pluma 1.25.3 - en to ast translation catalogue (1094 entries)

en: "%s" not found
ast: Nun s'alcontró «%s»

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
ast: %s
    Executar '%s --help' pa ver una llista completa de les opciones de comandu disponibles.

en: %s is a directory.
ast: %s ye un direutoriu.

en: %s is not a regular file.
ast: %s nun ye un ficheru regular.

en: %s is not a valid location.
ast: %s nun ye un llugar válidu.

en: %s is not a valid location. Please check that you typed the location correctly and try again.
ast: %s nun ye un llugar válidu. Comprebe que ta escribiendo el llugar correchamente y téntelo otra vegada.

en: %s: invalid encoding.
ast: %s: codificación inválida.

en: (Empty)
ast: (Baleru)

en: (correct spelling)
ast: (ortografía correuta)

en: (no suggested words)
ast: (nun hai soxerencies)

en: - Edit text files
ast: - Edite ficheros de testu

en: / on %s
ast: / en %s

en: A Text Editor for the MATE desktop environment
ast: Un editor de testu pal ambiente d'escritoriu MATE

en: A custom font that will be used for the editing area. This will only take effect if the "Use Default Font" option is turned off.
ast: Una fonte personalizada que s'usará pal área d'edición. Esto namái tendrá efeutu si la opción «Usar fonte predeterminada» ta desactivada.

en: A file with the same name already exists. Please use a different name.
ast: Yá esiste un ficheru col mesmu nome. Use un nome distintu.

en: A_dd Scheme
ast: _Amestar estilu

en: A_vailable encodings:
ast: _Codificaciones Disponibles:

en: Abbreviated form
ast: Formulariu abreviáu

en: Abbreviation
ast: Abreviatura

en: About this application
ast: Tocante a esti programa

en: Above
ast: Enriba

en: Accessibility key character
ast: Caráuter de la tecla d'accesibilidá

en: Acronym
ast: Acrónimu

en: Activate '%s'
ast: Activar «%s»

en: Activate next document
ast: Activa'l documentu siguiente

en: Activate previous document
ast: Activa'l documentu anterior

en: Activation
ast: Activación

en: Active plugins
ast: Plugins activos

en: Add Scheme
ast: Amestar estilu

en: Add a new snippet...
ast: Amestar un nuevu recorte…

en: Add new empty file
ast: Amestar un ficheru nuevu baleru

en: Add new empty folder
ast: Amesta una carpeta erma nueva

en: Add or Remove...
ast: A_mestar o quitar…

en: Add w_ord
ast: _Amestar pallabra

en: Align
ast: Alliniar

en: Alignment character
ast: Caráuter d'alliniamientu

en: All Files
ast: Tolos ficheros

en: All Languages
ast: Toles llingües

en: All Text Files
ast: Tolos ficheros de testu

en: All _Lower Case
ast: Too en minúscules

en: All _Upper Case
ast: Too en mayúscules

en: All documents
ast: Tolos documentos

en: All documents except untitled ones
ast: Tolos documentos menos los que nun tengan títulu

en: All files
ast: Tolos ficheros

en: All languages
ast: Toles llingües

en: All supported archives
ast: Tolos archivos soportaos

en: Alternative
ast: Alternativu

en: An error occurred
ast: Hebo un fallu

en: An error occurred while creating a new directory
ast: Hebo un fallu al crear un direutoriu nuevu

en: An error occurred while creating a new file
ast: Hebo un fallu al crear un ficheru nuevu

en: An error occurred while deleting a file or directory
ast: Hebo un fallu al desaniciar un ficheru o direutoriu

en: An error occurred while loading a directory
ast: Hebo un fallu al cargar un direutoriu

en: An error occurred while opening a directory in the file manager
ast: Hebo un fallu al abrir un direutoriu nel xestor de ficheros

en: An error occurred while renaming a file or directory
ast: Hebo un erru al renomar un ficheru o direutoriu

en: An error occurred while setting a root directory
ast: Hebo un fallu al afitar el direutoriu raíz

en: Analyzes the current document and reports the number of words, lines, characters and non-space characters in it.
ast: Analiza'l documentu actual y determina la cantidá de pallabres, llinies, carauteres, y carauteres que nun son espacios nél.

en: Anchor URI
ast: URI del anclax

en: Append to current document
ast: Amestar al documentu actual

en: Applet class file code
ast: Códigu de ficheru de clas de la miniaplicación

en: Applet class file code (deprecated)
ast: Códigu de ficheru de clase de miniaplicación (obsoletu)

en: Arabic
ast: Árabe

en: Are you sure you want to permanently delete "%s"?
ast: ¿Daveres quier esaniciar pa siempres «%s»?

en: Are you sure you want to permanently delete the selected files?
ast: ¿Daveres quies desaniciar pa siempres los ficheros seleicionaos?

en: Armenian
ast: Armeniu

en: Associated information
ast: Información asociada

en: Author info
ast: Información del autor

en: Autocheck Type
ast: Autocorreición ortográfica

en: Autocheck spelling on document load...
ast: Cargando l'autocorreición de delletréu...

en: Automatic Indentation
ast: Sangría automática

en: Automatic indent
ast: Sangráu automáticu

en: Automatically Detected
ast: Deteutáu automáticamente

en: Automatically Detected Encodings
ast: Deteición automática de codificación

en: Automatically spell-check the current document
ast: Verificar automáticamente la ortografía del documentu actual

en: Autosave
ast: Autoguardáu

en: Autosave Interval
ast: Intervalu d'autoguardáu

en: Available Tag Lists
ast: Llistes d'etiquetes disponibles

en: Available formats
ast: Formatos disponibles

en: Axis related headers
ast: Cabeceres rellacionaes col exe

en: Background color
ast: Collor de fondu

en: Background color (deprecated)
ast: Color de Fondu (obsoletu)

en: Background texture tile
ast: Testura d'enllosáu del fondu

en: Background texture tile (deprecated)
ast: Testura d'enllosáu del fondu (obsoletu)

en: Baltic
ast: Bálticu

en: Base URI
ast: URI base

en: Base font
ast: Fonte base

en: Base font (deprecated)
ast: Fonte base (obsoletu)

en: Bibliography (cite)
ast: Bibliografía (cita)

en: Bibliography (item)
ast: Bibliografía (elementu)

en: Bibliography (shortcite)
ast: Bibliografía (cita curtia)

en: Bibliography (thebibliography)
ast: Bibliografía (la bibliografía)

en: Body Font for Printing
ast: Cuerpu de fonte pa imprentar

en: Bold
ast: Negrina

en: Bookmarks
ast: Marcadores

en: Border
ast: Berbesu

en: Border (deprecated)
ast: Berbesu (obsoletu)

en: Border color
ast: Color del berbesu

en: Bottom Panel is Visible
ast: El panel d'abaxo ye visible

en: Brackets ()
ast: Paréntesis ()

en: Brackets []
ast: Corchetes []

en: Brackets {}
ast: Llaves {}

en: Build
ast: Construcción

en: Bzip2 compressed archive
ast: Archivador comprimíu con Bzip

en: C_hange Case
ast: Cambiar _Mayús/Minús

en: C_haracter Encoding:
ast: Codificación de ca_rauteres:

en: C_ommand color:
ast: _Comandu de color:

en: Cannot move file to trash, do you
    want to delete permanently?
ast: Nun se pue mover el ficheru a la papelera
    ¿quies desanicialu permanentemente?

en: Capitalize the first letter of each selected word
ast: Por en mayúscules la primer lletra de ca pallabra esbillada

en: Cell rowspan
ast: Espansión de fileres de la casulla

en: Celtic
ast: Célticu

en: Center
ast: Centru

en: Center (deprecated)
ast: Centru (obsoletu)

en: Central European
ast: Centroeuropéu

en: Ch_aracter Encoding:
ast: Codificación de c_arauteres:

en: Cha_nge
ast: _Cambiar

en: Change A_ll
ast: Cambialo _too

en: Change _to:
ast: Cambiar _a:

en: Change selected text to lower case
ast: Cambia'l testu esbilláu a minúscules

en: Change selected text to upper case
ast: Cambia'l testu esbilláu a mayúscules

en: Changes made to the document in the last %d hour will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %d hours will be permanently lost.
ast[0]: Los cambeos fechos al documentu na cabera %d hora van perdese.
ast[1]: Los cambeos fechos al documentu nes caberes %d hores van perdese.

en: Changes made to the document in the last %ld minute will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %ld minutes will be permanently lost.
ast[0]: Los cambeos fechos al documentu nel caberu %ld  minutu van perdese.
ast[1]: Los cambeos fechos al documentu nos caberos %ld minutos van perdese.

en: Changes made to the document in the last %ld second will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %ld seconds will be permanently lost.
ast[0]: Los cambeos fechos al documentu nel caberu %ld segundu van perdese.
ast[1]: Los cambeos fechos al documentu nos caberos %ld segundos van perdese.

en: Changes made to the document in the last hour and %d minute will be permanently lost. | Changes made to the document in the last hour and %d minutes will be permanently lost.
ast[0]: Los cambeos fechos al documentu na cabera hora y %d minutu van perdese.
ast[1]: Los cambeos fechos al documentu na cabera hora y %d minutos van perdese.

en: Changes made to the document in the last hour will be permanently lost.
ast: Los cambeos fechos al documentu na cabera hora perderánse pa siempres.

en: Changes made to the document in the last minute and %ld second will be permanently lost. | Changes made to the document in the last minute and %ld seconds will be permanently lost.
ast[0]: Los cambeos fechos al documentu nel caberu minutu y %ld segundu van perdese.
ast[1]: Los cambeos fechos al documentu nel caberu minutu y %ld segundos van perdese.

en: Changes made to the document in the last minute will be permanently lost.
ast: Los cambeos fechos al documentu nel caberu minutu perderánse pa siempres.

en: Changes to %d document will be permanently lost. | Changes to %d documents will be permanently lost.
ast[0]: Los cambeos de %d documentu van perdese dafechu.
ast[1]: Los cambeos de %d documentos van perdese dafechu.

en: Changes to document "%s" will be permanently lost.
ast: Los cambeos del documentu «%s» perderánse pa siempres.

en: Character Encodings
ast: Códigos de carauteres

en: Character encoding of linked resource
ast: Codificación de carauteres del recurso enllazáu

en: Character encodings
ast: Códigos de carauteres

en: Characters (no spaces)
ast: Carauteres (ensin espacios)

en: Characters (with spaces)
ast: Carauteres (con espacios)

en: Check Spelling
ast: Correición Ortográfica

en: Check _Word
ast: Comprobar _pallabra

en: Check spelling
ast: Comprobar ortografía

en: Check the current document for incorrect spelling
ast: Comprueba la ortografía del documentu actual guetando pallabres incorreutes

en: Checked (state)
ast: Conseñáu (estáu)

en: Checked state
ast: Estáu conseñáu

en: Checks the spelling of the current document.
ast: Comprueba la ortografía del documentu actual.

en: Chinese Simplified
ast: Chinu Simplificáu

en: Chinese Traditional
ast: Chinu Tradicional

en: Citation
ast: Cita

en: Cite reason for change
ast: Citar la razón del cambéu

en: Class implementation ID
ast: ID d'implementación de clas

en: Class list
ast: Llista de clases

en: Clear highlighting of search matches
ast: Llimpiar el resaltáu de les coincidencies de gueta

en: Clear text flow control
ast: Vaciar el control de fluxu del testu

en: Click on this button to select the font to be used by the editor
ast: Calcar nesti botón pa esbillar la fonte qu'usará l'editor

en: Close _without Saving
ast: Zarrar _ensin guardar

en: Close all open files
ast: Zarrar tolos ficheros abiertos

en: Close document
ast: Zarrar documentu

en: Close print preview
ast: Zarrar entever impresión

en: Close the current file
ast: Zarrar esti ficheru

en: Code content type
ast: Tipu de conteníu del códigu

en: Color Scheme
ast: Esquema de colores

en: Color Scheme Files
ast: Ficheros d'estilos de color

en: Color of selected links
ast: Color de los enllaces seleicionaos

en: Color of selected links (deprecated)
ast: Color de los enllaces seleicionaos (obsoletu)

en: Column span
ast: Espansión en columnes

en: Columns
ast: Columnes

en: Comment
ast: Comentariu

en: Completed spell checking
ast: Correición ortográfica finada

en: Computer code fragment
ast: Fragmentu de códigu fonte

en: Configure date/time plugin
ast: Configurar el complementu d'inxertamientu de data/hora

en: Configure the application
ast: Configurar el programa

en: Connection timed out. Please try again.
ast: La conexón expiró. Téntelo otra vegada.

en: Content scheme
ast: Esquema del conteníu

en: Content type
ast: Tipu de conteníu

en: Content type (deprecated)
ast: Tipu de conteníu (obsoletu)

en: Coordinates
ast: Coordenaes

en: Copy the selection
ast: Copiar la seleición

en: Could not create a backup file while saving %s
ast: Nun se pudo crear un ficheru de respaldu al atroxar %s

en: Could not create a temporary backup file while saving %s
ast: Nun se pudo crear un ficheru de respaldu temporal al atroxar %s

en: Could not execute command: %s
ast: Nun pudo executase'l comandu: %s

en: Could not find the file %s.
ast: Nun s'alcontró'l ficheru %s.

en: Could not mount volume: %s
ast: Nun pudo abrise'l volume: %s

en: Could not open media: %s
ast: Nun pudo abrise'l mediu: %s

en: Could not open the file %s using the %s character encoding.
ast: Nun pudo abrise'l ficheru %s usando la codificación de carauteres %s.

en: Could not open the file %s.
ast: Nun pudo abrise'l ficheru %s.

en: Could not remove color scheme "%s".
ast: Nun se pudo quitar l'estilu «%s».

en: Could not revert the file %s.
ast: Nun pudo recuperase'l ficheru %s.

en: Could not save the file %s using the %s character encoding.
ast: Nun pudo guardase'l ficheru %s usando la codificación de carauteres %s.

en: Could not save the file %s.
ast: Nun pudo guardase'l ficheru %s.

en: Create Backup Copies
ast: Crear copies de seguridá

en: Create a _backup copy of files before saving
ast: Crear una copia de _respaldu de los ficheros enantes d'atroxalos

en: Create a new document
ast: Crear documentu nuevu

en: Create a new document in an existing instance of pluma
ast: Crea un documentu nuevu nuna instancia esistente de pluma

en: Create a new top-level window in an existing instance of pluma
ast: Crea una ventana nueva nel nivel superior d'una instancia exsistente de pluma

en: Create new document
ast: Crear nuevu documentu

en: Create new snippet
ast: Crear un recorte nuevu

en: Cu_t
ast: Cor_tar

en: Current Locale (%s)
ast: Locale Actual (%s)

en: Current document
ast: Documentu actual

en: Current line
ast: Llinia actual

en: Current page (Alt+P)
ast: Páxina actual (Alt+P)

en: Current selection
ast: Esbilla actual

en: Current selection (default to document)
ast: Seleición actual (predeterminada del documentu)

en: Current word
ast: Pallabra actual

en: Custom format
ast: Formatu personalizáu

en: Cut the selection
ast: Corta la seleición

en: Cyrillic
ast: Cirílicu

en: Cyrillic/Russian
ast: Cirílicu/Rusu

en: Cyrillic/Ukrainian
ast: Cirílicu/Ucraín

en: DIV Style container
ast: Contenedor d'estilu DIV

en: DIV container
ast: Contenedor DIV

en: D_on't Edit
ast: _Nun editar

en: D_on't Save
ast: _Nun guardar

en: Date and time of change
ast: Data y hora de cambéu

en: Declare flag
ast: Opción de declaración

en: Defer attribute
ast: Deferir atributu

en: Definition description
ast: Descripción de definición

en: Definition list
ast: Llista de definición

en: Definition term
ast: Términu de definición

en: Delete selected file or folder
ast: Desanicia'l ficheru o carpeta seleicionáu

en: Delete selected snippet
ast: Desaniciar el recorte seleicionáu

en: Delete the selected text
ast: Esborrar el testu esbilláu

en: Deleted text
ast: Testu desaniciáu

en: Direction
ast: Direición

en: Directionality
ast: Direicionalidá

en: Directionality (deprecated)
ast: Direicionalidá (obsoletu)

en: Directory '%s' could not be created: g_mkdir_with_parents() failed: %s
ast: Nun pudo crease'l direutoriu «%s»: falló g_mkdir_with_parents(): %s

en: Directory list
ast: Llista de direutoriu

en: Disable syntax highlighting
ast: Desactivar resaltáu de sintaxis

en: Disabled
ast: Desactiváu

en: Display
ast: Amosar

en: Display Line Numbers
ast: Amosar númberos de llinia

en: Display Right Margin
ast: Amosar marxe drechu

en: Display in bottom pane
ast: Amosar nel panel inferior

en: Display list of possible values for the encoding option
ast: Amosar una llista de los valores dables pa la opción de codificación

en: Do not _split words over two lines
ast: Non _xebrar pallabres sobro dos llinies

en: Do you want to drop your changes and reload the file?
ast: ¿Quies perder los cambeos y tornar a cargar el ficheru?

en: Do you want to include selected <b>system</b> snippets in your export?
ast: ¿Quier incluyir los recortes del <b>sistema</b> seleicionaos na so exportación?

en: Do you want to reload the file?
ast: ¿Quies volver a cargar el ficheru?

en: Do you want to try to replace it with the one you are saving?
ast: ¿Deseya tentar trocalu col que ta guardando agora?

en: Docum_ents with unsaved changes:
ast: _Documentos con cambeos non guardaos:

en: Document
ast: Documentu

en: Document Statistics
ast: Estadístiques del documentu

en: Document base
ast: Documentu base

en: Document body
ast: Cuerpu del documentu

en: Document head
ast: Testera del documentu

en: Document title
ast: Títulu del documentu

en: Document type
ast: Tipu del documentu

en: Documents
ast: Documentos

en: Done.
ast: Fecho.

en: ENCODING
ast: CODIFICACIÓN

en: E_ncodings shown in menu:
ast: Co_dificaciones amosaes nel menú:

en: Easy file access from the side pane
ast: Accesu cenciellu a ficheros dende'l panel llateral

en: Edit Any_way
ast: Editar de toes _maneres

en: Edit text files
ast: Editar ficheros de testu

en: Edit text in fullscreen
ast: Editar testu a pantalla completa

en: Editor Font
ast: Fonte del editor

en: Editor _font:
ast: _Fonte del editor:

en: Element ID
ast: ID d'elementos

en: Emacs, Kate and Vim-style modelines support for pluma.
ast: Soporte pa los moos de llinia Emacs, Kate y Vim pa pluma.

en: Embedded object
ast: Oxetu incrustáu

en: Emphasis
ast: Énfasis

en: Empty
ast: Baleru

en: Enable Restore of Remote Locations
ast: Activar la restauración de llugares remotos

en: Enable Search Highlighting
ast: Habilitar resaltar busca

en: Enable Syntax Highlighting
ast: Habilitar resaltáu de sintaxis

en: Enable text _wrapping
ast: Activar _axuste de testu

en: Encode type
ast: Tipu codificáu

en: Encoding:
ast: Codificación:

en: Encodings shown in menu
ast: Codificaciones amosaes nel menú

en: Error opening file %s
ast: Fallu al abrir ficheru %s

en: Error reverting file %s
ast: Fallu al revertir ficheru %s

en: Error saving file %s
ast: Fallu al guardar ficheru %s

en: Execute a custom command and put its output in a new document
ast: Executar un comandu personalizáu y poner la so salida nún documentu nuevu

en: Execute external commands and shell scripts.
ast: Executar comandos esternos y scripts de shell.

en: Execution of the Python command (%s) exceeds the maximum time, execution aborted.
ast: La execución del comandu Python (%s) sobropasa'l tiempu máximu, execución encaboxada.

en: Execution of the Python command (%s) failed: %s
ast: Falló la execución del comandu Python (%s): %s

en: Exited
ast: Colóse

en: Export selected snippets
ast: Exportar el recorte seleicionáu

en: Export snippets
ast: Esportar recortes

en: Export successfully completed
ast: Esportación completada satisfactoriamente

en: External Tools
ast: Ferramientes esternes

en: External Tools Manager
ast: Xestor de ferramientes esternes

en: External _Tools
ast: _Ferramientes esternes

en: External tools
ast: Ferramientes esternes

en: Figure
ast: Figura

en: File "%s" does not exist
ast: El ficheru «%s» nun esiste

en: File "%s" is not a valid snippets archive
ast: El ficheru «%s» nun ye un archivador de recortes válidu

en: File "%s" is not a valid snippets file
ast: El ficheru «%s» nun ye un ficheru de recortes válidu

en: File Browser
ast: Restolador de ficheros

en: File Browser Filter Mode
ast: Mou de filtru del desaminador de ficheros

en: File Browser Filter Pattern
ast: Patrón de filtru del desaminador de ficheros

en: File Browser Pane
ast: Panel del desaminador de ficheros

en: File Browser Root Directory
ast: Direutoriu raíz del desaminador de ficheros

en: File Browser Virtual Root Directory
ast: Direutoriu raíz virtual del desaminador de ficheros

en: File Name
ast: Nome de ficheru

en: File Saving
ast: Guardáu de ficheru

en: File System
ast: Sistema de ficheros

en: File input
ast: Ficheru d'entrada

en: File: %s
ast: Ficheru: %s

en: Find
ast: Guetar

en: Find Ne_xt
ast: Atopar _siguiente

en: Find Pre_vious
ast: Atopar _anterior

en: Font
ast: Fonte

en: Font & Colors
ast: Fontes y colores

en: Font face
ast: Fonte

en: Font face (deprecated)
ast: Fonte (obsoletu)

en: Fonts
ast: Fontes

en: Footnote
ast: Nota al pie de páxina

en: For label
ast: Pa la etiqueta

en: Forced line break
ast: Saltu de llinia forciáu

en: Form
ast: Formulariu

en: Form action handler
ast: Remanador d'aición del formulariu

en: Form control group
ast: Grupu de control del formulariu

en: Form field label text
ast: Testu de la etiqueta del campu del formulariu

en: Form input
ast: Formulariu d'entrada

en: Form input type
ast: Tipu de formulariu d'entrada

en: Form method
ast: Métodu del formulariu

en: Forward link
ast: Reunviar enllaz

en: Found and replaced %d occurrence | Found and replaced %d occurrences
ast[0]: Atopóse y trocóse %d coincidencia
ast[1]: Atopáronse y trocáronse %d coincidencies

en: Found and replaced one occurrence
ast: Atopáu y trocáu un resultáu

en: Frame
ast: Marcu

en: Frame border
ast: Borde del marcu

en: Frame render parts
ast: El marcu renderiza partes

en: Frame source
ast: Orixe del marcu

en: Frame spacing
ast: Espaciáu de los marcos

en: Frame target
ast: Destín del marcu

en: Frameborder
ast: Berbesu del marcu

en: Frameset
ast: Conxuntu de marcos

en: Frameset columns
ast: Columnes del conxuntu de marcos

en: Frameset rows
ast: Fileres del conxuntu de marcos

en: Framespacing
ast: Espaciáu del conxuntu de marcos

en: Function cosine
ast: Función cosenu

en: Function e^
ast: Función e^

en: Function exp
ast: Función exp

en: Function log
ast: Función log

en: Function log10
ast: Función log10

en: Function sine
ast: Función senu

en: Generic embedded object
ast: Oxetu xenéricu incrustáu

en: Generic metainformation
ast: Metainformación xenérica

en: Generic span
ast: Espansión xenérica

en: Georgian
ast: Xeorxanu

en: Get statistical information on the current document
ast: Obtener información estadística del documentu actual

en: Go to _Line...
ast: Dir a _llinia

en: Go to a previously opened location
ast: Dir a un llugar anteriormente abiertu

en: Go to a specific line
ast: Dir a una llinia específica

en: Go to next location
ast: Dir al siguiente llugar

en: Go to previous location
ast: Dir a la llocalización anterior

en: Go to the next visited location
ast: Dir a la siguiente llocalización visitada

en: Go to the previous visited location
ast: Dir a la llocalización visitada anteriormente

en: Greek
ast: Griegu

en: Greek alpha
ast: Alfa griega

en: Greek beta
ast: Beta griega

en: Greek epsilon
ast: Épsilon griega

en: Greek gamma
ast: Gamma griega

en: Greek lambda
ast: Lambda griega

en: Greek rho
ast: Rho griega

en: Greek tau
ast: Tau griega

en: Gzip compressed archive
ast: Archivu comprimíu con Gzip

en: HTML - Special Characters
ast: Carauteres especiales HTML

en: HTML - Tags
ast: Etiquetes HTML

en: HTML root element
ast: Elementu raíz HTML

en: HTML version
ast: Versión HTML

en: HTTP header name
ast: Nome de testera HTTP

en: He_aders and footers:
ast: _Testeres y pies de páxina:

en: Header 0 (chapter)
ast: Testera 0 (capítulu)

en: Header 0 (chapter*)
ast: Testera 0 (capítulu*)

en: Header 1 (section)
ast: Testera 1 (seición)

en: Header 1 (section*)
ast: Testera 1 (seición*)

en: Header 2 (subsection)
ast: Testera 2 (subseición)

en: Header 2 (subsection*)
ast: Testera 2 (subseición*)

en: Header 3 (subsubsection)
ast: Testera 3 (subsubseición)

en: Header 3 (subsubsection*)
ast: Testera 3 (subsubseición*)

en: Header 4 (paragraph)
ast: Testera 4 (parágrafu)

en: Header Font for Printing
ast: Fonte de la testera pa imprentar

en: Header appendix
ast: Apéndiz de la testera

en: Header cell IDs
ast: ID de caxelles de testera

en: Heading
ast: Encabezáu

en: Heading 1
ast: Titular 1

en: Heading 2
ast: Titular 2

en: Heading 3
ast: Titular 3

en: Heading 4
ast: Titular 4

en: Heading 5
ast: Titular 5

en: Heading 6
ast: Titular 6

en: Hebrew
ast: Hebréu

en: Hebrew Visual
ast: Hebréu Visual

en: Height
ast: Altor

en: Hide panel
ast: Esconder panel

en: Highlight Current Line
ast: Resaltar llinia actual

en: Highlight Matching Bracket
ast: Resaltar paréntesis apareáu

en: Highlight current _line
ast: Resaltar la _llinia actual

en: Highlight matching _bracket
ast: Resaltar la pareya del _corchete

en: History for "replace with" entries
ast: Historial d'entraes de «trocar por»

en: History for "search for" entries
ast: Historial d'entraes de «guetar»

en: Horizontal rule
ast: Regla horizontal

en: Horizontal space
ast: Espaciu horizontal

en: Horizontal space (deprecated)
ast: Espaciu horizontal (obsoletu)

en: Host %s could not be found. Please check that your proxy settings are correct and try again.
ast: Nun s'alcontró l'equipu remotu %s. Compruebe que la configuración del so proxy seya correuta y prebe de nueves.

en: Hostname was invalid. Please check that you typed the location correctly and try again.
ast: El nome del sirvidor nun ye válidu. Comprueba que tecleaste'l llugar correchamente ya inténtelo otra vuelta.

en: I18N BiDi override
ast: Prevalecer sobre i18n BiDi

en: INS
ast: INX

en: If TRUE the file browser plugin will view the directory of the first opened document given that the file browser hasn't been used yet. (Thus this generally applies to opening a document from the command line or opening it with Caja, etc.)
ast: Si ye TRUE el complementu del desaminador de ficheros verá'l direutoriu del primer documentu abiertu darréu que'l desaminador de ficheros entá nun s'usó. (Entós, esto xeneralmente aplícase a abrir un documentu dende la llinia de comandos o abriéndolu con Caja, etc.)

en: If false, it hides the first tab if there is only one tab.
ast: Si s'afita 'false', va anubrise la primer llingüeta si namái hai una llingüeta.

en: If false, pluma doesn't show tabs in the notebook with the side pane active.
ast: Si s'afita «false», pluma anubrirá llingüetes nel bloc de notes col panel llateral activu.

en: If this value is 0, then no line numbers will be inserted when printing a document. Otherwise, pluma will print line numbers every such number of lines.
ast: Si esti valor ye 0, entós nun s'inxertarán númberos de llinia cuando s'imprente un documentu. D'otramiente, pluma imprentará los númberos de llinia cada ciertu númberu de llinies.

en: If true, it enables the ability to switch tabs using [ctrl + tab] and [ctrl + shift + tab].
ast: Si s'afita «true», habilita la función d'intercambiar llingüetes usando [ctrl + tab] y [ctrl + shift + tab].

en: If you delete an item, it is permanently lost.
ast: Si desanicia un elementu, piérdese pa siempres.

en: If you don't save, all your changes will be permanently lost.
ast: Si nun guarda, tolos sos cambeos perderánse ensembre.

en: If you don't save, changes from the last %d hour will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last %d hours will be permanently lost.
ast[0]: Si nun guardes, los cambeos de la cabera %d hora van perdese.
ast[1]: Si nun guardes, los cambeos de les caberes %d hores van perdese.

en: If you don't save, changes from the last %ld minute will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last %ld minutes will be permanently lost.
ast[0]: Si nun guardes, los cambeos del caberu % ld minutu van perdese.
ast[1]: Si nun guardes, los cambeos de los caberos % ld minutos van perdese.

en: If you don't save, changes from the last %ld second will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last %ld seconds will be permanently lost.
ast[0]: Si nun guardes, los cambeos del caberu % ld segundu van perdese.
ast[1]: Si nun guardes, los cambeos de los caberos % ld segundos van perdese.

en: If you don't save, changes from the last hour and %d minute will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last hour and %d minutes will be permanently lost.
ast[0]: Si nun guardes, los cambeos de la cabera hora y %d minutu van perdese.
ast[1]: Si nun guardes, los cambeos de la cabera hora y %d minutos van perdese.

en: If you don't save, changes from the last hour will be permanently lost.
ast: Si nun lu guarda, los cambeos fechos na cabera hora perderánse pa siempres.

en: If you don't save, changes from the last minute and %ld second will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last minute and %ld seconds will be permanently lost.
ast[0]: Si nun guardes, los cambeos del caberu minutu y % ld segundu van perdese.
ast[1]: Si nun guardes, los cambeos del caberu minutu y % ld segundos van perdese.

en: If you don't save, changes from the last minute will be permanently lost.
ast: Si nun guarda, perderánse permanentemente los cambeos del caberu minutu.

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
ast: Si lu guarda, tolos cambeos esternos podríen perdese. ¿Quier guardalu de toes formes?

en: Ignore _All
ast: Inoralo _too

en: Image
ast: Imaxe

en: Image map
ast: Mapa d'imaxe

en: Image map area
ast: Área del mapa d'imaxes

en: Image map name
ast: Nome del mapa d'imaxes

en: Image source
ast: Orixe de la imaxe

en: Import snippets
ast: Importar recortes

en: Import successfully completed
ast: Importación completada satisfactoriamente

en: Imported file "%s" is not a valid snippets file
ast: El ficheru importáu «%s» nun ye un ficheru de recortes válidu

en: In_sert Date and Time...
ast: _Inxertar data y hora...

en: Incrementally search for text
ast: Busca testu incrementalmente

en: Inline frame
ast: Marcu en llinia

en: Inline layer
ast: Capa en llinia

en: Insert Date and Time
ast: Inxertar data y hora

en: Insert Date/Time
ast: Enxertar data/hora

en: Insert _spaces instead of tabs
ast: Inxertar e_spacios n'arróu de tabuladores

en: Insert at cursor position
ast: Inxertar na posición del cursor

en: Insert current date and time at the cursor position
ast: Inxerta la data y hora actual na posición del cursor

en: Insert often-used pieces of text in a fast way
ast: Inxertar fragmentos de testu usaos frecuentemente d'un mou rápidu

en: Insert spaces
ast: Inxertar espacios

en: Inserted text
ast: Testu enxertáu

en: Inserts current date and time at the cursor position.
ast: Inxertar la data y hora actual na posición del cursor.

en: Instance definition
ast: Definición d'instancia

en: Interactive Python console standing in the bottom panel
ast: Consola interactiva python nel panel inferior

en: Invert the case of selected text
ast: Invierte les Mayús/Minús del testu esbilláu

en: It is not possible to detect the encoding automatically
ast: Nun puede deteutase la codificación automáticamente

en: Italic text
ast: Testu en cursiva

en: Item
ast: Oxetu

en: Item with label
ast: Elementu con etiqueta

en: Japanese
ast: Xaponés

en: Java applet
ast: Miniaplicación Java

en: Java applet (deprecated)
ast: Miniaplicación de Java (obsoletu)

en: Korean
ast: Coreanu

en: L_ine Ending:
ast: _Final de llinia:

en: Label
ast: Marca

en: Language
ast: Llingua

en: Language code
ast: Códigu de llingua

en: Language:
ast: Llingua:

en: Languages
ast: Llingües

en: Large text style
ast: Estilu de testu grande

en: Latex - Tags
ast: Etiquetes de Latex

en: Layer
ast: Capa

en: Leave fullscreen mode
ast: Dexar mou pantalla completa

en: Line Number Font for Printing
ast: Fonte de númberu de llinia pa imprentar

en: Line Numbers
ast: Númberos de llinia

en: Line Wrapping Mode
ast: Mou d'axuste de llinia

en: Line you want to move the cursor to
ast: Llinia a la que quies mover el cursor

en: Lines
ast: Llinies

en: Link color
ast: Collor enllaz

en: Link color (deprecated)
ast: Color del enlaz (obsoletu)

en: List description
ast: Llista de descripción

en: List enumerate
ast: Llista de enumberación

en: List item
ast: Elementu de llista

en: List itemize
ast: Llista d'elementos

en: List of MIME types for file upload
ast: Llista de tipos MIME pa la xuba del ficheru

en: List of VFS schemes pluma supports in write mode. The 'file' scheme is writable by default.
ast: Llista d'esquemes VFS que pluma sofita en mou escritura. L'esquema 'file' pues escribise por defeutu.

en: List of active plugins. It contains the "Location" of the active plugins. See the .pluma-plugin file for obtaining the "Location" of a given plugin.
ast: Llista de complementos activos. Contién l'«Allugamientu» de los complementos activos. Mira'l ficheru .pluma-plugin pa consiguir l'«Allugamientu» d'un complementu dau.

en: List of encodings shown in the Character Encoding menu in open/save file selector. Only recognized encodings are used.
ast: Llista de codificaciones que s'amuesen nel menú Códigos de caráuteres del seleutor de ficheros p'abrir/guardar. Namái s'usen les codificaciones reconocíes.

en: List of entries in "replace with" textbox.
ast: Llista d'entraes nel cuadru de testu «trocar por».

en: List of entries in "search for" textbox.
ast: Llista d'entraes nel cuadru de testu «guetar».

en: List of supported character sets
ast: Llista de conxuntos de carauteres soportaos

en: Listing
ast: Llistáu

en: Loading %d file… | Loading %d files…
ast[0]: Cargando %d ficheru…
ast[1]: Cargando %d ficheros…

en: Loading %s
ast: Cargando %s

en: Loading %s from %s
ast: Cargando %s de %s

en: Loading file '%s'…
ast: Cargando ficheru «%s»…

en: Local change to font
ast: Cambéu llocal pa la fonte

en: Local files only
ast: Namái ficheros llocales

en: Log Out _without Saving
ast: Colar de la sesión _ensin guardar

en: Long description link
ast: Descripción llarga del enllaz

en: Long quotation
ast: Entecomináu llargu

en: MIME Type:
ast: Tipu de MIME:

en: Mac OS Classic
ast: Mac OS clásicu

en: Mail link
ast: Enllaz de corréu

en: Manage _External Tools...
ast: Xestionar ferramientes _esternes…

en: Manage _Snippets...
ast: Alministrar _recortes…

en: Manage snippets
ast: Alministre recortes

en: Margin pixel height
ast: Altor en píxeles del marxe

en: Margin pixel width
ast: Anchor en píxeles del marxe

en: Marquee
ast: Marquina

en: Match _Entire Word Only
ast: Que namái concase la pallabra _entera

en: Match _entire word only
ast: Namái concase la pallabra _entera

en: Match _regular expression
ast: Concasar espresión _regular

en: Maths (display)
ast: Matemátiques (pantalla)

en: Maths (inline)
ast: Matemátiques (en llinia)

en: Maximum Number of Undo Actions
ast: Númberu máximu d'aiciones pa desfacer

en: Maximum Recent Files
ast: Ficheros recientes máximos

en: Maximum length of text field
ast: Llonxitú máxima del campu de testu

en: Maximum number of actions that pluma will be able to undo or redo. Use "-1" for unlimited number of actions.
ast: Númberu máximu d'aiciones que pluma podrá desfacer o refacer. Usa «-1» pa un númberu illimitáu d'aiciones.

en: Media-independent link
ast: Enllaz independiente del soporte

en: Menu list
ast: Llista de menú

en: Menu list (deprecated)
ast: Llista del menú (obsoletu)

en: Misspelled word:
ast: Pallabra mal escrita:

en: Modelines
ast: Moos de llinies

en: Move selected file or folder to trash
ast: Mueve'l ficheru o carpeta seleicionáu a la basoria

en: Move the current document to a new window
ast: Mover el documentu actual a una ventana nueva

en: Multi-line text field
ast: Campu de testu multillinia

en: Multicolumn
ast: Multicolumna

en: Multiple
ast: Múltiple

en: Name
ast: Nome

en: Name:
ast: Nome:

en: Named property value
ast: Valor de propiedá con nome

en: New F_ile
ast: _Ficheru nuevu

en: New tool
ast: Nueva ferramienta

en: Next ID
ast: Siguiente ID

en: Next location
ast: Llocalización siguiente

en: No URI
ast: Ensin URI

en: No embedded objects
ast: Ensin oxetos incrustaos

en: No frames
ast: Ensin marcos

en: No layers
ast: Ensin capes

en: No line break
ast: Ensin saltu de llinia

en: No misspelled words
ast: Nun s'atoparon pallabres con faltes.

en: No mount object for mounted volume: %s
ast: Nun esiste l'oxetu montáu pal volume montáu: %s

en: No resize
ast: Ensin redimensión

en: No script
ast: Ensin script

en: No shade
ast: Ensin solombra

en: No shade (deprecated)
ast: Ensin solombra (obsoletu)

en: No word wrap
ast: Ensin axuste de pallabres

en: No word wrap (deprecated)
ast: Ensin axuste de pallabres (obsoletu)

en: Non-breaking space
ast: Espaciu ensin ruptura

en: Nordic
ast: Nórdicu

en: Note
ast: Nota

en: Nothing
ast: Na

en: Number of minutes after which pluma will automatically save modified files. This will only take effect if the "Autosave" option is turned on.
ast: Númberu de minutos dempués de los que pluma guarda automáticamente los ficheros modificaos. Esto namái tien efeutu si la opción «Autoguardáu» ta activada.

en: OVR
ast: SOB

en: Object applet file
ast: Ficheru oxetu de miniaplicación

en: Object applet file (deprecated)
ast: Ficheru oxetu de miniaplicación (obsoletu)

en: Object data reference
ast: Referencia de datos del oxetu

en: Offset for alignment character
ast: Desplazamientu pal caráuter d'alliniamientu

en: OnBlur event
ast: Eventu OnBlur

en: OnChange event
ast: Eventu OnChange

en: OnClick event
ast: Eventu OnClick

en: OnDblClick event
ast: Eventu OnDblClick

en: OnFocus event
ast: Eventu OnFocus

en: OnKeyDown event
ast: Eventu OnKeyDown

en: OnKeyPress event
ast: Eventu OnKeyPress

en: OnKeyUp event
ast: Eventu OnKeyUp

en: OnLoad event
ast: Eventu OnLoad

en: OnMouseDown event
ast: Eventu OnMouseDown

en: OnMouseMove event
ast: Eventu OnMouseMove

en: OnMouseOut event
ast: Eventu OnMouseOut

en: OnMouseOver event
ast: Eventu OnMouseOver

en: OnMouseUp event
ast: Eventu OnMouseUp

en: OnReset event
ast: Eventu OnReset

en: OnSelect event
ast: Eventu OnSelect

en: OnSubmit event
ast: Eventu OnSubmit

en: OnUnload event
ast: Eventu OnUnload

en: Open
ast: Abrir

en: Open '%s'
ast: Abrir '%s'

en: Open Files
ast: Ficheros abiertos

en: Open With Tree View
ast: Abrir con vista d'árbol

en: Open a file
ast: Abrir un ficheru

en: Open a recently used file
ast: Abrir un ficheru usáu recientemente

en: Open a terminal at the currently opened directory
ast: Abre un terminal nel direutoriu abiertu anguaño

en: Open a terminal in the document location
ast: Abre un terminal na llocalización del documentu

en: Open selected file
ast: Abrir el ficheru seleicionáu

en: Open terminal here
ast: Abrir terminal equí

en: Open the parent folder
ast: Abrir la carpeta contenedora

en: Open the pluma manual
ast: Abrir el manual pluma

en: Open the tree view when the file browser plugin gets loaded instead of the bookmarks view
ast: Abre la vista d'árbol cuando'l complementu del desaminador de ficheros se carga n'arróu de la vista de marcadores

en: Opens the External Tools Manager
ast: Abre'l xestor de ferramientes esternes

en: Operator fraction
ast: Operador de fraición

en: Operator integral (display)
ast: Operador integral (amosar)

en: Operator integral (inline)
ast: Operador integral (en llinia)

en: Operator sum (display)
ast: Operador sumatoriu (amosar)

en: Operator sum (inline)
ast: Operador sumatoriu (en llinia)

en: Option group
ast: Grupu d'opciones

en: Option selector
ast: Seleutor d'opciones

en: Ordered list
ast: Llista ordenada

en: Output media
ast: Soporte de salida

en: Page %N of %Q
ast: Páxina %N de %Q

en: Page %d of %d
ast: Páxina %d de %d

en: Page Preview
ast: Entever páxina

en: Page header
ast: Testera de la páxina

en: Page total
ast: Total de páxines

en: Paragraph
ast: Párrafu

en: Paragraph class
ast: Clas de párrafu

en: Paragraph style
ast: Estilu de párrafu

en: Paste the clipboard
ast: Pegar el conteníu del cartafueyos

en: Pick the editor font
ast: Escueyi la fonte del editor

en: Plain Text
ast: Testu planu

en: Please check that you are not trying to open a binary file.
ast: Compruebe que nun ta tentando d'abrir un ficheru binariu.

en: Please check that you typed the location correctly and try again.
ast: Comprebe qu'escribió el llugar correchamente y prebe otra vegada.

en: Please check your installation.
ast: Por favor, compruebe la so instalación.

en: Plugins
ast: Complementos

en: Pluma Preferences
ast: Preferencies de Pluma

en: Pr_eferences
ast: Pr_eferencies

en: Preferences
ast: Preferencies

en: Preformatted listing
ast: Llistáu preformateáu

en: Preformatted text
ast: Testu preformateáu

en: Preparing...
ast: Tresnando…

en: Previous location
ast: Llocalización anterior

en: Print
ast: Imprentar

en: Print Header
ast: Encabezamientu d'imprentación

en: Print Line Numbers
ast: Imprentar númberos de llinia

en: Print Previe_w
ast: Ente_ver imprentación

en: Print Syntax Highlighting
ast: Imprentar el resaltáu de sintaxis

en: Print line nu_mbers
ast: Imprentar _númberos de llinia

en: Print page _headers
ast: Imprentar _testeres de páxina

en: Print preview
ast: Entever imprentación

en: Print synta_x highlighting
ast: Imprentar el resaltáu de sinta_xis

en: Print the current page
ast: Imprentar esta páxina

en: Printing Line Wrapping Mode
ast: Impresión del mou d'axuste de llinia

en: Profile metainfo dictionary
ast: Diccionariu de metainformación del perfil

en: Prompt message
ast: Mensax en pantalla

en: Prompt type
ast: Tipu de mensax en pantalla

en: Provides a method to easily insert commonly used tags/strings into a document without having to type them.
ast: Proporciona un métodu pa inxertar fácilmente nún documentu les etiquetes/cadenes más usaes ensin tener que tecleales.

en: Push button
ast: Botón calcable

en: Python Console
ast: Consola Python

en: Question
ast: Entruga

en: Quick Open
ast: Apertura rápida

en: Quick open
ast: Apertura rápida

en: Quickly open documents
ast: Abrir documentos aína

en: Quickly open files
ast: Abrir documentos aína

en: Quit the program
ast: Colar del programa

en: Quote
ast: Citar

en: R_emove duplicates
ast: Desaniciar _duplicaos

en: Range
ast: Rangu

en: Re_fresh View
ast: Refrescar _vista

en: Read-Only
ast: Namái-llectura

en: ReadOnly text and password
ast: Testu y contraseña de namái llectura

en: Redo the last undone action
ast: Refacer la cabera aición desfecha

en: Reduced spacing
ast: Espaciáu amenorgáu

en: Reduced spacing (deprecated)
ast: Espaciáu amenorgáu (obsoletu)

en: Reference label
ast: Etiqueta de referencia

en: Reference ref
ast: Referencia de referencia

en: Refresh the view
ast: Refresca la vista

en: Remote files only
ast: Namái ficheros remotos

en: Remove trailing spaces
ast: Desaniciar espacios sobrantes

en: Remove useless trailing spaces in your file
ast: Desaniciar los espacios sobrantes inútiles del so ficheru

en: Removes trailing spaces from lines before saving.
ast: Desanicia espacios sobrantes de les llinies enantes de grabar.

en: Rename selected file or folder
ast: Renoma'l ficheru o carpeta seleicionada

en: Replace
ast: Trocar

en: Replace All
ast: Trocar too

en: Replace _All
ast: Troc_ar too

en: Replace _with:
ast: Trocar _con:

en: Replace current document
ast: Trocar documentu actual

en: Replace current selection
ast: Trocar esbilla actual

en: Restore Previous Cursor Position
ast: Restaurar posición anterior del cursor

en: Reverse link
ast: Enllaz inversu

en: Revert selected snippet
ast: Revertir el recorte seleicionáu

en: Revert to a saved version of the file
ast: Revertir a la versión guardada d'esti ficheru

en: Revert unsaved changes to document '%s'?
ast: ¿Recuperar los cambeos non atroxaos nel documentu «%s»?

en: Reverting %s
ast: Revirtiendo %s

en: Reverting %s from %s
ast: Revirtiendo %s de %s

en: Reverting the document '%s'…
ast: Revirtiendo'l documentu «%s»…

en: Right Margin Position
ast: Posición del marxe drechu

en: Romanian
ast: Rumanu

en: Root
ast: Raíz

en: Rows
ast: Fileres

en: Rulings between rows and columns
ast: Regles ente les fileres y columnes

en: Run "make" in the document directory
ast: Executar «make» nel direutoriu del documentu

en: Run command
ast: Executar comandu

en: Running tool:
ast: Ferramienta d'execución:

en: S_ave Anyway
ast: _Guardar de toes formes

en: S_elect the documents you want to save:
ast: S_eleicione los documentos que deseya guardar:

en: S_hortcut key:
ast: _Tecla rápida:

en: S_ort...
ast: _Ordenar...

en: S_tart at column:
ast: _Entamar na columna:

en: Sample program output, scripts
ast: Salida de programa d'exemplu, scripts

en: Save
ast: Guardar

en: Save As…
ast: Guardar como...

en: Save Without Trailing Spaces
ast: Guardar ensin espacios sobrantes

en: Save _As
ast: Guardar _como

en: Save _As...
ast: Guardar _como…

en: Save all open files
ast: Guardar tolos ficheros abiertos

en: Save changes to document "%s" before closing?
ast: ¿Guardar los cambeos del documentu «%s» enantes de zarrar?

en: Save the current file
ast: Guardar esti ficheru

en: Save the current file with a different name
ast: Guardar esti ficheru con un nome distintu

en: Saving %s
ast: Guardando %s

en: Saving %s to %s
ast: Guardando %s a %s

en: Saving file '%s'…
ast: Atroxando el ficheru «%s»…

en: Saving has been disabled by the system administrator.
ast: El guardáu desautivóse pol alministrador del sistema.

en: Scope covered by header cells
ast: Ámbitu abarquiáu poles casulles de cabecera

en: Script language name
ast: Nome del llinguax de script

en: Script statements
ast: Sentencies de script

en: Scrollbar
ast: Barra de desplazamientu

en: Search
ast: Guetar

en: Search _backwards
ast: Restolar d'a_trás p'alantre

en: Search backwards for the same text
ast: Guetar haza atrás el mesmu testu

en: Search for and replace text
ast: Restolar y trocar testu

en: Search for text
ast: Restolar testu

en: Search forwards for the same text
ast: Guetar haza adelantre'l mesmu testu

en: Select _All
ast: Seleicion_ar too

en: Select a character encoding from the menu and try again.
ast: Seleiciona una codificación de carauteres dende'l menú ya inténtalo otra vuelta.

en: Select a different character encoding from the menu and try again.
ast: Seleiciona una codificación de carauteres distinta dende'l menú ya inténtalo otra vegada.

en: Select the _language of the current document.
ast: Seleicione la _llingua del documentu actual.

en: Select the entire document
ast: Seleicionar el documentu completu

en: Select the group of tags you want to use
ast: Seleicione'l grupu d'etiquetes que quier usar

en: Selectable option
ast: Opción seleicionable

en: Selected
ast: Esbilláu

en: Selected format
ast: Formatu seleicionáu

en: Selection
ast: Seleición

en: Server-side image map
ast: Mapa d'imaxe nel llau del sirvidor

en: Set Location to First Document
ast: Afitar llugar pal primer documentu

en: Set _Language...
ast: Afitar _llingua...

en: Set language
ast: Afitar llingua

en: Set the character encoding to be used to open the files listed on the command line
ast: Afitar la codificación de carauteres a usar al abrir los ficheros llistaos na llinia de comandos

en: Set the language of the current document
ast: Afitar la llingua del documentu actual

en: Set the root to the active document location
ast: Afita la raíz nel llugar del documentu activu

en: Sets whether to enable restoring of remote locations.
ast: Afita si hai d'activar la restauración dende llugares remotos.

en: Shape
ast: Forma

en: Shell Output
ast: Salida de shell

en: Short inline quotation
ast: Ordenar entecomilláu en llinia

en: Shortcut key with which the snippet is activated
ast: Atayu de tecláu col que s'activa'l recorte

en: Show _Binary
ast: Amosar _binarios

en: Show _Hidden
ast: Amosar _anubríos

en: Show binary files
ast: Amosar ficheros binarios

en: Show hidden files and folders
ast: Amuesa ficheros y carpetes anubríos

en: Show multiple pages
ast: Amosar múltiples páxines

en: Show or hide the bottom pane in the current window
ast: Amosar o anubrir el panel d'abaxo na ventana actual

en: Show or hide the side pane in the current window
ast: Amosar o anubrir la barra llateral na ventana actual

en: Show or hide the statusbar in the current window
ast: Amosar o anubrir la barra d'estáu na ventana actual

en: Show or hide the toolbar in the current window
ast: Amuesa o anubre la barra de ferramientes na ventana actual

en: Show save confirmation
ast: Amosar confirmación de guardáu

en: Show save confirmation if the files have changes.
ast: Amosar confirmación de guardáu si los ficheros cambiaron

en: Show tabs with side pane
ast: Amosar llingüetes con panel llateral

en: Show the application's version
ast: Amosar la versión de l'aplicación

en: Show the first tab if there is only one tab
ast: Amosar la primer llingüeta si namái hai una llingüeta.

en: Show the next page
ast: Amosar páxina siguiente

en: Show the previous page
ast: Amosar páxina anterior

en: Side Pane is Visible
ast: El panel llateral ye visible

en: Side _Pane
ast: Barra _llateral

en: Single line prompt
ast: Entruga d'una sola llinia

en: Single snippets file
ast: Ficheru individual de recortes

en: Single word the snippet is activated with after pressing Tab
ast: Pallabra cola que s'activa'l recorte dempués de calcar el tabulador

en: Size
ast: Tamañu

en: Size (deprecated)
ast: Tamañu (obsoletu)

en: Small text style
ast: Estilu de testu pequeñu

en: Smart Home End
ast: Tecles d'entamu y fin intelixentes

en: Snippets
ast: Recortes

en: Snippets Manager
ast: Alministrador de recortes

en: Snippets archive
ast: Ficheru de recortes

en: Soft line break
ast: Saltu de llinia dondu

en: Sort
ast: Ordenar

en: Sort the current document or selection
ast: Axeita'l documentu actual o la seleición

en: Sorted list of encodings used by pluma for automatically detecting the encoding of a file. "CURRENT" represents the current locale encoding. Only recognized encodings are used.
ast: Llista axeitada de codificaciones qu'usa pluma pa deteutar automáticamente la codificación d'un ficheru. «CURRENT» (ACTUAL) ye la codificación de la configuración rexonal actual. Namái s'usen les codificaciones reconocíes.

en: Sorts a document or selected text.
ast: Ordena un documentu o el testu seleicionáu.

en: Sound
ast: Soníu

en: Source
ast: Orixe

en: South European
ast: Sureuropéu

en: Space-separated archive list
ast: Llista d'archivos separtada per espacios

en: Spacer
ast: Espaciador

en: Spacing between cells
ast: Espaciáu ente caxelles

en: Spacing within cells
ast: Espaciáu dientro de les caxelles

en: Span
ast: Espander

en: Specifies how the cursor moves when the HOME and END keys are pressed. Use "DISABLED" to always move at the start/end of the line, "AFTER" to move to the start/end of the line the first time the keys are pressed and to the start/end of the text ignoring whitespaces the second time the keys are pressed, "BEFORE" to move to the start/end of the text before moving to the start/end of the line and "ALWAYS" to always move to the start/end of the text instead of the start/end of the line.
ast: Especifica cómo se mueve'l cursor cuando se calquen les tecles «ENTAMU» y «FIN». Use «DESACTIVÁU» pa movese siempres al entamu/final de la llinia, «DEMPUÉS» pa movese al entamu/final de la llinia la primer vegada que se calquen les tecles y al entamu/final del testu, inorando los espacios en blancu, la segunda vegada que se calquen, «ENANTES» pa movese al entamu/final del test enantes de movese al entamu/final de la llinia y «SIEMPRES» pa movese siempres al entamu/final del testu n'arróu del entamu/final de la llinia.

en: Specifies how to wrap long lines for printing. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
ast: Especifica cómo tienen d'axustase les llinies abondo llargues al imprentar. Use «GTK_WRAP_NONE» pa nun axustar les llinies, «GTK_WRAP_WORD» p'axustar al llargu de la pallabra y «GTK_WRAP_CHAR» p'axustar d'acordies a carauteres individuales. Decátese que los valores son sensibles a capitalización, poro tea xuru de qu'apaecen esautamente del mesmu mou nel que son mentaos equí.

en: Specifies how to wrap long lines in the editing area. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
ast: Especifica cómo tienen d'axustase les llinies mui llargues nel área d'edición. Use «GTK_WRAP_NONE» pa nun axustar les llinies, «GTK_WRAP_WORD» p'axustar al llargu de la pallabra y «GTK_WRAP_CHAR» p'axustar d'acordies a carauteres individuales. Decátese que los valores son sensibles a capitalización, poro tea xuru de qu'apaecen exautamente del mesmu mou nel que son mentaos equí.

en: Specifies the font to use for a document's body when printing documents.
ast: Especifica la fonte a utilizar pal cuerpu del documentu cuando s'imprenten ficheros.

en: Specifies the font to use for line numbers when printing. This will only take effect if the "Print Line Numbers" option is non-zero.
ast: Especifica la fonte a utilizar pa los númberos de llinies cuando s'imprenta. Esto namái tendrá efeutu si la opción «Imprentar númberos de llinia» ye distinta de cero.

en: Specifies the font to use for page headers when printing a document. This will only take effect if the "Print Header" option is turned on.
ast: Especifica la fonte a utilizar pa la cabecera de les páxines cuando s'imprenta un documentu. Esto namái tendrá efeutu cuando la opción «Imprentar cabecera» tea activada.

en: Specifies the maximum number of recently opened files that will be displayed in the "Recent Files" submenu.
ast: Especifica la máxima cantidá de ficheros recién abiertos que se van amosar nel submenú «Ficheros recientes».

en: Specifies the number of spaces that should be displayed instead of Tab characters.
ast: Especifica la cantidá d'espacios que tendríen d'amosase n'arróu de carauteres tabuladores.

en: Specifies the position of the right margin.
ast: Especifica la posición del marxe drechu.

en: Spell Checker
ast: Iguador ortográficu

en: Square root
ast: Raíz cuadrada

en: Standby load message
ast: Mensaxe d'espera durante la carga

en: Starting sequence number
ast: Númberu de secuencia d'entamu

en: Starting sequence number (deprecated)
ast: Númberu de secuencia d'entamu (obsoletu)

en: Status Bar is Visible
ast: La barra d'estáu ye visible

en: Stopped.
ast: Deteníu.

en: Strike-through text
ast: Testu tacháu

en: Strike-through text (deprecated)
ast: Estilu de testu tacháu (obsoletu)

en: Strike-through text style
ast: Estilu de testu tacháu

en: Strike-through text style (deprecated)
ast: Estilu de testu tacháu (obsoletu)

en: String you want to search for
ast: Cadena que quies atopar

en: Strong emphasis
ast: Énfasis fuerte

en: Style Scheme
ast: Estilu

en: Style for the toolbar buttons. Possible values are "PLUMA_TOOLBAR_SYSTEM" to use the system's default style, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS" to display icons only, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT" to display both icons and text, and "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ" to display prioritized text beside icons. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
ast: Estilu pa los botones de la barra de ferramientes. Los valores dables son «PLUMA_TOOLBAR_SYSTEM» pa usar l'estilu predetermináu del sistema. «PLUMA_TOOLBAR_ICONS» p'amosar namái los iconos, «PLUMA_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT» p'amosar tantu iconos como testu y «PLUMA_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ» p'amosar el testu prioritariu a los llaos de los iconos. Decátese que los valores son sensibles a capitalización, poro tea xuru de qu'apaecen esautamente del mesmu mou nel que son mentaos equí.

en: Style info
ast: Información d'estilu

en: Suggestions
ast: Suxerencies

en: Switch onto a file .c and .h
ast: Cambiar a un ficheru .c y .h

en: Switch tabs with [ctrl] + [tab]
ast: Intercambiar llingüetes con [ctrl] + [tab]

en: Symbol and
ast: Símbolu and

en: Symbol const
ast: Símbolu constante

en: Symbol d-by-dt
ast: Símbolu derivada

en: Symbol d-by-dt-partial
ast: Símbolu de derivada parcial

en: Symbol d2-by-dt2-partial
ast: Símbolu de derivada segunda parcial

en: Symbol dagger
ast: Símbolu daga

en: Symbol em-dash ---
ast: Símbolu guión llargu ---

en: Symbol en-dash --
ast: Símbolu guión --

en: Symbol equiv
ast: Símbolu equivalencia

en: Symbol infinity
ast: Símbolu ∞

en: Symbol mathspace ,
ast: Símbolu matemáticu ,

en: Symbol mathspace .
ast: Símbolu matemáticu .

en: Symbol mathspace _
ast: Símbolu matemáticu _

en: Symbol mathspace __
ast: Símbolu matemáticu __

en: Symbol simeq
ast: Símbolu «simeq»

en: Symbol star
ast: Símbolu d'estrella

en: Syntax Highlighting
ast: Solliñáu de sintáxis

en: Tab Size
ast: Tamañu del tabulador

en: Tab Stops
ast: Tabuladores

en: Tab Width
ast: Anchor de la tabulación

en: Tab order position
ast: Orde de les llingüetes

en: Table
ast: Tabla

en: Table body
ast: Cuerpu de la tabla

en: Table caption
ast: Descripción de la tabla

en: Table column group properties
ast: Propiedaes de grupos de columnes nes tables

en: Table column properties
ast: Propiedaes de columnes de la tabla

en: Table data cell
ast: Casulla de datos de la tabla

en: Table footer
ast: Pie de la tabla

en: Table header
ast: Testera de la tabla

en: Table header cell
ast: Casxella de testera de tabla

en: Table row
ast: Filera de tabla

en: Table summary
ast: Resume de la tabla

en: Tag list
ast: Llista d'etiquetes

en: Tags
ast: Etiquetes

en: Target - Blank
ast: Destín - Baleru

en: Target - Parent
ast: Destín - Padre

en: Target - Self
ast: Destín - Sigu mesmu

en: Target - Top
ast: Destín - Enriba

en: Target directory "%s" does not exist
ast: El direutoriu de destín «%s» nun esiste

en: Target directory "%s" is not a valid directory
ast: El direutoriu de destín «%s» nun ye un direutoriu válidu

en: Teletype or monospace text style
ast: Estilu de testu monoespaciáu o teletipu

en: Text
ast: Testu

en: Text Editor
ast: Editor de testu

en: Text Wrapping
ast: Axuste del testu

en: Text color
ast: Color del testu

en: Text color (deprecated)
ast: Color del testu (obsoletu)

en: Text entered by user
ast: Testu introducíu pol usuariu

en: Thai
ast: Tailandés

en: The ID of a GtkSourceView Style Scheme used to color the text.
ast: L'identificador d'un esquema d'estilu GtkSourceView usáu pa colorear el testu.

en: The archive "%s" could not be created
ast: Nun pudo crease l'archivu «%s»

en: The archive "%s" could not be extracted
ast: Nun pudo estrayese l'archivu «%s»

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on file sizes. Please try saving a smaller file or saving it to a disk that does not have this limitation.
ast: El discu au tas intentando guardar el ficheru tien una llimitación en tamaños de ficheru. Intenta guardar un ficheru más pequeñu o atroxalu nún discu que nun tenga esa llimitación.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on length of the file names. Please use a shorter name.
ast: El discu au ta tentando d'atroxar el ficheru tien una llimitación na llonxitú de los nomes de ficheru. Use un nome de ficheru más curtiu.

en: The document contains one or more characters that cannot be encoded using the specified character encoding.
ast: El documentu contién ún o más carauteres que nun pueden codificase usando'l códigu de carauteres especificáu.

en: The document is empty.
ast: El documentu ta baleru.

en: The file "%s" cannot be moved to the trash.
ast: El ficheru %s nun se pue mover a la basoria.

en: The file "%s" is read-only.
ast: El ficheru «%s» ye de namái llectura.

en: The file %s changed on disk.
ast: El ficheru %s camudó nel discu.

en: The file %s has been modified since reading it.
ast: El ficheru %s camudó dende que lu lleó.

en: The file browser root directory to use when loading the file browser plugin and onload/tree_view is TRUE.
ast: El direutoriu raíz del desaminador de ficheros qu'usar al cargar el complementu de desaminador de ficheros y cuando onload/tree_view ye TRUE.

en: The file browser virtual root directory to use when loading the file browser plugin when onload/tree_view is TRUE. The virtual root must always be below the actual root.
ast: El direutoriu virtual del desaminador de ficheros a usar, al cargar el complementu del desaminador de ficheros cuando onload/tree_view ye TRUE. El direutoriu virtual tien de ser la raíz actual.

en: The file is too big.
ast: El ficheru ye enforma grande

en: The file you opened has some invalid characters. If you continue editing this file you could make this document useless.
ast: El ficheru qu'abristi contién dalgunos carauteres non válidos. Si continúes editándolu, puedes dexalos insirvibles.

en: The filter pattern to filter the file browser with. This filter works on top of the filter_mode.
ast: El patrón de fieltros col que filtrar el desaminador de ficheros. Esti filtru furrula per enriba del filter_mode.

en: The following error occurred while exporting: %s
ast: Hebo un fallu al esportar: %s

en: The following error occurred while importing: %s
ast: Hebo un fallu al importar: %s

en: The following files could not be imported: %s
ast: Nun se pudieron importar los siguientes ficheros: %s

en: The location of the file cannot be accessed because it is not mounted.
ast: Nun pue accedese al allugamientu del ficheru porque nun ta montáu.

en: The location of the file cannot be mounted.
ast: Nun pue montase l'allugamientu del ficheru.

en: The new directory is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the directory visible
ast: El direutoriu nuevu ta anguaño filtráu. Necesites axustar los filtros pa facelu visible.

en: The new file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
ast: El ficheru nuevu ta anguaño filtráu. Necesita axustar los filtros pa facelu visible

en: The number of followed links is limited and the actual file could not be found within this limit.
ast: El númberu d'enllaces simbólicos siguíos ye llimitáu y el ficheru actual nun pudo alcontrase dientro d'esi llímite.

en: The preview of a page in the document to be printed
ast: La entevisión d'una páxina del documentu pa imprentase

en: The renamed file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
ast: El ficheru renomáu ta anguaño filtráu. Necesites axustar los filtros pa facelu visible.

en: The selected color scheme cannot be installed.
ast: Nun se pue instalar l'estilu de color seleicionáu.

en: The selected files cannot be moved to the trash.
ast: Los ficheros seleicionados nun se puen mover a la basoria.

en: The total number of pages in the document
ast: El númberu total de páxines nel documentu

en: There are no snippets selected to be exported
ast: Nun hai recortes seleicionaos pa exportar

en: There is %d document with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d documents with unsaved changes. Save changes before closing?
ast[0]: Hai %d documentu ensin guardar cambeos. ¿Guardar cambeos enantes de zarrar?
ast[1]: Hai %d documentos ensin guardar cambeos. ¿Guardar cambeos enantes de zarrar?

en: There is a tab with errors | There are %d tabs with errors
ast[0]: Hai una llingüeta con fallos
ast[1]: Hai %d llingüetes con fallos

en: There is not enough disk space to save the file. Please free some disk space and try again.
ast: Nun hai espaciu nel discu p'atroxar el ficheru. Llibere daqué d'espaciu y prebe otra vegada.

en: There was a problem opening the file %s.
ast: Hai un problema al abrir el ficheru %s.

en: There was an error displaying the help.
ast: Hebo un fallu al amosar l'ayuda.

en: This accelerator is already bound to %s
ast: Esti acelerador ya ta vinculáu a %s

en: This file (%s) is already open in another pluma window.
ast: El ficheru (%s) yá ta abiertu n'otra ventana de pluma.

en: This is not a valid Tab trigger. Triggers can either contain letters or a single (non-alphanumeric) character like: {, [, etc.
ast: Esti nun ye un disparador válidu. Los disparadores pueden contener lletres o un solu caráuter non alfanumbéricu como {,[, etcétera.

en: This value determines what files get filtered from the file browser. Valid values are: none (filter nothing), hidden (filter hidden files), binary (filter binary files) and hidden_and_binary (filter both hidden and binary files).
ast: Esti valor determina qué ficheros se filtren del desaminador de ficheros. Los valores válidos son: none (non fieltrar), hidden (filtrar ficheros anubríos), binary (fieltrar ficheros binarios), y hidden_and_binay (filtrar archivos anubríos y binarios).

en: Title
ast: Títulu

en: Toolbar Buttons Style
ast: Estilu de botones de la barra ferramientes

en: Toolbar is Visible
ast: Barra ferramientes visible

en: Top margin in pixels
ast: Marxe superior en píxeles

en: Turkish
ast: Turcu

en: Type a new accelerator
ast: Escribi un nuevu acelerador

en: Type a new accelerator, or press Backspace to clear
ast: Escribi un nuevu acelerador, o calca retrocesu pa desaniciar

en: Type a new shortcut
ast: Teclee un acelerador nuevu

en: Type a new shortcut, or press Backspace to clear
ast: Teclee un acelerador nuevu o calque Retrocesu pa llimpiar

en: Typeface bold
ast: Tipografía negrina

en: Typeface italic
ast: Tipografía itálica

en: Typeface slanted
ast: Tipografía atenllada

en: Typeface type
ast: Tipu de tipografía

en: Unable to find the object '%s' inside file %s.
ast: Nun s'alcontró l'oxetu «%s» nel ficheru %s.

en: Unable to open UI file %s. Error: %s
ast: Nun pudo abrise'l ficheru de IU %s. Fallu: %s

en: Unbreakable text
ast: Testu infrañable

en: Underlined text style
ast: Estilu de testu solliñáu

en: Undo the last action
ast: Desfacer la última aición

en: Unexpected error: %s
ast: Error inesperáu: %s

en: Unknown
ast: Desconocíu

en: Unordered list
ast: Llista desordenada

en: Unsaved Document %d
ast: Documentu non guardáu %d

en: Untitled documents only
ast: Namái documentos ensin títulu

en: Up
ast: Arriba

en: Use %s highlight mode
ast: Usar mou resaltar %s

en: Use Default Font
ast: Usar Fonte Predeterminada

en: Use Spaces
ast: Usar espacios

en: Use image map
ast: Usar mapa d'imaxe

en: Use the _selected format
ast: Usar el formatu _seleicionáu

en: User dictionary:
ast: Diccionariu d'usuariu:

en: Value
ast: Valor

en: Value interpretation
ast: Interpretación del valor

en: Variable or program argument
ast: Variable o argumentu de programa

en: Vertical cell alignment
ast: Alliniamientu vertical de la caxella

en: Vertical space
ast: Espaciu vertical

en: Vertical space (deprecated)
ast: Espaciu vertical (obsoletu)

en: Vietnamese
ast: Vietnamés

en: View
ast: Ver

en: View folder in file manager
ast: Ver la carpeta nel xestor de ficheros

en: Visited link color
ast: Color del enllaz visitáu

en: Visited link color (deprecated)
ast: Color del enllaz visitáu (obsoletu)

en: Western
ast: Oeste

en: When inserting date/time...
ast: Al inxertar la data/hora…

en: Whether pluma should automatically save modified files after a time interval. You can set the time interval with the "Autosave Interval" option.
ast: Indica si pluma tien de guardar automáticamente los ficheros modificaos dempués d'un intervalu de tiempu. Pues configurar l'intervalu de tiempu cola opción «Intervalu d'autoguardáu».

en: Whether pluma should create backup copies for the files it saves. You can set the backup file extension with the "Backup Copy Extension" option.
ast: Conseña si pluma tien de facer copies de resguardu de los ficheros qu'atroxa. Pue configurar el complementu de los ficheros de resguardu cola opción «Estensión de les copies de resguardu».

en: Whether pluma should display line numbers in the editing area.
ast: Conseña si pluma tien d'amosar númberos de llinia nel área d'edición.

en: Whether pluma should display the right margin in the editing area.
ast: Conseña si pluma tien d'amosar el marxe drechu nel área d'edición.

en: Whether pluma should enable automatic indentation.
ast: Indica si pluma tien d'activar la sangría automática.

en: Whether pluma should enable syntax highlighting.
ast: Conseña si pluma tien d'habilitar el resaltáu de sintaxis.

en: Whether pluma should highlight all the occurrences of the searched text.
ast: Conseña si pluma tien de resaltar toles coincidencies del testu buscáu.

en: Whether pluma should highlight the bracket matching the selected one.
ast: Indica si pluma tien de resaltar el corchete que concasa col seleicionáu.

en: Whether pluma should highlight the current line.
ast: Conseña si pluma tien de resaltar la llinia actual.

en: Whether pluma should include a document header when printing documents.
ast: Conseña si pluma tien d'ncluyir una cabecera del documentu al imprentar ficheros.

en: Whether pluma should insert spaces instead of tabs.
ast: Conseña si pluma tien d'insertar espacios n'arróu de tabuladores.

en: Whether pluma should print syntax highlighting when printing documents.
ast: Conseña si pluma tien d'imprentar el resaltáu de sintaxis al imprentar documentos.

en: Whether pluma should restore the previous cursor position when a file is loaded.
ast: Conseña si pluma tien de restaurar la posición anterior del cursor cuando se carga un ficheru.

en: Whether the bottom panel at the bottom of editing windows should be visible.
ast: Conseña si tien de ser visible el panel inferior baxo les ventanes d'edición.

en: Whether the side pane at the left of editing windows should be visible.
ast: Indica si tien de ser visible el panel llateral de la parte esquierda de les ventanes d'edición.

en: Whether the status bar at the bottom of editing windows should be visible.
ast: Conseña si tien de ser visible la barra d'estáu de la parte inferior de les ventanes d'edición.

en: Whether the toolbar should be visible in editing windows.
ast: Conseña si tien de ser visible la barra de ferramientes nes ventanes d'edición.

en: Whether to use the system's default fixed width font for editing text instead of a font specific to pluma. If this option is turned off, then the font named in the "Editor Font" option will be used instead of the system font.
ast: Conseña si hai d'usar la fonte predeterminada del sistema n'arróu de la fonte especificada por pluma. Si esta opción se desautiva entós usaráse la fonte mentada na opción «Fonte del editor» n'arróu de la fonte del sistema.

en: Width
ast: Anchor

en: Windows
ast: Ventanes

en: Words
ast: Pallabres

en: Writable VFS schemes
ast: Esquemes VFS escribibles

en: XHTML 1.0 - Tags
ast: Etiquetes XHTML 1.0

en: XSLT - Axes
ast: Exes - XSLT

en: XSLT - Elements
ast: Elementos - XSLT

en: XSLT - Functions
ast: Funciones - XSLT

en: XUL - Tags
ast: Etiquetes XUL

en: You are trying to save the file on a read-only disk. Please check that you typed the location correctly and try again.
ast: Ta tentando d'atroxar el ficheru nún discu de namái llectura. Comprebe que tien escrito el llugar correchamente y téntelo otra vegada.

en: You can also choose another character encoding and try again.
ast: Tamién puedes elexir cualesquier otra codificación de carauteres ya intentalo otra vegada.

en: You do not have the permissions necessary to open the file.
ast: Nun tien los permisos necesarios p'abrir el ficheru.

en: You do not have the permissions necessary to save the file. Please check that you typed the location correctly and try again.
ast: Nun tienes permisos afayaízos p'atroxar esti ficheru. Comprebe que ta escribiendo el llugar correchamente y téntelo otra vegada.

en: You must be inside a word to run this command
ast: Tien de tar nuna pallabra pa executar esti comandu

en: Zoom the page in
ast: Ampliar la páxina

en: Zoom the page out
ast: Amenorgar la páxina

en: Zoom to fit the whole page
ast: Ampliar hasta encaxar la páxina completa

en: [FILE...]
ast: [FICHERU…]

en: _About
ast: _Tocante a

en: _Add
ast: _Amestar

en: _Add...
ast: _Amestar...

en: _Always autocheck
ast: _Siempre usar autocorreición

en: _Applicability:
ast: _Aplicabilidá:

en: _Autocheck Spelling
ast: _Autocomprobar ortografía

en: _Autosave files every
ast: _Auto-guardar ficheros cada

en: _Body:
ast: _Cuerpu:

en: _Bottom Pane
ast: _Barra d'abaxo

en: _Cancel
ast: _Encaboxar

en: _Cancel Logout
ast: _Encaboxar colar

en: _Check Spelling...
ast: _Comprobar ortografía…

en: _Clear Highlight
ast: _Llimpiar resaltáu

en: _Close
ast: _Zarrar

en: _Close All
ast: _Zarrar too

en: _Close Preview
ast: Zarrar entever impresión

en: _Configure Spell Checker plugin...
ast: _Configurar el complementu Comprobar ortografía...

en: _Contents
ast: _Índiz

en: _Copy
ast: _Copiar

en: _Delete
ast: _Desaniciar

en: _Description
ast: _Descripción

en: _Display line numbers
ast: _Amosar númberos de llinia

en: _Document Statistics
ast: Estadístiques del _documentu

en: _Documents
ast: _Documentos

en: _Drop targets:
ast: _Soltar destinos:

en: _Edit
ast: _Editar

en: _Edit:
ast: _Editar:

en: _Enable automatic indentation
ast: _Activar sangría automática

en: _Encoding
ast: _Codificar

en: _Error color:
ast: Fallu _de color:

en: _File
ast: _Ficheru

en: _Filter
ast: _Filtru

en: _Find
ast: _Atopar

en: _Find...
ast: _Atopar...

en: _Fullscreen
ast: _Pantalla completa:

en: _Help
ast: _Ayuda

en: _Highlight Mode
ast: Mou _resaltar

en: _Ignore
ast: _Inorar

en: _Ignore All
ast: _Inoralo too

en: _Ignore case
ast: _Inorar capitalización

en: _Incremental Search...
ast: Gueta _incremental…

en: _Input:
ast: _Entrada:

en: _Insert
ast: _Inxertar

en: _Invert Case
ast: _Invertir Mayús/Minús

en: _Leave Fullscreen
ast: Colar de «Pantalla completa»

en: _Line numbers:
ast: Númberos de _llinia:

en: _Match Case
ast: Concasar _mayúscules

en: _Match Filename
ast: Concasar _col nome de ficheru

en: _Match case
ast: Concasar _mayúscules

en: _More...
ast: _Más...

en: _Move to New Window
ast: _Mover a ventana nueva

en: _Move to Trash
ast: _Mover a la basoria

en: _Never autocheck
ast: _Nun usar autocorreición

en: _New
ast: _Nuevu

en: _New Folder
ast: _Nueva carpeta

en: _Next Document
ast: Documentu _siguiente

en: _Next Location
ast: Llocalización _siguiente

en: _Number every
ast: _Numberar cada

en: _OK
ast: _Aceutar

en: _Open
ast: _Abrir

en: _Open terminal here
ast: _Abrir terminal equí

en: _Open...
ast: _Abrir...

en: _Output:
ast: _Salida:

en: _Parse escape sequences (e.g. 
    )
ast: Analizar secuencies d'esca_pe (p.ex. 
    )

en: _Parse escape sequences (e.g. \n)
ast: Analizar secuencies d'esca_pe (p.ex. \n)

en: _Paste
ast: A_pegar

en: _Preview
ast: _Vista previa

en: _Previous Document
ast: Documentu _anterior

en: _Previous Location
ast: Llocalización _anterior

en: _Print...
ast: Im_prentar...

en: _Prompt for a format
ast: _Entrugar por un formatu

en: _Quit
ast: _Colar

en: _Redo
ast: _Refacer

en: _Reload
ast: _Recargar

en: _Remember autocheck by document
ast: _Recordar l'autocorreición del documentu

en: _Remove
ast: _Desaniciar

en: _Rename
ast: _Renomar

en: _Replace
ast: _Trocar

en: _Replace...
ast: _Trocar

en: _Restore Default Fonts
ast: _Restaurar fontes predeterminaes

en: _Retry
ast: _Reintentar

en: _Reverse order
ast: O_rde inversu

en: _Revert
ast: _Revertir

en: _Save
ast: _Guardar

en: _Save All
ast: _Guardalo too

en: _Save:
ast: _Guardar:

en: _Search
ast: _Guetar

en: _Search for:
ast: _Atopar por:

en: _Set root to active document
ast: _Afitar raíz al documentu activu

en: _Shortcut Key:
ast: _Tecla rápida:

en: _Snippets:
ast: _Recortes:

en: _Sort
ast: _Ordenar

en: _Spelling Suggestions...
ast: _Suxerencies Ortográfiques...

en: _Statusbar
ast: Barra _d'estáu

en: _Suggestions:
ast: _Suxerencies:

en: _Tab trigger:
ast: _Disparador:

en: _Tab width:
ast: Anchu del _tabulador:

en: _Title Case
ast: Formatu de _títulu

en: _Toolbar
ast: _Barra ferramientes

en: _Tools
ast: _Ferramientes

en: _Tools:
ast: _Ferramientes:

en: _Undo
ast: Desfacer

en: _Update
ast: _Anovar

en: _Use custom format
ast: _Usar el formatu personalizáu

en: _Use the system fixed width font (%s)
ast: _Usar la fonte d'anchu fixu del sistema (%s)

en: _View
ast: _Ver

en: _View Folder
ast: _Ver carpeta

en: _Wrap Around
ast: _Axuntar

en: _Wrap around
ast: A_xuntar

en: _minutes
ast: _minutos

en: ancestor
ast: ancestru

en: ancestor-or-self
ast: ancestru-o-propiu

en: attribute
ast: atributu

en: child
ast: fíu

en: columns
ast: columnes

en: descendant
ast: descendiente

en: descendant-or-self
ast: descendiente-o-propiu

en: directory
ast: direutoriu

en: false
ast: falsu

en: file
ast: ficheru

en: following
ast: siguiente

en: following-sibling
ast: hermanu-siguiente

en: label
ast: etiqueta

[ctx: language]
en: Default
ast: Predeterminao

[ctx: language]
en: Unknown (%s)
ast: Desconocíu (%s)

en: lines
ast: llinies

en: namespace
ast: nome d'espaciu

en: of
ast: de

en: page
ast: páxina

en: parent
ast: padre

en: pluma cannot find the file. Perhaps it has recently been deleted.
ast: L'editor de testos nun pudo alcontrar el ficheru. Seique se desaniciare recientemente.

en: pluma cannot handle %s locations in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
ast: pluma nun pue remanar llugares %s en mou escritura. Comprebe que ta escribiendo el llugar correchamente y téntelo otra vegada.

en: pluma cannot handle %s locations.
ast: pluma nun pue remanar llugares %s.

en: pluma cannot handle this location in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
ast: pluma nun pue remanar esti llugar en mou escritura. Comprebe que ta escribiendo el llugar correchamente y téntelo otra vegada.

en: pluma cannot handle this location.
ast: pluma nun pue remanar esti llugar

en: pluma could not back up the old copy of the file before saving the new one. You can ignore this warning and save the file anyway, but if an error occurs while saving, you could lose the old copy of the file. Save anyway?
ast: Nun pudo facese una copia de respaldu del ficheru antiguu enantes d'atroxar el nuevu. Puedes inorar esta alvertencia y guardar el ficheru de toes formes, pero si asocediere dalgún fallu al guardar, podríes perder la copia antigua del ficheru. ¿Quies guardar de toes formes?

en: pluma has not been able to detect the character encoding.
ast: pluma nun pudo deteutar la codificación de carauteres.

en: pluma opened this instance of the file in a non-editable way. Do you want to edit it anyway?
ast: Abrióse esta instancia del ficheru nuna forma non editable. ¿Quier editalu de toes formes?

en: preceding
ast: precedente

en: preceding-sibling
ast: hermanu-precedente

en: rows
ast: fileres

en: self
ast: propiu

en: true
ast: verdaderu

en: word
ast: pallabra
