pluma 1.25.3 - en to as translation catalogue (837 entries)

en:   Ln %d, Col %d
as:   শাৰী %d, স্তম্ভ %d

en: "%s" not found
as: "%s" পোৱা নাযায়

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
as: %s
    আদেশ-শাৰীৰ পৰা ব্যৱহাৰযোগ্য বিকল্পৰ সম্পূৰ্ণ তালিকা চোৱাৰ বাবে '%s --help' ব্যৱহাৰ কৰক।

en: %s is a directory.
as: '%s' এটা পঞ্জিকা

en: %s is not a regular file.
as: %s সাধাৰণ নথিপত্ৰ নহয়  ।

en: %s is not a valid location.
as: '%s' অৱস্থান বৈধ নহয়

en: %s is not a valid location. Please check that you typed the location correctly and try again.
as: %s অৱস্থান বৈধ নহয়  । সঠিক অৱস্থান লিখা হৈছে নে নাই পৰীক্ষা কৰি অনুগ্ৰহ কৰি পুনঃ চেষ্টা কৰক  ।

en: %s: invalid encoding.
as: %s: অবৈধ এনকোডিং

en: (Empty)
as: ফাঁকা

en: (correct spelling)
as: (সঠিক বানান)

en: (no suggested words)
as: (প্ৰস্তাব কৰাৰ যোগ্য শব্দ উপস্থিত নাই)

en: - Edit text files
as: - টেক্সট নথিপত্ৰ সম্পাদনা

en: / on %s
as: / %s ৰ ওপৰত

en: 8
as: ৮

en: A custom font that will be used for the editing area. This will only take effect if the "Use Default Font" option is turned off.
as: সম্পাদন ক্ষেত্ৰত ব্যৱহাৰৰ কৰিব লগা আপোনাৰ পছন্দৰ কোনো আখৰ  । এইটো প্ৰয়োগ কৰাৰ বাবে "অবিকল্পিত আখৰ ব্যৱহাৰ কৰক" বিকল্পটো বন্ধ থকা আৱশ্যক  ।

en: A file with the same name already exists. Please use a different name.
as: এক নামেৰ নথিপত্ৰ বৰ্ত্তমানে উপস্থিত   । অনুগ্ৰহ কৰি এটা পৃথক নাম উল্লেখ কৰক  ।

en: A_dd Scheme
as: যোজনা যোগ কৰক (_d)

en: A_vailable encodings:
as: উপস্থিত এনকোডিং: (_v)

en: Abbreviated form
as: সৰু আকাৰ

en: About this application
as: এপ্লিকেশন পৰিচিত

en: Above
as: ওপৰ

en: Accessibility key character
as: প্ৰৱেশ চাবিৰ আখৰ

en: Activate '%s'
as: '%s' সক্ৰিয় কৰক

en: Activate next document
as: পৰবৰ্তী আলেখ্যন সক্ৰিয় কৰক

en: Activate previous document
as: পূৰ্ববৰ্তী আলেখ্যন সক্ৰিয় কৰক

en: Active plugins
as: সক্ৰিয় প্লাগ-ইন

en: Add Scheme
as: যোজনা যোগ কৰক

en: Add a new snippet...
as: নতুন স্নিপেট যোগ কৰক...

en: Add new empty file
as: এটা নতুন ফাঁকা নথিপত্ৰ যোগ কৰক

en: Add new empty folder
as: এটা নতুন ফাঁকা ফোল্ডাৰ যোগ কৰক

en: Add w_ord
as: শব্দ যোগ কৰক (_o)

en: Align
as: শাৰীকৰণ

en: Alignment character
as: শাৰীকৰণৰ আখৰ

en: All Files
as: সৰ্বধৰনৰ নথিপত্ৰ

en: All Languages
as: সকলো ভাষা

en: All Text Files
as: সমস্ত টেক্সট নথিপত্ৰ

en: All _Lower Case
as: অকল ছোট কেছেৰ হৰফ ব্যৱহাৰ কৰা হ'ব (_L)

en: All _Upper Case
as: অকল ডাঙৰ কেছ ব্যৱহাৰ কৰা হ'ব (_U)

en: All documents
as: সৰ্বধৰনৰ আলেখ্যন

en: All documents except untitled ones
as: নামবিহীন আলেখ্যন ব্যতীত অন্যান্য সৰ্বধৰনৰ আলেখ্যন

en: All files
as: সকলো নথিপত্ৰ

en: All languages
as: সকলো ভাষা

en: All supported archives
as: সকলো সমৰ্থিত আৰকাইভ

en: Alternative
as: বৈকল্পিক

en: An error occurred
as: সমস্যা উৎপন্ন হৈছে

en: An error occurred while creating a new directory
as: নতুন পঞ্জিকা নিৰ্মাণৰ সময় ত্ৰু উৎ‌পন্ন হৈছে  ।

en: An error occurred while creating a new file
as: নতুন নথিপত্ৰ নিৰ্ব্বাচনৰ সময় ত্ৰু উৎ‌পন্ন হৈছে  ।

en: An error occurred while deleting a file or directory
as: নথিপত্ৰ বা পঞ্জিকা আঁতৰুৱা ফেলাৰ সময় ত্ৰু উৎ‌পন্ন হৈছে  ।

en: An error occurred while loading a directory
as: পঞ্জিকা লোড কৰাৰ সময় সমস্যা উৎপন্ন হৈছে

en: An error occurred while opening a directory in the file manager
as: নথিপত্ৰ পৰিচালনব্যৱস্থাত এটা পঞ্জিকা খোলাৰ সময় সমস্যা উৎপন্ন হৈছে

en: An error occurred while renaming a file or directory
as: নিৰ্বাচিত আদেশ চালানোৰ সময় ত্ৰু উৎ‌পন্ন হৈছে  ।

en: An error occurred while setting a root directory
as: প্ৰধান পঞ্জিকা (root) সময় ত্ৰু উৎ‌পন্ন হৈছে  ।

en: Analyzes the current document and reports the number of words, lines, characters and non-space characters in it.
as: বৰ্ত্তমান আলেখ্যনত উপস্থিত শব্দ, শাৰী, অক্ষৰ আৰু শূণ্যস্থান ব্যতীত অন্য অক্ষৰৰ সংখ্যা গণনা আৰু প্ৰদৰ্শন কৰি  ।

en: Anchor
as: লঙ্গৰ

en: Anchor URI
as: এঙ্কৰ URI

en: Append to current document
as: বৰ্ত্তমান আলেখ্যনৰ শেষে

en: Applet class file code (deprecated)
as: Applet class file code (অবচিত)

en: Arabic
as: আৰবি

en: Are you sure you want to permanently delete "%s"?
as: আপকি "%s" আঁতৰাবলৈ নিশ্চিত নে ?

en: Are you sure you want to permanently delete the selected files?
as: নিৰ্বাচিত নথিপত্ৰ স্থায়ীভাবো আঁতৰাবলৈ আপুনি নিশ্চিত নে ?

en: Armenian
as: আৰ্মেনিয়ান

en: Array
as: শৃংখলা

en: Associated information
as: সম্বন্ধীয় তথ্য

en: Author info
as: লেখক পৰিচয়

en: Automatically spell-check the current document
as: স্বয়ংক্ৰিয়ভাবে বৰ্ত্তমান আলেখ্যনৰ বানান পৰীক্ষা কৰা হ'ব

en: Available Tag Lists
as: উপলব্ধ ট্যাগেৰ তালিকা

en: Available formats
as: উপলব্ধ বিন্যাস

en: Axis related headers
as: Axis সম্বন্ধীয় হেডাৰ

en: Background color
as: পৃষ্ঠভুমিৰ ৰং

en: Background color (deprecated)
as: পৃষ্ঠভূমিৰ ৰং (অবচিত)

en: Background texture tile
as: পৃষ্ঠভূমমিৰ texture tile

en: Background texture tile (deprecated)
as: পৃষ্ঠভূমমিৰ texture tile (অবচিত)

en: Baltic
as: বল্টিক

en: Base font (deprecated)
as: Base font (অবচিত)

en: Body Font for Printing
as: মূদ্ৰণৰ সময়ত ব্যৱহৃত মূল আখৰ

en: Bold
as: ব'ল্ড

en: Bookmarks
as: পত্ৰচিহ্নসমূহ

en: Border
as: Boৰdeৰ

en: Border (deprecated)
as: সীমাৰেখা (অবচিত)

en: Border color
as: সীমাৰেখাৰ ৰং

en: Bottom Panel is Visible
as: নিম্নস্থিত পেনেল দেখা যায়

en: Build
as: বিল্ড

en: Bytes
as: বাইট

en: Bzip2 compressed archive
as: Bzip2 ৰে সৰু কৰা আৰ্কাইভ

en: C_hange Case
as: হৰফেৰ কেছ পৰিবৰ্তন কৰক (_h)

en: C_ommand color:
as: আদেশৰ ৰং (_o):

en: Cannot move file to trash, do you
    want to delete permanently?
as: আবৰ্জনাৰ বাক্সে নথিপত্ৰ সৰিয়ে নেওয়া নাযায়,
    এই মুহূৰ্তে আঁতৰুৱা ফেলতে ইচ্ছুক কি?

en: Capitalize the first letter of each selected word
as: প্ৰতি নিৰ্বাচিত শব্দেৰ অধ্যাক্ষৰ ডাঙৰ কেছে পৰিবৰ্তন কৰক

en: Celtic
as: ছেল্টিক

en: Center
as: কেন্দ্ৰ

en: Center (deprecated)
as: কেন্দ্ৰ (অবচিত)

en: Central European
as: মধ্য ইউৰোপীয়

en: Cha_nge
as: পৰিবৰ্তন কৰক (_n)

en: Change A_ll
as: সমগ্ৰ পৰিবৰ্তন কৰক (_l)

en: Change _to:
as: উল্লিখিত মানে পৰিবৰ্তন কৰক (_t):

en: Change selected text to lower case
as: নিৰ্বাচিত টেক্সটৰ হৰফ ছোট কেছে পৰিবৰ্তন কৰক

en: Change selected text to upper case
as: নিৰ্বাচিত টেক্সটৰ হৰফ ডাঙৰ কেছে পৰিবৰ্তন কৰক

en: Changes made to the document in the last hour will be permanently lost.
as: যোৱা এক ঘন্টাত আলেখ্যনত কৰা সমস্ত পৰিবৰ্তন স্থায়ীৰূপে আঁতৰুৱা যাব  ।

en: Changes made to the document in the last minute will be permanently lost.
as: যোৱা এক মিনিটত আলেখ্যনত কৰা সমস্ত পৰিবৰ্তন স্থায়ীৰূপে আঁতৰুৱা যাব  ।

en: Changes to document "%s" will be permanently lost.
as: "%s" আলেখ্যনত কৰা সমস্ত পৰিবৰ্তন স্থায়ীৰূপে আঁতৰুৱা যাব  ।

en: Character encoding of linked resource
as: সংযুক্ত উৎসৰ কেৰেক্টাৰ এঙ্কোডিং

en: Characters (no spaces)
as: অক্ষৰ (শূণ্যস্থানবিহীন)

en: Characters (with spaces)
as: অক্ষৰ (শূণ্যস্থান সহ)

en: Check Spelling
as: বানান পৰীক্ষণ

en: Check _Word
as: শব্দ পৰীক্ষা কৰক (_W)

en: Check spelling
as: বানান পৰীক্ষা কৰক

en: Check the current document for incorrect spelling
as: বৰ্ত্তমান আলেখ্যনত ভুল বানানৰ উপস্থিতি পৰীক্ষা কৰক

en: Checked (state)
as: পৰীক্ষা কৰা (অৱস্থা)

en: Checked state
as: পৰীক্ষা কৰা অৱস্থা

en: Checks the spelling of the current document.
as: বৰ্ত্তমান আলেখ্যনত বানান পৰীক্ষা কৰক  ।

en: Chinese Simplified
as: সৰলীকৃত চীনা

en: Chinese Traditional
as: পাৰম্পৰিক চীনা

en: Citation
as: উদ্ধৃতি উল্লেখ কৰা

en: Cite reason for change
as: সলনি কাৰণ কওক

en: Class list
as: শ্ৰেণীৰ তালিকা

en: Clear highlighting of search matches
as: অনুসন্ধানে প্ৰাপ্ত মিল দৰ্শানোৰ বাবে ব্যৱহৃত ঔজ্জ্বল্য মিয়ে ফেলা হ'ব

en: Clear text flow control
as: টেক্সটৰ ধাৰাৰ নিয়ন্ত্ৰণ পৰিষ্কাৰ কৰক

en: Close _without Saving
as: সংৰক্ষণ নকৰি বন্ধ কৰক (_w)

en: Close all open files
as: সমস্ত খোলা নথিপত্ৰ বন্ধ কৰক

en: Close document
as: আলেখ্যন বন্ধ কৰক

en: Close print preview
as: মূদ্ৰণৰ পূৰ্বৰূপ বন্ধ কৰক

en: Close the current file
as: বৰ্তমান নথিপত্ৰ বন্ধন্হকৰো

en: Code content type
as: কোড বিষয়ৰ ধৰণ

en: Color Scheme Files
as: ৰঙৰ যোজনাৰ নথিপত্ৰ

en: Color of selected links
as: নিৰ্বাচিত সংযোগৰ ৰং

en: Color of selected links (deprecated)
as: নিৰ্বাচিত সংযোগৰ ৰং (অবচিত)

en: Columns
as: স্তম্ভবোৰ

en: Comment
as: মন্তব্য

en: Completed spell checking
as: বানান পৰীক্ষণ সমাপ্ত

en: Configure date/time plugin
as: সময়/তাৰিখ সংক্ৰান্ত প্লাগ-ইন কনফিগাৰ কৰক

en: Configure the application
as: অ্যাপ্লিকেশন কনফিগাৰ কৰক

en: Connection timed out. Please try again.
as: সংযোগৰ সময়সীমা উত্তীৰ্ণ হৈছে  । অনুগ্ৰহ কৰি পুনঃ চেষ্টা কৰক  ।

en: Content scheme
as: বিষয়বস্তুৰ সূচি:

en: Content type
as: বিষয়ৰ প্ৰকাৰ

en: Content type (deprecated)
as: বিষয়ৰ প্ৰকাৰ (অবচিত)

en: Coordinates
as: স্থানাংকবোৰ

en: Copy the selection
as: নিৰ্বাচিত অংশ নকল কৰক

en: Could not create a backup file while saving %s
as: %s সংৰক্ষণৰ সময়ত বেক-আপ নথিপত্ৰ নিৰ্মাণ কৰা নাযায়  ।

en: Could not create a temporary backup file while saving %s
as: %s সংৰক্ষণৰ সময়ত অস্থায়ী বেক-আপ নথিপত্ৰ নিৰ্মাণ কৰা নাযায়  ।

en: Could not execute command: %s
as: আদেশ সঞ্চালন কৰিবলৈ ব্যৰ্থ: %s

en: Could not find the file %s.
as: '%s' নথিপত্ৰ পোৱা নাযায়  ।

en: Could not mount volume: %s
as: আয়তন তুলি ল'ব নোৱাৰি: %s

en: Could not open media: %s
as: মিডিয়া খুলিব নোৱাৰি: %s

en: Could not open the file %s.
as: '%s' নথিপত্ৰ খোলা নাযায়  ।

en: Could not remove color scheme "%s".
as: "%s" ৰঙৰ যোজনা আঁতৰাব পৰা ন'গ'ল  ।

en: Could not revert the file %s.
as: %s নথিপত্ৰত কৰা পৰিবৰ্তন বাতিল কৰা নাযায়  ।

en: Could not save the file %s.
as: %s নথিপত্ৰ সংৰক্ষণ কৰা নাযায়  ।

en: Create Backup Copies
as: বেক-আপ নকল নিৰ্মাণ কৰক

en: Create a _backup copy of files before saving
as: সংৰক্ষণ কৰাৰ পূৰ্বে নথিপত্ৰৰ বেক-আপ নকল নিৰ্মাণ কৰক (_b)

en: Create a new document
as: নতুন আলেখ্যন নিৰ্মাণ কৰক

en: Create a new document in an existing instance of pluma
as: বৰ্ত্তমানে চলমান pluma-ৰ কোনো চানেকিত এটা নতুন আলেখ্যন নিৰ্মাণ কৰক

en: Create new document
as: নতুন আলেখ্যন নিৰ্মাণ কৰক

en: Create new snippet
as: তৈৰি কৰক

en: Cu_t
as: কাটক (_t)

en: Current Locale (%s)
as: বৰ্ত্তমান লোকেইল (%s)

en: Current document
as: বৰ্ত্তমান আলেখ্যন

en: Current line
as: বৰ্ত্তমান শাৰী

en: Current page (Alt+P)
as: বৰ্ত্তমান পৃষ্ঠা (Alt+P)

en: Current selection
as: বৰ্ত্তমান নিৰ্ব্বাচন

en: Current selection (default to document)
as: বৰ্তমান নিৰ্বাচন (নথিপত্ৰক অবিকল্পিত ধাৰ্য কৰা হয়)

en: Current word
as: বৰ্ত্তমান শব্দ

en: Custom format
as: স্বনিৰ্বাচিত বিন্যাস

en: Cut the selection
as: নিৰ্বাচিত অংশ কাট কৰক

en: Cyrillic
as: সিৰিলিক

en: Cyrillic/Russian
as: ছিৰিলিক/ৰুচি

en: Cyrillic/Ukrainian
as: ছিৰিলিক/ইউক্ৰেনিয়ান

en: D_on't Edit
as: সম্পাদনা কৰা ন'হ'ব (_o)

en: D_on't Save
as: ৰক্ষা নকৰিব (_o)

en: Date and time of change
as: সলনিৰ দিন আৰু সময়

en: Definition description
as: সংজ্ঞাৰ বিৱৰণ

en: Definition list
as: সংজ্ঞাৰ তালিকা

en: Definition term
as: সংজ্ঞাৰ শব্দ

en: Delete selected file or folder
as: নিৰ্বাচিত নথিপত্ৰ বা ফোল্ডাৰ আঁতৰুৱা ফেলুন

en: Delete selected snippet
as: আঁতৰুৱা ফেলুন

en: Delete the selected text
as: নিৰ্বাচিত অংশ আঁতৰুৱা ফেলুন

en: Deleted text
as: আঁতৰুৱা টেক্সট

en: Direction
as: দিশ

en: Directionality
as: দিশ

en: Directionality (deprecated)
as: দিশ (অবচিত)

en: Directory '%s' could not be created: g_mkdir_with_parents() failed: %s
as: '%s' পঞ্জিকা সৃষ্ কৰিব পৰা ন'গ'ল: g_mkdir_with_parents() বিফল: %s

en: Directory list
as: পঞ্জিকাৰ তালিকা

en: Disable syntax highlighting
as: শব্দবিন্যাসৰ বিভিন্ন অংশ পৃথকৰূপে প্ৰদৰ্শন কৰা ন'হ'ব

en: Disabled
as: নিষ্ক্ৰিয়

en: Display
as: প্ৰদৰ্শন

en: Display Line Numbers
as: শাৰী সংখ্যা প্ৰদৰ্শন কৰক

en: Display Right Margin
as: সোঁ মাৰ্জিন দেখাওক

en: Display in bottom pane
as: নিম্নবৰ্তী পেইনে প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: Display list of possible values for the encoding option
as: এনকোডিংৰ বাবে উপলব্ধ বিকল্পসমূহৰ সম্ভাব্য মানৰ তালিকা প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: Do not _split words over two lines
as: কোনো শব্দ দুই শাৰীত বিভক্ত কৰা ন'হ'ব (_s)

en: Do you want to drop your changes and reload the file?
as: পৰিবৰ্তনসমূহ বৰ্জন কৰি নথিপত্ৰ পুনঃ লোড কৰা হ'ব নেকি ?

en: Do you want to include selected <b>system</b> snippets in your export?
as: আপুনি নিজৰ ৰপ্তানিত নিৰ্বাচিত <b>ব্যৱস্থাপ্ৰণালী</b>ৰ অংশ অন্তৰ্ভুক্ত কৰিব বিচাৰে নেকি ?

en: Do you want to reload the file?
as: নথিপত্ৰ পুনঃ লোড কৰা হ'ব নেকি ?

en: Do you want to try to replace it with the one you are saving?
as: আপুনি উপস্থিত নথিপত্ৰৰ পৰিবৰ্তে নতুন নথিপত্ৰত সংৰক্ষণ কৰাৰ চেষ্টা কৰিব বিচাৰে নে ?

en: Docum_ents with unsaved changes:
as: অসংৰক্ষিত পৰিবৰ্তনসহ আলেখ্যন:(_e)

en: Document
as: ডকুমেন্ট

en: Document Statistics
as: আলেখ্যন সংক্ৰান্ত পৰিসংখ্যান

en: Document base
as: আলেখ্যনৰ বেছ্‌

en: Document body
as: আলেখ্যনৰ বডি

en: Document head
as: আলেখ্যনৰ হেড

en: Document title
as: আলেখ্যনৰ শিৰোনাম

en: Document type
as: আলেখ্যনৰ প্ৰকাৰ

en: Documents
as: ডকুমেন্ট

en: Done.
as: সম্পন্ন  ।

en: E_ncodings shown in menu:
as: মেনুত প্ৰদৰ্শিত এনকোডিং: (_n)

en: Easy file access from the side pane
as: কাষৰ পেইনৰ পৰা নথিপত্ৰ ব্যৱহাৰৰে সুবিধাজনক প্ৰণালী

en: Edit Any_way
as: তথাপি সম্পাদনা কৰা হ'ব (_w)

en: Edit text files
as: টেক্সট নথিপত্ৰ সম্পাদনা

en: Editor
as: সম্পাদক

en: Editor Font
as: সম্পাদকৰ আখৰ

en: Editor _font:
as: সম্পাদকত ব্যৱহৃত আখৰ: (_f)

en: Emacs, Kate and Vim-style modelines support for pluma.
as: pluma'এ ব্যৱহাযোগ্য Emacs, Kate আৰু Vim-ৰ বিন্যাসৰ ধৰণ-লাইন  ।

en: Embedded object
as: সন্মিলিত বস্তু

en: Emphasis
as: জোৰ দিয়া

en: Empty
as: ফাঁকা

en: Enable Restore of Remote Locations
as: দূৰবৰ্তী অৱস্থান পুনৰুদ্ধাৰৰ বৈশিষ্ট্য সক্ৰিয় কৰক

en: Enable Search Highlighting
as: অনুসন্ধানৰ সময়ত আখৰৰ আলোকপাত সক্ৰিয় কৰা হ'ব

en: Enable Syntax Highlighting
as: বাক্যবিন্যাসৰ আলোকপাত সক্ৰিয় কৰক

en: Enable text _wrapping
as: টেক্সট বিভাজন ব্যৱস্থা সক্ৰিয় কৰক (_w)

en: Encode type
as: Encode প্ৰকাৰ

en: Encoding:
as: এনকোডিং:

en: Encodings shown in menu
as: তালিকাত প্ৰদৰ্শিত এনকোডিং

en: Error opening file %s
as: নথিপত্ৰ %s লোড কৰোঁতে সমস্যা

en: Error reverting file %s
as: %s নথিপত্ৰ প্ৰত্যাবৰ্তন কৰোঁতে সমস্যা

en: Error saving file %s
as: %s নথিপত্ৰ সংৰক্ষণ কৰোঁতে সমস্যা

en: Execute a custom command and put its output in a new document
as: স্বনিৰ্ধাৰিত আদেশ প্ৰয়োগ কৰি উৎপন্ন ফলাফল এটা নতুন আলেখ্যনত যোগ কৰক

en: Execute external commands and shell scripts.
as: বাহিৰৰ আদেশ আৰু শেল স্ক্ৰিপ্ট সঞ্চালন কৰা হ'ব  ।

en: Exited
as: প্ৰস্থান কৰা হৈছে

en: Export selected snippets
as: নিৰ্বাচিত অংশ ৰপ্তানি কৰক

en: Export snippets
as: অংশ ৰপ্তানি কৰক

en: Export successfully completed
as: ৰপ্তানি সফলভাবে সম্পূৰ্ণ হ'ল

en: External Tools
as: বাহিৰৰ সৰঞ্জাম

en: External Tools Manager
as: ম্যানেজাৰ

en: External _Tools
as: বহিস্থিত সৰঞ্জাম (_T)

en: External tools
as: বহিস্থিত সৰঞ্জাম

en: Figure
as: ছবি

en: File Browser
as: নথিপত্ৰ ব্ৰাউজাৰ

en: File Browser Filter Mode
as: নথিপত্ৰ ব্ৰাউজাৰ ফিল্টাৰৰ ধৰণ

en: File Browser Filter Pattern
as: নথিপত্ৰ ব্ৰাউজাৰ ফিল্টাৰৰ বিন্যাস

en: File Browser Pane
as: নথিপত্ৰ ব্ৰাউজাৰৰ পেইন

en: File Browser Root Directory
as: নথিপত্ৰ ব্ৰাউজাৰৰ প্ৰধান (root) পঞ্জিকা

en: File Browser Virtual Root Directory
as: নথিপত্ৰ ব্ৰাউজাৰৰ ভাৰ্চুয়াল root পঞ্জিকা

en: File System
as: ফাইল সিস্টেম

en: File: %s
as: নথিপত্ৰ: %s

en: Find
as: অনুসন্ধান

en: Find Ne_xt
as: পৰবৰ্তী উপস্থিতি অনুসন্ধান কৰক (_x)

en: Find Pre_vious
as: পূৰ্ববৰ্তী উপস্থিতি অনুসন্ধান কৰক (_v)

en: Font
as: ফন্ট

en: Font & Colors
as: আখৰ আৰু ৰং

en: Font face (deprecated)
as: Font face (অবচিত)

en: Fonts
as: ফন্ট

en: For label
as: লেবেলৰ কাৰণে

en: Forced line break
as: বলবৎ ৰেখা বিৰতি

en: Form
as: ফৰ্ম

en: Form control group
as: ফৰ্ম নিয়ন্ত্ৰণ সমষ্

en: Form field label text
as: ফৰ্ম ক্ষেত্ৰৰ লেবেল লিপি

en: Form input
as: ফৰ্ম নিবেশ

en: Form input type
as: ফৰ্ম নিবেশ ধৰণ

en: Form method
as: ফৰ্ম পদ্ধতি

en: Forward link
as: সংযোগ আগবঢ়াওক

en: Found and replaced one occurrence
as: এবাৰ চিনাক্ত কৰি প্ৰতিস্থাপন কৰা হৈছে

en: Frame
as: ফ্ৰেম

en: Frame render parts
as: ফ্ৰেম ৰেণ্ডাৰ অংশ

en: Frame source
as: ফ্ৰেমৰ উৎস

en: Frame target
as: ফ্ৰেম লক্ষ্য

en: Frameset rows
as: ফ্ৰেম ছেট শাৰী

en: Generic embedded object
as: সাধাৰণ সন্মিলিত বস্তু

en: Generic metainformation
as: সাধাৰণ metainformation

en: Georgian
as: জৰ্জিয়ান

en: Global
as: গ্ৰোবাল

en: Go to _Line...
as: উল্লিখিত শাৰী সংখ্যা চাওক (_L)...

en: Go to a previously opened location
as: পূৰ্বে পৰিদৰ্শিত অৱস্থানত চলুন

en: Go to a specific line
as: নিৰ্দিষ্ট কোনো শাৰী চাওক

en: Go to next location
as: পৰবৰ্তী অৱস্থানত চলুন

en: Go to previous location
as: পূৰ্ববৰ্তী অৱস্থানত চলুন

en: Go to the next visited location
as: পৰবৰ্তী প্ৰদৰ্শিত অবস্থানে চলুন

en: Go to the previous visited location
as: পূৰ্বে প্ৰদৰ্শিত অবস্থানে চলুন

en: Greek
as: গ্ৰিক

en: Gzip compressed archive
as: Gzip এৰে সৰু কৰা আৰ্কাইভ

en: HTML - Special Characters
as: HTML - বিশেষ আখৰবোৰ

en: HTML - Tags
as: HTML - টেগবোৰ

en: HTML root element
as: HTML ৰূট পদাৰ্থ

en: HTML version
as: HTML সংস্কৰণ

en: HTTP header name
as: HTTP হেডাৰৰ নাম

en: He_aders and footers:
as: হেডাৰ আৰু ফুটাৰ: (_a)

en: Header Font for Printing
as: মূদ্ৰণৰ বাবে হেডাৰৰ আখৰ

en: Heading
as: শিৰোনাম

en: Heading 1
as: শিৰোনাম ১

en: Heading 2
as: শিৰোনাম ২

en: Heading 3
as: শিৰোনাম ৩

en: Heading 4
as: শিৰোনাম ৪

en: Heading 5
as: শিৰোনাম ৫

en: Heading 6
as: শিৰোনাম ৬

en: Hebrew
as: হিব্ৰু

en: Hebrew Visual
as: হিব্ৰু ভিজুৱেল

en: Height
as: উচ্চতা

en: Hide panel
as: পেনেল আড়াল কৰা হ'ব

en: Highlight Current Line
as: বৰ্ত্তমানৰ শাৰী উজ্জ্বল কৰক

en: Highlight Matching Bracket
as: অনুৰূপ বন্ধনীচিহ্ন উজ্জ্বল কৰক

en: Highlight current _line
as: বৰ্ত্তমানৰ শাৰী উজ্জ্বল কৰক (_l)

en: Highlight matching _bracket
as: অনুৰূপ বন্ধনীচিহ্ন উজ্জ্বল কৰা হ'ব (_b)

en: Horizontal rule
as: অনুভূমিক ৰূল

en: Horizontal space
as: অনুভূমিক স্থান

en: Horizontal space (deprecated)
as: অনুভূমিক স্থান (অবচিত)

en: Host %s could not be found. Please check that your proxy settings are correct and try again.
as: %s গৃহস্থ পোৱা নাযায়  । অনুগ্ৰহ কৰি ব্যৱহৃত নিযুক্তকৰ বৈশিষ্ট্য পৰীক্ষা কৰি পুনঃ চেষ্টা কৰক  ।

en: If this value is 0, then no line numbers will be inserted when printing a document. Otherwise, pluma will print line numbers every such number of lines.
as: মান ০ হ'লে, মূদ্ৰণৰ সময়ত আলেখ্যনত কোনো শাৰী সংখ্যা উল্লেখ কৰা ন'হ'ব  । নহ'লে, প্ৰতি শাৰীৰ বাবে pluma এ সংখ্যা মূদ্ৰণ কৰিব  ।

en: If you don't save, all your changes will be permanently lost.
as: সংৰক্ষণ নকৰিলে সমস্ত পৰিবৰ্তন স্থায়ীৰূপে আঁতৰুৱা যাব  ।

en: If you don't save, changes from the last hour will be permanently lost.
as: সংৰক্ষণ নকৰিলে যোৱা এক ঘন্টাত কৰা সমস্ত পৰিবৰ্তন স্থায়ীৰূপে আঁতৰুৱা যাব  ।

en: If you don't save, changes from the last minute will be permanently lost.
as: সংৰক্ষণ নকৰিলে যোৱা এক মিনিটত কৰা সমস্ত পৰিবৰ্তন স্থায়ীৰূপে আঁতৰুৱা যাব  ।

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
as: সংৰক্ষণ কৰিলে, সমস্ত বাহিৰৰ পৰিবৰ্তন আঁতৰুৱা হ'ব পাৰে  । তথাপিও সংৰক্ষণ কৰা হ'ব নেকি ?

en: Ignore _All
as: সমগ্ৰ অগ্ৰাহ্য কৰক (_A)

en: Image
as: ছবি

en: Image map
as: ছবি মেপ

en: Image map area
as: ছবি মেপ ক্ষেত্ৰ

en: Image map name
as: ছবি মেপ নাম

en: Image source
as: ছবিৰ উৎস

en: Import snippets
as: ইম্পোৰ্ট কৰক

en: Import successfully completed
as: আমদানি সফলভাবে সম্পূৰ্ণ হ'ল

en: In_sert Date and Time...
as: সময় আৰু তাৰিখ সন্নিবেশ কৰা হ'ব (_s)...

en: Incrementally search for text
as: ক্ৰমবৰ্ধমান পদ্ধতিতে টেক্সট অনুসন্ধান কৰক

en: Inline frame
as: ইনলাইন ফ্ৰেম

en: Inline layer
as: ইনলাইন লেয়াৰ

en: Insert Date and Time
as: তাৰিখ আৰু সময় সন্নিবেশ কৰক

en: Insert Date/Time
as: তাৰিখ/সময় সন্নিবেশ কৰক

en: Insert _spaces instead of tabs
as: টেবৰ পৰিবৰ্তে শূণ্যস্থান সন্নিবেশ কৰা হ'ব (_s)

en: Insert at cursor position
as: কাৰ্ছাৰৰ অৱস্থানত সন্নিবেশ কৰা হ'ব

en: Insert current date and time at the cursor position
as: কাৰ্ছাৰৰ অৱস্থানত বৰ্ত্তমান তাৰিখ আৰু সময় সন্নিবেশ কৰক

en: Insert spaces
as: শূণ্যস্থান ভৰাওক

en: Inserted text
as: ভৰোৱা টেক্সট

en: Inserts current date and time at the cursor position.
as: কাৰ্ছাৰৰ অৱস্থানত বৰ্ত্তমান তাৰিখ আৰু সময় সন্নিবেশ কৰি  ।

en: Instance definition
as: Instance ৰ সংজ্ঞা

en: Invert the case of selected text
as: নিৰ্বাচিত টেক্সটৰ হৰফ বিপৰীত কেছে পৰিবৰ্তন কৰক

en: Italic text
as: ইটালিক টেক্সট

en: Item
as: বস্তু

en: Japanese
as: জাপানি

en: Java applet (deprecated)
as: Java applet (অবচিত)

en: Korean
as: কোৰিয়ান

en: Label
as: লেবেল

en: Language code
as: ভাষাৰ কোড

en: Language:
as: ভাষা:

en: Languages
as: ভাষা

en: Large text style
as: ডাঙৰ আকৰৰ ধৰন

en: Layer
as: স্তৰ

en: Leave fullscreen mode
as: পূৰ্ণপৰ্দা মোডৰ পৰা প্ৰস্থান কৰো

en: Line Number Font for Printing
as: মূদ্ৰণৰ সময়ত শাৰী সংখ্যাৰ বাবে ব্যৱহৃত আখৰ

en: Line Wrapping Mode
as: শাৰী বিভাজন ধৰণ

en: Line you want to move the cursor to
as: কাৰ্ছাৰ স্থানান্তৰণৰ বাবে চিহ্নিত শাৰী সংখ্যা

en: Lines
as: শাৰী

en: Link color
as: সংযোগৰ ৰং

en: Link color (deprecated)
as: সংযোগৰ ৰং (অবচিত)

en: List item
as: তালিকা পদাৰ্থ

en: List of MIME types for file upload
as: নথিপত্ৰ আপ-ল'ড কৰিবলৈ কাৰণে MIME ধৰনৰ তালিকা

en: List of VFS schemes pluma supports in write mode. The 'file' scheme is writable by default.
as: লিখাৰ ধৰণত pluma দ্বাৰা সমৰ্থিত VFS আঁচনি  । অবিকল্পিতৰূপে 'file' স্কিম লিখাৰ যোগ্য  ।

en: List of active plugins. It contains the "Location" of the active plugins. See the .pluma-plugin file for obtaining the "Location" of a given plugin.
as: সক্ৰিয় প্লাগ-ইনৰ তালিকা  । ইয়াত সক্ৰিয় প্লাগ-ইনৰ "স্থান" আছে  । কোনো নিৰ্দিষ্ট প্লাগ-ইনৰ "অৱস্থান" জানিবলৈ .pluma-plugin নথিপত্ৰ চাওক  ।

en: List of supported character sets
as: সমৰ্থিত আকৰৰ গোটৰ তালিকা

en: Listing
as: তালিকাভুক্ত কৰা

en: Loading %s
as: %s লোড কৰা হৈছে

en: Loading %s from %s
as: %s, %sৰ পৰা লোড কৰা হৈছে

en: Loading file '%s'…
as: '%s' নথিপত্ৰ লোড কৰা হৈছে...

en: Local change to font
as: ফন্টলৈ স্থানীয় সলনি

en: Local files only
as: অকল স্থানীয় নথিপত্ৰ

en: Long description link
as: দীঘল বিৱৰণৰ সংযোগ

en: Long quotation
as: দীঘল উদ্ধৃতি

en: MIME Type:
as: MIME-ৰ প্ৰকৃতি:

en: Mail link
as: পত্ৰ সংযোগ

en: Manage _External Tools...
as: বহিস্থিত সৰঞ্জাম পৰিচালনা..(_E)

en: Manage _Snippets...
as: Snippet পৰিচালনা...(_S)

en: Manage snippets
as: স্নিপেট পৰিচালনা

en: Match _Entire Word Only
as: অকল সম্পূৰ্ণ শব্দ অনুসন্ধান কৰা হ'ব (_E)

en: Match _entire word only
as: অকল সম্পূৰ্ণ শব্দ অনুসন্ধান কৰা হ'ব (_e)

en: Maximum Recent Files
as: সম্প্ৰতি খোলা নথিপত্ৰৰ সৰ্বাধিক সংখ্যা

en: Maximum length of text field
as: টেক্সট ক্ষেত্ৰৰ সৰ্বাধিক দৈৰ্ঘ্য

en: Maximum number of actions that pluma will be able to undo or redo. Use "-1" for unlimited number of actions.
as: pluma-ৰ দ্বাৰা সৰ্বাধিক যি সংখ্যক কৰ্ম বাতিল বা পুনঃ কৰা সম্ভৱ হ'ব  । অসীমিত কৰ্ম বাতিল কৰাৰ উদ্দেশ্যে "-1" মান প্ৰয়োগ কৰক  ।

en: Menu list
as: মেনুৰ তালিকা

en: Menu list (deprecated)
as: মেনুৰ তালিকা (অবচিত)

en: Misspelled word:
as: ভুল বানান:

en: Modelines
as: ধৰণ-লাইন

en: Move selected file or folder to trash
as: নিৰ্বাচিত নথিপত্ৰ বা ফোল্ডাৰ আবৰ্জনাৰ বাক্সে স্থানান্তৰ কৰা হ'ব

en: Move the current document to a new window
as: বৰ্ত্তমান আলেখ্যন এটা নতুন সংযোগক্ষেত্ৰত স্থানান্তৰ কৰক

en: Multi-line text field
as: Multi-line টেক্সটৰ ক্ষেত্ৰ

en: Multiple
as: বহুত

en: Name
as: নাম

en: Name:
as: নাম

en: Named property value
as: Named গুণৰ মান

en: New F_ile
as: নতুন নথিপত্ৰ (_i)

en: New tool
as: নতুন সৰঞ্জাম

en: Next ID
as: পৰৱৰ্তী ID

en: Next location
as: পৰবৰ্তী অৱস্থান

en: No embedded objects
as: কোনো সন্মিলিত বস্তু নাই

en: No frames
as: কোনো ফ্ৰেম নাই

en: No layers
as: কোনো স্তৰ নাই

en: No line break
as: কোনো ৰেখা বিৰতি নাই

en: No misspelled words
as: ভুল বানান নাই

en: No mount object for mounted volume: %s
as: তুলি লোৱা আয়তনৰ কাৰণো কোনো তুলি লোৱা বস্তু নাই: %s

en: No resize
as: কোনো resize নাই

en: No script
as: কোনো স্ক্ৰিপ্ট নাই

en: No shade
as: কোনো shade নাই

en: No shade (deprecated)
as: কোনো shade নাই (অবচিত)

en: No word wrap
as: কোনো শব্দৰ আবৃত নাই

en: No word wrap (deprecated)
as: কোনো শব্দৰ আবৃত নাই (অবচিত)

en: Non-breaking space
as: Non-breaking স্থান

en: Nordic
as: নৰ্ডিক

en: Note
as: নোট

en: Nothing
as: শূণ্য

en: Object applet file
as: Object applet নথিপত্ৰ

en: Object applet file (deprecated)
as: Object applet নথিপত্ৰ (অবচিত)

en: OnBlur event
as: OnBlur ঘটনা

en: OnChange event
as: OnChange ঘটনা

en: OnClick event
as: OnClick ঘটনা

en: OnDblClick event
as: OnDblClick ঘটনা

en: OnFocus event
as: OnFocus ঘটনা

en: OnKeyDown event
as: OnKeyDown ঘটনা

en: OnKeyPress event
as: OnKeyPress ঘটনা

en: OnKeyUp event
as: OnKeyUp ঘটনা

en: OnLoad event
as: OnLoad ঘটনা

en: OnMouseDown event
as: OnMouseDown ঘটনা

en: OnMouseMove event
as: OnMouseMove ঘটনা

en: OnMouseOut event
as: OnMouseOut ঘটনা

en: OnMouseOver event
as: OnMouseOver ঘটনা

en: OnMouseUp event
as: OnMouseUp ঘটনা

en: OnReset event
as: OnReset ঘটনা

en: OnSelect event
as: OnSelect ঘটনা

en: OnSubmit event
as: OnSubmit ঘটনা

en: OnUnload event
as: OnUnload ঘটনা

en: Open
as: খোলক

en: Open '%s'
as: '%s' খোলক

en: Open Files
as: ফাইল খুলুন

en: Open With Tree View
as: ট্ৰি অনুযায়ী প্ৰদৰ্শনত খোলা হ'ব

en: Open a file
as: নথিপত্ৰ খোলো

en: Open a recently used file
as: সম্প্ৰতি ব্যৱহৃত কোনো নথিপত্ৰ খোলক

en: Open a terminal at the currently opened directory
as: বৰ্ত্তমানে খোলা পঞ্জিকাতে টাৰ্মিনাল খোলা হ'ব

en: Open a terminal in the document location
as: বৰ্ত্তমানে খোলা পঞ্জিকাতে টাৰ্মিনাল খোলা হ'ব

en: Open terminal here
as: এই স্থানত টাৰ্মিনাল খোলা হ'ব

en: Open the parent folder
as: ঊৰ্ধ্বস্থ ফোল্ডাৰ খোলক

en: Open the pluma manual
as: pluma সহায়িকা খোলক

en: Open the tree view when the file browser plugin gets loaded instead of the bookmarks view
as: নথিপত্ৰ ব্ৰাউজাৰ প্লাগ-ইন লোড কৰা হ'লে বুকমাৰ্ক প্ৰদৰ্শনৰ পৰিবৰ্তে ট্ৰি অনুযায়ী প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: Opens the External Tools Manager
as: বাহিৰৰ সৰঞ্জাম পৰিচালনব্যৱস্থা খোলে

en: Option group
as: বিকল্প সমষ্

en: Option selector
as: বিকল্প নিৰ্বাচক

en: Ordered list
as: শৃংখলাবদ্ধ তালিকা

en: Output media
as: নিৰ্গমৰ মিডিয়া

en: Page %N of %Q
as: পৃষ্ঠা %N, সৰ্বমোট %Q

en: Page %d of %d
as: পৃষ্ঠা %d, %d -ৰ

en: Page Preview
as: পৃষ্ঠাৰ পূৰ্বৰূপ

en: Page total
as: সৰ্বমোট পৃষ্ঠা

en: Paragraph
as: পেৰেগ্ৰাফ

en: Paragraph class
as: পেৰেগ্ৰাফ ক্লাছ

en: Paragraph style
as: পেৰেগ্ৰাফ শৈলী

en: Paste the clipboard
as: ক্লিপ-বোৰ্ডৰ পৰা পেস্ট কৰক

en: Pick the editor font
as: সম্পাদকত ব্যৱহাৰৰ বাবে কোনো আখৰ নিৰ্ব্বাচন কৰক

en: Plain Text
as: উকা টেক্সট

en: Please check that you are not trying to open a binary file.
as: অনুগ্ৰহ কৰি পৰীক্ষা কৰক আপুনি কোনো বাইনাৰি নথিপত্ৰ খোলাৰ চেষ্টা কৰিছে নে নাই  ।

en: Please check that you typed the location correctly and try again.
as: সঠিক অৱস্থান লিখা হৈছে নে নাই পৰীক্ষা কৰি অনুগ্ৰহ কৰি পুনঃ চেষ্টা কৰক  ।

en: Please check your installation.
as: অনুগ্ৰহ কৰি ইনস্টলেশন পৰীক্ষা কৰক  ।

en: Plugins
as: প্লাগ-ইন

en: Pr_eferences
as: বৈশিষ্টেবলী (_e)

en: Preferences
as: পছন্দসমূহ

en: Preformatted listing
as: প্ৰি-ফৰমেটেড লিস্ং

en: Preformatted text
as: প্ৰি-ফৰমেটেড টেক্সট

en: Preparing...
as: প্ৰস্তুত কৰা হৈছে...

en: Previous location
as: পূৰ্ববৰ্তী অৱস্থান

en: Print
as: প্ৰিন্ট কৰক

en: Print Header
as: হেডাৰ মূদ্ৰণ কৰক

en: Print Line Numbers
as: শাৰী সংখ্যা মূদ্ৰণ কৰা হ'ব

en: Print Previe_w
as: মূদ্ৰণৰ পূৰ্বৰূপ(_w)

en: Print Syntax Highlighting
as: শব্দবিন্যাসৰ আলোকপাত মূদ্ৰণ কৰক

en: Print line nu_mbers
as: শাৰী সংখ্যা মূদ্ৰণ কৰা হ'ব (_m)

en: Print page _headers
as: পৃষ্ঠাৰ হেডাৰ মূদ্ৰণ কৰা হ'ব (_h)

en: Print preview
as: মূদ্ৰণৰ পূৰ্বৰূপ

en: Print synta_x highlighting
as: মূদ্ৰণ কৰক

en: Print the current page
as: বৰ্ত্তমান পৃষ্ঠা মূদ্ৰণ কৰক

en: Printing Line Wrapping Mode
as: শাৰী বিভাজন ধৰণত মূদ্ৰণ কৰক

en: Prompt message
as: প্ৰমপ্টৰ সম্বাদ

en: Push button
as: পা বুটাম

en: Python Console
as: Python কনসোল

en: Question
as: প্ৰশ্ন

en: Quick Open
as: সঘনে প্ৰদৰ্শন

en: Quick open
as: সঘনে প্ৰদৰ্শন

en: Quickly open documents
as: দ্ৰুত নতিপত্ৰ খোলক

en: Quickly open files
as: দ্ৰুত নথিপত্ৰ খোলক

en: Quit the program
as: প্ৰোগ্ৰামৰ পৰা প্ৰস্থান কৰক

en: Quote
as: উদ্ধৃতি

en: R_emove duplicates
as: প্ৰতিলিপি আঁতৰুৱা ফেলুন (_e)

en: Range
as: পৰিসৰ

en: Re_fresh View
as: নতুন কৰি প্ৰদৰ্শন (_f)

en: Redo the last undone action
as: বাতিল কৰা কৰ্ম পুনঃ কৰক

en: Reduced spacing
as: মধ্যবৰ্তী স্থান

en: Reduced spacing (deprecated)
as: মধ্যবৰ্তী স্থান (অবচিত)

en: Refresh the view
as: নতুন কৰি প্ৰদৰ্শন

en: Remote files only
as: অকল দূৰবৰ্তী নথিপত্ৰ

en: Remove trailing spaces
as: অন্তে উপস্থিত শূণ্যস্থান আঁতৰুৱা ফেলা হ'ব

en: Remove useless trailing spaces in your file
as: নথিপত্ৰত উপস্থিত অপ্ৰয়োজনীয় অন্তে শূণ্যস্থান আঁতৰুৱা ফেলুন

en: Rename selected file or folder
as: নিৰ্বাচিত নথিপত্ৰ বা ফোল্ডাৰৰ নাম পৰিবৰ্তন কৰক

en: Replace
as: প্ৰতিস্থাপন

en: Replace All
as: সমগ্ৰ প্ৰতিস্থাপন কৰা হ'ব

en: Replace _All
as: সমস্ত প্ৰতিস্থাপন কৰা হ'ব (_A)

en: Replace _with:
as: উল্লিখিত বিষয়বস্তু দ্বাৰা প্ৰতিস্থাপন কৰা হ'ব (_w):

en: Replace current document
as: বৰ্ত্তমান আলেখ্যন প্ৰতিস্থাপন কৰক

en: Replace current selection
as: নিৰ্বাচিত অংশ প্ৰতিস্থাপন কৰক

en: Restore Previous Cursor Position
as: কাৰ্ছাৰক আগৰ অৱস্থাত পুনঃস্থাপন কৰক

en: Reverse link
as: ওলোটা সংযোগ

en: Revert selected snippet
as: নিৰ্বাচিত অংশ ওভটাই দিয়ক

en: Revert to a saved version of the file
as: নথিপত্ৰ পূৰ্বে সংৰক্ষিত কোনো সংস্কৰণৰ অৱস্থালৈ প্ৰত্যাবৰ্তন কৰক

en: Revert unsaved changes to document '%s'?
as: '%s' আলেখ্যনত কৰা পৰিবৰ্তন বাতিল কৰা হ'ব নেকি ?

en: Reverting %s
as: %s প্ৰত্যাবৰ্তন কৰা হৈছে

en: Reverting %s from %s
as: %s, %sৰ পৰা প্ৰত্যাবৰ্তন কৰা হৈছে

en: Reverting the document '%s'…
as: '%s' আলেখ্যনত কৰা পৰিবৰ্তন বাতিল কৰা হৈছে…

en: Right Margin Position
as: সোঁ ফালৰ স্থান

en: Romanian
as: ৰোমেনিয়ান

en: Root
as: ৰূট

en: Rows
as: শাৰীবোৰ

en: Rulings between rows and columns
as: শাৰী আৰু স্তম্ভৰ মাজৰ ৰুলিং

en: Run "make" in the document directory
as: আলেখ্যন ধাৰণকাৰী পঞ্জিকাত "make" আদেশ সঞ্চালন কৰক

en: Run command
as: আদেশ সঞ্চালন

en: Running tool:
as: চলমান সৰঞ্জাম:

en: S_ave Anyway
as: তথাপিও সংৰক্ষণ কৰক(_a)

en: S_elect the documents you want to save:
as: যি আলেখ্যনসমূহ সংৰক্ষণ কৰা হ'ব সেইসমূহ নিৰ্ব্বাচন কৰক: (_e)

en: S_hortcut key:
as: শৰ্টকাট-কি:(_h)

en: S_ort...
as: ক্ৰমবিন্যাস (_o)...

en: S_tart at column:
as: উল্লিখিত স্তম্ভৰ পৰা আৰম্ভ কৰক (_t):

en: Sample program output, scripts
as: উদাহৰণ কাৰ্য্যক্ৰমৰ নিৰ্গম, স্ক্ৰিপ্ট

en: Save
as: সংৰক্ষণ

en: Save As…
as: নতুন ৰূপে সংৰক্ষণ…

en: Save _As...
as: নতুন নামে সংৰক্ষণ কৰক (_A)...

en: Save all open files
as: বৰ্ত্তমানে ব্যৱহৃত সমস্ত নথিপত্ৰ সংৰক্ষণ কৰক

en: Save changes to document "%s" before closing?
as: বন্ধ কৰাৰ আগতে "%s" আলেখ্যনত কৰা পৰিবৰ্তনসমূহ সংৰক্ষণ কৰা হ'ব নেকি ?

en: Save the current file
as: বৰ্তমান নথিপত্ৰকে সংৰক্ষিত কৰো

en: Save the current file with a different name
as: বৰ্তমান নথিপত্ৰকে এটা অন্য নামে সংৰক্ষিত কৰো

en: Saving %s
as: %s সংৰক্ষণ কৰা হৈছে

en: Saving %s to %s
as: %s, %s'এ সংৰক্ষণ কৰা হৈছে

en: Saving file '%s'…
as: '%s' নথিপত্ৰ সংৰক্ষণ কৰা হৈছে...

en: Saving has been disabled by the system administrator.
as: ব্যৱস্থাপ্ৰণালী প্ৰশাসক দ্বাৰা সংৰক্ষণৰ বৈশিষ্ট্য নিষ্ক্ৰিয় কৰা হৈছে  ।

en: Scope covered by header cells
as: হেডাৰ কোষে আবৃত স্ক'প

en: Script language name
as: স্ক্ৰিপ্টৰ ভাষাৰ নাম

en: Script statements
as: স্ক্ৰিপ্ট বাক্য

en: Search
as: বিচাৰক

en: Search _backwards
as: বিপৰীত দিশায় অনুসন্ধান কৰা হ'ব (_b)

en: Search backwards for the same text
as: বিপৰীত দিশায় এই টেক্সট অনুসন্ধান কৰক

en: Search for and replace text
as: টেক্সট অনুসন্ধান কৰি পৰিবৰ্তন কৰক

en: Search for text
as: টেক্সট অনুসন্ধান কৰক

en: Search forwards for the same text
as: আলেখ্যনৰ অবশিষ্ট নিম্নবৰ্তী অংশত ঐ টেক্সট অনুসন্ধান কৰক

en: Select _All
as: সমস্ত নিৰ্বাচন কৰক (_A)

en: Select the _language of the current document.
as: বৰ্ত্তমান আলেখ্যনৰ ভাষা নিৰ্ব্বাচন কৰক (_l)

en: Select the entire document
as: সম্পূৰ্ণ আলেখ্যনৰ তথ্য নিৰ্ব্বাচন কৰক

en: Select the group of tags you want to use
as: আপুনি যি ট্যাগসমূহ ব্যৱহাৰ কৰিব বিচাৰে নে  সেইসমূহ নিৰ্ব্বাচন কৰক

en: Selectable option
as: নিৰ্ব্বাচনযোগ্য বিকল্প

en: Selected
as: নিৰ্বাচিত

en: Selection
as: নিৰ্বাচন

en: Server-side image map
as: ছাৰ্ভাৰ-ফালৰ ছবি মেপ

en: Set _Language...
as: ভাষা নিৰ্ধাৰণ কৰক...(_L)

en: Set language
as: ভাষা নিৰ্ধাৰণ কৰক

en: Set the character encoding to be used to open the files listed on the command line
as: আদেশ শাৰীত তালিকাভুক্ত নথিপত্ৰ খোলাৰ বাবে ব্যৱহৃত কেৰেক্টাৰ এনকোডিং নিৰ্ধাৰণ কৰক

en: Set the language of the current document
as: বৰ্ত্তমান আলেখ্যনত ব্যৱহৃত ভাষা নিৰ্ধাৰণ কৰক

en: Set the root to the active document location
as: বৰ্ত্তমানে সক্ৰিয় অৱস্থানত root নিৰ্ধাৰণ কৰা হ'ব

en: Sets whether to enable restoring of remote locations.
as: দূৰবৰ্তী অৱস্থান পুনৰুদ্ধাৰৰ বৈশিষ্ট্য সক্ৰিয় কৰা হ'ব নে নহয়  সেইটো নিৰ্ধাৰিত হয়  ।

en: Shape
as: আকৃতি

en: Shell Output
as: শেলৰ পৰা প্ৰাপ্ত আউটপুট

en: Short inline quotation
as: সৰু inline উদ্ধৃতি

en: Shortcut key with which the snippet is activated
as: হ'লো

en: Show _Binary
as: বাইনাৰি নথিপত্ৰ আৰু পঞ্জিকা প্ৰদৰ্শন (_B)

en: Show _Hidden
as: আড়াল কৰা নথিপত্ৰ আৰু পঞ্জিকা প্ৰদৰ্শন (_H)

en: Show binary files
as: বাইনাৰি নথিপত্ৰ আৰু পঞ্জিকা প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: Show hidden files and folders
as: আড়াল কৰা নথিপত্ৰ আৰু ফোল্ডাৰ প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: Show multiple pages
as: একাধিক পৃষ্ঠা প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: Show or hide the bottom pane in the current window
as: বৰ্ত্তমান সংযোগক্ষেত্ৰত নিম্নবৰ্তী পেইন প্ৰদৰ্শন বা আড়াল কৰা হ'ব

en: Show or hide the side pane in the current window
as: বৰ্ত্তমান সংযোগক্ষেত্ৰত কাষৰ পেইন প্ৰদৰ্শন বা আড়াল কৰা হ'ব

en: Show or hide the statusbar in the current window
as: বৰ্ত্তমান সংযোগক্ষেত্ৰত অৱস্থা-বাৰ প্ৰদৰ্শন বা আড়াল কৰা হ'ব

en: Show or hide the toolbar in the current window
as: বৰ্ত্তমান সংযোগক্ষেত্ৰত টুল-বাৰ আড়াল বা প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: Show the application's version
as: এপ্লিকেশনৰ সংস্কৰণ সংখ্যা প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: Show the next page
as: পৰবৰ্তী পৃষ্ঠা প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: Show the previous page
as: পূৰ্ববৰ্তী পৃষ্ঠা প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: Side Pane is Visible
as: কাষৰ পেন দেখা দিয়ে

en: Side _Pane
as: পাৰ্শ্ববৰ্তী পেইন (_P)

en: Single line prompt
as: একমাত্ৰ ৰেখাৰ প্ৰমপ্ট

en: Single snippets file
as: নথিপত্ৰ

en: Size
as: মাপ

en: Size (deprecated)
as: আকাৰ (অবচিত)

en: Small text style
as: সৰু আকৰৰ ধৰন

en: Snippets archive
as: Snippets

en: Sort
as: ক্ৰমানুযায়ী বিন্যাস

en: Sort the current document or selection
as: বৰ্ত্তমান আলেখ্যন বা নিৰ্বাচিত অংশ ক্ৰমানুযায়ী বিন্যাস কৰক  ।

en: Sorts a document or selected text.
as: আলেখ্যন বা নিৰ্বাচিত অংশতৰ তথ্য ক্ৰমানুযায়ী বিন্যাস কৰি  ।

en: Sound
as: ধ্বনি

en: Source
as: উৎস

en: South European
as: দক্ষিণ ইউৰোপীয়

en: Spacing between cells
as: কোষৰ মাজৰ মধ্যবৰ্তী স্থান

en: Spacing within cells
as: কোষৰ ভিতৰৰ মধ্যবৰ্তী স্থান

en: Specifies how the cursor moves when the HOME and END keys are pressed. Use "DISABLED" to always move at the start/end of the line, "AFTER" to move to the start/end of the line the first time the keys are pressed and to the start/end of the text ignoring whitespaces the second time the keys are pressed, "BEFORE" to move to the start/end of the text before moving to the start/end of the line and "ALWAYS" to always move to the start/end of the text instead of the start/end of the line.
as: HOME আৰু END চাবি পোঁতে কাৰ্ছাৰ কেনেকৈ গমন কৰি তাকে নিৰ্ধাৰিত কৰি  । শাৰীৰ আৰম্ভনি/অন্তলৈ সদায়ে যাবলৈ "DISABLED" ব্যৱহাৰ কৰক, "AFTER" প্ৰথম বাৰ চাবি পিলে শাৰীৰ আৰম্ভনি/অন্তলৈ যাবলৈ আৰু দ্বিতীয় বাৰ চাবি পিলে ৰিক্তস্থান আওকাণ কৰি লিপিৰ আৰম্ভনি/অন্তলৈ যাবলৈ, "BEFORE" শাৰীৰ আৰম্ভনি/অন্তলৈ যোৱাৰ আগতে লিপিৰ আৰম্ভনি/অন্তলৈ যাবলৈ আৰু "ALWAYS" শাৰীৰ আৰম্ভনি/অন্তলৈ যোৱাৰ আগতে সদায়ে লিপিৰআৰম্ভনি/অন্তলৈ যাবলৈ  ।

en: Specifies how to wrap long lines for printing. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
as: মূদ্ৰণ কৰাৰ সময় দীঘল শাৰী কি পদ্ধতিতে বিভক্ত কৰা হ'ব সেইটো নিৰ্ধাৰণ কৰি  । বিভাজন নকৰিলে "GTK_WRAP_NONE" ব্যৱহাৰ কৰক, শব্দৰ শেষত বিভাজন কৰোঁতে "GTK_WRAP_WORD" আৰু অক্ষৰৰ প্ৰান্তে বিভাজন কৰোঁতে "GTK_WRAP_CHAR" ব্যৱহাৰ কৰক  । উল্লেখ্য এই মানসমূহ লিখোঁতে অক্ষৰৰ কেছ অক্ষুন্ন ৰখা আৱশ্যক, এই কাৰণে উল্লিখিত বিৱৰণ অনুযায়ী মান লিখা উচিত  ।

en: Specifies how to wrap long lines in the editing area. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
as: সম্পাদন ক্ষেত্ৰত দীঘল শাৰী কি পদ্ধতিত বিভক্ত কৰা হ'ব সেইটো নিৰ্ধাৰণ কৰি  । বিভাজন নকৰিলে "GTK_WRAP_NONE" ব্যৱহাৰ কৰক, শব্দৰ শেষত বিভাজন কৰোঁতে "GTK_WRAP_WORD" আৰু অক্ষৰৰ প্ৰান্তে বিভাজন কৰোঁতে "GTK_WRAP_CHAR" ব্যৱহাৰ কৰক  । উল্লেখ্য এই মানসমূহ লিখোঁতে অক্ষৰৰ কেছ অক্ষুন্ন ৰখা আৱশ্যক, এই কাৰণে উল্লিখিত বিৱৰণ অনুযায়ী মান লিখা উচিত  ।

en: Specifies the font to use for a document's body when printing documents.
as: নথি পত্ৰ মূদ্ৰণ কৰাৰ সময় মূল অংশত ব্যৱহৃত আখৰ নিৰ্ধাৰণ কৰি  ।

en: Specifies the font to use for line numbers when printing. This will only take effect if the "Print Line Numbers" option is non-zero.
as: শাৰী সংখ্যা মূদ্ৰণ কৰোঁতে ব্যৱহৃত আখৰ নিৰ্ধাৰণ কৰি  । এইটো প্ৰয়োগ কৰাৰ বাবে "শাৰী সংখ্যা মূদ্ৰণ কৰক" বিকল্পত শূণ্য নোহোৱা মান ব্যৱহাৰ কৰা আৱশ্যক  ।

en: Specifies the font to use for page headers when printing a document. This will only take effect if the "Print Header" option is turned on.
as: আলেখ্যন মূদ্ৰণ কৰাৰ সময় পৃষ্ঠাৰ হেডাৰ মূদ্ৰণ কৰোঁতে ব্যৱহৃত আখৰ নিৰ্ধাৰণ কৰি  । এইটো প্ৰয়োগ কৰাৰ বাবে "হেডাৰ মূদ্ৰণ কৰা হ'ব" বিকল্পটো সক্ৰিয় অৱস্থাত আৱশ্যক  ।

en: Specifies the maximum number of recently opened files that will be displayed in the "Recent Files" submenu.
as: "সম্প্ৰতি ব্যৱহৃত নথিপত্ৰ" উপতালিকাত সম্প্ৰতি ব্যৱহৃত সৰ্বাধিক যি সংখ্যক নথিপত্ৰ প্ৰদৰ্শিত হ'ব সেইটো উল্লেখ কৰি  ।

en: Specifies the number of spaces that should be displayed instead of Tab characters.
as: টেব অক্ষৰৰ পৰিবৰ্তে যি সংখ্যক শূণ্যস্থান ব্যৱহৃত হ'ব সেইটো উল্লেখ কৰি  ।

en: Specifies the position of the right margin.
as: সোঁ ফালৰ অৱস্থান নিৰ্ধাৰণ কৰি  ।

en: Spell Checker
as: বানান সংশোধন

en: Square root
as: বৰ্গমূল

en: Starting sequence number
as: আৰম্ভৰ শৃংখলাৰ সংখ্যা

en: Starting sequence number (deprecated)
as: আৰম্ভৰ শৃংখলাৰ সংখ্যা (অবচিত)

en: Status Bar is Visible
as: স্ট্যাটাস-বাৰ প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: Stopped.
as: স্থগিত  ।

en: Strike-through text (deprecated)
as: Strike-through text style (অবচিত)

en: Strike-through text style (deprecated)
as: Strike-through text style (অবচিত)

en: String you want to search for
as: অনুসন্ধানৰ উদ্দেশ্যে শাৰী

en: Strong emphasis
as: দৃঢ়ভাৱে গুৰুত্ব আৰোপণ

en: Style Scheme
as: ধৰণৰ শৈলী

en: Style for the toolbar buttons. Possible values are "PLUMA_TOOLBAR_SYSTEM" to use the system's default style, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS" to display icons only, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT" to display both icons and text, and "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ" to display prioritized text beside icons. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
as: টুল-বাৰৰ ওপৰত অৱস্থিত বুটামৰ বিন্যাস  । সাম্ভাব্য মানসমূহ হ'ল, ব্যৱস্থাপ্ৰণালীৰ অবিকল্পিত বিন্যাস প্ৰয়োগ কৰাৰ বাবে "PLUMA_TOOLBAR_SYSTEM", অকল আইকন প্ৰদৰ্শনৰ বাবে "PLUMA_TOOLBAR_ICONS", আইকন আৰু টেক্সট প্ৰদৰ্শনৰ বাবে "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT" আৰু আইকনৰ ওচৰত গুৰুত্বপূৰ্ণ টেক্সট প্ৰদৰ্শনৰ বাবে "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ"  । উল্লেখ্য এই মানসমূহ লিখোঁতে অক্ষৰৰ কেছ অক্ষুন্ন ৰখা আৱশ্যক, এই কাৰণে উল্লিখিত বিৱৰণ অনুযায়ী মান লিখা উচিত  ।

en: Style info
as: শৈলী তথ্য

en: Subscript
as: চাবস্ক্ৰিপ্ট

en: Suggestions
as: প্ৰস্তাবনা

en: Superscript
as: চুপাৰস্ক্ৰিপ্ট

en: Tab Size
as: টেবৰ আকাৰ

en: Tab Width
as: টেবৰ প্ৰস্থ

en: Tab order position
as: টেব ক্ৰমৰ স্থান

en: Table
as: টেবিল

en: Table body
as: টেবুল বডি

en: Table caption
as: টেবুল কেপ্ছন

en: Table column group properties
as: টেবুল স্তম্ভ সমষ্ৰ গুণ

en: Table column properties
as: টেবুল স্তম্ভৰ গুণ

en: Table data cell
as: নিৰ্ঘন্ট তথ্যৰ কোষ

en: Table footer
as: টেবুল ফুটাৰ

en: Table header
as: টেবিলেৰ শিৰোনাম

en: Table header cell
as: টেবুল হেডাৰ কোষ

en: Table row
as: নিৰ্ঘন্ট শাৰী

en: Table summary
as: নিৰ্ঘন্ট সাৰাংশ

en: Tag list
as: ট্যাগ তালিকা

en: Tags
as: ট্যাগ

en: Target - Blank
as: লক্ষ্য - ৰিক্ত

en: Target - Parent
as: লক্ষ্য - পেৰেন্ট

en: Target - Self
as: লক্ষ্য - নিজেই

en: Target - Top
as: লক্ষ্য - ওপৰৰ

en: Teletype or monospace text style
as: Teletype বা monospace টেক্সটৰ ধৰণ

en: Text
as: টেক্সট

en: Text Editor
as: টেক্সট এডিটার

en: Text color
as: টেকস্টৰ ৰং

en: Text color (deprecated)
as: টেকস্টৰ ৰং (অবচিত)

en: Text entered by user
as: ব্যৱহাৰকৰোঁতাই দিয়া টেক্সট

en: Thai
as: থাই

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on length of the file names. Please use a shorter name.
as: যে ডিস্কেত নথিপত্ৰ সংৰক্ষণৰ চেষ্টা কৰা হৈছে সেত নথিপত্ৰৰ নামেৰ দৈঘ্যেৰ সীমা আৰোপ কৰা হৈছে  ।  অনগ্ৰহ কৰি নথিপত্ৰৰ নামেৰ মাপ ছোট কৰক  ।

en: The document is empty.
as: আলেখ্যন ফাঁকা  ।

en: The file "%s" cannot be moved to the trash.
as: "%s" নথিপত্ৰ আবৰ্জনাৰ বাক্সে সৰিয়ে নেওয়া সম্ভৱ নহয়  ।

en: The file "%s" is read-only.
as: "%s" নথিপত্ৰ অকল পাঠযোগ্য  ।

en: The file %s changed on disk.
as: %s নথিপত্ৰ ডিস্কে পৰিবৰ্তিত হৈছে  ।

en: The file %s has been modified since reading it.
as: সৰ্বশেষ পঢ়াৰ পিছত %s নথিপত্ৰ পৰিবৰ্তিত হৈছে  ।

en: The file browser root directory to use when loading the file browser plugin and onload/tree_view is TRUE.
as: নথিপত্ৰ ব্ৰাউজাৰ প্লাগ-ইন লোড কৰাৰ সময় আৰু onload/tree_view'ৰ মান TRUE (সত্য) হ'লে ব্যৱহাৰৰ বাবে চিহ্নিত নথিপত্ৰ ব্ৰাউজাৰৰ root পঞ্জিকা  ।

en: The file browser virtual root directory to use when loading the file browser plugin when onload/tree_view is TRUE. The virtual root must always be below the actual root.
as: নথিপত্ৰ ব্ৰাউজাৰ প্লাগ-ইন লোড কৰাৰ সময় আৰু onload/tree_view'ৰ মান TRUE (সত্য) হ'লে ব্যৱহাৰৰ বাবে চিহ্নিত নথিপত্ৰ ব্ৰাউজাৰৰ ভাৰ্চুয়াল root পঞ্জিকা  । ভাৰ্চুয়াল root পঞ্জিকা সৰ্বদা প্ৰকৃত root পঞ্জিকাৰ অধীন হওয়া আৱশ্যক  ।

en: The file is too big.
as: নথিপত্ৰ অতিৰিক্ত ডাঙৰ  ।

en: The filter pattern to filter the file browser with. This filter works on top of the filter_mode.
as: নথিপত্ৰ ব্ৰাউজাৰ ফিল্টাৰ কৰাৰ বাবে ব্যৱহৃত ফিল্টাৰ বিন্যাস  । চিহ্নিত ফোল্ডাৰ filter_mode'ৰ উপৰ সঞ্চালিত হয়  ।

en: The following error occurred while exporting: %s
as: ৰপ্তানি কৰোঁতে এই ভুল হ'ল: %s

en: The following error occurred while importing: %s
as: ৰপ্তানি কৰোঁতে এই ভুল হ'ল: %s

en: The following files could not be imported: %s
as: এই নথিপত্ৰসমূহৰ আমাদানি কৰিব পৰা ন'গ'ল: %s

en: The location of the file cannot be accessed because it is not mounted.
as: নথিপত্ৰৰ স্থান অভিগম কৰিব পৰা ন'গ'ল কাৰণ তাক তুলি লোৱা হোৱা নাই  ।

en: The location of the file cannot be mounted.
as: নথিপত্ৰৰ স্থান তুলিব পৰা ন'গ'ল  ।

en: The new directory is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the directory visible
as: নতুন পঞ্জিকা বৰ্ত্তমানে ফিল্টাৰ কৰা হৈছে  । পঞ্জিকা প্ৰদৰ্শন কৰাৰ বাবে আপোনাৰ ফিল্টাৰৰ বৈশিষ্ট্য পৰিবৰ্তন কৰক

en: The new file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
as: নতুন নথিপত্ৰ বৰ্ত্তমানে ফিল্টাৰ কৰা হৈছে  । নথিপত্ৰ প্ৰদৰ্শন কৰাৰ বাবে আপোনাৰ ফিল্টাৰৰ বৈশিষ্ট্য পৰিবৰ্তন কৰক

en: The number of followed links is limited and the actual file could not be found within this limit.
as: মানি চলা সংযোগৰ সংখ্যা সীমিত আৰু সেই সীমাত নথিপত্ৰ পোৱা ন'গ'ল  ।

en: The preview of a page in the document to be printed
as: মূদ্ৰণ কৰাৰ বাবে চিহ্নিত পৃষ্ঠাৰ পূৰ্বৰূপ

en: The renamed file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
as: পুনঃ নাম দিয়া নথিপত্ৰক বৰ্ত্তমানে ফিল্টাৰ কৰা হৈছে  । নথিপত্ৰ প্ৰদৰ্শন কৰাৰ বাবে আপোনাৰ ফিল্টাৰৰ বৈশিষ্ট্য পৰিবৰ্তন কৰক

en: The selected color scheme cannot be installed.
as: নিৰ্ব্বাচিত ৰঙৰ আঁচনি সংস্থাপন কৰিব নোৱাৰি  ।

en: The selected files cannot be moved to the trash.
as: নিৰ্বাচিত নথিপত্ৰসমূহ আবৰ্জনাৰ বাক্সে সৰিয়ে নেওয়া সম্ভৱ নহয়  ।

en: The total number of pages in the document
as: আলেখ্যনৰ সৰ্বমোট পৃষ্ঠা সংখ্যা

en: There are no snippets selected to be exported
as: ৰপ্তানি কৰিবলৈ কোনো অংশ নিৰ্ব্বাচন কৰা হোৱা নাই

en: There is not enough disk space to save the file. Please free some disk space and try again.
as: নথিপত্ৰ সংৰক্ষণৰ বাবে ডিস্কেত পৰ্যাপ্ত স্থান অবশিষ্ট নাই  । অনুগ্ৰহ কৰি ডিস্কেৰ মধ্যে কিছু স্থান ফাঁকা কৰি পুনঃ চেষ্টা কৰক  ।

en: This accelerator is already bound to %s
as: চিহ্নিত অ্যাকসেলেৰেটৰ %s'ৰ সাথে বৰ্ত্তমানে সংযুক্ত

en: This file (%s) is already open in another pluma window.
as: নথিপত্ৰ (%s) বৰ্ত্তমানে এটা পৃথক pluma সংযোগক্ষেত্ৰত খোলা   ।

en: This value determines what files get filtered from the file browser. Valid values are: none (filter nothing), hidden (filter hidden files), binary (filter binary files) and hidden_and_binary (filter both hidden and binary files).
as: এই মান দ্বাৰা নথিপত্ৰ ব্ৰাউজাৰ থেলে ফিল্টাৰ হওয়া নথিপত্ৰ নিৰ্ধাৰিত হয়  । বৈধ মান হ'ল: none (ফিল্টাৰ প্ৰয়োগ কৰা ন'হ'ব), hidden (অকল আড়াল কৰা নথিপত্ৰ ফিল্টাৰ কৰা হ'ব), binary (অকল বাইনাৰি নথিপত্ৰ ফিল্টাৰ কৰা হ'ব) আৰু hidden_and_binary (আড়াল কৰা আৰু বাইনাৰি নথিপত্ৰ উভয় ফিল্টাৰ কৰা হ'ব)  ।

en: Toolbar Buttons Style
as: টুলবাৰত অৱস্থিত বুটামৰ বিন্যাস

en: Toolbar is Visible
as: টুল-বাৰ প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: Turkish
as: তুৰ্কি

en: Type a new accelerator
as: নতুন অ্যাকসেলেৰেটৰ লিখুন

en: Type a new accelerator, or press Backspace to clear
as: নতুন অ্যাকসেলেৰেটৰ লিখুন, বা বেক-স্পেস পে আঁতৰুৱা ফেলুন

en: Type a new shortcut
as: নতুন শৰ্ট-কাট লিখুন

en: Type a new shortcut, or press Backspace to clear
as: নতুন শৰ্ট-কাট লিখুন, বা বেক-স্পেস পে আঁতৰুৱা ফেলুন

en: Unable to find the object '%s' inside file %s.
as: '%s' বস্তুক %s নথিপত্ৰৰ ভিতৰত পোৱা নাযায়  ।

en: Underlined text style
as: আণ্ডাৰ্লাইন টেক্সটৰ ধৰণ

en: Undo the last action
as: সৰ্বশেষ কৰ্ম বাতিল কৰক

en: Unexpected error: %s
as: অপ্ৰত্যাশিত সমস্যা: %s

en: Unknown
as: অজ্ঞাত

en: Unsaved Document %d
as: অসংৰক্ষিত আলেখ্যন %d

en: Untitled documents only
as: অকল নামবিহীন আলেখ্যন

en: Up
as: ওপৰত

en: Use %s highlight mode
as: %s উজ্জ্বলতাৰ ধৰণ ব্যৱহাৰ কৰা হ'ব

en: Use Default Font
as: অবিকল্পিত আখৰ ব্যৱহাৰ কৰা হ'ব

en: Use Spaces
as: শূণ্যস্থান ব্যৱহাৰ কৰক

en: Use the _selected format
as: নিৰ্বাচিত বিন্যাস ব্যৱহাৰ কৰা হ'ব (_s)

en: User dictionary:
as: ব্যৱহাৰকাৰীৰ অভিধান:

en: Value
as: মান

en: Vertical space (deprecated)
as: Vertical space (অবচিত)

en: Vietnamese
as: ভিয়েতনামিছ

en: View
as: প্ৰদৰ্শন

en: View folder in file manager
as: নথিপত্ৰ পৰিচালন ব্যৱস্থায় ফোল্ডাৰ প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: Visited link color (deprecated)
as: Visited link color (অবচিত)

en: Western
as: পশ্চিমী

en: Whether pluma should create backup copies for the files it saves. You can set the backup file extension with the "Backup Copy Extension" option.
as: pluma-ৰ দ্বাৰা সংৰক্ষিত নথিপত্ৰৰ বেক-আপ নকল নিৰ্মিত হ'ব নে নহয়  । "বেক-আপ নকলৰ বাবে ব্যৱহৃত সম্প্ৰসাৰণ" বিকল্পৰ সহায়ত আপুনি বেক-আপ নথিপত্ৰৰ সম্প্ৰসাৰণ নিৰ্ধাৰণ কৰিব পাৰিব  ।

en: Whether pluma should display line numbers in the editing area.
as: সম্পাদনাৰ স্থানত pluma-ৰ দ্বাৰা শাৰী সংখ্যা প্ৰদৰ্শিত হ'ব নে নহয়  ।

en: Whether pluma should display the right margin in the editing area.
as: সম্পাদন ক্ষেত্ৰত pluma-ৰ দ্বাৰা সোঁ ফালৰ প্ৰান্ত প্ৰদৰ্শিত হ'ব নে নহয়  ।

en: Whether pluma should enable syntax highlighting.
as: pluma-ৰ দ্বাৰা শব্দবিন্যাসৰ বিভিন্ন অংশ পৃথকৰূপে প্ৰদৰ্শিত হ'ব নে নহয়  ।

en: Whether pluma should highlight all the occurrences of the searched text.
as: অনুসন্ধান কৰা টেক্সটৰ উপস্থিতি pluma দ্বাৰা উজ্জ্বল কৰা হ'ব নে নহয়  ।

en: Whether pluma should highlight the current line.
as: pluma-ৰ দ্বাৰা বৰ্ত্তমান শাৰী উজ্জ্বল কৰা হ'ব নে নহয়  ।

en: Whether pluma should include a document header when printing documents.
as: নথিপত্ৰ মূদ্ৰণ কৰাৰ সময় pluma-ৰ দ্বাৰা আলেখ্যনৰ হেডাৰ মূদ্ৰণ কৰা হ'ব নে নহয়  ।

en: Whether pluma should insert spaces instead of tabs.
as: টেবৰ পৰিবৰ্তে pluma-ৰ দ্বাৰা শূণ্যস্থান সন্নিবেশ কৰা হ'ব নে নহয়  ।

en: Whether pluma should print syntax highlighting when printing documents.
as: নথিপত্ৰ মূদ্ৰণ কৰাৰ সময় pluma-ৰ দ্বাৰা শব্দবিন্যাসৰ পৃথক বিন্যাস মূদ্ৰণ কৰা হ'ব নে নহয়  ।

en: Whether pluma should restore the previous cursor position when a file is loaded.
as: নথিপত্ৰ লোড কৰা হ'লে pluma দ্বাৰা পূৰ্ববৰ্তী কাৰ্ছাৰৰ অৱস্থালৈ অক্ষুন্ন ৰখা হ'ব নে নহয়  ।

en: Whether the bottom panel at the bottom of editing windows should be visible.
as: সম্পাদন ক্ষেত্ৰৰ সংযোগক্ষেত্ৰৰ তলৰ অংশত পেনেল প্ৰদৰ্শিত হ'ব নে নহয়  ।

en: Whether the status bar at the bottom of editing windows should be visible.
as: সম্পাদন ক্ষেত্ৰৰ সংযোগক্ষেত্ৰৰ তলত অৱস্থা-বাৰ প্ৰদৰ্শিত হ'ব নে নহয়  ।

en: Whether the toolbar should be visible in editing windows.
as: সম্পাদন ক্ষেত্ৰৰ সংযোগক্ষেত্ৰত টুল-বাৰ প্ৰদৰ্শিত হ'ব নে নহয়  ।

en: Whether to use the system's default fixed width font for editing text instead of a font specific to pluma. If this option is turned off, then the font named in the "Editor Font" option will be used instead of the system font.
as: টেক্সট সম্পাদনাৰ কামত pluma-ৰ বাবে সুনিশ্চিত কোনো আখৰৰ পৰিবৰ্তে ব্যৱস্থাপ্ৰণালীৰ অবিকল্পিত আখৰ ব্যৱহাৰ কৰা হ'ব নে নহয়  । এই বিকল্পটো নিষ্ক্ৰিয় কৰা হ'লে ব্যৱস্থাপ্ৰণালী আখৰৰ পৰিবৰ্তে "সম্পাদকত ব্যৱহৃত আখৰ" বিকল্পত চিহ্নিত আখৰ ব্যৱহৃত হ'ব  ।

en: Width
as: বহল

en: Windows
as: সংযোগক্ষেত্ৰ

en: Words
as: শব্দ

en: Writable VFS schemes
as: লেখনযোগ্য VFS স্কিম

en: You are trying to save the file on a read-only disk. Please check that you typed the location correctly and try again.
as: অকল পাঠযোগ্য ডিস্কেত নথিপত্ৰ সংৰক্ষণ কৰাৰ প্ৰচেষ্ঠা কৰিছে  । সঠিক অৱস্থান লিখা হৈছে নে নাই পৰীক্ষা কৰি অনুগ্ৰহ কৰি পুনঃ চেষ্টা কৰক  ।

en: You do not have the permissions necessary to open the file.
as: নথিপত্ৰ খোলাৰ বাবে প্ৰয়োজনীয় অনুমতি আপোনাৰ নাই  ।

en: You do not have the permissions necessary to save the file. Please check that you typed the location correctly and try again.
as: নথিপত্ৰ সংৰক্ষণৰ বাবে পৰ্যাপ্ত অনুমতি আপোনাৰ নাই  । সঠিক অৱস্থান লিখা হৈছে নে নাই পৰীক্ষা কৰি অনুগ্ৰহ কৰি পুনঃ চেষ্টা কৰক  ।

en: You must be inside a word to run this command
as: চিহ্নিত আদেশ চালানোৰ বাবে এটা শব্দেত অৱস্থিত হওয়া আৱশ্যক

en: Zoom 1:1
as: প্ৰদৰ্শনৰ মাত্ৰা ১:১

en: Zoom the page in
as: পৃষ্ঠা ডাঙৰ কৰি প্ৰদৰ্শন

en: Zoom the page out
as: পৃষ্ঠা প্ৰদৰ্শনৰ মাত্ৰা হ্ৰাস কৰা হ'ব

en: Zoom to fit the whole page
as: সম্পূৰ্ণ পৃষ্ঠাৰ মাপ অনুযায়ী প্ৰদৰ্শন

en: _About
as: বিষয়ে (_A)

en: _Add
as: যোগ (_য)

en: _Add...
as: যোগ  কৰক...(_A)

en: _Applicability:
as: প্ৰয়োজনীয়তা: (_A)

en: _Autocheck Spelling
as: স্বয়ংক্ৰিয় বানান পৰীক্ষণ ব্যৱস্থা (_A)

en: _Autosave files every
as: স্বয়ংক্ৰিয়ৰূপে নথিপত্ৰ সংৰক্ষণ কৰা হ'ব প্ৰতি (_A)

en: _Body:
as: মূল অংশ: (_B)

en: _Bottom Pane
as: নিম্নবৰ্তী পেইন (_B)

en: _Cancel
as: বাতিল (_C)

en: _Cancel Logout
as: প্ৰস্থান বাতিল কৰা হ'ব (_C)

en: _Check Spelling...
as: বানান পৰীক্ষা কৰক (_C)...

en: _Clear Highlight
as: উজ্জ্বলতা বাতিল কৰক (_C)

en: _Close
as: বন্ধ কৰক (_C)

en: _Close All
as: সমস্ত বন্ধ কৰক (_C)

en: _Close Preview
as: মূদ্ৰণৰ পূৰ্বৰূপ বন্ধ কৰক (_C)

en: _Contents
as: বিষয়বস্তু (_C)

en: _Copy
as: নকল কৰক (_C)

en: _Delete
as: মুছে ফেলুন (_D)

en: _Description
as: বিৱৰণ (_D)

en: _Display line numbers
as: শাৰী সংখ্যা প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব (_D)

en: _Document Statistics
as: আলেখ্যন সংক্ৰান্ত পৰিসংখ্যান (_D)

en: _Documents
as: আলেখ্যন (_D)

en: _Drop targets:
as: লক্ষ্য ড্ৰ'প কৰক (_D):

en: _Edit
as: সম্পাদনা (_E)

en: _Edit:
as: সম্পাদন:

en: _Enable automatic indentation
as: স্বয়ংক্ৰিয় প্ৰান্তৰেখা নিৰ্ধাৰণ ব্যৱস্থা সক্ৰিয় কৰক (_E)

en: _Encoding
as: এনকোডিং (_E)

en: _Error color:
as: ভুলৰ ৰং (_E):

en: _File
as: ফাইল (_F)

en: _Filter
as: ফিল্টাৰ (_F)

en: _Find...
as: অনুসন্ধান... (_F)

en: _Fullscreen
as: সম্পূৰ্ণ পৰ্দাজুড়ে প্ৰদৰ্শন (_F)

en: _Help
as: সাহায্য (_H)

en: _Highlight Mode
as: উজ্জ্বলতাৰ ধৰণ (_H)

en: _Ignore
as: অগ্ৰাহ্য কৰা হ'ব (_I)

en: _Ignore All
as: সমগ্ৰ অগ্ৰাহ্য কৰা হ'ব (_I)

en: _Ignore case
as: হৰফেৰ কেছ অগ্ৰাহ্য কৰা হ'ব (_I)

en: _Incremental Search...
as: বাঢ়ি যোৱাকে বিচৰা (_I)...

en: _Input:
as: ইনপুট:(_I)

en: _Insert
as: সুমুৱাওক (_I)

en: _Invert Case
as: হৰফেৰ বিপৰীত কেছ ব্যৱহাৰ কৰা হ'ব (_I)

en: _Line numbers:
as: শাৰী সংখ্যা: (_L)

en: _Match Case
as: হৰফেৰ কেছ মিলোৱা হ'ব (_M)

en: _Match Filename
as: নথিপত্ৰৰ নাম মিলোৱা হ'ব (_M)

en: _Match case
as: কেছ মিলোৱা হ'ব (_M)

en: _More...
as: অতিৰিক্ত (_M)...

en: _Move to New Window
as: নুতন সংযোগক্ষেত্ৰত স্থানান্তৰ কৰক (_M)

en: _New
as: নতুন (_N)

en: _New Folder
as: নতুন ফোল্ডাৰ (_N)

en: _Next Document
as: পৰবৰ্তী আলেখ্যন (_N)

en: _Next Location
as: পৰবৰ্তী অৱস্থান (_N)

en: _Number every
as: সংখ্যা উল্লেখ কৰা হ'ব প্ৰতি (_N)

en: _Open
as: খোলো (_O)

en: _Open terminal here
as: এই স্থানত টাৰ্মিনাল খোলা হ'ব (_O)

en: _Open...
as: খোলক(_O)...

en: _Output:
as: আউটপুট: (_O)

en: _Paste
as: আঠা লগাওক (_P)

en: _Preview
as: পূৰ্বৰূপ (_P)

en: _Previous Document
as: পূৰ্ববৰ্তী আলেখ্যন (_P)

en: _Previous Location
as: পূৰ্ববৰ্তী অৱস্থান (_P)

en: _Print...
as: প্ৰিন্ট কৰক (_P)...

en: _Prompt for a format
as: বিন্যাস জানতে অনুৰোধ কৰা হ'ব (_P)

en: _Quit
as: প্ৰস্থান (_Q)

en: _Redo
as: পুনঃ কৰক (_R)

en: _Reload
as: পুনৰায় লোড (_R)

en: _Remove
as: আঁতৰাওক (_R)

en: _Rename
as: নাম পৰিবৰ্তন (_R)

en: _Replace
as: প্ৰতিস্থাপন(_R)

en: _Replace...
as: প্ৰতিস্থাপন (_R)...

en: _Restore Default Fonts
as: অবিকল্পিত আখৰ পুনঃ স্থাপন কৰা হ'ব (_R)

en: _Retry
as: পুনঃচেষ্টা(_R)

en: _Reverse order
as: বিপৰীত ক্ৰম (_R)

en: _Revert
as: পৰিবৰ্তন বাতিল কৰক (_R)

en: _Save
as: সংৰক্ষণ (_S)

en: _Save All
as: সমস্ত সংৰক্ষণ কৰক (_S)

en: _Save:
as: সংৰক্ষণ: (_S)

en: _Search
as: অনুসন্ধান (_S)

en: _Search for:
as: -ৰ বাবে বিচৰা (_S):

en: _Set root to active document
as: সক্ৰিয় আলেখ্যন অনুসাৰে root ধাৰ্য কৰা হ'ব (_S

en: _Shortcut Key:
as: শৰ্টকাট-কি:(_S)

en: _Sort
as: ক্ৰমবিন্যাস (_S)

en: _Spelling Suggestions...
as: বানান সংক্ৰান্ত প্ৰস্তাবনা (_S)...

en: _Statusbar
as: স্ট্যাটাস-বাৰ (_S)

en: _Suggestions:
as: প্ৰস্তাব (_S):

en: _Tab trigger:
as: Tab-কি ট্ৰিগাৰ:(_T)

en: _Tab width:
as: টেবৰ দৈৰ্ঘ্য: (_T)

en: _Title Case
as: শিৰোনামেৰ হৰফেৰ কেছ (_T)

en: _Toolbar
as: টুল-বাৰ (_T)

en: _Tools
as: সৰঞ্জাম (_T)

en: _Tools:
as: সৰঞ্জাম: (_T)

en: _Undo
as: পূৰ্বাবস্থা (_U)

en: _Update
as: আপডেট কৰা হ'ব (_U)

en: _Use custom format
as: স্বনিৰ্বাচিত বিন্যাস ব্যৱহাৰ কৰা হ'ব (_U)

en: _Use the system fixed width font (%s)
as: ব্যৱস্থাপ্ৰণালীত স্থায়ী দৈঘ্যেৰ আখৰ ব্যৱহাৰ কৰা হ'ব (%s) (_U)

en: _View
as: প্ৰদৰ্শন (_V)

en: _View Folder
as: ফোল্ডাৰ প্ৰদৰ্শন (_V)

en: _Wrap Around
as: বিভাজন কৰা হ'ব (_W)

en: _Wrap around
as: বিভাজন কৰা হ'ব (_W)

en: _minutes
as: মিনিট (_m)

en: columns
as: স্তম্ভবোৰ

en: directory
as: পঞ্জিকা

en: false
as: false (সত্য নয়)

en: file
as: ফাইল: [1]

en: label
as: লেবেল

[ctx: language]
en: Default
as: অবিকল্পিত

[ctx: language]
en: Unknown (%s)
as: অজ্ঞাত (%s)

en: lines
as: পংক্তি

en: of
as: সৰ্বমোট

en: page
as: পৃষ্ঠা

en: pluma cannot find the file. Perhaps it has recently been deleted.
as: pluma এ নথিপত্ৰ নাপালে  । হয়তো ইয়াক অলপতে আঁতৰুৱা হৈছে  ।

en: pluma cannot handle %s locations in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
as: pluma দ্বাৰা লিখা চলাৰ সময়ত %s প্ৰকৃতিৰ অৱস্থাৰ ব্যৱস্থাপনা কৰা সম্ভৱ নহয়  । সঠিক অৱস্থান লিখা হৈছে নে নাই পৰীক্ষা কৰি অনুগ্ৰহ কৰি পুনঃ চেষ্টা কৰক  ।

en: pluma cannot handle %s locations.
as: pluma-ৰ দ্বাৰা %s অৱস্থানতৰ ব্যৱস্থাপনা কৰা সম্ভৱ নহয়  ।

en: pluma cannot handle this location in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
as: pluma দ্বাৰা লিখা চলাৰ সময়ত এই প্ৰকৃতিৰ অৱস্থাৰ ব্যৱস্থাপনা কৰা সম্ভৱ নহয়  । সঠিক অৱস্থান লিখা হৈছে নে নাই পৰীক্ষা কৰি অনুগ্ৰহ কৰি পুনঃ চেষ্টা কৰক  ।

en: pluma cannot handle this location.
as: pluma-ৰ দ্বাৰা এই অৱস্থানতৰ ব্যৱস্থাপনা কৰা সম্ভৱ নহয়  ।

en: pluma opened this instance of the file in a non-editable way. Do you want to edit it anyway?
as: অসম্পাদনযোগ্য ৰূপে pluma দ্বাৰা এই নথিপত্ৰ চানেকি খোলা হৈছে  । তথাপি সম্পাদন কৰিব বিচাৰে নেকি?

en: rows
as: শাৰীবোৰ

en: true
as: সঁচা

en: word
as: শব্দ
