pluma 1.25.3 - en to af translation catalogue (481 entries)

en:   Ln %d, Col %d
af:   Reël %d, kol %d

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
af: %s
    Laat loop '%s --help' vir 'n volledige lys van beskikbare opdraglynkeuses.

en: %s is a directory.
af: %s is 'n gids.

en: %s is not a regular file.
af: %s is nie 'n gewone lêer nie.

en: %s is not a valid location.
af: %s is nie 'n geldige ligging nie.

en: %s: invalid encoding.
af: %s: ongeldige enkodering.

en: (Empty)
af: (Leeg)

en: (correct spelling)
af: (korrekte spelling)

en: (no suggested words)
af: (geen voorgestelde woorde nie)

en: - Edit text files
af: - Redigeer tekslêers

en: A custom font that will be used for the editing area. This will only take effect if the "Use Default Font" option is turned off.
af: 'n Doelgemaakte font wat vir die redigeerbare streek gebruik sal word. Dit sal eers in werking tree as die "Gebruik verstekfont"-opsie buite werking gestel word.

en: A_vailable encodings:
af: B_eskikbare enkoderings:

en: Abbreviated form
af: Afgekorte vorm

en: Abbreviation
af: Afkorting

en: About this application
af: Aangaande dié toepassing

en: Acronym
af: Akroniem

en: Activate '%s'
af: Aktiveer '%s'

en: Activate next document
af: Aktiveer volgende dokument

en: Activate previous document
af: Aktiveer vorige dokument

en: Active plugins
af: Aktiewe inproppe

en: Add w_ord
af: Voeg w_oord by

en: Align
af: Belyn

en: Alignment character
af: Belyningskarakter

en: All Files
af: Alle lêers

en: All Text Files
af: Alle tekslêers

en: All _Lower Case
af: Alles _kleinletters

en: All _Upper Case
af: Alles _hoofletters

en: All documents
af: Alle dokumente

en: All documents except untitled ones
af: Alle dokumente behalwe naamloses

en: All files
af: Alle lêers

en: Alternative
af: Alternatief

en: An error occurred
af: 'n Fout het voortgekom

en: Analyzes the current document and reports the number of words, lines, characters and non-space characters in it.
af: Analiseer die huidige dokument en bepaal die aantal woorde, reëls, karakters en niespasie-karakters daarin.

en: Anchor
af: Anker

en: Anchor URI
af: Anker-URI

en: Append to current document
af: Voeg agteraan huidige dokument

en: Arabic
af: Arabies

en: Are you sure you want to permanently delete "%s"?
af: Wil u definitief "%s" permanent uitvee?

en: Armenian
af: Armeens

en: Author info
af: Outeurinligting

en: Automatically spell-check the current document
af: Gaan die huidige dokument se spelling outomaties na

en: Available Tag Lists
af: Beskikbare merkerlyste

en: Available formats
af: Beskikbare formate

en: Background color
af: Agtergrondkleur

en: Background texture tile
af: Tekstuurlêer vir agtergrond

en: Baltic
af: Balties

en: Base URI
af: Basis-URI

en: Base font
af: Basis-font

en: Body Font for Printing
af: Lyffont vir drukwerk

en: Bold
af: Vetdruk

en: Bookmarks
af: Boekmerke

en: Border
af: Rand

en: Border color
af: Randkleur

en: Bottom Panel is Visible
af: Onderste paneel is sigbaar

en: Build
af: Bou

en: Bytes
af: Grepe

en: C_hange Case
af: Ver_ander letterkas

en: Capitalize the first letter of each selected word
af: Maak die eerste letter van elke gemerkte woord 'n hoofletter

en: Celtic
af: Kelties

en: Center
af: Middel

en: Central European
af: Sentraal Europees

en: Cha_nge
af: Wy_sig

en: Change A_ll
af: Wysig al_mal

en: Change _to:
af: Wysig _na:

en: Change selected text to lower case
af: Verander die gemerkte teks na kleinletters

en: Change selected text to upper case
af: Verander die gemerkte teks na hoofletters

en: Changes made to the document in the last hour will be permanently lost.
af: Wysigings aan die dokument van die afgelope uur sal permanent verlore wees.

en: Changes made to the document in the last minute will be permanently lost.
af: Wysigings aan die dokument van die afgelope minuut sal permanent verlore wees.

en: Changes to document "%s" will be permanently lost.
af: Wysigings aan dokument "%s" sal permanent verlore wees.

en: Character encoding of linked resource
af: Karakterkodering van geskakelde hulpbron

en: Characters (no spaces)
af: Karakters (sonder spasies)

en: Characters (with spaces)
af: Karakters (met spasies)

en: Check Spelling
af: Gaan spelling na

en: Check _Word
af: Gaan _woord na

en: Check spelling
af: Gaan spelling na

en: Check the current document for incorrect spelling
af: Gaan die huidige dokument vir verkeerde spelling na

en: Checked (state)
af: Gemerk (status)

en: Checked state
af: Gemerkte status

en: Checks the spelling of the current document.
af: Gaan die huidige dokument se spelling na.

en: Chinese Simplified
af: Sjinees vereenvoudig

en: Chinese Traditional
af: Sjinees tradisioneel

en: Citation
af: Aanhaling

en: Close _without Saving
af: Sluit _af sonder om te stoor

en: Close all open files
af: Sluit alle oop lêers af

en: Close document
af: Sluit dokument

en: Close print preview
af: Sluit drukvoorskou

en: Close the current file
af: Sluit die huidige lêer

en: Columns
af: Kolomme

en: Comment
af: Kommentaar

en: Completed spell checking
af: Speltoets voltooi

en: Configure date/time plugin
af: Stel datum/tyd-inprop op

en: Configure the application
af: Stel die toepassing op

en: Connection timed out. Please try again.
af: Verbinding het uitgetel. Probeer gerus weer.

en: Coordinates
af: Koördinate

en: Copy the selection
af: Kopieer die seleksie

en: Could not create a backup file while saving %s
af: Kon nie 'n rugsteunlêer skep terwyl %s gestoor is nie

en: Could not find the file %s.
af: Kon nie die lêer '%s' kry nie.

en: Could not open the file %s.
af: Kon nie die lêer %s open nie.

en: Could not revert the file %s.
af: Kon nie na die lêer %s terugkeer nie.

en: Create Backup Copies
af: Maak rugsteunkopieë

en: Create a _backup copy of files before saving
af: Maak 'n _rugsteunkopie van lêers voor gestoor word

en: Create a new document
af: Skep 'n nuwe dokument

en: Create a new document in an existing instance of pluma
af: Skep 'n nuwe dokument in 'n bestaande geval van pluma

en: Create new document
af: Skep nuwe dokument

en: Cu_t
af: Kn_ip

en: Current Locale (%s)
af: Huidige lokaliteit (%s)

en: Current document
af: Huidige dokument

en: Current line
af: Huidige reël

en: Current page (Alt+P)
af: Huidige bladsy (Alt+P)

en: Current selection
af: Huidige seleksie

en: Current word
af: Huidige woord

en: Custom format
af: Pasgemaakte formaat

en: Cut the selection
af: Knip die seleksie

en: Cyrillic
af: Cyrillies

en: Cyrillic/Russian
af: Cyrillies/Russies

en: Cyrillic/Ukrainian
af: Cyrillies/Oekraïens

en: D_on't Save
af: M_oenie stoor nie

en: Delete selected file or folder
af: Skrap gemerkte boodskap of gids

en: Delete the selected text
af: Skrap die gemerkte teks

en: Disable syntax highlighting
af: Deaktiveer sintaksverligting

en: Disabled
af: Gedeaktiveer

en: Display
af: Vertoon

en: Display Line Numbers
af: Vertoon reëlnommers

en: Display Right Margin
af: Vertoon regterkantlyn

en: Do not _split words over two lines
af: Moenie woorde oor twee reëls _opbreek nie

en: Do you want to drop your changes and reload the file?
af: Wil u die veranderinge laat vaar en die lêer nuut laai?

en: Do you want to reload the file?
af: Wil u die lêer herlaai?

en: Do you want to try to replace it with the one you are saving?
af: Wil jy dit probeer vervang met die een wat jy tans stoor?

en: Docum_ents with unsaved changes:
af: Dokum_ente met ongestoorde veranderinge:

en: Document
af: Dokument

en: Document Statistics
af: Dokumentstatistiek

en: Documents
af: Dokumente

en: Done.
af: Klaar.

en: E_ncodings shown in menu:
af: E_nkoderings in kieslys vertoon:

en: Edit text files
af: Redigeer tekslêers

en: Editor
af: Redigeerder

en: Editor Font
af: Redigeerfont

en: Editor _font:
af: Redigeer_font:

en: Empty
af: Leeg

en: Enable Search Highlighting
af: Aktiveer verligting van soektogte

en: Enable Syntax Highlighting
af: Aktiveer sintaksverligting

en: Enable text _wrapping
af: Aktiveer teks_omvou

en: Encoding:
af: Enkodering:

en: Encodings shown in menu
af: Enkoderings in kieslys vertoon

en: External Tools
af: Eksterne gereedskap

en: File Browser
af: Lêerblaaier

en: File System
af: Lêerstelsel

en: File: %s
af: Lêer: %s

en: Find
af: Vind

en: Find Ne_xt
af: Vind vo_lgende

en: Find Pre_vious
af: Vind vor_ige

en: Font & Colors
af: Font en kleure

en: Found and replaced one occurrence
af: Een voorkoms gevind en vervang

en: Frame
af: Raam

en: Georgian
af: Georgies

en: Go to _Line...
af: Gaan na _reël...

en: Go to a specific line
af: Gaan na 'n spesifieke reël

en: Go to previous location
af: Gaan na vorige ligging

en: Go to the next visited location
af: Gaan na die volgende besoekte ligging

en: Go to the previous visited location
af: Gaan na die vorige besoekte ligging

en: Greek
af: Grieks

en: He_aders and footers:
af: K_oppe en voete:

en: Header Font for Printing
af: Kopfont vir drukwerk

en: Heading 1
af: Kop 1

en: Heading 2
af: Kop 2

en: Heading 3
af: Kop 3

en: Heading 4
af: Kop 4

en: Heading 5
af: Kop 5

en: Heading 6
af: Kop 6

en: Hebrew
af: Hebreeus

en: Hebrew Visual
af: Hebreeus visueel

en: Hide panel
af: Versteek paneel

en: Highlight Current Line
af: Verlig huidige reël

en: Highlight Matching Bracket
af: Verlig passende hakkie

en: Highlight current _line
af: Verlig huidige _reël

en: Highlight matching _bracket
af: Verlig passende _hakkie

en: If this value is 0, then no line numbers will be inserted when printing a document. Otherwise, pluma will print line numbers every such number of lines.
af: As hierdie waarde 0 is, sal geen reëlnommers ingevoeg word wanneer 'n dokument gedruk word nie. Andersins sal pluma reëlnommers by elke soveel reëls druk.

en: If you delete an item, it is permanently lost.
af: As u 'n item skrap, sal dit permanent verlore wees.

en: If you don't save, all your changes will be permanently lost.
af: As jy nie stoor nie, sal al die wysigings permanent verlore wees.

en: If you don't save, changes from the last hour will be permanently lost.
af: As jy nie stoor nie, sal wysigings van die afgelope uur permanent verlore wees.

en: If you don't save, changes from the last minute will be permanently lost.
af: As jy nie stoor nie, sal wysigings van die afgelope minuut permanent verlore wees.

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
af: Indien dit nou gestoor word, sal alle eksterne veranderinge verloor word. Stoor in elkgeval?

en: Ignore _All
af: Ignoreer _almal

en: Image
af: Prent

en: Image map
af: Prentkaart

en: Image map area
af: Prentkaartarea

en: Image source
af: Prentbron

en: In_sert Date and Time...
af: Vo_eg datum en tyd in...

en: Insert Date and Time
af: Voeg datum en tyd in

en: Insert Date/Time
af: Voeg datum/tyd in

en: Insert _spaces instead of tabs
af: Voeg _spasies in plaas van keepkarakters in

en: Insert at cursor position
af: Voeg in by merkerposisie

en: Insert current date and time at the cursor position
af: Voeg die huidige datum en tyd by die wyserposisie in

en: Insert spaces
af: Voeg spasies in

en: Inserted text
af: Ingevoegde teks

en: Inserts current date and time at the cursor position.
af: Voeg huidige datum en tyd by die wyserposisie in.

en: Invert the case of selected text
af: Keer die letterkas van die gemerkte teks om

en: Italic text
af: Skuins teks

en: Japanese
af: Japans

en: Korean
af: Koreaans

en: Label
af: Etiket

en: Language code
af: Taalkode

en: Language:
af: Taal:

en: Languages
af: Tale

en: Large text style
af: Groot teksstyl

en: Layer
af: Laag

en: Leave fullscreen mode
af: Verlaat volskermmodus

en: Line Number Font for Printing
af: Reëlnommerfont vir drukwerk

en: Line Wrapping Mode
af: Reëlvoumodus

en: Lines
af: Reëls

en: Link color
af: Skakelkleur

en: Loading file '%s'…
af: Laai tans lêer '%s'…

en: Local files only
af: Slegs plaaslike lêers

en: MIME Type:
af: MIME-soort:

en: Match _Entire Word Only
af: Soek slegs vir _volledige woord

en: Match _entire word only
af: Soek slegs vir _volledige woord

en: Maximum Recent Files
af: Maksimum onlangse lêers

en: Misspelled word:
af: Verkeerd gespelde woord:

en: Move selected file or folder to trash
af: Skuif gemerkte lêer of gids na gemors

en: Move the current document to a new window
af: Verskuif die huidige dokument na 'n nuwe venster

en: Name
af: Naam

en: Name:
af: Naam:

en: New F_ile
af: Nuwe lê_er

en: No misspelled words
af: Geen verkeerd gespelde woorde nie

en: Nordic
af: Noors

en: Nothing
af: Nols

en: Open Files
af: Open lêers

en: Open a file
af: Open 'n lêer

en: Open a recently used file
af: Open 'n onlangs gebruikte lêer

en: Open the parent folder
af: Open die ouergids

en: Open the pluma manual
af: Open die pluma-handleiding

en: Opens the External Tools Manager
af: Open die bestuurder vir eksterne gereedskap

en: Page %N of %Q
af: Bladsy %N van %Q

en: Page %d of %d
af: Bladsy %d van %d

en: Page Preview
af: Bladsyvoorskou

en: Page total
af: Bladsytotaal

en: Paragraph
af: Paragraaf

en: Paste the clipboard
af: Plak die knipbord

en: Pick the editor font
af: Kies die redigeerfont

en: Please check that you are not trying to open a binary file.
af: Bepaal of u moontlik 'n binêre lêer probeer oopmaak.

en: Please check that you typed the location correctly and try again.
af: Maak seker die ligging is reg ingetik en probeer weer.

en: Please check your installation.
af: Gaan asb. u installasie na.

en: Plugins
af: Inproppe

en: Pr_eferences
af: Vo_orkeure

en: Preferences
af: Voorkeure

en: Preparing...
af: Berei tans voor...

en: Previous location
af: Vorige ligging

en: Print
af: Druk

en: Print Header
af: Druk kop

en: Print Line Numbers
af: Druk reëlnommers

en: Print Previe_w
af: Druk_voorskou

en: Print Syntax Highlighting
af: Druk sintaksverligting

en: Print line nu_mbers
af: Druk reëlno_mmers

en: Print page _headers
af: Druk bladsy_koppe

en: Print preview
af: Drukvoorskou

en: Print synta_x highlighting
af: Druk _sintaksverligting

en: Print the current page
af: Druk die huidige bladsy

en: Printing Line Wrapping Mode
af: Drukreëlvoumodus

en: Question
af: Vraag

en: Quit the program
af: Verlaat die program

en: R_emove duplicates
af: Ver_wyder duplikate

en: Redo the last undone action
af: Herdoen die ongedane aksie

en: Remote files only
af: Slegs afgeleë lêers

en: Rename selected file or folder
af: Hernoem die gemerkte lêer of gids

en: Replace
af: Vervang

en: Replace All
af: Vervang almal

en: Replace _All
af: Vervang _almal

en: Replace _with:
af: Vervang _met:

en: Replace current document
af: Vervang huidige dokument

en: Replace current selection
af: Vervang huidige seleksie

en: Revert to a saved version of the file
af: Keer terug na 'n gestoorde weergawe van die lêer

en: Revert unsaved changes to document '%s'?
af: Keer ongestoorde wysigings in dokument '%s' terug?

en: Reverting the document '%s'…
af: Keer die dokument '%s' terug…

en: Right Margin Position
af: Regterkantlyn-posisie

en: Romanian
af: Romeens

en: Rows
af: Rye

en: S_ave Anyway
af: St_oor in elkgeval

en: S_elect the documents you want to save:
af: Ki_es die dokumente om te stoor:

en: S_ort...
af: S_orteer...

en: S_tart at column:
af: B_egin by kolom:

en: Save
af: Stoor

en: Save As…
af: Stoor as…

en: Save _As...
af: Stoor _as...

en: Save all open files
af: Stoor alle oop lêers

en: Save the current file
af: Stoor die huidige lêer

en: Save the current file with a different name
af: Stoor die huidige lêer onder 'n ander naam

en: Saving %s
af: Stoor tans %s

en: Saving file '%s'…
af: Stoor tans lêer '%s'…

en: Search
af: Soek

en: Search _backwards
af: Deursoek _agteruit

en: Search backwards for the same text
af: Soek agteruit vir dieselfde teks

en: Search for and replace text
af: Soek vir en vervang teks

en: Search for text
af: Soek vir teks

en: Search forwards for the same text
af: Soek vorentoe vir dieselfde teks

en: Select _All
af: Selekteer _almal

en: Select the _language of the current document.
af: Kies die _taal van die huidige dokument.

en: Select the entire document
af: Merk die hele dokument

en: Select the group of tags you want to use
af: Kies die groep merkers wat jy wil gebruik

en: Selection
af: Seleksie

en: Set _Language...
af: Stel _taal...

en: Set language
af: Stel taal

en: Set the language of the current document
af: Stel die taal van die huidige dokument

en: Show _Binary
af: Wys _binêre lêers

en: Show _Hidden
af: Wys _versteektes

en: Show binary files
af: Wys binêre lêers

en: Show hidden files and folders
af: Wys versteekte lêers en gidse

en: Show multiple pages
af: Wys veelvuldige bladsye

en: Show or hide the side pane in the current window
af: Wys of versteek die nutsbalk in die huidige venster

en: Show or hide the statusbar in the current window
af: Wys of versteek die statusstaaf in die huidige venster

en: Show or hide the toolbar in the current window
af: Wys of versteek die nutsbalk in die huidige venster

en: Show the next page
af: Wys die volgende bladsy

en: Show the previous page
af: Wys die vorige bladsy

en: Side _Pane
af: Sy_paneel

en: Size
af: Grootte

en: Sort
af: Sorteer

en: Sorts a document or selected text.
af: Sorteer 'n dokument of gemerkte teks.

en: Sound
af: Klank

en: Source
af: Bron

en: South European
af: Suid-Europees

en: Specifies how to wrap long lines for printing. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
af: Spesifiseer hoe lang reëls gevou word vir drukwerk. Gebruik "GTK_WRAP_NONE" vir geen omvou, "GTK_WRAP_WORD" vir omvou by woordgrense, en "GTK_WRAP_CHAR" vir omvou by individuele karakters se grense. Let op dat die waardes kas-sensitief is.  Maak dus seker hulle verskyn presies soos hierbo vermeld.

en: Specifies how to wrap long lines in the editing area. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
af: Spesifiseer hoe om lang reëls in die redigeerbare streek te vou. Gebruik "GTK_WRAP_NONE" vir geen omvou, "GTK_WRAP_WORD" vir omvou by woordgrense, en "GTK_WRAP_CHAR" vir omvou by individuele karakters se grense. Let op dat die waardes kas-sensitief is.  Maak dus seker hulle verskyn presies soos hierbo vermeld.

en: Specifies the font to use for a document's body when printing documents.
af: Spesifiseer watter font vir 'n dokument se lyf gebruik moet word wanneer dokumente gedruk word.

en: Specifies the font to use for line numbers when printing. This will only take effect if the "Print Line Numbers" option is non-zero.
af: Spesifiseer watter font vir reëlnommers gebruik moet word by drukwerk. Dit sal slegs in werking tree wanneer die "Druk reëlnommers"-opsie nie-nul is.

en: Specifies the font to use for page headers when printing a document. This will only take effect if the "Print Header" option is turned on.
af: Spesifiseer watter font vir bladsykoppe gebruik moet word by drukwerk. Dit sal eers in werking tree as die "Druk kop"-opsie in werking gestel word.

en: Specifies the maximum number of recently opened files that will be displayed in the "Recent Files" submenu.
af: Spesifiseer die maksimum getal onlangs geopende lêers wat in die "Onlangse lêers"-subkieslys vertoon sal word.

en: Specifies the number of spaces that should be displayed instead of Tab characters.
af: Spesifiseer die getal spasies wat vertoon moet word in plaas van keepkarakters.

en: Specifies the position of the right margin.
af: Spesifiseer die posisie van die regterkantlyn.

en: Spell Checker
af: Speltoetser

en: Status Bar is Visible
af: Statusstaaf is sigbaar

en: Stopped.
af: Gestop.

en: String you want to search for
af: String om voor te soek

en: Style Scheme
af: Stylskema

en: Style for the toolbar buttons. Possible values are "PLUMA_TOOLBAR_SYSTEM" to use the system's default style, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS" to display icons only, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT" to display both icons and text, and "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ" to display prioritized text beside icons. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
af: Styl vir nutsbalkknoppies. Moontlike waardes is "PLUMA_TOOLBAR_SYSTEM" vir die stelsel se verstekstyl, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS" om net ikone te vertoon, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT" om beide ikone en teks te vertoon, en "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ" om geprioritiseerde teks langs ikone te vertoon. Let op dat die waardes kas-sensitief is.  Maak dus seker hulle verskyn presies soos hierbo vermeld.

en: Subscript
af: Onderskrif

en: Suggestions
af: Voorstelle

en: Superscript
af: Boskrif

en: Tab Size
af: Keepgrootte

en: Tag list
af: Merkerlys

en: Tags
af: Etikette

en: Text
af: Teks

en: Text Editor
af: Teksredigeerder

en: The document is empty.
af: Die dokument is leeg.

en: The file "%s" is read-only.
af: Die lêer "%s" is leesalleen.

en: The file %s changed on disk.
af: Die lêer %s het verander op die skyf.

en: The file %s has been modified since reading it.
af: Die lêer %s is verander sedert dit gelees is.

en: The file is too big.
af: Die lêer is te groot.

en: The preview of a page in the document to be printed
af: Die voorskou van 'n bladsy in die dokument wat gedruk gaan word

en: The total number of pages in the document
af: Die totale aantal bladsye in die dokument

en: This file (%s) is already open in another pluma window.
af: Hierdie lêer (%s) is reeds oop in 'n ander pluma-venster.

en: Title
af: Titel

en: Toolbar Buttons Style
af: Nutsbalkknoppiestyl

en: Toolbar is Visible
af: Nutsbalk is sigbaar

en: Turkish
af: Turks

en: Undo the last action
af: Ontdoen die vorige aksie

en: Unexpected error: %s
af: Onverwagse fout: %s

en: Unicode
af: Unikode

en: Unicode (UTF-8)
af: Unikode (UTF-8)

en: Unknown
af: Onbekend

en: Unsaved Document %d
af: Ongestoorde dokument %d

en: Untitled documents only
af: Slegs naamlose dokumente

en: Up
af: Op

en: Use %s highlight mode
af: Gebruik %s-verligting-modus

en: Use Default Font
af: Gebruik verstekfont

en: Use the _selected format
af: Gebruik die _geselekteerde formaat

en: User dictionary:
af: Gebuikerwoordeboek:

en: Value
af: Waarde

en: Vietnamese
af: Viëtnamees

en: View
af: Bekyk

en: Western
af: Westers

en: Whether pluma should create backup copies for the files it saves. You can set the backup file extension with the "Backup Copy Extension" option.
af: Of pluma rugsteunkopieë moet maak van die lêers wat dit stoor. Jy kan die rugsteunlêer-uitbreiding met die "Rugsteunkopie-uitbreiding"-opsie stel.

en: Whether pluma should display line numbers in the editing area.
af: Of pluma reëlnommers in die redigeerbare streek moet vertoon.

en: Whether pluma should display the right margin in the editing area.
af: Of pluma die regterkantlyn in die redigeerbare streek moet vertoon.

en: Whether pluma should enable syntax highlighting.
af: Of pluma sinsverligting moet aktiveer.

en: Whether pluma should include a document header when printing documents.
af: Of pluma 'n dokumentkop moet insluit wanneer dit dokumente druk.

en: Whether pluma should insert spaces instead of tabs.
af: Of pluma spasies in plaas van keepkarakters moet invoeg.

en: Whether pluma should print syntax highlighting when printing documents.
af: Of pluma sinsverligting moet druk wanneer dit dokumente druk.

en: Whether the status bar at the bottom of editing windows should be visible.
af: Of die statusstaaf onderaan redigeervensters sigbaar moet wees.

en: Whether the toolbar should be visible in editing windows.
af: Of die nutsbalk in redigeervensters sigbaar moet wees.

en: Width
af: Wydte

en: Windows
af: Werks area

en: Words
af: Woorde

en: Zoom 1:1
af: Zoem 1:1

en: Zoom the page in
af: Zoem die bladsy in

en: Zoom the page out
af: Zoem die bladsy uit

en: Zoom to fit the whole page
af: Zoem om die hele blad te laat pas

en: [FILE...]
af: [LÊER...]

en: _About
af: _Aangaande

en: _Add
af: _Voeg by

en: _Add...
af: _Voeg by...

en: _Autocheck Spelling
af: _Gaan spelling outomaties na

en: _Autosave files every
af: _Outostoor lêers elke

en: _Body:
af: _Lyf:

en: _Cancel Logout
af: _Kanselleer afmelding

en: _Close
af: _Sluit

en: _Close All
af: _Sluit almal

en: _Close Preview
af: _Sluit voorskou

en: _Contents
af: _Inhoud

en: _Copy
af: _Kopieer

en: _Delete
af: _Skrap

en: _Description
af: _Beskrywing

en: _Display line numbers
af: _Vertoon reëlnommers

en: _Document Statistics
af: _Dokumentstatistiek

en: _Documents
af: _Dokumente

en: _Edit
af: R_edigeer

en: _Enable automatic indentation
af: _Aktiveer outo-inkeping

en: _Encoding
af: _Enkodering

en: _File
af: _Lêer

en: _Find...
af: _Vind...

en: _Fullscreen
af: _Volskerm

en: _Help
af: _Hulp

en: _Highlight Mode
af: _Verligmodus

en: _Ignore
af: _Ignoreer

en: _Ignore All
af: _Ignoreer alles

en: _Ignore case
af: _Ignoreer kas

en: _Input:
af: _Toevoer:

en: _Insert
af: _Voeg in

en: _Invert Case
af: Keer letterkas _om

en: _Line numbers:
af: _Reëlnommers:

en: _Match Case
af: _Soek kassensitief

en: _Match case
af: _Soek kassensitief

en: _More...
af: _Meer...

en: _Move to New Window
af: _Skuif na nuwe venster

en: _New
af: _Nuwe

en: _New Folder
af: _Nuwe gids

en: _Next Document
af: V_olgende dokument

en: _Next Location
af: Vo_lgende ligging

en: _Number every
af: _Nommer elke

en: _Open terminal here
af: _Open terminaal hier

en: _Output:
af: _Afvoer:

en: _Paste
af: _Plak

en: _Preview
af: Voor_beeld

en: _Previous Document
af: _Vorige dokument

en: _Previous Location
af: Vo_rige ligging

en: _Print...
af: _Druk...

en: _Prompt for a format
af: _Vra vir 'n formaat

en: _Quit
af: _Verlaat

en: _Redo
af: _Herdoen

en: _Reload
af: He_rlaai

en: _Remove
af: Ve_rwyder

en: _Rename
af: He_rnoem

en: _Replace
af: _Vervang

en: _Replace...
af: _Vervang...

en: _Restore Default Fonts
af: _Herverstel verstekfonte

en: _Retry
af: P_robeer weer

en: _Reverse order
af: _Keer volgorde om

en: _Revert
af: _Keer terug

en: _Save
af: _Stoor

en: _Save All
af: _Stoor almal

en: _Save:
af: _Stoor:

en: _Search
af: _Soek

en: _Search for:
af: _Soek vir:

en: _Sort
af: _Sorteer

en: _Spelling Suggestions...
af: _Spellingsvoorstelle...

en: _Statusbar
af: _Statusstaaf

en: _Suggestions:
af: _Voorstelle:

en: _Tab width:
af: _Keepwydte:

en: _Title Case
af: _Titelkas

en: _Toolbar
af: _Nutsbalk

en: _Tools
af: _Nutsgoed

en: _Tools:
af: _Nutsgoed:

en: _Undo
af: _Ontdoen

en: _Update
af: _Bywerk

en: _Use custom format
af: _Gebruik doelgemaakte formaat

en: _Use the system fixed width font (%s)
af: Gebr_uik die stelsel se vastewydte font (%s)

en: _View
af: _Bekyk

en: _View Folder
af: _Bekyk gids

en: _Wrap Around
af: _Vou om

en: _Wrap around
af: _Vou om

en: _minutes
af: _minute

en: columns
af: kolomme

en: directory
af: gids

en: file
af: lêer

en: label
af: etiket

[ctx: language]
en: Default
af: Verstek

en: lines
af: reëls

en: of
af: van

en: page
af: bladsy

en: pluma cannot handle %s locations.
af: pluma kan nie %s-liggings hanteer nie.

en: pluma cannot handle this location.
af: pluma kan nie hierdie ligging hanteer nie.

en: rows
af: rye

en: word
af: woord
