pluma 1.25.3 - en to sr translation catalogue (1345 entries)

en:   Ln %d, Col %d
sr:   %d. ред, %d. кол

en: "%s" not found
sr: Нисам пронашао „%s“

en: %d/%m/%Y %H:%M:%S
sr: %d.%m.%Y., %H:%M:%S

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
sr: %s
    Покрените „%s --help“ да ​​видите потпун списак доступних опција линије наредби.

en: %s is a directory.
sr: „%s“ је фасцикла.

en: %s is not a regular file.
sr: „%s“ није обична датотека.

en: %s is not a valid location.
sr: „%s“ није исправна путања.

en: %s is not a valid location. Please check that you typed the location correctly and try again.
sr: „%s“ није исправна путања. Проверите да ли сте унели исправну путању и покушајте поново.

en: %s: invalid encoding.
sr: %s: неисправан кодни запис.

en: (Empty)
sr: (Празно)

en: (correct spelling)
sr: (исправно писање)

en: (no suggested words)
sr: (нема предлога речи)

en: - Edit text files
sr: — Уредите текстуалне документе

en: / on %s
sr: / на „%s“

en: 01/11/2009 17:52:00
sr: 01.11.2009, 17:52:00

en: A Text Editor for the MATE desktop environment
sr: Уређивач текста за Мејтово радно окружење

en: A custom font that will be used for the editing area. This will only take effect if the "Use Default Font" option is turned off.
sr: Произвољни словни лик који ће бити коришћен у простору за унос текста. Ово ће једино имати ефекта ако је штиклирана кућица „Користи пороизвољни словни лик“.

en: A file with the same name already exists. Please use a different name.
sr: Постоји још једна датотека са истим називом. Користите неки други назив.

en: A_dd Scheme
sr: _Додај поставку боја

en: A_vailable encodings:
sr: _Доступна кодирања:

en: Abbreviated form
sr: Скарћени облик

en: Abbreviation
sr: Скраћеница

en: About Pluma
sr: О Плуми

en: About this application
sr: О овом програму

en: Above
sr: Изнад

en: Accessibility key character
sr: Знак за приступни тастер

en: Acronym
sr: Акроним

en: Activate '%s'
sr: Покрени „%s“

en: Activate next document
sr: Прикажите наредни документ

en: Activate previous document
sr: Прикажите претходни документ

en: Activation
sr: Покретање

en: Active plugins
sr: Покренути прикључци

en: Add Scheme
sr: Додајте поставку боја

en: Add a new snippet...
sr: Додај нови исечак...

en: Add new empty file
sr: Додајте нову празну датотеку

en: Add new empty folder
sr: Додајте нову празну фасциклу

en: Add or Remove...
sr: Додај или уклони...

en: Add w_ord
sr: Д_одај реч

en: Align
sr: Поравнање

en: Alignment character
sr: Знак за поравнање

en: All Files
sr: Све датотеке

en: All Languages
sr: Сви језици

en: All Text Files
sr: Све текстуалне датотеке

en: All _Lower Case
sr: Сва _мала слова

en: All _Upper Case
sr: Сва _велика слова

en: All documents
sr: Сви документи

en: All documents except untitled ones
sr: Све документе изузев оних без наслова

en: All files
sr: Све датотеке

en: All languages
sr: Сви језици

en: All supported archives
sr: Све подржане архиве

en: Alternative
sr: Алтернативно

en: An error occurred
sr: Дошло је до грешке

en: An error occurred while creating a new directory
sr: Дошло је до грешке при прављењу нове фасцикле

en: An error occurred while creating a new file
sr: Дошло је до грешке при прављењу нове датотеке

en: An error occurred while deleting a file or directory
sr: Дошло је до грешке при брисању датотеке или фасцикле

en: An error occurred while loading a directory
sr: Дошло је до грешке током учитавања фасцикле

en: An error occurred while opening a directory in the file manager
sr: Дошло је до грешке при отварању фасцикле у прегледачу датотека

en: An error occurred while renaming a file or directory
sr: Дошло је до грешке при преименовању датотеке или фасцикле

en: An error occurred while setting a root directory
sr: Дошло је до грешке при постављању коренске фасцикле

en: Analyzes the current document and reports the number of words, lines, characters and non-space characters in it.
sr: Анализира тренутни документ и извештава о броју речи, редова, знакова, и знакова без размака.

en: Anchor
sr: Сидро

en: Anchor URI
sr: Адреса везе

en: Append to current document
sr: Приложите уз текући докумет

en: Applet class file code
sr: Код за аплете

en: Applet class file code (deprecated)
sr: Код датотеке разреда програмчића (превазиђено)

en: Arabic
sr: Арапски

en: Are you sure you want to permanently delete "%s"?
sr: Да ли сте сигурни да желите трајно да обришете „%s“?

en: Are you sure you want to permanently delete the selected files?
sr: Да ли сигурно желите да трајно обришете одабране датотеке?

en: Armenian
sr: Јерменски

en: Array
sr: Низ

en: Associated information
sr: Приложени подаци

en: Author info
sr: Подаци о аутору

en: Autocheck Type
sr: Сам провери писање

en: Autocheck spelling on document load...
sr: Сам провери писање приликом учитавања документа...

en: Automatic Indentation
sr: Самостално увлачење

en: Automatic indent
sr: Самостално увлачење

en: Automatically Detected
sr: Самостално препознат

en: Automatically Detected Encodings
sr: Самостално откривање кодних распореда

en: Automatically spell-check the current document
sr: Сам проверавај писање у тренутном документу

en: Autosave
sr: Периодично чување

en: Autosave Interval
sr: Време периодичног чувања

en: Available Tag Lists
sr: Доступни спискови ознака

en: Available formats
sr: Доступни записи

en: Axis related headers
sr: Заглавља која се односе на осу

en: Background color
sr: Боја позадине

en: Background color (deprecated)
sr: Боја позадине (превазиђено)

en: Background texture tile
sr: Текстура позадине

en: Background texture tile (deprecated)
sr: Текстура позадине (превазиђено)

en: Baltic
sr: балтички

en: Base URI
sr: Основна путања

en: Base font
sr: Основни словни лик

en: Base font (deprecated)
sr: Основни словни лик (превазиђено)

en: Bibliography (cite)
sr: Библиографија (цитат)

en: Bibliography (item)
sr: Библиографија (ставка)

en: Bibliography (shortcite)
sr: Библиографија (кратак цитат)

en: Bibliography (thebibliography)
sr: Библиографија (библиографија)

en: Body Font for Printing
sr: Словни лик за штампање

en: Bold
sr: Подебљано

en: Bookmarks
sr: Обележивачи

en: Border
sr: Ивица

en: Border (deprecated)
sr: Ивица (превазиђено)

en: Border color
sr: Боја ивице

en: Bottom Panel is Visible
sr: Приказ доње површи

en: Brackets &lt;&gt;
sr: Заграде ()

en: Brackets ()
sr: Заграде ()

en: Brackets []
sr: Заграде []

en: Brackets {}
sr: Заграде {}

en: Build
sr: Изгради

en: Bytes
sr: Бајтова

en: Bzip2 compressed archive
sr: Архиве запаковане бзип-ом2

en: C_hange Case
sr: Измени величину _слова

en: C_haracter Encoding:
sr: Кодирање зн_акова:

en: C_ommand color:
sr: Боја _наредбе:

en: Cannot move file to trash, do you
    want to delete permanently?
sr: Не могу да преместим датотеку у смеће.
    Да ли желите да је обришете трајно?

en: Capitalize the first letter of each selected word
sr: Испишите великим словом прво слово сваке изабране речи

en: Cell rowspan
sr: Поље у више редова

en: Celtic
sr: келтски

en: Center
sr: Усредиштено

en: Center (deprecated)
sr: Усредсредишти (превазиђено)

en: Central European
sr: централноевропски

en: Ch_aracter Encoding:
sr: Кодирање _знака:

en: Cha_nge
sr: Изме_ни

en: Change A_ll
sr: И_змени све

en: Change _to:
sr: Изме_ни у:

en: Change selected text to lower case
sr: Пребаците изабрани текст у мала слова

en: Change selected text to upper case
sr: Пребаците изабрани текст у велика слова

en: Changes made to the document in the last %d hour will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %d hours will be permanently lost.
sr[0]: Измене учињене у документу у последњем %d часу биће трајно одбачене.
sr[1]: Измене учињене у документу у последња %d часа биће трајно одбачене.
sr[2]: Измене учињене у документу у последњих %d часова биће трајно одбачене.

en: Changes made to the document in the last %ld minute will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %ld minutes will be permanently lost.
sr[0]: Измене учињене у документу у последњем %ld минуту биће трајно одбачене.
sr[1]: Измене учињене у документу у последња %ld минута биће трајно одбачене.
sr[2]: Измене учињене у документу у последњих %ld минута биће трајно одбачене.

en: Changes made to the document in the last %ld second will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %ld seconds will be permanently lost.
sr[0]: Измене учињене у документу у последњој %ld секунди биће трајно одбачене.
sr[1]: Измене учињене у документу у последње %ld секунде биће трајно одбачене.
sr[2]: Измене учињене у документу у последњих %ld секунди биће трајно одбачене.

en: Changes made to the document in the last hour and %d minute will be permanently lost. | Changes made to the document in the last hour and %d minutes will be permanently lost.
sr[0]: Измене учињене у документу у последњем часу и %d минуту биће трајно одбачене.
sr[1]: Измене учињене у документу у последњем часу и %d минута биће трајно одбачене.
sr[2]: Измене учињене у документу у последњем часу и %d минута биће трајно одбачене.

en: Changes made to the document in the last hour will be permanently lost.
sr: Измене учињене у документу током последњег часа бити трајно одбачене.

en: Changes made to the document in the last minute and %ld second will be permanently lost. | Changes made to the document in the last minute and %ld seconds will be permanently lost.
sr[0]: Измене учињене у документу у последњем минуту и %ld секунди биће трајно одбачене.
sr[1]: Измене учињене у документу у последњем минуту и %ld секунде биће трајно одбачене.
sr[2]: Измене учињене у документу у последњем минуту и %ld секунди биће трајно одбачене.

en: Changes made to the document in the last minute will be permanently lost.
sr: Измене учињене у документу у последњем минуту бити трајно одбачене.

en: Changes to %d document will be permanently lost. | Changes to %d documents will be permanently lost.
sr[0]: Измене у %d документу биће трајно изгубљене.
sr[1]: Измене у %d документа биће трајно изгубљене.
sr[2]: Измене у %d докумената биће трајно изгубљене.

en: Changes to document "%s" will be permanently lost.
sr: Измене учињене у документу „%s“ бити трајно одбачене.

en: Character Encodings
sr: Кодирања знакова

en: Character encoding of linked resource
sr: Кодирања знакова повезаног изворишта

en: Character encodings
sr: Кодирања знакова

en: Characters (no spaces)
sr: Знакова (без размака)

en: Characters (with spaces)
sr: Знакова (са размацима)

en: Check Spelling
sr: Провери писање

en: Check _Word
sr: Провери ре_ч

en: Check spelling
sr: Провера писања

en: Check the current document for incorrect spelling
sr: Проверите тренутни документ за грешкама у писању

en: Checked (state)
sr: Проверено (стање)

en: Checked state
sr: Проверено стање

en: Checks the spelling of the current document.
sr: Проверите писање у тренутном документу.

en: Chinese Simplified
sr: кинески поједностављени

en: Chinese Traditional
sr: традиционални кинески

en: Citation
sr: Навод

en: Cite reason for change
sr: Наведите разлог измене

en: Class implementation ID
sr: ИБ примене разреда

en: Class list
sr: Списак разреда

en: Clear highlighting of search matches
sr: Уклоните истицање пронађеног текста

en: Clear text flow control
sr: Очисти контролу протока текста

en: Click on this button to select the font to be used by the editor
sr: Кликните на ово дугме да изаберете словни лик који ће бити коришћен у уређивачу

en: Close _without Saving
sr: Затвори _без чувања

en: Close all open files
sr: Затворите све отворене датотеке

en: Close document
sr: Затвори документ

en: Close print preview
sr: Затворите преглед пред штампу

en: Close the current file
sr: Затворите тренутну датотеку

en: Code content type
sr: Врста садржаја кода

en: Color Scheme
sr: Шема боја

en: Color Scheme Files
sr: Датотеке са поставкама боја

en: Color of selected links
sr: Боја изабраних веза

en: Color of selected links (deprecated)
sr: Боја изабраних веза (превазиђено)

en: Column span
sr: Распон стубаца

en: Columns
sr: Ступци

en: Comment
sr: Напомена

en: Completed spell checking
sr: Провера писања је завршена

en: Computer code fragment
sr: Исечак рачунарског кода

en: Configure date/time plugin
sr: Подесите прикључак за датум/време

en: Configure the application
sr: Подесите програм

en: Connection timed out. Please try again.
sr: Време за успостављање везе је истекло. Покушајте поново.

en: Content scheme
sr: Боја садржаја

en: Content type
sr: Врста садржаја

en: Content type (deprecated)
sr: Врста садржаја (превазиђено)

en: Coordinates
sr: Координате

en: Copy the selection
sr: Умножите изабрано

en: Copyright © 1998-2000 Evan Lawrence, Alex Robert
    Copyright © 2000-2002 Chema Celorio, Paolo Maggi
    Copyright © 2003-2006 Paolo Maggi
    Copyright © 2004-2010 Paolo Borelli, Jesse van den Kieboom
    Steve Frécinaux, Ignacio Casal Quinteiro
    Copyright © 2011 Perberos
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
sr: Ауторска права © 1998-2000 Evan Lawrence, Alex Robert
    Ауторска права © 2000-2002 Chema Celorio, Paolo Maggi
    Ауторска права © 2003-2006 Paolo Maggi
    Ауторска права © 2004-2010 Paolo Borelli, Jesse van den Kieboom
    Steve Frécinaux, Ignacio Casal Quinteiro
    Ауторска права © 2011 Перберос
    Ауторска права © 2012-2021 Програмери Мејта

en: Could not create a backup file while saving %s
sr: Не могу да направим резерву након чувања документа „%s“

en: Could not create a temporary backup file while saving %s
sr: Не могу да направим привремену резерву датотеке приликом чувања документа „%s“

en: Could not execute command: %s
sr: Не могу да извршим наредбу: %s

en: Could not find the file %s.
sr: Не могу да нађем датотеку „%s“.

en: Could not mount volume: %s
sr: Не могу да прикачим диск: %s

en: Could not open media: %s
sr: Не могу да отворим медијум: %s

en: Could not open the file %s using the %s character encoding.
sr: Не могу да отворим датотеку „%s“ помоћу кодирања знакова „%s“.

en: Could not open the file %s.
sr: Не могу да отворим датотеку „%s“.

en: Could not remove color scheme "%s".
sr: Не могу да уклоним поставку боја „%s“.

en: Could not revert the file %s.
sr: Не могу да повратим датотеку „%s“.

en: Could not save the file %s using the %s character encoding.
sr: Не могу да сачувам датотеку „%s“ користећи „%s“ кодирање знакова.

en: Could not save the file %s.
sr: Не могу да сачувам датотеку „%s“.

en: Create Backup Copies
sr: Прављење резервних примерака

en: Create a _backup copy of files before saving
sr: Направи _резервни примерак датотека пре чувања

en: Create a new document
sr: Направите нови документ

en: Create a new document in an existing instance of pluma
sr: Прави нови документ у постојећем примерку програма

en: Create a new top-level window in an existing instance of pluma
sr: Прави нови прозор највишег нивоа у постојећем примерку програма

en: Create new document
sr: Направите нови документ

en: Create new snippet
sr: Направи нови исечак

en: Cu_t
sr: _Исеци

en: Current Locale (%s)
sr: Текући локалитет (%s)

en: Current document
sr: Текући документ

en: Current line
sr: Текући ред

en: Current page (Alt+P)
sr: Текућа страница (Алт+П)

en: Current selection
sr: Текући избор

en: Current selection (default to document)
sr: Текући избор (подразумева документ)

en: Current word
sr: Текућа реч

en: Custom format
sr: Произвољни запис

en: Cut the selection
sr: Исеците изабрано

en: Cyrillic
sr: Ћирилични

en: Cyrillic/Russian
sr: ћирилични/руски

en: Cyrillic/Ukrainian
sr: ћирилични/украјински

en: DIV Style container
sr: Садржалац ДИВ изгледа

en: DIV container
sr: ДИВ садржалац

en: D_on't Edit
sr: _Не мењај

en: D_on't Save
sr: _Немој сачувати

en: Date and time of change
sr: Датум и време измене

en: Declare flag
sr: Опција изјаве

en: Defer attribute
sr: Атрибут одлагања

en: Definition description
sr: Опис одреднице

en: Definition list
sr: Списак одредница

en: Definition term
sr: Израз одреднице

en: Delete selected file or folder
sr: Избришите изабрану датотеку или фасциклу

en: Delete selected snippet
sr: Обриши изабране исечке

en: Delete the selected text
sr: Обришите изабрани текст

en: Deleted text
sr: Обрисани текст

en: Direction
sr: Правац

en: Directionality
sr: Усмеривост

en: Directionality (deprecated)
sr: Усмеривост (превазиђено)

en: Directory '%s' could not be created: g_mkdir_with_parents() failed: %s
sr: Не могу да направим фасциклу „%s“: „g_mkdir_with_parents()“ позив није успео: %s

en: Directory list
sr: Списак фасцикли

en: Disable syntax highlighting
sr: Искључивање истицања синтаксе

en: Disabled
sr: Онемогућено

en: Display
sr: Приказ

en: Display Line Numbers
sr: Приказ бројева редова

en: Display Overview Map
sr: Приказује мапу прегледа

en: Display Right Margin
sr: Приказ десне маргине

en: Display _grid pattern
sr: Прикажи шаблон _мреже

en: Display _overview map
sr: Приказује мапу _прегледа

en: Display in bottom pane
sr: Прикажите у доњем окну

en: Display list of possible values for the encoding option
sr: Приказује списак могућих вредности за кодирање

en: Display right _margin at column
sr: Прикажи десну _маргину у колони

en: Do not _split words over two lines
sr: Немој _делити речи у два реда

en: Do you want to drop your changes and reload the file?
sr: Да ли желите да одбаците измене и поново учитате датотеку?

en: Do you want to include selected <b>system</b> snippets in your export?
sr: Да ли желите да укључите изабране <b>системске</b> исечке у ваш извоз?

en: Do you want to reload the file?
sr: Да ли желите поново да учитате датотеку?

en: Do you want to try to replace it with the one you are saving?
sr: Да ли желите да покушате да је замените оном коју чувате?

en: Docum_ents with unsaved changes:
sr: Докум_енти са несачуваним изменама:

en: Document
sr: Документ

en: Document Statistics
sr: Статистика документа

en: Document background pattern type
sr: Врста шаблона позадине документа

en: Document base
sr: Основа документа

en: Document body
sr: Тело документа

en: Document head
sr: Заглавље документа

en: Document title
sr: Наслов документа

en: Document type
sr: Врста документа

en: Documents
sr: Документи

en: Done.
sr: Готово.

en: ENCODING
sr: КОДНИ РАСПОРЕД

en: E_ncodings shown in menu:
sr: _Кодирања приказана у изборнику:

en: Easy file access from the side pane
sr: Лак приступ датотекама из бочне области

en: Edit Any_way
sr: _Ипак промени

en: Edit text files
sr: Уређујте текстуалне документе

en: Edit text in fullscreen
sr: Уређујте текст преко целог екрана

en: Editor
sr: Уређивач

en: Editor Font
sr: Словни лик уређивача

en: Editor _font:
sr: Словни лик _уређивача:

en: Element ID
sr: ИБ елемента

en: Emacs, Kate and Vim-style modelines support for pluma.
sr: Емакс, Кејт и Вим подршка за линије режима у плуми.

en: Embedded object
sr: Угнеждени објекат

en: Emphasis
sr: Наглашавање

en: Empty
sr: Празна

en: Enable Restore of Remote Locations
sr: Омогући обнављање удаљених локација

en: Enable Search Highlighting
sr: Укључивање истицања претраге

en: Enable Syntax Highlighting
sr: Укључивање истицања синтаксе

en: Enable text _wrapping
sr: Укључи _преламање текста

en: Encode type
sr: Врста кодирања

en: Encoding:
sr: Кодирање:

en: Encodings shown in menu
sr: Кодни распореди приказани у изборнику

en: Error opening file %s
sr: Грешка отварања датотеке „%s“

en: Error reverting file %s
sr: Не могу да повратим документ „%s“

en: Error saving file %s
sr: Грешка чувања датотеке „%s“

en: Execute a custom command and put its output in a new document
sr: Извршите произвољну наредбу и ставите ваш излаз у нови документ

en: Execute external commands and shell scripts.
sr: Извршава спољне наредбе и скрипте љуске.

en: Execution of the Python command (%s) exceeds the maximum time, execution aborted.
sr: Извршавање Питонове наредбе (%s) је премашило највеће време, извршавање је прекинуто.

en: Execution of the Python command (%s) failed: %s
sr: Извршавање Питонове наредбе (%s) није успело: %s

en: Exited
sr: Изашао сам

en: Export selected snippets
sr: Извези изабране исечке

en: Export snippets
sr: Извезите исечке

en: Export successfully completed
sr: Извоз је успешно завршен

en: External Tools
sr: Спољни алати

en: External Tools Manager
sr: Управник спољним алатима

en: External _Tools
sr: Спољни _алати

en: External tools
sr: Спољни алати

en: Figure
sr: Слика

en: File "%s" does not exist
sr: Датотека „%s“ не постоји

en: File "%s" is not a valid snippets archive
sr: Датотека „%s“ није исправна архива исечака

en: File "%s" is not a valid snippets file
sr: Датотека „%s“ није исправна датотека исечака

en: File Browser
sr: Разгледач датотека

en: File Browser Filter Mode
sr: Режим издвајања у прегледачу датотека

en: File Browser Filter Pattern
sr: Образац пропусника у прегледачу датотека

en: File Browser Pane
sr: Површ прегледача датотека

en: File Browser Root Directory
sr: Корени директоријум у прегледачу датотека

en: File Browser Virtual Root Directory
sr: Замишљени корени директоријум у прегледачу датотека

en: File Name
sr: Назив датотеке

en: File Saving
sr: Чување датотека

en: File System
sr: Систем датотека

en: File input
sr: Улаз датотеке

en: File: %s
sr: Датотека: %s

en: Find
sr: Нађи

en: Find Ne_xt
sr: Пронађи _следеће

en: Find Pre_vious
sr: Пронађи _претходно

en: Font
sr: Словни лик

en: Font & Colors
sr: Словни лик и боје

en: Font face
sr: Словни лик

en: Font face (deprecated)
sr: Словни лик (превазиђено)

en: Font:
sr: Слова:

en: Fonts
sr: Словни ликови

en: Footnote
sr: Фуснота

en: For label
sr: За натпис

en: Forced line break
sr: Присилни прелом реда

en: Form
sr: Образац

en: Form action handler
sr: Радња за образац

en: Form control group
sr: Група елемената за образац

en: Form field label text
sr: Текст ознаке поља у обрасцу

en: Form input
sr: Унос у образац

en: Form input type
sr: Врста уноса у образац

en: Form method
sr: Начин слања обрасца

en: Forward link
sr: Прослеђивање везе

en: Found and replaced %d occurrence | Found and replaced %d occurrences
sr[0]: Пронашао сам и заменио %d појаву
sr[1]: Пронашао сам и заменио %d појаве
sr[2]: Пронашао сам и заменио %d појава

en: Found and replaced one occurrence
sr: Пронашао сам и заменио једну појаву

en: Frame
sr: Оквир

en: Frame border
sr: Граница оквира

en: Frame render parts
sr: Делови исцртавања оквира

en: Frame source
sr: Извор оквира

en: Frame spacing
sr: Размак оквира

en: Frame target
sr: Мета оквира

en: Frameborder
sr: Ивица оквира

en: Frameset
sr: Скуп оквира

en: Frameset columns
sr: Ступци скупа оквира

en: Frameset rows
sr: Редови скупа оквира

en: Framespacing
sr: Размак оквира

en: Function cosine
sr: Функција косинус

en: Function e^
sr: Функција e^

en: Function exp
sr: Функција exp

en: Function log
sr: Функција log

en: Function log10
sr: Функција log10

en: Function sine
sr: Функција синус

en: GNOME Documentation Team
sr: Тим Гномове документације

en: Generic embedded object
sr: Општи угњеждени објекат

en: Generic metainformation
sr: Општи метаподаци

en: Generic span
sr: Опште обухватање

en: Georgian
sr: Грузијски

en: Get statistical information on the current document
sr: добавите статистичке податке о тренутном документу

en: Global
sr: Опште

en: Go to _Line...
sr: _Иди на ред...

en: Go to a previously opened location
sr: Идите на претходно отворену путању

en: Go to a specific line
sr: Идите на одређени ред у тексту

en: Go to next location
sr: Идите на следећу путању

en: Go to previous location
sr: Идите на претходну путању

en: Go to the next visited location
sr: Идите на следећу посећену путању

en: Go to the previous visited location
sr: Идите на претходну посећену путању

en: Greek
sr: Грчки

en: Greek alpha
sr: Грчко алфа

en: Greek beta
sr: Грчко бета

en: Greek epsilon
sr: Грчко ипсилон

en: Greek gamma
sr: Грчко гама

en: Greek lambda
sr: Грчко ламбда

en: Greek rho
sr: Грчко ро

en: Greek tau
sr: Грчко тау

en: Gzip compressed archive
sr: Архиве запаковане гзип-ом

en: HREF URI
sr: ХРЕФ путања

en: HTML - Special Characters
sr: ХТМЛ — нарочити знаци

en: HTML - Tags
sr: ХТМЛ — Ознаке

en: HTML root element
sr: Корени ХТМЛ елемент

en: HTML version
sr: Издање ХТМЛ-а

en: HTTP header name
sr: Назив ХТТП заглавља

en: He_aders and footers:
sr: За_главља и подножја:

en: Header 0 (chapter)
sr: Заглавље 0 (chapter)

en: Header 0 (chapter*)
sr: Заглавље 0 (chapter*)

en: Header 1 (section)
sr: Заглавље 1 (section)

en: Header 1 (section*)
sr: Заглавље 1 (section*)

en: Header 2 (subsection)
sr: Заглавље 2 (subsection)

en: Header 2 (subsection*)
sr: Заглавље 2 (subsection*)

en: Header 3 (subsubsection)
sr: Заглавље 3 (subsubsection)

en: Header 3 (subsubsection*)
sr: Заглавље 3 (subsubsection*)

en: Header 4 (paragraph)
sr: Заглавље 4 (paragraph)

en: Header Font for Printing
sr: Словни лик за штампање заглавља

en: Header appendix
sr: Заглавље додатка

en: Header cell IDs
sr: ИБ поља заглавља

en: Heading
sr: Заглавље

en: Heading 1
sr: 1. заглавље

en: Heading 2
sr: 2. заглавље

en: Heading 3
sr: 3. заглавље

en: Heading 4
sr: 4. заглавље

en: Heading 5
sr: 5. заглавље

en: Heading 6
sr: 6. заглавље

en: Hebrew
sr: Хебрејски

en: Hebrew Visual
sr: хебрејски визуелни

en: Height
sr: Висина

en: Hide panel
sr: Сакриј панел

en: Highlight Current Line
sr: Истицање текућег реда

en: Highlight Matching Bracket
sr: Истицање упарених заграда

en: Highlight current _line
sr: Истакни текући _ред

en: Highlight matching _bracket
sr: Истакни упарене _заграде

en: Highlighting
sr: Истицање

en: History for "replace with" entries
sr: Историјат уноса „замени са“

en: History for "search for" entries
sr: Историјат уноса „потражи“

en: Horizontal rule
sr: Водоравна линија

en: Horizontal space
sr: Водоравни размак

en: Horizontal space (deprecated)
sr: Водоравни размак (превазиђено)

en: Host %s could not be found. Please check that your proxy settings are correct and try again.
sr: Рачунар „%s“ није пронађен. Проверите да ли су исправна подешавања мрежног посредника и покушајте поново.

en: Hostname was invalid. Please check that you typed the location correctly and try again.
sr: Назив рачунара није исправан. Проверите да ли сте унели исправну адресу и покушајте поново.

en: I18N BiDi override
sr: И18А двосмерно превазилажење

en: INS
sr: УБАЦ

en: If TRUE the file browser plugin will view the directory of the first opened document given that the file browser hasn't been used yet. (Thus this generally applies to opening a document from the command line or opening it with Caja, etc.)
sr: Ако је изабрано, прикључак за разгледање датотека ће приказати фасциклу документа који је први отворен, уколико прегледач није већ коришћен. (Ово се обично примењује приликом отврања документа из линије наредби, или у Цаји, итд.)

en: If false, it hides the first tab if there is only one tab.
sr: Ако није изабрано, скрива први језичак ако постоји само један.

en: If false, pluma doesn't show tabs in the notebook with the side pane active.
sr: Ако није изабрано, плума не приказује језилке у бележници са активном бочном површи.

en: If this value is 0, then no line numbers will be inserted when printing a document. Otherwise, pluma will print line numbers every such number of lines.
sr: Уколико је вредност 0, програм неће уметати бројеве редова приликом штампања документа. У супротном, програм ће штампати број реда за сваки број реда.

en: If true, it enables the ability to switch tabs using [ctrl + tab] and [ctrl + shift + tab].
sr: Ако је изабрано, омогућава промену језичака коришћењем тастера [ктрл + таб] и [ктрл + шифт + таб].

en: If you delete an item, it is permanently lost.
sr: Ако обришете неку ставку, биће бесповратно изгубљена.

en: If you don't save, all your changes will be permanently lost.
sr: Уколико их не сачувате, све измене бити трајно изгубљене.

en: If you don't save, changes from the last %d hour will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last %d hours will be permanently lost.
sr[0]: Ако не сачувате, измене у последњем %d сату биће трајно изгубљене.
sr[1]: Ако не сачувате, измене у последња %d сата биће трајно изгубљене.
sr[2]: Ако не сачувате, измене у последњих %d сати биће трајно изгубљене.

en: If you don't save, changes from the last %ld minute will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last %ld minutes will be permanently lost.
sr[0]: Ако не сачувате, измене у последњем %ld минуту биће трајно изгубљене.
sr[1]: Ако не сачувате, измене у последња %ld минута биће трајно изгубљене.
sr[2]: Ако не сачувате, измене у последњих %ld минута биће трајно изгубљене.

en: If you don't save, changes from the last %ld second will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last %ld seconds will be permanently lost.
sr[0]: Ако не сачувате, измене у последњој %ld секунди биће трајно изгубљене.
sr[1]: Ако не сачувате, измене у последње %ld секунде биће трајно изгубљене.
sr[2]: Ако не сачувате, измене у последњих %ld секунди биће трајно изгубљене.

en: If you don't save, changes from the last hour and %d minute will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last hour and %d minutes will be permanently lost.
sr[0]: Ако не сачувате, измене у последњем сату и %d минуту биће трајно изгубљене.
sr[1]: Ако не сачувате, измене у последњем сату и %d минута биће трајно изгубљене.
sr[2]: Ако не сачувате, измене у последњем сату и %d минута биће трајно изгубљене.

en: If you don't save, changes from the last hour will be permanently lost.
sr: Измене током последњег часа бити трајно одбачене уколико не сачувате.

en: If you don't save, changes from the last minute and %ld second will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last minute and %ld seconds will be permanently lost.
sr[0]: Ако не сачувате, измене у последњем минуту и %ld секунди биће трајно изгубљене.
sr[1]: Ако не сачувате, измене у последњем минуту и %ld секунде биће трајно изгубљене.
sr[2]: Ако не сачувате, измене у последњем минуту и %ld секунди биће трајно изгубљене.

en: If you don't save, changes from the last minute will be permanently lost.
sr: Измене у последњем минуту бити трајно одбачене уколико не сачувате.

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
sr: Ако је сачувате, све спољне измене могу бити изгубљене. Сачуваћете је и поред тога?

en: Ignore _All
sr: _Занемари све

en: Image
sr: Слике

en: Image map
sr: Мапирана слика

en: Image map area
sr: Област мапиране слике

en: Image map name
sr: Назив мапиране слике

en: Image source
sr: Извор слике

en: Import snippets
sr: Увези исечке

en: Import successfully completed
sr: Увоз је успешно завршен

en: Imported file "%s" is not a valid snippets file
sr: Увезена датотека „%s“ није исправна датотека исечака

en: In_sert Date and Time...
sr: Уметни датум и _време...

en: Incrementally search for text
sr: Потражите текст са повећањем

en: Inline frame
sr: Оквир у тексту

en: Inline layer
sr: Слој у тексту

en: Insert Date and Time
sr: Уметни датум и време

en: Insert Date/Time
sr: Уметни датум/време

en: Insert _spaces instead of tabs
sr: Уметни _размаке уместо табулатора

en: Insert at cursor position
sr: Уметните на положај курзора

en: Insert current date and time at the cursor position
sr: Уметните тренутни датум и време на положај курсора

en: Insert often-used pieces of text in a fast way
sr: Уметните често коришћене делове текста на брзи начин

en: Insert spaces
sr: Уметање размака

en: Inserted text
sr: Уметнути текст

en: Inserts current date and time at the cursor position.
sr: Уметните тренутни датум и време на положај курсора.

en: Instance definition
sr: Одредница примерка

en: Interactive Python console standing in the bottom panel
sr: Међудејствена Питонова конзола која стоји у доњем панелу

en: Invert the case of selected text
sr: Обрните величину слова изабраног текста

en: It is not possible to detect the encoding automatically
sr: Није могуће самостално откривање кодирања

en: Italic text
sr: Искошени текст

en: Item
sr: Ставка

en: Item with label
sr: Ставка са натписом

en: Japanese
sr: јапански

en: Java applet
sr: Јава програмче

en: Java applet (deprecated)
sr: Програмче Јаве (превазиђено)

en: Korean
sr: корејски

en: L_ine Ending:
sr: За_вршетак линије:

en: Label
sr: Натпис

en: Language
sr: Језик

en: Language code
sr: Код језика

en: Language:
sr: Језик:

en: Languages
sr: Језици

en: Large text style
sr: Стил великог текста

en: Latex - Tags
sr: ЛаТеХ — Ознаке

en: Layer
sr: Слој

en: Leave fullscreen mode
sr: Напустите режим преко целог екрана

en: Line Number Font for Printing
sr: Словни лик за штампање броја реда

en: Line Numbers
sr: Бројеви редова

en: Line Wrapping Mode
sr: Начин прелома реда

en: Line you want to move the cursor to
sr: Ред на који желите да поставите курсор

en: Lines
sr: Редови

en: Link color
sr: Боја везе

en: Link color (deprecated)
sr: Боја за везе (превазиђено)

en: List description
sr: Опис списка

en: List enumerate
sr: Побројани списак

en: List item
sr: Ставка списка

en: List itemize
sr: Списак по тачкама

en: List of MIME types for file upload
sr: Списак МИМЕ врсти за отпремање датотеке

en: List of VFS schemes pluma supports in write mode. The 'file' scheme is writable by default.
sr: Списак шема ВСД које плума подржава у режиму уписа. Шема „file“ је подразумевано уписива.

en: List of active plugins. It contains the "Location" of the active plugins. See the .pluma-plugin file for obtaining the "Location" of a given plugin.
sr: Списак покренутих прикључака. Садржи „путању“ покренутих прикључака. Погледајте датотеку „.pluma-plugin“ да сазнате „путању“ датог прикључка.

en: List of encodings shown in the Character Encoding menu in open/save file selector. Only recognized encodings are used.
sr: Списак кодирања приказаних у изборнику за кодирање знакова при избору датотека. Користе се само препознати кодни распореди.

en: List of entries in "replace with" textbox.
sr: Списак уноса у пољу „замени са“.

en: List of entries in "search for" textbox.
sr: Списак уноса у пољу „потражи“.

en: List of supported character sets
sr: Списак подржаних скупова знакова

en: Listing
sr: Испис

en: Loading %d file… | Loading %d files…
sr[0]: Учитавам %d датотеку…
sr[1]: Учитавам %d датотеке…
sr[2]: Учитавам %d датотека…

en: Loading %s
sr: Учитавам „%s“

en: Loading %s from %s
sr: Учитавам документ „%s“ из фасцикле „%s“

en: Loading file '%s'…
sr: Учитавам датотеку „%s“…

en: Local change to font
sr: Месна промена у словни лик

en: Local files only
sr: Само локалне датотеке

en: Log Out _without Saving
sr: Одјави се _без чувања

en: Long description link
sr: Веза дугог описа

en: Long quotation
sr: Дуг навод

en: MATE Documentation Team
sr: Тим документације Гнома

en: MIME Type:
sr: МИМЕ врста:

en: Mac OS Classic
sr: Мек ОС класични

en: Mail link
sr: Веза за пошту

en: Manage _External Tools...
sr: Управљај спољним _алатима...

en: Manage _Snippets...
sr: Управљај _исечцима...

en: Manage snippets
sr: Управљајте исечцима

en: Margin pixel height
sr: Висина маргине у тачкицама

en: Margin pixel width
sr: Ширина маргине у тачкицама

en: Marquee
sr: Рекламна порука

en: Match _Entire Word Only
sr: Упореди само целе _речи

en: Match _entire word only
sr: Упореди само _целе речи

en: Match _regular expression
sr: Поклопи _регуларни израз

en: Maths (display)
sr: Математички израз (издвојен)

en: Maths (inline)
sr: Математички израз (у тексту)

en: Maximum Number of Undo Actions
sr: Највећи број опозваних радњи

en: Maximum Recent Files
sr: Највећи број скоро отвараних датотека

en: Maximum length of text field
sr: Највећа дужина текстуалног поља

en: Maximum number of actions that pluma will be able to undo or redo. Use "-1" for unlimited number of actions.
sr: Највећи број радњи које ће плума моћи да опозове или понови. Користите „-1“ за неограничени број радњи.

en: Media-independent link
sr: Веза независна од медија

en: Menu list
sr: Списак изборника

en: Menu list (deprecated)
sr: Списак изборника (превазиђено)

en: Misspelled word:
sr: Погрешно написана реч:

en: Modelines
sr: Линије режима

en: Move selected file or folder to trash
sr: Преместите изабрану датотеку или фасциклу у смеће

en: Move the current document to a new window
sr: Преместите тренутни документ у нови прозор

en: Multi-line text field
sr: Вишередно текстуално поље

en: Multicolumn
sr: Више стубаца

en: Multiple
sr: Вишеструки избор

en: Name
sr: Назив

en: Name:
sr: Назив:

en: Named property value
sr: Именована вредност особине

en: New F_ile
sr: Нова _датотека

en: New tool
sr: Нови алат

en: Next ID
sr: Следећи ИБ

en: Next location
sr: Наредна путања

en: No URI
sr: Без путање

en: No embedded objects
sr: Нема угњеждених објеката

en: No frames
sr: Без оквира

en: No layers
sr: Без слојева

en: No line break
sr: Без прелома реда

en: No misspelled words
sr: Нема погрешно написаних речи

en: No mount object for mounted volume: %s
sr: Не постоји предмет прикачињања за прикачени диск: %s

en: No resize
sr: Без промене величине

en: No script
sr: Без скрипте

en: No shade
sr: Без сенчења

en: No shade (deprecated)
sr: Без сенчења (превазиђено)

en: No word wrap
sr: Без прелома реда

en: No word wrap (deprecated)
sr: Без прелома реда (превазиђено)

en: Non-breaking space
sr: Не-преламајући размак

en: Nordic
sr: норвешки

en: Note
sr: Белешка

en: Nothing
sr: Ништа

en: Number of minutes after which pluma will automatically save modified files. This will only take effect if the "Autosave" option is turned on.
sr: Број минута након којих ће плума аутоматски сачувати измењену датотеку. Ово ће једино имати ефекта уколико је опција „Периодично чување“ укључена.

en: OVR
sr: ПРЕП

en: Object applet file
sr: Датотека програмчета предмета

en: Object applet file (deprecated)
sr: Датотека предмета програмчета (превазиђено)

en: Object data reference
sr: Упута података предмета

en: Offset for alignment character
sr: Померај за знак поравнања

en: OnBlur event
sr: Догађај на замућење

en: OnChange event
sr: Догађај на промену

en: OnClick event
sr: Догађај за „На клик“

en: OnDblClick event
sr: Догађај на двоклик

en: OnFocus event
sr: Догађај на први план

en: OnKeyDown event
sr: Догађај на тастер доле

en: OnKeyPress event
sr: Догађај на притисак тастера

en: OnKeyUp event
sr: Догађај на тастер горе

en: OnLoad event
sr: Догађај на учитавање

en: OnMouseDown event
sr: Догађај на мишем доле

en: OnMouseMove event
sr: Догађај на покрет миша

en: OnMouseOut event
sr: Догађај на излаз миша

en: OnMouseOver event
sr: Догађај на мишем преко

en: OnMouseUp event
sr: Догађај на мишем горе

en: OnReset event
sr: Догађај на повраћај

en: OnSelect event
sr: Догађај на избор

en: OnSubmit event
sr: Догађај на слање

en: OnUnload event
sr: Догађај на одучитавање

en: Open
sr: Отвори

en: Open '%s'
sr: Отвори „%s“

en: Open Files
sr: Отворите датотеке

en: Open With Tree View
sr: Отварање у прегледу стаблом

en: Open a file
sr: Отворите датотеку

en: Open a recently used file
sr: Отворите скоро коришћену датотеку

en: Open a terminal at the currently opened directory
sr: Отворите терминал са почетком у отвореној фасцикли

en: Open a terminal in the document location
sr: Отворите терминал у месту документа

en: Open selected file
sr: Отворите изабрану датотеку

en: Open terminal here
sr: Овде отворите терминал

en: Open the parent folder
sr: Отворите полазну фасциклу

en: Open the pluma manual
sr: Отворите упутство плуме

en: Open the tree view when the file browser plugin gets loaded instead of the bookmarks view
sr: Приказује стабло када се учита прикључак прегледача датотека уместо прегледа обележивача

en: Opens the External Tools Manager
sr: Отвара управника спољних алата

en: Operator fraction
sr: Оператор разломка

en: Operator integral (display)
sr: Оператор интеграла (издвојен)

en: Operator integral (inline)
sr: Оператор интеграла (у тексту)

en: Operator sum (display)
sr: Оператор збира (издвојен)

en: Operator sum (inline)
sr: Оператор збира (у тексту)

en: Option group
sr: Група опција

en: Option selector
sr: Избирач опција

en: Ordered list
sr: Уређени списак

en: Output media
sr: Медијум излаза

en: Page %N of %Q
sr: Страница %N од %Q

en: Page %d of %d
sr: Страница %d од %d

en: Page Preview
sr: Преглед пред штампу

en: Page header
sr: Заглавље стране

en: Page total
sr: Укупан број страна

en: Paragraph
sr: Пасус

en: Paragraph class
sr: Разред пасуса

en: Paragraph style
sr: Изглед пасуса

en: Paste the clipboard
sr: Убаците садржај списка исечака

en: Pick the editor font
sr: Изаберите словни лик уређивача

en: Plain Text
sr: Обичан текст

en: Please check that you are not trying to open a binary file.
sr: Проверите да не покушавате да отворите извршну датотеку.

en: Please check that you typed the location correctly and try again.
sr: Проверите да ли сте тачно навели путању (место) и покушајте поново.

en: Please check your installation.
sr: Проверите вашу инсталацију.

en: Plugins
sr: Прикључци

en: Pluma
sr: Плума

en: Pluma Preferences
sr: Поставке Плуме

en: Pluma is a small and lightweight text editor for the MATE Desktop Environment.
sr: Плума је мали и лагани уређивач текста за Мејтово окружење.

en: Pluma is a small, but powerful text editor designed specifically for the MATE desktop. It has most standard text editor functions and fully supports international text in Unicode. Advanced features include syntax highlighting and automatic indentation of source code, printing and editing of multiple documents in one window.
sr: Плума је мали, али моћан уређивач текста осмишљен нарочито за Мејтову радну површ. Поседује најстандардније функције уређивача текста и у потпуности подржава међународни текст у Јуникоду.Напредне функције обухватају подвлачење синтаксе и аутоматско увлачење изворног кода, штампање и уређивање више докумената у једном прозору.

en: Pluma is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
sr: Плума се расподељује у нади да ће бити користан, али БЕЗ ИКАКВЕ ГАРАНЦИЈЕ; чак и без примењене гаранције ТРЖИШНЕ ВРЕДНОСТИ или ПРИЛАГОЂЕНОСТИ ОДРЕЂЕНОЈ НАМЕНИ. Погледајте Гнуову општу јавну лиценцу за више детаља.

en: Pluma is extensible through a plugin system, which currently includes support for spell checking, comparing files, viewing CVS ChangeLogs, and adjusting indentation levels.
sr: Плума се може проширити системом прикључака, у које тренутно спада подршка за проверу правописа, поређење датотека, преглед ЦВС дневника промена, и подешавање нивоа увлачења.

en: Pluma is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
sr: Плума је слободан софтвер; можете га прослеђивати и/или мењати под условима ГНУ Опште јавне лиценце коју је објавила Задужбина слободног софтвера; верзије 2 лиценце или (по вашем избору) било које новије верзије.

en: Pr_eferences
sr: _Поставке

en: Preferences
sr: Поставке

en: Preformatted listing
sr: Предобликовани испис

en: Preformatted text
sr: Предобликовани текст

en: Preparing...
sr: Припремам...

en: Previous location
sr: Претходна путања

en: Print
sr: Штампај

en: Print Header
sr: Штампање заглавља

en: Print Line Numbers
sr: Штампање бројева редова

en: Print Previe_w
sr: Преглед пред _штампу

en: Print Syntax Highlighting
sr: Штампање истицања синтаксе

en: Print line nu_mbers
sr: Испиши бројеве _редова

en: Print page _headers
sr: Испиши _заглавља страница

en: Print preview
sr: Прегледајте страну пре штампања

en: Print synta_x highlighting
sr: Штампај истицање _синтаксе

en: Print the current page
sr: Одштампајте текућу страницу

en: Printing Line Wrapping Mode
sr: Начин прелома штампаног реда

en: Profile metainfo dictionary
sr: Речник метаподатака профила

en: Prompt message
sr: Порука упита

en: Prompt type
sr: Врста упита

en: Provides a method to easily insert commonly used tags/strings into a document without having to type them.
sr: Обезбеђује начин лаког уметања често коришћених елемената/ниски у документ без потребе да их куцате.

en: Push button
sr: Дугме

en: Python Console
sr: Питонова конзола

en: Question
sr: Питање

en: Quick Open
sr: Брзо отвори

en: Quick open
sr: Брзо отворите

en: Quickly open documents
sr: Брзо отворите документа

en: Quickly open files
sr: Брзо отворите датотеке

en: Quit the program
sr: Затворите програм

en: Quote
sr: Навод

en: RO
sr: СЧ

en: R_emove duplicates
sr: Уклони дупли_кате

en: Range
sr: Опсег

en: Re_fresh View
sr: _Освежи преглед

en: Read-Only
sr: Само читање

en: ReadOnly text and password
sr: Текст само за читање и лозинка

en: Redo the last undone action
sr: Понавите последњу поништену радњу

en: Reduced spacing
sr: Смањени размак

en: Reduced spacing (deprecated)
sr: Смањени размак (превазиђено)

en: Reference label
sr: Натпис упуте

en: Reference ref
sr: Упута упуте

en: Refresh the view
sr: Освежите преглед

en: Remote files only
sr: Само удаљене датотеке

en: Remove trailing spaces
sr: Уклоните пратеће размаке

en: Remove useless trailing spaces in your file
sr: Уклоните непотребне пратеће размаке из вашег живота

en: Removes trailing spaces from lines before saving.
sr: Уклоните пратеће размаке и празнине из редова пре чувања.

en: Rename selected file or folder
sr: Преименујте изабрану датотеку или фасциклу

en: Replace
sr: Замени

en: Replace All
sr: Замени све

en: Replace _All
sr: Замени _све

en: Replace _with:
sr: Замени _са:

en: Replace current document
sr: Замените текући документ

en: Replace current selection
sr: Замените текући избор

en: Restore Previous Cursor Position
sr: Враћање претходног положаја курсора

en: Reverse link
sr: Веза окренутости

en: Revert selected snippet
sr: Преокрени изабране исечке

en: Revert to a saved version of the file
sr: Врати на сачувано издање датотеке

en: Revert unsaved changes to document '%s'?
sr: Да повратим несачуване измене у документу „%s“?

en: Reverting %s
sr: Враћам документ „%s“

en: Reverting %s from %s
sr: Враћам документ „%s“ из фасцикле „%s“

en: Reverting the document '%s'…
sr: Вршим повраћај документа „%s“…

en: Right Margin Position
sr: Положај десне маргине

en: Romanian
sr: румунски

en: Root
sr: Корен

en: Rows
sr: Редови

en: Rulings between rows and columns
sr: Линије између редова и стубаца

en: Run "make" in the document directory
sr: Покрените „make“ у директоријуму документа

en: Run command
sr: Покрените наредбу

en: Running tool:
sr: Покрећем алат:

en: S_ave Anyway
sr: С_ачувај и поред тога

en: S_elect the documents you want to save:
sr: Изаберите _документе које желите да сачувате:

en: S_hortcut key:
sr: _Тастер пречице:

en: S_ort...
sr: П_оређај...

en: S_tart at column:
sr: Почни са _колоном:

en: Sample program output, scripts
sr: Пример исписа програма, скрипти

en: Save
sr: Сачувај

en: Save As…
sr: Сачувај као…

en: Save Without Trailing Spaces
sr: Сачувај без завршних размака

en: Save _As
sr: Сачувај _као

en: Save _As...
sr: Сачувај _као...

en: Save all open files
sr: Сачувајте све отворене датотеке

en: Save changes to document "%s" before closing?
sr: Да сачувам измене у документу „%s“ пре затварања?

en: Save the current file
sr: Сачувајте тренутну датотеку

en: Save the current file with a different name
sr: Сачувајте текућу датотеку под другим називом

en: Saving %s
sr: Чувам „%s“

en: Saving %s to %s
sr: Чувам документ „%s“ у фацикли „%s“

en: Saving file '%s'…
sr: Чувам датотеку „%s“…

en: Saving has been disabled by the system administrator.
sr: Чување је онемогућено од стране администратора система.

en: Scope covered by header cells
sr: Опсег покривен пољима заглавља

en: Script language name
sr: Назив језика скрипте

en: Script statements
sr: Наредбе скрипте

en: Scrollbar
sr: Клизач

en: Search
sr: Потражи

en: Search _backwards
sr: Тражи _уназад

en: Search backwards for the same text
sr: Потражите исти текст уназад

en: Search for and replace text
sr: Потражите и замените жељени текст

en: Search for text
sr: Потражите текст

en: Search forwards for the same text
sr: Потражите исти текст унапред

en: Select _All
sr: Изабери _све

en: Select a character encoding from the menu and try again.
sr: Изаберите кодирање знакова из изборника и покушајте поново.

en: Select a different character encoding from the menu and try again.
sr: Изаберите неко друго кодирање знакова из изборника и покушајте поново.

en: Select the _language of the current document.
sr: Изабери је_зик тренутног документа.

en: Select the entire document
sr: Изаберите читав документ

en: Select the group of tags you want to use
sr: Изаберите групу ознака за коришћење

en: Selectable option
sr: Избирљива опција

en: Selected
sr: Изабрано

en: Selected format
sr: Изабрани запис

en: Selection
sr: Избор

en: Server-side image map
sr: Мапа слике на серверу

en: Set Location to First Document
sr: Постављање почетка на први документ

en: Set _Language...
sr: Постави _језик...

en: Set language
sr: Поставите језик

en: Set the character encoding to be used to open the files listed on the command line
sr: Поставља кодирање знакова које се користи при отварању датотека датих у наредби

en: Set the language of the current document
sr: Подесите језик текућег документа

en: Set the root to the active document location
sr: Отворите терминал са почетком у отвореној фасцикли

en: Sets whether to enable restoring of remote locations.
sr: Да ли треба омогућити обнављање удаљених локација.

en: Shape
sr: Облик

en: Shell Output
sr: Излаз љуске

en: Short inline quotation
sr: Кратак уметнути навод

en: Shortcut key with which the snippet is activated
sr: Тастер пречице којим се покреће исечак

en: Show Spaces, Tabs, Newlines
sr: Прикажите размаке, табулаторе, нове редове

en: Show _Binary
sr: Прикажи _извршне

en: Show _Hidden
sr: Прикажи _скривене

en: Show _newlines
sr: Прикажи _нове редове

en: Show _spaces
sr: Прикажи _размаке

en: Show _tabs
sr: Прикажи _језичке

en: Show _trailing spaces only
sr: Прикажи само пратеће _размаке

en: Show _trailing tabs only
sr: Прикажи само пратеће _табулаторе

en: Show binary files
sr: Прикажите извршне датотеке

en: Show hidden files and folders
sr: Прикажите сакривене датотеке и фасцикле

en: Show multiple pages
sr: Прикажите више страница одједном

en: Show nbsp
sr: Приказ не прек раз

en: Show newline
sr: Приказ новог реда

en: Show or hide the bottom pane in the current window
sr: Прикажите или сакријте доњу површ у тренутном прозору

en: Show or hide the side pane in the current window
sr: Прикажите или сакријте бочну површ у тренутном прозору

en: Show or hide the statusbar in the current window
sr: Прикажите или сакријте траку стања у тренутном прозору

en: Show or hide the toolbar in the current window
sr: Прикажите или сакријте траку алата у тренутном прозору

en: Show save confirmation
sr: Приказује потврђивање приликом чувања

en: Show save confirmation if the files have changes.
sr: Приказује потврђивање приликом чувања ако датотеке имају измена.

en: Show spaces
sr: Приказ размака

en: Show tabs
sr: Приказ језичака

en: Show tabs with side pane
sr: Приказује језичке са бочном површи

en: Show the application's version
sr: Приказује издање програма

en: Show the first tab if there is only one tab
sr: Приказ првог језичка ако имамо само један језичак

en: Show the next page
sr: Прикажите следећу страницу

en: Show the previous page
sr: Прикажите претходну страницу

en: Side Pane is Visible
sr: Приказ бочне површи

en: Side _Pane
sr: Бочна _површ

en: Single line prompt
sr: Упит у једном реду

en: Single snippets file
sr: Једна датотека исечака

en: Single word the snippet is activated with after pressing Tab
sr: Једна реч на коју се покреће исечак након притиска на табулатор

en: Size
sr: Величина

en: Size (deprecated)
sr: Величина (превазиђено)

en: Small text style
sr: Изглед малог текста

en: Smart Home End
sr: Паметне типке „Почетак/Крај“

en: Snippets
sr: Исечци

en: Snippets Manager
sr: Управник исечцима

en: Snippets archive
sr: Архива исечака

en: Soft hyphen­
sr: Краткосилазни нагласак

en: Soft line break
sr: Меки прелом реда

en: Sort
sr: Поређај

en: Sort the current document or selection
sr: Поређајте текући документ или означени део

en: Sorted list of encodings used by pluma for automatically detecting the encoding of a file. "CURRENT" represents the current locale encoding. Only recognized encodings are used.
sr: Уређени списак кодних распореда које програм користи за самопрепознавање кодног распореда датотеке. „CURRENT“ означава текући кодни распоред локалитета. Користе се једино препознати кодни распореди.

en: Sorts a document or selected text.
sr: Поређајте документ или изабрани текст.

en: Sound
sr: Звук

en: Source
sr: Извор речи

en: South European
sr: јужноевропски

en: Space-separated archive list
sr: Списак архива раздвојен размаком

en: Spacer
sr: Размакник

en: Spacing between cells
sr: Размак међу пољима

en: Spacing within cells
sr: Размак у пољима

en: Span
sr: Распрострто

en: Specifies how the cursor moves when the HOME and END keys are pressed. Use "DISABLED" to always move at the start/end of the line, "AFTER" to move to the start/end of the line the first time the keys are pressed and to the start/end of the text ignoring whitespaces the second time the keys are pressed, "BEFORE" to move to the start/end of the text before moving to the start/end of the line and "ALWAYS" to always move to the start/end of the text instead of the start/end of the line.
sr: Одређује како се курсор помера када се притисну типке ПОЧЕТАК и КРАЈ. Користите „DISABLED“ за стално враћање на почетак/крај реда, „AFTER“ за померање на почетак/крај реда по првом притиску и на почетак/крај текста занемаријући размаке по другом притиску, „BEFORE“ за померање на почетак/крај текста пре померања на почетак/крај реда и „ALWAYS“ за померање на почетак/крај текста уместо на почетак/крај реда.

en: Specifies how to wrap long lines for printing. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
sr: Одређује начин прелома дугих редова за штампање. Користите „GTK_WRAP_NONE“ за искључивање прелома, „GTK_WRAP_WORD“ за прелом на крају речи, и „GTK_WRAP_CHAR“ за прелом између знакова. Обратите пажњу да су вредности осетљиве на велика или мала слова, па се уверите да их користите на исти начин као што су овде наведене.

en: Specifies how to wrap long lines in the editing area. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
sr: Одређује начин прелома дугих редова у области за уређивање. Користите „GTK_WRAP_NONE“ за искључивање прелома, „GTK_WRAP_WORD“ за прелом на крају речи, и „GTK_WRAP_CHAR“ за прелом између знакова. Обратите пажњу да су вредности осетљиве на велика или мала слова, па се уверите да их користите на исти начин као што су овде наведене.

en: Specifies the font to use for a document's body when printing documents.
sr: Одређује који ће словни лик бити коришћен за тело документа приликом штампања.

en: Specifies the font to use for line numbers when printing. This will only take effect if the "Print Line Numbers" option is non-zero.
sr: Одређује који ће словни лик бити коришћен за штампање бројева редова. Ово ће једино имати ефекта уколико опција „Штампање бројева редова“ није постављена на 0.

en: Specifies the font to use for page headers when printing a document. This will only take effect if the "Print Header" option is turned on.
sr: Одређује који ће словни лик бити коришћен за штампање заглавља странице. Ово ће једино имати ефекта ако је укључена опција „Штампање заглавља“.

en: Specifies the maximum number of recently opened files that will be displayed in the "Recent Files" submenu.
sr: Одређује највећи број скоро отворених датотека које ће бити приказане у подизборнику „Скоро отворене датотеке“.

en: Specifies the number of spaces that should be displayed instead of Tab characters.
sr: Одређује број размака који ће бити приказани уместо знака табулатора.

en: Specifies the position of the right margin.
sr: Одређује положај десне маргине.

en: Spell Checker
sr: Провера правописа

en: Square root
sr: Квадратни корен

en: Standby load message
sr: Порука за чекање при учитавању

en: Starting sequence number
sr: Почетни број низа

en: Starting sequence number (deprecated)
sr: Број за почетак низа (превазиђено)

en: Status Bar is Visible
sr: Приказ траке стања

en: Stopped.
sr: Заустављено.

en: Strike-through text
sr: Прецртани текст

en: Strike-through text (deprecated)
sr: Прецртани текст (превазиђено)

en: Strike-through text style
sr: Изглед прецртаног текста

en: Strike-through text style (deprecated)
sr: Стил прецртаног текста (превазиђено)

en: String you want to search for
sr: Ниска коју желите да потражите

en: Strong emphasis
sr: Снажно наглашавање

en: Style Scheme
sr: Поставке стила

en: Style for the toolbar buttons. Possible values are "PLUMA_TOOLBAR_SYSTEM" to use the system's default style, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS" to display icons only, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT" to display both icons and text, and "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ" to display prioritized text beside icons. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
sr: Изглед дугмића на траци алата. Могуће вредности су „PLUMA_TOOLBAR_SYSTEM“ за основни изглед са система, „PLUMA_TOOLBAR_ICONS“ за приказ само иконица, „PLUMA_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT“ за приказ и иконица и текста, и „PLUMA_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ“ за приказ наглашеног текста поред иконица. Обратите пажњу да су вредности осетљиве на велика и мала слова, па се уверите да их користите као што су овде наведене.

en: Style info
sr: Подаци о стилу

en: Subscript
sr: Индекс

en: Suggestions
sr: Предлози

en: Sun Microsystems
sr: Сан Микросистеми

en: Superscript
sr: Изложилац

en: Switch onto a file .c and .h
sr: Пребаците се на датотеку „.c“ и „.h“

en: Switch tabs with [ctrl] + [tab]
sr: Промена језичака са [ктрл] + [таб]

en: Symbol &gt;&gt;
sr: Симбол &gt;&gt;

en: Symbol &gt;=
sr: Симбол &gt;=

en: Symbol &lt;&lt;
sr: Симбол &lt;&lt;

en: Symbol &lt;=
sr: Симбол &lt;=

en: Symbol and
sr: Симбол and

en: Symbol const
sr: Симбол const

en: Symbol d-by-dt
sr: Симбол d-са-dt

en: Symbol d-by-dt-partial
sr: Симбол d-са-dt-парцијално

en: Symbol d2-by-dt2-partial
sr: Симбол d2-са-dt2-делимично

en: Symbol dagger
sr: Симбол бодеж

en: Symbol em-dash ---
sr: Симбол дуга црта ---

en: Symbol en-dash --
sr: Симбол црта --

en: Symbol equiv
sr: Симбол еквиваленција

en: Symbol infinity
sr: Симбол бесконачно

en: Symbol mathspace ,
sr: Симбол матразмак ,

en: Symbol mathspace .
sr: Симбол матразмак .

en: Symbol mathspace _
sr: Симбол матразмак _

en: Symbol mathspace __
sr: Симбол матразмак __

en: Symbol simeq
sr: Симбол слично

en: Symbol star
sr: Симбол звезда

en: Syntax Highlighting
sr: Истицање синтаксе

en: Tab Size
sr: Величина табулатора

en: Tab Stops
sr: Табулатори

en: Tab Width
sr: Ширина табулатора

en: Tab order position
sr: Положај поретка табулатора

en: Table
sr: Табела

en: Table body
sr: Тело табеле

en: Table caption
sr: Наслов табеле

en: Table column group properties
sr: Особине групе стубаца табеле

en: Table column properties
sr: Особине ступца табеле

en: Table data cell
sr: Поље табеле са подацима

en: Table footer
sr: Подножје табеле

en: Table header
sr: Заглавље табеле

en: Table header cell
sr: Поље заглавља табеле

en: Table row
sr: Ред табеле

en: Table summary
sr: Сажетак табеле

en: Tag list
sr: Списак елемената

en: Tags
sr: Ознаке

en: Target - Blank
sr: Одредиште — празно

en: Target - Parent
sr: Одредиште — садржалац

en: Target - Self
sr: Одредиште — исти

en: Target - Top
sr: Одредиште — главни

en: Target directory "%s" does not exist
sr: Циљни директоријум „%s“ не постоји

en: Target directory "%s" is not a valid directory
sr: Циљни директоријум „%s“ није исправан директоријум

en: Teletype or monospace text style
sr: Стил текста утврђене ширине

en: Text
sr: Текст

en: Text Editor
sr: Уређивач текста

en: Text Wrapping
sr: Прелом текста

en: Text color
sr: Боја текста

en: Text color (deprecated)
sr: Боја текста (превазиђено)

en: Text entered by user
sr: Текст који уноси корисник

en: Thai
sr: Тајландски

en: The ID of a GtkSourceView Style Scheme used to color the text.
sr: ИД поставке стила Прегледа Гтк извора који се користи за бојење текста.

en: The archive "%s" could not be created
sr: Не могу да направим архиву „%s“

en: The archive "%s" could not be extracted
sr: Не могу да распакујем архиву „%s“

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on file sizes. Please try saving a smaller file or saving it to a disk that does not have this limitation.
sr: Диск на који покушавате да сачувате датотеку ограничава одређену величину датотеке. Сачувајте мању датотеку или је сачувате на неки други диск који нема ово ограничење.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on length of the file names. Please use a shorter name.
sr: Диск на који покушавате да сачувате датотеку има ограничење на дужину назива датотека. Употребите краћи назив.

en: The document contains one or more characters that cannot be encoded using the specified character encoding.
sr: Документ садржи један или више знакова који не могу бити претворени коришћењем задатог кодног записа знакова.

en: The document is empty.
sr: Документ је празан.

en: The file "%s" cannot be moved to the trash.
sr: Датотека „%s“ не може бити премештена у смеће.

en: The file "%s" is read-only.
sr: Датотека „%s“ је само за читање.

en: The file %s changed on disk.
sr: Садржај датотеке „%s“ је измењен на диску.

en: The file %s has been modified since reading it.
sr: Датотека „%s“ је измењена након што сте је учитали.

en: The file browser root directory to use when loading the file browser plugin and onload/tree_view is TRUE.
sr: Корени директоријум прегледника датотека који ће бити коришћен приликом учитавања прикључка прегледника датотека и када је изабрано „onload/tree_view“.

en: The file browser virtual root directory to use when loading the file browser plugin when onload/tree_view is TRUE. The virtual root must always be below the actual root.
sr: Виртуелни корени директоријум прегледника датотека који ће бити коришћен приликом учитавања прикључка прегледника датотека и када је изабрано „onload/tree_view“. Виртуелни корени директоријум мора увек бити унутар стварног.

en: The file is too big.
sr: Датотека је превелика.

en: The file you opened has some invalid characters. If you continue editing this file you could make this document useless.
sr: Датотека коју сте отворили има неке неисправне знакове. Ако наставите да уређујете ову датотеку, можете да је оштетите.

en: The filter pattern to filter the file browser with. This filter works on top of the filter_mode.
sr: Образац пропусника за примену у прегледнику датотека. Овај пропусник ради по режиму из „filter_mode“.

en: The following error occurred while exporting: %s
sr: Дошло је до следеће грешке приликом извоза: %s

en: The following error occurred while importing: %s
sr: Дошло је до следеће грешке приликом увоза: %s

en: The following files could not be imported: %s
sr: Не могу да увезем следеће датотеке: %s

en: The location of the file cannot be accessed because it is not mounted.
sr: Не могу да приступим путањи датотеке јер није прикачена.

en: The location of the file cannot be mounted.
sr: Не могу да приступим путањи датотеке.

en: The new directory is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the directory visible
sr: Нови директоријум је одстрањен пропусником. Морате прилагодити подешавања пропуштања како бисте га учинили видљивим

en: The new file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
sr: Нова датотека је одстрањена пропусником. Морате прилагодити подешавања пропуштања како бисте је учинили видљивом

en: The number of followed links is limited and the actual file could not be found within this limit.
sr: Не могу да нађем тражену датотеку јер је број веза за праћење ограничен.

en: The pluma bottom-panel-active-page
sr: Радна-страница-доње-површи плуме

en: The pluma bottom-panel-size
sr: Величина-доње-површи плуме

en: The pluma filter-id
sr: Иб-филтера плуме

en: The pluma side-panel-active-page
sr: Радна-страница-бочне-површи плуме

en: The pluma side-panel-size
sr: Величина-бочне-површи плуме

en: The pluma window size
sr: Величина прозора плуме

en: The pluma window state
sr: Стање прозора плуме

en: The preview of a page in the document to be printed
sr: Прегледајте страницу документа коју желите да одштампате

en: The renamed file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
sr: Преименована датотека је одстрањена пропусником. Морате прилагодити подешавања пропуштања како бисте је учинили видљивом

en: The selected color scheme cannot be installed.
sr: Одабрана поставка боја не може бити постављена.

en: The selected files cannot be moved to the trash.
sr: Одабрана датотека не може бити премештена у смеће.

en: The total number of pages in the document
sr: Укупан број страна у документу

en: There are no snippets selected to be exported
sr: Нема изабраних исечака за извоз

en: There is %d document with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d documents with unsaved changes. Save changes before closing?
sr[0]: %d документ има несачуване измене. Да сачувам измене пре затварања?
sr[1]: %d документа имају несачуване измене. Да сачувам измене пре затварања?
sr[2]: %d докумената има несачуване измене. Да сачувам измене пре затварања?

en: There is a tab with errors | There are %d tabs with errors
sr[0]: Постоји %d језичак са грешкама
sr[1]: Постоје %d језичка са грешкама
sr[2]: Постоји %d језичака са грешкама

en: There is not enough disk space to save the file. Please free some disk space and try again.
sr: Нема довољно простора на диску да сачувате датотеку. Ослободите простор на диску и покушајте поново.

en: There was a problem opening the file %s.
sr: Дошло је до грешке при отварању датотеке „%s“.

en: There was an error displaying the help.
sr: Дошло је до грешке приказивања помоћи.

en: This accelerator is already bound to %s
sr: Ова пречица је већ свезана за „%s“

en: This file (%s) is already open in another pluma window.
sr: Ова датотека „%s“ је већ отворена у другом прозору.

en: This is not a valid Tab trigger. Triggers can either contain letters or a single (non-alphanumeric) character like: {, [, etc.
sr: Ово није исправан окидач табулатора. Окидачи могу да садрже слова или један (не-алфанумерички) знак као: {, [, итд.

en: This value determines what files get filtered from the file browser. Valid values are: none (filter nothing), hidden (filter hidden files), binary (filter binary files) and hidden_and_binary (filter both hidden and binary files).
sr: Ова вредност одређује које датотеке ће бити издвојене из прегледача датотека. Подржане вредности су: „none“ (без издвајања), „hidden“ (издвајаће скривене датотеке), „binary“ (издвајаће извршне датотеке) и „hidden-and-binar“ (издвајаће скривене и извршне датотеке).

en: Title
sr: Наслов

en: Toolbar Buttons Style
sr: Изглед траке алата дугмади

en: Toolbar is Visible
sr: Трака алата је видљива

en: Top margin in pixels
sr: Горња маргина у тачкицама

en: Turkish
sr: турски

en: Type a new accelerator
sr: Укуцајте нову пречицу

en: Type a new accelerator, or press Backspace to clear
sr: Укуцајте нову пречицу, или притисните повратницу да очистите

en: Type a new shortcut
sr: Укуцајте нову пречицу

en: Type a new shortcut, or press Backspace to clear
sr: Укуцајте нову пречицу, или притисните повратницу да очистите

en: Typeface bold
sr: Подебљани словни лик

en: Typeface italic
sr: Искошени словни лик

en: Typeface slanted
sr: Нагнути словни лик

en: Typeface type
sr: Врста словног лика

en: URL
sr: Адреса

en: Unable to find the object '%s' inside file %s.
sr: Не могу да пронађем предмет „%s“ унутар датотеке %s.

en: Unable to open UI file %s. Error: %s
sr: Не могу да отворим датотеку сучеља „%s“. Грешка: %s

en: Unbreakable text
sr: Непреломиви текст

en: Underlined text style
sr: Изглед подвученог текста

en: Undo the last action
sr: Опозовите последњу радњу

en: Unexpected error: %s
sr: Неочекивана грешка: %s

en: Unicode
sr: уникод

en: Unicode (UTF-8)
sr: Уникод (УТФ-8)

en: Unix/Linux
sr: Уникс/Линукс

en: Unknown
sr: Непознато

en: Unordered list
sr: Неуређени списак

en: Unsaved Document %d
sr: Несачуван документ „%d“

en: Untitled documents only
sr: Само документа без наслова

en: Up
sr: Горе

en: Use %s highlight mode
sr: Користи „%s“ режим истицања

en: Use Default Font
sr: Коришћење основног словног лика

en: Use Spaces
sr: Користи размаке

en: Use image map
sr: Користи мапу слике

en: Use system fixed width font
sr: Користи системски словни лик сталне ширине

en: Use the _selected format
sr: Користи изабрани _запис

en: User dictionary:
sr: Кориснички речник:

en: Value
sr: Вредност

en: Value interpretation
sr: Тумачење вредности

en: Variable or program argument
sr: Променљива или аргумент програма

en: Vertical cell alignment
sr: Усправно поравнање поља

en: Vertical space
sr: Усправни размак

en: Vertical space (deprecated)
sr: Усправни размак (превазиђено)

en: Vietnamese
sr: вијетнамски

en: View
sr: Преглед

en: View folder in file manager
sr: Прикажите фасциклу у прегледнику датотека

en: Visited link color
sr: Боја посећених веза

en: Visited link color (deprecated)
sr: Боја за посећене везе (превазиђено)

en: Western
sr: западни

en: When inserting date/time...
sr: Када се убацује датум/време...

en: Whether pluma should automatically save modified files after a time interval. You can set the time interval with the "Autosave Interval" option.
sr: Да ли ће плума сама да сачува измењену датотеку после одређеног временског интервала. Можете поставити временски интервал помоћу опције „Време периодичног чувања“.

en: Whether pluma should create backup copies for the files it saves. You can set the backup file extension with the "Backup Copy Extension" option.
sr: Да ли плума треба да прави резервне примерке за датотеке које чува. Можете поставити проширење датотеке резерве помоћу опције „Проширење резервног примерка“.

en: Whether pluma should display line numbers in the editing area.
sr: Да ли плума треба да прикаже бројеве редова у простору за уређивање текста.

en: Whether pluma should display the overview map for the document.
sr: Да ли плума треба да прикаже мапу прегледа за документ.

en: Whether pluma should display the right margin in the editing area.
sr: Да ли плума треба да прикаже десну маргину у простору за уређивање текста.

en: Whether pluma should enable automatic indentation.
sr: Да ли плума треба да омогући самостално увлачење.

en: Whether pluma should enable syntax highlighting.
sr: Да ли плума треба да омогући истицање синтаксе.

en: Whether pluma should highlight all the occurrences of the searched text.
sr: Да ли плума треба да истакне све појаве пронађеног текста.

en: Whether pluma should highlight the bracket matching the selected one.
sr: Да ли плума треба да истакне заграду која одговара изабраној.

en: Whether pluma should highlight the current line.
sr: Да ли плума треба да истиче текући ред.

en: Whether pluma should include a document header when printing documents.
sr: Да ли плума треба да укључи заглавље документа приликом штампања.

en: Whether pluma should insert spaces instead of tabs.
sr: Да ли плума треба да уметне размаке уместо табулатора.

en: Whether pluma should print syntax highlighting when printing documents.
sr: Да ли плума треба да истиче синтаксу приликом штампања докумената.

en: Whether pluma should restore the previous cursor position when a file is loaded.
sr: Да ли плума треба да поврати претходан положај курсора након учитавања датотеке.

en: Whether pluma should show newlines in the editor window.
sr: Да ли ће плума приказати нове редове у прозору уређивача.

en: Whether pluma should show not breaking spaces in the editor window: 'show-none' no showing; 'show-trailing' showing only trailing spaces; 'show-all' showing all spaces.
sr: Да ли ће плума приказати не прекидајуће размаке у прозору уређивача: „show-none“ – неће приказивати размаке; „show-trailing“ – приказаће само пратеће размаке; „show-all“ – приказаће све размаке.

en: Whether pluma should show spaces in the editor window: 'show-none' no showing; 'show-trailing' showing only trailing spaces; 'show-all' showing all spaces.
sr: Да ли ће плума приказати размаке у прозору уређивача: „show-none“ – неће приказивати размаке; „show-trailing“ – приказаће само пратеће размаке; „show-all“ – приказаће све размаке.

en: Whether pluma should show tabs in the editor window: 'show-none' no showing; 'show-trailing' showing only trailing spaces; 'show-all' showing all spaces.
sr: Да ли ће плума приказати језичке у прозору уређивача: „show-none“ – неће приказивати размаке; „show-trailing“ – приказаће само пратеће размаке; „show-all“ – приказаће све размаке.

en: Whether the bottom panel at the bottom of editing windows should be visible.
sr: Да ли доња површ на доњој страни прозора за уређивање текста треба да буде видљива.

en: Whether the document will get a background pattern painted.
sr: Да ли ће документ добити обојени шаблон позадине.

en: Whether the side pane at the left of editing windows should be visible.
sr: Да ли бочна површ на левој страни прозора за уређивање текста треба да буде видљива.

en: Whether the status bar at the bottom of editing windows should be visible.
sr: Да ли трака стања на дну прозора за уређивање текста треба да буде видљива.

en: Whether the toolbar should be visible in editing windows.
sr: Да ли трака алата треба да буде видљива.

en: Whether to use the system's default fixed width font for editing text instead of a font specific to pluma. If this option is turned off, then the font named in the "Editor Font" option will be used instead of the system font.
sr: Да ли ће бити коришћен основни словни лик система сталне ширине за приказ текста уместо словног лика наведеног у подешавањима плуме. Ако је ова опција искључена, словни лик наведен у опцији „Словни лик уређивача“ биће коришћен уместо словног лика система.

en: Width
sr: Ширина

en: Windows
sr: Прозори

en: Words
sr: Речи

en: Writable VFS schemes
sr: Могућности уписа на виртуалне системе датотека

en: XHTML 1.0 - Tags
sr: XHTML 1.0 — Ознаке

en: XSLT - Axes
sr: XSLT — Осе

en: XSLT - Elements
sr: XSLT — Елементи

en: XSLT - Functions
sr: XSLT — Функције

en: XUL - Tags
sr: XUL — Ознаке

en: You are trying to save the file on a read-only disk. Please check that you typed the location correctly and try again.
sr: Покушавате да сачувате датотеку на диску на којем упис није дозвољен. Проверите да ли сте путању укуцали исправно и покушајте поново.

en: You can also choose another character encoding and try again.
sr: Изаберите кодирање знакова из изборника и покушајте поново.

en: You do not have the permissions necessary to open the file.
sr: Немате потребне дозволе да отворите датотеку.

en: You do not have the permissions necessary to save the file. Please check that you typed the location correctly and try again.
sr: Немате неопходне дозволе да сачувате датотеку. Проверите да ли сте унели исправну путању и покушајте поново.

en: You must be inside a word to run this command
sr: Треба да будете унутар речи да покренете ову наредбу

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Pluma; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
sr: Требали сте да добијете примерак Гнуове опште јавне лиценце уз Плуму; ако нисте, пишите Задужбини слободног софтвера на следећу адресу: „Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA“

en: Zoom 1:1
sr: Увећај 1:1

en: Zoom the page in
sr: Увећајте страницу

en: Zoom the page out
sr: Умањите страницу

en: Zoom to fit the whole page
sr: Увећајте да испуни целу страницу

en: [FILE...]
sr: [ДАТОТЕКА...]

en: _About
sr: _О програму

en: _Add
sr: _Додај

en: _Add...
sr: _Додај...

en: _Always autocheck
sr: _Увек сам провери

en: _Applicability:
sr: _Примењивост:

en: _Autocheck Spelling
sr: _Сам провери писање

en: _Autosave files every
sr: _Сам сачувај датотеке сваких

en: _Body:
sr: Те_ло:

en: _Bottom Pane
sr: _Доња површ

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: _Cancel Logout
sr: _Откажи одјављивање

en: _Check Spelling...
sr: Провери пи_сање...

en: _Clear Highlight
sr: Уклони _истицање

en: _Close
sr: _Затвори

en: _Close All
sr: _Затвори све

en: _Close Preview
sr: _Затвори преглед штампе

en: _Configure Spell Checker plugin...
sr: _Подеси прикључак за проверу писања...

en: _Contents
sr: _Садржаји

en: _Copy
sr: _Умножи

en: _Delete
sr: _Избриши

en: _Description
sr: _Опис

en: _Display line numbers
sr: Прикажи бројеве ре_дова

en: _Document Statistics
sr: Статистика _документа

en: _Documents
sr: _Документи

en: _Drop targets:
sr: _Одбаци мете:

en: _Edit
sr: _Уреди

en: _Edit:
sr: _Уреди:

en: _Enable automatic indentation
sr: Укључи _самостално увлачење

en: _Encoding
sr: _Кодирање

en: _Error color:
sr: Боја _грешке:

en: _File
sr: _Датотека

en: _Filter
sr: _Издвој

en: _Find
sr: _Нађи

en: _Find...
sr: _Пронађи...

en: _Fullscreen
sr: _Цео екран

en: _Help
sr: По_моћ

en: _Highlight Mode
sr: _Режим истицања

en: _Ignore
sr: _Занемари

en: _Ignore All
sr: _Занемари све

en: _Ignore case
sr: _Занемари величину слова

en: _Incremental Search...
sr: _Повећавајућа претрага...

en: _Input:
sr: _Улаз:

en: _Insert
sr: _Уметни

en: _Invert Case
sr: _Обрни величину слова

en: _Leave Fullscreen
sr: _Напусти цео екран

en: _Line numbers:
sr: Бројеви _редова:

en: _Match Case
sr: Упореди _величину слова

en: _Match Filename
sr: _Упореди назив датотеке

en: _Match case
sr: _Упореди величину слова

en: _More...
sr: Да_ље...

en: _Move to New Window
sr: Премести у _нови прозор

en: _Move to Trash
sr: Премести у _смеће

en: _Never autocheck
sr: _Никада сам не проверавај

en: _New
sr: _Нова

en: _New Folder
sr: Нова _фасцикла

en: _Next Document
sr: _Наредни документ

en: _Next Location
sr: _Наредна путања

en: _Number every
sr: Испиши _број након

en: _OK
sr: У _реду

en: _Open
sr: _Отвори

en: _Open terminal here
sr: _Овде отвори терминал

en: _Open...
sr: _Отвори...

en: _Output:
sr: _Излаз:

en: _Parse escape sequences (e.g. 
    )
sr: _Обради низове промене (нпр. 
    )

en: _Parse escape sequences (e.g. \n)
sr: _Обради низове промене (нпр. „\n“)

en: _Paste
sr: У_баци

en: _Preview
sr: _Претпреглед

en: _Previous Document
sr: _Претходни документ

en: _Previous Location
sr: _Претходна путања

en: _Print...
sr: _Штампај...

en: _Prompt for a format
sr: У_питај за запис

en: _Quit
sr: _Изађи

en: _Redo
sr: _Понови

en: _Reload
sr: _Освежи

en: _Remember autocheck by document
sr: _Запамти самопроверу према документу

en: _Remove
sr: _Уклони

en: _Rename
sr: _Преименуј

en: _Replace
sr: _Замени

en: _Replace...
sr: Зам_ени...

en: _Restore Default Fonts
sr: Пов_рати основне словне ликове

en: _Retry
sr: _Пробај поново

en: _Reverse order
sr: О_брни редослед

en: _Revert
sr: _Врати

en: _Save
sr: _Сачувај

en: _Save All
sr: _Сачувај све

en: _Save:
sr: _Сачувај:

en: _Search
sr: _Потражи

en: _Search for:
sr: _Потражи:

en: _Set root to active document
sr: _Постави корен на текући документ

en: _Shortcut Key:
sr: _Тастер пречице:

en: _Snippets:
sr: _Исечци:

en: _Sort
sr: _Поређај

en: _Spelling Suggestions...
sr: Предлози провере пи_сања...

en: _Statusbar
sr: Трака _стања

en: _Suggestions:
sr: Предло_зи:

en: _Tab trigger:
sr: _Окидач језичка:

en: _Tab width:
sr: Ширина _табулатора:

en: _Title Case
sr: Величина слова _наслова

en: _Toolbar
sr: Трака _алата

en: _Tools
sr: _Алати

en: _Tools:
sr: _Алати:

en: _Undo
sr: Опо_зови

en: _Update
sr: _Освежи

en: _Use custom format
sr: Кори_сти произвољан запис

en: _Use the system fixed width font (%s)
sr: _Користи словни лик система сталне ширине (%s)

en: _View
sr: _Преглед

en: _View Folder
sr: _Прикажи фасциклу

en: _Wrap Around
sr: Преламај _около

en: _Wrap around
sr: Преламај _около

en: _minutes
sr: _минута

en: action
sr: радња

en: ancestor
sr: предак

en: ancestor-or-self
sr: предак-или-исти

en: apply-imports
sr: примени-уносе

en: apply-templates
sr: примени-шаблоне

en: arrowscrollbox
sr: кућица стрелице премака

en: attribute
sr: атрибут

en: attribute-set
sr: скуп-атрибута

[ctx: auto-detected]
en: [ 'UTF-8', 'GBK', 'CURRENT', 'ISO-8859-15', 'UTF-16' ]
sr: [„UTF-8“, „GBK“, „CURRENT“, „ISO-8859-15“, „UTF-16“]

en: bbox
sr: б-кутија

en: binding
sr: увезивање

en: bindings
sr: увезивања

en: boolean
sr: логичка вредност

en: bottom-panel-active-page
sr: радна-страница-доње-површи

en: bottom-panel-size
sr: величина-доње-површи

en: box
sr: кутија

en: broadcaster
sr: емитовање

en: broadcasterset
sr: скуп емитовања

en: browser
sr: прегледач

en: button
sr: дугме

en: call-template
sr: шаблон-позива

en: caption
sr: натпис

en: ceiling
sr: заокружи на горе

en: checkbox
sr: кућица за избор

en: child
sr: садржани

en: choose
sr: изабери

en: colorpicker
sr: бирач боја

en: column
sr: колона

en: columns
sr: колоне

en: command
sr: наредба

en: commandset
sr: скуп наредби

en: comment
sr: напомена

en: concat
sr: надовежи

en: conditions
sr: услови

en: contains
sr: садржи

en: content
sr: садржај

en: copy
sr: умножи

en: copy-of
sr: умножавање

en: count
sr: преброј

en: current
sr: струја

en: decimal-format
sr: децимални-запис

en: deck
sr: шпил

en: descendant
sr: наследник

en: descendant-or-self
sr: наследник-или-исти

en: description
sr: опис

en: dialog
sr: прозорче

en: dialogheader
sr: поглавље прозорчета

en: directory
sr: фасцикла

en: document
sr: документ

en: editor
sr: уређивач

[ctx: editor-font]
en: 'Monospace 12'
sr: „Утврђене ширине 12“

en: element
sr: елемент

en: element-available
sr: елемент-доступан

en: fallback
sr: одступница

en: false
sr: нетачно

en: file
sr: датотека

en: filter-id
sr: иб-филтера

en: floor
sr: заокружи на доле

en: following
sr: наредни

en: following-sibling
sr: наредни-слични

en: for-each
sr: за-сваки

en: format-number
sr: број записа

en: function-available
sr: доступна функција

en: generate-id
sr: створи-иб

en: grid
sr: мрежа

en: grippy
sr: ухвативо

en: groupbox
sr: група

en: hbox
sr: х-box

en: id
sr: иб

en: if
sr: ако

en: iframe
sr: и-оквир

en: import
sr: увези

en: include
sr: укључи

en: key
sr: тастер

en: keyset
sr: подешавка тастера

en: label
sr: натпис

en: lang
sr: језик

[ctx: language]
en: Default
sr: Основно

[ctx: language]
en: Unknown (%s)
sr: Непознат (%s)

en: last
sr: последње

en: lines
sr: реда

en: listbox
sr: списак

en: listcell
sr: поље списка

en: listcol
sr: колона списка

en: listcols
sr: колоне списка

en: listhead
sr: глава списка

en: listheader
sr: поглавље списка

en: listitem
sr: ставка списка

en: local-name
sr: локални-назив

en: member
sr: члан

en: menu
sr: изборник

en: menubar
sr: трака изборника

en: menuitem
sr: ставка изборника

en: menulist
sr: списак изборника

en: menupopup
sr: облачић изборника

en: menuseparator
sr: разделник изборника

en: message
sr: порука

en: name
sr: назив

en: namespace
sr: простор имена

en: namespace-alias
sr: алиас простора назива

en: namespace-uri
sr: адреса простора назива

en: node
sr: чвор

en: normalize-space
sr: простор нормализације

en: not
sr: не

en: number
sr: број

en: observes
sr: посматрање

en: of
sr: од

en: otherwise
sr: другачије

en: output
sr: излаз

en: overlay
sr: преклапање

en: page
sr: страница

en: param
sr: парам

en: parent
sr: надређени

en: pluma cannot find the file. Perhaps it has recently been deleted.
sr: Не могу да пронађем датотеку. Можда је недавно обрисана.

en: pluma cannot handle %s locations in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
sr: Не могу да радим са „%s“ путањама у режиму уписа. Проверите да ли сте унели исправну путању и покушајте поново.

en: pluma cannot handle %s locations.
sr: Не могу да рукујем „%s“ путањама.

en: pluma cannot handle this location in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
sr: Не могу да радим са овим путањама у режиму уписа. Проверите да ли сте унели исправну путању и покушајте поново.

en: pluma cannot handle this location.
sr: Не могу да рукујем овом путањом.

en: pluma could not back up the old copy of the file before saving the new one. You can ignore this warning and save the file anyway, but if an error occurs while saving, you could lose the old copy of the file. Save anyway?
sr: Не могу да направим резерву старог документа пре чувања новог. Можете занемарити ово упозорење и сачувати нови документ и поред тога, али уколико дође до грешке приликом чувања, можете да изгубите стари примерак документа. Да ипак сачувам документ?

en: pluma has not been able to detect the character encoding.
sr: Не могу да препознам кодирање знакова.

en: pluma opened this instance of the file in a non-editable way. Do you want to edit it anyway?
sr: Програм је отворио овај примерак документа тако да мењање садржаја није могуће. Да ли и поред тога желите да мењате садржај?

en: popup
sr: искачуће

en: popupset
sr: подешавање искакања

en: position
sr: положај

en: preceding
sr: претходни

en: preceding-sibling
sr: претходни-слични

en: preference
sr: поставка

en: preferences
sr: поставке

en: prefpane
sr: површ поставке

en: prefwindow
sr: прозор поставке

en: preserve-space
sr: сачувај-размак

[ctx: print-font-body-pango]
en: 'Monospace 9'
sr: „Утврђене ширине 9“

[ctx: print-font-header-pango]
en: 'Sans 11'
sr: „Санс 11“

[ctx: print-font-numbers-pango]
en: 'Sans 8'
sr: „Санс 8“

en: processing-instruction
sr: инструкција претпроцесора

en: progressmeter
sr: мерач напретка

en: radio
sr: радио

en: radiogroup
sr: радио група

en: resizer
sr: мењач величине

en: richlistbox
sr: поље богатог списка

en: richlistitem
sr: ставка богатог списка

en: round
sr: округло

en: row
sr: ред

en: rows
sr: реда

en: rule
sr: правило

en: script
sr: скрипта

en: scrollbar
sr: трака клизача

en: scrollbox
sr: поље клизача

en: scrollcorner
sr: угао премака

en: self
sr: исти

en: separator
sr: раздвајач

[ctx: shown-in-menu]
en: [ 'ISO-8859-15' ]
sr: [ „ИСО-8859-15“ ]

en: side-panel-active-page
sr: радна-страница-бочне-површи

en: side-panel-size
sr: величина-бочне-површи

en: size
sr: величина

en: sort
sr: поређај

en: spacer
sr: размакник

en: splitter
sr: разделник

en: stack
sr: спремник

en: starts-with
sr: почињу-са

en: state
sr: стање

en: statusbar
sr: трака стања

en: statusbarpanel
sr: панел траке стања

en: string
sr: ниска

en: string-length
sr: дужина ниске

en: stringbundle
sr: скуп никсе

en: stringbundleset
sr: подешавање скупа никсе

en: strip-space
sr: простор траке

en: stylesheet
sr: стилски лист

en: substring
sr: подниска

en: substring-after
sr: подниска-после

en: substring-before
sr: подниска-пре

en: sum
sr: сума

en: system-property
sr: својства система

en: tab
sr: језичак

en: tabbox
sr: поље језичака

en: tabbrowser
sr: разгледач језичака

en: tabpanel
sr: панел језичака

en: tabpanels
sr: панели језичака

en: tabs
sr: језичци

en: template
sr: шаблон

en: text
sr: текст

en: text;editor;MATE;tabs;highlighting;code;multiple;files;pluggable;
sr: текс;уређивач;Мејт;језичци;листови;истицање;код;више;датотеке;прикључци;

en: textbox
sr: поље текста

en: textnode
sr: чвор текста

en: titlebar
sr: насловна трака

en: toolbar
sr: трака алата

en: toolbarbutton
sr: дугме траке алата

en: toolbargrippy
sr: ухватива трака алата

en: toolbaritem
sr: ставка траке алата

en: toolbarpalette
sr: палета траке алата

en: toolbarseparator
sr: раздвајач траке алата

en: toolbarset
sr: скуп траке алата

en: toolbarspacer
sr: размак траке алата

en: toolbarspring
sr: опруга траке алата

en: toolbox
sr: алатница

en: tooltip
sr: облачић

en: translate
sr: преведи

en: tree
sr: стабло

en: treecell
sr: ћелија стабла

en: treechildren
sr: пород стабла

en: treecol
sr: колона стабла

en: treecols
sr: колоне стабла

en: treeitem
sr: ставка стабла

en: treerow
sr: ред стабла

en: treeseparator
sr: разделник стабла

en: triple
sr: троструко

en: true
sr: тачно

en: unparsed-entity-uri
sr: необрађена адреса ентитета

en: value-of
sr: вредност

en: variable
sr: променљива

en: vbox
sr: в-кутија

en: when
sr: када

en: window
sr: прозор

en: window1
sr: Прозор1

en: with-param
sr: са-парам

en: wizard
sr: чаробњак

en: wizardpage
sr: страница чаробњака

en: word
sr: реч
