mate-power-manager 1.25.0 - en to ast translation catalogue (263 entries)

en: %s %s remaining (%.1f%%)
ast: %s %s restantes (%.1f%%)

en: %s %s until charged (%.1f%%)
ast: %s %s fasta la so carga (%.1f%%)

en: %s %s until charged (%.1f%%)
    Provides %s battery runtime
ast: %s %s fasta la so carga (%.1f%%)
    Proporciona %s de tiempu d'usu de batería

en: %s charging (%.1f%%)
ast: %s cargando (%.1f%%)

en: %s discharging (%.1f%%)
ast: %s descargándose (%.1f%%)

en: %s is fully charged
ast: %s cargada ensembre

en: %s waiting to charge (%.1f%%)
ast: %s esperando pa cargar (%.1f%%)

en: %s waiting to discharge (%.1f%%)
ast: %s esperando pa descargar (%.1f%%)

en: 1 day
ast: 1 día

en: 1 week
ast: 1 selmana

en: 10 minutes
ast: 10 minutos

en: 2 hours
ast: 2  hores

en: Actions
ast: Aiciones

en: Adjusts laptop panel brightness.
ast: Axustar brillu de pantalla del portátil

en: Allow backlight brightness adjustment
ast: Permitir l'axuste del rellumu de la lluz de fondu

en: Allows user to inhibit automatic power saving.
ast: Permite al usuariu inhibir l'aforru d'enerxía automáticu.

en: Ask me
ast: Entrugame

en: Attribute
ast: Atributu

en: Automatic sleep enabled
ast: Activao sleep automático

en: Automatic sleep inhibited
ast: Aforru d'enerxía automáticu inhibíu

en: Battery Discharging
ast: Descargando la batería

en: Battery critical low action
ast: Ación con nivel críticu de Batería

en: Battery critically low
ast: La batería ta críticamente baxa

en: Battery is full
ast: La batería ta enllena

en: Battery is fully charged.
    Provides %s laptop runtime
ast: La batería ta cargada dafechu
    Proporciona %s d'usu de portátil

en: Battery is low
ast: La batería ta baxa

en: Battery is very low
ast: La batería ta mui baxa

en: Battery low
ast: La batería ta baxa

en: Battery may be broken
ast: La batería podría tar frañada

en: Blank screen
ast: Pantalla en blancu

en: Brightness Applet
ast: Applet brillu

en: Brightness Applet Factory
ast: Fábrica de la miniaplicación de rellumu

en: Cannot connect to mate-power-manager
ast: Nun pudo conectase a mate-power-manager

en: Cannot get laptop panel brightness
ast: Nun pudo algamase'l brillu de pantalla del portátil

en: Capacity
ast: Capacidá

en: Capacity:
ast: Capacidá:

en: Cell charge
ast: Carga de la caxella

en: Cell phone battery low
ast: Batería del teléfonu móvil baxa

en: Charge
ast: Carga

en: Charge accuracy
ast: Precisión de la carga

en: Charge profile
ast: Perfil de carga

en: Charge rate:
ast: Tasa de carga:

en: Charge time:
ast: Tiempu de carga:

en: Charged
ast: Cargada

en: Charging
ast: Cargando

en: Check CPU load before sleeping
ast: Chequear carga CPU anantes sleep

en: Configure power management
ast: Configurar l'alministración d'enerxía

en: Correction factor
ast: Factor de correición

en: Current charge:
ast: Carga actual:

en: Data length:
ast: Llonxitú de los datos:

en: Description
ast: Descripción

en: Design charge:
ast: Diseñar carga:

en: Details
ast: Detalles

en: Device
ast: Preséu

en: Device History
ast: Hestóricu del preséu

en: Device Information
ast: Información del Preséu

en: Device Profile
ast: Perfil del preséu

en: Di_m display when idle
ast: A_matagar la pantalla cuando tea inactiva

en: Dim the screen after a period of inactivity when on AC power
ast: Amatagar la pantalla trés d'un períodu d'inactividá cuando se tea con adautador de corriente

en: Dim the screen after a period of inactivity when on battery power
ast: Amatagar la pantalla trés d'un períodu d'inactividá cuando se tea usando la batería

en: Discharge accuracy
ast: Precisión de la descarga

en: Discharge profile
ast: Perfil descarga

en: Discharge time:
ast: Tiempu de descarga:

en: Discharging
ast: Descargando

en: Display
ast: Amosar

en: Display DPMS activated
ast: DPMS de la pantalla activáu

en: Do nothing
ast: Nun facer nada

en: Empty
ast: Vacíu

en: Energy
ast: Enerxía

en: Energy (design)
ast: Enerxía (diseñu)

en: Energy when empty
ast: Enerxía cuando ta erma

en: Energy when full
ast: Enerxía cuando ta cargada

en: Excellent
ast: Escelente

en: Exit after a small delay (for debugging)
ast: Colar tres d'un pequeñu retardu (pa depurar)

en: Exit after the manager has loaded (for debugging)
ast: Colar dempués de qu'el xestor tenga cargao (pa depurar)

en: Fair
ast: Normal

en: General
ast: Xeneral

en: Good
ast: Bonu

en: Graph type:
ast: Tipu de gráfica:

en: Hibernate
ast: Ivernar

en: Hibernate button action
ast: Aición del botón d'ivernar

en: History
ast: Hestoria

en: If a notification message should be displayed after suspend or hibernate failed.
ast: Si un mensaxe debiera ser visualizau dempués de que fallé una suspensión o hibernación.

en: If a notification message should be displayed when the battery is fully charged.
ast: Si un mensaxe debiera ser visualizau cuando la batería te totalmente cargada

en: If a notification message should be displayed when the battery is getting low.
ast: Conseña si hai d'amosar un mensax de notificación cuando la batería se tea escosando.

en: If sounds should be used
ast: Si soníos debieran ser usaos

en: If sounds should be used when the power is critically low, or inhibit requests have stopped the policy action.
ast: Si hai d'usar soníos cuando la enerxía tea críticamente baxa, o les peticiones d'inhibición pararen l'aición de la política.

en: If the CPU load should be checked before doing the idle action.
ast: Si la carga de CPU debiera ser chequeada anantes de facer la ación idle

en: If the battery event should occur when the lid is shut and the power disconnected
ast: Conseña si tien d'asoceder l'eventu de batería cuando la tapa se zarre y el cable tea desconeutáu

en: If the battery lid close event should occur (for example 'Suspend when lid closed on battery') when the lid is previously shut and the AC power disconnected at a later time.
ast: Conseña si tien d'asoceder l'eventu de zarru de tapa con batería (por exemplu «Suspender cuando la tapa se zarre con batería») cuando la tapa se zarre primero y se desconeute l'adautador de corriente más sero.

en: If the screen brightness should be changed when switching between AC and battery power.
ast: Conseña si hai de camudar el rellumu de la pantalla cuando se camuda ente l'adautador de corriente y la batería.

en: If the screen should be dimmed to save power when the computer is idle when on AC power.
ast: Conseña si hai d'amatagar el rellumu de la pantalla p'aforrar enerxía cuando l'equipu tea inactivu y col adautador de corriente coneutáu.

en: If the screen should be dimmed to save power when the computer is idle when on battery power.
ast: Conseña si hai d'amatagar el rellumu de la pantalla p'aforrar enerxía cuando l'equipu tea inactivu y cola batería.

en: If the screen should be reduced in brightness when the computer is on battery power.
ast: Si'l brillu de la pantalla debiera ser amenorgáu cuando l'ordenador esté con batería

en: If the user should be notified when the AC adapter is disconnected.
ast: Indica si tien de notificase al usuariu cuando l'adautador de CA se desconeute.

en: If time based notifications should be used. If set to false, then the percentage change is used instead, which may fix a broken ACPI BIOS.
ast: Conseña si hai d'usar o non les notificaciones basaes en tiempu. Si s'afita a «false», entós usaráse'l porcentax de cambéu, lo que pue iguar problemes con dalgunes BIOS ACPI defeutuoses.

en: If we should show the low capacity warning for a broken battery
ast: Conseña si tien d'amosase l'avisu de baxa capacidá de carga pa una batería defeutuosa

en: If we should show the low capacity warning for a broken battery.
ast: Conseña si tien d'amosase l'alvertencia de baxa capacidá de carga pa una batería defeutuosa.

en: Image
ast: Imaxe

en: Inhibit Applet
ast: Inhibir la miniaplicación

en: Inhibit Applet Factory
ast: Inhibir la fábrica de la miniaplicación

en: Keyboard battery low
ast: Batería del tecláu baxa

en: LCD brightness : %d%%
ast: Brillu LCD: %d%%

en: LCD brightness when on AC
ast: Brillu del LCD cuando tea na corriente

en: LCD dimming amount when on battery
ast: Amatagamientu del LCD cuando se tea usando la batería

en: Laptop battery critically low
ast: La batería del portátil ta críticamente baxa

en: Laptop battery low
ast: Batería del portátil baxa

en: Laptop lid close action on battery
ast: Aición al pesllar la tapa cuando tea en batería

en: Laptop lid close action when on AC
ast: Aición al pesllar la tapa cuando tea enchufáu

en: Laptop lid is closed
ast: La tapa del portátil ta zarrada

en: Last full charge:
ast: Cabera carga total:

en: Lead acid
ast: Ácidu plombu

en: Lid has closed
ast: Zarróse la tapa

en: Lid has opened
ast: Abrióse la tapa

en: Lithium Ion
ast: Ion litiu

en: Lithium Iron Phosphate
ast: Fosfatu de litiu fierro

en: Lithium Polymer
ast: Polímeru de litiu

en: Lock screen on hibernate
ast: Bloquiar la pantalla al ivernar

en: Lock screen on suspend
ast: Bloquiar la pantalla al suspender

en: Lock screen when blanked
ast: Bloquiar pantalla al escurecer

en: MATE Power Manager
ast: Xestor d'enerxía de MATE

en: MATE Power Preferences
ast: Preferencies d'Enerxía de MATE

en: Make Default
ast: Facer Predetermináu

en: Manual inhibit
ast: Inhibición manual

en: Method used to blank screen on AC
ast: Métodu d'escurecimientu usando l'adautador de corriente

en: Method used to blank screen on battery
ast: Métodu d'escurecimientu usando la batería

en: Missing
ast: Faltante

en: Model
ast: Modelu

en: Model:
ast: Modelu:

en: Mouse battery low
ast: Batería del mur baxa

en: Never
ast: Enxamás

en: Nickel Cadmium
ast: Níquel cadmiu

en: Nickel metal hydride
ast: Híbridu de níquel metal

en: No
ast: Non

en: Notification Area
ast: Área de notificación

en: Notify on a low power
ast: Notificar cuando quede poca carga

en: Notify on a sleep failure
ast: Notificar cuando falle el pasu a reposu

en: Notify when AC adapter is disconnected
ast: Notificar cuando l'adaptador de CA se desconeute

en: Notify when fully charged
ast: Notificar al cargase ensembre

en: Observe power management
ast: Adicar la xestión d'enerxía

en: On AC Power
ast: Con adautador de corriente

en: On Battery Power
ast: Con batería

en: On UPS Power
ast: Con SAI (UPS)

en: On battery power
ast: Cuando tea con batería

en: Online
ast: En llinia

en: Only display an icon when a battery is p_resent
ast: Namái amosar un iconu cuando tea presente una _batería

en: Only display an icon when charging or _discharging
ast: Amosar namái cuando tea cargando o _descargando

en: PDA battery low
ast: Batería de la PDA baxa

en: Percentage
ast: Porcentax

en: Percentage action is taken
ast: Porcentax cuando se toma l'aición

en: Percentage charge:
ast: Porcentaxe de carga:

en: Percentage considered critical
ast: Porcentax consideráu críticu

en: Percentage considered low
ast: Porcentax consideráu baxu

en: Plug in your AC adapter to avoid losing data.
ast: Coneute'l so adautador de corriente pa evitar perder datos.

en: Poor
ast: Probe

en: Power
ast: Enerxía

en: Power Information
ast: Información d'Enerxía

en: Power Management
ast: Alministración d'Enerxía

en: Power Management Preferences
ast: Preferencies del Alministrador d'Enerxía

en: Power Manager
ast: Alministrador d'Enerxía

en: Power Manager Brightness Applet
ast: Miniaplicación de xestión del rellumu

en: Power Manager Inhibit Applet
ast: Miniaplicación d'inhibición del xestor d'enerxía

en: Power Statistics
ast: Estadístiques d'enerxía

en: Power button action
ast: Aición del botón de prender

en: Power management daemon
ast: Demoniu d'alministración d'enerxía

en: Power plugged in
ast: Cable de corriente coneutáu

en: Power unplugged
ast: Cable de corriente desconeutáu

en: Predicted time
ast: Tiempu estimáu

en: Prediction accuracy
ast: Precisión de la estimación

en: Present
ast: Presente

en: Product:
ast: Productu:

en: Put _display to sleep when inactive for:
ast: Poner la pantalla a _durmir cuando l'ordenador tea inactivu más de:

en: Put computer to _sleep when inactive for:
ast: Poner l'orde_nador a durmir cuando tea inactivu más de:

en: Rate
ast: Tasa

en: Rechargeable
ast: Recargable

en: Reduce the backlight brightness when on battery power
ast: Amenorgar el rellumu de fondu cuando se tea usando la batería

en: Refreshed
ast: Anováu

en: Resumed
ast: Resumíu

en: Serial number
ast: Nᵁ de serie

en: Serial number:
ast: Númberu de serie:

en: Set display _brightness to:
ast: Afitar el _brillu del monitor a:

en: Show data points
ast: Amosar puntos de datos

en: Show version of installed program and exit
ast: Amuesa la versión instalada del programa y cola

en: Shutdown
ast: Apagar

en: Sleep timeout computer when on AC
ast: Tiempu pa que l'ordenador duerma cuando tea enchufáu

en: Sleep timeout computer when on UPS
ast: Tiempu pa pasar a reposu l'equipu cuando se ta usando un SAI

en: Sleep timeout computer when on battery
ast: Tiempu pa que l'ordenador duerma cuando tea en batería

en: Sleep timeout display when on AC
ast: Tiempu d'espera pa la pantalla cuando tea enchufáu

en: Sleep timeout display when on UPS
ast: Tiempu pa pasar a reposu cuando se ta usando un SAI

en: Sleep timeout display when on battery
ast: Tiempu d'espera pa la pantalla cuando tea en batería

en: State
ast: Estáu

en: Statistics
ast: Estadístiques

en: Status:
ast: Estáu:

en: Supply
ast: Suministru

en: Suspend
ast: Suspender

en: Suspend button action
ast: Aición del botón suspender

en: Suspend failed
ast: Falló la suspensión

en: Suspend started
ast: Suspensión aniciada

en: Technology
ast: Teunoloxía

en: Technology:
ast: Teunoloxía:

en: The UPS is below the critical level and this computer is about to hibernate.
ast: EL SAI (UPS) ta per baxo d'un nivel críticu y esti pondráse a ivernar.

en: The UPS is below the critical level and this computer is about to shutdown.
ast: EL SAI (UPS) ta per baxo d'un nivel críticu y esti equipu apagaráse.

en: The UPS is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the UPS becomes completely empty.
ast: EL SAI (UPS) ta per baxo d'un nivel críticu y esti equipu <b>apagaráse</b> cuando'l SAI tea dafechu escosáu.

en: The URI to show to the user on sleep failure
ast: El URI qu'amosar al usuariu al fallar el reposu

en: The amount of time in seconds before the display goes to sleep when the computer is on AC power.
ast: Los segundos que l'equipu necesita tar inactivu cuando s'alcuentra furrulando col adautador de corriente pa poner la pantalla en reposu.

en: The amount of time in seconds the computer on AC power needs to be inactive before it goes to sleep.
ast: Los segundos que l'equipu necesita tar inactivu cuando s'alcuentra furrulando col adautador de corriente pa poner la pantalla en reposu.

en: The amount of time in seconds the computer on UPS power needs to be inactive before it goes to sleep.
ast: Los segundos que'l equipu necesita tar inactivu cuando s'alcuentra usando un SAI enantes de pasar a reposu.

en: The amount of time in seconds the computer on UPS power needs to be inactive before the display goes to sleep.
ast: Los segundos que'l equipu necesita tar inactivu cuando s'alcuentra usando un SAI enantes de poner la pantalla en reposu.

en: The amount of time in seconds the computer on battery power needs to be inactive before it goes to sleep.
ast: Los segundos que l'equipu necesita tar inactivu cuando s'alcuentra furrulando cola batería pa ponese en reposu.

en: The amount of time in seconds the computer on battery power needs to be inactive before the display goes to sleep.
ast: Los segundos que l'equipu necesita tar inactivu cuando s'alcuentra furrulando cola batería pa poner la pantalla en reposu.

en: The amount to dim the brightness of the display when on battery power. Possible values are between 0 and 100.
ast: L'amatagamientu qu'aplicar al rellumu de la pantalla cuando se ta funcionado cuando se tea usando la batería. Los valores válidos tán ente 0 y 100.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to hibernate.
ast: La batería ta per baxo d'un nivel críticu y esti equipu pondráse a ivernar.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to shutdown.
ast: La batería ta per baxo d'un nivel críticu y esti equipu apagaráse.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to suspend.<br><b>NOTE:</b> A small amount of power is required to keep your computer in a suspended state.
ast: La batería ta per baxo d'un nivel críticu y esti equipu suspenderáse. <br>NOTA</br> Requierse una pequeña cantidá d'enerxía pa caltener el so equipu nun estáu de suspensión.

en: The battery is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the battery becomes completely empty.
ast: La batería ta per baxo d'un nivel críticu y esti equipu <b>apagaráse</b> cuando la batería tea dafechu escosada.

en: The brightness of the screen when idle
ast: El rellumu de la pantalla cuando tá inactiva

en: The default amount of time to dim the screen after idle
ast: La cantidá de tiempu predeterminada p'amatagar la pantalla dempués de la inactividá

en: The default amount of time to dim the screen after idle.
ast: La cantidá de tiempu predeterminada p'amatagar la pantalla dempués de la inactividá.

en: The time remaining when action is taken
ast: El tiempu restante cuando se toma l'aición

en: The time remaining when critical
ast: El tiempu restante consideráu críticu

en: The time remaining when low
ast: El tiempu restante consideráu baxu

en: There is no data to display.
ast: Nun hai datos p'amosar.

en: This program can only be used by the root user
ast: Esti programa namái pue usalu l'usuariu root

en: Time elapsed
ast: Tiempu trescurríu

en: Time to empty
ast: Tiempu pal vaciáu

en: Time to full
ast: Tiempu pa la carga

en: Type
ast: Triba

en: UPS Discharging
ast: Descargando'l SAI

en: UPS critical low action
ast: Aición pa SAI críticamente baxu

en: UPS critically low
ast: El SAI ta críticamente baxu

en: UPS low
ast: SAI baxu

en: UPS low power action
ast: Aición pa SAI (UPS) baxu

en: Unknown
ast: Desconocíu

en: Unknown technology
ast: Teunoloxía desconocía

en: Unknown time
ast: Tiempu desconocíu

en: Use mate-screensaver lock setting
ast: Usar la configuración de bloquéu de mate-screensaver

en: Use smoothed line
ast: Usar llinia suavizada

en: Value
ast: Valor

en: Vendor
ast: Fabricante

en: Vendor:
ast: Fabricante:

en: Visit help page
ast: Visitar la páxina d'ayuda

en: Voltage
ast: Voltax

en: When UPS power is _critically low:
ast: Cuando la ener_xía del SAI tea al mínimo:

en: When UPS power is l_ow:
ast: Cuando la ener_xía del SAI tea al mínimo:

en: When battery po_wer is critically low:
ast: Cuando la ener_xía de la batería tea al mínimo:

en: When laptop lid is cl_osed:
ast: Cuando la t_apa'l portátil tea pesllada:

en: When sleep fails we can show the user a button to help fix the situation. Leave this blank if the button should not be shown.
ast: Cuando falla'l reposu puede amosase al usuariu un botón p'ayudalu a iguar la situación. Déxalu baleru si nun hai d'amosar el botón.

en: When the _suspend button is pressed:
ast: Cuando se calque nel botón de _suspender:

en: When the power _button is pressed:
ast: Cuando se calque nel botón d'enerxía:

en: When to show the notification icon
ast: Cuándo amosar l'iconu de notificación

en: Whether NetworkManager should disconnect before suspending or hibernating and connect on resume.
ast: Conseña si NetworkManager tendría de desconeutase enantes de suspender o ivernar y coneutase al reanudar.

en: Whether to hibernate, suspend or do nothing when inactive
ast: Conseña si hai d'ivernar, suspender o nun facer un res cuando se tea inactivu.

en: Whether to use the screen lock setting of mate-screensaver to decide if the screen is locked after a hibernate, suspend or blank screen.
ast: Conseña si hai d'usar l'axuste de bloqué de pantalla del curiapantalles pa decidir si hai de bloquiar la pantalla tres d'una ivernación, suspensión o escurecimiento de la pantalla.

en: Whether to use time-based notifications
ast: Conseña si hai d'usar notificaciones basaes en tiempu

en: Yes
ast: Sí

en: _About
ast: _Tocante a

en: _Always display an icon
ast: _Amosar siempres iconu

en: _Close
ast: _Zarrar

en: _Help
ast: _Ayuda

en: _Never display an icon
ast: _Nun amosar iconu enxamás

en: _Only display an icon when battery power is low
ast: _Namái amosar cuando la enerxía de la batería tea baxa

en: _Preferences
ast: _Preferencies

en: _Reduce backlight brightness
ast: _Amenorgar el rellumu de fondu
