mate-session-manager 1.25.0 - en to sr translation catalogue (132 entries)

en:  - the MATE session manager
sr:  — управник Мејтовом сесијом

en: %s [OPTION...] COMMAND
    
    Execute COMMAND while inhibiting some session functionality.
    
      -h, --help        Show this help
      --version         Show program version
      --app-id ID       The application id to use
                        when inhibiting (optional)
      --reason REASON   The reason for inhibiting (optional)
      --inhibit ARG     Things to inhibit, colon-separated list of:
                        logout, switch-user, suspend, idle, automount
    
    If no --inhibit option is specified, idle is assumed.
sr: %s [ОПЦИЈА...] НАРЕДБА
    
    Извршите НАРЕДБУ док спречавате неке функције сесије.
    
      -h, --help        Приказује ову помоћ
      --version         Приказује издање програма
      --app-id ИБ       Иб програма за коришћење
                        приликом спречавања (изборно)
      --reason РАЗЛОГ   Разлог спречавања (изборно)
      --inhibit АРГ     Зарезом одвојен списак ствари које ће бити спречене:
                        loogout (одјава), switch-user (промена корисника),
                        suspend (обустава), idle (мировање), automount
                        (самостално качење)
    
    Ако није наведена опција „--inhibit“, подразумева се „idle“ (мировање).

en: %s requires an argument
sr: „%s“ захтева аргумент

en: - MATE Session Properties
sr: – Својства Мејтове сесије

en: <b>Some programs are still running:</b>
sr: <b>Неки програми још увек раде:</b>

en: A dock provides a dockable area, similar to a panel, for launching and switching applications.
sr: Лука обезбеђује прикачиву област, слично панелу, за покретање и пребацивање између програма.

en: A program is still running:
sr: Програм још увек ради:

en: Add Startup Program
sr: Додај почетни програм

en: Additional startup _programs:
sr: Додатни почетни _програми:

en: Application does not accept documents on command line
sr: Програм не прихвата документа из линије наредби

en: Browse…
sr: Разгледај…

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
sr: Не могу да проследим адресе докумената на „Type=Link“ унос

en: Cancel
sr: Откажи

en: Choose what applications to start when you log in
sr: Изаберите који ће се програми покренути када се пријавите на рачунар

en: Co_mmand:
sr: Н_аредба:

en: Comm_ent:
sr: На_помена:

en: Control gnome compatibility component startup
sr: Покретање састојка гномове сагласности

en: Control which compatibility components to start.
sr: Одлучите који ће састојци сагласности бити покренути.

en: Could not connect to the session manager
sr: Не могу да се повежем са управником сесије

en: Could not create ICE listening socket: %s
sr: Не могу да направим прикључницу ИЦЕ ослушкивања: %s

en: Could not display help document
sr: Не могу да прикажем документ помоћи

en: Current session start time
sr: Време покретања текуће сесије

en: Default session
sr: Основна сесија

en: Disable connection to session manager
sr: Искључује везу са управником сесије

en: Disable hardware acceleration check
sr: Искључи проверу хардверског убрзања

en: Do not load user-specified applications
sr: Не учитава програме које је задао корисник

en: Do not require confirmation
sr: Не захтева потврђивање

en: Dock
sr: Лука

en: Edit Startup Program
sr: Уреди почетни програм

en: Enable debugging code
sr: Укључује режим прочишћавања

en: Enabled
sr: Укључен

en: FILE
sr: ДАТОТЕКА

en: Failed to execute %s
sr: Нисам успео да извршим „%s“

en: File Manager
sr: Управник датотека

en: File is not a valid .desktop file
sr: Ово није исправна „.desktop“ датотека

en: Hibernate Anyway
sr: Ипак замрзни

en: ID
sr: ИБ

en: Icon
sr: Иконица

en: Icon '%s' not found
sr: Нисам нашао иконицу „%s“

en: If enabled, mate-session will prompt the user before ending a session.
sr: Ако је укључено, мејтова сесија ће питати корисника пре окончања сесије.

en: If enabled, mate-session will save the session automatically.
sr: Ако је укључено, мејтова сесија ће сама сачувати сесију.

en: If enabled, mate-session-properties will show hidden autostart applications.
sr: Ако је укључено, својства мејтове сесије шриказаће скривене самопокретачке програме.

en: If logout prompt is enabled, this set the timeout in seconds before logout automatically. If 0, automatic logout is disabled.
sr: Ако је упит одјављивања укључен, овде подешавате временски рок у секундама пре самосталног одјављивања. Ако је 0, самостално одјављивање је искључено.

en: Kill session
sr: Убија сесију

en: List of applications that are part of the default session.
sr: Списак програма који су део основне сесије.

en: List of components that are required as part of the session. (Each element names a key under "/org/mate/desktop/session/required_components"). The Startup Applications preferences tool will not normally allow users to remove a required component from the session, and the session manager will automatically add the required components back to the session at login time if they do get removed.
sr: Списак састојака који су потребни као део сесије. (Сваки назив елемента је кључ под „/org/mate/desktop/session/required_components“). Алат поставки почетних програма неће допустити корисницима да уклоне потребан састојак из сесије, а управник сесије ће сам да дода потребне састојке назад у сесију за време пријављивања ако су уклоњени.

en: Lock Screen
sr: Закључај екран

en: Log Out Anyway
sr: Ипак ме одјави

en: Log out
sr: Одјављује

en: Log out of this system now?
sr: Да вас сада одјавим са система?

en: Log out, ignoring any existing inhibitors
sr: Одјављује, занемарујући постојеће ометаче

en: Logout prompt
sr: Упит одјављивања

en: Logout timeout
sr: Време за одјављивање

en: MATE
sr: Мејт

en: MATE;session;properties;applications;login;start;
sr: Мејт;сесија;својства;програми;пријава;покретање;

en: MATE;window;manager;launch;MDM;
sr: Мејт;прозор;управник;покретање;МДМ;

en: NAME
sr: НАЗИВ

en: No description
sr: Без описа

en: No name
sr: Без назива

en: Not a launchable item
sr: Није ставка за покретање

en: Not responding
sr: Не даје одзив

en: Options
sr: Могућности

en: Override standard autostart directories
sr: Заобилази уобичајене директоријуме самопокретања

en: Panel
sr: Панел

en: Program
sr: Програм

en: Program called with conflicting options
sr: Програм је позван са сукобљавајућим могућностима

en: Reboot Anyway
sr: Ипак поново покрени

en: Refusing new client connection because the session is currently being shut down
sr: Одбацујем везу са новим клијентом јер је у току гашење сесије

en: Remembered Application
sr: Запамћени програм

en: Required session components
sr: Потребни састојци сесије

en: S_uspend
sr: _Обустави

en: Save sessions
sr: Чува сесије

en: Select Command
sr: Изабери наредбу

en: Session management options:
sr: Опције управљања сесијом:

en: Set the current session name
sr: Поставља назив текуће сесије

en: Show hidden autostart applications
sr: Приказује скривене самопокретачке програме

en: Show logout dialog
sr: Приказује прозорче одјављивања

en: Show session management options
sr: Приказује опције управљања сесијом

en: Show shutdown dialog
sr: Приказује прозорче искључивања

en: Shut Down Anyway
sr: Ипак искључи

en: Shut down this system now?
sr: Да сада искључим овај систем?

en: Some programs are still running:
sr: Неки програми још увек раде:

en: Specify file containing saved configuration
sr: Наводи датотеку која садржи сачувана подешавања

en: Specify session management ID
sr: Наводи ИБ управника сесије

en: Starting %s
sr: Покрећем „%s“

en: Startup Applications
sr: Почетни програми

en: Startup Applications Preferences
sr: Поставке почетних програма

en: Startup Programs
sr: Почетни програми

en: Suspend Anyway
sr: Ипак обустави

en: Switch User Anyway
sr: Ипак промени корисника

en: The file manager provides the desktop icons and allows you to interact with your saved files.
sr: Управник датотекама истиче иконице на радној површи и омогућава рад са сачуваним датотекама.

en: The number of minutes of inactivity before the session is considered idle.
sr: Време неактивности у секундама након кога се сесија сматра неактивном.

en: The panel provides the bar at the top or bottom of the screen containing menus, the window list, status icons, the clock, etc.
sr: Панел поставља линију на врх или дно радне површи која садржи изборнике, списак прозора, иконице стања, сат и друго.

en: The startup command cannot be empty
sr: Наредба почетног програма се мора унети

en: The startup command is not valid
sr: Наредба почетног програма није исправна

en: The window manager is the program that draws the title bar and borders around windows, and allows you to move and resize windows.
sr: Управник прозорима исцртава насловну линију и оквире прозора и омогућава померање и промену величине прозора.

en: This program is blocking logout.
sr: Овај програм онемогућава одјављивање.

en: This session logs you into MATE
sr: Ова сесија вас пријављује у Мејт

en: This system will be automatically shut down in %d second | This system will be automatically shut down in %d seconds
sr[0]: Овај систем ће се аутоматски угасити за %d секунду
sr[1]: Овај систем ће се аутоматски угасити за %d секунде
sr[2]: Овај систем ће се аутоматски угасити за %d секунди

en: Time before session is considered idle
sr: Време након кога сесија постаје неактивна

en: Unable to start login session (and unable to connect to the X server)
sr: Не могу да покренем сесију пријављивања (и не могу да се повежем са Х сервером)

en: Unix time of the start of the current session.
sr: Униксово време покретања текуће сесије.

en: Unknown
sr: Непознато

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
sr: Непозната датотека радне површи издање „%s“

en: Unrecognized launch option: %d
sr: Непозната опција покретања: %d

en: Use dialog boxes for errors
sr: Користи поља прозорчића за грешке

en: Version of this application
sr: Издање овог програма

en: Waiting for programs to finish.  Interrupting these programs may cause you to lose work.
sr: Чекам да програми заврше са радом.  Излазак из ових програма може довести до губитка ваших радова.

en: Waiting for the program to finish.  Interrupting the program may cause you to lose work.
sr: Чекам да програм заврши са радом.  Прекидање овог програма може довести до губитка ваших радова.

en: Window Manager
sr: Управник прозора

en: You are currently logged in as "%s".
sr: Тренутно сте пријављени као „%s“.

en: You will be automatically logged out in %d second | You will be automatically logged out in %d seconds
sr[0]: Бићете аутоматски одјављени за %d секунду
sr[1]: Бићете аутоматски одјављени за %d секунде
sr[2]: Бићете аутоматски одјављени за %d секунди

en: _Add
sr: _Додај

en: _Automatically remember running applications when logging out
sr: _Сам запамти покренуте програме приликом одјављивања

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: _Close
sr: _Затвори

en: _Delay:
sr: _Застој:

en: _Edit
sr: _Уређивање

en: _Help
sr: По_моћ

en: _Hibernate
sr: _Замрзни

en: _Log Out
sr: Одјави _ме

en: _Name:
sr: _Назив:

en: _Remember Currently Running Application
sr: _Запамти тренутно покренуте програме

en: _Remove
sr: _Уклони

en: _Restart
sr: _Поново покрени

en: _Save
sr: _Сачувај

en: _Show hidden
sr: Прикажи _скривене

en: _Shut Down
sr: _Искључи

en: _Switch User
sr: Промени _корисника

en: launch;MATE;desktop;session;
sr: покрени;Мејт;радна површ;сесија;

en: second
sr: секунда

en: seconds
sr: секунде
