mate-utils 1.25.1 - en to xh translation catalogue (225 entries)

en: 
    ... Too many errors to display ...
xh: 
    ... Zininzi kakhulu iimpazamo eziboniswayo ...

en:  (another copy)
xh:  (enye ikopi)

en:  (copy)
xh:  (ikopi)

en:  (invalid Unicode)
xh:  (I-Unicode engasebenziyo)

en: "%s" in %s
xh: "%s" kwii- %s

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
xh: %A, %B %-d %Y nge %-I:%M:%S %p

en: %s (another copy)%s
xh: i-%s (enye ikopi)%s

en: %s (copy)%s
xh: i-%s (ikopi)%s

en: (stopped)
xh: (misiweyo)

en: A locate database has probably not been created.
xh: I-locate yedatabase mhlawumbe ayidalwanga.

en: A_vailable options:
xh: U_khetho olufumanekayo:

en: Add search option
xh: Yongeza ukhetho lokukhangela

en: All Files
xh: Zonke Iifayile

en: Automatically start a search
xh: Qalisa ukukhangela ngokuzenzekela

en: Available options
xh: Ukhetho olufumanekayo

en: Border
xh: Umda

en: Border Effect
xh: Isiphumo kuMda

en: Browse
xh: Khangela

en: Click to add the selected available search option.
xh: Cofa ukongeza ukhetho olukhethiweyo lokukhangela olufumanekayo.

en: Click to close "Search for Files".
xh: Cofa ukuvala "Ukuzingela iifayili".

en: Click to display the help manual.
xh: Cofa ukubonisa incwadi yokukhokela yoncedo.

en: Click to expand or collapse the list of available options.
xh: Cofa ukwandisa okanye ukuphelisa uluhlu lwezinto zokukhetha ezifumanekayo.

en: Click to perform a search.
xh: Cofa ukwenza umsebenzi wokukhangela.

en: Click to remove the "%s" search option.
xh: Cofa ukususa "%s" ukhetho lokukhangela.

en: Click to stop a search.
xh: Cofa ukumisa ukukhangela.

en: Close this log
xh: Vala le Ngxelo yoKwenzekileyo

en: Connect to Server
xh: Qhagamshela kwiSeva

en: Contains the _text
xh: Ziqulethe u_mbhalo

en: Contents
xh: Okuqulethweyo

en: Copy the selection
xh: Kopa okukhethiweyo

en: Could not delete "%s".
xh: Akwazekanga ukucima "%s".

en: Could not move "%s" to trash.
xh: Akwazekanga ukuya "%s" kubuvuvu.

en: Could not open document "%s".
xh: Akwazekanga ukuvula uxwebhu "%s".

en: Could not open folder "%s".
xh: Akwazekanga ukuvula isiqulathi seefayili "%s".

en: Could not open help document.
xh: Akwazekanga ukuvula uxwebhu loncedo.

en: Could not save "%s" document to "%s".
xh: Akwazekanga ukugcina "%s" uxwebhu kwi "%s".

en: Could not save document.
xh: Akwazekanga ukugcina uxwebhu.

en: Custom Location
xh: Indawo Eynzelweyo

en: Database
xh: Idatabase

en: Date Modified
xh: Umhla wokuLungiswa

en: Date modified more than
xh: Umhla kulungiswe ngaphezu kwe

en: Default
xh: Esilelayo

en: Deleting "%s" failed: %s.
xh: Ukucima "%s" akuphumelelanga: %s.

en: Description
xh: Inkcazelo

en: Dictionary
xh: IsiChazi-magama

en: Dictionary Preferences
xh: Ezikhethwayo sisiChazi-magama

en: Disable Quick Search
xh: Yenza kungaSebenzi ukuKhangela okuKhawulezayo

en: Disable Quick Search Second Scan
xh: Yenza kungaSebenzi ukukhangela okuKhawulezayo kwiSkeni sesiBini

en: Disable _Quick Search
xh: Yenza ukuKhangela _ngokuKhawuleza kungasebenzi

en: Disable connection to session manager
xh: Phelisa uqhagamshelwano kumlawuli weseshoni

en: Do you want to delete "%s" permanently?
xh: Ufuna ukucima "%s" ngokusisigxina?

en: Enter a filename or partial filename with or without wildcards.
xh: Faka igama lefayili okanye inxalenye yegama lefayili kunye okanye ngaphandle kweekhadi zokukhetha nje.

en: Enter a text value for the "%s" search option.
xh: Faka ixabiso lombhalo "%s" wokhetho ngokukhangela.

en: Enter a value in %s for the "%s" search option.
xh: Faka ixabiso %s malunga "%s" nokhetho lokukhangela.

en: Entry changed called for a non entry option!
xh: Utshintsho lokungena luyabizwa malunga nokhetho lokungangeni!

en: Error parsing the search command.
xh: Impazamo yokwahlula ngezijungqe umyalelo wokukhangela.

en: Error running the search command.
xh: Impazamo yokuphumeza umyalelo wokukhangela.

en: Error: %s
xh: Impazamo: %s

en: FLAGS
xh: II-FLEGI

en: FTP (with login)
xh: i-FTP (enongena)

en: Failed to set process group id of child %d: %s.
xh: Akuphumelelanga ukuseka inkqubo yeqela lesazisi somntwana %d: %s.

en: File already exists
xh: Seyikhona ifayili

en: File is empty
xh: Ifayili ayiphathanga nto

en: Filename
xh: Igama lefayili

en: Find Ne_xt
xh: Fumana oku_Landelayo

en: Find Pre_vious
xh: Fumana eza_ngaphambili

en: Folder
xh: Isiqulatho seefayili

en: Follow symbolic links
xh: Ilandela amakhonkco omfuziselo

en: Grab a window instead of the entire screen
xh: Yithi hlasi ifestile endaweni yeskrini sonke

en: ID
xh: I-ID

en: If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
xh: Ukuba unqwenela ukubuyisela endaweni yalo uxwebhu olukhona, iziqulatho zalo ziya kubhalwa phezu kwalo.

en: Include Border
xh: Quka noMda

en: Include the window border with the screenshot
xh: Quka umda wefestile nomfanekiso weskrini

en: Include the window manager border along with the screenshot
xh: Quka umphathi womda wefestile kunye nomfanekiso weskrini

en: Invalid option passed to sortby command line argument.
xh: Ukhetho olungasebenziyo olugqithiswe ngokuhlela ngokomgca wokuyalela wesiphumezi-miyalelo.

en: List View
xh: Imbonakalo yoLuhlu

en: Loading...
xh: Iyalayisha...

en: Log file to open up on startup
xh: Ifayili yokungena evulwa xa kuqaliswa

en: Look in folder
xh: Jonga kwisiqulathi sefayili

en: Mo_ve to Trash
xh: Ha_mbisa kubuVuvu

en: Moving "%s" failed: %s.
xh: Ukuhamba "%s" akuphumelelanga: %s.

en: Na_me does not contain
xh: I_gama lingaqulathanga

en: Name
xh: Igama

en: Name contains
xh: iGama liqulethe

en: Name matches regular e_xpression
xh: Igama lifana ne_tetho eqhelekileyo

en: No Files Found
xh: Akukho zifayili zifunyenweyo

en: No files found
xh: Akukho zifayili zifunyenweyo

en: None
xh: Akukho nanye

en: Not a launchable item
xh: Asilonqaku linokundululwa

en: Open Wit_h
xh: Vula Ng_e

en: Open a log from file
xh: Vula ingxelo yokwenzekileyo kwifayili

en: Open the help contents for the log viewer
xh: Vula iziqulatho zoncedo malunga nesibuki selog

en: Optional information:
xh: Intsingiselo enganyanzelisiyo:

en: Owned by _group
xh: Yeye_qela

en: Owned by _user
xh: Yeyom_sebenzisi

en: Owner is unrecognized
xh: Umniniyo akahoywa

en: PATH
xh: INDLELA

en: Please enter a name and try again.
xh: Nceda ufake igama uzame kwakhona.

en: Port
xh: Isiqhagamsheli

en: Preferences
xh: Uluhlu lwezinto ezikhethwayo

en: Print
xh: Shicilela

en: Public FTP
xh: i-FTP Kawonke-wonke

en: Quick Search Excluded Paths
xh: Iindlela eziBekwe Bucal kuKhangelo oluKhawulezayo

en: Quick Search Second Scan Excluded Paths
xh: Iindlela eziBekelwe Bucala zeSkeni sesiBini zokuKhangela okuKhawulezayo

en: Quit the log viewer
xh: Phuma kwimboniso yokwenzekileyo

en: Ready
xh: Elungeleyo

en: Remove "%s"
xh: Susa "%s"

en: SSH
xh: i-SSH

en: S_earch results:
xh: Kha_ngela iziphumo:

en: S_ize at least
xh: U_bukhulu obona buncinci

en: Save Screenshot
xh: Gcina umFanekiso weskrini

en: Save Search Results As...
xh: Gcina iziPhumo zokuKhangela Njenge...

en: Save in _folder:
xh: Gcina kwisi_qulathi sefayili:

en: Screenshot.png
xh: Umfanekiso-weskrini.png

en: Search for Files
xh: Khangela iiFayili

en: Searching...
xh: Ukukhangela...

en: Secure WebDAV (HTTPS)
xh: Gcina i-WebDAV (HTTPS)

en: Select _All
xh: Khetha _Zonke

en: Select a search option from the drop-down list.
xh: Khetha ukhetho lokukhangela kuluhlu olwehlayo.

en: Select and set the "%s" search option
xh: Khetha umisele "%s" ukhetho lokukhangela

en: Select the "%s" search option
xh: Khetha "%s" ukhetho lokukhangela

en: Select the entire log
xh: Khetha ilog yonke

en: Select the folder or device from which you want to begin the search.
xh: Khetha isiqulathi sefayili okanye isixhobo ofuna ukuqala kuso ukukhangela.

en: Service _type:
xh: Inkonzo _uhlobo:

en: Set sort order to descending, the default is ascending
xh: Misela uhlelo ngokulandelana ukwehla, ummiselo kukwenyuka

en: Set the text of "Look in folder" search option
xh: Misela umbhalo "Jonga isiqulathi sefayili" kukhetho lokukhangela

en: Set the text of "Name contains" search option
xh: Misela umbhalo "Igama liqulethe" kukhetho lokukhangela

en: Show Additional Options
xh: Bonisa ezongeziweyo ezinokukhethwa

en: Show hidden and backup files
xh: Ibonisa iifayile ezifihliweyo nezigciniweyo kuvimba

en: Show more _details
xh: Bonisa _iinkcukacha ezongezelelweyo

en: Show the about dialog for the log viewer
xh: Bonisa malunga nengxoxo yesibonakalisi sengxelo yokwenzekileyo

en: Si_ze at most
xh: Ubu_khulu ingakumbi

en: Size
xh: Ubukhulu

en: Sort files by one of the following: name, folder, size, type, or date
xh: Hlela iifayili ngenye yezilandelayo: igama, isiqulathi sefayili, ubukhulu, uhlobo, okanye umhla

en: Source
xh: Uvimba

en: Specify session management ID
xh: Phawula i-ID yolawulo lweseshoni

en: St_atusbar
xh: Um_gca obonakalisa ubume bokuqhubekayo

en: Starting %s
xh: Kuqaliswa %s

en: System Log Viewer
xh: Inkqubo yokuBona iNgxelo yoKwenzekileyo

en: Take screenshot after specified delay [in seconds]
xh: Thatha umfanekiso weskrini emva kokubambezela okucacisiweyo [ngemizuzwana]

en: Thai
xh: i-Thai

en: The caja file manager is not running.
xh: Umphathi wefayili i-caja akaphumezi inkqubo.

en: The child save process unexpectedly exited.  We are unable to write the screenshot to disk.
xh: Inkqubo yokugcina umntwana iphume kungalindelekanga. Asikwazi ukubhala umfanekiso weskrini kwidiski.

en: The document "%s" already exists.  Would you like to replace it?
xh: Uxwebhu "%s" selukhona.  Unqwenela ukulubuyisela endaweni yalo?

en: The document does not exist.
xh: Uxwebhu alukho.

en: The document name you selected is a folder.
xh: Igama loxwebhu olukhethile sisiqulathi sefayili.

en: The search results may be invalid.  There were errors while performing this search.
xh: Kunokwenzeka iziphumo zokukhangela zingasebenzi.  Bekukho iimpazamo xeshikweni kuqhutywa oku kukhangela.

en: There is no installed viewer capable of displaying the document.
xh: Akukho sibonisi simiselweyo esinakho ukubonisa uxwebhu.

en: There was an error displaying help.
xh: Kubekho impazamo yokubonisa uncedo.

en: There was an error displaying help: %s
xh: Kubekho impazamo yokubonisa uncedo: %s

en: This key defines the paths the search tool will exclude from a quick search. The wildcards '*' and '?' are supported. The default values are /mnt/*, /media/*, /dev/*, /tmp/*, /proc/*, and /var/*.
xh: Eli qhosha lichaza iindlela eziya kubekelwa bucala sisixhobo sokukhangela ekukhangeleni okukhawulezayo. Iikhadi zolu phawu '*' nezi '?' ziyaxhaswa. Amaxabiso emimisela ngala /mnt/*, /media/*, /dev/*, /tmp/*, /proc/*, kunye ne- /var/*.

en: This key defines the paths the search tool will exclude from a second scan when performing a quick search. The second scan uses the find command to search for files. The purpose of the second scan is to find files that have not been indexed. The wildcards '*' and '?' are supported. The default value is /.
xh: Eli qhosha lichaza iindlela eziya kubekelwa bucala sisixhobo sokukhangela ukusuka kwiskeni sesibini xa sisenza ukukhangela okukhawulezayo. Iskeni sesibini sisebenzisa umyalelo wokufumana ukukhangea iifayili. Injongo yeskeni sesibini kukufumana iifayili ezingenzelwanga isalathisi. Iikhadi zolu phawu '*' nemibuzo '?' ziyaxhaswa. Ixabiso lemimiselo leli /.

en: This key determines if the "Contains the text" search option is selected when the search tool is started.
xh: Eli qhosha limisela ukuba "liqulethe umbhalo" ukhetho lokukhangela lukhethiwe xa isixhobo sokukhangela siqaliswa.

en: This key determines if the "Date modified less than" search option is selected when the search tool is started.
xh: Eli qhosha limisela ukuba "Umhla ulungiswa ngaphantsi kwe" ukhetho lokukhangela lukhethiwe xa isixhobo sokukhangela siqaliswa.

en: This key determines if the "Date modified more than" search option is selected when the search tool is started.
xh: Eli qhosha limisela ukuba "Umhla ulungiswe ngaphezu kwe" ukhetho lokukhangela lukhethiwe xa isixhobo sokukhangela siqaliswa.

en: This key determines if the "File is empty" search option is selected when the search tool is started.
xh: Eli qhosha limisela ukuba "Ifayili ayiphathanga nto" ukhetho lokukhangela lukhethiwe xa isixhobo sokukhangela siqaliswa.

en: This key determines if the "Follow symbolic links" search option is selected when the search tool is started.
xh: Eli qhosha limisela ukuba "Landela amakhonkco angumfuziselo" ukhetho lokukhangela lukhethiwe xa isixhobo sokukhangela siqaliswa.

en: This key determines if the "Name does not contain" search option is selected when the search tool is started.
xh: Eli qhosha limisela ukuba "Igama aliqulathanga" ukhetho lokukhangela lukhethiwe xa isixhobo sokukhangela siqaliswa.

en: This key determines if the "Name matches regular expression" search option is selected when the search tool is started.
xh: Eli qhosha limisela ukuba "Igama lifana nentetho eqhelekileyo" ukhetho lokukhangela lukhethiwe xa isixhobo sokukhangela siqaliswa.

en: This key determines if the "Owned by group" search option is selected when the search tool is started.
xh: Eli qhosha limisela ukuba "Yeyeqela" ukhetho lokukhangela lukhethiwe xa isixhobo sokukhangela siqaliswa.

en: This key determines if the "Owned by user" search option is selected when the search tool is started.
xh: Eli qhosha limisela ukuba "Yeyomsebenzisi" ukhetho lokukhangela lukhethiwe xa isixhobo sokukhangela siqaliswa.

en: This key determines if the "Owner is unrecognized" search option is selected when the search tool is started.
xh: Eli qhosha limisela ukuba "Umniniyo akahoywa" ukhetho lokukhangela lukhethiwe xa isixhobo sokukhangela siqaliswa.

en: This key determines if the "Show hidden files and folders" search option is selected when the search tool is started.
xh: Eli qhosha limisela ukuba "Libonisa iifayile neziqulathi zefayili ezifihlakeleyo" ukhetho lokukhangela lukhethiwe xa isixhobo sokukhangela siqaliswa.

en: This key determines if the "Size at least" search option is selected when the search tool is started.
xh: Eli qhosha limisela ukuba "Ubukhulu okungenani" ukhetho lokukhangela lukhethiwe xa isixhobo sokukhangela siqaliswa.

en: This key determines if the "Size at most" search option is selected when the search tool is started.
xh: Eli qhosha limisela ukuba "Ubukhulu ikakhulu" ukhetho lokukhangela lukhethiwe xa isixhobo sokukhangela siqaliswa.

en: This key determines if the search tool disables the use of the find command after performing a quick search.
xh: Eli qhosha limisela ukuba isixhobo sokukhangela senza ukuba umyalelo wokufumana ungasebenzi emva kokukhangela ngokukhawuleza.

en: This key determines if the search tool disables the use of the locate command when performing simple file name searches.
xh: Eli qhosha limisela ukuba isixhobo sokukhangela senze ukuba ukusebenza komyalelo wokufumana ungasebenzi emva kokwenza ukukhangela okulula kwegama lefayili.

en: Toolbar is Visible
xh: I-Toolbar Iyabonakala

en: Trash is unavailable.  Could not move "%s" to the trash.
xh: Ubuvuvu abufumaneki.  Akwazekanga ukuya "%s" kubuvuvu.

en: Type
xh: Uhlobo

en: Unknown error saving screenshot to disk
xh: Impazamo engaziwayo yokugcina umfanekiso weskrini kwidiski

en: WebDAV (HTTP)
xh: i-WebDAV (HTTP)

en: Windows share
xh: Iifestile ziyabelana

en: You did not select a document name.
xh: Awukhethanga igama loxwebhu.

en: You may not have write permissions to the document.
xh: Kunokwenzeka awunazo iimvume zokubhala kuxwebhu.

en: Zoom _In
xh: Yandisela _Ngaphakathi

en: Zoom _Out
xh: Nciphi _sa

en: _About
xh: _Malunga

en: _Close
xh: _Vala

en: _Contents
xh: _Okuqulethweyo

en: _Copy
xh: _Kopa

en: _Date modified less than
xh: _Umhla kulungiswe nganeno kwe

en: _Description:
xh: _Inkcazelo:

en: _Edit
xh: _Hlela

en: _File
xh: i_Fayili

en: _Find...
xh: _Fumana...

en: _Folder:
xh: _Isiqulathi seefayili:

en: _Go
xh: _Hamba

en: _Help
xh: _Nceda

en: _Location (URI):
xh: i_Ndawo (URI):

en: _Look Up Selected Text
xh: _Khangela kumBhalo oKhethiweyo

en: _Look in folder:
xh: _Jonga kwisiqulathi sefayili:

en: _Name contains:
xh: _iGama liqulethe:

en: _Name:
xh: _iGama:

en: _New
xh: _Entsha

en: _Next
xh: Elan_delayo

en: _Normal Size
xh: _Ubungakanani Obuqhelekileyo

en: _Open
xh: _Vula

en: _Open...
xh: _Vula...

en: _Port:
xh: _Isiqhagamsheli:

en: _Preferences
xh: _Ezikhethwayo

en: _Previous
xh: Enga_phambili

en: _Print
xh: _Shicilela

en: _Print...
xh: _Shicilela...

en: _Quit
xh: _Phuma

en: _Replace
xh: _Beka endaweni yenye

en: _Save
xh: _Gcina

en: _Save Results As...
xh: _Gcina iziPhumo Njenge...

en: _Server:
xh: I_seva:

en: _Share:
xh: _Isabelo:

en: _Statusbar
xh: _Umgca wokubonakalisa okuqhubekayo

en: _Toolbar
xh: I-_Toolbar

en: _User Name:
xh: _Igama Lomsebenzisi:

en: _View
xh: _Bonakalisa

en: days
xh: iintsuku

en: kilobytes
xh: iikilobyte

en: link (broken)
xh: ikhonkco (liqhawukile)

en: link to %s
xh: ikhonkco kwi %s

en: nd copy)
xh: ikopi yesibini)

en: rd copy)
xh: ikopi yesithathu)

en: seconds
xh: imizuzwana

en: st copy)
xh: ikopi yokuqala)

en: th copy)
xh:  ikopi)

en: today at %-I:%M %p
xh: namhlanje nge %-I:%M %p

en: yesterday at %-I:%M %p
xh: izolo nge %-I:%M %p
