Xfce4-panel - en to ug translation catalogue (375 entries)

en: %0 o'clock
ug: دەل %0 بولدى

en: %1 o'clock
ug: دەل %1 بولدى

en: %s <span color="grey" size="small">(external)</span>
ug: %s <span color="grey" size="small">(سىرتقى)</span>

en: 24-_hour clock
ug: 24-سائەت (_H)

en: <b>Appearance</b>
ug: <b>كۆرۈنۈشى</b>

en: A_utomatically increase the length
ug: ئۇزۇنلۇقىنى ئاپتوماتىك چوڭايت(_U)

en: About
ug: ھەققىدە

en: Action
ug: مەشغۇلات

en: Action Buttons
ug: مەشغۇلات توپچىلىرى

en: Add Appli_cation
ug: پروگرامما قوش(_C)

en: Add New Item
ug: يېڭى تۈر قوشۇش

en: Add New Items
ug: يېڭى تۈر قوش قوشۇش

en: Add Workspace
ug: خىزمەت رايونى قوش

en: Add _New Items...
ug: يېڭى تۇر قوش(_N)...

en: Add a new empty item
ug: يېڭى قۇرۇق تۈر قوش

en: Add a new launcher to the panel based on the information of this desktop file
ug: مەزكۇر ئۈستەلئۈستى ھۆججىتىدىكى ئۇچۇرلارغا ئاساسەن يېڭىدىن ئىجراچىنى كۆزنەككە(panel) قوشىدۇ

en: Add a new panel
ug: يېڭى كۆزنەك قوش

en: Add a new plugin to the panel
ug: كۆزنەككە يېڭى قىستۇرما قوشۇش

en: Add new item to this panel
ug: بۇ كۆزنەككە يېڭى تۈر قوش

en: Add one or more existing items to the launcher
ug: ئىجراچىغا بىر ياكى ئۇنىڭدىن جىق تۈرلەرنى(بار بولغان) قوش

en: Adds a separator or space between panel items
ug: كۆزنەكتىكى تۈرلەر ئارىسىغا ئايرىغۇ ياكى بوشلۇق قوش

en: Advanced
ug: ئالىي

en: Afternoon
ug: چۈشتىن كېيىن

en: Almost noon
ug: چۈشكە يېقىن

en: Always
ug: ھەمىشە

en: Analog
ug: ئانالوگ

en: Appeara_nce
ug: كۆرۈنۈشى(_N)

en: Appeara_nce:
ug: كۆرۈنۈشى(_N):

en: Appearance
ug: كۆرۈنۈشى

en: Applications Menu
ug: پروگرامما تىزىملىكى

en: Are you sure that you want to remove "%s"?
ug: «%s» راستلا ئۆچۈرەمسىز؟

en: Are you sure you want to log out?
ug: تىزىمدىن راستلا چىقامسىز؟

en: Are you sure you want to quit the panel?
ug: راستلا كۆزنەك(panel)نى ئاخىرلاشتۇرغۇڭىز بارمۇ؟

en: Are you sure you want to remove "%s"?
ug: «%s» نى راستلا ئۆچۈرەمسىز؟

en: Are you sure you want to remove panel %d?
ug: كۆزنەك %d نى راستلا ئۆچۈرەمسىز؟

en: Are you sure you want to restart?
ug: راستلا قايتا قوزغىتامسىز؟

en: Are you sure you want to shut down?
ug: راستلا تاقامسىز؟

en: Arrow
ug: ياق ئوقى

en: Automatic
ug: ئاپتوماتىك

en: Background image
ug: تەگلىك سۈرەت

en: Because the panel is running in kiosk mode, you are not allowed to make changes to the panel configuration as a regular user
ug: كۆزنەك ھازىر بوتكا(kiosk) ھالىتىدە ئىجرا بولۇۋاتقان بولغاچقا، سىز ئادەتتىكى ئىشلەتكۈچى سۈپىتىدە تۇرۇپ كۆزنەك سەپلىمىسىنى ئۆزگەرتەلمەيسىز.

en: Behavior
ug: ھەرىكىتى

en: Behaviour
ug: قىلمىش

en: Binary
ug: ئىككىلىك

en: Button _title:
ug: توپچا ماۋزۇسى(_T):

en: Button layout:
ug: توپچا ئورۇنلاشتۇرۇلۇشى:

en: Buttons
ug: توپچىلار

en: C_olor:
ug: رەڭ(_o):

en: C_reate
ug: قۇر(_R)

en: Clear
ug: تازىلا

en: Clock
ug: سائەت

en: Clock Options
ug: سائەت تاللانمىلىرى

en: Close Window
ug: كۆزنەكنى ياپ

en: Co_mmand:
ug: بۇيرۇق(_M):

en: Create Launcher on the panel
ug: كۆزنەك ئۈستىگە ئىجراچى ياساش

en: Create New Folder
ug: يېڭى مۇندەرىجە قۇر

en: Create _Launcher
ug: ئىجراچى قۇر(_L)

en: Custom Format
ug: ئىختىيارى فورمات

en: Customize the panel
ug: كۆزنەكنى ئۆزلەشتۈرۈش

en: D_elete Item
ug: تۈرنى ئۆچۈر(_E)

en: D_isplay
ug: كۆرسەتكۈچ(_I)

en: D_raw window frame when hovering a button
ug: ئىسترېلكا توپچا ئۈستىدە تۇرغاندا كۆزنەك كاندۇكىنى سىزسۇن(_R)

en: Date
ug: چېسلا

en: Default
ug: كۆڭۈلدىكى

en: Delete the currently selected item
ug: تاللانغان تۈرنى ئۆچۈر

en: Deskbar
ug: ئۈستەل بالداق

en: Desktop
ug: ئۈستەلئۈستى

en: Digital
ug: رەقەملىك

en: Directory Menu
ug: مۇندەرىجە تىزىملىكى

en: Disable t_ooltips
ug: كۆرسەتمىلەر ئىناۋەتسىز(_O)

en: Display _seconds
ug: سېكۇنت نى كۆرسەتسۇن(_S)

en: Do not wait for a window manager on startup
ug: باشلانغاندا ھۆججەت باشقۇرغۇنى كۈتمىسۇن

en: Do you want to start the panel? If you do, make sure you save the session on logout, so the panel is automatically started the next time you login.
ug: كۆزنەكنى باشلىغۇڭىز بارمۇ؟ شۇنداق بولسا، چىقىدىغان چاغدا چوقۇم ئەڭگىمەنى ساقلىشىڭىز كېرەك. شۇنىڭ بىلەن كېيىنكى قېتىم كىرگەندە ئاپتوماتىك باشلىنىدۇ.

en: Do you want to suspend to RAM?
ug: ئەسلەككە توڭلىتامسىز؟

en: Do you want to suspend to disk?
ug: دىسكىغا توڭلىتامسىز؟

en: Dots
ug: چېكىتلەر

en: Down
ug: ئاستى

en: Early morning
ug: تاڭ سەھەر

en: East
ug: شەرق

en: Ed_it Menu
ug: تىزىملىك تەھرىرلە(_I)

en: Edit the currently selected item
ug: ھازىرقى تاللانغان تۈرنى تەھرىرلەيدۇ

en: Enable _urgency notification
ug: جىددىي ئۇقتۇرۇشلارغا ئىجازەت(_U)

en: Enter a list of patterns that will be used to determine which files are visible in a directory. If you specify more than one pattern here, the list items must be separated with semicolons (e.g. *.txt;*.doc).
ug: مۇندەرىجە ئىچىدىكى كۆرۈنىدىغان ھۆججەتلەرنى ئىپادىلەيدىغان ئەندىزە تىزىمىنى كىرگۈزۈڭ. بىر قانچە ئەندىزە بەلگىلىمەكچى بولسىڭىز، ئۇلارنى قوش پەش بىلەن ئايرىڭ. (مەسىلەن «*.txt;*.doc» دېگەندەك).

en: Enter search phrase here
ug: ئىزدەيدىغاننى بۇ يەرگە كىرگۈزۈڭ

en: Enter the new name:
ug: يېڭى ئات:

en: Evening
ug: كەچ

en: Experienced
ug: تەجرىبىلىك

en: Expert
ug: مۇتەخەسسىس

en: F_uzziness:
ug: مۈجمەللىكى(_U):

en: Failed to acquire manager selection for screen %d
ug: ئېكران %d manager selection نى ئېلىش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to add a plugin to the panel
ug: كۆزنەككە قىستۇرما قوشۇش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to execute clock command
ug: clock بۇيرۇقىنى ئىجرا قىلىش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to execute command "%s"
ug: «%s» نى ئىجرا قىلىش مەغلۇپ بولدى.

en: Failed to execute command "%s".
ug: بۇيرۇق «%s»نى ئىجرا قىلىش مەغلۇپ بولدى.

en: Failed to execute the preferred application for category "%s"
ug: «%s» نى بىر تەرەپ قىلىدىغان ئامراق پروگراممىنى ئىجرا قىلىش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to launch application "%s"
ug: پروگرامما «%s» نى ئىجرا قىلغىلى بولمىدى

en: Failed to launch default application for "%s"
ug: «%s» نى بىر تەرەپ قىلىدىغان كۆڭۈلدىكى پروگراممىنى ئىجرا قىلىش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to launch the migration application
ug: يۆتكەش(migration) پروگراممىسىنى ئىجرا قىلىش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to load the default configuration
ug: كۆڭۈلدىكى تەڭشەكنى ئوقۇش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to migrate the existing configuration
ug: مەۋجۇت سەپلىمىنى كۆچۈرۈپ كېلىش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to open desktop item editor
ug: ئۈستەلئۈستى تۈرى تەھرىرلىگۈچىنى ئېچىش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to query content type for "%s"
ug: «%s» نىڭ مەزمۇنىنى سۈرۈشتۈرۈش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to quit the panel
ug: كۆزنەكنى توختىتىش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to restart the panel
ug: كۆزنەكنى قايتا قوزغىتىش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to run action "%s"
ug: مەشغۇلات «%s» ئىجرا قىلىش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to save the panel configuration
ug: كۆزنەك تەڭشىكىنى ساقلاش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to send D-Bus message
ug: D-Bus ئۇچۇرىنى ئەۋەتىش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to show the add new items dialog
ug: يېڭى تۈر قوشۇش سۆزلەشكۈسىنى كۆرسىتىش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to show the preferences dialog
ug: تەڭشەك سۆزلەشكۈسىنى كۆرسىتىش مەغلۇپ بولدى

en: Filtering
ug: سۈزۈش

en: Fl_ash time separators
ug: ۋاقىت ئايرىغۇچ چاقنىسۇن(_A)

en: Fuzzy
ug: مۈجمەل

en: General
ug: ئادەتتىكى

en: Group title and timestamp
ug: گۇرۇپپا ماۋزۇسى ۋە ۋاقىت

en: Group title and window title
ug: گۇرۇپپا ماۋزۇسى ۋە كۆزنەك ماۋزۇسى

en: Handle
ug: تۇتقۇ

en: Hibernate
ug: ئۈچەككە

en: Hibernating computer in %d seconds.
ug: يەنە %d سېكۇنتتىن كېيىن ئۈچەككە كىرىدۇ.

en: Hidden
ug: يوشۇرۇن

en: Hide all windows and show the desktop
ug: ھەممە كۆزنەكلەرنى يوشۇرۇپ ئۈستەلئۈستىنى كۆرسەتسۇن

en: Horizontal
ug: گورىزونتال

en: Icon
ug: سىنبەلگە

en: Icons
ug: سىنبەلگىلەر

en: If you delete an item, it will be permanently removed
ug: بىرەر تۈرنى ئۆچۈرسىڭىز، ئۇ مەڭگۈلۈككە يوقىلىدۇ

en: If you remove the item from the panel, it is permanently lost.
ug: كۆزنەكتىكى تۈرنى ئۆچۈرسىڭىز، ئۇ مەڭگۈلۈككە يوقىلىدۇ.

en: Inside Button
ug: Inside توپچىسى

en: Intermediate
ug: ئوتتۇرا سەۋىيىلىك

en: Internal name: %s-%d
ug: ئىچ ئاتى: %s-%d

en: Internal name: %s-%d
    PID: %d
ug: ئىچكى ئاتى: %s-%d
    PID: %d

en: Invalid hint type "%s". Valid types are bool, double, int, string and uint.
ug: بېشارەت ئۇچۇرى «%s» ئىناۋەتسىز. ئىناۋەتلىك تىپلار bool، double، int، string ۋە uint.

en: Invalid plugin event syntax specified. Use PLUGIN-NAME:NAME[:TYPE:VALUE].
ug: قىستۇرما ھادىسىسىنىڭ يېزىلىشى توغرا ئەمەس. PLUGIN-NAME:NAME[:TYPE:VALUE] دەك ئىشلىتىڭ.

en: Ite_ms
ug: تۈرلەر(_M)

en: Late evening
ug: تۇم كېچە

en: Launcher
ug: ئىجراچى

en: Loc_k Screen
ug: ئېكران قۇلۇپلا(_K)

en: Lock Screen
ug: ئېكران قۇلۇپلا

en: Log Out
ug: چىقىش

en: Log Out...
ug: چىقىش…

en: Log _Out
ug: تىزىمدىن چىق(_O)

en: Log _Out...
ug: چىقىش(_O)…

en: Log out, lock or other system actions
ug: چىقىش، قۇلۇپلاش ياكى سىستېما مەشغۇلاتلىرى

en: Logging out in %d seconds.
ug: يەنە %d سېكۇنتتىن كېيىن چىقىپ كېتىدۇ.

en: M_ode:
ug: شەكىل(_O):

en: Ma_ximize All
ug: ھەممىنى چوڭايت(_X)

en: Menu
ug: تىزىملىك

en: Menu File
ug: تىزىملىك ھۆججىتى

en: Menu _file:
ug: تىزىملىك ھۆججىتى(_F):

en: Mi_ddle click action:
ug: ئوتتۇرا توپچا بېسىلغاندا(_D):

en: Mi_nimize All
ug: ھەممىنى كىچىكلەت(_N)

en: Minimize Window
ug: كۆزنەكنى كىچىكلەت

en: Minimize all open windows and show the desktop
ug: بارلىق ئېچىلغان كۆزنەكلەرنى كىچىكلىتىپ ئۈستەلئۈستىنى كۆرسەت

en: Modifying the panel is not allowed
ug: كۆزنەكنى تۈزىتىشكە بولمايدۇ

en: Monitor %d
ug: كۆزەتكۈچ %d

en: Morning
ug: ئەتىگەن

en: Most likely another widget took over the function of a notification area. This area will be unused.
ug: قارىغاندا باشقا بىر كىچىك ئەپ(widget) ئۇقتۇرۇش رايونىنى ئىگىلىۋالغاندەك قىلىدۇ. بۇ ئۇقتۇرۇش رايونى ئىشلىتىلمەيدۇ.

en: Move currently selected item down by one row
ug: ھازىرقى تاللانغان تۈرنى بىر قۇر ئاستىغا چۈشۈرىدۇ

en: Move currently selected item up by one row
ug: ھازىرقى تاللانغان تۈرنى بىر قۇر ئۈستىگە چىقىرىدۇ

en: Name of a timezone corresponding a file in the zoneinfo database, for example "America/New_York". Leave empty to use the localtime.
ug: ۋاقىت رايونى ئۇچۇر ساندانىدىكى ھۆججەتكە ماس كېلىدىغان ۋاقىت رايونى ئاتى. مەسىلەن "ئامېرىكا/نيۇيورك" دېگەندەك. بوش قويسا يەرلىك  ۋاقىت ئىشلىتىلىدۇ.

en: Never
ug: زادىلا

en: New _Application
ug: يېڭى پروگرامما(_A)

en: New _Link
ug: يېڭى ئۇلانما(_L)

en: Night
ug: كېچە

en: No Windows
ug: كۆزنەك يوق

en: No default application found for "%s"
ug: «%s» نى بىر تەرەپ قىلىدىغان كۆڭۈلدىكى پروگرامما يوق

en: No items
ug: تۈر يوق

en: No running instance of %s was found
ug: %s نىڭ ئىجرا بولۇۋاتقان ئۈلگىسى تېپىلمىدى

en: None (use system style)
ug: يوق(سىستېما ئۇسلۇبىنى ئىشلىتىدۇ)

en: None, allow drag-and-drop
ug: يوق، سۆرەپ-تاشلاشقا ئىجازەت

en: Noon
ug: چۈش

en: North
ug: شىمال

en: Nothing
ug: ھېچنېمە

en: Novice
ug: يېڭى باشلىغۇچى

en: Num_ber of rows:
ug: قۇر سانى(_B):

en: Number of _rows:
ug: قۇر نومۇرى(_R):

en: O_utput:
ug: چىقىرىش(_U)

en: Open Folder
ug: مۇندەرىجە ئاچ

en: Open in Terminal
ug: تېرمىنالدا ئېچىش

en: Open launcher menu
ug: ئىجراچى تىزىملىكىنى ئاچ

en: Options:
ug: تاللانمىلار:

en: Pane_l
ug: كۆزنەك(_L)

en: Panel
ug: كۆزنەك

en: Panel %d
ug: كۆزنەك %d

en: Panel Pr_eferences...
ug: كۆزنەك تەڭشىكى (_E)

en: Panel config needs migration...
ug: كۆزنەك سەپلىمىسىنى كۆچۈرۈپ كېلىش زۆرۈر…

en: Panel configuration has been updated.
ug: كۆزنەك سەپلىمىسى يېڭىلاندى.

en: Pick a Panel Color
ug: كۆزنەك رەڭگىنى ئېلىش

en: Please choose a panel for the new plugin:
ug: يېڭى قىستۇرمىنىڭ كۆزنەكنى تاللاڭ

en: Please report bugs to <%s>.
ug: كەمتۈكنى <%s> غا دوكلات قىلىڭ.

en: Plugin "%s" unexpectedly left the panel, do you want to restart it?
ug: قىستۇرما «%s» تېخىغىچە كۆزنەكتە بار، قايتا قوزغىتامسىز؟

en: Popup menu at current mouse position
ug: چاشقىنەكنىڭ ھازىرقى ئورنىدا تىزىملىكنى كۆرسىتىدۇ

en: Print version information and exit
ug: نەشر ئۇچۇرىنى كۆرسىتىپ ئاخىرلاشتۇرۇش

en: Program launcher with optional menu
ug: تاللانما تىزىملىكى بار ئىجراچى

en: Quit
ug: ئاخىرلاشتۇر

en: Quit the running panel instance
ug: ئىجرا بولۇۋاتقان كۆزنەك ئۈلگىسىنى توختىتىش

en: Remove Workspace "%s"
ug: «خىزمەت رايونى «%s نى ئۆچۈر

en: Remove Workspace %d
ug: خىزمەت رايونى %d نى ئۆچۈر

en: Remove currently selected item
ug: ھازىرقى تاللانغان تۇرنى ئۆچۈرىدۇ

en: Remove the currently selected panel
ug: ھازىرقى كۆزنەكنى ئۆچۈر

en: Restart
ug: قايتا قوزغات

en: Restart the running panel instance
ug: ئىجرا بولۇۋاتقان كۆزنەك ئۈلگىسىنى قايتا قوزغىتىش

en: Restarting computer in %d seconds.
ug: يەنە %d سېكۇنتتىن كېيىن قايتا قوزغىلىدۇ.

en: Restarting...
ug: قايتا قوزغىلىۋاتىدۇ...

en: Restore minimized windows to current _workspace
ug: ھازىرقى خىزمەت رايونىدىكى كىچىكلىتىلگەن كۆزنەكلەرنى ئەسلىگە كەلتۈر(_W)

en: Restore the minimized windows
ug: كىچىكلىتىلگەن كۆزنەكنى ئەسلىگە كەلتۈرىدۇ

en: Save the panel configuration
ug: ‹كۆزنەك› تەڭشىكىنى ساقلا

en: Select A Background Image
ug: تەگلىك رەسىمىنى تاللاش

en: Select A Directory
ug: مۇندەرىجە تاللا

en: Select A Menu File
ug: تىزىملىك ھۆججىتى تاللاش

en: Select An Icon
ug: سىنبەلگە تاللاش

en: Select this option to automatically increase the length of the panel if the plugins request more space.
ug: قىستۇرمىنىڭ تەلىپىگە ئاساسەن كۆزنەكنىڭ ئۇزۇنلۇقىنى ئاپتوماتىك چوڭايتىدۇ.

en: Select this option to disable the tooltips when moving over the panel button or menu items.
ug: ئىسترېلكا كۆزنەك توپچىلىرى ياكى تىزىملىك تۇرلىرى ئۈستىگە كەلگەندە كۆرسەتمىنى كۆرسەتمەيدىغان قىلىش ئۈچۈن بۇنى تاللاڭ.

en: Select this option to extend the panel over multiple monitors.
ug: كۆزنەكنى بىر قانچە كۆزەتكۈچكە چوڭايتماقچى بولغاندا بۇنى تاللاڭ.

en: Select this option to hide the handles of the panel and lock its position.
ug: كۆزنەكنىڭ تۇتقۇسىنى يوشۇرۇپ ئورنىنى قۇلۇپلىماقچى بولغاندا بۇنى تاللاڭ.

en: Select this option to move the clicked menu item to the panel.
ug: چېكىلگەن تىزىملىكنى كۆزنەككە يۆتكەش ئۈچۈن بۇنى تاللاڭ.

en: Select this option to show the generic application name in the menu, for example "File Manager" instead of "Thunar"
ug: تىزىملىكتە پروگراممىنىڭ ئادەتتىكى ئاتىنى كۆرسەتمەكچى بولغاندا بۇنى تاللاڭ. مەسىلەن «سۇنار(Thunar)» ئەمەس «ھۆججەت باشقۇرغۇ» دەپ كۆرسەتمەكچى بولغاندا.

en: Separator
ug: ئايرىغۇچ

en: Session Menu
ug: ئەڭگىمە تىزىملىكى

en: Sho_w AM/PM
ug: AM/PM نى كۆرسەتسۇن(_W)

en: Show Desktop
ug: ئۈستەلئۈستىنى كۆرسەت

en: Show _flat buttons
ug: سىدام توپچا كۆرسەت(_F)

en: Show _handle
ug: handle كۆرسەتسۇن(_H)

en: Show _hidden files
ug: يوشۇرۇن ھۆججەتلەرنى كۆرسەتسۇن(_H)

en: Show _label instead of icon
ug: سىنبەلگىنى ئەمەس ئەننى كۆرسەتسۇن(_L)

en: Show a confirmation dialog with a 30 second timeout for some of the actions.
ug: بىر قىسىم مەشغۇلاتلار تاللانغاندا، 30 سېكۇنت كۈتۈپ تۇرىدىغان سۆزلەشكۈنى كۆرسىتىدۇ.

en: Show a directory tree in a menu
ug: مۇندەرىجە دەرىخىنى تىزىملىكتە كۆرسىتىدۇ

en: Show a menu containing categories of installed applications
ug: ئورنىتىلغان پروگراممىلارنىڭ كاتېگورىيىسى بار تىزىملىكنى كۆرسەت

en: Show about information of the currently selected item
ug: ھازىرقى تاللانغان تۈر ھەققىدىكى ئۇچۇرلارنى كۆرسىتىدۇ

en: Show application d_escription in tooltip
ug: پروگرامما چۈشەندۈرۈشى كۆرسەتمىدە كۆرسىتىلسۇن(_E)

en: Show button _labels
ug: توپچا ئەنلىرىنى كۆرسەتسۇن(_L)

en: Show generic application n_ames
ug: ئادەتتىكى پروگرامما ئاتىنى كۆرسەتسۇن(_A)

en: Show gri_d
ug: سېتكىلارنى كۆرسەت(_D)

en: Show help options
ug: ياردەم تاللانمىلىرىنى كۆرسىتىدۇ

en: Show ic_ons in menu
ug: تىزىملىكنىڭ ئىچىدە سىنبەلگە كۆرسەتسۇن(_O)

en: Show last _used item in panel
ug: ئەڭ ئاخىرىدا ئىشلىتىلگەن تۈرنى كۆزنەكتە كۆرسەت(_U)

en: Show only _minimized windows
ug: كىچىكلىتىلگەن كۆزنەكلەرنىلا كۆرسەت

en: Show the 'Add New Items' dialog
ug: ‹يېڭى تۇر قوش› سۆزلەشكۈسىنى كۆرسىتىدۇ

en: Show the 'Panel Preferences' dialog
ug: ‹كۆزنەك تەڭشىكى› سۆزلەشكۈسىنى كۆرسىتىدۇ

en: Show windows from _all workspaces
ug: ھەممە خىزمەت رايونلىرىدىكى كۆزنەكلەرنى كۆرسەت(_A)

en: Show windows from all mo_nitors
ug: بارلىق كۆزەتكۈچلەردىكى كۆزنەكلەرنى كۆرسەتسۇن(_N)

en: Show workspace _names
ug: خىزمەت رايونى ئاتىنى كۆرسەتسۇن(_N)

en: Show workspace a_ctions
ug: خىزمەت رايونى مەشغۇلاتىنى كۆرسەت(_C)

en: Shut Down
ug: تاقاش

en: Shut _Down
ug: تاقا(_D)

en: Solid color
ug: ساپ رەڭ

en: Sorting _order:
ug: تەرتىپلەش ئۇسۇلى(_O):

en: South
ug: جەنۇب

en: Span mo_nitors
ug: بىر قانچە كۆزەتكۈچتە كۆرسەتسۇن(_N)

en: Sus_pend
ug: توڭلات(_P)

en: Suspend
ug: توڭلات

en: Suspending computer in %d seconds.
ug: يەنە %d سېكۇنتتىن كېيىن توڭلاپ قالىدۇ.

en: Switch User
ug: ئىشلەتكۈچى ئالماشتۇرۇش

en: Switch between open windows using a menu
ug: تىزىملىكنى ئىشلىتىپ ئوچۇق كۆزنەكلەرنى ئۆزئارا ئالماشتۇرسۇن

en: Switch between open windows using buttons
ug: توپچىلارنى ئىشلىتىپ ئوچۇق كۆزنەكلەرنى ئۆزئارا ئالماشتۇرسۇن

en: Switch between virtual desktops
ug: مەۋھۇم ئۈستەلئۈستىلىرىنى ئۆزئارا ئالماشتۇرسۇن

en: The Xfce development team. All rights reserved.
ug: Xfce ئىجادىيەت گۇرۇپپىسى. نەشر ھوقۇقى ئۆزىمىزگە تەۋە.

en: The format describes the date and time parts to insert into the panel. For example, %Y will be substituted with the year, %m with the month and %d with the day. Similarly, <b></b> tags will make the text bold. See the "Help" page for additional information.
ug: تاختايغا قىستۇرىدىغان چېسلا ۋە ۋاقىتنىڭ پىچىمىنى  بەلگىلەپ بېرىدۇ. مەسىلەن: يىل %Y بىلەن، ئاي %m بىلەن، كۈن %d بىلەن ئىپادىلىنىدۇ. شۇنداقلا، تومراق كۆرسىتىش ئۈچۈن <b></b> نىڭ بىلەن قورشاپ قويسا بولىدۇ. باشقا ئۇچۇرلارنى بىلمەكچى بولسىڭىز ياردەم بېتىگە قاراڭ.

en: The notification area lost selection
ug: ئۇقتۇرۇش رايونى تاللانمىدى

en: The panel and plugin configurations will be permanently removed
ug: كۆزنەك ۋە قىستۇرما سەپلىمىلىرى مەڭگۈلۈككە ئۆچۈرۈلىدۇ

en: The panel of the Xfce Desktop Environment
ug: Xfce ئىجادىيەت مۇھىتى كۆزنىكى

en: The plugin restarted more than once in the last %d seconds. If you press Execute the panel will try to restart the plugin otherwise it will be permanently removed from the panel.
ug: قىستۇرما يېقىنقى %d سېكۇنت ئىچىدە بىر قانچە قېتىم قايتا قوزغىتىلدى. «ئىجرا قىل» نى باسسىڭىز قىستۇرمىنى قايتا قوزغىتىپ باقىدۇ، بولمىسا كۆزنەكتىن پۈتۈنلەي ئۆچۈرۈلىدۇ.

en: There is already a running instance
ug: ئىجرا بولۇۋاتقان ئۈلگە مەۋجۇت

en: This will create a new launcher plugin on the panel and inserts the dropped files as menu items.
ug: بۇ قىستۇرما كۆزنىكىگە يېڭى ئىجراچى قۇرىدۇ ۋە تاشلانغان ھۆججەتنى تىزىملىك سۈپىتىدە ئىشلىتىدۇ.

en: Time Settings
ug: ۋاقىت تەڭشەكلىرى

en: Time and Date _Settings...
ug: ۋاقىت ۋە چېسلا تەڭشەكلىرى(_S)…

en: Time_zone:
ug: ۋاقىت رايونى(_Z):

en: Timestamp
ug: ۋاقىت(Timestamp)

en: Transparency when the pointer is not hovering over the panel, with 0 being fully transparent and 100 fully opaque.
ug: ئىسترېلكا كۆزنەك ئۈستىدە يوق چاغدىكى سۈزۈكلۈكى، 0 تولۇق سۈزۈك، 100 پۈتۈنلەي غۇۋا.

en: Transparent
ug: سۈزۈك

en: Turning off computer in %d seconds.
ug: يەنە %d سېكۇنتتىن كېيىن كومپيۇتېر تاقىلىدۇ.

en: Type "%s --help" for usage.
ug: ئىشلىتىش ئۇسۇلىنى كۆرۈش ئۈچۈن «%s --help» نى كىرگۈزسە بولىدۇ.

en: Un_minimize All
ug: ھەممىنى ئەڭ كىچىك قىلىشنى بىكار قىلىش(_M)

en: Unable to open the workspace settings
ug: خىزمەت رايونى تەڭشەكلىرى ئاچقىلى بولمىدى

en: Unable to start the notification area
ug: ئۇقتۇرۇش رايونىنى باشلىغىلى بولمىدى

en: Unnamed Item
ug: نامىزى تۈر

en: Unnamed item
ug: نامسىز تۈر

en: Up
ug: ئۈستى

en: Urgent Windows
ug: جىددىي كۆزنەكلەر

en: Usage:
ug: ئىشلىتىش ئۇسۇلى:

en: Use c_ustom menu file:
ug: ئىختىيارىي تىزىملىك ھۆججىتىنى ئىشلەت(_U)

en: Use the _default menu
ug: كۆڭۈلدىكى تىزىملىك ئىشلەت(_D)

en: Vertical
ug: ۋېرتىكال

en: Visible
ug: كۆرۈنۈشچان

en: Week %V
ug: ھەپتە %V

en: West
ug: غەرب

en: What time is it?
ug: سائەت قانچە بولدى؟

en: Window Buttons
ug: كۆزنەك توپچىلىرى

en: Window Menu
ug: كۆزنەك تىزىملىكى

en: Window title
ug: كۆزنەك ماۋزۇسى

en: Workspace %d
ug: خىزمەت رايونى %d

en: Workspace Switcher
ug: خىزمەت رايونى ئالماشتۇرغۇ

en: Workspace _Settings...
ug: خىزمەت رايونى تەڭشەكلىرى...

en: You have started X without session manager. Clicking Quit will close the X server.
ug: ئەڭگىمە باشقۇرغىنى ئىشلەتمەي X نى قوزغاتتىڭىز. ئاخىرلاشتۇر نى باسسىڭىز X مۇلازىمېتىرى ئاخىرلىشىدۇ.

en: _About
ug: ھەققىدە(_A)

en: _Actions
ug: مەشغۇلاتلار(_A)

en: _Arrow button position:
ug: يا ئوق توپچىسىنىڭ ئورنى(_A):

en: _Base Directory:
ug: ئاساس مۇندەرىجە

en: _Cancel
ug: ۋاز كەچ(_C)

en: _Close
ug: تاقا(_C)

en: _Close All
ug: ھەممىنى تاقا(_C)

en: _Edit Item
ug: تۈر تەھرىرلە(_E)

en: _Enter:
ug: كىرگەن(_E):

en: _Execute
ug: ئىجرا قىل(_E)

en: _Expand
ug: ياي(_E)

en: _File Pattern:
ug: ھۆججەت ئەندىزىسى(_F):

en: _File:
ug: ھۆججەت(_F)

en: _Help
ug: ياردەم(_H)

en: _Hibernate
ug: ئۈچەككە كىر(_H)

en: _Icon:
ug: سىنبەلگە(_I):

en: _Layout:
ug: ئورۇنلاشتۇرۇلۇشى(_L)

en: _Leave:
ug: چىققان(_L):

en: _Level:
ug: دەرىجە(_L)

en: _Lock Panel
ug: كۆزنەكنى قۇلۇپلا(_L)

en: _Lock panel
ug: كۆزنەكنى قۇلۇپلا(_L)

en: _Log Out
ug: چىق(_L)

en: _Move
ug: يۆتكە(_M)

en: _New Game
ug: يېڭى ئويۇن(_N)

en: _OK
ug: تامام

en: _Quit
ug: ئاخىرلاشتۇر(_Q)

en: _Restart
ug: قايتا قوزغات(_R)

en: _Search:
ug: ئىزدە(_S):

en: _Show button title
ug: توپچا ماۋزۇسىنى كۆرسەت(_S)

en: _Show confirmation dialog
ug: جەزملەش سۆزلەشكۈسى كۆرسەت(_S)

en: _Style:
ug: ئۇسلۇب(_S)

en: _Switch User
ug: ئىشلەتكۈچى ئالماشتۇر(_S)

en: _Switch windows using the mouse wheel
ug: چاشقىنەك غالتىكى ئارقىلىق كۆزنەكلەرنى ئالماشتۇرسۇن(_S)

en: _Tooltip format:
ug: كۆرسەتمە پىچىمى(_T):

en: _Unmaximize All
ug: ھەممىنى ئەڭ چوڭ قىلىشنى بىكار قىلىش(_U)

[ctx: am]
en: eight
ug: سەككىز

[ctx: am]
en: eleven
ug: ئون بىر

[ctx: am]
en: five
ug: بەش

[ctx: am]
en: four
ug: تۆت

[ctx: am]
en: nine
ug: توققۇز

[ctx: am]
en: one
ug: بىر

[ctx: am]
en: seven
ug: يەتتە

[ctx: am]
en: six
ug: ئالتە

[ctx: am]
en: ten
ug: ئون

[ctx: am]
en: three
ug: ئۈچ

[ctx: am]
en: twelve
ug: ئون ئىككى

[ctx: am]
en: two
ug: ئىككى

en: five past %0
ug: %0 دىن بەش مىنۇت ئۆتتى

en: five to %1
ug: %1 غا بەش مىنۇت قالدى

en: half past %0
ug: %0 دىن ئوتتۇز مىنۇت ئۆتتى

[ctx: one]
en: %0 o'clock
ug: دەل %0 بولدى

[ctx: one]
en: %1 o'clock
ug: دەل %1 بولدى

[ctx: one]
en: five past %0
ug: %0 دىن بەش مىنۇت ئۆتتى

[ctx: one]
en: five to %1
ug: %1 غا بەش مىنۇت قالدى

[ctx: one]
en: half past %0
ug: %0 دىن ئوتتۇز مىنۇت ئۆتتى

[ctx: one]
en: quarter past %0
ug: %0 دىن چارەك ئۆتتى

[ctx: one]
en: quarter to %1
ug: %1 غا چارەك مىنۇت قالدى

[ctx: one]
en: ten past %0
ug: %0 دىن ئون مىنۇت ئۆتتى

[ctx: one]
en: ten to %1
ug: %1 غا ئون مىنۇت قالدى

[ctx: one]
en: twenty five past %0
ug: %0 دىن يىگىرمە بەش مىنۇت ئۆتتى

[ctx: one]
en: twenty five to %1
ug: %1 غا يىگىرمە بەش مىنۇت قالدى

[ctx: one]
en: twenty past %0
ug: %0 دىن يىگىرمە مىنۇت ئۆتتى

[ctx: one]
en: twenty to %1
ug: %1 غا يىگىرمە مىنۇت قالدى

[ctx: pm]
en: eight
ug: سەككىز

[ctx: pm]
en: eleven
ug: ئون بىر

[ctx: pm]
en: five
ug: بەش

[ctx: pm]
en: four
ug: تۆت

[ctx: pm]
en: nine
ug: توققۇز

[ctx: pm]
en: one
ug: بىر

[ctx: pm]
en: seven
ug: يەتتە

[ctx: pm]
en: six
ug: ئالتە

[ctx: pm]
en: ten
ug: ئون

[ctx: pm]
en: three
ug: ئۈچ

[ctx: pm]
en: twelve
ug: ئون ئىككى

[ctx: pm]
en: two
ug: ئىككى

en: quarter past %0
ug: %0 دىن چارەك ئۆتتى

en: quarter to %1
ug: %1 غا چارەك مىنۇت قالدى

en: ten past %0
ug: %0 دىن ئون مىنۇت ئۆتتى

en: ten to %1
ug: %1 غا ئون مىنۇت قالدى

en: twenty five past %0
ug: %0 دىن يىگىرمە بەش مىنۇت ئۆتتى

en: twenty five to %1
ug: %1 غا يىگىرمە بەش مىنۇت قالدى

en: twenty past %0
ug: %0 دىن يىگىرمە مىنۇت ئۆتتى

en: twenty to %1
ug: %1 غا يىگىرمە مىنۇت قالدى
