vinagre - en to ast translation catalogue (247 entries)

en: %s authentication is required
ast: Necesítase autenticación pa %s

en: %s wants to share their desktop with you.
ast: %s quier compartir el so escritoriu contigo.

en: (Protocol: %s)
ast: (Protocolu: %s)

en: - Remote Desktop Viewer
ast: - Visor d'escritorios remotos

en: A password is required in order to access this remote desktop.
ast: Necesítase una contraseña p'acceder a esti escritoriu remotu.

en: A username is required in order to access this remote desktop.
ast: Necesítase un usuariu p'acceder a esti escritoriu remotu.

en: About this application
ast: Tocante a esti programa

en: Access MS Windows remote desktops
ast: Accedi a escritorios remotos de MS Windows

en: Access Spice desktop server
ast: Accedi al sirvidor d'escritoriu Spice

en: Access Unix/Linux terminals
ast: Acceder a terminales UNIX/Linux

en: Access Unix/Linux, Windows and other remote desktops.
ast: Acceder a escritorios remotos UNIX/Linux, Windows y otros.

en: Access remote desktops
ast: Acceder a escritorios remotos

en: Add the current connection to your bookmarks
ast: Amestar la conexón actual a los tos marcadores

en: Adjusts the window to the remote desktop's size
ast: Axustar la ventana al tamañu del escritoriu remotu

en: An error occurred
ast: Hebo un fallu

en: Are you sure you want to remove %s from bookmarks?
ast: ¿Tas seguru de que quies quitar %s de los marcadores?

en: Authentication error
ast: Fallu d'identificación

en: Authentication failed
ast: Falló l'autenticación

en: Authentication for host %s has failed
ast: Falló l'autenticación escontra l'equipu %s

en: Authentication is required
ast: Necesítase autentificación

en: Authentication method for host %s is unsupported. (%u)
ast: El métodu d'autenticación escontra l'equipu %s nun ta sofitáu. (%u)

en: Authentication unsupported
ast: Nun se sofita l'autenticación

en: Automatically share clipboard between client and guest
ast: Compartir automáticamente el cartafueyu entre'l veceru y l'invitáu

en: Bad value for 'shared' flag: %d. It is supposed to be 0 or 1. Ignoring it.
ast: Valor incorreutu pa la opción «compartida»: %d. Supónse que tendría de ser 0 ó 1. Inorándola.

en: Bookmark Folder
ast: Carpeta «Marcadores»

en: Bookmarks
ast: Marcadores

en: By activating reverse connections you can access remote desktops that are behind a firewall. The remote side is supposed to initiate the connection with you. For further information, read the help.
ast: Activando les conexones inverses pues acceder a escritorios remotos que tán darrera d'un tornafueos. Supónse que la parte remota aniciará la conexón contigo. Pa obtener más información consulta l'ayuda.

en: Can't send host identity confirmation
ast: Nun puede unviase la confirmación d'identidá del equipu

en: Cancel Login
ast: Encaboxar aniciu de sesión

en: Cannot initialize preferences manager.
ast: Nun pudo anicializar l'alministrador de preferencies.

en: Choose a Remote Desktop
ast: Escoyer un escritoriu remotu

en: Choose a remote desktop to connect to
ast: Escoyer un escritoriu remotu al que coneutase

en: Choose the file
ast: Escoyer el ficheru

en: Close connection
ast: Zarrar la conexón

en: Color _Depth:
ast: _Profundidá del color:

en: Configure incoming VNC connections
ast: Configurar les conexones VNC entrantes

en: Connect
ast: Coneutar

en: Connect to a remote desktop
ast: Coneutar con un escritoriu remotu

en: Connecting…
ast: Coneutando…

en: Connection
ast: Conexón

en: Connection closed
ast: Conexón zarrada

en: Connection options
ast: Opciones de conexón

en: Connection refused by server
ast: El sirvidor refugó la conexón

en: Connection to host %s was closed.
ast: Zarróse la conexón col equipu %s.

en: Connectivity
ast: Coneutividá

en: Could not get a screenshot of the connection.
ast: Nun pudo algamase una captura de la conexón.

en: Could not get the active protocol from the protocol list.
ast: Nun pudo obtenese'l protocolu activu de la llista de protocolos.

en: Could not merge UI XML file: %s
ast: Nun pudo mecese'l ficheru de IU XML: %s

en: Could not open the file.
ast: Nun pudo abrise'l ficheru.

en: Could not parse the file.
ast: Nun pudo analizase'l ficheru.

en: Could not remove the old bookmarks file
ast: Nun pudo desaniciase'l ficheru de marcadores antiguu

en: Could not send password
ast: Nun pudo unviase la contraseña

en: Create a new toplevel window in an existing instance of Vinagre
ast: Crear una ventana de nivel superior nueva nuna instancia esistente de Vinagre

en: Desktop Name:
ast: Nome del escritoriu:

en: Desktop sharing invitation
ast: Invitación pa compartir l'escritoriu

en: Dimensions:
ast: Dimensiones:

en: Disconnect
ast: Desconeutar

en: Disconnect All
ast: Desconeutar too

en: Disconnect all connections
ast: Zarra toles conexones

en: Disconnect the current connection
ast: Zarrar la conexón actual

en: Does not send mouse and keyboard events
ast: Nun mandar eventos del tecláu y del mur

en: Enable fullscreen mode for this connection
ast: Activar el mou a pantalla completa pa esta conexión

en: Enable keyboard shurtcuts
ast: Activar los atayos de tecláu

en: Enable scaled mode
ast: Activar el mou escaláu

en: Enable shortcuts
ast: Activar atayos

en: Error activating reverse connections
ast: fallu al activar les conexones inverses

en: Error connecting to host.
ast: Fallu al coneutar col equipu.

en: Error creating the SSH tunnel
ast: Fallu al crear el túnel SSH

en: Error loading UI file
ast: Fallu al cargar el ficheru UI

en: Error opening old bookmarks file: %s
ast: Fallu al abrir el ficheru de los marcadores antiguos: %s

en: Error removing bookmark: Entry not found
ast: Fallu al desaniciar el marcador: Nun s'alcontró la entrada

en: Error saving recent connection.
ast: Fallu al atroxar la conexón recién.

en: Error saving screenshot
ast: Fallu al guardar la captura de pantalla

en: Error saving the credentials on the keyring.
ast: Fallu al guardar les credenciales nel depósitu de claves.

en: Error showing help
ast: Fallu al amosar l'ayuda

en: Error while creating the file %s: %s
ast: Fallu al crear el ficheru %s: %s

en: Error while executing xfreerdp
ast: Fallu al executar xfreerdp

en: Error while initializing bookmarks: %s
ast: Fallu al anicializar los marcadores: %s

en: Error while initializing bookmarks: The file is not a vinagre bookmarks file
ast: Fallu al anicializar los marcadores: El ficheru nun ye un ficheru de marcadores de Vinagre

en: Error while initializing bookmarks: The file seems to be empty
ast: Fallu al anicializar los marcadores: El ficheru paez tar ermu

en: Error while migrating bookmarks: %s
ast: Fallu al migrar los marcadores: %s

en: Error while migrating bookmarks: Failed to create the XML structure
ast: Fallu al migrar los marcadores: Falló al crear la cadarma XML

en: Error while migrating bookmarks: Failed to finalize the XML structure
ast: Fallu al migrar los marcadores: Falló al finar la cadarma XML

en: Error while migrating bookmarks: Failed to initialize the XML structure
ast: Fallu al migrar los marcadores: Falló al anicializar la cadarma XML

en: Error while migrating bookmarks: VNC plugin is not activated
ast: Fallu al migrar los marcadores: El complementu pa VNC nun ta activáu

en: Error while saving bookmarks: %s
ast: Fallu al atroxar los marcadores: %s

en: Error while saving bookmarks: Failed to create the XML structure
ast: Fallu al guardar los marcadores: Falló al crear la cadarma XML

en: Error while saving bookmarks: Failed to finalize the XML structure
ast: Fallu al guardar los marcadores: Falló al finalizar la cadarma XML

en: Error while saving bookmarks: Failed to initialize the XML structure
ast: Fallu al guardar los marcadores: Falló al anicializar la cadarma XML

en: Error while saving history file: %s
ast: Fallu al atroxar el ficheru d'hestóricu: %s

en: Error while saving preferences: %s
ast: Fallu al guardar les preferencies: %s

en: Failed to add mDNS browser for service %s.
ast: Falló al amestar el desaminador mDNS pal serviciu %s.

en: Failed to browse for hosts: %s
ast: Falló al desaminar los equipos: %s

en: Failed to create the directory
ast: Falló al crear el direutoriu

en: Failed to initialize mDNS browser: %s
ast: Falló al aniciar el desaminador mDNS: %s

en: Failed to resolve avahi hostname: %s
ast: Falló al resolver el nome del equipu avahi: %s

en: Fits the remote screen into the current window size
ast: Axustar la pantalla remota nel tamañu actual de ventana

en: Folder
ast: Carpeta

en: For instance: joe@domain.com:5022
ast: Por exemplu: xurde@dominiu.com:5022

en: High Color (16 bits)
ast: Color altu (16 bits)

en: Host key verification failed
ast: Falló la verificación de la contraseña del sirvidor

en: Hostname not known
ast: El nome de sirvidor desconocíu

en: Impossible to accept the stream tube: %s
ast: Nun puede aceutase'l tubu de fluxu: %s

en: Impossible to create the connection: %s
ast: Nun puede crease la conexón: %s

en: Impossible to get service property: %s
ast: Imposible obtener la propiedá del serviciu: %s

en: Impossible to get the avatar: %s
ast: Nun puede consiguise l'avatar: %s

en: Impossible to get the contact name: %s
ast: Nun puede consiguise'l nome de contautu: %s

en: Invalid argument %s for --geometry
ast: Argumento %s non válidu para --geometry

en: Invalid name for this folder
ast: Nome non válidu pa esta carpeta

en: Invalid name for this item
ast: Nome non válidu pa esti elementu

en: Keeps the screen aspect ratio when using scaling
ast: Caltién la proporción de la pantalla al usar escaláu

en: Leave fullscreen
ast: Colar de pantalla completa

en: Log In Anyway
ast: Aniciar sesión de toes formes

en: Login dialog canceled
ast: Encaboxóse'l diálogu de la contraseña

en: Low Color (8 bits)
ast: Color baxu (8 bits)

en: Maximum number of history items in connect dialog
ast: Másimu númberu d'elementos hestóricos nel diálogu de conexón

en: Migrating the bookmarks file to the new format. This operation is only supposed to run once.
ast: Migrando'l ficheru de marcadores al nuevu formatu. Supónse qu'esta operación namái s'executa una vegada.

en: Migration cancelled
ast: Migración encaboxada

en: New Folder
ast: Carpeta nueva

en: No route to host
ast: Nun hai un camín al sirvidor

en: None of the active plugins support this action. Activate some plugins and try again.
ast: Dengún de los complementos activos ufre sofitu pa esta aición. Activa más complementos ya téntalo de nueves.

en: Note that all its subfolders and bookmarks will be removed as well.
ast: Ten en cuenta que tamién van desaniciase tolos marcadores y les subcarpetes.

en: On the port %d
ast: Nel puertu %d

en: Open %s:%d
ast: Abrir %s:%d

en: Open Vinagre in fullscreen mode
ast: Abrir Vinagre en mou a pantalla completa

en: Open a .VNC file
ast: Abrir un ficheru .VNC

en: Open a file recognized by Vinagre
ast: Abrir un ficheru reconocíu por Vinagre

en: Open the Vinagre manual
ast: Abrir el manual de Vinagre

en: Optional
ast: Opcional

en: Optional. If blank, your username will be used. Also, it can be supplied in the Host field above, in the form username@hostname.
ast: Opcional Si se dexa en blanco, va usase'l to nome d'usuariu. Tamién se pue proporcionar nel campu «Equipu» superior, de la forma usuariu@nome_d_equipu.

en: Options
ast: Opciones

en: Parent Folder
ast: Carpeta padre

en: Password dialog canceled
ast: Encaboxóse'l diálogu de la contraseña

en: Permission denied
ast: Permisu denegáu

en: Please check your installation.
ast: Compruebe la so instalación.

en: Port:
ast: Puertu:

en: Quit the program
ast: Colar del programa

en: RDP Options
ast: Opciones RDP

en: Read only
ast: Namái llectura

en: Remote Desktop (VNC) file
ast: Ficheru d'escritoriu remotu (VNC)

en: Remote Desktop Connection
ast: Conexón a un escritoriu remotu

en: Remote Desktop Viewer
ast: Visor d'escritorios remotos

en: Remove Folder?
ast: ¿Desaniciar carpeta?

en: Remove Item?
ast: ¿Desaniciar elementu?

en: Requests an update of the screen
ast: Solicita un anovamientu de la pantalla

en: Resize the screen guest to best fit
ast: Redimensionar la ventana del invitáu pa un axuste óptimu

en: Reverse Connections
ast: Conexones _inverses

en: Root Folder
ast: Carpeta padre

en: SPICE Options
ast: Opciones SPICE

en: SSH Options
ast: Opciones de SSH

en: S_caling
ast: Es_caláu

en: Save Screenshot
ast: Guardar la semeya

en: Scaling
ast: Escalando

en: Scaling is not supported on this installation.
    
    Read the README file (shipped with Vinagre) in order to know how to enable this feature.
ast: Nun se sofita l'escaláu nesta instalación.
    
    Llea'l ficheru README (empaquetáu con Vinagre) pa saber cómo activar esta carauterística.

en: Screenshot of %s at %s
ast: Pantallazu de %s en %s

en: Search for remote hosts on the network
ast: Guetar equipos remotos na rede

en: Select a remote desktop protocol for this connection
ast: Seleicionar un protocolu d'escritoriu remotu pa esta conexón

en: Send Ctrl-Alt-Del
ast: Unviar Ctrl-Alt-Del

en: Sends Ctrl+Alt+Del to the remote desktop
ast: Unviar Ctrl+Alt+Del al escritoriu remotu

en: Set to "false" to disable menu shortcuts. Set to "true" to enable them. Note that if they are enabled, those keys will be intercepted by the menu and will not be sent to the remote host.
ast: Afitar a «false» pa desactivar los atayos de menú. Afitar a «true» p'activalos. Note que si tán activaos, el menú interceutará eses tecles y nun s'unviarán al equipu remotu.

en: Set to "true" to always show the tabs. Set to "false" to only show the tabs when there is more than one active connection.
ast: Afitar a «true» p'amosar siempres les llingüetes. Al afitalo a «false» namái s'amosarán les llingüetes cuando hai más d'una conexón activa.

en: Set to "true" to always start the program listening for reverse connections.
ast: Afitar a cierto p'aniciar siempres el programa escuchando pa conexones inverses.

en: Show VNC Options
ast: Amosar les opciones de VNC

en: Show or hide the statusbar
ast: Amosar o anubrir la barra d'estáu

en: Show or hide the toolbar
ast: Amosar o anubrir la barra de ferramientes

en: Specifies the maximum number of items in the host dropdown entry.
ast: Especifica'l númberu másimu d'elementos na entrada estenderexable d'equipos.

en: Specify geometry of the main Vinagre window
ast: Especificar la xeometría de la ventana principal de Vinagre

en: Spice Files
ast: Ficheros de Spice

en: Store the login credential in GNOME Keyring
ast: Guardar les credenciales d'aniciu de sesión nel depósitu de claves de GNOME.

en: Supply an alternative port using colon
ast: Proporcionar un puertu alternativu usando dos puntos

en: Take a screenshot of the current remote desktop
ast: Toma una captura de pantalla del escritoriu remotu actual

en: The file is not a Spice one: Missing the group "connection".
ast: El ficheru nun ye de Spice: Falta'l grupu «connection».

en: The file is not a Spice one: Missing the key "host".
ast: El ficheru nun ye de Spice: Falta la clave «host».

en: The file is not a VNC one: Missing the group "Connection".
ast: El ficheru nun ye de VNC: Falta'l grupu "Connection".

en: The file is not a VNC one: Missing the key "Host".
ast: El ficheru nun ye de VNC: Falta la clave "Host".

en: The file was not recognized by any of the plugins.
ast: Dengún de los complementos reconoció'l ficheru

en: The following error has occurred: | The following errors have occurred:
ast[0]: Hebo el siguiente fallu:
ast[1]: Alcontráronse los siguientes fallos:

en: The following file could not be opened: | The following files could not be opened:
ast[0]: Nun pudo abrise'l siguiente ficheru:
ast[1]: Nun pudieron abrise los siguientes ficheros:

en: The identity of the remote host (%s) is unknown.
    This happens when you log in to a host the first time.
    
    The identity sent by the remote host is %s. If you want to be absolutely sure it is safe to continue, contact the system administrator.
ast: Desconozse la identidá del equipu remotu (%s).
    Esto asocede cuando anicies sesión per primer vegada nun equipu.
    
    La identidá unviada pol equipu remotu ye %s. Contauta col alministrador del sistema si quies tar seguru dafechu de que ye seguro continuar.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
ast: El nome «%s» yá ta usándose nesta carpeta. Por favor usa un nome distintu.

en: The program could not find any available TCP ports starting at 5500. Is there any other running program consuming all your TCP ports?
ast: El programa nun pudo alcontrar dengún puertu TCP entamando dende'l 5500. ¿Esiste otru programa que tea ocupando tolos puertos TCP?

en: The protocol %s is not supported.
ast: El protocolu %s nun ta sofitáu.

en: The service %s was already registered by another plugin.
ast: Otru complemento yá rexistrara'l serviciu %s.

en: There are no supported files
ast: Nun esiste dengún ficheru sofitáu

en: This desktop is reachable through the following IP address(es):
ast: Pue llegase a esta máquina a traviés de la(es) siguiente(s) IP:

en: This might not work on all VNC servers
ast: Pue ser qu'esto nun funcione en tolos sirvidores VNC

en: Timed out when logging in
ast: Espiró el tiempu p'aniciar la sesión

en: Timed out when logging into SSH host
ast: Espiró'l tiempu al aniciar sesión nel equipu SSH

en: True Color (24 bits)
ast: Color braeru (24 bits)

en: Ultra Low Color (3 bits)
ast: Color ultra baxu (3 bits)

en: Unable to find a free TCP port
ast: Nun pudo alcontrase un puertu TCP llibre

en: Unable to find a valid SSH program
ast: Nun pudo alcontrase un programa de SSH válidu

en: Unable to spawn ssh program
ast: Nun pudo llanzase'l programa ssh

en: Unable to spawn ssh program: %s
ast: Nun pudo llanzase'l programa ssh: %s

en: Unknown error
ast: Fallu desconocíu

en: Unknown reason
ast: Razón desconocía

en: Use Server Settings
ast: Usar los axustes del sirvidor

en: Use h_ost
ast: Usar _equipu

en: VNC Files
ast: Ficheros de VNC

en: VNC Options
ast: Opciones de VNC

en: VNC Options:
ast: Opciones de VNC:

en: View the current remote desktop in fullscreen mode
ast: Ver l'escritoriu remotu actual en mou a pantalla completa

en: Vinagre disables keyboard shortcuts by default, so that any keyboard shortcuts are sent to the remote desktop.
    
    This message will appear only once.
ast: Vinagre desactiva los atayos de tecláu de forma predeterminada, pa que nun s'unvie dengún atayu al escritoriu remotu.
    
    Esti mensaxe namái va aparecer una vegada.

en: Vinagre failed to open a UI file, with the error message:
ast: Vinagre falló al abrir un ficheru de IU, col siguiente mensaxe de fallu:

en: Vinagre is a remote desktop viewer for the GNOME desktop
ast: Vinagre ye un visor d'escritorios remotos pal escritoriu GNOME

en: When connecting to a host, the client can say to the server to leave other clients connected or to drop the existent connections. Set the value to true to share the desktop with the other clients.
ast: Al coneutase con un equipu, el veceru pue dici-y al sirvidor que dexe otros veceros coneutaos o qu'abandone les conexones esistentes. Afite'l valor a «true» pa compartir l'escritoriu colos otros veceros.

en: Whether we should leave other clients connected
ast: Conseña si hai de dexar otros veceros coneutaos

en: Whether we should show tabs even when there is only one active connection
ast: Conseña si hai d'amosar les llingüetes inclusu cuando namái hai una conexón activa

en: Whether we should show the menu accelerators (shortcut keys)
ast: Conseña si hai d'amosar los aceleradores de menú (tecles rápides)

en: Whether we should start the program listening for reverse connections
ast: Indica si se hai d'aniciar el programa escuchando pa conexones inverses

en: [server:port]
ast: [sirvidor:puertu]

en: _Add Bookmark
ast: _Amestar Marcador

en: _Always Enabled
ast: _Siempre Activáu

en: _Authenticate
ast: _Autentificar

en: _Bookmarks
ast: _Marcadores

en: _Contents
ast: _Índiz

en: _Edit
ast: _Editar

en: _Enable Reverse Connections
ast: Activar Conexones _inverses

en: _Full screen
ast: _Pantalla completa

en: _Fullscreen
ast: _Pantalla Completa

en: _Help
ast: _Ayuda

en: _Keep Aspect Ratio
ast: _Caltener proporción

en: _Keep aspect ratio
ast: _Caltener proporción

en: _Keyboard shortcuts
ast: Atayos de _tecláu

en: _Name:
ast: _Nome:

en: _Original size
ast: Tamañu _orixinal

en: _Password:
ast: _Contraseña:

en: _Protocol:
ast: _Protocolu:

en: _Recent Connections
ast: Conexones _recientes

en: _Refresh Screen
ast: _Refrescar pantalla

en: _Remember this credential
ast: _Remembrar estes credenciales

en: _Remote
ast: _Remotu

en: _Resize guest
ast: _Redimensionar invitáu

en: _Reverse Connections…
ast: Conexones _inverses…

en: _Scaling
ast: E_scaláu

en: _Send Ctrl-Alt-Del
ast: _Unviar Ctrl-Alt-Supr

en: _Share clipboard
ast: _Compartir cartafueyu

en: _Statusbar
ast: Barra d'E_stáu

en: _Take Screenshot
ast: Cap_turar pantalla

en: _Toolbar
ast: _Barra Ferramientes

en: _Use JPEG Compression
ast: _Usar compresión JPEG

en: _Username:
ast: _Usuariu:

en: _View
ast: _Ver

en: _View only
ast: Namái _visión

en: as a SSH tunnel
ast: como un túnel SSH

en: filename
ast: nome de ficheru

en: hostname or user@hostname
ast: nome d'equipu o usuariu@nome_de_equipu
