Xfce Apps - en to ug translation catalogue (211 entries)

en: <b>Miscellaneous</b>
ug: <b>باشقىلار</b>

en: About this application
ug: پروگرامما ھەققىدە

en: All Documents
ug: بارلىق پۈتۈكلەر

en: All Files
ug: ھەممە ھۆججەتلەر

en: Appearance
ug: كۆرۈنۈشى

en: Arabic
ug: ئەرەبچە

en: Armenian
ug: ئەرمەنچە

en: Auto indent a new line
ug: يېڭى ئاپتوماتىك ئىچ قۇردىن باشلىنىدۇ

en: Baltic
ug: بالتىق

en: Body:
ug: مەزمۇن:

en: C_olumn number:
ug: ئىستون نومۇرى(_O):

en: Celtic
ug: كېلتىك

en: Central European
ug: ئوتتۇرا ياۋروپا

en: Change the case of the selection opposite case
ug: تاللانغاننى قارشى يېزىلىشقا ئۆزگەرتىدۇ(چوڭنى كىچىككە، كىچىكنى چوڭغا)

en: Change the case of the selection to lowercase
ug: تاللانغاننى كىچىك يېزىلىشقا ئايلاندۇرىدۇ

en: Change the case of the selection to title case
ug: تاللانغاننى چوڭ يېزىلىشقا ئۆزگەرتىدۇ

en: Change the case of the selection to uppercase
ug: تاللانغاننى چوڭ يېزىلىشقا ئايلاندۇرىدۇ

en: Change the editor font
ug: تەھرىرلىگۈچنىڭ خەت نۇسخىسىنى ئۆزگەرتىدۇ

en: Change the visibility of the statusbar
ug: ھالەت بالدىقىنى كۆرسىتىدۇ ياكى كۆرسەتمەيدۇ

en: Checking encodings...
ug: كودلاشنى تەكشۈرۈۋاتىدۇ…

en: Chinese Simplified
ug: ئاددىيلاشتۇرۇلغان خەنزۇچە

en: Chinese Traditional
ug: مۇرەككەپ خەنزۇچە

en: Choose Mousepad Font
ug: خەت نۇسخىسىنى تاللاش

en: Choose a filetype
ug: ھۆججەت تىپى

en: Clear Documents History
ug: پۈتۈكلەر ئىزىنى تازىلاش

en: Clear _History
ug: ئىزنى تازىلا(_H)

en: Clear the recently used files history
ug: يېقىندا ئىشلىتىلگەن ھۆججەت ئىزىنى تازىلايدۇ

en: Clearing the documents history will permanently remove all currently listed entries.
ug: پۈتۈكلەر ئىزى تازىلانسا، نۆۋەتتىكى بارلىق پۈتۈكلەر تىزىمدىن يوقىلىپ كېتىدۇ.

en: Close _Tab
ug: بەتكۈچنى ياپ(_T)

en: Close the current document
ug: نۆۋەتتىكى ھۆججەتنى ياپىدۇ

en: Close this tab
ug: بۇ بەتكۈچنى تاقا

en: Close this window
ug: مەزكۇر كۆزنەكنى تاقايدۇ

en: Convert all tabs to spaces in the selection or document
ug: پۈتۈكتىكى ياكى تاللانغان رايوندىكى تاقلىما ھەرپ(Tab)لەرنى بوشلۇققا ئۆزگەرتىدۇ

en: Convert all the leading spaces to tabs in the selected line(s) or document
ug: پۈتكۈل پۈتۈك ياكى تاللانغان رايوندىكى قۇرلارنىڭ بەشىدىكى بوشلۇقلارنى تاقلىما ھەرپ(Tab)لەرگە ئۆزگەرتىدۇ

en: Copy the selection
ug: تاللانغاننى كۆچۈرىدۇ

en: Create a new document
ug: يېڭى ھۆججەت قۇرىدۇ

en: Create a new document in a new window
ug: يېڭى كۆزنەكتە يېڭى ھۆججەت قۇرىدۇ

en: Cut the selection
ug: تاللانغاننى كېسىدۇ

en: Cyrillic
ug: سلاۋيانچە

en: Cyrillic/Russian
ug: سلاۋيانچە/رۇسچە

en: Cyrillic/Ukrainian
ug: سلاۋيانچە/ئۇكرائىنچە

en: Decrease the indentation of the selection or current line
ug: نۆۋەتتىكى قۇر ياكى تاللانغاننى تېخىمۇ بەكرەك قۇر بەشى تەرەپكە يۆتكەيدۇ

en: Default
ug: كۆڭۈلدىكى

en: Delete the current selection
ug: تاللانغاننى ئۆچۈرىدۇ

en: Display the Mousepad user manual
ug: ئىشلەتكۈچى قوللانمىسىنى كۆرسىتىدۇ

en: Do not register with the D-BUS session message bus
ug: D-BUS ئەڭگىمە ئۇچۇر باش لىنىيىسى بىلەن خەتلەتمە

en: Do you want to save the changes before closing?
ug: يېپىشتىن بۇرۇن ئۆزگىرىشلەرنى ساقلىۋالامسىز؟

en: Do you want to save your changes before reloading?
ug: قايتا ئوقۇشتىن ئاۋۋال ئۆزگىرىشلەرنى ساقلىۋالامسىز؟

en: Document
ug: پۈتۈك

en: Document Settings
ug: پۈتۈك تەڭشىكى

en: Down
ug: ئاستى

en: Duplicate the current line or selection
ug: نۆۋەتتىكى قۇر ياكى تاللانغاننى كۆچۈرىدۇ

en: Enable _syntax highlighting
ug: يورۇتۇشنى ئىناۋەتلىك قىلسۇن(_S)

en: Enable text _wrapping
ug: تېكىستنى قاتلىسۇن(_W)

en: Externally Modified
ug: سىرتتا تۈزىتىلگەن

en: Failed to clear the recent history
ug: يېقىنقى ئىزلارنى تازىلاش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to open the document
ug: ھۆججەتنى ئېچىش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to open the documentation browser
ug: پۈتۈك كۆرگۈنى ئېچىش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to print the document
ug: پۈتۈكنى بېسىپ چىقىرىش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to reload the document
ug: پۈتۈكنى قايتا يۈكلەش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to save the document
ug: پۈتۈكنى ساقلاش مەغلۇپ بولدى

en: File
ug: ھۆججەت

en: Filetype: %s
ug: ھۆججەت تىپى: %s

en: Filetype: None
ug: ھۆججەت تىپى: يوق

en: Find _Next
ug: كېيىنكىسىنى ئىزدە(_N)

en: Find _Previous
ug: ئالدىنقىنى ئىزدە(_P)

en: Find and Rep_lace...
ug: ئىزدەپ ئالماشتۇر(_L)…

en: Fonts
ug: خەت نۇسخىسى

en: Georgian
ug: گىرۇزىنچە

en: Go To
ug: يۆتكىلىش

en: Go to a specific location in the document
ug: پۈتۈكتىكى مەلۇم بىر ئورۇنغا يۆتكىلىدۇ

en: Greek
ug: گىرېكچە

en: Header:
ug: قاش:

en: Hebrew
ug: ئىبرانىچە

en: Hebrew Visual
ug: ئىبرانىچە كۆرۈنۈشچان

en: Highlight _All
ug: ھەممىنى يورۇت(_A)

en: If you don't save the document, all the changes will be lost.
ug: ساقلىمىسىڭىز بارلىق ئۆزگىرىشلەر يوق بولىدۇ.

en: If you revert the file, all unsaved changes will be lost.
ug: ھۆججەتنى ئەسلىگە كەلتۈرسىڭىز، ساقلانمىغان ئۆزگىرىشلەرنىڭ ھەممىسى يوقىلىدۇ.

en: If you save the document, all of the external changes will be lost.
ug: ھۆججەتنى ساقلىسىڭىز، سىرتتا تۈزىتىلگەنلىرى يوق بولىدۇ.

en: Increase the indentation of the selection or current line
ug: نۆۋەتتىكى قۇر ياكى تاللانغاننى تېخىمۇ ئىچ قۇرغا ماڭدۇرىدۇ

en: Insert _Spaces
ug: بوشلۇق قىستۇرۇلسۇن(_S)

en: Insert spaces when the tab button is pressed
ug: تاقلاش(tab) توپچىسى بېسىلغاندا بوشلۇق بەلگىسى قىستۇرىدۇ

en: Invalid byte sequence in conversion input
ug: ئايلاندۇرۇپ كىرگۈزۈشتە ئىناۋەتسىز بايت قاتارى كۆرۈلدى

en: Japanese
ug: ياپونچە

en: Korean
ug: كورېيەچە

en: Line E_nding
ug: قۇر ئاخىرى(_N)

en: Line N_umbers
ug: قۇر نومۇرلىرى(_U)

en: Line numbers:
ug: قۇر نومۇرى:

en: Line: %d Column: %d
ug: قۇر: %d ئىستون: %d

en: Line: %d Column: %d Selection: %d
ug: قۇر: %d ئىستون: %d تاللىنىش: %d

en: Loading the template failed
ug: قېلىپنى ئوقۇش مەغلۇپ بولدى

en: Move the current document to a new window
ug: نۆۋەتتىكى پۈتۈكنى باشقا كۆزنەككە يۆتكىۋېتىدۇ

en: Never
ug: زادىلا

en: New From Te_mplate
ug: قېلىپتىن يېڭى ھۆججەت قۇر(_M)

en: New _Window
ug: يېڭى كۆزنەك(_W)

en: No clipboard data
ug: چاپلاش تاختىسىدا بىر نەرسە يوق

en: No filetype
ug: ھۆججەت تىپى يوق

en: No items found
ug: بىر نەرسە يوق

en: None
ug: يوق

en: Nordic
ug: شىمالىي ياۋروپا

en: Op_en Recent
ug: يېقىنقىنى ئاچ(_E)

en: Open '%s'
ug: ئېچىۋاتقىنى ‹%s›

en: Open File
ug: ھۆججەت ئېچىش

en: Open a file
ug: ھۆججەت ئاچىدۇ

en: Ot_her (%d)...
ug: باشقا(_H) (%d)…

en: Ot_her...
ug: باشقا(_H)…

en: Other:
ug: باشقىلار:

en: Paste _Special
ug: ئۆزگىچە چاپلا(_S)

en: Paste as _Column
ug: ئىستون سۈپىتىدە چاپلا(_C)

en: Paste from _History
ug: ئىزدىن چاپلاش(_H)

en: Paste from the clipboard history
ug: چاپلاش تاختىسى ئىزىدىن چاپلايدۇ

en: Paste the clipboard
ug: چاپلاش تاختىسىدىن چاپلا

en: Paste the clipboard text into a column
ug: چاپلاش تاختىسىدىكى تېكىستنى ئىستونغا چاپلايدۇ

en: Please report bugs to <%s>.
ug: كەمتۈكنى <%s> غا دوكلات قىلىڭ.

en: Plugins
ug: قىستۇرما

en: Print _line numbers
ug: قۇر نومۇرىنى باسسۇن(_L)

en: Print page _headers
ug: بەت قېشىنى باسسۇن(_H)

en: Print the current document
ug: نۆۋەتتىكى ھۆججەتنى بېسىپ چىقىرىدۇ

en: Print version information and exit
ug: نەشر ئۇچۇرىنى كۆرسىتىپ ئاخىرلاشتۇرۇش

en: Re_vert
ug: ئەسلىدىكىگە قايتۇر(_V)

en: Read Only
ug: پەقەتلا ئوقۇش

en: Redo the last undone action
ug: ئاخىرقى يېنىۋالغان مەشغۇلاتنى تەكرارلايدۇ

en: Remove all entries from the documents history?
ug: پۈتۈكلەر ئىزىدىكى بارلىق مەزمۇنلارنى ئۆچۈرسۇنمۇ؟

en: Remove all the trailing spaces from the selected line(s) or document
ug: پۈتكۈل پۈتۈك ياكى تاللانغان رايوندىكى قۇرلارنىڭ ئاخىرىدىكى بارلىق بوشلۇقنى يوق قىلىدۇ

en: Replace _all in:
ug: بۇنىڭ ئىچىدىكى ھەممىنى ئالماشتۇرسۇن(_A):

en: Replace _with:
ug: ئالماشتۇر(_W):

en: Reverse the order of something
ug: تەرتىپىنى تەتۈر قىلىدۇ

en: Revert to the saved version of the file
ug: ساقلانغان ھۆججەتكە ئەسلىگە قايتۇر

en: Romanian
ug: رۇمىنىيەچە

en: Save A_ll
ug: ھەممىنى ساقلا(_L)

en: Save As
ug: باشقا ئاتتا ساقلاش

en: Save Changes
ug: ئۆزگىرىشلەرنى ساقلاش

en: Save _As...
ug: باشقا ئاتتا ساقلا(_S)…

en: Save all document in this window
ug: نۆۋەتتىكى كۆزنەكتىكى ھەممە ھۆججەتنى ساقلايدۇ

en: Save current document as another file
ug: نۆۋەتتىكى ھۆججەتكە باشقا ئات قويۇپ ساقلايدۇ

en: Save the current document
ug: نۆۋەتتىكى ھۆججەتنى ساقلايدۇ

en: Search _direction:
ug: ئىزدەش يۆنىلىشى(_D):

en: Search backwards for the same text
ug: بېشىغا قاراپ ئوخشاش تېكىستنى ئىزدەيدۇ

en: Search for and replace text
ug: تېكىستنى ئىزدەپ تېپىپ ئالماشتۇرىدۇ

en: Search for text
ug: تېكىست ئىزدەش

en: Search forwards for the same text
ug: كەينىگە قاراپ ئوخشاش تېكىستنى ئىزدەيدۇ

en: Select F_ont...
ug: خەت نۇسخىسى تاللا(_O)…

en: Select Tab Size
ug: چوڭلۇقىنى بەلگىلەش(Tab نىڭ)

en: Select _All
ug: ھەممىنى تاللا(_A)

en: Select the next tab
ug: كېيىنكى بەتكۈچنى تاللايدۇ

en: Select the previous tab
ug: ئالدىنقى بەتكۈچنى تاللايدۇ

en: Select the text in the entire document
ug: پۈتكۈل پۈتۈكتىكى تېكىستنى تاللايدۇ

en: Selection
ug: تاللانما

en: Set custom tab size
ug: تاقلىما ھەرپنىڭ چوڭلۇقىنى بەلگىلە

en: Set the line ending of the document to DOS / Windows (CR LF)
ug: قۇر ئاخىرلىشىش بەلگىسىگە د ئو س (DOS) / ۋىندوۋس نىڭ بەلگىسى (CR LF) نى ئىشلىتىدۇ

en: Set the line ending of the document to Mac (CR)
ug: قۇر ئاخىرلىشىش بەلگىسىگە مەك(Mac) نىڭ بەلگىسى (CR) نى ئىشلىتىدۇ

en: Set the line ending of the document to Unix (LF)
ug: قۇر ئاخىرلىشىش بەلگىسىگە يۇنىكىسنىڭ بەلگىسى (LF) نى ئىشلىتىدۇ

en: Show line numbers
ug: قۇر نومۇرلىرىنى كۆرسىتىدۇ

en: Show toolbar
ug: قورال بالدىقىنى كۆرسەت

en: Simple Text Editor
ug: ئاددىي تېكىست تەھرىرلىگۈ

en: South European
ug: جەنۇبى ياۋروپا

en: St_atusbar
ug: ھالەت بالدىقى(_A)

en: St_rip Trailing Spaces
ug: ئاخىردىكى بوشلۇقلارنى يوقات(_R)

en: Store the byte-order mark in the file
ug: ھۆججەتكە يۇنىكود بەلگىسى(بايت تەرتىپى بەلگىسى) نى ساقلايدۇ

en: Style:
ug: ئۇسلۇب:

en: System
ug: سىستېما

en: Tab _Size
ug: تاقلىما ھەرپنىڭ چوڭلۇقى(_S)

en: Text Editor
ug: تېكىست تەھرىرلىگۈ

en: Thai
ug: تايلاندچە

en: The document has been externally modified. Do you want to continue saving?
ug: ھۆججەت باشقا بىر پروگراممىدا ئۆزگەرتىلىپتۇ. ساقلاۋېرەمسىز؟

en: Toggle breaking lines in between words
ug: قۇرنى قاتلىغاندا سۆزنى ئاساس قىلىدۇ

en: Toggle the overwrite mode
ug: ئۈستىلەپ يېزىشنى ئالماشتۇرۇش

en: Turkish
ug: تۈركچە

en: Undo the last action
ug: ئاخىرقى مەشغۇلاتتىن يېنىۋالىدۇ

en: Unicode
ug: يۇنىكود

en: Untitled
ug: ماۋزۇسىز

en: Up
ug: ئۈستى

en: Vietnamese
ug: ۋىيېتنامچە

en: Western
ug: غەربچە

en: Write Unicode _BOM
ug: يۇنىكود بەلگىسى(_BOM) يازسۇن

en: _About
ug: ھەققىدە(_A)

en: _Auto Indent
ug: ئاپتوماتىك تارتىلسۇن(_A)

en: _Close
ug: تاقا(_C)

en: _Close Window
ug: كۆزنەكنى ياپ(_C)

en: _Color Scheme
ug: رەڭلەر(_C)

en: _Contents
ug: مەزمۇن(_C)

en: _Copy
ug: كۆچۈر(_C)

en: _Decrease Indent
ug: قۇر بېشىغىراق(_D)

en: _Detach Tab
ug: بەتكۈچنى ئايرىۋەت(_D)

en: _Document
ug: پۈتۈك(_D)

en: _Don't Save
ug: ساقلىما(_D)

en: _Edit
ug: تەھرىر(_E)

en: _File
ug: ھۆججەت(_F)

en: _Filetype
ug: ھۆججەت تىپى(_F)

en: _Fullscreen
ug: تولۇق ئېكران(_F)

en: _Go to...
ug: يۆتكەل(_G)…

en: _Help
ug: ياردەم(_H)

en: _Increase Indent
ug: تېخىمۇ ئىچ قۇردىن(_I)

en: _Line number:
ug: قۇر نومۇرى(_L):

en: _Match whole word
ug: پۈتۈن سوز(_M)

en: _New
ug: يېڭى(_N)

en: _Next Tab
ug: كېيىنكى بەتكۈچ(_N)

en: _Open
ug: ئاچ(_O)

en: _Open...
ug: ئاچ(_O)…

en: _Paste
ug: چاپلا(_P)

en: _Previous Tab
ug: ئالدىنقى بەتكۈچ(_P)

en: _Print...
ug: بېسىپ چىقار(_P)…

en: _Quit
ug: ئاخىرلاشتۇر(_Q)

en: _Replace
ug: ئالماشتۇر(_R)

en: _Replace All
ug: ھەممىنى ئالماشتۇر(_R)

en: _Search for:
ug: ئىزدە(_S):

en: _Tabs to Spaces
ug: تاقلىما ھەرپ(Tab)لەرنى بوشلۇققا

en: _Toolbar
ug: قورال بالداق(_T)

en: _Transpose
ug: تەتۈر قىل(_T)

en: _View
ug: كۆرۈنۈش(_V)

en: _Word Wrap
ug: سۆز قاتلا(_W)
