thunar.xfce-4-20 - en to vec translation catalogue (964 entries)

en: "%s"
vec: «%s»

en: %.*s (copy %u)%s
vec: %.*s (còpia %u)%s

en: %A at %X
vec: %A a łe %X

en: %d folder | %d folders
vec[0]: %d carteła
vec[1]: %d cartełe

en: %dx%d pixel | %dx%d pixels
vec[0]: %d × %d pìxel
vec[1]: %d × %d pìxel

en: %lu hour remaining (%s/sec) | %lu hours remaining (%s/sec)
vec[0]: Ła resta %lu ora (%s/s)
vec[1]: Łe resta %lu ore (%s/s)

en: %lu minute remaining (%s/sec) | %lu minutes remaining (%s/sec)
vec[0]: Queda %lu minuto (%s/s)
vec[1]: I resta %lu minuti (%s/s)

en: %lu second remaining (%s/sec) | %lu seconds remaining (%s/sec)
vec[0]: El resta %lu secondo (%s/s)
vec[1]: I resta %lu secondi (%s/s)

en: %s (%d hidden)
vec: %s (%d sconti)

en: %s (%s) - Properties
vec: Propietà de «%s» (%s)

en: %s (copy %u)
vec: %s (còpia %u)

en: %s (copy %u)%s
vec: %s (còpia %u)%s

en: %s (link to %s)
vec: %s (cołegamento verso %s)

en: %s (mount point)
vec: %s (ponto de montajo)

en: %s - Properties
vec: Propietà de «%s»

en: %s of %s
vec: %s de %s

en: %s on %s
vec: %s in %s

en: %s operation can only be partially redone
vec: L'operasion %s ła połe vegner rifata solché parsialmente

en: %s operation can only be partially undone
vec: Se połe desfar solché parsialmente l'operasion %s

en: %s operation cannot be redone
vec: No se połe rifar l'operasion %s

en: %s operation cannot be undone
vec: No se połe desfar ła operasion %s

en: %s operation was redone
vec: Se ga rifato l'operasion %s

en: %s operation was undone
vec: Se ga desfà l'operasion %s

en: %s used (%.0f%%)  |  %s free (%.0f%%)
vec: %s in dòpara (%.0f%%)  |  %s lìbari (%.0f%%)

en: %u item | %u items
vec[0]: %u ełemento
vec[1]: %u ełementi

en: %u item (%s, %s) | %u items (%s, %s)
vec[0]: %u ełemento (%s, %s)
vec[1]: %u items (%s, %s)

en: %x at %X
vec: %x a łe %X

en: (some contents unreadable)
vec: (parte del contegnuo iłezìbiłe

en: /executable
vec: /ezeguìbiłe

en: 0 items
vec: 0 ełementi

en: 00001, 00002, 00003, ...
vec: 00001, 00002, 00003, …

en: 0001, 0002, 0003, ...
vec: 0001, 0002, 0003, …

en: 001, 002, 003, ...
vec: 001, 002, 003, …

en: 01, 02, 03, ...
vec: 01, 02, 03, …

en: 1, 2, 3, ...
vec: 1, 2, 3, …

en: 100MiB
vec: 100 MiB

en: 10GiB
vec: 10 GiB

en: 10MiB
vec: 10 MiB

en: 1GiB
vec: 1 GiB

en: 1MiB
vec: 1 MiB

en: 512KiB
vec: 512 KiB

en: A destination directory must be specified
vec: Spesifegar almanco na carteła de destinasion

en: A maximum of %u emblems is supported per file.
vec: Par ogni file se suporta màsimo %u enblemi

en: A widget to display in place of the usual page label
vec: Un controło da mostrar al posto de ła targheta de ła pàzena che costuma èsarghe

en: About Templates
vec: Informasion so i modełi

en: Acc_ess:
vec: Ent_rada:

en: Acce_ss:
vec: Entr_ada

en: Accessed:
vec: Entrada ùltema:

en: Acquired the name '%s' on the session message bus
vec: Acuizio el nome «%s» inte el bus dei mesaji de ła sesion

en: Acquired the session message bus '%s'
vec: Acuizio el bus dei mesaji de ła sesion «%s»

en: Add a new custom action.
vec: Zontar na nova asion personałizada

en: Add the selected folder to the shortcuts side pane | Add the selected folders to the shortcuts side pane
vec[0]: Zontar ła carteła ełezesta al paneło laterałe de łe scursarołe
vec[1]: Zontar łe cartełe ełezeste al paneło laterałe de łe scursarołe

en: Advanced
vec: Opsion avansae

en: All Files
vec: Tuti i file

en: All files in this folder will appear in the "Create Document" menu.
vec: Tuti i file adentro de sta carteła i aparirà inte el menù «Crear un documento».

en: Allow this file to _run as a .desktop file
vec: _Permétar che sto file el vegne inisià cofà un file .desktop

en: Allow this file to _run as a program
vec: Permétar de inisiar el file_ cofà un programa

en: Allow tree like expansion of folders
vec: Permétar l'espansion a àlbaro de łe cartełe

en: Allowing untrusted programs to run presents a security risk to your system.
vec: Permétar l'inìsio de programi no seguri el ze un rìs-cio par ła seguresa del sistema.

en: Always
vec: Senpre

en: Aperture Value:
vec: Vałore de apertura:

en: Appearance Conditions
vec: Condision de vizibiłità

en: Appears if selection contains:
vec: El vien mostrà se ła sełesion ła contien:

en: Apply recursively?
vec: Aplicar recorsivamente?

en: Apply to Folder Only
vec: Aplicar solché a ła carteła

en: Apply to Folder and Contents
vec: Aplicar a ła carteła e al so contegnuo

en: Are you sure that you want to
    move "%s" (%s) to trash ?
vec: Confermar de vołer spostar
    inte el busołoto "%s" (%s)?

en: Are you sure that you want to
    move "%s" to trash ?
vec: Confermar de vołer spostar
    inte el busołoto «%s»?

en: Are you sure that you want to
    move the selected file to trash? | Are you sure that you want to
    move the %u selected files to trash?
vec[0]: Confermar de vołer spostar
    inte el busołoto el file ełezesto?
vec[1]: Confermar de vołer spostar
    inte el busołoto i «%u» file ełezesti?

en: Are you sure that you want to
    permanently delete "%s" (%s)?
vec: Confermar de vołer ełiminar
    permanentemente "%s" (%s)?

en: Are you sure that you want to
    permanently delete "%s"?
vec: Confermar de vołer ełiminar
    permanentemente «%s»?

en: Are you sure that you want to delete
    action "%s"?
vec: Confermar de vołer ełiminar
    ła asion «%s»?

en: Are you sure that you want to forget "%s"?
vec: Confermar che se vołe desmentegar «%s»?

en: Are you sure that you want to permanently
    delete the selected file? | Are you sure that you want to permanently
    delete the %u selected files?
vec[0]: \
vec[1]: Confermar de vołer ełiminar permanentemente
    i %u file ełezesti?

en: Are you sure that you want to remove "%s"?
vec: Seguro de vołer cavar "%s"?

en: Are you sure you want to open all folders?
vec: Seguro de vołer vèrzar tute łe cartełe?

en: Arran_ge Items
vec: _Organizar i ełementi

en: Ask every time
vec: Domàndeło ogni volta

en: At least one filename must be specified
vec: Spesifegar almanco un nome de file

en: At least one source filename must be specified
vec: Spesifegar almanco un nome de file sorzente

en: Attention
vec: Atension

en: Audio Files
vec: File de àudio

en: Authentication is required to run Thunar as root.
vec: Ze necesàrio autentifegarse par inisiar Thunar cofà aministrador (root)

en: Automatically _expand columns as needed
vec: _Espàndar in automàtego łe cołone che se necèsita

en: Basic
vec: Baziłare

en: Behavior
vec: Conportamento

en: Browse Network
vec: Navegar in volta par ła rete

en: Browse _Network
vec: _Navegar par ła rete

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
vec: Navegar par i dischi e cartełe locałi e remote acesìbiłi da sto dispozitivo

en: Browse local network connections
vec: Navegar adentro de łe conesion de rete locałe

en: Browse recently used files
vec: Ezaminar i file doparai recentemente

en: Browse the computer
vec: Navegar adentro del dispozitivo

en: Browse the file system
vec: Navegar adentro del Filesystem

en: Browse the file system to select an application to open files of type "%s".
vec: Navegar in volta par el sistema de file par ełèzar na aplicasion par vèrzar file del tipo «%s»

en: Browse the file system to select an application to use for this action.
vec: Navegar adentro del Filesystem par ełèzar na aplicasion par far sta asion.

en: Browse the filesystem with the file manager
vec: Esplorar el File sysrem col zestor de file

en: Bulk Rename
vec: Renomenar masivamente

en: Bulk Rename - Rename Multiple Files
vec: Renomenar pì file

en: Bulk _Rename...
vec: _Renomenar pì file

en: By D_eletion Date
vec: Par data de _ełiminasion

en: By _Modification Date
vec: Par data de _modìfega

en: By _Name
vec: Par _nome

en: By _Size
vec: Par gran_desa

en: By _Type
vec: Par _tipo

en: By default columns will be automatically expanded if
    needed to ensure the text is fully visible. If you dis-
    able this behavior below the file manager will always
    use the user defined column widths.
vec: Cofà predefinio, łe cołone łe se espandarà in automàtego
    par asegurar che el testo el se veda totalmente.
    Se sto conportamento el vegneste dezativà, el zestor de file
    el dopararà senpre ła larghesa definia par el utente.

en: C_ase Sensitive Search
vec: _Difarensiar majùscołe e menùscołe

en: C_reate
vec: C_rear

en: Calculating...
vec: Drio calcołar...

en: Calculation aborted
vec: Càlcuło fermà

en: Camera
vec: Càmara

en: Camera Brand:
vec: Marca de ła càmara:

en: Camera Model:
vec: Modeło de ła càmara:

en: Cancel search for files
vec: Descancełar łe riserche de file

en: Cancelling...
vec: Drio anułar...

en: Cannot convert filename "%s" to the local encoding
vec: No el se połe convertir el nome del file «%s» a ła codifegasion locałe

en: Capacity:
vec: Capasità

en: Change the active view type
vec: canbiar el tipo de vista ativa

en: Change the default application for files of type "%s" to the selected application.
vec: Canbiar ła aplicasion predetermenada par i file del tipo «%s» par l'aplicasion ełezesta.

en: Change the visibility of this window's image preview
vec: Canbiar ła vizibiłità de l'anteprima de imàzeni de sta fenestra

en: Change the visibility of this window's menubar
vec: Canbiar ła vizibiłità de ła bara dei menù de sta fenestra

en: Change the visibility of this window's statusbar
vec: Canbiar ła vizibiłità de ła bara de stato de sta fenestra

en: Choose an application which should be used by default to open the selected file
vec: El decida ła aplicasion predetermenada par vèrzar el ełemento ełezesto

en: Choose another application with which to open the selected file
vec: El decida co che altra aplicasion vèrzar el ełemento ełezesto

en: Choose the order of information to appear in the
    detailed list view.
vec: Ełèzar el órdane con el cuało łe informasion łe aparise
    inte ła vista a lista detajada

en: Cl_ear Saved Folder View Settings
vec: Descancełar ła configurasion de vista salvada de ła carteła

en: Clear
vec: Descanceła

en: Clear the file list below
vec: Snetar ła lista de file par baso

en: Clear the keyboard shortcut for this action.
vec: Snetar ła scursaroła da tastiera par sta asion.

en: Click here to automatically fix the folder permissions.
vec: Far click cuà par corèzar automategamente i permesi de ła carteła

en: Click this button to select an icon file that will be displayed in the context menu in addition to the action name chosen above.
vec: Far click so sto boton par ełèzar na icona che ła vegnarà mostrada inte el menù contestuałe insieme del nome de l'asion ełezesta prima

en: Close Pane
vec: Sarar el paneło

en: Close Ta_b
vec: Sarar scheda

en: Close _All Windows
vec: Sarar tute _le fenestre

en: Close all Thunar windows
vec: Sarar tute łe fenestre de Thunar

en: Close split pane with multiple tabs?
vec: Sarar el paneło dividesto co vàrie schede?

en: Close tab
vec: Sarar ła scheda

en: Close this folder
vec: Sarar sta carteła

en: Close this window
vec: Sarar sta fenestra

en: Close this window, cancel further changes.
vec: Sarar sta fenestra e anułar altri canbiamenti

en: Collecting files...
vec: Drio reconpiłar file...

en: Column Sizing
vec: Grandesa de łe cołone

en: Command not configured
vec: No se ga configurà el comando

en: Command:
vec: Comando:

en: Comment:
vec: Comento:

en: Compact View
vec: Vista conpata

en: Compact directory listing
vec: Lista conpata de łe cartełe

en: Compact view
vec: Vizuałizasion conpata

en: Compressing files...
vec: Drio conprìmar i file...

en: Computer
vec: Dispozitivo

en: Con_vert to:
vec: Con_vertir in:

en: Confi_gure custom actions...
vec: Configura _asion personałizae...

en: Configure Columns in the Detailed List View
vec: Configurar łe cołone de ła vista a lista detajada

en: Configure _Columns...
vec: _Configurar cołone...

en: Configure _Toolbar...
vec: Configurar ła _bara dei instrumenti

en: Configure the Thunar file manager
vec: Configurar el zestor de file Thunar

en: Configure the Toolbar
vec: Configurar ła bara dei instrumenti

en: Configure the columns in the detailed list view
vec: Configurar łe cołone de vizuałizasion a lista detajada

en: Configure the toolbar
vec: Configurar ła bara dei instrumenti

en: Confirm to replace files
vec: Confermar par renpiasar i file

en: Content:
vec: Contegnuo:

en: Context Menu
vec: Menù contestuałe

en: Copy
vec: Copiar

en: Copy _Anyway
vec: Copiar _isteso

en: Copy _Here
vec: Copiar _cuà

en: Copy the selection
vec: Copiar ła sełesion

en: Copying files to "%s"...
vec: Copiando file in «%s»...

en: Copying files...
vec: Copiando file...

en: Correct _folder permissions
vec: Corèzar i permesi _de ła carteła

en: Correct _folder permissions...
vec: Co_rèzar i permesi de ła carteła...

en: Correct folder permissions automatically?
vec: Corèzar de forma automàtega i permesi de ła carteła?

en: Could not delete file "%s": %s
vec: No se ga podesto ełiminar el file «%s»: %s

en: Could not find "%s"
vec: No se ga podesto catar «%s»

en: Could not move "%s" directly. Collecting files for copying...
vec: No se ga podesto spostar «%s» diretamente. Drio recopiłar file par copiar...

en: Could not restore "%s"
vec: No se ga podesto restaurar «%s»

en: Could not restore "%s" (%s)
vec: No se ga podesto restaurar «%s» (%s)

en: Create Action
vec: Crear na asion

en: Create Document from template "%s"
vec: Crear un documento partindo dal modeło «%s»

en: Create File
vec: Crear un file

en: Create Folder
vec: Crear na carteła

en: Create New File
vec: Crear un file novo

en: Create New Folder
vec: Crear na carteła nova

en: Create _Document
vec: Crear un _documento

en: Create _Folder...
vec: Crear na _carteła

en: Create a link to the selected file on the desktop | Create links to the selected files on the desktop
vec[0]: Crear cołegamenti al file sełesionà inte el desktop
vec[1]: Crear cołegamenti ai file sełesionai inte el desktop

en: Create a new document from a template
vec: Crear un documento novo partindo da un modeło

en: Create a symbolic link for the selected file | Create a symbolic link for each selected file
vec[0]: Crear un cołegamento sinbòłego par el file ełezesto
vec[1]: Crear un cołegamento sinbòłego par ogni file ełezesto

en: Create an empty folder within the current folder
vec: Crear na carteła voda inte ła carteła atuałe

en: Create bookmarks for all selected folders. If nothing is selected, the current folder is bookmarked.
vec: Crear marcadori par tute łe cartełe ełezeste. Se no se ga gnancora ełezesto altre cartełe, ła vegnarà marcada ła carteła atuałe

en: Create directory
vec: Crear carteła

en: Created:
vec: Creasion:

en: Creating directories...
vec: Creando cartełe...

en: Creating files...
vec: Crear file...

en: Creating symbolic links in "%s"...
vec: Creando cołegamenti sinbòłeghi in «%s»...

en: Cu_t
vec: _Tajar

en: Current
vec: Atuałe

en: Custom
vec: Personałizar

en: Custom Actions
vec: Asion personałizae

en: Cut the selection
vec: Tajar ła sełesion

en: Date
vec: Data

en: Date Accessed
vec: Data de entrada

en: Date Created
vec: Data de creasion:

en: Date Deleted
vec: Data de ełiminasion

en: Date Modified
vec: Data de modìfega

en: Date Picture Taken
vec: Data inte ła cuała se ga scatà ła foto

en: Date Taken:
vec: Data del scato:

en: De_fault Order
vec: Órdene par _difeto

en: Default Application
vec: Aplicasion predetermenada

en: Delete (opposite of create)
vec: Ełiminar (el oposto de crear)

en: Delete action
vec: Descancełar ła asion

en: Delete all files and folders in the Trash
vec: Ełiminar tuti i file e cartełe del busołoto

en: Delete saved view settings for this folder
vec: Ełiminar łe configurasion de vista salvae par sta carteła

en: Delete the currently selected action.
vec: Descancełar ła asion atualmente ełezesta

en: Deleted:
vec: Ełiminasion:

en: Deleting files...
vec: Ełiminando file...

en: Description:
vec: Descrision:

en: Desktop (Create Link) | Desktop (Create Links)
vec[0]: Desktop (crear cołegamento)
vec[1]: Desktop (crear cołegamenti)

en: Detac_h Tab
vec: Staca _ła scheda

en: Detailed directory listing
vec: Lista detajada de łe cartełe

en: Details view
vec: Vista detajada

en: Devices
vec: Dispozitivi

en: Disabled
vec: Dezabiłità

en: Display
vec: Vista

en: Display Name
vec: Nome vizuałizà

en: Display Thunar user manual
vec: Mostrar el manuałe utente de Thunar

en: Display folder content in a compact list view
vec: Mostrar el contegnuo de ła carteła co na vista de lista conpata

en: Display folder content in a detailed list view
vec: Mostrar el contegnuo de ła carteła co na vista de lista detajada

en: Display folder content in an icon view
vec: Mostrar el contegnuo de ła carteła co na vista de icone

en: Display information about Thunar
vec: Mostrar informasion so Thunar

en: Display information about Thunar Bulk Rename
vec: Mostrar informasion sol cànbio de nome in masa de Thunar

en: Display recently used files
vec: Mostrar i file doparai de recente

en: Display the contents of the trash can
vec: Mostrar el contegnuo del busołoto

en: Display the trash can
vec: Mostrar el busołoto

en: Do _not ask me again
vec: _No sta dimandarme da novo

en: Do _not display this message again
vec: _No sta mostrarme altro sto mesajo

en: Do you want to apply your changes recursively to
    all files and subfolders below the selected folder?
vec: Vołer aplicar i canbi recorsivamente a tuti?
    i file e łe sotocartełe de ła carteła ełezesta?

en: Do you want to create it?
vec: Se vołe crearlo?

en: Do you want to overwrite it?
vec: Se vołe sorascrìvarlo?

en: Do you want to permanently delete it?
vec: Se vołe ełiminarlo de forma permanente?

en: Do you want to rename the launcher, or the file itself?
vec: Se vołe renomenar el inisiador o el file?

en: Do you want to skip it?
vec: Se vołe saltarlo?

en: Don't unload the plugin from memory
vec: No descargar ła estension de ła memòria

en: Draw frames around thumbnails
vec: Dizegnar contorni da torno de łe miniature

en: Dup_licate
vec: Dup_legar

en: E_xpandable Folders
vec: Cartełe e_spandìbiłi

en: Edit Action
vec:  Modifegar ła asion

en: Edit Thunar's Preferences
vec: Modifegar prefarense de Thunar

en: Edit _Launcher
vec: Modifegar un _inisiador

en: Edit the currently selected action.
vec: Modifegar ła asion ełezesta

en: Edit the selected launcher
vec: Modìfega el inisiador ełezesto

en: Eject the selected device
vec: Espulsar el dispozitivo ełezesto

en: Ejecting device
vec: Espulsando el dispozitivo

en: Embedded
vec: Incorporà

en: Emblems
vec: Enblemi

en: Empty Trash
vec: Svodar el busołoto

en: Emptying the Trash...
vec: Svodando el busołoto...

en: Enable _Volume Management
vec: Abiłitar ła _zestion dei vołumi

en: End element handler called while in root context
vec: Zestor de l'ełemento de fin ciamà durante de un contesto Root

en: Enter the name:
vec: Scrìvar el nome:

en: Enter the new name:
vec: El scriva el nome novo:

en: Enter the text that should be used as replacement for the pattern above.
vec: Scrìvar el testo che se dopararà cofà renpiaso de l'espresion presedente.

en: Enter the text to search for in the file names.
vec: Scrìvar el testo che vegnarà sercà inte i nomi dei file.

en: Error
vec: Eror

en: Error removing file: %s
vec: Inpusìbiłe ełiminar el file: %s

en: Error while changing file permissions
vec: No se ga podesto canbiar i permesi del file par via de un eror

en: Error while processing file operation
vec: No se ga podesto procesar l'operasion del file par via de un eror

en: Example.txt
vec: Ezénpio.txt

en: Executable Files
vec: File ezeguìbiłi

en: Execute shell scripts:
vec: Ezeguir i script de ła shell:

en: Execute the selected file | Execute the selected files
vec[0]: Ezeguir el file ełezesto
vec[1]: Ezeguir i file ełezesti

en: Exposure Program:
vec: Programa de espozision:

en: Exposure Time:
vec: Tenpo de espozision:

en: Extension only
vec: Solché estension

en: F_ile System
vec: File System

en: Failed to add new application "%s"
vec: No se ga podesto zontar ła aplicasion nova «%s»

en: Failed to add new shortcut
vec: No se ga podesto zontar un aceso direto novo

en: Failed to browse the computer
vec: No se ga podesto navegar adentro del dispozitivo

en: Failed to browse the network
vec: No se ga podesto navegar adentro de ła rete

en: Failed to change icon of "%s"
vec: No se ga podesto canbiar ła icona de «%s»

en: Failed to change icon of "%s" (%s)
vec: No se ga podesto canbiar ła icona de  «%s» (%s)

en: Failed to change the group of "%s": %s
vec: No se ga podesto canbiar el grupo de «%s»: %s

en: Failed to change the owner of "%s": %s
vec: No se ga podesto canbiar el propietàrio de «%s»: %s

en: Failed to change the permissions of "%s": %s
vec: No se ga podesto canbiar i permesi de «%s»: %s

en: Failed to compose new email
vec: No se ga podesto conponer na nova mail.

en: Failed to compress %d file | Failed to compress %d files
vec[0]: No i se ga podesto conprìmar %d file
vec[1]: No i se ga podesto conprìmar %d file

en: Failed to connect to the Trash
vec: No se ga podesto conétar col busołoto

en: Failed to create a link for the URL "%s"
vec: No se ga podesto crear un cołegamento par el URL «%s»

en: Failed to create directory "%s": %s
vec: No se ga podesto crear ła carteła «%s»: %s

en: Failed to create empty file "%s": %s
vec: No se ga podesto crear el file vodo «%s»: %s

en: Failed to create symbolic link for "%s"
vec: No se ga podesto crear un cołegamento sinbòłego par "%s"

en: Failed to create temporary directory
vec: No se ga podesto crear ła careła tenporałe

en: Failed to determine save location for uca.xml
vec: Inpusìbiłe determenar el percorso de salvatajo par uca.xml

en: Failed to determine the original path for "%s"
vec: No se ga podesto determenar el percorso orizinałe de «%s»

en: Failed to determine the original path for "%s" (%s)
vec: No se ga podesto determenar el percorso orizinałe de «%s» (%s)

en: Failed to display `Recent`
vec: No se ga podesto mostrar i ełementi recnti

en: Failed to display the contents of the trash can
vec: No se ga podesto mostrar el contegnuo del busołoto

en: Failed to display the volume management settings
vec: Inpusìbiłe mostrar łe inpostasion de ła zestion dei vołumi

en: Failed to edit launcher via command "%s"
vec: No se ga podesto modiegar el inisiador col comando «%s»

en: Failed to eject "%s"
vec: No se ga podesto espulsar «%s»

en: Failed to execute application "%s"
vec: No se ga podesto inisiar ła aplicasion «%s»

en: Failed to execute file "%s"
vec: No se ga podesto vèrzar el file «%s»

en: Failed to execute file "%s" (%s)
vec: No se ga podesto vèrzar el file "%s" (%s)

en: Failed to forget "%s"
vec: No se połe desmentegar «%s»

en: Failed to launch action "%s".
vec: Inpusìbiłe inisiar l'asion «%s».

en: Failed to launch operation
vec: No se ga podesto conpir ła operasion

en: Failed to launch search with Catfish
vec: No se połe scumisiar ła reserca co Catfish

en: Failed to mount "%s"
vec: No se ga podesto montar «%s»

en: Failed to open "%s"
vec: No se ga podesto vèrzar «%s»

en: Failed to open "%s" (%s)
vec: No se ga podesto vèrzar "%s" (%s)

en: Failed to open "%s": %s
vec: No se ga podesto vèrzar «%s»: %s

en: Failed to open %d file | Failed to open %d files
vec[0]: No se ga podesto vèrzar %d file
vec[1]: No se ga podesto vèrzar %d file

en: Failed to open directory "%s"
vec: No se ga podesto vèrzar ła carteła «%s»

en: Failed to open file "%s"
vec:  No se ga podesto vèrzar el file «%s»

en: Failed to open parent folder
vec: No se ga podesto vèrzar ła carteła superior

en: Failed to open the documentation browser
vec: No se ga podesto vèrzar el vizor de ła documentasion

en: Failed to open the file system root folder
vec: No se ga podesto vèrzar ła carteła de Root del sistema de file

en: Failed to open the home folder
vec: No se ga podesto vèrzar ła carteła personałe

en: Failed to parse the desktop file: %s
vec: No se ga podesto anałizar el file del desktop: %s

en: Failed to redo operation '%s'
vec: No se ga podesto rifar l'asion «%s»

en: Failed to remove "%s"
vec: No se ga podesto ełiminar «%s»

en: Failed to remove "%s".
vec: No se ga podesto ełiminar «%s».

en: Failed to rename "%s"
vec: No se ga podesto renomenar «%s»

en: Failed to rename "%s" (%s)
vec: No se ga podesto canbiar el nome de "%s" (%s)

en: Failed to rename "%s" to "%s".
vec: No se ga podesto renomenar «%s» a «%s».

en: Failed to restore the folder "%s"
vec: No se ga podesto restaurar ła carteła «%s»

en: Failed to save "%s".
vec: No se ga podesto salvar «%s».

en: Failed to save actions to disk.
vec: No se ga podesto salvar łe asion

en: Failed to set default application for "%s"
vec: No se ga podesto configurar ła aplicasion predetermenada «%s»

en: Failed to set default application for "%s" (%s)
vec: No se ga podesto configurar ła aplicasion predetermenada «%s» (%s)

en: Failed to undo operation '%s'
vec: No se ga podesto desfar ła asion «%s»

en: Failed to unmount "%s"
vec: No se ga podesto desmontar «%s»

en: File Browser
vec: Navegador de file

en: File Manager
vec: Zestor dei file

en: File Name
vec: Nome del file

en: File Operation Progress
vec: Progreso de l'operasion so i file

en: File Transfer
vec: Trasferimento file

en: File does not exist
vec: No el eziste el file

en: Filetype
vec: Tipo de file

en: First character uppercase
vec: Primo caràtaro in majùscoło

en: Flash Drive
vec: Memòria USB

en: Flash Fired:
vec: Flash sparà:

en: Floppy
vec: Disco Floppy

en: Focal Length:
vec: Distansa focałe

en: Folder Permissions
vec: Permesi de ła carteła

en: Folder permissions
vec: Permesi de ła carteła

en: Force open in a new window
vec: Forsar apertura de na nova fenestra

en: Forget application launcher
vec: Desmentegar el inisiador de l'aplicasion

en: Free space: %s
vec: Spàsio lìbaro: %s

en: From the back (right)
vec: Dal finałe (drita)

en: From the front (left)
vec: Dal prinsìpio (sanca)

en: General
vec: Zenerałe

en: Go to the desktop folder
vec: Ndar a łæ carteła del desktop

en: Go to the home folder
vec: Ndar a ła carteła personałe

en: Go to the next visited folder
vec: Ndar a ła carteła vizitada dopo

en: Go to the previous visited folder
vec: Ndar a l'ùltema carteła vizitada

en: Go to the templates folder
vec: Ndar a ła carteła dei modełi

en: Gro_up:
vec: Gr_upo:

en: Group
vec: Grupo

en: Harddisk
vec: Disco duro

en: Help URL
vec: URL de el juto

en: Hi_de
vec: _Scóndar

en: Hidden Files Count
vec: Nùmaro de file sconti

en: Highlight
vec: Resaltà

en: Home
vec: Carteła personałe

en: ISO Speed Ratings:
vec: Sensibiłità ISO:

en: Icon Style
vec: Stiłe de łe icone

en: Icon View
vec: Vista de icone

en: Icon _Size:
vec: Grandesa de _łe icone

en: Icon based directory listing
vec: Lista de cartełe cofà icone

en: Icon size
vec: Grandesa de l'icona

en: Icon view
vec: Vista a icone

en: If you choose to empty the Trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
vec: Se se svoda el busołoto, tuti i ełementi contegnui i vegnarà perdesti de forma permanente. Se połe anca ełiminarli individualmente.

en: If you delete a custom action, it is permanently lost.
vec: Se se ełìmina na asion personałizada, ła vegnarà perdesta par senpre.

en: If you delete a file, it is permanently lost.
vec: Se se ełìmina un file, el vegnarà perdesto de forma permanente

en: If you enable this option, the pattern will be searched in a case-sensitive manner. The default is to use a case-insensitive search.
vec: Se se ativa sta opsion, se sercarà el critèrio difarensiando intrà majùscołe e minùscołe. De predefinio, ła reserca no ła difarensia intrà majùscołe e minùscołe.

en: If you enable this option, the pattern will be treated as a regular expression and matched using the Perl-compatible regular expressions (PCRE). Check the documentation for details about the regular expression syntax.
vec: Se se ativa sta opsion, el critèrio el vegnarà considerà cofà na espresion regołare e el vegnarà conparà doparando łe espresion regołari in Perl (PCRE). Par pì informasion so ła sintase de łe espresion regołari, se fasa rifarimento a ła documentasion.

en: If you frequently create certain kinds  of documents, make a copy of one and put it in this folder. Thunar will add an entry for this document in the "Create Document" menu.
    
    You can then select the entry from the "Create Document" menu and a copy of the document will be created in the directory you are viewing.
vec: Se el crea frecuentemente serti tipi de documenti, el faga na còpia de uno e ła meta dentro de sta carteła..
    Thunar el zontarà na entrada par sto documento inte el menù «Crear un documento».
    
    A continuasion el podarà ełèzar ła entrada del menù «Crear un documento» e ła vegnarà creada na còpia
    del documento inte ła carteła che se ze drio mostrar.

en: If you select this option your choice will be remembered and you won't be asked again. You can use the preferences dialog to alter your choice afterwards.
vec: Se se ełeze sta opsion, se recordarà sta ełesion e no ła vegnarà dimandada de novo. Se podarà doparar ła fenestra de prefarense par canbiar sta ełesion in futuro.

en: Image
vec: Imàzene

en: Image Files
vec: File de imàzene

en: Image Preview
vec: Anteprima de łe imàzeni

en: Image Preview Mode:
vec: Modo de ła anteprima de łe imàzeni:

en: Image Size:
vec: Grandesa de ła imàzene

en: Image Type:
vec: TIpo de imàzene:

en: Include additional files in the list of files to be renamed
vec: Inclùdar file zontivi inte ła lista de file che se renomenarà

en: Include subfolders:
vec: Inclùdar sotocartełe:

en: Insert
vec: Zontar

en: Insert / Overwrite
vec: Zontar/Sorascrìvar

en: Insert Date / Time
vec: Zontar data e ora

en: Insert _time:
vec: _Zontar ła ora:

en: Invalid desktop file
vec: File desktop no vàłido

en: Invalid filename "%s"
vec: EL nome del file «%s» no el ze vàłido

en: Invalid filename provided by XDS drag site
vec: Nome del file fornio da ła sorzente XDS no el ze vàłido

en: Invalid path
vec: Pozision no vàłida

en: Invalid regular expression, at character position %ld: %s
vec: Espresion regołare no vàłida inte ła pozision el caràtaro %ld: %s

en: It looks like <a href="https://wiki.gnome.org/Projects/gvfs">gvfs</a> is not available.
    This feature will not work. <a href="https://docs.xfce.org/xfce/thunar/unix-filesystem#gnome_virtual_file_system">[Read more]</a>
vec: Pare che <a href="https://wiki.gnome.org/Projects/gvfs">gvfs</a> no ła sìpie dispunìbiłe.
    Sta caraterìstega no ła funsionarà. <a href="https://docs.xfce.org/xfce/thunar/unix-filesystem#gnome_virtual_file_system">[Lèzar de pì]</a>

en: Job queued
vec: Lavoro drio spetar

en: Keep items sorted by their deletion date
vec: Mantegner i ełementi ordenai par data de ełiminasion

en: Keep items sorted by their modification date
vec: Mantegner i ełementi ordenai par data de modìfega

en: Keep items sorted by their name
vec: Mantegner i ełementi ordenai par nome

en: Keep items sorted by their size
vec: Mantegner i ełementi ordenai par grandesa

en: Keep items sorted by their type
vec: Mantegner i ełementi ordenai par tipo

en: Keyboard _Shortcut:
vec: Scursaroła da _tastiera

en: Keyboard shortcut already in use
vec: Scursaroła da tastiera in dòpara

en: Kind:
vec: Tipo:

en: Label
vec: Targheta

en: Label widget
vec: Controło de ła targheta

en: Last Active View
vec: Ùltema vista ativa

en: Last Modified
vec: Ùltema modìfega

en: Last Modified: %s
vec: Ùltema modìfega: %s

en: Launcher
vec: Inisiador

en: Link
vec: Cołegamento

en: Link Target:
vec: Percorso del cołegamento

en: Link Targets:
vec: Destini del cołegamento

en: List View
vec: Vista de lista

en: Loading folder contents...
vec: Drio cargar el contegnuo de ła carteła...

en: Loading...
vec: Drio cargar...

en: Local Files Only
vec: Solché file locałi

en: Local Files Only (Idle Devices)
vec: Solché file locałi (dispozitivi inativi)

en: Local Files Only (Same Devices)
vec: Solché file locałi (istesi dispozitivi)

en: Locatio_n Selector
vec: Sełetor de pozision

en: Location
vec: Pozision

en: Location Bar
vec: Bara de pozision

en: Location:
vec: Pozision:

en: Log no operations
vec: No rejistrar operasion

en: Log only timestamps
vec: Rejistrar solché łe marche tenporałi

en: Log operations
vec: Rejistra operasion

en: Long
vec: Longo

en: MIME Type
vec: Tipo MIME

en: Ma_ke Link
vec: Crear un _cołegamento

en: Mail Recipient
vec: Destinatàrio de ła mail

en: Mark As _Secure And Launch
vec: Marcar cofà _seguro e inisiar

en: Medium
vec: Mèdio

en: Menu
vec: Menù

en: Metering Mode:
vec: Modo de mezura:

en: Missing dependencies
vec: Dipendense che manca

en: Mixed file owners
vec: Mùltepli propietari del file

en: Mo_ve to Trash
vec: _Sposta inte el busołoto

en: Modern approach with buttons that correspond to folders
vec: Stiłe moderno, co botoni che i coresponde a łe cartełe

en: Modified:
vec: Modìfega:

en: Mount and open %s (%s)
vec: Montar e vèrzar %s (%s)

en: Mount the selected device
vec: _Montar el dispozitivo ełezesto

en: Move
vec: Spostar

en: Move Dow_n
vec: Sposta _baso

en: Move _Up
vec: Sposta _sora

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
vec: Spostar o copiar file ełezesti previamente da un comando de Taja o Còpia

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
vec: Spostar o copiar file ełezesti previamente da un comando de Tajar o Copiar inte ła carteła

en: Move the currently selected action down by one row.
vec: Sposta l'asion ełezesta na riga baso.

en: Move the currently selected action up by one row.
vec: Sposta l'asion ełezesta na riga insima

en: Move the selected file to the Trash | Move the selected files to the Trash
vec[0]: Spostar el file ełezesto inte el busołoto
vec[1]: Spostar i file ełezesti inte el busołoto

en: Move to Trash
vec: Spostar inte el busołoto

en: Moving files ...
vec: Spostando file...

en: Moving files into "%s"...
vec: Spostando file in «%s»...

en: Moving files into the trash...
vec: SPostando file inte el busołoto

en: Multimedia Player
vec: Reprodutor de multimèdia

en: N_o to all
vec: No a _tuti

en: Name
vec: Nome

en: Name '%s' lost on the message dbus.
vec: El ze ndà perdesto el nome «%s» inte el mesajo de dbus.

en: Name and Extension
vec: Nome e estension

en: Name only
vec: Solché nome

en: Names:
vec: Nomi:

en: Navigate to the folder in which the selected file is located
vec: Nàvegar a ła carteła de orìzane del file ełezesto

en: Navigation
vec: Navegasion

en: Network
vec: Rete

en: Never
vec: Mai

en: New Empty File
vec: Novo file vodo

en: New Empty File...
vec: Novo file vodo...

en: New File
vec: File novo

en: New Folder
vec: Nova carteła

en: New Name
vec: Nome novo

en: New _Tab
vec: _Nova scheda

en: New _Window
vec: Nova _fenestra

en: No Exec field specified
vec: No se ga spesifegà el canpo Exec

en: No URL field specified
vec: No se ga spesifegà el canpo URL

en: No application selected
vec: Gnoncora sta ełezesta na aplicasion

en: No icon
vec: Sensa icona

en: No operation which can be redone available.
vec: No ghe ze operasion che łe se posa far tornar dispunìbiłi

en: No operation which can be undone has been performed yet.
    (For some operations undo is not supported)
vec: No se ga gnoncora fato nisuna operasion che ła posa vegner desfada.
    (Racuante operasion no łe połe vegner desfae)

en: No templates installed in
    "%s"
vec: No ghe ze modełi instalai adentro de 
    «%s»

en: None
vec: Dezativar

en: None available
vec: Nisuna dispunìbiłe instałada

en: Normal Si_ze
vec: _Grandesa normałe

en: Number - Text
vec: Nùmaro - Testo

en: Number - Text - Old Name
vec: Nùmaro - Testo - Nome anterior

en: Numbering
vec: Numarasion

en: Old Name - Text - Number
vec: Nome anterior - Testo - Nùmaro

en: Only For Remote Location
vec: Solché par pozision remote

en: Only for local files
vec: Solché par file locałi

en: Only show thumbnails for files smaller than:
vec: Mostrar solché łe miniature de file pì cei de:

en: Only visible when the menubar is hidden
vec: El vien mostrà solché se ła bara del menù ła ze sconta

en: Ope_n With
vec: Vèrzar _co

en: Ope_n With Other Application...
vec: Verzi co un'altra aplicasion

en: Open %d New Window | Open %d New Windows
vec[0]: Vèrzar %d fenestra nova
vec[1]: Vèrzar %d fenestre nove

en: Open <i>%s (%s)</i> and other files of type "%s" with:
vec: Vèrzar <i>%s (%s)</i> e altri file del tipo «%s» co:

en: Open <i>%s</i> and other files of type "%s" with:
vec: Vèrzar <i>%s</i> e altri file del tipo «%s» co:

en: Open Item _Location
vec: Verzi pozision de l'e_łemento

en: Open Shell Script
vec: Verzar cofà script inte ła shell

en: Open With
vec: Vèrzar co

en: Open _Parent
vec: Vèrzar ła carteła superior

en: Open a new Thunar window for the displayed location
vec: Vèrzar na nova fenestra de Thunar par ła pozision mostrada

en: Open a new tab for the displayed location
vec: Vèrzar na scheda nova de ła pozision mostrada

en: Open current folder in a new window
vec: Vèrzar ła carteła atuałe inte na fenestra nova

en: Open folders
vec: Vèrzar cartełe

en: Open folders in new tabs on middle click
vec: Vèrzar łe cartełe in nove schede col boton sentrałe del mouse

en: Open in new _Tab
vec: Verzi na nova sc_heda

en: Open in new _Window
vec: Verzi na nova _fenestra

en: Open new thunar instances as tabs
vec: Vèrzar łe istanse nove de Thunar cofà schede

en: Open the bulk rename dialog
vec: Vèrzar ła fenestra de cànbio nome in masa

en: Open the desktop folder
vec: Vèrzar ła carteła del desktop

en: Open the home folder
vec: Vèrzar ła carteła personałe

en: Open the location "%s"
vec: Vèrzar ła pozision «%s»

en: Open the parent folder
vec: Vèrzar ła carteła superior

en: Open the selected directory in new tab | Open the selected directories in %d new tabs
vec[0]: Vèrzar ła carteła ełezesta inte na nova scheda
vec[1]: Vèrzar łe cartełe ełezeste in %d nove schede

en: Open the selected directory in new window | Open the selected directories in %d new windows
vec[0]: Vèrzar łe carteła ełezesta inte na nova fenestra
vec[1]: Vèrzar łe cartełe ełezeste in %d nove fenestre

en: Open the selected file | Open the selected files
vec[0]: Vèrzar el file ełezesto
vec[1]: Vèrzar i file ełezesti

en: Open the selected files with the default applications
vec: Verzar i file ełezesti co łe aplicasion predetermenae

en: Open/Close Split View
vec: Vèrzar o sarar ła vista dividesta

en: Optical Drive
vec: Unità òtega

en: Optical Media
vec: Suporto Òtego

en: Options:
vec: Opsion:

en: Original Path:
vec: Percorso orizenałe

en: Other Application...
vec: Altra aplicasion...

en: Other Applications
vec: Altre aplicasion

en: Others
vec: Altri

en: Overwrite
vec: Sorascrìvar

en: Owner
vec: Propietàrio

en: Owner:
vec: Propietàrio:

en: PDA
vec: Palmare

en: Paste the clipboard
vec: Incołar dal portacarte

en: Paused
vec: In pàuza

en: Perl Scripts
vec: Script de Perl

en: Permanently delete the selected file | Permanently delete the selected files
vec[0]: Ełiminar de forma permanente el file sełesionà
vec[1]: Ełiminar de forma permanente i file sełesionai

en: Permission denied
vec: Permeso negà

en: Permissions
vec: Permesi

en: Phone
vec: Tełèfono

en: Places
vec: Posti

en: Please report bugs to <%s>.
vec: Par piazere; reporta i erori a <%s>.

en: Please wait...
vec: Spetar..

en: Pr_eferences...
vec: Pref_arense...

en: Preparing...
vec: Pareciando...

en: Print version information and exit
vec: Stanpar informasion de ła version e ndar fora

en: Program:
vec: Programa:

en: Properties
vec: Propietà

en: Python Scripts
vec: Script de Python

en: Question
vec: Dimanda

en: Queued
vec: In coa

en: Quit a running Thunar instance
vec: Terminar na istansa de Thunar in funsionamento

en: Re_name
vec: Re_nomenar

en: Re_name Shortcut
vec: _Renomenar ła scursaroła

en: Read & Write
vec: Letura e scritura

en: Read only
vec: Solché letura

en: Recency
vec: De recente

en: Recent
vec: Recenti

en: Recommended Applications
vec: Aplicasion racomandae

en: Red_o
vec: Ri_far

en: Redo performed
vec: Operasion de rifar terminada

en: Redo the latest '%s' operation (%s)
vec: Rifar l'ùltema operasion «%s» (%s)

en: Redo the latest operation
vec: Rifar l'ùltema operasion

en: Regular _Expression
vec: _Espresion regołare

en: Reload the current folder
vec: Recargar ła carteła atuałe

en: Removable Drive
vec: Unità estraìbiłe

en: Remove Characters
vec: Ełiminar caràtari

en: Remove File | Remove Files
vec[0]: Ełiminar el file
vec[1]: Ełiminar i file

en: Remove _From Position:
vec: _Ełiminar da ła pozision

en: Remove all files and folders from the Trash?
vec: Ełiminar definitivamente tuti i file e cartełe del busołoto?

en: Remove application launcher
vec: Ełiminar el inisiador de ła aplicasion

en: Remove the selected files from Recent
vec: Ełiminar tuti i file ełezesti dai recenti

en: Rena_me All
vec: Renòme_na tuto

en: Rename
vec: Renomenar

en: Rename "%s"
vec: Renomenar "%s"

en: Rename Launcher Options
vec: Opsion de renomenasion del inisiador

en: Rename Multiple Files
vec: Renomenar pì de un file

en: Rename _File
vec: Renomenar file

en: Rename _Launcher
vec: Renomenar inisiador

en: Rename items listed above, keep this window open.
vec: Canbiar el nome dei ełementi inlistai anteriormente e mantegner ła fenestra verta

en: Rename the selected file | Rename the selected files
vec[0]: Renomenar el file sełesionà
vec[1]: Renomenar i file sełesionai

en: Replace _All
vec: Renpiasar _tuto

en: Replace _With:
vec: Renpia_sar co:

en: Replace the existing file in "%s"
vec: Renpiasar el file in «%s»

en: Replace the existing folder in "%s"
vec: Renpiasar ła carteła ezistente in «%s»

en: Replace the link in "%s"
vec: Renpiasar el cołegamento in «%s»

en: Resident
vec: Rezidente

en: Restore (opposite of trash)
vec: Restaurar (el oposto de spostar al busołoto)

en: Restore Selected Items
vec: Restaurar i ełementi ełezesti

en: Restore and S_how
vec: _Restaurar e mostrar

en: Restore tabs on startup
vec: Restaurar łe schede a l'inìsio

en: Restore the selected file to its original location | Restore the selected files to its original location
vec[0]: Restaurar el file sełesionà a ła so pozision orizenałe
vec[1]: Restaurar i file sełesionai a ła so pozision orizenałe

en: Restoring files...
vec: Restaurando file...

en: Resuming job...
vec: Resumendo el lavoro...

en: Resuming...
vec: Resumendo..

en: Reverse the sort order
vec: Invertir el

en: Ruby Scripts
vec: Script de Ruby

en: Run In _Terminal
vec: Inisiar adentro del _terminałe

en: Run Thunar as root
vec: Inisiar Thunar cofà utente Root

en: Run in _terminal
vec: _Ezeguir adentro del terminałe

en: Run in daemon mode
vec: Inisiar in modo servìsio

en: S_kip All
vec: Saltar _tuti

en: S_plit View
vec: Vi_sta dividesta

en: Safely _Remove
vec: _Espulsar de forma segura

en: Search
vec: Sercar

en: Search & Replace
vec: Sercar e renpiasar

en: Search for a specific file in the current folder and Recent
vec: Sercar un file spesìfego adentro de ła carteła atuałe e in cuełe recenti

en: Search with Catfish...
vec: Sercar co Catfish...

en: Search:
vec: Sercar:

en: Security
vec: Seguresa

en: Security:
vec: Seguresa:

en: Select _all Files
vec: _Sełesionar tuti i file

en: Select _by Pattern...
vec: Ełèzar _un critèrio...

en: Select all files but not those currently selected
vec: Sełesionar tuti i file a ecesion de cuełi che za i ze sełesionai

en: Select all files in this window
vec: Sełesionar tuti i file de sta fenestra

en: Select all files that match a certain pattern
vec: Ełèzar tuti i file che i coinsida co un serto critèrio

en: Select an Application
vec: Ełèzar na aplicasion

en: Select an Icon for "%s"
vec: Ełèzar na icona par «%s»

en: Select an Icon for "%s" (%s)
vec: Ełèzar na icona par "%s" (%s)

en: Select an image to preview
vec: Ełèzar na imàzene par otegner na anteprima

[ctx: Select by Pattern dialog: buttons]
en: _Cancel
vec: Tornar_ indrio

[ctx: Select by Pattern dialog: buttons]
en: _Select
vec: _Ełèzar

[ctx: Select by Pattern dialog: labels: case sensitive checkbox]
en: C_ase sensitive
vec: _Difarensiar intrà majùscołe e minùscołe

[ctx: Select by Pattern dialog: labels: match diacritics checkbox]
en: _Match diacritics
vec: Far coincìdar i _diacrìteghi

[ctx: Select by Pattern dialog: labels: pattern entry textbox]
en: _Pattern:
vec: Cri_tèrio:

[ctx: Select by Pattern dialog: title]
en: Select by Pattern
vec: Ełèzar bazàndose so un critèrio

[ctx: Select by Pattern dialog: tooltips on label for pattern entry textbox]
en: Files whose name matches the wildcard pattern you enter will be selected in the main window.
vec: I file co i nomi che i coinside al critèrio co caràtari Jolly i vegnarà mostrai inte ła fenestra prinsipałe

en: Select files to rename
vec: Sełesionar i file che vegnarà renomenai

en: Select this option to draw black frames around thumbnails.
vec: Ełèzar sta opsion par dizegnar contorni neri da torno de łe miniature

en: Select this option to enable startup notification when the command is run from the file manager or the menu. Not every application supports startup notification.
vec: Sełesionar sta opsion par ativar ła notìfega de inìsio co se ezègue el comando dal zestor de file o dal menù. Mia tute łe aplicasion łe ze conpatìbiłi.

en: Select this option to run the command in a terminal window.
vec: Sełesionar sta opsion par ezeguir el comando in na fenestra del terminałe.

en: Select this option to trust this .desktop file. This will generate a checksum of the file and store it via gvfs. The additional check will protect from malicious launchers which e.g. pretend to be a picture, having the executable flag pre-set
vec: Sełesionar sta opsion par marcar cofà seguro sto file .desktop. Vegnarà zenerà un checksum del file e el vegnarà conservà mediante gvfs. El controło zontivo el protezarà da inisiadori małévołi, che par ezénpio i pretende de èsar na fotografia, co flag de ezecusion pre-inpostà.

en: Select this to enable executable permission bit(+x). Thunar will not launch the .desktop file if not set.
vec: Sełesionar sta opsion par ativar el permeso de ezecusion (+x). Se no ła se ativa, Thunar no el inisiarà el file .desktop.

en: Selection: %s
vec: Sełesion: %s

en: Send "%s" as compressed archive?
vec: Inviar «%s» cofà un file conprimesto?

en: Send %d file as compressed archive? | Send %d files as compressed archive?
vec[0]: Inviar %d file inte un file conprimesto?
vec[1]: Inviar %d file inte un file conprimesto?

en: Send _directly
vec: Inviar _diretamente

en: Send as _archive
vec: Inviar cofà un _file conprimesto

en: Send com_pressed
vec: Inviar con_primesto

en: Send email
vec: Enviar na posta

en: Send the selected file to "%s" | Send the selected files to "%s"
vec[0]: Inviar el file sełesionà a «%s»
vec[1]: Inviar i file sełesionai a «%s»

en: Send to _Desktop
vec: Inviar al _Desktop

en: Set Defa_ult Application...
vec: Configurar aplicasion predetermenada...

en: Set Default Application
vec: Configurar ła aplicasion predefinia

en: Set _Background
vec: Configurar el _sfondo

en: Set _Foreground
vec: Configurar el _primo pian

en: Set as wallpaper
vec: Configurar cofà sfondo del desktop

en: Set this file as trusted
vec: Configurar sto file cofà seguro.

en: Setup custom actions that will appear in the file managers context menus
vec: Inpostar łe asion personałizae che łe conparirà inte i menù contestuałi del zestor de file

en: Shell Scripts
vec: Script de Shell

en: Shortcuts
vec: Scursarołe

en: Shortcuts Pane
vec: Paneło de acesi direti

en: Show Icon E_mblems
vec: Mostrar i _enblemi de łe icone

en: Show Icon _Emblems
vec: _Mostrar i enblemi de łe icone

en: Show _File Highlight
vec: Rezaltar _file

en: Show _Hidden Files
vec: Mostrar i file _sconti

en: Show action to permanently delete files and folders
vec: Mostrar l'asion par ełiminar de forma permanente file e cartełe

en: Show display name
vec: Mostrar nome vizuałizà

en: Show file size in binary format
vec: Mostrar ła grandesa de forma binària

en: Show filetype
vec: Mostrar el tipo de file

en: Show full directory paths in tab titles
vec: Mostrar ła pozision conpleta de łe cartełe inte el tìtuło de łe schede

en: Show hidden files count
vec: Mostrar el nùmaro de file sconti

en: Show last modified
vec: Mostrar l'ùltema modìfega

en: Show number of containing items
vec: Mostrar el nùmaro dei ełementi contegnui

en: Show size
vec: Mostrar ła grandesa

en: Show size in bytes
vec: Mostrar łæ grandesa in byte

en: Show the contents at the normal size
vec: Mostrar el contegnuo co ła grandesa normałe

en: Show the contents in less detail
vec: Mostrar el contegnuo co manco detajo, da pì distante.

en: Show the contents in more detail
vec: Mostrar el contegnuo co pì detajo

en: Show the menu
vec: Mostrar el menù

en: Show thumbnails:
vec: _Mostrar łe miniature:

en: Shutter Speed:
vec: Vełosità de oturasion:

en: Side Pane
vec: Paneło laterałe

en: Side Pane (Add Bookmark) | Side Pane (Add Bookmarks)
vec[0]: Paneło laterałe (zontar un marcador)
vec[1]: Paneło laterałe (zontar i marcadori)

en: Size
vec: Grandesa

en: Size Column of Folders
vec: Grandesa de ła cołona de łe cartełe

en: Size in Bytes
vec: Grandesa in Byte

en: Size in bytes
vec: Grandesa in byte

en: Size on Disk:
vec: Grandesa inte el disco

en: Size:
vec: Grandesa:

en: Size:
vec: Grandesa:

en: Software:
vec: Aplicasion:

en: Solid State Drive
vec: Unità de stato sòłido

en: Sort _folders before files
vec: _Ordenar łe cartełe prima dei file

en: Sort items in ascending order
vec: Organizar i ełementi in órdene asendente

en: Sort items in descending order
vec: Organizar i ełementi in órdene desendente

en: Specify a location to open
vec: Spesifegar na pozision da vèrzar

en: St_atusbar
vec: Bara de _stato

en: Standalone
vec: Autònomo

en: Starting... (User request)
vec: Inisiando... (dimandà da l'utente)

en: Status Bar
vec: Bara de stato

en: Stop applying permissions recursively.
vec: Fermar ła aplicasion recorsiva dei permesi.

en: Stop the _Multi-Disk Drive
vec: _Fermar ła unità _multidisco

en: Switch Focused Split View Pane
vec: Canbiar el paneło de vista dividesta co cueło de primo piano

en: Switch to Next Tab
vec: Canbiar ła scheda seguente

en: Switch to Previous Tab
vec: Canbiar łæ scheda anterior

en: System Drive
vec: Unità del sistema

en: T_emplates
vec: Mode_łi

en: Tabs and Windows
vec: Schede e fenestre

en: Tape
vec: Nastro

en: Text - Number
vec: Testo - Nùmaro

en: Text _Format:
vec: _Formato del testo:

en: Text of the page's label
vec: Testo de ła targheta de ła pàzena

en: The Thunar development team. All rights reserved.
vec: Ła scuadra de desviłupo de Thunar. Tuti i deriti riservai.

en: The URL to access.
vec: L'URL adentro del cuało entrar

en: The URL to the documentation of the renamer
vec: URL de ła documentasion del programa de cànbio de nome

en: The command (including the necessary parameters) to perform the action. See the command parameter legend below for a list of supported parameter variables, which will be substituted when launching the command. When upper-case letters (e.g. %F, %D, %N) are used, the action will be applicable even if more than one item is selected. Else the action will only be applicable if exactly one item is selected.
vec: IEL comando (parametri necesari includesti) par ezeguir l'asion. Védase ła lejenda inferior par ver na lista de paràmetri e variàbiłi suportae (che łe vegnarà sostituie co el vegnarà ezeguio el comando). Co łe vien doparae létare majùscołe (ezénpio: %F, %D, %N), l'asion ła vegnarà aplicada anca se se ełezarà pì de un ełemento. Inte el cazo de dòparo de minùscołe, l'asion ła vegnarà aplicada solché se el vegnarà ełezesto ezatamente un ełemento.

en: The description of the action that will be displayed as tooltip in the statusbar when selecting the item from the context menu.
vec: Mesajo descritivo de l'asion che el vegnarà mostrà inte ła bara de stato cofà un mesajo emerzente co se ełezarà un ełemento dal menù contestuałe.

en: The desktop file %s is in an insecure location and not marked as secure%s. If you do not trust this program, click Cancel.
vec:  El file desktop «%s» el ze dentro de na pozision insegura e no el ga ła targheta de seguro%s. Se el programa no el vien reputà cofà afidàbiłe, struca "Torna indrio"

en: The device "%s" is being ejected. This may take some time
vec: Se ze drio espulsar el dispozitivo «%s». Sta asion ła połe dimandar un fià de tenpo.

en: The device "%s" is being unmounted by the system. Please do not remove the media or disconnect the drive
vec: Se ze drio desmontar el dispozitivo «%s». No sta estrar el suporto e gnanca desconétar ła unità

en: The directory "%s" does not exist. Do you want to create it?
vec: No ghe ze mia ła carteła «%s». Se vołe crearla?

en: The file "%s" (%s) already exists. Would you like to replace it?
    
    If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
vec: El ghe ze za un file ciamà "%s" (%s). Se vołe renpiasarlo?
    
    Vegnarà renpiasà un file ezistente, el vegnarà sorascrito el so contegnuo.

en: The file "%s" already exists
vec: El file «%s» el ghe ze za

en: The file "%s" already exists. Would you like to replace it?
    
    If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
vec: El ghe ze za un file ciamà "%s". Se vołe renpiasarlo?
    
    Vegnarà renpiasà un file ezistente, el vegnarà sorascrito el so contegnuo.

en: The file "%s" seems to be executable. What do you want to do with it?
vec: El file «%s» el pare èsar ezeguìbiłe. Cosa se ghe vołe far?

en: The folder permissions are inconsistent, you may not be able to work with files in this folder.
vec: I permesi de ła carteła i ze contraditori. Podaria èsar che no sìpie pusìbiłe lavorar co i file de sta carteła.

en: The folder permissions will be reset to a consistent state. Only users allowed to read the contents of this folder will be allowed to enter the folder afterwards.
vec: I permesi de ła carteła i vegnarà restabiłii de forma coerente. Dopo, solché i utenti col permeso par lèzar el contegnuo de ła carteła i podarà entrarghe.

en: The following files were overwritten in the operation you are trying to redo and cannot be restored:
vec: I file che vien, i ze stai sorascrito inte l'operasion che se ze drio tentar de rifar e no i połe vegner restaurai.

en: The following files were overwritten in the operation you are trying to undo and cannot be restored:
vec: I ze stai sorascriti sti File inte ła operasion che se ze drio tentar de desfar e no i połe vegner restaurai.

en: The format describes the date and time parts to insert into the file name. For example, %Y will be substituted with the year, %m with the month and %d with the day. See the documentation of the date utility for additional information.
vec: EL formato el descrive ła data e l'ora da zontar inte el nome del file. Par ezénpio %Y (year) el vegnarà sostituio co l'ano, %m col meze, e %d col dì. Par pì informasion far refarensa a ła documentasion de sta funsionałità.

en: The generic name of the entry, for example "Web Browser" in case of Firefox.
vec: El nome zenèrego de ła entrada. Par ezénpio «Navegador web» inte el cazo de Firefox.

en: The icon size for the path entry
vec: Grandesa de l'icona par el percorso

en: The item will be removed from the history
vec: El ełemento el vegnarà ełiminà da l'istòrego

en: The keyboard shortcut for the action.
vec: Ła scursaroła da tastiera par sta asion.

en: The name of the action that will be displayed in the context menu.
vec: El nome de l'asion che el vegnarà mostrà inte el menù contestuałe

en: The number of source and target filenames must be the same
vec: El nùmaro de nomi de file sorzente e de destinasion el ga da èsar conpagno

en: The operation you are trying to redo does not have any files associated with it, and thus cannot be redone.
vec: L'operasion che se ze drio tentar rifar no ła ga nisun fil asocià e, par tanto, no ła połe vegner fata.

en: The operation you are trying to undo does not have any files associated with it, and thus cannot be undone.
vec: Ła operasion che se ze drio intentar desfar no ła ga nisun file asocià e, par tanto, no ła połe vegner revertia,

en: The other split pane has multiple open tabs. Closing it will close all these tabs.
vec: Chel'altro paneło dividesto el ga vàrie schede verte. Saràndoło, łe se sararà tute łe schede.

en: The path "%s" does not refer to a directory
vec: Ła pozision «%s» no ła fa rifarimento a na carteła

en: The program to execute, possibly with arguments.
vec: El programa par ezeguìre, pusibilmente co argomenti.

en: The root folder has no parent
vec: Ła carteła de Root no ła ga na carteła superior

en: The selected application is used to open this and other files of type "%s".
vec: Ła aplicasion ełezesta ła vegnarà doparada par vèrzar sto file e altri file del tipo «%s».

en: The selected files seem to be executable. What do you want to do with them?
vec: I file ełezesti i pararia èsar ezeguìbiłi. Cosa se ghe vołe far?

en: The submenu in which the action will be displayed. Leave empty for no menu. Use '/' for nested menus.
vec: El sotomenù inte el cuało ła vegnarà mostrada l'asion. Dàseło in bianco par no gaver nisun menù. El vegne doparà invese '/'  par na pozision de menù a cascada.

en: The user visible name of the renamer
vec: El nome vizìbiłe da l'utente del programa de cànbio de nome

en: The working directory for the program.
vec: Ła carteła de lavoro del programa

en: The working directory must be an absolute path
vec: Ła carteła de lavoro ła ga da èsar un percorso asołuto

en: There is data that needs to be written to the device "%s" before it can be removed. Please do not remove the media or disconnect the drive
vec: I ga da vegner scriti dati inte el dispozitivo «%s» prima de retirarlo. No el estraga el suporto e no el disconeta l'unità.

en: There is no operation to redo
vec: No ghe ze operasion da rifar

en: There is no operation to undo
vec: No ghe ze operasion da descancełar

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
vec: No ghe ze spàsio suficente inte ła destinasion. Se prove a ełiminar file par ciapar spàsio.

en: There is nothing on the clipboard to paste
vec: No ghe ze gnente adentro del portacarte par incołar

en: This column is reserved for special locations
vec: Sta cołona ła ze riservada par łe pozision speciałi

en: This folder already contains a file "%s" (%s).
vec: Sta carteła za ła contien na carteła «%s» (%s).

en: This folder already contains a file "%s".
vec: Sta carteła za ła contien un file «%s».

en: This folder already contains a folder "%s".
vec: Sta carteła za ła contien na carteła «%s».

en: This folder already contains a symbolic link "%s".
vec: Sta carteła za ła contien un cołegamento sinbòłego «%s».

en: This keyboard shortcut is currently used by: '%s'
vec: Sta scursaroła da tastiera el vien doparà da: : «%s»

en: This will dissociate the application launcher for this file type, but will not uninstall or remove the application launcher itself.
vec: Sta asion ła disociarà el inisiador de ła aplicasion de sto tipo de file, parò no ła dezinstałarà e gnanca ła ełiminarà el pròpio inisiador-

en: This will open %d separate file manager window. | This will open %d separate file manager windows.
vec[0]: Sta asion ła verzarà %d fenestra difarente del zestor de file
vec[1]: Sta asion ła verzarà %d fenestre separae del zestor de file

en: This will remove the application launcher that appears in the file context menu, but will not uninstall the application itself.
    
    You can only remove application launchers that were created using the custom command box in the "Open With" dialog of the file manager.
vec: Sta asion ła ełiminarà el inisiador de ła aplicasion prezente inte el menù contestuałe del file, parò no ła dezinstałarà ła aplicasion.
    Se połe solché ełiminar i inisiadori de łe aplicasion che i ze stai creai doparando el cuadrante de comandi personałizai inte ła fenestra «Vèrzar co» del zestor de file.

en: Thumbnails
vec: Miniature

en: Thunar File Manager
vec: Aministrador de file Thunar

en: Thunar Preferences
vec: Prefarense de Thunar

en: Thunar is a fast and easy to use file manager
    for the Xfce Desktop Environment.
vec: Thunar el ze un zestor de file ràpido e
    fàsiłe da doparar par el anbiente desktop Xfce.

en: Title Case
vec: Tìtuło in majùscoło o minùscoło

en: Today
vec: uncó

en: Today / Custom
vec: Uncó / Personałizar

en: Today at %X
vec: Uncó a łe %X

en: Toggles the display of file highlight which can be configured in the file specific property dialog
vec: Ativar ła vista dei file in rezalto, che ła połe vegner configurada inte ła fenestra de configurasion spesìfega

en: Toggles the display of hidden files in the current window
vec: Mostrar/scondar i file sconti inte ła fenestra atuałe

en: Toggles the visibility of the shortcuts pane
vec: Canbiar ła vizibiłità del paneło de łe scursarołe

en: Toggles the visibility of the tree pane
vec: Canbiar vizibiłità del paneło de l'àlbaro

en: Too many emblems selected
vec: Masa enblemi ełezesti

en: Tooltip for the entry, for example "View sites on the Internet" in case of Firefox. Should not be redundant with the name or the description.
vec: Descrision par ła entrada. Par ezénpio: «Navegar inte el web» par el cazo de Firefox. No el garia da èsar ridondante respeto al nome o ła descrision.

en: Traditional text box showing the current path
vec: Cuadrante de testo tradisionałe che el mostra el percorso atuałe

en: Transfer files in parallel:
vec: Trasferir file in parałeło:

en: Trash
vec: Busołoto

en: Trash Applet
vec: Miniaplicasion del busołoto

en: Trash contains %d file | Trash contains %d files
vec[0]: El busołoto el ga adentro %d file
vec[1]: El busołoto el ga adentro %d file

en: Trash contains files
vec: El busołoto el ga dentro file

en: Trash is empty
vec: El busołoto el ze vodo

en: Tree Pane
vec: Paneło de l'àlbaro

en: Trying to move "%s"
vec: Drio intentar spostar «%s»

en: Trying to restore "%s"
vec: Drio intentar restaurar «%s»

en: Type
vec: Tipo

en: UPPERCASE
vec: MAJÙSCOŁO

en: USB Drive
vec: Unità USB

en: U_nselect all Files
vec: De_sełesionar tuti i file

en: Undo performed
vec: Operasion de desfar terminada

en: Undo the latest '%s' operation (%s)
vec: Desfar l'ùltema operasion «%s» (%s)

en: Undo the latest operation
vec: Desfar l'ùltema operasion

en: Unknown
vec: Dato desconosesto

en: Unknown closing element <%s>
vec: Ełemento par sarar sconosesto «%s»

en: Unknown file owner
vec: El propietàrio del file el ze desconosesto

en: Unknown user "%s"
vec: Utente desconosesto «%s»

en: Unlimited
vec: Sensa lìmiti

en: Unlink
vec: Ełiminar cołegamento

en: Unmount the selected device
vec: Desmontar el dispozitivo ełezesto

en: Unmounting device
vec: Drio desmontar el dispozitivo

en: Unselect all files in this window
vec: Desełesionar tuti i file de sta fenestra

en: Untitled document
vec: Documento sensa tìtuło

en: Untrusted application launcher
vec: Inisiador de aplicasion no afidàbiłe

en: Untrusted link launcher
vec: Inisiador de cołegamenti no afidàbiłe

en: Uppercase / Lowercase
vec: Majùscołe / Minùscołe

en: Usage:
vec: Dòparasion:

en: Use "%s" to open the selected file | Use "%s" to open the selected files
vec[0]: Doparar "%s" par vèrzar el file ełezesto
vec[1]: Doparar "%s" par vèrzar i file ełezesti

en: Use De_fault
vec: _Predefinio

en: Use Startup Notification
vec: Doparar ła notìfega de inìsio

en: Use _startup notification
vec: _Doparar ła notìfega de inìsio

en: Use a _custom command:
vec: Doparar un _comando personałizà:

en: Use a custom command for an application that is not available from the above application list.
vec: Doparar un comando personałizà par na aplicasion che no ła zera dispunìbiłe inte ła lista anterior.

en: Use as _default for this kind of file
vec: Doparar cofà _predefinia par sto tipo de file

en: Use current folder icon as window icon
vec: Doparar l'icona de ła carteła atuałe cofà icona de ła fenestra

en: Use intermediate file on copy:
vec: Doparar un file intermèdio inte ła còpia:

en: Use symbolic folder icons
vec: Doparar icone de łe cartełe sinbòłeghe

en: Varying (no change)
vec: Variàbiłe (sensa cànbio)

en: Verify file contents on copy:
vec: Verifegar contegnui del file co se ze drio copiar:

en: Verifying file contents...
vec: Drio verifegar i contegnui del file...

en: Video Files
vec: File de vìdeo

en: View
vec: Vista

en: View Settings
vec: Configurasion de ła vista

en: View Switcher
vec: Canbiar vista

en: View _new folders using:
vec: _Vista de łe cartełe nove:

en: View the properties of the selected file
vec: Mostrar łe propietà del file ełezesto

en: Visible Columns
vec: Cołone vizìbiłi

en: Volume Management
vec: Zestion dei vołumi

en: Volume:
vec: Vołume:

en: Warning
vec: Atension

en: Warning: you are using the root account. You may harm your system.
vec: Atension: se ze drio doparar el utente de Superutente. Se rìs-cia de danejar el sistema modifegando file fondamentałi.

en: When sending a file via email, you can either choose to send the file directly, as is, or compress the file before attaching it to an email. It is highly recommended to compress large files before sending them.
vec: Inviando un file par posta ełetrònega, se połe ełèzar se inviar el file diretamente, tałe e cuało, o conprìmerlo prima de zontarlo a na posta ełetrònega. Se racomanda conprìmar i file grandi prima de mandarli.

en: When sending multiple files via email, you can either choose to send the files directly, attaching multiple files to an email, or send all files compressed into a single archive file and attach the archive. It is highly recommended to send multiple large files as archive.
vec: Inviando vari file par posta ełetrònega, se połe ełèzar intrà inviar i file diretamente, zontando vari file inte na mail, o inviar tuti i file conprimesti adentro de un soło file. Se racomanda inviar vari file grandi adentro de un file ùnzoło conprimesto.

en: Window
vec: Fenestra

en: Window Settings
vec: Configurasion de ła fenestra

en: Working Directory:
vec: Carteła de lavoro:

en: Write only
vec: Solché scritura

en: Writing data to device
vec: Drio scrìvar i dati inte el dispozitivo

en: Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
vec: Sta scrito da Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.

en: Yes to _all
vec: Sì a _tuto

en: Yesterday
vec: ieri

en: Yesterday at %X
vec: Ieri a łe %X

en: ZIP command terminated with error %d
vec: El comando ZIP el ga finio co un eror %d

en: Zoom I_n
vec: Anpliar

en: Zoom _Out
vec: Redùzar

en: _About
vec: Arente _de

en: _Access:
vec: _Entrada:

en: _Add Bookmark
vec: _Zonta un marcador

en: _Add Files...
vec: _Zontar file...

en: _Apply
vec: _Aplicar

en: _Apply the action to all files and folders
vec: _Aplicar ła asion a tuti i file e cartełe

en: _Ascending
vec: Órdene _asendente

en: _At position:
vec: Inte ła _pozision:

en: _Audio Files
vec: File _àudio

en: _Back
vec: _Indrio

en: _Bookmarks
vec: _Marcadori

en: _Browse...
vec: _Navegar...

en: _Buttons Style
vec: Stiłe dei _botoni

en: _Cancel
vec: Tornar_ indrio

en: _Close
vec: _Sarar

en: _Close Window
vec: _Sarar ła fenestra

en: _Command:
vec: C_omando:

en: _Compact View
vec: Vista _conpata

en: _Computer
vec: _Dispozitivo

en: _Contents
vec: Ìnda_ze

en: _Copy
vec: _Copiar

en: _Delete
vec: _Ełiminar

en: _Descending
vec: Órdene _desendente

en: _Description:
vec: _Descrision:

en: _Desktop
vec: Desktop

en: _Directories **
vec: _Cartełe **

en: _Disconnect
vec: _Desconétar

en: _Double click to activate items
vec: _Dópio click par ativar i ełementi

en: _Edit
vec: _Modifegar

en: _Eject
vec: _Espulsar

en: _Empty File
vec: _File vodo

en: _Empty Trash
vec: _Svodar el busołoto

en: _Execute
vec: _Inisiar

en: _File
vec: _FIle

en: _File Pattern:
vec: _Pattern de file:

en: _Forget
vec: _Desmentegar

en: _Forget Association
vec: _Desmentegar l'asociasion

en: _Format:
vec: _Formato file:

en: _Forward
vec: _Vanti

en: _Go
vec: _Ndare

en: _Help
vec: _Juto

en: _Home
vec: Carteła _personałe

en: _Icon Size:
vec: _Grandesa de l'icona

en: _Icon View
vec: Vista de _icone

en: _Icon:
vec: _Ìcone

en: _Image Files
vec: File _imàzene

en: _Image Preview
vec: Anteprima de imàzene

en: _Invert Selection
vec: _Invertir ła sełesion

en: _Launch Anyway
vec: _Inisiar isteso

en: _Link Here
vec: _Cołegar cuà

en: _List View
vec: Vista de _lista

en: _Lock
vec: _Blocar

en: _Menubar
vec: Bara dei _menù

en: _Mount
vec: _Montar

en: _Move Here
vec: _Spostar cuà

en: _Name:
vec: _Nome:

en: _Next Tab
vec: Scheda _seguente

en: _No
vec: N_o

en: _Number Format:
vec: Formato del _nùmaro

en: _OK
vec: _Acetar

en: _Open
vec: _Verzi

en: _Open Location...
vec: Vèrzar na _pozision...

en: _Open With "%s"
vec: _Vèrzar co «%s»

en: _Open With Default Applications
vec: _Vèrzar co łe aplicasion predetermenae

en: _Open With:
vec: _Vèrzar co:

en: _Other Files
vec: Alt_ri file

en: _Paste
vec: _Incołar

en: _Paste Into Folder
vec: _Incołar inte ła carteła

en: _Previous Tab
vec: Scheda _anteriore

en: _Properties...
vec: Propietà

en: _Range (min-max):
vec: _Intervało (mìnimo‑màsimo):

en: _Recent
vec: _Recenti

en: _Reload
vec: Re_cargar

en: _Remember view settings for each folder
vec: _Ricordar ła configurasion de ła vista de ogni carteła

en: _Remove
vec: _Cavar

en: _Remove Launcher
vec: _Ełiminar el inisiador

en: _Remove Shortcut
vec: _Ełiminar ła scursaroła

en: _Remove from Recent
vec: _Ełiminar dai ełementi recenti

en: _Rename
vec: _Renomenar

en: _Rename...
vec: _Renomenar...

en: _Replace
vec: _Renpiasar

en: _Reset
vec: _Restabiłire

en: _Restore
vec: _Restaurar

en: _Retry
vec: Re_provar

en: _Reversed Order
vec: Órdene _inverso

en: _Revert Changes
vec: _Desfar canbi

en: _Search For:
vec: _Sercar:

en: _Search for Files...
vec: _Sercar file...

en: _Send To
vec: -

en: _Shortcuts
vec: _Scursaroł€

en: _Show
vec: _Mostrar

en: _Side Pane
vec: _Paneło laterałe

en: _Single click to activate items
vec: _Solché un click par ativar i ełementi

en: _Skip
vec: _Saltar

en: _Skip This File
vec: _Ométar sto file

en: _Start With:
vec: Scumi_siar co:

en: _Submenu:
vec: _Sotomenù

en: _Symbolic Icons
vec: Icone _sinbòłeghe

en: _Text Files
vec: File de _testo

en: _Text Style
vec: Stiłe del _testo

en: _Text beside icons
vec: _Testo de fianco de łe icone

en: _Text:
vec: _Testo:

en: _To Position:
vec: _A ła pozision

en: _Trash
vec: _Busołoto

en: _Tree
vec: Àl_baro

en: _Undo
vec: Des_far

en: _Unmount
vec: _Smontar

en: _Video Files
vec: File _vìdeo

en: _View
vec: _Védar

en: _Yes
vec: _Sì

en: a, b, c, d, ...
vec: a, b, c, d, …

en: broken link
vec: cołegamento roto

en: bulk;renamer;renaming;thunar;files;folders;directory;directories;
vec: canbiar;nome;masa;renomenar;thunar;file;cartełe;pozision;

en: file manager;explorer;finder;browser;folders;directory;directories;partitions;drives;network;devices;rename;move;copy;delete;permissions;home;trash;
vec: zestor file;esplorador;sercador;navegador;cartełe;pozision;partision;unità;rete;dispozitivi;renomenar;spostar;permesi;inìsio;busołoto;

en: file name of the selected file
vec: nome del file ełezesto

en: file names of all selected files
vec: nomi de tuti i file ełezesti

en: gvfs metadata support is required
vec: Ła ze necesària ła conpatibiłità co i metadati de GVfs

en: link %u to %.*s%s
vec: cołegamento %u a %.*s%s

en: link to %.*s%s
vec: cołegamento a %.*s%s

en: link to %s
vec: Cołegamento a %s

en: lowercase
vec: minùscoło

en: mixed
vec: varià

en: mount point
vec: ponto de montajo

en: mountable
vec: montàbiłe

en: path of the selected file including the file name
vec: pozision del file ełezesto, includesto el nome del file

en: path of the selected file's directory
vec: pozision de ła carteła del file ełezesto

en: paths of all selected files including the file names
vec: pozision de tuti i file ełezesti, includesti i nomi dei file

en: paths of all selected files' directories
vec: pozision de łe cartełe dei file ełezesti

en: shortcut
vec: scursaroła

en: thunar;settings;preferences;configure;thumbnails;file size;date format;shortcuts pane;tree view;tabs;
vec: Thunar;configurasion;preferense;configurar;miniature;grandesa;formato;data;scursarołe;paneło;vista;àlbaro;schede;

en: unknown
vec: desconosesto

en: with the following file?
vec: col file che vien?

en: with the following folder?
vec: co ła carteła che vien?

en: with the following link?
vec: col cołegamento che vien?
