wmakerconf 2.6.1 - en to tr translation catalogue (242 entries)

en: %s
    Shell command failed.
    '%s'
tr: %s
    Komutası başarısız oldu .
    `%s'

en: %s
    Shell command failed.
    '%s'
    Please check `stderr' for more details.
tr: %s
    komutabaşarısız oldu .
    `%s'
    Hata kanalına bakıp daha fazla bilgi edinebilirsin .

en: %s: line %d:
    Error: %s
tr: %s : satır %d:
    Hata : %s

en: %s: line %d:
    Warning: %s
tr: %s : satır %d:
    Ikaz : %s

en: '%s': parse error.
tr: `%s' : tarama hatası .

en: (Re)start window manager
tr: Pencere yöneticisini ( yeniden ) başlat

en: A solid color or a drop shadow.
tr: Tek bir renk yada bir gölgeleme .

en: A solid color, a pixmap, or a gradient.
tr: Tek renk, bir resim yada bir geçişim .

en: A solid color, a pixmap, or a gradient. If 'None' is selected, then the root background is not changed by Window Maker.
tr: Tek bir renk, bir resim yada bir geçişim . 'Hiçbiri' seçili ise, o zaman ardalan Window Maker tarafından dediştirilmeyecektir .

en: A solid color, a pixmap, or a gradient. If 'None' is selected, then the root background is not changed by Window Maker. If 'Default' is selected, then the texture of the default workspace is used
tr: Tek bir renk, bir resim yada bir geçişim . 'Hiçbiri' seçili ise, o zaman ardalan Window Maker tarafından değiştirilmeyecektir . 'Önayarlı' seçili iseo zaman ana masaüstünün ardalanı öbürküleri için de geçerli olacak .

en: About
tr: Bilgi

en: Actions
tr: Eylemler

en: Append
tr: Ekle

en: Append a new color after the last color.
tr: Son renkten sonra bir yeni renk ekle .

en: Application menu configuration requires that your menu file
tr: Uygulamar mönüsü , mönü dosyanın

en: Arrange miniwindows
tr: Pencerecikleri sırala

en: Attribute %s not yet supported.
tr: %s özelliği daha desteklenmiyor .

en: Backupfile `%s' generated.
tr: `%s' yedek dosyası yaratıldı .

en: Bilinear gradient
tr: çift geçişim

en: Browse...
tr: Gez ...

en: Can't convert old style menu
    %s
    to menu in proplist format.
tr: Eski tip `%s' mönü dosyasını
    yeni
    PropList şekline dönüştür .

en: Can't create directory
    '%s'
    
    %s
tr: `%s' dizinini yaratamadım .
     
    
    %s

en: Can't delete
    '%s'
    
    %s
tr: `%s''yi
    silemedim .
    
    %s

en: Can't display pixmap '%s`.
tr: `%s' resmini gösteremedim .

en: Can't execute dynamic menu command.
    Please check `stderr' for more details.
tr: Dinamik mönünün komutasını çalıştıramadım .
    Hata kanalına bakıp daha fazla bilgi edinebilirsin .

en: Can't find passwd entry to expand
    `~' in filename %s
tr: %s dosyanın adının `~''sini çözecek bilgilerini
    alamadım

en: Can't find pixmap
    '%s`
    in PixmapPath. Please update
    your PixmapPath attribute.
tr: `%s' resmini
    PixmapPath'da 
    bulamadım . Lütfen 
    PixmapPath'ını yenile .

en: Can't generate configuration file `%s'.
tr: `%s' ayar dosyasını yaratamadım .

en: Can't generate preview `%s'.
    Please check `stderr' for more details.
tr: `%s' önizlemeyi yaratamıyorum .
    Lütfen daha fazla bilgi için hata kanalına bak .

en: Can't open global WindowMaker configuration file.
tr: Genel WindowMaker ayar dosyasını açamadım .

en: Can't open input file
    '%s'
tr: Veri dosyası olan `%s''yi
    açamadım

en: Can't open input file
    '%s'
    
    %s
tr: `%s' veri dosyasını 
    açamadım .
    
    %s

en: Can't open output file
    '%s'
    
    %s
tr: `%s' dışa-verim dosyasını 
    açamadım .
    
    %s

en: Can't open selected file.
tr: Belirtilen dosyayı açamadım .

en: Can't open selected theme.
tr: Seçili görünümü açamadım .

en: Can't open temporary theme file.
    Please check `stderr' for more details.
tr: Geçici bir dosyayı açamadım .
    Hata kanalına bakıp daha fazla bilgi edinebilirsin .

en: Can't pack theme file
    `%s'
tr: `%s' görünümü paket şekline
    getiremedim

en: Can't parse generated menu file
    `%s'.
    Please check syntax of this file.
tr: Yaratılan `%s' mönü dosyasını 
    tarayamadım
    Lütfen o dosyanın içeriğine göz at .

en: Can't read file '%s'
tr: `%s' dosyasını okuyamadım

en: Can't revert to backupfile of `WMRootMenu'. Please manually revert from file WMRootMenu.bak.
tr: `WMRootMenu''nin yedek kopyasına geri dönemedim . Lütfen , WMRootMenu.bak'i WMRootMenu yap

en: Can't revert to backupfile of `WindowMaker'. Please manually revert from file WindowMaker.bak.
tr: `WindowMaker''in yedek kopyasına geri dönemedim . Lütfen , WindowMaker.bak'i WindowMaker yap

en: Can't revert to old theme.
    Please check `stderr' for more details.
tr: Eski görünüme geri dönemedim .
    Hata kanalına bakıp daha fazla bilgi edinebilirsin .

en: Can't save theme file
    `%s'
    Please check `stderr' for more details.
tr: `%s' görünüm dosyasını
    kaydedemedim .
    Hata kanalına bakıp daha fazla bilgi edinebilirsin .

en: Can't show preview of theme `%s'.
    Please check `stderr' for more details.
tr: `%s' görünümünün önizlemesini gösteremiyorum .
    Hata kanalına bakıp daha fazla bilgi edinebilirsin .

en: Can't unpack BZIP2 compressed theme file
    `%s'
    to destiation file
    `%s'
    Please check `stderr' for more details.
tr: BZIP2'yle sıkıştırılmış dosyayı
    hedef dosyası olan
    `%s''ye
    açamadım
    Hata kanalına bakıp daha fazla bilgi edinebilirsin .

en: Can't unpack GNU zipped theme file
    `%s'
    to destiation file
    `%s'
    Please check `stderr' for more details.
tr: GNU zipiyle sıkıştırılmış dosyayı
    hedef dosyası olan
    `%s''ye
    açamadım
    Hata kanalına bakıp daha fazla bilgi edinebilirsin .

en: Can't unpack theme
    `%s'
tr: `%s' görünümünü
    paçalayamadım .

en: Can't write backupfile `%s'.
tr: Yedek dosya olan `%s''yi yazamadım .

en: Can't write temporary theme file.
    Please check `stderr' for more details.
tr: Geçici görünüm dosyasını yazamadım .
    Hata kanalına bakıp daha fazla bilgi edinebilirsin .

en: Can't write to Window Maker file
    `%s'.
tr: WindowMaker dosyasına yazamadım
    `%s'.

en: Can't write to menu file
    `%s'
tr: `%s' mönü dosyasına
    yazmadım

en: Can't write to output file
    '%s'
    
    %s
tr: `%s' dışa-verim dosyasına 
    yazamadım .
    
    %s

en: Cancel
tr: Iptal

en: Centered
tr: Ortalanmış

en: Centered: The pixmap will be shown centered.
    Tiled: The pixmap will be tiled in the destination.
    Scaled: The pixmap will be scaled to adapt to the destination's size.
tr: Ortalanmı : Resim ortalanmış gösterilecek .
    Döşenmiş : Resim yekin ekran boyunca döşencektir .
    Büyültülmüş : Resim yekin ekranı kapayacak türde gösterilecektir .

en: Centered: The pixmap will be shown centered.
    Tiled: The pixmap will be tiled in the destination.
    Scaled: The pixmap will be scaled to adapt to the destination's size.
    Scaled (x:y): The pixmap will be scaled to adapt to the destination's size but will maintain aspect ratio.
tr: Ortalanmı : Resim ortalanmış gösterilecek .
    Döşenmiş : Resim yekin ekran boyunca döşencektir .
    Büyültülmüş : Resim yekin ekranı kapayak türde gösterilecektir .Büyültülmüş (x:y): Resim yekin ekranı kapayacak türde gösterilecektir ,amma belli bir orana bağlı kalacaktır .

en: Change
tr: Değişim

en: Choose directory
tr: Dizini seç

en: Choose themes to install
tr: Yüklenecek görünümleri belirle

en: Close
tr: Kapat

en: Collapse submenus
tr: Altmönüleri kapat

en: Color 1:
tr: Ilk resnk :

en: Color 2:
tr: Ikinic renk :

en: Color of the lower left corner.
tr: Sol-alt köşenin rengi .

en: Color of the lower right corner.
tr: Sağ-alt köşenin rengi .

en: Color of the upper left corner.
tr: Sol-üst köşenin rengi .

en: Color of the upper right corner.
tr: Sağ-üst köşenin rengi .

en: Color of title text
tr: Üstyazı rengi

en: Color selection
tr: Renk seçmeni

en: Colors
tr: Renkler

en: Command
tr: Komuta

en: Command:
tr: Komuta :

en: Commandline of application to execute. A %s directive is replaced by the current selection, %w by the XID of the focused window, and %a(title[,prompt]) pops up an input box with specified title and optional prompt and substitutes with the typed text.
tr: Çalıştırılacak uygulamanın komutası . "%s" geçerli seçimile değiştirilecektir, %w foküste olan pencerenin XID'siyle değiştirilecektir ve %a(üstyazı[,soru]) ile belirtilen üstyazılı ve soruyla bir kutuyu açarve ihtiyari soruyu gösterir ve verilen metinle değiştirilecektir .

en: Commandline to generate dynamic menu.
tr: Dinamik mönünün yaratılacak olduğu komuta .

en: Control
tr: Yönetim

en: Convert current menu
tr: Geçerli mönüyü dönüştür

en: Convert current menu file to new format.
tr: Geçerli mönü dosyasını yeni şekile dönüştür

en: Cut item/submenu
tr: Birimi/altmönüyü kes

en: Default
tr: Önayarlı

en: Default color
tr: Önayarlı renk

en: Diagonal
tr: Çapraz

en: Directory $HOME/.wmakerconf does not exist yet.
    This directory is used to store the previews of all images.
    Should I generate this directory and the image previews now?
tr: $HOME/.wmakerconf şu ana kadar yok .
    Bu dizin yekin resimlerin ufak önizlemeleri için kullanılıyor .
    Bu dizini ve resim önizlemeleri yaratayım mı ?

en: Directory list
tr: Dizinleme listesi

en: Discard session data
tr: Oturum bilgisini unut

en: Documentation
tr: Dokümanlar

en: Drop shadow
tr: Gölgeli

en: Error
tr: Hata

en: Execute application
tr: Uygulamayı çalıştır

en: Execute shell command
tr: Komutayı çalıştır

en: Exit
tr: Çık

en: Exit Window Maker
tr: Window Maker'den çık

en: Exit session
tr: Oturumu kapat

en: Exit wmakerconf
tr: wmakerconf'dan çık

en: Expand submenus
tr: Altmönüleri aç

en: Fading gradient
tr: Puslaşan geçişim

en: Fading vertical gradient
tr: Dikey geçişimin renk-solması

en: File
tr: Dosya

en: File:
tr: Dosya :

en: Filename of menu to include.
tr: Içerilecek mönünün adı .

en: Filename of the pixmap. <RETURN> checks if the pixmap filename is valid.
tr: Resmin dosya adı . <RETURN> dosya'nın geçerliliğini gözden geçirir .

en: Filename:
tr: Dosya adı :

en: First color of gradient.
tr: Geçişimin ilk rengi .

en: Font selection
tr: Yazı tipi seçimi

en: For each workspace a different texture can be specified. The texture of the default workspace is used if the texture type is set to 'default' for a specific workspace.
tr: Her masaüstü için değişik kaplam belirtebilinir . Önayarlı masaüstünün kaplamı ise başka bir masaüstünün kaplamı sadece 'önayarlı' olarakbelirtilirse , kullılacaktır .

en: Foreground
tr: Önalan

en: Frequency range of sine layers.
tr: Sinüs seviyelerinin frekans ufku .

en: Gradient
tr: Geçişim

en: Help
tr: Yardım

en: Hide other windows
tr: Öbür pencereleri gizle

en: Homepage
tr: Websitesi

en: Horizontal
tr: Ufki

en: Horizontal: A gradient going from left to right.
    Vertical: A gradient going from top to bottom.
    Diagonal: A gradient going from the top-left corner to the bottom-right corner.
    Always from color 1 to color 2
tr: Ufki : Soldan sağa .
    Dikey : Üstten alta .
    Çapraz : Sol-üstten alt-sağ köşeye . 
    Her zaman geçişim ilk renkten ikinci renge doğrudur .

en: Horizontal: A gradient going from left to right.
    Vertical: A gradient going from top to bottom.
    Diagonal: A gradient going from the top-left corner to the bottom-right corner.
    Always from the first to the last color.
tr: Ufki : Soldan sağa .
    Dikey : Üstten alta .
    Çapraz : Sol-üstten alt-sağ köşeye . 
    Her zaman geçişim ilk renkten son renge doğrudur .

en: Import
tr: Ithal et

en: Import contents of selected menu file. The 'include menu file' item is removed afterwards.
tr: Seçili mönü dosyasının içeriğini ithal et. 'Mönü dosyasını içer' birimi bundansonra kaybolacaktır .

en: Import output of command. The 'include dynamic menu' item is removed afterwards.
tr: Komutanın dışa-verimini ithal et. Bu eylemden sonra 'dinamik mönüyü içer' birimikaybolacaktır .

en: Imported file '%s'
tr: Ithal edilen dosya : `%s'

en: Include directory menu
tr: Dizin mönüsünü içer

en: Include dynamic menu
tr: Dinak mönüyü içer

en: Include menu file
tr: Mönü dosyasını içer

en: Info
tr: Bilgi

en: Insert
tr: Içer/ekle

en: Insert Debian menu
tr: Debian mönüsünü ekle

en: Insert GNOME menu
tr: GNOME mönüsünü ekle

en: Insert KDE menu
tr: KDE mönüsünü ekle

en: Insert RedHat menu
tr: RedHat mönüsünü ekle

en: Insert WMAKERCONF menu
tr: WMAKERCONF mönüsünü ekle

en: Insert a new color before current color.
tr: Şu anki renkten önce bir renk ekle .

en: Insert default menu
tr: Önayarlı mönüyü ekle

en: Insert new command
tr: Yeni bir komutayı ekle

en: Insert new directory.
tr: Yeni bir dizin ekle .

en: Insert new submenu
tr: Yeni bir altmönüyü ekle

en: Insert...
tr: Ekle ...

en: Install
tr: Yükle

en: Install themes
tr: Görünümleri yükle

en: Install...
tr: Yükle ...

en: Last color of gradient.
tr: Geçişimin son rengi .

en: Leave preview mode
tr: Önizlemeyi durdur

en: List of themes
tr: Görünümler listesi

en: Manual
tr: Kılavuz

en: Menu file selection
tr: Mönü dosyası gezgini

en: Menu(item) label
tr: Birim yaftası

en: Messages
tr: Iletiler

en: Name of window manager to start. If omitted, restart Window Maker.
tr: Başlatılacak pencere yöneticisinin adını belirt . Boşsa , Window Maker'i yeniden başlat .

en: Name:
tr: Isim :

en: New WindowMaker configuration file `%s' created.
tr: Yeni WindowMaker ayar dosyası olan `%s''yi yaratıldı .

en: No
tr: Hayır

en: No installation prefix given.
tr: Yükleme öndizinlemesi verilmemiş .

en: None
tr: Yok

en: Number of sine layers.
tr: Sinüs seviyelerinin sayısı .

en: OK
tr: Oldu

en: Opacity of the pixmap. If set to zero, only the pixmap is visible (and vice versa).
tr: Resmin doldunluğu . Bu sıfır ise sadece resim gözükecek ( ve tam tersi de mümkün ).

en: Opacity:
tr: Dolgunluk :

en: Open
tr: Aç

en: Open a style, theme, or WindowMaker file.
tr: Bir stil, görünüm yada WindowMaker dosyasını aç .

en: Open file browser to select include file.
tr: Içerilecek dosyayı belirtmek için dosya gezginini aç .

en: Open...
tr: Aç ...

en: Out of memory!
tr: Bellek yetmiyor !

en: Output format
tr: Dışa verilecek şekil

en: Output of command '%s'
tr: `%s' komutasını dışa-verimi

en: Overwrite existing file
    `%s'
tr: Varolan `%s' dosyasının 
    üstüne yaz

en: Overwrite existing files
    `%s'
    `%s'
tr: Varolan `%s'
    `%s'
    dosyaların üstüne yaz

en: Overwrite existing theme
    `%s'
tr: Varolan `%s' görünümün
    üstüne yaz

en: Paste item/submenu
tr: Birimi/altmönüyü yapıştır

en: Pixmap
tr: Resim

en: Pixmap Browser
tr: Resim gezgini

en: Pixmap file browser
tr: Resim gezgini

en: Press this button to activate capture mode - then press the desired key sequence.
tr: Bu tuşa basıp, tuş yakalama durumunu geçiyorsun ; ondan sonra istediğintuş(lar)a bas .

en: Preview
tr: Önizle

en: Preview of `%s'
tr: `%s''yi önizle

en: Previews...
tr: Önizlemeler ...

en: Question
tr: Soru

en: Recursively, a submenu with all files and subdirectories of the given directory list is generated - each file is then used as argument for `command'. If `command' is omitted, a submenu with all executable files is generated.
tr: Altdizinleri kapsayarak , her altdizini ve dosyayı belirten bir listeyaratacaktır - herbir dosya `komuta' için bir argüman olarak gösterilecek .`Komuta' boş bırakılıyorsa , o altmönü sadece çalıştırılabilinir dosyalarladoldurulacaktır .

en: Refresh screen
tr: Ekranı yenile

en: Remove
tr: Sil

en: Remove selected color from gradient color list.
tr: Seçili rengi geçişim renkleri listesinden sil .

en: Remove selected directory.
tr: Seçili dizini sil .

en: Remove themes
tr: Görünümleri sil

en: Remove...
tr: Sil ...

en: Rename...
tr: Yeniden adlandır ...

en: Replace current menu file with an empty one.
tr: Geçerli mönü dosyasını boş bir tanesine dönüştür .

en: Revert to backupfile of `WindowMaker' 
    and `WMRootMenu' and exit wmakerconf?
tr: `WindowMaker''in yedek kopyasını yine geçerli yapayım 
    ve wmakerconf'dan çıkayım mı ?

en: Revert...
tr: Gerit ...

en: Save
tr: Kaydet

en: Save WindowMaker file
tr: WindowMaker dosyasını kaydet

en: Save a theme
tr: Bir görünümü kaydet

en: Save before quitting?
tr: Çıkıştan önce kaydedeyim mi ?

en: Save session
tr: Oturumu kaydet

en: Save...
tr: Kaydet ...

en: Scaled
tr: Büyültülmüş

en: Scaled (x:y)
tr: Büyültülmüş ( x:y )

en: Select themes with a file selection dialog (or use drag and drop with your file manager and WWW browser).
tr: Görünümleri dosya seçme diyaloğu ile ( yada dosya yöneticinden veya  WWW gezgininden buraya fareyle çek ).

en: Set
tr: Oturt

en: Shadow 1
tr: Gölgeleme 1

en: Shadow 2
tr: Gölgeleme 2

en: Shell command failed.
    '%s'
tr: `%s' komutası başarısız
    oldu

en: Shell command failed.
    '%s'
    Please check `stderr' for more details.
tr: Komuta başarısız oldu .
    `%s'
    Hata kanalına bakıp daha fazla bilgi edinebilirsin .

en: Shift
tr: Şift

en: Shortcut
tr: Kısabasım

en: Show all windows
tr: Yekin pencereleri göster

en: Show confirm panel
tr: Sorgulama panelini göster

en: Show info panel
tr: Bilgi panelini göster

en: Show legal panel
tr: Lisans panelini göster

en: Show next preview
tr: Önümüzdeki önizlemeyi durdur

en: Skip
tr: Atla

en: Solid color
tr: Tek rank

en: Some values are modified.
    Do you want to save them before quitting?
tr: Bazı dederler değiştirildi .
    Çıkmadan önce bu değerleri kaydetmek istiyormusun ?

en: Start with empty menu
tr: Boş bir mönüyle başla

en: Strip suffix of filenames
tr: Dosyaların soneklerini kaybet

en: Submenu
tr: Altmönü

en: Texture
tr: Kaplam

en: Texture `%s' not yet supported or wrong number of arguments.
    Converting to (solid, black) ...
tr: `%s' kaplamı geçerli değildir yada desteklenmiyor .
    (solid, black)'e dönüyoruz ...

en: Textured gradient
tr: Kaplamlı geçişim

en: Theme name
tr: Görünüm adı

en: Themes
tr: Görünümler

en: This color is used as solid color, if a gradient can't be drawn, or during the pixmap scaling/tiling process.
tr: Bu renk tek renk olarak ilan edildi ve bir geçişim boyanamazsa yada resim büyültme/ayarlama ilerlemesinde hata olursa , kullanılacaktır .

en: Tiled
tr: Döşenmiş

en: Tooltips
tr: Balon yardımları

en: Type
tr: Tip

en: Unable to display pixmap
    '%s`
    (format not supported).
    See stderr for subsequent messages.
tr: `%s' resmini gösterimiyorum
     
    ( resmin şekli desteklenmiyor ).
    Hata kanalına bakıp daha fazla bilgi edinebilirsin .

en: Undefined boolean value '%s' converted to true.
tr: Tanınmayan bool değer `%s' true'ya dönüştürüldü .

en: Update previews
tr: Önizlemeleri yenile

en: Upgrade
tr: Yenile

en: Upgrade wmakerconf-data package via HTTP.
tr: wmakerconf-data pakajını HTTP'le yenile .

en: Use file browser to select pixmap.
tr: Resmi seçmek için dosya gezginini kullan .

en: Use one of Window Maker's predefined menus as a starting point.
tr: Window Maker'in önayarlı mönülerinin bir tanesiyle başla .

en: Use predefined menu
tr: Önayarlı mönüyü kullan

en: Use preview browser to select pixmap.
tr: Resmi seçmek için önizleme gezginini kullan .

en: Vertical
tr: Dikey

en: Warning
tr: Ikaz

en: Waves gradient
tr: Dalgalı geçişim

en: Window Maker config file '%s' saved.
tr: Window Maker ayar dosyası `%s' yazıldı .

en: Window Maker root menu file '%s' saved.
tr: Window Maker ana mönü dosyası `%s' kaydedildi .

en: Window Maker theme folder (.themed)
tr: Window Maker görünüm dizini ( .themed )

en: Window Maker's searchpath for pixmaps
tr: Window Maker'in resim ara dizinleri

en: Wmakerconf homepage
tr: wmakerconf websitesi

en: Workspace
tr: Masaüstü

en: Workspace menu
tr: Masaüstleri mönüsü

en: Yes
tr: Evet

en: http://wm.themes.org theme archive (.tar)
tr: http://wm.themes.org görünümü ( .tar )

en: http://wm.themes.org theme archive (.tar.gz)
tr: http://wm.themes.org görünüm ( .tar.gz )

en: is in the new format.
tr: yeni şekillemede olmasını gerektirir .
