mate-terminal 1.25.0 - en to as translation catalogue (417 entries)

en: "%s" is not a valid zoom factor
as: "%s" বৈধ জুম ফেক্টৰ নহয়

en: "%s" option given twice for the same window
as: একে সংযোগক্ষেত্ৰৰ বাবে "%s" বিকল্প দুবাৰ উল্লেখ কৰা হৈছে

en: <b>Command</b>
as: <b>আদেশ</b>

en: <b>Palette</b>
as: <b>পেলেট</b>

en: <b>Title</b>
as: <b>শিৰোনাম</b>

en: <small><i><b>Note:</b> Terminal applications have these colors available to them.</i></small>
as: <small><i><b>উল্লেখ্য:</b> টাৰ্মিনেল অনুপ্ৰয়োগৰ বাবে নিম্নলিখিত ৰং-সমূহ ব্যৱহাৰ কৰা সম্ভৱ ।</i></small>

en: <small><i><b>Note:</b> These options may cause some applications to behave incorrectly.  They are only here to allow you to work around certain applications and operating systems that expect different terminal behavior.</i></small>
as: <small><i><b>উল্লেখ্য:</b> এই বিকল্পসমূহ ব্যৱহাৰৰ কাৰণে কিছু অনুপ্ৰয়োগ সঠিকভাবে চলিবলৈ সক্ষম ন'হ'ব পাৰে । টাৰ্মিনেলৰ ভিন্ন আচৰণ প্ৰত্যাশাকাৰী কিছু অনুপ্ৰয়োগ আৰু কাৰ্য্যকৰ ব্যৱস্থাপ্ৰণালীৰ সৈতে ব্যৱহাৰৰ বাবে এই বিকল্পসমূহৰ সাহায্য লোৱা হয় ।</i></small>

en: <small><i>Maximum</i></small>
as: <small><i>সৰ্বোচ্চ</i></small>

en: <small><i>None</i></small>
as: <small><i>শূণ্য</i></small>

en: A value between 0.0 and 1.0 indicating how much to darken the background image. 0.0 means no darkness, 1.0 means fully dark. In the current implementation, there are only two levels of darkness possible, so the setting behaves as a boolean, where 0.0 disables the darkening effect.
as: পটভূমিৰ চিত্ৰ ছায়াচ্ছন্ন কৰাৰ মাত্ৰা হিচাপে 0.0 আৰু 1.0 ৰ মধ্যবৰ্তী এটা মান । মান 0.0 হ'লে ছায়াচ্ছন্ন কৰা ন'হ'ব, 1.0 মান নিৰ্ধাৰিত হ'লে চিত্ৰ সম্পূৰ্ণৰূপে ছায়াচ্ছন্ন হ'ব । বৰ্তমানে এই বৈশিষ্ট্যৰ অকল দুটা স্তৰ উপলব্ধ হৈছে, যাৰ ফলত এই বৈশিষ্ট্যৰ বাবে বুলিয়েনৰ অনুৰূপ মান ধাৰ্য হয় । অৰ্থাৎ 0.0 মান প্ৰয়োগ কৰি এই বৈশিষ্ট্য নিষ্ক্ৰিয় কৰা যাব ।

en: A_vailable encodings:
as: উপস্থিত এনকোডিং: (_v)

en: Accelerator key to detach current tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
as: বৰ্তমান টেব বিচ্ছিন্ন কৰিবলৈ ব্যৱহৃত গতিবৰ্ধক চাবি । GTK+ সম্পদ নথিপত্ৰত ব্যৱহৃত বিন্যাস অনুযায়ী পংক্তিৰূপে উল্লিখিত হয় । এই বিকল্পৰ বাবে "disabled" মান নিৰ্ধাৰিত হ'লে চিহ্নিত কামৰ বাবে কোনো চাবি ফলক শৰ্টকাট যুক্ত কৰা ন'হ'ব ।

en: Accelerator key to move the current tab to the left. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
as: বৰ্তমান টেব বাওঁফালে স্থানান্তৰ কৰিবলৈ ব্যৱহৃত গতিবৰ্ধক চাবি । GTK+ সম্পদ নথিপত্ৰত ব্যৱহৃত বিন্যাস অনুযায়ী পংক্তিৰূপে উল্লিখিত হয় । এই বিকল্পৰ বাবে "disabled" মান নিৰ্ধাৰিত হ'লে চিহ্নিত কামৰ বাবে কোনো চাবি ফলক শৰ্টকাট যুক্ত কৰা ন'হ'ব ।

en: Accelerator key to move the current tab to the right. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
as: বৰ্তমান টেব সোঁফালে স্থানান্তৰ কৰিবলৈ ব্যৱহৃত গতিবৰ্ধক চাবি । GTK+ সম্পদ নথিপত্ৰত ব্যৱহৃত বিন্যাস অনুযায়ী পংক্তিৰূপে উল্লিখিত হয় । এই বিকল্পৰ বাবে "disabled" মান নিৰ্ধাৰিত হ'লে চিহ্নিত কামৰ বাবে কোনো চাবি ফলক শৰ্টকাট যুক্ত কৰা ন'হ'ব ।

en: Accelerator to detach current tab.
as: বৰ্তমান টেব বিচ্ছিন্ন কৰিবলৈ ব্যৱহৃত গতিবৰ্ধক ।

en: Accelerator to move the current tab to the left.
as: বৰ্তমান টেব বাওঁফালে স্থানান্তৰ কৰিবলৈ ব্যৱহৃত গতিবৰ্ধক ।

en: Accelerator to move the current tab to the right.
as: বৰ্তমান টেব সোঁফালে স্থানান্তৰ কৰিবলৈ ব্যৱহৃত গতিবৰ্ধক ।

en: Add or Remove Terminal Encodings
as: টাৰ্মিনেলত ব্যৱহাৰযোগ্য এনকোডিং যোগ বা অপসাৰণ কৰক

en: An Pango font name. Examples are "Sans 12" or "Monospace Bold 14".
as: এটা Pango ফন্টৰ নাম । উদাহৰণ, "Sans 12" বা "Monospace Bold 14" ।

en: Arabic
as: আৰবি

en: Argument to "%s" is not a valid command: %s
as: "%s" ৰ বাবে উল্লিখিত তৰ্ক বৈধ আদেশ নহয়: %s

en: Armenian
as: আৰ্মেনিয়ান

en: Automatic
as: স্বচালিত

en: Background
as: পটভূমি

en: Background image
as: পটভূমিৰ ছবি

en: Background image _scrolls
as: পটভূমিৰ চিত্ৰ স্ক্ৰোল কৰা হ'ব (_s)

en: Background type
as: পটভূমিৰ প্ৰকৃতি

en: Baltic
as: বল্টিক

en: Black on light yellow
as: পাতল হালধীয়াৰ ওপৰত ক'লা

en: Black on white
as: বগাৰ ওপৰত ক'লা

en: Built-in _schemes:
as: অন্তৰ্ভুক্ত বিন্যাস: (_s)

en: Built-in sche_mes:
as: অন্তৰ্ভুক্ত স্কিম: (_m)

en: C_all To…
as: চিহ্নিত স্থানত কল কৰক...(_a)

en: C_lose Tab
as: টেব বন্ধ কৰক (_l)

en: C_lose Window
as: সংযোগক্ষেত্ৰ বন্ধ কৰক (_l)

en: C_reate
as: নিৰ্মাণ কৰক (_r)

en: Celtic
as: ছেল্টিক

en: Central European
as: মধ্য ইউৰোপীয়

en: Change _Profile
as: পাৰ্শ্বৰূপ পৰিবৰ্তন কৰক (_P)

en: Characters that are considered "part of a word"
as: "শব্দৰ অংশ" হিচাপে ধাৰ্য অক্ষৰ

en: Chinese Simplified
as: সৰলীকৃত চীনা

en: Chinese Traditional
as: পাৰম্পৰিক চীনা

en: Choose A Terminal Font
as: টাৰ্মিনেলৰ ফন্ট নিৰ্ব্বাচন কৰক

en: Choose Palette Color %d
as: পেলেটৰ ৰং নিৰ্ব্বাচন কৰক %d

en: Choose Terminal Background Color
as: টাৰ্মিনেলৰ পটভূমিৰ ৰং নিৰ্ব্বাচন কৰক

en: Choose Terminal Text Color
as: টাৰ্মিনেলত ব্যৱহৃত শব্দৰ ৰং নিৰ্ব্বাচন কৰক

en: Choose base profile
as: ভিত্তি ৰূপে চিহ্নিত পাৰ্শ্বৰূপ নিৰ্ব্বাচন কৰক

en: Click button to choose profile
as: বুটাম ক্লিক কৰি পাৰ্শ্বৰূপ নিৰ্ব্বাচন কৰক

en: Close Tab
as: টেব বন্ধ কৰক

en: Close Window
as: সংযোগক্ষেত্ৰ বন্ধ কৰক

en: Close tab
as: টেব বন্ধ কৰক

en: Close this terminal?
as: এই টাৰ্মিনেল বন্ধ কৰোঁ ?

en: Close this window?
as: এই সংযোগক্ষেত্ৰ বন্ধ কৰোঁ ?

en: Color p_alette:
as: ৰঙৰ পেলেট: (_a)

en: Colors
as: ৰং

en: Compatibility
as: সামঞ্জস্য

en: Contents
as: বিষয়বস্তু

en: Contributors:
as: যাৰ অৱদান হৈছে:

en: Copy
as: নকল কৰক

en: Croatian
as: ক্ৰোয়েশিয়ান

en: Current Locale
as: বৰ্তমান লোকেল

en: Cursor _shape:
as: কাৰ্ছাৰৰ ব্লিংক (_k)

en: Custom
as: নিজস্ব

en: Custom co_mmand:
as: স্বনিৰ্বাচিত আদেশ: (_m)

en: Custom command to use instead of the shell
as: শ্বেলৰ পৰিবৰ্তে ব্যৱহাৰৰ বাবে চিহ্নিত স্বনিৰ্বাচিত আদেশ

en: Cyrillic
as: সিৰিলিক

en: Cyrillic/Russian
as: ছিৰিলিক/ৰুচি

en: Cyrillic/Ukrainian
as: ছিৰিলিক/ইউক্ৰেনিয়ান

en: Default color of terminal background
as: টাৰ্মিনেল পটভূমিৰ অবিকল্পিত ৰং

en: Default color of terminal background, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
as: টাৰ্মিনেলৰ পটভূমিৰ অবিকল্পিত ৰং, ৰঙৰ সুনিৰ্দিষ্ট মান হিচাপে চিহ্নিত (HTML ত ব্যৱহৃত hex অক্ষৰ বা ৰঙৰ নাম যেনে "red") ।

en: Default color of text in the terminal
as: টাৰ্মিনেলত ব্যৱহৃত শব্দৰ অবিকল্পিত ৰং

en: Default color of text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
as: টাৰ্মিনেলত ব্যৱহৃত শব্দৰ অবিকল্পিত ৰং, ৰঙৰ সুনিৰ্দিষ্ট মান হিচাপে চিহ্নিত (HTML তব্যৱহৃত hex অক্ষৰ বা ৰঙৰ নাম যেনে "red") ।

en: Delete Profile
as: প্ৰোফাইল অপসাৰণ কৰো

en: Delete profile “%s”?
as: “%s” পাৰ্শ্বৰূপ আঁতৰুৱা হ'ব নেকি ?

en: Detach Tab
as: টেব বিচ্ছিন্ন কৰক

en: Disable connection to session manager
as: অধিবেশন পৰিচালন ব্যৱস্থাৰ সৈতে সংযোগ বিচ্ছিন্ন কৰা হ'ব

en: Disabled
as: নিষ্ক্ৰিয়

en: Do not register with the activation nameserver, do not re-use an active terminal
as: সক্ৰিয়কৰণ nameserver ৰ সৈতে নিবন্ধিত কৰা ন'হ'ব, সক্ৰিয় টাৰ্মিনেল পুনৰায় ব্যৱহাৰ কৰা ন'হ'ব

en: E_ncodings shown in menu:
as: মেনুত প্ৰদৰ্শিত এনকোডিং: (_n)

en: Edit
as: সম্পাদনা

en: Editing Profile “%s”
as: "%s" পাৰ্শ্বৰূপ সম্পাদনা কৰা হৈছে

en: Effect of the Backspace key
as: Backspace চাবিৰ প্ৰতিক্ৰিয়া

en: Effect of the Delete key
as: Delete চাবিৰ প্ৰতিক্ৰিয়া

en: Enable the _menu shortcut key (F10 by default)
as: মেনু শৰ্ট-কাট চাবি (অবিকল্পিতৰূপে F10) নিষ্ক্ৰিয় কৰা হ'ব (_m)

en: Error parsing command: %s
as: আদেশ বিশ্লেষণ কৰিবলৈ সমস্যা: %s

en: Execute the argument to this option inside the terminal
as: এই বিকল্পৰ বাবে নিৰ্ধাৰিত তৰ্ক টাৰ্মিনেলত চলাওক

en: FILE
as: নথিপত্ৰ: [1]

en: Failed to parse arguments: %s
as: তৰ্ক বিশ্লেষণ কৰিব নোৱাৰি: %s

en: File
as: নথিপত্ৰ

en: Filename of a background image.
as: পটভূমিৰ চিত্ৰ হিচাপে ব্যৱহৃত নথিপত্ৰৰ নাম ।

en: Find
as: অনুসন্ধান

en: Find Ne_xt
as: পৰবৰ্তী উপস্থিতি অনুসন্ধান কৰক (_x)

en: Find Next
as: পৰবৰ্তী উপস্থিতি অনুসন্ধান

en: Find Pre_vious
as: পূৰ্ববৰ্তী উপস্থিতি অনুসন্ধান কৰক (_v)

en: Find Previous
as: পূৰ্ববৰ্তী উপস্থিতি অনুসন্ধান

en: Font
as: ফন্ট

en: Full Screen
as: সম্পূৰ্ণ পৰ্দ্দাত প্ৰদৰ্শন

en: Full-screen the window
as: সংযোগক্ষেত্ৰক সম্পূৰ্ণ পৰ্দ্দাত দেখুৱাওক

en: General
as: সাধাৰণ

en: Georgian
as: জৰ্জিয়ান

en: Go to _Line...
as: উল্লিখিত শাৰী সংখ্যা চাওক (_L)...

en: Gray on black
as: ক'লাৰ ওপৰত ছাই

en: Greek
as: গ্ৰিক

en: Green on black
as: ক'লাৰ ওপৰত সেউজীয়া

en: Gujarati
as: গুজৰাতি

en: Gurmukhi
as: গুৰুমুখী

en: Hebrew
as: হিব্ৰু

en: Hebrew Visual
as: হিব্ৰু ভিজুৱেল

en: Help
as: সহায়তা

en: Hide and Show menubar
as: মেনু-বাৰ লুকাওক আৰু প্ৰদৰ্শন কৰক

en: Highlight S/Key challenges
as: S/Key challenges উজ্জ্বল কৰা হ'ব

en: Hindi
as: হিন্দি

en: How much to darken the background image
as: পটভূমিৰ চিত্ৰ চিহ্নিত মাত্ৰা অনুযায়ী নিষ্প্ৰভ কৰা হ'ব

en: Human-readable name of the profile
as: পাৰ্শ্বৰূপ বাবে নিৰ্ধাৰিত পাঠযোগ্য নাম

en: Human-readable name of the profile.
as: পাৰ্শ্বৰূপ বাবে নিৰ্ধাৰিত পাঠযোগ্য নাম ।

en: Icelandic
as: আইছলেন্ডিক

en: Icon for terminal window
as: টাৰ্মিনেল সংযোগক্ষেত্ৰৰ আইকন

en: Icon to use for tabs/windows containing this profile.
as: চিহ্নিত পাৰ্শ্বৰূপ ধাৰণকাৰী টেব/সংযোগক্ষেত্ৰৰ বাবে ব্যৱহৃত আইকন ।

en: If the application in the terminal sets the title (most typically people have their shell set up to do this), the dynamically-set title can erase the configured title, go before it, go after it, or replace it. The possible values are "replace", "before", "after", and "ignore".
as: টাৰ্মিনেলত চলমান অনুপ্ৰয়োগৰ দ্বাৰা শিৰোনাম ধাৰ্য কৰিলে (অধিকাংশ শ্বেলৰ ক্ষেত্ৰত এই বৈশিষ্ট্য সক্ৰিয় কৰা থাকে), পৰিবৰ্তনশীল এই শিৰোনামৰ বিন্যাস কৰা পূৰ্ববৰ্তী শিৰোনাম আঁতৰুৱা হ'ব পাৰে, বা বিন্যাস কৰা শিৰোনামৰ পূৰ্বে, পিছত বা পৰিবৰ্তে প্ৰয়োগ কৰা হ'ব । সম্ভাব্য মান হ'ল "replace", "before", "after" আৰু "ignore" ।

en: If true, allow applications in the terminal to make text boldface.
as: মান সত্য হ'লে, টাৰ্মিনেলত চলমান অনুপ্ৰয়োগসমূহৰ দ্বাৰা গাঢ় শব্দ প্ৰয়োগ কৰা যাব ।

en: If true, don't make a noise when applications send the escape sequence for the terminal bell.
as: মান সত্য হ'লে, অনুপ্ৰয়োগৰ দ্বাৰা ব্যৱস্থাপ্ৰণালীৰ ধ্বনিৰ বাবে এস্কেপ কেৰেক্টাৰ উল্লিখিত হ'লে শব্দ কৰা ন'হ'ব ।

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
as: মান সত্য হ'লে, কোনো চাবি টিপা হ'লে স্ক্ৰোলবাৰ তললৈ স্থানান্তৰ কৰা হয় ।

en: If true, scroll the background image with the foreground text; if false, keep the image in a fixed position and scroll the text above it.
as: মান সত্য হ'লে, অগ্ৰভূমিৰ শব্দৰ সৈতে পটভূমিৰ চিত্ৰ স্ক্ৰোল কৰা হ'ব; মান সত্য ন'হ'লে (false) পটভূমিৰ চিত্ৰৰ স্থান অপৰিবৰ্তিত ৰাখি অগ্ৰভূমিৰ শব্দ স্ক্ৰোল কৰা হ'ব ।

en: If true, the command inside the terminal will be launched as a login shell. (argv[0] will have a hyphen in front of it.)
as: মান সত্য হ'লে, টাৰ্মিনেলৰ আদেশ প্ৰৱেশ শ্বেল হিচাপে আৰম্ভ কৰা হ'ব  । (argv[0] ৰ পূৰ্বে এটা হাইফেন চিহ্ন উপস্থিত থাকিব ।)

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it's monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
as: মান সত্য হ'লে, টাৰ্মিনেলত ডেস্কটপ-সৰ্ববেপী প্ৰমিত মানৰ ফন্ট ব্যৱহাৰ কৰা হ'ব যদি সেইটো monospace হয় (বা নিকটতম মানৰ কোনো ফন্ট) ।

en: If true, the theme color scheme used for text entry boxes will be used for the terminal, instead of colors provided by the user.
as: মান সত্য হ'লে, ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ দ্বাৰা উল্লিখিত ৰঙৰ পৰিবৰ্তে টেক্সট নিবেশ বাকচৰ বাবে ব্যৱহৃত থিমৰ ৰং টাৰ্মিনেলত প্ৰয়োগ কৰা হ'ব ।

en: If true, the value of the custom_command setting will be used in place of running a shell.
as: মান সত্য হ'লে, চলমান শ্বেলৰ পৰিবৰ্তে custom_command বৈশিষ্ট্যৰ মান প্ৰয়োগ কৰা হ'ব ।

en: If true, whenever there's new output the terminal will scroll to the bottom.
as: মান সত্য হ'লে, নতুন নিৰ্গম উৎ‌পন্ন হ'লে তলৰ প্ৰান্ত অবধি টাৰ্মিনেল স্ক্ৰোল কৰা হ'ব ।

en: Image _file:
as: ছবিৰ নথিপত্ৰ: (_f)

en: Images
as: ছবি

en: Incompatible terminal config file version.
as: অশুদ্ধ টাৰ্মিনেল বিন্যাস নথিপত্ৰৰ সংস্কৰণ  ।

en: Initial _title:
as: প্ৰাৰম্ভিক শিৰোনাম: (_t)

en: Invalid geometry string "%s"
as: অবৈধ জ্যামিতিক পংক্তি "%s"

en: Japanese
as: জাপানি

en: Keyboard Shortcuts
as: চাবিৰ ফলকৰ শৰ্টকাট

en: Keyboard shortcut key for bringing up the dialog for profile creation. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
as: পাৰ্শ্বৰূপ নিৰ্মাণৰ সম্বাদ বক্স প্ৰদৰ্শনৰ উদ্দেশ্যে ব্যৱহৃত চাবি ফলক শৰ্ট-কাট । GTK+ সম্পদ নথিপত্ৰত ব্যৱহৃত বিন্যাস অনুযায়ী পংক্তিৰূপে উল্লিখিত হয় । এই বিকল্পৰ বাবে "disabled" মান নিৰ্ধাৰিত হ'লে চিহ্নিত কামৰ বাবে কোনো চাবি ফলক শৰ্টকাট যুক্ত কৰা ন'হ'ব ।

en: Keyboard shortcut key for closing a tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
as: টেব বন্ধ কৰিবলৈ ব্যৱহৃত চাবি ফলক শৰ্টকাট । GTK+ সম্পদ নথিপত্ৰত ব্যৱহৃত বিন্যাস অনুযায়ী পংক্তিৰূপে উল্লিখিত হয় । এই বিকল্পৰ বাবে "disabled" মান নিৰ্ধাৰিত হ'লে চিহ্নিত কামৰ বাবে কোনো চাবি ফলক শৰ্টকাট যুক্ত কৰা ন'হ'ব ।

en: Keyboard shortcut key for closing a window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
as: সংযোগক্ষেত্ৰ বন্ধ কৰিবলৈ ব্যৱহৃত চাবি ফলক শৰ্টকাট । GTK+ সম্পদ নথিপত্ৰত ব্যৱহৃত বিন্যাস অনুযায়ী পংক্তিৰূপে উল্লিখিত হয় । এই বিকল্পৰ বাবে "disabled" মান নিৰ্ধাৰিত হ'লে চিহ্নিত কামৰ বাবে কোনো চাবি ফলক শৰ্টকাট যুক্ত কৰা ন'হ'ব ।

en: Keyboard shortcut key for copying selected text to the clipboard. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
as: নিৰ্বাচিত টেক্সট ক্লিপবোৰ্ডলৈ নকল কৰিবলৈ ব্যৱহৃত চাবি ফলক শৰ্টকাট । GTK+ সম্পদ নথিপত্ৰত ব্যৱহৃত বিন্যাস অনুযায়ী পংক্তিৰূপে উল্লিখিত হয় । এই বিকল্পৰ বাবে "disabled" মান নিৰ্ধাৰিত হ'লে চিহ্নিত কামৰ বাবে কোনো চাবি ফলক শৰ্টকাট যুক্ত কৰা ন'হ'ব ।

en: Keyboard shortcut key for launching help. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
as: সহায়িকা প্ৰদৰ্শনৰ বাবে ব্যৱহৃত শৰ্টকাট চাবি । GTK+ সম্পদ নথিপত্ৰত ব্যৱহৃত বিন্যাস অনুযায়ী পংক্তিৰূপে উল্লিখিত হয় । এই বিকল্পৰ বাবে "disabled" মান নিৰ্ধাৰিত হ'লে চিহ্নিত কামৰ বাবে কোনো চাবি ফলক শৰ্টকাট যুক্ত কৰা ন'হ'ব ।

en: Keyboard shortcut key for making font larger. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
as: শব্দৰ মাপ বৃদ্ধি কৰিবলৈ ব্যৱহৃত শৰ্টকাট চাবি । GTK+ সম্পদ নথিপত্ৰত ব্যৱহৃত বিন্যাস অনুযায়ী পংক্তিৰূপে উল্লিখিত হয় । এই বিকল্পৰ বাবে "disabled" মান নিৰ্ধাৰিত হ'লে চিহ্নিত কামৰ বাবে কোনো চাবি ফলক শৰ্টকাট যুক্ত কৰা ন'হ'ব ।

en: Keyboard shortcut key for making font smaller. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
as: শব্দৰ মাপ হ্ৰাস কৰাৰ বাবে ব্যৱহৃত শৰ্টকাট চাবি । GTK+ সম্পদ নথিপত্ৰত ব্যৱহৃত বিন্যাস অনুযায়ী পংক্তিৰূপে উল্লিখিত হয় । এই বিকল্পৰ বাবে "disabled" মান নিৰ্ধাৰিত হ'লে চিহ্নিত কামৰ বাবে কোনো চাবি ফলক শৰ্টকাট যুক্ত কৰা ন'হ'ব ।

en: Keyboard shortcut key for making font the normal size. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
as: শব্দৰ মাপ স্বাভাবিক কৰিবলৈ ব্যৱহৃত শৰ্টকাট চাবি । GTK+ সম্পদ নথিপত্ৰত ব্যৱহৃত বিন্যাস অনুযায়ী পংক্তিৰূপে উল্লিখিত হয় । এই বিকল্পৰ বাবে "disabled" মান নিৰ্ধাৰিত হ'লে চিহ্নিত কামৰ বাবে কোনো চাবি ফলক শৰ্টকাট যুক্ত কৰা ন'হ'ব ।

en: Keyboard shortcut key for opening a new tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
as: নতুন টেব খোলাৰ বাবে ব্যৱহৃত শৰ্টকাট চাবি । GTK+ সম্পদ নথিপত্ৰত ব্যৱহৃত বিন্যাস অনুযায়ী পংক্তিৰূপে উল্লিখিত হয় । এই বিকল্পৰ বাবে "disabled" মান নিৰ্ধাৰিত হ'লে চিহ্নিত কামৰ বাবে কোনো চাবি ফলক শৰ্টকাট যুক্ত কৰা ন'হ'ব ।

en: Keyboard shortcut key for opening a new window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
as: নতুন সংযোগক্ষেত্ৰ খোলাৰ বাবে ব্যৱহৃত শৰ্টকাট চাবি । GTK+ সম্পদ নথিপত্ৰত ব্যৱহৃত বিন্যাস অনুযায়ী পংক্তিৰূপে উল্লিখিত হয় । এই বিকল্পৰ বাবে "disabled" মান নিৰ্ধাৰিত হ'লে চিহ্নিত কামৰ বাবে কোনো চাবি ফলক শৰ্টকাট যুক্ত কৰা ন'হ'ব ।

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 1. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
as: টেব ১ লৈ পৰিবৰ্তন কৰিবলৈ ব্যৱহৃত চাবি ফলক শৰ্টকাট চাবি । GTK+ সম্পদ নথিপত্ৰত ব্যৱহৃত বিন্যাস অনুযায়ী পংক্তিৰূপে উল্লিখিত হয় । এই বিকল্পৰ বাবে "disabled" মান নিৰ্ধাৰিত হ'লে চিহ্নিত কামৰ বাবে কোনো চাবি ফলক শৰ্টকাট যুক্ত কৰা ন'হ'ব ।

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 10. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
as: টেব ১০ লৈ পৰিবৰ্তন কৰিবলৈ ব্যৱহৃত চাবি ফলক শৰ্টকাট চাবি । GTK+ সম্পদ নথিপত্ৰত ব্যৱহৃত বিন্যাস অনুযায়ী পংক্তিৰূপে উল্লিখিত হয় । এই বিকল্পৰ বাবে "disabled" মান নিৰ্ধাৰিত হ'লে চিহ্নিত কামৰ বাবে কোনো চাবি ফলক শৰ্টকাট যুক্ত কৰা ন'হ'ব ।

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 11. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
as: টেব ১১ লৈ পৰিবৰ্তন কৰিবলৈ ব্যৱহৃত চাবি ফলক শৰ্টকাট চাবি । GTK+ সম্পদ নথিপত্ৰত ব্যৱহৃত বিন্যাস অনুযায়ী পংক্তিৰূপে উল্লিখিত হয় । এই বিকল্পৰ বাবে "disabled" মান নিৰ্ধাৰিত হ'লে চিহ্নিত কামৰ বাবে কোনো চাবি ফলক শৰ্টকাট যুক্ত কৰা ন'হ'ব ।

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 12. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
as: টেব ১২ লৈ পৰিবৰ্তন কৰিবলৈ ব্যৱহৃত চাবি ফলক শৰ্টকাট চাবি । GTK+ সম্পদ নথিপত্ৰত ব্যৱহৃত বিন্যাস অনুযায়ী পংক্তিৰূপে উল্লিখিত হয় । এই বিকল্পৰ বাবে "disabled" মান নিৰ্ধাৰিত হ'লে চিহ্নিত কামৰ বাবে কোনো চাবি ফলক শৰ্টকাট যুক্ত কৰা ন'হ'ব ।

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 2. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
as: টেব ২ লৈ পৰিবৰ্তন কৰিবলৈ ব্যৱহৃত চাবি ফলক শৰ্টকাট চাবি । GTK+ সম্পদ নথিপত্ৰত ব্যৱহৃত বিন্যাস অনুযায়ী পংক্তিৰূপে উল্লিখিত হয় । এই বিকল্পৰ বাবে "disabled" মান নিৰ্ধাৰিত হ'লে চিহ্নিত কামৰ বাবে কোনো চাবি ফলক শৰ্টকাট যুক্ত কৰা ন'হ'ব ।

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 3. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
as: টেব ৩ লৈ পৰিবৰ্তন কৰিবলৈ ব্যৱহৃত চাবি ফলক শৰ্টকাট চাবি । GTK+ সম্পদ নথিপত্ৰত ব্যৱহৃত বিন্যাস অনুযায়ী পংক্তিৰূপে উল্লিখিত হয় । এই বিকল্পৰ বাবে "disabled" মান নিৰ্ধাৰিত হ'লে চিহ্নিত কামৰ বাবে কোনো চাবি ফলক শৰ্টকাট যুক্ত কৰা ন'হ'ব ।

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 4. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
as: টেব ৪ লৈ পৰিবৰ্তন কৰিবলৈ ব্যৱহৃত চাবি ফলক শৰ্টকাট চাবি । GTK+ সম্পদ নথিপত্ৰত ব্যৱহৃত বিন্যাস অনুযায়ী পংক্তিৰূপে উল্লিখিত হয় । এই বিকল্পৰ বাবে "disabled" মান নিৰ্ধাৰিত হ'লে চিহ্নিত কামৰ বাবে কোনো চাবি ফলক শৰ্টকাট যুক্ত কৰা ন'হ'ব ।

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 5. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
as: টেব ৫ লৈ পৰিবৰ্তন কৰিবলৈ ব্যৱহৃত চাবি ফলক শৰ্টকাট চাবি । GTK+ সম্পদ নথিপত্ৰত ব্যৱহৃত বিন্যাস অনুযায়ী পংক্তিৰূপে উল্লিখিত হয় । এই বিকল্পৰ বাবে "disabled" মান নিৰ্ধাৰিত হ'লে চিহ্নিত কামৰ বাবে কোনো চাবি ফলক শৰ্টকাট যুক্ত কৰা ন'হ'ব ।

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 6. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
as: টেব ৬ লৈ পৰিবৰ্তন কৰিবলৈ ব্যৱহৃত চাবি ফলক শৰ্টকাট চাবি । GTK+ সম্পদ নথিপত্ৰত ব্যৱহৃত বিন্যাস অনুযায়ী পংক্তিৰূপে উল্লিখিত হয় । এই বিকল্পৰ বাবে "disabled" মান নিৰ্ধাৰিত হ'লে চিহ্নিত কামৰ বাবে কোনো চাবি ফলক শৰ্টকাট যুক্ত কৰা ন'হ'ব ।

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 7. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
as: টেব ৭ লৈ পৰিবৰ্তন কৰিবলৈ ব্যৱহৃত চাবি ফলক শৰ্টকাট চাবি । GTK+ সম্পদ নথিপত্ৰত ব্যৱহৃত বিন্যাস অনুযায়ী পংক্তিৰূপে উল্লিখিত হয় । এই বিকল্পৰ বাবে "disabled" মান নিৰ্ধাৰিত হ'লে চিহ্নিত কামৰ বাবে কোনো চাবি ফলক শৰ্টকাট যুক্ত কৰা ন'হ'ব ।

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 8. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
as: টেব ৮ লৈ পৰিবৰ্তন কৰিবলৈ ব্যৱহৃত চাবি ফলক শৰ্টকাট চাবি । GTK+ সম্পদ নথিপত্ৰত ব্যৱহৃত বিন্যাস অনুযায়ী পংক্তিৰূপে উল্লিখিত হয় । এই বিকল্পৰ বাবে "disabled" মান নিৰ্ধাৰিত হ'লে চিহ্নিত কামৰ বাবে কোনো চাবি ফলক শৰ্টকাট যুক্ত কৰা ন'হ'ব ।

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 9. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
as: টেব ৯ লৈ পৰিবৰ্তন কৰিবলৈ ব্যৱহৃত চাবি ফলক শৰ্টকাট চাবি । GTK+ সম্পদ নথিপত্ৰত ব্যৱহৃত বিন্যাস অনুযায়ী পংক্তিৰূপে উল্লিখিত হয় । এই বিকল্পৰ বাবে "disabled" মান নিৰ্ধাৰিত হ'লে চিহ্নিত কামৰ বাবে কোনো চাবি ফলক শৰ্টকাট যুক্ত কৰা ন'হ'ব ।

en: Keyboard shortcut key for toggling full screen mode. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
as: সম্পূৰ্ণ পৰ্দ্দাত প্ৰদৰ্শন ব্যৱস্থা সক্ৰিয় বা নিষ্ক্ৰিয় কৰিবলৈ ব্যৱহৃত চাবি ফলক শৰ্টকাট । GTK+ সম্পদ নথিপত্ৰত ব্যৱহৃত বিন্যাস অনুযায়ী পংক্তিৰূপে উল্লিখিত হয় । এই বিকল্পৰ বাবে "disabled" মান নিৰ্ধাৰিত হ'লে চিহ্নিত কামৰ বাবে কোনো চাবি ফলক শৰ্টকাট যুক্ত কৰা ন'হ'ব ।

en: Keyboard shortcut key to reset and clear the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
as: টাৰ্মিনেল ৰিছেট আৰু পৰিশ্ৰুত কৰিবলৈ ব্যৱহৃত চাবি ফলক শৰ্টকাট চাবি । GTK+ সম্পদ নথিপত্ৰত ব্যৱহৃত বিন্যাস অনুযায়ী পংক্তিৰূপে উল্লিখিত হয় । এই বিকল্পৰ বাবে "disabled" মান নিৰ্ধাৰিত হ'লে চিহ্নিত কামৰ বাবে কোনো চাবি ফলক শৰ্টকাট যুক্ত কৰা ন'হ'ব ।

en: Keyboard shortcut key to reset the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
as: টাৰ্মিনেল ৰিছেট কৰিবলৈ ব্যৱহৃত চাবি ফলক শৰ্টকাট চাবি । GTK+ সম্পদ নথিপত্ৰত ব্যৱহৃত বিন্যাস অনুযায়ী পংক্তিৰূপে উল্লিখিত হয় । এই বিকল্পৰ বাবে "disabled" মান নিৰ্ধাৰিত হ'লে চিহ্নিত কামৰ বাবে কোনো চাবি ফলক শৰ্টকাট যুক্ত কৰা ন'হ'ব ।

en: Keyboard shortcut key to set the terminal title. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
as: টাৰ্মিনেলৰ শিৰোনাম পৰিশ্ৰুত কৰিবলৈ ব্যৱহৃত চাবি ফলক শৰ্টকাট চাবি । GTK+ সম্পদ নথিপত্ৰত ব্যৱহৃত বিন্যাস অনুযায়ী পংক্তিৰূপে উল্লিখিত হয় । এই বিকল্পৰ বাবে "disabled" মান নিৰ্ধাৰিত হ'লে চিহ্নিত কামৰ বাবে কোনো চাবি ফলক শৰ্টকাট যুক্ত কৰা ন'হ'ব ।

en: Keyboard shortcut key to switch to the next tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
as: পৰবৰ্তী টেব পৰিবৰ্তন কৰিবলৈ ব্যৱহৃত চাবি ফলক শৰ্টকাট চাবি । GTK+ সম্পদ নথিপত্ৰত ব্যৱহৃত বিন্যাস অনুযায়ী পংক্তিৰূপে উল্লিখিত হয় । এই বিকল্পৰ বাবে "disabled" মান নিৰ্ধাৰিত হ'লে চিহ্নিত কামৰ বাবে কোনো চাবি ফলক শৰ্টকাট যুক্ত কৰা ন'হ'ব ।

en: Keyboard shortcut key to switch to the previous tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
as: পূৰ্ববৰ্তী টেব পৰিবৰ্তন কৰিবলৈ ব্যৱহৃত চাবি ফলক শৰ্টকাট চাবি । GTK+ সম্পদ নথিপত্ৰত ব্যৱহৃত বিন্যাস অনুযায়ী পংক্তিৰূপে উল্লিখিত হয় । এই বিকল্পৰ বাবে "disabled" মান নিৰ্ধাৰিত হ'লে চিহ্নিত কামৰ বাবে কোনো চাবি ফলক শৰ্টকাট যুক্ত কৰা ন'হ'ব ।

en: Keyboard shortcut key to toggle the visibility of the menubar. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
as: মেনুবাৰ প্ৰদৰ্শন বা লুকাবলৈ ব্যৱহৃত চাবি ফলক শৰ্টকাট চাবি । GTK+ সম্পদ নথিপত্ৰত ব্যৱহৃত বিন্যাস অনুযায়ী পংক্তিৰূপে উল্লিখিত হয় । এই বিকল্পৰ বাবে "disabled" মান নিৰ্ধাৰিত হ'লে চিহ্নিত কামৰ বাবে কোনো চাবি ফলক শৰ্টকাট যুক্ত কৰা ন'হ'ব ।

en: Keyboard shortcut to close a tab
as: টেব বন্ধ কৰিবলৈ ব্যৱহৃত চাবি ফলক শৰ্টকাট

en: Keyboard shortcut to close a window
as: সংযোগক্ষেত্ৰ বন্ধ কৰিবলৈ ব্যৱহৃত চাবি ফলক শৰ্টকাট

en: Keyboard shortcut to copy text
as: টেক্সট নকল কৰিবলৈ ব্যৱহৃত চাবি ফলক শৰ্টকাট

en: Keyboard shortcut to create a new profile
as: নতুন পাৰ্শ্বৰূপ নিৰ্মাণ কৰিবলৈ ব্যৱহৃত চাবি ফলক শৰ্টকাট

en: Keyboard shortcut to launch help
as: সহায়িকা প্ৰদৰ্শন কৰিবলৈ ব্যৱহৃত চাবি ফলক শৰ্টকাট

en: Keyboard shortcut to make font larger
as: নতুন পাৰ্শ্বৰূপ নিৰ্মাণ কৰিবলৈ ব্যৱহৃত চাবি ফলক শৰ্টকাট

en: Keyboard shortcut to make font normal-size
as: ফন্টৰ মাপ বৃদ্ধি কৰিবলৈ ব্যৱহৃত চাবি ফলক শৰ্টকাট

en: Keyboard shortcut to make font smaller
as: ফন্টৰ মাপ হ্ৰাস কৰিবলৈ ব্যৱহৃত চাবি ফলক শৰ্টকাট

en: Keyboard shortcut to open a new tab
as: নতুন টেব খোলাৰ বাবে ব্যৱহৃত চাবি ফলক শৰ্টকাট

en: Keyboard shortcut to open a new window
as: নতুন সংযোগক্ষেত্ৰ খোলাৰ বাবে ব্যৱহৃত চাবি ফলক শৰ্টকাট

en: Keyboard shortcut to paste text
as: টেক্সট আঠা লগোৱাৰ বাবে ব্যৱহৃত চাবি ফলক শৰ্টকাট

en: Keyboard shortcut to reset and clear the terminal
as: টাৰ্মিনেল ৰিছেট আৰু পৰিশ্ৰুত কৰাৰ উদ্দেশ্যে চাবি ফলক শৰ্টকাট

en: Keyboard shortcut to reset the terminal
as: টাৰ্মিনেল ৰিছেট কৰাৰ উদ্দেশ্যে চাবি ফলক শৰ্টকাট

en: Keyboard shortcut to set the terminal title
as: টাৰ্মিনেলৰ শিৰোনাম নিৰ্ধাৰণৰ উদ্দেশ্যে চাবি ফলক শৰ্টকাট

en: Keyboard shortcut to switch to tab 1
as: টেব ১ লৈ পৰিবৰ্তনৰ বাবে ব্যৱহৃত চাবি ফলক শৰ্টকাট

en: Keyboard shortcut to switch to tab 10
as: টেব ১০ লৈ পৰিবৰ্তনৰ বাবে ব্যৱহৃত চাবি ফলক শৰ্টকাট

en: Keyboard shortcut to switch to tab 11
as: টেব ১১ লৈ পৰিবৰ্তনৰ বাবে ব্যৱহৃত চাবি ফলক শৰ্টকাট

en: Keyboard shortcut to switch to tab 12
as: টেব ১২ লৈ পৰিবৰ্তনৰ বাবে ব্যৱহৃত চাবি ফলক শৰ্টকাট

en: Keyboard shortcut to switch to tab 2
as: টেব ২ লৈ পৰিবৰ্তনৰ বাবে ব্যৱহৃত চাবি ফলক শৰ্টকাট

en: Keyboard shortcut to switch to tab 3
as: টেব ৩ লৈ পৰিবৰ্তনৰ বাবে ব্যৱহৃত চাবি ফলক শৰ্টকাট

en: Keyboard shortcut to switch to tab 4
as: টেব ৪ লৈ পৰিবৰ্তনৰ বাবে ব্যৱহৃত চাবি ফলক শৰ্টকাট

en: Keyboard shortcut to switch to tab 5
as: টেব ৫ লৈ পৰিবৰ্তনৰ বাবে ব্যৱহৃত চাবি ফলক শৰ্টকাট

en: Keyboard shortcut to switch to tab 6
as: টেব ৬ লৈ পৰিবৰ্তনৰ বাবে ব্যৱহৃত চাবি ফলক শৰ্টকাট

en: Keyboard shortcut to switch to tab 7
as: টেব ৭ লৈ পৰিবৰ্তনৰ বাবে ব্যৱহৃত চাবি ফলক শৰ্টকাট

en: Keyboard shortcut to switch to tab 8
as: টেব ৮ লৈ পৰিবৰ্তনৰ বাবে ব্যৱহৃত চাবি ফলক শৰ্টকাট

en: Keyboard shortcut to switch to tab 9
as: টেব ৯ লৈ পৰিবৰ্তনৰ বাবে ব্যৱহৃত চাবি ফলক শৰ্টকাট

en: Keyboard shortcut to switch to the next tab
as: পৰবৰ্তী টেব পৰিবৰ্তনৰ বাবে ব্যৱহৃত চাবি ফলক শৰ্টকাট

en: Keyboard shortcut to switch to the previous tab
as: পূৰ্ববৰ্তী টেব পৰিবৰ্তনৰ বাবে ব্যৱহৃত চাবি ফলক শৰ্টকাট

en: Keyboard shortcut to toggle full screen mode
as: সম্পূৰ্ণ পৰ্দ্দাত প্ৰদৰ্শন ব্যৱস্থা সক্ৰিয় বা নিষ্ক্ৰিয় কৰিবলৈ ব্যৱহৃত চাবি ফলক শৰ্টকাট

en: Keyboard shortcut to toggle the visibility of the menubar
as: মেনু-বাৰ প্ৰদৰ্শন বা লুকাবলৈ ব্যৱহৃত চাবি ফলক শৰ্টকাট

en: Korean
as: কোৰিয়ান

en: List of available encodings
as: উপস্থিত এনকোডিং ৰ তালিকা

en: List of profiles
as: প্ৰোফাইলেৰ তালিকা

en: Load a terminal configuration file
as: এটা টাৰ্মিনেল বিন্যাস নথিপত্ৰ তুলি লওক

en: MATE Terminal Emulator
as: MATE Terminal এমুলেটৰ

en: Match _entire word only
as: অকল সম্পূৰ্ণ শব্দ অনুসন্ধান কৰা হ'ব (_e)

en: Maximize the window
as: উইন্ডো সৰ্বোচ্চ মাপে নিৰ্ধাৰণ কৰক

en: Move Tab _Left
as: টেব বাওঁফালে স্থানান্তৰ কৰক (_L)

en: Move Tab _Right
as: টেব সোঁফালে স্থানান্তৰ কৰক (_R)

en: Move Tab to the Left
as: টেব বাওঁফালে নিয়ক

en: Move Tab to the Right
as: টেব সোঁফালে নিয়ক

en: New Profile
as: নতুন প্ৰোফাইল

en: New Tab
as: নতুন টেব

en: New Window
as: নতুন সংযোগক্ষেত্ৰ

en: New _Profile…
as: নতুন পাৰ্শ্বৰূপ...(_P)

en: No such profile "%s", using default profile
as: "%s" নামক কোনো পাৰ্শ্বৰূপ উপস্থিত নাই, অবিকল্পিত পাৰ্শ্বৰূপ ব্যৱহাৰ কৰা হ'ব

en: Nordic
as: নৰ্ডিক

en: Normal Size
as: স্বাভাবিক মাপ

en: Normally you can access the menubar with F10. This can also be customized via gtkrc (gtk-menu-bar-accel = "whatever"). This option allows the standard menubar accelerator to be disabled.
as: সাধাৰণতে F10 চাবিৰ সহায়ত মেনু-বাৰ ব্যৱহাৰ কৰা সম্ভৱ । gtkrc ৰ (gtk-menu-bar-accel = "whatever") সহায়ত আপনাৰ পছন্দ অনুসাৰে এইটো পৰিবৰ্তন কৰা যাব । এই বিকল্পৰ ফলত মেনু-বাৰৰ প্ৰমিত গতিবৰ্ধকসমূহ নিষ্ক্ৰিয় কৰা হ'ব ।

en: Not a valid terminal config file.
as: এটা বৈধ টাৰ্মিনেল বিন্যাস নথিপত্ৰ নহয়  ।

en: Number of lines to keep in scrollback
as: স্ক্ৰোলবেকত উপস্থিত পংক্তিৰ সংখ্যা

en: Open Ta_b
as: টেব খোলক (_b)

en: Open _Terminal
as: টাৰ্মিনেল খোলক (_T)

en: Open a new tab in the last-opened window with the default profile
as: অবিকল্পিত পাৰ্শ্বৰূপ প্ৰয়োগ কৰি সৰ্বশেষ সংযোগক্ষেত্ৰত এটা টেব খোলক

en: Open a new window containing a tab with the default profile
as: অবিকল্পিত পাৰ্শ্বৰূপ প্ৰয়োগ কৰি নতুন সংযোগক্ষেত্ৰত এটা টেব খোলক

en: Option "%s" is no longer supported in this version of mate-terminal; you might want to create a profile with the desired setting, and use the new '--profile' option
as: mate-terminal ৰ বৰ্তমান সংস্কৰণত "%s" বিকল্প সমৰ্থিত নহয়; বিচৰা পঢ়ন্দৰ সৈতে আপুনি এটা নতুন পাৰ্শ্বৰূপ সৃষ্টি কৰিব বিচাৰিব পাৰে, আৰু নতুন '--profile' বিকল্প ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে

en: Option "%s" requires specifying the command to run on the rest of the command line
as: অবশিষ্ট আদেশ-লাইনত চলোৱাৰ বাবে বিকল্প "%s" ৰ ক্ষেত্ৰত আদেশ উল্লেখ কৰা আৱশ্যক

en: Options to open new windows or terminal tabs; more than one of these may be specified:
as: নতুন সংযোগক্ষেত্ৰ বা টাৰ্মিনেল টেব খোলাৰ বিকল্পসমূহ; ইয়াৰ একাধিক নিৰ্ধাৰণ কৰিব পাৰি:

en: P_rofiles
as: পাৰ্শ্বৰূপ (_r)

en: P_rofiles…
as: পাৰ্শ্বৰূপ...(_r)

en: Palette entry %d
as: পেলেটৰ বিষয়বস্তু %d

en: Palette for terminal applications
as: টাৰ্মিনেলৰ অনুপ্ৰয়োগৰ বাবে ব্যৱহাৰযোগ্য পেলেট

en: Paste
as: আঠা লগাওক

en: Paste _Filenames
as: নথিপত্ৰৰ নাম আঠা লগাওক (_F)

en: Persian
as: ফাৰ্চি

en: Popup a dialog when an S/Key challenge response query is detected and clicked on. Typing a password into the dialog will send it to the terminal.
as: S/Key চেলেঞ্জ প্ৰতিক্ৰিয়াৰ প্ৰশ্ন চিনাক্ত কৰি ক্লিক কৰা কলত পপ-আপ সম্বাদ প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব । সম্বাদত গুপ্তশব্দ লিখা হ'লে সেইটো টাৰ্মিনেলত প্ৰেৰিত হ'ব ।

en: Position of the scrollbar
as: স্ক্ৰোল-বাৰৰ অৱস্থান

en: Possible values are "close" to close the terminal, and "restart" to restart the command.
as: সম্ভাব্য মান হ'ল "close"-টাৰ্মিনেল বন্ধ কৰাৰ বাবে আৰু "restart"-আদেশ পুনৰাৰম্ভ কৰাৰ বাবে ।

en: Pr_ofile Preferences
as: পাৰ্শ্বৰূপৰ পছন্দ (_o)

en: Profile Editor
as: পাৰ্শ্বৰূপ সম্পাদন ব্যৱস্থা

en: Profile _name:
as: পাৰ্শ্বৰূপ নাম: (_n)

en: Profile list
as: পাৰ্শ্বৰূপ তালিকা

en: Profile to be used when opening a new window or tab. Must be in profile_list.
as: নতুন সংযোগক্ষেত্ৰ বা টেব খোলাৰ সময় ব্যৱহাৰযোগ্য পাৰ্শ্বৰূপ । নিৰ্বাচিত পাৰ্শ্বৰূপ profile_list ত  উপস্থিত থকা আৱশ্যক ।

en: Profile to use for new terminals
as: নতুন টাৰ্মিনেলৰ বাবে ব্যৱহাৰযোগ্য পাৰ্শ্বৰূপ

en: Profiles
as: পাৰ্শ্বৰূপ

en: Reset
as: ৰিছেট

en: Reset and C_lear
as: ৰিছেট আৰু পৰিশ্ৰুত কৰক (_l)

en: Reset and Clear
as: ৰিছেট কৰক আৰু আঁতৰাওক

en: Romanian
as: ৰোমেনিয়ান

en: Ru_n a custom command instead of my shell
as: ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ শ্বেলৰ পৰিবৰ্তে স্বনিৰ্বাচিত কোনো আদেশ চলোৱা হ'ব (_n)

en: Run this command in place of the shell, if use_custom_command is true.
as: use_custom_command বিকল্পৰ মান সত্য হ'লে শ্বেলৰ পৰিবৰ্তে চিহ্নিত আদেশ চলোৱা হ'ব ।

en: S_hade transparent or image background:
as: স্বচ্ছ বা চিত্ৰৰ সৈতে পটভূমি ছায়া আচ্ছন্ন কৰা হ'ব: (_h)

en: Save the terminal configuration to a file
as: টাৰ্মিনেলৰ বিন্যাস এটা নথিপত্ৰত ৰক্ষা কৰক

en: Scroll on _keystroke
as: চাবি টিপা হ'লে স্ক্ৰোল কৰা হ'ব (_k)

en: Scroll on _output
as: উৎ‌পন্ন নিৰ্গম স্ক্ৰোল কৰা হ'ব (_o)

en: Scroll_back:
as: বিপৰীত দিশত স্ক্ৰোল কৰা হ'ব: (_b)

en: Scrolling
as: স্ক্রোল ব্যবস্থা

en: Search
as: বিচাৰক

en: Search _backwards
as: বিপৰীত দিশায় অনুসন্ধান কৰা হ'ব (_b)

en: Select All
as: সমস্ত নিৰ্ব্বাচন কৰক

en: Select Background Image
as: পটভূমিৰ ছবি নিৰ্ব্বাচন কৰক

en: Select _All
as: সমস্ত নিৰ্বাচন কৰক (_A)

en: Select-by-_word characters:
as: শব্দত ব্যৱহৃত অক্ষৰ দ্বাৰা নিৰ্বাচিত হ'ব: (_w)

en: Session management options:
as: অধিবেশন পৰিচালনা সংক্ৰান্ত বিকল্প:

en: Set Title
as: শিৰোনাম নিৰ্ধাৰণ কৰক

en: Set _Character Encoding
as: কেৰেক্টাৰ এনকোডিং নিৰ্ধাৰণ কৰক (_C)

en: Set the last specified tab as the active one in its window
as: বৰ্তমান সংযোগক্ষেত্ৰৰ সৰ্বশেষ টেব সক্ৰিয় টেব ৰূপে নিৰ্ধাৰণ কৰা হ'ব

en: Set the terminal title
as: টাৰ্মিনেলৰ শিৰোনাম নিৰ্ধাৰণ কৰক

en: Set the window role
as: টাৰ্মিনেলৰ কাৰ্য্য নিৰ্ধাৰণ কৰক

en: Set the working directory
as: টাৰ্মিনেলৰ সক্ৰিয় পঞ্জিকা নিৰ্ধাৰণ কৰক

en: Sets what code the backspace key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "ascii-del" is normally considered the correct setting for the Backspace key.
as: backspace চাবি দ্বাৰা উৎপন্ন কোড নিৰ্ধাৰণ কৰে । সম্ভাব্য মান হ'ল ASCII DEL অক্ষৰৰ ক্ষেত্ৰত "ascii-del", Control-H ৰ (অৰ্থাৎ‌ ASCII BS অক্ষৰ) ক্ষেত্ৰত "control-h" আৰু backspace বা ডিলিট চাবি ৰ সৈতে যুক্ত এস্কেপ ক্ৰমৰ বাবে "escape-sequence" ।  backspace চাবি ৰ সঠিক বৈশিষ্ট্য হিচাপে "ascii-del" ধাৰ্য কৰা হয় ।

en: Sets what code the delete key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "escape-sequence" is normally considered the correct setting for the Delete key.
as: ডিলিট চাবি দ্বাৰা উৎপন্ন কোড নিৰ্ধাৰণ কৰে । সম্ভাব্য মান হ'ল ASCII DEL অক্ষৰৰ ক্ষেত্ৰত "ascii-del", Control-H ৰ (অৰ্থাৎ‌ ASCII BS অক্ষৰ) ক্ষেত্ৰত "control-h" আৰু backspace বা ডিলিট চাবি ৰ সৈতে যুক্ত এস্কেপ ক্ৰম বাবে "escape-sequence" ।  backspace চাবি ৰ সঠিক বৈশিষ্ট্য হিচাপে "ascii-del" ধাৰ্য কৰা হয় ।

en: Shortcut _Key
as: শৰ্টকাট চাবি (_K)

en: Show MATE Terminal options
as: MATE Terminal সংক্ৰান্ত বিবিধ বিকল্প প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: Show _Menubar
as: মেনু-বাৰ প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব (_M)

en: Show _menubar by default in new terminals
as: নতুন টাৰ্মিনেলত অবিকল্পিতৰূপে মেনুবাৰ প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব (_m)

en: Show per-terminal options
as: প্ৰত্যেক টাৰ্মিনেলৰ বিকল্প দেখুৱাওক

en: Show per-window options
as: প্ৰত্যেক সংযোগক্ষেত্ৰৰ বিকল্প দেখুৱাওক

en: Show session management options
as: অধিবেশন পৰিচালনা সংক্ৰান্ত বিকল্প প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: Show terminal options
as: টাৰ্মিনেলৰ বিকল্প দেখুৱাওক

en: South European
as: দক্ষিণ ইউৰোপীয়

en: Specify file containing saved configuration
as: সংৰক্ষিত বিন্যাস সহ নথিপত্ৰ চিহ্নিত কৰক

en: Specify session management ID
as: অধিবেশন পৰিচালনাৰ ID উল্লেখ কৰক

en: Switch to Next Tab
as: পৰবৰ্তী টেবলৈ স্থানান্তৰ কৰক

en: Switch to Previous Tab
as: পূৰ্ববৰ্তী টেবলৈ স্থানান্তৰ কৰক

en: Switch to Tab 1
as: টেব ১ লৈ স্থানান্তৰ কৰা হ'ব

en: Switch to Tab 10
as: টেব ১০ লৈ স্থানান্তৰ কৰা হ'ব

en: Switch to Tab 11
as: টেব ১১ লৈ স্থানান্তৰ কৰা হ'ব

en: Switch to Tab 12
as: টেব ১২ লৈ স্থানান্তৰ কৰা হ'ব

en: Switch to Tab 2
as: টেব ২ লৈ স্থানান্তৰ কৰা হ'ব

en: Switch to Tab 3
as: টেব ৩ লৈ স্থানান্তৰ কৰা হ'ব

en: Switch to Tab 4
as: টেব ৪ লৈ স্থানান্তৰ কৰা হ'ব

en: Switch to Tab 5
as: টেব ৫ লৈ স্থানান্তৰ কৰা হ'ব

en: Switch to Tab 6
as: টেব ৬ লৈ স্থানান্তৰ কৰা হ'ব

en: Switch to Tab 7
as: টেব ৭ লৈ স্থানান্তৰ কৰা হ'ব

en: Switch to Tab 8
as: টেব ৮ লৈ স্থানান্তৰ কৰা হ'ব

en: Switch to Tab 9
as: টেব ৯ লৈ স্থানান্তৰ কৰা হ'ব

en: Switch to this tab
as: এই টেবলৈ যাওক

en: TITLE
as: শিৰোনাম

en: Ta_bs
as: টেব (_b)

en: Tabs
as: টেব

en: Terminal
as: টাৰ্মিনেল

en: Terminal _bell
as: টাৰ্মিনেলৰ ধ্বনি (_b)

en: Terminal options; if used before the first --window or --tab argument, sets the default for all terminals:
as: টাৰ্মিনেলৰ বিকল্প; প্ৰথম --window বা --tab তৰ্কৰ আগত ব্যৱহাৰ কৰিলে, সকলো টাৰ্মিনেলৰ কাৰণে অবিকল্পিত হয়:

en: Terminals have a 16-color palette that applications inside the terminal can use. This is that palette, in the form of a colon-separated list of color names. Color names should be in hex format e.g. "#FF00FF"
as: টাৰ্মিনেলত চলমান অনুপ্ৰয়োগসমূহৰ দ্বাৰা ব্যৱহাৰৰ বাবে ১৬ টা ৰং বিশিষ্ট এটা পেলেট উপস্থিত । কোলোন চিহ্ন দ্বাৰা বিভাজিত বিন্যাসত ৰঙৰ নামৰ তালিকা এই পেলেটত উপস্থিত । ৰঙৰ নাম hex বিন্যাসত লিখা আৱশ্যক উদাহৰণস্বৰূপ "#FF00FF"

en: Thai
as: থাই

en: The cursor appearance
as: কাৰ্ছাৰৰ দৃশ্য

en: The possible values are "block" to use a block cursor, "ibeam" to use a vertical line cursor, or "underline" to use an underline cursor.
as: সাম্ভাব্য মান হ'ল "block" এটা ব্ল'ক কাৰ্ছাৰ ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ, "ibeam" এটা উলম্ব শাৰীৰ কাৰ্ছাৰ ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ, বা "underline" এটা তলত অঁকা ৰেখাৰ ধৰণৰ কাৰ্ছাৰ ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ ।

en: The possible values are "system" to use the global cursor blinking settings, or "on" or "off" to set the mode explicitly.
as: সম্ভাব্য মানসমূহ হ'ল, কাৰ্ছাৰ ব্লিংকৰ সাৰ্বজনীন বৈশিষ্ট্য প্ৰয়োগৰ বাবে "system", বা সুনিৰ্দিষ্ট ৰপে সক্ৰিয় বা নিষ্ক্ৰিয় কৰাৰ বাবে যথাক্ৰমে "on" বা "off" ।

en: The shortcut key “%s” is already bound to the “%s” action
as: “%s” শৰ্টকাট চাবি বৰ্তমানে “%s” কামৰ সৈতে যুক্ত হৈছে

en: The text you clicked on doesn't seem to be a valid OTP challenge.
as: ক্লিক কৰা টেক্সট সম্ভৱত বৈধ OTP challenge নহয় ।

en: The text you clicked on doesn't seem to be a valid S/Key challenge.
as: ক্লিক কৰা টেক্সট সম্ভৱত বৈধ S/Key challenge নহয় ।

en: There was an error creating the child process for this terminal
as: বৰ্তমান টাৰ্মিনেলৰ চাইল্ড প্ৰক্ৰিয়া নিৰ্মাণ কৰিবলৈ সমস্যা

en: There was an error displaying help
as: সহায়িকা প্ৰদৰ্শনত সমস্যা

en: Title and Command
as: শিৰোনাম আৰু আদেশ

en: Title for terminal
as: টাৰ্মিনেলৰ শিৰোনাম

en: Title to display for the terminal window or tab. This title may be replaced by or combined with the title set by the application inside the terminal, depending on the title_mode setting.
as: টাৰ্মিনেল সংযোগক্ষেত্ৰ বা টেব প্ৰদৰ্শনৰ উদ্দেশ্যে শিৰোনাম । এই শিৰোনাম পৰিবৰ্তন কৰা যাব বা টাৰ্মিনেলত চলমান অনুপ্ৰয়োগৰ দ্বাৰা নিৰ্ধাৰিত নামৰ সৈতে যুক্ত কৰা যাব । title_mode বৈশিষ্ট্যৰ মানৰ ওপৰত এইটো নিৰ্ভৰশীল ।

en: True if the menubar should be shown in new windows, for windows/tabs with this profile.
as: চিহ্নিত পাৰ্শ্বৰূপ সংযোগক্ষেত্ৰ/টেবৰ ক্ষেত্ৰত মেনুবাৰ নতুন সংযোগক্ষেত্ৰত প্ৰদৰ্শন কৰা হ'লে মান সত্য ।

en: Turkish
as: তুৰ্কি

en: Turn off the menubar
as: মেনুবাৰ বন্ধ কৰক

en: Turn on the menubar
as: মেনু-বাৰ প্ৰদৰ্শন কৰক

en: Two roles given for one window
as: এটা সংযোগক্ষেত্ৰৰ বাবে দুটা ভূমিকা প্ৰদান কৰা হৈছে

en: Type of terminal background. May be "solid" for a solid color, "image" for an image, or "transparent" for either real transparency if a compositing window manager is running, or pseudo-transparency otherwise.
as: টাৰ্মিনেল পটভূমিৰ প্ৰকৃতি । সম্ভাব্য মান, গাঢ় ৰঙৰ বাবে "solid", চিত্ৰেৰ বাবে "image" বা compositing সংযোগক্ষেত্ৰত পৰিচালক চলি থাকিলে সঁচা স্বচ্ছপটভূমিৰ বাবে "transparent" বা এইটো ন'হ'লে pseudo-transparency ।

en: Underline
as: নিম্নৰেখাঙ্কন

en: Unnamed
as: নামবিহীন

en: Use the command line
as: আদেশ লাইন ব্যৱহাৰ কৰক

en: Use the given profile instead of the default profile
as: অবিকল্পিতৰ সলনি দিয়া পাৰ্শ্বৰূপ ব্যৱহাৰ কৰক

en: User Defined
as: ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ দ্বাৰা নিৰ্দিষ্ট

en: Vietnamese
as: ভিয়েতনামিছ

en: View
as: প্ৰদৰ্শন

en: Western
as: পশ্চিমী

en: What to do with dynamic title
as: পৰিবৰতনশীল শিৰোনামৰ ক্ষেত্ৰত কৰণীয় কৰ্ম

en: What to do with the terminal when the child command exits
as: চাইল্ড আদেশ বন্ধ কৰিলে টাৰ্মিনেলৰ ক্ষেত্ৰত কৰণীয় কৰ্ম

en: When command _exits:
as: আদেশ বন্ধ কৰিলে: (_e)

en: When selecting text by word, sequences of these characters are considered single words. Ranges can be given as "A-Z". Literal hyphen (not expressing a range) should be the first character given.
as: শব্দ অনুযায়ী টেক্সট নিৰ্ব্বাচনৰ সময়ত এই অক্ষৰসমূহ এটা পৃথক শব্দ হিচাপে গণ্য কৰা হ'ব । "A-Z" হিচাপে অক্ষৰৰ সীমা উল্লেখ কৰা যাব । প্ৰথম অক্ষৰ হিচাপে হাইফেন (অক্ষৰৰ সীমা উল্লেখ নকৰাৰ বাবে) উল্লেখ কৰা হ'ব ।

en: When terminal commands set their o_wn titles:
as: টাৰ্মিনাল আদেশ দ্বাৰা নিজেস্ব শিৰোনাম যদি নিৰ্ধাৰণ কৰা হয়: (_w)

en: Whether the menubar has access keys
as: মেনু-বাৰত অভিগম চাবি উপস্থিত নে নাই

en: Whether to allow bold text
as: গাঢ় শব্দ ব্যৱহাৰ কৰা হ'ব নে নাই

en: Whether to ask for confirmation when closing terminal windows
as: টাৰ্মিনেলৰ সংযোগক্ষেত্ৰ বন্ধ কৰাৰ পূৰ্বে ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ সম্মতি লোৱা হ'ব নে নাই

en: Whether to blink the cursor
as: কাৰ্ছাৰ ব্লিংক হ'ব নে নাই

en: Whether to have Alt+letter access keys for the menubar. They may interfere with some applications run inside the terminal so it's possible to turn them off.
as: মেনুবাৰৰ ক্ষেত্ৰত Alt+অক্ষৰ বিশিষ্ট অভিগম চাবি সক্ৰিয় কৰা হ'ব নে নাই । টাৰ্মিনেলত চলমান কিছু অনুপ্ৰয়োগৰ কামত ইয়াৰ ফলত ব্যঘাত ঘটাৰ আশঙ্কায় এই বৈশিষ্ট্য নিষ্ক্ৰিয় কৰা যাব ।

en: Whether to launch the command in the terminal as a login shell
as: টাৰ্মিনেলত আদেশটি প্ৰৱেশ শ্বেল ৰূপে আৰম্ভ কৰা হ'ব নে নাই

en: Whether to run a custom command instead of the shell
as: শ্বেলৰ পৰিবৰ্তে নিজস্ব পছন্দ অনুসাৰে কোনো আদেশ চলোৱা হ'ব নে নাই

en: Whether to scroll background image
as: পটভূমিৰ চিত্ৰ স্ক্ৰোল কৰা হ'ব নে নাই

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
as: চাবি টিপা হ'লে তলৰ প্ৰান্ত অবধি স্ক্ৰোল কৰা হ'ব নে নাই

en: Whether to scroll to the bottom when there's new output
as: নতুন ফলাফল উৎ‌পন্ন হ'লে তলৰ প্ৰান্ত অবধি স্ক্ৰোল কৰা হ'ব নে নাই

en: Whether to show menubar in new windows/tabs
as: নতুন সংযোগক্ষেত্ৰ/টেবত মেনু-বাৰ প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব নে নাই

en: Whether to silence terminal bell
as: টাৰ্মিনেলৰ ঘন্টি নিঃশব্দ অৱস্থাত ৰখা হ'ব নে নাই

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
as: টাৰ্মিনেল উইজেটৰ ক্ষেত্ৰত সক্ৰিয় থিমৰ ৰং প্ৰয়োগ কৰা হ'ব নে নাই

en: Whether to use the system font
as: ব্যৱস্থাপ্ৰণালীৰ ফন্ট প্ৰয়োগ কৰা হ'ব নে নাই

en: White on black
as: ক'লাৰ ওপৰত বগা

en: Window options; if used before the first --window or --tab argument, sets the default for all windows:
as: সংযোগক্ষেত্ৰৰ বিকল্প; প্ৰথম --window বা --tab তৰ্কৰ আগত ব্যৱহাৰ কৰিলে, সকলো সংযোগক্ষেত্ৰৰ কাৰণে অবিকল্পিত হয়:

en: You already have a profile called “%s”. Do you want to create another profile with the same name?
as: “%s” নামক এটা পাৰ্শ্বৰূপ বৰ্তমানে উপস্থিত । আপুনি একে নামৰ দুটা পাৰ্শ্বৰূপ নিৰ্মাণ কৰিবলৈ ইচ্ছুক নে ?

en: ZOOM
as: জুম

en: Zoom In
as: বড় কৰে দেখানো

en: Zoom Out
as: ছোট কৰে দেখানো

en: Zoom _In
as: ডাঙৰ কৰি প্ৰদৰ্শন (_I)

en: Zoom _Out
as: সৰু কৰি প্ৰদৰ্শন (_O)

en: Zoom factor "%g" is too large, using %g
as: জুম ফেক্টৰ "%g" অত্যাধিক ডাঙৰ, %g ব্যৱহাৰ কৰা হ'ব

en: Zoom factor "%g" is too small, using %g
as: জুম ফেক্টৰ "%g" অত্যান্ত ক্ষুদ্ৰ, %g ব্যৱহাৰ কৰা হ'ব

en: _About
as: বিষয়ে (_A)

en: _Action
as: কৰ্ম (_A)

en: _Add or Remove…
as: যোগ কৰক বা আঁতৰাওক... (_A)

en: _Allow bold text
as: গাঢ় শব্দ ব্যৱহাৰ কৰা হ'ব (_A)

en: _Background color:
as: পটভূমিৰ ৰং:(_B)

en: _Background image
as: পটভূমিৰ চিত্ৰ (_B)

en: _Backspace key generates:
as: Backspace চাবি দ্বাৰা উৎ‌পন্ন হয়:(_B)

en: _Base on:
as: চিহ্নিত বস্তুৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি: (_B)

en: _Cancel
as: বাতিল (_C)

en: _Clear Highlight
as: উজ্জ্বলতা বাতিল কৰক (_C)

en: _Close
as: বন্ধ কৰক (_C)

en: _Close Window
as: সংযোগক্ষেত্ৰ বন্ধ কৰক (_C)

en: _Contents
as: বিষয়বস্তু (_C)

en: _Copy
as: নকল কৰক (_C)

en: _Copy Call Address
as: কলৰ ঠিকনা নকল কৰক (_C)

en: _Copy E-mail Address
as: ঈ-মেইল ঠিকনা নকল কৰক (_C)

en: _Copy Link Address
as: লিঙ্ক দ্বাৰা চিহ্নিত অবস্থান কপি কৰক (_C)

en: _Delete
as: মুছে ফেলুন (_D)

en: _Delete key generates:
as: Delete চাবি দ্বাৰা উৎ‌পন্ন হয়: (_D)

en: _Description
as: বিৱৰণ (_D)

en: _Detach tab
as: টেব বিচ্ছিন্ন কৰক (_D)

en: _Edit
as: সম্পাদনা (_E)

en: _Enable menu access keys (such as Alt+F to open the File menu)
as: সমস্ত মেনু অভিগম চাবি (উদাহৰণ, নথিপত্ৰ নামক মেনুৰ বাবে Alt+f) সক্ৰিয় কৰা হ'ব (_E)

en: _Encoding
as: এনকোডিং (_E)

en: _File
as: ফাইল (_F)

en: _Find...
as: অনুসন্ধান... (_F)

en: _Font:
as: ফন্ট:(_F)

en: _Full Screen
as: সম্পূৰ্ণ পৰ্দ্দাত প্ৰদৰ্শন (_F)

en: _Help
as: সাহায্য (_H)

en: _Incremental Search...
as: বাঢ়ি যোৱাকে বিচৰা (_I)...

en: _Input Methods
as: নিবেশ পদ্ধতি (_I)

en: _Keyboard Shortcuts…
as: চাবি ফলক শৰ্ট-কাট...(_K)

en: _Match case
as: কেছ মিলোৱা হ'ব (_M)

en: _New
as: নতুন (_N)

en: _Next Tab
as: পৰবৰ্তী টেব (_N)

en: _Normal Size
as: স্বাভাবিক মাপ (_N)

en: _Open Link
as: লিঙ্ক খুলুন (_O)

en: _Password:
as: গুপ্তশব্দ: (_P)

en: _Paste
as: আঠা লগাওক (_P)

en: _Previous Tab
as: পূৰ্ববৰ্তী টেব (_P)

en: _Profile name:
as: প্ৰোফাইলেৰ নাম:(_P)

en: _Profile used when launching a new terminal:
as: নতুন টাৰ্মিনাল আৰম্ভ কৰাৰ সময় ব্যৱহৃত পাৰ্শ্বৰূপ: (_P)

en: _Reset
as: ৰিছেট (_R)

en: _Reset Compatibility Options to Defaults
as: সামঞ্জস্য সংক্ৰান্ত বিকল্পৰ বাবে অবিকল্পিত মান ধাৰ্য কৰা হ'ব (_R)

en: _Run command as a login shell
as: প্ৰৱেশ শ্বেল আদেশ চলোৱা হ'ব (_R)

en: _Scrollbar is:
as: স্ক্ৰোলবাৰ হ'ল: (_S)

en: _Search
as: অনুসন্ধান (_S)

en: _Search for:
as: অনুসন্ধান কৰা হ'ব (_S):

en: _Send Mail To…
as: মেইল প্ৰেৰণৰ গন্তব্য...(_S)

en: _Set Title…
as: শিৰোনাম নিৰ্ধাৰণ কৰক...(_S)

en: _Shortcut keys:
as: শৰ্ট-কাট চাবি: (_S)

en: _Solid color
as: গোটা ৰং (_S)

en: _Terminal
as: টাৰ্মিনেল (_T)

en: _Text color:
as: শব্দৰ ৰং: (_T)

en: _Title:
as: শিৰোনাম (_T):

en: _Transparent background
as: স্বচ্চ পটভূমি (_T)

en: _Use colors from system theme
as: ব্যৱস্থাপ্ৰণালী ব্যৱহৃত থিমৰ পৰা ৰং প্ৰয়োগ কৰা হ'ব (_U)

en: _Use the system fixed width font
as: ব্যৱস্থাপ্ৰণালীৰ অপৰিবৰ্তনযোগ্য প্ৰস্থৰ ফন্ট ব্যৱহাৰ কৰা হ'ব (_U)

en: _View
as: প্ৰদৰ্শন (_V)

en: _Wrap around
as: বিভাজন কৰা হ'ব (_W)

en: columns
as: স্তম্ভবোৰ

en: lines
as: পংক্তি

en: rows
as: শাৰীবোৰ
