mate-utils 1.25.1 - en to af translation catalogue (319 entries)

en:  (another copy)
af:  (nog 'n kopie)

en:  (copy)
af:  (kopie)

en:  (invalid Unicode)
af:  (ongeldige Unicode)

en:  - Look up words in dictionaries
af:  - Slaan woorde na in woordeboeke

en: "%s" is not a valid folder
af: "%s" is nie 'n geldige gids nie

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
af: %A %-d %B %Y om %-H:%M

en: %s (another copy)%s
af: %s (nog 'n kopie)%s

en: %s (copy)%s
af: %s (kopie)%s

en: %s - Dictionary
af: %s - Woordeboek

en: (stopped)
af: (gestop)

en: - the MATE Search Tool
af: - die MATE-soekprogram

en: A locate database has probably not been created.
af: 'n Databasis vir 'locate' is waarskynlik nog nie geskep nie.

en: A_vailable options:
af: _Beskikbare keuses:

en: Add Dictionary Source
af: Voeg woordeboekbron by

en: Add a new dictionary source
af: Voeg 'n nuwe woordeboekbron by

en: Add search option
af: Voek soekkeuse by

en: All Files
af: Alle lêers

en: An error occurred
af: 'n Fout het voortgekom

en: Another search is in progress
af: 'n Ander soektog is onderweg

en: Application does not accept documents on command line
af: Toepassing aanvaar nie dokumente op die opdraglyn nie

en: Apply _effect:
af: Pas _effek toe:

en: Available St_rategies
af: Beskikbare st_rategieë

en: Available _Databases
af: Beskikbare _databasisse

en: Available dictionaries
af: Beskikbare woordeboeke

en: Available options
af: Beskikbare keuses

en: Available strategies
af: Beskikbare strategieë

en: Border
af: Rand

en: Browse
af: Blaai

en: C_opy to Clipboard
af: K_opieer na die knipbord

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
af: Kan nie dokument URI's na 'n 'Type=Link' "desktop"-inskrywing aangee nie

en: Character set conversion failed for "%s"
af: Karakterstelomskakeling vir "%s" het misluk

en: Check folder sizes and available disk space
af: Kontroleer gidsgroottes en beskikbare skyfspasie

en: Check word definitions and spellings in an online dictionary
af: Soek definisies en spelling in 'n aanlynwoordeboek

en: Click to display the help manual.
af: Klik om die handleiding te vertoon.

en: Click to remove the "%s" search option.
af: Klik om die "%s" soekkeuse te verwyder.

en: Client Name
af: Kliëntnaam

en: Conflicting options: --window and --area should not be used at the same time.
af: Konflik van keuses: --window en --area mag nie gelyktydig gebruik word nie.

en: Connect to Server
af: Koppel aan bediener

en: Contains the _text
af: Bevat die _teks

en: Contents
af: Inhoud

en: Context
af: Konteks

en: Copy the selection
af: Kopieer die seleksie

en: Could not delete "%s".
af: Kon nie "%s" skrap nie.

en: Could not move "%s" to the Trash
af: Kon nie "%s" skuif na die asblik nie

en: Could not move "%s" to trash.
af: Kon nie "%s" skuif na die asblik nie.

en: Could not move file to the Trash
af: Kon nie die lêer skuif na die asblik nie

en: Could not open document "%s".
af: Kon nie dokument "%s" oopmaak nie.

en: Could not open folder "%s".
af: Kon nie gids "%s" oopmaak nie.

en: Could not open help document.
af: Kon nie hulpdokument oopmaak nie.

en: Could not save document.
af: Kon nie dokument stoor nie.

en: Custom Location
af: Pasgemaakte ligging

en: DAYS
af: DAE

en: Database
af: Databasis

en: Database to use
af: Databasis om te gebruik

en: Date Modified
af: Datum gewysig

en: Date modified more than
af: Gewysigde datum later as

en: Default
af: Verstek

en: Default Dictionary Server
af: Verstek-woordeboekbediener

en: Definition for '%s'
      From '%s':
    
    %s
af: Definisie vir '%s'
      Uit '%s':
    
    %s

en: Deleting "%s" failed: %s.
af: Die skrap van "%s" het misluk: %s.

en: Description
af: Beskrywing

en: Device
af: Toestel

en: Dictionaries
af: Woordeboeke

en: Dictionary
af: Woordeboek

en: Dictionary Look up
af: Woordeboeknaslaan

en: Dictionary Preferences
af: Woordeboekvoorkeure

en: Dictionary Sources
af: Woordeboekbronne

en: Dictionary entry
af: Woordeboekinskrywing

en: Dictionary source to use
af: Woordeboekbron om te gebruik

en: Dictionary sources
af: Woordeboekbronne

en: Disable connection to session manager
af: Deaktiveer konneksie na sessiebestuurder

en: Disk Usage Analyzer
af: Analiseerder vir skyfgebruik

en: Do you want to delete "%s" permanently?
af: Wil u "%s" permanent skrap?

en: Double-click on the database to use
af: Dubbelklik op die databasis om te gebruik

en: Double-click on the source to use
af: Dubbelklik op die bron om te gebruik

en: Double-click on the word to look up
af: Dubbelklik op die woord om na te slaan

en: Edit Dictionary Source
af: Wysig woordeboekbron

en: Effects
af: Effekte

en: Enter a value in %s for the "%s" search option.
af: Gee 'n waarde in %s vir die "%s" soekkeuse.

en: Error loading the help page
af: Fout met laai van hulpblad

en: Error while looking up definition
af: Fout met naslaan van definisie

en: Error while looking up the definition of "%s":
    %s
af: Fout tydens naslaan van die definisie vir "%s":
    %s

en: Error while saving screenshot
af: Fout met stoor van skermskoot

en: Error while writing to '%s'
af: Fout tydens skryf na '%s'

en: Error: %s
af: Fout: %s

en: Exclude other filesystems
af: Sluit ander lêerstelsels uit

en: FILE
af: LÊER

en: FLAGS
af: MERKERS

en: FTP (with login)
af: FTP (met aanmelding)

en: File already exists
af: Lêer bestaan reeds

en: File is empty
af: Lêer is leeg

en: File is not a valid .desktop file
af: Lêer is nie 'n geldige .desktop-lêer nie

en: Filename
af: Lêernaam

en: Find Ne_xt
af: Vind vo_lgende

en: Find Pre_vious
af: Vind vor_ige

en: Find a word or phrase in the document
af: Vind 'n woord of frase in die dokument

en: Find next occurrence of the search string
af: Vind volgende voorkoms van die soekstring

en: Find previous occurrence of the search string
af: Vind vorige voorkoms van die soekstring

en: Folder
af: Gidse

en: Follow symbolic links
af: Volg simboliese skakels

en: GROUP
af: GROEP

en: Go to the first definition
af: Gaan na die eerste definisie

en: Go to the last definition
af: Gaan na die laaste definisie

en: Go to the next definition
af: Gaan na die volgende definisie

en: Go to the previous definition
af: Gaan na die vorige definisie

en: Grab _after a delay of
af: Gryp n_a 'n wagtyd van

en: Grab a window instead of the entire screen
af: Gryp 'n venster en plaas van die hele skerm

en: Grab an area of the screen instead of the entire screen
af: Gryp 'n area van die skerm in plaas van die hele skerm

en: Grab the current _window
af: Gryp die huidige _venster

en: Grab the whole _desktop
af: Gryp die hele _werkskerm

en: H_ostname:
af: _Gasheernaam:

en: Hostname
af: Gasheernaam

en: If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
af: Indien u 'n bestaande lêer vervang, sal die inhoud oorskryf word.

en: Impossible to save the screenshot to %s.
     Error was %s.
     Please choose another location and retry.
af: Dit is onmoontlik om die skermskoot te stoor na %s.
     Die fout was %s.
     Kies gerus 'n ander ligging en probeer weer.

en: Include _pointer
af: Sluit _wyser in

en: Include the window _border
af: Sluit venster_raam in

en: Include the window border with the screenshot
af: Sluit die vensterraam in by die skermskoot

en: Interactively set options
af: Stel keuses interaktief

en: Invalid database '%s'
af: Ongeldige databasis '%s'

en: Invalid strategy '%s'
af: Ongeldige strategie '%s'

en: KILOBYTES
af: KILOGREPE

en: List View
af: Lysaangesig

en: Loading...
af: Besig om te laai...

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
af: Vind dokumente of gidse om die rekenaar volgens naam of inhoud

en: Longdo Thai-English Dictionaries
af: Longdo Thai-Engelse woordeboeke

en: Look _up:
af: Slaan _na:

en: Look in folder
af: Soek in gids

en: Look up words in a dictionary
af: Slaan woorde na in 'n woordeboek

en: Look up words in dictionaries
af: Slaan woorde na in woordeboeke

en: Mo_ve to Trash
af: Skui_f na asblik

en: Moving "%s" failed: %s.
af: Die skuif van "%s" het misluk: %s.

en: Na_me does not contain
af: Naa_m bevat nie

en: Name
af: Naam

en: Name contains
af: Naam bevat

en: No Files Found
af: Geen lêers gevind nie

en: No connection to the dictionary server at '%s:%d'
af: Geen verbinding na die woordeboekbediener by '%s:%d' nie

en: No context available for source '%s'
af: Geen konteks beskikbaar vir bron '%s' nie

en: No databases found on dictionary server at '%s'
af: Geen databasisse is gevind by woordeboekbediener by '%s' nie

en: No definitions found
af: Geen definisies gevind nie

en: No definitions found for '%s'
af: Geen definisies vir '%s' gevind nie

en: No dictionary source available with name '%s'
af: Geen woordeboekbron beskikbaar met die naam '%s' nie

en: No files found
af: Geen lêers gevind nie

en: No hostname defined for the dictionary server
af: Geen gasheernaam is gegee vir die woordeboekbediener nie

en: No strategies found on dictionary server at '%s'
af: Geen strategieë is gevind by woordeboekbediener by '%s' nie

en: None
af: Geen

en: Not a launchable item
af: Nie 'n loopbare item nie

en: Not found
af: Nie gevind nie

en: Open Wit_h
af: Open me_t

en: Open with %s
af: Open met %s

en: Optional information:
af: Opsionele inligting:

en: PATH
af: PAD

en: PATTERN
af: PATROON

en: P_review...
af: Voo_rskou...

en: Paths
af: Paaie

en: Please enter a name and try again.
af: Tik asseblief 'n naam en probeer weer.

en: Please wait until the current search ends.
af: Wag asb. tot die huidige soektog klaar is.

en: Port
af: Poort

en: Preferences
af: Voorkeure

en: Preview this document
af: Voorskou van dié dokument

en: Print
af: Druk

en: Print result to the console
af: Druk resultaat na die konsole

en: Print this document
af: Druk hierdie dokument

en: Public FTP
af: Publieke FTP

en: Ready
af: Gereed

en: Refresh
af: Verfris

en: Reload the list of available databases
af: Herlaai die lys van beskikbare databasisse

en: Reload the list of available sources
af: Herlaai dei lys van beskikbare bronne

en: Reload the list of available strategies
af: Herlaai dei lys van beskikbare strategieë

en: Remove "%s"
af: Verwyder "%s"

en: Remove "%s"?
af: Skrap "%s"?

en: Remove the window border from the screenshot
af: Verwyder die vensterraam uit die skermskoot

en: S_earch results:
af: S_oekresultate:

en: S_ize at least
af: G_rootte ten minste

en: S_tatusbar
af: S_tatusbalk

en: Save Screenshot
af: Stoor skermskoot

en: Save Search Results As...
af: Stoor soekresultate as...

en: Save a Copy
af: Stoor 'n kopie

en: Save definition
af: Stoor definisie

en: Save images of your desktop or individual windows
af: Stoor beelde van die werkskerm of individuele vensters

en: Save in _folder:
af: Stoor in 'n _gids:

en: Save the text of the definition to a file
af: Stoor die teks van die definisie na 'n lêer

en: Saving file...
af: Stoor tans lêer...

en: Screenshot taken
af: Skermskoot geneem

en: Screenshot.png
af: Skermskoot.png

en: Search for Files
af: Soek vir lêers

en: Searching...
af: Soek tans...

en: Secure WebDAV (HTTPS)
af: Sekure WebDAV (HTTPS)

en: Select Folder
af: Kies gids

en: Select _All
af: Selekteer _almal

en: Select _area to grab
af: Merk 'n _area om te gryp

en: Select a folder
af: Kies 'n gids

en: Select more _options
af: Kies _meer keuses

en: Select the folder or device from which you want to begin the search.
af: Kies die gids of toestel van waar die soektog moet begin.

en: Service _type:
af: Diens_tipe:

en: Session management options:
af: Sessiebestuurskeuses:

en: Show hidden and backup files
af: Vertoon verborge lêers en rugsteunlêers

en: Show more _details
af: Wys meer beson_derhede

en: Show session management options
af: Wys keuses vir sessiebestuur

en: Show version of the application
af: Wys die weergawe van die program

en: Si_ze at most
af: Gr_ootte niks meer as

en: Side _Pane
af: Sy_paneel

en: Similar _Words
af: Soortgelyke _woorde

en: Similar words
af: Soortgelyke woorde

en: Size
af: Grootte

en: Source
af: Bron

en: Source Name
af: Bronnaam

en: Sources
af: Bronne

en: Specify file containing saved configuration
af: Spesifiseer lêer wat gestoorde konfigurasie bevat

en: Specify session management ID
af: Spesifiseer sessiebestuurs-ID

en: St_atusbar
af: St_atusbalk

en: Starting %s
af: Begin tans %s

en: Strategies
af: Strategieë

en: Strategy
af: Strategie

en: Take Screenshot
af: Neem skermskoot

en: Take _Screenshot
af: Neem _skermskoot

en: Take a picture of the screen
af: Neem 'n foto van die skerm

en: Take screenshot after specified delay [in seconds]
af: Neem 'n skermskoot na 'n gespesifiseerde wagtyd [in sekondes]

en: The caja file manager is not running.
af: Die Caja-lêerbestuurder loop nie tans nie.

en: The description of this dictionary source
af: Die beskrywing vir dié woordeboekbron

en: The document "%s" already exists.  Would you like to replace it?
af: Die dokument "%s" bestaan reeds.  Wil u dit vervang?

en: The document does not exist.
af: Die dokument bestaan nie.

en: The file "%s" already exists. Would you like to replace it?
af: Die lêer "%s" bestaan reeds. Wil u dit vervang?

en: The filename used by this dictionary source
af: Die lêernaam wat deur dié woordeboekbron gebruik word

en: The folder does not exist.
af: Die gids bestaan nie.

en: The hostname of the dictionary server to connect to
af: Die gasheernaam van die woordeboekbediener om aan te koppel

en: The port of the dictionary server to connect to
af: Die poort van die woordeboekbediener om aan te koppel

en: The status code as returned by the dictionary server
af: Dei statuskode wat deur die woordeboekbediener teruggegee is

en: There is no installed viewer capable of displaying the document.
af: Daar is geen geïnstalleerde bekyker wat in staat is om die dokument te vertoon nie.

en: There is no installed viewer capable of displaying the folder.
af: Daar is geen geïnstalleerde bekyker wat in staat is om die gids te vertoon nie.

en: There was an error displaying help.
af: Daar was 'n fout by vertoon van hulp.

en: There was an error displaying help: %s
af: Daar was 'n fout met die vertoon van die hulp: %s

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
af: Hierdie program word versprei in die hoop dat dit nuttig sal wees, maar SONDER ENIGE WAARBORG; sonder selfs die geïmpliseerde waarborg van VERHANDELBAARHEID of GESKIKTHEID VIR 'N SPESIFIEKE DOEL.  Sien die GNU Algemene Publieke Lisensie vir meer detail.

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
af: Hierdie program is Vry Sagteware; u kan dit herversprei en/of wysig onderhewig aan die voorwaardes van die GNU Algemene Publieke Lisensie soos gepubliseer deur die Stigting vir Vry Sagteware; óf weergawe 2 van die Lisensie, óf (indien u verkies) enige latere weergawe.

en: This will permanently remove the dictionary source from the list.
af: Dit sal die woordeboekbron permanent verwyder uit die lys.

en: Toolbar is Visible
af: Nutsbalk is sigbaar

en: Trash is unavailable.  Could not move "%s" to the trash.
af: Asblik is nie beskikbaar nie.  Kon nie "%s" na asblik skuif nie.

en: Type
af: Tipe

en: Type the word you want to look up
af: Tik die woord om na te slaan

en: USER
af: GEBRUIKER

en: Unable to create a context
af: Kan nie konteks skep nie

en: Unable to create socket
af: Kan nie sok skep nie

en: Unable to find a suitable dictionary source
af: Kan nie 'n geskikte woordeboekbron kry nie

en: Unable to find dictionary source
af: Kan nie woordeboekbron kry nie

en: Unable to parse the dictionary server reply
    : '%s'
af: Kan nie die woordeboekbediener se antwoord ontleed nie
    : '%s'

en: Unable to remove source '%s'
af: Kon nie die bron '%s' skrap nie

en: Unable to rename file '%s' to '%s': %s
af: Kon nie die lêer '%s' na '%s' hernoem nie: %s

en: Unable to take a screenshot of the current window
af: Kan nie 'n skermskoot van die huidige venster neem nie

en: Unknown error saving screenshot to disk
af: Onbekende fout tydens stoor van skermskoot na die skyf

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
af: Nieherkende "desktop"-lêerweergawe '%s'

en: Unrecognized launch option: %d
af: Nieherkende lanseeropsie: %d

en: Untitled document
af: Naamlose dokument

en: Usage
af: Gebruik

en: VALUE
af: WAARDE

en: Words to look up
af: Woorde om na te slaan

en: You may not have write permissions to the document.
af: Dalk het u nie skryfregte vir die dokument nie.

en: Zoom _In
af: Zoem _in

en: Zoom _Out
af: Zoem _uit

en: _About
af: _Aangaande

en: _Close
af: _Sluit

en: _Contents
af: _Inhoud

en: _Copy
af: _Kopieer

en: _Date modified less than
af: _Gewysigde datum vroeër as

en: _Description:
af: _Beskrywing:

en: _Domain Name:
af: _Domeinnaam:

en: _Edit
af: R_edigeer

en: _File
af: _Lêer

en: _Find...
af: _Vind...

en: _Find:
af: _Soek:

en: _First Definition
af: _Eerste definisie

en: _Folder:
af: _Gids:

en: _Go
af: _Gaan

en: _Help
af: _Hulp

en: _Last Definition
af: _Laaste definisie

en: _Location (URI):
af: _Ligging (URI):

en: _Look Up Selected Text
af: S_laan gemerkte teks na

en: _Look in folder:
af: Soe_k in gids:

en: _Mount
af: _Heg

en: _Name contains:
af: _Naam bevat:

en: _Name:
af: _Naam:

en: _New
af: _Nuwe

en: _Next
af: Vo_lgende

en: _Next Definition
af: Vo_lgende definisie

en: _Normal Size
af: _Normale grootte

en: _Open Folder
af: _Open gids

en: _Open with %s
af: _Open met %s

en: _Port:
af: _Poort:

en: _Preferences
af: _Voorkeure

en: _Previous
af: Vo_rige

en: _Previous Definition
af: Vo_rige definisie

en: _Print
af: _Druk

en: _Print...
af: _Druk...

en: _Quit
af: _Verlaat

en: _Replace
af: _Vervang

en: _Save
af: _Stoor

en: _Save Results As...
af: _Stoor resultate as...

en: _Save a Copy...
af: _Stoor 'n kopie...

en: _Select a dictionary source for looking up words:
af: _Kies 'n woordeboekbron om woorde by na te slaan:

en: _Server:
af: _Bediener:

en: _Sidebar
af: _Kantbalk

en: _Statusbar
af: _Statusstaaf

en: _Toolbar
af: _Nutsbalk

en: _User Name:
af: _Gebruikernaam:

en: _View
af: _Bekyk

en: available:
af: beskikbaar:

en: days
af: dae

en: effect
af: effek

en: kilobytes
af: kilogrepe

en: link (broken)
af: skakel (gebroke)

en: link to %s
af: skakel na %s

en: nd copy)
af: de kopie)

en: rd copy)
af: de kopie)

en: seconds
af: sekondes

en: source
af: bron

en: st copy)
af: ste kopie)

en: th copy)
af: de kopie)

en: today at %-I:%M %p
af: vandag om %-H:%M

en: used:
af: in gebruik:

en: word
af: woord

en: yesterday at %-I:%M %p
af: gister om %-H:%M
