engrampa 1.25.0 - en to ast translation catalogue (289 entries)

en: %s Properties
ast: Propiedaes de %s

en: - Create and modify an archive
ast: - Crear y modificar un archivador

en: <i><b>Note:</b> the password will be used to encrypt files you add to the current archive, and to decrypt files you extract from the current archive. When the archive is closed the password will be deleted.</i>
ast: <i><b>Nota:</b> la contraseña usaráse pa cifrar los ficheros qu'amiestes al archivador actual, y pa descifrar los ficheros qu'estraigas del archivador actual. Cuando se pieslle l'archivador desaniciaráse contraseña.</i>

en: <span weight="bold" size="larger">Password required</span>
ast: <span weight="bold" size="larger">Necesítase una contraseña</span>

en: A file named "%s" already exists.
    
    %s
ast: Ya existe un ficheru nomáu «%s».
    
    %s

en: A folder named "%s" already exists.
    
    %s
ast: Yá esiste una carpeta denomada «%s».
    
    %s

en: ARCHIVE
ast: ARCHIVADOR

en: Actions
ast: Aiciones

en: Add Files
ast: Amestar ficheros

en: Add Folder
ast: Amestar carpeta

en: Add a Folder
ast: Amestar una carpeta

en: Add a folder to the archive
ast: Amestar una carpeta al archivador

en: Add files asking the name of the archive and quit the program
ast: Amesta ficheros entrugando'l nome del archivador y llueu sal del programa

en: Add files to an archive
ast: Amestar ficheros a un archivador

en: Add files to the archive
ast: Amesta ficheros al archivador

en: Add files to the specified archive and quit the program
ast: Amesta ficheros al archivador especificáu y sal del programa

en: Add only if _newer
ast: Amestar namái si ye más _nuevu

en: Adding file:
ast: Amestando ficheru:

en: Adds 'unar' support over .zip archives.
ast: Amiesta sofitu 'unar' sobre archivos .zip.

en: All Files
ast: Tolos ficheros

en: All Supported Files
ast: Tolos ficheros soportaos

en: All archives
ast: Tolos archivadores

en: All files
ast: Tolos ficheros

en: Allows to create and extract archives
ast: Permitir crear y estrayer archivadores

en: An Archive Manager for the MATE desktop environment
ast: Un xestor d'archivadores pal entornu d'escritoriu MATE

en: An error occurred while adding files to the archive.
ast: Hebo un fallu amestando ficheros al archivador.

en: An error occurred while deleting files from the archive.
ast: Hebo un fallu desaniciando ficheros del archivador.

en: An error occurred while extracting files.
ast: Hebo un fallu mentantu s'estrayíen los ficheros.

en: An error occurred while loading the archive.
ast: Hebo un fallu cargando l'archivador.

en: An error occurred while saving the archive.
ast: Hebo un fallu mentantu se guardaba l'archivador.

en: An error occurred while testing archive.
ast: Hebo un fallu comprebando l'archivador.

en: An error occurred.
ast: Hebo un fallu.

en: Application does not accept documents on command line
ast: L'aplicación nun aceuta documentos na llinia de comandos

en: Archive Manager
ast: Xestor d'archivadores

en: Archive created successfully
ast: L'archivador crióse de mou satisfactoriu

en: Archive not created
ast: Archivador non creáu

en: Archive size:
ast: Tamañu del archivador:

en: Archive type not supported.
ast: Triba d'archivador non soportáu.

en: By Extension
ast: Por estensión

en: C_reate
ast: C_rear

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
ast: Nun puen pasase los URIs de documentos a entraes d'escritoriu 'Type=Link'

en: Close the current archive
ast: Zarra l'archivador actual

en: Close the folders pane
ast: Zarrar el panel de carpetes

en: Command _Line Output
ast: Salida de llinia de _comandos

en: Command exited abnormally.
ast: El comandu finó con error.

en: Command not found.
ast: Comandu non alcontráu.

en: Compress...
ast: Comprimir…

en: Compression level
ast: Nivel de comprensión

en: Compression level used when adding files to an archive. Possible values: very_fast, fast, normal, maximum.
ast: Nivel de comprensión usáu al amestar ficheros a un archivador. Valores dables: mui_rápidu, rápidu, normal, máximu.

en: Compression ratio:
ast: Tasa de compresión:

en: Content size:
ast: Tamaño del conteníu:

en: Contents
ast: Índiz

en: Copy the selection
ast: Copiar la seleición

en: Could not add the files to the archive
ast: Nun pudieron amestase los ficheros al archivador

en: Could not create the archive
ast: Nun pudo crease l'archivador

en: Could not create the destination folder: %s.
ast: Nun pudo crease la carpeta de destín: %s.

en: Could not delete the old archive.
ast: Nun pudo desaniciase l'archivador anterior.

en: Could not display help
ast: Nun pudo amosase l'ayuda

en: Could not display the folder "%s"
ast: Nun pudo amosase la carpeta: «%s»

en: Could not find the volume: %s
ast: Nun s'alcontró'l volume: %s

en: Could not open "%s"
ast: Nun pudo abrise «%s»

en: Could not open this file type
ast: Nun pudo abrise esta triba de ficheru

en: Could not perform the operation
ast: Nun pudo facese la operación

en: Could not rename the file
ast: Nun pudo renomase'l ficheru

en: Could not rename the folder
ast: Nun pudo renomase la carpeta

en: Could not save the archive "%s"
ast: Nun pudo guardase l'archivador «%s»

en: Create _Archive
ast: Crear _archivador

en: Create _Folder
ast: Crear _carpeta

en: Create a compressed archive with the selected objects
ast: Crear un archivador comprimíu colos oxetos esbillaos

en: Create a new archive
ast: Cria un archivador nuevu

en: Create and modify an archive
ast: Crea y modifica un archivador

en: Create destination folder without asking confirmation
ast: Cria una carpeta de destén ensin pidir confirmación

en: Cu_t
ast: Cor_tar

en: Cut the selection
ast: Corta la seleición

en: Decompressing archive
ast: Descomprimiendo archivador

en: Default folder to use for the '--add' and '--extract' commands
ast: Carpeta predeterminada pa los comandos «--add» y «--extract»

en: Default volume size
ast: Tamañu de volume predetermináu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Delete the selection from the archive
ast: Desanicia la selección del archivador

en: Deleting files from archive
ast: Desaniciando ficheros del archivador

en: Dese_lect All
ast: _Deseleicionar too

en: Deselect all files
ast: Deseleiciona tolos ficheros

en: Destination folder "%s" does not exist.
    
    Do you want to create it?
ast: La carpeta de destín «%s» nun esiste.
    
     ¿Quies creala?

en: Disable connection to session manager
ast: Desactivar la conexón col alministrador de sesiones

en: Display path
ast: Amosar ruta

en: Display size
ast: Amosar tamañu

en: Display the Engrampa Manual
ast: Amuesa'l manual de Engrampa

en: Display the Path column in the main window.
ast: Amosar la columna Ruta na ventana principal

en: Display the Size column in the main window.
ast: Amosar la columna Tamañu na ventana principal

en: Display the Time column in the main window.
ast: Amosar la columna Tiempu na ventana principal

en: Display the Type column in the main window.
ast: Amosar la columna Tipos na ventana principal

en: Display time
ast: Amosar el tiempu

en: Display type
ast: Amosar por tipos

en: Do not e_xtract older files
ast: Nun _estrayer ficheros más antiguos

en: Do not overwrite newer files
ast: Nun sobrescribir los ficheros más recientes

en: Do you want to add this file to the current archive or open it as a new archive?
ast: ¿Quies amestar esti ficheru al archivador actual o prefieres abrilu como un archivador nuevu ?

en: Do you want to create a new archive with these files?
ast: ¿Quies crear un nuevu archivador con estos ficheros?

en: E_xclude files:
ast: Escluyir _ficheros:

en: Editors
ast: Editores

en: Encrypt the archive header
ast: Cifrar los datos del ficheru

en: Engrampa Archive Manager
ast: Xestor d'archivadores Engrampa

en: Engrampa is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
ast: Engrampa distribúise col envís de que-y seya útil, pero ENSIN DENGUNA GARANTÍA; ensin inclusu la garantía implícita de MERCANTILIDÁ o IDONEIDÁ PA UN ENVÍS PARTICULAR. Llea la Llicencia Pública Xeneral GNU pa más detáis.

en: Engrampa is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ast: Engrampa ye software llibre; pue redistribuyilu y/o camudalu baxo los términos de la Llicencia Pública Xeneral GNU talo y como s'asoleya pola Free Software Foundation; ya seya la versión 2 de la Llicencia, o (a la so eleición) cualesquier versión postrera.

en: Enter the password for the archive '%s'.
ast: Especifica una contraseña pa l'archivador «%s».

en: Exclude folders that are symbolic lin_ks
ast: Escluyir les carpetes que seyan _enllaces simbólicos

en: Extension(s)
ast: Estensiones

en: Extract
ast: Estrayer

en: Extract Here
ast: Estrayer Equí

en: Extract To...
ast: Estrayer en...

en: Extract archive
ast: Estrayer archivador

en: Extract archives asking the destination folder and quit the program
ast: Estrái archivadores entrugando la carpeta de destín y sal del programa

en: Extract archives to the specified folder and quit the program
ast: Estrái archivadores a la carpeta especificada y sal del programa

en: Extract files from the archive
ast: Estrayer ficheros del archivador

en: Extract the selected archive
ast: Estrái l'archivador seleicionáu

en: Extract the selected archive to the current position
ast: Estrayer l'archivador esbilláu na posición actual

en: Extracting file:
ast: Estrayendo ficheru:

en: Extraction completed successfully
ast: La estraición féxose de mou satisfactoriu

en: Extraction not performed
ast: Estraición non fecha

en: FILE
ast: FICHERU

en: FOLDER
ast: CARPETA

[ctx: File]
en: Date Modified
ast: Data de Modificación

[ctx: File]
en: Location
ast: Llocalización

[ctx: File]
en: Name
ast: Nome

[ctx: File]
en: Name:
ast: Nome:

[ctx: File]
en: New
ast: Nuevu

[ctx: File]
en: Save
ast: Guardar

[ctx: File]
en: Size
ast: Tamañu

[ctx: File]
en: Type
ast: Triba

en: File Format
ast: Formatu de ficheru

en: File _Format: %s
ast: _Formatu de ficheru: %s

en: File is not a valid .desktop file
ast: El ficheru nun ye un ficheru .desktop válidu

en: Find:
ast: Guetar:

en: Folder
ast: Carpeta

en: Folders
ast: Carpetes

en: Getting the file list
ast: Obteniendo la llista de ficheros

en: Go to the home location
ast: Dir al llugar inicial

en: Go to the next visited location
ast: Dir a la siguiente llocalización visitada

en: Go to the previous visited location
ast: Dir a la llocalización visitada anteriormente

en: Go up one level
ast: Xubir un nivel

en: How to sort files
ast: Cómo tresnar los ficheros

en: Include _files:
ast: Incluyir _ficheros:

en: Information about the program
ast: Información sobro' programa

en: It enables the ability to support 'unar' over .zip archives.
ast: Permite la capacidá d'admitir archivos 'unar' sobre archivos .zip.

en: Last Output
ast: Caberu resultáu

en: Last modified:
ast: Cabera modificación:

en: List Mode
ast: Enllistar por mou

en: List of applications entered in the Open file dialog and not associated with the file type.
ast: Llista d'aplicaciones introducíes nel cuadru de diálogu «Abrir ficheru» y non asociaes col tipu de ficheru.

en: Load Options
ast: Cargar opciones

en: Location
ast: Llocalización

en: Location:
ast: Llocalización:

en: Max history length
ast: Llargor máximu rexistráu

en: Max number of items in the Open Recents menu.
ast: Númberu máximu d'items nel menú de ficheros abiertos de recién

en: Name column width
ast: Nomar l'anchor de la columna

en: Not a launchable item
ast: Nun ye un elementu llanzable

en: Number of files:
ast: Númberu de ficheros:

en: Open
ast: Abrir

en: Open _Recent
ast: Abrir _reciente

en: Open a recently used archive
ast: Abrir un archivador usáu recientemente

en: Open archive
ast: Abrir un archivador

en: Open selected files with an application
ast: Abrir los ficheros seleicionaos con una aplicación

en: Open the selected file
ast: Abrir el ficheru selecionáu

en: Open the selected folder
ast: Abrir la carpeta seleicionada

en: Over_write existing files
ast: Sobre_scribir ficheros esistentes

en: Overwrite existing files
ast: Sobrescribir los ficheros esistentes

en: Password
ast: Contraseña

en: Paste Selection
ast: Pegar seleición

en: Paste the clipboard
ast: Pegar el conteníu del cartafueyos

en: Please use a different name.
ast: Usa un nome distintu

en: Re-crea_te folders
ast: R_e-crear les carpetes

en: Recompressing archive
ast: Recomprimiendo archivador

en: Recreate the folders stored in the archive
ast: Recrear les carpetes almacenaes nel archivador

en: Reload current archive
ast: Recarga l'archivador actual

en: Removing file:
ast: Desaniciando ficheru:

en: Rename
ast: Renomar

en: Rename the selection
ast: Renoma la seleición

en: Replace _All
ast: Troc_ar too

en: Reverse the list order
ast: Invierte la ordenación del llistáu

en: S_elect the files you want to update:
ast: S_eleicione los ficheros que quier anovar:

en: Sa_ve Options
ast: Guardar _opciones

en: Save As…
ast: Guardar Como...

en: Save Options
ast: Guarda les opciones

en: Save the current archive with a different name
ast: Guarda l'archivador actual con un nome diferente

en: Select _All
ast: Seleicion_ar too

en: Select all files
ast: Seleiciona tolos ficheros

en: Session management options:
ast: Opciones d'alministración de la sesión:

en: Show archive properties
ast: Amosar les propiedaes del archivador

en: Show session management options
ast: Ver les opciones de xestión de la sesión

en: Show the application's version
ast: Amosar la versión de l'aplicación

en: Sort file list by file size
ast: Ordena los ficheros pol so tamañu

en: Sort file list by location
ast: Ordena los ficheros pela so ruta

en: Sort file list by modification time
ast: Ordena los ficheros pola so data de modificación

en: Sort file list by name
ast: Ordena los ficheros pol so nome

en: Sort file list by type
ast: Ordena los ficheros por tipu

en: Sort type
ast: Ordenar por tipos

en: Specify a password for this archive
ast: Especifique una contraseña pa esti archivador

en: Specify file containing saved configuration
ast: Especificar el ficheru que contién la configuración guardada

en: Specify session management ID
ast: Especificar la ID d'alministración de sesión

en: Starting %s
ast: Aniciando %s

en: Stat_usbar
ast: Barra d'_estáu

en: Stop current operation
ast: Parar la operación en cursu

en: Test Result
ast: Resultáu de la comprebación

en: Test whether the archive contains errors
ast: Compreba si l'archivador contién fallos

en: The archive is already present.  Do you want to overwrite it?
ast: L'archivador yá esiste. ¿Quies sobrescribilu?

en: The default size for volumes.
ast: El tamañu que van recibir los volumes de mou predetermináu

en: The default width of the name column in the file list.
ast: L'anchor predetermináu pal nome de la columna na llista de ficheros

en: The name "%s" is not valid because it cannot contain the characters: %s
    
    %s
ast: El nome «%s» nun ye válidu porque nun pue contener el caráuter : %s
    
    %s

en: There is no command installed for %s files.
    Do you want to search for a command to open this file?
ast: Nun esiste nenguna orde instalada pa los ficheros %s.
    ¿Quies guetar una orde p'abrir esti ficheru?

en: There was an internal error trying to search for applications:
ast: Hebo un fallu internu intentando dar coles aplicaciones:

en: This archive type cannot be modified
ast: Esta triba d'archivador nun pue modificase

en: Type:
ast: Triba:

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
ast: Versión '%s' del ficheru desktop non reconocida

en: Unrecognized launch option: %d
ast: Opción de llanzamientu non reconocida: %d

en: Update the file "%s" in the archive "%s"?
ast: ¿Anovar el ficheru «%s» nel archivador «%s»?

en: Update the files in the archive "%s"?
ast: ¿Anovar los ficheros nel archivador «%s»?

en: Use MIME icons
ast: Usar iconos MIME

en: View All _Files
ast: Ver _tolos ficheros

en: View as a F_older
ast: Ver como una _carpeta

en: View statusbar
ast: Ver la barra d'estáu

en: View the folders pane
ast: Ver el panel de carpetes

en: View the main toolbar
ast: Ver la barra de ferramientes principal

en: View the output produced by the last executed command
ast: Ver la salida fecha pol caberu comandu executáu

en: View the statusbar
ast: Ver la barra d'estáu

en: View toolbar
ast: Ver barra ferramientes

en: What criteria must be used to arrange files. Possible values: name, size, type, time, path.
ast: Qué criterios han siguise pa tresnar los ficheros. Los valores dables son: nome, tamañu, tipu, hora, ruta

en: Whether to display the folders pane.
ast: Conseña si hai d'amosar el panel de carpetes

en: Whether to display the statusbar.
ast: Conseña si hai d'amosar la barra d'estáu

en: Whether to display the toolbar.
ast: Conseña si hai d'amosar la barra ferramientes

en: Whether to encrypt the archive header. If the header is encrypted the password will be required to list the archive content as well.
ast: Conseña si hai de cifrar los datos del archivu.  Si los datos se cifren, la contraseña solicitaráse pa llistar tamién el conteníu total d'archivos.

en: Whether to sort in ascending or descending direction. Possible values: ascending, descending.
ast: Si hai d'ordenar en direición ascendente o descendente. Valores válidos: ascendente, descendente.

en: You can't add an archive to itself.
ast: Nun pue amestar un archivador a sí mesmu.

en: You don't have permission to create an archive in this folder
ast: Nun tienes permisos pa crear un archivador nesta carpeta

en: You don't have the right permissions to create an archive in the destination folder.
ast: Nun tienes permisos pa crear un archivador na carpeta de destín.

en: You don't have the right permissions to extract archives in the folder "%s"
ast: Nun tienes permisos pa estrayer archivadores na carpeta «%s»

en: You don't have the right permissions to read files from folder "%s"
ast: Nun tienes los permisos afayadizos pa lleer ficheros de la carpeta «%s»

en: You don't have the right permissions.
ast: Nun tien los permisos necesarios

en: You have to specify an archive name.
ast: Tienes d'especificar un nome del archivador.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Engrampa; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301 USA
ast: Tendríes de tener recibío una copia de la Llicencia Pública Xeneral de GNU xunto con esti programa, si nun ye asina, escriba a la Free Software Foundation, Inc, 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 EE. UU.

en: [read only]
ast: [namái llectura]

en: _About
ast: _Tocante a

en: _Add
ast: _Amestar

en: _All files
ast: _Tolos ficheros

en: _Archive
ast: _Archivador

en: _Arrange Files
ast: _Axeitar ficheros

en: _Cancel
ast: _Encaboxar

en: _Close
ast: _Zarrar

en: _Copy
ast: _Copiar

en: _Delete
ast: _Desaniciar

en: _Edit
ast: _Editar

en: _Encrypt the file list too
ast: _Cifrar tamién la llista de ficheros

en: _Exclude folders:
ast: _Escluyir carpetes:

en: _Extract
ast: _Estrayer

en: _Files:
ast: _Ficheros:

en: _Folders
ast: _Carpetes

en: _Help
ast: _Ayuda

en: _Include subfolders
ast: _Incluyir subcarpetes

en: _Last Output
ast: C_aberu resultáu

en: _Load Options
ast: _Cargar opciones

en: _Location:
ast: _Llugar:

en: _OK
ast: _Aceutar

en: _Open
ast: _Abrir

en: _Open the Archive
ast: _Abrir l'archivador

en: _Options Name:
ast: _Nome d'opciones:

en: _Other Options
ast: _Otres opciones

en: _Overwrite
ast: _Sobrescribir

en: _Password:
ast: _Contraseña:

en: _Paste
ast: A_pegar

en: _Properties
ast: _Propiedaes

en: _Quit
ast: _Colar

en: _Refresh
ast: _Refrescar

en: _Remove
ast: _Desaniciar

en: _Rename
ast: _Renomar

en: _Replace
ast: _Trocar

en: _Reset Options
ast: _Reafitar opciones

en: _Reversed Order
ast: Orde _inversu

en: _Save
ast: _Guardar

en: _Search Command
ast: _Guetar orde

en: _Selected files
ast: Ficheros _seleicionaos

en: _Skip
ast: _Saltar

en: _Stop
ast: _Parar

en: _Test Integrity
ast: _Comprebar integridá

en: _Toolbar
ast: _Barra Ferramientes

en: _Update
ast: _Anovar

en: _View
ast: _Ver

en: by T_ype
ast: por ti_pu

en: by _Location
ast: por _Llocalización

en: by _Name
ast: por _Nome

en: by _Size
ast: por _Tamañu

en: example: *.o; *.bak
ast: exemplu: *.o; *.bak

en: example: *.txt; *.doc
ast: exemplu: *.txt; *.doc
