Xfce Apps - en to ast translation catalogue (244 entries)

en: <b>Audio Visualization</b>
ast: <b>Visualización d'audiu</b>

en: <b>Author</b>
ast: <b>Autor</b>

en: <b>Color Balance</b>
ast: <b>Balance de color</b>

en: <b>Description</b>
ast: <b>Descripción</b>

en: <b>Keyboard</b>
ast: <b>Tecláu</b>

en: <b>Playlist Settings</b>
ast: <b>Axustes de llista de reproducción</b>

en: <b>Screensaver</b>
ast: <b>Curiapantalles</b>

en: <b>Subtitle Settings</b>
ast: <b>Axustes de sotítulu</b>

en: <b>Video Output</b>
ast: <b>Salida de videu</b>

en: <big><b>Open Network Location</b></big>
ast: <big><b>Abrir allugamientu de rede</b></big>

en: <big><span color='#BBBBBB'><i>by</i></span> <span color='#F4F4F4'>Unknown Artist</span></big>
ast: <big><span color='#BBBBBB'><i>by</i></span> <span color='#F4F4F4'>Artista desconocíu</span></big>

en: <big><span color='#BBBBBB'><i>on</i></span> <span color='#F4F4F4'>Unknown Album</span></big>
ast: <big><span color='#BBBBBB'><i>on</i></span> <span color='#F4F4F4'>Álbum desconocíu</span></big>

en: <i>by</i>
ast: <i>por</i>

en: <i>on</i>
ast: <i>en</i>

en: <span color='#F4F4F4'><b><big>Unknown Song</big></b></span>
ast: <span color='#F4F4F4'><b><big>Canción desconocida</big></b></span>

en: A_ngle Menu
ast: Menú d'á_ngulu

en: Add
ast: Amestar

en: Add files to playlist
ast: Amestar ficheros a la llista reproducción

en: Add to playlist...
ast: Amestar a la llista de reproducción...

en: Additional software is required.
ast: Requierse software adicional

en: Advanced Stream Redirector
ast: Redireicionador avanzáu de fluxu

en: All files
ast: Tolos ficheros

en: All supported files
ast: Tolos ficheros sofitaos

en: Always minimize to tray when window is closed
ast: Minimizar siempres a la bandexa cuando se zarra la ventana

en: Always replace playlist with opened files
ast: Trocar siempres la llista de reproducción con ficheros abiertos

en: Arabic
ast: Árabe

en: Are you sure you want to quit?
ast: ¿De xuru quies colar?

en: Are you sure you wish to clear your recent items history?  This cannot be undone.
ast: ¿De xuru deseyes llimpiar la to historia d'oxetos recientes? Esto nun pue desfacese

en: Armenian
ast: Armeniu

en: Audio CD
ast: CD d'audiu

en: Audio Track #%d
ast: Pista d'audiu #%d

en: Audio Track:
ast: Pista d'audiu:

en: Audio and video
ast: Audio y videu

en: Automatically show subtitles when playing movie file
ast: Amosar los sotítulos automáticamente cuando se reproduzca una película

en: Baltic
ast: Bálticu

en: Brightness:
ast: Rellumu:

en: Buffering
ast: Atroxando'l buffer

en: Buffering (0%)
ast: Atroxando'l buffer (0%)

en: By Extension
ast: Per estensión

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Celtic
ast: Célticu

en: Central European
ast: Centrueuropéu

en: Chapter %i
ast: Capítulu %i

en: Check and remove duplicate media entries
ast: Comprobar y desaniciar entraes multimedia duplicaes

en: Chinese Simplified
ast: Chinu simplificáu

en: Chinese Traditional
ast: Chinu tradicional

en: Clear
ast: Llimpiar

en: Clear History
ast: Llimpiar historia

en: Clear Recent Items
ast: Llimpiar oxetos recientes

en: Clear playlist
ast: Llimpiar llista de reproducción

en: Close
ast: Zarrar

en: Configure your media player
ast: Configura'l to reproductor multimedia

en: Continue
ast: Siguir

en: Contrast:
ast: Contraste:

en: Croatian
ast: Croata

en: Current Locale
ast: Locale d'anguaño

en: Cyrillic
ast: Cirílicu

en: Cyrillic/Russian
ast: Cirílicu/Rusu

en: Cyrillic/Ukrainian
ast: Cirílicu/Ucranianu

en: Disable screensaver when playing movies
ast: Deshabilitar el curiapantalles cuando se reproduza una película

en: Disc Playlist
ast: Llista reproducción del discu

en: Display
ast: Amosar

en: Display Parole user manual
ast: Amosar manual d'usuariu Parole

en: Do not load plugins
ast: Nun cargar complementos

en: Do you want to continue loading or stop?
ast: ¿Quies siguir cola carga o parar?

en: Don't Install
ast: Nun instalar

en: Empty
ast: Baleru

en: Enable keyboard multimedia keys
ast: Habilitar tecles multimedia del tecláu

en: Encoding:
ast: Codificación:

en: Error
ast: Fallu

en: Error saving playlist file
ast: Fallu atroxando la llista de reproducción

en: Extend your media player
ast: Estiendi'l to reproductor multimedia

en: Extension
ast: Estensión

en: File Type
ast: Triba de ficheru

en: Font:
ast: Fonte:

en: Fullscreen
ast: Pantalla completa

en: GStreamer Error
ast: Fallu de GStreamer

en: GStreamer backend error
ast: Fallu del motor GStreamer

en: General
ast: Xeneral

en: Georgian
ast: Xorxanu

en: Go
ast: Dir

en: Go to position
ast: Dir a la posición

en: Greek
ast: Griegu

en: Hebrew
ast: Hebréu

en: Hebrew Visual
ast: Hebréu Visual

en: Hide Playlist
ast: Anubrir llista reproducción

en: Hue:
ast: Matiz:

en: Icelandic
ast: Islandés

en: Insert Disc
ast: Inxerta'l discu

en: Install
ast: Instalar

en: Japanese
ast: Xaponés

en: Korean
ast: Coreanu

en: Leave Fullscreen
ast: Colar de la pantalla completa

en: Leave _Fullscreen
ast: Cola_r de la pantalla completa

en: Lower volume
ast: Baxar volume

en: M3U Playlists
ast: Llistas de reproducción M3U

en: MPRIS2 remote control
ast: Control remotu MPRIS2

en: Media stream is not seekable
ast: Nun s'alcuentra el Fluxu (stream) de Medios

en: Media to play
ast: Multimedia pa reproducir

en: Message
ast: Mensaxe

en: Minimize to tray
ast: Minimizar a la bandexa

en: Move Down
ast: Mover abaxo

en: Move Up
ast: Mover arriba

en: Mute
ast: Silenciar

en: Mute volume
ast: Silenciar volume

en: Next Track
ast: Pista siguiente

en: Next track
ast: Pista siguiente

en: No installed plugins found on this system
ast: Nun s'alcontraron complementos instalaos nesti sistema

en: None
ast: Dengún

en: Nordic
ast: Nórdicu

en: Notify
ast: Notificar

en: OK
ast: Val

en: Open
ast: Abrir

en: Open Containing Folder
ast: Abrir carpeta contenedora

en: Open Media Files
ast: Abrir ficheros multimedia

en: Open Network Location
ast: Abrir allugamientu de rede

en: Open _Location...
ast: Abrir a_llugamientu...

en: Open _Recent
ast: Abrir _recientes

en: Open a new instance
ast: Abrir instancia nueva

en: PLS Playlists
ast: Llistes de reproducción PLS

en: P_lugins
ast: Comp_lementos

en: P_revious Track
ast: Pista p_ostrera

en: Parole Media Player cannot start.
ast: Nun pue aniciase'l reproductor multimedia Parole.

en: Parole Plugins
ast: Complementos de Parole

en: Parole Settings
ast: Axustes de Parole

en: Parole can be minimized to the system tray instead.
ast: Parole pue minimizase a la bandexa'l sistema nel so llugar

en: Parole features playback of local media files, including video with subtitles support, Audio CDs, DVDs, and live streams. Parole is also extensible via plugins.
ast: Parole tien como carauterística la reproducción de ficheros multimedia, incluyendo videu con sofitu de sotítulos, CDs, DVD y tresmisiones d'audiu en direuto. Parole ye tamién estensible pente medies de complementos

en: Parole is a modern simple media player based on the GStreamer framework and written to fit well in the Xfce desktop. It is designed with simplicity, speed and resource usage in mind.
ast: Parole ye un reproductor multimedia simple que ta basáu nel framework GStreamer y escritu pa encaxar bien nel escritoriu Xfce. Ta diseñáu cola simplicidá, velocidá y l'usu de recursos na mente

en: Parole is already running, use -i to open a new instance
ast: Parole yá ta executándose, use -i p'abrir una instancia nueva

en: Parole needs <b>%s</b> to play this file.
ast: Parole necesita <b>%s</b> pa reproducir esti ficheru.

en: Parole needs <b>%s</b> to play this file.
    It can be installed automatically.
ast: Parole necesita <b>%s</b> pa reproducir esti ficheru.
    Pue instalase auromáticamente.

en: Pause
ast: Posar

en: Permission denied
ast: Permisu refugáu

en: Persian
ast: Persa

en: Play
ast: Reproducir

en: Play Disc
ast: Reproducir Discu

en: Play opened files
ast: Reproducir ficheros abiertos

en: Play or pause if already playing
ast: Reproducir o posar si yá ta reproduciéndose

en: Play your media
ast: Reproduz la to multimedia

en: Play/Pause
ast: Reproducir/Posar

en: Playlist
ast: Llista de reproducción

en: Playlist files
ast: Ficheros de llistes de reproducción

en: Please check your installation
ast: Por favor, comprueba la to instalación

en: Please check your installation.
ast: Por favor, comprueba la to instalación

en: Please choose a supported playlist format
ast: Por favor, escueyi otru formatu de llista de reproducción sofitáu

en: Please restart Parole for this change to take effect.
ast: Por favor, reanicia Parole pa qu'esti cambéu faiga efeutu.

en: Plugin
ast: Complementu

en: Plugin failed to load
ast: Fallu al cargar el complementu

en: Position:
ast: Posición:

en: Previous Track
ast: Pista postrera

en: Previous track
ast: Pista previa

en: Print version information and exit
ast: Amuesa la información de versión y cola

en: Quit
ast: Colar

en: Raise volume
ast: Xubir volume

en: Remember my choice
ast: Recordar la mio escoyeta

en: Remember playlist
ast: Recordar llista de reproducción

en: Remove
ast: Desaniciar

en: Remove selected media
ast: Desaniciar multimedia esbillada

en: Repeat
ast: Repetir

en: Replace playlist when opening files
ast: Troca la llista reproducción cuando s'abran ficheros

en: Reset to defaults
ast: Reafitar valores

en: Romanian
ast: Rumanu

en: Saturation:
ast: Saturación:

en: Save Playlist as...
ast: Atroxar llista de reproducción como...

en: Select File Types (By Extension)
ast: Esbillar tribes de ficheru (Per estensión)

en: Select Subtitle File
ast: Esbillar ficheru de sotítulos

en: Select Text Subtitles...
ast: Esbillar sotítulos de testu...

en: Set Audio-CD/VCD/DVD device path
ast: Afitar camín pal preséu d'Audio-CD/VCD/DVD

en: Shareable Playlist
ast: Llista de reproducción compartible

en: Show Playlist
ast: Amosar llista de reproducción

en: Show icon in the system tray
ast: Amosar iconu na estaya de la bandexa del sistema

en: Show menubar
ast: Amosar barra de menú

en: Show notifications for currently playing tracks
ast: Amosar notificaciones de les pistes reproduciéndose anguaño

en: Show visual effects when an audio file is played
ast: Amosar efeutos visuales cuando se reproduza un ficheru d'audiu

en: Shuffle
ast: Al debalu

en: South European
ast: Sureuropéu

en: Square
ast: Cuadráu

en: Start in embedded mode
ast: Aniciar en mou embedíu

en: Start in fullscreen mode
ast: Aniciar nel mou pantalla completa

en: Start playing opened files
ast: Aniciar reproducción de ficheros abiertos

en: Stop
ast: Parar

en: Subtitle #%d
ast: Sotítulu #%d

en: Subtitle Files
ast: Ficheros de sotítulos

en: Subtitles
ast: Sotítulos

en: Subtitles:
ast: Sotítulos:

en: The stream is taking too much time to load
ast: El fluxu ta llevando enforma tiempu pa cargar

en: This release features the completed transition to the Gtk+3 toolkit, improvements in the user-interface (more streamlined menus), better playlists. Furthermore existing plugins have been improved and a new one has been added (MPRIS2). Most of the artwork has been updated for this release and we use the GStreamer1.0 framework now by default.
ast: Esti llanzamientu inestable en desendolcu tien como carauterístiques el port completu a Gtk+3, ameyoramientos na interfaz d'usuariu (menús más proporcianaos) y llistes de reproducción meyores. Amás los complementos esistentes anováronse y amestóse ún nuevu (MPRIS2). Anovóse'l mayor material gráfico pa esti llanzamientu y agora usamos el framework GStreamer1.0 por defeutu

en: This release fixes a problem with detecting DVD drive locations.
ast: Esti llanzamientu igua un problema cola deteición de los allugamientos d'unidaes DVD.

en: Track %i
ast: Pista %i

en: Tray icon
ast: Iconu de bandexa

en: Tray icon plugin
ast: Complementu d'iconu de bandexa

en: Turkish
ast: Turcu

en: Type %s --help to list all available command line options
ast: Escribi %s --help pa una llista de toles opciones de llinia comandos disponibles

en: Unable to load "%s" plugin, check your GStreamer installation.
ast: Nun pue cargase'l complementu «%s», comprueba la to instalación de GStreamer.

en: Unable to open default web browser
ast: Nun pue abrise'l retolador predetermináu

en: Unknown
ast: Desconocíu

en: Unknown Album
ast: Álbum desconocíu

en: Unknown Artist
ast: Artista desconocíu

en: Unknown Song
ast: Canción desconocida

en: Unknown playlist format
ast: Formatu de llista de reproducción desconocíu

en: Unmute
ast: Non silenciar

en: Unmute (restore) volume
ast: Restaurar volume

en: Video
ast: Videu

en: Vietnamese
ast: Vietnamita

en: Visit Parole website
ast: Visitar sitiu web de Parole

en: Visit Website
ast: Visitar páxina web

en: Visualization type:
ast: Triba de visualización:

en: Volume _Down
ast: _Baxar volume

en: Volume _Up
ast: Xubir vol_ume

en: [FILES...] - Play movies and songs
ast: [FILES...] - Reproduz películes y canciones

en: _About
ast: _Tocante

en: _Aspect Ratio
ast: _Rellación aspeutu

en: _Audio
ast: _Audiu

en: _Audio Menu
ast: Menú d'_audiu

en: _Audio Track
ast: Pista d'_audiu

en: _Chapter Menu
ast: _Menú de capítulos

en: _Chapters
ast: _Capítulos

en: _Clear recent items...
ast: Ll_impiar oxetos recientes...

en: _Contents
ast: _Conteníos

en: _DVD Menu
ast: _Menú de DVD

en: _Fullscreen
ast: Pa_ntalla completa

en: _Help
ast: A_yuda

en: _Leave Fullscreen
ast: _Colar de pantalla completa

en: _Mute
ast: _Silenciar

en: _Next
ast: _Siguiente

en: _Next Track
ast: Pista _siguiente

en: _Open
ast: _Abrir

en: _Open...
ast: _Abrir...

en: _Pause
ast: _Posar

en: _Play
ast: _Reproducir

en: _Playback
ast: _Reproducción

en: _Preferences
ast: _Preferencies

en: _Previous
ast: _Postreru

en: _Quit
ast: _Colar

en: _Repeat
ast: _Repetir

en: _Report a Bug...
ast: _Informar d'un fallu...

en: _Save Playlist...
ast: _Atroxar llista reproducción...

en: _Shuffle
ast: _Al debalu

en: _Subtitles
ast: _Sotítulos

en: _Title Menu
ast: _Menú de títulu

en: _Tools
ast: _Ferramientes

en: _Video
ast: _Videu

en: by
ast: por

en: on
ast: en
