Xfce4-power-manager - en to sr translation catalogue (209 entries)

en: %i hour | %i hours
sr[0]: %i сат
sr[1]: %i сата
sr[2]: %i сати

en: %i minute | %i minutes
sr[0]: %i минут
sr[1]: %i минута
sr[2]: %i минута

en: %s (%i%%)
    %s until fully charged
sr: %s (%i%%)
    %s до потпуне попуне

en: %s (%i%%)
    Estimated time left is %s
sr: %s (%i%%)
    Предвиђено преостало време је %s

en: %s is currently inhibiting power management
sr: %s тренутно онемогућава управљање напајањем

en: <b>%s %s</b>
    %0.0f%% - %s remaining
sr: <b>%s %s</b>
    %0.0f%% - %s преостаје

en: <b>%s %s</b>
    %0.0f%% - %s until full
sr: <b>%s %s</b>
    %0.0f%% - %s до попуне

en: <b>%s %s</b>
    %s
sr: <b>%s %s</b>	
    %s

en: <b>%s %s</b>
    Current charge: %0.0f%%
sr: <b>%s %s</b>
    Тренутна попуна: %0.0f%%

en: <b>%s %s</b>
    Fully charged
sr: <b>%s %s</b>
    Напуњено

en: <b>%s %s</b>
    Fully charged - %s remaining
sr: <b>%s %s</b>
    Напуњено - %s преостаје

en: <b>%s %s</b>
    Unknown state
sr: <b>%s %s</b>	
    Стање није одређено

en: <b>%s %s</b>
    Waiting to charge (%0.0f%%)
sr: <b>%s %s</b>	
    Очекивање попуњења (%0.0f%%)

en: <b>%s %s</b>
    Waiting to discharge (%0.0f%%)
sr: <b>%s %s</b>	
    Очекивање отпражњења (%0.0f%%)

en: <b>%s %s</b>
    is empty
sr: <b>%s %s</b>	
    је празна

en: <b>Appearance</b>
sr: <b>Изглед</b>

en: <b>Brightness reduction</b>
sr: <b>Смањивање осветљења</b>

en: <b>Buttons</b>
sr: <b>Дугмад</b>

en: <b>Critical power</b>
sr: <b>Ниско напајање</b>

en: <b>Display brightness</b>
sr: <b>Осветљење заслона</b>

en: <b>Display power management</b>
sr: <b>Управник напајања приказа</b>

en: <b>Laptop Lid</b>
sr: <b>Поклопац преклопног рачунара</b>

en: <b>Power profile</b>
sr: <b>Пресек напајања</b>

en: <b>Security</b>
sr: <b>Безбедност</b>

en: <b>System power saving</b>
sr: <b>Штедња напајања</b>

en: An application is currently disabling the automatic sleep. Doing this action now may damage the working state of this application.
    Are you sure you want to hibernate the system?
sr: Програм тренутно онемогућава самостално успављивање. Применом ове радње се може оштетити радно стање програма.
    Да ли сте сигурни да желите да замрзнете систем?

en: Another power manager is already running
sr: Неки други управник напајања је у погону

en: Ask
sr: Питај

en: Authentication is required to modify the laptop display brightness
sr: Потребна је лозинка ради измене осветљења лаптопа

en: Authentication is required to place the system in suspend or hibernate mode
sr: Потребна је лозинка ради смештања система у обуставу или замрзавање

en: Authorized to hibernate
sr: Овлашћен за замрзавање

en: Authorized to hybrid sleep
sr: Овлашћен за укрштено спавање

en: Authorized to shutdown
sr: Овлашћен за искључивање

en: Authorized to suspend
sr: Овлашћен за обуставу

en: Battery
sr: Батерија

en: Brightness step count:
sr: Вредност постепеног осветљавања:

en: Brightness: %.0f percent
sr: Осветљење: %.0f постотка

en: Built with GTK+ %d.%d.%d, linked with GTK+ %d.%d.%d.
sr: Изграђено је уз помоћ ГТК+ %d.%d.%d, са везом на ГТК+ %d.%d.%d.

en: Can hibernate
sr: Може у замрзнутост

en: Can hybrid sleep
sr: Немогуће је укрштено спавање

en: Can suspend
sr: Може у обуставу

en: Cancel
sr: Откажи

en: Cause xfce4-power-manager-settings to quit
sr: Нека се поставке управника напајања иксфце-а затворе

en: Check your power manager installation
sr: Проверите уградњу управника напајања

en: Computer
sr: Рачунар

en: Critical battery power level:
sr: Низак ступањ попуњености батерије:

en: Current charge
sr: Тренутна попуна

en: Daemonize
sr: Преведи у домара

en: Device
sr: Уређај

en: Devices
sr: Уређаји

en: Display
sr: Приказ

en: Display a specific device by UpDevice object path
sr: Приказуј одређени уређај по путањи предмета UpDevice

en: Display battery levels for attached devices
sr: Приказуј ступањ попуњености батерије прикачених уређаја

en: Display the battery levels of your devices and control the brightness of your display
sr: Приказује ступањ попуне батерије уређаја и управља осветљењем заслона

en: Display version information
sr: Прикажи податке о издању

en: Do nothing
sr: Не ради ништа

en: Dump all information
sr: Истреса све податке

en: Enable debugging
sr: Омогући уклањање грешака

en: Energy empty
sr: Празна је

en: Energy rate
sr: Стопа попуне

en: Exponential
sr: Експоненцијално

en: Failed to connect to power manager
sr: Нисам успео да се повежем са управником напајања

en: Failed to load power manager configuration
sr: Нисам успео да учитам поставке управника напајања

en: Failed to parse arguments: %s
sr: Нисам успео да расчланим аргумент: %s

en: False
sr: Нетачно

en: Fully charged
sr: Потпуно напуњена

en: Fully charged (design)
sr: Потпуно напуњена (обликовање)

en: General
sr: Опште

en: Handle display brightness _keys
sr: Дугмад_ за управљање осветљењем приказа

en: Has LID
sr: Има преклопни заслон

en: Has battery
sr: Има батерију

en: Has battery button
sr: Има дугме батерије

en: Has brightness panel
sr: Има плочу осветљења

en: Has hibernate button
sr: Има дугме замрзавања

en: Has power button
sr: Има дугме напајања

en: Has sleep button
sr: Има дугме успављивања

en: Hibernate
sr: Замрзни

en: Hibernate and suspend operations not permitted
sr: Радње спавања и замрзавања нису подржане

en: Hibernate and suspend operations not supported
sr: Радње спавања и замрзавања нису подржане

en: Hibernate not supported
sr: Успављивање није подржано

en: Hibernate operation not permitted
sr: Радња замрзавања није дозвољена

en: Hibernate operation not supported
sr: Радња замрзавања није подржана

en: Hibernate the system
sr: Замрзни систем

en: Hybrid Sleep
sr: Укрштено успављивање

en: Hybrid sleep not supported
sr: Укрштено спавање није подржано

en: Hybrid sleep operation not permitted
sr: Поступак укрштеног спавања није дозвољен

en: Hybrid sleep operation not supported
sr: Поступак укрштеног спавања није подржан

en: Hybrid sleep the system
sr: Укрштено успавај склоп

en: In addition, Xfce power manager provides a set of freedesktop-compliant DBus interfaces to inform other applications about current power level so that they can adjust their power consumption, and it provides the inhibit interface which allows applications to prevent automatic sleep actions via the power manager; as an example, the operating system’s package manager should make use of this interface while it is performing update operations.
sr: Управник напајања ИксФЦЕ-а има додатке сагласне са сучељима Д-сабирнице ради обавештавања других програма о тренутном ступњу напајања да би они смањили своју потрошњу, и омогућава сучеље које другим програмима омогућава да спрече радње самосталног успављивања преко управника напајања; на пример, управник пакета система би требао да користи ово сучеље при извршавању радњи надградње.

en: Invalid arguments
sr: Неисправни аргументи

en: Invalid cookie
sr: Неважећи колачић

en: Keyboard
sr: Тастатура

en: Keyboard Brightness: %.0f percent
sr: Осветљење тастатуре је %.0f посто

en: Lead acid
sr: Оловна киселина

en: Let the power manager handle display power management (DPMS) instead of the display server
sr: Нека управник напајања управља напајањем приказа (ДПМС) уместо служитељем приказа

en: Line power
sr: Мрежно напајање

en: Lithium ion
sr: Литијум јонска

en: Lithium iron phosphate
sr: Литијум-гвожђе-фосфатна

en: Lithium polymer
sr: Литијум полимерна

en: Lock screen
sr: Закључај заслон

en: Lock screen when system is going to sleep
sr: Закључај заслон када се систем успава

en: Make sure you set a sufficiently high value here, otherwise the system will trigger its own action before xfce4-power-manager, without being able to prevent it or know exactly when it will do so. The action triggered by the system in this case will be: %s.
sr: Проверите да ли имате довољно високу вредност овде, иначе ће склоп окинути своје дејство пре управника напајања иксфцеа, без могућности да предупреди или да зна тачно када ће се десити. Дејство окинуто склопом у овом случају ће бити: %s.

en: Manage and reduce power consumption of computer and devices
sr: Управља и смањује потрошњу снаге рачунара и уређаја

en: Model
sr: Модел

en: Modify the laptop display brightness
sr: Измени осветљење заслона лаптопа

en: Monitor
sr: Заслон

en: Mouse
sr: Миш

en: Never
sr: Никад

en: Nickel cadmium
sr: Никал-кадмијумска

en: Nickel metal hydride
sr: Никал-метал-хидридна

en: None
sr: Ништа

en: None of the screen lock tools ran successfully, the screen will not be locked.
sr: Ни један од алата за закључавање заслона није успешно покренут, па заслон неће бити закључан.

en: None of the screen lock tools ran successfully, the screen will not be locked.
    Do you still want to continue to suspend the system?
sr: Ни један прибор за закључавање заслона се не извршава успешно, заслон се неће закључати.
    Да ли и даље желите да обуставите систем?

en: Not plugged in
sr: Није утакнуто

en: Nothing
sr: Ништа

en: Notify
sr: Обавести

en: Number of brightness steps available using keys
sr: Вредност постепеног осветљавања користећи дугмад

en: On battery
sr: На батерији

en: On critical battery power:
sr: Када је напајање батеријом ниско:

en: On inactivity reduce to
sr: При мировању смањи на

en: One minute
sr: Један минут

en: PDA
sr: ПДА

en: Percentage
sr: Постотак

en: Percentage and remaining time
sr: Постотак и преостало време

en: Permission denied
sr: Дозвола је одбијена

en: Phone
sr: Телефон

en: Plugged in
sr: Утакнут

en: Power Manager
sr: Управник напајања

en: Power Manager Plugin
sr: Прикључак управника напајања

en: Power Manager Plugin Settings
sr: Поставке прикључка управника напајања

en: Power management for the Xfce desktop
sr: Управник напајања за ИксФЦЕ-ово радно окружење

en: PowerSupply
sr: Извор напајања

en: Presentation _mode
sr: Начин рада _излагање

en: Put to sleep after
sr: Успавај након

en: Quit any running xfce power manager
sr: Искључи било којег покренутог управника напајања ИксФЦЕ-а

en: Reduce after
sr: Смањи након

en: Remaining time
sr: Преостало време

en: Restart the running instance of Xfce power manager
sr: Поново покрени све текуће примерке управника напајањаИксФЦЕ-а

en: SOCKET ID
sr: ЛБ УТИЧНИЦЕ

en: Screenshot of the Xfce Power Manager User Interface
sr: Слика заслона корисничког сучеља управника напајања ИксФЦЕ-а

en: Serial
sr: Број производа

en: Settings for the Xfce Power Manager
sr: Поставке управника напајања за Иксфце4

en: Settings manager socket
sr: Управник подешавања утичнице

en: Show 'Presentation mode' indicator:
sr: Приказуј указивач „Начин рада излагања“:

en: Show label:
sr: Приказуј натпис:

en: Show the configuration dialog
sr: Прикажи прозорче подешавања

en: Shutdown
sr: Искључи

en: Shutdown the system
sr: Искључи систем

en: Status notifications
sr: Обавештења о стању

en: Suspend
sr: Обустави

en: Suspend not supported
sr: Обустава није подржана

en: Suspend operation not permitted
sr: Радња обуставе није дозвољена

en: Suspend operation not supported
sr: Радња обуставе није подржана

en: Suspend or hibernate the system
sr: Обустави или замрзни систем

en: Suspend the system
sr: Обустави систем

en: Switch off after
sr: Укључи након

en: Switch off display
sr: Искључи заслон

en: System
sr: Систем

en: System is running on %s power
sr: Систем ради на %s снаге

en: System is running on low power
sr: Систем ради са напајањем на истеку

en: System is running on low power. Save your work to avoid losing data
sr: Систем ради са напајањем на истеку. Сачувајте свој рад да би избегли губитак података

en: System sleep mode:
sr: Начин рада спавања система:

en: System tray icon
sr: Сличица обавештајне области

en: Tablet
sr: Таблица

en: Technology
sr: Технологија

en: These actions only take place if no external display is connected
sr: Ова дејства се примењују уколико није прикључен спољњи заслон

en: This is %s version %s, running on Xfce %s.
sr: Ово је %s издања %s , у погону на ИксФЦЕ-у %s.

en: True
sr: Тачно

en: Type
sr: Врста

en: Unable to get connection to the message bus session
sr: Нисам успео да добавим везу до седнице сабирнице порука

en: Uninterruptible Power Supply
sr: Непрекидан извор напајања

en: Unknown
sr: Непознато

en: Unknown time
sr: Непознато време

en: UpDevice object path
sr: Путања предмета UpDevice

en: Vendor
sr: Испоручилац

en: Version information
sr: Подаци о издању

en: Voltage
sr: Напон

en: When all the power sources of the computer reach this charge level
sr: Када сви извори напајања рачунара достигну овај ступањ пуњења

en: When battery button is pressed:
sr: Када је дугме батерије притиснуто:

en: When hibernate button is pressed:
sr: Када је дугме за замрзавање притиснуто:

en: When inactive for
sr: Када мирује више од

en: When laptop lid is closed:
sr: Када се затвори поклопац преклопног рачунара:

en: When power button is pressed:
sr: Када је дугме за укључивање притиснуто:

en: When sleep button is pressed:
sr: Када је дугме за спавање притиснуто:

en: When the screensaver is activated
sr: Када је покренут чувар приказа

en: When the screensaver is deactivated
sr: Када је онемогућен чувар приказа

en: With policykit support
sr: Са подршком безбедносног скупа

en: Without policykit support
sr: Без подршке безбедносног скупа

en: Xfce Power Manager
sr: Управник напајања Искфце-а 4

en: Xfce power manager
sr: Управник напајања ИксФЦЕ-а

en: Xfce power manager also provides a plugin for the Xfce and LXDE panels to control LCD brightness levels and to monitor battery and device charge levels.
sr: Управник напајања Иксфце-а такође има прикључак за полице Иксфце-а и Ликсде-а за управљање ступњем осветљења и надзором батерије и пуњења.

en: Xfce power manager is already running
sr: ИксФЦЕ-ов  управник напајања је већ у употреби

en: Xfce power manager is not running
sr: ИксФЦЕ-ов управник напајања није покренут

en: Xfce power manager manages the power sources on the computer and the devices that can be controlled to reduce their power consumption (such as LCD brightness level, monitor sleep, CPU frequency scaling).
sr: Управник напајања Иксфце-а управља потрошачима на рачунару и уређајима којима може да се управља ради штедње (као што су ступањ осветљења ЛЦД-а, успављивање заслона, подешавање учесталости процесора).

en: Xfce4 Power Manager is not running, do you want to launch it now?
sr: Управник напајања за Иксфце4 није покренут, да ли желите да га покренете сада?

en: Your %s charge level is low
    Estimated time left %s
sr: Пуњење %s је ниско
    процењено преостало време је %s

en: Your %s is charging
sr: %s се пуни

en: Your %s is discharging
sr: %s се празни

en: Your %s is empty
sr: %s је празна

en: Your %s is fully charged
sr: %s је потпуно напуњена

en: _Close
sr: _Затвори

en: _Help
sr: _Помоћ

en: _Screensaver Management
sr: Управљање _чуварем заслона

en: _Settings...
sr: _Поставке...

en: hour | hours
sr[0]: сат
sr[1]: сата
sr[2]: сати

en: minute | minutes
sr[0]: минут
sr[1]: минута
sr[2]: минута

en: minutes
sr: минута

en: seconds
sr: секунди

en: settings;preferences;buttons;sleep;hibernate;battery;suspend;shutdown;brightness;laptop lid;lock screen;plugged in;saving;critical;
sr: поставке;подешавања;дугмад;спавање;замрзавање;батерија;обустави;искључи;светлина;поклопац лаптопа;закључавање екрана;прикључено;чување;критично;
