Audacious Plugins - en to af translation catalogue (897 entries)

en: 
    (Further messages have been hidden.)
af: 
    (Verdere boodskappe is versteek.)

en:   (invalid UTF-8)
af: (ongeldige UTF-8)

en: %a: Artist
    %b: Album
    %c: Number of channels
    %f: File name (full path)
    %F: Frequency (Hertz)
    %l: Length (milliseconds)
    %n or %s: Formatted title (see playlist settings)
    %p: Currently playing (1 or 0)
    %r: Rate (bits per second)
    %t: Playlist position
    %T: Title (unformatted)
af: %a: Kunstenaar
    %b: Album
    %c: Aantal kanale
    %f: Lêernaam (volledige pad)
    %F: Frekwensie (Hertz)
    %l: Lengte (millisekondes)
    %n of %s: Geformateerde titel (sien snitlys instellings)
    %p: Speel tans (1 of 0)
    %r: Koers (bisse per sekonde)
    %t: Snitlys Posisie
    %T: Titel (ongeformateer)

en: %d channel | %d channels
af[0]: %d kanaal
af[1]: %d kanale

en: %d of %d result shown | %d of %d results shown
af[0]: %d of %d resultaat word gewys
af[1]: %d van %d resultate word gewys

en: %d result | %d results
af[0]: %d resultaat
af[1]: %d resultate

en: %d song | %d songs
af[0]: %dlied
af[1]: %dliedjies

en: %s Settings
af: %s Stellings

en: (no description)
af: (geen beskrywing)

en: (none)
af: (geen)

en: * no comments available in this MIDI file *
af: * geen kommentaar beskikbaar in hierdie MIDI lêer nie *

en: * no lyrics available in this MIDI file *
af: * geen lirieke beskikbaar in hierdie MIDI lêer nie *

en: 2SF Decoder
af: 2SF dekodeerder

en: <b>Action:</b>
af: <b>Aksie:</b>

en: <b>Advanced</b>
af: <b>Gevorderd</b>

en: <b>Analyzer</b>
af: <b>Ontleder</b>

en: <b>Bass Boost</b>
af: <b>Basversterking</b>

en: <b>Channel Mixer</b>
af: <b>Kanaal Menger</b>

en: <b>Channels</b>
af: <b>Kanale</b>

en: <b>Color</b>
af: <b>Kleur</b>

en: <b>Commands</b>
af: <b>Bevele</b>

en: <b>Compression</b>
af: <b>Kompressie</b>

en: <b>Connection</b>
af: <b>Konneksie</b>

en: <b>Conversion</b>
af: <b>Omskakeling</b>

en: <b>Crossfade</b>
af: <b>Kruisvervaag</b>

en: <b>Crystalizer</b>
af: <b>Kristaliseerder</b>

en: <b>Delete Method</b>
af: <b>Skrap Metode</b>

en: <b>Device</b>
af: <b>Toestel</b>

en: <b>Echo</b>
af: <b>Eggo</b>

en: <b>Emulation</b>
af: <b>Emulasie</b>

en: <b>Extra Stereo</b>
af: <b>Ekstra Stereo</b>

en: <b>Fonts</b>
af: <b>Lettertipes</b>

en: <b>Frame Headers</b>
af: <b>Raam Kopskrif</b>

en: <b>General</b>
af: <b>Algemeen</b>

en: <b>ID3 Tags</b>
af: <b>ID3-etikette</b>

en: <b>Internet Sources</b>
af: <b>Internet Bronne</b>

en: <b>Key Binding:</b>
af: <b>Sleutel Binding:</b>

en: <b>Local Storage</b>
af: <b>Plaaslike Berging</b>

en: <b>Miscellaneous</b>
af: <b>Allerlei</b>

en: <b>Mouse Scroll Action</b>
af: <b>Muis Rollees Aksie</b>

en: <b>Note</b>
af: <b>Nota</b>

en: <b>OpenPSF Configuration</b>
af: <b>OpenPSF Konfigurasie</b>

en: <b>Other Settings</b>
af: <b>Ander Stellings</b>

en: <b>Output</b>
af: <b>Uitsette</b>

en: <b>Pitch</b>
af: <b>Toonhoogte</b>

en: <b>Playback time</b>
af: <b>Terugspeel tyd</b>

en: <b>Playback</b>
af: <b>Terugspeel</b>

en: <b>Playlist Columns</b>
af: <b>Snitlys Kolomme</b>

en: <b>Playlist Tabs</b>
af: <b>Snitlys Oortjies</b>

en: <b>Preamp</b>
af: <b>Voorversterk</b>

en: <b>Rate Mappings</b>
af: <b>Tempo Karterings</b>

en: <b>Repeat</b>
af: <b>Herhaal</b>

en: <b>Resampling</b>
af: <b>Hermonster</b>

en: <b>Reverb</b>
af: <b>Weerklank</b>

en: <b>Sample rate</b>
af: <b>Monstertempo</b>

en: <b>Silence Removal</b>
af: <b>Stilte Verwydering</b>

en: <b>Skin</b>
af: <b>Vel</b>

en: <b>Speed</b>
af: <b>Spoed</b>

en: <b>Surround</b>
af: <b>Omring</b>

en: <b>Synthesizer</b>
af: <b>Sintetiseerder</b>

en: <b>Tip</b>
af: <b>Wenk</b>

en: <b>Type</b>
af: <b>Tipe</b>

en: <b>VU Meter Settings</b>
af: <b>VU Meter Stellings</b>

en: <b>XSF Configuration</b>
af: <b>XSF Konfigurasie</b>

en: <small>Artist is truncated at the start, Title -- at the end</small>
af: <small>Kunstenaar word aan die begin afgekap, Titel -- aan die einde</small>

en: <small>Chars are ORed in RegExp, surrounded by whitespace</small>
af: <small>Karakters word ge-OF in RegExp, omring deur witspasie</small>

en: <small>Separate multiple paths with a colon.
    These paths are searched in addition to LADSPA_PATH.
    After adding new paths, press Enter to scan for new plugins.</small>
af: <small>Skei verskeie paaie met 'n dubbelpunt.
    Hierdie paaie, so wel as LADSPA_PATH, word deursoek.
    Nadat u nuwe paaie bygevoeg het, druk Enter om vir nuwe inproppe te soek.</small>

en: <span font_desc='%s'>Audacious OSD</span>
af: <span font_desc='%s'>Audacious OSV</span>

en: <span size="smaller"> MIDI Comments and Lyrics </span>
af: <span size="smaller">MIDI Kommentaar en Lirieke</span>

en: <span size="smaller"> MIDI Info </span>
af: <span size="smaller">MIDI Info</span>

en: A Tact Generator by Martin Strauss <mys@faveve.uni-stuttgart.de>
    
    To use it, add a URL: tact://beats*num/den
    e.g. tact://77 to play 77 beats per minute
    or tact://60*3/4 to play 60 bpm in 3/4 tacts
af: A Tact Generator deur Martin Strauss <mys@faveve.uni-stuttgart.de>
    
    Om dit te gebruik, voeg 'n URL by: tact://beats*num/den
    bv. tact://77 om 77 slae per minuut te speel
    of tact://60*3/4 om 60 spm in 3/4 takte te speel

en: A plugin that can be used to start playing at a certain time.
    
    Originally written by Adam Feakin and Daniel Stodden.
af: 'n Inprop wat gebruik kan word om op 'n sekere tyd te begin speel.
    
    Oorspronklik geskryf deur Adam Feakin en Daniel Stodden.

en: A simple plugin to control Audacious using the LIRC remote control daemon
    
    Adapted for Audacious by:
    Tony Vroon <chainsaw@gentoo.org>
    Joonas Harjumäki <jharjuma@gmail.com>
    
    Based on the XMMS LIRC plugin by:
    Carl van Schaik <carl@leg.uct.ac.za>
    Christoph Bartelmus <xmms@bartelmus.de>
    Andrew O. Shadoura <bugzilla@tut.by>
    
    For more information about LIRC, see http://lirc.org.
af: 'n Eenvoudige inprop om Audacious te beheer deur die LIRC-afstandbeheer damonion te gebruik
    
    Aangepas vir Audacious deur:
    Tony Vroon <chainsaw@gentoo.org>
    Joonas Harjumäki <jharjuma@gmail.com>
    
    Gebaseer op die XMMS LIRC-inprop deur:
    Carl van Schaik <carl@leg.uct.ac.za>
    Christoph Bartelmus <xmms@bartelmus.de>
    Andrew O. Shadoura <bugzilla@tut.by>
    
    Vir meer inligting oor LIRC, sien http://lirc.org.

en: AAC (Raw) Decoder
af: AAC (Rou) Dekodeerder

en: ABR
af: ABT

en: ALSA Output
af: ALSA Uitset

en: ALSA Output Plugin for Audacious
    Copyright 2009-2012 John Lindgren
    
    My thanks to William Pitcock, author of the ALSA Output Plugin NG, whose code served as a reference when the ALSA manual was not enough.
af: ALSA Uitset Inprop vir Audacious
    Kopiereg 2009-2012 John Lindgren
    
    My dank aan William Pitcock, skrywer van die ALSA Uitset Inprop NG, wie se kode as 'n verwysing gedien het toe die ALSA handleiding nie genoeg was nie.

en: AMIDI-Plug
    modular MIDI music player
    http://www.develia.org/projects.php?p=amidiplug
    
    written by Giacomo Lozito
    <james@develia.org>
    
    special thanks to...
    
    Clemens Ladisch and Jaroslav Kysela
    for their cool programs aplaymidi and amixer; those
    were really useful, along with alsa-lib docs, in order
    to learn more about the ALSA API
    
    Alfredo Spadafina
    for the nice midi keyboard logo
    
    Tony Vroon
    for the good help with alpha testing
af: AMIDI-Plug
    modulêre MIDI-musiekspeler
    http://www.develia.org/projects.php?p=amidiplug
    
    geskryf deur Giacomo Lozito
    <james@develia.org>
    
    spesiale dank aan...
    
    Clemens Ladisch en Jaroslav Kysela
    vir hulle kwaai programme aplaymidi en amixer; hulle
    was regtig nuttig, saam met die alsa-lib doks, om
    meer te leer van die ALSA API
    
    Alfredo Spadafina
    vir die mooi midi-sleutelbord logo
    
    Tony Vroon
    vir die goeie hulp met alpha-toetsing

en: AMIDI-Plug (MIDI Player)
af: AMIDI-Plug (MIDI Speler)

en: AMIDI-Plug - select SoundFont file
af: AMIDI-Plug - kies SoundFont lêer

en: AOSD (On-Screen Display)
af: AOSD (Op-Skerm-Vertoon)

en: ASXv1/ASXv2 Playlists
af: ASXv1/ASXv2 Snitlyste

en: ASXv3 Playlists
af: ASXv3 Snitlyste

en: A_bout ...
af: Aangaande ...

en: About ...
af: Aangaande ...

en: AdPlug (AdLib Player)
af: AdPlug (AdLib Speler)

en: Add Files
af: Voeg Lêers By

en: Add Files ...
af: Voeg Lêers by ...

en: Add Folder ...
af: Voeg Vouer By ...

en: Add URL ...
af: Voeg URL by ...

en: Add U_RL ...
af: Voeg U_RL By ...

en: Additional Command
af: Bykomende Bevel

en: Advance in playlist when scrolling upward
af: Bevorder die snitlys wanneer jy rollees opwaarts

en: Alarm
af: Wekker

en: Alarm at (default):
af: Stel Wekker vir (verstek):

en: Album Art
af: Albumkuns

en: Album Artist
af: Album Kunstenaar

en: Album artist
af: Album kunstenaar

en: Algorithm quality:
af: Algoritme kwaliteit:

en: Allow aliasing
af: Laat aliasering toe

en: Alternative
af: Alternatief

en: Always
af: Altyd

en: Always on Top
af: Altyd Bo-op

en: Always show notification
af: Wys altyd 'n kennisgewing

en: Always show tabs
af: Wys oortjies altyd

en: Ampache Browser
af: Ampache Blaaier

en: Ampache Browser for Audacious
    http://ampache-browser.org/
    
    Copyright (C) Róbert Čerňanský and John Lindgren
    License: GNU GPLv3
af: Ampache Blaaier vir Audacious
    http://ampache-browser.org/
    
    Kopiereg (K) Róbert Čerňanský en John Lindgren
    Lisensie: GNU GPLv3

en: Analyzer
af: Ontleder

en: Animation
af: Animasie

en: Archived Winamp 2.x skin
af: Geargiveer Winamp 2.x vel

en: Artist
af: Kunstenaar

en: Artist:
af: Kunstenaar:

en: Audacious Equalizer
af: Audacious-gelykmaker

en: Audacious OSD
    http://www.develia.org/projects.php?p=audacious#aosd
    
    Written by Giacomo Lozito <james@develia.org>
    
    Based in part on Evan Martin's Ghosd library:
    http://neugierig.org/software/ghosd/
af: Audacious OSD
    http://www.develia.org/projects.php?p=audacious#aosd
    
    Geskryf deur Giacomo Lozito <james@develia.org>
    
    Gedeeltelik gebaseer op Evan Martin se Ghosd biblioteek:
    http://neugierig.org/software/ghosd/

en: Audacious Ogg Vorbis Decoder
    
    Based on the Xiph.org Foundation's Ogg Vorbis Plugin:
    http://www.xiph.org/
    
    Original code by:
    Tony Arcieri <bascule@inferno.tusculum.edu>
    
    Contributions from:
    Chris Montgomery <monty@xiph.org>
    Peter Alm <peter@xmms.org>
    Michael Smith <msmith@labyrinth.edu.au>
    Jack Moffitt <jack@icecast.org>
    Jorn Baayen <jorn@nl.linux.org>
    Håvard Kvålen <havardk@xmms.org>
    Gian-Carlo Pascutto <gcp@sjeng.org>
    Eugene Zagidullin <e.asphyx@gmail.com>
af: Audacious Ogg Vorbis-dekodeerder
    
    Gebaseer op die Xiph.org-stigting se Ogg Vorbis-inprop:
    http://www.xiph.org/
    
    Oorspronklike kode deur:
    Tony Arcieri <bascule@inferno.tusculum.edu>
    
    Bydraes van:
    Chris Montgomery <monty@xiph.org>
    Peter Alm <peter@xmms.org>
    Michael Smith <msmith@labyrinth.edu.au>
    Jack Moffitt <jack@icecast.org>
    Jorn Baayen <jorn@nl.linux.org>
    Håvard Kvålen <havardk@xmms.org>
    Gian-Carlo Pascutto <gcp@sjeng.org>
    Eugene Zagidullin <e.asphyx@gmail.com>

en: Audacious Playlist Editor
af: Audacious Snitlys Redigeerder

en: Audacious Playlists (audpl)
af: Audacious Snitlyste (audpl)

en: Audacious PulseAudio Output Plugin
    
    This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
af: Audacious PulseAudio Uitset-inprop
    
    Hierdie program is gratis sagteware; jy kan dit herverdeel en/of wysig onder die bepalings van die GNU General Public License soos gepubliseer deur die Free Software Foundation; óf weergawe 2 van die lisensie, óf (na jou keuse) enige latere weergawe.
    
    Hierdie program word versprei in die hoop dat dit nuttig sal wees, maar SONDER ENIGE WAARBORG; selfs sonder die stilswyende waarborg van VERHANDELBAARHEID of GESKIKTHEID VIR 'N SPESIFIEKE DOEL. Sien die GNU General Public License vir meer besonderhede.
    
    Jy moes 'n afskrif van die GNU General Public License saam met hierdie program ontvang het; indien nie, skryf aan die Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, VSA.

en: Audacious Scrobbler Plugin 2.0 by Pitxyoki,
    
    Copyright © 2012-2013 Luís M. Picciochi Oliveira <Pitxyoki@Gmail.com>
    
    Thanks to John Lindgren for giving me a hand at the beginning of this project.
af: Audacious Scrobbler Plugin 2.0 deur Pitxyoki,
    
    Kopiereg © 2012-2013 Luís M. Picciochi Oliveira <Pitxyoki@Gmail.com>
    
    Dankie aan John Lindgren wat my 'n hand gegee het aan die begin van hierdie projek.

en: Audacious is not playing.
af: Audacious is nie besig om te speel nie.

en: Audacious is now using an improved version of the Last.fm Scrobbler.
    Please check the Preferences for the Scrobbler plugin.
af: Audacious gebruik nou 'n verbeterde weergawe van die Last.fm Scrobbler.
    Gaan asseblief die Voorkeure vir die Scrobbler-inprop na.

en: Audio CD
af: Oudio-CD

en: Audio CD Menu Items
af: Oudio-CD kieslysitems

en: Audio CD Plugin
af: Oudio CD Inprop

en: Audio Settings ...
af: Oudio Instellings...

en: Audio _Settings ...
af: Oudio _Stellings ...

en: Audio device:
af: Oudio toestel:

en: Audio mode:
af: Oudio modus:

en: Auto
af: Outo

en: Auto-hide
af: Versteek outomaties

en: Automatically connect to output ports
af: Konnekteer outomaties aan uitset poorte

en: Automatically toggle queue for matching entries
af: Wissel outomaties tou vir bypassende inskrywings

en: Available columns
af: Beskikbare kolomme

en: Available plugins:
af: Beskikbare inproppe:

en: Average bitrate:
af: Gemiddelde bistempo:

en: BPM (wavg):
af: SPM (ggem):

en: BPM:
af: SPM:

en: Balance: %d%% left
af: Balans: %d%% links

en: Balance: %d%% right
af: Balans: %d%% regs

en: Balance: center
af: Balans: middel

en: Bars
af: Balke

en: Based on the xmms_sndfile plugin:
    Copyright (C) 2000, 2002 Erik de Castro Lopo
    
    Adapted for Audacious by Tony Vroon <chainsaw@gentoo.org>
    
    This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
af: Gebaseer op die xmms_sndfile-inprop:
    Kopiereg (C) 2000, 2002 Erik de Castro Lopo
    
    Aangepas vir Audacious deur Tony Vroon <chainsaw@gentoo.org>
    
    Hierdie program is gratis sagteware; jy kan dit herverdeel en/of wysig onder die bepalings van die GNU General Public License soos gepubliseer deur die Free Software Foundation; óf weergawe 2 van die lisensie, óf (na jou keuse) enige latere weergawe.
    
    Hierdie program word versprei in die hoop dat dit nuttig sal wees, maar SONDER ENIGE WAARBORG; selfs sonder die stilswyende waarborg van VERHANDELBAARHEID of GESKIKTHEID VIR 'N SPESIFIEKE DOEL. Sien die GNU General Public License vir meer besonderhede.
    
    Jy moes 'n afskrif van die GNU General Public License saam met hierdie program ontvang het; indien nie, skryf aan die Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, VSA.

en: Bass:
af: Bas:

en: Bauer Stereophonic-to-Binaural (BS2B)
af: Bauer Stereofonies-tot-Binauraal (BS2B)

en: Best sinc interpolation
af: Beste sinc interpolasie

en: Binding mouse buttons
af: Binding van muisknoppies

en: Bitrate
af: Bistempo

en: Bitrate:
af: Bistempo:

en: Blur Scope
af: Vervaag Skoop

en: Buffering ...
af: Buffer tans...

en: By Al_bum
af: Volgens Al_bum

en: By Albu_m Artist
af: Volgens Albu_m Kunstenaar

en: By Album
af: Volgens Album

en: By Album Artist
af: Volgens Album Kunstenaar

en: By Artist
af: Volgens Kunstenaar

en: By C_omment
af: By K_ommentaar

en: By Comment
af: Volgens Kommentaar

en: By Custom Title
af: Volgens Pasgemaakte Titel

en: By File Name
af: Volgens Lêer Naam

en: By File Path
af: Volgens Lêer Pad

en: By File _Path
af: Volgens Lêer Pad

en: By Genre
af: Volgens Genre

en: By Length
af: Volgens Lengte

en: By Release Date
af: Volgens Vrystellingsdatum

en: By Release _Date
af: Volgens Vrystelling _Datum

en: By Title
af: Volgens Titel

en: By Track Number
af: Volgens Snit Nommer

en: By Track _Number
af: Volgens Snit _Nommer

en: By _Artist
af: Volgens Kunstenaar

en: By _Custom Title
af: By Pasgemaakte Titel

en: By _File Name
af: Volgens Lêer Naam

en: By _File Path
af: Volgens Lêer Pad

en: By _Genre
af: Volgens _Genre

en: By _Length
af: Volgens _Lengte

en: By _Title
af: Volgens _Titel

en: Call Letters
af: Roep Letters

en: Cancel
af: Kanselleer

en: Cannot read start/end LSN for track %d.
af: Kan nie begin/ einde LSN vir snit %d lees nie.

en: Center volume:
af: Sentrale volume:

en: Change playing song
af: Verander spelende lied

en: Change volume
af: Verander volume

en: Channel Mixer
af: Kanaal Menger

en: Channel Mixer Plugin for Audacious
    Copyright 2011-2012 John Lindgren and Michał Lipski
af: Kanaal Menger Inprop vir Audacious
    Kopiereg 2011-2012 John Lindgren en Michał Lipski

en: Channels:
af: Kanale:

en: Chars to split on:
af: Karakters om op te verdeel:

en: Chars to truncate on:
af: Karakters om af te kap:

en: Check Permission
af: Gaan toestemming na

en: Checking Last.fm access ...
af: Gaan Last.fm-toegang na ...

en: Choose Folder
af: Kies Omslag

en: Choose the days for the alarm to come on
af: Kies die dae vir die wekker op aan te skakel

en: Classical
af: Klassieke

en: Clear A-B Repeat
af: Verwyder A-B Herhaal

en: Clear Queue
af: Vee tou uit

en: Clear previous selection before searching
af: Vee vorige keuse uit voordat jy soek

en: Client name:
af: Kliënt naam:

en: Clock speed:
af: Klokspoed:

en: Close to the system tray
af: Maak toe na die sisteem laai

en: Color %i:
af: Kleur %i:

en: Coloring:
af: Kleur:

en: Colors
af: Kleure

en: Command to run at the end of a song:
af: Bevel om te hardloop na die einde van 'n lied:

en: Command to run at the end of the playlist:
af: Bevel om te hardloop na die einde van die snitlys:

en: Command to run when song title changes (for network streams):
af: Bevel om uit te voer wanneer liedjietitel verander (vir netwerkstrome):

en: Command to run when starting a new song:
af: Bevel om te hardloop wanneer 'n nuwe lied begin:

en: Comment
af: Kommentaar

en: Composite extension not loaded
af: Saamgestelde uitbreiding nie gelaai nie

en: Composite manager detected
af: Saamgestelde bestuurder bespeur

en: Composite manager not detected;
    unless you know that you have one running, please activate a composite manager otherwise the OSD won't work properly
af: Saamgestelde bestuurder nie bespeur nie;
    tensy jy weet dat jy een het wat hardloop, aktiveer een asseblief anders sal die OSV nie reg werk nie

en: Composite manager not required for fake transparency
af: Saamgestelde bestuurder word nie vereis vir vals deursigtigheid nie

en: Compression ratio:
af: Kompressieverhouding:

en: Concave Rectangle
af: Konkawe reghoek

en: Connect to physical ports only
af: Koppel slegs aan fisiese poorte

en: Console music decoder engine based on Game_Music_Emu 0.5.2
    Supported formats: AY, GBS, GYM, HES, KSS, NSF, NSFE, SAP, SPC, VGM, VGZ
    
    Audacious plugin by:
    William Pitcock <nenolod@dereferenced.org>
    Shay Green <gblargg@gmail.com>
af: Konsole musiek dekodeerder enjin gebaseer op Game_Music_Emu 0.5.2
    Ondersteunde formate: AY, GBS, GYM, HES, KSS, NSF, NSFE, SAP, SPC, VGM, VGZ
    
    Audacious inprop deur:
    William Pitcock <nenolod@dereferenced.org>
    Shay Green <gblargg@gmail.com>

en: Context name:
af: Konteksnaam:

en: Copy
af: Kopieer

en: Copyright (C) 2007-2012 Calin Crisan <ccrisan@gmail.com> and others.
    
    Many thanks to libcdio developers <http://www.gnu.org/software/libcdio/>
    and to libcddb developers <http://libcddb.sourceforge.net/>.
    
    Also thank you to Tony Vroon for mentoring and guiding me.
    
    This was a Google Summer of Code 2007 project.
af: Kopiereg (K) 2007-2012 Calin Crisan <ccrisan@gmail.com> en ander.
    
    Baie dank aan die libcdio onwikkelaars <http://www.gnu.org/software/libcdio/>
    en aan die libcddb ontwikkelaars<http://libcddb.sourceforge.net/>.
    
    Ook, dankie aan Tony Vroon vir my mentorskap en leiding.
    
    Dit was 'n Google Summer of Code 2007 projek.

en: Copyright 2006 William Pitcock <nenolod@nenolod.net>
    
    Some of the plugin code was by Miles Egan.
af: Kopiereg 2006 William Pitcock <nenolod@nenolod.net>
    
    Sommige van die inpropkode was deur Miles Egan.

en: CoreAudio Output Plugin for Audacious
    Copyright 2014 William Pitcock
    Copyright 2017,18 René J.V. Bertin
     (original code and code adapted from
      Apple examples, (C) Apple 2013)
    
    Based on SDL Output Plugin for Audacious
    Copyright 2010 John Lindgren
af: CoreAudio-uitvoer-inprop vir Audacious
    Kopiereg 2014 William Pitcock
    Kopiereg 2017/2018 René J.V. Bertin
    (oorspronklike kode en kode aangepas vanaf
    Apple voorbeelde, (K) Apple 2013)
    
    Gebaseer op SDL Output Plugin vir Audacious
    Kopiereg 2010 John Lindgren

en: CoreAudio output
af: CoreAudio uitset

en: Cosine
af: Cosinus

en: Create a new playlist with matching entries
af: Skep 'n nuwe snitlys met bypassende inskrywings

en: Crossfade
af: Kruisvervaag

en: Crossfade Plugin for Audacious
    Copyright 2010-2014 John Lindgren
af: Kruisvervaag Inprop vir Audacious
    Kopiereg 2010-2014 John Lindgren

en: Crystalizer
af: Kristaliseerder

en: Cu_t
af: Sny

en: Cubic
af: Kubies

en: Cue Sheet Plugin
af: Tou Blad Inprop

en: Current
af: Huidige

en: Current Song
af: Huidige Lied

en: Custom Title
af: Pas gemaakte titel

en: Custom notification duration:
af: Pas gemaakte kennisgewingsduur:

en: Custom title
af: Pasgemaakte titel

en: Cut
af: Sny

en: Cut frequency:
af: Uitsny frekwensie:

en: Cutoff:
af: Afsnypunt:

en: Day
af: Dag

en: Days
af: Dae

en: Decades
af: Dekades

en: Decoration
af: Versiering

en: Decouple from pitch
af: Ontkoppel van Toonhoogte

en: Default
af: Verstek

en: Default PCM device
af: Verstek PCM toestel

en: Default device
af: Verstek toestel

en: Default fade time:
af: Verstek vervaag tyd:

en: Default mixer device
af: Verstek menger toestel

en: Default song length:
af: Verstek lied lengte:

en: Delay:
af: Vertraag:

en: Delete
af: Skrap

en: Delete Files
af: Skrap lêers

en: Delete Selected Files
af: Skrap geselekteerde lêers

en: Description
af: Beskrywing

en: Desktop Notifications
af: Werkskermkennisgewings

en: Desktop Notifications Plugin for Audacious
    Copyright (C) 2010 Maximilian Bogner
    Copyright (C) 2011-2013 John Lindgren and Jean-Alexandre Anglès d'Auriac
    
    This plugin is free software: you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation, either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
    
    This plugin is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
af: Werkskermkennisgewings-inprop vir Audacious
    Kopiereg (C) 2010 Maximilian Bogner
    Kopiereg (C) 2011-2013 John Lindgren en Jean-Alexandre Anglès d'Auriac
    
    Hierdie inprop is gratis sagteware: jy kan dit herverdeel en/of wysig onder die bepalings van die GNU General Public License soos gepubliseer deur die Free Software Foundation, óf weergawe 3 van die lisensie, óf (na jou keuse) enige latere weergawe.
    
    Hierdie inprop word versprei in die hoop dat dit nuttig sal wees, maar SONDER ENIGE WAARBORG; selfs sonder die stilswyende waarborg van VERHANDELBAARHEID of GESKIKTHEID VIR 'N SPESIFIEKE DOEL. Sien die GNU General Public License vir meer besonderhede.
    
    Jy moes 'n afskrif van die GNU General Public License saam met hierdie program ontvang het. Indien nie, sien <http://www.gnu.org/licenses/>.

en: Details about %s
af: Besonderhede oor %s

en: Device (blank for default):
af: Toestel (leeg vir verstek):

en: Disable
af: Deaktiveer

en: Disable 'Always On Top'
af: Deaktiveer 'Altyd bo-op'

en: Disable the popup window
af: Deaktiveer die opspring venster

en: Display OSD using:
af: Vertoon OSV met:

en: Display active titlebar when any window is focused
af: Vertoon aktiewe titelbalk wanneer enige venster gefokus is

en: Display legend
af: Wys legende

en: Display:
af: Vertoon:

en: Displayed columns
af: Vertoonde kolomme

en: Do not automatically select chip model
af: Moenie outomaties skyfiemodel kies nie

en: Do not automatically select clock speed
af: Moenie outomaties klokspoed kies nie

en: Do you want to move %d files to the trash?
af: Wil jy %dlêers na die drom skuif?

en: Do you want to move %s to the trash?
af: Wil jy %s na die drom skuif?

en: Do you want to permanently delete %d files?
af: Wil jy permanent %d lêers skrap?

en: Do you want to permanently delete %s?
af: Wil jy %s permanent skrap?

en: Dock at Bottom
af: Dok aan Onderkant

en: Dock at Left
af: Dok aan Linkerkant

en: Dock at Right
af: Dok aan Regterkant

en: Dock at Top
af: Dok aan Bokant

en: Dots
af: Kolletjies

en: Double Size
af: Dubbel grootte

en: Drive is empty.
af: Aandrywer is leeg.

en: Drum shift:
af: Dromme skuif:

en: Dynamic Range Compression Plugin for Audacious
    Copyright 2010-2014 John Lindgren
af: Dinamiese Reikwydte Kompressie Inprop vir Audacious
    Kopiereg 2010-2014 John Lindgren

en: Dynamic Range Compressor
af: Dinamiese reeks kompressor

en: Dynamic range:
af: Dinamiese reikwydte:

en: E_ffects ...
af: E_ffekte ...

en: Easy Listening
af: Gemaklike Luister

en: Echo
af: Eggo

en: Echo Plugin
    By Johan Levin, 1999
    Surround echo by Carl van Schaik, 1999
    Updated for Audacious by William Pitcock and John Lindgren, 2010-2014
af: Echo-inprop 
    Deur Johan Levin, 1999 
    Omringende eggo deur Carl van Schaik, 1999
    Opgedateer vir Audacious deur William Pitcock en John Lindgren, 2010-2014

en: Echo:
af: Eggo:

en: Effects ...
af: Effekte ...

en: Electronic
af: Elektronies

en: Emulate MOS 8580 (default: MOS 6581)
af: Emuleer MOS 8580 (verstek: MOS 6581)

en: Emulate filter
af: Emulasie filtreerder

en: Enable
af: Aktiveer

en: Enable 'Always On Top'
af: Aktiveer 'Altyd bo-op'

en: Enable VBR/ABR
af: Aktiveer VBT/ABT

en: Enable audio resampling
af: Aktiveer oudi-hermonstering

en: Enable exclusive mode to prevent virtual mixing.
af: Aktiveer eksklusiewe modus om virtuele menging te voorkom.

en: Enable format conversions made by the OSS software.
af: Aktiveer formaatomskakelings wat deur die OSS-sagteware gemaak word.

en: Enable subtunes
af: Aktiveer subtunes

en: Enable trigger
af: Aktiveer sneller

en: Enabled plugins:
af: Aktiveer inproppe:

en: Enforce strict ISO compliance
af: Handhaaf streng ISO-nakoming

en: Entries
af: Inskrywings

en: Entry Number
af: Inskrywingsnommer

en: Entry number
af: Inskrywingsnommer

en: Error
af: Fout

en: Error connecting to MMS server
af: Kon nie aan MMS bediener koppel nie

en: Error opening %s:
    %s
af: Fout tydens oopmaak van %s:
    %s

en: Error parsing URL
af: Kon nie URL ontleed nie

en: Error parsing redirect
af: Kon nie herleiding ontleed nie

en: Error protection
af: Foutbeskerming

en: Error reading audio CD.
af: Fout met die lees van die oudio-CD.

en: Event
af: Gebeurtenis

en: Export Playlist ...
af: Voer Snitlys uit ...

en: Extra Stereo
af: Ekstra Stereo

en: Extra Stereo Plugin
    
    By Johan Levin, 1999
af: Ekstra Stereo Inprop
    
    Deur Johan Levin, 1999

en: FFmpeg Plugin
af: FFmpeg Inprop

en: FLAC Decoder
af: FLAC Dekodeerder

en: Fade in:
af: Vervaag in:

en: Fade out:
af: Vervaag uit:

en: Fading
af: Vervaging

en: Failed to connect to JACK port %s.
af: Kon nie aan JACK-poort %s koppel nie.

en: Failed to connect to the JACK server; is it running?
af: Kon nie aan JACK-bediener koppel nie; Hardloop dit?

en: Failed to create the CDDB connection.
af: Kon nie die CDDB-verbinding skep nie.

en: Failed to finish initializing opened CD drive.
af: Kon nie die inisialisering van geopende CD-aandrywer voltooi nie.

en: Failed to initialize cdio subsystem.
af: Kon nie die CDIO-substelsel inisialiseer nie.

en: Failed to open CD device %s.
af: Kon nie CD-toestel %s oopmaak nie.

en: Failed to query the CDDB server
af: Navraag by die CDDB-bediener het misluk

en: Failed to query the CDDB server: %s
af: Navraag het misluk by die CDDB-bediener: %s

en: Failed to read the CDDB info: %s
af: Lees het misluk by die CDDB-bediener: %s

en: Failed to retrieve first/last track number.
af: Kon nie eerste/laaste snitnommer herwin nie.

en: Fake transparency
af: Vals deursigtigheid

en: Fall-off time:
af: Daling tyd:

en: Falloff:
af: Daling:

en: Fast
af: Vinnig

en: Fast sinc interpolation
af: Vinnige sinc interpolasie

en: Fastest
af: Vinnigste

en: Feed level:
af: Voervlak:

en: Feedback:
af: Terugvoer:

en: Fetch lyrics from:
af: Gaan haal lirieke van:

en: File Info Box
af: Lêer inligtingskassie

en: File Name
af: Lêer Naam

en: File Name:
af: Lêer Naam:

en: File Path
af: Lêer Pad

en: File name
af: Lêer naam

en: File path
af: Lêer pad

en: FileWriter Plugin
af: Lêerskrywer-inprop

en: Filter ports (regex, use any port if blank):
af: Filtreer poorte (regex, gebruik enige poort as leeg):

en: Final
af: Finaal

en: Fire
af: Vuur

en: Folk
af: Volk

en: Font %i:
af: Lettertipe %i:

en: Fonts
af: Lettertipes

en: For better crossfading, enable
    the Silence Removal effect.
af: Vir beter kruisvervaag, aktiveer 
    die Stilte-Verwyder effek.

en: Force addition of version 2 tag
af: Forseer toevoeging van weergawe 2 etiket

en: Format:
af: Formaat:

en: Friday
af: Vrydag

en: Further truncate those on chars
af: Knip dié op karakters verder af

en: GIO Plugin
af: GIO Inprop

en: GIO Plugin for Audacious
    Copyright 2009-2012 John Lindgren
af: GIO Inprop vir Audacious
    Kopiereg 2009-2012 John Lindgren

en: GTK Interface
af: GTK Koppelvlak

en: Game Console Music Decoder
af: Spelkonsole Musiek-dekodeerder

en: General
af: Algemeen

en: Generate file name from:
af: Genereer lêernaam vanaf:

en: Global Hotkey Plugin
    Control the player with global key combinations or multimedia keys.
    
    Copyright (C) 2007-2008 Sascha Hlusiak <contact@saschahlusiak.de>
    
    Contributors include:
    Copyright (C) 2006-2007 Vladimir Paskov <vlado.paskov@gmail.com>
    Copyright (C) 2000-2002 Ville Syrjälä <syrjala@sci.fi>,
     Bryn Davies <curious@ihug.com.au>,
     Jonathan A. Davis <davis@jdhouse.org>,
     Jeremy Tan <nsx@nsx.homeip.net>
af: Globale Snelsleutel Inprop
    Beheer die speler met globale sleutelkombinasies of multimediasleutels.
    
    Kopiereg (K) 2007-2008 Sascha Hlusiak <contact@saschahlusiak.de>
    
    Bydraers sluit in:
    Kopiereg (K) 2006-2007 Vladimir Paskov <vlado.paskov@gmail.com>
    Kopiereg (K) 2000-2002 Ville Syrjälä <syrjala@sci.fi>,
    Bryn Davies <curious@ihug.com.au>,
    Jonathan A. Davis <davis@jdhouse.org>,
    Jeremy Tan <nsx@nsx.homeip.net>

en: Global Hotkey Plugin
    Control the player with global key combinations or multimedia keys.
    
    Copyright (C) 2020 i.Dark_Templar <darktemplar@dark-templar-archives.net>
    Copyright (C) 2007-2008 Sascha Hlusiak <contact@saschahlusiak.de>
    
    Contributors include:
    Copyright (C) 2006-2007 Vladimir Paskov <vlado.paskov@gmail.com>
    Copyright (C) 2000-2002 Ville Syrjälä <syrjala@sci.fi>,
     Bryn Davies <curious@ihug.com.au>,
     Jonathan A. Davis <davis@jdhouse.org>,
     Jeremy Tan <nsx@nsx.homeip.net>
af: Global Hotkey Plugin
    Beheer die speler met globale sleutelkombinasies of multimediasleutels.
    
    Kopiereg (C) 2020 i.Dark_Templar <darktemplar@dark-templar-archives.net>
    Kopiereg (C) 2007-2008 Sascha Hlusiak <contact@saschahlusiak.de>
    
    Bydraers sluit in:
    Kopiereg (C) 2006-2007 Vladimir Paskov <vlado.paskov@gmail.com>
    Kopiereg (C) 2000-2002 Ville Syrjälä <syrjala@sci.fi>,
    Bryn Davies <curious@ihug.com.au>,
    Jonathan A. Davis <davis@jdhouse.org>,
    Jeremy Tan <nsx@nsx.homeip.net>

en: Global Hotkeys
af: Globale Snelsleutels

en: Help
af: Hulp

en: High
af: Hoog

en: Hotkeys:
af: Snelsleutels:

en: Ice
af: Ys

en: Ignore insufficient number of ports
af: Ignoreer onvoldoende aantal poorte

en: Ignore length from SPC tags
af: Ignoreer lengte van SPC-etikette

en: Ignore length from file
af: Ignoreer lengte van lêer

en: Ignore subtunes shorter than:
af: Ignoreer subtunes korter as:

en: Import Playlist ...
af: Voer Snitlys in ...

en: Include album name in notification
af: Sluit album naam in kennisgewing in

en: Increase reverb
af: Verhoog galm

en: Information
af: Informasie

en: Inspirational
af: Inspirerend

en: Intensity:
af: Intensiteit:

en: Intermediate
af: Intermediêr

en: International
af: Internasionaal

en: Interpolation mode:
af: Interpolasiemodus:

en: Interpolation:
af: Interpolasie:

en: Invalid URI %s.
af: Ongeldige URI %s.

en: Invalid open mode
af: Ongeldige oop modus

en: Invert Selection
af: Keer Seleksie Om

en: It is not recommended to bind the primary mouse buttons without modifiers.
    
    Do you want to continue?
af: Dit word nie aanbeveel om die primêre muisknoppies te sonder wysigers te bind nie.
    
    Wil jy voortgaan?

en: JACK Output
af: JACK Uitset

en: JACK supports only floating-point audio.  You must change the output bit depth to floating-point in Audacious settings.
af: JACK ondersteun slegs drywende-punt-klank. Jy moet die uitset bisdiepte na drywende-punt in Audacious-instellings verander.

en: Joint Stereo
af: Gesamentlike stereo

en: Jump to Song ...
af: Spring tot Lied ...

en: Jump to Time ...
af: Spring tot Tyd ...

en: Jump to _Time ...
af: Spring tot _Tyd ...

en: Jump to file
af: Spring tot lêer

en: LADSPA Host
af: LADSPA Gasheer

en: LADSPA Host for Audacious
    Copyright 2011 John Lindgren
af: LADSPA Gasheer vir Audacious
    Kopiereg 2011 John Lindgren

en: LIRC Plugin
af: LIRC Inprop

en: Latin
af: Latyns

en: Length
af: Lengte

en: Length (msec):
af: Lengte (msek):

en: Level:
af: Vlak:

en: Library
af: Biblioteek

en: Line
af: Lyne

en: Linear
af: Lineêr

en: Linear (fast)
af: Lineêr (vinnig)

en: Linear interpolation
af: Lineêre interpolasie

en: Lines
af: Lyne

en: Listeners
af: Luisteraars

en: Load lyric files (.lrc) from local storage
af: Laai lirieklêers (.lrc) vanaf plaaslike berging

en: Looking for lyrics ...
af: Soek vir lirieke ...

en: Low
af: Laag

en: Lyrics
af: Lirieke

en: Lyrics could not be found.
af: Lirieke kon nie gevind word nie.

en: M3U Playlists
af: M3U Snitlyste

en: MMS Plugin
af: MMS Inprop

en: MPG123 Plugin
af: MPG123 Inprop

en: MPRIS 2 Server
af: MPRIS 2 Bediener

en: Mark as copyright
af: Merk as kopiereg

en: Mark as original
af: Merk as oorspronklik

en: Market
af: Mark

en: Max OSD width:
af: Maks. OSV wydte:

en: Maximum bitrate:
af: Maksimum bistempo:

en: Medium sinc interpolation
af: Medium sinc interpolasie

en: Menu
af: Kieslys

en: Method:
af: Metode:

en: Minimum bitrate:
af: Minimum bistempo:

en: Misc
af: Allerlei

en: Missing title and/or artist.
af: Titel en/of kunstenaar ontbreek.

en: Mixer device:
af: Menger toestel:

en: Mixer element:
af: Menger element

en: ModPlug (Module Player)
af: ModPlug (Module Speler)

en: Module paths:
af: Module paaie:

en: Module player based on libopenmpt
    
    Written by: Chris Spiegel <cspiegel@gmail.com>
af: Module speler gebaseer op libopenmpt
    
    Geskryf deur: Chris Spiegel <cspiegel@gmail.com>

en: Monday
af: Maandag

en: Monitor library for changes
af: Monitor biblioteek vir veranderinge

en: Moonstone
af: Maansteen

en: Move to trash
af: Skuif na drom

en: Move to trash instead of deleting immediately
af: Skuif na drom inplaas van skrap onmiddelik

en: Multi-Monitor options
af: Multi-Skerm opsies

en: Multi-format audio decoding plugin for Audacious using
    FFmpeg multimedia framework (http://www.ffmpeg.org/)
    
    Audacious plugin by:
    William Pitcock <nenolod@nenolod.net>
    Matti Hämäläinen <ccr@tnsp.org>
af: Multi-formaat klank dekodering inprop vir Audacious, 
    wat gebruik maak van FFmpeg multimedia-raamwerk 
    (http://www.ffmpeg.org/)
    
    Audacious inprop deur:
    William Pitcock <nenolod@nenolod.net>
    Matti Hämäläinen <ccr@tnsp.org>

en: Multiplier:
af: Vermenigvuldiger:

en: Mute
af: Demp

en: N_o Playlist Advance
af: Geen Snitlys Outo-vordering Nie

en: Name:
af: Naam:

en: Nearest (fastest)
af: Naaste (vinnigste)

en: Neon HTTP/HTTPS Plugin
af: Neon HTTP/HTTPS Inprop

en: Never
af: Nooit

en: New Age
af: Nuwe Era

en: New Playlist
af: Nuwe Snitlys

en: Next
af: Volgende

en: Next Album
af: Volgende Album

en: Next Playlist
af: Volgende Snitlys

en: Next track
af: Volgende snit

en: No JACK output ports were found. Please check settings.
af: Geen JACK uitset poorte was gevind nie. Hersien asseblief stellings.

en: No Playlist Advance
af: Geen Snitlys Bevordering nie

en: No audio capable CD drive found.
af: Geen oudio-bekwame CD-aandrywer gevind nie.

en: No files are selected.
af: Geen lêers was geselekteer nie.

en: No. of Tracks:
af: Aantal Snitte:

en: Noise reduction
af: Geraas vermindering

en: None
af: Geen

en: Normal
af: Normaal

en: Now Playing
af: Speel nou

en: Nowhere
af: Nêrens nie

en: Number of results to show:
af: Aantal resultate om te wys:

en: OPL Emulator:
af: OPL Emuleerder:

en: OSS3 Output
af: OSS3 Uitset

en: OSS4 Output
af: OSS4 Uitset

en: OSS4 Output Plugin for Audacious
    Copyright 2010-2012 Michał Lipski
    
    I would like to thank people on #audacious, especially Tony Vroon and John Lindgren and of course the authors of the previous OSS plugin.
af: OSS4-uitvoerinprop vir Audacious
    Kopiereg 2010-2012 Michał Lipski
    
    Ek wil graag mense op #audacious bedank, veral Tony Vroon en John Lindgren en natuurlik die skrywers van die vorige OSS-inprop.

en: Off
af: Af

en: Ogg Vorbis Decoder
af: Ogg Vorbis Dekodeerder

en: Omit Xing VBR header
af: Laat Xing VBT kopskrif weg

en: On
af: Aan

en: On All Workspaces
af: Op Alle Werkskerms

en: On automatic song change
af: Op outomatiese lied verander

en: On seek or manual song change
af: Op soek of handmatige liedjieverandering

en: Only %d JACK output ports were found but %d are required.
af: Slegs %dJACK uitset poorte was gevind maar %dword benodig.

en: Only add v1 tag
af: Voeg slegs v1 etiket by

en: Only add v2 tag
af: Voeg slegs v2 etiket by

en: Open Containing Folder
af: Maak Bevat-vouer oop

en: Open Files
af: Maak Lêers Oop

en: Open Files ...
af: Maak lêers oop ...

en: Open Folder ...
af: Maak Vouer Oop ...

en: Open URL ...
af: Maak URL oop ...

en: Open _URL ...
af: Maak _URL Oop ...

en: OpenGL Spectrum Analyzer
af: OpenGL Spektrum Ontleder

en: OpenGL Spectrum Analyzer for Audacious
    Copyright 2013 Christophe Budé, John Lindgren, and Carlo Bramini
    
    Based on the XMMS plugin:
    Copyright 1998-2000 Peter Alm, Mikael Alm, Olle Hallnas, Thomas Nilsson, and 4Front Technologies
    
    License: GPLv2+
af: OpenGL Spektrum Ontleder vir Audacious
    Kopiereg 2013 Christophe Budé, John Lindgren en Carlo Bramini
    
    Gebaseer op die XMMS-inprop:
    Kopiereg 1998-2000 Peter Alm, Mikael Alm, Olle Hallnas, Thomas Nilsson en 4Front Technologies
    
    Lisensie: GPLv2+

en: OpenGL Spectrum Analyzer for Audacious
    Copyright 2013 Christophe Budé, John Lindgren, and Carlo Bramini
    Copyright 2014, 2020 Ariadne Conill
    
    Based on the XMMS plugin:
    Copyright 1998-2000 Peter Alm, Mikael Alm, Olle Hallnas, Thomas Nilsson, and 4Front Technologies
    
    License: GPLv2+
af: OpenGL Spectrum Analyzer vir Audacious
    Kopiereg 2013 Christophe Budé, John Lindgren en Carlo Bramini
    Kopiereg 2014, 2020 Ariadne Conill
    
    Gebaseer op die XMMS-inprop:
    Kopiereg 1998-2000 Peter Alm, Mikael Alm, Olle Hallnas, Thomas Nilsson en 4Front Technologies
    
    Lisensie: GPLv2+

en: OpenMPT (Module Player)
af: OpenMPT (Module Speler)

en: OpenPSF PSF1/PSF2 Decoder
af: OpenPSF PSF1/PSF2 Dekodeerder

en: Options
af: Opsies

en: Options Menu
af: Opsieskieslys

en: Original code by
    Ralf Ertzinger <ralf@skytale.net>
    
    http://www.skytale.net/projects/bmp-flac2/
af: Oorspronklike kode deur
    Ralf Ertzinger <ralf@skytale.net>
    
    http://www.skytale.net/projects/bmp-flac2/

en: Original file name
af: Oorspronklike lêernaam

en: Original file name (no suffix)
af: Oorspronklike lêernaam (geen agtervoegsel)

en: Original file tag
af: Oorspronklike lêeretiket

en: Other
af: Ander

en: Output
af: Uitset

en: Output channels:
af: Uitset kanale:

en: Output file format:
af: Uitset lêer formaat:

en: Overlap:
af: Oorvleuel:

en: Override default chorus:
af: Oorskryf verstek koor:

en: Override default gain:
af: Oorskryf verstek versterking:

en: Override default polyphony:
af: Oorskryf verstek polifonie:

en: Override default reverb:
af: Oorskryf verstek galm:

en: Override device:
af: Oorheers toestel:

en: Oversample
af: Oormonster

en: PCM device:
af: PCM toestel:

en: PLS Playlists
af: PLS Snilyste

en: P_laylist
af: Snit_lys

en: Parameters passed to the shell should be enclosed in quotation marks.  Unquoted parameters may lead to unexpected results.
af: Parameters wat na die dop oorgedra word, moet tussen aanhalingstekens ingesluit word. Onaangehaalde parameters kan tot onverwagte resultate lei.

en: Paste
af: Plak

en: Paste at End
af: Plak op Einde

en: Paste at _End
af: Plak op _Einde

en: Path:
af: Pad:

en: Paus_e
af: Pous_eer

en: Pause
af: Pouseer

en: Pause Off
af: Pouse Af

en: Pause On
af: Pouse Aan

en: Pause/Resume
af: Pouseer/Hervat

en: Peak falloff:
af: Piek daling:

en: Peak hold time:
af: Piek hou tyd:

en: Permission denied.  Open the following URL in a browser, allow Audacious access to your account, and then click 'Check Permission' again:
af: Toestemming geweier. Maak die volgende URL in 'n blaaier oop, laat Audacious toegang tot jou rekening toe, en klik dan weer 'Kontroleer toestemming':

en: Permission granted.  Scrobbling for user %s.
af: Toestemming verleen. Scrobbling vir gebruiker %s.

en: Phase:
af: Fase:

en: Pla_y CD
af: Speel CD

en: Placement
af: Plasing

en: Play
af: Speel

en: Play Amiga MODs
af: Speel Amiga MODs

en: Play/Resume
af: Speel/Hervat

en: Playback
af: Terugspeel

en: Playback Start
af: Begin Terugspeel

en: Player:
af: Speler:

en: Playlist
af: Snitlys

en: Playlist (optional)
af: Snitlys (opsioneel)

en: Playlist Manager
af: Snitlys Bestuurder

en: Playlist Manager ...
af: Snitlys Bestuurder ...

en: Playlist _Manager ...
af: Snitlys Bestuurder ...

en: Playlist mode.
af: Snitlys modus.

en: Playlist:
af: Snitlys:

en: Please wait ...
af: Wag asseblief ...

en: Polyphase (best)
af: Polifase (beste)

en: Port:
af: Poort:

en: Position
af: Posisie

en: Pre_vious
af: Vorige

en: Preamp
af: Voorversterker

en: Prepend track number to file name
af: Las snitnommer voor aan lêernaam

en: Presets:
af: Voorinstellings

en: Press a key combination inside a text field.
af: Druk 'n sleutelkombinasie binne 'n teksveld.

en: Press a key combination inside a text field.
    You can also bind mouse buttons.
af: Druk 'n sleutelkombinasie binne 'n teksveld.
    Jy kan ook muisknoppies bind.

en: Previous
af: Vorige

en: Previous Album
af: Vorige Album

en: Previous Playlist
af: Vorige Snitlys

en: Previous track
af: Vorige snit

en: Public Radio
af: Publieke Radio

en: PulseAudio Output
af: PulseAudio Uitset

en: Q#
af: T#

en: Qt Interface
af: Qt-Kopperlvlak

en: QtMultimedia Audio Output Plugin for Audacious
    Copyright 2014 William Pitcock
    
    Based on SDL Output Plugin for Audacious
    Copyright 2010 John Lindgren
af: QtMultimedia oudio-uitvoer-inprop vir Audacious
    Kopiereg 2014 William Pitcock
    
    Gebaseer op SDL Output Plugin vir Audacious
    Kopiereg 2010 John Lindgren

en: QtMultimedia Output
af: QtMultimedia Uitset

en: Quality
af: Kwaliteit

en: Quality (0-1):
af: Kwaliteit (0-1):

en: Quality:
af: Kwaliteit:

en: Queue Manager ...
af: Tou Bestuurder ...

en: Queue Position
af: Tou Posisie

en: Queue position
af: Tou posisie

en: Queue/Unqueue
af: Sit in Tou/Haal uit Tou

en: Quick
af: Vinnig

en: Quiet after:
af: Stil na:

en: Quit
af: Verlaat

en: R&B and Urban
af: R&B en Urban

en: R_everse Order
af: Omg_ekeerde Volgorde

en: Raise player window(s)
af: Lig speler venster(s) op

en: Randomize List
af: Maak Lys Ewekansig

en: Rate:
af: Tempo:

en: Read speed:
af: Lees spoed:

en: Read-and-append mode not supported
af: Lees-en-byvoeg modus word nie ondersteun nie

en: Real transparency (requires X Composite Ext.)
af: Egte deursigtigheid  (vereis X Composite Ext.)

en: Reconnect to LIRC server
af: Herkoppel aan LIRC-bediener

en: Record Stream
af: Neem Stroom Op

en: Recording off
af: Opname af

en: Recording on
af: Opname aan

en: Rectangle
af: Reghoek

en: Refresh
af: Verfris

en: Refresh Playlist
af: Verfris Snitlys

en: Relative X offset:
af: Relatiewe X verreken:

en: Relative Y offset:
af: Relatiewe Y verreken:

en: Reminder
af: Herinnering

en: Remo_ve
af: Verwyder

en: Remove All
af: Verwyder Alles

en: Remove Duplicates
af: Verwyder Duplikate

en: Remove Playlist
af: Verwyder Snitlys

en: Remove Selected
af: Verwyder Gekiesdes

en: Remove Unavailable Files
af: Verwyder onbeskikbare lêers

en: Remove Unselected
af: Verwyder Ongekiesdes

en: Remove _Duplicates
af: Verwyder _Duplikate

en: Remove _Unavailable Files
af: Verwyder Onbeskikbare Lêers

en: Ren_ame
af: Hernoem

en: Ren_ame ...
af: Hernoem ...

en: Rename Playlist ...
af: Hernoem Snitlys ...

en: Render Style
af: Lewer styl

en: Repeat
af: Herhaal

en: Repeat count:
af: Herhaal telling:

en: Repeat point A set.
af: Herhaal punt A gestel.

en: Repeat point B set.
af: Herhaal punt B gestel.

en: Repeat points cleared.
af: Herhaal punte uitgevee.

en: Repeat song in endless loop
af: Herhaal liedjie in eindelose lus

en: Rescan library at startup
af: Skandeer biblioteek weer gedurende begin

en: Reset to Defaults
af: Stel terug na verstek waardes

en: Reverse List
af: Keer Lys Om

en: Revoke Permission
af: Herroep toestemming

en: Roll Up Equalizer
af: Rol Gelykmaker Op

en: Roll Up Player
af: Rol Speler Op

en: Roll Up Playlist Editor
af: Rol Snitlys Redigeerder Op

en: Rounded Rectangle
af: Geronde reghoek

en: SDL Output
af: SDL-uitset

en: SDL Output Plugin for Audacious
    Copyright 2010 John Lindgren
af: SDL-uitvoerinprop vir Audacious
    Kopiereg 2010 John Lindgren

en: SID Player
af: SID Speler

en: S_huffle
af: Skommel

en: Sample Rate Converter
af: Monstertempo Omskakelaar

en: Sample Rate Converter Plugin for Audacious
    Copyright 2010-2012 John Lindgren
af: Monstertempo Omskakelaar Inprop vir Audacious
    Kopiereg 2010-2012 John Lindgren

en: Sample rate
af: Monstertempo

en: Sample rate:
af: Monstertempo:

en: Saturday
af: Saterdag

en: Save Locally
af: Stoor Plaaslik

en: Save and restore volume:
af: Stoor en herstel volume:

en: Save into custom directory:
af: Stoor in pasgemaakte gids:

en: Save into original directory
af: Stoor in oorspronklike gids

en: Save volume between sessions.
af: Berg volume tussen sessies.

en: Scope
af: Skoop

en: Scope Style:
af: Skoop styl:

en: Scroll on song change
af: Rollees op lied verandering

en: Scroll song title
af: Rollees liedjie titel

en: Scroll song title in both directions
af: Rollees liedjie titel in beide rigtings

en: Se_ttings ...
af: S_tellings ...

en: Search
af: Soek

en: Search Library
af: Deursoek Biblioteek

en: Search Tool
af: Soek gereedskap

en: Search _Library
af: Deursoek Biblioteek

en: Search and Select
af: Soek en kies

en: Search entries in active playlist
af: Soek inskrywings in aktiewe snitlys

en: Search library
af: Deursoek biblioteek

en: Search playlist
af: Deursoek snitlys

en: Seasonal and Holiday
af: Seisoenale en Vakansie

en: Seek to %d:%-2.2d / %d:%-2.2d
af: Soek tot %d:%-2.2d / %d:%-2.2d

en: Select All
af: Kies Alles

en: Select None
af: Kies Geen

en: Select _All
af: Selekteer _Alles

en: Select a playlist
af: Kies 'n snitlys

en: Select entries in playlist by filling one or more fields. Fields use regular expressions syntax, case-insensitive. If you don't know how regular expressions work, simply insert a literal portion of what you're searching for.
af: Kies inskrywings in snitlys deur een of meer velde in te vul. Velde gebruik gewone uitdrukkings sintaksis, hoofletter-onsensitief. As jy nie weet hoe gereelde uitdrukkings werk nie, voeg eenvoudig dan 'n letterlike gedeelte in van waarna jy soek.

en: Select main player window font:
af: Kies hoof speler venster lettertipe:

en: Select playlist font:
af: Kies snitlys lettertipe:

en: Server:
af: Bediener:

en: Services
af: Dienste

en: Set A-B Repeat
af: Stel A-B Herhaal

en: Set Alarm ...
af: Stel Wekker...

en: Set Repeat Point _A
af: Stel Herhaal Punt _A

en: Set Repeat Point _B
af: Stel Herhaal Punt _B

en: Set maximum playback time:
af: Stel maksimum terugspeel tyd:

en: Set minimum playback time:
af: Stel minimum speeltyd:

en: Settings
af: Stellings

en: Settings ...
af: Stellings ...

en: Shadow
af: Skaduwee

en: Sharp
af: Skerp

en: Show
af: Wys

en: Show Equalizer
af: Wys Gelykmaker

en: Show I_nfo Bar
af: Wys Infobalk

en: Show Info Bar Vis_ualization
af: Wys Infobalk Vis_ualisering

en: Show Info Bar _Album Art
af: Wys Infobalk _Album Kuns

en: Show On-Screen-Display
af: Wys Op-Skerm-Vertoon

en: Show Playlist Editor
af: Wys Snitlys Redigeerder

en: Show Remaining Time
af: Wys Oorblywende Tyd

en: Show _Menu Bar
af: Wys kieslysbalk

en: Show _Remaining Time
af: Wys Oorblywende Tyd

en: Show _Status Bar
af: Wys _Status Balk

en: Show close buttons
af: Wys maak toe knoppies

en: Show column headers
af: Wys kolom opskrifte

en: Show entry counts
af: Wys item tellings

en: Show peaks
af: Wys pieke:

en: Show playback controls
af: Wys terugspeel kontroles

en: Show playlist tabs:
af: Wys snitlys oortjies:

en: Shuffle
af: Skoffel

en: Shuffle by Albu_m
af: Skoffel volgens Albu_ms

en: Shuffle by Album
af: Skommel volgens Album

en: Silence Removal
af: Stilte verwydering

en: Silence Removal Plugin for Audacious
    Copyright 2014 John Lindgren
af: Stilte Verwydering Inprop vir Audacious
    Kopiereg 2014 John Lindgren

en: Sine tone generator by Håvard Kvålen <havardk@xmms.org>
    Modified by Daniel J. Peng <danielpeng@bigfoot.com>
    
    To use it, add a URL: tone://frequency1;frequency2;frequency3;...
    e.g. tone://2000;2005 to play a 2000 Hz tone and a 2005 Hz tone
af: Sinustoongenerator deur Håvard Kvålen <havardk@xmms.org>
    Gewysig deur Daniel J. Peng <danielpeng@bigfoot.com>
    
    Om dit te gebruik, voeg 'n URL by: tone://frekwensie1;frekwensie2;frekwensie3;...
    bv. tone://2000;2005 om 'n 2000 Hz-toon en 'n 2005 Hz-toon te speel

en: Single mode.
af: Enkel modus.

en: Size (bytes)
af: Grote (grepe)

en: Skip leading silence
af: Slaan leiende stilte oor

en: Skip trailing silence
af: Slaan agterstilte oor

en: Skip/repeat samples
af: Slaan oor/herhaal monsters

en: Slow
af: Stadig

en: Slowest
af: Stadigste

en: Smooth
af: Glad

en: Sndfile Plugin
af: Sndfile Inprop

en: Sndio Output
af: Sndio Uitset

en: Sndio error: Unsupported audio format (%d)
af: Sndio-fout: ongesteunde oudioformaat (%d)

en: Sndio error: sio_open() failed
af: Sndio-fout: sio_open() het misluk

en: Sndio error: sio_setpar() failed
af: Sndio-fout: sio_setpar() het misluk

en: Sndio error: sio_start() failed
af: Sndio-fout: sio_start() het misluk

en: SoX Resampler
af: SoX Hermonster

en: SoX Resampler Plugin for Audacious
    Copyright 2013 Michał Lipski
    
    Based on Sample Rate Converter Plugin:
    Copyright 2010-2012 John Lindgren
af: SoX Hermonster Inprop vir Audacious
    Kopiereg 2013 Michał Lipski
    
    Gebaseer op Sample Rate Converter Plugin:
    Kopiereg 2010-2012 John Lindgren

en: Solid
af: Solied

en: Song Change
af: Lied Verander

en: Song Info
af: Lied Info

en: Song Info ...
af: Lied Info ...

en: Song _Info ...
af: Lied _Info ...

en: Sort List
af: Sorteer lys

en: Sort Se_lected
af: Sorteer Seleksie

en: Sort Selected
af: Sorteer Gekiesdes

en: Soundtracks
af: Klankbane

en: Spectrum Analyzer
af: Spektrum ontleder

en: Speed and Pitch
af: Spoed en Toonhoogte

en: Spline (good)
af: Spline (goed)

en: Split title into artist and title on chars
af: Verdeel titel in kunstenaar en titel op karakters

en: Start at
af: Begin teen

en: Status Icon
af: Status Ikoon

en: Status Icon Plugin
    
    Copyright 2005-2007 Giacomo Lozito <james@develia.org>
    Copyright 2010 Michał Lipski <tallica@o2.pl>
    
    This plugin provides a status icon, placed in
    the system tray area of the window manager.
af: Status-ikoon-inprop
    
    Kopiereg 2005-2007 Giacomo Lozito <james@develia.org>
    Kopiereg 2010 Michał Lipski <tallica@o2.pl>
    
    Hierdie inprop verskaf 'n statusikoon, geplaas in
    die system tray area van die vensterbestuurder.

en: Status Icon Plugin (partial port for Qt interface)
    
    Copyright 2005-2007 Giacomo Lozito <james@develia.org>
    Copyright 2010 Michał Lipski <tallica@o2.pl>
    Copyright 2015 Eugene Paskevich <eugene@raptor.kiev.ua>
    
    This plugin provides a status icon, placed in
    the system tray area of the window manager.
af: Status Ikoon Inprop (gedeeltelike poort vir Qt-koppelvlak)
    
    Kopiereg 2005-2007 Giacomo Lozito <james@develia.org>
    Kopiereg 2010 Michał Lipski <tallica@o2.pl>
    Kopiereg 2015 Eugene Paskevich <eugene@raptor.kiev.ua>
    
    Hierdie inprop verskaf 'n status ikoon, geplaas in
    die sisteem laai area van die venster bestuurder.

en: Step backward
af: Tree terugwaarts

en: Step forward
af: Tree voorwaarts

en: Stereo separation:
af: Stereo skeiding:

en: Stop A_fter This Song
af: Stop Na Hierdie Lied

en: Stop After This Song
af: Stop na hierdie lied

en: Stopped
af: Gestop

en: Stopping after song.
af: Gaan stop na lied.

en: Store fetched lyrics in local cache
af: Stoor afgehaalde lirieke in plaaslike kas

en: Stream Tuner
af: Stroomontvanger

en: Stream name:
af: Stroom naam:

en: Strictly enforce minimum bitrate
af: Handhaaf streng minimum bistempo

en: Sunday
af: Sondag

en: Surround
af: Omsingel

en: T#
af: S#

en: Tact generator: %d bpm
af: Tact generator: %d spm

en: Tact generator: %d bpm %d/%d
af: Tact generator: %d spm %d/%d

en: Tags
af: Etikette

en: Talk
af: Praat

en: Test
af: Toets

en: Text
af: Teks

en: The JACK server requires a sample rate of %d Hz, but Audacious is playing at %d Hz.  Please use the Sample Rate Converter effect to correct the mismatch.
af: Die JACK-bediener vereis 'n monstertempo van %d Hz, maar Audacious speel teen %d Hz. Gebruik asseblief die MonsterTempoOmsitter-effek om die wanpassing reg te stel.

en: The Scrobbler plugin could not be started.
    There might be a problem with your installation.
af: Die Scrobbler-inprop kon nie begin word nie.
    Daar is dalk 'n probleem met jou installasie.

en: Themes
af: Temas

en: There was a problem contacting Last.fm.
af: Daar was 'n probleem om Last.fm te kontak.

en: These settings will take effect when Audacious is restarted.
af: Hierdie instellings sal in werking tree wanneer Audacious herbegin word.

en: This is your wakeup call.
af: Dit is jou wekroep.

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
af: Hierdie program is gratis sagteware; jy kan dit herverdeel en/of wysig onder die bepalings van die GNU General Public License soos gepubliseer deur die Free Software Foundation; óf weergawe 2 van die lisensie, óf (na jou keuse) enige latere weergawe.
    
    Hierdie program word versprei in die hoop dat dit nuttig sal wees, maar SONDER ENIGE WAARBORG; selfs sonder die stilswyende waarborg van VERHANDELBAARHEID of GESKIKTHEID VIR 'N SPESIFIEKE DOEL. Sien die GNU General Public License vir meer besonderhede.
    
    Jy moes 'n afskrif van die GNU General Public License saam met hierdie program ontvang het; indien nie, skryf aan die Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, VSA.

en: Threshold:
af: Drempel:

en: Thursday
af: Donderdag

en: Time
af: Tyd

en: Time
      Alarm at:
        The time for the alarm to come on.
    
      Quiet after:
        Stop alarm after this amount of time.
           (if the wakeup dialog is not closed)
    
    
    Days
      Day:
        Select the days for the alarm to activate.
    
      Time:
        Choose the time for the alarm on each day,
        or select the toggle button to use the default
        time.
    
    
    Volume
      Fading:
        Fade the volume up to the chosen volume
        for this amount of time.
    
      Start at:
        Start fading from this volume.
    
      Final:
        The volume to stop fading at.  If the fading
        time is 0 then set volume to this and start
        playing.
    
    
    Options:
      Additional Command:
        Run this command at the alarm time.
    
      Playlist:
        Load this playlist. If no playlist
        is given, the current one will be used.
        The URL of an mp3/ogg stream
        can also be entered here.
    
      Reminder:
        Display a reminder when the alarm goes off.
        Type the reminder in the input field and enable
        the checkbox if you want it to be shown.
af: Tyd
      Lui teen:
        Die tyd vir die Wekker om aan te kom.
    
      Stil na:
        Stop die wekker na hierdie hoeveelheid tyd.
           (as die word-wakker dialoog nog oop is)
    
    
    Dae
      Dag:
        Kies dae wanneer die wekker aktief moet wees.
    
      Tyd:
        Kies die tyd vir die wekker op elke dag,
        of kies die wissel knoppie om die verstek tyd te gebruik.
    
    
    Volume
      Vervaging:
        Vervaag die volume op na die gekose volume
        vir dié hoeveelheid tyd.
    
      Begin teen:
        Begin van hierdie volume te vervaag.
    
      Finaal:
         Die volume waar die vervaging moet stop.
         As die vervaging-tyd 0 is, dan stel die volume
         na dit en begin te speel.
    
    
    Opsies:
      Bykomende Bevel:
        Hardloop hierdie bevel wanneer die wekker
        af gaan.
    
      Snitlys:
        Laai hierdie snitlys.  As geen snitlys
        gegee is nie, dan sal die huidige een
        gebruik word. Die URL van 'n mp3/ogg
        stroom kan ook hier gebruik word.
    
      Herinnering:
        Wys 'n herinnering wanneer die wekker af
        gaan. Tik die herinnering in die invoer veld
        en aktiveer die merkblokkie as jy dit wil wys.

en: Time Div:
af: Tydverdeling:

en: Timing (ms)
af: Tydsberekening (ms)

en: Title
af: Titel

en: Title Change
af: Titel verandering

en: Title:
af: Titel:

en: Title: %t
    Author: %a
    From: %f
    Tracker: %T
    Comment: %C
    Chip type: %c
    Stereo: %s
    Loop: %l
    Chip freq: %F
    Player Freq: %P
    Year: %y
af: Titel: %t
    Skrywer: %a
    Van: %f
    Spoor: %T
    Kommentaar: %C
    Chip tipe: %c
    Stereo: %s
    Lus: %l
    Chip frekwensie: %F
    Speler frekwensie: %P
    Jaar: %y

en: To import your music library into Audacious, choose a folder and then click the "refresh" icon.
af: Om jou musiekbiblioteek in Audacious in te voer, kies 'n vouer en klik dan op die "herlaai"-ikoon.

en: To repeat forever, set the repeat count to -1.
af: Om vir ewig te herhaal, stel die herhalingtelling op -1.

en: Toggle player window(s)
af: Wissel speler venster(s)

en: Toggle repeat
af: Wissel herhaal

en: Toggle shuffle
af: Wissel skoffel

en: Toggle stop after current
af: Wissel stop na huidige

en: Tone Generator
af: Toongenerator

en: Tone Generator:
af: Toongenerator:

en: Too many redirects
af: Te veel herleidings

en: Top 500 Stations
af: Top 500 Stasies

en: Track
af: Snit

en: Track %d is a data track.
af: Snit %d is 'n data baan.

en: Track %d not found.
af: Snit %d nie gevind nie.

en: Transparency
af: Deursigtigheid

en: Transpose:
af: Transponeer:

en: Treble:
af: Sopraan:

en: Trigger
af: Sneller

en: Triggers OSD when a playlist entry is played.
af: Aktiveer OSV wanneer 'n snitlys item gespeel word.

en: Triggers OSD when playback is paused.
af: Aktiveer OSV wanneer terugspeel pouse aan geskakel word.

en: Triggers OSD when playback is unpaused.
af: Aktiveer OSV wanneer terugspeel pouse af geskakel word.

en: Triggers OSD when the song title changes (for internet streams).
af: Aktiveer OSV wanneer die lied se titel verander (vir internet strome)

en: Tuesday
af: Dinsdag

en: Type
af: Tipe

en: Type:
af: Tipe:

en: Ultra High
af: Ultra Hoog

en: Unable to fetch %s
af: Kan nie %s gaan haal nie

en: Unable to parse %s
af: Kan nie %s ontleed nie

en: Unarchived Winamp 2.x skin
af: Gedeargiveerde Winamp 2.x vel

en: Undock
af: Ontdok

en: Unknown HTTP error
af: Onbekende HTTP fout

en: Unsupported disk type.
af: Onondersteunde skyftipe.

en: Upmix to
af: "Upmix" na

en: Use CD-Text
af: Gebruik CD-Teks

en: Use CDDB
af: Gebruik CDDB

en: Use HTTP instead of CDDBP
af: Gebruik HTTP inplaas van CDDBP

en: Use accurate length calculation (slow)
af: Gebruik akkurate lengte berekeninge (stadig)

en: Use alternate device:
af: Gebruik alternatiewe toestel:

en: Use bit perfect audio (adapt device sampling rate)
af: Gebruik bis perfekte oudio (pas toestelmonstertempo aan)

en: Use bitmap fonts (supports ASCII only)
af: Gebruik bitmap-lettertipes (ondersteun slegs ASCII)

en: Use bold font for column headers
af: Gebruik vetdruk vir kolomopskrifte

en: Use exclusive mode
af: Gebruik eksklusiewe modus

en: Use only when song length is unknown
af: Gebruik slegs wanneer die lengte van die liedjie onbekend is

en: Use rate mappings
af: Gebruik tempo karterings

en: Use steep filter
af: Gebruik steil filtreerder

en: VBR
af: VBT

en: VBR quality level:
af: VBT kwaliteit vlak:

en: VBR/ABR
af: VBT/ABT

en: VTX Decoder
af: VTX Dekodeerder

en: VU Meter Plugin for Audacious
    Copyright 2017-2019 Marc Sánchez Fauste
af: VU Meter-inprop vir Audacious
    Kopiereg 2017-2019 Marc Sánchez Faustea

en: VU Meter Style:
af: VU Meter Styl:

en: Vertical lines
af: Vertikale lyne

en: Very High
af: Baie Hoog

en: View
af: Aansig

en: Visualization
af: Visualisering

en: Visualization type:
af: Visualisering tipe:

en: Visualizations
af: Visualisasies

en: Voice Removal
af: Stem Verwydering

en: Voiceprint / VU meter
af: Stemafdruk / VU meter

en: Voiceprint Coloring:
af: Stemafdruk Kleur:

en: Volume Down
af: Volume Af

en: Volume Up
af: Volume Op

en: Volume _Down
af: Volume Af

en: Volume _Up
af: Volume Op

en: Volume down
af: Volume af

en: Volume up
af: Volume op

en: Vortex file format player by Sashnov Alexander <sashnov@ngs.ru>
    Based on in_vtx.dll by Roman Sherbakov <v_soft@microfor.ru>
    Audacious plugin by Pavel Vymetalek <pvymetalek@seznam.cz>
af: Vortex-lêerformaatspeler deur Sashnov Alexander <sashnov@ngs.ru>
    Gebaseer op in_vtx.dll deur Roman Sherbakov <v_soft@microfor.ru>
    Audacious plugin deur Pavel Vymetalek <pvymetalek@seznam.cz>

en: Wait before reconnecting:
af: Wag voor herkoppel:

en: WavPack Decoder
af: WavPack-dekodeerder

en: Wednesday
af: Woensdag

en: What do these options mean?
af: Wat beteken hierdie opsies?

en: Win32 waveOut Plugin for Audacious
    Copyright 2016 John Lindgren
af: Win32 waveOut-inprop vir Audacious
    Kopiereg 2016 John Lindgren

en: Winamp Classic Interface
af: Winamp Klassieke Koppelvlak

en: Windowed sinc
af: Venster sink

en: Working ...
af: In Werking ...

en: XML Shareable Playlists (XSPF)
af: XML deelbare snitlyste (XSPF)

en: Year
af: Jaar

en: You can use the following format codes, which will be replaced before running the command (not all are useful for the end-of-playlist command):
af: Jy kan die volgende formaatkodes gebruik, wat vervang sal word voordat die bevel uitgevoer word (nie almal is nuttig vir die einde-van-snitlys-opdrag nie):

en: You need to allow Audacious to scrobble tracks to your Last.fm account.
af: Jy moet Audacious toelaat om snitte na jou Last.fm-rekening te scrobble.

en: Your reminder for today is...
af: Jou herinnering vir vandag is...

en: Your scrobbles are being saved on your computer temporarily.  They will be submitted as soon as Audacious is allowed access.
af: Jou scrobbles word tydelik op jou rekenaar gestoor. Dit sal ingedien word sodra Audacious toegang kry.

en: _Add
af: Voeg by

en: _Add CD
af: Voeg CD by

en: _Add Files ...
af: Voeg Lêers By ...

en: _Add Folder ...
af: Voeg vouer by...

en: _Add to Playlist
af: Voeg Snitlys by

en: _Cancel
af: _Kanselleer

en: _Clear Repeat Points
af: Maak herhalingspunte skoon

en: _Close
af: _Toe

en: _Copy
af: Kopie

en: _Create Playlist
af: Maak Snitlys

en: _Equalizer ...
af: Gelykmaker ...

en: _Export ...
af: Voer uit ...

en: _File
af: Lêer ...

en: _Find ...
af: Vind...

en: _Import ...
af: Voer in ...

en: _Jump to Song ...
af: Spring tot Lied ...

en: _Log Inspector ...
af: _Log inspekteur...

en: _New
af: _Nuwe

en: _Next
af: Volgende

en: _Open
af: _Oop

en: _Open Containing Folder
af: Maak Bevattende Gids _Oop

en: _Open Files ...
af: Maak Lêers _Oop ...

en: _Open Folder ...
af: Maak vouer oop...

en: _Output
af: Uitset

en: _Paste
af: _Plak

en: _Play
af: _Speel

en: _Play/Resume
af: Speel/Hervat

en: _Playback
af: Terugspeel

en: _Queue Manager ...
af: Tou Bestuurder ...

en: _Queue/Unqueue
af: Tou/Ontou

en: _Quit
af: Verlaat

en: _Random Order
af: Ewekansige Volgorde

en: _Record Stream
af: Neem Stroom Op

en: _Refresh
af: Verfris

en: _Refresh Selected
af: Verfris Seleksie

en: _Remove
af: _Verwyder

en: _Rename ...
af: Hernoem ...

en: _Repeat
af: Herhaal

en: _Services
af: Dienste

en: _Settings ...
af: _Stellings ...

en: _Sort
af: _Sorteer

en: _View
af: Aansig

en: _Visualizations ...
af: _Visualiserings ...

en: all monitors
af: alle skerms

en: by
af: deur

en: dB/second
af: dB/sekonde

en: enable
af: aktiveer

en: h
af: u

en: hours
af: ure

en: lossless
af: verliesvry

en: lossy
af: verliesagtig

en: lossy (hybrid)
af: verliesagtig (hibriede)

en: minutes
af: minute

en: monitor %i
af: skerm %i

en: note numbers
af: noot nommers

en: of this genre
af: van hierdie genre

en: on
af: op

en: ports if input has fewer channels
af: poorte as invoeg minder kanale het

en: seconds
af: sekondes

en: semitones
af: halftone

en: sequenced
af: gerangskik

en: variable
af: veranderlik
