mate-panel 1.25.3 - en to af translation catalogue (505 entries)

en: "%s" has quit unexpectedly
af: "%s" het onverwags afgesluit

en: %1$s
    %2$s
af: %2$s
    %1$s

en: %1$s, %2$s
af: %2$s, %1$s

en: %1$s: %2$s
af: %2$s, %1$s

en: %A %B %d (%%s)
af: %A %d %B (%%s)

en: %A, %B %d %Y
af: %A %d %B %Y

en: %a %b %e
af: %a %e %b

en: %l:%M %p
af: %k:%M

en: %s has no use what-so-ever. It only takes up disk space and compilation time, and if loaded it also takes up precious panel space and memory. Anybody found using it should be promptly sent for a psychiatric evaluation.
af: %s het hoegenaamd geen doel nie. Dit neem slegs skyfspasie en programboutyd in beslag, en wanneer dit laai neem dit ook kosbare paneelruimte en geheue op. Indien enige iemand dit gebruik, stuur hom onmiddellik vir 'n psigiatriese ondersoek.

en: %s the Fish
af: %s die Vis

en: %s the Fish Says:
af: %s die Vis Sê:

en: %s the Fish, a contemporary oracle
af: %s die Vis, 'n moderne orakel

en: %s the Fish, the fortune teller
af: %s die Vis, die fortuinsoeker

en: %s, feels like %s
af: %s, voel soos %s

en: (empty)
af: (leeg)

en: (with minor help from George)
af: (met 'n klein bietjie hulp van George)

en: - Edit .desktop files
af: - Redigeer .desktop-lêers

en: <i>(optional)</i>
af: <i>(opsioneel)</i>

en: <small><i>Type a city, region, or country name and then select a match from the pop-up.</i></small>
af: <small><i>Tik 'n stad, streek of landnaam en kies die een wat pas uit die opspringlys.</i></small>

en: <small>Opaque</small>
af: <small>Ondeursigtig</small>

en: <small>Set...</small>
af: <small>Stel...</small>

en: <small>Set</small>
af: <small>Stel</small>

en: <small>Transparent</small>
af: <small>Deursigtig</small>

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
af: 'n Vis sonder 'n naam is 'n redelike bleeksiel. Blaas lewe in jou vis deur hom 'n naam te gee.

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:MATE_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
af: 'n Lys van miniprogram-IID's wat die paneel sal ignoreer. Op dié manier kan jy sekere miniprogramme deaktiveer sodat dit nie laai of in die kieslys vertoon word nie. Om die minibevelvoerder-miniprogram byvoorbeeld te deaktiveer, voeg OAFIID:MATE_MiniCommanderApplet' by hierdie lys. Die paneel moet herbegin word sodat hierdie geaktiveer word.

en: A list of locations to display in the calendar window.
af: 'n Lys van liggings om in die kalendervenster te wys.

en: A list of panel IDs. Each ID identifies an individual toplevel panel. The settings for each of these panels are stored in /apps/panel/toplevels/$(id).
af: 'n Lys van paneel ID's. Elke ID identifiseer 'n individuele topvlak paneel. Die spesifikasies vir elk van die panele word gestoor in /apps/panel/toplevels/$(id).

en: A list of panel object IDs. Each ID identifies an individual panel object (e.g. a launcher, action button or menu button/bar). The settings for each of these objects are stored in /apps/panel/objects/$(id).
af: 'n Lys van paneel voorwerp IDs. Elke ID identifiseer 'n individuele paneel voorwerp (bv. instaleerder, aksie knoppie of menu knoppie/lyn). Die spesifikasies vir elk van die voorwerpe is gestoor in /apps/panel/objects/$(id).

en: A pop out drawer to store other items in
af: 'n Pop-Up laai om ander items in te stoor

en: A separator to organize the panel items
af: 'n Skeier om paneelitems te organiseer

en: A_bout Panels
af: Aa_ngaande panele

en: About the MATE Panel
af: Aangaande die MATE-paneel

en: Access documents, folders and network places
af: Verkry toegang tot dokumente, gidse en plekke op die netwerk

en: Action button type
af: Aksieknoppie-soort

en: Ad_just Date & Time
af: Ver_stel datum & tyd

en: Add this as _drawer to panel
af: Voeg die by as 'n _laai by die paneel

en: Add this as _menu to panel
af: Voeg by as _kieslys vir die paneel

en: Add this launcher to _desktop
af: Plaas dié instaleerder op die _desktop

en: Add this launcher to _panel
af: Voeg die instaleerder by die _paneel

en: Add to Drawer
af: Voeg by laai

en: Add to Panel
af: Voeg by Paneel

en: An unknown error occurred while trying to open "%s".
af: 'n Onbekende fout het voorgekom terwyl probeer is om "%s" te open.

en: Animation
af: Animasie

en: Animation speed
af: Animasiespoed

en: Applet IIDs to disable from loading
af: Miniprogram-IID's wat gedeaktiveer moet word sodat dit nie laai nie

en: Application
af: Toepassing

en: Application Launcher...
af: Program Instaleerder...

en: Application does not accept documents on command line
af: Toepassing aanvaar nie dokumente op die opdraglyn nie

en: Application in Terminal
af: Toepassing in terminaal

en: Applications
af: Toepassings

en: Arro_ws on hide buttons
af: Py_le op verbergknoppies

en: Autoclose drawer
af: Outosluit-laai

en: Automatically hide panel into corner
af: Verberg paneel outomaties in hoek

en: Background
af: Agtergrond

en: Background _image:
af: Agtergrond_beeld:

en: Background color
af: Agtergrondkleur

en: Background color opacity
af: Agtergrondkleurondeursigtigheid

en: Background image
af: Agtergrondbeeld

en: Background type
af: Agtergrondsoort

en: Bookmarks
af: Boekmerke

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
af: Blaai deur alle plaaslike en afgeleë skywe en gidse wat toeganklik is vanaf hierdie rekenaar

en: Browse and run installed applications
af: Blaai en lanseer geïnstalleerde programme

en: C_lear
af: Maak _skoon

en: Calendar
af: Kalender

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
af: Kan nie dokument URI's na 'n 'Type=Link' "desktop"-inskrywing aangee nie

en: Cannot delete this panel
af: Kan nie hierdie paneel skrap nie

en: Cannot find an empty spot
af: Kan nie oop spasie vind nie

en: Center panel on x-axis
af: Sentreer paneel op x-as

en: Center panel on y-axis
af: Sentreer paneel op y-as

en: Change desktop appearance and behavior, get help, or log out
af: Verander die werkskerm se voorkoms en gedrag, verkry hulp, of meld af

en: Choose Location
af: Kies ligging

en: Choose a file to append to the command...
af: Kies 'n lêer om by die bevel aan te hang...

en: Choose a file...
af: Kies 'n lêer...

en: Choose an application...
af: Kies 'n toepassing...

en: Choose an icon
af: Kies 'n ikoon

en: City Name
af: Stadnaam

en: City Time Zone
af: Stad se tydsone

en: Clear Recent Documents
af: Maak Onlangse dokumente skoon

en: Clear Recent Documents...
af: Maak Onlangse dokumente skoon...

en: Clear all items from the recent documents list
af: Verwyder alle items vanuit die lys van onlangse dokumente

en: Clear the Recent Documents list?
af: Verwyder alles uit die Onlangse dokumente?

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
af: Kliek hier om alle vensters te verberg en die werkarea te vertoon.

en: Click here to restore hidden windows.
af: Kliek hier om verborge vensters te herstel.

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
af: Kliek op 'n venster om die toepassing te dwing om te sluit. Druk <ESC> om te kanselleer.

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
af: Kliek hierdie knoppie om vir 'n lêer te blaai waarvan die naam aan die bevelstring aangehang moet word.

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
af: Kliek hierdie knoppie om die geselekteerde toepassing of bevel in die bevelinskrywingsveld te laat loop.

en: Click to hide month calendar
af: Klik om die maandkalender te versteek

en: Click to view month calendar
af: Klik om die maandkalender te wys

en: Clock
af: Horlosie

en: Clock Format
af: Horlosieformaat

en: Clock Preferences
af: Horlosie voorkeure

en: Co_lor:
af: Kl_eur:

en: Co_mmand to run when clicked:
af: _Bevel om te loop wanneer gekliek word:

en: Co_mment:
af: Ko_mmentaar:

en: Comm_and:
af: Opdr_ag:

en: Command icon
af: Bevelikoon

en: Command to execute on click
af: Bevel om te loop wanneer gekliek word

en: Complete panel lockdown
af: Algehele paneelsluiting

en: Computer
af: Rekenaar

en: Computer Clock
af: Rekenaarhorlosie

en: Confirm panel removal
af: Bevestig paneelverwydering

en: Connect to Server...
af: Verbind aan bediener...

en: Connect to a remote computer or shared disk
af: Verbind aan 'n afgeleë rekenaar of gedeelde skyf

en: Copy _Date
af: Kopieer _datum

en: Copy _Time
af: Kopieer _tyd

en: Copy a launcher from the applications menu
af: Kopieer 'n lanseerder van die toepassings-kieslys

en: Could not connect to server
af: Kon nie aan bediener verbind nie

en: Could not convert '%s' from UTF-8
af: Kon nie '%s' van UTF-8 omskakel nie

en: Could not display help document
af: Kon nie hulpdokument vertoon nie

en: Could not display help document '%s'
af: Kon nie hulpdokument '%s' vertoon nie

en: Could not execute '%s'
af: Kon nie '%s' uitvoer nie

en: Could not launch '%s'
af: Kon nie '%s' lanseer nie

en: Could not launch application
af: Kon nie toepassing begin nie

en: Could not open location '%s'
af: Kon nie ligging '%s' oopmaak nie

en: Could not open recently used document "%s"
af: Kan nie onlangs gebruikte dokument "%s" open nie

en: Could not run command '%s'
af: Kon nie bevel '%s' uitvoer nie

en: Could not save directory properties
af: Kon nie gidseienskappe stoor nie

en: Could not save launcher
af: Kon nie instaleerder save nie

en: Could not show this URL
af: Kon nie hierdie URL wys nie

en: Could not use dropped item
af: Kon nie gelosde item gebruik nie

en: Create Launcher
af: Skep Laaier

en: Create a new launcher
af: Skep 'n nuwe instaleerder

en: Create new file in the given directory
af: Skep nuwe lêer in die gegewe gids

en: Current Time:
af: Huidige tyd:

en: Custom Application Launcher
af: Spesifieke Program Instaleerder

en: Custom format of the clock
af: Pasgemaakte formaat van die horlosie

en: D_on't Delete
af: M_oenie skrap nie

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
af: Besluit wanneer om vensters van dieselfde toepassing in die vensterlys te groepeer. Moontlike waardes is "never", "auto" en "always".

en: Delete this drawer?
af: Skrap hierdie laai?

en: Delete this panel?
af: Skrap hierdie paneel?

[ctx: Desktop Folder]
en: Desktop
af: Werkskerm

en: Directory Properties
af: Gidseienskappe

en: Disable Force Quit
af: Deaktiveer Geforseerde Sluiting

en: Disable connection to session manager
af: Deaktiveer konneksie na sessiebestuurder

en: Display
af: Vertoon

en: Display all workspaces
af: Vertoon alle werkruimtes

en: Display workspace names
af: Vertoon alle werkruimtename

en: Do you want to delete the applet from your configuration?
af: Wil jy die mini-program uit jou opstelling skrap?

en: Drawer
af: Laai

en: Drawer Properties
af: Laai-eienskappe

en: E_xpand
af: Uit_vou

en: East
af: Oos

en: Edit
af: Redigeer

en: Edit Location
af: Redigeer ligging

en: Enable animations
af: Aktiveer animasies

en: Enable arrows on hide buttons
af: Aktiveer pyle op verbergknoppies

en: Enable autocompletion in "Run Application" dialog
af: Gee toestemming vir automatiese voltooing in "Run Application" dialoog

en: Enable hide buttons
af: Aktiveer verbergknoppies

en: Enable program list in "Run Application" dialog
af: Aktiveer programlys in "Laat loop toepassing"-dialoog

en: Enable tooltips
af: Aktiveer wyserwenke

en: Error
af: Fout

en: Error displaying help document
af: Fout met vertoon van hulpdokument

en: Expand list of locations
af: Vou liggingslys oop

en: Expand program list in "Run Application" dialog
af: Vou programlys uit in "Laat loop toepassing"-dialoog

en: Expand to occupy entire screen width
af: Vou uit om hele skermwydte op te neem

en: FILE
af: LÊER

en: Failed to load %s: %s
af: Kon nie %s laai nie: %s

en: Failed to load applet %s
af: Kon nie miniprogram %s laai nie

en: Failed to set the system time
af: Kon nie stelseltyd verstel nie

en: Failed to set the system timezone
af: Kon nie stelsel se tydsone stel nie

en: File System
af: Lêerstelsel

en: File is not a valid .desktop file
af: Lêer is nie 'n geldige .desktop-lêer nie

en: Find an _item to add to "%s":
af: Vind 'n _item om by "%s" te voeg:

en: Find an _item to add to the drawer:
af: Vind 'n _item om by die laai te voeg:

en: Find an _item to add to the panel:
af: Vind 'n _item om by die paneel te voeg

en: Fish
af: Vis

en: Fish Preferences
af: Vis-voorkeure

en: Fit image to panel
af: Pas beeld by paneel

en: Force Quit
af: Forseer afluiting

en: Force a misbehaving application to quit
af: Forseer 'n onhebbelike toepassing om te sluit

en: Force this application to exit?
af: Forseer hierdie toepassing om af te sluit?

en: Frames in fish's animation
af: Rame in vis se animasie

en: General
af: Algemeen

en: Group windows when _space is limited
af: Groepeer vensters wanneer _ruimte beperk is

en: Hide Panel
af: Verberg paneel

en: Highlight launchers on mouseover
af: Verlig laaiers by muishang

en: Home Folder
af: Tuisgids

en: Hour format
af: Uurformaat

en: Icon '%s' not found
af: Ikoon '%s' nie gevind nie

en: Icon not found
af: Ikoon nie gevind nie

en: Icon used for object's button
af: Ikoon gebruik vir objek se knoppie

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
af: Indien as waar gemerk, word 'n dialoog vertoon wat vra vir bevestiging dat die gebruiker 'n paneel wil verwyder.

en: If true, a drawer will automatically be closed when the user clicks a launcher in it.
af: Indien as waar gemerk, sal 'n laai outomaties gesluit word wanneer die gebruiker 'n laaier daarin kliek.

en: If true, a launcher is highlighted when the user moves the pointer over it.
af: Indien as waar gemerk, sal 'n laaier verlig word wanneer die gebruiker die wyser daaroor beweeg.

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
af: Indien as waar gemerk, sal die pyle op die verbergknoppies geplaas word. Hierdie sleutel is slegs relevant as die enable_buttons-sleutel as waar gemerk is.

en: If true, autocompletion in the "Run Application" dialog is made available.
af: As waar, word automatiese voltooing in die "Run Application" dialoog beskikbaar gestel.

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
af: Indien as waar gemerk, sal die knoppies aan elke kant van die paneel geplaas word wat gebruik kan word om die paneel na die kant van die skerm te verskuif, wat net 'n knoppie sal laat vertoon.

en: If true, display a weather icon.
af: Indien as waar gemerk, vertoon 'n weerikoon.

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
af: Indien as waar gemerk, vertoon die datum in die horlosie saam met die tyd.

en: If true, display seconds in time.
af: Indien as waar gemerk, vertoon die sekondes in die tyd.

en: If true, expand the list of locations in the calendar window.
af: Indien as waar gemerk, vou die liggingslys oop in die kalendervenster.

en: If true, hiding and un-hiding of this panel will be animated rather than happening instantly.
af: Indien as waar gemerk, sal die verberging en ontverberging van hierdie paneel geanimeer wees in plaas daarvan dat dit in 'n kits gebeur.

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
af: Indien as waar gemerk, wys die datum in 'n wyserwenk wanneer die wyser oor die horlosie is.

en: If true, show the temperature next to the weather icon.
af: Indien as waar gemerk, wys die temperatuur langs die weerikoon.

en: If true, show week numbers in the calendar.
af: Indien as waar gemerk, wys weeknommers in die kalender.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
af: Indien as waar gemerk, word die lys van "Bekende Toepassings" in die "Laat loop toepassing"-dialoog uitgevou wanneer die dialoog geopen word. Hierdie sleutel is slegs relevant as die enable_program_list-sleutel as waar gemerk is.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
af: Indien as waar gemerk, word die lys van "Bekende Toepassings" in die "Laat loop toepassing"-dialoog beskikbaar gestel. Of die lys uitgevou word of nie wanneer die dialoog vertoon word, word beheer deur die show_program_list-sleutel.

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
af: Indien as waar gemerk, sal die agtergrondbeeld geroteer word wanneer die paneel vertikaal georiënteer word.

en: If true, the custom_icon key is used as a custom icon for the button. If false, the custom_icon key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object" or "drawer-object".
af: Indien as waar gemerk, word die custom_icon-sleutel gebruik as pasgemaakte ikoon vir die knoppie. Indien as vals gemerk, word die custom_icon-sleutel geïgnoreer. Hierdie sleutel is slegs relevant as die object_type-sleutel "menu-object" of "drawer-object" is.

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
af: Indien as waar gemerk, sal die vis se animasie roterend op vertikale panele vertoon word.

en: If true, the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
af: Indien as waar gemerk, sal die beeld tot die paneelhoogte geskaleer word (indien horisontaal) (die aspekratio van die beeld sal behoue bly).

en: If true, the image will be scaled to the panel dimensions. The aspect ratio of the image will not be maintained.
af: Indien as waar gemerk, sal die beeld tot die paneeldimensie geskaleer word. Die aspekratio van die beeld sal nie behoue bly nie.

en: If true, the menu_path key is used as the path from which the menu contents should be constructed. If false, the menu_path key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object".
af: Indien as waar gemerk, word die menu_path-sleutel gebruik as die pad van waar die kieslysinhoud opgebou moet word. Indien as vals gemerk, word die menu_path-sleutel geïgnoreer. Hierdie sleutel is slegs relevant as die object_type-sleutel "menu-object" is.

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
af: Indien as waar gemerk, word die paneel outomaties in 'n hoek van die skerm verberg wanneer die wyser die paneelarea verlaat. Deur die wyser na daardie hoek te neem sal die paneel weer verskyn.

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
af: Indien as waar gemerk, sal die paneel nie 'n gebruiker toelaat om 'n toepassing te forseer om af te sluit nie, deur toegang tot die forseerafsluiting-knoppie te verwyder.

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
af: Indien as waar gemerk, sal die paneel nie enige wysigings aan die opstelling van die paneel toelaat nie. Dit mag egter nodig wees om individuele miniprogramme afsonderlik te sluit. Die paneel moet herbegin word sodat hierdie geaktiveer word.

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
af: Indien as waar gemerk, sal die paneel die hele skermwydte opneem (hoogte indien dit 'n vertikale paneel is). In hierdie modus kan die paneel slegs aan die rand van die skerm geplaas word. Indien as vals gemerk, sal die paneel net groot genoeg wees om die miniprogramme, laaiers en knoppies op die paneel te kan hou.

en: If true, the user may not move the applet without first unlocking the object using the "Unlock" menuitem.
af: Indien as waar gemerk, mag die gebruiker nie die miniprogram verskuif sonder om eers die objek met die "Ontsluit"-kieslysitem te ontsluit nie.

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
af: Indien as waar gemerk, sal die vensterlys alle vensters van alle werkruimtes vertoon. Andersins word slegs vensters van die huidige werkruimte vertoon.

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
af: Indien as waar gemerk, sal die werkruimte-wisselaar alle werkruimtes vertoon. Andersins, sal slegs die huidige werkruimte vertoon word.

en: If true, the workspaces in the workspace switcher will display the names of the workspaces. Otherwise they will display the windows on the workspace. This setting only works when the window manager is Marco.
af: Indien as waar gemerk, sal die werkruimtes in die werkruimte-wisselaar die name van die werkruimtes vertoon. Andersins sal die vensters op die werkruimte vertoon word. Hierdie instelling werk slegs as Marco as vensterbestuurder gebruik word.

en: If true, the x and x_right keys are ignored and the panel is placed at the center of the x-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the x and x_right keys specify the location of the panel.
af: As waar is sal die x en x_regs sleutels geignoreer word en die paneel in die middel van die skerm, op die x-axis geplaas word. Die paneel sal daar bly ten spyte van groote verstelling - bv. die paneel sal groter word aan albei kante. As vals is sal die x en x_regs sleutel die plasing van die paneel spesifiseer.

en: If true, the y and y_bottom keys are ignored and the panel is placed at the center of the y-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the y and y_bottom keys specify the location of the panel.
af: As waar is sal die y en y_onder sleutels geignorer word en die paneel in die middel van die skerm op die y-axis geplaas word. Die paneel sal daar bly ten spyte van groote verstelling - bv. die paneel sal groter word aan albei kante. As vals is sal die y en y_onder sleulet die plasing van die paneel spesifiseer.

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
af: Indien as waar gemerk, word 'n venster onverklein word, word dit na die huidige werkruimte geskuif. Andersins word die venster se werkruimte gebruik.

en: If true, tooltips are shown for objects in panels.
af: Indien as waar gemerk, word wyserwenke vir objekte in panele vertoon.

en: If you choose to force an application to exit, unsaved changes in any open documents in it might get lost.
af: As jy 'n program forseer om toe te maak, sal enige dokumentasie inligting, wat nie gesave is nie, verlore wees.

en: If you clear the Recent Documents list, you clear the following:
    • All items from the Places → Recent Documents menu item.
    • All items from the recent documents list in all applications.
af: As jy die Recent Documents lys skoonvee, dan vee jy die volgende weg:⏎
    • Alle items van die Places → Recent Documents menu items.⏎
    • Alle items van die onlangse dokumente lys in alle programme.

en: If you reload a panel object, it will automatically be added back to the panel.
af: As jy 'n paneel voorwerp herlaai, sal dit automaties weer by die paneel gevoeg word.

en: Image Background Details
af: Beeldagtergrondbesonderhede

en: Images
af: Beelde

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
af: In 'n Xinerama-opstelling kan jy panele op elke individuele monitor hê. Hierdie sleutel identifiseer die huidige monitor waarop die paneel vertoon word.

en: Key %s is not set, cannot load launcher
af: Sleutel %s is nie bepaal nie, kan nie instaleerder laai nie⏎

en: L_atitude:
af: B_reedtegraad:

en: L_ongitude:
af: L_engtegraad:

en: Launch other applications and provide various utilities to manage windows, show the time, etc.
af: Lanseer ander toepassings en verskaf verskeie nutsprogramme om vensters te bestuur, die tyd te wys, ens.

en: Launcher Properties
af: Laaier-eienskappe

en: Launcher location
af: Laaierligging

en: List of known applications
af: Vertoon lys van bekende toepassings

en: List of locations
af: Lys van liggings

en: Loc_k To Panel
af: Sl_uit vas aan die paneel

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
af: Vind dokumente of gidse om die rekenaar volgens naam of inhoud

en: Location
af: Ligging

en: Locations
af: Liggings

en: Lock Screen
af: Sluit skerm

en: Lock the object to the panel
af: Sluit die objek aan die paneel vas

en: Log Out %s...
af: Meld af as %s...

en: Log Out...
af: Meld af...

en: Log out %s of this session to log in as a different user
af: Meld af as %s van hierdie sessie om as 'n ander gebruiker aan te meld

en: Log out of this session to log in as a different user
af: Meld af van hierdie sessie om aan te meld as 'n ander gebruiker

en: Look at today's date!
af: Kyk na vandag se datum!

en: Main Menu
af: Hoof Menu

en: Menu content path
af: Kieslysinhoudpad

en: Mount %s
af: Heg %s

en: Move windows to current workspace when unminimized
af: Skuif vensters na huidige werkruimte wanneer hulle onverklein word

en: Name to identify panel
af: Naam om paneel te identifiseer

en: Network
af: Netwerk

en: Network Places
af: Plekke op die netwerk

en: No URI provided for panel launcher desktop file
af: Geen URI is vir die paneellaaier-werkarealêer gespesifiseer nie

en: No URL was specified.
af: Geen URL is gespesifiseer nie.

en: No application to handle search folders is installed.
af: Geen program is beskikbaar om geinstaleerde leêrs te soek nie.

en: North
af: Noord

en: Not a launchable item
af: Nie 'n loopbare item nie

en: Notification Area
af: Meldingsarea

en: Number of _workspaces:
af: Aantal _werkruimtes:

en: Object's position on the panel
af: Objek se posisie op die paneel

en: Open the contents of your desktop in a folder
af: Open die inhoud van die werkskerm in 'n gids

en: Open your personal folder
af: Open u persoonlike gids

[ctx: Orientation]
en: Bottom
af: Onder

[ctx: Orientation]
en: Left
af: Links

[ctx: Orientation]
en: Right
af: Regs

[ctx: Orientation]
en: Top
af: Bo

en: Panel
af: Paneel

en: Panel Display
af: Paneel-aansig

en: Panel ID list
af: Paneel-ID-lys

en: Panel Notification Area
af: Paneelmeldingsarea

en: Panel Properties
af: Paneeleienskappe

en: Panel attached to drawer
af: Paneel aangeheg aan laai

en: Panel autohide delay
af: Paneeloutoverbergvertraging

en: Panel autounhide delay
af: Paneelouto-ontverbergvertraging

en: Panel object ID list
af: Paneelobjek-ID-lys

en: Panel object has quit unexpectedly
af: Paneel voorwerp het onverwags op gehou

en: Panel object type
af: Paneelobjeksoort

en: Panel orientation
af: Paneeloriëntering

en: Panel size
af: Paneelgrootte

en: Pause per frame
af: Pouse per raam

en: Pick a color
af: Kies 'n kleur

en: Places
af: Plekke

en: Protect your computer from unauthorized use
af: Beskerm jou rekenaar teen ongemagtigde gebruik

en: Recent Documents
af: Onlangse dokumente

en: Removable Media
af: Verwyderbare media

en: Replace a currently running panel
af: Vervang 'n huidige besige paneel

en: Rescan %s
af: Deursoek %s weer

en: Reset the panel configuration to default
af: Herstel paneel spesifikasie na default

en: Restore to current _workspace
af: Herstel na huidige _werkruimte

en: Restore to na_tive workspace
af: Herstel na oorspronklike _werkruimte

en: Restoring Minimized Windows
af: Hernu Verkleinde Panele

en: Rotate image on vertical panels
af: Roteer beeld op vertikale panele

en: Rotate image when panel is _vertical
af: Roteer beeld wanneer paneel _vertikaal is

en: Rotate on vertical panels
af: Roteer op vertikale panele

en: Rows in workspace switcher
af: Rye in werkruimte-skakelaar

en: Run Application
af: Laat loop toepassing

en: Run Application...
af: Laat loop toepassing...

en: Run an application by typing a command or choosing from a list
af: Laat 'n toepassing loop deur 'n bevel in te tik of van 'n lys te kies

en: Run in _terminal
af: Laat loop in _terminaal

en: Run with _file...
af: Laat loop met _lêer...

en: S_tyle:
af: S_tyl:

en: Search
af: Soek

en: Search for Files...
af: Soek vir lêers...

en: Select an animation
af: Kies 'n animasie

en: Select an application to view its description.
af: Selekteer 'n toepassing om sy beskrywing te bekyk.

en: Select background
af: Kies agtergrond

en: Select this box to run the command in a terminal window.
af: Merk hierdie kassie om die bevel in 'n terminaalvenster te laat loop.

en: Separator
af: Skeier

en: Session management options:
af: Sessiebestuurskeuses:

en: Set System Time
af: Verstel stelseltyd

en: Set System Time...
af: Verstel stelseltyd...

en: Set location as current location and use its timezone for this computer
af: Stel as huidige ligging en gebruik sy tydsone vir die rekenaar

en: Sh_ow windows from current workspace
af: Ver_toon vensters van huidige werkruimte

en: Show Desktop Button
af: Wys Werkarea-knop

en: Show _all workspaces in:
af: Vertoon _alle werkruimtes in:

en: Show _only the current workspace
af: Vertoon _slegs die huidige werkruimte

en: Show _temperature
af: Wys _temperatuur

en: Show _weather
af: Wys _weer

en: Show date in clock
af: Wys die datum in die horlosie

en: Show date in tooltip
af: Wys die datum in die wyserwenk

en: Show hide _buttons
af: Vertoon verberg_knoppies

en: Show list of known _applications
af: Vertoon lys van bekende _toepassings

en: Show seco_nds
af: Wys _sekondes

en: Show session management options
af: Wys keuses vir sessiebestuur

en: Show temperature in clock
af: Wys die temperatuur in die horlosie

en: Show the _date
af: Wys die _datum

en: Show time with seconds
af: Wys die tyd saam met die sekondes

en: Show weather in clock
af: Wys die weer in die horlosie

en: Show week numbers in calendar
af: Vertoon weeknommmers in kalender

en: Show windows from a_ll workspaces
af: Vertoon vensters van a_lle werkruimtes

en: Show windows from all workspaces
af: Vertoon vensters van alle werkruimtes

en: Show workspace _names in switcher
af: Vertoon werkruimte_name in wisselaar

en: Shut Down...
af: Skakel af...

en: Shut down the computer
af: Skakel die rekenaar af

[ctx: Size]
en: Large
af: Groot

[ctx: Size]
en: Small
af: Klein

[ctx: Size]
en: X Large
af: X Groot

[ctx: Size]
en: X Small
af: X Klein

[ctx: Size]
en: XX Large
af: XX Groot

[ctx: Size]
en: XX Small
af: XX Klein

en: Solid c_olor
af: Soliede kl_eur

en: Some of these properties are locked down
af: Sommige van hierdie eienskappe is gesluit

en: South
af: Suid

en: Specifies the background color for the panel in #RGB format.
af: Spesifiseer die agtergrondkleur vir die paneel in #RGB-formaat.

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
af: Spesifiseer die lêer wat vir die agtergrondbeeld gebruik moet word. As die beeld 'n alfakanaal bevat, sal dit op die werkarea-agtergrondbeeld geplak word.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
af: Spesifiseer die aantal millisekondes vertraging nadat die wyser die paneelarea betree voordat die paneel outomaties hervertoon word. Hierdie sleutel is slegs relevant as die auto_hide-sleutel as waar gemerk is.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
af: Spesifiseer die aantal millisekondes vertraging nadat die wyser die paneelarea verlaat voordat die paneel outomaties verberg word. Hierdie sleutel is slegs relevant as die auto_hide-sleutel as waar gemerk is.

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
af: Spesifiseer die aantal pixels sigbaar wanneer die paneel outomaties in 'n hoek verberg word. Hierdie sleutel is slegs relevant as die auto_hide-sleutel as waar gemerk is.

en: Specifies the opacity of the background color format. If the color is not completely opaque (a value of less than 65535), the color will be composited onto the desktop background image.
af: Spesifiseer die ondeursigtigheid van die agtergrondkleurformaat. As die kleur nie heeltemal ondeursigtig is nie ('n waarde van minder as 65535) sal die kleur op die werksarea-agtergrondbeeld geplak word.

en: Specify an applet IID to load
af: Spesifiseer 'n miniprogram-IID om te laai

en: Specify file containing saved configuration
af: Spesifiseer lêer wat gestoorde konfigurasie bevat

en: Specify session management ID
af: Spesifiseer sessiebestuurs-ID

en: Specify the initial orientation of the applet (top, bottom, left or right)
af: Spesifiseer die aanvanklike oriëntasie van die miniprogram (bokant, onderkant, links of regs)

en: Specify the initial size of the applet (xx-small, medium, large etc.)
af: Spesifiseer die aanvanklike grootte van die miniprogram (xx-klein, medium, groot ens.)

en: Speed unit
af: Spoed-eenheid

en: St_retch
af: R_ek

en: Starting %s
af: Begin tans %s

en: Stretch image to panel
af: Rek beeld na paneel

en: Sunrise: %s / Sunset: %s
af: Sonop: %s / Sononder: %s

en: Switcher
af: Skakelaar

en: System
af: Stelsel

en: Temperature unit
af: Temperatuur-eenheid

en: Test applet utility
af: Toets applet se nuttigheid

en: The Clock displays the current time and date
af: Die Horlosie wys die huidige tyd en datum

en: The MATE Panel
af: Die MATE-paneel

en: The Window List shows a list of all windows in a set of buttons and lets you browse them.
af: Die Vensterlys vertoon 'n lys van alle vensters in 'n stel knoppies en laat jou toe om hulle deur te blaai.

en: The Window Selector shows a list of all windows in a menu and lets you browse them.
af: Die Paneel selekteerder wys a lys van alle panele in 'n menu and laat jou toe om hulle te besigtig.

en: The Workspace Switcher shows you a small version of your workspaces that lets you manage your windows.
af: Die Werkruimte-wisselaar vertoon 'n klein weergawe van jou werkruimtes wat jou toelaat om jou vensters te bestuur.

en: The action type this button represents. Possible values are "lock", "logout", "run", "search" and "screenshot". This key is only relevant if the object_type key is "action-applet".
af: Die aksiesoort wat hierdie knoppie verteenwoordig. Moontlike waardes is "lock", "logout", "run", "search" en "screenshot". Hierdie sleutel is slegs relevant as die object_type-sleutel "action-applet" is.

en: The command of the launcher is not set.
af: Die opdrag vir die instaleerder is nie gespesifiseer nie.

en: The configured command is not working and has been replaced by: %s
af: Die opgestelde opdrag werk nie en is vervang met: %s

en: The fish's animation pixmap
af: Die vis se animasie-pixelkaart

en: The fish's name
af: Die vis se naam

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
af: Die hoogte (wydte vir 'n vertikale paneel) van die paneel. Die paneel sal tydens looptyd 'n minimum grootte bepaal gebaseer op die fontgrootte en ander aanwysers. Die maksimum grootte word vasgestel by een kwart van die skermhoogte (of -wydte).

en: The icon of the command to be run.
af: Die ikoon van die bevel wat laat loop moet word.

en: The identifier of the panel attached to this drawer. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object".
af: Die identifiseerder van die paneel wat aan hierdie laai vasgeheg is. Hierdie sleutel is slegs relevant as die object_type-sleutel "drawer-object" is.

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
af: Die identifiseerder van die topvlakpaneel wat hierdie objek bevat.

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
af: Die ligging van die .desktop-lêer wat die laaier beskryf. Hierdie sleutel is slegs relevant as die object_type-sleutel "launcher-object" is.

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object" and the use_custom_icon key is true.
af: Die ligging van die beeldlêer wat as die ikoon vir die objek se knoppie gebruik word. Hierdie sleutel is slegs relevant as die object_type-sleutel "drawer-object" of "menu-object" is en die use_custom_icon-sleutel as waar gemerk is.

en: The location of the launcher is not set.
af: Die plek van die instaleerder is nie gespesifiseer nie.

en: The location of the panel along the x-axis, starting from the right of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the x key is used. If the value is greater than 0, then the value of the x key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
af: Die plasing van die paneel langs die x-axis, beginende regs van die skerm. As spesifikasie -1 is, word die waarde geignoreer en die waarde van die x sleutel word gebruik. As die waarde groter is as 0, dan word die waarde van die x sleutel geignoreer. Hierdie sleutel is slegs relevant in 'n nie-opgeblaasde status. In 'n opgeblaasde status word hierdie sleutel geignoreer en word die paneel geplaas teen die kant van die skerm soos gespesifiseer deur die orientasie sleutel.

en: The location of the panel along the x-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
af: Die ligging van die paneel op die x-as. Hierdie sleutel is slegs relevant in onuitgevou-modus. In uitgevou-modus word hierdie sleutel geïgnoreer en die paneel word aan die rand van die skerm geplaas, soos gespesifiseer deur die oriënteringsleutel.

en: The location of the panel along the y-axis, starting from the bottom of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the y key is used. If the value is greater than 0, then the value of the y key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
af: Die plasing van die paneel langs die y-axis, beginende onder van die skerm. As spesifikasie -1 is, word die waarde geignoreer en die waarde van die y sleutel word gebruik. As die waarde groter is as 0, dan word die waarde van die y sleutel geignoreer. Hierdie sleutel is slegs relevant in 'n nie-opgeblaasde status. In 'n opgeblaasde status word hierdie sleutel geignoreer en word die paneel geplaas teen die kant van die skerm soos gespesifiseer deur die orientasie sleutel.

en: The location of the panel along the y-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
af: Die ligging van die paneel op die y-as. Hierdie sleutel is slegs relevant in onuitgevou-modus. In uitgevou-modus word hierdie sleutel geïgnoreer en die paneel word aan die rand van die skerm geplaas, soos gespesifiseer deur die oriënteringsleutel.

en: The name of the directory is not set.
af: Die naam van die gids is nie gestel nie.

en: The name of the launcher is not set.
af: Die instaleerder naam is nie gespesifiseer nie.

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
af: Die oriëntering van die paneel. Moontlike waardes is "top", "bottom", "left", "right". In uitgevou-modus spesifiseer die sleutel aan watter skermkant die paneel is. In onuitgevou-modus is die verskil tussen "top" en "bottom" minder belangrik - beide dui aan dat hierdie 'n horisontale paneel is - maar dit gee nogtans 'n nuttige wenk oor hoe sommige paneelobjekte hulle moet gedra. Op 'n "top"-paneel sal die kieslysknoppie byvoorbeeld onder die paneel uitspring, maar op 'n "bottom"-paneel sal die kieslys bokant die paneel uitspring.

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
af: Die paneel het 'n probleem ondervind tydens die laai van "%s".

en: The path from which the menu contents is contructed. This key is only relevant if the use_menu_path key is true and the object_type key is "menu-object".
af: Die pad van waar die kieslysinhoud opgebou is. Hierdie sleutel is slegs relevant as die use_menu_path-sleutel as waar gemerk is en die object_type-sleutel "menu-object" is.

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
af: Die posisie van hierdie paneelobjek. Die posisie word gespesifiseer deur die aantal pixels van die linkerkantste (of boonste indien vertikaal) paneelrand.

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
af: Die spoed waarteen die paneelanimasies moet plaasvind. Moontlike waardes is "slow", "medium" en "fast". Hierdie sleutel is slegs relevant as die enable_animations-sleutel as waar gemerk is.

en: The text to display in a tooltip for this drawer or this menu. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object".
af: Die teks wat in 'n wyserwenk vir hierdie laai of hierdie kieslys vertoon moet word. Hierdie sleutel is slegs relevant as die object_type-sleutel "drawer-object" of "menu-object" is.

en: The unit to use when showing temperatures.
af: Die eenheid om te gebruik om temperature te wys.

en: The unit to use when showing wind speed.
af: Die eenheid om te gebruik om windspoed te wys.

en: The water needs changing
af: Die water moet skoongemaak word

en: This button lets you hide all windows and show the desktop.
af: Hierdie knop versteek alle vensters en wys die werkarea.

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
af: Hierdie is 'n mensleesbare naam wat jy kan gebruik om 'n paneel mee te identifiseer. Die hoofdoel daarvan is om as die paneel se venstertitel te dien wat nuttig is wanneer daar tussen panele genavigeer word.

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
af: Hierdie sleutel spesifiseer hoeveel rye (vir horisontale uitleg) of kolomme (vir vertikale uitleg) die werkruimte-wisselaar gebruik om die werkruimtes te vertoon. Hierdie sleutel is slegs relevant as die display_all_workspaces-sleutel as waar gemerk is.

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
af: Hierdie sleutel spesifiseer die bevel wat probeer sal word om uit te voer wanneer die vis gekliek word.

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
af: Hierdie sleutel spesifiseer die lêernaam, relatief tot die pixelkaart-gids, van die pixelkaart wat gebruik sal word vir die animasie wat in die vis-miniprogram vertoon word.

en: This key specifies the format used by the clock applet when the format key is set to "custom". You can use conversion specifiers understood by strftime() to obtain a specific format. See the strftime() manual for more information.
af: Hierdie sleutel spesifiseer die formaat wat deur die horlosie-miniprogram gebruik word wanneer die formateer-sleutel na "custom" gestel is. Jy kan omskakelingsmerkers spesifiseer wat deur strftime() geïnterpreteer kan word om 'n spesifieke formaat te bekom. Seen die handleiding vir strftime() vir meer inligting.

en: This key specifies the hour format used by the clock applet. Possible values are "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" and "custom". If set to "internet", the clock will display Internet time. The Internet time system divides the day into 1000 ".beats". There are no time zones in this system, so time is the same all over the world. If set to "unix", the clock will display time in seconds since Epoch, i.e. 1970-01-01. If set to "custom", the clock will display time according to the format specified in the custom_format key.
af: Hierdie sleutel spesifiseer die uurformaat van die horlosie-miniprogram. Moontlike waardes is "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" en "custom". Indien op "internet" gestel, sal die horlosie internettyd vertoon. Die internettydstelsel verdeel die dag in 1000 ".slae". Daar is geen tydsones in hierdie stelsel nie, dus is die tyd wêreldwyd dieselfde. Indien op "unix" gestel, sal die horlosie die tyd in sekondes sedert Epog, d.w.s. 1970-01-01, vertoon. Indien op "custom" gestel, sal die horlosie die tyd vertoon volgens die formaat wat in die custom_format-sleutel gespesifiseer is.

en: This key specifies the number of frames that will be displayed in the fish's animation.
af: Hierdie sleutel spesifiseer die aantal rame wat in die vis se animasie vertoon sal word.

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
af: Hierdie sleutel spesifiseer hoe lank elke raam vertoon sal word in sekondes.

en: This program is responsible for launching other applications and provides useful utilities.
af: Hierdie program is verantwoordelik vir die lansering van ander toepassings en verskaf nuttige nutsgoed.

en: Time & Date
af: Tyd en datum

en: Time _Settings
af: Tyd-_verstellings

en: Tooltip displayed for drawer or menu
af: Wyserwenk vertoon vir laai of kieslys

en: Toplevel panel containing object
af: Topvlakpaneel wat objek bevat

en: URI list dropped on run dialog had wrong format (%d) or length (%d)
af: URI lys verval van run dialog verkeerde formaat (%d) of lengte (%d)⏎

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
af: Kon nie '%s' uitvoer nie
    
    Besonderhede: %s

en: Unable to locate the command to execute
af: Kon nie die bevel vind nie

en: Unable to mount %s
af: Kon nie %s heg nie

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
af: Kon nie werkarea-lêer %s vir die paneellaaier %s%s oopmaak nie

en: Unable to read from '%s'
    
    Details: %s
af: Kon nie afvoer lees vanaf '%s' nie
    
    Besonderhede: %s

en: Unable to read output from command
    
    Details: %s
af: Kon nie afvoer lees vanaf die opdrag nie
    
    Besonderhede: %s

en: Unable to scan %s for media changes
af: Kan nie %s deursoek vir mediaveranderinge nie

en: Unknown
af: Onbekend

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
af: Nieherkende "desktop"-lêerweergawe '%s'

en: Unrecognized launch option: %d
af: Nieherkende lanseeropsie: %d

en: Use custom icon for object's button
af: Gebruik pasgemaakte ikoon vir objek se knoppie

en: Use custom path for menu contents
af: Gebruik pasgemaakte pad vir kieslysinhoud

en: Visible pixels when hidden
af: Sigbare pixels wanneer verberg

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
af: Waarskuwing:  Die bevel blyk om iets werklik bruikbaars te wees. 
    Aangesien hierdie 'n nuttelose miniprogram is, wil jy dit dalk nie doen.
    Ons ontmoedig ten sterkste die gebruik van %s vir enige iets wat die miniprogram 
    "prakties" of "bruikbaar" maak.

en: Weather
af: Weer

en: West
af: Wes

en: When a drawer is deleted, the drawer and its
    settings are lost.
af: Wanneer 'n laai weg gegooi word, dan is die laai en sy⏎
    spesifikasies weg.

en: When a panel is deleted, the panel and its
    settings are lost.
af: Wanneer 'n paneel geskrap word, gaan die
    paneel en sy opstelling verlore.

en: When to group windows
af: Wanneer om vensters te groepeer

en: Will run command: '%s'
af: Sal bevel laat loop: '%s'

en: Window Grouping
af: Venstergroepering

en: Window List
af: Vensterlys

en: Window List Content
af: Vensterlysinhoud

en: Window List Preferences
af: Vensterlysvoorkeure

en: Window Selector
af: Vensterselekteerder

en: With a multi-screen setup, you may have panels on each individual screen. This key identifies the current screen the panel is displayed on.
af: In 'n veelskermopstelling kan jy panele op elke individuele skerm hê. Hierdie sleutel identifiseer die huidige skerm waarop die paneel vertoon word.

en: Workspace Names
af: Werkruimtename

en: Workspace Switcher
af: Werkruimtewisselaar

en: Workspace Switcher Preferences
af: Voorkeure: Werkruimte-wisselaar

en: Workspace na_mes:
af: Werkruimte_name:

en: Workspaces
af: Werk spasie

en: X co-ordinate of panel
af: X-koördinaat van paneel

en: X co-ordinate of panel, starting from the right of the screen
af: X ko-ordinate van die paneel, beginende regs van die skerm

en: X screen where the panel is displayed
af: X-skerm waar die paneel vertoon word

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
af: Xinerama-monitor waar die paneel vertoon word

en: Y co-ordinate of panel
af: Y-koördinaat van paneel

en: Y co-ordinate of panel, starting from the bottom of the screen
af: Y ko-ordinate van die paneel, beginende regs van die skerm

en: You must always have at least one panel.
af: Mens moet altyd ten minste een paneel hê.

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
af: Jou vensterbestuurder ondersteun nie die Wys werkarea-knop nie, of 'n vensterbestuurder loop nie.

en: [FILE...]
af: [LÊER...]

en: _12 hour format
af: 12-_uur-formaat

en: _24 hour format
af: _24-uur-formaat

en: _About
af: _Aangaande

en: _Activate Screensaver
af: _Aktiveer skermbeskermer

en: _Add
af: _Voeg by

en: _Add to Drawer...
af: _Voeg by laai...

en: _Always group windows
af: _Groepeer vensters altyd

en: _Applet:
af: Miniprogr_am:

en: _Autohide
af: _Outoverberg

en: _Back
af: _Terug

en: _Browse...
af: _Blaai...

en: _Close
af: _Sluit

en: _Delete
af: _Skrap

en: _Delete This Panel
af: _Skrap hierdie paneel

en: _Don't Reload
af: M_oenie herlaai nie

en: _Edit
af: R_edigeer

en: _Edit Menus
af: R_edigeer kieslyste

en: _Entire menu
af: H_ele kieslys

en: _File:
af: _Lêer:

en: _Force quit
af: _Forseer afsluiting

en: _Help
af: _Hulp

en: _Icon:
af: _Ikoon:

en: _Launch
af: _Lanseer

en: _Location Name:
af: _Ligging se naam:

en: _Location:
af: _Ligging:

en: _Lock Screen
af: _Sluit skerm

en: _Move
af: _Skuif

en: _Name of fish:
af: _Naam van Vis:

en: _Name:
af: _Naam:

en: _Never group windows
af: _Moet nooit vensters groepeer nie

en: _New Panel
af: _Nuwe paneel

en: _None (use system theme)
af: _Geen (gebruik stelseltema)

en: _Orientation:
af: _Oriëntering:

en: _Pause per frame:
af: _Pouse per raam:

en: _Preferences
af: _Voorkeure

en: _Pressure unit:
af: _Lugdrukeenheid:

en: _Properties
af: _Eienskappe

en: _Reload
af: He_rlaai

en: _Remove
af: Ve_rwyder

en: _Remove From Panel
af: _Verwyder van paneel

en: _Revert
af: _Keer terug

en: _Rotate on vertical panels
af: _Roteer op vertikale panele

en: _Run
af: _Loop

en: _Scale
af: _Skaal

en: _Set System Time
af: Verstel _stelseltyd

en: _Size:
af: _Grootte:

en: _Speak again
af: Nog 'n _spreuk

en: _Temperature unit:
af: _Temperatuureenheid:

en: _Tile
af: _Teël

en: _Time:
af: _Tyd:

en: _Timezone:
af: _Tydsone:

en: _Total frames in animation:
af: _Totale rame in animasie:

en: _Type:
af: _Tipe:

en: _Visibility unit:
af: _Sigbaarheideenheid:

en: _Wind speed unit:
af: Eenheid vir _windsnelheid:

en: columns
af: kolomme

en: file
af: lêer

en: frames
af: rame

en: rows
af: rye

en: seconds
af: sekondes
