Audacious Plugins - en to tr translation catalogue (869 entries)

en:   (invalid UTF-8)
tr:   (geçersiz UTF-8)

en: %a: Artist
    %b: Album
    %c: Number of channels
    %f: File name (full path)
    %F: Frequency (Hertz)
    %l: Length (milliseconds)
    %n or %s: Formatted title (see playlist settings)
    %p: Currently playing (1 or 0)
    %r: Rate (bits per second)
    %t: Playlist position
    %T: Title (unformatted)
tr: %a: Sanatçı
    %b: Albüm
    %c: Kanalların Sayısı
    %f: Dosya adı (tam yol)
    %F: Frekans (Hertz)
    %l: Uzunluk (milisaniye)
    %n or %s: Biçimlendirilmiş başlık (çalma listesi ayarlarına bakın)
    %p: Şu anda çalan (1 veya 0)
    %r: Oran (Saniye başına bit)
    %t: Çalma listesi konumu
    %T: Başlık (biçimlendirilmemiş)

en: %d channel | %d channels
tr[0]: %d kanal
tr[1]: %d kanallar

en: %d of %d result shown | %d of %d results shown
tr[0]: %d sonucun %di gösteriliyor
tr[1]: %d sonuçların %d'si gösteriliyor

en: %d result | %d results
tr[0]: %d sonuç
tr[1]: %d sonuçlar

en: %d song | %d songs
tr[0]: %d şarkı
tr[1]: %d şarkılar

en: %s (%d of %d)
tr: %s (%d 'den %d 'si)

en: %s Settings
tr: %s Ayarlar

en: (no description)
tr: (açıklama yok)

en: (none)
tr: (hiçbiri)

en: * no comments available in this MIDI file *
tr: * bu midi dosyasında yorum bulunamadı *

en: * no lyrics available in this MIDI file *
tr: * bu midi dosyasında şarkı sözü bulunamadı *

en: 2SF Decoder
tr: 2SF Çözücü

en: <b>Action:</b>
tr: <b>Eylem:</b>

en: <b>Advanced</b>
tr: <b>Gelişmiş</b>

en: <b>Analyzer</b>
tr: <b>Çözümleyici</b>

en: <b>Bass Boost</b>
tr: <b>Bas Kuvvetlendirme</b>

en: <b>Channel Mixer</b>
tr: <b>Kanal Değiştirici</b>

en: <b>Channels</b>
tr: <b>Kanallar</b>

en: <b>Color</b>
tr: <b>Renk</b>

en: <b>Commands</b>
tr: <b>Komutlar</b>

en: <b>Compression</b>
tr: <b>Sıkıştırma</b>

en: <b>Connection</b>
tr: <b>Bağlantı</b>

en: <b>Conversion</b>
tr: <b>Çeviri</b>

en: <b>Crossfade</b>
tr: <b>Çapraz Geçiş</b>

en: <b>Crystalizer</b>
tr: <b>Billurlaştırıcı</b>

en: <b>Delete Method</b>
tr: <b>Silme Yöntemi</b>

en: <b>Device</b>
tr: <b>Aygıt</b>

en: <b>Echo</b>
tr: <b>Yankı</b>

en: <b>Emulation</b>
tr: <b>Öykünme</b>

en: <b>Fonts</b>
tr: <b>Yazıtipleri</b>

en: <b>Frame Headers</b>
tr: <b>Çerçeve Başlıkları</b>

en: <b>ID3 Tags</b>
tr: <b>ID3 Etiketleri</b>

en: <b>Internet Sources</b>
tr: <b>Internet Kaynakları</b>

en: <b>Key Binding:</b>
tr: <b>Anahtar Bağlama:</b>

en: <b>Local Storage</b>
tr: <b>Yerel Depolama</b>

en: <b>Metadata</b>
tr: <b>Parça Bilgisi</b>

en: <b>Miscellaneous</b>
tr: <b>Karışık</b>

en: <b>Mouse Scroll Action</b>
tr: <b>Mouse kaydırma hareketi</b>

en: <b>Note</b>
tr: <b>Not</b>

en: <b>OpenPSF Configuration</b>
tr: <b>OpenPSF Yapılandırması</b>

en: <b>Other Settings</b>
tr: <b>Diğer Ayarlar</b>

en: <b>Output</b>
tr: <b>Çıktı</b>

en: <b>Pitch</b>
tr: <b>Saha</b>

en: <b>Playback time</b>
tr: <b>Çalma süresi</b>

en: <b>Playback</b>
tr: <b>Oynatma</b>

en: <b>Playlist Columns</b>
tr: <b>Çalma Listesi Sütunları</b>

en: <b>Playlist Tabs</b>
tr: <b>Çalma Listesi Sekmeleri</b>

en: <b>Preamp</b>
tr: <b>Ön güçlendirme</b>

en: <b>Rate Mappings</b>
tr: <b>Oran Eşlemeleri</b>

en: <b>Repeat</b>
tr: <b>Tekrarla</b>

en: <b>Resampling</b>
tr: <b>Yeniden örnekleme</b>

en: <b>Reverb</b>
tr: <b>Yankı</b>

en: <b>Sample rate</b>
tr: <b>Örnekleme oranı</b>

en: <b>Silence Removal</b>
tr: <b>Sessizlik Kaldırma</b>

en: <b>Skin</b>
tr: <b>Kabuk</b>

en: <b>Speed</b>
tr: <b>Hız</b>

en: <b>Subtunes</b>
tr: <b>AltMelodiler</b>

en: <b>Surround</b>
tr: <b>Kuşatma</b>

en: <b>Synthesizer</b>
tr: <b>Sentezleyici</b>

en: <b>Tip</b>
tr: <b>Uç</b>

en: <b>Type</b>
tr: <b>Tür</b>

en: <b>VU Meter Settings</b>
tr: <b>VU Metre Ayarları</b>

en: <b>XSF Configuration</b>
tr: <b>XSF Yapılandırması</b>

en: <small>Separate multiple paths with a colon.
    These paths are searched in addition to LADSPA_PATH.
    After adding new paths, press Enter to scan for new plugins.</small>
tr: <small>Bir kolon ile birden çok yolu ayırın.
    Bu yollar LADSPA_PATH'e ek olarak aranır.
    Yeni yollar ekledikten sonra, yeni eklentileri taramak için Enter tuşuna basın.</small>

en: <span size="smaller"> MIDI Comments and Lyrics </span>
tr: <span size="smaller"> MIDI Yorumları ve Sözleri </span>

en: <span size="smaller"> MIDI Info </span>
tr: <span size="smaller"> MIDI Bilgisi </span>

en: A Tact Generator by Martin Strauss <mys@faveve.uni-stuttgart.de>
    
    To use it, add a URL: tact://beats*num/den
    e.g. tact://77 to play 77 beats per minute
    or tact://60*3/4 to play 60 bpm in 3/4 tacts
tr: Tact Üretici, Martin Strauss <mys@faveve.uni-stuttgart.de>
    
    Kullanmak için URL ekleyin: tact://beats*num/den
    örneğin tact://77 ile dakikada 77 vurgu ya da
    tact://60*3/4 ile 60 bpm yi 3/4 tact ile

en: A plugin that can be used to start playing at a certain time.
    
    Originally written by Adam Feakin and Daniel Stodden.
tr: Belirli bir zamanda oynatmaya başlamak için kullanılabilen bir eklenti.
    
    Aslen Adam Feakin ve Daniel Stodden tarafından yazıldı.

en: A simple plugin to control Audacious using the LIRC remote control daemon
    
    Adapted for Audacious by:
    Tony Vroon <chainsaw@gentoo.org>
    Joonas Harjumäki <jharjuma@gmail.com>
    
    Based on the XMMS LIRC plugin by:
    Carl van Schaik <carl@leg.uct.ac.za>
    Christoph Bartelmus <xmms@bartelmus.de>
    Andrew O. Shadoura <bugzilla@tut.by>
    
    For more information about LIRC, see http://lirc.org.
tr: LIRC uzaktan kumanda programı kullanarak Audacious'u kontrol etmek için basit bir eklenti
    
    Audacious için uyarlanmış:
    Tony Vroon <chainsaw@gentoo.org>
    Joonas Harjumäki <jharjuma@gmail.com>
    
    XMMS LIRC eklentisine dayanarak:LIRC hakkında daha fazla bilgi için bkz. Http://lirc.org.
    Carl van Schaik <carl@leg.uct.ac.za>
    Christoph Bartelmus <xmms@bartelmus.de>
    Andrew O. Shadoura <bugzilla@tut.by>
    
    LIRC hakkında daha fazla bilgi için bkz. http://lirc.org.

en: AAC (Raw) Decoder
tr: AAC(Raw) Çözücü

en: ALSA Output
tr: ALSA Çıkışı

en: ALSA Output Plugin for Audacious
    Copyright 2009-2012 John Lindgren
    
    My thanks to William Pitcock, author of the ALSA Output Plugin NG, whose code served as a reference when the ALSA manual was not enough.
tr: Audacious için ALSA Output Plugin
    Telif hakkı 2009-2012 John Lindgren
    
    ALSA Output Plugin NG'nin yazarı Wiliam Pitcock'a teşekkürlerimi sunarım. ALSA rehberi yeterli olmadığında yazdığı kod referans görevi görmüştür.

en: AMIDI-Plug
    modular MIDI music player
    http://www.develia.org/projects.php?p=amidiplug
    
    written by Giacomo Lozito
    <james@develia.org>
    
    special thanks to...
    
    Clemens Ladisch and Jaroslav Kysela
    for their cool programs aplaymidi and amixer; those
    were really useful, along with alsa-lib docs, in order
    to learn more about the ALSA API
    
    Alfredo Spadafina
    for the nice midi keyboard logo
    
    Tony Vroon
    for the good help with alpha testing
tr: AMIDI-Plug
    modüler MIDI müzik oynatıcı
     http://www.develia.org/projects.php?p=amidiplug
    
    yazarı Giacomo Lozito 
    < james@develia.org > 
    
    teşekkürler... 
    
    Clemens Ladisch ve Jaroslav Kysela
    programları aplaymidi ve amixer için; alsa-lib belgeleri
    ve bu programlar ALSA API'sini öğrenmemde çok 
    faydalı oldular
    
    Alfredo Spadafina
    midi klavye logosu için 
    
    Tony Vroon
    alfa testinde yardımlarından dolayı

en: AMIDI-Plug (MIDI Player)
tr: AMIDI-Plug (MIDI Oynatıcı)

en: AMIDI-Plug - select SoundFont file
tr: AMIDI-Plug - SoundFont dosyası seç

en: ASXv1/ASXv2 Playlists
tr: ASXv1/ASXv2 Çalma Listesi

en: ASXv3 Playlists
tr: ASXv3 Çalma listesi

en: A_bout ...
tr: H_akkında

en: About ...
tr: Hakkında ...

en: AdPlug (AdLib Player)
tr: AdPlug(AdLib Oynatıcı)

en: Add Files
tr: Dosyaları Ekle

en: Add Files ...
tr: Dosyaları Ekle ...

en: Add Folder ...
tr: Dizin Ekle ...

en: Add URL ...
tr: URL Ekle ...

en: Add U_RL ...
tr: U_RL Ekle ...

en: Additional Command
tr: Ek Komut

en: Advance in playlist when scrolling upward
tr: Yukarı kaydırma yaparken çalma listesinde ilerleyin

en: Alarm at (default):
tr: Alarm (Varsayılan)

en: Album
tr: Albüm

en: Album Art
tr: Albüm kapağı

en: Album Artist
tr: Albüm Sanatçısı

en: Album artist
tr: Albüm sanatçısı

en: Album:
tr: Albüm:

en: Algorithm quality:
tr: Algoritma kalitesi:

en: Alternative
tr: Alternatif

en: Always
tr: Her zaman

en: Always on Top
tr: Her Zaman Üstte

en: Always show notification
tr: Her zaman bildirim göster

en: Always show tabs
tr: Sekmeleri her zaman göster

en: Ampache Browser
tr: Ampache Tarayıcı

en: Ampache Browser for Audacious
    http://ampache-browser.org/
    
    Copyright (C) Róbert Čerňanský and John Lindgren
    License: GNU GPLv3
tr: Audacious için Ampache Tarayıcı
    http://ampache-browser.org/
    
    Róbert Čerňanský ve John Lindgren'in Telif Hakları (C)
    Lisans: GNU GPLv3

en: Analyzer
tr: Analiz Et

en: Animation
tr: Canlandırma

en: Archived Winamp 2.x skin
tr: Arşivlenmiş Winamp 2.x kabuğu

en: Artist
tr: Sanatçı

en: Artist:
tr: Sanatçı:

en: Audacious Equalizer
tr: Audacious Ekolayzır

en: Audacious OSD
    http://www.develia.org/projects.php?p=audacious#aosd
    
    Written by Giacomo Lozito <james@develia.org>
    
    Based in part on Evan Martin's Ghosd library:
    http://neugierig.org/software/ghosd/
tr: Audacious OSD
    http://www.develia.org/projects.php?p=audacious#aosd
    
    Giacomo Lozito tarafından yazıldı <james@develia.org>
    
    Evan Martin's Ghosd kütüphanesinde kısmen yer aldı:
    http://neugierig.org/software/ghosd/

en: Audacious Ogg Vorbis Decoder
    
    Based on the Xiph.org Foundation's Ogg Vorbis Plugin:
    http://www.xiph.org/
    
    Original code by:
    Tony Arcieri <bascule@inferno.tusculum.edu>
    
    Contributions from:
    Chris Montgomery <monty@xiph.org>
    Peter Alm <peter@xmms.org>
    Michael Smith <msmith@labyrinth.edu.au>
    Jack Moffitt <jack@icecast.org>
    Jorn Baayen <jorn@nl.linux.org>
    Håvard Kvålen <havardk@xmms.org>
    Gian-Carlo Pascutto <gcp@sjeng.org>
    Eugene Zagidullin <e.asphyx@gmail.com>
tr: Audacious Ogg Vorbis Çözücü
    
    Xiph.org Vakfı’nın Ogg Vorbis Eklentisine dayanarak:
    http://www.xiph.org/
    
    Özgün kod:
    Tony Arcieri tarafından <bascule@inferno.tusculum.edu>
    
    Katkıcılar:
    Chris Montgomery <monty@xiph.org>
    Peter Alm <peter@xmms.org>
    Michael Smith <msmith@labyrinth.edu.au>
    Jack Moffitt <jack@icecast.org>
    Jorn Baayen <jorn@nl.linux.org>
    Håvard Kvålen <havardk@xmms.org>
    Gian-Carlo Pascutto <gcp@sjeng.org>
    Eugene Zagidullin <e.asphyx@gmail.com>

en: Audacious Playlist Editor
tr: Audacious Çalma Listesi Düzenleyici

en: Audacious Playlists (audpl)
tr: Audacious Çalma Listeleri (audpl)

en: Audacious PulseAudio Output Plugin
    
    This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
tr: Audacious PulseAudio Çıkış Eklentisi
    
    Bu program ücretsiz bir yazılımdır; Özgür Yazılım Vakfı tarafından yayımlanan GNU Genel Kamu Lisansı şartlarına göre yeniden dağıtabilir ve/veya değiştirebilirsiniz. Lisansın 2 numaralı sürümü veya (seçimlerinize göre) herhangi bir sonraki sürümü.
    
    Bu program yararlı olacağı umuduyla dağıtılır, ancak HERHANGİ BİR GARANTİ OLMAKSIZIN; SATILABİLİRLİK veya BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUĞU'nun zımni garantisi dahi olmadan. Daha fazla bilgi için GNU Genel Kamu Lisansına bakınız.
    
    Bu programla birlikte GNU Genel Kamu Lisansının bir kopyasını almış olmalısınız; eğer değilse, Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Beşinci Kat, Boston, MA 02110-1301, ABD'ye yazın.

en: Audacious Scrobbler Plugin 2.0 by Pitxyoki,
    
    Copyright © 2012-2013 Luís M. Picciochi Oliveira <Pitxyoki@Gmail.com>
    
    Thanks to John Lindgren for giving me a hand at the beginning of this project.
tr: Audacious Scrobbler Eklentisi 2.0 Pitxyoki tarafından,
    
    Telif Hakkı  © 2012-2013 Luís M. Picciochi Oliveira <Pitxyoki@Gmail.com>
    
    Bu projenin başında bana yardım ettiği için John Lindgren'e teşekkürler.

en: Audacious is not playing.
tr: Audacious oynatmıyor.

en: Audacious is now using an improved version of the Last.fm Scrobbler.
    Please check the Preferences for the Scrobbler plugin.
tr: Audacious artık Last.fm Scrobbler'in geliştirilmiş bir sürümünü kullanıyor.
    Lütfen Scrobbler eklentisi için Tercihleri kontrol edin.

en: Audio CD
tr: Ses CD'si

en: Audio CD Menu Items
tr: Ses CD'si Menü Öğeleri

en: Audio CD Plugin
tr: Ses CD'si Eklentisi

en: Audio Settings ...
tr: Ses Ayarları ...

en: Audio _Settings ...
tr: _Ses Ayarları ...

en: Audio device:
tr: Ses aygıtı:

en: Audio mode:
tr: Ses modu:

en: Auto
tr: Otomatik

en: Auto-hide
tr: Otomatik gizle

en: Automatically connect to output ports
tr: Çıkış bağlantı noktalarına otomatik olarak bağlanma

en: Automatically toggle queue for matching entries
tr: Eşleşen girişler için sıraya otomatik olarak geçiş yap

en: Available columns
tr: Kullanılabilir sütunlar

en: Available plugins:
tr: Kullanılabilir Eklentiler:

en: Average bitrate:
tr: Ortalama bit oranı:

en: Balance: %d%% left
tr: Denge: %d%% sol

en: Balance: %d%% right
tr: Denge: %d%% sağ

en: Balance: center
tr: Denge: merkez

en: Bars
tr: Çubuk

en: Based on the xmms_sndfile plugin:
    Copyright (C) 2000, 2002 Erik de Castro Lopo
    
    Adapted for Audacious by Tony Vroon <chainsaw@gentoo.org>
    
    This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
tr: Xmms_sndfile eklentisine dayanarak:
    Telif Hakkı (C) 2000, 2002 Erik de Castro Lopo
    
    Audacious için Tony Vroon tarafından uyarlanmıştır <chainsaw@gentoo.org>
    
    Bu program ücretsiz bir yazılımdır; Özgür Yazılım Vakfı tarafından yayımlanan GNU Genel Kamu Lisansı şartlarına göre yeniden dağıtabilir ve / veya değiştirebilirsiniz. Lisansın 2 numaralı sürümü veya (seçimlerinize göre) herhangi bir sonraki sürümü.
    
    Bu program yararlı olacağı umuduyla dağıtılır, ancak HERHANGİ BİR GARANTİ OLMAKSIZIN; SATILABİLİRLİK veya BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUĞU'nun zımni garantisi dahi olmadan. Daha fazla bilgi için GNU Genel Kamu Lisansına bakınız.
    
    Bu programla birlikte GNU Genel Kamu Lisansının bir kopyasını almış olmalısınız; eğer değilse, Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Beşinci Kat, Boston, MA 02110-1301, ABD'ye yazın.

en: Bass:
tr: Bas:

en: Best sinc interpolation
tr: En iyi sinc interpolasyon

en: Binding mouse buttons
tr: Fare düğmeleri bağlaması

en: Bitrate
tr: Bit oranı

en: Bitrate:
tr: Bit oranı:

en: Blur Scope
tr: Bulanıklık Kapsamı

en: Buffering ...
tr: Arabelleğe alınıyor ...

en: By Al_bum
tr: Al_büme Göre

en: By Albu_m Artist
tr: Albü_m Sanatçısına Göre

en: By Album
tr: Albüme Göre

en: By Album Artist
tr: Albüm Sanatçısına Göre

en: By Artist
tr: Sanatçıya Göre

en: By C_omment
tr: Y_oruma Göre

en: By Comment
tr: Yoruma Göre

en: By Custom Title
tr: Özel Başlığa Göre

en: By File Name
tr: Dosya İsmine Göre

en: By File Path
tr: Dosya Yoluna Göre

en: By File _Path
tr: _Dosya Yoluna Göre

en: By Genre
tr: Türüne Göre

en: By Length
tr: Uzunluğuna Göre

en: By Release Date
tr: Yayınlama Tarihine Göre

en: By Release _Date
tr: Yayın Tarihi

en: By Title
tr: Başlığa Göre

en: By Track Number
tr: Parça Numarasına Göre

en: By Track _Number
tr: Parça_Numarasına Göre

en: By _Artist
tr: _Sanatçıya Göre

en: By _Custom Title
tr: Özel _Başlığa Göre

en: By _File Name
tr: _Dosya İsmine Göre

en: By _File Path
tr: _Dosya Yoluna Göre

en: By _Genre
tr: Türüne _Göre

en: By _Length
tr: Uzun_luğuna Göre

en: By _Title
tr: _Başlığa Göre

en: Call Letters
tr: Çağrı Mektupları

en: Cancel
tr: İptal

en: Cannot read start/end LSN for track %d.
tr: %d parçası için başlangıç/bitiş LSN okunamıyor.

en: Center volume:
tr: Merkez ses seviyesi:

en: Change playing song
tr: Çalan şarkıyı değiştir

en: Change volume
tr: Ses seviyesini değiştir

en: Channel Mixer
tr: Kanal Değiştirici

en: Channel Mixer Plugin for Audacious
    Copyright 2011-2012 John Lindgren and Michał Lipski
tr: Audacious için Kanal Değiştirici Eklentisi 
    Telif Hakkı 2011-2012 John Lindgren ve Michał Lipski

en: Channels:
tr: Kanallar:

en: Check Permission
tr: İzin Kontrolü

en: Checking Last.fm access ...
tr: Last.fm erişimi kontrol ediliyor ...

en: Choose Folder
tr: Klasör Seçin

en: Choose the days for the alarm to come on
tr: Sonraki alarm için günleri seçiniz

en: Classical
tr: Klasik

en: Clear A-B Repeat
tr: A-B Tekrarlama'yı Kaldır

en: Clear Queue
tr: Kuyruğu Temizle

en: Clear previous selection before searching
tr: Önceki aramaları temizle

en: Client name:
tr: İstemci adı:

en: Clock speed:
tr: Saat hızı:

en: Close to the system tray
tr: Sistem tepsisinden çıkar

en: Color %i:
tr: Renk %i:

en: Coloring:
tr: Boyama:

en: Colors
tr: Renkler

en: Command to run at the end of a song:
tr: Bir şarkının sonunda çalıştırmak için komut:

en: Command to run at the end of the playlist:
tr: Çalma listesinin sonunda çalıştırılacak komut:

en: Command to run when song title changes (for network streams):
tr: Şarkı adı değiştiğinde çalıştırılacak komut (ağ akışları için):

en: Command to run when starting a new song:
tr: Yeni bir şarkı başlatırken çalıştırılacak komut:

en: Comment
tr: Yorum

en: Composite extension not loaded
tr: Bileşiklik eklentisi yüklü değil

en: Composite manager detected
tr: Bileşiklik yöneticisi tespit edildi

en: Composite manager not detected;
    unless you know that you have one running, please activate a composite manager otherwise the OSD won't work properly
tr: Bileşiklik yöneticisi tespit edilemedi;
    Çalışan bir bileşiklik yöneticisinin olduğundan emin değilseniz lütfen OSD'nin düzgün çalışması için bir bileşiklik yöneticisi çalıştırınız

en: Composite manager not required for fake transparency
tr: Sahte şeffaflık için bileşiklik yöneticisi gerekli değil

en: Compression ratio:
tr: Sıkıştırma oranı:

en: Concave Rectangle
tr: İçbükey Dikdörtgen

en: Connect to physical ports only
tr: Yalnızca fiziksel bağlantı noktalarına bağlan

en: Console music decoder engine based on Game_Music_Emu 0.5.2
    Supported formats: AY, GBS, GYM, HES, KSS, NSF, NSFE, SAP, SPC, VGM, VGZ
    
    Audacious plugin by:
    William Pitcock <nenolod@dereferenced.org>
    Shay Green <gblargg@gmail.com>
tr: Game_Music_Emu 0.5.2 tabanlı konsol müzik kod çözücü motoru
    Desteklenen biçimler: AY, GBS, GYM, HES, KSS, NSF, NSFE, SAP, SPC, VGM, VGZ
    
    Audacious eklentisi:
    William Pitcock <nenolod@dereferenced.org>
    Shay Green <gblargg@gmail.com>

en: Context name:
tr: Bağlam adı:

en: Copy
tr: Kopyala

en: Copyright (C) 2007-2012 Calin Crisan <ccrisan@gmail.com> and others.
    
    Many thanks to libcdio developers <http://www.gnu.org/software/libcdio/>
    and to libcddb developers <http://libcddb.sourceforge.net/>.
    
    Also thank you to Tony Vroon for mentoring and guiding me.
    
    This was a Google Summer of Code 2007 project.
tr: Telif Hakkı (C) 2007-2012 Calin Crisan <ccrisan@gmail.com> ve diğerleri.
    
    Libcdio geliştiricilerine çok teşekkürler <http://www.gnu.org/software/libcdio/>
    ve libcddb geliştiricilerine <http://libcddb.sourceforge.net/>.
    
    Ayrıca bana mentörlük ve rehberlik ettiği için Tony Vroon'a teşekkür ederim.
    Bu bir Google Summer of Code 2007 projesiydi.

en: Copyright 2006 William Pitcock <nenolod@nenolod.net>
    
    Some of the plugin code was by Miles Egan.
tr: Telif Hakkı 2006 William Pitcock <nenolod@nenolod.net>
    
    
    Bazı eklentiler Miles Egan tarafından kodlanmıştır.

en: CoreAudio Output Plugin for Audacious
    Copyright 2014 William Pitcock
    Copyright 2017,18 René J.V. Bertin
     (original code and code adapted from
      Apple examples, (C) Apple 2013)
    
    Based on SDL Output Plugin for Audacious
    Copyright 2010 John Lindgren
tr: Audacious için Çekirdek Ses çıkışı eklentisi
    Telif Hakkı 2014 William Pitcock
    Telif Hakkı 2017,18 René J.V. Bertin
     (asıl kod ve Apple örneklerinden
     uyarlanan kod , (C) Apple 2013)
    
    Audacious için SDL Çıkış Eklentisine Dayalı
    Telif Hakkı 2010 John Lindgren

en: CoreAudio output
tr: Çekirdek Ses çıkışı

en: Create a new playlist with matching entries
tr: Eşleşen girişlerle yeni bir oynatma listesi oluşturun

en: Crossfade
tr: Çapraz Geçiş

en: Crossfade Plugin for Audacious
    Copyright 2010-2014 John Lindgren
tr: Audacious için Çapraz Geçiş Eklentisi
    Telif Hakkı 2010-2014 John Lindgren

en: Crystalizer
tr: Billurlaştırıcı

en: Cu_t
tr: Ke_s

en: Cubic
tr: Kübik

en: Cue Sheet Plugin
tr: İşaret Sayfası Eklentisi

en: Current
tr: Şu anda

en: Current Song
tr: Geçerli Şarkı

en: Custom Title
tr: Özel Başlık

en: Custom title
tr: Özel başlık

en: Cut
tr: Kes

en: Cut frequency:
tr: Kesim frekansı:

en: Cutoff:
tr: Kesme:

en: Day
tr: Gün

en: Days
tr: Günler

en: Decades
tr: Yıllar

en: Decoration
tr: Dekorasyon

en: Decouple from pitch
tr: Sahadan çözme

en: Default
tr: Öntanımlı

en: Default PCM device
tr: Varsayılan PCM aygıtı

en: Default device
tr: Varsayılan Aygıt

en: Default mixer device
tr: Varsayılan karıştırma aygıtı

en: Default song length:
tr: Varsayılan şarkı uzunluğu:

en: Delay:
tr: Gecikme:

en: Delete
tr: Sil

en: Delete Files
tr: Dosyaları Sil

en: Delete Selected Files
tr: Seçilen Dosyaları Sil

en: Description
tr: Açıklama

en: Desktop Notifications
tr: Masaüstü Bildirimleri

en: Desktop Notifications Plugin for Audacious
    Copyright (C) 2010 Maximilian Bogner
    Copyright (C) 2011-2013 John Lindgren and Jean-Alexandre Anglès d'Auriac
    
    This plugin is free software: you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation, either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
    
    This plugin is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
tr: Audacious için Masaüstü Bildirim Eklentisi
    Telif Hakkı (C) 2010 Maximilian Bogner
    Telif Hakkı (C) 2011-2013 John Lindgren ve Jean-Alexandre Anglès d'Auriac
    
    Bu eklenti ücretsiz bir yazılımdır: Özgür Yazılım Vakfı tarafından yayımlanan GNU Genel Kamu Lisansı, lisansın 3. sürümü ya da (sizin tercihinize göre) daha sonraki bir versiyonda bu hakları yeniden dağıtabilir ve/veya değiştirebilirsiniz.
    
    Bu eklenti, yararlı olacağı umuduyla dağıtılır, ancak HERHANGİ BİR GARANTİ OLMAKSIZIN; SATILABİLİRLİK veya BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUĞU'nun zımni garantisi dahi olmadan. Daha fazla bilgi için GNU Genel Kamu Lisansına bakınız.
    
    Bu programla birlikte GNU Genel Kamu Lisansının bir kopyasını almış olmalısınız. Değilse, bkz. <http://www.gnu.org/licenses/>.

en: Details about %s
tr: %s hakkında ayrıntılar

en: Device (blank for default):
tr: Aygıt (varsayılan olarak boş):

en: Disable
tr: Devre Dışı

en: Disable 'Always On Top'
tr: Devre dışı bırak 'Her Zaman Görünür'

en: Disable the popup window
tr: Açılır pencereleri engelle

en: Display OSD using:
tr: OSD kullanımını göster:

en: Display legend
tr: Zirveyi göster

en: Display:
tr: Görüntü:

en: Displayed columns
tr: Görüntülenen sütunlar

en: Do not automatically select chip model
tr: Çip modelini otomatik seçmeyin

en: Do not automatically select clock speed
tr: Saat hızını otomatik seçmeyin

en: Do you want to move %d files to the trash?
tr: %d dosyalarını çöp kutusuna taşımak istiyor musunuz?

en: Do you want to move %s to the trash?
tr: %s'i çöpe taşımak istiyor musunuz?

en: Do you want to permanently delete %d files?
tr: %d dosyaları kalıcı olarak silmek istiyor musunuz?

en: Do you want to permanently delete %s?
tr: %s'i kalıcı olarak silmek istiyor musunuz?

en: Dock at Bottom
tr: Aşağıya kenetle

en: Dock at Left
tr: Sola kenetle

en: Dock at Right
tr: Sağa kenetle

en: Dock at Top
tr: Üste kenetle

en: Dots
tr: Noktalar

en: Double Size
tr: Çift Boyut

en: Drive is empty.
tr: Sürücü boş.

en: Drum shift:
tr: Davul tonlaması:

en: Dynamic Range Compression Plugin for Audacious
    Copyright 2010-2014 John Lindgren
tr: Audacious için Dinamik Aralık Sıkıştırma Eklentisi
    Telif Hakkı 2010-2014 John Lindgren

en: Dynamic Range Compressor
tr: Dinamik Aralık Sıkıştırıcısı

en: Dynamic range:
tr: Dinamik aralık:

en: E_ffects ...
tr: E_fektler ...

en: Easy Listening
tr: Kolay Dinleme

en: Echo
tr: Yankı

en: Echo Plugin
    By Johan Levin, 1999
    Surround echo by Carl van Schaik, 1999
    Updated for Audacious by William Pitcock and John Lindgren, 2010-2014
tr: Yankı Eklentisi
    Johan Levin, 1999
    Surround yankısı Carl van Schaik, 1999
    Auducious tarafından William Pitcock ve John Lindgren tarafından güncellendi, 2010-2014

en: Echo:
tr: Yankı:

en: Effects ...
tr: Efektler ...

en: Electronic
tr: Elektronik

en: Emulate MOS 8580 (default: MOS 6581)
tr: MOS 8580 öykün (varsayılan: MOS 6581)

en: Emulate filter
tr: Süzgeci öykün

en: Enable
tr: İzin ver

en: Enable 'Always On Top'
tr: Etkinleştir 'Her Zaman Görünür'

en: Enable VBR/ABR
tr: VBR/ABR etkinleştir

en: Enable audio resampling
tr: Ses örneklemesini etkinleştir

en: Enable exclusive mode to prevent virtual mixing.
tr: Sanal değiştirmeyi önlemek için özel modu etkinleştirin.

en: Enable format conversions made by the OSS software.
tr: OSS yazılımı tarafından yapılan biçim dönüşümlerini etkinleştir.

en: Enable subtunes
tr: AltMelodileri etkinleştir

en: Enable trigger
tr: Tetikleyiciyi etkinleştir

en: Enabled plugins:
tr: Eklentilere İzin ver:

en: Enforce strict ISO compliance
tr: ISO standartlarına mutlak uyum gözetmeye zorla

en: Entries
tr: Girdiler

en: Entry Number
tr: Sayı Girin

en: Entry number
tr: Sayı girin

en: Error
tr: Hata

en: Error connecting to MMS server
tr: MMS sunucusuna bağlanırken hata oluştu

en: Error opening %s:
    %s
tr: %s açılırken hata:
    %s

en: Error parsing URL
tr: URL ayrıştırılırken hata oluştu

en: Error parsing redirect
tr: Yönlendirme ayrıştırılırken hata oluştu

en: Error protection
tr: Hata koruması

en: Error reading audio CD.
tr: Ses CD'si okunurken hata oluştu.

en: Event
tr: Olay

en: Export Playlist ...
tr: Çalma Listesi Dışa Aktar

en: Extra Stereo Plugin
    
    By Johan Levin, 1999
tr: Stereo Artırma Eklentisi
    
    Johan Levin tarafından, 1999

en: FFmpeg Plugin
tr: FFmpeg Eklentisi

en: FLAC Decoder
tr: FLAC Çözücü

en: Fade in:
tr: Gecikme:

en: Fade out:
tr: Kaybolma:

en: Fading
tr: Bozulma

en: Failed to connect to JACK port %s.
tr: Jack girişine baglantı saglanamadı %s..

en: Failed to connect to the JACK server; is it running?
tr: JACK sunucusuna bağlanılamadı; çalışıyor mu?

en: Failed to create the CDDB connection.
tr: CDDB bağlantısı oluşturulamadı.

en: Failed to finish initializing opened CD drive.
tr: Açılan CD sürücüsü başlatılamadı.

en: Failed to initialize cdio subsystem.
tr: Cdio alt sistemi başlatılamadı.

en: Failed to open CD device %s.
tr: %s CD aygıtı açılamadı.

en: Failed to query the CDDB server
tr: CDDB sunucusu sorgulanamadı

en: Failed to query the CDDB server: %s
tr: CDDB sunucusu sorgulanamadı: %s

en: Failed to read the CDDB info: %s
tr: CDDB bilgisi okunamadı: %s

en: Failed to retrieve first/last track number.
tr: İlk/son parça numarası alınamadı.

en: Fake transparency
tr: Sahte şeffaflık

en: Fall-off time:
tr: Düşme zamanı:

en: Falloff:
tr: Düşme:

en: Fast
tr: Hızlı

en: Fast sinc interpolation
tr: Hızlı sinc interpolasyon

en: Fastest
tr: En hızlı

en: Feed level:
tr: Besleme seviyesi:

en: Feedback:
tr: Geribesleme:

en: Fetch lyrics from:
tr: Şuradan şarkı sözleri al:

en: File Info Box
tr: Dosya bilgilendirme kutusu

en: File Name
tr: Dosya Adı

en: File Name:
tr: Dosya Adı:

en: File Path
tr: Dosya Yolu

en: File name
tr: Dosya adı

en: File path
tr: Dosya yolu

en: FileWriter Plugin
tr: Dosya Yazma Eklentisi

en: Filter ports (regex, use any port if blank):
tr: Bağlantı noktalarını süz (normal ifade, boşsa herhangi bir bağlantı noktasını kullanın):

en: Final
tr: Son

en: Fire
tr: Ateş

en: Font %i:
tr: Yazı tipi %i:

en: Fonts
tr: Yazı Tipleri

en: For better crossfading, enable
    the Silence Removal effect.
tr: Daha iyi çapraz geçiş için
    Sessizlik Kaldırma efektini etkinleştirin.

en: Force addition of version 2 tag
tr: sürüm 2 etkiketin eklenmesini zorla

en: Format:
tr: Biçim:

en: Friday
tr: Cuma

en: GIO Plugin
tr: GIO Eklentisi

en: GIO Plugin for Audacious
    Copyright 2009-2012 John Lindgren
tr: Audacious için GIO Eklentisi 
    Telif Hakkı 2009-2012 John Lindgren

en: GTK Interface
tr: GTK Arayüzü

en: Game Console Music Decoder
tr: Oyun Konsolu Müzik Çözümleyicisi

en: General
tr: Genel

en: Generate file name from:
tr: Şuradan dosya adı oluştur:

en: Genre
tr: Tür

en: Global Hotkey Plugin
    Control the player with global key combinations or multimedia keys.
    
    Copyright (C) 2007-2008 Sascha Hlusiak <contact@saschahlusiak.de>
    
    Contributors include:
    Copyright (C) 2006-2007 Vladimir Paskov <vlado.paskov@gmail.com>
    Copyright (C) 2000-2002 Ville Syrjälä <syrjala@sci.fi>,
     Bryn Davies <curious@ihug.com.au>,
     Jonathan A. Davis <davis@jdhouse.org>,
     Jeremy Tan <nsx@nsx.homeip.net>
tr: Küresel Kısayol Tuşu Eklentisi
    Küresel tuş kombinasyonları veya multimedya tuşları ile oynatıcıyı kontrol edin.
    
    Telif Hakkı (C) 2007-2008 Sascha Hlusiak <contact@saschahlusiak.de>
    
    Katkıda bulunanlar şunları içerir:
    Telif Hakkı (C) 2006-2007 Vladimir Paskov <vlado.paskov@gmail.com>
    Telif Hakkı (C) 2000-2002 Ville Syrjälä <syrjala@sci.fi>,
     Bryn Davies <curious@ihug.com.au>,
     Jonathan A. Davis <davis@jdhouse.org>,
     Jeremy Tan <nsx@nsx.homeip.net>

en: Global Hotkeys
tr: Genel Kısayollar

en: Help
tr: Yardım

en: High
tr: Yüksek

en: Hotkeys:
tr: Kısayollar:

en: Ice
tr: Buz

en: Ignore insufficient number of ports
tr: Yetersiz sayıda bağlantı noktasını yoksay

en: Ignore length from SPC tags
tr: SPC etiketlerindeki uzunluğu gözardı et

en: Ignore length from file
tr: Dosyadan uzunluğu yoksay

en: Ignore subtunes shorter than:
tr: Alt melodileri, aşağıdakilerden daha kısa olarak yoksay:

en: Import Playlist ...
tr: Çalma Listesi İçe Aktar

en: Include album name in notification
tr: Bildirimde albüm adını dahil et

en: Increase reverb
tr: Derinliği artır

en: Information
tr: Bilgi

en: Inspirational
tr: İlham

en: Intensity:
tr: Yoğunluk:

en: Intermediate
tr: Orta düzey

en: International
tr: Uluslararası

en: Interpolation:
tr: İnterpolasyon:

en: Invalid URI %s.
tr: Geçersiz URL %s.

en: Invalid open mode
tr: Geçersiz açma modu

en: Invert Selection
tr: Seçimi Ters Çevir

en: It is not recommended to bind the primary mouse buttons without modifiers.
    
    Do you want to continue?
tr: Birincil fare düğmelerini değiştiriciler olmadan bağlamak tavsiye edilmez.
    
    Devam etmek istiyor musunuz?

en: JACK Output
tr: Jack Çıkış baglantısı

en: JACK supports only floating-point audio.  You must change the output bit depth to floating-point in Audacious settings.
tr: JACK yalnızca kayan noktalı sesi destekler. Audacious ayarlarında çıkış biti derinliğini kayan noktaya değiştirmelisiniz.

en: Jazz
tr: Caz

en: Joint Stereo
tr: Birleşik Stereo

en: Jump to Song ...
tr: Şarkı'ya Geç

en: Jump to Time ...
tr: Zaman'a Geç

en: Jump to _Time ...
tr: Zamana Gi_t ...

en: Jump to file
tr: Dosyaya Atla

en: LADSPA Host
tr: LADSPA AnaBilgisayar

en: LADSPA Host for Audacious
    Copyright 2011 John Lindgren
tr: Audacious için LADSPA AnaBilgisayar
    Telif Hakkı 2011 John Lindgren

en: LIRC Plugin
tr: LIRC Eklentisi

en: Length
tr: Uzunluk

en: Length (msec):
tr: Uzunluk (ms):

en: Level:
tr: Seviye:

en: Library
tr: Kitaplık

en: Line
tr: Satır

en: Linear
tr: Doğrusal

en: Linear (fast)
tr: Lineer (hızlı)

en: Linear interpolation
tr: Lineer interpolasyon

en: Lines
tr: Çizgiler

en: Listeners
tr: Dinleyiciler

en: Load lyric files (.lrc) from local storage
tr: Yerel depodan şarkı sözü dosyaları (.lrc) yükle

en: Looking for lyrics ...
tr: Şarkı sözü ara ...

en: Low
tr: Düşük

en: Lyrics
tr: Şarkı sözleri

en: Lyrics could not be found.
tr: Şarkı sözleri bulunamadı.

en: M3U Playlists
tr: M3U Çalma Listeleri

en: MMS Plugin
tr: MMS Eklentisi

en: MPG123 Plugin
tr: MPG123 Eklentisi

en: MPRIS 2 Server
tr: MPRIS 2 Sunucusu

en: Mark as copyright
tr: Telif hakkı olarak işaretle

en: Mark as original
tr: Özgün olarak işaretle

en: Max OSD width:
tr: Maksimum OSD genişliği:

en: Maximum bitrate:
tr: En yüksek bit oranı:

en: Medium
tr: Orta

en: Medium sinc interpolation
tr: Orta sinc interpolasyonu

en: Method:
tr: Metot:

en: Minimum
tr: En az

en: Minimum bitrate:
tr: En düşük bit oranı:

en: Misc
tr: Çeşitli

en: Missing title and/or artist.
tr: Başlık ve/veya sanatçı eksik.

en: Mixer device:
tr: Karıştırıcı aygıt:

en: Mixer element:
tr: Karıştırıcı öğesi:

en: ModPlug (Module Player)
tr: ModPlug (Modül Oynatıcı)

en: Module paths:
tr: Modül Yolu:

en: Module player based on libopenmpt
    
    Written by: Chris Spiegel <cspiegel@gmail.com>
tr: Libopenmpt tabanlı modül oynatıcı
    
    Yazan: Chris Spiegel <cspiegel@gmail.com>

en: Monday
tr: Pazartesi

en: Monitor library for changes
tr: Kütüphaneleri değişiklikler için izleyin

en: Move to trash
tr: Çöpe taşı

en: Move to trash instead of deleting immediately
tr: Hemen silmek yerine çöp kutusuna taşı

en: Multi-Monitor options
tr: Çoklu Ekran seçenekleri

en: Multi-format audio decoding plugin for Audacious using
    FFmpeg multimedia framework (http://www.ffmpeg.org/)
    
    Audacious plugin by:
    William Pitcock <nenolod@nenolod.net>
    Matti Hämäläinen <ccr@tnsp.org>
tr: FFmpeg multimedya çerçevesini kullanarak Audacious
     için çok biçimli ses kod çözme eklentisi (http://www.ffmpeg.org/)
    
    Audacious eklentisi:
    William Pitcock <nenolod@nenolod.net>
    Matti Hämäläinen <ccr@tnsp.org>

en: Multiplier:
tr: Çarpan:

en: Mute
tr: Sessiz

en: N_o Playlist Advance
tr: Oynatılabilir Çalma Listesi y_ok

en: Name:
tr: İsim:

en: Nearest (fastest)
tr: En Yakın (en hızlı)

en: Neon HTTP/HTTPS Plugin
tr: Neon HTTP/HTTPS Eklentisi

en: Never
tr: Asla

en: New Playlist
tr: Yeni Çalma Listesi

en: Next
tr: Sonraki Parça

en: Next Album
tr: Sonraki Albüm

en: Next Playlist
tr: Sonraki Çalma Listesi

en: Next track
tr: Sonraki parça

en: No JACK output ports were found. Please check settings.
tr: JACK çıkış bağlantı noktası bulunamadı. Lütfen ayarları kontrol edin.

en: No Playlist Advance
tr: Oynatılabilir Çalma Listesi yok

en: No audio capable CD drive found.
tr: Ses özellikli CD sürücüsü bulunamadı.

en: No files are selected.
tr: Hiçbir dosya seçilmedi.

en: No. of Tracks:
tr: Parça Sayısı:

en: Noise reduction
tr: Gürültü azaltma

en: None
tr: Hiçbiri

en: Now Playing
tr: Şimdi Çalınıyor

en: Number of results to show:
tr: Gösterilecek sonuç sayısı:

en: OPL Emulator:
tr: OPL Emülatorü:

en: OSS3 Output
tr: OSS3 Çıkışı

en: OSS4 Output
tr: OSS4 Çıkışı

en: OSS4 Output Plugin for Audacious
    Copyright 2010-2012 Michał Lipski
    
    I would like to thank people on #audacious, especially Tony Vroon and John Lindgren and of course the authors of the previous OSS plugin.
tr: Audacious için OSS4 Çıkış Eklentisi
    Telif Hakkı 2010-2012 Michał Lipski
    
    #audacious için emeği insanlara teşekkür etmek isterim, özellikle Tony Vroon ve John Lindgren ve tabii ki önceki OSS eklentisinin yazarlarına.

en: Off
tr: Kapalı

en: Ogg Vorbis Decoder
tr: Ogg Vorbis Çözücü

en: Omit Xing VBR header
tr: Xing VBR başlığını atla

en: On
tr: Açık

en: On All Workspaces
tr: Tüm Çalışma Alanlarında

en: On automatic song change
tr: Otomatik şarkı değişikliğinde

en: On seek or manual song change
tr: Aramada veya manuel şarkıda değişiklik

en: Only %d JACK output ports were found but %d are required.
tr: Sadece %d JACK çıkış portları bulundu, ancak %d gerekiyor.

en: Only add v1 tag
tr: Sadece v1 etiketini ekle

en: Only add v2 tag
tr: Sadece v2 etiketini ekle

en: Open Containing Folder
tr: İçeren Dizini Aç

en: Open Files
tr: Dosyaları Aç

en: Open Files ...
tr: Dosya Aç ...

en: Open Folder ...
tr: Dizin Aç ...

en: Open URL ...
tr: URL Aç ...

en: Open _URL ...
tr: _URL Aç ...

en: OpenGL Spectrum Analyzer
tr: Opengl İzgesel Çözümleyici

en: OpenGL Spectrum Analyzer for Audacious
    Copyright 2013 Christophe Budé, John Lindgren, and Carlo Bramini
    
    Based on the XMMS plugin:
    Copyright 1998-2000 Peter Alm, Mikael Alm, Olle Hallnas, Thomas Nilsson, and 4Front Technologies
    
    License: GPLv2+
tr: Auducious için OpenGL İzgesel Çözümleyici
    Telif Hakkı 2013 Christophe Budé, John Lindgren ve Carlo Bramini
    
    XMMS eklentisine dayanarak:
    Telif Hakkı 1998-2000 Peter Alm, Mikael Alm, Olle Hallnas, Thomas Nilsson ve 4Front Technologies
    
    Lisans: GPLv2+

en: OpenMPT (Module Player)
tr: OpenMPT (Modül Oynatıcı)

en: OpenPSF PSF1/PSF2 Decoder
tr: OpenPSF PSF1/PSF2 Çözücüsü

en: Options
tr: Seçenekler

en: Options Menu
tr: Seçenekler Menüsü

en: Original code by
    Ralf Ertzinger <ralf@skytale.net>
    
    http://www.skytale.net/projects/bmp-flac2/
tr: Özgün kod
    Ralf Ertzinger <ralf@skytale.net> tarafından
    
    http://www.skytale.net/projects/bmp-flac2/

en: Original file name
tr: Özgün dosya adı

en: Original file name (no suffix)
tr: Özgün dosya adı (son ek yok)

en: Original file tag
tr: Özgün dosya etiketi

en: Other
tr: Diğer

en: Output
tr: Çıkış

en: Output channels:
tr: Çıkış kanalları:

en: Output file format:
tr: Çıktı dosya biçimi:

en: Overlap:
tr: Üst üste gelme:

en: Override default chorus:
tr: Varsayılan koroyu geçersiz kıl:

en: Override default gain:
tr: Varsayılan ses kazanımını geçersiz kıl:

en: Override default polyphony:
tr: Varsayılan polifoniyi geçersiz kıl:

en: Override default reverb:
tr: Varsayılan yankıyı geçersiz kıl:

en: Override device:
tr: Aygıtı geçersiz kıl:

en: Oversample
tr: Örnek üzerinde

en: PCM device:
tr: PCM aygıtı:

en: PLS Playlists
tr: PLS Çalma listeleri

en: P_laylist
tr: Çalma Listesi

en: Parameters passed to the shell should be enclosed in quotation marks.  Unquoted parameters may lead to unexpected results.
tr: Kabuğa geçirilen parametreler tırnak içine alınmalıdır. Belirtilmeyen parametreler beklenmedik sonuçlara yol açabilir.

en: Paste
tr: Yapıştır

en: Paste at End
tr: Sonunda Yapıştır

en: Paste at _End
tr: _Sonunda Yapıştır

en: Path:
tr: Yol:

en: Paus_e
tr: _Duraklat

en: Pause
tr: Duraklat

en: Pause Off
tr: Bekletme Kapalı

en: Pause On
tr: Bekletme Açık

en: Pause/Resume
tr: Ara ver/Devam et

en: Peak falloff:
tr: Tepe düşme:

en: Peak hold time:
tr: Pik tutma süresi:

en: Permission denied.  Open the following URL in a browser, allow Audacious access to your account, and then click 'Check Permission' again:
tr: İzin reddedildi. Bir tarayıcıda aşağıdaki URL'yi açın, Hesabınıza Audacious erişim izni verin ve ardından 'İzin Ver'i tekrar tıklayın:

en: Permission granted.  Scrobbling for user %s.
tr: İzin verildi. %s kullanıcısı için skroblanıyor.

en: Phase:
tr: Faz:

en: Pla_y CD
tr: CD'yi o_ynat

en: Placement
tr: Yerleştirme

en: Play
tr: Çal

en: Play Amiga MODs
tr: Amiga MOD'ları oynat

en: Play/Resume
tr: Oynat/Devam et

en: Playback
tr: Çal

en: Playback Start
tr: Çalmayı Başlat

en: Player:
tr: Çalıcı:

en: Playlist
tr: Çalma Listesi

en: Playlist (optional)
tr: Çalma Listesi (isteğe bağlı)

en: Playlist Manager
tr: Çalma Listesi Düzenleyici

en: Playlist Manager ...
tr: Çalma Listesi Yöneticisi

en: Playlist _Manager ...
tr: Çal_ma Listesi Yöneticisi

en: Playlist mode.
tr: Çalma Listesi modu

en: Playlist:
tr: Çalma Listesi:

en: Please wait ...
tr: Lütfen bekleyin ...

en: Polyphase (best)
tr: Polifaze (en iyi)

en: Port:
tr: Bağlantı Noktası:

en: Position
tr: Konum

en: Pre_vious
tr: _Önceki

en: Preamp
tr: Ön güçlendirme

en: Prepend track number to file name
tr: Parça numarasını dosya adına ekle

en: Presets:
tr: Önayarlar:

en: Press a key combination inside a text field.
    You can also bind mouse buttons.
tr: Bir metin alanının içindeki tuş kombinasyonuna basın.
    Fare düğmelerini de bağlayabilirsiniz.

en: Previous
tr: Önceki Parça

en: Previous Album
tr: Önceki Albüm

en: Previous Playlist
tr: Önceki Çalma Listesi

en: Previous track
tr: Önceki parça

en: Public Radio
tr: Genel Radyo

en: PulseAudio Output
tr: PulseAudio Çıkışı

en: Qt Interface
tr: Qt Arayüzü

en: QtMultimedia Audio Output Plugin for Audacious
    Copyright 2014 William Pitcock
    
    Based on SDL Output Plugin for Audacious
    Copyright 2010 John Lindgren
tr: Audacious için QtMultimedia Ses Çıkış Eklentisi
    Telif Hakkı 2014 William Pitcock
    
    Audacious için SDL Çıkış Eklentisine Dayalı
    Telif Hakkı 2010 John Lindgren

en: QtMultimedia Output
tr: QtMultimedia Çıkışı

en: Quality
tr: Kalite

en: Quality (0-1):
tr: Kalite (0-1):

en: Quality:
tr: Kalite:

en: Queue Manager ...
tr: Kuyruk Yöneticisi

en: Queue Position
tr: Sıra Konumu

en: Queue position
tr: Liste sırası

en: Queue/Unqueue
tr: Kuyruğa Ekle/Kaldır

en: Quick
tr: Hızlı

en: Quiet after:
tr: Sonra sessiz:

en: Quit
tr: Çıkış

en: R&B and Urban
tr: R&B ve Kentsel

en: R_everse Order
tr: T_ersine Sıra

en: Raise player window(s)
tr: Oynatma pencere(ler)sini yükselt

en: Randomize List
tr: Rastgele Listele

en: Rate:
tr: Derece:

en: Read speed:
tr: Okuma hızı:

en: Read-and-append mode not supported
tr: Okuma-ve-ekleme modu desteklenmiyor

en: Real transparency (requires X Composite Ext.)
tr: Gerçek Şeffaflık (X Bileşiklik Eklentisi gerekli)

en: Reconnect to LIRC server
tr: LIRC sunucusuna yeniden bağlan

en: Record Stream
tr: Canlı Kayıt

en: Recording off
tr: Kaydetme kapalı

en: Recording on
tr: Kaydetme açık

en: Rectangle
tr: Dikdörtgen

en: Refresh
tr: Yenile

en: Refresh Playlist
tr: Çalma Listesini Yenile

en: Relative X offset:
tr: Değişken X değeri:

en: Relative Y offset:
tr: Değişken Y değeri:

en: Reminder
tr: Hatırlatıcı

en: Remo_ve
tr: _Kaldır

en: Remove All
tr: Tümünü Sil

en: Remove Duplicates
tr: Birden Fazla Olanı Sil

en: Remove Playlist
tr: Çalma Listesini Kaldır

en: Remove Selected
tr: Seçilenleri Kaldır

en: Remove Unavailable Files
tr: Bulunamayan Dosyaları Sil

en: Remove Unselected
tr: Seçilmeyeni Sil

en: Remove _Duplicates
tr: Kopyaları Kal_dır

en: Remove _Unavailable Files
tr: K_ullanılamayan Dosyaları Kaldır

en: Ren_ame
tr: _Adlandır

en: Ren_ame ...
tr: _Adlandır ...

en: Rename Playlist ...
tr: Çalma Listesini Yeniden Adlandır

en: Render Style
tr: Tarama Biçemi

en: Repeat
tr: Tekrar et

en: Repeat count:
tr: Tekrarlama sayısı:

en: Repeat point A set.
tr: Tekrarlama noktası A ayarlı

en: Repeat point B set.
tr: Tekrarlama noktası B ayarlı

en: Repeat points cleared.
tr: Tekrarlanan noktalar temizlendi.

en: Repeat song in endless loop
tr: Sonsuz döngüde şarkıyı tekrarla

en: Rescan library at startup
tr: Başlangıçta kitaplığı yeniden tara

en: Reset to Defaults
tr: Varsayılanlara Dön

en: Reverse List
tr: Ters Liste

en: Revoke Permission
tr: İzin İptali

en: Roll Up Equalizer
tr: Ekolayzır'ı Topla

en: Roll Up Player
tr: Çalıcıyı Topla

en: Roll Up Playlist Editor
tr: Oynatma Listesi Düzenleyicisi'ni Topla

en: Rounded Rectangle
tr: Dairesel Dikdörtgen

en: SDL Output
tr: SDL Çıkışı

en: SDL Output Plugin for Audacious
    Copyright 2010 John Lindgren
tr: Audacious için SDL Çıkışı Eklentisi
    Telif Hakkı 2010 John Lindgren

en: SID Player
tr: SID Oynatıcı

en: S_huffle
tr: _Karıştır

en: Sample Rate Converter
tr: Örnek Oran Dönüştürücü

en: Sample Rate Converter Plugin for Audacious
    Copyright 2010-2012 John Lindgren
tr: Audacious için Örnek Oran Dönüştürücü Eklentisi
    Telif Hakkı 2010-2012 John Lindgren

en: Sample rate
tr: Örnekleme oranı

en: Sample rate:
tr: Örnekleme oranı:

en: Saturday
tr: Cumartesi

en: Save Locally
tr: Yerel Olarak Kaydet

en: Save and restore volume:
tr: Sesi kaydet ve geri yükle:

en: Save into custom directory:
tr: Özel dizine kaydet

en: Save into original directory
tr: Orjinal dizine kaydet

en: Save volume between sessions.
tr: Oturumlar arasında ses düzeyini kaydet

en: Scope
tr: Kapsam

en: Scope Style:
tr: Kapsam Tarzı:

en: Scroll on song change
tr: Şarkı değişikliğinde kaydır

en: Scroll song title
tr: Şarkı başlığını kaydır

en: Scroll song title in both directions
tr: Her iki yönde şarkı başlığını kaydır

en: Se_ttings ...
tr: A_yarlar ...

en: Search
tr: Ara

en: Search Library
tr: Kitaplığı Ara

en: Search Tool
tr: Arama Aracı

en: Search _Library
tr: Kitap_lığı Ara

en: Search and Select
tr: Ara ve Seç

en: Search entries in active playlist
tr: Etkin oynatma listesinde arama girişleri

en: Search library
tr: Kitaplığı ara

en: Search playlist
tr: Çalma listesini ara

en: Seasonal and Holiday
tr: Sezonluk ve Tatil

en: Seek to %d:%-2.2d / %d:%-2.2d
tr: Zıpla %d:%-2.2d / %d:%-2.2d

en: Select All
tr: Tümünü_Seç

en: Select None
tr: Hiçbiri Seçilmedi

en: Select _All
tr: Tümünü_Seç

en: Select a playlist
tr: Çalma listesi Seç

en: Select entries in playlist by filling one or more fields. Fields use regular expressions syntax, case-insensitive. If you don't know how regular expressions work, simply insert a literal portion of what you're searching for.
tr: Bir veya daha fazla alanı doldurarak oynatma listesindeki girişleri seçin. Alanlarda normal ifadeler sözdizimi, büyük / küçük harf duyarlı değil. Normal ifadelerin nasıl çalıştığını bilmiyorsanız, aradığınız şeylerin basit bir kısmını eklemeniz yeterlidir.

en: Select main player window font:
tr: Arayüz yazı tipini seçiniz:

en: Select playlist font:
tr: Çalma listesi yazıtipi seç:

en: Server:
tr: Sunucu:

en: Services
tr: Hizmetler

en: Set A-B Repeat
tr: A-B Tekrarlama'yı Hazırla

en: Set Alarm ...
tr: Alarm ayarla...

en: Set Repeat Point _A
tr: Tekrarlama Başlangıcı _A

en: Set Repeat Point _B
tr: Tekrarlama Sonu _B

en: Set maximum playback time:
tr: En fazla oynatma süresini ayarla:

en: Set minimum playback time:
tr: En az oynatma süresini ayarla:

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Settings ...
tr: Ayarlar ...

en: Shadow
tr: Gölge

en: Show
tr: Göster

en: Show Equalizer
tr: Ses Dengeleyiciyi göster

en: Show I_nfo Bar
tr: Bilgi Çubuğunu Göster

en: Show Info Bar Vis_ualization
tr: Bilgi Ç_ubuğu Görselleştirmesini Göster

en: Show On-Screen-Display
tr: On-Screen-Display Göster

en: Show Playlist Editor
tr: Çalma Listesi Düzenleyicisini göster

en: Show Remaining Time
tr: Kalan Süre'yi göster

en: Show _Menu Bar
tr: Menü_Çubuğunu Göster

en: Show _Remaining Time
tr: Kalan Sü_reyi göster

en: Show _Status Bar
tr: Durum Çubuğunu Göster

en: Show close buttons
tr: Kapatma Butonu Göster

en: Show column headers
tr: Sütun başlıklarını göster

en: Show entry counts
tr: Giriş sayılarını göster

en: Show peaks
tr: Tepeleri göster

en: Show playback controls
tr: Oynatma kontrollerini göster

en: Show playlist tabs:
tr: Çalma listesi sekmelerini göster:

en: Shuffle
tr: Karıştır

en: Shuffle by Albu_m
tr: Albü_me göre karıştır

en: Shuffle by Album
tr: Albüme göre karıştır

en: Silence Removal
tr: Sessizlik Kaldırma

en: Silence Removal Plugin for Audacious
    Copyright 2014 John Lindgren
tr: Audacious için Sessizlik Kaldırma Eklentisi
    Telif Hakkı 2014 John Lindgren

en: Sine tone generator by Håvard Kvålen <havardk@xmms.org>
    Modified by Daniel J. Peng <danielpeng@bigfoot.com>
    
    To use it, add a URL: tone://frequency1;frequency2;frequency3;...
    e.g. tone://2000;2005 to play a 2000 Hz tone and a 2005 Hz tone
tr: Håvard Kvålen'in ton üreteci <havardk@xmms.org>
    Daniel J. Peng tarafından değiştirildi <danielpeng@bigfoot.com>
    
    Kullanmak için bir URL ekleyin: tone://frequency1;frequency2;frequency3;...
    örneğin tone://2000;2005 bir 2000 Hz ton ve bir 2005 Hz ton çalmak için

en: Single mode.
tr: Tekli mod.

en: Size (bytes)
tr: Boyut (bayt)

en: Skip leading silence
tr: Baştaki sessizliği atla

en: Skip trailing silence
tr: Sondaki sessizliği atla

en: Skip/repeat samples
tr: Örnekleri atla/tekrarla

en: Slow
tr: Yavaş

en: Slowest
tr: En yavaş

en: Smooth
tr: Pürüzsüz

en: Sndfile Plugin
tr: Sndfile Eklentisi

en: Sndio Output
tr: Sndio Çıkışı

en: Sndio error: Unsupported audio format (%d)
tr: Sndio hatası: Desteklenmeyen ses biçimi (%d)

en: Sndio error: sio_open() failed
tr: Sndio hatası: sio_open () başarısız oldu

en: Sndio error: sio_setpar() failed
tr: Sndio hatası: sio_setpar () başarısız oldu

en: Sndio error: sio_start() failed
tr: Sndio hatası: sio_start () başarısız oldu

en: SoX Resampler Plugin for Audacious
    Copyright 2013 Michał Lipski
    
    Based on Sample Rate Converter Plugin:
    Copyright 2010-2012 John Lindgren
tr: Audacious için Sox Resampler Eklentisi
    Telif Hakkı 2013 Michał Lipski
    
    Örnekleme Hızı Dönüştürücü Eklentisine dayalı:
    Copyright 2010-2012 John Lindgren

en: Solid
tr: Katı

en: Song Change
tr: Şarkıyı değiştir

en: Song Info
tr: Şarkı Bilgisi

en: Song Info ...
tr: Şarkı Bilgisi ...

en: Song _Info ...
tr: _Şarkı Bilgisi ...

en: Sort List
tr: Kısa Liste

en: Sort Se_lected
tr: Seçi_leni Sırala

en: Sort Selected
tr: Seçileni Sırala

en: Soundtracks
tr: Film Müzikleri

en: Spectrum Analyzer
tr: İzgesel Çözümleyici

en: Speed and Pitch
tr: Hız ve Saha

en: Spline (good)
tr: Spline (iyi)

en: Start at
tr: İle başla

en: Status Icon
tr: Durum Simgesi

en: Status Icon Plugin
    
    Copyright 2005-2007 Giacomo Lozito <james@develia.org>
    Copyright 2010 Michał Lipski <tallica@o2.pl>
    
    This plugin provides a status icon, placed in
    the system tray area of the window manager.
tr: Durum Simgesi Eklentisi
    
    Telif Hakkı 2005-2007 Giacomo Lozito <james@develia.org>
    Telif Hakkı 2010 Michał Lipski <tallica@o2.pl>
    
    Bu eklenti, pencere yöneticisinin sistem tepsisi
    alanına yerleştirilmiş bir durum simgesi sağlar.

en: Status Icon Plugin (partial port for Qt interface)
    
    Copyright 2005-2007 Giacomo Lozito <james@develia.org>
    Copyright 2010 Michał Lipski <tallica@o2.pl>
    Copyright 2015 Eugene Paskevich <eugene@raptor.kiev.ua>
    
    This plugin provides a status icon, placed in
    the system tray area of the window manager.
tr: Durum Simgesi Eklentisi (Qt arabirimi için kısmi bağlantı noktası)
    Telif Hakkı 2005-2007 Giacomo Lozito <james@develia.org>
    Telif Hakkı 2010 Michał Lipski <tallica@o2.pl>
    Telif Hakkı 2015 Eugene Paskevich <eugene@raptor.kiev.ua>
    
    Bu eklenti, pencere yöneticisinin sistem tepsisi
    alanına yerleştirilmiş bir durum simgesi sağlar.

en: Step backward
tr: Geri git

en: Step forward
tr: İleri git

en: Stereo separation:
tr: Stereo ayırma:

en: Stop
tr: Dur

en: Stop A_fter This Song
tr: Bu Şarkıdan Son_ra Dur

en: Stop After This Song
tr: Şarkıdan Sonra Durdur

en: Stopped
tr: Durdu

en: Stopping after song.
tr: Şarkıdan sonra duruyor.

en: Store fetched lyrics in local cache
tr: Alınan şarkı sözlerini yerel önbellekte depola

en: Stream Tuner
tr: Akış Ayarlayıcı

en: Stream name:
tr: Akış adı:

en: Strictly enforce minimum bitrate
tr: En düşük bit oranını tam olarak zorla

en: Style:
tr: Tarz:

en: Sunday
tr: Pazar

en: Tact Generator
tr: Takt Oluşturucu

en: Tact generator: %d bpm
tr: Takt oluşturucu: %d bpm

en: Tact generator: %d bpm %d/%d
tr: Takt oluşturucu: %d bpm %d/%d

en: Tags
tr: Etiketler:

en: Talk
tr: Konuşma

en: Text
tr: Metin

en: The JACK server requires a sample rate of %d Hz, but Audacious is playing at %d Hz.  Please use the Sample Rate Converter effect to correct the mismatch.
tr: JACK sunucusu örnek bir %d Hz hızını gerektirir, ancak Audacious %d Hz'de çalar. Uyumsuzluğu düzeltmek için lütfen Örnek Hızı Dönüştürücü efekti kullanın.

en: The Scrobbler plugin could not be started.
    There might be a problem with your installation.
tr: Scrobbler eklentisi başlatılamadı.
    Yüklemenizde bir sorun olabilir.

en: Themes
tr: Temalar

en: There was a problem contacting Last.fm.
tr: Last.fm ile bağlantı kurulurken bir sorun oluştu.

en: These settings will take effect when Audacious is restarted.
tr: Audacious yeniden başlatıldığında bu ayarlar yürürlüğe girer.

en: This is your wakeup call.
tr: Bu uyandırma çağrısıdır.

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
tr: Bu program ücretsiz bir yazılımdır; Özgür Yazılım Vakfı tarafından yayımlanan GNU Genel Kamu Lisansı şartlarına göre yeniden dağıtabilir ve/veya değiştirebilirsiniz; lisansın 2 numaralı sürümü veya (seçimlerinize göre) herhangi bir sonraki sürümü.
    Bu program yararlı olacağı umuduyla dağıtılır, ancak HERHANGİ BİR GARANTİ OLMAKSIZIN; SATILABİLİRLİK veya BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUĞU'nun zımni garantisi dahi olmadan. Daha fazla bilgi için GNU Genel Kamu Lisansına bakınız.
    
    Bu programla birlikte GNU Genel Kamu Lisansının bir kopyasını almış olmalısınız; eğer değilse, Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Beşinci Kat, Boston, MA 02110-1301, ABD'ye yazın.

en: Threshold:
tr: Eşik:

en: Thursday
tr: Perşembe

en: Time
tr: Zaman

en: Time
      Alarm at:
        The time for the alarm to come on.
    
      Quiet after:
        Stop alarm after this amount of time.
           (if the wakeup dialog is not closed)
    
    
    Days
      Day:
        Select the days for the alarm to activate.
    
      Time:
        Choose the time for the alarm on each day,
        or select the toggle button to use the default
        time.
    
    
    Volume
      Fading:
        Fade the volume up to the chosen volume
        for this amount of time.
    
      Start at:
        Start fading from this volume.
    
      Final:
        The volume to stop fading at.  If the fading
        time is 0 then set volume to this and start
        playing.
    
    
    Options:
      Additional Command:
        Run this command at the alarm time.
    
      Playlist:
        Load this playlist. If no playlist
        is given, the current one will be used.
        The URL of an mp3/ogg stream
        can also be entered here.
    
      Reminder:
        Display a reminder when the alarm goes off.
        Type the reminder in the input field and enable
        the checkbox if you want it to be shown.
tr: Zaman
    Alarm zamanı:
    Alarmın çalacağı zaman.
    
    Sonra kıs:
    Alarmı bu süre sonunda durdur.
    (uyandırma diyaloğu kapanmdıysa)
    
    
    Günler
    Gün:
    Alarmın çalacağı günleri seçin.
    
    Zaman:
    Hergün için ayrı alarm zamanı ayarlayın.
    yada geçiş düğmesini kullanarak varsayılan
    zamanı seçin.
    
    
    Ses
    Geçiş:
    Seçilen ses düzeyine belirtilen
    süre zarfında geçiş yap.
    
    Başla:
    Bu ses düzeyinden geçiş yapmaya başla.
    
    Son:
    Geçişin biteceği ses düzeyi. Geçiş süresi 
    0 isesesi bu düzeye ayarlayın ve oynatın.
    
    
    Ayarlar:
    Ek Komut:
    Alarm zamanında bu komutu çalıştır.
    
    Oynatma Listesi:
    Bu oynatma listesini yükle. Oynatma listesi
    verilmediği takdirde varolan oynatma listesi 
    kullanılır. Mp3/ogg ortam akışı URL'si de buraya
    girilebilir.
    
    Hatırlatma:
    Alarm çaldığında hatırlatıcı göster.
    Hatırlatma gösterilmesini istiyorsanız
    girdi alanına hatırlatmanızı yazın ve onay 
    kutucuğunu doldurun.

en: Time Div:
tr: Zamanı Böl:

en: Timing (ms)
tr: Zamanlama (ms)

en: Title
tr: Başlık

en: Title Change
tr: Başlık Değiştirme

en: Title:
tr: Başlık:

en: Title: %t
    Author: %a
    From: %f
    Tracker: %T
    Comment: %C
    Chip type: %c
    Stereo: %s
    Loop: %l
    Chip freq: %F
    Player Freq: %P
    Year: %y
tr: Başlık: %t
    Yazar: %a
    İtibaren: %f
    Takipçi: %T
    Yorum: %C
    Çip türü: %c
    Stereo: %s
    Döngü: %l
    Çip Frekansı: %F
    Çalıcı Frekansı: %P
    Yıl: %y

en: To import your music library into Audacious, choose a folder and then click the "refresh" icon.
tr: Müzik kitaplığınızı Audacious'a aktarmak için bir dizin seçin ve ardından "yenileme" simgesine tıklayın.

en: To repeat forever, set the repeat count to -1.
tr: Sonsuza kadar tekrarlamak için, tekrar sayısını -1 olarak ayarlayın.

en: Toggle player window(s)
tr: Oynatıcı pencere(leri)si aç

en: Toggle repeat
tr: Tekrarlama yap

en: Toggle shuffle
tr: Karıştırmayı aç

en: Toggle stop after current
tr: Şimdiki çalmadan sonra durdurmayı aç

en: Tone Generator
tr: Ton Oluşturucu

en: Tone Generator:
tr: Ton Oluşturucu:

en: Too many redirects
tr: Çok fazla yönlendirme var

en: Top 500 Stations
tr: En İyi 500 İstasyon

en: Track
tr: Parça

en: Track %d is a data track.
tr: %d bir veri parçasıdır.

en: Track %d not found.
tr: %d parçası bulunamadı.

en: Transparency
tr: Şeffaflık

en: Transpose:
tr: Aktar:

en: Treble:
tr: Tiz:

en: Trigger
tr: Başlat

en: Triggers OSD when a playlist entry is played.
tr: Çalma listesindeki girdi oynatıldığında OSD'yi başlatır.

en: Triggers OSD when playback is paused.
tr: Çalma bekletildiğinde OSD'yi başlatır.

en: Triggers OSD when playback is unpaused.
tr: Çalmaya yeniden başladığında OSD'yi başlatır.

en: Triggers OSD when the song title changes (for internet streams).
tr: Şarkı adı değiştiğinde OSD'yi tetikler (internet akışları için).

en: Tuesday
tr: Salı

en: Type
tr: Tür

en: Type:
tr: Tür:

en: Ultra High
tr: Çok Yüksek

en: Unable to fetch %s
tr: %s getirilemiyor

en: Unable to parse %s
tr: %s ayrıştırılamıyor

en: Unarchived Winamp 2.x skin
tr: Arşivlenmemiş Winamp 2.x kabuğu

en: Undock
tr: Çıkar

en: Unknown HTTP error
tr: Bilinmeyen HTTP hatası

en: Unsupported disk type.
tr: Desteklenmeyen disk türü.

en: Upmix to
tr: Karıştır

en: Use CD-Text
tr: CD-Text kullan

en: Use CDDB
tr: CDDB kullan

en: Use HTTP instead of CDDBP
tr: CDDBP yerine HTTP kullan

en: Use accurate length calculation (slow)
tr: Doğru uzunluk hesaplaması kullan (yavaş)

en: Use alternate device:
tr: Farklı aygıt kullan:

en: Use bit perfect audio (adapt device sampling rate)
tr: Bit mükemmel ses kullan (cihaz örnekleme oranını uyarla)

en: Use bitmap fonts (supports ASCII only)
tr: Bitmap yazı tiplerini kullan (yalnızca ASCII'yi destekler)

en: Use exclusive mode
tr: Özel mod kullan

en: Use only when song length is unknown
tr: Sadece şarkı uzunluğu bilinmiyorsa kullanın

en: Use rate mappings
tr: Oran eşlemelerini kullan

en: Use steep filter
tr: Dik filtre kullan

en: VBR quality level:
tr: VBR kalite seviyesi:

en: VTX Decoder
tr: VTC Çözücü

en: VU Meter
tr: VU Metre

en: VU Meter Plugin for Audacious
    Copyright 2017-2019 Marc Sánchez Fauste
tr: Audacious için VU Metre Eklentisi
    Telif Hakkı 2017-2019 Marc Sánchez Fauste

en: VU Meter Style:
tr: VU Metre Tarzı:

en: Vertical lines
tr: Dikey çizgiler

en: Very High
tr: Daha Yüksek

en: View
tr: Görünüm

en: Visualization
tr: Görselleştirme

en: Visualization type:
tr: Görselleştirme türü:

en: Visualizations
tr: Görseller

en: Voice Removal
tr: Ses yok etme

en: Voiceprint / VU meter
tr: Ses izi / VU metre

en: Voiceprint Coloring:
tr: Ses izi Boyama:

en: Volume
tr: Ses

en: Volume Down
tr: Ses Aşağı

en: Volume Up
tr: Ses Yukarı

en: Volume _Down
tr: Sesi_Azalt

en: Volume _Up
tr: Sesi_Arttır

en: Volume down
tr: Sesi kıs

en: Volume up
tr: Sesi aç

en: Volume:
tr: Hacim:

en: Volume: %d%%
tr: Ses: %d%%

en: Vortex file format player by Sashnov Alexander <sashnov@ngs.ru>
    Based on in_vtx.dll by Roman Sherbakov <v_soft@microfor.ru>
    Audacious plugin by Pavel Vymetalek <pvymetalek@seznam.cz>
tr: Sashnov Alexander tarafından Vortex dosya biçimi çalıcı <sashnov@ngs.ru>
    Roman Sherbakov tarafından in_vtx.dll dayanarak <v_soft@microfor.ru>
    Pavel Vymetalek tarafından Audacious eklentisi <pvymetalek@seznam.cz>

en: Wait before reconnecting:
tr: Yeniden bağlanmadan önce bekleyin:

en: WavPack Decoder
tr: Wav Çözücü

en: Wednesday
tr: Çarşamba

en: What do these options mean?
tr: Bu ayarlar ne anlama geliyor?

en: Win32 waveOut Plugin for Audacious
    Copyright 2016 John Lindgren
tr: Audacious için Win32 waveOut eklentisi
    Telif Hakkı 2016 John Lindgren

en: Winamp Classic Interface
tr: Winamp Klasik Arayüzü

en: Windowed sinc
tr: Pencereli sinc

en: Working ...
tr: Çalışıyor...

en: XML Shareable Playlists (XSPF)
tr: XML Paylaşılabilir çalma listesi (XSPF)

en: Year
tr: Yıl

en: You can use the following format codes, which will be replaced before running the command (not all are useful for the end-of-playlist command):
tr: Komutu çalıştırmadan önce değiştirilecek olan aşağıdaki kodları kullanabilirsiniz (çalma listesi komutu için hepsi kullanışlı değildir):

en: You need to allow Audacious to scrobble tracks to your Last.fm account.
tr: Audacious'in Last.fm hesabınıza parçaları karıştırmasına izin vermelisiniz.

en: Your reminder for today is...
tr: Bugünkü hatırlatıcınız...

en: Your scrobbles are being saved on your computer temporarily.  They will be submitted as soon as Audacious is allowed access.
tr: Skroplamalar geçici olarak bilgisayarınıza kaydediliyor. Audacious erişim izni verilir verilmez gönderilecektir.

en: _Add
tr: _Ekle

en: _Add CD
tr: CD _Ekle

en: _Add Files ...
tr: Dosy_aları Ekle ...

en: _Add Folder ...
tr: _Klasör Ekle ...

en: _Add to Playlist
tr: Ç_alma Listesine Ekle

en: _Cancel
tr: _İptal

en: _Clear Repeat Points
tr: _Tekrarlama Noktalarını Sil

en: _Close
tr: _Kapat

en: _Copy
tr: _Kopyala

en: _Create Playlist
tr: _Çalma Listesi Oluştur

en: _Equalizer ...
tr: _Ekolayzır ...

en: _Export ...
tr: _Çıkart ...

en: _File
tr: _Dosya

en: _Find ...
tr: _Bul ...

en: _Import ...
tr: _Yükle ...

en: _Jump to Song ...
tr: Şarkıya Git ...

en: _Log Inspector ...
tr: Günlük Denet_leyici ...

en: _New
tr: _Yeni

en: _Next
tr: _Sonraki

en: _Open
tr: _Aç

en: _Open Containing Folder
tr: İçeren _Dizini Aç

en: _Open Files ...
tr: _Dosya Aç ...

en: _Open Folder ...
tr: _Klasör Aç ...

en: _Output
tr: Çıktı

en: _Paste
tr: _Yapıştır

en: _Play
tr: _Oynat

en: _Play/Resume
tr: _Oynat/Devam et

en: _Playback
tr: _Oynatma

en: _Queue Manager ...
tr: Sıra Yöneticisi ...

en: _Queue/Unqueue
tr: _Kuyruğa Ekle/Kaldır

en: _Quit
tr: _Çık

en: _Random Order
tr: _Rastgele Sipariş

en: _Record Stream
tr: Akışı _Kaydet

en: _Refresh
tr: _Yenile

en: _Refresh Selected
tr: Seçilenle_ri Yenile

en: _Remove
tr: _Sil

en: _Rename ...
tr: Yeniden adlandı_r ...

en: _Repeat
tr: _Tekrarla

en: _Services
tr: Servisler

en: _Settings ...
tr: _Ayarlar ...

en: _Sort
tr: _Tür

en: _Stop
tr: D_urdur

en: _View
tr: _Görünüm

en: _Visualizations ...
tr: _Görselleştirme ...

en: all monitors
tr: tüm ekranlar

en: by
tr: tarafından

en: dB/second
tr: dB/saniye

en: enable
tr: izin ver

en: hours
tr: saat

en: lossless
tr: kayıpsız

en: lossy
tr: yozlaşmış

en: lossy (hybrid)
tr: yozlaşmış (melez)

en: minutes
tr: dakika

en: monitor %i
tr: ekran %i

en: note numbers
tr: nota sayıları

en: of this genre
tr: bu türün

en: on
tr: üzerinde

en: ports if input has fewer channels
tr: girişte daha az kanal varsa bağlantı noktaları

en: seconds
tr: saniye

en: semitones
tr: yarım tonlar

en: sequenced
tr: sıralı

en: variable
tr: değişken
