gvfs - en to sr translation catalogue (450 entries)

en:  (invalid encoding)
sr:  (neispravno kodiranje)

en:  <location> <attribute> <values> - set attribute
sr:  <mesto> <osobina> <vrednosti> — postavlja vrednsot

en: %s Audio Player
sr: Zvučni plejer marke %s

en: %s Camera
sr: Fotoaparat marke %s

en: %s Drive
sr: %s disk

en: %s Encrypted Data
sr: %s šifrovanih podataka

en: %s Filesystem Service
sr: %s servis za sistem datoteka

en: %s Media
sr: Medijum od %s

en: %s on %s
sr: %s na %s

en: %s/%s Drive
sr: %s/%s disk

en: %s: %d: Directory or file exists
sr: %s: %d: Direktorijum ili datoteka već postoje

en: %s: %d: Invalid filename
sr: %s: %d: Neispravno ime datoteke

en: %s: %d: No such file or directory
sr: %s: %d: Ne postoji takva datoteka ili direktorijum

en: %s: %d: Not Supported
sr: %s: %d: Nije podržano

en: %s: %s, error writing to stdout
sr: %s: %s, greška pri ispisu na standardni izlaz

en: %s: %s: error launching application: %s
sr: %s: %s: greška u pokretanju programa: %s

en: %s: %s: error opening file: %s
sr: %s: %s: greška pri otvaranju datoteke: %s

en: %s: %s: error opening location: %s
sr: %s: %s: greška u otvaranju mesta: %s

en: %s: %s: error reading: %s
sr: %s: %s: greška pri čitanju: %s

en: %s: %s:error closing: %s
sr: %s: %s: greška u zatvaranju: %s

en: %s: missing locations
sr: %s: nedostaju mesta

en: - create directories
sr: — napravi direktorijume

en: - delete files
sr: — briše datoteke

en: - list contents of directories in a tree-like format
sr: — razgranato ispisuje sadržaj direktorijuma

en: - list files at <location>
sr: — ispisuje datoteke iz <mesto>

en: - mount <location>
sr: — montira <mesto>

en: - move files to trash
sr: — premešta datoteke u smeće

en: - rename file
sr: — preimenovana datoteka

en: - show info for <location>
sr: — prikazuje podatke za <mesto>

en: / on %s
sr: / na %s

en: ATA Drive
sr: ATA disk

en: Accounts are unsupported
sr: Nisu podržani nalozi

en: Append to end of file
sr: Dodaj na kraj datoteke

en: Apple Mobile Device
sr: Eplov prenosni uređaj

en: Attribute not specified
sr: Nije određena osobina

en: Audio CD Filesystem Service
sr: Servis sistema datoteka za zvučni disk

en: Audio Disc
sr: Zvučni disk

en: Audio Player
sr: Zvučni plejer

en: Automount failed: %s
sr: Nije uspelo automatsko montiranje: %s

en: Backup file creation failed
sr: Nije uspelo pravljenje datoteke sa rezervnom kopijom

en: Backup file creation failed: %s
sr: Nije uspelo pravljenje rezervne kopije: %s

en: Backups are not yet supported.
sr: Još uvek nisu podržane rezervne kopije.

en: Blank Blu-Ray Disc
sr: Prazan blu-rej disk

en: Blank Blu-Ray R Disc
sr: Prazan blu-rej R disk

en: Blank Blu-Ray RW Disc
sr: Prazan prepisiv blu-rej disk

en: Blank CD-R Disc
sr: Prazan običan disk

en: Blank CD-ROM Disc
sr: Prazan običan disk

en: Blank CD-RW Disc
sr: Prazan prepisiv disk

en: Blank DVD+R DL Disc
sr: Prazan dvoslojni DVD

en: Blank DVD+R Disc
sr: Prazan DVD+

en: Blank DVD+RW Disc
sr: Prazan prepisiv DVD+

en: Blank DVD-RAM Disc
sr: Prazan DVD memorijski disk

en: Blank DVD-ROM Disc
sr: Prazan DVD

en: Blank DVD-RW Disc
sr: Prazan prepisiv DVD

en: Blank Disc
sr: Prazan disk

en: Blank HD DVD Disc
sr: Prazan HD DVD

en: Blank HD DVD-R Disc
sr: Prazan HD DVD

en: Blank HD DVD-RW Disc
sr: Prazan prepisiv HD DVD

en: Blank MO Disc
sr: Prazan MO disk

en: Blu-Ray Disc
sr: Blu-rej disk

en: Blu-Ray R Disc
sr: Blu-rej R disk

en: Blu-Ray RW Disc
sr: Prepisiv blu-rej disk

en: Blu-ray
sr: Blu-rej

en: Blu-ray-R
sr: Blu-rej R

en: Blu-ray-RE
sr: Blu-rej RE

en: Burn
sr: Upiši

en: CD-R Disc
sr: Običan disk

en: CD-ROM Disc
sr: Običan disk

en: CD-RW
sr: CD-RV

en: CD-RW Disc
sr: Prepisiv običan disk

en: CD/DVD Creator
sr: Izrada diskova

en: Camera
sr: Fotoaparat

en: Can't contact session bus
sr: Ne mogu da se povežem na sistemsku magistralu

en: Can't copy directory over directory
sr: Ne mogu da prepišem direktorijum preko direktorijuma

en: Can't copy file over directory
sr: Ne mogu da prepišem datoteku preko direktorijuma

en: Can't eject file
sr: Ne mogu da izbacim datoteku

en: Can't find metadata file %s
sr: Ne mogu da nađem datoteku sa metapodacima %s

en: Can't handle version %d of GVfsIcon encoding
sr: Ne mogu da radim sa %d izdanjem kodiranja Gvfs ikonice

en: Can't monitor file or directory.
sr: Ne mogu da nadgledam datoteku ili direktorijum.

en: Can't mount file
sr: Ne mogu da montiram datoteku

en: Can't move directory over directory
sr: Ne mogu da premestim direktorijum preko direktorijuma

en: Can't open directory
sr: Ne mogu da otvorim direktorijum

en: Can't open mountable file
sr: Ne mogu da otvorim datoteku sa montiranjem

en: Can't poll file
sr: Ne mogu da upitam datoteku

en: Can't recursively copy directory
sr: Ne mogu da umnožim direktorijum rekurzivno

en: Can't recursively move directory
sr: Ne mogu da premestim direktorijum rekurzivno

en: Can't send host identity confirmation
sr: Ne mogu da pošaljem potvrdu identiteta domaćinu

en: Can't send password
sr: Ne mogu da pošaljem lozinku

en: Can't start file
sr: Ne mogu da pokrenem datoteku

en: Can't stop file
sr: Ne mogu da zaustavim datoteku

en: Can't unmount file
sr: Ne mogu da demontiram datoteku

en: Can't write to directory
sr: Ne mogu da upišem u direktorijum

en: Cancel
sr: Otkaži

en: Cancel Login
sr: Otkaži prijavu

en: Cannot allocate new file to append to
sr: Ne mogu da pronađem novu datoteku za dodavanje

en: Cannot connect to the system bus
sr: Ne mogu da se povežem na sistemsku magistralu

en: Cannot create gphoto2 context
sr: Ne mogu da napravim GFoto2 kontekst

en: Cannot create gudev client
sr: Ne mogu da napravim gudev klijent

en: Cannot create libhal context
sr: Ne mogu da napravim libhal kontekst

en: Cannot find drive %s
sr: Ne mogu da nađem uređaj %s

en: Cannot get LUKS cleartext slave
sr: Ne mogu da nađem LUKS program za šifrovanje

en: Cannot get LUKS cleartext slave from path `%s'
sr: Ne mogu da nađem LUKS program za šifrovanje u putanji „%s“

en: Cannot get data of file to append to
sr: Ne mogu da dobijem podatke o datoteci za dodavanje

en: Cannot initialize libhal
sr: Ne mogu da pokrenem libhal

en: Cannot open data connection. Maybe your firewall prevents this?
sr: Ne mogu da otvorim vezu do podataka. Možda je uključen fajervol?

en: Cannot read file to append to
sr: Ne mogu da pročitam datoteku za dodavanje

en: CompactFlash Drive
sr: CF kartica

en: Computer
sr: Računar

en: Concatenate files at locations and print to the standard output. Works just like the traditional cat utility, but using gvfs location instead local files: for example you can use something like smb://server/resource/file.txt as location to concatenate.
sr: Stapa sadržaj datoteka iz navedenih mesta i ispisuje ih na standardni izlaz. Radi kao i tradicionalna komanda „cat“ koristeći Gvfs mesta umesto lokalnih datoteka (npr. smb://server/resource/file.txt)

en: Connection refused by server
sr: Server je odbio vezu

en: Connection to the device lost
sr: Prekinuta je veza sa uređajem

en: Copy with file
sr: Umnoži uz datoteku

en: Could not create request
sr: Ne mogu da napravim zahtev

en: Could not find enclosing mount
sr: Ne mogu da nađem priloženu tačku montiranja

en: Could not parse response
sr: Ne mogu da obradim odgovor

en: Couldn't get stream file descriptor
sr: Ne mogu da dobijem opis datoteke sa tokom

en: Create backup
sr: Napravi rezervnu kopiju

en: DEST - read from standard input and save to DEST
sr: CILJ — čita podatke sa standardnog ulaza i čuva ih u CILJ

en: DVD+R DL Disc
sr: Dvoslojni DVD

en: DVD+R Disc
sr: DVD+ disk

en: DVD+RW
sr: DVD+RV

en: DVD+RW Disc
sr: Prepisiv DVD+

en: DVD-RAM Disc
sr: Memorijski DVD disk

en: DVD-ROM Disc
sr: DVD disk

en: DVD-RW
sr: DVD-RV

en: DVD-RW Disc
sr: Prepisiv DVD

en: DVD±RW
sr: DVD±RV

en: Data connection closed
sr: Zatvorena je veza do podataka

en: Device '%s' is password protected. Enter the password on the device and click 'Try again'.
sr: Uređaj „%s“ je zaštićen lozinkom. Unesite lozinku uređaja i kliknite na „Pokušaj ponovo“.

en: Device requires a software update
sr: Uređaj zahteva ažuriranje programa

en: Didn't get stream file descriptor
sr: Nisam dobio opis datoteke sa tokom

en: Digital Camera (%s)
sr: Digitalni fotoaparat (%s)

en: Directory '%s' is not empty
sr: Direktorijum „%s“ nije prazan

en: Directory not empty
sr: Direktorijum nije prazan

en: Directory notification not supported
sr: Nije podržano obaveštavanje o direktorijumu

en: Disc
sr: Disk

en: Don't follow symlinks
sr: Ne prati simboličke veze

en: Don't send single MOVED events.
sr: Ne šalje pojedinačna PREMEŠTANJA.

en: Don't start fuse.
sr: Ne pokreći fuse.

en: Drive %s does not contain audio files
sr: Uređaj %s ne sadrži zvučne datoteke

en: Empty response
sr: Prazan odgovor

en: End of stream
sr: Kraj toka

en: Enter a password to unlock the volume
    The device "%s" contains encrypted data on partition %d.
sr: Unesite lozinku za otključavanje diska
    Uređaj „%s“ sadrži šifrovane podatke u odeljku %d.

en: Enter a password to unlock the volume
    The device "%s" contains encrypted data.
sr: Unesite lozinku za otključavanje diska
    Uređaj „%s“ sadrži šifrovane.

en: Enter a password to unlock the volume
    The device %s contains encrypted data.
sr: Unesite lozinku za otključavanje diska
    Uređaj %s sadrži šifrovane podatke.

en: Enter passphrase for key for ssh as %s on %s
sr: Unesite lozinku ključa za ssh kao %s na %s

en: Enter passphrase for key for ssh on %s
sr: Unesite lozinku ključa za ssh na %s

en: Enter password for %s
sr: Unesite lozinku za %s

en: Enter password for ftp as %s on %s
sr: Unesite lozinku za ftp kao %s na %s

en: Enter password for ftp on %s
sr: Unesite lozinku za ftp na %s

en: Enter password for ssh as %s on %s
sr: Unesite lozinku za ssh kao %s na %s

en: Enter password for ssh on %s
sr: Unesite lozinku za ssh na %s

en: Error closing: %s
sr: Greška pri zatvaranju: %s

en: Error connecting to D-Bus: %s
sr: Greška pri povezivanju na D-bas: %s

en: Error connecting to daemon: %s
sr: Greška pri povezivanju sa upravljačkim programom: %s

en: Error connecting to socket: %s
sr: Greška pri povezivanju na soket: %s

en: Error copying file %s: %s
sr: Greška pri umnožavanju datoteke: %s %s

en: Error creating Avahi resolver: %s
sr: Greška pri pokretanju Avahijevog razrešivača: %s

en: Error creating backup file: %s
sr: Ne mogu da napravim rezervnu kopiju: %s

en: Error creating camera
sr: Greška prilikom pravljenja fotoaparata

en: Error creating directory
sr: Greška pri obrazovanju datoteke

en: Error creating directory: %s
sr: Preška prilikom pravljenja direktorijuma: %s

en: Error creating file object
sr: Ne mogu da napravim objekat datoteke

en: Error creating socket: %s
sr: Greška pri pravljenju soketa: %s

en: Error deleting directory
sr: Greška pri brisanju direktorijuma

en: Error deleting file
sr: Greška pri brisanju datoteke

en: Error deleting file: %s
sr: Greška pri brisanju datoteke: %s

en: Error finding enclosing mount: %s
sr: Greška pri pronalaženju zatvarajućeg montiranja: %s

en: Error from 'paranoia' on drive %s
sr: Greška u programu „paranoia“ na uređaju %s

en: Error getting data from file
sr: Greška pri dobijanju podataka iz datoteke

en: Error getting device information
sr: Greška pri dobijanju podataka o uređaju

en: Error getting file
sr: Greška pri dobijanju datoteke

en: Error getting writable attributes: %s
sr: Ne mogu da dobijem upisive osobine: %s

en: Error in stream protocol: %s
sr: Greška u protokolu za tok: %s

en: Error initializing Avahi: %s
sr: Greška pri pokretanju Avahija: %s

en: Error initializing camera
sr: Greška pri pokretanju fotoaparata

en: Error loading device information
sr: Greška pri čitanju podataka o uređaju

en: Error looking up device information
sr: Greška pri traženju podataka o uređaju

en: Error mounting %s: %s
sr: Greška pri montiranju %s: %s

en: Error mounting location: %s
sr: Greška pri montiranju mesta: %s

en: Error moving file %s: %s
sr: Greška pri premeštanju datoteke %s: %s

en: Error moving file: %s
sr: Greška pri premeštanju datoteke: %s

en: Error opening file: %s
sr: Greška pri otvaranju datoteke: %s

en: Error parsing commandline options: %s
sr: Greška u prosleđivanju opcija komandne linije: %s

en: Error reading stdin
sr: Greška pri čitanju sa standardnog ulaza

en: Error removing target file: %s
sr: Greška pri uklanjanju ciljne datoteke: %s

en: Error renaming dir
sr: Greška u preimenovanju direktorijuma

en: Error renaming file
sr: Greška u preimenovanju datoteke

en: Error resolving "%s" service "%s" on domain "%s"
sr: Greška pri razrešavanju „%s“ servisa „%s“ na domenu „%s“

en: Error resolving "%s" service "%s" on domain "%s". One or more TXT records are missing. Keys required: "%s".
sr: Greška pri razrešavanju „%s“ servisa „%s“ na domenu „%s“. Nedostaje jedan ili više tekstualnih zapisa. Potreban je ključ:„%s“.

en: Error seeking in stream on camera %s
sr: Ne mogu da premotam tok sa fotoaparata %s

en: Error seeking in stream on drive %s
sr: Ne mogu da premotam tok sa uređaja %s

en: Error sending fd: %s
sr: Greška pri slanju fd: %s

en: Error setting attribute: %s
sr: Greška pri postavljanju osobine: %s

en: Error setting file metadata: %s
sr: Greška pri izmeni metapodataka: %s

en: Error setting up camera communications port
sr: Greška u uspostavljanju veze sa fotoaparatom

en: Error trashing file: %s
sr: Greška pri premeštanju datoteka u smeće: %s

en: Error unmounting mount: %s
sr: Greška pri demontiranju: %s

en: Error while getting mount info: %s
sr: Greška u prikupljanju podataka o montiranju: %s

en: Error writing file
sr: Greška pri upisu datoteke

en: Error: %s
sr: Greška: %s

en: Error: %s
sr: Greška: %s

en: Etag not available
sr: Etag nije dostupan

en: FILES... - open FILES with registered application.
sr: DATOTEKE... — otvara DATOTEKE dostupnim programima.

en: Failed to create active FTP connection.
sr: Ne mogu da napravim FTP vezu.

en: Failed to create active FTP connection. Maybe your router does not support this?
sr: Ne mogu da napravim FTP vezu. Možda ovo nije podržano od strane vašeg rutera?

en: Failed to eject media; one or more volumes on the media are busy.
sr: Ne mogu da izbacim medijum; neki uređaj je zauzet.

en: Failed to get file list
sr: Ne mogu da dobijem spisak datoteka

en: Failed to get folder list
sr: Ne mogu da dobijem spisak fascikli

en: Failed to mount Windows share
sr: Ne mogu da montiram Windows deljenje

en: Failed to retrieve share list from server
sr: Ne mogu da dobijem spisak deljenja sa servera

en: Failure
sr: Neuspeh

en: File System
sr: Sistem datoteka

en: File does not exist
sr: Datoteka ne postoji

en: File doesn't exist
sr: Datoteka ne postoji

en: File exists
sr: Datoteka postoji

en: File is directory
sr: Datoteka je direktorijum

en: File system is busy: %d open file | File system is busy: %d open files
sr[0]: Sistem datoteka je zauzet: %d datoteka je otvorena
sr[1]: Sistem datoteka je zauzet: %d datoteke su otvorene
sr[2]: Sistem datoteka je zauzet: %d datoteka je otvoreno
sr[3]: Sistem datoteka je zauzet: datoteka je otvorena

en: Filename contains invalid characters.
sr: Ime datoteke sadrži neispravne znake.

en: Filesystem is busy
sr: Sistem datoteka je zauzet

en: FireWire Drive
sr: FireWire disk

en: Floppy Disk
sr: Disketa

en: Floppy Drive
sr: Disketa

en: Follow symlinks, mounts and shortcuts like dirs
sr: Prati simboličke veze, montirane uređaje i prečice kao direktorijume

en: GVFS Daemon
sr: Upravljački program za GVFS

en: GVFS Metadata Daemon
sr: Upravljački program za metapodatke

en: GVfs GDU Volume Monitor
sr: GVFS GDU praćenje diska

en: Get filesystem info
sr: Prikupi podatke o sistemu datoteka

en: HD DVD Disc
sr: HD DVD

en: HD DVD-R Disc
sr: HD DVD

en: HD DVD-RW Disc
sr: Prepisiv HD DVD

en: HDDVD
sr: HD DVD

en: HDDVD-RW
sr: HD DVD-RV

en: HDDVD-r
sr: HD DVD-r

en: HTTP Client Error: %s
sr: Greška u HTTP klijentu: %s

en: HTTP Error: %s
sr: HTTP greška: %s

en: Host closed connection
sr: Domaćin je zatvorio vezu

en: Host key verification failed
sr: Nije uspela provera ključa domaćina

en: Hostname not known
sr: Nije poznato ime domaćina

en: Insufficient permissions
sr: Nemate ovlašćenja

en: Internal Apple File Control error
sr: Greška unutar Eplovog kontrolera datoteka

en: Internal Error (%s)
sr: Unutrašnja greška (%s)

en: Internal error: %s
sr: Unutrašnja greška: %s

en: Invalid AFC location: must be in the form of afc://uuid:port-number
sr: Naispravna AFC putanja: mora biti u napisana u obliku afc://uuid:port-broj

en: Invalid Apple File Control data received
sr: Primljeni su neispravni podaci sa Eplovog kontrolera datoteka

en: Invalid arguments from spawned child
sr: Neispravni argumenti od razgranatog dečjeg procesa

en: Invalid attribute info list content
sr: Nije ispravan sadržaj spiska osobina

en: Invalid attribute type %s
sr: Nije ispravna vrsta osobine %s

en: Invalid backend type
sr: Neispravna vrsta pozadinskog programa

en: Invalid dbus message
sr: Neispravna dbas poruka

en: Invalid file info format
sr: Nije ispravan format podataka o datoteci

en: Invalid filename
sr: Neispravno ime datoteke

en: Invalid filename %s
sr: Neispravno ime datoteke %s

en: Invalid icon_id '%s' in OpenIconForRead
sr: Neispravan icon_id „%s“ unutar OpenIconForRead

en: Invalid mount spec
sr: Neispravna specifikacija za montiranje

en: Invalid reply
sr: Neispravan odgovor

en: Invalid reply received
sr: Dobijen je neispravan odgovor

en: Invalid return value from %s
sr: Neispravna povratna vrednost od %s

en: Invalid seek type
sr: Nije ispravna vrsta pretraživanja

en: Items in the trash may not be modified
sr: Ne smete menjati stavke iz smeća

en: Jaz Drive
sr: Džez disk

en: Keep with file when moved
sr: Zadrži sa datotekom prilikom premeštanja

en: LOCATION... - concatenate LOCATIONS to standard output.
sr: MESTO... - stapa sadržaj datoteka i ispisuje na standardni izlaz.

en: List
sr: Spisak

en: List writable attributes
sr: Ispiši upisive osobine

en: Local Network
sr: Lokalna mreža

en: Location is already mounted
sr: Ovo mesto je već montirano

en: Location is not mountable
sr: Mesto se ne može montirati

en: Location not specified
sr: Nije izabrano mesto

en: Lockdown Error: Invalid Argument
sr: Greška pri zaključavanju: Neispravan argument

en: Log In Anyway
sr: Ipak se prijavi

en: Login dialog cancelled
sr: Prozorče za prijavu je zatvoreno

en: MO Disc
sr: MO disk

en: Main daemon for GVFS
sr: Glavni upravljački program za GVFS

en: Malformed dns-sd encoded_triple '%s'
sr: Loš dns-sd encoded_triple „%s“

en: Malformed icon identifier '%s'
sr: Loš odrednik ikonice „%s“

en: Malformed input data for GVfsIcon
sr: Loši ulazni podaci za Gvfs ikonicu

en: Mass Storage Drive
sr: Masovno skladište

en: MemoryStick Drive
sr: Memorijski štapić

en: Metadata daemon for GVFS
sr: GVFS upravljački program za metapodatke

en: Missing operand
sr: Nedostaje operand

en: Mixed Audio/Data Disc
sr: Disk sa zvukom i podacima

en: Monitor events
sr: Prati događaje

en: Mount as mountable
sr: Ne možete montirati ovu tačku

en: Mount volume with device file
sr: Montiraj disk pomoću datoteke uređaja

en: Mounted %s at %s
sr: Montirano %s na %s

en: Name already exists
sr: Ovo ime već postoji

en: Network
sr: Mreža

en: Network Location Monitor
sr: Mesta na mreži

en: New name too long
sr: Novo ime je predugačko

en: No camera specified
sr: Nije izabran fotoaparat

en: No device specified
sr: Nije određen uređaj

en: No drive specified
sr: Nije određen uređaj

en: No hostname specified
sr: Nije određeno ime domaćina

en: No media in the drive
sr: Nema medijuma u uređaju

en: No mount type specified
sr: Nije određena vrsta za montiranje

en: No route to host
sr: Ne postoji ruta do domaćina

en: No space left on server
sr: Nema više prostora na serveru

en: No such file
sr: Ne postoji takva datoteka

en: No such file %s on drive %s
sr: Datoteka %s ne postoji na uređaju %s

en: No such file or directory
sr: Ne postoji takva datoteka ili direktorijum

en: No such file or directory in target path
sr: Ne postoji takva datoteka ili direktorijum u ciljnoj putanji

en: No volume for device file %s
sr: Ne postoji disk za datoteku uređaja %s

en: Not a WebDAV enabled share
sr: Ovo nije VebDAV deljenje

en: Not a directory
sr: Nije fascikla

en: Not a mountable file
sr: Datoteka se ne može montirati

en: Not a regular file
sr: Nije obična datoteka

en: Not supported
sr: Nije podržano

en: Not supported (not same directory)
sr: Nije podržano (nije isti direktorijum)

en: Not supported (src is dir, dst is dir)
sr: Nije podržano (izvor i odredište su direktorijumi)

en: Not supported (src is dir, dst is existing file)
sr: Nije podržano (izvor je direktorijum, odredište postojeća datoteka)

en: Not supported (src is file, dst is dir)
sr: Nije podržano (izvor je datoteka, odredište direktorijum)

en: Note: just pipe through cat if you need its formatting option like -n, -T or other.
sr: Primedba: samo prosledite cevovodom u „cat“ ukoliko su vam potrebne njegove opcije za formatiranje, kao što su -n, -T i druge.

en: One or more programs are preventing the unmount operation.
sr: Neki program(i) ne dopuštaju demontiranje uređaja.

en: Only create if not existing
sr: Samo napravi ukoliko ne postoji

en: Opens the file(s) with the default application registered to handle the type of the file.
sr: Otvara datoteku(e) podrazumevanim programom koji može da ih otvori.

en: Operation failed
sr: Radnja nije uspela

en: Operation not supported by backend
sr: Radnja nije podržana pozadinskim programima

en: Operation not supported, files on different mounts
sr: Radnja nije podržana, datoteke su montirane na različitim mestima

en: Operation unsupported
sr: Radnja nije podržana

en: Operation was cancelled
sr: Radnja je otkazana

en: Page type unknown
sr: Nije poznata vrsta stranice

en: Password dialog cancelled
sr: Prozorče za lozinku je zatvoreno

en: Password required for %s
sr: Potrebna je lozinka za %s

en: Password required for share %s on %s
sr: Potrebna je lozinka za deljenje %s na %s

en: Permission denied
sr: Pristip je odbijen

en: Please enter proxy password
sr: Unesite lozinku za proksi

en: Print new etag at end
sr: Ispiši novi etag na kraju

en: Protocol error
sr: Greška u protokolu

en: Rename successful. New uri: %s
sr: Uspešno preimenovano. Nova putanja je: %s

en: Replace old daemon.
sr: Zameni stari upravljački program.

en: Response invalid
sr: Neispravan odgovor

en: SCSI Drive
sr: SCSI disk

en: SD/MMC Drive
sr: SD/MMC kartica

en: SOURCE... DEST - copy file(s) from SOURCE to DEST
sr: IZVOR... CILJ — umnožava datoteku(e) iz IZVORA u CILJ

en: SOURCE... DEST - move file(s) from SOURCE to DEST
sr: IZVOR... CILJ — premešta datoteku(e) iz IZVORA u CILJ

en: Seek not supported on stream
sr: Nije podržavano premotavanje tokova

en: Service %d on Apple Mobile Device
sr: Servis %d na Eplovom prenosnom uređaju

en: Settable attributes:
sr: Osobine za postavljanje:

en: Show completions
sr: Prikaži završetke

en: Show extra information for List and Monitor
sr: Prikaži dodatne podatke za Spisak i Praćenje

en: Show hidden files
sr: Prikaži skrivene datoteke

en: SmartMedia Drive
sr: SM kartica

en: Software RAID Drive
sr: Softverski RAID uređaj

en: Start Anyway
sr: Ipak pokreni

en: Start drive in degraded mode?
    Starting a drive in degraded mode means that the drive is no longer tolerant to failures. Data on the drive may be irrevocably lost if a component fails.
sr: Da pokrenem uređaj u oštećenom režimu?
    Pokretanje uređaja u oštećenom režimu znači da uređaj neće tolerisati neispravan rad. Možete zauvek izgubiti podatke sa uređaja ukoliko neki deo otkaže.

en: Symlinks not supported by backend
sr: Simboličke veze nisu podržane pozadinskim programom

en: Tape Drive
sr: Kaseta

en: Target %s is not a directory
sr: Cilj %s nije direktorijum

en: Target file already exists
sr: Već postoji ciljna datoteka

en: Target file exists
sr: Ciljna datoteka već postoji

en: The FTP server is busy. Try again later
sr: FTP server je zauzet. Pokušajte kasnije.

en: The attributes to get
sr: Osobine za pribavljanje

en: The connection was interrupted
sr: Veza je prekinuta

en: The device did not respond
sr: Uređaj ne daje odziv

en: The directory is not empty
sr: Direktorijum nije prazan

en: The etag of the file being overwritten
sr: Etag datoteke je prepisan

en: The file does not exist or isn't an audio track
sr: Datoteka ne postoji ili nije zvučni zapis

en: The file is not a directory
sr: Datoteka nije direktorijum

en: The file is not a mountable
sr: Datoteka se ne može montirati

en: The file was externally modified
sr: Datoteka je izmenjena spoljnim programom

en: The identity of the remote computer (%s) is unknown.
    This happens when you log in to a computer the first time.
    
    The identity sent by the remote computer is %s. If you want to be absolutely sure it is safe to continue, contact the system administrator.
sr: Nije poznat identitet udaljenog računara (%s).
    Ovo se događa kada se po prvi put prijavite na računar.
    
    Identitet koji je poslao udaljeni računar je %s. Ukoliko želite da budete potpuno sigurni da je bezbedno da nastavite, stupite u vezu sa administratorom sistema.

en: The specified location is not mounted
sr: Izabrano mesto nije montirano

en: The specified location is not supported
sr: Izabrano mesto nije podržano

en: The trash folder may not be deleted
sr: Ne smete obrisati fasciklu za smeće

en: Thumb Drive
sr: Priručni disk

en: Timed out resolving "%s" service "%s" on domain "%s"
sr: Isteklo je vreme prilikom razrešavanja „%s“ servisa „%s“ na domenu „%s“

en: Timed out when logging in
sr: Isteklo je vreme tokom prijave

en: Too many arguments
sr: Ima previše osobina

en: Trash
sr: Smeće

en: Try "%s --help" for more information.
sr: Pokrenite „%s --help“ za više podataka.

en: Try again
sr: Pokušaj ponovo

en: USB Drive
sr: USB disk

en: USB support missing. Please contact your software vendor
sr: USB nije podržan. Stupite u vezu sa proizvođačem programa

en: Unable to create temporary directory
sr: Ne mogu da napravim privremeni direktorijum

en: Unable to create temporary file
sr: Ne mogu da napravim privremenu datoteku

en: Unable to find supported ssh command
sr: Ne mogu da nađem podržane ssh naredbe

en: Unable to move metadata keys
sr: Ne mogu da premestim ključeve sa metapodacima

en: Unable to remove metadata keys
sr: Nr mogu da uklonim ključeve sa metapodacima

en: Unable to set metadata key
sr: Ne mogu da postavim ključ sa metapodacima

en: Unable to spawn ssh program
sr: Ne mogu da razgranam ssh program

en: Unable to spawn ssh program: %s
sr: Ne mogu da razgranam ssh program: %s

en: Unable to unset metadata key
sr: Ne mogu da uklonim ključ sa metapodacima

en: Unexpected end of stream
sr: Neočekivan kraj toka

en: Unexpected reply from server
sr: Neočekivan odgovor sa servera

en: Unhandled Apple File Control error (%d)
sr: Nepopravljiva greška Eplovog kontrolera datoteka (%d)

en: Unhandled Lockdown error (%d)
sr: Nepopravljiva greška pri zaključavanju (%d)

en: Unhandled libimobiledevice error (%d)
sr: Nepopravljiva greška unutar libimobiledevice (%d)

en: Unmount
sr: Demontiraj

en: Unmount Anyway
sr: Ipak demontiraj

en: Unmount all mounts with the given scheme
sr: Demontira sve montirane tačke pomoću date šeme

en: Unnamed Drive
sr: Neimenovani uređaj

en: Unnamed Drive (%s)
sr: Neimenovani uređaj (%s)

en: Unsupported network protocol
sr: Nepodržan mrežni protokol

en: Unsupported seek type
sr: Nije podržana vrsta premotavanja

en: Usage: %s --spawner dbus-id object_path
sr: Upotreba: %s --spawner IB_magistrale putanja_do_objekta

en: Usage: %s key=value key=value ...
sr: Upotreba: %s ključ=vrednost ključ=vrednost ...

en: Use a long listing format
sr: Koristi dugi format spiska

en: Value not specified
sr: Nije određena vrednost

en: Volume is busy
    One or more applications are keeping the volume busy.
sr: Disk je zauzet
    Neki program(i) koriste ovaj disk.

en: WebDAV on %s
sr: VebDAV na %s

en: WebDAV share
sr: VebDAV deljenje

en: When creating a file, restrict access to the current user only
sr: Prilikom pravljenja datoteke, dozvoli pristup samo trenutnom korisniku

en: Windows Network
sr: Windows mreža

en: Windows Network Filesystem Service
sr: Servis mrežnih Vindouz sistema datoteka

en: Windows Shares Filesystem Service
sr: Servis deljenih Vindouz sistema datoteka

en: Windows shares on %s
sr: Vindouz deljenja na %s

en: Writable attribute namespaces:
sr: Prostori za ime upisivih osobina:

en: Zip Drive
sr: Zip disk

en: attribute type [string, bytestring, boolean, uint32, int32, uint64, int64, stringv, unset]
sr: vrste osobina [string, bytestring, boolean, uint32, int32, uint64, int64, stringv, unset]

en: attributes:
sr: osobine:

en: backup existing destination files
sr: napravi rezervu ciljnih datoteka

en: backups not supported yet
sr: još uvek nisu podržane rezervne kopije

en: cdda mount on %s
sr: cdda je montiran u %s

en: create parent directories
sr: napravi roditeljski direktorijum

en: directory
sr: direktorijum

en: display name: %s
sr: prikaži ime: %s

en: edit name: %s
sr: uredi ime: %s

en: error starting mount daemon
sr: greška pri pokretanju upravljačkog programa za montiranje

en: files
sr: datoteke

en: ftp as %s on %s
sr: ftp kao %s na %s

en: ftp on %s
sr: ftp na %s

en: gphoto2 mount on %s
sr: GFoto2 uređaj montiran na %s

en: hidden
sr: sakriveno

en: ignore nonexistent files, never prompt
sr: zanemari nepostojeće datoteke, ne pitaj me

en: invalid type
sr: neispravna vrsta

en: libimobiledevice Error: Invalid Argument
sr: Greška unutar libimobiledevice: Neispravan argument

en: libimobiledevice Error: No device found. Make sure usbmuxd is set up correctly.
sr: Greška unutar libimobiledevice: Nije pronađen uređaj. Proverite da li je usbmuxd ispravno podešen.

en: locations
sr: mesta

en: mountable
sr: može se montirati

en: mountpoint for %s already running
sr: već je pokrenuta tačka montiranja za %s

en: name: %s
sr: ime: %s

en: never follow symbolic links
sr: ne prati simboličke veze

en: no target directory
sr: ne postoji ciljni direktorijum

en: overwrite %s?
sr: da prepišem %s?

en: preserve all attributes
sr: sačuvaj sve osobine

en: progress
sr: napredak

en: prompt before overwrite
sr: upitaj prilikom prepisivanja

en: regular
sr: ispravno

en: sftp for %s on %s
sr: sftp kao %s na %s

en: sftp on %s
sr: sftp na %s

en: shortcut
sr: prečica

en: show progress
sr: prikaži napredak

en: size:
sr: veličina:

en: special
sr: specijalno

en: ssh program unexpectedly exited
sr: ssh program je neočekivano izašao

en: symlink
sr: simbolička veza

en: type: %s
sr: vrsta: %s

en: unknown
sr: nepoznato

en: values must be string or list of strings
sr: dozvoljen je niz ili spisak niza znakova
