gvfs - en to sr translation catalogue (458 entries)

en:  (invalid encoding)
sr:  (неисправно кодирање)

en:  <location> <attribute> <values> - set attribute
sr:  <место> <особина> <вредности> — поставља вреднсот

en: %s Audio Player
sr: Звучни плејер марке %s

en: %s Camera
sr: Фотоапарат марке %s

en: %s Drive
sr: %s диск

en: %s Encrypted Data
sr: %s шифрованих података

en: %s Filesystem Service
sr: %s сервис за систем датотека

en: %s Media
sr: Медијум од %s

en: %s on %s
sr: %s на %s

en: %s/%s Drive
sr: %s/%s диск

en: %s: %d: Directory or file exists
sr: %s: %d: Директоријум или датотека већ постоје

en: %s: %d: Invalid filename
sr: %s: %d: Неисправно име датотеке

en: %s: %d: No such file or directory
sr: %s: %d: Не постоји таква датотека или директоријум

en: %s: %d: Not Supported
sr: %s: %d: Није подржано

en: %s: %s, error writing to stdout
sr: %s: %s, грешка при испису на стандардни излаз

en: %s: %s: error launching application: %s
sr: %s: %s: грешка у покретању програма: %s

en: %s: %s: error opening file: %s
sr: %s: %s: грешка при отварању датотеке: %s

en: %s: %s: error opening location: %s
sr: %s: %s: грешка у отварању места: %s

en: %s: %s: error reading: %s
sr: %s: %s: грешка при читању: %s

en: %s: %s:error closing: %s
sr: %s: %s: грешка у затварању: %s

en: %s: missing locations
sr: %s: недостају места

en: - create directories
sr: — направи директоријуме

en: - delete files
sr: — брише датотеке

en: - list contents of directories in a tree-like format
sr: — разгранато исписује садржај директоријума

en: - list files at <location>
sr: — исписује датотеке из <место>

en: - mount <location>
sr: — монтира <место>

en: - move files to trash
sr: — премешта датотеке у смеће

en: - rename file
sr: — преименована датотека

en: - show info for <location>
sr: — приказује податке за <место>

en: / on %s
sr: / на %s

en: ATA Drive
sr: АТА диск

en: Accounts are unsupported
sr: Нису подржани налози

en: Append to end of file
sr: Додај на крај датотеке

en: Apple Mobile Device
sr: Еплов преносни уређај

en: Attribute not specified
sr: Није одређена особина

en: Audio CD Filesystem Service
sr: Сервис система датотека за звучни диск

en: Audio Disc
sr: Звучни диск

en: Audio Player
sr: Звучни плејер

en: Automount failed: %s
sr: Није успело аутоматско монтирање: %s

en: Backup file creation failed
sr: Није успело прављење датотеке са резервном копијом

en: Backup file creation failed: %s
sr: Није успело прављење резервне копије: %s

en: Backups are not yet supported.
sr: Још увек нису подржане резервне копије.

en: Blank Blu-Ray Disc
sr: Празан блу-реј диск

en: Blank Blu-Ray R Disc
sr: Празан блу-реј Р диск

en: Blank Blu-Ray RW Disc
sr: Празан преписив блу-реј диск

en: Blank CD-R Disc
sr: Празан обичан диск

en: Blank CD-ROM Disc
sr: Празан обичан диск

en: Blank CD-RW Disc
sr: Празан преписив диск

en: Blank DVD+R DL Disc
sr: Празан двослојни ДВД

en: Blank DVD+R Disc
sr: Празан ДВД+

en: Blank DVD+RW Disc
sr: Празан преписив ДВД+

en: Blank DVD-RAM Disc
sr: Празан ДВД меморијски диск

en: Blank DVD-ROM Disc
sr: Празан ДВД

en: Blank DVD-RW Disc
sr: Празан преписив ДВД

en: Blank Disc
sr: Празан диск

en: Blank HD DVD Disc
sr: Празан ХД ДВД

en: Blank HD DVD-R Disc
sr: Празан ХД ДВД

en: Blank HD DVD-RW Disc
sr: Празан преписив ХД ДВД

en: Blank MO Disc
sr: Празан МО диск

en: Blu-Ray Disc
sr: Блу-реј диск

en: Blu-Ray R Disc
sr: Блу-реј Р диск

en: Blu-Ray RW Disc
sr: Преписив блу-реј диск

en: Blu-ray
sr: Блу-реј

en: Blu-ray-R
sr: Блу-реј Р

en: Blu-ray-RE
sr: Блу-реј РЕ

en: Burn
sr: Упиши

en: CD-R
sr: ЦД-Р

en: CD-R Disc
sr: Обичан диск

en: CD-ROM
sr: ЦД-РОМ

en: CD-ROM Disc
sr: Обичан диск

en: CD-RW
sr: ЦД-РВ

en: CD-RW Disc
sr: Преписив обичан диск

en: CD/DVD Creator
sr: Израда дискова

en: Camera
sr: Фотоапарат

en: Can't contact session bus
sr: Не могу да се повежем на системску магистралу

en: Can't copy directory over directory
sr: Не могу да препишем директоријум преко директоријума

en: Can't copy file over directory
sr: Не могу да препишем датотеку преко директоријума

en: Can't eject file
sr: Не могу да избацим датотеку

en: Can't find metadata file %s
sr: Не могу да нађем датотеку са метаподацима %s

en: Can't handle version %d of GVfsIcon encoding
sr: Не могу да радим са %d издањем кодирања Гвфс иконице

en: Can't monitor file or directory.
sr: Не могу да надгледам датотеку или директоријум.

en: Can't mount file
sr: Не могу да монтирам датотеку

en: Can't move directory over directory
sr: Не могу да преместим директоријум преко директоријума

en: Can't open directory
sr: Не могу да отворим директоријум

en: Can't open mountable file
sr: Не могу да отворим датотеку са монтирањем

en: Can't poll file
sr: Не могу да упитам датотеку

en: Can't recursively copy directory
sr: Не могу да умножим директоријум рекурзивно

en: Can't recursively move directory
sr: Не могу да преместим директоријум рекурзивно

en: Can't send host identity confirmation
sr: Не могу да пошаљем потврду идентитета домаћину

en: Can't send password
sr: Не могу да пошаљем лозинку

en: Can't start file
sr: Не могу да покренем датотеку

en: Can't stop file
sr: Не могу да зауставим датотеку

en: Can't unmount file
sr: Не могу да демонтирам датотеку

en: Can't write to directory
sr: Не могу да упишем у директоријум

en: Cancel
sr: Откажи

en: Cancel Login
sr: Откажи пријаву

en: Cannot allocate new file to append to
sr: Не могу да пронађем нову датотеку за додавање

en: Cannot connect to the system bus
sr: Не могу да се повежем на системску магистралу

en: Cannot create gphoto2 context
sr: Не могу да направим ГФото2 контекст

en: Cannot create gudev client
sr: Не могу да направим гудев клијент

en: Cannot create libhal context
sr: Не могу да направим libhal контекст

en: Cannot find drive %s
sr: Не могу да нађем уређај %s

en: Cannot get LUKS cleartext slave
sr: Не могу да нађем ЛУКС програм за шифровање

en: Cannot get LUKS cleartext slave from path `%s'
sr: Не могу да нађем ЛУКС програм за шифровање у путањи „%s“

en: Cannot get data of file to append to
sr: Не могу да добијем податке о датотеци за додавање

en: Cannot initialize libhal
sr: Не могу да покренем libhal

en: Cannot open data connection. Maybe your firewall prevents this?
sr: Не могу да отворим везу до података. Можда је укључен фајервол?

en: Cannot read file to append to
sr: Не могу да прочитам датотеку за додавање

en: CompactFlash Drive
sr: ЦФ картица

en: Computer
sr: Рачунар

en: Concatenate files at locations and print to the standard output. Works just like the traditional cat utility, but using gvfs location instead local files: for example you can use something like smb://server/resource/file.txt as location to concatenate.
sr: Стапа садржај датотека из наведених места и исписује их на стандардни излаз. Ради као и традиционална команда „cat“ користећи Гвфс места уместо локалних датотека (нпр. smb://server/resource/file.txt)

en: Connection refused by server
sr: Сервер је одбио везу

en: Connection to the device lost
sr: Прекинута је веза са уређајем

en: Copy with file
sr: Умножи уз датотеку

en: Could not create request
sr: Не могу да направим захтев

en: Could not find enclosing mount
sr: Не могу да нађем приложену тачку монтирања

en: Could not parse response
sr: Не могу да обрадим одговор

en: Couldn't get stream file descriptor
sr: Не могу да добијем опис датотеке са током

en: Create backup
sr: Направи резервну копију

en: DEST - read from standard input and save to DEST
sr: ЦИЉ — чита податке са стандардног улаза и чува их у ЦИЉ

en: DVD+R
sr: ДВД+Р

en: DVD+R DL Disc
sr: Двослојни ДВД

en: DVD+R Disc
sr: ДВД+ диск

en: DVD+RW
sr: ДВД+РВ

en: DVD+RW Disc
sr: Преписив ДВД+

en: DVD-R
sr: ДВД-Р

en: DVD-RAM
sr: ДВД-РАМ

en: DVD-RAM Disc
sr: Меморијски ДВД диск

en: DVD-ROM
sr: ДВД-РОМ

en: DVD-ROM Disc
sr: ДВД диск

en: DVD-RW
sr: ДВД-РВ

en: DVD-RW Disc
sr: Преписив ДВД

en: DVD±R
sr: ДВД±Р

en: DVD±RW
sr: ДВД±РВ

en: Data connection closed
sr: Затворена је веза до података

en: Device '%s' is password protected. Enter the password on the device and click 'Try again'.
sr: Уређај „%s“ је заштићен лозинком. Унесите лозинку уређаја и кликните на „Покушај поново“.

en: Device requires a software update
sr: Уређај захтева ажурирање програма

en: Didn't get stream file descriptor
sr: Нисам добио опис датотеке са током

en: Digital Camera (%s)
sr: Дигитални фотоапарат (%s)

en: Directory '%s' is not empty
sr: Директоријум „%s“ није празан

en: Directory not empty
sr: Директоријум није празан

en: Directory notification not supported
sr: Није подржано обавештавање о директоријуму

en: Disc
sr: Диск

en: Dns-SD
sr: Днс-СД

en: Don't follow symlinks
sr: Не прати симболичке везе

en: Don't send single MOVED events.
sr: Не шаље појединачна ПРЕМЕШТАЊА.

en: Don't start fuse.
sr: Не покрећи фусе.

en: Drive %s does not contain audio files
sr: Уређај %s не садржи звучне датотеке

en: Empty response
sr: Празан одговор

en: End of stream
sr: Крај тока

en: Enter a password to unlock the volume
    The device "%s" contains encrypted data on partition %d.
sr: Унесите лозинку за откључавање диска
    Уређај „%s“ садржи шифроване податке у одељку %d.

en: Enter a password to unlock the volume
    The device "%s" contains encrypted data.
sr: Унесите лозинку за откључавање диска
    Уређај „%s“ садржи шифроване.

en: Enter a password to unlock the volume
    The device %s contains encrypted data.
sr: Унесите лозинку за откључавање диска
    Уређај %s садржи шифроване податке.

en: Enter passphrase for key for ssh as %s on %s
sr: Унесите лозинку кључа за ссх као %s на %s

en: Enter passphrase for key for ssh on %s
sr: Унесите лозинку кључа за ссх на %s

en: Enter password for %s
sr: Унесите лозинку за %s

en: Enter password for ftp as %s on %s
sr: Унесите лозинку за фтп као %s на %s

en: Enter password for ftp on %s
sr: Унесите лозинку за фтп на %s

en: Enter password for ssh as %s on %s
sr: Унесите лозинку за ссх као %s на %s

en: Enter password for ssh on %s
sr: Унесите лозинку за ссх на %s

en: Error closing: %s
sr: Грешка при затварању: %s

en: Error connecting to D-Bus: %s
sr: Грешка при повезивању на Д-бас: %s

en: Error connecting to daemon: %s
sr: Грешка при повезивању са управљачким програмом: %s

en: Error connecting to socket: %s
sr: Грешка при повезивању на сокет: %s

en: Error copying file %s: %s
sr: Грешка при умножавању датотеке: %s %s

en: Error creating Avahi resolver: %s
sr: Грешка при покретању Авахијевог разрешивача: %s

en: Error creating backup file: %s
sr: Не могу да направим резервну копију: %s

en: Error creating camera
sr: Грешка приликом прављења фотоапарата

en: Error creating directory
sr: Грешка при образовању датотеке

en: Error creating directory: %s
sr: Прешка приликом прављења директоријума: %s

en: Error creating file object
sr: Не могу да направим објекат датотеке

en: Error creating socket: %s
sr: Грешка при прављењу сокета: %s

en: Error deleting directory
sr: Грешка при брисању директоријума

en: Error deleting file
sr: Грешка при брисању датотеке

en: Error deleting file: %s
sr: Грешка при брисању датотеке: %s

en: Error finding enclosing mount: %s
sr: Грешка при проналажењу затварајућег монтирања: %s

en: Error from 'paranoia' on drive %s
sr: Грешка у програму „paranoia“ на уређају %s

en: Error getting data from file
sr: Грешка при добијању података из датотеке

en: Error getting device information
sr: Грешка при добијању података о уређају

en: Error getting file
sr: Грешка при добијању датотеке

en: Error getting writable attributes: %s
sr: Не могу да добијем уписиве особине: %s

en: Error in stream protocol: %s
sr: Грешка у протоколу за ток: %s

en: Error initializing Avahi: %s
sr: Грешка при покретању Авахија: %s

en: Error initializing camera
sr: Грешка при покретању фотоапарата

en: Error loading device information
sr: Грешка при читању података о уређају

en: Error looking up device information
sr: Грешка при тражењу података о уређају

en: Error mounting %s: %s
sr: Грешка при монтирању %s: %s

en: Error mounting location: %s
sr: Грешка при монтирању места: %s

en: Error moving file %s: %s
sr: Грешка при премештању датотеке %s: %s

en: Error moving file: %s
sr: Грешка при премештању датотеке: %s

en: Error opening file: %s
sr: Грешка при отварању датотеке: %s

en: Error parsing commandline options: %s
sr: Грешка у прослеђивању опција командне линије: %s

en: Error reading stdin
sr: Грешка при читању са стандардног улаза

en: Error removing target file: %s
sr: Грешка при уклањању циљне датотеке: %s

en: Error renaming dir
sr: Грешка у преименовању директоријума

en: Error renaming file
sr: Грешка у преименовању датотеке

en: Error resolving "%s" service "%s" on domain "%s"
sr: Грешка при разрешавању „%s“ сервиса „%s“ на домену „%s“

en: Error resolving "%s" service "%s" on domain "%s". One or more TXT records are missing. Keys required: "%s".
sr: Грешка при разрешавању „%s“ сервиса „%s“ на домену „%s“. Недостаје један или више текстуалних записа. Потребан је кључ:„%s“.

en: Error seeking in stream on camera %s
sr: Не могу да премотам ток са фотоапарата %s

en: Error seeking in stream on drive %s
sr: Не могу да премотам ток са уређаја %s

en: Error sending fd: %s
sr: Грешка при слању fd: %s

en: Error setting attribute: %s
sr: Грешка при постављању особине: %s

en: Error setting file metadata: %s
sr: Грешка при измени метаподатака: %s

en: Error setting up camera communications port
sr: Грешка у успостављању везе са фотоапаратом

en: Error trashing file: %s
sr: Грешка при премештању датотека у смеће: %s

en: Error unmounting mount: %s
sr: Грешка при демонтирању: %s

en: Error while getting mount info: %s
sr: Грешка у прикупљању података о монтирању: %s

en: Error writing file
sr: Грешка при упису датотеке

en: Error: %s
sr: Грешка: %s

en: Error: %s
sr: Грешка: %s

en: Etag not available
sr: Етаг није доступан

en: FILES... - open FILES with registered application.
sr: ДАТОТЕКЕ... — отвара ДАТОТЕКЕ доступним програмима.

en: Failed to create active FTP connection.
sr: Не могу да направим ФТП везу.

en: Failed to create active FTP connection. Maybe your router does not support this?
sr: Не могу да направим ФТП везу. Можда ово није подржано од стране вашег рутера?

en: Failed to eject media; one or more volumes on the media are busy.
sr: Не могу да избацим медијум; неки уређај је заузет.

en: Failed to get file list
sr: Не могу да добијем списак датотека

en: Failed to get folder list
sr: Не могу да добијем списак фасцикли

en: Failed to mount Windows share
sr: Не могу да монтирам Windows дељење

en: Failed to retrieve share list from server
sr: Не могу да добијем списак дељења са сервера

en: Failure
sr: Неуспех

en: File System
sr: Систем датотека

en: File does not exist
sr: Датотека не постоји

en: File doesn't exist
sr: Датотека не постоји

en: File exists
sr: Датотека постоји

en: File is directory
sr: Датотека је директоријум

en: File system is busy: %d open file | File system is busy: %d open files
sr[0]: Систем датотека је заузет: %d датотека је отворена
sr[1]: Систем датотека је заузет: %d датотеке су отворене
sr[2]: Систем датотека је заузет: %d датотека је отворено
sr[3]: Систем датотека је заузет: датотека је отворена

en: Filename contains invalid characters.
sr: Име датотеке садржи неисправне знаке.

en: Filesystem is busy
sr: Систем датотека је заузет

en: FireWire Drive
sr: FireWire диск

en: Floppy Disk
sr: Дискета

en: Floppy Drive
sr: Дискета

en: Follow symlinks, mounts and shortcuts like dirs
sr: Прати симболичке везе, монтиране уређаје и пречице као директоријуме

en: GVFS Daemon
sr: Управљачки програм за ГВФС

en: GVFS Metadata Daemon
sr: Управљачки програм за метаподатке

en: GVfs GDU Volume Monitor
sr: ГВФС ГДУ праћење диска

en: Get filesystem info
sr: Прикупи податке о систему датотека

en: HD DVD Disc
sr: ХД ДВД

en: HD DVD-R Disc
sr: ХД ДВД

en: HD DVD-RW Disc
sr: Преписив ХД ДВД

en: HDDVD
sr: ХД ДВД

en: HDDVD-RW
sr: ХД ДВД-РВ

en: HDDVD-r
sr: ХД ДВД-р

en: HTTP Client Error: %s
sr: Грешка у ХТТП клијенту: %s

en: HTTP Error: %s
sr: ХТТП грешка: %s

en: Host closed connection
sr: Домаћин је затворио везу

en: Host key verification failed
sr: Није успела провера кључа домаћина

en: Hostname not known
sr: Није познато име домаћина

en: Insufficient permissions
sr: Немате овлашћења

en: Internal Apple File Control error
sr: Грешка унутар Епловог контролера датотека

en: Internal Error (%s)
sr: Унутрашња грешка (%s)

en: Internal error: %s
sr: Унутрашња грешка: %s

en: Invalid AFC location: must be in the form of afc://uuid:port-number
sr: Наисправна АФЦ путања: мора бити у написана у облику afc://uuid:порт-број

en: Invalid Apple File Control data received
sr: Примљени су неисправни подаци са Епловог контролера датотека

en: Invalid arguments from spawned child
sr: Неисправни аргументи од разгранатог дечјег процеса

en: Invalid attribute info list content
sr: Није исправан садржај списка особина

en: Invalid attribute type %s
sr: Није исправна врста особине %s

en: Invalid backend type
sr: Неисправна врста позадинског програма

en: Invalid dbus message
sr: Неисправна дбас порука

en: Invalid file info format
sr: Није исправан формат података о датотеци

en: Invalid filename
sr: Неисправно име датотеке

en: Invalid filename %s
sr: Неисправно име датотеке %s

en: Invalid icon_id '%s' in OpenIconForRead
sr: Неисправан icon_id „%s“ унутар OpenIconForRead

en: Invalid mount spec
sr: Неисправна спецификација за монтирање

en: Invalid reply
sr: Неисправан одговор

en: Invalid reply received
sr: Добијен је неисправан одговор

en: Invalid return value from %s
sr: Неисправна повратна вредност од %s

en: Invalid seek type
sr: Није исправна врста претраживања

en: Items in the trash may not be modified
sr: Не смете мењати ставке из смећа

en: Jaz Drive
sr: Џез диск

en: Keep with file when moved
sr: Задржи са датотеком приликом премештања

en: LOCATION... - concatenate LOCATIONS to standard output.
sr: МЕСТО... - стапа садржај датотека и исписује на стандардни излаз.

en: List
sr: Списак

en: List writable attributes
sr: Испиши уписиве особине

en: Local Network
sr: Локална мрежа

en: Location is already mounted
sr: Ово место је већ монтирано

en: Location is not mountable
sr: Место се не може монтирати

en: Location not specified
sr: Није изабрано место

en: Lockdown Error: Invalid Argument
sr: Грешка при закључавању: Неисправан аргумент

en: Log In Anyway
sr: Ипак се пријави

en: Login dialog cancelled
sr: Прозорче за пријаву је затворено

en: MO Disc
sr: МО диск

en: Main daemon for GVFS
sr: Главни управљачки програм за ГВФС

en: Malformed dns-sd encoded_triple '%s'
sr: Лош dns-sd encoded_triple „%s“

en: Malformed icon identifier '%s'
sr: Лош одредник иконице „%s“

en: Malformed input data for GVfsIcon
sr: Лоши улазни подаци за Гвфс иконицу

en: Mass Storage Drive
sr: Масовно складиште

en: MemoryStick Drive
sr: Меморијски штапић

en: Metadata daemon for GVFS
sr: ГВФС управљачки програм за метаподатке

en: Missing operand
sr: Недостаје операнд

en: Mixed Audio/Data Disc
sr: Диск са звуком и подацима

en: Monitor events
sr: Прати догађаје

en: Mount as mountable
sr: Не можете монтирати ову тачку

en: Mount volume with device file
sr: Монтирај диск помоћу датотеке уређаја

en: Mounted %s at %s
sr: Монтирано %s на %s

en: Name already exists
sr: Ово име већ постоји

en: Network
sr: Мрежа

en: Network Location Monitor
sr: Места на мрежи

en: New name too long
sr: Ново име је предугачко

en: No camera specified
sr: Није изабран фотоапарат

en: No device specified
sr: Није одређен уређај

en: No drive specified
sr: Није одређен уређај

en: No hostname specified
sr: Није одређено име домаћина

en: No media in the drive
sr: Нема медијума у уређају

en: No mount type specified
sr: Није одређена врста за монтирање

en: No route to host
sr: Не постоји рута до домаћина

en: No space left on server
sr: Нема више простора на серверу

en: No such file
sr: Не постоји таква датотека

en: No such file %s on drive %s
sr: Датотека %s не постоји на уређају %s

en: No such file or directory
sr: Не постоји таква датотека или директоријум

en: No such file or directory in target path
sr: Не постоји таква датотека или директоријум у циљној путањи

en: No volume for device file %s
sr: Не постоји диск за датотеку уређаја %s

en: Not a WebDAV enabled share
sr: Ово није ВебДАВ дељење

en: Not a directory
sr: Није фасцикла

en: Not a mountable file
sr: Датотека се не може монтирати

en: Not a regular file
sr: Није обична датотека

en: Not supported
sr: Није подржано

en: Not supported (not same directory)
sr: Није подржано (није исти директоријум)

en: Not supported (src is dir, dst is dir)
sr: Није подржано (извор и одредиште су директоријуми)

en: Not supported (src is dir, dst is existing file)
sr: Није подржано (извор је директоријум, одредиште постојећа датотека)

en: Not supported (src is file, dst is dir)
sr: Није подржано (извор је датотека, одредиште директоријум)

en: Note: just pipe through cat if you need its formatting option like -n, -T or other.
sr: Примедба: само проследите цевоводом у „cat“ уколико су вам потребне његове опције за форматирање, као што су -n, -T и друге.

en: One or more programs are preventing the unmount operation.
sr: Неки програм(и) не допуштају демонтирање уређаја.

en: Only create if not existing
sr: Само направи уколико не постоји

en: Opens the file(s) with the default application registered to handle the type of the file.
sr: Отвара датотеку(е) подразумеваним програмом који може да их отвори.

en: Operation failed
sr: Радња није успела

en: Operation not supported by backend
sr: Радња није подржана позадинским програмима

en: Operation not supported, files on different mounts
sr: Радња није подржана, датотеке су монтиране на различитим местима

en: Operation unsupported
sr: Радња није подржана

en: Operation was cancelled
sr: Радња је отказана

en: Page type unknown
sr: Није позната врста странице

en: Password dialog cancelled
sr: Прозорче за лозинку је затворено

en: Password required for %s
sr: Потребна је лозинка за %s

en: Password required for share %s on %s
sr: Потребна је лозинка за дељење %s на %s

en: Permission denied
sr: Пристип је одбијен

en: Please enter proxy password
sr: Унесите лозинку за прокси

en: Print new etag at end
sr: Испиши нови етаг на крају

en: Protocol error
sr: Грешка у протоколу

en: Rename successful. New uri: %s
sr: Успешно преименовано. Нова путања је: %s

en: Replace old daemon.
sr: Замени стари управљачки програм.

en: Response invalid
sr: Неисправан одговор

en: SCSI Drive
sr: СЦСИ диск

en: SD/MMC Drive
sr: СД/ММЦ картица

en: SOURCE... DEST - copy file(s) from SOURCE to DEST
sr: ИЗВОР... ЦИЉ — умножава датотеку(е) из ИЗВОРА у ЦИЉ

en: SOURCE... DEST - move file(s) from SOURCE to DEST
sr: ИЗВОР... ЦИЉ — премешта датотеку(е) из ИЗВОРА у ЦИЉ

en: Seek not supported on stream
sr: Није подржавано премотавање токова

en: Service %d on Apple Mobile Device
sr: Сервис %d на Епловом преносном уређају

en: Settable attributes:
sr: Особине за постављање:

en: Show completions
sr: Прикажи завршетке

en: Show extra information for List and Monitor
sr: Прикажи додатне податке за Списак и Праћење

en: Show hidden files
sr: Прикажи скривене датотеке

en: SmartMedia Drive
sr: СМ картица

en: Software RAID Drive
sr: Софтверски РАИД уређај

en: Start Anyway
sr: Ипак покрени

en: Start drive in degraded mode?
    Starting a drive in degraded mode means that the drive is no longer tolerant to failures. Data on the drive may be irrevocably lost if a component fails.
sr: Да покренем уређај у оштећеном режиму?
    Покретање уређаја у оштећеном режиму значи да уређај неће толерисати неисправан рад. Можете заувек изгубити податке са уређаја уколико неки део откаже.

en: Symlinks not supported by backend
sr: Симболичке везе нису подржане позадинским програмом

en: Tape Drive
sr: Касета

en: Target %s is not a directory
sr: Циљ %s није директоријум

en: Target file already exists
sr: Већ постоји циљна датотека

en: Target file exists
sr: Циљна датотека већ постоји

en: The FTP server is busy. Try again later
sr: ФТП сервер је заузет. Покушајте касније.

en: The attributes to get
sr: Особине за прибављање

en: The connection was interrupted
sr: Веза је прекинута

en: The device did not respond
sr: Уређај не даје одзив

en: The directory is not empty
sr: Директоријум није празан

en: The etag of the file being overwritten
sr: Етаг датотеке је преписан

en: The file does not exist or isn't an audio track
sr: Датотека не постоји или није звучни запис

en: The file is not a directory
sr: Датотека није директоријум

en: The file is not a mountable
sr: Датотека се не може монтирати

en: The file was externally modified
sr: Датотека је измењена спољним програмом

en: The identity of the remote computer (%s) is unknown.
    This happens when you log in to a computer the first time.
    
    The identity sent by the remote computer is %s. If you want to be absolutely sure it is safe to continue, contact the system administrator.
sr: Није познат идентитет удаљеног рачунара (%s).
    Ово се догађа када се по први пут пријавите на рачунар.
    
    Идентитет који је послао удаљени рачунар је %s. Уколико желите да будете потпуно сигурни да је безбедно да наставите, ступите у везу са администратором система.

en: The specified location is not mounted
sr: Изабрано место није монтирано

en: The specified location is not supported
sr: Изабрано место није подржано

en: The trash folder may not be deleted
sr: Не смете обрисати фасциклу за смеће

en: Thumb Drive
sr: Приручни диск

en: Timed out resolving "%s" service "%s" on domain "%s"
sr: Истекло је време приликом разрешавања „%s“ сервиса „%s“ на домену „%s“

en: Timed out when logging in
sr: Истекло је време током пријаве

en: Too many arguments
sr: Има превише особина

en: Trash
sr: Смеће

en: Try "%s --help" for more information.
sr: Покрените „%s --help“ за више података.

en: Try again
sr: Покушај поново

en: USB Drive
sr: УСБ диск

en: USB support missing. Please contact your software vendor
sr: УСБ није подржан. Ступите у везу са произвођачем програма

en: Unable to create temporary directory
sr: Не могу да направим привремени директоријум

en: Unable to create temporary file
sr: Не могу да направим привремену датотеку

en: Unable to find supported ssh command
sr: Не могу да нађем подржане ssh наредбе

en: Unable to move metadata keys
sr: Не могу да преместим кључеве са метаподацима

en: Unable to remove metadata keys
sr: Нр могу да уклоним кључеве са метаподацима

en: Unable to set metadata key
sr: Не могу да поставим кључ са метаподацима

en: Unable to spawn ssh program
sr: Не могу да разгранам ssh програм

en: Unable to spawn ssh program: %s
sr: Не могу да разгранам ssh програм: %s

en: Unable to unset metadata key
sr: Не могу да уклоним кључ са метаподацима

en: Unexpected end of stream
sr: Неочекиван крај тока

en: Unexpected reply from server
sr: Неочекиван одговор са сервера

en: Unhandled Apple File Control error (%d)
sr: Непоправљива грешка Епловог контролера датотека (%d)

en: Unhandled Lockdown error (%d)
sr: Непоправљива грешка при закључавању (%d)

en: Unhandled libimobiledevice error (%d)
sr: Непоправљива грешка унутар libimobiledevice (%d)

en: Unmount
sr: Демонтирај

en: Unmount Anyway
sr: Ипак демонтирај

en: Unmount all mounts with the given scheme
sr: Демонтира све монтиране тачке помоћу дате шеме

en: Unnamed Drive
sr: Неименовани уређај

en: Unnamed Drive (%s)
sr: Неименовани уређај (%s)

en: Unsupported network protocol
sr: Неподржан мрежни протокол

en: Unsupported seek type
sr: Није подржана врста премотавања

en: Usage: %s --spawner dbus-id object_path
sr: Употреба: %s --spawner ИБ_магистрале путања_до_објекта

en: Usage: %s key=value key=value ...
sr: Употреба: %s кључ=вредност кључ=вредност ...

en: Use a long listing format
sr: Користи дуги формат списка

en: Value not specified
sr: Није одређена вредност

en: Volume is busy
    One or more applications are keeping the volume busy.
sr: Диск је заузет
    Неки програм(и) користе овај диск.

en: WebDAV on %s
sr: ВебДАВ на %s

en: WebDAV share
sr: ВебДАВ дељење

en: When creating a file, restrict access to the current user only
sr: Приликом прављења датотеке, дозволи приступ само тренутном кориснику

en: Windows Network
sr: Windows мрежа

en: Windows Network Filesystem Service
sr: Сервис мрежних Виндоуз система датотека

en: Windows Shares Filesystem Service
sr: Сервис дељених Виндоуз система датотека

en: Windows shares on %s
sr: Виндоуз дељења на %s

en: Writable attribute namespaces:
sr: Простори за име уписивих особина:

en: Zip Drive
sr: Зип диск

en: attribute type [string, bytestring, boolean, uint32, int32, uint64, int64, stringv, unset]
sr: врсте особина [string, bytestring, boolean, uint32, int32, uint64, int64, stringv, unset]

en: attributes:
sr: особине:

en: backup existing destination files
sr: направи резерву циљних датотека

en: backups not supported yet
sr: још увек нису подржане резервне копије

en: cdda mount on %s
sr: цдда је монтиран у %s

en: create parent directories
sr: направи родитељски директоријум

en: directory
sr: директоријум

en: display name: %s
sr: прикажи име: %s

en: edit name: %s
sr: уреди име: %s

en: error starting mount daemon
sr: грешка при покретању управљачког програма за монтирање

en: files
sr: датотеке

en: ftp as %s on %s
sr: фтп као %s на %s

en: ftp on %s
sr: фтп на %s

en: gphoto2 mount on %s
sr: ГФото2 уређај монтиран на %s

en: hidden
sr: сакривено

en: ignore nonexistent files, never prompt
sr: занемари непостојеће датотеке, не питај ме

en: invalid type
sr: неисправна врста

en: libimobiledevice Error: Invalid Argument
sr: Грешка унутар libimobiledevice: Неисправан аргумент

en: libimobiledevice Error: No device found. Make sure usbmuxd is set up correctly.
sr: Грешка унутар libimobiledevice: Није пронађен уређај. Проверите да ли је usbmuxd исправно подешен.

en: locations
sr: места

en: mountable
sr: може се монтирати

en: mountpoint for %s already running
sr: већ је покренута тачка монтирања за %s

en: name: %s
sr: име: %s

en: never follow symbolic links
sr: не прати симболичке везе

en: no target directory
sr: не постоји циљни директоријум

en: overwrite %s?
sr: да препишем %s?

en: preserve all attributes
sr: сачувај све особине

en: progress
sr: напредак

en: prompt before overwrite
sr: упитај приликом преписивања

en: regular
sr: исправно

en: sftp for %s on %s
sr: сфтп као %s на %s

en: sftp on %s
sr: сфтп на %s

en: shortcut
sr: пречица

en: show progress
sr: прикажи напредак

en: size:
sr: величина:

en: special
sr: специјално

en: ssh program unexpectedly exited
sr: ssh програм је неочекивано изашао

en: symlink
sr: симболичка веза

en: type: %s
sr: врста: %s

en: unknown
sr: непознато

en: values must be string or list of strings
sr: дозвољен је низ или списак низа знакова
