marco 1.25.0 - en to ast translation catalogue (345 entries)

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for keybinding "%s"
ast: "%s" atopau na base de datos de configuración nun ye un valor válidu pa la combinación de tecles "%s"

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for mouse button modifier
ast: Atopáu "%s" en base de datos de configuración nun ye un valor válidu pal modificador botón mur

en: "%s" is not a valid value for focus attribute
ast: «%s» nun ye valor válidu pal atributu focu

en: "%s" is not a valid value for resize attribute
ast: «%s» nun ye valor válidu pal atributu resize

en: "%s" is not a valid value for state attribute
ast: «%s» nun ye valor válidu pal atributu estáu

en: %g milliseconds to draw one window frame
ast: %g milisegundos pa dibuxar un marcu de ventana

en: %s (on %s)
ast: %s (en %s)

en: (Not implemented) Navigation works in terms of applications not windows
ast: (Non imprementao) La navegación furrula en términos d'aplicaciones y non de ventanos

en: <%s> geometry "%s" has not been defined
ast: <%s> geometría "%s" nun defenía

en: <%s> must specify either a geometry or a parent that has a geometry
ast: <%s> tien d'especificar o una xeometría o un padre que tenga una xeometría

en: <%s> name "%s" used a second time
ast: <%s> nome «%s» usáu una segunda vegada

en: <%s> parent "%s" has not been defined
ast: El <%s> padre «%s» nun se definió

en: <button function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/> must be specified for this frame style
ast: <button function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/> tien qu'especificase pa esti estilu de marcu

en: <marco_session> attribute seen but we already have the session ID
ast: Vióse l'atributu <marco_session> pero yá tenemos la ID de sesión

en: A font description string describing a font for window titlebars. The size from the description will only be used if the titlebar_font_size option is set to 0. Also, this option is disabled if the titlebar_uses_desktop_font option is set to true.
ast: Una cadena de descripción de la triba de lletra que describe un tipu de lletra pa los títulos de los ventanos. El tamañu d'una descripción sólo s'emplegará si la opción titlebar_font_size ta definida como 0; asina mesmo, esta opción tamién tará deshabilitada si la opción titlebar_uses_desktop_font ta configurada como verdadera

en: A style called "%s" has not been defined
ast: Nun se definió dengún estilu denomáu «%s»

en: Action on title bar double-click
ast: Aición al facer doble click na barra de títulu

en: Action on title bar middle-click
ast: Ación click central na barra títulu

en: Action on title bar right-click
ast: Ación click drecho na barra títulu

en: Activate the window menu
ast: Activar el menú de la ventana

en: Alpha must be between 0.0 (invisible) and 1.0 (fully opaque), was %g
ast: El valor d'alfa tien de tar ente 0.0 (invisible) y 1.0 (opacu ensembre), foi %g

en: Alpha value "%s" in blended color is not between 0.0 and 1.0
ast: El valor alpha "%s" nel color entemecío nun ta entre 0.0 e 1.0

en: Always On Visible Workspace
ast: Siempre Visible nel Espaciu de Trabayu

en: Always on _Top
ast: Siempre _enriba

en: Angle must be between 0.0 and 360.0, was %g
ast: L'ángulu tien de tar ente 0.0 y 360.9, foi %g

en: Application set a bogus _NET_WM_PID %lu
ast: Aplicación establez una falsa  _NET_WM_PID %lu

en: Arrangement of buttons on the titlebar
ast: Ordenamientu de los botones na barra de títulu

en: Arrangement of buttons on the titlebar. The value should be a string, such as "menu:minimize,maximize,spacer,close"; the colon separates the left corner of the window from the right corner, and the button names are comma-separated. Duplicate buttons are not allowed. Unknown button names are silently ignored so that buttons can be added in future marco versions without breaking older versions. A special spacer tag can be used to insert some space between two adjacent buttons.
ast: Distribución de botones na barra de títulos. El valor tien que de una cadena, como "menu:minimize,maximize,spacer,close"; los dos puntos separten la esquina esquierda de la ventana de la esquina drecha y los nomes de los botones tan separtaos por comes. Nun se permiten botones duplicaos. Los nomes desconocíos de botones inórense ensin avisar, d'esta miente esos botones pueden amestase en versiones futures de Marco ensin desiguar les versiones más antigües. Puede emplegase una etiqueta espaciadora pa inxertar dellos espacios entre dos botones que tean xuntos.

en: Aspect ratio "%s" is unknown
ast: Ratio aspeutu "%s" desconocíu

en: Attribute "%s" is invalid on <%s> element in this context
ast: L'atributu "%s" nun ye válidu nel elementu <%s> nesti contestu

en: Attribute "%s" repeated twice on the same <%s> element
ast: L'atributu "%s" ta repetíu nel mesmu elementu <%s>

en: Automatically raises the focused window
ast: Automáticamente sube la ventana enfocada

en: Bar
ast: Barra

en: Benchmark
ast: Bancu de prebes

en: Blend format is "blend/bg_color/fg_color/alpha", "%s" does not fit the format
ast: El formatu de mecío ye "blend/bg_color/fg_color/alpha", "%s" nun coincide col formatu

en: Boolean values must be "true" or "false" not "%s"
ast: Valores booleanos deben ser "true" o "false" non "%s"

en: Border
ast: Berbesu

en: Border "%s" is unknown
ast: Borde "%s" desconocíu

en: Border-only window
ast: Ventanu sólo borde

en: Bug in window manager:
ast: Error en xestor ventanes

en: Button Layouts
ast: Distribución de botones

en: Button aspect ratio %g is not reasonable
ast: La proporción del botón %g nun ye razonable

en: Button function "%s" does not exist in this version (%d, need %d)
ast: La función del botón «%s» nun esiste nesta versión (%d, necesita %d)

en: Button layout test %d
ast: Test de distribución de botones %d

en: Can't have a two draw_ops for a <button> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
ast: Nun puedes tener dos draw_ops pa un elementu <button> (el tema especificó un atributu draw_ops y tamién un elementu <draw_ops> o especificó los dos elementos)

en: Can't have a two draw_ops for a <menu_icon> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
ast: Nun puedes tener dos draw_ops pa un elementu <menu_icon> (el tema especificó un atributu draw_ops y tamién un elementu <draw_ops> o especificó los dos elementos)

en: Can't have a two draw_ops for a <piece> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
ast: Nun puedes tener dos draw_ops pa un elementu <piece> (el tema especificó un atributu draws_ops y tamién un elementu <draw_ops> o especificó los dos elementos)

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Cannot specify both "button_width"/"button_height" and "aspect_ratio" for buttons
ast: Nun pue especificase dambos «button_width»/«button_height» y «aspect ratio» pa los botones

en: Close Window
ast: Zarrar ventana

en: Close window
ast: Zarrar ventana

en: Commands to run in response to keybindings
ast: Comando que s'executen en respuesta a xuniones de tecles

en: Compositing Manager
ast: Alministrador de composición

en: Constant "%s" has already been defined
ast: La constante «%s» yá se definió

en: Control how new windows get focus
ast: Control de cómo s'enfoquen les nueves ventanes

en: Coordinate expression contained unknown operator at the start of this text: "%s"
ast: La espresión de coordenaes contenía un operador inválidu al entamu del so testu: «%s»

en: Coordinate expression contains character '%s' which is not allowed
ast: La espresión de coordenaes contién un caráuter '%s' que nun ta permitíu

en: Coordinate expression contains floating point number '%s' which could not be parsed
ast: La espresión de coordenaes contenía un númberu de coma flotante «%s» que nun se pudo analizar

en: Coordinate expression contains integer '%s' which could not be parsed
ast: La espresión de coordenaes contenía un enteru «%s» que nun se pudo analizar

en: Coordinate expression doesn't seem to have any operators or operands
ast: La espresión de coordenaes paez que nun tien nin operadores nin operandos

en: Coordinate expression ended with an operator instead of an operand
ast: La espresión de coordenaes fina con un operador en vez de con un operandu

en: Coordinate expression had a close parenthesis with no open parenthesis
ast: La espresión de coordenaes tien un paréntesis peslláu ensin un paréntesis abiertu

en: Coordinate expression had an open parenthesis with no close parenthesis
ast: La espresión de coordenaes tien un paréntesis abiertu ensin un paréntesis pesllaú

en: Coordinate expression had an operand where an operator was expected
ast: La espresión de coordenaes tien un operandu onde s'esperaba un operador

en: Coordinate expression had unknown variable or constant "%s"
ast: La espresión de coordenaes tien una variable o constante desconocida «%s»

en: Coordinate expression has an operator "%s" where an operand was expected
ast: La espresión de coordenaes tien un operador «%s» onde s'esperaba un operandu

en: Coordinate expression has operator "%c" following operator "%c" with no operand in between
ast: La espresión de coordenaes tien l'operador «%c» seguíu del operador «%c» ensin un operandu entre ellos

en: Coordinate expression parser overflowed its buffer.
ast: L'analizador de la espresión de coordenaes derrocó'l so búfer.

en: Coordinate expression results in division by zero
ast: La espresión de coordenaes tuvo un resultáu erroneu por dividir por cero

en: Coordinate expression tries to use mod operator on a floating-point number
ast: La espresión de coordenaes intentó emplegar un operador mod con un númberu de coma flotante

en: Coordinate expression was empty or not understood
ast: La espresión de coordenaes taba balera o nun s'entendió

en: Could not acquire window manager selection on screen %d display "%s"
ast: Nun puede algamase xestor ventaos seleccionáu na pantalla %d amosada en "%s"

en: Could not create directory '%s': %s
ast: Nun puede crease directoriu '%s': %s

en: Could not find a theme! Be sure %s exists and contains the usual themes.
ast: ¡Nun atopáu un tema! Tate seguru qu'esiste %s y contien un tema.

en: Could not open session file '%s' for writing: %s
ast: Nun puede abrise ficheru de sesión '%s' pa escribir: %s

en: Could not parse "%s" as a floating point number
ast: Nun pudo interpretase «%s» como un númberu de puntu flotante

en: Could not parse "%s" as an integer
ast: Nun puede intrepretase "%s" como un enteru

en: Could not parse alpha value "%s" in blended color
ast: Nun se pudo analizar el valor alpha "%s" nel color entemecío

en: Could not parse color "%s"
ast: Nun se pudo analizar el color "%s"

en: Could not parse shade factor "%s" in shaded color
ast: Nun se pudo analizar el factor de solombreáu "%s" nel color del solombreáu

en: Could not release screen %d on display "%s"
ast: Nun puede lliberase la pantalla %d amosada en "%s"

en: Current theme
ast: Tema actual

en: Delay in milliseconds for the auto raise option
ast: Espera en milisegundos pa la opción d'alzar l'audiu

en: Desktop
ast: Escritoriu

en: Determines whether Marco is a compositing manager.
ast: Determina cuando Marco ye un xestor compuestu.

en: Determines whether applications or the system can generate audible 'beeps'; may be used in conjunction with 'visual bell' to allow silent 'beeps'.
ast: Determina si les aplicaciones o'l sistema pueden xenerar «bips» audibles; podría emplegase a comuña con «la campana visual» pa permitir «bips» silenciosos.

en: Dialog Box
ast: Cuadru Diálogu

en: Did not understand arrow "%s" for <%s> element
ast: Nun s'entendió la flecha «%s» pal elementu <%s>

en: Did not understand color component "%s" in color specification
ast: Nun s'entiende'l componente de color "%s" na especificación del color

en: Did not understand fill type "%s" for <%s> element
ast: Nun s'entendió en tipu de rellenu «%s» pal elementu <%s>

en: Did not understand shadow "%s" for <%s> element
ast: Nun s'entendió endolcar «%s» pal elementu <%s>

en: Did not understand state "%s" for <%s> element
ast: Nun s'entendió estáu «%s» pal elementu <%s>

en: Did not understand state "%s" in color specification
ast: Nun s'entiende l'estáu "%s" na especificación del color

en: Did not understand trailing characters "%s" in string "%s"
ast: Nun s'entienden caracteres "%s" en cadena "%s"

en: Did not understand value "%s" for type of gradient
ast: Nun s'entendió'l valor «%s» pal tipu de degradáu

en: Disable connection to session manager
ast: Desactivar la conexón col alministrador de sesiones

en: Disable misfeatures that are required by old or broken applications
ast: Desactiva los axustes necesarios pa les aplicaciónes vieyes o mal encadarmaes

en: Distance "%s" is unknown
ast: Distancia "%s" desconocía

en: Drew %d frames in %g client-side seconds (%g milliseconds per frame) and %g seconds wall clock time including X server resources (%g milliseconds per frame)
ast: Dibuxeste %d marcos en %g segundos del llau del veceru (%g milisegundos por marcu) y %g segundos de tiempu estándar incluyendo recursos del servidor X (%g milisegundos por marcu)

en: Element <%s> is not allowed below <%s>
ast: L'elementu <%s> nun ta permitíu debaxo de <%s>

en: Element <%s> is not allowed inside a <%s> element
ast: L'elementu <%s> nun se permite dientro d'ún elementu <%s>

en: Element <%s> is not allowed inside a <constant> element
ast: L'elementu <%s> nun ta permitíu dientro d'un elementu <constant>

en: Element <%s> is not allowed inside a distance/border/aspect_ratio element
ast: L'elementu <%s> nun ta permitíu dientro d'un elementu distance/border/aspect_ratio

en: Element <%s> is not allowed inside a draw operation element
ast: L'elementu <%s> nun ta permitíu dientro d'un elementu d'operación de dibuxu

en: Element <%s> is not allowed inside a name/author/date/description element
ast: L'elementu <%s> nun ta permitíu dientro d'un elementu name/author/date/description

en: Enable Visual Bell
ast: Habilitar Campana Visual

en: Error closing session file '%s': %s
ast: Fallu zarrando ficheru sesión '%s':%s

en: Error loading theme: %s
ast: Hebo un fallu al cargar el tema: %s

en: Error writing session file '%s': %s
ast: Fallu escribiendo ficheru sesión '%s': %s

en: Failed to fdopen() log file %s: %s
ast: Falló ficheru rexistru actividá fdopen() %s: %s

en: Failed to find a valid file for theme %s
ast: Falló atopar un ficheru válidu pal tema %s

en: Failed to get hostname: %s
ast: Falló garrando'l nome host: %s

en: Failed to load theme "%s": %s
ast: Hebo un erru al cargar el tema «%s»: %s

en: Failed to open X Window System display '%s'
ast: Falló abrir Sistema X Window visualizando '%s'

en: Failed to open debug log: %s
ast: Falló abrir log debug: %s

en: Failed to parse saved session file: %s
ast: Falló analizar ficheru de sesión guardáu: %s

en: Failed to restart: %s
ast: Falló reiniciu. %s

en: Failed to scan themes directory: %s
ast: Falló escanear directoriu de temes: %s

en: Fake menu item %d
ast: Elementu de menú falsu %d

en: Frame geometry does not specify size of buttons
ast: La xeometría del marcu nun especifica el tamañu de los botones

en: Frame style already has a button for function %s state %s
ast: L'estilu de marcos yá tien un botón pa la función %s estáu %s

en: Frame style already has a piece at position %s
ast: L'estilu del marcu yá tien una pieza na posición %s

en: GTK color specification must have a close bracket after the state, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
ast: La especificación de color GTK tien que tener un corchete zarráu dempués del estáu, exemplu. gtk:fg[NORMAL] onde NORMAL ye l'estáu; nun se fue quien a interpretar «%s»

en: GTK color specification must have the state in brackets, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
ast: La especificación de color GTK tien que tener l'estáu entre corchetes, exemplu. gtk:fg[NORMAL] onde NORMAL ye l'estáu; nun se fue quien a analizar "%s"

en: Gradients should have at least two colors
ast: Los dilíos tienen que tener polo menos dos colores

en: Hyper
ast: Hiper

en: If set to true, and the focus mode is either "sloppy" or "mouse" then the focused window will be automatically raised after a delay specified by the auto_raise_delay key. This is not related to clicking on a window to raise it, nor to entering a window during drag-and-drop.
ast: Si ta establecíu a «true» y el mou del focu ye «sloppy» o «mouse» entós el ventanu col focu llevantaráse automáticamente tres un retardu especificáu auto_raise_delay. Esto nun tien que ver con calcar nun ventanu pa llevantalu, nin con entrar nun ventanu nuna operación d'arrastrar y soltar.

en: If true, ignore the titlebar_font option, and use the standard application font for window titles.
ast: Si ta activao, ignorar la opción titlebar_font, y usar l'aplicación standard pa fontes del títulu del ventanu.

en: If true, marco will give the user less feedback by using wireframes, avoiding animations, or other means. This is a significant reduction in usability for many users, but may allow legacy applications to continue working, and may also be a useful tradeoff for terminal servers. However, the wireframe feature is disabled when accessibility is on.
ast: Si ye verdadero, marco dará al usuariu menos información y menos sensación de manipulación, emplegando marcos d'alambre, torgando animaciones o otros medios. Esto ye una reducción grande n'usabilidá pa munchos usuarios, pero puede permitir furrular a les aplicaciones heredaes y servidores de terminal cuanto d'otra manera nun sería posible. Por embargu, la carauterística de marcos d'alambre desactívase cuando l'accesibilidá ta activada.

en: If true, then Marco works in terms of applications rather than windows. The concept is a bit abstract, but in general an application-based setup is more like the Mac and less like Windows. When you focus a window in application-based mode, all the windows in the application will be raised. Also, in application-based mode, focus clicks are not passed through to windows in other applications. Application-based mode is, however, largely unimplemented at the moment.
ast: Si ye verdá, entós Marco furrula en términos d'aplicaciones en vez de ventanes. El conceutu ye un pocu abstrautu, pero en xeneral una configuración sofitada en aplicaciones aseméyase más a un Mac y menos a Windows. Cuando enfoca un ventanu nel mou sofitáu en aplicación tolos ventanos na aplicación xuben. Tamién nel mou sofitáu en aplicación, les pulsaciones del focu nun se pasen peles ventanes n'otres aplicaciones. El mou sofitáu en aplicaciones ta, por embargu, ensin implementar abondo nesti momentu.

en: If true, trade off usability for less resource usage
ast: Si activo, intenta menos usabilidá pa aforrar recursos

en: Including draw_ops "%s" here would create a circular reference
ast: Incluyir el draw_ops «%s» equí podría crear una referencia circular

en: Initialize session from savefile
ast: Entamar sesión dende archivu guardáu

en: Integer %ld is too large, current max is %d
ast: Enteru %ld ye mui grande, másimu actualmente ye %d

en: Integer %ld must be positive
ast: Enteru %ld tien que ser positivu

en: Invalid WM_TRANSIENT_FOR window 0x%lx specified for %s.
ast: Ventanu nun válidu WM_TRANSIENT_FOR pa 0x%lx especificao pa %s.

en: Invalid title scale "%s" (must be one of xx-small,x-small,small,medium,large,x-large,xx-large)
ast: Escala de títulu inválida «%s» (tien de ser una de xx-small,x-small,small,medium,large,x-large,xx-large)

en: Keep Window On Top
ast: Mantener Ventana Enrriba

en: Large Title Font
ast: Tipografía de títulu grande

en: Line %d character %d: %s
ast: Llinia %d caráuter %d: %s

en: Loaded theme "%s" in %g seconds
ast: Cargáu tema "%s" en %g segundos

en: Lower window below other windows
ast: Ventanu más baxu per debaxo d'otros ventanos

en: Ma_ximize
ast: Ma_ximizar

en: Make X calls synchronous
ast: Facer llamaes X sincronizaes

en: Marco was compiled without support for verbose mode
ast: Marco fue compiláu ensín soporte pal modu testu

en: Maximize Window
ast: Maximizar Ventana

en: Maximize window
ast: Maximizar ventana

en: Maximize window horizontally
ast: Maximizar ventana horizontalmente

en: Maximize window vertically
ast: Maximizar ventana verticalmente

en: Mi_nimize
ast: Mi_nimizar

en: Minimize Window
ast: Minimizar Ventana

en: Minimize window
ast: Minimizar ventana

en: Missing %s extension required for compositing
ast: Falta %s estensión requerida pa componer

en: Missing <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="whatever"/>
ast: Falta <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="whatever"/>

en: Modal Dialog Box
ast: Cuadru Diálogu Modal

en: Modifier to use for modified window click actions
ast: Modificador a usar pa les aiciones de calcar ventanes modificades

en: Move Titlebar On_screen
ast: Mover la barra de títulu a la _pantalla

en: Move backward between panels and the desktop immediately
ast: Mover de secute p'atrás ente paneles y l'escritoriu

en: Move backward between panels and the desktop, using a popup window
ast: Retroceder ente los paneles y escritoriu usando un ventanu emerxente

en: Move backward between windows immediately
ast: Retroceder ente les ventanes darréu

en: Move backward between windows of an application immediately
ast: Retroceder ente los paneles d'una aplicación darréu

en: Move backward between windows of an application, using a popup window
ast: Retroceder ente les ventanes d'una aplicación usando un ventanu emerxente

en: Move backward between windows, using a popup window
ast: Retroceder ente les ventanes usando un ventanu emerxente

en: Move between panels and the desktop immediately
ast: Mover de secute ente paneles y l'escritoriu

en: Move between panels and the desktop, using a popup window
ast: Movese ente les ventanes usando una ventana emerxente

en: Move between windows immediately
ast: Mover de secute ente ventanes

en: Move between windows of an application immediately
ast: Mover de secute ente ventanos

en: Move between windows of an application, using a popup window
ast: Movese ente les ventanes d'una aplicación usando un ventanu emerxente

en: Move between windows, using a popup window
ast: Movese ente les ventanes usando un ventanu emerxente

en: Move to Another _Workspace
ast: Mover a Otru Espaciu de Traba_yu

en: Move to Workspace R_ight
ast: Mover al Espaciu de Trabayu _Drechu

en: Move to Workspace _Down
ast: Mover al Espaciu de Trabayu In_ferior

en: Move to Workspace _Left
ast: Mover al Espaciu de Trabayu E_squierdu

en: Move to Workspace _Up
ast: Mover al Espaciu de Trabayu S_uperior

en: Move window
ast: Mover ventana

en: Move window one workspace down
ast: Mover ventana un espaciu de trabayu p'abaxo

en: Move window one workspace to the left
ast: Mover ventana un espaciu de trabayu a manzorga

en: Move window one workspace to the right
ast: Mover ventana un espaciu de trabayu a derecha

en: Move window one workspace up
ast: Mover ventana un espaciu de trabayu p'arriba

en: Move window to center of screen
ast: Mover la ventana al centru de la pantalla

en: Move window to east (right) side of screen
ast: Mover la ventana al llau este (drecha) de la pantalla

en: Move window to north (top) side of screen
ast: Mover la ventana al llau norte (arriba) de la pantalla

en: Move window to north-east (top right) corner
ast: Mover la ventana a la esquina noreste (arriba a la drecha)

en: Move window to north-west (top left) corner
ast: Mover la ventana a la esquina noroeste (arriba a la esquierda)

en: Move window to south (bottom) side of screen
ast: Mover la ventana al llau sur (abaxo) de la pantalla

en: Move window to south-east (bottom right) corner
ast: Mover la ventana a la esquina suroeste (abaxo a la drecha)

en: Move window to south-west (bottom left) corner
ast: Mover la ventana a la esquina sureste (abaxo a la esquierda)

en: Move window to west (left) side of screen
ast: Mover la ventana al llau oeste (esquierda) de la pantalla

en: Move window to workspace 1
ast: Mover ventana al espaciu de trabayu 1

en: Move window to workspace 10
ast: Mover ventana al espaciu de trabayu 10

en: Move window to workspace 11
ast: Mover ventana al espaciu de trabayu 11

en: Move window to workspace 12
ast: Mover ventana al espaciu de trabayu 12

en: Move window to workspace 2
ast: Mover ventana al espaciu de trabayu 2

en: Move window to workspace 3
ast: Mover ventana al espaciu de trabayu 3

en: Move window to workspace 4
ast: Mover ventana al espaciu de trabayu 4

en: Move window to workspace 5
ast: Mover ventana al espaciu de trabayu 5

en: Move window to workspace 6
ast: Mover ventana al espaciu de trabayu 6

en: Move window to workspace 7
ast: Mover ventana al espaciu de trabayu 7

en: Move window to workspace 8
ast: Mover ventana al espaciu de trabayu 8

en: Move window to workspace 9
ast: Mover ventana al espaciu de trabayu 9

en: Name of workspace
ast: Nome del espaciu de trabayu

en: No "%s" attribute on element <%s>
ast: Nun ta definíu l'atributu «%s» nel elementu <%s>

en: No "extent_angle" or "to" attribute on element <%s>
ast: Ensín atributu "extent_angle" o "to" nel elementu <%s>

en: No "start_angle" or "from" attribute on element <%s>
ast: Ensín atributu "start_angle" o "from" nel elementu <%s>

en: No <%s> set for theme "%s"
ast: Nun se configuró <%s> pal tema «%s»

en: No <draw_ops> called "%s" has been defined
ast: Nun se definió una <draw_ops> llamada «%s»

en: No <draw_ops> with the name "%s" has been defined
ast: Nun se definió denguna <draw_ops> col nome «%s»

en: No command %d has been defined.
ast: Comandu %d nun definíu.

en: No draw_ops provided for button
ast: Nun s'apurrió draw_ops pa botón

en: No draw_ops provided for frame piece
ast: Nun s'apurrió draw_ops pa la pieza del cuadru

en: No frame style set for window type "%s" in theme "%s", add a <window type="%s" style_set="whatever"/> element
ast: Nun hai un estilu de marcu pa la triba de ventanu «%s» nel tema «%s», añadi un elementu <window type="%s" style_set="whatever"/>

en: No terminal command has been defined.
ast: Comandu de terminal nun definíu.

en: No text is allowed inside element <%s>
ast: Nun se permite testu dientro del elementu <%s>

en: Normal Application Window
ast: Ventanu Aplicación Normal

en: Normal Title Font
ast: Tipografía de títulu normal

en: Number of workspaces
ast: Númberu d'espacios de trabayu

en: Number of workspaces. Must be more than zero, and has a fixed maximum to prevent making the desktop unusable by accidentally asking for too many workspaces.
ast: Númberu d'estayes de trabayu. Tien de ser mayor que cero, y tien un máximu fixu pa prevenir la inutilización del escritoriu al pedir, ensin querelo, demasiaes estayes de trabayu.

en: Opened log file %s
ast: Abiertu archivu log %s

en: Print version
ast: Imprentar versión

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8
ast: Propiedá en ventanu %s contíen 0x%lx UTF-8 nun válidu

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8 for item %d in the list
ast: La propiedá %s del ventanu 0x%lx contien un códigu UTF-8 non válidu pal elementu %d na llista

en: Put Window On Only One Workspace
ast: Poner la ventana sólo nun área de trabayu

en: Raise window above other windows
ast: Poner el ventanu en primer planu

en: Raise window if it's covered by another window, otherwise lower it
ast: Llevantar la ventana si ta cubierta por otra ventana, minimizala n'otru casu

en: Remove Window From Top
ast: Desaniciar Ventana d'Enrriba

en: Replace the running window manager with Marco
ast: Camuda'l xestor ventanes por Marco

en: Resize window
ast: Cambiar el tamañu la ventana

en: Restore Window
ast: Restaurar la ventana

en: Restore window
ast: Restaurar la ventana

en: Roll Up Window
ast: Endolcar ventanu

en: Roll _Up
ast: Enrollar

en: Run a defined command
ast: Executar un comandu definíu

en: Run a terminal
ast: Executar una terminal

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager
ast: Pantalla %d amosada en "%s" ya tien un xestor de ventanos manager

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager; try using the --replace option to replace the current window manager.
ast: La pantalla %d del visor '%s' ya tien un xestor de ventanos; tenta usar la opción --replace pa cambear el xestor de ventanos actual.

en: Screen %d on display '%s' is invalid
ast: Pantalla %d visualizada '%s' nun ye válida

en: Shade factor "%s" in shaded color is negative
ast: El factor de solombreáu "%s" nel color solombreáu ye negativu

en: Shade format is "shade/base_color/factor", "%s" does not fit the format
ast: El formatu de solombreáu ye "shade/base_color/factor", "%s" nun coincide col formatu

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized states
ast: Nun tendría de tener un atributu «resize» nel elementu <%s> pa los estaos maximizaos.

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized/shaded states
ast: Nun debiera tener un atributu «resize» nel elementu <%s> pa los estaos maximizáu/endolcáu

en: Show the panel's "Run Application" dialog box
ast: Amosar el cuadru de diálogu del panel «Executar aplicación»

en: Show the panel's main menu
ast: Amosar el menú principal del panel

en: Small Title Font
ast: Fonte de Títulu pequeña

en: Some applications disregard specifications in ways that result in window manager misfeatures. This option puts Marco in a rigorously correct mode, which gives a more consistent user interface, provided one does not need to run any misbehaving applications.
ast: Delles aplicaciones nun faen casu de les especificaciones en formes que resulten en comportamientu incorreutu del xestor de ventanes. Esta opción pon a Marco n'un mou percorrechu, lo que da un interfaz d'usuariu más consistente, porque ún nun tien qu'arrancar denguna aplicación que nun furrule.

en: Some other program is already using the key %s with modifiers %x as a binding
ast: Algún otru programa ya ta usando la tecla %s colos modificadores %x como combinación

en: Specify session management ID
ast: Especificar la ID d'alministración de sesión

en: Style has already been specified for state %s focus %s
ast: L'estilu ya s'especificó pal estáu %s focu %s

en: Style has already been specified for state %s resize %s focus %s
ast: L'estilu yá s'especificó pa estáu %s redimensionáu %s focu %s

en: Switch to workspace 1
ast: Cambiar a espaciu de trabayu 1

en: Switch to workspace 10
ast: Cambiar a espaciu de trabayu 10

en: Switch to workspace 11
ast: Cambiar a espaciu de trabayu 11

en: Switch to workspace 12
ast: Cambiar a espaciu de trabayu 12

en: Switch to workspace 2
ast: Cambiar a espaciu de trabayu 2

en: Switch to workspace 3
ast: Cambiar a espaciu de trabayu 3

en: Switch to workspace 4
ast: Cambiar a espaciu de trabayu 4

en: Switch to workspace 5
ast: Cambiar a espaciu de trabayu 5

en: Switch to workspace 6
ast: Cambiar a espaciu de trabayu 6

en: Switch to workspace 7
ast: Cambiar a espaciu de trabayu 7

en: Switch to workspace 8
ast: Cambiar a espaciu de trabayu 8

en: Switch to workspace 9
ast: Cambiar a espaciu de trabayu 9

en: Switch to workspace above the current workspace
ast: Camudar al área de trabayu enriba del área de trabayu actual

en: Switch to workspace below the current workspace
ast: Camudar al área de trabayu debaxo del área de trabayu actual

en: Switch to workspace on the left of the current workspace
ast: Camudar al área de trabayu a la esquierda del área de trabayu actual

en: Switch to workspace on the right of the current workspace
ast: Camudar al área de trabayu a la drecha del área de trabayu actual

en: System Bell is Audible
ast: La Campana del Sistema Siéntese

en: Take a screenshot
ast: Facer una semeya de la pantalla

en: Take a screenshot of a window
ast: Saca una semeya d'una ventana

en: Tells Marco how to implement the visual indication that the system bell or another application 'bell' indicator has been rung. Currently there are two valid values, "fullscreen", which causes a fullscreen white-black flash, and "frame_flash" which causes the titlebar of the application which sent the bell signal to flash. If the application which sent the bell is unknown (as is usually the case for the default "system beep"), the currently focused window's titlebar is flashed.
ast: Diz-y a Marco como implementar la indicación visual de que la campana del sistema o la campana d'indicación d'otra aplicación sonaron. Anguaño hi dos valores válidos, «fullscreen», que causa un ceguñu en blancu y negru en tola pantalla y  «frame_flash» que causa que la barra de títulos de la ventana de l'aplicación, que mandó la señal de campana, ceguñe. Si l'aplicación que mandó la campana ye desconocida (como pasa davezu pal «bip del sistema» predetermináu). la barra de títulos de la ventana actual que tenga'l foco ceguñará.

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_N keys define keybindings that correspond to these commands. Pressing the keybinding for run_command_N will execute command_N.
ast: Les claves /apps/marco/global_keybindings/run_command_N definen les combinaciones de tecles que correspuenden a esos comandos. Al calcar la combinación de tecles pa «run_command_N» executaráse'l «command_N».

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_screenshot key defines a keybinding which causes the command specified by this setting to be invoked.
ast: La clave /apps/marco/global_keybindings/run_command_screenshot define una combinación de tecles que fai que'l comandu especificáu por esta configuración s'invoque.

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_window_screenshot key defines a keybinding which causes the command specified by this setting to be invoked.
ast: La clave /apps/marco/global_keybindings/run_command_window_screenshot define una combinación de tecles que fai que'l comandu especificáu por esta configuración s'invoque.

en: The name of a workspace.
ast: Nome del espaciu de trabayu.

en: The screenshot command
ast: El comandu de captura de pantalla

en: The theme determines the appearance of window borders, titlebar, and so forth.
ast: El tema determina l'apariencia de bordes de ventanos, barres título y resto.

en: The time delay before raising a window if auto_raise is set to true. The delay is given in thousandths of a second.
ast: El retardu enantes d'abrir un ventanu si «auto_rise» ta configuráu como verdaderu. El retardu ta especificáu en milésimes de segundu.

en: The window focus mode indicates how windows are activated. It has three possible values; "click" means windows must be clicked in order to focus them, "sloppy" means windows are focused when the mouse enters the window, and "mouse" means windows are focused when the mouse enters the window and unfocused when the mouse leaves the window.
ast: El mou de focu de la ventana amuesa como tán activaes les ventanes. Tien tres valores posibles; «click» significa que la ventana tien qu'esbillase pa obtener el focu, «sloppy» significa qué ventanes obtienen el focu cuando'l mur entra na ventana y «mouse» significa que les ventanes obtienen el focu cuando'l ratón mur na ventana y piérdenlu cuando'l mur sal de la ventana.

en: The window screenshot command
ast: El comandu de captura d'una ventana

en: Theme contained an expression that resulted in an error: %s
ast: El tema contenía una espresión que resultó d'un erru: %s

en: There was an error running <tt>%s</tt>:
    
    %s
ast: Hebo un fallu al executar <tt>%s</tt>:
    
    %s

en: This is a sample message in a sample dialog
ast: Esto ye un exemplu de mensaxe en un diálogu d'exemplu

en: This option determines the effects of double-clicking on the title bar. Current valid options are 'toggle_shade', which will shade/unshade the window, 'toggle_maximize' which will maximize/unmaximize the window, 'toggle_maximize_horizontally' and 'toggle_maximize_vertically' which will maximize/unmaximize the window in that direction only, 'minimize' which will minimize the window, 'shade' which will roll the window up, 'menu' which will display the window menu, 'lower' which will put the window behind all the others, and 'none' which will not do anything.
ast: Esta opción determina los efeutos de calcar dos vegaes na barra de títulos. Les opciones válides anguaño son «toggle_shade», qu'endolca/desendolca la ventana, «toggle_maximized» que maximiza/regulariza la ventana, «toggle_maximize_horizontally» y «toggle_maximize_vertically» que maximiza/regulariza la ventana sólo nesa direición, «minimize» que minimiza la ventana, «shade» qu'endolca la ventana faza arriba, «menu» qu'amuesa la ventana de menú, «lower» que llanta la ventana tres de toles otres y «none» que fai nada.

en: This option determines the effects of middle-clicking on the title bar. Current valid options are 'toggle_shade', which will shade/unshade the window, 'toggle_maximize' which will maximize/unmaximize the window, 'toggle_maximize_horizontally' and 'toggle_maximize_vertically' which will maximize/unmaximize the window in that direction only, 'minimize' which will minimize the window, 'shade' which will roll the window up, 'menu' which will display the window menu, 'lower' which will put the window behind all the others, and 'none' which will not do anything.
ast: Esta opción determina los efeutos de calcar col botón central na barra de títulos. Les opciones válides anguaño son «toggle_shade», qu'endolca/desendolca la ventana, «toggle_maximized» que maximiza/regulariza la ventana, «toggle_maximize_horizontally» y «toggle_maximize_vertically» que maximiza/regulariza la ventana sólo nesa direición, «minimize» que minimiza la ventana, «shade» qu'endolca la ventana faza arriba, «menu» qu'amuesa la ventana de menú, «lower» que llanta la ventana tres de toles otres y «none» que fai nada.

en: This option determines the effects of right-clicking on the title bar. Current valid options are 'toggle_shade', which will shade/unshade the window, 'toggle_maximize' which will maximize/unmaximize the window, 'toggle_maximize_horizontally' and 'toggle_maximize_vertically' which will maximize/unmaximize the window in that direction only, 'minimize' which will minimize the window, 'shade' which will roll the window up, 'menu' which will display the window menu, 'lower' which will put the window behind all the others, and 'none' which will not do anything.
ast: Esta opción determina los efeutos de calcar col botón drechu na barra de títulos. Les opciones válides anguaño son «toggle_shade», qu'endolca/desendolca la ventana, «toggle_maximized» que maximiza/regulariza la ventana, «toggle_maximize_horizontally» y «toggle_maximize_vertically» que maximiza/regulariza la ventana sólo nesa direición, «minimize» que minimiza la ventana, «shade» qu'endolca la ventana faza arriba, «menu» qu'amuesa la ventana de menú, «lower» que llanta la ventana tres de toles otres y «none» que fai nada.

en: This option provides additional control over how newly created windows get focus. It has two possible values; "smart" applies the user's normal focus mode, and "strict" results in windows started from a terminal not being given focus.
ast: Esta opción apurre control adicional sobre cómo los ventanos que se crearon fai poco obtienen focu. Tien dos valores posibles: «smart» aplica'l mou de focu normal del usuariu, y «strict» fai que los ventano entamaes dende un terminal nun se-yos dea focu.

en: Toggle fullscreen mode
ast: Camudar a modu pantalla completa

en: Toggle maximization state
ast: Camudar a estáu maximizáu

en: Toggle shaded state
ast: Activa estáu endolcáu

en: Toggle whether a window will always be visible over other windows
ast: Conmutar si una ventana siempres se verá encima d'otres ventanes

en: Toggle whether window is on all workspaces or just one
ast: Conmutar si la ventana apaez en toles árees de trabayu o namái nuna

en: Torn-off Menu
ast: Desactivar Menú

en: Turn compositing off
ast: Desactivar la composición

en: Turn compositing on
ast: Activar la composición

en: Turns on a visual indication when an application or the system issues a 'bell' or 'beep'; useful for the hard-of-hearing and for use in noisy environments.
ast: Activa una indicación visual cuando una aplicación o el sistema emite una «campanada» o un «bip» ; ye mui útil pa los ambientes ruidosos y pa les persones con dificultaes auditives.

en: Unknown attribute %s on <%s> element
ast: Atributu desconocíu %s nel elementu <%s>

en: Unknown element %s
ast: Elementu desconocíu %s

en: Unknown function "%s" for button
ast: Función desconocía "%s" pal botón

en: Unknown position "%s" for frame piece
ast: Posición desconocía «%s» pa la pieza del marcu

en: Unknown state "%s" for button
ast: Estáu desconocíu "%s" pal botón

en: Unknown style_set "%s" on <%s> element
ast: style_set desconocíu "%s" nel elementu <%s>

en: Unknown type "%s" on <%s> element
ast: Tipu desconocíu "%s" nel elementu <%s>

en: Unknown window information request: %d
ast: Petición d'información ventana desconocida: %d

en: Unma_ximize
ast: Desma_ximizar

en: Unroll Window
ast: Desendolcar ventanu

en: Usage: %s
ast: Emplegu: %s

en: Usage: marco-theme-viewer [THEMENAME]
ast: Emplegu: marco-theme-viewer [NOMETEMA]

en: Use standard system font in window titles
ast: Usar fonte sistema estándard nos títulos de ventana

en: User-defined constants must begin with a capital letter; "%s" does not
ast: Les constantes definíes pol usuariu tienen qu'entamar con un lletra mayúscula; "%s" nun lo fai

en: Utility Palette
ast: Paleta d'utilidaes

en: Visual Bell Type
ast: Tipu de Avisu Visual

en: Whether raising should be a side-effect of other user interactions
ast: Indica si elevar tien de ser un efeutu llateral d'otres interaiciones del usuariu

en: Window %s sets SM_CLIENT_ID on itself, instead of on the WM_CLIENT_LEADER window as specified in the ICCCM.
ast: El ventanu %s llanta SM_CLIENT_ID sobre elli mesmu, en vez de llantalu sobre'l ventanu WM_CLIENT_LEADER como amuesa en l'ICCCM.

en: Window %s sets an MWM hint indicating it isn't resizable, but sets min size %d x %d and max size %d x %d; this doesn't make much sense.
ast: El ventanu %s llanta un índiz MWM qu'amuesa que nun ye redimensionable, pero llanta un tamañu mínimu de %d x %d y un tamañu máximu de %d x %d ; lo que nun tien munchu sentíu.

en: Window 0x%lx has property %s
    that was expected to have type %s format %d
    and actually has type %s format %d n_items %d.
    This is most likely an application bug, not a window manager bug.
    The window has title="%s" class="%s" name="%s"
ast: El ventanu 0x%lx tien la propiedá %s
    que tendría tener el tipu %s y el formatu %d
    y tien el tipu %s y el formatu %d n_items %d
    Quiciabes seya un erru de l'aplicación y non del xestor
    de ventanos.
    El títulu del ventanu ye="%s" la so triba="%s" y el so nome="%s"

en: Window Management
ast: Alministrador Ventanes

en: Window Menu
ast: Menú Ventana

en: Window Title Goes Here
ast: El títulu de la ventana va equí

en: Window focus mode
ast: Modo foco ventana

en: Window manager error:
ast: Error xestor ventanes:

en: Window manager warning:
ast: Alerta xestor ventanes:

en: Window manager:
ast: Xestor ventanes

en: Window title font
ast: Fonte títulu Ventana

en: Window type "%s" has already been assigned a style set
ast: La triba de ventanu «%s» yá s'asignó a un conxuntu d'estilu

en: Workarounds for broken applications disabled. Some applications may not behave properly.
ast: Desactivaos los arreglos pa aplicaciones rotes. Delles aplicaciones pueden nun comportase correutamente.

en: Workspace %d
ast: Espaciu de Trabayu %d

en: Workspace %s%d
ast: Espaciu de Trabayu %s%d

en: Workspace 1_0
ast: Espaciu de Trabayu 1_0

en: X Display to use
ast: Usar X Display

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the application to quit entirely.
ast: Pue elexir esperar un intre pa que continúe o forciar a la aplicación a terminar.

en: You must specify a background for an alpha value to be meaningful
ast: Tienes d'especificar un fondu pa un valor alpha pa que tenga sentíu

en: _Always on Visible Workspace
ast: Siempre Visible nel Esp_aciu de Trabayu

en: _Close
ast: _Zarrar

en: _Force Quit
ast: _Forzar Colar

en: _Move
ast: _Mover

en: _OK
ast: _Aceutar

en: _Only on This Workspace
ast: Sól_o nesti Espaciu de Trabayu

en: _Resize
ast: _Redimensionar

en: _Unroll
ast: Desenrrollar

en: _Wait
ast: _Esperar

en: bottom
ast: baxeru

en: frame geometry does not specify "%s" dimension
ast: La xeometría del marcu nun especifica la dimensión "%s"

en: frame geometry does not specify dimension "%s" for border "%s"
ast: La xeometría del marcu nun especifica la dimensión "%s" pal borde "%s"

en: left
ast: esquierda

en: nested <window> tag
ast: Etiqueta <window> anidada

en: right
ast: drecha

en: top
ast: Cimeru
