mate-applets 1.25.3 - en to sr translation catalogue (576 entries)

en: 
    ESSID: %s
    RSSI: %d dBm
    RX Bitrate: %s
    TX Bitrate: %s
sr: 
    ESSID: %s
    RSSI: %d dBm
    Проток бита пријема: %s
    Проток бита слања: %s

en: 
    ESSID: %s
    Strength: %d %%
sr: 
    ЕССИД: %s
    Јачина: %d %%

en: 
    in: %s out: %s
sr: 
    пријем: %s слање: %s

en: 
    sum: %s
sr: 
    укупно: %s

en:  short GI)
sr:  кратко ГС)

en: %'d hour | %'d hours
sr[0]: %'d сат
sr[1]: %'d сата
sr[2]: %'d сати

en: %'d minute | %'d minutes
sr[0]: %'d минут
sr[1]: %'d минута
sr[2]: %'d минута

en: %'d secon | %'d seconds
sr[0]: %'d секунда
sr[1]: %'d секунде
sr[2]: %'d секунди

en: %d %s %d %s (%d%%) remaining
sr: Преостаје %d %s и %d %s (%d%%)

en: %d %s %d %s until charged (%d%%)
sr: %d %s %d %s до пуне батерије (%d%%)

en: %d Item in Trash | %d Items in Trash
sr[0]: %d ставка у смећу
sr[1]: %d ставке у смећу
sr[2]: %d ставки у смећу

en: %d hour (%d%%) remaining | %d hours (%d%%) remaining
sr[0]: Преостаје %d сат (%d%%)
sr[1]: Преостају %d сата (%d%%)
sr[2]: Преостаје %d сати (%d%%)

en: %d hour until charged (%d%%) | %d hours until charged (%d%%)
sr[0]: %d сат до пуне батерије (%d%%)
sr[1]: %d сата до пуне батерије (%d%%)
sr[2]: %d сати до пуне батерије (%d%%)

en: %d minute (%d%%) remaining | %d minutes (%d%%) remaining
sr[0]: Преостаје %d минут (%d%%)
sr[1]: Преостају %d минута (%d%%)
sr[2]: Преостаје %d минута (%d%%)

en: %d minute until charged (%d%%) | %d minutes until charged (%d%%)
sr[0]: %d минут до пуне батерије (%d%%)
sr[1]: %d минута до пуне батерије (%d%%)
sr[2]: %d минута до пуне батерије (%d%%)

en: %d note | %d notes
sr[0]: %d белешка
sr[1]: %d белешке
sr[2]: %d белешки

en: %s is down
sr: %s је угашен

en: %s:
    %.01f%% in use
sr: %s:
    %.01f%% у употреби

en: %s:
    %.01f%% in use by programs
    %.01f%% in use as cache
sr: %s:
    %.01f%% користе програми
    %.01f%% се користи као остава

en: %s:
    Receiving %s
    Sending %s
sr: %s:
    Прима %s
    Шаље %s

en: (mounted)
sr: (прикључен)

en: (not mounted)
sr: (није прикључен)

en: (unknown)
sr: (непознато)

en: , width: %s
sr: , ширина: %s

en: 0 byte
sr: 0 бајта

en: 0 for no label, 1 for percentage and 2 for time remaining.
sr: 0 за искључивање ознаке, 1 за проценат и 2 за преостало време.

en: 20 MHz (no HT)
sr: 20 MHz (не HT)

en: <b>Running command %s failed</b>
    %s
sr: <b>Покретање наредбе „%s“ није успело</b>
    %s

en: A 0 value means to show CPU frequency, 1 to show frequency and units, and 2 to show percentage instead of frequency.
sr: 0 значи да ће бити приказана фреквенција процесора, 1 значи да ће бити приказана фреквенција и јединице, а 2 значи да ће бити приказани проценти оптерећења уместо фреквенције.

en: A 0 value means to show the applet in graphic mode (pixmap only), 1 to show the applet in text mode (not to show the pixmap) and 2 to show the applet in graphic and text mode.
sr: 0 значи да ће програмче бити приказано у графичком режиму (само сличица), 1 значи да ће програмче бити приказано у текстуалном режиму (без приказивања сличице) и 2 значи да ће програмче бити приказано и у графичком и у текстуалном режиму.

en: A MATE trash bin that lives in your panel. You can use it to view the trash or drag and drop items into the trash.
sr: Мејтова корпа за смеће која се налази на панелу. Користите је да прегледате смеће или да превучете и убаците ставке у смеће.

en: A goofy set of eyes for the MATE panel. They follow your mouse.
sr: Шашаве очи за Мејтов панел које прате курсор миша.

en: A little applet that displays some information on the traffic on the specified network device
sr: Програмче које приказује неке податке о саобраћају на наведеном мрежном уређају

en: A panel application for monitoring local weather conditions.
sr: Програмче панела за праћење локалних временских прилика.

en: A set of eyeballs for your panel
sr: Пар очију за ваш панел

en: A system load indicator
sr: Показатељ оптерећења система

en: A system load monitor capable of displaying graphs for CPU, ram, and swap space use, plus network traffic.
sr: Праћење оптерећења система омогућава приказ графика за процесор, меморију, и меморију на диску, а уз то и мрежни саобраћај.

en: A_ddress:
sr: А_дреса:

en: About AccessX Status
sr: О стању приступачности Икса

en: About Battery Charge Monitor
sr: О праћењу стања батерије

en: About CPU Frequency Scaling Monitor
sr: О праћењу промене фреквенције процесора

en: About Character Palette
sr: О палети знакова

en: About Command Applet
sr: О програмчету наредби

en: About Disk Mounter
sr: О прикачињавачу дискова

en: About Eyes
sr: О очима

en: About MATE Netspeed
sr: О Мејтовој мрежној брзини

en: About Sticky Notes
sr: О Белешкама

en: About System Monitor
sr: О праћењу система

en: About Timer Applet
sr: О програмчету одбројавача

en: About Trash Applet
sr: О програмчету смећа

en: About Weather Report
sr: О временском извештају

en: About...
sr: О програму...

en: AccessX Status
sr: Стање приступачности Икса

en: AccessX Status Applet Factory
sr: Погон програмчета стања приступасчности Икса

en: Add Palette
sr: Додај палету

en: Add button
sr: Дугме додавања

en: Address Entry
sr: Унос адресе

en: Appearance
sr: Изглед

en: Applet for mounting and unmounting block volumes.
sr: Програмче за прикључивање и искључивање блок уређаја.

en: Applet refresh rate in milliseconds
sr: Стопа освежавања програмчета у милисекундама

en: Auto change device
sr: Сам мења уређај

en: Available palettes
sr: Доступне палете

en: Background color for disk load graph
sr: Боја позадине за графикон оптерећења диска

en: Battery Charge Monitor
sr: Праћење стања батерије

en: Battery Charge Monitor Preferences
sr: Поставке праћења стања батерије

en: Battery Monitor
sr: Праћење стања батерије

en: Battery Notice
sr: Обавештење о батерији

en: Battery Status Utility
sr: Алатка за стање батерије

en: Battery charged (%d%%)
sr: Батерија је напуњена (%d%%)

en: Battery fully re-charged
sr: Батерија је потпуно напуњена

en: Battery power low
sr: Батерија је слаба

en: Battery status unknown
sr: Није познато стање батерије

en: Battstat Factory
sr: Погон стања батерије

en: Beaufort scale
sr: Бофорова скала

en: Beep for warnings
sr: Звучна упозорења

en: Beep when displaying a warning.
sr: Звучно се оглашава приликом приказивања упозорења.

en: Behavior
sr: Понашање

en: By default, sticky notes are given the current date as the title when they are created. This format is used; anything that can be parsed by strftime() is valid.
sr: Уобичајено, када се направе белешке, користи се текући датум за наслов. Овај образац се користи; све што прихвата „strftime()“ је дозвољено.

en: Bytes in:
sr: Долазних бајтова:

en: Bytes out:
sr: Одлазних бајтова:

en: CPU Frequency Monitor Preferences
sr: Поставке праћења учестаности процесора

en: CPU Frequency Scaling Monitor
sr: Праћење промене фреквенције процесора

en: CPU Load
sr: Оптерећење процесора

en: CPU frequency scaling unsupported
sr: Измена фреквенције процесора није подржана

en: CPU graph background color
sr: Боја позадине графикона процесора

en: CPU to Monitor
sr: Процесор за праћење

en: C_ommand:
sr: Н_аредба:

en: Cach_ed
sr: Кеш_ирана

en: Can not launch the eyes applet.
sr: Не могу да покренем програмче с очима.

en: Cannot execute Caja
sr: Не могу да покренем Цају

en: Cannot move items to trash, do you want to delete them immediately?
sr: Не могу да преместим ставке у смеће, желите ли да их одмах обришете?

en: Cannot move some items to trash, do you want to delete these immediately?
sr: Не могу да преместим неке ставке у смеће, желите ли да их одмах обришете?

en: Celsius
sr: Целзијуси

en: Change CPU Frequency scaling
sr: Промене фреквенције процесора

en: Change icon
sr: Мења иконицу

en: Channel:
sr: Канал:

en: Character Palette
sr: Палета знакова

en: Character Palette Preferences
sr: Поставке палете знакова

en: Characters shown on applet startup
sr: Знакови који се приказују по покретању програмчета

en: Charpicker Applet Factory
sr: Погон програмчета за избор знакова

en: Choose a base color to use for all sticky notes
sr: Поставља подразумевану боју за све белешке

en: Choose a color for the note
sr: Уобичајена боја белешке

en: Choose a font for the note
sr: Уобичајена слова за белешке

en: Choose a font to use for all sticky notes
sr: Поставља подразумевани словни лик за све белешке

en: Choose if notes are visible on all workspaces
sr: Да ли да прикажем белешке на свим радним просторима

en: Choose if the default style is forced on all notes
sr: Да ли да наметнем подразумевани стил за све белешке

en: Choose whether to hide all notes when selecting on the desktop
sr: Да ли да сакријем све белешке када кликнете на радну површину

en: City:
sr: Место:

en: City: %s
    Sky: %s
    Temperature: %s
sr: Место: %s
    Небо: %s
    Температура: %s

en: Click to Enter Weather.com
sr: Кликните да посетите „Weather.com“

en: Click to add a new palette
sr: Кликните да додате нову палету

en: Click to delete the selected palette
sr: Кликните да обришете изабрану палету

en: Click to edit the selected palette
sr: Кликните да уредите изабрану палету

en: Colors
sr: Боје

en: Command
sr: Наредба

en: Command Applet
sr: Програмче наредби

en: Command Applet Preferences
sr: Поставке програмчета наредби

en: Command Factory
sr: Погон наредби

en: Command to execute
sr: Наредба за извршавање

en: Command to execute to activate the device
sr: Наредба за извршавање за покретање уређаја

en: Command to execute to shut down the device
sr: Наредба за извршавање за гашење уређаја

en: Command/script to execute to get the output
sr: Наредба/скрипта која ће се извршити за добијање излаза

en: Conditions:
sr: Услови:

en: Connected Time:
sr: Време прикључења:

en: Copyright © 1998, 2004-2005 GNOME Applets Maintainers and others
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
sr: Ауторска права © 1998, 2004-2005 Одржаваоци Гномових програмчића и остали
    Ауторска права © 2012-2021 Програмери Мејта

en: Copyright © 1999 Dave Camp
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
sr: Ауторска права © 1999 Дејв Камп
    Ауторска права © 2012-2021 Програмери Мејта

en: Copyright © 1999-2005 Free Software Foundation and others
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
sr: Ауторска права © 1999–2005 Фондација слободног софтвера и остали
    Ауторска права © 2012–2021 Програмери Мејта

en: Copyright © 1999-2005 by S. Papadimitriou and others
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
sr: Ауторска права © 1999-2005 С. Пападимитрију и остали
    Ауторска права © 2012-2021 Програмери Мејта

en: Copyright © 2000 The Gnulix Society
    Copyright © 2002-2005 Free Software Foundation and others
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
sr: Ауторска права © 2000 Друштво Гнуликс
    Ауторска права © 2002-2005 Фондација слободног софтвера и остали
    Ауторска права © 2012-2021 Програмери Мејта

en: Copyright © 2002-2003 Jörgen Scheibengruber
    Copyright © 2011-2014 Stefano Karapetsas
    Copyright © 2015-2021 MATE developers
sr: Ауторска права © 2002–2003 Јерген Шајбенгрубер
    Ауторска права © 2011–2014 Стефано Карапетас
    Ауторска права © 2015–2021 Програмери Мејта

en: Copyright © 2002-2003 Loban A Rahman
    Copyright © 2005 Davyd Madeley
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
sr: Ауторска права © 2002–2003 Лобан А Раман
    Ауторска права © 2005 Дејвид Мадли
    Ауторска права © 2012–2021 Програмери Мејта

en: Copyright © 2003 Sun Microsystems
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
sr: Ауторска права © 2003 Sun Microsystems
    Ауторска права © 2012-2021 Програмери Мејта

en: Copyright © 2004 Canonical Ltd
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
sr: Ауторска права © 2004 Каноникал Лтд
    Ауторска права © 2012-2021 Програмери Мејта

en: Copyright © 2004 Carlos Garcia Campos
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
sr: Ауторска права © 2004 Карлос Гарсија Кампос
    Ауторска права © 2012-2021 Програмери Мејта

en: Copyright © 2004 Michiel Sikkes
    Copyright © 2008 Ryan Lortie
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
sr: Ауторска права © 2004 Микјел Сајкс
    Ауторска права © 2008 Рајан Лорти
    Ауторска права © 2012-2021 Програмери Мејта

en: Copyright © 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Copyright © 2015-2021 MATE developers
sr: Ауторска права © 2013-2014 Стефано Карапетас
    Ауторска права © 2015-2021 Програмери Мејта

en: Copyright © 2014 Stefano Karapetsas
    Copyright © 2015-2021 MATE developers
sr: Ауторска права © 2014 Стефано Карапетас
    Ауторска права © 2015–2021 Програмери Мејта

en: Could not open help document
sr: Не могу да отворим документ помоћи

en: Create, view, and manage sticky notes on the desktop
sr: Направите, гледајте и управљајте белешкама на радној површини

en: Current Conditions
sr: Текуће прилике

en: Date format of note's title
sr: Образац за датум у насловима белешки

en: Default Note Properties
sr: Подешавање подразумеване белешке

en: Default color for font
sr: Основна боја словног лика

en: Default color for new notes
sr: Уобичајена боја за нове белешке

en: Default color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#30FF50".
sr: Основна боја за нове лепљиве белешке. Ово треба да буде у хтмл хексадецималном запису, на пример „#30FF50“.

en: Default font color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#000000".
sr: Основна боја слова за нове лепљиве белешке. Ово треба да буде у хтмл хексадецималном запису, на пример „#30FF50“.

en: Default font for new notes
sr: Основна слова за нове белешке

en: Default font for new sticky notes. This should be a Pango Font Name, for example "Sans Italic 10".
sr: Основна слова за нове лепљиве белешке. Ово треба да буде назив слова за Панго, нпр. „Sans Italic 10“.

en: Default height for new notes
sr: Уобичајена висина за нове белешке

en: Default height for new sticky notes in pixels.
sr: Уобичајена висина у тачкама за нове белешке.

en: Default width for new notes
sr: Уобичајена ширина за нове белешке

en: Default width for new sticky notes in pixels.
sr: Уобичајена ширина у тачкама за нове белешке.

en: Delete Immediately?
sr: Да обришем одмах?

en: Delete all sticky notes?
sr: Да обришем све лепљиве белешке?

en: Delete button
sr: Дугме брисања

en: Delete note
sr: Обриши белешку

en: Delete this sticky note?
sr: Да обришем лепљиву белешку?

en: Details
sr: Појединости

en: Device _Details
sr: Појединости _уређаја

en: Device to monitor
sr: Уређај за праћење

en: Dew point:
sr: Тачка росе:

en: Directory in which the theme is located
sr: Директоријум у ком се налази тема

en: Disk
sr: Диск

en: Disk Load
sr: Оптерећење диска

en: Disk Mounter
sr: Качење диска

en: Display
sr: Приказ

en: Display Settings
sr: Подешавања екрана

en: Displays current state of keyboard accessibility features
sr: Приказује текуће стање функција приступачности тастатуре

en: Do you want to connect %s now?
sr: Да ли желите сада да успоставите везу са „%s“?

en: Do you want to disconnect %s now?
sr: Да ли желите сада да прекинете везу са „%s“?

en: Down command
sr: Наредба заустављања

en: Drive Mount Applet Factory
sr: Погон програмчета за прикључивање дискова

en: Duration of timer in seconds
sr: Трајање одбројавача у секундама

en: ESSID:
sr: ЕССИД:

en: Edit Palette
sr: Уреди палету

en: Edit button
sr: Дугме уређивања

en: Empty all of the items from the trash?
sr: Да избацим све ставке из смећа?

en: Empty notes are always deleted without confirmation.
sr: Празне белешке се увек бришу без потврде.

en: Emptying the Trash
sr: Избацивање смећа

en: Enable CPU load graph
sr: Укључује графикон оптерећења процесора

en: Enable _radar map
sr: Укључи _радарску мапу

en: Enable disk load graph
sr: Укључује графикон оптерећења диска

en: Enable load average graph
sr: Укључује графикон просека оптерећења

en: Enable memory load graph
sr: Укључује графикон оптерећења меморије

en: Enable network load graph
sr: Укључује графикон оптерећења мреже

en: Enable swap load graph
sr: Укључује графикон оптерећења разменске меморије

en: Enter the URL
sr: Унесите адресу

en: Error while spawning caja:
    %s
sr: Грешка приликом позивања цаје:
    %s

en: Error: %s
sr: Грешка: %s

en: Eyes
sr: Очи

en: Eyes Applet Factory
sr: Фабрика програмчета Очи

en: Eyes Preferences
sr: Поставке Очију

en: F_ree
sr: _Слободна

en: Factory for creating the load applet.
sr: Фабрика за прављење програмчета учитавања.

en: Factory for creating the weather applet.
sr: Погон за прављење програмчета за време.

en: Factory for drive mount applet
sr: Погон програмчета за прикључивање дискова

en: Fahrenheit
sr: Фаренхајти

en: Failed to load the Locations XML database.  Please report this as a bug.
sr: Није успело учитавање ИксМЛ базе са местима.  Пријавите ово као грешку.

en: Feels like:
sr: Осећа се као:

en: Find _Next
sr: Нађи _следећи

en: Finished %s
sr: %s је завршило

en: Font C_olor:
sr: _Боја слова:

en: Font Co_lor:
sr: Боја _слова:

en: For horizontal panels, the width of the graphs in pixels. For vertical panels, this is the height of the graphs.
sr: За водоравне панеле, ширина графикона у тачкицама. За усправне панеле, ово је ширина графикона.

en: Force _default color and font on notes
sr: Да ли да _наметнем подразумевану боју и словни лик за све белешке

en: Forecast
sr: Прогноза

en: Forecast Report
sr: Временска прогноза

en: Forecast not currently available for this location.
sr: Прогноза није тренутно доступна за ово место.

en: Frequency Scaling Unsupported
sr: Није подржана промена фреквенције

en: From:
sr: Са:

en: Full Battery Notification
sr: Обавештење о пуној батерији

en: General
sr: Опште

en: General Settings
sr: Општа подешавања

en: Go to Trash
sr: Идите до смећа

en: Graph color for buffer memory
sr: Боја графикона међумеморије

en: Graph color for cached memory
sr: Боја графикона причувне меморије

en: Graph color for disk read
sr: Боја графикона за читање диска

en: Graph color for disk write
sr: Боја графикона за писање диска

en: Graph color for input network activity
sr: Боја графикона за улазне активности мреже

en: Graph color for iowait related CPU activity
sr: Боја графикона уи-чекања активности процесора

en: Graph color for load average
sr: Боја графикона за просек оптерећења

en: Graph color for loopback network usage
sr: Боја графикона за искоришћеност повратне петље мреже

en: Graph color for nice-related CPU activity
sr: Боја графикона фине активности процесора

en: Graph color for output network activity
sr: Боја графикона за излазне активности мреже

en: Graph color for shared memory
sr: Боја графикона дељене меморије

en: Graph color for system-related CPU activity
sr: Боја графикона системске активности процесора

en: Graph color for user-related CPU activity
sr: Боја графикона корисничке активности процесора

en: Graph color for user-related memory usage
sr: Боја графикона корисничке искоришћености меморије

en: Graph color for user-related swap usage
sr: Боја графикона корисничке искоришћености разменске меморије

en: Graph size
sr: Величина графикона

en: Graphic
sr: График

en: Graphic and Text
sr: График и текст

en: Grid line color
sr: Боја линије мреже

en: H_eight:
sr: _Висина:

en: Harddisk
sr: Тврди диск

en: Hardware Address:
sr: Хардверска адреса:

en: Help
sr: Прикажите помоћ

en: Hi_de Notes
sr: Сак_риј белешке

en: Hide notes when the des_ktop is clicked on
sr: _Сакриј белешке када кликнем на радну површ

en: IPv4 Address:
sr: ИПв4 адреса:

en: IPv6 Address:
sr: ИПв6 адреса:

en: I_OWait
sr: У_Ичекање

en: I_dle
sr: _Неупослен

en: If applet icon is shown or not
sr: Да ли се приказује иконица програмчета

en: If this option is disabled, a custom color can be used as the default color for all sticky notes.
sr: Уколико је ова опција искључена, може се користити боја по избору као уобичајена боја за све белешке.

en: If this option is disabled, a custom font can be used as the default font for all sticky notes.
sr: Уколико је ова опција искључена, може се користити словни лик по избору као уобичајени словни лик за све белешке.

en: If this option is enabled, selecting the desktop in any way will automatically hide all the open notes.
sr: Уколико укључите ову опцију, избор радне површине на било кој начин ће сакрити све отворене белешке.

en: If this option is enabled, the custom colors and fonts that have been assigned to individual notes will be ignored.
sr: Уколико је ова опција укључена, неће се користити подешавања боја и словних ликова за појединачне белешке.

en: If true, change automatically the selected device.
sr: Ако је изабрано, сам ће променити изабрани уређај.

en: If true, change the icon due to selected device.
sr: Ако је изабрано, промениће иконицу услед изабраног уређаја.

en: If true, show both IP addresses if enabled.
sr: Ако је изабрано, приказиваће обе ИП адресе ако су укључене.

en: If true, show main icon.
sr: Ако је изабрано, приказиваће главну иконицу.

en: If true, show signal quality icon for wireless devices.
sr: Ако је изабрано, приказаће иконицу квалитета сигнала за бежичне уређаје.

en: If true, show speed in bits instead of bytes.
sr: Ако је изабрано, приказиваће брзину у битовима уместо бајтовима.

en: If true, show sum of inbound/outbound speed instead of separated ones.
sr: Ако је изабрано, приказује збир долазне/одлазне брзине уместо сваке посебно.

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
sr: Уколико испразните смеће, све ставке из њега ће бити трајно уклоњене. Приметите да сваку можете засебно избацити.

en: In color
sr: Боја долазног

en: Indicator color
sr: Боја указивача

en: Insert "%s"
sr: Уметни „%s“

en: Insert characters
sr: Унесите знакове

en: Insert special character
sr: Уметни нарочити знак

en: Interval for the command
sr: Период за наредбу

en: Interval to execute the command (in seconds)
sr: Период за извршавање наредбе (у секундама)

en: Kelvin
sr: Келвини

en: Keyboard Accessibility Status
sr: Стање приступачности тастатуре

en: Keyboard Accessibility Status Applet Factory
sr: Погон програмчета стања приступачности тастатуре

en: Last update:
sr: Последња допуна:

en: Legacy backend enabled.
sr: Укључен је стари позадинац.

en: List of available palettes
sr: Списак доступних палета

en: List of strings containing the available palettes.
sr: Списак ниски које садрже доступне палете.

en: Load
sr: Оптерећење

en: Load Average
sr: Просечно оптерећење

en: Load graph background color
sr: Боја позадине графикона оптерећења

en: Location
sr: Место

en: Location view
sr: Преглед према месту

en: Lock/Unlock note
sr: Закључај/откључај белешку

en: Low Battery Notification
sr: Обавештење о слабој батерији

en: MATE Documentation Team
sr: Тим Мејтове документације

en: MATE Netspeed
sr: Мејтова Мрежна брзина

en: MATE Netspeed Preferences
sr: Поставке Мејтове Мрежне брзине

en: MATE Panel applet for selecting strange characters that are not on the keyboard. Released under GNU General Public Licence.
sr: Програмче Мејтовог панела за избор чудних знакова који се не налазе на тастатури. Објављено под Гнуовом Општом јавном лиценцом (GNU GPL).

en: MATE Weather
sr: Мејтово време

en: Mateweather Applet Factory
sr: Погон програмчета Мејтове прогнозе

en: Maximum _width (chars):
sr: Највећа _ширина (знакова):

en: Memory
sr: Оперативна меморија

en: Memory Load
sr: Оптерећење меморије

en: Memory graph background color
sr: Боја позадине графикона меморије

en: Minutes Remaining
sr: Преостало минута

en: Mode to show CPU usage
sr: Режим приказа оптерећења процесора

en: Modify a palette by adding or removing characters
sr: Измените палету додавањем или уклањањем знакова

en: Monitor Settings
sr: Подешавања монитора

en: Monitor a laptop's remaining power
sr: Пратите преостало напајање преносног рачунара

en: Monitor the CPU Frequency Scaling
sr: Праћење промене фреквенције процесора

en: Monitor the current weather conditions, and forecasts
sr: Праћење тренутних временских прилика и временске прогнозе

en: Monitored Resources
sr: Праћени ресурси

en: Mount local disks and devices
sr: Прикључите локалне дискове и уређаје

en: MultiLoad Applet Factory
sr: Производња програмчета Вишеструког учитавања

en: N/A
sr: Н/Д

en: N_ice
sr: _Мање приоритетно

en: Name of timer
sr: Назив одбројавача

en: Net Load
sr: Оптерећење мреже

en: Netmask:
sr: Мрежна маска:

en: Netspeed Applet
sr: Програмче Мрежне брзине

en: Netspeed Applet Factory
sr: Погон програмчета Мрежне брзине

en: Network
sr: Мрежа

en: Network Monitor
sr: Праћење мреже

en: Network _device:
sr: Мрежни _уређај:

en: Network graph background color
sr: Боја позадине графикона мреже

en: Network speed thresholds
sr: Границе брзине мреже

en: Network threshold 1 in bytes
sr: 1. померај мреже у бајтовима

en: Network threshold 2 in bytes
sr: 2. померај мреже у бајтовима

en: Network threshold 3 in bytes
sr: 3. померај мреже у бајтовима

en: No Items in Trash
sr: Нема ставки у смећу

en: No battery present
sr: Батерија није присутна

en: Note C_olor:
sr: _Боја белешке:

en: Note _Color:
sr: Б_оја белешке:

en: Notifications
sr: Обавештења

en: Notify user when the battery is full.
sr: Обавештава корисника када се напуни батерија.

en: Notify user when the battery is low.
sr: Обавештава корисника када је батерија слаба.

en: Number of characters to display
sr: Број знакова за приказивање

en: Open the keyboard preferences dialog
sr: Отвори прозорче поставки тастатуре

en: Options
sr: Могућности

en: Out color
sr: Боја одлазног

en: P-t-P Address:
sr: Т-д-Т адреса:

en: P_ause timer
sr: _Обустави одбројавач

en: Palette entry
sr: Унос у палети

en: Palettes list
sr: Списак палета

en: Percent
sr: Проценат

en: Pick a color for the sticky note
sr: Изаберите боју за белешке

en: Pick a default sticky note color
sr: Изаберите подразумевану боју за белешке

en: Pick a default sticky note font
sr: Изаберите подразумевани словни лик за белешке

en: Pick a font for the sticky note
sr: Изаберите слова за белешку

en: Preferences...
sr: Поставке...

en: Pressure:
sr: Притисак:

en: Privileges are required to change the CPU Frequency scaling.
sr: Потребна су овлашћења за промену фреквенције процесора.

en: Processor
sr: Процесор

en: Properties
sr: Својства

en: R_eset
sr: По_врати

en: Radar Map
sr: Радарска мапа

en: Red value level
sr: Вредност за црвено

en: Relative humidity:
sr: Релативна влажност:

en: Removing item %s of %s
sr: Уклања ставку %s од %s

en: Removing: %s
sr: Уклањам: %s

en: Resize note
sr: Промени величину белешке

en: S_top timer
sr: _Заустави одбројавач

en: S_wap Space
sr: _Заменска меморија

en: S_ystem
sr: _Систем

en: See the ForeCast Details
sr: Погледајте детаљну прогнозу

en: Select Location from the list
sr: Изаберите место из списка

en: Set the CPU to monitor. In a single processor system you don't have to change it.
sr: Поставите процесор за праћење. На систему са једним процесором не морате ништа да мењате.

en: Sh_ared
sr: _Дељена

en: Show CPU frequency as _frequency
sr: Прикажи фреквенцију процесора

en: Show CPU frequency as _percentage
sr: Прикажи фреквенцију процесора у _процентима

en: Show IPv4 and IPv6 addresses on tooltip
sr: Приказује ИПв4 и ИПв6 адресе у облачићима

en: Show _bits instead of bytes
sr: Прикажи _битове уместо бајтова

en: Show _dialog
sr: Прикажи _прозорче

en: Show _icon
sr: Прикажи _иконицу

en: Show _notifications
sr: Прикажи _обавештења

en: Show _percentage remaining
sr: Прикажи преостали _постотак

en: Show _sum instead of in & out
sr: Прикажи _збир уместо долазног и одлазног

en: Show _time remaining
sr: Прикажи преостало _време

en: Show all _IP addresses on tooltip
sr: Прикажи све _ИП адресе у облачићима

en: Show bits
sr: Приказује битове

en: Show dialog window when timer finish
sr: Приказује прозорчић када одбројавач заврши

en: Show frequency _units
sr: Прикажи и мерне јединице

en: Show icon
sr: Приказује иконицу

en: Show notification _popup
sr: Прикажи облачић _обавештења

en: Show notification popup when timer finish
sr: Приказује облачић обавештења када одбројавач заврши

en: Show signal _quality icon for wireless devices
sr: Прикажи иконицу _квалитета сигнала за бежичне уређаје

en: Show signal quality icon
sr: Приказује иконицу квалитета сигнала

en: Show sticky notes
sr: Прикажи белешке

en: Show sum speed
sr: Приказује збир брзине

en: Show the time/percent label
sr: Приказује време/постотак напуњености

en: Shows keyboard status when accessibility features are used.
sr: Приказује стање тастатуре када се користе функције приступачности.

en: Shows the output of a command
sr: Приказује излаз наредбе

en: Shows the state of AccessX features such as latched modifiers
sr: Приказује стање функција Приступачности Икса као што су задржани измењивачи

en: Shows the status of keyboard accessibility features
sr: Приказује стање функција приступачности тастатуре

en: Signal Strength:
sr: Јачина сигнала:

en: Sky:
sr: Небо:

en: Specifies whether the sticky notes are locked (non-editable) or not.
sr: Одређује да ли су белешке закључане (не могу се изменити) или не.

en: Specifies whether the sticky notes are visible on ALL workspaces on the desktop, or not.
sr: Одређује да ли се белешке виде на СВИМ радним површинама, или не.

en: Specify a title for the note
sr: Упишите наслов за белешку

en: Specify the default height (in pixels) of new notes
sr: Изаберите подразумевану висину белешке (у пикселима)

en: Specify the default width (in pixels) of new notes
sr: Изаберите подразумевану ширину белешке (у пикселима)

en: Spinbutton for updating
sr: Вртеће дугме за освежавање

en: Start a timer and receive a notification when it is finished
sr: Покрените одбројавач и примите обавештење када заврши

en: Start system-monitor
sr: Покрени праћење система

en: Station:
sr: Станица:

en: Sticky Note
sr: Белешке

en: Sticky Note Properties
sr: Особине белешке

en: Sticky Notes
sr: Белешке

en: Sticky Notes Applet Factory
sr: Погон програмчета за белешке

en: Sticky Notes Preferences
sr: Поставке лепљивих белешки

en: Sticky Notes for the MATE Desktop Environment
sr: Лепљиве белешке за Мејтово радно окружење

en: Sticky notes' locked state
sr: Закључано стање белешки

en: Sticky notes' workspace stickyness
sr: Лепљивост белешки за радну површину

en: Sun GNOME Documentation Team <gdocteam@sun.com>
sr: Тим документације Гнома „Sun“ <gdocteam@sun.com>

en: Sunrise:
sr: Зора:

en: Sunset:
sr: Залазак:

en: Swap Load
sr: Оптерећење помоћне меморије

en: Swap Space
sr: Заменска меморија

en: Swap graph background color
sr: Боја позадине графикона разменске меморије

en: Sys_tem monitor update interval:
sr: _Време освежавања пратиоца система:

en: System Monitor
sr: Праћење система

en: System Monitor Preferences
sr: Поставке праћења система

en: System is running on AC power
sr: Систем се напаја из електричне мреже

en: System is running on battery power
sr: Систем се напаја из батерије

en: System m_onitor height:
sr: Висина _пратиоца система:

en: System m_onitor width:
sr: Ширина _пратиоца система:

en: Temperature:
sr: Температура:

en: Text
sr: Текст

en: The battery level below which the battery is displayed as red. Also the value at which the low battery warning is displayed.
sr: Стање батерије испод којег се батерија приказује у црвеној боји. Такође вредност за коју се приказује упозорење о попуњености батерије.

en: The color of the graph of the inbound traffic
sr: Боја графика долазног саобраћаја

en: The color of the graph of the outbound traffic
sr: Боја графика одлазног саобраћаја

en: The desktop description file to execute as the system monitor
sr: Датотека описа радне површи за извршавање као пратилац система

en: The eyes look in the direction of the mouse pointer
sr: Погледом очи верно прате кретњу миша

en: The name of the device to monitor
sr: Назив уређаја који ће се пратити

en: The string that the user had selected when the applet was last used. This string will be displayed when the user starts the applet.
sr: Ниска коју је изабрао корисник при последњој употреби програмчета. Ова ниска ће бити приказана када корисник покрене програмче.

en: The system load average is %0.02f
sr: Просечно оптерећење система је %0.02f

en: The type of text to display (if the text is enabled).
sr: Врста текста за приказивање (ако је укључено).

en: Themes
sr: Теме

en: There was a fatal error while trying to load the theme.
sr: Дошло је до кобне грешке при покушају учитавања теме.

en: There was an error displaying help:
    %s
sr: Дошло је до грешке приказивања помоћи:
    %s

en: There was an error displaying help: %s
sr: Дошло је до грешке приказивања помоћи: %s

en: There was an error executing '%s': %s
sr: Дошло је до грешке при извршавању „%s“: %s

en: There was an error launching the help viewer: %s
sr: Дошло је до грешке при покретању прегледача помоћи: %s

en: There was an error launching the keyboard preferences dialog: %s
sr: Дошло је до грешке при приказивању прозорчета поставки тастатуре: %s

en: This cannot be undone.
sr: Ово не можете поништити.

en: This note is locked.
sr: Ова белешка је закључана.

en: This note is unlocked.
sr: Ова белешка је откључана.

en: This utility shows the current CPU Frequency
sr: Ова алатка приказује текућу фреквенцију процесора

en: This utility shows the current CPU Frequency Scaling.
sr: Ова алатка приказује текуће стање фреквенције процесора.

en: This utility shows the status of your laptop battery.
sr: Ова алатка приказује стање батерије вашег преносног рачунара.

en: Threshold _1:
sr: Осетљивост _1:

en: Threshold _2:
sr: Осетљивост _2:

en: Threshold _3:
sr: Осетљивост _3:

en: Timer
sr: Одбројавач

en: Timer Applet
sr: Програмче одбројавача

en: Timer Applet Preferences
sr: Поставке програмчета одбројавача

en: Timer Factory
sr: Погон одбројавача

en: Timer finished!
sr: Одбројавач је завршио!

en: To avoid losing your work:
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
sr: Да избегнете губитак података:
     • прикључите преносни рачунар на електричну мрежу, или
     • сачувајте отворене документе и искључите рачунар.

en: To avoid losing your work:
     • suspend your laptop to save power,
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
sr: Да избегнете губитак података:
     • пребаците преносни рачунар у приправност,
     • прикључите га на електричну мрежу, или
     • сачувајте отворене документе и искључите рачунар.

en: Transfer Rate Graph
sr: График протока преноса

en: Trash
sr: Смеће

en: Trash Applet
sr: Програмче за смеће

en: Trash Applet Factory
sr: Фабрика програмчета смећа

en: Un_mount %s
sr: Ис_кључи %s

en: Unknown error
sr: Непозната грешка

en: Unknown time (%d%%) remaining
sr: Није познато преостало време (%d%%)

en: Unknown time (%d%%) until charged
sr: Није познато преостало време пуњења (%d%%)

en: Up command
sr: Наредба покретања

en: Update
sr: Освежи

en: Update spin button
sr: Освежи вртеће дугме

en: Updating...
sr: Освежава...

en: Use _custom address for radar map
sr: Користи произвољну _адресу за радарску мапу

en: Use co_lor from the system theme
sr: Користи боју из _системске теме

en: Use default co_lor
sr: _Користи подразумевану боју

en: Use default fo_nt
sr: _Користи подразумевана слова

en: Use diskstats for _NVMe
sr: Користи стање диска за _МВМе

en: Use fo_nt from the system theme
sr: Користи словни лик из _теме система

en: Use the value defined in red_value as a time remaining to show the warning dialog rather than a percentage.
sr: Користи вредност одређену кључем „red-value“ као преостало време за приказ упозорења уместо постотка.

en: Uses /proc/diskstats to determine NVMe disk load
sr: Користи „/proc/diskstats“ да одреди „NVMe“ оптерећење диска

en: Visibility:
sr: Видљивост:

en: Visit Weather.com
sr: Посетите „Weather.com“

en: Warn on low time rather than low percentage
sr: Упозорава када преостане мало времена уместо малог постотка

en: Weather Forecast
sr: Временска прогноза

en: Weather Preferences
sr: Поставке временских прилика

en: Weather Report
sr: Извештај о времену

en: Whether to ask for confirmation when deleting a note
sr: Да ли се тражи одобрење при брисању белешке

en: Whether to force the default color and font on all notes
sr: Да ли да наметнем подразумевану боју и словни лик за све белешке

en: Whether to hide all notes when the desktop is selected
sr: Да ли да сакријем све белешке при избору радне површи

en: Whether to use the default system color
sr: Да ли се користи подразумевана боја система

en: Whether to use the default system font
sr: Да ли се користи подразумевани системски словни лик

en: Width of output
sr: Ширина исписа

en: Wind:
sr: Ветар:

en: XKB Extension is not enabled
sr: ХКБ проширење није укључено

en: You have %d minute of battery power remaining (%d%% of the total capacity). | You have %d minutes of battery power remaining (%d%% of the total capacity).
sr[0]: Преостаје вам %d минут напајања из батерије (%d%% укупног капацитета).
sr[1]: Преостају вам %d минута напајања из батерије (%d%% укупног капацитета).
sr[2]: Преостаје вам %d минута напајања из батерије (%d%% укупног капацитета).

en: You have %d%% of your total battery capacity remaining.
sr: Преостало вам је укупно %d%% од капацитета батерије.

en: You will not be able to modify the frequency of your machine.  Your machine may be misconfigured or not have hardware support for CPU frequency scaling.
sr: Нећете моћи да измените фреквенцију рачунара.  Рачунар можда није добро подешен или не подржава измену фреквенције процесора.

en: Your battery is now fully recharged
sr: Батерија је сада у потпуности напуњена

en: Your battery is running low
sr: Батерија је скоро празна

en: _About
sr: _О програму

en: _Appearance:
sr: _Изглед:

en: _Automatically update every:
sr: _Сам освежи сваких:

en: _Average
sr: Про_сечно

en: _Background
sr: _Позадина

en: _Buffers
sr: _Бафери

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: _Change icon according to the selected device
sr: _Промени иконицу складно са изабраним уређајем

en: _Close
sr: _Затвори

en: _Delete
sr: _Обриши

en: _Delete All
sr: Обриши _све

en: _Delete Notes
sr: У_клони белешке

en: _Details
sr: _Појединости

en: _Edit
sr: _Уређивање

en: _Eject %s
sr: _Избаци %s

en: _Empty Trash
sr: _Испразни корпу

en: _Find:
sr: _Нађи:

en: _Font:
sr: _Слова:

en: _Free
sr: _Слободно

en: _Gridline
sr: _Линија мреже

en: _Harddisk
sr: _Тврди диск

en: _Help
sr: По_моћ

en: _Hours:
sr: _Сата:

en: _In
sr: _Примљено

en: _In graph color
sr: Боја графика _долазног

en: _Indicator
sr: _Указивач

en: _Interval (seconds):
sr: _Период (у секундама):

en: _Keyboard Accessibility Preferences
sr: Поставке приступачности _тастатуре

en: _Load
sr: _Оптерећење

en: _Local
sr: _Локално

en: _Lock Notes
sr: _Закључај белешке

en: _Memory
sr: _Меморија

en: _Minutes:
sr: _Минута:

en: _Monitored CPU:
sr: _Надгледани процесори:

en: _Mount %s
sr: _Прикључи %s

en: _Name:
sr: _Назив:

en: _Network
sr: _Мрежа

en: _New Note
sr: _Нова белешка

en: _Notify when battery is fully recharged
sr: _Обавести када се батерија потпуно напуни

en: _Open %s
sr: _Отвори %s

en: _Open System Monitor
sr: _Покрени Праћење система

en: _Open Trash
sr: _Отвори смеће

en: _Out
sr: П_ослато

en: _Out graph color
sr: Боја графика _одлазног

en: _Palette:
sr: _Палета:

en: _Palettes:
sr: _Палете:

en: _Play CD
sr: _Пусти ЦД

en: _Play DVD
sr: _Пусти ДВД

en: _Preferences
sr: _Поставке

en: _Pressure unit:
sr: Јединица _притиска:

en: _Processor
sr: _Процесор

en: _Put notes on all workspaces
sr: Постави на све _радне површине

en: _Read
sr: _Чита

en: _Seconds:
sr: _Секунди:

en: _Select a location:
sr: Изаберите _место:

en: _Select a theme:
sr: _Изаберите тему:

en: _Show icon
sr: _Прикажи иконицу

en: _Show time/percentage:
sr: При_кажи време/постотак:

en: _Start timer
sr: _Покрени одбројавач

en: _Temperature unit:
sr: Јединица _температуре:

en: _Title:
sr: _Титула:

en: _Update
sr: _Освежи

en: _Used
sr: Ис_коришћено

en: _User
sr: _Корисник

en: _Visibility unit:
sr: Јединица _видљивости:

en: _Visit Weather.com
sr: _Посети „Weather.com“

en: _Warn when battery charge drops to:
sr: _Упозори када напуњеност батерија спадне на:

en: _Width:
sr: _Ширина:

en: _Wind speed unit:
sr: Јединица _брзине ветра:

en: _Write
sr: _Пише

en: a
sr: а

en: atm
sr: атмосфера

en: bytes
sr: бајта

en: global
sr: опште

en: host
sr: домаћин

en: hour | hours
sr[0]: сат
sr[1]: сата
sr[2]: сати

en: insert special character %s
sr: умеће нарочити знак %s

en: km
sr: километара

en: km/h
sr: км/ч

en: knots
sr: чворова

en: m/s
sr: м/с

en: meters
sr: метара

en: miles
sr: миља

en: milliseconds
sr: милисекунди

en: minute | minutes
sr[0]: минут
sr[1]: минута
sr[2]: минута

en: minutes
sr: минута

en: mph
sr: миља/ч

en: na
sr: нд.

en: none
sr: ништа

en: nothing to mount
sr: нема ничега за прикључење

en: pixels
sr: тачкица

en: unknown
sr: непознато

en: unspecified
sr: неодређено

en: upower backend enabled.
sr: Укључен је позадинац „upower“.
