mate-utils 1.25.1 - en to as translation catalogue (558 entries)

en: 
    ... Too many errors to display ...
as: 
    ... অত্যাধিক ত্ৰুটিৰ ফলে বিৱৰণ প্ৰদৰ্শনে সমস্যা ...

en:  (invalid Unicode)
as:  (অবৈধ ইউনিকোড)

en:  - Browse and monitor logs
as:  - লগ ব্ৰাউজ আৰু পৰ্যবেক্ষণ কৰক

en:  - Look up words in dictionaries
as:  - অভিধানে শব্দ সন্ধান কৰক

en: "%s" in %s
as: "%s", %s-ত

en: "%s" is not a valid folder
as: "%s" এটা বৈধ ফোল্ডাৰ নহয়

en: %d lines (%s) - %s
as: %d পংক্তি (%s) - %s

en: %s - Dictionary
as: %s - অভিধান

en: (stopped)
as: (স্থগিত)

en: - the MATE Search Tool
as: MATE বিচাৰক

en: A locate database has probably not been created.
as: সম্ভৱত অনুসন্ধান স্থানৰ ডাটাবেস নিৰ্মিত হয়নি ।

en: A_vailable options:
as: উপলব্ধ বিকল্প:(_v)

en: Add Dictionary Source
as: অভিধানে উৎস যোগ কৰক

en: Add a new dictionary source
as: নতুন অভিধান উৎস যোগ কৰক

en: Add new filter
as: নতুন ফিল্টাৰ যোগ কৰক

en: Add search option
as: অনুসন্ধান কৰ্ম সংক্ৰান্ত বিকল্প যোগ কৰক

en: All Files
as: সৰ্বধৰনৰ নথিপত্ৰ

en: All_ocated Space
as: সকল

en: An error occurred
as: সমস্যা উৎপন্ন হৈছে

en: Another search is in progress
as: বৰ্তমানে এটা পৃথক অনুসন্ধান চলছে

en: Application does not accept documents on command line
as: এই এপ্লিকেশন দ্বাৰা আদেশ-শাৰীৰ মাধ্যমে নথিপত্ৰ গ্ৰহণ কৰা নহয়

en: Apply _effect:
as: ইফেক্ট:

en: Automatically start a search
as: স্বয়ংক্ৰিয়ভাবে অনুসন্ধান আৰম্ভ কৰা হ'ব

en: Available
as: উপস্থিত

en: Available _Databases
as: উপলব্ধ ডাটাবেস (_D)

en: Available dictionaries
as: উপলব্ধ অভিধান

en: Available options
as: উপলব্ধ বিকল্প

en: Bad command '%s'
as: '%s' আদেশ সঠিক নহয়

en: Bad parameters for command '%s'
as: আদেশ '%s'-ৰ পৰিমিতি সঠিক নহয়

en: Bigger text size
as: হৰফেৰ মাপ বৃদ্ধি কৰক

en: Border
as: Boৰdeৰ

en: Border Effect
as: প্ৰান্তৰেখাৰ ইফেক্ট

en: Browse
as: চৰক

en: C_opy to Clipboard
as: ক্লিপ-বোৰ্ডত নকল কৰক (_o)

en: Can't access source file
as: উৎস নথিপত্ৰ ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
as: 'Type=Link' ডেস্কটপ নিবেশলৈ নথিৰ URI উল্লেখ কৰা নাযাব

en: Cannot Connect to Server. You must enter a name for the server.
as: সেৱকৰ সৈতে সংযোগ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ । সেৱকৰ বাবে নাম উল্লেখ কৰা আৱশ্যক ।

en: Cannot check an excluded folder!
as: অন্তৰ্ভুক্ত নকৰা ফোল্ডাৰ পৰীক্ষা কৰা সম্ভৱ নহয়!

en: Cannot create pixbuf image!
as: pixbuf ছবি নিৰ্মাণ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ!

en: Cannot scan location "%s"
as: অবস্থান "%s" স্কেন কৰিবলৈ ব্যৰ্থ

en: Character set conversion failed for "%s"
as: "%s"-ৰ ক্ষেত্ৰত অক্ষৰ সংকলন ৰূপান্তৰ কৰ্ম ব্যৰ্থ

en: Chart model
as: ৰেখাচিত্ৰৰ মডেল

en: Chart root node
as: ৰেখাচিত্ৰৰ মূল নোড

en: Check folder sizes and available disk space
as: ফোল্ডাৰৰ মাপ আৰু ডিস্কত উপলব্ধ স্থান পৰীক্ষা কৰা হ'ব

en: Check word definitions and spellings in an online dictionary
as: অনশাৰী অভিধানে শব্দেৰ সংজ্ঞা আৰু বানান পৰীক্ষা কৰক

en: Cl_ear
as: ৰিক্ত কৰা (_ম)

en: Clear definition
as: সংজ্ঞা আঁতৰাওক

en: Clear the definitions found
as: প্ৰাপ্ত সংজ্ঞাসমূহ আঁতৰাওক

en: Clear the list of available databases
as: উপলব্ধ ডাটাবেসেৰ তালিকাৰ বিষয়বস্তু আঁতৰাওক

en: Clear the list of available strategies
as: Cleaৰ তালিকা মুঠ

en: Clear the list of similar words
as: সমতুল্য শব্দেৰ তালিকাৰ বিষয়বস্তু আঁতৰাওক

en: Clear the search string
as: অনুসন্ধানৰ পংক্তিৰ লেখাৰ ক্ষেত্ৰৰ পৰা তথ্য আঁতৰাওক

en: Clear the text of the definition
as: সংজ্ঞাৰ লেখা আঁতৰাওক

en: Click to add the selected available search option.
as: ক্লিক কৰি অনুসন্ধান কৰ্ম সংক্ৰান্ত উপলব্ধ বিকল্পত নিৰ্বাচিত বিকল্প যোগ কৰক ।

en: Click to close "Search for Files".
as: ক্লিক কৰি "নথিপত্ৰ অনুসন্ধান" বন্ধ কৰক ।

en: Click to display the help manual.
as: ক্লিক কৰি সহায়িকা প্ৰদৰ্শন কৰক ।

en: Click to expand or collapse the list of available options.
as: উপলব্ধ বিকল্পৰ তালিকা প্ৰসাৰণ বা সঙ্কুচন কৰক ।

en: Click to perform a search.
as: অনুসন্ধান কৰিবলৈ ক্লিক কৰক ।

en: Click to remove the "%s" search option.
as: ক্লিক কৰি অনুসন্ধান কৰ্মৰ "%s" বিকল্পটি আঁতৰাওক ।

en: Click to stop a search.
as: অনুসন্ধান থামাতে ক্লিক কৰক ।

en: Click to view the dictionary window
as: অভিধানৰ উইন্ডো প্ৰদৰ্শনৰ বাবে ক্লিক কৰক

en: Client Name
as: ক্লায়েন্টৰ নাম

en: Close this log
as: বৰ্তমান লগ বন্ধ কৰক

en: Conflicting options: --window and --area should not be used at the same time.
as: দ্বন্দ্বপূৰ্ণ বিকল্প: --window আৰু --area বিকল্প দুটা একেলগে ব্যৱহাৰ কৰা নাযাব ।

en: Connect to Server
as: সেৱকৰ সৈতে সংযোগ স্থাপন কৰা হ'ব

en: Connection failed to the dictionary server at %s:%d
as: %s:%d'এ উপস্থিত অভিধান সেৱকৰ সৈতে সংযোগ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ

en: Contains the _text
as: চিহ্নিত লেখাসহ(_t)

en: Contents
as: বিষয়বস্তু

en: Context
as: কনটেক্সট

en: Copy the selection
as: নিৰ্বাচিত অংশ নকল কৰক

en: Could not delete "%s".
as: "%s" মুছে ফেলা নাযায় ।

en: Could not detect any mount point.
as: কোনো মাউন্ট পইন্ট চিনাক্ত কৰা নাযায় ।

en: Could not initialize monitoring
as: নিৰীক্ষণ ব্যৱস্থা আৰম্ভ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ

en: Could not move "%s" to the Trash
as: "%s" ক Tৰash লৈ নিব নোৱাৰি

en: Could not move "%s" to trash.
as: "%s" অবৰ্জনাৰ বক্সত আঁতৰুৱা নাযায় ।

en: Could not move file to the Trash
as: অবৰ্জনাৰ বক্সত নথিপত্ৰ আঁতৰুৱা নাযায় ।

en: Could not open document "%s".
as: "%s" ডকুমেন্ট খোলা নাযায় ।

en: Could not open folder "%s".
as: "%s" ফোল্ডাৰ খোলা নাযায় ।

en: Could not open help document.
as: সহায়িকা প্ৰদৰ্শন কৰা নাযায় ।

en: Could not open the following files:
as: নিম্নলিখিত নথিপত্ৰ খুলিবলৈ ব্যৰ্থ:

en: Could not save "%s" document to "%s".
as: "%s" ডকুমেন্ট "%s" ত সংৰক্ষণ কৰা নাযায় ।

en: Could not save document.
as: ডকুমেন্ট সংৰক্ষণ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ ।

en: Custom Location
as: নিজস্ব অবস্থায়

en: Database
as: ডাটাবেস

en: Database `%s' selected
as: ডাটাবেস `%s' নিৰ্বাচন কৰা হৈছে

en: Database to use
as: ব্যৱহাৰৰ উদ্দেশ্যে চিহ্নিত ডাটাবেস

en: Date Modified
as: পৰিবৰ্তনৰ তাৰিখ

en: Date modified more than
as: সৰ্বশেষ পৰিবৰ্তনৰ তাৰিখ চিহ্নিত সংখ্যাৰ ঊৰ্ধ্বে

en: Default
as: অবিকল্পিত

en: Default Dictionary Server
as: অবিকল্পিত অভিধানৰ সেৱক

en: Default Window Height
as: উইন্ডোৰ উচ্চতাৰ অবিকল্পিত মাপ

en: Default Window Maximized
as: অবিকল্পিত অবস্থায় উইন্ডো সৰ্বোচ্চ মাপে প্ৰদৰ্শিত

en: Default Window Width
as: উইন্ডোৰ প্ৰস্থেৰ অবিকল্পিত মাপ

en: Definition for '%s'
      From '%s':
    
    %s
as: '%s'-ৰ সংজ্ঞা
      '%s'ৰ পৰা প্ৰাপ্ত:
    
    %s

en: Deleting "%s" failed: %s.
as: "%s" মুছে ফেলতে ব্যৰ্থ: %s ।

en: Description
as: বিৱৰণ

en: Details: %s
as: বিৱৰণ: %s

en: Device
as: ডিভাইস

en: Dictionaries
as: শব্দকোষ

en: Dictionary
as: অভিধান

en: Dictionary Look up
as: অভিধানে সন্ধান

en: Dictionary Preferences
as: অভিধান সম্বন্ধীয় পছন্দ

en: Dictionary Sources
as: অভিধান উৎস

en: Dictionary entry
as: অভিধানৰ শব্দেৰ এন্ট্ৰি

en: Dictionary source '%s' has invalid transport '%s'
as: '%s' অভিধান উৎসেৰ ক্ষেত্ৰত  অবৈধ পৰিবহণ '%s' চিহ্নিত হৈছে

en: Dictionary source `%s' selected
as: শব্দকোষৰ উৎস `%s' নিৰ্ব্বাচন কৰা হৈছে

en: Dictionary source does not have name
as: অভিধানৰ উৎসেৰ নাম ধাৰ্য কৰা হয়নি

en: Dictionary source to use
as: ব্যৱহাৰৰ বাবে চিহ্নিত অভিধানৰ উৎস

en: Dictionary sources
as: অভিধান

en: Dictionary sources found
as: চিনাক্ত হওয়া অভিধানৰ উৎস

en: Disable Quick Search
as: ঝটপট অনুসন্ধান ব্যৱস্থা নিষ্ক্ৰিয় কৰা হ'ব

en: Disable Quick Search Second Scan
as: ঝটপট অনুসন্ধান আৰু দ্বিতীয় স্কেন ব্যৱস্থা নিষ্ক্ৰিয় কৰক

en: Disable _Quick Search
as: ঝটপট অনুসন্ধান ব্যৱস্থা নিষ্ক্ৰিয় কৰক (_Q)

en: Disable connection to session manager
as: অধিবেশন পৰিচালন ব্যৱস্থাৰ সৈতে সংযোগ বিচ্ছিন্ন কৰা হ'ব

en: Disk Usage Analyzer
as: ডিস্ক

en: Disk Usage Analyzer Preferences
as: ডিস্ক পছন্দ

en: Do you want to delete "%s" permanently?
as: আপুনি "%s" স্থায়ীৰূপে মুছে ফেলতে ইচ্ছুক নে ?

en: Double-click on the database to use
as: ব্যৱহাৰৰ উদ্দেশ্যে চিহ্নিত ডাটাবেসেৰ উপৰ দুবাৰ ক্লিক কৰক

en: Double-click on the matching strategy to use
as: ডাবল ক্লিক কৰক চলি আছে

en: Double-click on the source to use
as: ডাবল ক্লিক কৰক চলি আছে উৎস

en: Double-click on the word to look up
as: অনুসন্ধানৰ উদ্দেশ্যে চিহ্নিত শব্দত দুবাৰ ক্লিক কৰক

en: Drop shadow
as: ফেলে দাও

en: Edit Dictionary Source
as: অভিধানৰ উৎস সম্পাদনা কৰক

en: Edit filter
as: ফিল্টাৰ সম্পাদনা

en: Effect to add to the border (shadow, border or none)
as: শূণ্য

en: Effect to add to the outside of a border. Possible values are "shadow", "none", and "border".
as: মুঠ a শূণ্য আৰু.

en: Enter a filename or partial filename with or without wildcards.
as: ওয়াইল্ড-কাৰ্ড সহ/বিনা নথিপত্ৰৰ সম্পূৰ্ণ/আংশিক নাম লিখুন ।

en: Enter a text value for the "%s" search option.
as: অনুসন্ধান সংক্ৰান্ত "%s" বিকল্পৰ বাবে এটা টেক্সট মান লিখুন ।

en: Enter a value in %s for the "%s" search option.
as: %s-ত, অনুসন্ধান কৰ্মৰ "%s" বিকল্পৰ বাবে মান লিখুন ।

en: Entry changed called for a non entry option!
as: এন্ট্ৰিবিহীন বিকল্পৰ এন্ট্ৰি পৰিবৰ্তনৰ প্ৰচেষ্টা কৰা হৈছে!

en: Error loading the help page
as: ত্ৰুটি পৃষ্ঠা

en: Error parsing the search command.
as: অনুসন্ধানৰ আদেশ পাৰ্স কৰিবলৈ সমস্যা ।

en: Error running the search command.
as: অনুসন্ধান কৰ্ম সংক্ৰান্ত আদেশ নিৰ্বাহ কৰিবলৈ সমস্যা ।

en: Error while looking up definition
as: সংজ্ঞা অনুসন্ধানে সমস্যা

en: Error while looking up the definition of "%s":
    %s
as: "%s"-ৰ ব্যাখ্যা অনুসন্ধান কৰিবলৈ সমস্যা:
    %s

en: Error while matching
as: মেলানোৰ সময় সমস্যা

en: Error while reading reply from server:
    %s
as: সেৱকৰ পৰা প্ৰাপ্ত উত্তৰ পঢ়াসময়ত সমস্যা:
    %s

en: Error while retrieving the definition
as: সংজ্ঞা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ সমস্যা

en: Error while saving screenshot
as: পৰ্দাৰ ছবি সংৰক্ষণ কৰিবলৈ সমস্যা

en: Error while uncompressing the GZipped log. The file might be corrupt.
as: GZip কৰা লগ নথিপত্ৰ আন-কম্প্ৰেছ কৰিবলৈ ত্ৰুটি দেখা দিছে । সম্ভৱত নথিপত্ৰটি ত্ৰুটিপূৰ্ণ ।

en: Error while writing to '%s'
as: '%s' ত লিখিবলৈ সমস্যা

en: Error: %s
as: ত্ৰুটি: %s

en: Exclude other filesystems
as: অন্যান্য নথিপত্ৰ-প্ৰণালী অন্তৰ্ভুক্ত কৰা ন'হ'ব

en: FILE
as: নথিপত্ৰ: [1]

en: FTP (with login)
as: FTP (লগ-ইন সহ)

en: F_ind:
as: অনুসন্ধান(_i):

en: Failed to set process group id of child %d: %s.
as: চাইল্ড %d-ৰ বাবে প্ৰসেস গ্ৰুপ id স্থাপন কৰিবলৈ ব্যৰ্থ: %s ।

en: File already exists
as: চিহ্নিত নথিপত্ৰ বৰ্তমানে উপস্থিত আছে

en: File is empty
as: ৰিক্ত নথিপত্ৰ

en: File is not a valid .desktop file
as: বৈধ .desktop নথিপত্ৰ নহয়

en: Filename
as: ফাইলেৰ নাম

en: Filesystem Type
as: নথিপত্ৰপ্ৰণালী ধৰন

en: Filter name is empty!
as: ফিল্টাৰৰ নাম ৰিক্ত!

en: Filter name may not contain the ':' character
as: ফিল্টাৰৰ নামত ':' চিহ্ন অন্তৰ্ভুক্ত কৰা নাযাব

en: Filters
as: ফিল্টাৰ

en: Find Ne_xt
as: পৰবৰ্তী উপস্থিতি অনুসন্ধান কৰক (_x)

en: Find Next
as: পৰবৰ্তী উপস্থিতি অনুসন্ধান

en: Find Pre_vious
as: পূৰ্ববৰ্তী উপস্থিতি অনুসন্ধান কৰক (_v)

en: Find Previous
as: পূৰ্ববৰ্তী উপস্থিতি অনুসন্ধান

en: Find a word or phrase in the document
as: ডকুমেন্টত একটি শব্দ অথবা পংক্তি অনুসন্ধান কৰক

en: Find a word or phrase in the log
as: লগত এটা শব্দ বা পংক্তি সন্ধান কৰক

en: Find next occurrence of the search string
as: অনুসন্ধানৰ জন্য চিহ্নিত পংক্তিৰ পৰবৰ্তী উপস্থিতি অনুসন্ধান কৰক

en: Find previous occurrence of the search string
as: শব্দ বা পংক্তিৰ পূৰ্ববৰ্তী উপস্থিতি অনুসন্ধান কৰক

en: Folder
as: ফোল্ডাৰ

en: Follow symbolic links
as: সিম্বলিক লিঙ্ক অনুসৰণ কৰা হ'ব

en: GDict Options
as: অপশন

en: GDict debugging flags to set
as: নিৰ্ধাৰণৰ বাবে চিহ্নিত GDict ডিবাগিং ফ্লেগ

en: GDict debugging flags to unset
as: বাতিল কৰাৰ বাবে চিহ্নিত GDict ডিবাগিং ফ্লেগ

en: Go to the first definition
as: প্ৰথম সংজ্ঞায় চলুন

en: Go to the last definition
as: সৰ্বশেষ সংজ্ঞায় চলুন

en: Go to the next definition
as: পৰবৰ্তী সংজ্ঞায় চলুন

en: Go to the previous definition
as: পূৰ্ববৰ্তী সংজ্ঞায় চলুন

en: Grab _after a delay of
as: পৰে a মুঠ

en: Grab a window instead of the entire screen
as: সম্পৰ্ণ পৰ্দাৰ পৰিবৰ্তে অকল এটা উইন্ডোৰ ছবি নিয়া হ'ব

en: Grab an area of the screen instead of the entire screen
as: সম্পৰ্ণ পৰ্দাৰ পৰিবৰ্তে, পৰ্দাৰ এটা অংশৰ ছবি নিয়া হ'ব

en: H_ostname:
as: হোস্ট-নেম:(_o)

en: Height of the main window in pixels
as: প্ৰধান উইন্ডোৰ উচ্চতা, পিক্সেল অনুযায়ী নিৰ্ধাৰিত

en: Hostname
as: গৃহস্থৰনাম

en: If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
as: উপস্থিত কোনো নথিপত্ৰৰ পৰিবৰ্তে নতুন নথিপত্ৰ স্থাপন কৰা হলে পুৰোনো নথিপত্ৰৰ বিষয়বস্তু মুছে ফেলা হ'ব ।

en: Impossible to open the file %s
as: %s নথিপত্ৰ প্ৰদৰ্শন কৰা সম্ভৱ নহয়

en: Impossible to save the screenshot to %s.
     Error was %s.
     Please choose another location and retry.
as: %s ত পৰ্দাৰ ছবি সংৰক্ষণ কৰা সম্ভৱ নহয় ।
     উৎপন্ন ত্ৰুটি %s
     অনুগ্ৰহ কৰি ভিন্ন অবস্থান নিৰ্বাচন কৰি পুনৰায় প্ৰচেষ্টা কৰক ।

en: Include Border
as: প্ৰান্ত ৰেখা অন্তৰ্ভুক্ত কৰা হ'ব

en: Include Pointer
as: পইন্টাৰ অন্তৰ্ভুক্ত কৰা হ'ব

en: Include _pointer
as: পইন্টাৰ অন্তৰ্ভুক্ত কৰা হ'ব (_p)

en: Include the pointer in the screenshot
as: পৰ্দাৰ ছবিত পইন্টাৰ অন্তৰ্ভুক্ত কৰা হ'ব

en: Include the window border with the screenshot
as: পৰ্দাৰ ছবিতে উইন্ডোৰ প্ৰান্তৰেখা অন্তৰ্ভুক্ত কৰা হ'ব

en: Include the window manager border along with the screenshot
as: পৰ্দাৰ ছবিত উইন্ডো পৰিচালনব্যৱস্থাৰ প্ৰান্তৰেখা অন্তৰ্ভুক্ত কৰা হ'ব

en: Invalid database '%s'
as: অবৈধ ডাটাবেস '%s'

en: Invalid option passed to sortby command line argument.
as: soৰtby আদেশ শাৰী তৰ্কে অবৈধ বিকল্প প্ৰৰিত হৈছে ।

en: Invalid strategy '%s'
as: অবৈধ নীতি '%s'

en: Invalid transport type '%d'
as: অবৈধ পৰিবহণৰ প্ৰণালী '%d'

en: List View
as: তালিকা অনুসাৰে প্ৰদৰ্শন

en: Loading...
as: তুলি লোৱা হৈছে...

en: Local Only
as: অকল স্থানীয়

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
as: নাম বা অন্তৰ্ভুক্ত বিষয় অনুসাৰে এই কম্পিউটাৰে নথিপত্ৰ বা ফোল্ডাৰ অনুসন্ধান কৰক

en: Log File Viewer
as: লগ নথিপত্ৰ প্ৰদৰ্শন ব্যৱস্থা

en: Log Viewer
as: Log Vieweৰ

en: Log file to open up on startup
as: প্ৰাৰম্ভে খোলাৰ উদ্দেশ্যে চিহ্নিত লগ নথিপত্ৰ

en: Log files to open up on startup
as: প্ৰাৰম্ভে খোলাৰ উদ্দেশ্যে চিহ্নিত লগ নথিপত্ৰ

en: Longdo Thai-English Dictionaries
as: থাই শব্দকোষ

en: Look _up:
as: সন্ধান:(_u)

en: Look in Folder
as: চিহ্নিত ফোল্ডাৰত অনুসন্ধান কৰা হ'ব

en: Look in folder
as: চিহ্নিত ফোল্ডাৰে অনুসন্ধান কৰা হ'ব

en: Look up words in a dictionary
as: অভিধানে শব্দ সন্ধান কৰক

en: Look up words in dictionaries
as: অভিধানে শব্দ অনুসন্ধান কৰক

en: Lookup failed for host '%s': %s
as: হোস্ট '%s' অনুসন্ধান কৰিবলৈ ব্যৰ্থ: %s

en: Lookup failed for host '%s': host not found
as: হোস্ট '%s' অনুসন্ধান কৰিবলৈ ব্যৰ্থ: হোস্ট পোৱা নাযায়

en: Lookup failed for hostname '%s': no suitable resources found
as: হোস্ট-নেম '%s' অনুসন্ধান কৰিবলৈ ব্যৰ্থ: উপযুক্ত ৰিসোৰ্স পোৱা নাযায়

en: Manage Filters
as: ফিল্টাৰ পৰিচালনা

en: Manage filters
as: ফিল্টাৰ পৰিচালনা কৰক

en: Mo_ve to Trash
as: আবৰ্জানাৰ বক্সত স্থানান্তৰণ কৰক(_v)

en: Mount Point
as: মাউন্ট কৰক

en: Move to parent folder
as: ঊৰ্ধ্বগন ফোল্ডাৰলৈ স্থানান্তৰ কৰক

en: Moving "%s" failed: %s.
as: "%s" সৰাতে ব্যৰ্থ: %s ।

en: Na_me does not contain
as: নামত অনুপস্থিত(_m)

en: Name
as: নাম

en: Name contains
as: নামত উপস্থিত

en: Name matches regular e_xpression
as: ৰেগুলাৰ এক্সপ্ৰেশনৰ সৈতে মেলানো নাম(_x)

en: New look up
as: নতুন অনুসন্ধান

en: No '%s' group found inside the dictionary source definition
as: অভিধান উৎসেৰ সংজ্ঞাত  '%s' নামক দল পোৱা নাযায়

en: No Files Found
as: এটাও নথিপত্ৰ পোৱা নাযায়

en: No connection to the dictionary server at '%s:%d'
as: '%s:%d' ত উপস্থিত অভিধান সেৱকৰ সৈতে সংযোগ কৰা হয়নি

en: No context available for source '%s'
as: '%s' উৎসেৰ বাবে কোনো কনটেক্সট উপলব্ধ নহয়

en: No databases found on dictionary server at '%s'
as: '%s' ত উপস্থিত অভিধান সেৱকত কোনো ডাটাবেস পোৱা নাযায়

en: No definitions found
as: সংজ্ঞা পোৱা নাযায়

en: No definitions found for '%s'
as: '%s'-ৰ ব্যাখ্যা পোৱা নাযায়

en: No dictionary source available with name '%s'
as: '%s' নামক কোনো অভিধান উৎস উপলব্ধ নহয়

en: No files found
as: এটাও নথিপত্ৰ পোৱা নাযায়

en: No hostname defined for the dictionary server
as: অভিধান সেৱকৰ বাবে হোস্ট-নেম উল্লিখিত হয়নি

en: No strategies found on dictionary server at '%s'
as: '%s' ত উপস্থিত অভিধান সেৱকত কোনো নীতি পোৱা নাযায়

en: None
as: শূণ্য

en: Normal text size
as: হৰফেৰ স্বাভাবিক মাপ

en: Not a launchable item
as: প্ৰাৰম্ভ কৰাৰ যোগ্য বস্তু নহয়

en: Not found
as: পোৱা নাযায়

en: Only show lines that match one of the given filters
as: উল্লিখিত যি কোনো এটা ফিল্টাৰৰ সৈতে মিল পোৱা পংক্তিসমূহ অকল প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: Open Log
as: লগ খোলক

en: Open Wit_h
as: উল্লিখিত প্ৰোগ্ৰামৰ সহায়ত সঞ্চালিত (_h)

en: Open a log from file
as: নথিপত্ৰৰ পৰা এটা লগ খোলক

en: Open the help contents for the log viewer
as: লগ প্ৰদৰ্শক সংক্ৰান্ত সহায়িকা প্ৰদৰ্শন

en: Open with %s
as: %s ৰ সহায়ত খোলক

en: Optional information:
as: ঐচ্ছিক তথ্য:

en: Owned by _group
as: চিহ্নিত দলেৰ মালিকানাধীন(_g)

en: Owned by _user
as: চিহ্নিত ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ মালিকানাধীন(_u)

en: Owner is unrecognized
as: অজ্ঞাত মালিকেৰ অধীন

en: Paths
as: পাথ

en: Please enter a name and try again.
as: অনুগ্ৰহ কৰি নাম লিখে পুনৰায় প্ৰচেষ্টা কৰক ।

en: Please specify either foreground or background color!
as: অনুগ্ৰহ কৰি পটভূমি বা অগ্ৰভূমিৰ ৰংত অকল এটা উল্লেখ কৰক!

en: Please wait until the current search ends.
as: বৰ্তমান অনুসন্ধান সমাপ্ত হওয়া অবধি অনুগ্ৰহ কৰি অপেক্ষা কৰক ।

en: Port
as: পোৰ্ট

en: Preferences
as: পছন্দসমূহ

en: Preview this document
as: Pৰeview

en: Print
as: প্ৰিন্ট কৰক

en: Print definition
as: সংজ্ঞা প্ৰিন্ট কৰক

en: Print result to the console
as: ফলাফল কনসোলে প্ৰিন্ট কৰা হ'ব

en: Print the definitions found
as: প্ৰাপ্ত সংজ্ঞা প্ৰিন্ট কৰক

en: Print the text of the definition
as: সংজ্ঞাৰ তথ্য প্ৰিন্ট কৰক

en: Print this document
as: এই ডকুমেন্ট প্ৰিন্ট কৰক

en: Quick Search Excluded Paths
as: ঝটপট অনুসন্ধান কৰ্মে উপেক্ষিত পাথ

en: Quick Search Second Scan Excluded Paths
as: ঝটপট অনুসন্ধান আৰু দ্বিতীয় স্কেন কৰ্মে উপেক্ষিত পাথ

en: Quit the log viewer
as: লগ প্ৰদৰ্শকৰ পৰা প্ৰস্থান

en: Ready
as: প্ৰস্তুত

en: Refresh
as: নতুনকৈ প্ৰদৰ্শন

en: Regular expression is empty!
as: ৰেগুলাৰ এক্সপ্ৰেছন ৰিক্ত!

en: Regular expression is invalid: %s
as: ৰেগুলাৰ এক্সপ্ৰেশন বৈধ নহয়: %s

en: Reload the list of available databases
as: উপলব্ধ ডাটাবেসেৰ তালিকা পুনৰায় লোড কৰা হ'ব

en: Reload the list of available sources
as: তালিকা মুঠ

en: Reload the list of available strategies
as: তালিকা মুঠ

en: Remove "%s"
as: "%s" আঁতৰাওক

en: Remove "%s"?
as: "%s" মুছে ফেলা হ'ব চাবি?

en: Remove the currently selected dictionary source
as: বৰ্তমানে নিৰ্বাচিত অভিধান উৎস মুছে ফেলা হ'ব

en: Remove the window border from the screenshot
as: পৰ্দাৰ ছবিত উইন্ডোৰ প্ৰান্তৰেখা অন্তৰ্ভুক্ত কৰা ন'হ'ব

en: S_can Remote Folder...
as: এস দূৰবৰ্তী ফোল্ডাৰ.

en: S_earch results:
as: অনুসন্ধানেৰ ফলাফল: (_e)

en: S_ize at least
as: ন্যূনতম মাপ(_i)

en: S_tatusbar
as: স্ট্যাটাস-বাৰ(_t)

en: Save Screenshot
as: পৰ্দাৰ ছবি সংৰক্ষণ কৰক

en: Save Search Results As...
as: অনুসন্ধানৰ ফলাফল নতুন ৰূপে সংৰক্ষণ...

en: Save Snapshot
as: সংৰক্ষণ কৰক স্নেপছট

en: Save a Copy
as: একটি প্ৰতিলিপি সংৰক্ষণ কৰক

en: Save definition
as: সংজ্ঞা সংৰক্ষণ কৰক

en: Save images of your desktop or individual windows
as: ডেস্কটপ বা স্বতন্ত্ৰ উইন্ডোৰ ছবি সংৰক্ষণ কৰক

en: Save in _folder:
as: চিহ্নিত ফোল্ডাৰে সংৰক্ষণ কৰা হ'ব (_f)

en: Save the definitions found
as: প্ৰাপ্ত সংজ্ঞা সংৰক্ষণ কৰক

en: Save the text of the definition to a file
as: সংজ্ঞাৰ নথিপত্ৰৰ টেক্সট এটা নথিপত্ৰৰ সংৰক্ষণ কৰক

en: Saving file...
as: নথিপত্ৰ সংৰক্ষণ কৰা হৈছে...

en: Scan
as: স্কেন কৰা হ'ব

en: Scan F_older...
as: স্কেন কৰা হ'ব F.

en: Scan Filesystem
as: স্কেন কৰা হ'ব নথিপত্ৰপ্ৰণালী

en: Scan Folder
as: ফোল্ডাৰ স্কেন কৰক

en: Scan Home
as: ঘৰ স্কেন কৰা হ'ব

en: Scan Remote Folder
as: দূৰবৰ্তী ফোল্ডাৰ স্কেন কৰা হ'ব

en: Scan _Filesystem
as: নথিপত্ৰ-প্ৰণালী স্কেন কৰক (_F)

en: Scan _Home Folder
as: ঘৰৰ  ফোল্ডাৰ স্কেন কৰা হ'ব

en: Scan a folder
as: স্কেন কৰা হ'ব a

en: Scan a remote folder
as: এটা দূৰবৰ্তী ফোল্ডাৰ স্কেন কৰক

en: Scan filesystem
as: স্কেন কৰা হ'ব

en: Scan home folder
as: স্কেন কৰা হ'ব

en: Scanning...
as: চোৱা হৈছে...

en: Screenshot delay
as: পৰ্দাৰ ছবি গ্ৰহণৰ আগতে অপেক্ষাৰ সময়

en: Screenshot directory
as: পৰ্দাৰ ছবি সংৰক্ষণৰ পঞ্জিকা

en: Screenshot taken
as: পৰ্দাৰ ছবি গ্ৰহণ কৰা হৈছে

en: Screenshot.png
as: Scৰeenshot.png

en: Search Result Columns Order
as: বিচাৰক Columns

en: Search for Files
as: নথিপত্ৰ অনুসন্ধান

en: Search paths used by this object
as: বৰ্তমান অবজেক্ট দ্বাৰা অনুসন্ধানৰ বাবে ব্যৱহৃত পাথ

en: Searching for '%s'...
as: '%s' অনুসন্ধান কৰা হৈছে...

en: Searching...
as: অনুসন্ধান কৰা হৈছে...

en: Secure WebDAV (HTTPS)
as: Secuৰe WebDAV (HTTPS)

en: See mate-dictionary --help for usage
as: ব্যৱহাৰপ্ৰণালী জানতে mate-dictionaৰy --help প্ৰয়োগ কৰক

en: Select Folder
as: ফোল্ডাৰ নিৰ্বাচন কৰক

en: Select _All
as: সমস্ত নিৰ্বাচন কৰক (_A)

en: Select _area to grab
as: গ্ৰহণ কৰাৰ উদ্দেশ্যে প্ৰয়োজনীয় অংশ নিৰ্বাচন কৰক (_a)

en: Select a folder
as: এটা ফোল্ডাৰ নিৰ্বাচন কৰক

en: Select a search option from the drop-down list.
as: ড্ৰপ-ডাউন মেনুৰ পৰা অনুসন্ধান সংক্ৰান্ত এটা বিকল্প নিৰ্বাচন কৰক ।

en: Select and set the "%s" search option
as: অনুসন্ধান কৰ্মৰ "%s" বিকল্প নিৰ্বাচন কৰি স্থাপন কৰক

en: Select more _options
as: অতিৰিক্ত বিকল্প নিৰ্বাচন(_o)

en: Select more options
as: অতিৰিক্ত বিকল্প নিৰ্বাচন কৰক

en: Select the "%s" search option
as: অনুসন্ধান কৰ্মে "%s" বিকল্প নিৰ্বাচন কৰা হ'ব

en: Select the entire log
as: সম্পূৰ্ণ লগ নিৰ্বাচন কৰক

en: Select the folder or device from which you want to begin the search.
as: যে ফোল্ডাৰৰ পৰা আপুনি অনুসন্ধান শুৰু কৰিবলৈ ইচ্ছুক সেটিৰ নাম লিখুন ।

en: Service _type:
as: সেৱকৰ ধৰন: (_t)

en: Session management options:
as: অধিবেশন পৰিচালনা সংক্ৰান্ত বিকল্প:

en: Set sort order to descending, the default is ascending
as: বড়ৰ পৰা ছোট মান অনুসাৰে বিন্যাস কৰা হ'ব, অবিকল্পিত ক্ৰম ছোটৰ পৰা বড়

en: Set the font used for printing the definitions
as: সংজ্ঞা প্ৰিন্ট কৰাৰ বাবে ব্যৱহৃত ফন্ট নিৰ্ধাৰণ কৰক

en: Set the model of the chart
as: ৰেখাচিত্ৰৰ মডেল নিৰ্ধাৰণ কৰক

en: Set the root node from the model
as: Set নোড

en: Set the text of "Look in folder" search option
as: অনুসন্ধান কৰ্মৰ "চিহ্নিত ফোল্ডাৰে অনুসন্ধান কৰা হ'ব" বিকল্পৰ টেক্সট লিখুন

en: Set the text of "Name contains" search option
as: অনুসন্ধান কৰ্মৰ "নামত উপস্থিত" বিকল্পৰ টেক্সট লিখুন

en: Show Additional Options
as: অতিৰিক্ত বিকল্প প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: Show GDict Options
as: অপশন

en: Show Side Pane
as: পাৰ্শ্ববৰ্তী পেইন প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: Show Status Bar
as: স্ট্যাটাস-বাৰ প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: Show hidden and backup files
as: আড়াল কৰা আৰু ব্যাক-আপ নথিপত্ৰ প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: Show matches only
as: অকল মিলা তথ্য প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: Show more _details
as: অতিৰিক্ত বিৱৰণ প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব (_d)

en: Show or hide the definition window
as: সংজ্ঞা উইন্ডো প্ৰদৰ্শন বা আড়াল কৰা হ'ব

en: Show session management options
as: অধিবেশন পৰিচালনা সংক্ৰান্ত বিকল্প প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: Show the about dialog for the log viewer
as: লগ প্ৰদৰ্শকেৰ পৰিচিতি প্ৰদৰ্শন

en: Show the application's version
as: এপ্লিকেশনৰ সংস্কৰণ সংখ্যা প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: Show version
as: সংস্কৰণ সংখ্যা প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: Si_ze at most
as: সৰ্বাধিক মাপ(_z)

en: Side _Pane
as: পাৰ্শ্ববৰ্তী পেইন (_P)

en: Similar _Words
as: সমতুল্য শব্দ (_W)

en: Similar words
as: সমতুল্য শব্দ

en: Size
as: মাপ

en: Size of the font used to display the log
as: লগ প্ৰদৰ্শনৰ বাবে ব্যৱহৃত ফন্টৰ মাপ

en: Smaller text size
as: হৰফেৰ মাপ হ্ৰাস কৰক

en: Sort files by one of the following: name, folder, size, type, or date
as: নথিপত্ৰসমূহ উল্লিখিত বিষয়েৰ যে কোনো এটা ক্ৰমে বিন্যাস কৰা হ'ব: নাম,ফোল্ডাৰ,মাপ,ধৰন বা তাৰিখ

en: Source
as: উৎস

en: Source Name
as: উৎসেৰ নাম

en: Sources
as: উৎস

en: Specifies a list of log files to open up at startup. A default list is created by reading /etc/syslog.conf.
as: প্ৰাৰম্ভে খোলাৰ উদ্দেশ্যে লগ নথিপত্ৰৰ তালিকা উল্লেখ কৰি । /etc/syslog.conf নথিপত্ৰৰ পৰা এটা অবিকল্পিত তালিকা নিৰ্মিত হয় ।

en: Specifies the height of the log viewer main window in pixels.
as: লগ প্ৰদৰ্শনৰ প্ৰধান উইন্ডোৰ উচ্চতা, পিক্সেল অনুযায়ী নিৰ্ধাৰিত হয় ।

en: Specifies the log file displayed at startup. The default is either /var/adm/messages or /var/log/messages, depending on your operating system.
as: প্ৰাৰম্ভে খোলাৰ উদ্দেশ্যে লগ নথিপত্ৰ নিৰ্ধাৰণ কৰি । ব্যৱহৃত অপাৰেটিং প্ৰণালীৰ উপৰ ভিত্তি কৰি অবিকল্পিতৰূপে /vaৰ/adm/messages বা /vaৰ/log/messages প্ৰয়োগ কৰা হ'ব ।

en: Specifies the size of the fixed-width font used to display the log in the main tree view. The default is taken from the default terminal font size.
as: মুঠ অবিকল্পিত হলো অবিকল্পিত.

en: Specifies the width of the log viewer main window in pixels.
as: লগ প্ৰদৰ্শনৰ প্ৰধান উইন্ডোৰ প্ৰস্থ, পিক্সেল অনুযায়ী নিৰ্ধাৰিত হয় ।

en: Specify file containing saved configuration
as: সংৰক্ষিত বিন্যাস সহ নথিপত্ৰ চিহ্নিত কৰক

en: Specify session management ID
as: অধিবেশন পৰিচালনাৰ ID উল্লেখ কৰক

en: St_atusbar
as: স্ট্যাটাসবাৰ (_t)

en: Starting %s
as: %s আৰম্ভ কৰা হৈছে

en: Status
as: অবস্থা

en: Stop scanning
as: স্কেন কৰ্ম বন্ধ কৰক

en: Strategy
as: নীতি

en: System Log Viewer
as: System Log Vieweৰ

en: Take Screenshot
as: পৰ্দাৰ ছবি নিন

en: Take _Screenshot
as: পৰ্দাৰ ছবি

en: Take a picture of the screen
as: সম্পূৰ্ণ পৰ্দাৰ এটা ছবি নিন

en: Take screenshot after specified delay [in seconds]
as: সনিৰ্দিষ্ট সময় [ছেকেণ্ডে ব্যক্ত] অতিক্ৰান্ত হওয়াৰ পৰে ছবি নিয়া হ'ব

en: Thai
as: থাই

en: The GdictContext bound to this source
as: বৰ্তমানে উৎসেৰ সৈতে যুক্ত GdictContext অবজেক্ট

en: The GdictContext object used to get the word definition
as: শব্দেৰ সংজ্ঞা প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ ব্যৱহৃত GdictContext অবজেক্ট

en: The caja file manager is not running.
as: Caja নথিপত্ৰ পৰিচালন ব্যৱস্থা বৰ্তমানে চলছে না ।

en: The child save process unexpectedly exited.  We are unable to write the screenshot to disk.
as: সংৰক্ষণৰ উদ্দেশ্যে চলমান চাইল্ড প্ৰসেস অপ্ৰত্যাশিতভাবে বন্ধ হওয়াৰ ফলে পৰ্দাৰ ছবি ডিস্কত সংৰক্ষণ কৰা নাযায় ।

en: The content of your home folder has changed. Select rescan to update the disk usage details.
as: মুঠ.

en: The database used to query the GdictContext
as: GdictContext অনুসন্ধানৰ বাবে ব্যৱহৃত ডাটাবেস

en: The default database to use
as: ব্যৱহাৰৰ বাবে চিহ্নিত অবিকল্পিত ডাটাবেস

en: The default search strategy to use
as: অনুসন্ধান কৰ্মে ব্যৱহৃত অবিকল্পিত নীতি

en: The description of this dictionary source
as: অভিধানৰ উৎসেৰ বিৱৰণ

en: The directory the last screenshot was saved in.
as: পৰ্দাৰ ছবি সংৰক্ষণৰ উদ্দেশ্যে ব্যৱহৃত সৰ্বশেষ ফোল্ডাৰ ।

en: The document "%s" already exists.  Would you like to replace it?
as: "%s" ডকুমেন্টটি বৰ্তমানে উপস্থিত আছে ।  আপুনি ইয়াক মুছে নতুন ডকুমেন্ট স্থাপন কৰিবলৈ ইচ্ছুক নে ?

en: The document does not exist.
as: ডকুমেন্ট বৰ্তমানে উপস্থিত নাই ।

en: The document name you selected is a folder.
as: আপোনাৰ নিৰ্বাচিত ডকুমেন্ট মূলত এটা ফোল্ডাৰ ।

en: The file "%s" already exists. Would you like to replace it?
as: "%s" নথিপত্ৰ বৰ্তমানে উপস্থিত আছে ।  আপুনি ইয়াক নতুনকৈ লিখিবলৈ ইচ্ছুক নে ?

en: The file is not a regular file or is not a text file.
as: নথিপত্ৰ সাধাৰণ নথিপত্ৰ বা টেক্সট নথিপত্ৰ নহয় ।

en: The filename used by this dictionary source
as: অভিধানৰ উৎসে ব্যৱহৃত নথিপত্ৰৰ নাম

en: The folder does not exist.
as: ফোল্ডাৰ বৰ্তমানে অনুপস্থিত ।

en: The font to be used when printing
as: প্ৰিন্ট কৰাৰ সময় ব্যৱহৃত ফন্ট

en: The font to be used when printing a definition.
as: সংজ্ঞা প্ৰিন্ট কৰাৰ সময় ব্যৱহৃত ফন্ট ।

en: The hostname of the dictionary server to connect to
as: সংযোগ কৰাৰ বাবে চিহ্নিত অভিধান সেৱকৰ হোস্ট-নেম

en: The maximum depth drawn in the chart from the root
as: ৰেখাচিত্ৰৰ প্ৰাৰম্ভ root ৰ পৰা অঁকা সৰ্বাধিক ধাপৰ সংখ্যা

en: The name of the client of the context object
as: কনটেক্সট অবজেক্টে ব্যৱহৃত ক্লায়েন্টৰ নাম

en: The name of the default individual database or meta-database to use on a dictionary source. An exclamation mark ("!") means that all the databases present in a dictionary source should be searched
as: অভিধান সেৱকে ব্যৱহত স্বতন্ত্ৰ ডাটাবেস বা মিটা-ডাটাবেসেৰ নাম । বিস্ময়সূচক চিহ্নৰ ("!")  সাহায্যে নিৰ্দিষ্ট সেৱকে উপস্থিত সকল ডাটাবেস অনুসন্ধানৰ নিৰ্দেশ দেওয়া হয় ।

en: The name of the default search strategy to use on a dictionary source, if available. The default strategy is 'exact', that is match exact words.
as: মুঠ অবিকল্পিত চলি আছে a উৎস অবিকল্পিত হলো হলো.

en: The name of the dictionary source used
as: ব্যৱহৃথ অভিধান উৎসেৰ নাম

en: The name of the dictionary source used to retrieve the definitions of words.
as: শব্দেৰ সংজ্ঞা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ ব্যৱহৃত অভিধান উৎসেৰ নাম ।

en: The number of seconds to wait before taking the screenshot.
as: পৰ্দাৰ ছবি তোলাৰ আগতে অপেক্ষাৰ সময়, ছেকেণ্ড অনুযায়ী ধাৰ্য ।

en: The port of the dictionary server to connect to
as: সংযোগ কৰাৰ বাবে চিহ্নিত অভিধান সেৱকৰ পোৰ্ট সংখ্যা

en: The search results may be invalid.  There were errors while performing this search.
as: অনুসন্ধানৰ ফলাফল সম্ভৱত বৈধ নহয় ।  অনুসন্ধান চলাকালীন চাবিছু সমস্যা উৎ‌পন্ন হয়েছিল ।

en: The search results may be out of date or invalid.  Do you want to disable the quick search feature?
as: অনুসন্ধানৰ ফলাফল অচল বা অবৈধ হওয়াৰ সম্ভাবনা আছে ।  আপুনি ঝটপট অনুসন্ধান ব্যৱস্থা নিষ্ক্ৰিয় কৰিবলৈ ইচ্ছুক নে ?

en: The status code as returned by the dictionary server
as: অভিধানৰ সেৱকৰ পৰা প্ৰাপ্ত অবস্থাসূচক কোড

en: The strategy used to query the GdictContext
as: GdictContext অনুসন্ধান কৰিবলৈ ব্যৱহৃত নীতি

en: The transport mechanism used by this dictionary source
as: অভিধানৰ উৎসেৰ দ্বাৰা ব্যৱহৃত পৰিবহণ ব্যৱস্থা

en: There is no installed viewer capable of displaying the document.
as: ডকুমেন্ট প্ৰদৰ্শনৰ উদ্দেশ্যে কোনো যথাযত সামগ্ৰী ইনস্টল কৰা হয়নি ।

en: There is no installed viewer capable of displaying the folder.
as: হলো না মুঠ.

en: There was an error displaying help.
as: সহায়িকা প্ৰদৰ্শনে সমস্যা ।

en: There was an error displaying help: %s
as: সহায়িকা প্ৰদৰ্শনৰ সময় এটা সমস্যা হয়েছে: %s

en: There was an error while displaying help
as: সহায়িকা প্ৰদৰ্শনে সমস্যা

en: This key defines the default value of the "Look in Folder" widget.
as: "চিহ্নিত ফোল্ডাৰত অনুসন্ধান কৰা হ'ব" উইজেটৰ অবিকল্পিত মান এই চাবি দ্বাৰা নিৰ্ধাৰিত হয় ।

en: This key defines the order of the columns in the search results. This key should not be modified by the user.
as: মুঠ কলাম.

en: This key defines the paths the search tool will exclude from a quick search. The wildcards '*' and '?' are supported. The default values are /mnt/*, /media/*, /dev/*, /tmp/*, /proc/*, and /var/*.
as: এই চাবি দ্বাৰা ঝটপট অনুসন্ধান ব্যৱস্থায় বৰ্জিত পাথসমূহ নিৰ্ধাৰিত হয় । '*' আৰু '?' ওয়াইল্ড-কাৰ্ডসমূহ ব্যৱহাৰ কৰা সম্ভৱ হ'ব । অবিকল্পিত মান হল, /mnt/*, /media/*, /dev/*, /tmp/*, /pৰoc/* আৰু /vaৰ/* ।

en: This key defines the paths the search tool will exclude from a second scan when performing a quick search. The second scan uses the find command to search for files. The purpose of the second scan is to find files that have not been indexed. The wildcards '*' and '?' are supported. The default value is /.
as: এই চাবি দ্বাৰা ঝটপট অনুসন্ধান ব্যৱস্থায় দ্বিতীয় স্কেনৰ সময় উপেক্ষিত পাথসমূহ নিৰ্ধাৰিত হয় । দ্বিতীয় স্কেনৰ সময় find আদেশেৰ সাহায্যে নথিপত্ৰ অনুসন্ধান কৰা হয় । মূলত ইনডেক্স নকৰা নথিপত্ৰ এই পদ্ধতিতে অনুসন্ধান কৰা হয় । '*' আৰু '?' ওয়াইল্ড-কাৰ্ডসমূহ ব্যৱহাৰ কৰা সম্ভৱ হ'ব । অবিকল্পিত মান হল, / ।

en: This key defines the window height, and it's used to remember the size of the search tool between sessions. Setting it to -1 will make the search tool use the default height.
as: আৰু মুঠ অবিকল্পিত.

en: This key defines the window width, and it's used to remember the size of the search tool between sessions. Setting it to -1 will make the search tool use the default width.
as: আৰু মুঠ অবিকল্পিত.

en: This key determines if the "Contains the text" search option is selected when the search tool is started.
as: "চিহ্নিত লেখাসহ" অনুসন্ধান বিকল্পটি নিৰ্বাচিত হয়ে নে নহয় তা এই চাবি দ্বাৰা অনুসন্ধান ব্যৱস্থা আৰম্ভ সময়ত নিৰ্ধাৰিত হয় ।

en: This key determines if the "Date modified less than" search option is selected when the search tool is started.
as: "সৰ্বশেষ পৰিবৰ্তনৰ তাৰিখ চিহ্নিত সংখ্যাত" অনুসন্ধান বিকল্পটি নিৰ্বাচিত হয়ে চাবি না তা এই চাবি দ্বাৰা অনুসন্ধান ব্যৱস্থা আৰম্ভ সময়ত নিৰ্ধাৰিত হয় ।

en: This key determines if the "Date modified more than" search option is selected when the search tool is started.
as: "সৰ্বশেষ পৰিবৰ্তনৰ তাৰিখ চিহ্নিত সংখ্যাৰ ঊৰ্ধ্বে" অনুসন্ধান বিকল্পটি নিৰ্বাচিত হয়ে চাবি না তা এই চাবি দ্বাৰা অনুসন্ধান ব্যৱস্থা আৰম্ভ সময়ত নিৰ্ধাৰিত হয় ।

en: This key determines if the "Exclude other filesystems" search option is selected when the search tool is started.
as: "অন্যান্য নথিপত্ৰ-প্ৰণালী অন্তৰ্ভুক্ত কৰা হ'ব" অনুসন্ধান বিকল্প নিৰ্বাচিত হয় নে নহয় সেইট

en: This key determines if the "File is empty" search option is selected when the search tool is started.
as: "ৰিক্ত নথিপত্ৰ" অনুসন্ধান বিকল্পটি নিৰ্বাচিত হয়ে নে নহয় তা এই চাবি দ্বাৰা অনুসন্ধান ব্যৱস্থা আৰম্ভ সময়ত নিৰ্ধাৰিত হয় ।

en: This key determines if the "Follow symbolic links" search option is selected when the search tool is started.
as: "সিম্বলিক লিঙ্ক অনুসৰণ কৰা হ'ব" অনুসন্ধান বিকল্পটি নিৰ্বাচিত হয়ে নে নহয় তা এই চাবি দ্বাৰা  অনুসন্ধান ব্যৱস্থা আৰম্ভ সময়ত নিৰ্ধাৰিত হয় ।

en: This key determines if the "Name does not contain" search option is selected when the search tool is started.
as: "নামত অনুপস্থিত" অনুসন্ধান বিকল্পটি নিৰ্বাচিত হয়ে নে নহয় তা এই চাবি দ্বাৰা অনুসন্ধান ব্যৱস্থা আৰম্ভ সময়ত নিৰ্ধাৰিত হয় ।

en: This key determines if the "Name matches regular expression" search option is selected when the search tool is started.
as: "ৰেগুলাৰ এক্সপ্ৰেশনৰ সৈতে মেলানো নাম" অনুসন্ধান বিকল্পটি নিৰ্বাচিত হয়ে নে নহয় তা এই চাবি দ্বাৰা অনুসন্ধান ব্যৱস্থা আৰম্ভ সময়ত নিৰ্ধাৰিত হয় ।

en: This key determines if the "Owned by group" search option is selected when the search tool is started.
as: "চিহ্নিত দলেৰ মালিকানাধীন" অনুসন্ধান বিকল্পটি নিৰ্বাচিত হয়ে নে নহয় তা এই চাবি দ্বাৰা অনুসন্ধান ব্যৱস্থা আৰম্ভ সময়ত নিৰ্ধাৰিত হয় ।

en: This key determines if the "Owned by user" search option is selected when the search tool is started.
as: "চিহ্নিত ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ মালিকানাধীন" অনুসন্ধান বিকল্পটি নিৰ্বাচিত হয়ে নে নহয় তা এই চাবি দ্বাৰা অনুসন্ধান ব্যৱস্থা আৰম্ভ সময়ত নিৰ্ধাৰিত হয় ।

en: This key determines if the "Owner is unrecognized" search option is selected when the search tool is started.
as: "অজ্ঞাত মালিকেৰ অধীনহ" অনুসন্ধান বিকল্পটি নিৰ্বাচিত হয়ে নে নহয় তা এই চাবি দ্বাৰা অনুসন্ধান ব্যৱস্থা আৰম্ভ সময়ত নিৰ্ধাৰিত হয় ।

en: This key determines if the "Show hidden files and folders" search option is selected when the search tool is started.
as: "আড়াল কৰা নথিপত্ৰ আৰু ফোল্ডাৰ প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব" অনুসন্ধান বিকল্পটি নিৰ্বাচিত হয়ে নে নহয় তা এই চাবি দ্বাৰা অনুসন্ধান ব্যৱস্থা আৰম্ভ সময়ত নিৰ্ধাৰিত হয় ।

en: This key determines if the "Size at least" search option is selected when the search tool is started.
as: "ন্যূনতম মাপ" অনুসন্ধান বিকল্পটি নিৰ্বাচিত হয়ে নে নহয় তা এই চাবি দ্বাৰা অনুসন্ধান ব্যৱস্থা আৰম্ভ সময়ত নিৰ্ধাৰিত হয় ।

en: This key determines if the "Size at most" search option is selected when the search tool is started.
as: "সৰ্বাধিক মাপ" অনুসন্ধান বিকল্পটি নিৰ্বাচিত হয়ে নে নহয় তা এই চাবি দ্বাৰা অনুসন্ধান ব্যৱস্থা আৰম্ভ সময়ত নিৰ্ধাৰিত হয় ।

en: This key determines if the search tool disables the use of the find command after performing a quick search.
as: এই চাবি দ্বাৰা নিৰ্ধাৰিত হয় ঝটপট অনুসন্ধানৰ পৰে অনুসন্ধান ব্যৱস্থাৰ দ্বাৰা find আদেশেৰ ব্যৱহাৰ নিষ্ক্ৰিয় কৰা হ'ব নে নহয় ।

en: This key determines if the search tool disables the use of the locate command when performing simple file name searches.
as: এই চাবি দ্বাৰা নিৰ্ধাৰিত হয় নথিপত্ৰৰ নাম অনুসাৰে সাধাৰণ অনুসন্ধানৰ সময় অনুসন্ধান ব্যৱস্থাৰ দ্বাৰা locate আদেশেৰ ব্যৱহাৰ নিষ্ক্ৰিয় কৰা হ'ব নে নহয় ।

en: This key determines if the search tool window starts in a maximized state.
as: এই চাবি দ্বাৰা নিৰ্ধাৰিত হয় প্ৰাৰম্ভসময়ত অনুসন্ধানব্যৱস্থাৰ উইন্ডোৰ ক্ষেত্ৰত সৰ্বোচ্চ মাপ প্ৰয়োগ কৰা হ'ব নে নহয় ।

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
as: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUWARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY oPARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License fo

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
as: This program is free software; you can redistribute it and/or modify iof the GNU General Public License as published by the Freversion 2 of the License, or (at your option

en: This version of System Log does not support GZipped logs.
as: System Log-ৰ বৰ্তমান সংস্কৰণ দ্বাৰা GZip কৰা লগ নথিপত্ৰ সমৰ্থিত নহয় ।

en: This will permanently remove the dictionary source from the list.
as: এৰ ফলে অভিধান উৎসেৰ নাম স্থায়ীৰূপে তালিকাৰ পৰা মুছে ফেলা হ'ব

en: Toggle dictionary window
as: অভিধানৰ উইন্ডো টগল কৰা হ'ব

en: Too many arguments. Only one directory can be specified.
as: অত্যাধিক সংখ্যক তৰ্ক । অকল এটা পঞ্জিকা উল্লেখ কৰা যাব ।

en: Toolbar is Visible
as: টুল-বাৰ প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: Total Size
as: মুঠ মাপ

en: Total filesystem capacity
as: নথিপত্ৰ-প্ৰণালীৰ মুঠ ধাৰণক্ষমতা

en: Total filesystem capacity:
as: নথিপত্ৰ-প্ৰণালীৰ মুঠ ধাৰণক্ষমতা:

en: Total filesystem usage
as: নথিপত্ৰ-প্ৰণালীৰ মুঠ ব্যৱহাৰ

en: Transport
as: পৰিবহণ

en: Trash is unavailable.  Could not move "%s" to the trash.
as: অবৰ্জনাৰ বাক্স উপলব্ধ নহয় । "%s" অবৰ্জনাৰ বক্সত আঁতৰুৱা নাযায় ।

en: Type
as: ধৰন

en: Type the word you want to look up
as: অনুসন্ধানৰ উদ্দেশ্যে শব্দ লিখুন

en: Unable to clear the temporary folder:
    %s
as: অস্থায়ী পঞ্জিকাৰ বিষয়বস্তু মুছে ফেলা নাযায়:
    %s

en: Unable to connect to the dictionary server at '%s:%d'
as: '%s:%d' ত অবস্থিত অভিধান সেৱকৰ সৈতে সংযোগ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ

en: Unable to connect to the dictionary server at '%s:%d'. The server replied with code %d (server down)
as: '%s:%d' ত উপস্থিত অভিধান সেৱকৰ সৈতে সংযোগ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ । সেৱকৰ পৰা কোড %d প্ৰাপ্ত হৈছে (সেৱক বৰ্তমানে বন্ধ আছে)

en: Unable to create a context
as: কনটেক্সট নিৰ্মাণ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ

en: Unable to create a source file
as: উৎস নথিপত্ৰ নিৰ্মাণ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ

en: Unable to create socket
as: সকেট নিৰ্মাণ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ

en: Unable to create the data directory '%s': %s
as: ডাটা পঞ্জিকা '%s' নিৰ্মাণ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ: %s

en: Unable to find a suitable dictionary source
as: উপযুক্ত অভিধানৰ উৎস অনুসন্ধান কৰিবলৈ ব্যৰ্থ

en: Unable to find dictionary source
as: অভিধানৰ উৎস অনুসন্ধান কৰিবলৈ ব্যৰ্থ

en: Unable to get the '%s' key inside the dictionary source definition file: %s
as: অভিধান উৎসেৰ সংজ্ঞাৰ নথিপত্ৰত  '%s' চাবি প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ ব্যৰ্থ: %s

en: Unable to get the '%s' key inside the dictionary source definition: %s
as: অভিধান উৎসেৰ সংজ্ঞাত  '%s' চাবি প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ ব্যৰ্থ: %s

en: Unable to parse the dictionary server reply
    : '%s'
as: অভিধান সেৱকৰ পৰা প্ৰাপ্ত উত্তৰ পাৰ্স কৰিবলৈ ব্যৰ্থ
    : '%s'

en: Unable to remove source '%s'
as: '%s' উৎস মুছে ফেলা নাযায়

en: Unable to rename file '%s' to '%s': %s
as: '%s' নথিপত্ৰৰ নাম '%s' ত পৰিবৰ্তন কৰিবলৈ ব্যৰ্থ: %s

en: Unable to save source file
as: উৎস নথিপত্ৰ সংৰক্ষণ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ

en: Unable to take a screenshot of the current window
as: a মুঠ

en: Unknown error saving screenshot to disk
as: ডিস্কত পৰ্দাৰ ছবি সংৰক্ষণ কৰিবলৈ অজ্ঞাত সমস্যা উৎ‌পন্ন হৈছে

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
as: ডেস্কটপ নথিপত্ৰৰ অজ্ঞাত সংস্কৰণ '%s'

en: Unrecognized launch option: %d
as: প্ৰাৰম্ভকালীন বিকল্প পৰিচিত নহয় : %d

en: Untitled document
as: নামবিহীন ডকুমেন্ট

en: Version:
as: সংস্কৰণ :

en: View as Rings Chart
as: বৃত্তাকাৰ ৰেখাচিত্ৰ ৰূপে প্ৰদৰ্শন

en: View as Treemap Chart
as: ট্ৰি-মেপ ৰেখাচিত্ৰ ৰূপত প্ৰদৰ্শন

en: View or monitor system log files
as: প্ৰণালী লগ নথিপত্ৰ পড়ুন বা পৰ্যবেক্ষণ কৰক

en: Whether any change to the home directory should be monitored.
as: ব্যক্তিগত পঞ্জিকাত কোনো পৰিবৰ্তন পৰ্যবেক্ষিত হ'ব নে নহয় ।

en: Whether the context uses only local dictionaries or not
as: কনটেক্সটৰ দ্বাৰা অকল স্থানীয় অভিধান ব্যৱহৃত হ'ব চাবিনা

en: Whether the status bar at the bottom of main window should be visible.
as: প্ৰধান উইন্ডোৰ নিম্নাংশে স্ট্যাটাস-বাৰ দৃশ্যমান হ'ব নে নহয় ।

en: Whether the toolbar should be visible in main window.
as: প্ৰধান উইন্ডোৰ নিম্নাংশে টুল-বাৰ দৃশ্যমান হ'ব নে নহয় ।

en: Width of the main window in pixels
as: প্ৰধান উইন্ডোৰ প্ৰস্থ, পিক্সেল অনুযায়ী নিৰ্ধাৰিত

en: Windows share
as: Windows শেয়াৰ

en: Without mount points disk usage cannot be analyzed.
as: মাউন্ট পইন্ট নোহোৱাকে ডিস্কতৰ ব্যৱহাৰ বিশ্লেষণ কৰা নাযাব ।

en: Word `%s' selected
as: শব্দ `%s' নিৰ্বাচন কৰা হৈছে

en: Words to look up
as: অনুসন্ধানৰ বাবে উল্লিখিত শব্দ

en: Words to match
as: মেলানোৰ উদ্দেশ্যে শব্দ

en: Wrapped
as: বিভাজিত

en: You did not select a document name.
as: ডকুমেন্টৰ কোনো নাম নিৰ্বাচন কৰা হয়নি ।

en: You don't have enough permissions to read the file.
as: নথিপত্ৰটি পঢ়াৰ বাবে প্ৰয়োজনীয় অধিকাৰ আপোনাৰ নাই ।

en: You may not have write permissions to the document.
as: সম্ভৱত ডকুমেন্টে লেখাৰ অনুমতি আপোনাৰ নাই ।

en: Zoom _In
as: ডাঙৰ কৰি প্ৰদৰ্শন (_I)

en: Zoom _Out
as: সৰু কৰি প্ৰদৰ্শন (_O)

en: Zoom in
as: বড় কৰি দেখানো হ'ব

en: Zoom out
as: ছোট কৰি দেখানো হ'ব

en: _About
as: বিষয়ে (_A)

en: _Cancel
as: বাতিল (_C)

en: _Close
as: বন্ধ কৰক (_C)

en: _Collapse All
as: সকল

en: _Contents
as: বিষয়বস্তু (_C)

en: _Copy
as: নকল কৰক (_C)

en: _Date modified less than
as: সৰ্বশেষ পৰিবৰ্তনৰ তাৰিখ চিহ্নিত সংখ্যাত(_D)

en: _Description:
as: বিৱৰণ: (_D)

en: _Domain Name:
as: ডোমেইন নাম: (_D)

en: _Edit
as: সম্পাদনা (_E)

en: _Expand All
as: সকল

en: _File
as: ফাইল (_F)

en: _Filters
as: ফিল্টাৰ (_F)

en: _Find...
as: অনুসন্ধান... (_F)

en: _Find:
as: অনুসন্ধান :(_F)

en: _First Definition
as: প্ৰথম সংজ্ঞা (_F)

en: _Folder:
as: ফোল্ডাৰ:(_F)

en: _Go
as: গন্তব্য (_G)

en: _Help
as: সাহায্য (_H)

en: _Image type:
as: চিত্ৰ ধৰন:

en: _Last Definition
as: সৰ্বশেষ সংজ্ঞা (_L)

en: _Location (URI):
as: অবস্থান (URI):(_L)

en: _Look Up Selected Text
as: নিৰ্বাচিত টেক্সট অনুসন্ধান কৰা হ'ব (_L)

en: _Look in folder:
as: চিহ্নিত ফোল্ডাৰে অনুসন্ধান কৰা হ'ব:(_L)

en: _Monitor changes to your home folder
as: মণিটৰ

en: _Mount
as: মাউন্ট কৰক (_M)

en: _Name contains:
as: নাম (সম্পূৰ্ণ/আংশিক): (_N)

en: _Name:
as: নাম (_N):

en: _New
as: নতুন (_N)

en: _Next
as: পৰবৰ্তী (_N)

en: _Next Definition
as: পৰবৰ্তী সংজ্ঞা (_N)

en: _Normal Size
as: স্বাভাবিক মাপ (_N)

en: _Open
as: খোলো (_O)

en: _Open Folder
as: খোলক ফোল্ডাৰ

en: _Open with %s
as: %s ৰ সহায়ত খোলক (_O)

en: _Open...
as: খোলক(_O)...

en: _Port:
as: পোৰ্ট: (_P)

en: _Preferences
as: পছন্দ (_P)

en: _Previous
as: পূৰ্ববৰ্তী (_P)

en: _Previous Definition
as: পূৰ্ববৰ্তী সংজ্ঞা (_P)

en: _Print
as: প্ৰিন্ট কৰক(_P)

en: _Print font:
as: প্ৰিন্ট কৰিবলৈ ব্যৱহৃত ফন্ট:(_P)

en: _Print...
as: প্ৰিন্ট কৰক (_P)...

en: _Quit
as: প্ৰস্থান (_Q)

en: _Replace
as: প্ৰতিস্থাপন(_R)

en: _Save
as: সংৰক্ষণ (_S)

en: _Save Results As...
as: নতুন ৰূপে ফলাফল সংৰক্ষণ কৰক(_S)...

en: _Save a Copy...
as: প্ৰতিলিপি সংৰক্ষণ কৰক...(_S)

en: _Scan
as: স্কেন কৰা হ'ব

en: _Select a dictionary source for looking up words:
as: শব্দ অনুসন্ধানৰ বাবে এটা অভিধান উৎস নিৰ্বাচন কৰক:(_S)

en: _Server:
as: সেৱক: (_S)

en: _Share:
as: ছেয়াৰ: (_S)

en: _Sidebar
as: _Sidebaৰ

en: _Statusbar
as: স্ট্যাটাস-বাৰ (_S)

en: _Toolbar
as: টুল-বাৰ (_T)

en: _Transport:
as: পৰিবহণ:(_T)

en: _User Name:
as: ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ-নাম: (_U)

en: _View
as: প্ৰদৰ্শন (_V)

en: available:
as: উপলব্ধ:

en: contains hardlinks for:
as: ধাৰন কৰি উল্লিখিত সময় অবধি:

en: days
as: দিন

en: effect
as: ইফেক্ট

en: kilobytes
as: চাবিলোবাইট

en: link (broken)
as: লিঙ্ক (ক্ষতিগ্ৰস্ত)

en: link to %s
as: %s-ৰ লিঙ্ক

en: seconds
as: ছেকেণ্ড

en: source
as: উৎস

en: today at %-I:%M %p
as: %-I:%M %p আজ

en: used:
as: ব্যৱহৃত:

en: word
as: শব্দ

en: yesterday at %-I:%M %p
as: %-I:%M %p গতকাল
