caja 1.25.3 - en to ast translation catalogue (1187 entries)

en: 
    
    Add connect to server mount
ast: 
    
    Amestar conexón a montaxe de sirvidor

en: 
    
    Browse the file system with the file manager
ast: 
    
    Navegue pel sistema de ficheros col alministrador de ficheros

en:  (another copy)
ast:  (otra copia)

en:  (copy)
ast:  (copiar)

en:  (invalid Unicode)
ast:  (Unicode non válidu)

en: "%s" cannot open "%s" because "%s" cannot access files at "%s" locations.
ast: «%s» nun pue abrise «%s» porque «%s» nun pue acceder a los ficheros nos llugares «%s».

en: "%s" could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
ast: Nun s'alcontró «%s». Seique tea desaniciáu dafechu.

en: "%s" is an executable text file.
ast: "%s" ye un ficheru de testu executable.

en: "%s" selected
ast: «%s» seleicionáu

en: "%s" will be copied if you select the Paste command
ast: «%s» copiaráse si seleiciona'l comandu «Apegar»

en: "%s" will be moved if you select the Paste command
ast: «%s» moveráse si seleiciona'l comandu «Apegar»

en: %'dnd link to %s
ast: %'dᵁ enllaz haza %s

en: %'drd link to %s
ast: %'der enllaz haza %s

en: %'dst link to %s
ast: %'der enllaz haza %s

en: %'dth link to %s
ast: %'dᵁ enllaz haza %s

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
ast: %A, %-d de %B de %Y a les %-I:%M:%S %p

en: %S of %S
ast: %S de %S

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M %p
ast: %a, %-d %b %Y a les %-I:%M %p

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M:%S %p
ast: %a, %-d de %b de %Y a les %-I:%M:%S %p

en: %b %-d %Y at %-I:%M %p
ast: %-d %b %Y a les %-I:%M %p

en: %b %-d %Y, %-I:%M %p
ast: %-d %b %Y, %-I:%M %p

en: %m/%-d/%y, %-I:%M %p
ast: %-d/%m/%y, %-I:%M %p

en: %m/%d/%y
ast: %d/%m/%y

en: %s (%'dnd copy)%s
ast: %s (%'dª copia)%s

en: %s (%'drd copy)%s
ast: %s (%'dª copia)%s

en: %s (%'dst copy)%s
ast: %s (%'dª copia)%s

en: %s (%'dth copy)%s
ast: %s (%'dª copia)%s

en: %s (another copy)%s
ast: %s (otra copia)%s

en: %s (copy)%s
ast: %s (copia)%s

en: %s - File Browser
ast: %s - Navegador de ficheros

en: %s Properties
ast: Propiedaes de %s

en: %s Visible Columns
ast: %s Columnes visibles

en: %s document
ast: documentu %s

en: %s's Home
ast: Home de %s

en: %s, Free space: %s
ast: %s, espaciu llibre: %s

en: (Empty)
ast: (Baleru)

en: (some contents unreadable)
ast: (dellos conteníos illexibles)

en: 00/00/00, 00:00 PM
ast: 00/00/00, 00:00 pm

en: 1 GB
ast: 1 Gb

en: 1 MB
ast: 1 Mb

en: 10 MB
ast: 10 Mb

en: 100 MB
ast: 100 Mb

en: 3 MB
ast: 3 Mb

en: 5 MB
ast: 5 Mb

en: <b>Behavior</b>
ast: <b>Comportamientu</b>

en: <b>Date</b>
ast: <b>Data</b>

en: <b>Default View</b>
ast: <b>Vista predeterminada</b>

en: <b>Executable Text Files</b>
ast: <b>Ficheros de testu executables</b>

en: <b>Folders</b>
ast: <b>Carpetes</b>

en: <b>Icon Captions</b>
ast: <b>Descripciones d'iconos</b>

en: <b>List Columns</b>
ast: <b>Columnes de la llista</b>

en: <b>Media Handling</b>
ast: <b>Xestión de soportes</b>

en: <b>Other Media</b>
ast: <b>Otros soportes</b>

en: <b>Other Previewable Files</b>
ast: <b>Otros ficheros previsualizables</b>

en: <b>Sound Files</b>
ast: <b>Ficheros de soníu</b>

en: <b>Text Files</b>
ast: <b>Ficheros de testu</b>

en: <b>Trash</b>
ast: <b>Papelera</b>

en: <big><b>Error autorunning software</b></big>
ast: <big><b>Fallu al autoexecutar el software</b></big>

en: <big><b>This medium contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?</b></big>
ast: <big><b>Esti soporte contién software previstu p'aniciase automáticamente. ¿Quies executalu?</b></big>

en: ? items
ast: ? elementos

en: A string specifying how parts of overlong file names should be replaced by ellipses, depending on the zoom level. Each of the list entries is of the form "Zoom Level:Integer". For each specified zoom level, if the given integer is larger than 0, the file name will not exceed the given number of lines. If the integer is 0 or smaller, no limit is imposed on the specified zoom level. A default entry of the form "Integer" without any specified zoom level is also allowed. It defines the maximum number of lines for all other zoom levels. Examples: 0 - always display overlong file names; 3 - shorten file names if they exceed three lines; smallest:5,smaller:4,0 - shorten file names if they exceed five lines for zoom level "smallest". Shorten file names if they exceed four lines for zoom level "smaller". Do not shorten file names for other zoom levels. Available zoom levels: smallest (33%), smaller (50%), small (66%), standard (100%), large (150%), larger (200%), largest (400%)
ast: Una cadena qu'especifica cómo tendríen de trocase les partes de los nomes de ficheros llargos por elipsis dependiendo del nivel d'ampliación. Cada una de les entraes de la llista ye de la forma «Nivel d'ampliación:Enteru». Pa cada nivel d'ampliación especificáu, si l'enteru ye mayor que 0, el nome del ficheru nun superará el númberu de llinies dau. Si el númberu ye 0 o menor nun s'impon llímite nel númberu de llinies amosaes nel nivel d'ampliación especificáu. Tamién se permite una entrada predeterminada pa la forma «Entero» ensin especificar el nivel d'ampliación. Define'l máximu numberu de llinies pal restu de niveles d'ampliación. Exemplos: 0 - siempres amosar los nomes de ficheru llargos; 3 - acurtiar nomes de ficheru si superen les tres llinies; más pequeñu:5,mui pequeñu:4 - acurtia los nomes de ficheru si supren les cinco llinies nel nivel d'ampliación «más pequeñu» y si superen les cuatro llinies pal nivel d'ampliación «pequeñu». Nun acurtia los nomes de ficheru pa otros niveles d'ampliación. Niveles d'ampliación disponibles: más pequeñu (33%), mui pequeñu (50%), pequeñu (66%), estándar (100%), grande (150%), mui grande (200%), enforma grande (400%).

en: A_ll columns have the same width
ast: _Toles columnes tienen el mesmu anchor

en: Access files
ast: Accesu a ficheros

en: Access was denied.
ast: Accesu denegáu.

en: Access:
ast: Accesu:

en: Accessed:
ast: Accedíu:

en: Acti_on:
ast: _Aición:

en: Activate next tab
ast: Activar llingüeta siguiente

en: Activate previous tab
ast: Activar llingüeta anterior

en: Add Application
ast: Amestar aplicación

en: Add Emblems...
ast: Amestar emblema...

en: Add _bookmark
ast: Amestar _marcador

en: Add a bookmark for the current location to this menu
ast: Amestar un marcador pa esta llocalización a esti menú

en: Add a new criterion to this search
ast: Amestar un criteriu nuevu a esta gueta

en: Add new...
ast: Amestar nuevu…

en: All columns have same width
ast: Toles columnes tienen el mesmu anchor

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
ast: Tolos ficheros executables nesta carpeta apaecerán nel menú «Scripts».

en: Allow _executing file as program
ast: Permitir _executar el ficheru como un programa

en: Always
ast: Siempres

en: Always use the location entry, instead of the pathbar
ast: Emplegua siempre la entrada de llugar, n'arróu de la barra de camín

en: An integer specifying how parts of overlong file names should be replaced by ellipses on the desktop. If the number is larger than 0, the file name will not exceed the given number of lines. If the number is 0 or smaller, no limit is imposed on the number of displayed lines.
ast: Un enteru qu'especifica cómo tendríen de trocase nel escritoriu les partes de los nomes de ficheros llargos por elipsis. Si'l númberu ye mayor que 0 el nome del ficheru nun superará el númberu de llinies dau. Si'l númberu ye 0 o menor nun s'impón llende nel númberu de llinies amosaes.

en: An invalid drag type was used.
ast: Usóse un tipu d'arrastre non válidu.

en: Another link to %s
ast: Otru enllaz haza %s

en: Any
ast: Cualesquier

en: Aperture Value
ast: Valor d'apertura

en: Apparition
ast: Apaición

en: Application does not accept documents on command line
ast: L'aplicación nun aceuta documentos na llinia de comandos

en: Apply Permissions to Enclosed Files
ast: Aplicar permisos a los ficheros conteníos

en: Are you sure you want to clear the list of locations you have visited?
ast: ¿De xuru quies llimpiar la llista de llugares andaos?

en: Are you sure you want to open all files?
ast: ¿Daveres que quies abrir tolos ficheros?

en: Are you sure you want to permanently delete "%B" from the trash?
ast: ¿De xuru quies desaniciar permanentemente a «%B» de la papelera?

en: Are you sure you want to permanently delete "%B"?
ast: ¿Daveres quies desaniciar permanentemente «%B»?

en: Arran_ge Items
ast: Axeitar elementos

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
ast: Entrugar enantes de _vaciar la Basoria o esborrar ficheros

en: Ask what to do
ast: Entrugar qué facer

en: Autorun Prompt
ast: Programa d'autoexecución

en: B_rowse media when inserted
ast: _Desaminar los soportes al introducilos

en: Back history
ast: Historial atrás

en: Background
ast: Fondu de pantalla

en: Backgrounds and Emblems
ast: Fondos y emblemes

en: Basic
ast: Básicu

en: Before running Caja, please create the following folder, or set permissions such that Caja can create it.
ast: Enantes d'executar Caja, por favor, crea esta carpeta, o afite permisos pa que Caja pueda creala.

en: Before running Caja, please create these folders, or set permissions such that Caja can create them.
ast: Enantes d'executar Caja, por favor, cree estes carpetes, o afite permisos pa que Caja pueda creales.

en: Behavior
ast: Comportamientu

en: Black
ast: Prietu

en: Blue Ridge
ast: Rayáu azul

en: Blue Rough
ast: Azul engurriáu

en: Blue Type
ast: Tipu Azul

en: Bookmark for Nonexistent Location
ast: Marcador pa una llocalización non esistente

en: Bookmarks
ast: Marcadores

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
ast: Desamina tolos discos remotos y carpetes accesibles dende esti equipu

en: Browse bookmarked and local network locations
ast: Agüeya los llugares llocales y remotos conseñaos

en: Browse in New _Tab
ast: Desaminar nuna _llingüeta nueva

en: Browse in New _Window
ast: Desaminar nuna _ventana nueva

en: Browse the file system with the file manager
ast: Restola pel sistema de ficheros col alministrador de ficheros

en: Brushed Metal
ast: Metal pintáu

en: Bubble Gum
ast: Chicle

en: Burlap
ast: Arpillera

en: By Emblems
ast: Por emblemes

en: By Extension
ast: Por estensión

en: By Modification Date
ast: Por data de modificación

en: By Modification _Date
ast: Por data de _modificación

en: By Name
ast: Por nome

en: By Size
ast: Por tamañu

en: By Type
ast: Por tipu

en: By _Emblems
ast: Por _emblemes

en: By _Name
ast: Por _nome

en: By _Size
ast: Por _tamañu

en: By _Type
ast: Por _tipu

en: CD _Audio:
ast: CD de _soníu:

en: C_ancel Remove
ast: _Encaboxar desaniciu

en: C_olors
ast: _Colores

en: C_onnect
ast: _Coneutase

en: Caja cannot handle "%s" locations.
ast: Caja nun pue remanar llugares «%s».

en: Caja cannot handle this kind of location.
ast: Caja nun puede remanar esta triba de llugar.

en: Caja could not create the following required folders: %s.
ast: Caja nun pudo crear les carpetes riquíes que vienen darréu: %s.

en: Caja could not create the required folder "%s".
ast: Caja nun pudo crear la carpeta riquida %s.

en: Caja has no installed viewer capable of displaying the folder.
ast: Caja nun tien instaláu un visor que pueda d'amosar la carpeta.

en: Caja lets you organize files and folders, both on your computer and online.
ast: Caja permite  organizar ficheros y carpetes del equipu y de la rede.

en: Caja uses the users home folder as the desktop
ast: Caja usa la carpeta home de los usuarios como l'escritoriu

en: Caja will exit when last window destroyed.
ast: Caja saldrá cuando la cabera ventana se destruya.

en: Camera Brand
ast: Marca de cámara

en: Camera Model
ast: Modelu de cámara

en: Camouflage
ast: Camuflax

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
ast: Nun puen pasase los URIs de documentos a entraes d'escritoriu 'Type=Link'

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Cancel Group Change?
ast: ¿Encaboxar cambéu de grupu?

en: Cancel Owner Change?
ast: ¿Encaboxar cambéu de propietariu?

en: Cannot find the autorun program
ast: Nun s'alcontró'l programa d'arranque automáticu

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
ast: Nun se pue mover el ficheru a la papelera. ¿Quies desanicialu darréu?

en: Chalk
ast: Xiz

en: Change Desktop _Background
ast: Cambiar _fondu d'escritoriu

en: Change the behaviour and appearance of file manager windows
ast: Camuda'l comportamientu y aspeutu de les ventanes del xestor de ficheros

en: Change the visibility of this window's location bar
ast: Cambiar la visibilidá de la barra de señes d'esta ventana

en: Change the visibility of this window's main toolbar
ast: Cambiar la visibilidá de la barra ferramientes d'esta ventana

en: Change the visibility of this window's side pane
ast: Camuda la visibilidá del panel llateral d'esta ventana

en: Change the visibility of this window's statusbar
ast: Cambiar la visibilidá de la barra d'estáu d'esta ventana

en: Charcoal
ast: Carbón vexetal

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
ast: Comprueba que lo qu'escribisti ye correuto y que la configuración del proxy ye correuta.

en: Check that you have permission to delete the emblem.
ast: Comprueba que tienes permisu pa esborrar l'emblema.

en: Check that you have permission to delete the pattern.
ast: Comprueba que tienes permisu pa esborrar el patrón.

en: Choose a program with which to open the selected item
ast: Escueyi un programa col qu'abrir l'artículu esbilláu

en: Choose another application with which to open the selected item
ast: Seleiciona otra aplicación cola qu'abrir l'elementu seleicionáu

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
ast: Seleiciona l'orde nel que la información apaecerá debaxo de los nomes de los iconos. Apaecerá más información cuando aumentes l'ampliación.

en: Choose the order of information to appear in the list view.
ast: Escueyi l'orde de la información qu'apaez na vista de llista.

en: Choose the order of information to appear in this folder:
ast: Seleicione l'orde nel qu'apaecerá l'información nesta carpeta:

en: Choose what application to launch.
ast: Escueyi qué aplicación llanzar.

en: Choose what happens when inserting media or connecting devices to the system
ast: Escueyi qué quies que pase al introducir un soporte o coneutar preseos nel sistema

en: Choosing a script from the menu will run that script with any selected items as input.
ast: Seleicionando un script dende'l menú executará esi script usando cualesquier elementu seleicionáu como argumentu d'entrada.

en: Clea_r History
ast: Llimpiar _historial

en: Clear contents of Go menu and Back/Forward lists
ast: Vaciar conteníos del menú Dir y les llistes Alantre/Atrás

en: Click on a color to remove it
ast: Calca núun color pa quitalu

en: Click on a pattern to remove it
ast: Calca nun patrón pa quitalu

en: Click on an emblem to remove it
ast: Calque nún emblema pa quitalu

en: Clos_e All Folders
ast: Zarrar _toles carpetes

en: Close P_arent Folders
ast: _Zarrar carpetes parentales

en: Close _All Windows
ast: _Zarrar toles ventanes

en: Close all Navigation windows
ast: Zarrar toles ventanes de navegación

en: Close all folder windows
ast: Zarrar toles ventanes de carpetes

en: Close tab
ast: Zarrar llingüeta

en: Close the side pane
ast: Zarrar la barra llateral

en: Close this folder
ast: Zarrar esta carpeta

en: Close this folder's parents
ast: Zarrar los parentales d'esta carpeta

en: Color _name:
ast: _Nome del color:

en: Color _value:
ast: _Valor del color:

en: Color for the default folder background. Only used if background_set is true.
ast: El color pal fondu predetermináu de la carpeta. Namái s'usa si «background_set» ye «true».

en: Colors:
ast: Colores:

en: Command
ast: Comandu

en: Comment
ast: Comentariu

en: Compact View
ast: Vista compauta

en: Compact _Layout
ast: _Disposición compauta

en: Computer
ast: Equipu

en: Computer icon visible on desktop
ast: Iconu d'ordenador visible nel escritoriu

en: Concrete
ast: Cementu

en: Connect To This Server
ast: Coneutar a esti sirvidor

en: Connect to Server
ast: Coneutar al sirvidor

en: Connect to Server %s
ast: Coneutar al Sirvidor %s

en: Connect to _Server...
ast: Coneutar al _sirvidor...

en: Connect to a remote computer or shared disk
ast: Coneutar con un equipu remotu o un discu compartíu

en: Connect to the drive associated with the open folder
ast: Coneutar cola unidá asociada cola carpeta abierta

en: Connect to the selected drive
ast: Coneutar cola unidá esbillada

en: Connecting...
ast: Coneutando...

en: Content View
ast: Vista de conteníos

en: Contents:
ast: Conteníos:

en: Copy the selected text to the clipboard
ast: Copia'l testu seleicionáu y allúgalu nel cartafueyu

en: Copying "%B" to "%B"
ast: Copiando «%B» a «%B»

en: Copying Files
ast: Copiando ficheros

en: Cork
ast: Corchu

en: Could not add application
ast: Nun pudo amestase l'aplicación

en: Could not add application to the application database: %s
ast: Nun s'alcontró l'aplicación a la base de datos d'aplicaciones: %s

en: Could not determine original location of "%s"
ast: Nun pudo determinase l'allugamientu orixinal de «%s»

en: Could not display "%s", because the host could not be found.
ast: Nun pudo amosase «%s» porque nun pudo alcontrase l'equipu.

en: Could not display "%s".
ast: Nun pudo amosase «%s».

en: Could not find "%s".
ast: Nun s'alcontró «%s».

en: Could not find '%s'
ast: Nun s'alcontró «%s»

en: Could not find application
ast: Nun s'alcontró l'aplicación

en: Could not remove application
ast: Nun pudo quitase l'aplicación

en: Could not remove emblem with name '%s'.
ast: Nun pudo quitase l'emblema con nome «%s».

en: Could not remove files from the already existing folder %F.
ast: Nun pudieron desaniciase los ficheros de la carpeta yá esistente %F.

en: Could not remove the already existing file %F.
ast: Nun pudo desaniciase'l ficheru yá esistente %F.

en: Could not remove the already existing file with the same name in %F.
ast: Nun pudo desaniciase'l ficheru yá esistente col mesmu nome en %F.

en: Could not remove the folder %B.
ast: Nun pudo desaniciase la carpeta %B.

en: Could not remove the source folder.
ast: Nun pudo desaniciase la carpeta orixe.

en: Could not rename emblem with name '%s'.
ast: Nun pudo renomase l'emblema col nome «%s».

en: Could not run application
ast: Nun pudo executase l'aplicación

en: Could not set application as the default: %s
ast: Nun pudo afitase l'aplicación como predeterminada: %s

en: Could not set as default application
ast: Nun pudo afitase como aplicación predeterminada

en: Count _number of items:
ast: Contar _númberu d'artículos:

en: Countertop
ast: Abstrautu

en: Create Document from template "%s"
ast: Crear un documentu dende la plantía «%s»

en: Create L_auncher...
ast: _Crear llanzador...

en: Create _Document
ast: _Crear documentu

en: Create _Folder
ast: Crear _carpeta

en: Create a New Color:
ast: Crear un color nuevu:

en: Create a New Emblem
ast: Crear un emblema nuevu

en: Create a new empty file inside this folder
ast: Crea un documentu nuevu baleru dientro d'esta carpeta

en: Create a new empty folder inside this folder
ast: Crea una carpeta nueva balera dientro d'esta carpeta

en: Create a new launcher
ast: Crear un llanzador nuevu

en: Create a symbolic link for each selected item
ast: Fai un enllaz simbólicu pa cada elementu seleicionáu

en: Create and delete files
ast: Crear ya desaniciar ficheros

en: Create the initial window with the given geometry.
ast: Crear una ventana inicial cola xeometría dada.

en: Created:
ast: Creáu:

en: Creating Properties window.
ast: Creando ventana de Propiedaes.

en: Creating links in "%B"
ast: Creando enllaces en «%B»

en: Creator
ast: Creador

en: Cu_t
ast: Cor_tar

en: Cursor Position
ast: Posición del cursor

en: Custom Background
ast: Fondu personalizáu

en: Custom Side Pane Background Set
ast: Configuración del fondu personalizáu del panel llateral

en: Cut the selected text to the clipboard
ast: Corta'l testu seleicionáu y allúgalu nel cartafueyu

en: D_efault zoom level:
ast: _Nivel d'ampliación predetermináu:

en: D_uplicate
ast: _Duplicar

en: Danube
ast: Danubiu

en: Dark Cork
ast: Corchu Escuru

en: Date Accessed
ast: Data d'accesu

en: Date Digitized
ast: Data de modificación

en: Date Format
ast: Formatu de data

en: Date Modified
ast: Data de modificación

en: Date Taken
ast: Data na que se tomó

en: Decrease the view size
ast: Amenorga'l tamañu de la vista

en: Deep Teal
ast: Verde mofu

en: Default
ast: Predeterminao

en: Default Background Color
ast: Color de fondu predetermináu

en: Default Background Filename
ast: Nome del ficheru de fondu predetermináu

en: Default Side Pane Background Color
ast: Color de fondu predetermináu del panel llateral

en: Default Side Pane Background Filename
ast: Nome de ficheru del fondu predetermináu del panel llateral

en: Default Thumbnail Icon Size
ast: Tamañu de miniatures por defeutu

en: Default _zoom level:
ast: Nivel de _zoom predetermináu:

en: Default column order in the list view
ast: Orde predetermináu de la columna na vista de llista.

en: Default column order in the list view.
ast: Orde predetermináu de la columna na vista de llista.

en: Default compact view zoom level
ast: Nivel d'ampliación predetermináu de la vista compauta

en: Default folder viewer
ast: Visor predetermináu de la carpeta

en: Default icon zoom level
ast: Nivel d'ampliación predetermináu del iconu

en: Default list of columns visible in the list view
ast: Llista predeterminada de columnes visibles na vista de llista

en: Default list of columns visible in the list view.
ast: Llista predeterminada de columnes visibles na vista de llista

en: Default list zoom level
ast: Nivel d'ampliación predetermináu de la llista

en: Default sort order
ast: Orde predetermináu de colocación

en: Default zoom level used by the compact view.
ast: Nivel d'ampliación predetermináu usáu pola vista compauta.

en: Default zoom level used by the icon view.
ast: Nivel d'ampliación predetermináu usáu pola vista d'iconos.

en: Default zoom level used by the list view.
ast: Nivel d'ampliación predetermináu usáu pola vista de llista

en: Delete _All
ast: _Desaniciar too

en: Delete all items in the Trash
ast: Desaniciar tolos elementos qu'hai na papelera

en: Delete all selected items permanently
ast: Esborrar dafechu tolos artículos esbillaos

en: Delete each selected item, without moving to the Trash
ast: Desanicia cada elementu seleicionáu, ensin movelu a la papelera

en: Delete the open folder permanently
ast: Esborrar dafechu la carpeta abierta

en: Delete this folder, without moving to the Trash
ast: Esborrar esta carpeta ensin movela a la basoria

en: Deleting Files
ast: Desaniciando ficheros

en: Deleting files
ast: Desaniciando los ficheros

en: Description
ast: Descripción

en: Desktop
ast: Escritoriu

en: Desktop computer icon name
ast: Nome del iconu ordenador nel escritoriu

en: Desktop font
ast: Fonte del escritoriu

en: Desktop home icon name
ast: Nome del iconu home nel escritoriu

en: Desktop trash icon name
ast: Nome del iconu basoria nel escritoriu

en: Details:
ast: Detalles:

en: Detect media in the selected drive
ast: Deteutar medios na unidá esbillada

en: Devices
ast: Preseos

en: Disable connection to session manager
ast: Desactivar la conexón col alministrador de sesiones

en: Disconnect the drive associated with the open folder
ast: Desconeutar la unidá asociada cola carpeta abierta

en: Disconnect the selected drive
ast: Desconeutar la unidá esbillada

en: Display
ast: Amosar

en: Display Caja help
ast: Amosar l'ayuda de Caja

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
ast: Amosar una ventana que permita remanar los marcadores nesti menú

en: Display credits for the creators of Caja
ast: Amosar los créitos de los creadores de Caja

en: Display icons in the opposite order
ast: Amosar los iconos nel orde opuestu

en: Display patterns, colors, and emblems that can be used to customize appearance
ast: Amosar patrones, colores, y emblemes que pueden usase pa personalizar l'aspeutu

en: Display this location with the compact view.
ast: Amuesa esti llugar cola vista compauta.

en: Display this location with the icon view.
ast: Amosar esta llocalización con vista de llista.

en: Display this location with the list view.
ast: Amosar esta llocalización cola vista de llista.

en: Do Nothing
ast: Nun facer res

en: Do _not Empty Trash
ast: _Nun vaciar la papelera

en: Do not manage the desktop (ignore the preference set in the preferences dialog).
ast: Nun alministrar l'escritoriu (inorar les preferencies afitaes nel diálogu de preferencies).

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
ast: ¿Quies vaciar la papelera enantes de desmontar?

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
ast: ¿Quies quitar de la llista los marcadores que tengan un llugar non-esistente?

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
ast: ¿Quies executar "%s", o amosar el so conteníu?

en: Documents
ast: Documentos

en: Dots
ast: Pintes

en: Download location?
ast: ¿Descargar la llocalización?

en: Drag a color to an object to change it to that color
ast: Arrastra un color a un oxetu pa camudalu a esi color

en: Drag a pattern tile to an object to change it
ast: Arrastra una teya patrón a un oxetu pa camudalu

en: Drag an emblem to an object to add it to the object
ast: Arrastra un emblema a un oxetu p'amesta-ylu al oxetu

en: Drag and drop is not supported.
ast: Nun ta soportao arrastrar y soltar.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
ast: Arrastrar y soltar namái ta soportao nos sistemes de ficheros llocales.

en: Duplicate each selected item
ast: Duplica cada elementu seleicionáu

en: Duplicating "%B"
ast: Duplicando «%B»

en: E_mpty Trash
ast: _Vaciar papelera

en: E_xecute
ast: _Executar

en: Eclipse
ast: Eclís

en: Edit
ast: Editar

en: Edit Bookmarks
ast: Editar marcadores

en: Edit Caja preferences
ast: Remanar les preferencies de Caja

en: Edit the saved search
ast: Remanar la gueta guardada

en: Eject the selected volume
ast: Espulsar el volume esbilláu

en: Eject the volume associated with the open folder
ast: Espulsa'l volume asociáu cola carpeta abierta

en: Eject the volume associated with this folder
ast: Espulsa'l volume asociáu con esta carpeta

en: Emblems
ast: Emblemes

en: Emblems:
ast: Emblemes:

en: Empty Trash
ast: Vaciar basoria

en: Empty _Trash
ast: _Vaciar basoria

en: Emptying Trash
ast: Vaciando la papelera

en: Enables the classic Caja behavior, where all windows are browsers
ast: Activa'l comportamientu clásicu de Caja, au toles ventanes furrulen como un restolador

en: Enter a descriptive name next to each emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
ast: Introduz un nome descriptivu xunto a cada emblema. Esti nome usaráse n'otros llugares pa identificar al emblema.

en: Enter a descriptive name next to the emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
ast: Introduz un nome descriptivu xunto al emblema. Esti nome usaráse n'otros llugares pa identificar al emblema.

en: Enter a new name for the displayed emblem:
ast: Meti un nome nuevu pal emblema amosáu:

en: Envy
ast: Envidia

en: Erase
ast: Esborrar

en: Error starting autorun program: %s
ast: Fallu aniciando'l programa d'arranque automáticu: %s

en: Error while copying "%B".
ast: Fallu al copiar «%B».

en: Error while copying to "%B".
ast: Fallu al copiar a «%B».

en: Error while copying.
ast: Fallu al copiar.

en: Error while creating directory %B.
ast: Fallu al crear el direutoriu %B.

en: Error while creating file %B.
ast: Fallu al crear el ficheru %B.

en: Error while creating link to %B.
ast: Fallu al crear l'enllaz haza %B.

en: Error while deleting.
ast: Fallu al desaniciar.

en: Error while moving "%B".
ast: Fallu al mover «%B».

en: Error while moving files to trash.
ast: Fallu al mover los ficheros a la papelera.

en: Error while moving.
ast: Fallu al mover.

en: Error: %s
    Please select another viewer and try again.
ast: Fallu: %s
    Seleiciona otru visor ya téntalo de nueves.

en: Execute:
ast: Executar:

en: Exposure Program
ast: Programa d'esposición

en: Exposure Time
ast: Tiempu d'esposición

en: Extension
ast: Estensión

en: FILE
ast: FICHERU

en: FTP (with login)
ast: FTP (con rexistru)

en: Failed to load image information
ast: Falló la carga d'información de la imaxe

en: Fibers
ast: Frebes

en: File Browser
ast: Restolador de ficheros

en: File Management
ast: Alministración de Ficheros

en: File Management Preferences
ast: Preferencies d'alministración de ficheros

en: File Manager
ast: Xestor de ficheros

en: File Operations
ast: Operaciones con ficheros

en: File Permissions:
ast: Permisos de ficheros:

en: File System
ast: Sistema de ficheros

en: File Type
ast: Tipu de ficheru

en: File access:
ast: Accesu a ficheru:

en: File is not a valid .desktop file
ast: El ficheru nun ye un ficheru .desktop válidu

en: File not found
ast: Nun s'alcontró'l ficheru

en: Filename for the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
ast: El nome del ficheru pal fondu predetermináu del panel llateral. Namái s'usa si «side_pane_background_set» ye «true».

en: Files in the folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to see them.
ast: Los ficheros na carpeta «%B» nun se puen copiar porque nun tienes permisos pa velos.

en: Files in the folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to see them.
ast: Los ficheros na carpeta «%B» nun se puen desaniciar porque nun tienes permisos pa velos.

en: Files in the folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to see them.
ast: Los ficheros na carpeta «%B» nun se puen xestionar porque nun tienes permisos pa velos.

en: Filesystem type:
ast: Tipu del sistema de ficheros:

en: Fire Engine
ast: Bermeyu fueu

en: Flash Fired
ast: Con flash

en: Fleur De Lis
ast: Flor de Lis

en: Focal Length
ast: Llonxitú focal

en: Folder Permissions:
ast: Permisos de carpetes:

en: Folder access:
ast: Accesu a carpeta:

en: Folder:
ast: Carpeta:

en: For users with mice that have "Forward" and "Back" buttons, this key will determine if any action is taken inside of Caja when either is pressed.
ast: Pa usuarios con mures que tienen botones «Alantre» y «Atrás», esta tecla afitará si cualquier aición se fai dientro de Caja cuando se calque cualquiera de los botones.

en: For users with mice that have buttons for "Forward" and "Back", this key will set which button activates the "Back" command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
ast: Pa usuarios con mures que tienen botones «Alantre» y «Atrás», esta tecla afitará qué botón activa'l comandu «Atrás» nuna ventana del desaminador. Los posibles rangos de valores tán entre 6 y 14.

en: For users with mice that have buttons for "Forward" and "Back", this key will set which button activates the "Forward" command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
ast: Pa usuarios con mures que tienen botones «Alantre» y «Atrás», esta tecla afitará qué botón activa'l comandu «Alantre» nuna ventana del desaminador. Los posibles rangos de valores tán entre 6 y 14.

en: Format the selected volume
ast: Formatear el volume esbilláu

en: Format the volume associated with the open folder
ast: Formatea'l volume asociáu cola carpeta abierta

en: Format the volume associated with this folder
ast: Formatea'l volume asociáu con esta carpeta

en: Forward history
ast: Historial siguiente

en: Fossil
ast: Fósil

en: Free space:
ast: Espaciu llibre:

en: GEOMETRY
ast: XEOMETRÍA

en: Go
ast: Dir

en: Go To:
ast: Dir a:

en: Go to the location specified by this bookmark
ast: Dir al llugar especificáu por esti marcador

en: Go to the next visited location
ast: Dir a la siguiente llocalización andada

en: Go to the previous visited location
ast: Dir a la llocalización visitada anteriormente

en: Granite
ast: Granitu

en: Grapefruit
ast: Pomelu

en: Green Weave
ast: Telar Verde

en: Group
ast: Grupu

en: Group:
ast: Grupu:

en: History
ast: Historia

en: Home Folder
ast: Carpeta Home

en: Home icon visible on desktop
ast: Iconu de home visible nel escritoriu

en: ISO Speed Rating
ast: Clasificación de velocidá ISO

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
ast: _Incluyir un comandu Esborrar que salte la basoria

en: Ice
ast: Xelu

en: Icon
ast: Iconu

en: Icon View
ast: Vista d'iconu

en: If set to true, Caja will only show folders in the tree side pane. Otherwise it will show both folders and files.
ast: Si s'afita a 'true', Caja amosará namái les carpetes nel árbol del panel llateral. D'otra miente amosará tantu les carpetes como los ficheros.

en: If set to true, newly opened windows will have the location bar visible.
ast: Si s'afita a 'true', les ventanes nueves abiertes tendrán la barra de llugar visible.

en: If set to true, newly opened windows will have the side pane visible.
ast: Si s'afita a 'true', les ventanes nueves abiertes tendrán el panel llateral visible.

en: If set to true, newly opened windows will have the status bar visible.
ast: Si s'afita a 'true', les ventanes nueves abiertes tendrán la barra d'estáu visible.

en: If set to true, newly opened windows will have toolbars visible.
ast: Si s'afita a 'true', les ventanes nueves abiertes tendrán la barra de ferramientes visible.

en: If set to true, then Caja browser windows will always use a textual input entry for the location toolbar, instead of the pathbar.
ast: Si s'afita a 'true', entós les ventanes del explorador Caja usarán siempres una entrada testual pa la barra de llugar, n'arróu de la barra de camín.

en: If set to true, then Caja lets you edit and display file permissions in a more unix-like way, accessing some more esoteric options.
ast: Si s'afita a 'true', entós Caja permitiráte remanar y amosar dalgunos de los permisos de ficheros nuna miente más asemeyada a UNIX, accediendo a dalgunes opciones esotériques más.

en: If set to true, then Caja shows folders prior to showing files in the icon and list views.
ast: Si s'afita a 'true', entós Caja amosará les carpetes per delantre de los ficheros nes vistes d'iconos y llista.

en: If set to true, then Caja will ask for confirmation when you attempt to delete files, or empty the Trash.
ast: Si s'afita a 'true', entós Caja solicitará una confirmación cuando tente desaniciar ficheros o vaciar la papelera.

en: If set to true, then Caja will automatically mount media such as user-visible hard disks and removable media on start-up and media insertion.
ast: Si s'afita a «true», entós Caja montará automáticamente los soportes tales como los discos duros visibles pol usuariu y los preseos estrayíbles cuando s'introduzan.

en: If set to true, then Caja will automatically open a folder when media is automounted. This only applies to media where no known x-content/* type was detected; for media where a known x-content type is detected, the user configurable action will be taken instead.
ast: Si s'afita a 'true', entós Caja abrirá automáticamente una carpeta cuando'l soporte tea automontáu. Esto namái s'aplica a los soportes au nun se deteutó'l tipu de conteníu (x-content/*); pa soportes nos que sí se deteutó'l tipo de conteníu, fadráse l'aición configurable pol usuariu.

en: If set to true, then Caja will have a feature allowing you to delete a file immediately and in-place, instead of moving it to the trash. This feature can be dangerous, so use caution.
ast: Si s'afita a 'true', entós Caja tendrá una opción que va permitite desaniciar un ficheru nel intre, n'arróu de movelu a la basoria. Esta carauterística pue ser peligrosa, asina qu'úsala con curiáu.

en: If set to true, then Caja will never prompt nor autorun/autostart programs when a medium is inserted.
ast: Si s'afita a «true», entós Caja enxamás nun entrugará nin executará automáticamente programes cuando s'introduza un soporte.

en: If set to true, then Caja will use the user's home folder as the desktop. If it is false, then it will use ~/Desktop as the desktop.
ast: Si s'afita a 'true', entós Caja usará la carpeta personal del usuariu comu escritoriu. Si s'afita a 'false', entós usará ~/Desktop como l'escritoriu.

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide.
ast: Si ta activáu axusta les llinies si'l testu se torna enforma anchu.

en: If this is set to true, an icon linking to the Network Servers view will be put on the desktop.
ast: Si s'afita a 'true', allugaráse nel escritoriu un iconu enllazáu a la vista de «Sirvidores de rede».

en: If this is set to true, an icon linking to the computer location will be put on the desktop.
ast: Si s'afita a 'true', allugaráse nel escritoriu un iconu enllazáu col llugar del equipu.

en: If this is set to true, an icon linking to the home folder will be put on the desktop.
ast: Si s'afita a 'true', allugaráse nel escritoriu un iconu d'enllaz a la carpeta personal.

en: If this is set to true, an icon linking to the trash will be put on the desktop.
ast: Si s'afita a 'true', allugaráse nel escritoriu un iconu enllazáu a la papelera.

en: If this is set to true, icons linking to mounted volumes will be put on the desktop.
ast: Si s'afita a 'true', allugaráse nel escritoriu un iconu enllazáu colos volúmenes montaos.

en: If this preference is set, all columns in the compact view have the same width. Otherwise, the width of each column is determined seperately.
ast: Si esta preferencia ta activada, toles columnes na vista compauta tienen el mesmu anchor. D'otra miente, l'anchor de cada columna determínase separtadamente.

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. ie, if sorted by name, then instead of sorting the files from "a" to "z", they will be sorted from "z" to "a"; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
ast: Si ye 'true', los ficheros nes ventanes nueves allugaránse en sen inversu. Ex: si s'alluguen per nome, entós n'arróu d'allugalos de la «a» a la «z» pondránse de la «z» a la «a» ; si s'alluguen per tamañu; n'arróu d'ordenase incrementalmente ordenaránse decrementalmente.

en: If true, icons will be laid out tighter by default in new windows.
ast: Si ye 'true', los iconos distribuiránse más xuntos por omisión nes ventanes nueves.

en: If true, it enables the ability to switch tabs using [ctrl + tab] and [ctrl + shift + tab].
ast: Si s'afita «true», habilita la función d'intercambiar llingüetes usando [ctrl + tab] y [ctrl + shift + tab].

en: If true, labels will be placed beside icons rather than underneath them.
ast: Si ye 'true', les etiquetes allugaránse a los llaos de los iconos n'arróu de per baxo d'éstos.

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
ast: Si desanicies un elementu, perderáse pa siempres.

en: Illustration
ast: Illustración

en: Image
ast: Imaxe

en: Image Type:
ast: Triba d'imaxe:

en: Images over this size (in bytes) won't be thumbnailed. The purpose of this setting is to avoid thumbnailing large images that may take a long time to load or use lots of memory.
ast: Les imáxenes penriba d'esti tamañu (en bytes) nun se miniaturizarán. L'envís d'esta configuración ye evitar miniaturizar imáxenes grandes que podríen llevar un llargu tiempu en cargase o usar muncha memoria.

en: In order to regain the free space on this volume the trash must be emptied. All trashed items on the volume will be permanently lost.
ast: Col envís de recuperar l'espaciu llibre nesti volume la papelera tien de vaciase. Tolos elementos de la papelera perderánse permanentemente.

en: Increase the view size
ast: Aumenta'l tamañu de la vista

en: Indigo
ast: Índigu

en: Information
ast: Información

en: Justification
ast: Xustificación

en: Keep icons lined up on a grid
ast: Caltener los iconos alliniaos na rexella

en: Keep icons sorted by emblems in rows
ast: Caltener los iconos ordenaos por emblemes en fileres

en: Keep icons sorted by modification date in rows
ast: Caltener los iconos ordenaos por data de modificación en fileres

en: Keep icons sorted by name in rows
ast: Caltener los iconos ordenaos por nome en fileres

en: Keep icons sorted by size in rows
ast: Caltener los iconos ordenaos por tamañu en fileres

en: Keep icons sorted by type in rows
ast: Caltener los iconos ordenaos por tipu en fileres

en: Keywords
ast: Pallabres clave

en: Last changed:
ast: Caberu cambéu:

en: Last modified:
ast: Cabera modificación:

en: Leaf
ast: Fueya

en: Leave icons wherever they are dropped
ast: Dexar iconos onde s'arrastren

en: Lemon
ast: Llimón

en: Less common media formats can be configured here
ast: Los soportes multimedia menos usaos puen configurase equí

en: Line wrap
ast: Axuste de llinia

en: Link _name:
ast: _Nome d'enllaz:

en: Link target:
ast: Destín del enllaz:

en: Link to %s
ast: Enllaz haza %s

en: List Columns
ast: Llistar columnes

en: List View
ast: Vista de llista

en: List files only
ast: Namái llistar ficheros

en: List of possible captions on icons
ast: Llista de les descripciones dables de los iconos

en: List of x-content/* types for which the user have chosen "Do Nothing" in the preference capplet. No prompt will be shown nor will any matching application be started on insertion of media matching these types.
ast: Llista de los tipos de conteníu (x-content/*) pa los que l'usuariu escoyó «Nun facer res» na miniaplicación de preferencies. Nun s'entrugará nin s'aniciará denguna aplicación que concase al inxertar esti tipu de soportes.

en: List of x-content/* types for which the user have chosen "Open Folder" in the preferences capplet. A folder window will be opened on insertion of media matching these types.
ast: Llista de los tipos de conteníu (x-content/*) pa los que l'usuariu escoyó «Abrir carpeta» na miniaplicación de preferencies. Abriráse una ventana de carpeta al introducir un soporte que concase con estos tipos.

en: List of x-content/* types for which the user have chosen to start an application in the preference capplet. The preferred application for the given type will be started on insertion on media matching these types.
ast: Llista de los tipos de conteníu (x-content/*) pa los que l'usuariu escoyó abrir una aplicación na miniaplicación de preferencies. Aniciaráse l'aplicación prefería pal tipu al inxertar soportes que concasen con estos tipos.

en: List of x-content/* types set to "Do Nothing"
ast: Llista de los tipos de conteníu (x-content/*) afitada a «Nun facer res»

en: List of x-content/* types set to "Open Folder"
ast: Llista de los tipos de conteníu (x-content/*) afitada a «Abrir carpeta»

en: List of x-content/* types where the preferred application will be launched
ast: Llista de los tipos de conteníu (x-content/*) na que se llanzará l'aplicación prefería

en: Loading...
ast: Cargando...

en: Local Files Only
ast: Namái ficheros llocales

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
ast: Llocaliza documentos y carpetes pol nome o conteníu nesti equipu

en: Location
ast: Llocalización

en: Location _Bar
ast: _Barra de señes

en: Location:
ast: Llocalización:

en: Lock the drive associated with the open folder
ast: Bloquiar la unidá asociada cola carpeta abierta

en: Lock the selected drive
ast: Bloquiar la unidá esbillada

en: MIME Type
ast: Tipu MIME

en: Make a _Link
ast: Facer un _enllaz

en: Make a permanent connection to this server
ast: Facer una conexón permanente a esti sirvidor

en: Mango
ast: Mangu

en: Manila Paper
ast: Papel Manila

en: Mark as _Trusted
ast: _Conseñar como de confianza

en: Maximum image size for thumbnailing
ast: Tamañu máximu pa miniaturizar una imaxe

en: Merge _All
ast: Mecer _too

en: Metering Mode
ast: Mou de midida

en: Mo_ve to Trash
ast: _Mover a la Papelera

en: Modified:
ast: Camudáu:

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00 PM
ast: Llu, 00 Och 0000 a les 00:00 pm

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00:00 PM
ast: Llu, 00 de Och de 0000 a les 00:00:00 pm

en: Moss Ridge
ast: Rayáu mofu

en: Mount the selected volume
ast: Montar el volume esbilláu

en: Mount the volume associated with the open folder
ast: Monta'l volume asociáu cola carpeta abierta

en: Mount the volume associated with this folder
ast: Monta'l volume asociáu con esta carpeta

en: Mouse button to activate the "Back" command in browser window
ast: Botón del mur p'activar el comandu «Atrás» na ventana del desaminador

en: Mouse button to activate the "Forward" command in browser window
ast: Botón del mur p'activar el comandu «Alantre» na ventana del desaminador

en: Move Dow_n
ast: Mover _abaxo

en: Move Tab _Left
ast: Mover Llingüeta a la _esquierda

en: Move Tab _Right
ast: Mover Llingüeta a la _drecha

en: Move _Up
ast: _Mover arriba

en: Move current tab to left
ast: Mover la llingüeta actual a la esquierda

en: Move current tab to right
ast: Mover la llingüeta actual a la drecha

en: Move each selected item to the Trash
ast: Mueve cada elementu seleicionáu a la papelera

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
ast: Mueve o copia ficheros previamente seleicionaos por un comandu «Cortar» o «Copiar»

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
ast: Mueve o copia ficheros previamente seleicionados por un comandu «Cortar» o «Copiar» na carpeta seleicionada

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into this folder
ast: Mover o copiar los ficheros previamente seleicionaos por un comandu «Cortar» o «Copiar» nesta carpeta

en: Move the open folder out of the trash to "%s"
ast: Mover la carpeta abierta de la papelera a «%s»

en: Move the open folder to the Trash
ast: Mover a la basoria la carpeta abierta

en: Move this folder to the Trash
ast: Mover esta carpeta a la basoria

en: Move to _Trash
ast: _Mover a la papelera

en: Moving "%B" to "%B"
ast: Moviendo «%B» a «%B»

en: Moving Files
ast: Moviendo ficheros

en: Moving files to trash
ast: Moviendo ficheros a la papelera

en: Mud
ast: Barru

en: Music
ast: Música

en: Name
ast: Nome

en: Network
ast: Rede

en: Network Servers
ast: Sirvidores de Rede

en: Network Servers icon visible on the desktop
ast: Iconu de Sirvidor de rede visible nel escritoriu

en: Network servers icon name
ast: Nome del iconu de los sirvidores de rede

en: Never
ast: Enxamás

en: Never prompt or autorun/autostart programs when media are inserted
ast: Enxamás entrugar si hai d'executar programas automáticos cuando s'introduz un soporte

en: New _Tab
ast: Llingüeta _nueva

en: New _Window
ast: _Ventana nueva

en: No applications found
ast: Nun s'alcontró denguna aplicación

en: No applications selected
ast: Nun hai denguna aplicación seleicionada

en: No bookmarks defined
ast: Nun hai marcadores definíos

en: No templates installed
ast: Nun hai plantíes instalaes

en: None
ast: Dengún

en: None of the files could be added as emblems.
ast: Dengún de los ficheros pue amestase como emblema.

en: Normal Si_ze
ast: Tama_ñu normal

en: Not a launchable item
ast: Nun ye un elementu llanzable

en: Not allowed to set group
ast: Nun se-y permite afitar el grupu

en: Not allowed to set owner
ast: Nun se-y permite afitar el propietariu

en: Not allowed to set permissions
ast: Nun se-y permite afitar permisos

en: Numbers
ast: Númberos

en: Ocean Strips
ast: Franxes d'océanu

en: Oct 00 0000 at 00:00 PM
ast: 00 Och 0000 a les 00:00 pm

en: Oct 00 0000, 00:00 PM
ast: 00 Och 0000, 00:00 pm

en: Octal Permissions
ast: Permisos octales

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
ast: Crear namái ventanes pa URIs especificaes esplícitamente.

en: Only show folders in the tree side pane
ast: Amosar les carpetes namái nel árbol del panel llateral

en: Onyx
ast: Ónix

en: Open %s
ast: Abrir %s

en: Open Failed, would you like to choose another action?
ast: L'apertura falló, ¿quies prebar con otra aición?

en: Open Failed, would you like to choose another application?
ast: L'apertura falló, ¿quies seleicionar otra aplicación?

en: Open File and Close window
ast: Abrir ficheru y zarrar ventana

en: Open Folder
ast: Abrir Carpeta

en: Open Folder W_indow
ast: Abrir una _ventana de carpeta

en: Open Location
ast: Abrir direición

en: Open Wit_h
ast: _Abrir con

en: Open With
ast: Abrir con

en: Open _Location...
ast: Abrir _llugar...

en: Open _Parent
ast: Abrir _parental

en: Open a folder window for the displayed location
ast: Abre una ventana de carpeta pal llugar amosáu

en: Open all files of type "%s" with:
ast: Abrir tolos ficheros del tipu «%s» con:

en: Open another Caja window for the displayed location
ast: Abrir otra ventana Caja pa la llocalización amosada

en: Open another tab for the displayed location
ast: Abrir otra llingüeta pal llugar amosáu

en: Open each selected item in a folder window
ast: Abre cada elemento seleicionáu nuna ventana de carpeta

en: Open each selected item in a navigation window
ast: Abre cada elementu seleicionáu nuna ventana de navegación

en: Open each selected item in a new tab
ast: Abrir cada elementu seleicionáu nuna llingüeta nueva

en: Open in Navigation Window
ast: Abrir na ventana de navegación

en: Open in New _Tab
ast: Abrir nuna llingüeta nueva

en: Open in New _Window
ast: Abrir nuna _ventana nueva

en: Open in _Folder Window
ast: Abrir nuna ventana de _carpeta

en: Open the contents of your desktop in a folder
ast: Abrir el conteníu del escritoriu nuna carpeta

en: Open the parent folder
ast: Abrir la carpeta contenedora

en: Open the selected item in this window
ast: Abre l'elementu seleicionáu nesta ventana

en: Open this folder in a folder window
ast: Abre esta carpeta nuna ventana de carpeta

en: Open this folder in a navigation window
ast: Abre esta carpeta nuna ventana de navegación

en: Open this folder in a new tab
ast: Abre esta carpeta nuna llingüeta nueva

en: Open with other Application...
ast: Abrir con otra aplicación…

en: Open your personal folder
ast: Abrir la carpeta personal

en: Open your personal templates folder
ast: Abrir la carpeta de plantíes personales

en: Open your personal trash folder
ast: Abrir la carpeta de papelera personal

en: Opening "%s".
ast: Abriendo "%s".

en: Orange
ast: Naranxa

en: Other Type...
ast: Otru tipu...

en: Other _Application...
ast: Otra _aplicación…

en: Others
ast: Otros

en: Others:
ast: Otres:

en: Owner
ast: Propietariu

en: Owner:
ast: Propietariu:

en: Pale Blue
ast: Azul Claru

en: Password:
ast: Contraseña:

en: Paste the text stored on the clipboard
ast: Pega'l testu atroxáu nel cartafueyu

en: Patterns:
ast: Patrones:

en: Perform a quick set of self-check tests.
ast: Fai un conxuntu rápidu d'auto-verificaciones.

en: Perform or update the search
ast: Facer o anovar la busca

en: Permissions
ast: Permisos

en: Picture
ast: Imaxe

en: Places
ast: Llugares

en: Please check the spelling and try again.
ast: Por favor, comprueba la escritura ya téntalo darréu.

en: Please choose a different emblem name.
ast: Escueyi un nome d'emblema distintu.

en: Please drag just one image to set a custom icon.
ast: Por favor, arrastra namái una imaxe p'afitar un iconu personalizáu.

en: Possible values are "single" to launch files on a single click, or "double" to launch them on a double click.
ast: Los valores dables son «single» pa executar los ficheros con una sola pulsación, o «double» pa llanzalos con una pulsación duble.

en: Prefere_nces
ast: _Preferencies

en: Prepare the selected files to be copied with a Paste command
ast: Tresna los ficheros seleicionaos pa copiase con un comandu «Apegar»

en: Prepare the selected files to be moved with a Paste command
ast: Tresna los ficheros seleicionaos pa movelos con un comandu «Apegar»

en: Prepare this folder to be copied with a Paste command
ast: Tresna esta carpeta pa copiala con un comandu «Apegar»

en: Prepare this folder to be moved with a Paste command
ast: Tresna esta carpeta pa movela con un comandu «Apegar»

en: Preparing
ast: Tresnando

en: Preparing to Move to "%B"
ast: Tresnándose pa mover a «%B»

en: Presentation
ast: Presentación

en: Preview
ast: Entever

en: Preview _sound files:
ast: Escucha previa de ficheros de _soníu:

en: Properties
ast: Propiedaes

en: Public FTP
ast: FTP Públicu

en: Purple Marble
ast: Mármole púrpura

en: Put labels beside icons
ast: Allugar les etiquetes a los llaos de los iconos

en: Quit Caja.
ast: Colar de Caja

en: Rating
ast: Puntuación

en: Re_versed Order
ast: Orde _opuestu

en: Read and write
ast: Llectura y escritura

en: Read-only
ast: Namái llectura

en: Redo the last undone action
ast: Refacer la cabera aición desfecha

en: Reload
ast: Recargar

en: Reload the current location
ast: Recarga el llugar actual

en: Remove
ast: Desaniciar

en: Remove this criterion from the search
ast: Desaniciar esti criteriu de la busca

en: Rename
ast: Renomar

en: Rename Emblem
ast: Renomar emblema

en: Rename selected item
ast: Renoma l'elementu seleicionáu

en: Rename...
ast: Renomar...

en: Renaming "%s" to "%s".
ast: Renomando "%s" a "%s".

en: Replace
ast: Trocar

en: Replace _All
ast: Tr_ocar too

en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
ast: Reposicionar iconos pa encaxar meyor na ventana y que nun se superpongan

en: Reset
ast: Reaniciar

en: Reset View to _Defaults
ast: _Restablecer la vista

en: Reset is a special image that cannot be deleted.
ast: Reset ye una imaxe especial que nun pue esborrase.

en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
ast: Reafitar l'orde de colocación y el nivel d'ampliación p'axustase a les preferencies d'esta vista

en: Restore Icon's Original Si_ze
ast: Restaurar el _tamañu orixinal del iconu

en: Restore Icons' Original Si_zes
ast: Restaurar los _tamaños orixinales de los Iconos

en: Restore each selected icon to its original size
ast: Restaurar cada iconu esbilláu al so tamañu orixinal

en: Reverse sort order in new windows
ast: Invertir l'orde de colocación nes ventanes nueves

en: Ridged Paper
ast: Papel onduláu

en: Rough Paper
ast: Papel rugosu

en: Ruby
ast: Rubí

en: Run "%s" on any selected items
ast: Executar «%s» en cualesquier de los elementos seleicionaos

en: Run in _Terminal
ast: _Executar na terminal

en: Run or manage scripts from %s
ast: Executar o alministrar scripts de %s

en: SELinux Context
ast: Contestu SELinux

en: SELinux context:
ast: Contextu SELinux:

en: S_kip All
ast: _Saltar too

en: Sa_ve Search
ast: _Guardar gueta

en: Sa_ve Search As...
ast: Guardar gueta _como...

en: Safely remove the drive associated with the open folder
ast: Espulsar de mou seguru la unidá asociada cola carpeta abierta

en: Safely remove the selected drive
ast: Espulsar unidá de mou seguru

en: Save Search as
ast: Guardar gueta como

en: Save the current search as a file
ast: Guarda la gueta actual como un ficheru

en: Save the edited search
ast: Guardar la gueta remanada

en: Saved search
ast: Gueta guardada

en: Sea Foam
ast: Espluma de Mar

en: Search
ast: Guetar

en: Search Folder
ast: <b>Carpeta de Gueta</b>

en: Search _name:
ast: _Nome de la gueta:

en: Search for "%s"
ast: Guetar per «%s»

en: Search results
ast: Resultaos de la gueta

en: Search:
ast: Guetar:

en: Secure WebDAV (HTTPS)
ast: WebDAV Seguru (HTTPS)

en: Select All
ast: Esbillar too

en: Select Custom Icon
ast: Escoyer iconu personalizáu

en: Select Folder to Save Search In
ast: Seleiciona la carpeta na que guardar la gueta

en: Select I_tems Matching...
ast: Seleicionar _elementos que concasen con…

en: Select Items Matching
ast: Seleicionar elementos que concasen con

en: Select _All
ast: _Seleicionar too

en: Select a Category:
ast: Escueyi una categoría:

en: Select a Color to Add
ast: Escueyi un color p'amestar

en: Select all and only the items that are not currently selected
ast: Seleiciona namái los elementos que nun tan seleicionaos anguaño

en: Select all items in this window
ast: Seleiciona tolos elementos qu'hai nesta ventana

en: Select all the text in a text field
ast: Seleiciona tol testu nún campu de testu

en: Select an Application
ast: Seleicione una aplicación

en: Select an Image File for the New Emblem
ast: Escueyi un ficheru d'imaxe pal emblema nuevu

en: Select an Image File to Add as a Pattern
ast: Escueyi un ficheru d'imaxe p'amestar como patrón

en: Select an application to open %s and other files of type "%s"
ast: Seleiciona una aplicación p'abrir %s y otros ficheros del tipu «%s»

en: Select an application to view its description.
ast: Escueyi una aplicación pa ver la so descripción.

en: Select folder to search in
ast: Escueyi en qué carpeta restolar

en: Select how to open "%s" and whether to perform this action in the future for other media of type "%s".
ast: Seleiciona cómo abrir «%s» y si se fadrá esta aición nel futuru pa otros medios del tipu «%s».

en: Select items in this window matching a given pattern
ast: Seleiciona los elementos nesta ventana que concasen con un patrón dau

en: Select the columns visible in this folder
ast: Escueyi les columnes visibles nesta carpeta

en: Select type
ast: Escueyi tipu

en: Selection Bound
ast: Llende de seleición

en: Session management options:
ast: Opciones d'alministración de la sesión:

en: Set _user ID
ast: Afitar ID _d'usuariu

en: Set as _Background
ast: _Afitar como fondu

en: Set as background for _all folders
ast: Afitar como fondu pa _toles carpetes

en: Set as background for _this folder
ast: Afitar como fondu pa _esta carpeta

en: Set gro_up ID
ast: Afitar ID de _grupu

en: Set the zoom level of the current view
ast: Afitar el nivel de zoom de la vista actual

en: Setting permissions
ast: Configurar permisos

en: Shale
ast: Esquistu

en: Show Emblems
ast: Amosar emblemes

en: Show History
ast: Amosar historia

en: Show Information
ast: Amosar información

en: Show Notes
ast: Amosar notes

en: Show Places
ast: Amosar llugares

en: Show Tree
ast: Amosar árbol

en: Show _Hidden Files
ast: Amosar _ficheros anubríos

en: Show _only folders
ast: Amosar _namái carpetes

en: Show _thumbnails:
ast: Amosar _miniatures:

en: Show a window that lets you set your desktop background's pattern or color
ast: Amuesa una ventana que dexa configurar el patrón del fondu o el color del so escritoriu

en: Show advanced permissions in the file property dialog
ast: Amosar permisos avanzaos nel diálogu de propiedaes de ficheru

en: Show folders first in windows
ast: Amosar les carpetes en primer llugar nes ventanes

en: Show location bar in new windows
ast: Amosar la barra de llugares nes ventanes nueves

en: Show more _details
ast: Amosar más _detalles

en: Show mounted volumes on the desktop
ast: Amosar volúmenes montaos nel escritoriu

en: Show session management options
ast: Ver les opciones de xestión de la sesión

en: Show side pane in new windows
ast: Amosar el panel llateral nes ventanes nueves

en: Show status bar in new windows
ast: Amosar la barra d'estáu nes ventanes nueves

en: Show te_xt in icons:
ast: Amosar _testu nos iconos:

en: Show the folder containing the scripts that appear in this menu
ast: Amuesa la carpeta que contién los scripts qu'apaecen nesti menú

en: Show the version of the program.
ast: Amosar la versión del programa.

en: Show toolbar in new windows
ast: Amosar la barra de ferramientes nes ventanes nueves

en: Side pane view
ast: Vista del panel llateral

en: Silver
ast: Plata

en: Size
ast: Tamañu

en: Size:
ast: Tamañu:

en: Sky
ast: Cielu

en: Sky Ridge
ast: Rayes azul cielu

en: Slashes are not allowed in filenames
ast: Nun se permiten barres nos nomes de ficheru

en: Snow Ridge
ast: Rayes blancu ñeváu

en: Some of the files could not be added as emblems.
ast: Dellos ficheros nun pudieron amestase como emblemes.

en: Sorry, but "%s" is not a usable image file.
ast: Sentímoslo, pero "%s" nun ye un ficheru d'imaxe usable.

en: Sorry, but emblem %s could not be deleted.
ast: L'emblema %s nun pudo desaniciase.

en: Sorry, but emblem keywords can only contain letters, spaces and numbers.
ast: Sentímoslo, pero la descripción del emblema namái pue tener lletres, espacios y númberos.

en: Sorry, but pattern %s could not be deleted.
ast: El patrón %s nun pudo desaniciase.

en: Sorry, but the pattern %s could not be installed.
ast: El patrón %s nun pudo instalase.

en: Sorry, but there is already an emblem named "%s".
ast: Sentímoslo, pero yá esiste un emblema denomáu «%s».

en: Sorry, but you cannot execute commands from a remote site.
ast: Nun pues executar comandos dende un sitiu remotu.

en: Sorry, but you cannot replace the reset image.
ast: Nun pue trocase la imaxe de reaniciu.

en: Sorry, but you must specify a non-blank keyword for the new emblem.
ast: Sentímoslo, pero tienes d'especificar una descripción pal nuevu emblema.

en: Sorry, but you must specify a non-blank name for the new color.
ast: Sentímoslo, pero tienes d'especificar un nome de color non-baleru pal nuevu color.

en: Sorry, but you must specify an unused color name for the new color.
ast: Sentímoslo, pero tienes d'especificar un nome de color que nun tea n'usu pal nuevu color.

en: Sorry, could not change the group of "%s": %s
ast: Nun pudo camudase'l grupu de «%s»: %s

en: Sorry, could not change the owner of "%s": %s
ast: Nun pudo camudase'l propietariu de «%s»: %s

en: Sorry, could not change the permissions of "%s": %s
ast: Nun pudieron camudase los permisos de «%s»: %s

en: Sorry, could not display all the contents of "%s": %s
ast: Nun pudo amosase tol conteníu de «%s»: %s

en: Sorry, could not rename "%s" to "%s": %s
ast: Nun pudo renomase «%s» a «%s»: %s

en: Sorry, unable to save custom emblem name.
ast: Sentímoslo, nun se pudo guardar el nome del emblema personalizáu.

en: Sorry, unable to save custom emblem.
ast: Sentímoslo, nun se pue guardar l'emblema personalizáu.

en: Sort _folders before files
ast: Ordenar _carpetes enantes de los ficheros

en: Special flags:
ast: Etiquetes especiales:

en: Specified group '%s' doesn't exist
ast: El grupu especificáu «%s» nun esiste

en: Specified owner '%s' doesn't exist
ast: El propietariu especificáu «%s» nun esiste

en: Specify a location to open
ast: Especifica una llocalización p'abrir

en: Specify file containing saved configuration
ast: Especificar el ficheru que contién la configuración guardada

en: Specify session management ID
ast: Especificar la ID d'alministración de sesión

en: Spreadsheet
ast: Fueya de cálculu

en: St_atusbar
ast: _Barra d'estáu

en: Start the drive associated with the open folder
ast: Aniciar la unidá asociada cola carpeta abierta

en: Start the multi-disk drive associated with the open folder
ast: Aniciar la unidá multidiscu asociada cola carpeta abierta

en: Start the selected drive
ast: Aniciar la unidá esbillada

en: Start the selected multi-disk drive
ast: _Aniciar la unidá multidiscu esbillada

en: Start the selected volume
ast: Aniciar el volume esbilláu

en: Start the volume associated with the open folder
ast: Aniciar el volume asociáu cola carpeta abierta

en: Start the volume associated with this folder
ast: Aniciar el volume asociáu con esta carpeta

en: Starting %s
ast: Entamando %s

en: Stop loading the current location
ast: Dexa de cargar el llugar actual

en: Stop the multi-disk drive associated with the open folder
ast: Parar la unidá multidiscu asociada cola carpeta abierta

en: Stop the selected drive
ast: Parar la unidá esbillada

en: Stop the selected multi-disk drive
ast: Parar la unidá multidiscu esbillada

en: Stop the selected volume
ast: Parar el volume esbilláu

en: Stop the volume associated with the open folder
ast: Parar el volume asociáu cola carpeta abierta

en: Stop the volume associated with this folder
ast: Parar el volume asociáu con esta carpeta

en: Stucco
ast: Estucu

en: Switch tabs with [ctrl] + [tab]
ast: Intercambiar llingüetes con [ctrl] + [tab]

en: Symbolic links only supported for local files
ast: Los enllaces simbólicos namái tan soportaos pa ficheros llocales.

en: T_emplates
ast: Plan_tíes

en: Tags
ast: Etiquetes

en: Tangerine
ast: Mandarina

en: Terracotta
ast: Terracota

en: Text
ast: Testu

en: Text Ellipsis Limit
ast: Llende de la elipsis del testu

en: Text File
ast: Ficheru de testu

en: Text view:
ast: Vista testu:

en: The Link "%s" is Broken.
ast: L'enllaz "%s" ta frañáu.

en: The Link "%s" is Broken. Move it to Trash?
ast: L'enllaz «%s» ta frañáu. ¿Quies movelu a la papelera?

en: The SELinux security context of the file.
ast: El contestu SELinux de seguridá del ficheru.

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that.
ast: L'alliniación de les llinies nel testu de la etiqueta relativa a cada otra. Esto NUN afeuta a la alliniación de la etiqueta dientro de la so asignación. Llea GtkMisc::xalign pa facer eso.

en: The application launcher "%s" has not been marked as trusted. If you do not know the source of this file, launching it may be unsafe.
ast: El llanzador de l'aplicación «%s» nun se conseño como confiáu. Si nun conoces l'orixe del ficheru, llanzalu puede que nun seya seguro.

en: The color cannot be installed.
ast: Nun puede instalase'l color.

en: The compact view encountered an error while starting up.
ast: La vista compauta alcontró un fallu mentantu s'aniciaba.

en: The compact view encountered an error.
ast: La vista compauta alcontró un fallu.

en: The current position of the insertion cursor in chars.
ast: La posición actual del cursor d'inxerción en caráuteres.

en: The date the file was accessed.
ast: La data na que s'accedió al ficheru.

en: The date the file was modified.
ast: La data na que se modificó'l ficheru.

en: The default action cannot open "%s" because it cannot access files at "%s" locations.
ast: L'aición predeterminada nun pue abrir «%s» porque nun pue acceder a los ficheros nos llugares «%s».

en: The default size of an icon for a thumbnail in the icon view.
ast: El tamañu predetermináu pa la miniatura d'un iconu na vista como iconos.

en: The default width of the side pane in new windows.
ast: L'anchor predetermináu pal panel llateral nes ventanes nueves.

en: The desktop view encountered an error while starting up.
ast: La vista d'escritoriu alcontró un fallu mentantu s'aniciaba.

en: The desktop view encountered an error.
ast: La vista d'escritoriu alcontró un fallu.

en: The destination folder is inside the source folder.
ast: La carpeta de destín ta dientro de la carpeta d'orixe.

en: The destination is not a folder.
ast: El destín nun ye una carpeta.

en: The destination is read-only.
ast: El destín ye de namái llectura

en: The dragged file does not appear to be a valid image.
ast: El ficheru arrastráu nun paez ser una imaxe válida.

en: The emblem cannot be added.
ast: Nun pue amestase l'emblema.

en: The emblem cannot be installed.
ast: L'emblema nun pue instalase.

en: The emblems do not appear to be valid images.
ast: Los emblemes nun paecen ser imáxenes válides.

en: The file "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
ast: El ficheru «%B» nun se pue xestionar porque nun tienes permisos pa lleelu.

en: The file "%B" cannot be moved to the trash.
ast: El ficheru «%B» nun se pue mover a la papelera.

en: The file '%s' does not appear to be a valid image.
ast: El ficheru '%s' nun paez ser una imaxe válida.

en: The file is not an image.
ast: El ficheru nun ye una imaxe.

en: The file is of an unknown type
ast: El ficheru ye de un tipu desconocíu

en: The file that you dropped is not an image.
ast: El ficheru que s'arrastró nun ye una imaxe.

en: The file that you dropped is not local.
ast: El ficheru qu'arrastró nun ye llocal.

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
ast: La carpeta «%B» nun se pue copiar porque nun tienes permisos pa creala nel destín.

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
ast: La carpeta «%B» nun se pue copiar porque nun tienes permisos pa lleela.

en: The folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to read it.
ast: La carpeta «%B» nun pue desaniciase porque nun tienes permisos pa lleela.

en: The folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
ast: La carpeta «%B» nun se pue xestionar porque nun tienes permisos pa lleela.

en: The folder contents could not be displayed.
ast: El conteníu de la carpeta nun pudo amosase.

en: The font description used for the icons on the desktop.
ast: La descripción de les fontes usaes pa los iconos nel escritoriu.

en: The format of file dates. Possible values are "locale", "iso", and "informal".
ast: El formatu de les dates de los ficheros. Los valores dables son «local», «iso» ya «informal».

en: The group could not be changed.
ast: El grupu nun pudo camudase

en: The group of the file.
ast: El grupu del ficheru.

en: The history location doesn't exist.
ast: La historia de llocalización nun esiste.

en: The icon view encountered an error while starting up.
ast: La vista d'iconos atopó un fallu al arrancar.

en: The icon view encountered an error.
ast: La vista d'iconos atopó un fallu.

en: The item cannot be restored from trash
ast: Nun pue restaurase l'elementu dende la papelera

en: The item could not be renamed.
ast: L'elementu nun pudo renomase

en: The list view encountered an error while starting up.
ast: La vista de llista atopó un fallu al arrancar.

en: The list view encountered an error.
ast: La vista de llista atopó un fallu.

en: The location "%s" does not exist.
ast: La llocalización "%s" nun esiste.

en: The location cannot be displayed with this viewer.
ast: El llugar nun pue amosase nesti visor.

en: The location is not a folder.
ast: La llocalización nun ye una carpeta.

en: The media contains digital photos.
ast: El soporte contién semeyes dixitales.

en: The media contains software.
ast: El soporte contién software.

en: The media has been detected as "%s".
ast: El soporte reconocióse como «%s».

en: The mime type of the file.
ast: El tipu MIME del ficheru.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
ast: El nome «%s» yá se ta usando nesta carpeta. Por favor use un nome distintu.

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
ast: El nome «%s» nun ye válidu porque contién el caráuter «/». Por favor usa un nome distintu.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
ast: El nome «%s» nun ye válidu. Por favor usa un nome distintu.

en: The name and icon of the file.
ast: El nome ya iconu del ficheru.

en: The owner could not be changed.
ast: El propietariu nun pudo camudase.

en: The owner of the file.
ast: El propietariu del ficheru.

en: The permissions could not be changed.
ast: Nun pudieron camudase los permisos.

en: The permissions of "%s" could not be determined.
ast: Nun pudieron determinase los permisos de "%s".

en: The permissions of the file, in octal notation.
ast: Los permisos del ficheru, en notación octal.

en: The permissions of the file.
ast: Los permisos del ficheru.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
ast: Nun pudieron determinase los permisos del ficheru esbilláu.

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars.
ast: La posición en carauteres del estremu aviesu de la seleición dende'l cursor .

en: The selection rectangle
ast: El reutángulu de seleición

en: The side pane view to show in newly opened windows.
ast: La vista del panel llateral que s'amosará nes ventanes nueves abiertes.

en: The size of the file.
ast: El tamañu del ficheru.

en: The software will run directly from the medium "%s". You should never run software that you don't trust.
    
    If in doubt, press Cancel.
ast: El software executaráse direutamente dende'l soporte «%s». Enxamás executes software nel que nun t'enfotes.
    
    Si dubies, calca Encaboxar.

en: The source file would be overwritten by the destination.
ast: El ficheru d'orixe sobroscribiráse pol de destín.

en: The target doesn't support symbolic links.
ast: El destín nun soporta enllaces simbólicos.

en: The text of the label.
ast: El testu de la etiqueta.

en: The type of the file.
ast: El tipu del ficheru.

en: There is %S available, but %S is required.
ast: Hai %S disponible pero ríquense %S.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
ast: Nun esiste un «%s» nesta carpeta. ¿Seique acaba de movese o desaniciase?

en: There is no application installed for %s files
ast: Nun hai denguna aplicación instalada pa los ficheros %s

en: There is no application installed for %s files.
    Do you want to search for an application to open this file?
ast: Nun hai denguna aplicación instalada pa los ficheros %s.
    ¿Prestaríate guetar una aplicación p'abrir esti ficheru?

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
ast: Nun hai abondu espaciu nel destín. Preba a desaniciar ficheros pa facer espaciu.

en: There is nothing on the clipboard to paste.
ast: Nun hai res pa pegar nel cartafueyu

en: There was an error copying the file into %F.
ast: Hebo un fallu al copiar el ficheru en %F.

en: There was an error creating the directory in %F.
ast: Hebo un fallu al crear el direutoriu en %F.

en: There was an error creating the folder "%B".
ast: Hebo un fallu al crear la carpeta «%B».

en: There was an error creating the symlink in %F.
ast: Hebo un fallu al crear l'enllaz simbólicu en %F.

en: There was an error deleting %B.
ast: Hebo un fallu al desaniciar %B.

en: There was an error displaying help.
ast: Hebo un fallu al amosar l'ayuda.

en: There was an error displaying help: 
    %s
ast: Hebo un fallu al amosar l'ayuda: 
    %s

en: There was an error getting information about "%B".
ast: Hebo un fallu al obtener la información tocantes a «%B».

en: There was an error getting information about the destination.
ast: Hebo un fallu al obtener la información al rodiu del destín.

en: There was an error getting information about the files in the folder "%B".
ast: Hebo un fallu al obtener la información al rodiu de los ficheros na carpeta «%B».

en: There was an error launching the application.
ast: Hebo un fallu executando l'aplicación.

en: There was an error moving the file into %F.
ast: Hebo un fallu al mover el ficheru a %F.

en: There was an error reading the folder "%B".
ast: Hebo un fallu al lleer la carpeta «%B».

en: There was an internal error trying to search for applications:
ast: Hebo un fallu internu intentando dar coles aplicaciones:

en: These files are on a Photo CD.
ast: Estos ficheros tán nun Photo CD

en: These files are on a Picture CD.
ast: Estos ficheros tán nun Picture CD

en: These files are on a Super Video CD.
ast: Estos ficheros tán nun CD de Super Videu

en: These files are on a Video CD.
ast: Estos ficheros tán nun Videu CD

en: These files are on a Video DVD.
ast: Estos ficheros tán nun DVD de videu.

en: These files are on a digital audio player.
ast: Estos ficheros tán nun reproductor de soníu dixital.

en: These files are on an Audio CD.
ast: Estos ficheros tán nun CD de soníu.

en: These files are on an Audio DVD.
ast: Estos ficheros tán nun DVD de soníu.

en: This drop target only supports local files.
ast: Esti destín au soltar, namái sofita ficheros llocales.

en: This file cannot be ejected
ast: Esti ficheru nun pue espulsase

en: This file cannot be mounted
ast: Esti ficheru nun se pue montar

en: This file cannot be started
ast: Esti ficheru nun pue aniciase

en: This file cannot be stopped
ast: Esti ficheru nun pue parase

en: This file cannot be unmounted
ast: Esti ficheru nun pue desmontase

en: This is disabled due to security considerations.
ast: Esto ta deshabilitao por custiones de seguridá.

en: This is probably because the emblem is a permanent one, and not one that you added yourself.
ast: Dablemente esto débese a que l'emblema ye permanente, y nun ye ún qu'usté mesmu amestó.

en: This link cannot be used, because it has no target.
ast: Esti enllaz nun pue usase porque nun tien destín.

en: This link cannot be used, because its target "%s" doesn't exist.
ast: Esti enllaz nun pue usase, porque'l so destín «%s» nun esiste.

en: This name can be set if you want a custom name for the computer icon on the desktop.
ast: Esti nome pue definise, si quies dar un nome personalizáu pal iconu del equipu nel escritoriu.

en: This name can be set if you want a custom name for the home icon on the desktop.
ast: Esti nome pue definise, si quies dar un nome personalizáu pal iconu de la carpeta personal nel escritoriu.

en: This name can be set if you want a custom name for the network servers icon on the desktop.
ast: Esti nome pue definise, si quies dar un nome personalizáu pal iconu de sirvidores de rede nel escritoriu.

en: This name can be set if you want a custom name for the trash icon on the desktop.
ast: Esti nome pue definise, si quies dar un nome personalizáu pal iconu de la papelera nel escritoriu.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
ast: P'abrir ficheros non llocales cópialos a una carpeta llocal y llueu suéltalos nuevamente.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
ast: P'abrir ficheros no llocales cópialos a una carpeta llocal y llueu suéltalos nuevamente. Los ficheros llocales que soltó yá foron abiertos.

en: Toggle the display of hidden files in the current window
ast: Conseña si s'amuesen o non los ficheros anubríos na ventana actual

en: Toggle using a tighter layout scheme
ast: Camudar a un esquema d'organización más apretáu

en: Toplevel files cannot be renamed
ast: Los archivos de nivel superior nun se puen renomar

en: Total capacity:
ast: Capacidá total:

en: Trash
ast: Papelera

en: Trash icon visible on desktop
ast: Iconu de basoria visible nel escritoriu

en: Trashing Files
ast: Moviendo ficheros a la papelera

en: Tree
ast: Árbol

en: Type
ast: Triba

en: Type of click used to launch/open files
ast: El tipu de pulsación usáu pa executar/abrir los ficheros

en: Type:
ast: Triba:

en: U_nlock Drive
ast: _Desbloquiar unidá

en: Unable to eject %V
ast: Nun pudo espulsase %V

en: Unable to eject %s
ast: Nun pudo espulsase %s

en: Unable to eject location
ast: Nun pudo espulsase'l llugar

en: Unable to mark launcher trusted (executable)
ast: Nun pue marcase'l llanzador confiáu (executable)

en: Unable to mount %s
ast: Nun pudo montase %s

en: Unable to mount location
ast: Nun pudo montase'l llugar

en: Unable to mount the location.
ast: Nun pudo montase'l llugar.

en: Unable to poll %s for media changes
ast: Nun pudo sondease %s pa cambeos nos soportes

en: Unable to rename desktop file
ast: Nun pudo renomase'l ficheru del escritoriu

en: Unable to rename desktop icon
ast: Nun pudo renomase l'iconu del escritoriu

en: Unable to search for application
ast: Nun pudo restolase denguna aplicación

en: Unable to start %s
ast: Nun pudo aniciase %s

en: Unable to start location
ast: Nun pudo aniciase'l llugar

en: Unable to stop %s
ast: Nun pudo parase %s

en: Unable to stop drive
ast: Nun pudo parase la unidá

en: Unable to unmount %V
ast: Nun pudo montase %V

en: Unable to unmount location
ast: Nun pudo desmontase'l llugar

en: Undo
ast: Desfacer

en: Undo the last action
ast: Desfacer la cabera aición

en: Unknown
ast: Desconocíu

en: Unknown error
ast: Fallu desconocíu

en: Unlock the drive associated with the open folder
ast: Desbloquiar la unidá asociada cola carpeta abierta

en: Unlock the selected drive
ast: Desbloquiar la unidá esbillada

en: Unmount the selected volume
ast: Desmontar el volume esbilláu

en: Unmount the volume associated with the open folder
ast: Desmonta'l volume asociáu cola carpeta abierta

en: Unmount the volume associated with this folder
ast: Desmonta'l volume asociáu con esta carpeta

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
ast: Versión '%s' del ficheru desktop non reconocida

en: Unrecognized launch option: %d
ast: Opción de llanzamientu non reconocida: %d

en: Untrusted application launcher
ast: Llanzador d'aplicación ensin confianza

en: Use De_fault
ast: _Usar predetermináu

en: Use _Default Background
ast: Usar _fondu predetermináu

en: Use extra mouse button events in Caja' browser window
ast: Usar eventos de botones del mur adiciones na ventana del desaminador de Caja

en: Use the normal view size
ast: Usar el tamañu de vista normal

en: Use tighter layout in new windows
ast: Usar una organización más apretada nes ventanes nueves

en: Video
ast: Videu

en: View _new folders using:
ast: Ver carpetes _nueves usando:

en: View of the current folder
ast: Vista de la carpeta actual

en: View or modify the properties of each selected item
ast: Ver o modificar les propiedades de cada artículu esbilláu

en: View or modify the properties of the open folder
ast: Ver o modificar les propiedaes de la carpeta abierta

en: View or modify the properties of this folder
ast: Ver o camudar les propiedaes d'esta carpeta

en: Views
ast: Vistes

en: Violet
ast: Violeta

en: Visible _Columns...
ast: _Columnes visibles...

en: Wavy White
ast: Blanco onduláu

en: Wednesday, September 00 0000 at 00:00:00 PM
ast: Miércoles, 00 de setiembre de 0000 a les 00:00:00 pm

en: What to do with executable text files when activated
ast: Qué facer colos ficheros de testu executables cuando son activaos

en: What to do with executable text files when they are activated (single or double clicked). Possible values are "launch" to launch them as programs, "ask" to ask what to do via a dialog, and "display" to display them as text files.
ast: Qué facer colos ficheros de testu executables cuando s'activen (con una o dos pulsaciones). Los valores dables son «launch» pa llanzalos como programes, «ask» pa solicitar una confirmación per aciu d'un diálogu y «display» pa amosalos como ficheros de testu.

en: When to show number of items in a folder
ast: Cuándo amosar el númberu d'elementos nuna carpeta

en: When to show preview text in icons
ast: Cuándo amosar la vista previa del testu nos iconos

en: When to show thumbnails of image files
ast: Cuándo amosar les miniatures de los ficheros d'imáxenes

en: Where to position newly open tabs in browser windows.
ast: Áu allugar les nueves llingüetes abiertes nes ventanes del desaminador.

en: Whether a custom default folder background has been set.
ast: Conseña si s'afitó un fondu predetermináu de carpeta.

en: Whether a custom default side pane background has been set.
ast: Conseña si s'afitó un fondu predetermináu nel panel llateral.

en: Whether to ask for confirmation when deleting files, or emptying Trash
ast: Conseña si hai de solicitar una confirmación al desaniciar ficheros o vaciar la papelera

en: Whether to automatically mount media
ast: Conseña si hai de montar automáticamente los soportes

en: Whether to automatically open a folder for automounted media
ast: Conseña si hai d'abrir automáticamente les carpetes de los soportes automontaos

en: Whether to enable immediate deletion
ast: Conseña si hai d'activar el desaniciu d'esmenu

en: Whether to preview sounds when mousing over an icon
ast: Conseña si hai d'escuchar previamente los soníos al allugar el punteru sobro un iconu

en: Whether to show backup files
ast: Conseña si hai d'amosar los ficheros de respaldu

en: Whether to show hidden files
ast: Conseña si hai d'amosar los ficheros anubríos

en: White
ast: Blancu

en: Width of the side pane
ast: Anchor del panel llateral

en: Windows share
ast: Compartición Windows

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
ast: Vusté nun ye'l propietariu, por eso nun pue camudar estos permisos.

en: You can choose another view or go to a different location.
ast: Pue escoyer otra vista o dir a un llugar estremáu.

en: You can download it or make a link to it.
ast: Pues descargalu o face-y un enllaz.

en: You can only use images as custom icons.
ast: Namái pa usar imáxenes como iconos personalizaos.

en: You can only use local images as custom icons.
ast: Sólo pue usar imáxenes llocales como iconos personalizaos.

en: You can stop this operation by clicking cancel.
ast: Pues parar esta operación calcando Encaboxar.

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
ast: Nun pue asignase más d'ún iconu personalizáu al empar.

en: You cannot assign more than one custom icon at a time.
ast: Nun pues asignar más d'ún iconu personalizáu al empar.

en: You cannot copy a file over itself.
ast: Nun puedes copiar un ficheru sobro sigo mesmu.

en: You cannot copy a folder into itself.
ast: Nun se pue copiar una carpeta dientro de sigo mesma.

en: You cannot move a file over itself.
ast: Nun puedes mover un ficheru sobro sigo mesmu.

en: You cannot move a folder into itself.
ast: Nun se pue mover una carpeta dientro de sigo mesma.

en: You do not have permissions to access the destination folder.
ast: Nun tienes permisu p'acceder a la carpeta de destín.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
ast: Nun tien permisos suficientes pa camudar el grupu de «%s».

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
ast: Nun tienes permisos necesarios pa camudar el nome de «%s».

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
ast: Nun tienes los permisos suficientes pa ver el conteníu de «%s».

en: You have just inserted a Photo CD.
ast: Inxertóse un discu de semeyes Photo CD.

en: You have just inserted a Picture CD.
ast: Inxertóse un discu de semeyes Picture CD.

en: You have just inserted a Super Video CD.
ast: Inxertóse un CD de Super Vídeu.

en: You have just inserted a Video CD.
ast: Inxertóse un Vídeu CD

en: You have just inserted a Video DVD.
ast: Inxertóse un DVD de vídeu.

en: You have just inserted a blank Blu-Ray disc.
ast: Inxertóse un discu Blu-Ray virxe.

en: You have just inserted a blank CD.
ast: Inxertóse un CD virxe.

en: You have just inserted a blank DVD.
ast: Inxertóse un DVD virxe.

en: You have just inserted a blank HD DVD.
ast: Inxertóse un HD DVD virxe.

en: You have just inserted a digital audio player.
ast: Inxertóse un reproductor de soníu dixital

en: You have just inserted a medium with digital photos.
ast: Inxertóse un soporte con semeyes dixitales.

en: You have just inserted a medium with software intended to be automatically started.
ast: Inxertóse un soporte con software previstu pa que s'execute automáticamente.

en: You have just inserted a medium.
ast: Inxertóse un soporte.

en: You have just inserted an Audio CD.
ast: Inxertóse un CD de soníu.

en: You have just inserted an Audio DVD.
ast: Inxertóse un DVD de soníu.

en: Zoom In
ast: Aumentar zoom

en: Zoom Out
ast: Amenorgar zoom

en: Zoom _In
ast: _Aumentar

en: Zoom _Out
ast: A_menorgar

en: Zoom to Default
ast: Zoom predetermináu

en: [URI...]
ast: [URI…]

en: _About
ast: _Tocante a

en: _Add
ast: _Amestar

en: _Add Bookmark
ast: _Amestar Marcador

en: _Add a New Color...
ast: _Amestar un color nuevu...

en: _Add a New Emblem...
ast: _Amestar un emblema nuevu...

en: _Add a New Pattern...
ast: _Amestar un patrón nuevu...

en: _Always perform this action
ast: _Executar siempres esta aición

en: _Arrange items:
ast: _Tresnar los elementos:

en: _Ask each time
ast: _Entrugar cada vegada

en: _Back
ast: _Atrás

en: _Backgrounds and Emblems...
ast: Fondu y _emblemes...

en: _Bookmarks
ast: _Marcadores

en: _Browse...
ast: _Desaminar...

en: _Cancel
ast: _Encaboxar

en: _Close
ast: _Zarrar

en: _Close Tab
ast: _Zarrar llingüeta

en: _Compact
ast: _Compauta

en: _Computer
ast: _Equipu

en: _Connect
ast: _Coneutar

en: _Connect Drive
ast: _Coneutar unidá

en: _Contents
ast: _Índiz

en: _Copy
ast: _Copiar

en: _Copy Here
ast: _Copiar equí

en: _DVD Video:
ast: Videu _DVD:

en: _Default zoom level:
ast: Nivel de _zoom predetermináu:

en: _Delete
ast: _Desaniciar

en: _Delete Permanently
ast: _Desaniciar dafechu

en: _Detect Media
ast: _Deteutar medios

en: _Disconnect
ast: _Desconeutar

en: _Disconnect Drive
ast: _Desconeutar unidá

en: _Display
ast: _Amosar

en: _Double click to open items
ast: _Duble pulsación p'abrir los elementos

en: _Download
ast: _Descargar

en: _Edit
ast: _Editar

en: _Edit Bookmarks...
ast: _Editar marcadores...

en: _Eject
ast: _Espulsar

en: _Emblems
ast: _Emblemes

en: _Empty File
ast: _Ficheru baleru

en: _File
ast: _Ficheru

en: _Folder:
ast: _Carpeta:

en: _Format
ast: _Formatear

en: _Format:
ast: _Formatu:

en: _Forward
ast: _Alantre

en: _Go
ast: _Dir

en: _Group:
ast: _Grupu:

en: _Help
ast: _Ayuda

en: _Home
ast: _Entamu

en: _Home Folder
ast: _Carpeta Home

en: _Icons
ast: _Iconos

en: _Image:
ast: _Imaxe:

en: _Invert Selection
ast: _Invertir seleición

en: _Keep Aligned
ast: _Caltener alliniaos

en: _Keyword:
ast: _Pallabra clave:

en: _Launch Anyway
ast: _Llanzar de toes formes

en: _Link Here
ast: _Enllazar equí

en: _List
ast: _Llista

en: _Location...
ast: _Llugar...

en: _Location:
ast: _Llugar:

en: _Lock Drive
ast: _Bloquiar unidá

en: _Main Toolbar
ast: Barra _ferramientes principal

en: _Manually
ast: _Manualmente

en: _Mount
ast: _Montar

en: _Move Here
ast: _Mover equí

en: _Music Player:
ast: Reproductor de _música:

en: _Network
ast: _Rede

en: _Never prompt or start programs on media insertion
ast: _Enxamás entrugar nin aniciar programes al introducir soportes

en: _Next Tab
ast: Llingüeta _siguiente

en: _OK
ast: _Aceutar

en: _Only for files smaller than:
ast: _Namái pa ficheros más pequeños de:

en: _Open
ast: _Abrir

en: _Open Scripts Folder
ast: A_brir la Carpeta de Scripts

en: _Owner:
ast: _Propietariu:

en: _Paste
ast: A_pegar

en: _Paste Into Folder
ast: _Apegar na Carpeta

en: _Pattern:
ast: _Patrón:

en: _Patterns
ast: _Patrones

en: _Photos:
ast: _Semeyes:

en: _Places
ast: _Sitios

en: _Port:
ast: _Puertu:

en: _Power On
ast: _Prender

en: _Previous Tab
ast: Llingüeta _previa

en: _Properties
ast: _Propiedaes

en: _Read
ast: _Llectura

en: _Redo
ast: _Refacer

en: _Reload
ast: _Recargar

en: _Remove
ast: _Desaniciar

en: _Remove a Color...
ast: _Quitar un color...

en: _Remove a Pattern...
ast: Quita_r un patrón...

en: _Remove an Emblem...
ast: Quita_r un emblema...

en: _Remove...
ast: _Desaniciar...

en: _Rename...
ast: _Renomar...

en: _Restore
ast: _Restaurar

en: _Retry
ast: _Reintentar

en: _Revert
ast: _Revertir

en: _Run
ast: _Executar

en: _Run executable text files when they are opened
ast: _Executar los ficheros de testu executables al abrilos

en: _Safely Remove Drive
ast: Espulsar unidá de mou _seguru

en: _Save
ast: _Guardar

en: _Search
ast: _Guetar

en: _Search for Files...
ast: _Guetar ficheros

en: _Search for:
ast: _Atopar:

en: _Server:
ast: _Sirvidor:

en: _Side Pane
ast: Panel _llateral

en: _Single click to open items
ast: _Una sola pulsación p'abrir los elementos

en: _Skip
ast: _Saltar

en: _Skip files
ast: _Omitir ficheros

en: _Start
ast: _Entamar

en: _Start Multi-disk Device
ast: _Aniciar unidá multidiscu

en: _Start Multi-disk Drive
ast: _Aniciar unidá multidiscu

en: _Sticky
ast: P_egañosu

en: _Stop
ast: _Parar

en: _Stop Multi-disk Device
ast: _Parar unidá multidiscu

en: _Stop Multi-disk Drive
ast: _Parar unidá multidiscu

en: _Stop the drive associated with the open folder
ast: _Parar la unidá asociada cola carpeta abierta

en: _Tabs
ast: _Llingüetes

en: _Text beside icons
ast: _Testu al delláu de los iconos

en: _Trash
ast: _Basoria

en: _Type:
ast: _Tipu:

en: _Undo
ast: Desfacer

en: _Unlock Drive
ast: _Desbloquiar unidá

en: _Unmount
ast: _Desmontar Volume

en: _Up
ast: _Arriba

en: _Use a custom command
ast: _Usar un comandu personalizáu

en: _Use compact layout
ast: _Usar distribución compauta

en: _View
ast: _Ver

en: _View executable text files when they are opened
ast: _Ver los ficheros de testu executables cuando s'abren

en: _Write
ast: _Escritura

en: access
ast: accesu

en: by Modification _Date
ast: por data de _modificación

en: by _Emblems
ast: por _emblemes

en: by _Name
ast: por _nome

en: by _Size
ast: por _tamañu

en: by _Type
ast: Por _tipu

en: create/delete
ast: creación/esborráu

en: dropped text.txt
ast: soltóse testu.txt

en: free
ast: llibre

en: link
ast: enllaz

en: link (broken)
ast: enllaz (frañáu)

en: list
ast: llista

en: loading...
ast: cargando...

en: nd copy)
ast: ª copia)

en: new file
ast: ficheru nuevu

en: no
ast: non

en: nothing
ast: res

en: on the desktop
ast: nel escritoriu

en: pointing at "%s"
ast: apuntando a "%s"

en: program
ast: programa

en: rd copy)
ast: ª copia)

en: read
ast: lleer

en: st copy)
ast: ª copia)

en: th copy)
ast: ª copia)

en: today
ast: güei

en: today at %-I:%M %p
ast: güei a les %-I:%M %p

en: today at %-I:%M:%S %p
ast: güei a les %-I:%M:%S %p

en: today at 00:00 PM
ast: güei a les 00:00 pm

en: today at 00:00:00 PM
ast: güei a les 00:00:00 pm

en: today, %-I:%M %p
ast: güei, %-I:%M %p

en: today, 00:00 PM
ast: güei, 00:00 pm

en: unknown
ast: desconocíu

en: unknown MIME type
ast: Tipu MIME desconocíu

en: unknown type
ast: tipu desconocíu

en: unreadable
ast: illexible

en: untitled folder
ast: carpeta ensin títulu

en: used
ast: usáu

en: write
ast: escribir

en: yesterday
ast: ayeri

en: yesterday at %-I:%M %p
ast: ayeri a les %-I:%M %p

en: yesterday at %-I:%M:%S %p
ast: ayeri a les %-I:%M:%S %p

en: yesterday at 00:00 PM
ast: ayeri a les 00:00 pm

en: yesterday at 00:00:00 PM
ast: ayeri a les 00:00:00 pm

en: yesterday, %-I:%M %p
ast: ayeri, %-I:%M %p

en: yesterday, 00:00 PM
ast: ayeri, 00:00 pm
