mate-applets 1.25.3 - en to tr translation catalogue (552 entries)

en: 
    ESSID: %s
    RSSI: %d dBm
    RX Bitrate: %s
    TX Bitrate: %s
tr: 
    ESSID: %s
    RSSI: %d dBm
    RX Bit oranı: %s
    TX Bit oranı: %s

en: 
    ESSID: %s
    Strength: %d %%
tr: 
    ESSID: %s
    Güç: %d %%

en: 
    in: %s out: %s
tr: 
    içeri: %s dışarı %s

en: 
    sum: %s
tr: 
    toplam: %s

en:  short GI)
tr:  kısa GI)

en: %d %s %d %s (%d%%) remaining
tr: %d %s %d %s (%%%d) kaldı

en: %d %s %d %s until charged (%d%%)
tr: Dolana kadar %d %s %d %s (%%%d)

en: %s is down
tr: %s kapalı

en: %s:
    %.01f%% in use
tr: %s:
    %.01f%% kullanımda

en: %s:
    %.01f%% in use by programs
    %.01f%% in use as cache
tr: %s:
    %.01f%% programlar tarafından kullanımda
    %.01f%% önbellek olarak kullanımda

en: %s:
    Receiving %s
    Sending %s
tr: %s:
    Alınan %s
    Gönderilen %s

en: (mounted)
tr: (bağlı)

en: (not mounted)
tr: (bağlanmamış)

en: (unknown)
tr: (bilinmeyen)

en: , width: %s
tr: , genişlik: %s

en: 0 for no label, 1 for percentage and 2 for time remaining.
tr: Etiket olmaması için 0, yüzde için 1 ve kalan zaman için 2.

en: 20 MHz (no HT)
tr: 20 MHz (HT yok)

en: <b>Running command %s failed</b>
    %s
tr: <b>%s komutu çalıştırılamadı</b>
    %s

en: A 0 value means to show CPU frequency, 1 to show frequency and units, and 2 to show percentage instead of frequency.
tr: 0 değeri işlemci frekansını göster; 1 değeri frekansı ve birimleri göster 2 değeri de frekans yerine yüzde olarak göster anlamına gelir.

en: A 0 value means to show the applet in graphic mode (pixmap only), 1 to show the applet in text mode (not to show the pixmap) and 2 to show the applet in graphic and text mode.
tr: 0 değeri uygulamacığın grafik kipinde gösterileceği (sadece piksel eşlem), 1 değeri uygulamacığın metin kipinde gösterileceği (piksel eşlem gösterilmez) ve 2 değeri uygulamacığın hem grafik hem metin kipinde gösterileceği anlamına gelir.

en: A MATE trash bin that lives in your panel. You can use it to view the trash or drag and drop items into the trash.
tr: MATE Çöp Kutusu, panelinizde durur. Burdan Çöp kutunuzun durumunu görebilir ya da sürükle bırak yöntemi ile öğeleri çöpe atabilirsiniz.

en: A goofy set of eyes for the MATE panel. They follow your mouse.
tr: MATE paneli için bir takım pörtlek göz. Farenizi takip ederler.

en: A little applet that displays some information on the traffic on the specified network device
tr: Belirtilen ağ aygıtındaki veri trafiği hakkında bilgi veren küçük bir uygulamacık

en: A panel application for monitoring local weather conditions.
tr: Yerel hava durumunu gözlemeye yarayan bir panel uygulamacığı.

en: A set of eyeballs for your panel
tr: Paneliniz için bir çift göz

en: A system load indicator
tr: Sistem yükü belirteci

en: A system load monitor capable of displaying graphs for CPU, ram, and swap space use, plus network traffic.
tr: GNU Genel Kamu Lisansına göre yayınlanmıştır.
    
    İşlemci, bellek, takas alanı kullanımı ve ağ yoğunluğunun çizelgelerini gösterebilen bir sistem yükü izleyicisidir.

en: A_ddress:
tr: _Adres:

en: About AccessX Status
tr: AccessX Durumu Hakkında

en: About Battery Charge Monitor
tr: Pil Şarj İzleyicisi Hakkında

en: About CPU Frequency Scaling Monitor
tr: CPU Frekans Ölçekleme İzleyicisi Hakkında

en: About Character Palette
tr: Karakter Paleti Hakkında

en: About Command Applet
tr: Komut Uygulamacığı Hakkında

en: About Disk Mounter
tr: Disk Bağlayıcı Hakkında

en: About Eyes
tr: Gözler Hakkında

en: About MATE Netspeed
tr: MATE Netspeed Hakkında

en: About Sticky Notes
tr: Yapışkan Notlar Hakkında

en: About System Monitor
tr: Sistem Gözlemcisi Hakkında

en: About Timer Applet
tr: Zamanlayıcı Uygulaması Hakkında

en: About Trash Applet
tr: Çöp Kutusu Uygulaması Hakkında

en: About Weather Report
tr: Hava Durumu Raporu Hakkında

en: About...
tr: Hakkında...

en: AccessX Status
tr: AccessX Durumu

en: AccessX Status Applet Factory
tr: AccessX Durum Uygulamacığı Üreticisi

en: Add Palette
tr: Palet Ekle

en: Add button
tr: Düğme ekle

en: Address Entry
tr: Adres Girişi

en: Appearance
tr: Görünüm

en: Applet for mounting and unmounting block volumes.
tr: Blok birimlerini bağlamak ve ayırmak için uygulamacık.

en: Applet refresh rate in milliseconds
tr: Uygulamacığın milisaniye yenilenme oranı

en: Auto change device
tr: Aygıtı Kendiliğinden Değiştir

en: Available palettes
tr: Kullanılabilir paletler

en: Background color for disk load graph
tr: Disk yükü grafiği için arkaplan rengi

en: Battery Charge Monitor
tr: Pil Doluluk İzleyicisi

en: Battery Charge Monitor Preferences
tr: Pil Doluluk İzleyici Tercihleri

en: Battery Monitor
tr: Pil İzleyicisi

en: Battery Notice
tr: Pil Uyarısı

en: Battery Status Utility
tr: Pil Durumu Aracı

en: Battery charged (%d%%)
tr: Pil doldu (%%%d)

en: Battery fully re-charged
tr: Pil tamamen doldu

en: Battery power low
tr: Pil gücü zayıf

en: Battery status unknown
tr: Pil durumu bilinmiyor

en: Battstat Factory
tr: Battstat Üreticisi

en: Beaufort scale
tr: Beaufort ölçeği

en: Beep for warnings
tr: Uyarılarda biple

en: Beep when displaying a warning.
tr: Bir uyarı görüntülendiğinde biple.

en: Behavior
tr: İşleyiş

en: By default, sticky notes are given the current date as the title when they are created. This format is used; anything that can be parsed by strftime() is valid.
tr: Öntanımlı olarak, yapışkan notlara günün tarihi başlık olarak verilir. Bu biçim kullanıldı, strftime () tarafından ayrıştırılabilen her şey kullanılabilir.

en: Bytes in:
tr: Gelen bayt:

en: Bytes out:
tr: Giden bayt:

en: CPU Frequency Monitor Preferences
tr: İşlemci Frekansı İzleyicisi Tercihleri

en: CPU Frequency Scaling Monitor
tr: İşlemci Frekansı Seviyesi İzleyicisi

en: CPU Load
tr: İşlemci Yükü

en: CPU frequency scaling unsupported
tr: İşlemci frekansı ölçümü desteklenmiyor

en: CPU graph background color
tr: CPU grafiği arkaplan rengi

en: CPU to Monitor
tr: CPU Gözlemcisi

en: C_ommand:
tr: Kom_ut:

en: Cach_ed
tr: Önb_ellekli

en: Can not launch the eyes applet.
tr: Gözler uygulamacığı başlatılamıyor.

en: Cannot execute Caja
tr: Caja çalıştırılamıyor

en: Cannot move items to trash, do you want to delete them immediately?
tr: Öğeler çöpe taşınamıyor, onları şimdi silmek ister misiniz?

en: Cannot move some items to trash, do you want to delete these immediately?
tr: Bazı öğeler çöpe taşınamıyor, onları şimdi silmek ister misiniz?

en: Celsius
tr: Santigrat

en: Change CPU Frequency scaling
tr: İşlemci Frekans ölçeklemesini değiştir

en: Change icon
tr: Simge Seç

en: Channel:
tr: Kanal:

en: Character Palette
tr: Karakter Paleti

en: Character Palette Preferences
tr: Karakter Paleti Tercihleri

en: Characters shown on applet startup
tr: Uygulamacık başlangıcında gösterilecek karakterler

en: Charpicker Applet Factory
tr: Harf Seçici Uygulamacığı Üreticisi

en: Choose a base color to use for all sticky notes
tr: Tüm yapışkan notlar için kullanılacak temel rengi seçin

en: Choose a color for the note
tr: Not için bir renk seçin

en: Choose a font for the note
tr: Not için bir yazıtipi seçin

en: Choose a font to use for all sticky notes
tr: Tüm yapışkan notlarda kullanılacak yazıtipini seçin

en: Choose if notes are visible on all workspaces
tr: Notların tüm çalışma alanlarında görüntülenip görüntülenmemesini seçin

en: Choose if the default style is forced on all notes
tr: Tüm notlara öntanımlı biçemin uygulanıp uygulanmamasını seçin

en: Choose whether to hide all notes when selecting on the desktop
tr: Masaüstünde seçilim yapıldığında tüm notların saklanıp saklanmayacağını belirleyin

en: City:
tr: Şehir:

en: City: %s
    Sky: %s
    Temperature: %s
tr: Şehir: %s
    Gökyüzü: %s
    Sıcaklık: %s

en: Click to Enter Weather.com
tr: Weather.com'a Girmek için Tıkla

en: Click to add a new palette
tr: Yeni bir palet eklemek için tıklayın

en: Click to delete the selected palette
tr: Seçilen paleti silmek için tıklayın

en: Click to edit the selected palette
tr: Seçili paleti düzenlemek için tıklayın

en: Colors
tr: Renkler

en: Command
tr: Komut

en: Command Applet
tr: Komut Uygulamacığı

en: Command Applet Preferences
tr: Komut Uygulamacığı Ayarları

en: Command Factory
tr: Komut Üreticisi

en: Command to execute
tr: Yürütülecek komut

en: Command to execute to activate the device
tr: Aygıtı etkinleştirmek için çalıştırılacak komut

en: Command to execute to shut down the device
tr: Aygıtı kapatmak için çalıştırılacak komut

en: Command/script to execute to get the output
tr: Çıktıyı almak için yürütülecek komut/betik

en: Conditions:
tr: Koşullar:

en: Connected Time:
tr: Bağlı Zaman:

en: Copyright © 1998, 2004-2005 GNOME Applets Maintainers and others
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
tr: Telif hakkı ©  1998, 2004-2005 GNOME Uygulamacık Bakım Ekıbi ve diğerleri
    Telif hakkı © 2012-2021 MATE geliştiricileri

en: Copyright © 1999 Dave Camp
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
tr: Telif Hakkı © 1999 Dave Camp
    Telif Hakkı © 2012-2021 MATE geliştiricileri

en: Copyright © 1999-2005 Free Software Foundation and others
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
tr: Telif Hakkı © 1999-2005 Free Software Foundation ve diğerleri
    Telif Hakkı © 2012-2021 MATE geliştiricileri

en: Copyright © 1999-2005 by S. Papadimitriou and others
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
tr: Telif Hakkı © 1999-2005 S. Papadimitriou ve diğerleri
    Telif Hakkı © 2012-2021 MATE geliştiricileri

en: Copyright © 2000 The Gnulix Society
    Copyright © 2002-2005 Free Software Foundation and others
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
tr: Telif Hakkı © 2000 Gnulix Topluluğu
    Telif Hakkı © 2002-2005 Özgür Yazılım Vakfı ve diğerleri
    Telif Hakkı © 2012-2021 MATE geliştiricileri

en: Copyright © 2002-2003 Jörgen Scheibengruber
    Copyright © 2011-2014 Stefano Karapetsas
    Copyright © 2015-2021 MATE developers
tr: Telif Hakkı © 2002-2003 Jörgen Scheibengruber
    Telif Hakkı © 2011-2014 Stefano Karapetsas
    Telif Hakkı © 2015-2021 MATE geliştiricileri

en: Copyright © 2002-2003 Loban A Rahman
    Copyright © 2005 Davyd Madeley
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
tr: Telif Hakkı © 2002-2003 Loban A Rahman
    Telif Hakkı © 2005 Davyd Madeley
    Telif Hakkı © 2012-2021 MATE geliştiricileri

en: Copyright © 2003 Sun Microsystems
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
tr: Telif Hakkı © 2003 Sun Microsystems
    Telif hakkı © 2012-2021 MATE geliştiricileri

en: Copyright © 2004 Canonical Ltd
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
tr: Telif Hakkı © 2004 Canonical Ltd.
    Telif hakkı © 2012-2021 MATE geliştiricileri

en: Copyright © 2004 Carlos Garcia Campos
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
tr: Telif hakkı © 2004 Carlos Garcia Campos
    Telif hakkı © 2012-2021 MATE geliştiricileri

en: Copyright © 2004 Michiel Sikkes
    Copyright © 2008 Ryan Lortie
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
tr: Telif Hakkı © 2004 Michiel Sikkes
    Telif Hakkı © 2008 Ryan Lortie
    Telif Hakkı © 2012-2021 MATE geliştiricileri

en: Copyright © 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Copyright © 2015-2021 MATE developers
tr: Telif hakkı © 2014 Stefano Karapetsas
    Telif hakkı © 2015-2021 MATE geliştiricileri

en: Copyright © 2014 Stefano Karapetsas
    Copyright © 2015-2021 MATE developers
tr: Telif Hakkı © 2014 Stefano Karapetsas
    Telif Hakkı © 2015-2021 MATE geliştiricileri

en: Could not open help document
tr: Yardım dosyası açılamadı

en: Create, view, and manage sticky notes on the desktop
tr: Masaüstünüzde yapışkan notları oluşturun, görüntüleyin ve yönetin

en: Current Conditions
tr: Mevcut Koşullar

en: Date format of note's title
tr: Notun başlığının tarih biçimi

en: Default Note Properties
tr: Öntanımlı Not Özellikleri

en: Default color for font
tr: Yazıtipi için öntanımlı renk

en: Default color for new notes
tr: Yeni notlar için öntanımlı renk

en: Default color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#30FF50".
tr: Yeni yapışkan notlar için öntanımlı renk. Bu html onaltılı belirtimde olmalıdır, örneğin "#30FF50".

en: Default font color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#000000".
tr: Yeni yapışkan notlar için öntanımlı yazıtipi rengi. Bu html onaltılı belirtimde olmalıdır, örneğin "#000000".

en: Default font for new notes
tr: Yeni notlar için öntanımlı yazıtipi

en: Default font for new sticky notes. This should be a Pango Font Name, for example "Sans Italic 10".
tr: Yeni yapışkan notlar için öntanımlı yazıtipi. Bu Pango Yazıtipi İsmi olmalıdır, örneğin "Sans Italic 10".

en: Default height for new notes
tr: Yeni notlar için öntanımlı yükseklik

en: Default height for new sticky notes in pixels.
tr: Yeni notlar için piksel cinsinden öntanımlı yükseklik.

en: Default width for new notes
tr: Yeni notlar için öntanımlı genişlik

en: Default width for new sticky notes in pixels.
tr: Yeni notlar için piksel cinsinden öntanımlı yükseklik.

en: Delete Immediately?
tr: Hemen Silinsin mi?

en: Delete all sticky notes?
tr: Tüm yapışkan notlar silinsin mi?

en: Delete button
tr: Silme düğmesi

en: Delete note
tr: Notu sil

en: Delete this sticky note?
tr: Bu yapışkan not silinsin mi?

en: Details
tr: Ayrıntılar

en: Device _Details
tr: Cihaz _Detayları

en: Device to monitor
tr: İzlenecek cihaz

en: Dew point:
tr: Çiğ noktası:

en: Directory in which the theme is located
tr: Temanın bulunduğu dizin

en: Disk
tr: Disket

en: Disk Load
tr: Disk Yükü

en: Disk Mounter
tr: Disk Bağlayıcı

en: Display
tr: Görüntü

en: Display Settings
tr: Görüntü Ayarları

en: Displays current state of keyboard accessibility features
tr: Klavye erişilebilirlik özelliklerini mevcut durumunu gösterir

en: Do you want to connect %s now?
tr: %s unsurunu şimdi bağlantıya almak istiyor musunuz?

en: Do you want to disconnect %s now?
tr: %s unsurunun bağlantısını şimdi kesmek istiyor musunuz?

en: Down command
tr: Kapatma Komutu

en: Drive Mount Applet Factory
tr: Sürücü Bağlama Uygulamacığı Üreticisi

en: Duration of timer in seconds
tr: Saniye olarak zamanlayıcı süresi

en: Edit Palette
tr: Palet Düzenle

en: Edit button
tr: Düzenleme düğmesi

en: Empty all of the items from the trash?
tr: Çöpteki bütün öğeleri boşaltmak istediğinize emin misiniz?

en: Empty notes are always deleted without confirmation.
tr: Boş notlar her zaman onay sorulmadan silinir.

en: Emptying the Trash
tr: Çöp Boşaltılıyor

en: Enable CPU load graph
tr: CPU yükü grafiğini etkinleştir

en: Enable _radar map
tr: _Radar haritasını etkinleştir

en: Enable disk load graph
tr: Disk yükü grafiğini etkinleştir

en: Enable load average graph
tr: Yük ortalaması grafiğini etkinleştir

en: Enable memory load graph
tr: Hafıza yükü grafiğini etkinleştir

en: Enable network load graph
tr: Ağ yükü grafiğini etkinleştir

en: Enable swap load graph
tr: Takas alanı yükü grafiğini etkinleştir

en: Enter the URL
tr: URL'yi girin

en: Error while spawning caja:
    %s
tr: Caja başlatılırken hata:
    %s

en: Error: %s
tr: Hata: %s

en: Eyes
tr: Gözler

en: Eyes Applet Factory
tr: Gözler Uygulamacık Üreticisi

en: Eyes Preferences
tr: Gözler Tercihleri

en: F_ree
tr: B_oş

en: Factory for creating the load applet.
tr: Yük uygulamasını oluşturmak için üretici.

en: Factory for creating the weather applet.
tr: Hava durumu uygulamacığı için üretici.

en: Factory for drive mount applet
tr: Sürücü bağlama uygulamacığı için üretici

en: Fahrenheit
tr: Fahrenhayt

en: Failed to load the Locations XML database.  Please report this as a bug.
tr: Konumlar XML veritabanı yüklenirken hata oluştu. Lütfen bunu hata olarak bildirin.

en: Feels like:
tr: Hissedilen:

en: Find _Next
tr: _Sonrakini Bul

en: Finished %s
tr:  %s tamamlandı

en: Font C_olor:
tr: Yazıtipi _Rengi:

en: Font Co_lor:
tr: Yazıtipi R_engi:

en: For horizontal panels, the width of the graphs in pixels. For vertical panels, this is the height of the graphs.
tr: Yatay paneller için, grafiğin piksel cinsinden genişliği. Dikey paneller için, bu grafiğin yüksekliğidir.

en: Force _default color and font on notes
tr: Notlarda _öntanımlı renk ve yazıtipini kullan

en: Forecast
tr: Hava Tahmini

en: Forecast Report
tr: Hava Tahmini Raporu

en: Forecast not currently available for this location.
tr: Bu konum için hava tahmini henüz mevcut değil.

en: Frequency Scaling Unsupported
tr: Frekans Ölçümü Desteklenmiyor

en: From:
tr: Kimden:

en: Full Battery Notification
tr: Tam Pil Uyarısı

en: General
tr: Genel

en: General Settings
tr: Genel Ayarlar

en: Go to Trash
tr: Çöp Kutusuna git

en: Graph color for buffer memory
tr: Tampon bellek grafik rengi

en: Graph color for cached memory
tr: Ön bellek grafik rengi

en: Graph color for disk read
tr: Disk okuma için grafik rengi

en: Graph color for disk write
tr: Disk yazma için grafik rengi

en: Graph color for input network activity
tr: Gelen ağ aktivitesi garafik rengi

en: Graph color for iowait related CPU activity
tr: "iowait" ilgili işlemci aktivitesi için grafik rengi

en: Graph color for load average
tr: Yük ortalaması için grafik rengi

en: Graph color for loopback network usage
tr: Loopback ağ kullanımı için grafik rengi

en: Graph color for nice-related CPU activity
tr: "nice" ile ilgili işlemci aktivitesi için grafik rengi

en: Graph color for output network activity
tr: Çıkan ağ aktivitesi grafik rengi

en: Graph color for shared memory
tr: Paylaşılan bellek grafik rengi

en: Graph color for system-related CPU activity
tr: Sistemle ilgili işlemci aktivitesi grafik rengi

en: Graph color for user-related CPU activity
tr: Kullanıcıyla ilgili işlemci aktivitesi için grafik rengi

en: Graph color for user-related memory usage
tr: Kullanıcıyla ilgili bellek kullanımı için grafik rengi

en: Graph color for user-related swap usage
tr: Kullanıcıyla ilgili takas kullanımı için grafik rengi

en: Graph size
tr: Grafik boyutu

en: Graphic
tr: Grafik

en: Graphic and Text
tr: Grafik ve Metin

en: Grid line color
tr: Izgara teli rengi

en: H_eight:
tr: _Yükseklik:

en: Harddisk
tr: Sabit Disk

en: Hardware Address:
tr: Donanım Adresi:

en: Help
tr: Yardım

en: Hi_de Notes
tr: Notları _Gizle

en: Hide notes when the des_ktop is clicked on
tr: Masa_üstüne tıklandığında notları sakla

en: IPv4 Address:
tr: IPv4 Adresi:

en: IPv6 Address:
tr: IPv6 Adresi:

en: I_dle
tr: B_eklemede

en: If applet icon is shown or not
tr: Uygulamacık simgesi gösteriliyor veya gösterilmiyorsa

en: If this option is disabled, a custom color can be used as the default color for all sticky notes.
tr: Eğer bu seçenek kapalıysa, tüm yapışkan notlar için öntanımlı renk olarak özel bir renk kullanılabilir.

en: If this option is disabled, a custom font can be used as the default font for all sticky notes.
tr: Eğer bu seçenek kapalıysa, tüm yapışkan notlar için öntanımlı yazıtipi olarak özel bir yazıtipi kullanılabilir.

en: If this option is enabled, selecting the desktop in any way will automatically hide all the open notes.
tr: Bu seçenek etkinleştirilirse, masaüstünün herhangi bir şekilde seçilmesi tüm açık notları otomatik olarak saklayacaktır.

en: If this option is enabled, the custom colors and fonts that have been assigned to individual notes will be ignored.
tr: Eğer bu seçenek etkinse, bazı notlar için atanan özel renk ve yazıtipleri yok sayılacak.

en: If true, change automatically the selected device.
tr: Doğruysa, seçilmiş aygıtı kendiliğinden değiştir.

en: If true, change the icon due to selected device.
tr: Eğer doğruysa, seçilen aygıt nedeniyle renk değişir.

en: If true, show both IP addresses if enabled.
tr: Doğruysa ve etkinse her iki IP adresini de göster.

en: If true, show main icon.
tr: Doğruysa, ana simgeyi göster

en: If true, show signal quality icon for wireless devices.
tr: Doğruysa, kablosuz aygıtların sinyal kalitesi simgesini göster.

en: If true, show speed in bits instead of bytes.
tr: Eğer doğruysa, hızı bayt yerine bit olarak gösterir.

en: If true, show sum of inbound/outbound speed instead of separated ones.
tr: Eğer doğruysa, gelen ve giden hız toplamını ayrı ayrı yerine toplu gösterir.

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
tr: Eğer Çöpü boşaltmayı seçerseniz, çöpteki bütün öğeler tamamen kaybolacaktır. Bunları ayrı ayrı da silebilirsiniz.

en: In color
tr: Renklendir

en: Indicator color
tr: Gösterge rengi

en: Insert "%s"
tr: Ekle "%s"

en: Insert characters
tr: Karakterler ekle

en: Insert special character
tr: Özel karakterler ekle

en: Interval for the command
tr: Komut sıklığı

en: Interval to execute the command (in seconds)
tr: Komutu yürütme sıklığı (saniye olarak)

en: Keyboard Accessibility Status
tr: Klavye Erişilebilirlik Durumu

en: Keyboard Accessibility Status Applet Factory
tr: Klavye Erişilebilirlik Durumu Uygulamacığı Üreticisi

en: Last update:
tr: Son güncelleme:

en: Legacy backend enabled.
tr: Geleneksel arkayüz etkin.

en: List of available palettes
tr: Kullanılabilir paletlerin listesi

en: List of strings containing the available palettes.
tr: Kullanılabilir paletleri içeren dizgilerin listesi.

en: Load
tr: Yük

en: Load Average
tr: Ortalama Yük

en: Load graph background color
tr: Yük grafiği arkaplan rengi

en: Location
tr: Konum

en: Location view
tr: Konum görünümü

en: Lock/Unlock note
tr: Notu kilitle/serbest bırak

en: Low Battery Notification
tr: Düşük Pil Uyarısı

en: MATE Documentation Team
tr: MATE Belgelendirme Projesi

en: MATE Netspeed Preferences
tr: MATE Netspeed Tercihleri

en: MATE Panel applet for selecting strange characters that are not on the keyboard. Released under GNU General Public Licence.
tr: Klavyede bulunmayan olağandışı karakterleri seçmek için MATE Panel uygulamacığı. GNU Genel Kamu Lisansı altında yayınlanmıştır.

en: MATE Weather
tr: MATE Hava Durumu

en: Mateweather Applet Factory
tr: Mateweather Programcık Üreticisi

en: Maximum _width (chars):
tr: Maksimum _genişlik (karakter):

en: Memory
tr: Hafıza

en: Memory Load
tr: Bellek Yükü

en: Memory graph background color
tr: Bellek grafiği arkaplan rengi

en: Minutes Remaining
tr: Dakika Kaldığında

en: Mode to show CPU usage
tr: İşlemci kullanımını gösteren kip

en: Modify a palette by adding or removing characters
tr: Karakterler ekleyerek ya da çıkartarak paleti düzenleyin

en: Monitor Settings
tr: Ekran Ayarları

en: Monitor a laptop's remaining power
tr: Dizüstü bilgisayarın kalan gücünü izler

en: Monitor the CPU Frequency Scaling
tr: İşlemci Frekans Seviyesi İzleyicisi

en: Monitor the current weather conditions, and forecasts
tr: Şu andaki hava durumunu ve tahminlerini izle

en: Monitored Resources
tr: İzlenen Özkaynaklar

en: Mount local disks and devices
tr: Yerel diskleri ve aygıtları bağla

en: MultiLoad Applet Factory
tr: MultiLoad Uygulamacığı Üreticisi

en: N_ice
tr: Ö_ncelik

en: Name of timer
tr: Zamanlayıcı ismi

en: Net Load
tr: Ağ Yükü

en: Netmask:
tr: Ağ maskesi:

en: Netspeed Applet
tr: Nethızı Uygulamacığı

en: Netspeed Applet Factory
tr: Nethızı Uygulamacık Üreticisi

en: Network
tr: Ağ

en: Network Monitor
tr: Ağ İzleyicisi

en: Network _device:
tr: Ağ _aygıtı:

en: Network graph background color
tr: Ağ grafiği arkaplan rengi

en: Network speed thresholds
tr: Ağ hızı eşikleri

en: Network threshold 1 in bytes
tr: Ağ eşiği 1, bayt cinsinden

en: Network threshold 2 in bytes
tr: Ağ eşiği 2, bayt cinsinden

en: Network threshold 3 in bytes
tr: Ağ eşiği 3, bayt cinsinden

en: No Items in Trash
tr: Çöpte hiç öğe yok

en: No battery present
tr: Pil mevcut değil

en: Note C_olor:
tr: Not _Rengi:

en: Note _Color:
tr: Not R_engi:

en: Notifications
tr: Bildirimler

en: Notify user when the battery is full.
tr: Pil tam dolduğunda kullanıcıyı uyar.

en: Notify user when the battery is low.
tr: Pil az kaldığında kullanıcıyı uyar.

en: Number of characters to display
tr: Gösterilecek karakter sayısı

en: Open the keyboard preferences dialog
tr: Klavye tercihleri ileti kutusunu aç

en: Options
tr: Ayarlar

en: Out color
tr: Çıkış Rengi

en: P-t-P Address:
tr: P-t-P Adresi:

en: P_ause timer
tr: Zamanlayıcıyı d_uraklat

en: Palette entry
tr: Palet girişi

en: Palettes list
tr: Palet listesi

en: Percent
tr: Yüzde

en: Pick a color for the sticky note
tr: Yapışkan not için bir renk seçin

en: Pick a default sticky note color
tr: Öntanımlı yapışkan not rengini seçin

en: Pick a default sticky note font
tr: Öntanımlı yapışkan not yazıtipini seçin

en: Pick a font for the sticky note
tr: Yapışkan not için yazıtipini seçin

en: Preferences...
tr: Tercihler...

en: Pressure:
tr: Basınç:

en: Privileges are required to change the CPU Frequency scaling.
tr: İşlemci Frekansı ölçeklemesini değiştirmek için yetkiler gerekli.

en: Processor
tr: İşlemci

en: Properties
tr: Özellikler

en: R_eset
tr: S_ıfırla

en: Radar Map
tr: Radar Haritası

en: Red value level
tr: Kırmızı değer uyarısı

en: Relative humidity:
tr: Dolaylı nemlilik:

en: Removing item %s of %s
tr: Öğe %s / %s kaldırılıyor

en: Removing: %s
tr: Kaldırılıyor: %s

en: Resize note
tr: Notu yeniden boyutlandırın

en: S_top timer
tr: Zamanlayıcıyı _durdur

en: S_wap Space
tr: _Takas Alanı

en: S_ystem
tr: _Sistem

en: See the ForeCast Details
tr: Hava Tahmini Ayrıntılarını Görün

en: Select Location from the list
tr: Listeden Konum seçin

en: Set the CPU to monitor. In a single processor system you don't have to change it.
tr: GPU gözlemcisini ayarlar. Tek işlemcili sistemde bunu değiştirmeniz gerekmez.

en: Sh_ared
tr: _Paylaşımda

en: Show CPU frequency as _frequency
tr: İşlemci frekansını _frekans olarak göster

en: Show CPU frequency as _percentage
tr: İşlemci frekansını _yüzde olarak göster

en: Show IPv4 and IPv6 addresses on tooltip
tr: IPv4 ve IPv6 adreslerini ipucunda göster

en: Show _bits instead of bytes
tr: Bayt yerine _bitleri göster

en: Show _dialog
tr: İletişim _kutusunu göster

en: Show _icon
tr: _İkonu göster

en: Show _notifications
tr: İletileri _göster

en: Show _percentage remaining
tr: Kalan _yüzdeyi göster

en: Show _sum instead of in & out
tr: Giden ve gelen yerine _toplam kullan

en: Show _time remaining
tr: Kalan _zamanı göster

en: Show all _IP addresses on tooltip
tr: İpuçlarında tüm IP adreslerini _göster

en: Show bits
tr: Bitleri Göster

en: Show dialog window when timer finish
tr: Zamanlayıcı sona erdiğinde diyaloğu göster

en: Show frequency _units
tr: Frekans _birimlerini göster

en: Show icon
tr: Simge göster

en: Show notification _popup
tr: _Bildirim balonu göster

en: Show notification popup when timer finish
tr: Zamanlayıcı sona erdiğinde bildirim balonu göster

en: Show signal _quality icon for wireless devices
tr: Kablosuz aygıtlar için sinyal _kalitesi simgesini göster

en: Show signal quality icon
tr: Sinyal Kalite Simgesini Göster

en: Show sticky notes
tr: Yapışkan notları göster

en: Show sum speed
tr: Toplam hızı göster

en: Show the time/percent label
tr: Zaman/yüzde etiketi göster

en: Shows keyboard status when accessibility features are used.
tr: Erişilebilirlik özellikleri kullanıldığında klavye durumunu gösterir.

en: Shows the output of a command
tr: Bir komutun verdiği çıktıyı görüntüler

en: Shows the state of AccessX features such as latched modifiers
tr: AccessX özelliklerinin durumunu sürgülü (latched) düzenleyiciler olarak gösterir

en: Shows the status of keyboard accessibility features
tr: Klavye erişilebilirlik özellikleri durumunu gösterir

en: Signal Strength:
tr: Sinyal Kuvveti:

en: Sky:
tr: Gökyüzü:

en: Specifies whether the sticky notes are locked (non-editable) or not.
tr: Yapışkan notların kilitli (düzenlenemez) olup olmadığını belirtir.

en: Specifies whether the sticky notes are visible on ALL workspaces on the desktop, or not.
tr: Yapışkan notların masaüstü üzerindeki tüm çalışma alanlarında görülebilir olup olmadığını belirtir.

en: Specify a title for the note
tr: Not için bir başlık belirleyin

en: Specify the default height (in pixels) of new notes
tr: Yeni notlar için öntanımlı boy (piksel cinsinden) belirleyin

en: Specify the default width (in pixels) of new notes
tr: Yeni notlar için öntanımlı genişlik (piksel cinsinden) belirleyin

en: Spinbutton for updating
tr: Güncelleme için çevirme düğmesi

en: Start a timer and receive a notification when it is finished
tr: Bir zamanlayıcı başlatın ve geri sayım tamamlandığında bildirim alın

en: Start system-monitor
tr: Sistem-gözlemcisini başlat

en: Station:
tr: İstasyon:

en: Sticky Note
tr: Yapışkan Not

en: Sticky Note Properties
tr: Yapışkan Not Özellikleri

en: Sticky Notes
tr: Yapışkan Notlar

en: Sticky Notes Applet Factory
tr: Yapışkan Notlar Uygulamacık Üreticisi

en: Sticky Notes Preferences
tr: Yapışkan Notlar Tercihleri

en: Sticky Notes for the MATE Desktop Environment
tr: MATE Masaüstü Ortamı için Yapışkan Notlar

en: Sticky notes' locked state
tr: Yapışkan notların kilitlilik durumu

en: Sticky notes' workspace stickyness
tr: Yapışkan notların çalışma alanı yapışkanlığı

en: Sun GNOME Documentation Team <gdocteam@sun.com>
tr: Sun GNOME Dokümantasyon Ekibi <gdocteam@sun.com>

en: Sunrise:
tr: Gün Doğuşu:

en: Sunset:
tr: Gün Batımı:

en: Swap Load
tr: Takas Yükü

en: Swap Space
tr: Takas Alanı

en: Swap graph background color
tr: Takas alanı grafiği arkaplan rengi

en: Sys_tem monitor update interval:
tr: Sistem izleyici güncelleme _sıklığı:

en: System Monitor
tr: Sistem Gözlemcisi

en: System Monitor Preferences
tr: Sistem Gözlemcisi Tercihleri

en: System is running on AC power
tr: Sistem AC gücü ile çalışıyor

en: System is running on battery power
tr: Sistem pil gücü ile çalışıyor

en: System m_onitor height:
tr: Sistem izleyici _yüksekliği:

en: System m_onitor width:
tr: Sistem izleyici _genişliği:

en: Temperature:
tr: Sıcaklık:

en: Text
tr: Metin

en: The battery level below which the battery is displayed as red. Also the value at which the low battery warning is displayed.
tr: Pilin kırmızı gösterilmesi için en düşük seviye. Ayrıca pil uyarısının gösterileceği seviyedir.

en: The color of the graph of the inbound traffic
tr: Gelen trafik grafik rengi

en: The color of the graph of the outbound traffic
tr: Giden trafik grafik rengi

en: The desktop description file to execute as the system monitor
tr: Sistem gözlemcisi olarak çalıştırmak için masaüstü açıklama dosyası

en: The eyes look in the direction of the mouse pointer
tr: Gözler fare imlecinin yönüne bakar

en: The name of the device to monitor
tr: İzlenecek cihazın ismi

en: The string that the user had selected when the applet was last used. This string will be displayed when the user starts the applet.
tr: Uygulamacık en son kullanıldığında kullanıcının seçtiği dizgi. Bu dizgi kullanıcı uygulamacığı başlattığı zaman gösterilecek.

en: The system load average is %0.02f
tr: Sistem yük ortalaması %0.02f

en: The type of text to display (if the text is enabled).
tr: Gösterilecek metnin türü (eğer metin etkin ise).

en: Themes
tr: Temalar

en: There was a fatal error while trying to load the theme.
tr: Tema yüklenmeye çalışılırken önemli bir hata oluştu.

en: There was an error displaying help:
    %s
tr: Yardımın görüntülenmesinde bir hata meydana geldi:
    %s

en: There was an error displaying help: %s
tr: Yardım görüntülenirken hata oluştu: %s

en: There was an error executing '%s': %s
tr: '%s' çalıştırılırken hata oluştu: %s

en: There was an error launching the help viewer: %s
tr: Yardım görüntüleyici açılırken bir hata oluştu: %s

en: There was an error launching the keyboard preferences dialog: %s
tr: Klavye penceresi açılırken bir hata oluştu: %s

en: This cannot be undone.
tr: Bu geri alınamaz.

en: This note is locked.
tr: Bu not kilitlendi.

en: This note is unlocked.
tr: Bu notun kilidi açıldı.

en: This utility shows the current CPU Frequency
tr: Bu yardımcı, şu anki işlemci frekansını gösterir

en: This utility shows the current CPU Frequency Scaling.
tr: Bu yardımcı şu anki işlemci frekans seviyesini gösterir.

en: This utility shows the status of your laptop battery.
tr: Bu araç dizüstü bilgisayarınızın pil durumunu gösterir.

en: Threshold _1:
tr: Eşik _1:

en: Threshold _2:
tr: Eşik _2:

en: Threshold _3:
tr: Eşik _3:

en: Timer
tr: Zamanlayıcı

en: Timer Applet
tr: Zamanlayıcı Uygulamacığı

en: Timer Applet Preferences
tr: Zamanlayıcı Uygulamacık Tercihleri

en: Timer Factory
tr: Zamanlayıcı Üreticisi

en: Timer finished!
tr: Zamanlayıcı sona erdi!

en: To avoid losing your work:
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
tr: İş kaybına uğramamak için:
     • dizüstü bilgisayarınızı harici bir güç kaynağına takın, ya da
     • açık belgeleri kaydedin ve dizüstü bilgisayarınızı kapatın.

en: To avoid losing your work:
     • suspend your laptop to save power,
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
tr: İş kaybına uğramamak için:
     • güç saklamak için dizüstü bilgisayarınızı askıya alın,
     • dizüstü bilgisayarınızı harici bir güç kaynağına takın, ya da
     • açık belgeleri kaydedin ve dizüstü bilgisayarınızı kapatın.

en: Transfer Rate Graph
tr: Transfer Oranı Grafiği

en: Trash
tr: Çöp kutusu

en: Trash Applet
tr: Çöp Uygulamacığı

en: Trash Applet Factory
tr: Çöp Uygulamacık Üreticisi

en: Un_mount %s
tr: %s _Ayır

en: Unknown error
tr: Bilinmeyen hata

en: Unknown time (%d%%) remaining
tr: Bilinmeyen zaman (%%%d) kaldı

en: Unknown time (%d%%) until charged
tr: Dolana kadar bilinmeyen zaman (%%%d)

en: Up command
tr: Çalıştırma Komutu

en: Update
tr: Güncelle

en: Update spin button
tr: Çevirme düğmelerini güncelle

en: Updating...
tr: Güncelleniyor...

en: Use _custom address for radar map
tr: Radar haritası için _özel adres kullan

en: Use co_lor from the system theme
tr: Sistem temasından _renk kullan

en: Use default co_lor
tr: Öntanımlı _rengi kullan

en: Use default fo_nt
tr: Ö_ntanımlı yazıtipini kullan

en: Use diskstats for _NVMe
tr: _NVMe için diskstats kullan

en: Use fo_nt from the system theme
tr: Sistem temasından _yazıtipi kullan

en: Use the value defined in red_value as a time remaining to show the warning dialog rather than a percentage.
tr: red_value içinde tanımlanmış değeri uyarı penceresini çıkarmak için kalan yüzde yerine kalan süre olarak kullan.

en: Uses /proc/diskstats to determine NVMe disk load
tr: NVMe disk yükünü saptamak için /proc/diskstats kullanır

en: Visibility:
tr: Görüş alanı:

en: Visit Weather.com
tr: Weatcher.com'u ziyaret et

en: Warn on low time rather than low percentage
tr: Düşük yüzde yerine düşük zaman için uyar

en: Weather Forecast
tr: Hava Tahmini

en: Weather Preferences
tr: Hava Durumu Tercihleri

en: Weather Report
tr: Hava Raporu

en: Whether to ask for confirmation when deleting a note
tr: Notları silerken onay sorulup sorulmaması

en: Whether to force the default color and font on all notes
tr: Bütün notlarda öntanımlı renk ve yazıtiplerini kullan

en: Whether to hide all notes when the desktop is selected
tr: Masaüstü seçildiğinde tüm notların saklanıp saklanmayacağı

en: Whether to use the default system color
tr: Öntanımlı sistem renginin kullanılması

en: Whether to use the default system font
tr: Öntanımlı sistem yazıtipinin kullanılması

en: Width of output
tr: Çıktı genişliği

en: Wind:
tr: Rüzgar:

en: XKB Extension is not enabled
tr: XKB Eklentileri etkin değil

en: You have %d%% of your total battery capacity remaining.
tr: Toplam pilinizin %%%d kapasitesi kalmış.

en: You will not be able to modify the frequency of your machine.  Your machine may be misconfigured or not have hardware support for CPU frequency scaling.
tr: Makinenizin frekansını değiştiremezsiniz.  Makineniz yanlış yapılandırılmış ya da işlemci frekansı ölçeklenmesi için gerekli donanıma sahip olmayabilir.

en: Your battery is now fully recharged
tr: Piliniz artık tam olarak doldu

en: Your battery is running low
tr: Piliniz çok azaldı

en: _About
tr: _Hakkında

en: _Appearance:
tr: _Görünüm:

en: _Automatically update every:
tr: Bu aralıklarla _otomatik güncelle:

en: _Average
tr: Ortalam_a

en: _Background
tr: A_rkaplan

en: _Buffers
tr: _Tamponlar

en: _Cancel
tr: _Vazgeç

en: _Change icon according to the selected device
tr: Seçilen aygıta göre _simgeyi değiştir

en: _Close
tr: _Kapat

en: _Delete
tr: _Sil

en: _Delete All
tr: _Hepsini Sil

en: _Delete Notes
tr: _Notları Sil

en: _Details
tr: _Ayrıntılar

en: _Edit
tr: _Düzenle

en: _Eject %s
tr: %s _Çıkart

en: _Empty Trash
tr: Çöpü _Boşalt

en: _Find:
tr: _Bul:

en: _Font:
tr: _Yazıtipi:

en: _Free
tr: _Boş

en: _Gridline
tr: _Izgara hattı

en: _Harddisk
tr: _Sabit Disk

en: _Help
tr: _Yardım

en: _Hours:
tr: _Saat:

en: _In
tr: _Gelen

en: _In graph color
tr: G_elen grafik rengi

en: _Indicator
tr: _Gösterge

en: _Interval (seconds):
tr: _Sıklık (saniye):

en: _Keyboard Accessibility Preferences
tr: Klavye _Erişilebilirlik Tercihleri

en: _Load
tr: _Yük

en: _Local
tr: _Yerel

en: _Lock Notes
tr: N_otları Kilitle

en: _Memory
tr: _Bellek

en: _Minutes:
tr: _Dakika:

en: _Monitored CPU:
tr: İzlenen iş_lemci:

en: _Mount %s
tr: %s _Bağla

en: _Name:
tr: _Ad:

en: _Network
tr: _Ağ

en: _New Note
tr: _Yeni Not

en: _Notify when battery is fully recharged
tr: Pil _tam olarak dolduğunda uyar

en: _Open %s
tr: %s _Aç

en: _Open System Monitor
tr: Sistem Gözlemcisini _Aç

en: _Open Trash
tr: Çöpü _Aç

en: _Out
tr: _Giden

en: _Out graph color
tr: G_iden grafik rengi

en: _Palette:
tr: _Palet:

en: _Palettes:
tr: _Paletler:

en: _Play CD
tr: _CD Oynat

en: _Play DVD
tr: _DVD Oynat

en: _Preferences
tr: _Tercihler

en: _Pressure unit:
tr: _Basınç birimi:

en: _Processor
tr: İş_lemci

en: _Put notes on all workspaces
tr: Notu tüm ç_alışma alanlarına koy

en: _Read
tr: _Okuma

en: _Seconds:
tr: _Saniye:

en: _Select a location:
tr: _Konum seç:

en: _Select a theme:
tr: _Bir tema seçin:

en: _Show icon
tr: _Simgeleri göster

en: _Show time/percentage:
tr: _Kalan zamanı/yüzdeyi göster:

en: _Start timer
tr: Zamanlayıcıyı _Başlat

en: _Temperature unit:
tr: _Sıcaklık Birimi:

en: _Title:
tr: Ü_nvan:

en: _Update
tr: _Güncelle

en: _Used
tr: _Kullanılıyor

en: _User
tr: _Kullanıcı

en: _Visibility unit:
tr: _Görüş Alanı Birimi:

en: _Visit Weather.com
tr: Weatcher.com'a _Gir

en: _Warn when battery charge drops to:
tr: Pil doluluğu _uyarılma yüzdesi:

en: _Width:
tr: _Genişlik:

en: _Wind speed unit:
tr: _Rüzgar Hızı Birimi:

en: _Write
tr: _Yazma

en: bytes
tr: bayt

en: global
tr: genel

en: host
tr: makine

en: insert special character %s
tr: %s özel karakterini ekle

en: knots
tr: knot

en: meters
tr: metre

en: miles
tr: mil

en: milliseconds
tr: milisaniye

en: minutes
tr: dakika

en: na
tr: bilinmeyen

en: none
tr: yok

en: nothing to mount
tr: bağlanacak aygıt yok

en: pixels
tr: piksel

en: unknown
tr: bilinmiyor

en: unspecified
tr: belirtilmemiş

en: upower backend enabled.
tr: upower arka ucu faaldir.
