mate-panel 1.26.0 - en to ug translation catalogue (505 entries)

en: "%s" has quit unexpectedly
ug: "%s" تاسادىپىي چېكىندى

en: %s has no use what-so-ever. It only takes up disk space and compilation time, and if loaded it also takes up precious panel space and memory. Anybody found using it should be promptly sent for a psychiatric evaluation.
ug: %s ئەمەلىيەتتە ھېچقانداق رولى يوق. ئۇ پەقەت دىسكا بوشلۇقى، تەرجىمە-تەھرىر ۋاقتىنى ئىگىلەيدۇ، ئىجرا قىلغاندا سىزنىڭ قىممەتلىك تاختا ۋە ئەسلەك بوشلۇقىڭىزنى ئىگىلەيدۇ. ئەگەر كىمدە كىم بۇ قوللانچاقنى ئىشلەتكەنلىكىنى كۆرسىڭىز ئۇ روھىي ھالىتىنى تەكشۈرۈپ بېقىشنى ئويلىشىپ باقسا بولارمىكىن.

en: %s the Fish
ug: %s بېلىق

en: %s the Fish Says:
ug: %s بېلىق ئېيتىدۇكى:

en: %s the Fish, a contemporary oracle
ug: %s بېلىق، ھازىرقى زاماندىكى oracle

en: %s the Fish, the fortune teller
ug: %s بېلىق،  بەختنى ئالدىن بىلەلەيدۇ

en: %s, feels like %s
ug: تېمپېراتۇرا %s / بەدەن سېزىمى %s

en: (empty)
ug: (بوش)

en: (with minor help from George)
ug: (يەنە George نىڭ كىچىككىنە ياردىمىمۇ بار)

en: - Edit .desktop files
ug: -  .desktop ھۆججەت تەھرىر

en: <i>(optional)</i>
ug: <i>(تاللاشچان)</i>

en: <small><i>Type a city, region, or country name and then select a match from the pop-up.</i></small>
ug: <small><i>مەلۇم دۆلەت، رايون، شەھەرنى كىرگۈزۈپ ئاندىن قاڭقىش تىزىملىكىدىن مۇناسىپ تۈرنى تاللاڭ.</i></small>

en: <small>Opaque</small>
ug: <small>تۇتۇق</small>

en: <small>Set...</small>
ug: <small>تەڭشە…</small>

en: <small>Set</small>
ug: <small>تەڭشە</small>

en: <small>Transparent</small>
ug: <small>سۈزۈك</small>

en: ???
ug: ؟؟؟

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
ug: ئاتسىز بېلىق قاشاڭ كېلىدۇ. ئۇنىڭغا ھاياتلىق بېرىش ئۈچۈن ئات قويۇڭ.

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:MATE_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
ug: كۆرسىتىلگەن تاختا پەرۋا قىلمىغان قوللانچاق IID. بۇنداق بولغاندا سىز مۇئەييەن قوللانچاقنى يۈكلەشنى چەكلىيەلەيسىز ياكى بۇ قوللانچاقلارنى تىزىملىكتە كۆرسەتمەيسىز. مەسىلەن، mini-commander قوللانچاقنى چەكلەشتە، پەقەت مۇشۇ تىزىملىككە 'OAFIID:MATE_MiniCommanderApplet' قوشسىڭىزلا بولىدۇ. بۇ تەڭشەك كۈچكە ئىگە بولۇشى ئۈچۈن تاختا چوقۇم قايتا قوزغىتىلىشى لازىم.

en: A list of locations to display in the calendar window.
ug: يىلنامە كۆزنىكىدە كۆرۈنىدىغان ئورۇن تىزىملىكى

en: A list of panel IDs. Each ID identifies an individual toplevel panel. The settings for each of these panels are stored in /apps/panel/toplevels/$(id).
ug: تاختا كىملىك(ID) تىزىملىكى. ھەر بىر كىملىك مۇستەقىل بىر يۇقىرى دەرىجىلىك تاختىنى ئىپادىلەيدۇ. بۇ تاختىلارغا ئائىت تەڭشەك /apps/panel/toplevels/$(id) دا ساقلىنىدۇ.

en: A list of panel object IDs. Each ID identifies an individual panel object (e.g. a launcher, action button or menu button/bar). The settings for each of these objects are stored in /apps/panel/objects/$(id).
ug: تاختا نەڭ(ID) تىزىملىكى. ھەر بىر كىملىك مۇستەقىل بىر تاختا نەڭ(مەسىلەن، قوزغاتقۇچ، ھەرىكەت توپچا ياكى تىزىملىك توپچا/بالداق)نى ئىپادىلەيدۇ. بۇ نەڭگە ئائىت تەڭشەك /apps/panel/applets/$(id) دا ساقلىنىدۇ.

en: A pop out drawer to store other items in
ug: باشقا تۈرنى ساقلايدىغان قاڭقىش تارتمىسى

en: A separator to organize the panel items
ug: تاختا تۈرىنىڭ ئايرىغۇچىسىنى تەشكىللەيدۇ

en: A_bout Panels
ug: تاختا ھەققىدە(_B)

en: About the MATE Panel
ug: MATE تاختا ھەققىدە

en: Access documents, folders and network places
ug: پۈتۈك، قىسقۇچ ۋە تور ئورنى زىيارىتى

en: Action button type
ug: ھەرىكەت توپچا تىپى

en: Ad_just Date & Time
ug: چېسلا ۋە ۋاقىت تەڭشە(_J)

en: Add this as _drawer to panel
ug: بۇنى تارتما سۈپىتىدە تاختىغا قوش(_D)

en: Add this as _menu to panel
ug: بۇنى تىزىملىك سۈپىتىدە تاختىغا قوش(_M)

en: Add this launcher to _desktop
ug: بۇ قوزغاتقۇچنى ئۈستەل ئۈستىگە قوش(_D)

en: Add this launcher to _panel
ug: بۇ قوزغاتقۇچنى تاختىغا قوش(_P)

en: Add to Drawer
ug: تارتمىغا قوش

en: Add to Panel
ug: تاختىغا قوش

en: An unknown error occurred while trying to open "%s".
ug: "%s"نى ئېچىشنى سىنىغاندا نامەلۇم خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Animation
ug: جانسىن

en: Animation speed
ug: ھەرىكەت سۈرئىتى

en: Applet IIDs to disable from loading
ug: يۈكلەشنى چەكلەيدىغان قوللانچاق IID

en: Application
ug: قوللىنىشچان پروگرامما

en: Application Launcher...
ug: قوللىنىشچان پروگرامما قوزغاتقۇچ

en: Application does not accept documents on command line
ug: قوللىنىشچان پروگرامما بۇيرۇق قۇرىدا پۈتۈككە يول قويمايدۇ

en: Application in Terminal
ug: تېرمىنالدىكى قوللىنىشچان پروگرامما

en: Applications
ug: قوللىنىشچان پروگراممىلار

en: Arro_ws on hide buttons
ug: يوشۇرۇن توپچىدا يا ئوق كۆرسەت(_W)

en: Autoclose drawer
ug: ئۆزلۈكىدىن يېپىلىدىغان تارتما

en: Automatically hide panel into corner
ug: تاختىنى بۇلۇڭغا ئۆزلۈكىدىن يوشۇر

en: Background
ug: تەگلىك

en: Background _image:
ug: تەگلىك سۈرەت(_I):

en: Background color
ug: تەگ رەڭگى

en: Background color opacity
ug: تەگلىك رەڭگى تۇتۇق

en: Background image
ug: تەگلىك سۈرەت

en: Background type
ug: تەگلىك تىپى

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
ug: بۇ كومپيۇتېردا زىيارەت قىلغىلى بولىدىغان ھەممە يەرلىك ۋە يىراقتىكى دىسكا ۋە قىسقۇچقا كۆز يۈگۈرت

en: Browse and run installed applications
ug: ئورنىتىلغان قوللىنىشچان پروگراممىلارغا كۆز يۈگۈرتۈپ ئىجرا قىلىڭ

en: Browse bookmarked and local network locations
ug: خەتكۈچ ۋە يەرلىك توردىكى ئورۇنغا كۆز يۈگۈرت

en: C_lear
ug: تازىلا(_L)

en: Calendar
ug: يىلنامە

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
ug: پۈتۈك URI نى 'Type=Link' ئۈستەليۈزى تۈرىگە يوللىيالمىدى.

en: Cannot delete this panel
ug: بۇ تاختىنى ئۆچۈرەلمەيدۇ

en: Cannot find an empty spot
ug: بوش ئورۇن تاپالمىدى

en: Center panel on x-axis
ug: تاختىنى x ئوقتا ئوتتۇرىغا توغرىلا

en: Center panel on y-axis
ug: تاختىنى y ئوقتا ئوتتۇرىغا توغرىلا

en: Change desktop appearance and behavior, get help, or log out
ug: ئۈستەل ئۈستى قىياپىتى ۋە ھەرىكىتىنى ئۆزگەرتىپ، ياردەم ياكى تىزىمدىن چىقىشقا ئېرىش

en: Choose Location
ug: ئورۇن تاللا

en: Choose a file to append to the command...
ug: بۇيرۇققا قوشىدىغان ھۆججەتتىن بىرنى تاللاڭ…

en: Choose a file...
ug: ھۆججەت تاللا…

en: Choose an application...
ug: قوللىنىشچان پروگرامما تاللا…

en: Choose an icon
ug: سىنبەلگە تاللا

en: City Name
ug: شەھەر نامى

en: City Time Zone
ug: شەھەر ۋاقىت رايونى

en: Clear Recent Documents
ug: يېقىنقى پۈتۈك ئىزىنى تازىلا

en: Clear Recent Documents...
ug: يېقىنقى پۈتۈك ئىزىنى تازىلا…

en: Clear all items from the recent documents list
ug: يېقىنقى پۈتۈك ئىزى تىزىملىكىدىن ھەممە تۈرنى تازىلا

en: Clear the Recent Documents list?
ug: يېقىنقى پۈتۈك ئىزى تىزىملىكىنى تازىلامسىز؟

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
ug: بۇ جاي چېكىلسە ھەممە كۆنەكنى يوشۇرۇپ ئۈستەل ئۈستىنى كۆرسىتىدۇ.

en: Click here to restore hidden windows.
ug: بۇ جاي چېكىلسە يوشۇرۇن كۆزنەك ئەسلىگە كېلىدۇ.

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
ug: كۆزنەك چېكىلسە قوللىنىشچان پروگرامما مەجبۇرىي چېكىنىدۇ. ۋاز كەچمەكچى بولغاندا <ESC> بېسىلىدۇ.

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
ug: بۇ توپچا چېكىلسە ھۆججەتكە كۆز يۈگۈرتكىلى بولىدۇ، ھۆججەت ئاتى بۇيرۇق ھەرپ تىزمىسىنىڭ كەينىگە قوشۇلىدۇ.

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
ug: بۇ توپچا چېكىلسە تاللانغان قوللىنىشچان پروگرامما ئىجرا قىلىنىدۇ ياكى بۇيرۇق كۆزنىكىدە بۇيرۇق كىرگۈزۈشكە بولىدۇ.

en: Click to hide month calendar
ug: چېكىلسە ئايلىق يىلنامەنى يوشۇرىدۇ

en: Click to view month calendar
ug: چېكىلسە ئايلىق يىلنامەنى كۆرسىتىدۇ

en: Clock
ug: سائەت

en: Clock Format
ug: سائەت فورماتى

en: Clock Preferences
ug: سائەت مايىللىقى

en: Co_lor:
ug: رەڭ(_L):

en: Co_mmand to run when clicked:
ug: چېكىلگەندە ئىجرا قىلىنىدىغان بۇيرۇق(_M):

en: Co_mment:
ug: ئىزاھات(_M):

en: Comm_and:
ug: بۇيرۇق(_A):

en: Command icon
ug: بۇيرۇق سىنبەلگە

en: Command to execute on click
ug: چەككەندە ئىجرا قىلىنىدىغان بۇيرۇق

en: Complete panel lockdown
ug: پۈتكۈل تاختا قۇلۇپلاندى

en: Computer
ug: كومپيۇتېر

en: Computer Clock
ug: كومپيۇتېر سائىتى

en: Confirm panel removal
ug: تاختا چىقىرىۋېتىشنى جەزملە

en: Connect to Server...
ug: مۇلازىمېتىرغا ئۇلان…

en: Connect to a remote computer or shared disk
ug: يىراقتىكى كومپيۇتېر ياكى ھەمبەھىر دىسكىغا ئۇلان

en: Copy _Date
ug: چېسلا كۆچۈر(_D)

en: Copy _Time
ug: ۋاقىت كۆچۈر(_T)

en: Copy a launcher from the applications menu
ug: قوزغاتقۇچنى قوللىنىشچان پروگرامما تىزىملىكىدىن كۆچۈر

en: Could not connect to server
ug: مۇلازىمېتىرغا ئۇلىنالمىدى

en: Could not convert '%s' from UTF-8
ug: UTF-8 دىن '%s' ئايلاندۇرالمىدى

en: Could not display help document
ug: ياردەم پۈتۈكىنى كۆرسەتكىلى بولمىدى

en: Could not display help document '%s'
ug: '%s' دېگەن ياردەم پۈتۈكىنى كۆرسەتكىلى بولمىدى

en: Could not execute '%s'
ug: '%s' ئىجرا قىلالمىدى

en: Could not launch '%s'
ug: '%s' قوزغىتالمىدى

en: Could not launch application
ug: قوللىنىشچان پروگراممىنى قوزغىتالمىدى

en: Could not open location '%s'
ug: '%s' ئورۇننى ئاچالمىدى

en: Could not open recently used document "%s"
ug: يېقىندا ئىشلەتكەن "%s" پۈتۈكنى ئاچالمىدى

en: Could not run command '%s'
ug: '%s' بۇيرۇقنى ئىجرا قىلالمىدى

en: Could not save directory properties
ug: مۇندەرىجە خاسلىقىنى ساقلىيالمىدى

en: Could not save launcher
ug: قوزغاتقۇچنى ساقلىيالمىدى

en: Could not show this URL
ug: بۇ URL نى كۆرسىتەلمەيدۇ

en: Could not use dropped item
ug: تاشلانغان تۈرنى ئىشلىتەلمەيدۇ

en: Create Launcher
ug: قوزغاتقۇچ قۇر

en: Create a new launcher
ug: يېڭى قوزغاتقۇچتىن بىرنى قۇرىدۇ

en: Create new file in the given directory
ug: بېرىلگەن مۇندەرىجىگە يېڭى ھۆججەت قۇر

en: Current Time:
ug: ھازىرقى ۋاقىت:

en: Custom Application Launcher
ug: ئىختىيارى قوللىنىشچان پروگرامما قوزغاتقۇچ

en: Custom format of the clock
ug: ئىختىيارىي سائەت فورماتى

en: D_on't Delete
ug: ئۆچۈرمە(_O)

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
ug: قايسى ۋاقىتتا كۆزنەك تىزىملىكىدە ئوخشاش قوللىنىشچان پروگرامما كۆزنەكلىرىنى گۇرۇپپىلاشنى قارار قىلىدۇ. تاللاشقا بولىدىغان قىممىتى "never" (ھەرگىز)، "auto" (ئۆزلۈكىدىن) ۋە "always" (ھەمىشە) بار.

en: Delete this drawer?
ug: بۇ تارتمىنى ئۆچۈرەمسىز؟

en: Delete this panel?
ug: بۇ تاختىنى ئۆچۈرەمسىز؟

[ctx: Desktop Folder]
en: Desktop
ug: ئۈستەل ئۈستى

en: Directory Properties
ug: مۇندەرىجە خاسلىقى

en: Disable Force Quit
ug: مەجبۇرىي چېكىنىشنى چەكلە

en: Disable connection to session manager
ug: ئەڭگىمە باشقۇرغۇچقا ئۇلىنىشنى چەكلە

en: Display
ug: كۆرسەت

en: Display all workspaces
ug: ھەممە خىزمەت رايونىنى كۆرسەت

en: Display workspace names
ug: خىزمەت رايون ئاتىنى كۆرسەت

en: Do you want to delete the applet from your configuration?
ug: سەپلىمەڭىزدىن قوللانچاقنى ئۆچۈرەمسىز؟

en: Drawer
ug: تارتما

en: Drawer Properties
ug: تارتما خاسلىقى

en: E_xpand
ug: ياي(_X)

en: East
ug: شەرق

en: Edit
ug: تەھرىر

en: Edit Location
ug: ئورۇن تەھرىر

en: Enable animations
ug: جانسىنلارنى قوزغات

en: Enable arrows on hide buttons
ug: يوشۇرۇن توپچىدىكى يا ئوقنى قوزغات

en: Enable autocompletion in "Run Application" dialog
ug: «قوللىنىشچان پروگرامما ئىجرا قىل» سۆزلەشكۈدىكى ئۆزلۈكىدىن تاماملاشنى قوزغات

en: Enable hide buttons
ug: يوشۇرۇن توپچا قوزغات

en: Enable program list in "Run Application" dialog
ug: «قوللىنىشچان پروگرامما ئىجرا قىل» سۆزلەشكۈدىكى پروگرامما تىزىملىكىنى قوزغات

en: Enable tooltips
ug: قورال كۆرسەتمىنى قوزغات

en: Error
ug: خاتالىق

en: Error displaying help document
ug: ياردەم پۈتۈكنى كۆرسەتكەندە خاتالىق كۆرۈلدى

en: Expand list of locations
ug: ئورۇن تىزىملىكىنى ياي

en: Expand program list in "Run Application" dialog
ug: «قوللىنىشچان پروگرامما ئىجرا قىل» سۆزلەشكۈدىكى پروگرامما تىزىملىكىنى كېڭەيت

en: Expand to occupy entire screen width
ug: پۈتكۈل ئېكران كەڭلىكىدە ياي

en: FILE
ug: ھۆججەت

en: Failed to load %s: %s
ug: %s يۈكلىيەلمىدى: %s

en: Failed to load applet %s
ug: %s قوللانچاقنى يۈكلىيەلمىدى

en: Failed to set the system time
ug: سىستېما ۋاقتىنى تەڭشىيەلمىدى

en: Failed to set the system timezone
ug: سىستېما ۋاقىت رايونىنى تەڭشىيەلمىدى

en: File System
ug: ھۆججەت سىستېمىسى

en: File is not a valid .desktop file
ug: ھۆججەت ئىناۋەتلىك .desktop ھۆججىتى ئەمەس.

en: Find an _item to add to "%s":
ug: "%s" غا قوشىدىغان تۈرنى ئىزدە(_I):

en: Find an _item to add to the drawer:
ug: تارتمىغا قوشىدىغان تۈرنى ئىزدە(_I)

en: Find an _item to add to the panel:
ug: تاختىغا قوشىدىغان تۈرنى ئىزدە(_I)

en: Fish
ug: بېلىق

en: Fish Preferences
ug: بېلىق مايىللىقى

en: Fit image to panel
ug: سۈرەتنى تاختىغا ماسلاشتۇر

en: Force Quit
ug: مەجبۇرىي چېكىن

en: Force a misbehaving application to quit
ug: ھەرىكىتى بىنورمال قوللىنىشچان پروگراممىدىن مەجبۇرىي چېكىنىدۇ

en: Force this application to exit?
ug: بۇ قوللىنىشچان پروگراممىنى مەجبۇرىي چېكىندۈرەمسىز؟

en: Frames in fish's animation
ug: جانسىننىڭ كاندۇك سانى

en: General
ug: ئادەتتىكى

en: Group windows when _space is limited
ug: بوشلۇق چەكلىك بولغاندا كۆزنەكنى گۇرۇپپىلا(_S)

en: Hide Panel
ug: تاختا يوشۇر

en: Highlight launchers on mouseover
ug: چاشقىنەك لەيلىگەندە قوزغاتقۇچنى يورۇت

en: Home Folder
ug: باش مۇندەرىجە

en: Hour format
ug: سائەت فورماتى

en: Icon '%s' not found
ug: سىنبەلگە '%s' تېپىلمىدى

en: Icon not found
ug: سىنبەلگە تاپالمىدى

en: Icon used for object's button
ug: نەڭ توپچاغا ئىشلىتىلگەن سىنبەلگە

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
ug: ئەگەر true بولسا نۆۋەتتىكى ئىشلەتكۈچى تاختا چىقىرىۋەتمەكچى بولسا جەزملەشنى تەلەپ قىلىدۇ.

en: If true, a drawer will automatically be closed when the user clicks a launcher in it.
ug: ئەگەر true  بولسا ئىشلەتكۈچى تارتمادىكى قوزغاتقۇچنى چەكسە تارتما ئۆزلۈكىدىن يېپىلىدۇ.

en: If true, a launcher is highlighted when the user moves the pointer over it.
ug: ئەگەر true  بولسا ئىشلەتكۈچى چاشقىنەكتە قوزغاتقۇچنى كۆرسەتسە شۇ قوزغاتقۇچ يورۇتۇلىدۇ.

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
ug: ئەگەر true بولسا يوشۇرۇن توپچىدا يا ئوق كۆرسىتىدۇ. بۇ كۇنۇپكا پەقەت كۇنۇپكا قىممىتى true بولغاندىلا كۈچكە ئىگە.

en: If true, autocompletion in the "Run Application" dialog is made available.
ug: ئەگەر true بولسا «قوللىنىشچان پروگرامما ئىجرا قىل» سۆزلەشكۈدىكى ئۆزلۈكىدىن تاماملاشنى قوزغات

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
ug: ئەگەر true بولسا توپچىنى يوشۇرغىلى بولىدىغان ئېكراننىڭ ھەر بىر قىرىغا يوشۇرغىلى بولىدۇ، يوشۇرغاندىن كېيىن پەقەت بىرلا توپچا كۆرۈنىدۇ.

en: If true, display a weather icon.
ug: true بولسا ھاۋارايى سىنبەلگىسى كۆرۈنىدۇ.

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
ug: true بولسا سائەتتە ۋاقىت كۆرسەتكەندىن تاشقىرى چېسلا كۆرسىتىدۇ.

en: If true, display seconds in time.
ug: true بولسا ۋاقىتتا سېكۇنت بىللە كۆرۈنىدۇ.

en: If true, expand the list of locations in the calendar window.
ug: true بولسا  يىلنامە كۆزنىكىدىكى ئورۇن تىزىملىكى يېيىلىدۇ.

en: If true, hiding and un-hiding of this panel will be animated rather than happening instantly.
ug: ئەگەر true بولسا  بۇ تاختىنىڭ يوشۇرۇش ۋە كۆرسىتىشى تېزلا تاماملانماستىن ھەرىكەتتە ئىپادىلىنىدۇ.

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
ug: true بولسا چاشقىنەك سائەت ئۈستىدىن ئۆتكەندە قورال ئەسكەرتىشتە چېسلا كۆرۈنىدۇ.

en: If true, show the temperature next to the weather icon.
ug: true بولسا ھاۋارايى سىنبەلگىسىنىڭ يېنىدا تېمپېراتۇرا كۆرۈنىدۇ.

en: If true, show week numbers in the calendar.
ug: true بولسا ھەپتە نومۇرلىرى يىلنامەدە كۆرۈنىدۇ.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
ug: ئەگەر true بولسا «قوللىنىشچان پروگرامما ئىجرا قىل» سۆزلەشكۈنى ئاچقاندا ئۇنىڭدىكى«مەلۇملۇق قوللىنىشچان پروگرامما» تىزىملىكى يېيىلغان ھالەتتە. بۇ تەڭشەك پەقەت enable_program_list نىڭ قىممىتى true بولسا ئاندىن كۈچكە ئىگە.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
ug: ئەگەر true بولسا «قوللىنىشچان پروگرامما ئىجرا قىل» سۆزلەشكۈدىكى«مەلۇملۇق قوللىنىشچان پروگرامما» تىزىملىكى ئىشلىتىلىشچان ھالەتتە. سۆزلەشكۈ ئېچىلغاندا تىزىملىك يېيىلامدۇ يوق بۇ تەڭشەكنى show_program_list نىڭ قىممىتى باشقۇرىدۇ.

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
ug: ئەگەر true بولسا تاختا بويىغا بولغاندا تەگلىك سۈرەتنى ئايلاندۇرىدۇ.

en: If true, the custom_icon key is used as a custom icon for the button. If false, the custom_icon key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object" or "drawer-object".
ug: ئەگەر true بولسا ئىختىيارى سىنبەلگە تەڭشىكى توپچىنىڭ ئىختىيارى سىنبەلگىسى قىلىپ ئىشلىتىلىدۇ. ئەگەر false بولسا ئىختىيارى سىنبەلگە تەڭشىكىگە پەرۋا قىلمايدۇ. بۇ تەڭشەك پەقەت نەڭ تىپى "menu-object" (تىزىملىك نەڭ) ياكى "drawer-object" (تارتما نەڭ)نى تەڭشىگەندە ئاندىن كۈچكە ئىگە.

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
ug: true بولسا، تاختا بويىغا بولسا بېلىقنىڭ ھەرىكىتىنى ئايلاندۇرىدۇ.

en: If true, the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
ug: ئەگەر true بولسا سۈرەت (سۈرەتنىڭ ئەسلى كەڭلىك ئېگىزلىك نىسبىتى ساقلىنىدۇ) تاختا ئېگىزلىكى (توغرىسىغا تاختا)گە ماسلاشتۇرۇلىدۇ.

en: If true, the image will be scaled to the panel dimensions. The aspect ratio of the image will not be maintained.
ug: ئەگەر true بولسا سۈرەت تاختا چوڭلۇقىغا ماسلاشتۇرۇلىدۇ.سۈرەتنىڭ ئەسلى كەڭلىك ئېگىزلىك نىسبىتى ساقلانمايدۇ.

en: If true, the menu_path key is used as the path from which the menu contents should be constructed. If false, the menu_path key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object".
ug: ئەگەر true بولسا تىزىملىك يول تەڭشىكى تىزىملىك مەزمۇنى قۇرىدىغان يول قىلىنىدۇ. ئەگەر false بولسا تىزىملىك يول تەڭشىكىگە پەرۋا قىلمايدۇ. بۇ تەڭشەك پەقەت نەڭ تىپى "menu-object" (تىزىملىك نەڭ) بولغاندىلا كۈچكە ئىگە.

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
ug: ئەگەر true بولسا نۇر بەلگە تاختا دائىرىسىدىن ئايرىلغاندا تاختا ئۆزلۈكىدىن ئېكران بۇلۇڭىغا يوشۇرۇلىدۇ. نۇر بەلگە بۇلۇڭغا يۆتكەلگەندە تاختا قايتا كۆرۈنىدۇ.

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
ug: ئەگەر true  بولسا تاختا مەجبۇرىي چېكىن توپچىنى زىيارەت قىلىشنى چىقىرىۋېتىپ، ئىشلەتكۈچىنىڭ قوللىنىشچان پروگراممىنى مەجبۇرىي چېكىندۈرۈشىنى چەكلەيدۇ.

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
ug: ئەگەر true  بولسا تاختا تاختا سەپلىمىسىگە ھەر قانداق ئۆزگەرتىش ئېلىپ بېرىشقا يول قويىدۇ. ئەمما يەككە قوللانچاققا ئايرىم قۇلۇپلاشنى تەلەپ قىلىدۇ. بۇ تەڭشەك كۈچكە ئىگە بولۇشى ئۈچۈن، تاختىنى قايتا قوزغىتىش لازىم.

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
ug: ئەگەر true بولسا تاختا پۈتكۈل ئېكران كەڭلىكى(ئەگەر بويىغا تاختا بولسا ئېگىزلىكى)نى ئىگىلەيدۇ. بۇ چاغدا تاختا پەقەت ئېكران قىرىغا قويغىلى بولىدۇ. ئەگەر false بولسا تاختا پەقەت تاختىدىكى ھەممە قوللانچاق، قوزغاتقۇچ، توپچىلارنى سىغدۇرالىغۇدەك ئەڭ كىچىك بوشلۇققا ئىگە بولىدۇ.

en: If true, the position of the object is interpreted relative to the right (or bottom if vertical) edge of the panel.
ug: ئەگەر true بولسا نەڭ ئورنى تاختىغا نىسبەتەن ئوڭ تەرەپ (بوي تاختىدا ئاستىدا)تە دەپ يېشىدۇ.

en: If true, the user may not move the applet without first unlocking the object using the "Unlock" menuitem.
ug: ئەگەر true بولسا ئىشلەتكۈچى «قۇلۇپ ئاچ» تىزىملىك تۈرىنى ئىشلىتىپ نەڭ قۇلۇپىنى ئېچىشتىن ئىلگىرى قوللانچاقنى يۆتكىيەلمەيدۇ.

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
ug: ئەگەر true بولسا كۆزنەك تىزىملىكى ھەممە خىزمەت رايونىدىكى كۆزنەكلەرنى كۆرسىتىدۇ، ئۇنداق بولمىسا نۆۋەتتىكى خىزمەت رايونىدىكى كۆزنەكلەرنى كۆرسىتىدۇ.

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
ug: ئەگەر true بولسا خىزمەت رايون ئالماشتۇرغۇچ ھەممە خىزمەت رايونىنى كۆرسىتىدۇ، ئۇنداق بولمىسا نۆۋەتتىكى خىزمەت رايونىنىلا كۆرسىتىدۇ.

en: If true, the workspaces in the workspace switcher will display the names of the workspaces. Otherwise they will display the windows on the workspace. This setting only works when the window manager is Marco.
ug: ئەگەر true بولسا خىزمەت رايون ئالماشتۇرغۇچتا خىزمەت رايون ئاتىنى كۆرسىتىدۇ، ئۇنداق بولمىسا خىزمەت رايونىدىكى كۆزنەكنى كۆرسىتىدۇ. بۇ تەڭشەك پەقەت Marco كۆزنەك باشقۇرغۇچ ئىشلەتكەندىلا كۈچكە ئىگە.

en: If true, the x and x_right keys are ignored and the panel is placed at the center of the x-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the x and x_right keys specify the location of the panel.
ug: ئەگەر true بولسا x ۋە x_right تەڭشىكىگە پەرۋا قىلمايدۇ ھەمدە تاختىنى ئېكراننىڭ x ئوقىنىڭ ئوتتۇرىسىغا قويىدۇ. تاختا چوڭلۇقىنى ئۆزگەرتكەندە ئورنىنى ساقلايدۇ يەنى تاختا بىرلا ۋاقىتتا ئىككى يۆنىلىشتە كېڭىيىدۇ. ئەگەر false بولسا x ۋە x_right تەڭشىكى تاختىنىڭ ئورنىنى بەلگىلەيدۇ.

en: If true, the y and y_bottom keys are ignored and the panel is placed at the center of the y-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the y and y_bottom keys specify the location of the panel.
ug: ئەگەر true بولسا y ۋە y_right تەڭشىكىگە پەرۋا قىلمايدۇ ھەمدە تاختىنى ئېكراننىڭ y ئوقىنىڭ ئوتتۇرىسىغا قويىدۇ. تاختا چوڭلۇقىنى ئۆزگەرتكەندە ئورنىنى ساقلايدۇ يەنى تاختا بىرلا ۋاقىتتا ئىككى يۆنىلىشتە كېڭىيىدۇ. ئەگەر false بولسا y ۋە y_right تەڭشىكى تاختىنىڭ ئورنىنى بەلگىلەيدۇ.

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
ug: ئەگەر true بولسا كۆزنەكنىڭ ئەڭ كىچىكلىكىنى بىكار قىلغاندا ئۇنى نۆۋەتتىكى خىزمەت رايونىغا قويىدۇ. ئۇنداق بولمىسا كۆزنەك تۇرۇشلۇق خىزمەت رايونىغا ئالمىشىدۇ.

en: If true, tooltips are shown for objects in panels.
ug: ئەگەر true  بولسا تاختىدىكى نەڭنىڭ قورال كۆرسەتمىسىنى كۆرسىتىدۇ.

en: If you choose to force an application to exit, unsaved changes in any open documents in it might get lost.
ug: ئەگەر بۇ قوللىنىشچان پروگراممىدىن مەجبۇرىي چېكىنسىڭىز، شۇ پروگرامما ئاچقان ھەممە پۈتۈكنىڭ تېخى ساقلانمىغان ئۆزگەرتىشلىرى يوقىلىشى مۇمكىن.

en: If you clear the Recent Documents list, you clear the following:
    • All items from the Places → Recent Documents menu item.
    • All items from the recent documents list in all applications.
ug: ئەگەر يېقىنقى پۈتۈك تىزىملىكىنى تازىلىسىڭىز، تۆۋەندىكى مەزمۇنلارنى تازىلايسىز:
    • ئورۇندىكى ھەممە تۈر → يېقىنقى تىزىملىك تۈرىدىكى ھەممە تۈر.
    • ھەممە قوللىنىشچان پروگراممىنىڭ يېقىنقى پۈتۈك تىزىملىكىدىكى ھەممە تۈر.

en: If you reload a panel object, it will automatically be added back to the panel.
ug: ئەگەر تاختا نەڭنى قايتا يۈكلىسىڭىز، ئۇ ئۆزلۈكىدىن تاختىغا قوشۇلىدۇ.

en: Image Background Details
ug: سۈرەت تەگلىك تەپسىلاتى

en: Images
ug: سۈرەتلەر

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
ug: Xinerama تەڭشەكتە، سىز ھەر بىر مۇستەقىل كۆزەتكۈچتە بىردىن تاختىڭىز بولۇشى مۇمكىن. بۇ جاي تاختا كۆرسەتكەن نۆۋەتتىكى كۆزەتكۈچنى ئېنىقلايدۇ.

en: Interpret position relative to bottom/right edge
ug: ئورۇننى ئاستى/ئوڭغا نىسبەتەن يېشىدۇ.

en: Key %s is not set, cannot load launcher
ug: %s كۇنۇپكا تەڭشەلمىگەن، قوزغاتقۇچنى يۈكلىيەلمىدى

en: L_atitude:
ug: كەڭلىك(_A):

en: L_ongitude:
ug: ئۇزۇنلۇق(_O):

en: Launch other applications and provide various utilities to manage windows, show the time, etc.
ug: باشقا قوللىنىشچان پروگراممىنى قوزغىتىپ، كۆزنەك باشقۇرۇش، ۋاقىت كۆرسىتىش قاتارلىق ئىقتىدارلارنى تەمىنلەيدىغان قورال.

en: Launcher Properties
ug: قوزغاتقۇچ خاسلىقى

en: Launcher location
ug: قوزغاتقۇچ ئورنى

en: List of known applications
ug: مەلۇملۇق قوللىنىشچان پروگراممىلار تىزىملىكى

en: List of locations
ug: رايونلار تىزىملىكى

en: Loc_k To Panel
ug: تاختىغا قۇلۇپلا(_K)

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
ug: بۇ كومپيۇتېردىكى پۈتۈك ۋە قىسقۇچلارنى ئاتى ياكى مەزمۇنى بويىچە ئورۇن بېكىتىدۇ

en: Location
ug: ئورنى

en: Locations
ug: ئورنى

en: Lock Screen
ug: ئېكراننى قۇلۇپلا

en: Lock the object to the panel
ug: نەڭنى تاختاغا قۇلۇپلا

en: Log Out %s...
ug: %s تىزىمدىن چىق…

en: Log Out...
ug: تىزىمدىن چىق…

en: Log out %s of this session to log in as a different user
ug: بۇ ئەڭگىمە %s دىن تىزىمدىن چىقىپ باشقا ئىشلەتكۈچى سالاھىيىتىدە تىزىمغا كىرىدۇ

en: Log out of this session to log in as a different user
ug: بۇ ئەڭگىمەدىن تىزىمدىن چىقىپ باشقا ئىشلەتكۈچى سالاھىيىتىدە تىزىمغا كىرىدۇ

en: Look at today's date!
ug: بۈگۈنكى چېسلاغا قاراڭ!

en: Main Menu
ug: باش menu

en: Menu content path
ug: تىزىملىك مۇھىت يولى

en: Mount %s
ug: %s يۈكلە

en: Move windows to current workspace when unminimized
ug: كۆزنەكنى كىچىكلىتىشتىن بوشاتقاندا كۆزنەك نۆۋەتتىكى خىزمەت رايونىغا يۆتكىلىدۇ

en: Name to identify panel
ug: بۇ تاختا ئاتىنى ئىپادىلەشكە ئىشلىتىلىدۇ

en: Network
ug: تور

en: Network Places
ug: تور ئورنى

en: No URI provided for panel launcher desktop file
ug: تاختا قوزغاتقۇچنىڭ ئۈستەل ئۈستى ھۆججىتىنىڭ URI سى بېرىلمىگەن

en: No URL was specified.
ug: ھېچقانداق URL بەلگىلەنمىگەن.

en: No application to handle search folders is installed.
ug: ئىزدەش قىسقۇچنى بىر تەرەپ قىلىدىغان قوللىنىشچان پروگرامما ئورنىتىلمىغان.

en: North
ug: شىمال

en: Not a launchable item
ug: ئىجراچان تۈر ئەمەس

en: Notification Area
ug: ئۇقتۇرۇش رايونى

en: Number of _workspaces:
ug: خىزمەت رايونىنىڭ سانى(_W)

en: Object's position on the panel
ug: نەڭنىڭ تاختادىكى ئورنى

en: Open '%s'
ug: '%s' ئاچ

en: Open URL: %s
ug: URL ئاچ: %s

en: Open the contents of your desktop in a folder
ug: بىر قىسقۇچتا ئۈستەل ئۈستى مەزمۇنىنى ئاچ

en: Open your personal folder
ug: شەخسىي قىسقۇچىڭىزنى ئاچىدۇ

[ctx: Orientation]
en: Bottom
ug: ئاستى

[ctx: Orientation]
en: Left
ug: سول

[ctx: Orientation]
en: Right
ug: ئوڭ

[ctx: Orientation]
en: Top
ug: ئۈستى

en: Panel
ug: تاختا

en: Panel Display
ug: تاختا كۆرسەت

en: Panel ID list
ug: تاختا كىملىك (ID) تىزىملىكى

en: Panel Notification Area
ug: تاختا ئۇقتۇرۇش رايونى

en: Panel Properties
ug: تاختا خاسلىقى

en: Panel attached to drawer
ug: تارتمىغا قوشۇلغان تاختا

en: Panel autohide delay
ug: تاختىنى ئۆزلۈكىدىن يوشۇرۇشنى كېچىكتۈرۈشى

en: Panel autounhide delay
ug: تاختىنى ئۆزلۈكىدىن ئاشكارىلاشنى كېچىكتۈرۈشى

en: Panel object ID list
ug: تاختا نەڭ كىملىك (ID) تىزىملىكى

en: Panel object has quit unexpectedly
ug: تاختا نەڭ تاسادىپىي چېكىندى

en: Panel object type
ug: تاختا نەڭ تىپى

en: Panel orientation
ug: تاختا يۆنىلىشى

en: Panel size
ug: تاختا چوڭلۇقى

en: Pause per frame
ug: ھەر كاندۇكنى ۋاقىتلىق توختات

en: Pick a color
ug: رەڭ ئال

en: Places
ug: ئورۇن

en: Protect your computer from unauthorized use
ug: كومپيۇتېرىڭىزنى ئىجازەت بېرىلمەي ئىشلىتىشتىن قوغدايدۇ

en: Recent Documents
ug: يېقىنقى پۈتۈكلەر

en: Removable Media
ug: كۆچمە ۋاسىتە

en: Replace a currently running panel
ug: ئىجرا قىلىنىۋاتقان تاختىدىن بىرنى ئالماشتۇر

en: Rescan %s
ug: %s قايتا تەكشۈر

en: Restore to current _workspace
ug: نۆۋەتتىكى خىزمەت رايونىنى ئەسلىگە كەلتۈر(_W)

en: Restore to na_tive workspace
ug: ئەسلى خىزمەت رايونىنى ئەسلىگە كەلتۈر(_T)

en: Restoring Minimized Windows
ug: كىچىكلىتىلگەن كۆزنەكنى ئەسلىگە كەلتۈرۈۋاتىدۇ

en: Rotate image on vertical panels
ug: توغرىسىغا تاختىدا سۈرەتنى ئايلاندۇر

en: Rotate image when panel is _vertical
ug: تاختا بويىغا قويۇلغاندا سۈرەتنى ئايلاندۇر(_V)

en: Rotate on vertical panels
ug: بوي تاختىنى مۇناسىپ ئايلاندۇر

en: Rows in workspace switcher
ug: خىزمەت رايون ئالماشتۇرغۇچتىكى قۇر سانى

en: Run Application
ug: پروگرامما ئىجرا قىل

en: Run Application...
ug: پروگرامما ئىجرا قىل…

en: Run an application by typing a command or choosing from a list
ug: ئىجرا قىلىدىغان قوللىنىشچان پروگراممىنىڭ بۇيرۇق قۇرىنى كىرگۈزۈڭ ياكى تىزىملىكتىن تاللاڭ

en: Run in _terminal
ug: تېرمىنالدا ئىجرا قىل(_T)

en: Run with _file...
ug: ھۆججەت بىلەن ئىجرا قىل(_F)…

en: S_tyle:
ug: ئۇسلۇب(_T):

en: Search
ug: ئىزدە

en: Search for Files...
ug: ھۆججەت ئىزدە…

en: Select an animation
ug: جانسىن تاللا

en: Select an application to view its description.
ug: قوللىنىشچان پروگراممىدىن بىرنى تاللاپ چۈشەندۈرۈشىنى كۆرسەت

en: Select background
ug: تەگلىك تاللا

en: Select this box to run the command in a terminal window.
ug: بۇ رامكا تاللانسا بۇيرۇق تېرمىنالىدا بۇيرۇق ئىجرا قىلغىلى بولىدۇ.

en: Separator
ug: ئايرىغۇچ

en: Session management options:
ug: ئەڭگىمە باشقۇرغۇچ تاللانمىلىرى:

en: Set System Time
ug: سىستېما ۋاقىت تەڭشەك

en: Set System Time...
ug: سىستېما ۋاقىت تەڭشەك…

en: Set location as current location and use its timezone for this computer
ug: ئورۇننى نۆۋەتتىكى ئورۇنغا تەڭشەپ، ئۇنى بۇ كومپيۇتېرنىڭ ۋاقىت رايونى قىلىپ ئىشلەت

en: Sh_ow windows from current workspace
ug: نۆۋەتتىكى خىزمەت رايونىدىكى كۆزنەكنى كۆرسەت(_O)

en: Show Desktop Button
ug: ئۈستەل ئۈستى توپچىنى كۆرسەت

en: Show _all workspaces in:
ug: ھەممە خىزمەت رايونىنى كۆرسەت(_A):

en: Show _only the current workspace
ug: نۆۋەتتىكى خىزمەت رايونىنىلا كۆرسەت(_O)

en: Show _temperature
ug: تېمپېراتۇرا كۆرسەت(_T)

en: Show _weather
ug: ھاۋارايىنى كۆرسەت(_W)

en: Show date in clock
ug: سائەت ئىچىدە چېسلا كۆرسەت

en: Show date in tooltip
ug: ئەسكەرتىشتە چېسلانى كۆرسەت

en: Show hide _buttons
ug: يوشۇرۇن توپچا كۆرسەت(_B)

en: Show list of known _applications
ug: مەلۇملۇق قوللىنىشچان پروگراممىلار تىزىملىكىنى كۆرسەت(_A)

en: Show seco_nds
ug: سېكۇنت كۆرسەت(_N)

en: Show session management options
ug: ئەڭگىمە باشقۇرغۇچ تاللانمىلىرىنى كۆرسەت

en: Show temperature in clock
ug: سائەت ئىچىدە تېمپېراتۇرا كۆرسەت

en: Show the _date
ug: چېسلانى كۆرسەت(_D)

en: Show time with seconds
ug: ۋاقىت ئىچىدە سېكۇنتنى بىللە كۆرسەت

en: Show weather in clock
ug: سائەت ئىچىدە ھاۋارايىنى كۆرسەت

en: Show week numbers in calendar
ug: يىلنامە ئىچىدە ھەپتە نومۇرلىرىنى كۆرسەت

en: Show windows from a_ll workspaces
ug: ھەممە خىزمەت رايونىدىكى كۆزنەكلەرنى كۆرسەت

en: Show windows from all workspaces
ug: ھەممە خىزمەت رايونىدىكى كۆزنەكلەرنى كۆرسەت

en: Show workspace _names in switcher
ug: ئالماشتۇرغۇچتا خىزمەت رايون ئاتىنى كۆرسەت(_N)

en: Shut Down...
ug: تاقا…

en: Shut down the computer
ug: كومپيۇتېرنى ياپ

[ctx: Size]
en: Large
ug: چوڭ

[ctx: Size]
en: Medium
ug: ئوتتۇرا

[ctx: Size]
en: Small
ug: كىچىك

[ctx: Size]
en: X Large
ug: چوڭراق

[ctx: Size]
en: X Small
ug: كىچىكرەك

[ctx: Size]
en: XX Large
ug: زىيادە چوڭ

[ctx: Size]
en: XX Small
ug: زىيادە كىچىك

en: Solid c_olor
ug: ساپ رەڭ(_O)

en: Some of these properties are locked down
ug: بەزى خاسلىق قۇلۇپلاندى

en: South
ug: جەنۇب

en: Specifies the background color for the panel in #RGB format.
ug: #RGB فورماتىدا تاختا تەگلىك رەڭگىنى بەلگىلەيدۇ.

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
ug: تەگلىككە ئىشلىتىدىغان سۈرەت ھۆججەتنى بەلگىلەيدۇ. ئەگەر سۈرەتتە ئالفا قانال بولسا ئۇ ئۈستەل تەگلىك سۈرەتكە بىرلەشتۈرۈلىدۇ.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
ug: نۇر بەلگە تاختا دائىرىسىگە كىرگەندە تاختا ئۆزلۈكىدىن كۆرسىتىشتىن ئىلگىرىكى كېچىكتۈرۈش مىللىي سېكۇنت سانى. بۇ كۇنۇپكا پەقەت ئۆزلۈكىدىن يوشۇرۇش true بولغاندىلا كۈچكە ئىگە.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
ug: نۇر بەلگە تاختا دائىرىسىدىن ئايرىلغاندا تاختا ئۆزلۈكىدىن يوشۇرۇشتىن ئىلگىرىكى كېچىكتۈرۈش مىللىي سېكۇنت سانى. بۇ كۇنۇپكا پەقەت ئۆزلۈكىدىن يوشۇرۇش true بولغاندىلا كۈچكە ئىگە.

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
ug: نۇر بەلگە بۇلۇڭغا ئۆزلۈكىدىن يوشۇرۇنغاندا كۆرگىلى بولىدىغان چېكىت سانى. بۇ كۇنۇپكا پەقەت ئۆزلۈكىدىن يوشۇرۇش true بولغاندىلا كۈچكە ئىگە.

en: Specifies the opacity of the background color format. If the color is not completely opaque (a value of less than 65535), the color will be composited onto the desktop background image.
ug: تەگلىك رەڭ فورماتىنىڭ تۇتۇقلۇقىنى بەلگىلەيدۇ. ئەگەر پۈتۈنلەي تۇتۇق(قىممىتى 65535 دىن كىچىك ) بولسا رەڭ ئۈستەل تەگلىكى بىلەن بىرلەشتۈرۈلىدۇ.

en: Specify an applet IID to load
ug: يۈكلەيدىغان قوللانچاق IID بەلگىلەڭ

en: Specify file containing saved configuration
ug: بەلگىلەنگەن سەپلىمە ساقلانغان ھۆججەت

en: Specify session management ID
ug: ئەڭگىمە باشقۇرغۇچ كىملىكىنى بەلگىلە

en: Specify the initial orientation of the applet (top, bottom, left or right)
ug: قوللانچاقنىڭ دەسلەپكى ئورنىنى بەلگىلەڭ(ئۈستى، ئاستى، سول ياكى ئوڭ)

en: Specify the initial size of the applet (xx-small, medium, large etc.)
ug: قوللانچاقنىڭ دەسلەپكى چوڭلۇقى (كىچىك، ئوتتۇرا، چوڭ قاتارلىق)

en: Speed unit
ug: سۈرئەت بىرلىكى

en: St_retch
ug: سوز(_R)

en: Starting %s
ug: %s قوزغىلىۋاتىدۇ

en: Stretch image to panel
ug: سۈرەتنى تاختىغا يايىدۇ

en: Sunrise: %s / Sunset: %s
ug: كۈن چىقىش: %s / كۈن ئولتۇرۇش: %s

en: Switcher
ug: ئالماشتۇرغۇچ

en: System
ug: سىستېما

en: Temperature unit
ug: تېمپېراتۇرا بىرلىكى

en: Test applet utility
ug: قوللانچاق قورالىنى سىنا

en: The Clock displays the current time and date
ug: سائەت ھازىرقى ۋاقىت ۋە چېسلانى كۆرسىتىدۇ

en: The MATE Panel
ug: MATE تاختا

en: The Window List shows a list of all windows in a set of buttons and lets you browse them.
ug: كۆزنەك تىزىملىكى توپچا شەكلىدە كۆز يۈگۈرتۈشكە قۇلايلىق بولۇشى ئۈچۈن ھەممە كۆزنەكنىڭ تىزىملىكىنى كۆرسەتتى.

en: The Window Selector shows a list of all windows in a menu and lets you browse them.
ug: كۆزنەك تاللىغۇچ تىزىملىك شەكلىدە ھەممە كۆزنەك تىزىملىكىنى كۆرسىتىپ سىزنىڭ ئۇلارغا كۆز يۈگۈرتۈشىڭىزگە يول قويىدۇ.

en: The Workspace Switcher shows you a small version of your workspaces that lets you manage your windows.
ug: خىزمەت رايون ئالماشتۇرغۇچ خىزمەت رايونىڭىزنى باشقۇرۇشقا قۇلايلىق بولۇشى ئۈچۈن خىزمەت رايونىڭىزنىڭ ئىخچام نەشرىنى كۆرسەتتى.

en: The action type this button represents. Possible values are "lock", "logout", "run", "search" and "screenshot". This key is only relevant if the object_type key is "action-applet".
ug: بۇ توپچا ۋەكىللىك قىلىدىغان ھەرىكەت تىپى. ئىشلەتكىلى بولىدىغان قىممىتى «قۇلۇپلا»، «تىزىمدىن چىق»، «ئىجرا قىل»، «ئىزدە» ۋە «ئېكران كەسمىسى». بۇ تەڭشەك پەقەت نەڭ تىپى "action-applet" (ھەرىكەت قوللانچاق) بولغاندىلا كۈچكە ئىگە.

en: The command of the launcher is not set.
ug: قوزغاتقۇچنىڭ بۇيرۇقى تەڭشەلمىگەن.

en: The configured command is not working and has been replaced by: %s
ug: سەپلەنگەن بۇيرۇقنى ئىجرا قىلالماي ئالماشتۇرۇلغىنى: %s

en: The fish's animation pixmap
ug: بېلىقنىڭ  ھەرىكەت بىتلىق تەسۋىرى

en: The fish's name
ug: بېلىقنىڭ ئاتى

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
ug: تاختا ئېگىزلىكى(بويىغا تاختىنىڭ كەڭلىكى). تاختا ئىجرا قىلىنغاندا خەت نۇسخا چوڭلۇقى ۋە باشقا كۆرسەتكۈچلەرگە ئاساسەن ئەڭ كىچىك چوڭلۇقنى جەزملەيدۇ. ئەڭ چوڭ چوڭلۇقى ئېكران ئېگىزلىكى(ياكى كەڭلىكى)نىڭ تۆتتىن بىرى بولىدۇ.

en: The icon of the command to be run.
ug: ئىجرا قىلىدىغان بۇيرۇقنىڭ سىنبەلگىسى.

en: The identifier of the panel attached to this drawer. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object".
ug: بۇ تارتما تاختىنىڭ بەلگىسىگە قوشۇلغان. بۇ تەڭشەك پەقەت نەڭ تىپى "drawer-object" (تارتما نەڭ) بولغاندىلا كۈچكە ئىگە.

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
ug: بۇ نەڭنى ئۆز ئىچىگە ئالغان ئۈستى تاختا بەلگىسى.

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
ug: قوزغاتقۇچنىڭ .desktop ھۆججەت ئورنىنىڭ ئورنىنى چۈشەندۈرىدۇ. بۇ تەڭشەك پەقەت نەڭ تىپى "launcher-object" (قوزغاتقۇچ نەڭ) بولغاندىلا ئاندىن كۈچكە ئىگە بولىدۇ.

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object" and the use_custom_icon key is true.
ug: نەڭ توپچا سىنبەلگىسىنىڭ سۈرەت ھۆججەت ئورنىغا ئىشلىتىدۇ. بۇ تەڭشەك پەقەت نەڭ تىپى "drawer-object" (تارتما نەڭ) ياكى "menu-object" (تىزىملىك نەڭ) بولغاندىلا كۈچكە ئىگە.

en: The location of the launcher is not set.
ug: قوزغاتقۇچنىڭ ئورنى تەڭشەلمىگەن.

en: The location of the panel along the x-axis, starting from the right of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the x key is used. If the value is greater than 0, then the value of the x key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
ug: تاختىنىڭ x ئوقتىكى ئورنى ئېكراننىڭ ئوڭ تەرەپتىن باشلىنىدۇ. ئەگەر -1 غا تەڭشەلسە، بۇ قىممەتكە پەرۋا قىلماي x كۇنۇپكا قىممىتى ئىشلىتىلىدۇ. ئەگەر قىممىتى 0 دىن چوڭ بولسا x كۇنۇپكا قىممىتىگە پەرۋا قىلمايدۇ. بۇ قىممەت پەقەت غەيرىي كېڭەيتىلگەن ھالەتتە ئاندىن رولى بار. كېڭەيتىلگەن ھالەتتە بۇ قىممەتكە پەرۋا قىلىنمايدۇ ھەمدە تاختىنى تاختا يۆنىلىشى بەلگىلىگەن ئېكران قىرىغا قويىدۇ.

en: The location of the panel along the x-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
ug: تاختىنىڭ x ئوقتىكى ئورنى.  بۇ قىممەت پەقەت غەيرىي كېڭەيتىلگەن ھالەتتە ئاندىن رولى بار. كېڭەيتىلگەن ھالەتتە بۇ قىممەتكە پەرۋا قىلىنمايدۇ ھەمدە تاختىنى تاختا يۆنىلىشى بەلگىلىگەن ئېكران قىرىغا قويىدۇ.

en: The location of the panel along the y-axis, starting from the bottom of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the y key is used. If the value is greater than 0, then the value of the y key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
ug: تاختىنىڭ y ئوقتىكى ئورنى ئېكراننىڭ ئوڭ تەرەپتىن باشلىنىدۇ. ئەگەر -1 غا تەڭشەلسە، بۇ قىممەتكە پەرۋا قىلماي y كۇنۇپكا قىممىتى ئىشلىتىلىدۇ. ئەگەر قىممىتى 0 دىن چوڭ بولسا y كۇنۇپكا قىممىتىگە پەرۋا قىلمايدۇ. بۇ قىممەت پەقەت غەيرىي كېڭەيتىلگەن ھالەتتە ئاندىن رولى بار. كېڭەيتىلگەن ھالەتتە بۇ قىممەتكە پەرۋا قىلىنمايدۇ ھەمدە تاختىنى تاختا يۆنىلىشى بەلگىلىگەن ئېكران قىرىغا قويىدۇ.

en: The location of the panel along the y-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
ug: تاختىنىڭ y ئوقتىكى ئورنى.  بۇ قىممەت پەقەت غەيرىي كېڭەيتىلگەن ھالەتتە ئاندىن رولى بار. كېڭەيتىلگەن ھالەتتە بۇ قىممەتكە پەرۋا قىلىنمايدۇ ھەمدە تاختىنى تاختا يۆنىلىشى بەلگىلىگەن ئېكران قىرىغا قويىدۇ.

en: The name of the directory is not set.
ug: مۇندەرىجە ئاتى تەڭشەلمىگەن.

en: The name of the launcher is not set.
ug: قوزغاتقۇچ ئاتى تەڭشەلمىگەن.

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
ug: تاختىنىڭ يۆنىلىشى. ئىشلىتىشكە بولىدىغان قىممىتى «ئۈستى»، «ئاستى»، «سول»، «ئوڭ». كېڭەيتىلگەن ھالەتتە بۇ قىممەت تاختا تۇرۇشلۇق ئېكراننىڭ قىرىنى بەلگىلەيدۇ. غەيرىي كېڭەيتىلگەن ھالەتتە «ئۈستى» ۋە «ئاستى» نىڭ پەرقى ئانچە روشەن بولمايدۇ، - ھەممىسى توغرىسىغا تاختا ئىكەنلىكىنى ئىپادىلەيدۇ - ئەمما يەنىلا پايدىلىق كۆرسەتمە بېرىپ بەزى تاختا نەڭنىڭ ھەرىكىتىنى بەلگىلەيدۇ. مەسىلەن، «ئۈستى» تاختىدا تىزىملىك توپچىسى تاختا ئاستىدا ئۆزىنىڭ تىزىملىكىنى كۆرسىتىدۇ، «ئاستى» تاختىنىڭ تىزىملىكى تاختا ئۈستىدە تىزىملىك قاڭقىتىدۇ.

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
ug: "%s" تاختا يۈكلەنگەندە مەسىلىگە يولۇقتى.

en: The path from which the menu contents is contructed. This key is only relevant if the use_menu_path key is true and the object_type key is "menu-object".
ug: بۇ جايدىن تىزىملىك مەزمۇنى قۇرىدىغان يول. بۇ تەڭشەك پەقەت use_menu_path قىممىتى true ھەمدە نەڭ تىپى "menu-object" (تىزىملىك نەڭ) بولغاندىلا كۈچكە ئىگە.

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
ug: بۇ تاختا نەڭنىڭ ئورنى. ئورنى تاختىنىڭ سول تەرىپى(بوي تاختىدا ئۈستى قىرى)گە نىسبەتەن چېكىت سانى.

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
ug: تاختا ھەرىكىتىنىڭ سۈرئىتى. تاللاشقا بولىدىغان قىممىتى «ئاستى»، «ئوتتۇرا»، «تېز». بۇ كۇنۇپكا پەقەت جانسىن قوزغىتىلىپ قىممىتى true بولغاندىلا كۈچكە ئىگە.

en: The text to display in a tooltip for this drawer or this menu. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object".
ug: بۇ تارتما ياكى تىزىملىكنىڭ كۆرسەتمە قورال بالداقتا كۆرسىتىدىغان تېكىست. بۇ تەڭشەك پەقەت نەڭ تىپى "drawer-object" (تارتما نەڭ) ياكى "menu-object" (تىزىملىك نەڭ) بولغاندىلا كۈچكە ئىگە بولىدۇ.

en: The unit to use when showing temperatures.
ug: تېمپېراتۇرىنى كۆرسەتكەندە ئىشلىتىدىغان بىرلىك.

en: The unit to use when showing wind speed.
ug: شامال سۈرئىتىنى كۆرسەتكەندە ئىشلىتىدىغان بىرلىك.

en: The water needs changing
ug: سۇ ئالماشتۇرۇش زۆرۈر

en: This button lets you hide all windows and show the desktop.
ug: بۇ توپچا ھەممە كۆنەكنى يوشۇرۇپ ئۈستەل ئۈستىنى كۆرسىتىشكە يول قويىدۇ.

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
ug: بۇ سىزنىڭ تاختىنى پەرقلەندۈرۈشىڭىزنىڭ دوستانە ئاتى. ئۇنىڭ ئاساسلىق مەقسىتى تاختا ئارىسىدا ئالماشتۇرغاندا تاختىنىڭ كۆزنەك ماۋزۇسى بولىدۇ.

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
ug: بۇ كۇنۇپكا خىزمەت رايون ئالماشتۇرغۇچ قانچە قۇر (توغرىسىغا جايلاشتۇرۇش) ياكى ئىستون(بويىغا جايلاشتۇرۇش)دا خىزمەت رايونى كۆرسىتىدىغانلىقىنى بەلگىلەيدۇ. بۇ تەڭشەك پەقەت display_all_workspaces (ھەممە خىزمەت رايونىنى كۆرسەت)نىڭ قىممىتى true بولغاندا كۈچكە ئىگە.

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
ug: بۇ جايدا بېلىقنى چەككەندىن كېيىن ئىجرا قىلىشنى سىنايدىغان بۇيرۇق بەلگىلىنىدۇ.

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
ug: بۇ جايدا بەلگىلەنگەن بىتلىق تەسۋىر ھۆججەت ئاتى، شۇ بىتلىق تەسۋىر مۇندەرىجە بىلەن مۇناسىۋەتلىك بېلىقنىڭ ھەرىكىتىنى كۆرسىتىشكە ئىشلىتىلىدۇ.

en: This key specifies the format used by the clock applet when the format key is set to "custom". You can use conversion specifiers understood by strftime() to obtain a specific format. See the strftime() manual for more information.
ug: format (فورمات) كۇنۇپكىسى "custom" (ئىختىيارى) قىلىپ تەڭشەلسە بۇ كۇنۇپكا سائەت قوللانچاق ئىشلىتىدىغان فورماتنى بەلگىلىگەن. سىز strftime()نىڭ فورمات بەلگىسىنى ئىشلىتىپ بەلگىلەنگەن فورماتقا ئېرىشەلەيسىز. تەپسىلاتىنى strftime() نىڭ قوللانمىسىدىن كۆرۈڭ.

en: This key specifies the hour format used by the clock applet. Possible values are "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" and "custom". If set to "internet", the clock will display Internet time. The Internet time system divides the day into 1000 ".beats". There are no time zones in this system, so time is the same all over the world. If set to "unix", the clock will display time in seconds since Epoch, i.e. 1970-01-01. If set to "custom", the clock will display time according to the format specified in the custom_format key.
ug: بۇ كۇنۇپكا سائەت قوللانچاق ئىشلەتكەن سائەت فورماتىنى بەلگىلىگەن. ئىشلەتكىلى بولىدىغان قىممىتى "12-hour" يەنى (12 سائەت)، "24-hour" يەنى (24 سائەت)، "internet" (تۇتاش تور)،  "unix" ۋە "custom" (ئىختىيارى). ئەگەر "internet" قىلىپ تەڭشەلسە سائەت تۇتاش تور ۋاقتىنى كۆرسىتىدۇ. تۇتاش تور ۋاقتى بىر كۈننى 1000 ".beats" (ئۇدار)غا بۆلىدۇ. بۇ سىستېمىدا ۋاقىت رايون پەرقى بولمايدۇ، شۇڭلاشقا پۈتۈن دۇنيانىڭ ۋاقتى ئوخشاش بولىدۇ. ئەگەر "unix" قىلىپ تەڭشەلسە سائەت ئۆزلۈكىدىن يېڭى ئىرا (يەنى، 1970-01-01) دىن ئۆتكەن سېكۇنتنى ئاساس قىلىدۇ. ئەگەر "custom" قىلىپ تەڭشەلسە سائەت custom_format كۇنۇپكا قىممىتىگە ئاساسەن ۋاقىتنى كۆرسىتىدۇ.

en: This key specifies the number of frames that will be displayed in the fish's animation.
ug: بۇ جايدا بېلىق ھەرىكىتىنىڭ كۆرسىتىدىغان كاندۇك سانى بەلگىلىنىدۇ.

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
ug: بۇ جايدا ھەر بىر كاندۇك ھەرىكەتنى كۆرسىتىشنىڭ سېكۇنت سانى بەلگىلىنىدۇ.

en: This program is responsible for launching other applications and provides useful utilities.
ug: بۇ پروگرامما باشقا قوللىنىشچان پروگراممىنى قوزغىتىشقا مەسئۇل بولۇپ، پايدىلىق قوراللار بىلەن تەمىنلەيدۇ.

en: Time & Date
ug: ۋاقىت & چېسلا

en: Time _Settings
ug: ۋاقىت تەڭشەكلىرى(_S)

en: Tooltip displayed for drawer or menu
ug: تارتما ياكى تىزىملىكنىڭ قورال كۆرسەتمىسى

en: Toplevel panel containing object
ug: نەڭنى ئۆز ئىچىگە ئالغان ئۈستۈنكى قەۋەت تاختا

en: URI list dropped on run dialog had wrong format (%d) or length (%d)
ug: ئىجرا قىلىنىۋاتقان سۆزلەشكۈدىكى URI تىزىملىك فورماتى (%d) ياكى ئۇزۇنلۇقى (%d) خاتا

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
ug: '%s' ئىجرا قىلالمىدى
    تەپسىلاتى: %s

en: Unable to locate the command to execute
ug: ئىجرا قىلىدىغان بۇيرۇقنى تاپالمىدى

en: Unable to mount %s
ug: %s يۈكلىيەلمىدى

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
ug: %s%s تاختا قوزغاتقۇچنىڭ ئۈستەل ئۈستى ھۆججىتى %s نى ئاچالمىدى

en: Unable to read from '%s'
    
    Details: %s
ug: '%s' دىن ئوقۇيالمىدى
    تەپسىلاتى: %s

en: Unable to read output from command
    
    Details: %s
ug: بۇيرۇق چىقىرىشنى ئوقۇيالمىدى
    تەپسىلاتى: %s

en: Unable to scan %s for media changes
ug: ۋاسىتە ئۆزگەرگەنلىكتىن %s تەكشۈرەلمىدى

en: Unknown
ug: نامەلۇم

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
ug: ئىناۋەتسىز ئۈستەل ئۈستى ھۆججەت نەشرى '%s'

en: Unrecognized launch option: %d
ug: تونۇمايدىغان ئىجرا تاللانمىسى: %d

en: Use custom icon for object's button
ug: نەڭ توپچىغا ئىشلىتىدىغان ئىختىيارى سىنبەلگە

en: Use custom path for menu contents
ug: تىزىملىك مەزمۇنىغا ئىشلىتىدىغان ئىختىيارى يول

en: Visible pixels when hidden
ug: تاختا يوشۇرۇنغاندا كۆرۈنىدىغان پىكسېل

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
ug: ئاگاھلاندۇرۇش: قارىغاندا بۇ بۇيرۇقنىڭ ھېقىقى ئىشلىتىش ئورنى بار.
    بۇ لازىمى يوق قولانچاق بولغانلىقتىن بۇنداق قىلىشنى ئويلىمىغان بولۇشىڭىز مۇمكىن.
    سىزنىڭ %s دىن پايدىلىنىپ ئاتالمىش «ئەمەلىي» ياكى پايدىلىق ئىش قىلماسلىقىڭىزنى كۈچلۈك تەۋسىيە قىلىمىز.

en: Weather
ug: ھاۋا رايى

en: West
ug: غەرب

en: When a drawer is deleted, the drawer and its
    settings are lost.
ug: تارتما ئۆچۈرگەندە تارتما ۋە ئۇنىڭ تەڭشىكى يوقىلىدۇ.

en: When a panel is deleted, the panel and its
    settings are lost.
ug: تاختىنى ئۆچۈرگەندە تاختا ۋە ئۇنىڭ تەڭشىكىنىڭ ھەممىسى يوقىلىدۇ

en: When to group windows
ug: قايسى ۋاقىتتا كۆزنەك گۇرۇپپىلىنىدۇ

en: Will run command: '%s'
ug: ئىجرا قىلىنىدىغان بۇيرۇق: '%s'

en: Window Grouping
ug: كۆزنەك گۇرۇپپا

en: Window List
ug: كۆزنەك تىزىملىكى

en: Window List Content
ug: كۆزنەك تىزىملىك مەزمۇنى

en: Window List Preferences
ug: كۆزنەك تىزىملىك مايىللىقى

en: Window Selector
ug: كۆزنەك تاللىغۇچ

en: With a multi-screen setup, you may have panels on each individual screen. This key identifies the current screen the panel is displayed on.
ug: كۆپ ئېكران تەڭشەكتە، سىز ھەر بىر مۇستەقىل ئېكراندا تاختىڭىز بولسا بولىدۇ. بۇ جايدا تاختىدا كۆرسىتىدىغان نۆۋەتتىكى كۆزنەكنى ئېنىقلايدۇ.

en: Workspace Names
ug: خىزمەت رايون ئاتى

en: Workspace Switcher
ug: خىزمەت رايونى ئالماشتۇرغۇچ

en: Workspace Switcher Preferences
ug: خىزمەت رايونى ئالماشتۇرغۇچ مايىللىقى

en: Workspace na_mes:
ug: خىزمەت رايون ئاتى(_M):

en: Workspaces
ug: خىزمەت رايونى

en: X co-ordinate of panel
ug: تاختىنىڭ X كوئوردېناتى

en: X co-ordinate of panel, starting from the right of the screen
ug: تاختىنىڭ X كوئوردېناتى، ئېكراننىڭ ئوڭ يېنىدىن باشلىنىدۇ

en: X screen where the panel is displayed
ug: تاختىنىڭ X ئېكرانىنى كۆرسىتىدۇ

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
ug: تاختىنىڭ Xinerama كۆزەتكۈچىنى كۆرسىتىدۇ

en: Y co-ordinate of panel
ug: تاختىنىڭ Y كوئوردېناتى

en: Y co-ordinate of panel, starting from the bottom of the screen
ug: تاختىنىڭ Y كوئوردېناتى، ئېكراننىڭ ئاستىدىن باشلىنىدۇ

en: You must always have at least one panel.
ug: ئاز دېگەندە بىر تاختىڭىز بولۇشى لازىم.

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
ug: كۆزنەك باشقۇرغۇچىڭىز ئۈستەل ئۈستىنى كۆرسىتىش توپچىسىنى قوللىمايدۇ ياكى ئۈستەل ئۈستى باشقۇرغۇچ ئىجرا قىلىنمىغان.

en: [FILE...]
ug: [ھۆججەت…]

en: _12 hour format
ug: _12 سائەت فورماتى

en: _24 hour format
ug: _24 سائەت فورماتى

en: _About
ug: ھەققىدە(_A)

en: _Activate Screensaver
ug: ئېكران قوغدىغۇچنى ئاكتىپلا(_A)

en: _Add
ug: قوش(_A)

en: _Add to Drawer...
ug: تارتمىغا  قوش(_A)…

en: _Always group windows
ug: كۆزنەكنى ھەمىشە گۇرۇپپىلا(_A)

en: _Applet:
ug: قوللانچاق(_A):

en: _Autohide
ug: ئۆزلۈكىدىن يوشۇر(_A)

en: _Back
ug: كەينىگە(_B)

en: _Browse...
ug: كۆز يۈگۈرت(_B)...

en: _Close
ug: ياپ(_C)

en: _Delete
ug: ئۆچۈر(_D)

en: _Delete This Panel
ug: بۇ تاختانى ئۆچۈر(_D)

en: _Don't Reload
ug: قايتا يۈكلىمە(_D)

en: _Edit
ug: تەھرىر(_E)

en: _Edit Menus
ug: تەھرىر تىزىملىك(_E)

en: _Entire menu
ug: پۈتكۈل تىزىملىك(_E)

en: _File:
ug: ھۆججەت(_F):

en: _Force quit
ug: مەجبۇرى چېكىن(_F)

en: _Help
ug: ياردەم(_H)

en: _Icon:
ug: سىنبەلگە(_I):

en: _Launch
ug: قوزغات(_L)

en: _Location Name:
ug: ئورۇن ئاتى(_L):

en: _Location:
ug: ئورنى(_L):

en: _Lock Screen
ug: ئېكراننى قۇلۇپلا(_L)

en: _Move
ug: يۆتكە(_M)

en: _Name of fish:
ug: بېلىق ئاتى(_N):

en: _Name:
ug: نامى(_N):

en: _Never group windows
ug: كۆزنەكنى ھەرگىز گۇرۇپپىلىما(_N)

en: _New Panel
ug: يېڭى تاختا(_N)

en: _None (use system theme)
ug: يوق(سىستېما تېمىسىنى ئىشلەت)(_N)

en: _Open
ug: ئاچ(_O)

en: _Orientation:
ug: يۆنىلىش(_O):

en: _Pause per frame:
ug: ھەر كاندۇكنىڭ ۋاقىتلىق توختاش ۋاقتى(_P):

en: _Preferences
ug: مايىللىق(_P)

en: _Pressure unit:
ug: ھاۋا بىسىم بىرلىكى:(_P)

en: _Properties
ug: خاسلىق(_P)

en: _Reload
ug: قايتا يۈكلە(_R)

en: _Remove
ug: ئۆچۈر(_R)

en: _Remove From Panel
ug: تاختىدىن چىقىرىۋەت(_R)

en: _Revert
ug: ئەسلىگە كەلتۈر(_R)

en: _Rotate on vertical panels
ug: بوي تاختىنى مۇناسىپ ئايلاندۇر(_R)

en: _Run
ug: ئىجرا قىل(_R)

en: _Scale
ug: نىسبىتى(_S)

en: _Set System Time
ug: سىستېما ۋاقىت تەڭشەك(_S)

en: _Size:
ug: چوڭلۇقى(_S):

en: _Speak again
ug: قايتا سۆزلە(_S)

en: _Temperature unit:
ug: تېمپېراتۇرا بىرلىكى(_T):

en: _Tile
ug: ياي(_T)

en: _Time:
ug: ۋاقىت(_T):

en: _Timezone:
ug: ۋاقىت رايونى(_T):

en: _Total frames in animation:
ug: جانسىننىڭ ئومۇمى كاندۇك سانى(_T):

en: _Type:
ug: تۈرى(_T):

en: _Visibility unit:
ug: كۆرۈش ئارىلىقى بىرلىكى(_V) :

en: _Wind speed unit:
ug: شامال تېزلىك بىرلىكى(_W):

en: columns
ug: ئىستونلار

en: file
ug: ھۆججەت

en: frames
ug: كاندۇك

en: pixels
ug: چېكىت

en: rows
ug: قۇرلار

en: seconds
ug: سېكۇنت
