mate-control-center 1.26.0 - en to sr@latin translation catalogue (965 entries)

en: "%s" does not appear to be a valid theme.
sr@latin: „%s“ ne izgleda kao ispravna tema.

en: "%s" does not appear to be a valid theme. It may be a theme engine which you need to compile.
sr@latin: „%s“ ne izgleda kao ispravna tema. Možda je potrebno da instalirate motor teme.

en: %d %s by %d %s
sr@latin: %d %s po %d %s

en: %s must be a directory
sr@latin: %s mora da bude direktorijum

en: %s must be a regular file
sr@latin: %s mora da bude obična datoteka

en: %s must be owned by you
sr@latin: Morate da budete vlasnik %s

en: %s must not have any directory components
sr@latin: %s ne sme da sadrži direktorijume

en: - MATE Default Applications
sr@latin: — Podrazumevani Gnomovi programi

en: - MATE Keyboard Preferences
sr@latin: - Postavke tastature za Gnom

en: - MATE Mouse Preferences
sr@latin: - Postavke miša za Gnomu

en: <Unknown Action>
sr@latin: <Nepoznata radnja>

en: <b>Di_rect internet connection</b>
sr@latin: <b>_Direktni priključak na internet</b>

en: <b>_Automatic proxy configuration</b>
sr@latin: <b>_Samopodešavanje posrednika</b>

en: <b>_Manual proxy configuration</b>
sr@latin: <b>_Ručno podešavanje posrednika</b>

en: <b>_Use authentication</b>
sr@latin: <b>Koristi _identifikaciju</b>

en: A computer break reminder.
sr@latin: Podsetnik za uzimanje odmora.

en: A system error has occurred
sr@latin: Dogodila se sistemska greška

en: About %s
sr@latin: O programu %s

en: About Me
sr@latin: O meni

en: Accel Mode
sr@latin: Način rada prečica

en: Accelerator key
sr@latin: Prečica

en: Accelerator keycode
sr@latin: Kod tastera prečice

en: Accelerator modifiers
sr@latin: Izmenjivači prečica

en: Accessibility
sr@latin: Pristupačnost

en: Accessible Lo_gin
sr@latin: Pristupačna pri_java

en: Action
sr@latin: Akcija

en: Add Wallpaper
sr@latin: Dodaj pozadinu

en: Add to Favorites
sr@latin: Dodaj u omiljene

en: Add to Startup Programs
sr@latin: Pokreni po prijavi

en: Africa/Abidjan
sr@latin: Afrika/Abidžan

en: Africa/Accra
sr@latin: Afrika/Akra

en: Africa/Addis_Ababa
sr@latin: Afrika/Adis_Abeba

en: Africa/Algiers
sr@latin: Afrika/Alžir

en: Africa/Asmara
sr@latin: Afrika/Asmara

en: Africa/Bamako
sr@latin: Afrika/Bamako

en: Africa/Bangui
sr@latin: Afrika/Banguj

en: Africa/Banjul
sr@latin: Afrika/Bandžul

en: Africa/Bissau
sr@latin: Afrika/Bisau

en: Africa/Blantyre
sr@latin: Afrika/Blentajr

en: Africa/Brazzaville
sr@latin: Afrika/Brazavil

en: Africa/Bujumbura
sr@latin: Afrika/Budžumbura

en: Africa/Cairo
sr@latin: Afrika/Kairo

en: Africa/Casablanca
sr@latin: Afrika/Kazablanka

en: Africa/Ceuta
sr@latin: Afrika/Seuta

en: Africa/Conakry
sr@latin: Afrika/Konakri

en: Africa/Dakar
sr@latin: Afrika/Dakar

en: Africa/Dar_es_Salaam
sr@latin: Afrika/Dar_es_Salam

en: Africa/Djibouti
sr@latin: Afrika/Džibuti

en: Africa/Douala
sr@latin: Afrika/Duala

en: Africa/El_Aaiun
sr@latin: Afrika/El_Ajun

en: Africa/Freetown
sr@latin: Afrika/Fritaun

en: Africa/Gaborone
sr@latin: Afrika/Gaboron

en: Africa/Harare
sr@latin: Afrika/Harare

en: Africa/Johannesburg
sr@latin: Afrika/Johanesburg

en: Africa/Kampala
sr@latin: Afrika/Kampala

en: Africa/Khartoum
sr@latin: Afrika/Kartum

en: Africa/Kigali
sr@latin: Afrika/Kigali

en: Africa/Kinshasa
sr@latin: Afrika/Kinšasa

en: Africa/Lagos
sr@latin: Afrika/Lagos

en: Africa/Libreville
sr@latin: Afrika/Libervil

en: Africa/Lome
sr@latin: Afrika/Lome

en: Africa/Luanda
sr@latin: Afrika/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
sr@latin: Afrika/Lubumbaši

en: Africa/Lusaka
sr@latin: Afrika/Lusaka

en: Africa/Malabo
sr@latin: Afrika/Malabo

en: Africa/Maputo
sr@latin: Afrika/Maputo

en: Africa/Maseru
sr@latin: Afrika/Maseru

en: Africa/Mbabane
sr@latin: Afrika/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
sr@latin: Afrika/Mogadiš

en: Africa/Monrovia
sr@latin: Afrika/Monrovija

en: Africa/Nairobi
sr@latin: Afrika/Najrobi

en: Africa/Ndjamena
sr@latin: Afrika/Ndžamena

en: Africa/Niamey
sr@latin: Afrika/Niamej

en: Africa/Nouakchott
sr@latin: Afrika/Nuakčot

en: Africa/Ouagadougou
sr@latin: Afrika/Uagadugu

en: Africa/Porto-Novo
sr@latin: Afrika/Porto-Novo

en: Africa/Sao_Tome
sr@latin: Afrika/Sao_Tome

en: Africa/Tripoli
sr@latin: Afrika/Tripoli

en: Africa/Tunis
sr@latin: Afrika/Tunis

en: Africa/Windhoek
sr@latin: Afrika/Vindhuk

en: All Files
sr@latin: Sve datoteke

en: All files
sr@latin: Sve datoteke

en: All_ow postponing of breaks
sr@latin: Do_pusti odlaganje odmora

en: America/Adak
sr@latin: Amerika/Adak

en: America/Anchorage
sr@latin: Amerika/Enkoridž

en: America/Anguilla
sr@latin: Amerika/Angvila

en: America/Antigua
sr@latin: Amerika/Antigva

en: America/Araguaina
sr@latin: Amerika/Aragvijana

en: America/Argentina/Buenos_Aires
sr@latin: Amerika/Argentina/Buenos_Ajres

en: America/Argentina/Catamarca
sr@latin: Amerika/Argentina/Katamarka

en: America/Argentina/Cordoba
sr@latin: Amerika/Argentina/Kordoba

en: America/Argentina/Jujuy
sr@latin: Amerika/Argentina/Huhui

en: America/Argentina/La_Rioja
sr@latin: Amerika/Argentina/La_Rioha

en: America/Argentina/Mendoza
sr@latin: Amerika/Argentina/Mendoza

en: America/Argentina/Rio_Gallegos
sr@latin: Amerika/Argentina/Rio_Galjegos

en: America/Argentina/Salta
sr@latin: Amerika/Argentina/Salta

en: America/Argentina/San_Juan
sr@latin: Amerika/Argentina/San_Huan

en: America/Argentina/San_Luis
sr@latin: Amerika/Argentina/San_Luis

en: America/Argentina/Tucuman
sr@latin: Amerika/Argentina/Tukuman

en: America/Argentina/Ushuaia
sr@latin: Amerika/Argentina/Ušuaja

en: America/Aruba
sr@latin: Amerika/Aruba

en: America/Asuncion
sr@latin: Amerika/Asunsion

en: America/Atikokan
sr@latin: Amerika/Atikokan

en: America/Bahia
sr@latin: Amerika/Baija

en: America/Barbados
sr@latin: Amerika/Barbados

en: America/Belem
sr@latin: Amerika/Belem

en: America/Belize
sr@latin: Amerika/Belize

en: America/Blanc-Sablon
sr@latin: Amerika/Blan-Sablon

en: America/Boa_Vista
sr@latin: Amerika/Boa_Vista

en: America/Bogota
sr@latin: Amerika/Bogota

en: America/Boise
sr@latin: Amerika/Boize

en: America/Cambridge_Bay
sr@latin: Amerika/Kembridž_Bej

en: America/Campo_Grande
sr@latin: Amerika/Kampo_Grande

en: America/Cancun
sr@latin: Amerika/Kankun

en: America/Caracas
sr@latin: Amerika/Karakas

en: America/Cayenne
sr@latin: Amerika/Kajen

en: America/Cayman
sr@latin: Amerika/Kajman

en: America/Chicago
sr@latin: Amerika/Čikago

en: America/Chihuahua
sr@latin: Amerika/Čivava

en: America/Costa_Rica
sr@latin: Amerika/Kostarika

en: America/Cuiaba
sr@latin: Amerika/Kujaba

en: America/Curacao
sr@latin: Amerika/Kurakao

en: America/Danmarkshavn
sr@latin: Amerika/Denmarkshaven

en: America/Dawson
sr@latin: Amerika/Doson

en: America/Dawson_Creek
sr@latin: Amerika/Doson_Krik

en: America/Denver
sr@latin: Amerika/Denver

en: America/Detroit
sr@latin: Amerika/Detroit

en: America/Dominica
sr@latin: Amerika/Dominika

en: America/Edmonton
sr@latin: Amerika/Edmonton

en: America/Eirunepe
sr@latin: Amerika/Ejrunepe

en: America/El_Salvador
sr@latin: Amerika/El_Salvador

en: America/Fortaleza
sr@latin: Amerika/Fortaleza

en: America/Glace_Bay
sr@latin: Amerika/Glejs_Bej

en: America/Godthab
sr@latin: Amerika/Godtab

en: America/Goose_Bay
sr@latin: Amerika/Gus_Bej

en: America/Grand_Turk
sr@latin: Amerika/Grand_Turk

en: America/Grenada
sr@latin: Amerika/Grenada

en: America/Guadeloupe
sr@latin: Amerika/Gvadelup

en: America/Guatemala
sr@latin: Amerika/Gvatemala

en: America/Guayaquil
sr@latin: Amerika/Gvajakvil

en: America/Guyana
sr@latin: Amerika/Gijana

en: America/Halifax
sr@latin: Amerika/Halifaks

en: America/Havana
sr@latin: Amerika/Havana

en: America/Hermosillo
sr@latin: Amerika/Ermosiljo

en: America/Indiana/Indianapolis
sr@latin: Amerika/Indijana/Indijanapolis

en: America/Indiana/Knox
sr@latin: Amerika/Indijana/Noks

en: America/Indiana/Marengo
sr@latin: Amerika/Indijana/Marengo

en: America/Indiana/Petersburg
sr@latin: Amerika/Indijana/Pitersburg

en: America/Indiana/Tell_City
sr@latin: Amerika/Indijana/Tel_Siti

en: America/Indiana/Vevay
sr@latin: Amerika/Indijana/Vevaj

en: America/Indiana/Vincennes
sr@latin: Amerika/Indijana/Vinsens

en: America/Indiana/Winamac
sr@latin: Amerika/Indijana/Vinamak

en: America/Inuvik
sr@latin: Amerika/Inuvik

en: America/Iqaluit
sr@latin: Amerika/Ikalujt

en: America/Jamaica
sr@latin: Amerika/Jamajka

en: America/Juneau
sr@latin: Amerika/Žuno

en: America/Kentucky/Louisville
sr@latin: Amerika/Kentaki/Luivil

en: America/Kentucky/Monticello
sr@latin: Amerika/Kentaki/Montičelo

en: America/La_Paz
sr@latin: Amerika/La_Paz

en: America/Lima
sr@latin: Amerika/Lima

en: America/Los_Angeles
sr@latin: Amerika/Los_Anđeles

en: America/Maceio
sr@latin: Amerika/Masejo

en: America/Managua
sr@latin: Amerika/Managva

en: America/Manaus
sr@latin: Amerika/Manaus

en: America/Marigot
sr@latin: Amerika/Marigo

en: America/Martinique
sr@latin: Amerika/Martinik

en: America/Matamoros
sr@latin: Amerika/Matamoros

en: America/Mazatlan
sr@latin: Amerika/Mazatlan

en: America/Menominee
sr@latin: Amerika/Menomini

en: America/Merida
sr@latin: Amerika/Merida

en: America/Mexico_City
sr@latin: Amerika/Meksiko_Siti

en: America/Miquelon
sr@latin: Amerika/Mikelon

en: America/Moncton
sr@latin: Amerika/Monkton

en: America/Monterrey
sr@latin: Amerika/Monterej

en: America/Montevideo
sr@latin: Amerika/Montevideo

en: America/Montserrat
sr@latin: Amerika/Montserat

en: America/Nassau
sr@latin: Amerika/Nasau

en: America/New_York
sr@latin: Amerika/Njujork

en: America/Nipigon
sr@latin: Amerika/Nipigon

en: America/Nome
sr@latin: Amerika/Nom

en: America/Noronha
sr@latin: Amerika/Noronja

en: America/North_Dakota/Center
sr@latin: Amerika/Severna_Dakota/Centar

en: America/North_Dakota/New_Salem
sr@latin: Amerika/Severna_Dakota/Nju_Salem

en: America/Ojinaga
sr@latin: Amerika/Ohinaga

en: America/Panama
sr@latin: Amerika/Panama

en: America/Pangnirtung
sr@latin: Amerika/Pangnirtung

en: America/Paramaribo
sr@latin: Amerika/Paramaribo

en: America/Phoenix
sr@latin: Amerika/Feniks

en: America/Port-au-Prince
sr@latin: Amerika/Port-o-Prins

en: America/Port_of_Spain
sr@latin: Amerika/Port_of_Spejn

en: America/Porto_Velho
sr@latin: Amerika/Porto_Velo

en: America/Puerto_Rico
sr@latin: Amerika/Portoriko

en: America/Rainy_River
sr@latin: Amerika/Rejni_River

en: America/Rankin_Inlet
sr@latin: Amerika/Rankinov_rukavac

en: America/Recife
sr@latin: Amerika/Resifi

en: America/Regina
sr@latin: Amerika/Regina

en: America/Resolute
sr@latin: Amerika/Rezolut

en: America/Rio_Branco
sr@latin: Amerika/Rio_Branko

en: America/Santarem
sr@latin: Amerika/Santarem

en: America/Santiago
sr@latin: Amerika/Santjago

en: America/Santo_Domingo
sr@latin: Amerika/Santo_Domingo

en: America/Sao_Paulo
sr@latin: Amerika/Sao_Paolo

en: America/Scoresbysund
sr@latin: Amerika/Skorzbisund

en: America/St_Barthelemy
sr@latin: Amerika/Sv_Bartolomej

en: America/St_Johns
sr@latin: Amerika/Sent_Džon

en: America/St_Kitts
sr@latin: Amerika/Sv_Kits

en: America/St_Lucia
sr@latin: Amerika/Sv_Lucija

en: America/St_Thomas
sr@latin: Amerika/Sent_Tomas

en: America/St_Vincent
sr@latin: Amerika/Sv_Vinsent

en: America/Swift_Current
sr@latin: Amerika/Svift_Karent

en: America/Tegucigalpa
sr@latin: Amerika/Tegusigalpa

en: America/Thule
sr@latin: Amerika/Tule

en: America/Thunder_Bay
sr@latin: Amerika/Tander_Bej

en: America/Tijuana
sr@latin: Amerika/Tihuana

en: America/Toronto
sr@latin: Amerika/Toronto

en: America/Tortola
sr@latin: Amerika/Tortola

en: America/Vancouver
sr@latin: Amerika/Vankuver

en: America/Whitehorse
sr@latin: Amerika/Vajthors

en: America/Winnipeg
sr@latin: Amerika/Vinipeg

en: America/Yakutat
sr@latin: Amerika/Jakutat

en: America/Yellowknife
sr@latin: Amerika/Jelounajf

en: Antarctica/Casey
sr@latin: Antarktik/Kejsi

en: Antarctica/Davis
sr@latin: Antarktik/Dejvis

en: Antarctica/DumontDUrville
sr@latin: Antarktik/DimonDIrvil

en: Antarctica/Macquarie
sr@latin: Antarktik/Makuori

en: Antarctica/Mawson
sr@latin: Antarktik/Moson

en: Antarctica/McMurdo
sr@latin: Antarktik/MekMurdo

en: Antarctica/Palmer
sr@latin: Antarktik/Palmer

en: Antarctica/Rothera
sr@latin: Antarktik/Rotera

en: Antarctica/Syowa
sr@latin: Antarktik/Sjova

en: Antarctica/Vostok
sr@latin: Antarktik/Vostok

en: Appearance
sr@latin: Izgled

en: Appearance Preferences
sr@latin: Postavke izgleda

en: Apply Background
sr@latin: Primeni pozadinu

en: Apply Font
sr@latin: Primeni font

en: Apply New Theme
sr@latin: Primeni novu temu

en: Arctic/Longyearbyen
sr@latin: Arktik/Longjirbjen

en: Asia/Aden
sr@latin: Azija/Aden

en: Asia/Almaty
sr@latin: Azija/Almati

en: Asia/Amman
sr@latin: Azija/Aman

en: Asia/Anadyr
sr@latin: Azija/Anadir

en: Asia/Aqtau
sr@latin: Azija/Aktau

en: Asia/Aqtobe
sr@latin: Azija/Aktobe

en: Asia/Ashgabat
sr@latin: Azija/Ašgabat

en: Asia/Baghdad
sr@latin: Azija/Bagdad

en: Asia/Bahrain
sr@latin: Azija/Bahrein

en: Asia/Baku
sr@latin: Azija/Baku

en: Asia/Bangkok
sr@latin: Azija/Bankok

en: Asia/Beirut
sr@latin: Azija/Bejrut

en: Asia/Bishkek
sr@latin: Azija/Biškek

en: Asia/Brunei
sr@latin: Azija/Bruneji

en: Asia/Choibalsan
sr@latin: Azija/Čojbalsan

en: Asia/Colombo
sr@latin: Azija/Kolombo

en: Asia/Damascus
sr@latin: Azija/Damask

en: Asia/Dhaka
sr@latin: Azija/Daka

en: Asia/Dili
sr@latin: Azija/Dili

en: Asia/Dubai
sr@latin: Azija/Dubaji

en: Asia/Dushanbe
sr@latin: Azija/Dušanbe

en: Asia/Gaza
sr@latin: Azija/Gaza

en: Asia/Ho_Chi_Minh
sr@latin: Azija/Ho_Ši_Min

en: Asia/Hong_Kong
sr@latin: Azija/Hong_Kong

en: Asia/Hovd
sr@latin: Azija/Hovd

en: Asia/Irkutsk
sr@latin: Azija/Irkutsk

en: Asia/Jakarta
sr@latin: Azija/Džakarta

en: Asia/Jayapura
sr@latin: Azija/Džajapura

en: Asia/Jerusalem
sr@latin: Azija/Jerusalim

en: Asia/Kabul
sr@latin: Azija/Kabul

en: Asia/Kamchatka
sr@latin: Azija/Kamčatka

en: Asia/Karachi
sr@latin: Azija/Karači

en: Asia/Kathmandu
sr@latin: Azija/Katmandu

en: Asia/Kolkata
sr@latin: Azija/Kalkuta

en: Asia/Krasnoyarsk
sr@latin: Azija/Krasnojarsk

en: Asia/Kuala_Lumpur
sr@latin: Azija/Kuala_Lumpur

en: Asia/Kuching
sr@latin: Azija/Kučing

en: Asia/Kuwait
sr@latin: Azija/Kuvajt

en: Asia/Macau
sr@latin: Azija/Makao

en: Asia/Magadan
sr@latin: Azija/Magadan

en: Asia/Makassar
sr@latin: Azija/Makasar

en: Asia/Manila
sr@latin: Azija/Manila

en: Asia/Muscat
sr@latin: Azija/Muskat

en: Asia/Nicosia
sr@latin: Azija/Nikozija

en: Asia/Novokuznetsk
sr@latin: Azija/Novokuznjeck

en: Asia/Novosibirsk
sr@latin: Azija/Novosibirsk

en: Asia/Omsk
sr@latin: Azija/Omsk

en: Asia/Oral
sr@latin: Azija/Oral

en: Asia/Phnom_Penh
sr@latin: Azija/Pnom_Pen

en: Asia/Pontianak
sr@latin: Azija/Pontijanak

en: Asia/Pyongyang
sr@latin: Azija/Pjongjang

en: Asia/Qatar
sr@latin: Azija/Katar

en: Asia/Qyzylorda
sr@latin: Azija/Kizilorda

en: Asia/Riyadh
sr@latin: Azija/Rijad

en: Asia/Sakhalin
sr@latin: Azija/Sahalin

en: Asia/Samarkand
sr@latin: Azija/Samarkand

en: Asia/Seoul
sr@latin: Azija/Seul

en: Asia/Shanghai
sr@latin: Azija/Šangaj

en: Asia/Singapore
sr@latin: Azija/Singapur

en: Asia/Taipei
sr@latin: Azija/Tajpej

en: Asia/Tashkent
sr@latin: Azija/Taškent

en: Asia/Tbilisi
sr@latin: Azija/Tbilisi

en: Asia/Tehran
sr@latin: Azija/Teheran

en: Asia/Thimphu
sr@latin: Azija/Timpu

en: Asia/Tokyo
sr@latin: Azija/Tokio

en: Asia/Ulaanbaatar
sr@latin: Azija/Ulanbatar

en: Asia/Urumqi
sr@latin: Azija/Urumči

en: Asia/Vientiane
sr@latin: Azija/Vijentijan

en: Asia/Vladivostok
sr@latin: Azija/Vladivostok

en: Asia/Yakutsk
sr@latin: Azija/Jakutsk

en: Asia/Yekaterinburg
sr@latin: Azija/Jekaterinburg

en: Asia/Yerevan
sr@latin: Azija/Jerevan

en: Assign shortcut keys to commands
sr@latin: Podesite tastere za pokretanje čestih naredbi

en: Assistive Technologies
sr@latin: Tehnologije za ispomoć

en: Assistive Technologies Preferences
sr@latin: Postavke tehnologija za ispomoć

en: Atlantic/Azores
sr@latin: Atlantik/Azori

en: Atlantic/Bermuda
sr@latin: Atlantik/Bermude

en: Atlantic/Canary
sr@latin: Atlantik/Kanarska_ostrva

en: Atlantic/Cape_Verde
sr@latin: Atlantik/Kejp_Verde

en: Atlantic/Faroe
sr@latin: Atlantik/Farska_ostrva

en: Atlantic/Madeira
sr@latin: Atlantik/Madeira

en: Atlantic/Reykjavik
sr@latin: Atlantik/Rejkjavik

en: Atlantic/South_Georgia
sr@latin: Atlantik/Južna_Džordžija

en: Atlantic/St_Helena
sr@latin: Atlantik/Sv_Helena

en: Atlantic/Stanley
sr@latin: Atlantik/Stenli

en: Audio _Feedback...
sr@latin: _Zvučna potvrda...

en: Australia/Adelaide
sr@latin: Australija/Adelejd

en: Australia/Brisbane
sr@latin: Australija/Brizbejn

en: Australia/Broken_Hill
sr@latin: Australija/Broken_Hil

en: Australia/Currie
sr@latin: Australija/Kjuri

en: Australia/Darwin
sr@latin: Australija/Darvin

en: Australia/Eucla
sr@latin: Australija/Jukla

en: Australia/Hobart
sr@latin: Australija/Hobart

en: Australia/Lindeman
sr@latin: Australija/Lindeman

en: Australia/Lord_Howe
sr@latin: Australija/Lord_Hou

en: Australia/Melbourne
sr@latin: Australija/Melburn

en: Australia/Perth
sr@latin: Australija/Pert

en: Australia/Sydney
sr@latin: Australija/Sidnej

en: Authenticated!
sr@latin: Identitet je potvrđen!

en: Authentication is required to install multi-monitor settings for all users
sr@latin: Potrebna je prijava kako bi instalirali podešavanja više ekrana za sve korisnike

en: Autoconfiguration _URL:
sr@latin: Adresa za samopodešavanje:

en: Back
sr@latin: Nazad

en: Background
sr@latin: Pozadina

en: Beep when _accessibility features are turned on or off
sr@latin: Zapišti kada je p_ristupačnost uključena ili isključena

en: Beep when a _modifier key is pressed
sr@latin: Zapišti kada je pritisnut _izmenjivač

en: Beep when a _toggle key is pressed
sr@latin: Zapišti kada je pritisnut _prekidač

en: Beep when a key is pr_essed
sr@latin: Zapišti kada je pritisnut _taster

en: Beep when a key is reje_cted
sr@latin: Zapišti ako taster _nije prihvaćen

en: Beep when key is _accepted
sr@latin: Zapišti ako je taster pri_hvaćen

en: Beep when key is _rejected
sr@latin: Zapišti ako taster _nije prihvaćen

en: Best _shapes
sr@latin: Najbolji o_blici

en: Best co_ntrast
sr@latin: Najbolji _kontrast

en: Bounce Keys
sr@latin: Odskočni tasteri

en: By _country
sr@latin: Po _zemlji

en: By _language
sr@latin: Po _jeziku

en: C_olors:
sr@latin: _Boje:

en: C_ommand:
sr@latin: N_aredba:

en: C_ustomize...
sr@latin: Pri_lagodi...

en: Calculator
sr@latin: Kalkulator

en: Cancel
sr@latin: Otkaži

en: Cannot install theme
sr@latin: Ne mogu da instaliram temu

en: Center
sr@latin: Centrirano

en: Change Passwo_rd...
sr@latin: Promena _lozinke...

en: Change pa_ssword
sr@latin: Promeni lo_zinku

en: Change password
sr@latin: Promeni lozinku

en: Change your password
sr@latin: Promeni lozinku

en: Changes to enable assistive technologies will not take effect until your next log in.
sr@latin: Tehnologija za ispomoć neće biti uključena ili isključena do vaše sledeće prijave.

en: Check if breaks are allowed to be postponed
sr@latin: Uključi ako je dozvoljeno odlaganje odmora

en: Checking password...
sr@latin: Proveravam lozinku...

en: Child exited unexpectedly
sr@latin: Potproces je neočekivano završen

en: Choose a Keyboard Model
sr@latin: Izaberite model tastature

en: Choose a Layout
sr@latin: Izaberite raspored

en: Choose which accessibility features to enable when you log in
sr@latin: Izaberite koje tehnologije za ispomoć za pokretanje sa sistemom

en: Click <b>Change password</b> to change your password.
sr@latin: Klikni na dugme <b>Promeni lozinku</b> da izmenite lozinku.

en: Close and _Log Out
sr@latin: Zatvori i _odjavi se

en: Close the control-center when a task is activated
sr@latin: Zatvori upravljački centar po aktiviranju stavke

en: Colors
sr@latin: Boje

en: Command
sr@latin: Naredba

en: Common Tasks
sr@latin: Uobičajni poslovi

en: Compositing Manager
sr@latin: Kompozitni upravnik

en: Control Center
sr@latin: Upravljački centar

en: Controls
sr@latin: Elementi

en: Copying '%s'
sr@latin: Umnožavam „%s“

en: Copying file: %u of %u
sr@latin: Umnožavam datoteku: %u od %u

en: Copying files
sr@latin: Umnožavanje datoteka

en: Copyright
sr@latin: Autorska prava

en: Could not access '%s' device
sr@latin: Ne mogu da pristupim uređaju „%s“

en: Could not access any fingerprint readers
sr@latin: Ne mogu da pristupim čitačima prsta

en: Could not detect displays
sr@latin: Ne mogu da nađem ekrane

en: Could not get information for %s: %s
sr@latin: Ne mogu da dobijem podatke za %s: %s

en: Could not get screen information
sr@latin: Ne mogu da dobijem podatke o ekranu

en: Could not get session bus while applying display configuration
sr@latin: Ne mogu da dobijem magistralu sesije tokom primenjivanja podešavanja za ekran

en: Could not install theme engine
sr@latin: Ne mogu da instaliram motor teme

en: Could not open %s/%s: %s
sr@latin: Ne mogu da otvorim %s/%s: %s

en: Could not open %s: %s
sr@latin: Ne mogu da otvorim %s: %s

en: Could not rename %s to %s: %s
sr@latin: Ne mogu da preimenujem %s u %s: %s

en: Could not save the monitor configuration
sr@latin: Ne mogu da sačuvam podešavanja za ekran

en: Could not set the default configuration for monitors
sr@latin: Ne mogu da postavim podrazumevana podešavanja za ekrane

en: Could not shutdown backend_stdin IO channel: %s
sr@latin: Ne mogu da ukagim ulazno izlazni kanal za backend_stdin: %s

en: Could not shutdown backend_stdout IO channel: %s
sr@latin: Ne mogu da ukagim ulazno izlazni kanal za backend_stdout: %s

en: Could not start finger capture on '%s' device
sr@latin: Ne mogu da uhvatim otisak prsta sa uređaja „%s“

en: Current URI index
sr@latin: Trenutni URI indeks

en: Current URI index - starts from 1
sr@latin: Trenutni URI indeks počinje sa 1

en: Current _password:
sr@latin: Sadašnja _lozinka:

en: Cursor Blinking
sr@latin: Treptući kursor

en: Cursor _blinks in text fields
sr@latin: Kurzor _trepće u poljima za unos teksta

en: Cursor blinks speed
sr@latin: Brzina treptanja kursora

en: Custom
sr@latin: Proizvoljno

en: Custom Shortcut
sr@latin: Proizvoljna prečica

en: Custom Shortcuts
sr@latin: Proizvoljna prečica

en: Customize Theme
sr@latin: Prilagodi temu

en: Customize the look of the desktop
sr@latin: Prilagodite izgled radne površi

en: D_elay:
sr@latin: _Zastoj:

en: D_etails...
sr@latin: D_etalji...

en: Date
sr@latin: Datum

en: Default
sr@latin: Uobičajno

en: Default Pointer
sr@latin: Osnovni kurzor

en: Delete registered fingerprints?
sr@latin: Da obrišem registrovane otiske prsta?

en: Des_ktop font:
sr@latin: _Radna površina:

en: Description
sr@latin: Opis

en: Desktop
sr@latin: Radna površ

en: Disa_ble sticky keys if two keys are pressed together
sr@latin: _Onemogući ako su dva tastera istovremeno pritisnuta

en: Disable _Fingerprint Login...
sr@latin: O_nemogući prijavu otiskom prsta...

en: Disabled
sr@latin: Onemogućeno

en: Do you want to delete your registered fingerprints so fingerprint login is disabled?
sr@latin: Da li želite da obrišete registrovane otiske prsta kako bi onemogućili prijavu putem otiska prsta?

en: Document Viewer
sr@latin: Pregledač dokumenata

en: Documents
sr@latin: Dokumenti

en: Don't check whether the notification area exists
sr@latin: Ne proveravaj da li postoji obaveštajna zona

en: Done!
sr@latin: Završeno!

en: Double-Click Timeout
sr@latin: Vreme za dupli klik

en: Drag and Drop
sr@latin: Prevlačenje stavki

en: Duration of the break when typing is disallowed
sr@latin: Trajanje odmora kada je kucanje onemogućeno

en: Duration of work before forcing a break
sr@latin: Trajanje rada pre nametanja odmora

en: Edit
sr@latin: Uređivanje

en: Eject
sr@latin: Izbacivanje medijuma

en: Enable Fingerprint Login
sr@latin: Omogući prijavu putem otiska prsta

en: Enable _Fingerprint Login...
sr@latin: _Omogući prijavu otiskom prsta...

en: Enable _mouse clicks with touchpad
sr@latin: Uključi _klik na dodirnoj tabli

en: Enable debugging code
sr@latin: Omogući ispis za traženje grešaka

en: Error saving the new shortcut
sr@latin: Greška pri čuvanju nove prečice

en: Europe/Amsterdam
sr@latin: Evropa/Amsterdam

en: Europe/Andorra
sr@latin: Evropa/Andora

en: Europe/Athens
sr@latin: Evropa/Atina

en: Europe/Belgrade
sr@latin: Evropa/Beograd

en: Europe/Berlin
sr@latin: Evropa/Berlin

en: Europe/Bratislava
sr@latin: Evropa/Bratislava

en: Europe/Brussels
sr@latin: Evropa/Brisel

en: Europe/Bucharest
sr@latin: Evropa/Bukurešt

en: Europe/Budapest
sr@latin: Evropa/Budimpešta

en: Europe/Chisinau
sr@latin: Evropa/Kišinjev

en: Europe/Copenhagen
sr@latin: Evropa/Kopenhagen

en: Europe/Dublin
sr@latin: Evropa/Dablin

en: Europe/Gibraltar
sr@latin: Evropa/Gibraltar

en: Europe/Guernsey
sr@latin: Evropa/Gernzi

en: Europe/Helsinki
sr@latin: Evropa/Helsinki

en: Europe/Isle_of_Man
sr@latin: Evropa/Ostrvo Man

en: Europe/Istanbul
sr@latin: Evropa/Carigrad

en: Europe/Jersey
sr@latin: Evropa/Džerzi

en: Europe/Kaliningrad
sr@latin: Evropa/Kalinjingrad

en: Europe/Kiev
sr@latin: Evropa/Kijev

en: Europe/Lisbon
sr@latin: Evropa/Lisabon

en: Europe/Ljubljana
sr@latin: Evropa/Ljubljana

en: Europe/London
sr@latin: Evropa/London

en: Europe/Luxembourg
sr@latin: Evropa/Luksemburg

en: Europe/Madrid
sr@latin: Evropa/Madrid

en: Europe/Malta
sr@latin: Evropa/Malta

en: Europe/Mariehamn
sr@latin: Evropa/Marijehamn

en: Europe/Minsk
sr@latin: Evropa/Minsk

en: Europe/Monaco
sr@latin: Evropa/Monako

en: Europe/Moscow
sr@latin: Evropa/Moskva

en: Europe/Oslo
sr@latin: Evropa/Oslo

en: Europe/Paris
sr@latin: Evropa/Pariz

en: Europe/Podgorica
sr@latin: Evropa/Podgorica

en: Europe/Prague
sr@latin: Evropa/Prag

en: Europe/Riga
sr@latin: Evropa/Riga

en: Europe/Rome
sr@latin: Evropa/Rim

en: Europe/Samara
sr@latin: Evropa/Samara

en: Europe/San_Marino
sr@latin: Evropa/San_Marino

en: Europe/Sarajevo
sr@latin: Evropa/Sarajevo

en: Europe/Simferopol
sr@latin: Evropa/Simferopolj

en: Europe/Skopje
sr@latin: Evropa/Skoplje

en: Europe/Sofia
sr@latin: Evropa/Sofija

en: Europe/Stockholm
sr@latin: Evropa/Stokholm

en: Europe/Tallinn
sr@latin: Evropa/Talin

en: Europe/Tirane
sr@latin: Evropa/Tirana

en: Europe/Uzhgorod
sr@latin: Evropa/Užgorod

en: Europe/Vaduz
sr@latin: Evropa/Vaduz

en: Europe/Vatican
sr@latin: Evropa/Vatikan

en: Europe/Vienna
sr@latin: Evropa/Beč

en: Europe/Vilnius
sr@latin: Evropa/Vilnijus

en: Europe/Volgograd
sr@latin: Evropa/Volgograd

en: Europe/Warsaw
sr@latin: Evropa/Varšava

en: Europe/Zagreb
sr@latin: Evropa/Zagreb

en: Europe/Zaporozhye
sr@latin: Evropa/Zaporožje

en: Europe/Zurich
sr@latin: Evropa/Cirih

en: Exit shell on add or remove action performed
sr@latin: Zatvori školjku po obavljenom dodavanju ili uklanjanju akcije

en: Exit shell on help action performed
sr@latin: Zatvori školjku po aktiviranju pomoći

en: Exit shell on start action performed
sr@latin: Zatvori ljusku po pokretanju stavke

en: Exit shell on upgrade or uninstall action performed
sr@latin: Zatvori ljusku po ažuriranju ili uklanjanju stavke

en: Eye candy added by Anders Carlsson
sr@latin: Ulepšao Anders Karlsson

en: FONT-FILE OUTPUT-FILE
sr@latin: DATOTEKA-FONTA IZLAZNA-DATOTEKA

en: Failed to create temporary directory
sr@latin: Neuspešno pravljenje privremenog direktorijuma

en: Fast
sr@latin: Veliko

en: File '%s' already exists. Do you want to overwrite it?
sr@latin: Datoteke „%s“ već postoji. Želite li da je zamenite?

en: File Manager
sr@latin: Upravnik datotekama

en: File System
sr@latin: Sistem datoteka

en: Filter
sr@latin: Pretraži

en: Flash _window titlebar
sr@latin: Bljesak _naslovne linije prozora

en: Flash entire _screen
sr@latin: Bljesak celog _ekrana

en: Font Rendering Details
sr@latin: Detalji iscrtavanja fonta

en: Font Viewer
sr@latin: Pregledač fontova

en: Fonts
sr@latin: Slovni lik

en: Fraction completed
sr@latin: Završen deo

en: Fraction of transfer currently completed
sr@latin: Deo prenosa koji je do sada završen

en: From URI
sr@latin: Sa adrese

en: Full Name
sr@latin: Puno ime i prezime

en: General
sr@latin: Opšte

en: Get more backgrounds online
sr@latin: Preuzmi još pozadina sa mreže

en: Get more themes online
sr@latin: Preuzmi još tema sa mreže

en: Gra_yscale
sr@latin: _Sive nijanse

en: Groups
sr@latin: Grupe

en: HTTP Proxy Details
sr@latin: Detalji HTTP posrednika

en: H_TTP proxy:
sr@latin: H_TTP posrednik:

en: H_yper
sr@latin: _Hiper

en: Help
sr@latin: Pomoć

en: Hide on start (useful to preload the shell)
sr@latin: Sakrij po prijavi (korisno za preučitavanje ljuske)

en: High
sr@latin: Velika

en: Hinting
sr@latin: Saveti

en: Home folder
sr@latin: Otvaranje lične fascikle

[ctx: Home folder]
en: Home
sr@latin: Početak

en: Horizontal gradient
sr@latin: Horizontalni preliv

en: Icons
sr@latin: Ikonice

en: Icons only
sr@latin: Samo ikonice

en: If you reassign the shortcut to "%s", the "%s" shortcut will be disabled.
sr@latin: Ukoliko dodelite prečicu za „%s“, onemogućićete prečicu za „%s“.

en: Ignore Host List
sr@latin: Zanemareni spisak domaćina

en: Ignored Hosts
sr@latin: Zanemareni računari

en: Image
sr@latin: Slike

en: Image Viewer
sr@latin: Preglednik slika

en: Image missing
sr@latin: Nedostaje slika

en: Images
sr@latin: Slike

en: Include _panel
sr@latin: Uključi _panel

en: Indian/Antananarivo
sr@latin: Indijski_okean/Antananarivo

en: Indian/Chagos
sr@latin: Indijski_okean/Čagos

en: Indian/Christmas
sr@latin: Indijski_okean/Božićna_ostrva

en: Indian/Cocos
sr@latin: Indijski_okean/Kokos

en: Indian/Comoro
sr@latin: Indijski_okean/Komoro

en: Indian/Kerguelen
sr@latin: Indijski_okean/Kergulen

en: Indian/Mahe
sr@latin: Indijski_okean/Mahe

en: Indian/Maldives
sr@latin: Indijski_okean/Maldivi

en: Indian/Mauritius
sr@latin: Indijski_okean/Mauricijus

en: Indian/Mayotte
sr@latin: Indijski_okean/Majot

en: Indian/Reunion
sr@latin: Indijski_okean/Reunion

en: Indicates whether to close the shell when a help action is performed.
sr@latin: Određuje da li će se školjka zatvoriti po aktiviranju pomoći.

en: Indicates whether to close the shell when a start action is performed.
sr@latin: Određuje da li će se školjka zatvoriti po aktiviranju stavke.

en: Indicates whether to close the shell when an add or remove action is performed.
sr@latin: Određuje da li će se školjka zatvoriti nakon obavljenog dodavanja ili uklanjanja stavke.

en: Indicates whether to close the shell when an upgrade or uninstall action is performed.
sr@latin: Određuje da li će se školjka zatvoriti nakon obavljenog ažuriranja ili uklanjanja stavke.

en: Install
sr@latin: Instaliraj

en: Install Failed
sr@latin: Neuspela instalacija

en: Install multi-monitor settings for the whole system
sr@latin: Instaliraj podešavanja više ekrana na sistemu

en: Installation for theme "%s" failed.
sr@latin: Neuspešna instalacija teme „%s“.

en: Installed
sr@latin: Instalirano

en: Installs themes packages for various parts of the desktop
sr@latin: Instalira paket teme koji pokriva razne delove radne površine

en: Instant Messenger
sr@latin: Program za brze poruke

en: Insufficient permissions to install the theme in:
    %s
sr@latin: Nedovoljna ovlašćenja za instaliranje teme u:
    %s

en: Interface
sr@latin: Interfejs

en: Jump to Preferred Applications dialog
sr@latin: Idi na prozorče sa omiljenim programima

en: Jump to the Accessible Login dialog
sr@latin: Idi na prozorče za pristupačnu prijavu

en: Jump to the Keyboard Accessibility dialog
sr@latin: Idi na prozorče za pristupačnost tastature

en: Jump to the Mouse Accessibility dialog
sr@latin: Idi na prozorče za pristupačnost miša

en: Just apply settings and quit (compatibility only; now handled by daemon)
sr@latin: Samo primeni podešenja i izađi

en: Keep Current Theme
sr@latin: Zadrži trenutnu temu

en: Key presses _repeat when key is held down
sr@latin: Pritisci na taster se ponavljaju kada se taster drži pritisnut

en: Keyboard
sr@latin: Tastatura

en: Keyboard Accessibility Audio Feedback
sr@latin: Pristupačnost tastature, zvučna potvrda

en: Keyboard Layout Options
sr@latin: Opcije rasporeda tastature

en: Keyboard Preferences
sr@latin: Postavke tastature

en: Keyboard Shortcuts
sr@latin: Prečice na tastaturi

en: Keyboard _model:
sr@latin: _Model tastature:

en: Large
sr@latin: Velike

en: Launch calculator
sr@latin: Pokretanje kalkulatora

en: Launch email client
sr@latin: Pokretanje program za e-poštu

en: Launch help browser
sr@latin: Pokretanje pregledača pomoći

en: Launch media player
sr@latin: Pokretanje programa za zvuk i filmove

en: Launch web browser
sr@latin: Pokretanje Internet preglednika

en: Layout
sr@latin: Izgled

en: Layouts
sr@latin: Rasporedi

en: Left
sr@latin: Levi

en: Left index finger
sr@latin: Levi kažiprst

en: Left little finger
sr@latin: Mali, levi prst

en: Left middle finger
sr@latin: Srednji, levi prst

en: Left ring finger
sr@latin: Domali, levi prst

en: Left thumb
sr@latin: Levi palac

en: Less than one minute until the next break
sr@latin: Manje od jednog minuta do sledećeg odmora

en: List of keyboard layouts selected for usage
sr@latin: Spisak izabranih rasporeda tastature

en: Lock screen
sr@latin: Zaključavanje ekrana

en: Lock screen after a certain duration to help prevent repetitive keyboard use injuries
sr@latin: Zaključaj ekran nakon određenog vremena kako bi sprečio povrede od preterane upotrebe tastature

en: Log out
sr@latin: Odjavi se

en: Long
sr@latin: Dug

en: Low
sr@latin: Tiho

en: MATE Theme %s correctly installed
sr@latin: Gnomova tema %s je uspešno instalirana

en: Mail Reader
sr@latin: Čitač e-pošte

en: Mate Theme Package
sr@latin: Paket Gnom teme

en: Maximize
sr@latin: Uvećaj

en: Maximize Horizontally
sr@latin: Uvećaj horizontalno

en: Maximize Vertically
sr@latin: Uvećaj vertikalno

en: Minimize
sr@latin: Umanji

en: Mirror Screens
sr@latin: Kloniraj ekran

en: Mobility
sr@latin: Mobilnost

en: Models
sr@latin: Modeli

en: Monitor
sr@latin: Ekran

en: Monitor Preferences
sr@latin: Postavke ekrana

en: Monitor: %s
sr@latin: Ekran: %s

en: More backgrounds URL
sr@latin: Još adresa sa pozadinama

en: More themes URL
sr@latin: Još adresa sa temama

en: Mouse
sr@latin: Miš

en: Mouse Keys
sr@latin: Tasteri miša

en: Mouse Orientation
sr@latin: Orijentacija miša

en: Mouse Preferences
sr@latin: Podešavanje miša

en: Move _Down
sr@latin: Pomeri _dole

en: Move _Up
sr@latin: Pomeri _gore

en: Move the selected keyboard layout down in the list
sr@latin: Pomera ovaj raspored tastature naniže u spisku

en: Move the selected keyboard layout up in the list
sr@latin: Pomera ovaj raspored tastature naviše u spisku

en: Movement Key
sr@latin: Taster za premeštanje prozora

en: Multimedia
sr@latin: Multimedija

en: Multimedia Player
sr@latin: Puštanje multimedije

en: N_one
sr@latin: _Ništa

en: Name
sr@latin: Ime

en: Network Proxy
sr@latin: Mrežni posrednik

en: Network Proxy Preferences
sr@latin: Postavke mrežnog posrednika

en: Network Servers
sr@latin: Mrežni serveri

en: New
sr@latin: Nova

en: New Document
sr@latin: Novi dokument

en: New Spreadsheet
sr@latin: Novi tabelarni račun

en: New shortcut...
sr@latin: Nova prečica...

en: New themes have been successfully installed.
sr@latin: Nove teme su uspešno instalirane.

en: New windows u_se active window's layout
sr@latin: _Novi prozori koriste raspored trenutnog prozora

en: Next track
sr@latin: Puštanje naredne numere

en: No Desktop Background
sr@latin: Nema pozadine za radnu površ

en: No Image
sr@latin: Bez slike

en: No matches found.
sr@latin: Ništa nije pronađeno.

en: No theme file location specified to install
sr@latin: Nije navedena putanja datoteke teme za postavljanje

en: None
sr@latin: Ništa

en: Normal
sr@latin: Obično

en: Off
sr@latin: Isključeno

en: Office
sr@latin: Kancelarija

en: On
sr@latin: Uključeno

en: Open a dialog to specify the color
sr@latin: Otvori prozorče za izbor boje

en: Other
sr@latin: Ostalo

en: Other finger:
sr@latin: Ostali prsti:

en: Overwrite _All
sr@latin: _Zameni sve

en: PKEXEC_UID must be set to an integer value
sr@latin: Morate postaviti PKEXEC_UID na celobrojnu vrednsot

en: Pacific/Apia
sr@latin: Pacifik/Apia

en: Pacific/Auckland
sr@latin: Pacifik/Oklend

en: Pacific/Chatham
sr@latin: Pacifik/Čatam

en: Pacific/Easter
sr@latin: Pacifik/Uskršnje_ostrvo

en: Pacific/Efate
sr@latin: Pacifik/Efate

en: Pacific/Enderbury
sr@latin: Pacifik/Enderburi

en: Pacific/Fakaofo
sr@latin: Pacifik/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
sr@latin: Pacifik/Fidži

en: Pacific/Funafuti
sr@latin: Pacifik/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
sr@latin: Pacifik/Galapagos

en: Pacific/Gambier
sr@latin: Pacifik/Gambije

en: Pacific/Guadalcanal
sr@latin: Pacifik/Gvadalkanal

en: Pacific/Guam
sr@latin: Pacifik/Guam

en: Pacific/Honolulu
sr@latin: Pacifik/Honolulu

en: Pacific/Kiritimati
sr@latin: Pacifik/Kiritimati

en: Pacific/Kosrae
sr@latin: Pacifik/Kosre

en: Pacific/Kwajalein
sr@latin: Pacifik/Kvadžalin

en: Pacific/Majuro
sr@latin: Pacifik/Madžuro

en: Pacific/Marquesas
sr@latin: Pacifik/Markiz

en: Pacific/Midway
sr@latin: Pacifik/Midvej

en: Pacific/Nauru
sr@latin: Pacifik/Nauru

en: Pacific/Niue
sr@latin: Pacifik/Niue

en: Pacific/Norfolk
sr@latin: Pacifik/Norfolk

en: Pacific/Noumea
sr@latin: Pacifik/Noumea

en: Pacific/Pago_Pago
sr@latin: Pacifik/Pago_Pago

en: Pacific/Palau
sr@latin: Pacifik/Palau

en: Pacific/Pitcairn
sr@latin: Pacifik/Pitkairn

en: Pacific/Port_Moresby
sr@latin: Pacifik/Port_Morezbi

en: Pacific/Rarotonga
sr@latin: Pacifik/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
sr@latin: Pacifik/Saipan

en: Pacific/Tahiti
sr@latin: Pacifik/Tahiti

en: Pacific/Tarawa
sr@latin: Pacifik/Tarava

en: Pacific/Tongatapu
sr@latin: Pacifik/Tongatapu

en: Pacific/Wake
sr@latin: Pacifik/Vejk

en: Pacific/Wallis
sr@latin: Pacifik/Valis

en: Panel icon
sr@latin: Ikonica za panel

en: Parent Window
sr@latin: Roditeljski prozor

en: Parent window of the dialog
sr@latin: Roditeljski prozor prozorčeta

en: Pause playback
sr@latin: Pauziranje numere

en: Place finger on reader
sr@latin: Postavite prst na čitač

en: Play (or play/pause)
sr@latin: Puštanje (ili puštanje/pauziranje)

en: Please contact your system administrator for help.
sr@latin: Javite se sistemskom administratoru radi pomoći.

en: Please type your password again in the <b>Retype new password</b> field.
sr@latin: Molim ponovo ukucaj lozinku, u polje <b>Potvrda nove lozinke</b>.

en: Please type your password in the <b>New password</b> field.
sr@latin: Molim ukucaj lozinku u polje <b>Nova lozinka</b>.

en: Pointer
sr@latin: Pokazivač

en: Pointer Speed
sr@latin: Brzina pokazivača

en: Preferences
sr@latin: Postavke

en: Preferred Applications
sr@latin: Omiljeni programi

en: Preview
sr@latin: Pregled

en: Preview:
sr@latin: Pregled:

en: Previous track
sr@latin: Puštanje prethodne numere

en: Print a diagram of the selected keyboard layout
sr@latin: Šrampa dijagram izabranog raspodela

en: Proxy Configuration
sr@latin: Podešavanje posrednika

en: R_otation:
sr@latin: _Rotacija:

en: Re_fresh rate:
sr@latin: Učestanost os_vežavanja:

en: Remove from Favorites
sr@latin: Ukloni iz omiljenih

en: Remove from Startup Programs
sr@latin: Ne pokreći po prijavi

en: Remove the selected keyboard layout from the list
sr@latin: Uklanja izabrani raspored sa spiska

en: Rendering
sr@latin: Iscrtavanje

en: Repeat Keys
sr@latin: Ponavljanje tastera

en: Repeat keys speed
sr@latin: Brzina ponavljanja tastera

en: Replace the current keyboard layout settings with the
    default settings
sr@latin: Postavlja podrazumevana podešavanja za trenutni
    raspored tastature

en: Reset to De_faults
sr@latin: Vrati na _podrazumevano

en: Revert Font
sr@latin: Vrati font

en: Right
sr@latin: Desni

en: Right index finger
sr@latin: Desni kažiprst

en: Right little finger
sr@latin: Desni, mali prst

en: Right middle finger
sr@latin: Desni, srednji prst

en: Right ring finger
sr@latin: Desni, domali prsti

en: Right thumb
sr@latin: Desni palac

en: Roll up
sr@latin: Zamotaj

en: Run at st_art
sr@latin: Pokreni sa _sistemom

en: SIZE
sr@latin: VELIČINA

en: S_ocks host:
sr@latin: S_OCKS server:

en: S_peed:
sr@latin: _Brzina:

en: S_uper (or "Windows logo")
sr@latin: _Super (ili „Vindouz znak“)

en: Sa_me image in all monitors
sr@latin: _Ista slika na svim ekranima

en: Save Theme As...
sr@latin: Sačuvaj temu kao...

en: Save _As...
sr@latin: Sačuvaj _kao...

en: Save _background image
sr@latin: Sačuvaj _pozadinsku sliku

en: Scale
sr@latin: Srazmerno

en: Scrolling
sr@latin: Klizanje

en: Search
sr@latin: Pretraga

en: Select Image
sr@latin: Izbor slike

en: Select Theme
sr@latin: Izaberite temu

en: Select a keyboard layout to be added to the list
sr@latin: Izaberite profil za dodavanje na spisak

en: Select a monitor to change its properties; drag it to rearrange its placement.
sr@latin: Izaberite ekran da izmenite podešavanja. Prevucite ekrane da im promenite redosled.

en: Select finger
sr@latin: Izaberite prst

en: Select your default applications
sr@latin: Odaberite vaše osnovne programe

en: Select your photo
sr@latin: Izaberite svoju sliku

en: Set your keyboard preferences
sr@latin: Podesite vašu tastaturu

en: Set your mouse preferences
sr@latin: Podesite miša

en: Set your network proxy preferences
sr@latin: Podesite postavke mrežnog posrednika

en: Set your personal information
sr@latin: Postavite vaše lične podatke

en: Set your window properties
sr@latin: Podesite osobine za prozore

en: Sh_ow position of pointer when the Control key is pressed
sr@latin: _Označi mesto pokazivača kada je pritisnut taster Control

en: Short
sr@latin: Kratak

en: Shortcut
sr@latin: Prečica

en: Show _visual feedback for the alert sound
sr@latin: Prikaži _vizuelnu potvrdu za zvuke uzbune

en: Show icons on buttons
sr@latin: Prikaži ikonice na dugmima

en: Slide Show
sr@latin: Pokretni prikaz

en: Slow
sr@latin: Malo

en: Slow Keys
sr@latin: Spori tasteri

en: Small
sr@latin: Male

en: Smoothing
sr@latin: Uglađivanje

en: Solid color
sr@latin: Puna boja

en: Sound
sr@latin: Zvuk

en: Span
sr@latin: Rasprostrto

en: Specify the filename of a theme to install
sr@latin: Navedi datoteku teme za postavljanje

en: Specify the name of the page to show (internet|multimedia|system|a11y)
sr@latin: Izaberite naziv strane za prikaz (internet|multimedia|system|a11y)

en: Specify the name of the page to show (theme|background|fonts|interface)
sr@latin: Navedite ime lista koji prikazati (teme|pozadina|fontovi|sučelje)

en: Start %s
sr@latin: Pokreni %s

en: Start the page with the accessibility settings showing
sr@latin: Prikaži list sa podešavanjima tehnologije za ispomoć

en: Start the page with the typing break settings showing
sr@latin: Prikaži list sa podešavanjima za odmore pri kucanju

en: Sticky Keys
sr@latin: Lepljivi tasteri

en: Stop playback
sr@latin: Zaustavljanje numere

en: Stretch
sr@latin: Razvučeno

en: Sub_pixel (LCDs)
sr@latin: Ispod tačke (LCD)

en: Sub_pixel smoothing (LCDs)
sr@latin: Doterivanje ispod tačke (LCD)

en: Subpixel Order
sr@latin: Poredak ispod tačke

en: Swipe finger on reader
sr@latin: Prevucite prst preko čitača

en: System
sr@latin: Sistem

en: System error: %s.
sr@latin: Sistemska greška: %s.

en: TEXT
sr@latin: TEKST

en: Take a break now (next in %dm)
sr@latin: Uzmite pauzu (sledeća je za %d minuta)

en: Take a break now (next in less than one minute)
sr@latin: Uzmite pauzu (sledeća je za menje od jednog minuta)

en: Take a break!
sr@latin: Uzmi odmor!

en: Task names and associated .desktop files
sr@latin: Imena stavki i pridruženih .desktop datoteka

en: Terminal Emulator
sr@latin: Emulator terminala

en: Text
sr@latin: Tekst

en: Text Editor
sr@latin: Urednik teksta

en: Text below items
sr@latin: Teks ispod stavki

en: Text beside items
sr@latin: Tekst pored stavki

en: Text only
sr@latin: Samo tekst

en: Text to thumbnail (default: Aa)
sr@latin: Tekst za umanjeni prikaz (podrazumevano: Aa)

en: That password was incorrect.
sr@latin: Lozinka nije ispravna

en: The %s utility is not installed.
sr@latin: Nije instaliran alat %s.

en: The MATE configuration tool
sr@latin: Gnomov alat za podešavanje

en: The current controls theme does not support color schemes.
sr@latin: Tekuća tema elemenata ne podržava šeme boja.

en: The current theme suggests a background and a font.
sr@latin: Tekuća tema predlaže pozadinu i font.

en: The current theme suggests a background and a font. Also, the last applied font suggestion can be reverted.
sr@latin: Tekuća tema predlaže svoju pozadinu i font. Tekođe, možete vratiti i poslednji korišćeni font.

en: The current theme suggests a background.
sr@latin: Tekuća tema predlaže pozadinu.

en: The current theme suggests a background. Also, the last applied font suggestion can be reverted.
sr@latin: Tekuća tema predlaže pozadinu. Takođe, možete vratiti i podlednji korišćeni font.

en: The current theme suggests a font.
sr@latin: Tekuća tema predlaže font.

en: The current theme suggests a font. Also, the last applied font suggestion can be reverted.
sr@latin: Tekuća tema predlaže font. Takođe, možete vratiti i poslednji korišćeni font.

en: The device is already in use.
sr@latin: Uređaj je već u upotrebi.

en: The last applied font suggestion can be reverted.
sr@latin: Možete vratiti poslednji korišćeni font.

en: The monitor configuration has been saved
sr@latin: Podešavanja ekrana su sačuvana

en: The new password has already been used recently.
sr@latin: Nova lozinka je korišćena u skorije vreme.

en: The new password must contain numeric or special character(s).
sr@latin: Nova lozinka mora da sadrži cifru ili specijalni znak (znake).

en: The old and new passwords are the same.
sr@latin: Stara i nova lozinka su iste.

en: The old and new passwords are too similar.
sr@latin: Stara i nova lozinka su suviše slične.

en: The password is too short.
sr@latin: Lozinka je prekratka.

en: The password is too simple.
sr@latin: Lozinka je suviše jednostavna.

en: The shortcut "%s" cannot be used because it will become impossible to type using this key.
    Please try with a key such as Control, Alt or Shift at the same time.
sr@latin: Ne možete koristiti prečicu „%s“ jer se taster koristi pri kucanju.
    Probajte da pridodate taster kao što je Ctrl, Alt ili Shift.

en: The shortcut "%s" is already used for
    "%s"
sr@latin: Prečica „%s“ se već koristi za
    „%s“

en: The source filename must be absolute
sr@latin: Ime izvorne datoteke mora biti apsolutno

en: The task name to be displayed in the control-center followed by a ";" separator then the filename of an associated .desktop file to launch for that task.
sr@latin: Ime stavke koje će se prikazati u upravljačkom centru praćeno znakom „;“za odvajanje i putanjom do pridružene .desktop datoteke koja će biti pokrenuta.

en: The theme "%s" has been installed.
sr@latin: Gnomova tema „%s“ je uspešno instalirana

en: The theme already exists. Would you like to replace it?
sr@latin: Ova tema već postoji. Želite li da je zamenite?

en: The two passwords are not equal.
sr@latin: Lozinke se ne podudaraju.

en: The type of accelerator.
sr@latin: Vrsta prečice.

en: The typing monitor uses the notification area to display information. You don't seem to have a notification area on your panel. You can add it by right-clicking on your panel and choosing 'Add to panel', selecting 'Notification area' and clicking 'Add'.
sr@latin: Praćenje kucanja koristi obaveštajnu zonu panela za prikaz podataka. Čini se da vi nemate obaveštajnu zonu na panelu. Možete je dodati desnim-klikom na panel i izborom „Dodaj na panel > Obaveštajna zona“ i klikom na „Dodaj“.

en: Theme
sr@latin: Tema

en: Theme Installer
sr@latin: Postavljanje teme

en: Theme Packages
sr@latin: Paketi tema

en: Theme cannot be deleted
sr@latin: Tema se ne može obrisati

en: Theme name must be present
sr@latin: Morate dati naziv teme

en: There was a problem while extracting the theme.
sr@latin: Javio se problem pri raspakovanju teme.

en: There was an error displaying help: %s
sr@latin: Došlo je do greške pri prikazivanju pomoći: %s

en: There was an error installing the selected file
sr@latin: Javila se greška tokom instalacije izabrane datoteke

en: This configuration will be used the next time someone logs in.
sr@latin: Podešavanja će biti upotrebljena kada se sledeći put prijavite.

en: This program can only be used by the root user
sr@latin: Samo administrator može da pokrene ovaj program

en: This program must only be run through pkexec(1)
sr@latin: Ovaj program morate pokrenuti kroz pkexec(1)

en: This theme will not look as intended because the required GTK+ theme '%s' is not installed.
sr@latin: Ova tema neće izgledati kako treba jer nije instalirana potrebna %s Gtk+ tema.

en: This theme will not look as intended because the required icon theme '%s' is not installed.
sr@latin: Ova tema neće izgledati kako treba jer nije instalirana potrebna %s tema sa ikonama.

en: This theme will not look as intended because the required window manager theme '%s' is not installed.
sr@latin: Ova tema neće izgledati kako treba jer nije instaliran potrebni %s upravnik prozorima.

en: Thr_eshold:
sr@latin: _Osetljivost:

en: Tile
sr@latin: Popločano

en: Time
sr@latin: Vreme

en: Time Zone
sr@latin: Vremenska zona

en: Time zone
sr@latin: Vremenska zona

en: Titlebar Action
sr@latin: Radnja za naslovnu liniju

en: To URI
sr@latin: Na adresu

en: To change your password, enter your current password in the field below and click <b>Authenticate</b>.
    After you have authenticated, enter your new password, retype it for verification and click <b>Change password</b>.
sr@latin: Da bi izmenio lozinku, unesi sadašnju lozinku u polje ispod i klikni na <b>Potvrdi identitet</b>.
    Nakon toga, unesi novu lozinku, unesi je ponovo zarad provere i klikni na <b>Promeni lozinku</b>.

en: To enable fingerprint login, you need to save one of your fingerprints, using the '%s' device.
sr@latin: Morate sačuvati jedan od vaših otisaka prsta sa uređaja „%s“, kako bi omogućili prijavu na sistem putem otiska prsta.

en: To move a window, press-and-hold this key then grab the window:
sr@latin: Za premeštanje prozora držite pritisnut ovaj taster i uhvatite prozor:

en: Too many custom shortcuts
sr@latin: Suviše proizvoljnih prečica

en: Total URIs
sr@latin: Ukupno URI-a

en: Total number of URIs
sr@latin: Ukupni broj URI-a

en: Touchpad
sr@latin: Dodirna tabla

en: Type
sr@latin: Vrsta

en: Typing Break
sr@latin: Odmor od kucanja

en: Typing Monitor
sr@latin: Praćenje kucanja

en: URI currently transferring from
sr@latin: Adresa sa koje se trenutno vrši prenos

en: URI currently transferring to
sr@latin: Adresa na koju se trenutno vrši prenos

en: URL for where to get more desktop backgrounds. If set to an empty string the link will not appear.
sr@latin: Adresa sa koje se preuzimaju dodatne pozadine za radnu površ. Ukoliko ostavite prazno, veza se neće prikazati.

en: URL for where to get more desktop themes. If set to an empty string the link will not appear.
sr@latin: Adresa sa koje se preuzimaju dodatne teme. Ukoliko ostavite prazno, veza se neće prikazati.

en: U_sername:
sr@latin: _Korisničko ime:

en: Unable to bring up the typing break properties dialog with the following error: %s
sr@latin: Ne može da prikaže prozorče za podešavanje odmora od kucanja usled sledeće greške: %s

en: Unable to launch %s: %s
sr@latin: Ne mogu da pokrenem program %s: %s

en: Unable to launch backend
sr@latin: Ne mogu da pokrenem pozadinski proces

en: Unable to start the settings manager 'mate-settings-daemon'.
    Without the MATE settings manager running, some preferences may not take effect. This could indicate a problem with DBus, or a non-MATE (e.g. KDE) settings manager may already be active and conflicting with the MATE settings manager.
sr@latin: Ne mogu da pokrenem upravnika postavki „mate-settings-daemon“.
    Bez Gnomovog upravnika postavki neka od podešavanja neće raditi. Ovo može značiti da postoji problem sa DBasom ili je možda već u upotrebi neki drugi upravnik postavki (npr. KDE), koji onemogućuje rad Gnomovog upravnika postavki.

en: Unknown
sr@latin: Nepoznat

en: Upside Down
sr@latin: Izvrnuto

en: Upside-down
sr@latin: Izvrnuto

en: Usage: %s SOURCE_FILE DEST_NAME
    
    This program installs a RANDR profile for multi-monitor setups into
    a systemwide location.  The resulting profile will get used when
    the RANDR plug-in gets run in mate-settings-daemon.
    
    SOURCE_FILE - a full pathname, typically /home/username/.config/monitors.xml
    
    DEST_NAME - relative name for the installed file.  This will get put in
                the systemwide directory for RANDR configurations,
                so the result will typically be %s/DEST_NAME
sr@latin: Upotreba: %s IZVORNA_DATOTEKA IME_CILJA
    
    Ovaj program instalira RANDR profil za podešavanje više ekrana
    među sistemkim putanjama.  Krajnji profil će se koristiti kada 
    pokrenete RANDR dodatak u Gnomovom upravniku postavki.
    
    IZVORNA_DATOTEKA — puna putanja, obično: 
                /home/korisničko_ime/.config/monitors.xml
    
    IME_CILJA — ime instalirane datoteke.  Ovo će biti smešteno u
                sistemski direktorijum za RANDR podešavanja, odnosni u:
                %s/IME_CILJA

en: User name:
sr@latin: Korisničko ime:

en: Vendors
sr@latin: Proizvođači

en: Version
sr@latin: Izdanje

en: Vertical gradient
sr@latin: Vertikalni preliv

en: Video Player
sr@latin: Program za video

en: View and edit keyboard layout options
sr@latin: Prikazuje i uređuje opcije rasporeda tastature

en: Visual
sr@latin: Vizuelna upozorenja

en: Visual cues for sounds
sr@latin: Vizuelni signal za zvuk

en: Volume down
sr@latin: Utišavanje zvuka

en: Volume mute
sr@latin: Isključivanje zvuka

en: Volume up
sr@latin: Pojačavanje zvuka

en: Web Browser
sr@latin: Veb preglednik

en: Window Border
sr@latin: Okvir prozora

en: Window Preferences
sr@latin: Postavke prozora

en: Window Selection
sr@latin: Izbor prozora

en: Window manager "%s" has not registered a configuration tool
sr@latin: Upravnik prozora „%s“ nije prijavio alat za podešavanje

en: Windows
sr@latin: Prozori

en: Would you like to apply it now, or keep your current theme?
sr@latin: Želite li da je primenite odmah ili da zadržite trenutnu temu?

en: Would you like to delete this theme?
sr@latin: Želite li da obrišete ovu temu?

en: Written by Richard Hult <richard@imendio.com>
sr@latin: Napisao Ričard Hult <richard@imendio.com>

en: You are not allowed to access the device. Contact your system administrator.
sr@latin: Nemate dozvole za pristup ovom uređaju. Kontaktirajte vašeg sistemskog administratora

en: Your filter "%s" does not match any items.
sr@latin: Vaš kriterijum „%s“ se ne poklapa ni sa jednom stavkom.

en: Your fingerprint was successfully saved. You should now be able to log in using your fingerprint reader.
sr@latin: Vaš otisak prsta je uspešno sačuvan. Sada se možete prijaviti na sistem preko čitača otisaka prsta.

en: Your password has been changed since you initially authenticated! Please re-authenticate.
sr@latin: Tvoja lozinka je promenjena od kada si se prijavio. Molim te da ponovo potvrdiš svoj identitet.

en: Your password has been changed.
sr@latin: Lozinka je promenjena.

en: Zoom
sr@latin: Uvećaj

en: [WALLPAPER...]
sr@latin: [POZADINSKA-SLIKA...]

en: _About
sr@latin: _O programu

en: _Acceleration:
sr@latin: _Ubrzanje:

en: _Accessibility features can be toggled with keyboard shortcuts
sr@latin: _Uključivanje ispomoći preko prečica sa tastature

en: _Add...
sr@latin: _Dodaj...

en: _Application font:
sr@latin: Prog_rami:

en: _Authenticate
sr@latin: _Potvrdi identitet

en: _Break interval lasts:
sr@latin: _Odmor traje:

en: _Cancel
sr@latin: _Otkaži

en: _Close
sr@latin: _Zatvori

en: _Country:
sr@latin: Ze_mlja:

en: _Delay:
sr@latin: _Zastoj:

en: _Delete
sr@latin: _Ukloni

en: _Delete Fingerprints
sr@latin: _Obriši otiske prsta

en: _Description:
sr@latin: _Opis:

en: _Details
sr@latin: _Detalji

en: _Detect monitors
sr@latin: _Očitaj ekrane

en: _Document font:
sr@latin: Dok_umenti:

en: _Enable assistive technologies
sr@latin: _Uključi tehnologije za ispomoć

en: _FTP proxy:
sr@latin: _FTP posrednik:

en: _File
sr@latin: _Datoteka

en: _Fixed width font:
sr@latin: Ravnomerno širok:

en: _Full
sr@latin: _Potpuno

en: _Help
sr@latin: _Pomoć

en: _Ignore fast duplicate keypresses
sr@latin: Zanemari _uzastopne dvostruke pritiske na taster

en: _Input boxes:
sr@latin: _Polja za unos:

en: _Install...
sr@latin: _Instaliraj

en: _Keyboard Accessibility
sr@latin: Pristupačnost _tastature

en: _Language:
sr@latin: _Jezik:

en: _Left-handed
sr@latin: _Levoruki miš

en: _Lock screen to enforce typing break
sr@latin: _Zaključaj ekran kako bi primorao na odmor pri kucanju

en: _Medium
sr@latin: _Srednje

en: _Models:
sr@latin: _Modeli:

en: _Monochrome
sr@latin: _Jednobojno

en: _Mouse Accessibility
sr@latin: Pristupačnost _miša

en: _Name:
sr@latin: _Ime:

en: _New password:
sr@latin: Nova _lozinka:

en: _None
sr@latin: _Ništa

en: _Only accept long keypresses
sr@latin: Prihvati samo _duži pritisak na tastere

en: _Open
sr@latin: _Otvori

en: _Options...
sr@latin: _Opcije...

en: _Overwrite
sr@latin: _Prepiši

en: _Password:
sr@latin: _Lozinka:

en: _Pointer can be controlled using the keypad
sr@latin: _Kontroliši pokazivač preko tastature

en: _Postpone Break
sr@latin: Od_loži odmor

en: _Preferences
sr@latin: Po_stavke

en: _Preferred Applications
sr@latin: _Omiljeni programi

en: _Reassign
sr@latin: _Ponovo dodeli

en: _Remove
sr@latin: _Ukloni

en: _Reset to Defaults
sr@latin: V_rati na podrazumevano

en: _Resolution:
sr@latin: _Rezolucija:

en: _Retype new password:
sr@latin: _Potvrda nove lozinke:

en: _Right-handed
sr@latin: _Desnoruki miš

en: _Run at start
sr@latin: Pokreni sa _sistemom

en: _Save
sr@latin: _Sačuvaj

en: _Secure HTTP proxy:
sr@latin: _Bezbedni HTTP posrednik:

en: _Select windows when the mouse moves over them
sr@latin: Oda_beri prozore kada se miš kreće preko njih

en: _Selected items:
sr@latin: _Odabrane stavke:

en: _Sensitivity:
sr@latin: O_setljivost:

en: _Separate layout for each window
sr@latin: Poseban _raspored za svaki prozor

en: _Show monitors in panel
sr@latin: P_rikaži ekrane u panelu

en: _Show...
sr@latin: _Prikaži...

en: _Simulate simultaneous keypresses
sr@latin: _Simuliraj uzastopne pritisne na taster

en: _Size:
sr@latin: _Veličina:

en: _Skip
sr@latin: _Preskoči

en: _Slight
sr@latin: _Malo

en: _Speed:
sr@latin: _Brzina:

en: _Style:
sr@latin: _Stil:

en: _Take a Break
sr@latin: _Uzmi odmor

en: _Timeout:
sr@latin: In_terval:

en: _Tooltips:
sr@latin: _Oblačići:

en: _Type to test settings:
sr@latin: Kucaj radi provere podešenja:

en: _Variants:
sr@latin: _Varijante:

en: _Vendors:
sr@latin: _Proizvođači:

en: _Window title font:
sr@latin: Naslov _prozora:

en: _Windows:
sr@latin: _Prozori:

en: _Work interval lasts:
sr@latin: Period _rada traje:

en: filename
sr@latin: datoteka

en: if true, the control-center will close when a "Common Task" is activated.
sr@latin: ako je uključeno, glavni prozor upravljačkog centra će se zatvoriti po pokretanju njegovih stavki.

en: minutes
sr@latin: minuta

en: multiple sizes
sr@latin: više veličina

en: page
sr@latin: list

en: seconds
sr@latin: sekunde

en: unknown
sr@latin: nepoznati
