Adresa e nënshkruesit të verifikuar është “%s”

en: Verify TLS certificate validity
sq: Verifiko vlefshmëri dëshmie TLS

en: Verify TLS certificates validity for new feeds
sq: Verifiko vlefshmëri dëshmish TLS për prurje të reja

en: View all
sq: Shihini krejt

en: View all theme icons
sq: Shihini krejt ikonat e temës

en: View archive
sq: Shihni arkivin

en: View as text
sq: Shiheni si tekst

en: View full information
sq: Shihni informacionin e plotë

en: Virus detection
sq: Pikasje virusesh

en: WARNING: Signer's address "%s" does not match DNS entry
sq: KUJDES: Adresa “%s” e nënshkruesit s’përputhet me zërin DNS

en: W_ide message list
sq: _Listë mesazhesh e gjerë

en: Warn if there are queued messages
sq: Sinjalizo, nëse ka mesazhe në radhë

en: Warn when Subject is empty
sq: Sinjalizo, kur Subjekti është i zbrazët

en: Warn when inserting a file into the message body which is larger than
sq: Sinjalizo, kur në lëndën e mesazhit futet një kartelë më e madhe se

en: Warn when one of the following regular expressions is matched (one per line)
sq: Sinjalizo, kur ka përputhje me një nga shprehjet e rregullta vijuese (një për rresht)

en: Warn when pasting files as attachments
sq: Sinjalizo, kur si bashkëngjitje ngjiten kartela

en: Warn when sending to more recipients than
sq: Sinjalizo, kur dërgohet te më tepër marrës se sa

en: Warning
sq: Kujdes

en: Warning messages
sq: Mesazhe sinjalizimi

en: Warning:
sq: Kujdes:

en: Warning: could not find ghostscript binary (gs) required for %s plugin to process PostScript attachments, only PDF attachments will be displayed. To enable PostScript support please install gs program.
    
    %s
sq: Kujdes: s’u gjet dot dyor Ghostscript (gs), i domosdoshëm që shtojca %s të përpunojë bashkëngjitje PostScript, do të shfaqen vetëm bashkëngjitje PDF. Ju lutemi, që të aktivizohet mbulim PostScript-i, instaloni programin gs.
    
    %s

en: Warning: this version of Claws Mail
    has been built without IMAP and News support.
sq: Kujdes: ky version i Claws Mail-it
    është montuar pa mbulim për IMAP dhe Lajme.

en: Warning: this version of Claws Mail
    has been built without IMAP support.
sq: Kujdes: ky version i Claws Mail-it
    është montuar pa mbulim për IMAP.

en: Warns user if some reference to attachments is found in the message text and no file is attached.
sq: E sinjalizon përdoruesin, nëse te teksti i mesazhit është gjetur ndonjë referencë te bashkëngjitje, por s’është bashkëngjitur kartelë.

en: Watch thread
sq: Vëzhgoje rrjedhën

en: Watched thread
sq: Rrjedhë e vëzhguar

en: Watched:
sq: Të vëzhguar:

en: Web browser
sq: Shfletues

en: Wednesday
sq: E mërkurë

en: Week number
sq: Numër jave

[ctx: Welcome Mail Subject]
en: Welcome to Claws Mail
sq: Mirë se vini te Claws Mail

en: Welcome to Claws Mail
sq: Mirë se vini në Claws Mail

en: Welcome to the Claws Mail setup wizard.
    
    We will begin by defining some basic information about you and your most common mail options so that you can start to use Claws Mail in less than five minutes.
sq: Mirë se vini te ndihmësi i ujdisjes së Claws Mail-it.
    
    Do t’ia fillojmë duke përcaktuar disa hollësi elementare rreth jush dhe mundësive tuaja më të rëndomta për postë, që të mund ta filloni ta përdorni Claws Mail-in në më pak se pesë minuta.

en: Western European
sq: Evropiane Perëndimore

en: Western European (ISO-8859-1)
sq: Evropiane Perëndimore (ISO-8859-1)

en: Western European (ISO-8859-15)
sq: Evropiane Perëndimore (ISO-8859-15)

en: When clicking on a link, by default
sq: Kur klikohet mbi një lidhje, si parazgjedhje

en: When deleting or moving messages
sq: Kur shfaqen, ose lëvizen mesazhe

en: When displaying search results
sq: Kur shfaqen përfundime kërkimi

en: When dropping files into the Compose window
sq: Kur hidhen kartela te dritarja Hartoni

en: When opening a folder
sq: Kur hapet një dosje

en: When selecting next or previous message using shortcuts
sq: Kur përzgjidhet mesazh pasues, ose i mëparshëm, duke përdorur shkurtoret

en: When unchecked moving, copying and deleting of messages is deferred until you use 'Tools/Execute'
sq: Kur lihet pa shenjë, lëvizja, kopjimi dhe fshirja e mesazheve shtyhet deri sa  të përdorni “Mjete/Ekzekutoni”

en: When unsure, move to
sq: Kur ka pasiguri, kaloje te

en: When using directional keys
sq: Kur përdoren taste kahesh

en: Where is clamd.conf
sq: Ku gjendet clamd.conf

en: Whitelist senders found in address book/folder
sq: Lejo dërgues të gjetur në libër/dosje adresash

en: Whole message
sq: Krejt mesazhi

en: Width
sq: Gjerësi

[ctx: Window title]
en: Modify tags
sq: Ndryshoni etiketa

[ctx: Window title]
en: Tags configuration
sq: Formësim etiketash

en: Wrap all
sq: Mbështille krejt

en: Wrap all long _lines
sq: Mbështill krejt _rreshtat e gjatë

en: Wrap all long lines
sq: Mbështilli krejt rreshtat e gjatë

en: Wrap long lines of current paragraph
sq: Mbështill rreshta të gjatë të paragrafit të tanishëm

en: Wrap pasted text
sq: Mbështille tekstin e ngjitur

en: Wrap quotation
sq: Mbështille citimin

en: Wrap text at
sq: Mbështill tekst pas

en: Wrapping
sq: Mbështjellje

en: Write the following information to disk...
sq: Shkruaji në disk hollësitë vijuese…

en: Writing
sq: Shkrim

en: Yes
sq: Po

en: You
sq: Ju

en: You are about to create %d meetings, one by one. Do you want to continue?
sq: Ju ndan një hap nga krijimi i %d takimeve, një nga një. Doni të vazhdohet?

en: You are about to insert a file of %s in the message body. Are you sure you want to do that?
sq: Ju ndan një hap nga futja te lënda e mesazhit e një kartele prej %s. Jeni i sigurt se doni të bëhet kjo?

en: You are about to print %d messages, one by one. Do you want to continue?
sq: Ju ndan një hap nga shtypja e %d mesazheve, një nga një. Doni të vazhdohet?

en: You are about to reply to %d messages. Opening the windows could take some time. Do you want to continue?
sq: Ju ndan një hap nga përgjigja për %d mesazhe. Hapja e dritareve mund të dojë ca kohë. Doni të vazhdohet?

en: You are already busy at this time.
sq: Jeni tashmë i zënë në këtë kohë.

en: You are busy at the time of your planned meeting
sq: Jeni i zënë në kohën e takimit tuaj të planifikuar

en: You are offline. Click the icon to go online
sq: S’jeni në linjë. Që të kaloni në linjë, klikoni mbi ikonën

en: You are online. Click the icon to go offline
sq: Jeni në linjë. Që të kaloni jashtë linje, klikoni mbi ikonën

en: You asked for a return receipt in this message.
sq: Kërkuat një dëftesë kthimi në këtë mesazh.

en: You can also specify an absolute path, for example: "/home/john/Documents/Mail"
sq: Mund të specifikoni edhe një shteg absolut, për shembull: “/home/agron/Documents/Mail”

en: You can export to a local file or URL
sq: Mund të eksportoni te një kartelë vendore, ose URL

en: You can specify the port number by appending it at the end: "mail.example.com:110"
sq: Mund të specifikoni numrin e portës duke e shtuar te fundi: “mail.example.com:110”

en: You can specify the port number by appending it at the end: "mail.example.com:25"
sq: Mund të specifikoni numrin e portës, duke e shtuar në fund: “mail.example.com:25”

en: You can try to import it manually with the command:
sq: Mund të provoni ta importoni dorazi, me urdhrin:

en: You entered a reserved tag name, please choose another instead.
sq: Dhatë një emër të rezervuar etikete, ju lutemi, zgjidhni një tjetër.

en: You got a return receipt for this message: it has been displayed by the recipient.
sq: Morët një dëftesë kthimi për këtë mesazh: është shfaqur nga marrësi.

en: You have a Todo item.
sq: Keni një gjë Për Të Bërë.

en: You have a meeting or event soon.
    It starts at %s and ends %s later.
    Location: %s
    More information:
    
    %s
sq: Së shpejti keni një takim, ose një veprimtari.
    Fillon më %s dhe mbaron %s më vonë.
    Vendndodhje: %s
    Më tepër hollësi:
    
    %s

en: You have been forwarded an appointment.
sq: Ju është përcjellë një takim.Jeni shkëputur.

en: You have been invited to a meeting.
sq: Jeni ftuar në një takim.

en: You have created a meeting.
sq: Keni krijuar një takim.

en: You have no account matching any attendee.
    Do you want to reply anyway?
sq: S’keni llogari me përputhje me ndonjë pjesëmarrës.
    Doni të përgjigjeni, sido qoftë?

en: You have one or more IMAP accounts defined. However this version of Claws Mail has been built without IMAP support; your IMAP accounts are disabled.
    
    You probably need to install libetpan and recompile Claws Mail.
sq: Keni të përcaktuar një ose më tepër llogari IMAP. Por ku version i Claws Mail-it është montuar pa mbulim IMAP; llogaritë tuaja IMAP janë çaktivizuar.
    
    Ka gjasa t’ju duhet të instaloni libetpan dhe të ripërpiloni Claws Mail-in.

en: You have one or more News accounts defined. However this version of Claws Mail has been built without News support; your News accounts are disabled.
    
    You probably need to install libetpan and recompile Claws Mail.
sq: Keni të përkufizuar një, ose më tepër llogari Lajmesh. Por ky version i Claws Mail-it është montuar pa mbulim për Lajme; llogaritë tuaja Lajme janë çaktivizuar.
    
    Ka shumë gjasa t’ju duhet të instaloni libetpan dhe të ripërpiloni Claws Mail-in.

en: You have opted to sign and/or encrypt this message but have not selected a privacy system.
    
    Signing and encrypting have been disabled for this message.
sq: Keni zgjedhur të nënshkruhet dhe/ose fshehtëzohet ky mesazh, por s’keni përzgjedhur një sistem privatësie.
    
    Nënshkrimi dhe fshehtëzimi janë çaktivizuar për këtë mesazh.

en: You have received an answer to a meeting proposal.
    %s has %s the invitation whose details follow:
sq: Keni marrë një përgjigje për një propozim takimi.
    %s ka %s ftesën, hollësitë e së cilës vijojnë:

en: You have received an answer to an unknown meeting proposal.
sq: Keni marrë një përgjigje për një propozim të panjohur takimi.

en: You have to save the account's information with "OK" before being able to generate a key pair.
sq: Duhet të ruani informacionin e llogarisë, përmes “OK”, para se të jeni në gjendje të prodhoni një çift kyçesh.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program. If not, see
sq: Duhet të keni marrë një kopje të licencës GNU General Public License tok me këtë program. Nëse jo, shihni

en: You're not the author of the article.
sq: S’jeni autori i artikullit.

en: You're working offline. Override?
sq: Po punoni i palidhur në rrjet. Të anashkalohet?

en: Your Claws Mail configuration is from a newer version than the version which you are currently using.
    
    This is not recommended.
    
    For further information see the %sClaws Mail website%s.
    
    Do you want to exit now?
sq: Formësimi juaj i Claws Mail-it është nga një version më i ri se versioni që po përdorni aktualisht.
    
    Kjo nuk këshillohet.
    
    Për më tepër informacion, shihni %ssajtin e Claws Mail-it%s.
    
    Doni të dilet tani?

en: Your OAuth2 authorisation code has been received by Claws Mail
sq: Kodi i autorizimit tuaj OAuth2 u mor nga Claws Mail

en: Your OAuth2 authorisation code was not received by Claws Mail
sq: Kodi i autorizimit tuaj OAuth2 s’u mor nga Claws Mail

en: Your email address:
sq: Adresa juaj email:

en: Your name:
sq: Emri juaj:

en: Your new key pair has been generated. Its fingerprint is:
    %s
    
    Do you want to export it to a keyserver?
sq: Çifti juaj i ri i kyçeve u prodhua. Shenjat e gishtave për të janë:
    %s
    
    Doni të eksportohet te një shërbyes kyçesh?

en: Your organization:
sq: Enti juaj:

en: Your version of Claws Mail is newer than the version the '%s' plugin was built with.
sq: Versioni juaj i Claws Mail-it është më i ri se sa versioni me të cilin qe montuar shtojca “%s”.

en: Your version of Claws Mail is newer than the version the plugin was built with.
sq: Versioni juaj i Claws Mail-it është më i ri se sa versioni me të cilin qe montuar shtojca.

en: Your version of Claws Mail is too old for the '%s' plugin.
sq: Versioni juaj i Claws Mail-it është shumë i vjetër për shtojcën “%s”.

en: Your version of Claws Mail is too old for the plugin.
sq: Versioni juaj i Claws Mail-it është shumë i vjetër për shtojcën.

en: Zoom Factor
sq: Shkallë Ripërmasimi

en: Zoom In
sq: Zmadhoje

en: Zoom Out
sq: Zvogëloje

en: Zoom _In
sq: Z_madhoje

en: Zoom _Out
sq: Z_vogëloje

en: Zoom in
sq: Zmadhoje

en: Zoom out
sq: Zvogëloje

en: [%s  %s (%d bytes)]
sq: [%s  %s (%d bajte)]

en: [%s (%d bytes)]
sq: [%s (%d bajte)]

en: [Error decoding BASE64]
sq: [Gabim shkodimi BASE64]

en: [no subject] - Compose message%s
sq: [pa subjekt] - Hartoni mesazh%s

en: [no summary]
sq: [s’ka përmbledhje]

en: [no user id]
sq: [pa ID përdoruesi]

en: \n\nBegin forwarded message:\n\n?d{Date: %d\n}?f{From: %f\n}?t{To: %t\n}?c{Cc: %c\n}?n{Newsgroups: %n\n}?s{Subject: %s\n}\n\n%M
sq: \n\nFillim i mesazhit të përcjellë:\n\n?d{Datë: %d\n}?f{Nga: %f\n}?t{Për: %t\n}?c{Cc: %c\n}?n{Grup Lajmesh: %n\n}?s{Subjekt: %s\n}\n\n%M

en: _About
sq: _Mbi

en: _Accept
sq: _Pranoje

en: _Accept and save
sq: _Pranoje dhe ruaje

en: _Actions...
sq: _Veprime…

en: _Add
sq: _Shto

en: _Add mailbox
sq: _Shtoni kuti postare

en: _Add...
sq: _Shtoni…

en: _Address book
sq: _Libër adresash

en: _All
sq: _Krejt

en: _Allow redirects to other sites
sq: _Lejo ridrejtime për te sajte të tjerë

en: _Append
sq: _Shtoje

en: _Apply
sq: _Aplikoje

en: _Attach
sq: _Bashkëngjite

en: _Attach anyway
sq: _Bashkëngjite, sido qoftë

en: _Attach file
sq: _Bashkëngjitni kartelë

en: _Attachments
sq: _Bashkëngjitje

en: _Authors
sq: _Autorë

en: _Auto detect
sq: _Vetëpikase

en: _Automatic
sq: _Automatike

en: _Automatically
sq: _Vetvetiu

en: _Book
sq: _Libër

en: _Bottom
sq: Në _fund

en: _Browse
sq: _Shfletoni

en: _Cancel
sq: _Anuloje

en: _Cancel connection
sq: _Anuloje lidhjen

en: _Cancel exit
sq: _Anulo daljen

en: _Cancel this meeting...
sq: _Anulojeni këtë takim…

en: _Check all or check selection
sq: _Kontrolloje krejt, ose kontrollo përzgjedhjen

en: _Check for new messages
sq: _Shih për mesazhe të rinj

en: _Close
sq: _Mbylle

en: _Collapse all
sq: _Tkurri krejt

en: _Configuration
sq: _Formësim

en: _Continue editing
sq: _Vazhdoni përpunimin

en: _Copy
sq: _Kopjoje

en: _Copy...
sq: _Kopjoni…

en: _Create filter rule
sq: _Krijoni rregull filtrimi

en: _Create new meeting...
sq: _Krijoni takim të ri…

en: _Delete
sq: _Fshije

en: _Delete book
sq: _Fshije librin

en: _Delete folder...
sq: _Fshije dosjen…

en: _Delete...
sq: _Fshini…

en: _Discard
sq: _Hidhe tej

en: _Discard email
sq: _Hidhe tej email-in

en: _Display as text
sq: _Shfaqe si tekst

en: _Don't Send
sq: _Mos e Dërgo

en: _Don't save
sq: _Mos e ruaj

en: _Down
sq: _Poshtë

en: _Edit
sq: _Përpunoni

en: _Edit accounts...
sq: _Përpunoni llogari…

en: _Edit book
sq: _Përpunoni libër

en: _Edit feed properties after subscribing
sq: _Përpunoni veti prurjeje, pas pajtimi

en: _Edit this meeting...
sq: _Përpunojeni këtë takim…

en: _Email Addresses
sq: Adresa _Email

en: _Empty trash
sq: _Zbraz hedhurinat

en: _Enable federated servers
sq: _Aktivizoni shërbyes të federuar

en: _Encrypt
sq: _Fshehtëzoje

en: _Execute
sq: _Ekzekutoje

en: _Export calendar...
sq: _Eksportoni kalendar…

en: _Export selected to mbox file...
sq: _Eksportojeni përzgjedhjen si kartelë mbox…

en: _Export to mbox file...
sq: _Eksportojeni si kartelë mbox…

en: _Features
sq: _Veçori

en: _File
sq: _Kartelë

en: _Filter all messages in folder
sq: _Filtro krejt mesazhet në dosje

en: _Filtering...
sq: _Filtrim…

en: _Find
sq: _Gjej

en: _Find in current message...
sq: _Gjeni në mesazhin e tanishëm…

en: _Forget all session passwords
sq: _Harro krejt fjalëkalimet e sesioneve

en: _Forward
sq: _Përcille

en: _Forward to next misspelled word
sq: _Para për te fjala pasuese e shkruar gabim

en: _From:
sq: _Prej:

en: _Fullscreen
sq: _Sa krejt ekrani

en: _Get Mail
sq: _Merr Postë

en: _Get Mail from account
sq: _Merr Postë nga llogaria

en: _Go to
sq: _Kalo te

en: _Go to last error
sq: _Kalo te gabimi i fundit

en: _Go to today
sq: _Kalo te sot

en: _Help
sq: _Ndihmë

en: _Hide
sq: _Fshihe

en: _Hide read messages
sq: Fshihi _mesazhet e lexuar

en: _Highest
sq: Më e lart_a

en: _Highlight all misspelled words
sq: _Thekso krejt fjalët e shkruara gabim

en: _Icons only
sq: Vetëm _ikona

en: _Import mbox file...
sq: Importoni kartelë mbox…

en: _Info
sq: _Hollësi

en: _Information
sq: _Hollësi

en: _Insert
sq: _Futni

en: _Insert file
sq: _Futni kartelë

en: _License
sq: _Licencë

en: _List view
sq: Pamje _listë

en: _Load...
sq: _Ngarkoni...

en: _Lock column headers
sq: _Kyç krye shtyllash

en: _Lowest
sq: Më e ulë_ta

en: _Mail To
sq: _Mesazh Për

en: _Mailing-list
sq: _Listë postimesh

en: _Manual
sq: _Doracak

en: _Mark
sq: _Vëri shenjë

en: _Marks
sq: _Shenja

en: _Merge
sq: _Përzieji

en: _Message
sq: _Mesazh

en: _Message view
sq: _Parje mesazhesh

en: _Month view
sq: Pamje _muaji

en: _New
sq: _E re

en: _New meeting...
sq: Takim i _ri…

en: _Next
sq: I _mëparshmi

en: _Next message
sq: Mesazhi _pasues

en: _No
sq: _Jo

en: _None
sq: _Asnjë

en: _Normal
sq: _Normale

en: _Online User-contributed FAQ
sq: PBR të formuluara nga Përdorues, Në _Internet

en: _Open
sq: _Hap

en: _Open URL
sq: _Hape URL-në

en: _Open in web browser
sq: _Hape me shfletues

en: _Options
sq: _Mundësi

en: _Other
sq: _Tjetër

en: _Overwrite
sq: _Mbishkruaje

en: _Paste
sq: _Ngjite

en: _Preferences for current account...
sq: _Parapëlqime për llogarinë e tanishme…

en: _Previous
sq: _Pasuesi

en: _Previous message
sq: Mesazhi i _mëparshëm

en: _Print
sq: _Shtype

en: _Print...
sq: _Shtypni…

en: _Priority
sq: _Përparësi

en: _Properties...
sq: _Veti…

en: _Queue
sq: Vëre Në _Radhë

en: _Quick search
sq: Kërkim i _shpejtë

en: _Quit
sq: _Dil

en: _Recursive
sq: _Rekursiv

en: _Redo
sq: _Ribëje

en: _Refresh
sq: _Rifreskoje

en: _Refresh feed
sq: _Rifresko prurjen

en: _Release Notes
sq: Shënime Hedhjeje Në _Qarkullim

en: _Remove
sq: _Hiqe

en: _Rename
sq: _Riemërtojeni

en: _Rename folder...
sq: _Riemërtoni dosjen…

en: _Rename...
sq: _Riemërtojeni…

en: _Replace
sq: _Zëvendësoje

en: _Replace signature
sq: _Zëvendësoni nënshkrim

en: _Reply
sq: _Përgjigjuni

en: _Reply to this address
sq: _Përgjigjuni kësaj adrese

en: _Reply with quote
sq: _Përgjigjuni me citim

en: _Request Return Receipt
sq: _Kërko Kthim Dëftese

en: _Reset to default
sq: _Riktheji te parazgjedhjet

en: _Revert
sq: _Prapaktheji

en: _Save
sq: _Ruaje

en: _Save as...
sq: _Ruajeni si…

en: _Save email as...
sq: _Ruajeni email-in si…

en: _Save part as...
sq: _Ruajeni pjesën si…

en: _Save to Drafts
sq: _Ruaje te Skicat

en: _Search
sq: _Kërko

en: _Search folder...
sq: _Kërkoni në dosje…

en: _Select
sq: _Përzgjidhni

en: _Select all
sq: _Përzgjidhi krejt

en: _Send
sq: _Dërgoje

en: _Send Notification
sq: _Dërgo Njoftim

en: _Send queued messages
sq: _Dërgo mesazhet nga radha

en: _Sender
sq: _Dërgues

en: _Set displayed columns
sq: _Ujdisni shtylla të shfaqura

en: _Set picture
sq: _Caktoni foton

en: _Sort
sq: _Renditi

en: _Special paste
sq: Ngjitje _speciale

en: _Spelling
sq: _Drejtshkrim

en: _Standard
sq: _Standarde

en: _Statistics
sq: _Statistika

en: _Stop
sq: _Ndale

en: _Subscribe
sq: _Pajtohuni

en: _Subscribe to Webcal...
sq: _Pajtohuni në WebCal…

en: _Subscribe to newsgroup...
sq: _Pajtohuni te grup lajmesh…

en: _Subscribe...
sq: _Pajtohuni…

en: _Synchronise
sq: _Njëkohësoji

en: _Template
sq: _Gjedhe

en: _Templates...
sq: _Gjedhe…

en: _Text only
sq: Vetëm _tekst

en: _Three columns
sq: _Tre Shtylla

en: _Toolbar
sq: _Panel

en: _Tools
sq: _Mjete

en: _Top
sq: Në _krye

en: _Trim
sq: _Qethe

en: _Undo
sq: _Zhbëje

en: _Unload
sq: _Çngarkoje

en: _Unmark
sq: _Hiqja shenjën

en: _Unset picture
sq: _Hiqe foton

en: _Unsubscribe
sq: _Shpajtohuni

en: _Unsubscribe newsgroup
sq: _Shpajtohuni nga grup lajmesh

en: _Unsubscribe...
sq: _Shpajtohuni…

en: _Unwrapped
sq: I _pambështjellë

en: _Up
sq: _Sipër

en: _Update summary
sq: _Përditëso përmbledhjen

en: _Use cached icons
sq: _Përdor ikona të ruajtura në fshehtinë

en: _User Data
sq: Të dhëna _Përdoruesi

en: _View
sq: _Parje

en: _View certificate
sq: _Shihni dëshmi

en: _View certificates
sq: _Shihni dëshmi

en: _View log
sq: _Shihni regjistrin

en: _Week view
sq: Pamje _jave

en: _Wide message
sq: Mesazh i _gjerë

en: _Work Offline
sq: P_unoni i Palidhur

en: _Wrap current paragraph
sq: _Mbështill paragrafin e çastit

en: _Wrapped
sq: _Mbështjellë

en: _Yes
sq: _Po

en: a MIME parser
sq: një trajtues MIME

en: a notifier
sq: një njoftues

en: a privacy interface
sq: një ndërfaqe privatësie

en: a utility
sq: një mjet i dobishëm

en: a viewer
sq: një parës

en: accepted
sq: u pranua

en: account property: account name
sq: veti llogarie: emër llogarie

en: account property: default dictionary
sq: veti llogarie: fjalor parazgjedhje

en: account property: organization
sq: veti llogarie: ent

en: account property: signature
sq: veti llogarie: nënshkrim

en: account property: signature path
sq: veti llogarie: shteg nënshkrimi

en: account property: your email address
sq: veti llogarie: adresa juaj email

en: account property: your name
sq: veti llogarie: emri juaj

en: action could not apply
sq: veprimi s’u zbatua dot

en: address
sq: adresë

en: address added by Claws Mail
sq: adresë e shtuar nga Claws Mail

en: address book <span style="oblique">completion</span>: Cc
sq: <span style="oblique">plotësim</span> nga libër adresash: Cc

en: address book <span style="oblique">completion</span>: From
sq: <span style="oblique">plotësim</span> nga libër adresash: Nga

en: address book <span style="oblique">completion</span>: To
sq: <span style="oblique">plotësim</span> nga libër adresash: Për

[ctx: address keeper: %s stands for a header name]
en: Keep addresses which appear in '%s' headers
sq: Mbaji adresat që shfaqen te kryet “%s”

en: after
sq: pas

en: after automatic check
sq: pas kontrolli të automatizuar

en: after manual check
sq: pas kontrolli dorazi

en: all
sq: krejt

en: all addresses in all headers
sq: krejt adresat në krejt kryet

en: all filtering expressions are allowed, but cannot be mixed through logical operators with the expressions above
sq: lejohen krejt shprehjet e filtrimit, por s’mund të përzihen përmes operatorësh logjikë me shprehjet më sipër

en: all messages
sq: krejt mesazhet

en: any address in any header
sq: çfarëdo adrese në çfarëdo krye

en: apply filtering actions between {} to selected messages
sq: apliko mbi mesazhet e përzgjedhur veprimet e filtrimit mes {}

en: applying action [ %s ]
sq: po zbatohet veprimi [ %s ]

en: at least one
sq: të paktën një

en: attach
sq: bashkëngjit

en: attach file:
    <span style="oblique">sub_expr</span> is evaluated as a command-line to get
    the filename from
sq: bashkëngjitni kartelë:
    <span style="oblique">sub_expr</span> vlerësohet si një rresht urdhri nga
    të merret emri i kartelës

en: attach file:
    <span style="oblique">sub_expr</span> is evaluated as the path of the file to attach
sq: bashkëngjitni kartelë:
    <span style="oblique">sub_expr</span> vlerësohet si shtegu i kartelës për bashkëngjitje

en: authenticated
sq: i mirëfilltësuar

en: available
sq: i lirë

en: bad SMTP response
sq: përgjigje SMTP e gabuar

en: bad state
sq: gjendje e keqe

en: before
sq: para

en: blinking
sq: xixëllim

en: body line
sq: rresht lënde

en: body part
sq: pjesë lënde

en: bytes
sq: bajte

en: can't create mailbox
sq: s’krijohet dot kuti postare

en: can't create mailbox: LIST failed
sq: s’krijohet dot arrit të shfaqet lëndë kutie postare

en: can't delete mailbox
sq: s’fshihet dot kuti postare

en: can't expunge
sq: s’bëhet dot spastrimi

en: can't rename mailbox: %s to %s
sq: s’riemërtohet dot kuti postare: %s si %s

en: can't select folder: %s
sq: s’përzgjidhet dot dosja: %s

en: can't set deleted flags
sq: s’mund të vendosen shenja të fshira

en: can't set deleted flags: %d
sq: s’mund të vendosen shenja të fshira: %d

en: case sensitive search
sq: kërkim që merr parasysh siç është shkruar termi

en: characters
sq: shenjash

en: checking if message matches [ %s ]
sq: po kontrollohet nëse mesazhet përputhen [ %s ]

en: command not supported
sq: urdhër që s’mbulohet

en: command to send mails
sq: urdhër për dërgim email-esh

[ctx: compface]
en: adds support for the X-Face header
sq: shton mbulim për kryen X-Face

en: completion from address book only works with the first
    address of the header, it outputs the full name
    of the contact if that address matches exactly
    one contact in the address book
sq: plotësimi nga libër adresash funksionon vetëm me
    adresën e parë te kryet, ai jep emrin e plotë
    të kontaktit, nëse ajo adresë përputhet plotësisht
    një kontakt te libri i adresave

en: connection not accepted
sq: lidhja s’u pranua

en: connection refused
sq: lidhja u hodh poshtë

en: contains
sq: përmban

en: content is
sq: lënda është

en: couldn't get xhdr
sq: s’u mor dot xhdr

en: couldn't get xhdr range
sq: s’u mor dot interval xhdr

en: couldn't get xover
sq: s’u mor dot xover

en: couldn't get xover range
sq: s’u mor dot interval xover

en: couldn't select group: %s
sq: s’u përzgjodh dot grupi: %s

en: couldn't set group: %s
sq: s’u ujdis dot grupi: %s

en: couldn't start STARTTLS session
sq: s’u fillua dot sesion STARTTLS

en: current dictionary
sq: fjalori i tanishëm

en: cursor position
sq: pozicion kursori

en: customized date format (see 'man strftime')
sq: format vetjak datash (shihni 'man strftime')

en: date of birth
sq: datë lindjeje

en: days
sq: ditë

en: declined
sq: u hodh poshtë

en: deleted messages
sq: mesazhe të fshirë

en: did not answer
sq: s’u përgjigj

en: disabled rule '%s' [ %s ]
sq: rregull i çaktivizuar “%s” [ %s ]

en: disabled rule <unnamed> [ %s ]
sq: rregull i çaktivizuar <unnamed> [ %s ]

en: doesn't contain
sq: s’përmban

en: domain is not specified.
sq: s’është përcaktuar përkatësi.

en: draft folder is not selected.
sq: s’është përzgjedhur dosje “Skica”.

en: either AM or PM
sq: ose AM, ose PM

en: email address of sender
sq: adresë email e dërguesit

en: error occurred on POP session
sq: ndodhi gabim në sesion POP

en: error occurred on SIEVE session
sq: ndodhi gabim në sesion SIEVE

en: error occurred on SMTP session
sq: ndodhi gabim në sesion SMTP

en: error occurred on Sieve session. data: %s
sq: ndodhi gabim në sesion SIEVE. të dhëna: %s

en: error occurred on authentication
sq: ndodhi gabim në mirëfilltësim

en: escape character for quotes
sq: shenjë paraprijëse për citime

en: exactly
sq: saktësisht

en: fatal error
sq: gabim fatal

en: fax
sq: faks

en: filename (should not be modified)
sq: emër kartele (s’duhet ndryshuar)

en: filtering
sq: filtruar

en: filtering at incorporation
sq: filtrohet në integrim

en: filtering log disabled
sq: regjistrim i filtrimeve i aktivizuar

en: filtering log enabled
sq: regjistrim i filtrimeve i aktivizuar

en: filtering message (%s%s%s)
    %smessage file: %s
sq: filtrim mesazhesh (%s%s%s)
    %skartelë mesazhi: %s

en: filtering message (%s%s%s)
    %smessage file: %s
    %s%s %s
    %s%s %s
    %s%s %s
    %s%s %s
sq: filtrim mesazhesh (%s%s%s)
    %skartelë mesazhi: %s
    %s%s %s
    %s%s %s
    %s%s %s
    %s%s %s

en: first name of sender
sq: emri i dërguesit

en: folder processing
sq: përpunim dosjesh

[ctx: folder properties: %s stands for a header name]
en: Default %s
sq: %s Parazgjedhje

[ctx: folder properties: %s stands for a header name]
en: Default %s for replies
sq: %s parazgjedhje për përgjigjet

en: folders
sq: dosje

en: for a user provided argument
sq: për një argument dhënë nga përdoruesi

en: for a user provided hidden argument (e.g. password)
sq: për një argument të fshehur të dhëna nga përdoruesi (p.sh., fjalëkalim)

en: for the file of the selected decoded message MIME part
sq: për kartelën e pjesës MIME të mesazhit të shkoduar të përzgjedhur

en: for the file of the selected message in RFC822/2822 format
sq: për kartelën e mesazhit të përzgjedhur në format RFC822/2822

en: for the list of the files of the selected messages in RFC822/2822 format
sq: për listën e kartelave të mesazheve të përzgjedhur në format RFC822/2822

en: for the text selection
sq: për tekstin e përzgjedhur

en: forwarded messages
sq: mesazhe të përcjellë

en: found
sq: gjetur

en: from Web Key Directory
sq: nga Drejtori Web Kyçesh

en: from keyserver
sq: nga shërbyes kyçesh

en: full name of sender
sq: emri i plotë i dërguesit

en: getting xover %d - %d in %s...
sq: po merret xover %d - %d në %s…

en: greater than
sq: më e madhe se

en: group
sq: grup

en: header
sq: krye

en: header line
sq: rresht kryesh

en: headers part
sq: pjesë kryesh

en: headers values
sq: vlera kryesh

en: higher than
sq: më e lartë se

en: hour | hours
sq[0]: orë
sq[1]: orë

en: hours
sq: orë

[ctx: iconv]
en: allows converting to and from different character sets
sq: lejon shndërrim në dhe prej grupesh të tjerë shkronjash

en: ignored
sq: i shpërfillur

en: in
sq: në

en: in the past
sq: në të kaluarën

en: incomplete messages (not entirely downloaded)
sq: mesazhe të paplotë (jo të shkarkuar tërësisht)

en: incorporation
sq: integrim

en: initials of sender
sq: iniciale dërguesi

en: insert <span style="oblique">expr</span> if x is not set, where x is one of
    the [dfNFLIstcnriT, ad, af, ao, as, asp, aT, ABc, ABf, ABt]
    symbols (or their long equivalent)
sq: futni <span style="oblique">expr</span>, nëse s’është caktuar x-i, ku x-i
    është një nga simbolet [dfNFLIstcnriT, ad, af, ao, as, asp, aT, ABc,
    ABf, ABt] (ose i barasvlershëm i tyre)

en: insert <span style="oblique">expr</span> if x is set, where x is one of
    the [dfNFLIstcnriT, ad, af, ao, as, asp, aT, ABc, ABf, ABt]
    symbols (or their long equivalent)
sq: futni <span style="oblique">expr</span>, nëse është caktuar x-i, ku x-i
    është një nga simbolet [dfNFLIstcnriT, ad, af, ao, as, asp, aT, ABc,
    ABf, ABt] (ose i barasvlershëm i tyre)

en: insert file:
    <span style="oblique">sub_expr</span> is evaluated as the path of the file to insert
sq: futni kartelë:
    <span style="oblique">sub_expr</span> vlerësohet si shtegu i kartelës për t’u futur

en: insert program output:
    <span style="oblique">sub_expr</span> is evaluated as a command-line to get
    the output from
sq: futni përfundim programi:
    <span style="oblique">sub_expr</span> vlerësohet si një rresht urdhri prej
    nga të merret përfundimi

en: insert user input:
    <span style="oblique">sub_expr</span> is a variable to be replaced by
    user-entered text
sq: futni përfundim programi:
    <span style="oblique">sub_expr</span> është një ndryshore për t’u
    zëvendësuar nga teksti i dhënë nga përdoruesi

en: invalid UIDL response: %s
sq: përgjigje UIDL e pavlefshme: %s

en: invalid article range: %d - %d
sq: interval i pavlefshëm artikulli: %d - %d

en: invalid xover line
sq: rresht i pavlefshëm xover

en: is
sq: është

en: kibibytes
sq: kibibajte

en: last name of sender
sq: mbiemër dërguesi

en: last opened email
sq: email-i i hapur i fundit

en: later
sq: më vonë

en: less than
sq: më pak se

en: letters
sq: shkronja

[ctx: libSM]
en: adds support for session handling
sq: shton mbulim për trajtim sesionesh

[ctx: libetpan]
en: adds support for IMAP and NNTP servers
sq: shton mbulim për shërbyes IMAP dhe NNTP

[ctx: librSVG]
en: adds support for SVG themes
sq: shton mbulim për tema SVG

en: lines
sq: rreshta

en: literal backslash
sq: pjerrëse së prapthi

en: literal closing curly brace
sq: kllapë gjarpërushe mbyllëse

en: literal exclamation mark
sq: pikëçuditje

en: literal opening curly brace
sq: kllapë gjarpërushe hapëse

en: literal pipe
sq: vijë vertikale

en: literal question mark
sq: pikëpyetje

en: local mailbox filename is not entered.
sq: s’është dhënë emër kartele kutie postare vendore.

en: locked messages
sq: mesazhe të kyçur

en: logical AND operator
sq: operatori logjik AND

en: logical NOT operator
sq: operatori logjik NOT

en: logical OR operator
sq: operatori logjik OR

en: lower than
sq: më e ulët se

en: mail command is not entered.
sq: s’është dhënë urdhër poste.

en: mailbox is locked
sq: kutia postare është e kyçur

en: mailmbox folder
sq: dosje mailmbox

en: manually
sq: dorazi

en: manually filtering
sq: filtrohet dorazi

en: marked messages
sq: mesazhe me shenjë

en: match using regular expressions instead of substring search
sq: kërko përkime duke përdorur shprehje të rregullta, në vend se kërkim nënvargu

en: mebibytes
sq: mebibajte

en: memory error
sq: gabim kujtese

en: message body
sq: lëndë mesazhi

en: message body without signature
sq: lëndë mesazhi pa nënshkrim

en: message does not match
sq: mesazhet s’përputhen

en: message is either To: or Cc: to S
sq: mesazhi është ose Për:, ose Cc: për S

en: message matches
sq: mesazhet përputhen

en: message tags
sq: etiketa mesazhi

en: messages carbon-copied to S
sq: mesazhe të kopjuar karbon te S

en: messages originating from user S
sq: mesazhe që e kanë fillin nga përdoruesi S

en: messages returning 0 when passed to command - %F is message file
sq: mesazhe që përgjigjen me 0, kur i kalohen urdhrit - %F është kartela e mesazhit

en: messages which are in newsgroup S
sq: mesazhe që gjenden te grupi i lajmeve S

en: messages which are marked with color #
sq: mesazhe që janë shënuar me ngjyrën #

en: messages which contain S in In-Reply-To header
sq: mesazhe që përmbajnë S te kryet Si-Përgjigje-Për

en: messages which contain S in Message-ID header
sq: mesazhe që përmbajnë S te kryet ID-Mesazhi

en: messages which contain S in References header
sq: mesazhe që përmbajnë S te kryet “Referenca”

en: messages which contain S in any header name or value
sq: mesazhe të cilët përmbajnë S në çfarëdo emri apo vlere kryesh

en: messages which contain S in subject
sq: mesazhe që kanë S te subjekti

en: messages which contain S in the Sender field
sq: mesazhe që përmbajnë S te fusha “Dërgues”

en: messages which contain S in the message body
sq: mesazhe të cilët përmbajnë S te lënda e mesazhit

en: messages which contain S in the value of any header
sq: mesazhe të cilët përmbajnë S te vlera e cilësdo kryeje

en: messages which contain S in the whole message
sq: mesazhe të cilët përmbajnë S në tërë mesazhin

en: messages which contain V in header H
sq: mesazhe që përmbajnë V te kryet H

en: messages which have attachments
sq: mesazhe që kanë bashkëngjitje

en: messages which have been sent to S
sq: mesazhe që i janë dërguar S

en: messages which have tag(s)
sq: mesazhe që kanë etiketë(a)

en: messages which tags contain S
sq: mesazhe etiketat e të cilëve përmbajnë S

en: messages which you have replied to
sq: mesazhe të cilëve u jeni përgjigjur

en: messages whose age is greater than # days
sq: mesazhe mosha e të cilëve është më e madhe se # ditë

en: messages whose age is greater than # hours
sq: mesazhe mosha e të cilëve është më e madhe se # orë

en: messages whose age is less than # days
sq: mesazhe mosha e të cilëve është më e vogël se # ditë

en: messages whose age is less than # hours
sq: mesazhe mosha e të cilëve është më e vogël se # orë

en: messages whose date is after requested date (time is optional)
sq: mesazhe data e të cilëve bie pas datës së kërkuar (koha është opsionale)

en: messages whose date is before requested date (time is optional)
sq: mesazhe data e të cilëve bie para datës së kërkuar (koha është opsionale)

en: messages whose score is equal to # points
sq: mesazhe për të cilët vlerësimi është baras me # pikë

en: messages whose score is greater than # points
sq: mesazhe për të cilët vlerësimi është më i madh se # pikë

en: messages whose score is lower than # points
sq: mesazhe për të cilët vlerësimi është më i vogël se # pikë

en: messages whose size is equal to # bytes
sq: mesazhe madhësia e të cilëve është baras me % bajte

en: messages whose size is greater than # bytes
sq: mesazhe madhësia e të cilëve është më e madhe se % bajte

en: messages whose size is smaller than # bytes
sq: mesazhe madhësia e të cilëve është më e vogël se % bajte

en: minute | minutes
sq[0]: minutë
sq[1]: minuta

en: minutes
sq: minuta

en: minutes before an event
sq: minuta para një veprimtarie

en: mobile phone
sq: telefon celular

en: moderated
sq: i moderuar

en: more than
sq: më tepër se

en: mouse button)
sq: e mesit të miut)

en: new line
sq: rresht i ri

en: new messages
sq: mesazhe të rinj

en: new subscription
sq: pajtim i ri

en: newest email in the list
sq: email-i më i ri te lista

en: newest marked email
sq: email-i më i ri me shenjë

en: newest new email
sq: më i riu i email-eve të rinj

en: newest unread email
sq: email-i i hapur i fundit

en: no
sq: jo

en: no further processing after action [ %s ]
sq: pa përpunim të mëtejshëm pas veprimit [%s]

en: no subject
sq: pa subjekt

en: non-0 (Failed)
sq: jo-0 (S’kalon)

en: none
sq: asnjë

en: not authenticated
sq: i pamirëfilltësuar

en: not available
sq: i zënë

en: not found
sq: jo gjetur

en: not ignored
sq: jo i shpërfillur

en: not set
sq: i paujdisur

en: not watched
sq: jo i vëzhguar

en: of %d
sq: nga %d

en: of above rules
sq: nga rregullat më sipër

en: office address
sq: adresë zyre

en: office phone
sq: telefon zyre

en: old messages
sq: mesazhe të vjetër

en: oldest email in the list
sq: email-i më i vjetër te lista

en: oldest marked email
sq: email-i më i vjetër me shenjë

en: oldest new email
sq: email-i i ri më i vjetri

en: oldest unread email
sq: email-i më i vjetër i palexuar

en: on:
sq: në:

en: only when opened in a new window, or replied to
sq: vetëm kur hapet në një dritare të re, ose i jepet përgjigje

en: or
sq: ose

en: organization
sq: ent

en: parse error (very probably non-RFC compliance from the server)
sq: (very probably non-RFC compliance from the server)

en: phone
sq: telefon

en: pixel(s)
sq: piksel(a)

en: pixels
sq: piksela

en: points
sq: pikë

en: post-processing
sq: paspërpunim

en: post-processing folders
sq: pas-përpunohen dosje

en: pre-processing
sq: parapërpunim

en: pre-processing folders
sq: para-përpunohen dosje

en: process id: %
sq: id procesi: %s

en: processing folders
sq: përpunohen dosje

en: processing rule '%s' [ %s ]
sq: rregull përpunimi “%s” [ %s ]

en: processing rule <unnamed> [ %s ]
sq: rregull përpunimi <unnamed> [ %s ]

en: queue folder is not selected.
sq: s’është përzgjedhur dosje “Në radhë”.

en: quote character
sq: shenjë citimi

en: quoted message body
sq: lëndë e mesazhit të cituar

en: quoted message body without signature
sq: lëndë e mesazhit të cituar pa nënshkrim

en: read messages
sq: mesazhe të lexuar

en: read-only
sq: vetëm-lexim

en: resource
sq: burim

en: room
sq: dhomë

en: rule is account-based [id=%d, name='%s'], but all rules are applied on user request anyway
sq: rregulli bazohet në llogari [id=%d, name='%s'], por krejt rregullat janë aplikuar me kërkesën e përdoruesit, sido që të jetë

en: rule is account-based [id=%d, name='%s'], matching current account [id=%d, name='%s']
sq: rregulli bazohet në llogari [id=%d, name='%s'], po zbatohet mbi llogarinë aktuale [id=%d, name='%s']

en: rule is account-based [id=%d, name='%s'], matching the account currently used to retrieve messages
sq: rregulli bazohet në llogari [id=%d, name='%s'], për marrje mesazhesh po zbatohet mbi llogarinë aktualisht në përdorim

en: rule is account-based [id=%d, name='%s'], not matching current account [id=%d, name='%s']
sq: rregulli bazohet në llogari [id=%d, name='%s'], s’po zbatohet mbi llogarinë aktuale [id=%d, name='%s']

en: rule is account-based [id=%d, name='%s'], not matching the account currently used to retrieve messages [id=%d, name='%s']
sq: rregulli bazohet në llogari [id=%d, name='%s'], për marrje mesazhesh s’po zbatohet mbi llogarinë aktualisht në përdorim [id=%d, name='%s']

en: rule is account-based [id=%d, name='%s'], skipped on user request
sq: rregulli bazohet në llogari [id=%d, name='%s'], anashkaluar me kërkesën e përdoruesit

en: rule is account-based, but all rules are applied on user request anyway
sq: rregulli bazohet në llogari, por sidoqoftë janë aplikuar krejt rregullat, sipas kërkesës së përdoruesit

en: rule is account-based, matching current account
sq: rregulli bazohet në llogari, po zbatohet mbi llogarinë aktuale

en: rule is account-based, matching the account currently used to retrieve messages
sq: rregulli bazohet në llogari, për marrje mesazhesh po zbatohet mbi llogarinë aktualisht në përdorim

en: rule is account-based, not matching current account
sq: rregulli bazohet në llogari, s’po zbatohet mbi llogarinë aktuale

en: rule is account-based, not matching the account currently used to retrieve messages
sq: rregulli bazohet në llogari, për marrje mesazhesh s’po zbatohet mbi llogarinë aktualisht në përdorim

en: rule is account-based, skipped on user request
sq: rregulli bazohet në llogari, anashkaluar me kërkesën e përdoruesit

en: rule is not account-based
sq: rregulli s’bazohet në llogari

en: rule is not account-based, but all rules are applied on user request anyway
sq: rregulli s’bazohet në llogari, por sidoqoftë janë aplikuar krejt rregullat, sipas kërkesës së përdoruesit

en: second(s)
sq: sekondë(a)

en: seconds
sq: sekonda

en: select recursively
sq: përzgjidhi në mënyrë rekursive

en: sending error on Sieve session: %s
sq: gabim dërgimi në sesion Sieve: %s

en: sent folder is not selected.
sq: s’është përzgjedhur dosje “Të dërguar”.

en: set
sq: ujdisur

en: smaller than
sq: më e vogël se

en: stream error
sq: gabim rrjedhe

en: subscribe
sq: bëhet pajtim te

en: tab
sq: tabulacion

en: tag
sq: etiketë

en: tags
sq: etiketa

en: text that can contain any of the symbols (no
    commands) above
sq: tekst që mund të përmbajë cilindo nga
    simbolet (jo urdhrat) më sipër

en: text that can contain any of the symbols or
    commands above
sq: tekst që mund të përmbajë cilindo nga
    simbolet apo urdhrat më sipër

en: the abbreviated month name
sq: emri i shkurtuar i muajit

en: the abbreviated weekday name
sq: emri i shkurtuar i ditës së javës

en: the address(es) in header '%s'
sq: adresa(t) te kryet “%s”

en: the century number (year/100)
sq: numri i shekullit (vit/100)

en: the day of the month as a decimal number
sq: dita e muajit si numër dhjetor

en: the day of the week as a decimal number
sq: dita e javës si numër dhjetor

en: the day of the year as a decimal number
sq: dita e vitit si numër dhjetor

en: the full month name
sq: emri i plotë i muajit

en: the full weekday name
sq: emri i plotë i ditës së javës

en: the hour as a decimal number using a 12-hour clock
sq: ora si numër dhjetor duke përdorur një sahat 12 orësh

en: the hour as a decimal number using a 24-hour clock
sq: ora si numër dhjetor duke përdorur një sahat 24 orësh

en: the last two digits of a year
sq: dy shifrat e fundit të një viti

en: the minute as a decimal number
sq: minuta si numër dhjetor

en: the month as a decimal number
sq: muaji si numër dhjetor

en: the preferred date and time for the current locale
sq: data dhe koha e parapëlqyer për vendoren e tanishme

en: the preferred date for the current locale
sq: data e parapëlqyer si numër dhjetor

en: the second as a decimal number
sq: sekonda si numër dhjetor

en: the time zone or name or abbreviation
sq: zona kohore, ose emër, ose shkurtim

en: the year as a decimal number
sq: viti si numër dhjetor

en: things
sq: gjëra

en: this week
sq: këtë javë

en: to insert command's standard output without replacing old text
sq: për të dhënë “output” standard urdhri pa zëvendësuar tekst të vjetër

en: to replace message body or selection with command's standard output
sq: për zëvendësim te input-i standard lënde mesazhi, ose përzgjedhje

en: to run command asynchronously
sq: për xhirim urdhri në mënyrë asinkrone

en: to send message body or selection to command's standard input
sq: për dërgim te input-i standard i urdhrit lënde mesazhi, ose përzgjedhje

en: to send user provided hidden text to command's standard input
sq: për dërgim te input-i standard i urdhrit teksti të fshehur të dhënë nga përdoruesi

en: to send user provided text to command's standard input
sq: për dërgim te input-i standard i urdhrit teksti të dhënë nga përdoruesi

en: today
sq: sot

en: tomorrow
sq: nesër

en: top level folder
sq: dosja e shkallës së epërme

en: trash folder is not selected.
sq: s’është përzgjedhur dosje hedhurinash.

en: type is
sq: lloji është

en: undetermined
sq: e papërcaktuar

en: unhandled message on Sieve session: %d
sq: mesazh i patrajtuar në sesion Sieve: %d

en: unhandled message on Sieve session: %s
sq: mesazh i patrajtuar në sesion Sieve: %s

en: unknown
sq: i panjohur

en: unlimited if 0 is specified
sq: e pakufizuar, nëse vihet 0

en: unread messages
sq: mesazhe të palexuar

en: unsubscribe
sq: bëhet shpajtim te

en: vCalendar folders
sq: Dosje vCalendar

en: values - On:
sq: vlera - On:

en: watched
sq: i vëzhguar

en: website
sq: sajt

en: weeks
sq: javë

en: when forwarding
sq: kur përcillet

en: when re-editing
sq: kur ripërpunohet

en: when replying
sq: kur u përgjigjem

en: when selected, after
sq: kur përzgjidhet, pas

en: when working online,
sq: kur punohet në linjë,

en: whole message
sq: krejt mesazhi

en: with either of the following commands:
sq: me një nga urdhrat vijues:

en: would be available %s
sq: do të ishte i lirë %s

en: would be available %s or %s
sq: do të ishte i lirë %s ose %s

en: write on fd%d: %s
sq: shkrim në fd%d: %s

en: yes
sq: po
