engrampa 1.25.0 - en to af translation catalogue (228 entries)

en: %s Properties
af: Eienskappe: %s

en: - Create and modify an archive
af: - Skep en wysig 'n argief

en: <i><b>Note:</b> the password will be used to encrypt files you add to the current archive, and to decrypt files you extract from the current archive. When the archive is closed the password will be deleted.</i>
af: <i><b>Let wel:</b> die wagwoord gaan vir die huidige argief gebruik word om die lêers wat bygevoeg word te enkripteer, en om lêers te dekripteer wat uitgepak word. Wanneer die argief gesluit word, sal die wagwoord geskrap word.</i>

en: <span weight="bold" size="larger">Password required</span>
af: <span weight="bold" size="larger">Wagwoord benodig</span>

en: A file named "%s" already exists.
    
    %s
af: 'n Lêer genaamd "%s" bestaan reeds.
    
    %s

en: A folder named "%s" already exists.
    
    %s
af: 'n Gids genaamd "%s" bestaan reeds.
    
    %s

en: ARCHIVE
af: ARGIEF

en: Actions
af: Aksies

en: Add Files
af: Voeg lêers by

en: Add Folder
af: Voeg gids by

en: Add a Folder
af: Voeg 'n gids by

en: Add a folder to the archive
af: Voeg 'n gids by die argief

en: Add files asking the name of the archive and quit the program
af: Voeg lêers by argief, vra die argiefnaam en sluit die program

en: Add files to an archive
af: Voeg lêers by 'n argief

en: Add files to the archive
af: Voeg lêers by die argief

en: Add files to the specified archive and quit the program
af: Voeg lêers by die gespesifiseerde argief en sluit die program

en: Add only if _newer
af: Voeg slegs by indien _nuwer

en: Adding file:
af: Voeg lêer by:

en: All Files
af: Alle lêers

en: All archives
af: Alle argiewe

en: All files
af: Alle lêers

en: An error occurred while adding files to the archive.
af: 'n Fout het voorgekom met die byvoeging van lêers tot die argief.

en: An error occurred while deleting files from the archive.
af: 'n Fout het voorgekom met die skrap van lêers uit die argief.

en: An error occurred while extracting files.
af: 'n Fout het voorgekom terwyl lêers uitgepak is.

en: An error occurred while loading the archive.
af: 'n Fout het voorgekom met die laai van die argief.

en: An error occurred while saving the archive.
af: 'n Fout het voorgekom terwyl die argief gestoor is.

en: An error occurred while testing archive.
af: 'n Fout het voorgekom tydens argieftoetsing.

en: An error occurred.
af: 'n Fout het plaasgevind.

en: Application does not accept documents on command line
af: Toepassing aanvaar nie dokumente op die opdraglyn nie

en: Archive Manager
af: Argiefbestuurder

en: Archive created successfully
af: Argief suksesvol geskep

en: Archive not created
af: Argief nie geskep nie

en: Archive size:
af: Argiefgrootte:

en: Archive type not supported.
af: Argieftipe word nie ondersteun nie.

en: Bzip2 compressed file
af: Met Bzip2 gekompakteerde lêer

en: C_reate
af: S_kep

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
af: Kan nie dokument URI's na 'n 'Type=Link' "desktop"-inskrywing aangee nie

en: Close the current archive
af: Sluit die huidige argief

en: Close the folders pane
af: Sluit die gidspaneel

en: Command _Line Output
af: Opdrag_lyn se afvoer

en: Command exited abnormally.
af: Opdrag het abnormaal geëindig.

en: Command not found.
af: Opdrag nie gevind nie.

en: Compression ratio:
af: Saampersverhouding:

en: Content size:
af: Inhoudgrootte:

en: Contents
af: Inhoud

en: Copy the selection
af: Kopieer die seleksie

en: Could not add the files to the archive
af: Kon nie die lêers by die argief voeg nie

en: Could not create the archive
af: Kon nie argief skep nie

en: Could not create the destination folder: %s.
af: Kon nie die teikengids skep nie: %s.

en: Could not delete the old archive.
af: Kon nie die ou argief skrap nie.

en: Could not display help
af: Kon nie hulp vertoon nie

en: Could not display the folder "%s"
af: Kon nie die gids "%s" vertoon nie

en: Could not find the volume: %s
af: Kon nie die volume kry nie: %s

en: Could not open "%s"
af: Kon nie "%s" open nie

en: Could not perform the operation
af: Kon nie die aksie uitvoer nie

en: Could not rename the file
af: Kon nie die lêer hernoem nie

en: Could not rename the folder
af: Kon nie die gids hernoem nie

en: Could not save the archive "%s"
af: Kon nie die argief "%s" stoor nie

en: Create _Archive
af: Skep _argief

en: Create _Folder
af: Skep _gids

en: Create a new archive
af: Skep 'n nuwe argief

en: Create and modify an archive
af: Skep en wysig 'n argief

en: Create destination folder without asking confirmation
af: Skep teikengids sonder om vir bevestiging te vra

en: Cu_t
af: Kn_ip

en: Cut the selection
af: Knip die seleksie

en: Debian package
af: Debianpakket

en: Default folder to use for the '--add' and '--extract' commands
af: Verstekgids om te gebruik vir die '--add'- en '--extract'-opdragte

en: Delete
af: Skrap

en: Delete the selection from the archive
af: Verwyder die seleksie uit die argief

en: Deleting files from archive
af: Skrap lêers van die argief

en: Destination folder "%s" does not exist.
    
    Do you want to create it?
af: Die teikengids "%s" bestaan nie.
    
    Wil u dit skep?

en: Disable connection to session manager
af: Deaktiveer konneksie na sessiebestuurder

en: Do not e_xtract older files
af: Moenie ouer lêers _uitpak nie

en: Do you want to add this file to the current archive or open it as a new archive?
af: Wil u dié lêer by die huidige argief voeg, of as 'n nuwe argief oopmaak?

en: Do you want to create a new archive with these files?
af: Wil u 'n nuwe argief maak met hierdie lêers?

en: E_xclude files:
af: Sluit lêers _uit:

en: Engrampa is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
af: Engrampa word versprei in die hoop dat dit nuttig sal wees, maar SONDER ENIGE WAARBORG; sonder selfs die geïmpliseerde waarborg van VERHANDELBAARHEID of GESKIKTHEID VIR 'N SPESIFIEKE DOEL.  Sien die GNU Algemene Publieke Lisensie vir meer detail.

en: Engrampa is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
af: Engrampa is Vry Sagteware; u kan dit herversprei en/of wysig onderhewig aan die voorwaardes vna die GNU Algemene Publieke Lisensie soos gepubliseer deur die Stigting vir Vry Sagteware; óf weergawe 2 van die Lisensie, óf (indien u verkies) enige latere weergawe.

en: Enter the password for the archive '%s'.
af: Tik die wagwoord vir die argief '%s'.

en: Exclude folders that are symbolic lin_ks
af: Sluit gidse uit wat simboliese s_kakels is

en: Extract
af: Pak uit:

en: Extract Here
af: Pak hier uit

en: Extract To...
af: Pak uit na...

en: Extract archive
af: Pak argief uit

en: Extract archives asking the destination folder and quit the program
af: Pak argiewe uit, vra die teikengids en sluit die program

en: Extract archives to the specified folder and quit the program
af: Pak argiewe uit na die gespesifiseerde gids en sluit die program

en: Extract files from the archive
af: Pak lêers uit die argief

en: Extract the selected archive
af: Pak die geselekteerde argief uit

en: Extracting file:
af: Pak lêer uit:

en: Extraction completed successfully
af: Uitpak suksesvol voltooi

en: Extraction not performed
af: Uitpak nie gedoen nie

en: FILE
af: LÊER

en: FOLDER
af: GIDS

[ctx: File]
en: Date Modified
af: Datum gewysig

[ctx: File]
en: Location
af: Ligging

[ctx: File]
en: Name
af: Naam

[ctx: File]
en: Name:
af: Naam:

[ctx: File]
en: Save
af: Stoor

[ctx: File]
en: Size
af: Grootte

[ctx: File]
en: Type
af: Tipe

en: File is not a valid .desktop file
af: Lêer is nie 'n geldige .desktop-lêer nie

en: Find:
af: Vind:

en: Folder
af: Gidse

en: Folders
af: Gidse

en: Getting the file list
af: Kry die lêerlys

en: Go to the home location
af: Gaan tuis

en: Go to the next visited location
af: Gaan na die volgende besoekte ligging

en: Go to the previous visited location
af: Gaan na die vorige besoekte ligging

en: Go up one level
af: Gaan een vlak op

en: Include _files:
af: Sluit _lêers in:

en: Information about the program
af: Inligting aangaande die program

en: Last Output
af: Laaste afvoer

en: Load Options
af: Laai keuses

en: Location
af: Ligging

en: Location:
af: Ligging:

en: MB
af: MG

en: Not a launchable item
af: Nie 'n loopbare item nie

en: Number of files:
af: Aantal lêers:

en: Open _Recent
af: Open o_nlangse

en: Open a recently used archive
af: Open 'n onlangs gebruikte argief

en: Open archive
af: Open argief

en: Open selected files with an application
af: Open die geselekteerde lêers met 'n toepassing

en: Open the selected file
af: Open die geselekteerde lêer

en: Open the selected folder
af: Open die geselekteerde gids

en: Over_write existing files
af: Oorsk_ryf bestaande lêers

en: Password
af: Wagwoord

en: Paste Selection
af: Plak seleksie

en: Paste the clipboard
af: Plak die knipbord

en: Please use a different name.
af: Gebruik asseblief 'n ander naam.

en: Re-crea_te folders
af: Hers_kep gidse

en: Recompressing archive
af: Pers argief opnuut saam

en: Reload current archive
af: Herlaai die huidige argief

en: Removing file:
af: Verwyder lêer:

en: Rename
af: Hernoem

en: Rename the selection
af: Hernoem die seleksie

en: Replace _All
af: Vervang _almal

en: Reverse the list order
af: Keer die lysvolgorde om

en: S_elect the files you want to update:
af: Ki_es die lêers om op te dateer:

en: Sa_ve Options
af: S_toor keuses

en: Save As…
af: Stoor as…

en: Save Options
af: Stoor keuses

en: Save the current archive with a different name
af: Stoor die huidige argief onder 'n ander naam

en: Select _All
af: Selekteer _almal

en: Select all files
af: Kies alle lêers

en: Session management options:
af: Sessiebestuurskeuses:

en: Show archive properties
af: Wys argiefeienskappe

en: Show session management options
af: Wys keuses vir sessiebestuur

en: Sort file list by file size
af: Sorteer die lêerlys volgens grootte

en: Sort file list by location
af: Sorteer die lêerlys volgens ligging

en: Sort file list by modification time
af: Sorteer die lêerlys volgens datum van wysiging

en: Sort file list by name
af: Sorteer lêerlys volgens naam

en: Sort file list by type
af: Sorteer die lêerlys volgens tipe

en: Specify a password for this archive
af: Gee 'n wagwoord vir dié argief

en: Specify file containing saved configuration
af: Spesifiseer lêer wat gestoorde konfigurasie bevat

en: Specify session management ID
af: Spesifiseer sessiebestuurs-ID

en: Starting %s
af: Begin tans %s

en: Stat_usbar
af: Stat_usbalk

en: Stop current operation
af: Stop huidige aksie

en: Test Result
af: Toetsresultaat

en: Test whether the archive contains errors
af: Toets of die argief enige foute bevat

en: The archive is already present.  Do you want to overwrite it?
af: Die argief bestaan reeds.  Wil u dit oorskryf?

en: The name "%s" is not valid because it cannot contain the characters: %s
    
    %s
af: Die naam "%s" is ongeldig omdat dit nie die volgende karakters kan bevat nie: %s
    
    %s

en: This archive type cannot be modified
af: Hierdie argieftipe kan nie gewysig word nie

en: Type:
af: Tipe:

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
af: Nieherkende "desktop"-lêerweergawe '%s'

en: Unrecognized launch option: %d
af: Nieherkende lanseeropsie: %d

en: Update the file "%s" in the archive "%s"?
af: Moet die lêer "%s" in die argief "%s" opgedateer word?

en: Update the files in the archive "%s"?
af: Moet die lêers in die argief "%s" opgedateer word?

en: View All _Files
af: Wys alle _lêers

en: View as a F_older
af: Bekyk as 'n gi_ds

en: View the folders pane
af: Wys die gidspaneel

en: View the main toolbar
af: Wys die hoofnutsbalk

en: View the output produced by the last executed command
af: Bekyk die afvoer wat die mees onlangse program gelewer het

en: View the statusbar
af: Wys die statusbalk

en: You can't add an archive to itself.
af: 'n Argief kan nie by homself gevoeg word nie.

en: You don't have permission to create an archive in this folder
af: Jy het nie toestemming om 'n argief in hierdie gids te skep nie

en: You don't have the right permissions to create an archive in the destination folder.
af: Jy het nie die nodige regte om 'n argief in die teikengids te skep nie.

en: You don't have the right permissions to extract archives in the folder "%s"
af: Jy het nie die nodige regte om argiewe in die gids "%s" uit te pak nie

en: You don't have the right permissions to read files from folder "%s"
af: Jy het nie die nodige regte om lêers uit gids "%s" te lees nie

en: You don't have the right permissions.
af: Jy het nie die nodige regte nie.

en: You have to specify an archive name.
af: Jy moet die argiefnaam spesifiseer.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Engrampa; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301 USA
af: U moes 'n kopie van die GNU Algemene Publieke Lisensie ontvang het saam met Engrampa; indien nie, skryf aan Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA

en: [read only]
af: [leesalleen]

en: _About
af: _Aangaande

en: _Add
af: _Voeg by

en: _All files
af: _Alle lêers

en: _Archive
af: _Argief

en: _Arrange Files
af: R_angskik lêers

en: _Close
af: _Sluit

en: _Copy
af: _Kopieer

en: _Delete
af: _Skrap

en: _Edit
af: R_edigeer

en: _Encrypt the file list too
af: _Enkripteer die lêerlys ook

en: _Exclude folders:
af: Sluit _gidse uit:

en: _Extract
af: _Pak uit

en: _Files:
af: _Lêers:

en: _Folders
af: _Gidse

en: _Help
af: _Hulp

en: _Include subfolders
af: Subgidse _ingesluit

en: _Last Output
af: _Laaste afvoer

en: _Load Options
af: _Laai keuses

en: _Location:
af: _Ligging:

en: _Open the Archive
af: _Open die argief

en: _Other Options
af: _Ander keuses

en: _Overwrite
af: _Oorskryf

en: _Password:
af: _Wagwoord:

en: _Paste
af: _Plak

en: _Properties
af: _Eienskappe

en: _Quit
af: _Verlaat

en: _Refresh
af: Ve_rfris

en: _Remove
af: Ve_rwyder

en: _Rename
af: He_rnoem

en: _Replace
af: _Vervang

en: _Reset Options
af: He_rstel keuses

en: _Reversed Order
af: _Omgekeerde volgorde

en: _Save
af: _Stoor

en: _Selected files
af: Ge_selekteerde lêers

en: _Skip
af: _Slaan oor

en: _Test Integrity
af: _Toets integriteit

en: _Toolbar
af: _Nutsbalk

en: _Update
af: _Bywerk

en: _View
af: _Bekyk

en: by T_ype
af: Volgens _tipe

en: by _Location
af: volgens _ligging

en: by _Name
af: volgens _naam

en: by _Size
af: volgens _grootte

en: example: *.o; *.bak
af: voorbeeld: *.o; *.bak

en: example: *.txt; *.doc
af: voorbeeld: *.txt; *.doc
