Xfce Panel Plugins - en to ast translation catalogue (186 entries)

en: 	Astronomical data:
    	Last:	%s
    	Next:	%s
    	Current failed attempts: %d
ast: 	Datos astronómicos:
    	Caberos:	%s
    	Siguientes:	%s
    	Intentos fallaos anguaño: %d

en: 	Data not available, will use sane default values for night and day.
ast: 	Nun hai datos disponibles, usaránse los bonos valores por defeutu pa la nueche y el día.

en: 	Direction: %s (%s%s)
ast: 	Direición: %s (%s%s)

en: 	Moon phase:	%s
ast: 	Fas llunar:	%s

en: 	Moon phase:	Unknown
ast: 	Fas llunar:	Desconocida

en: 	Moonrise:	%s
ast: 	Aséu llunar:	%s

en: 	Moonrise:	The moon never rises today.
ast: 	Aséu llunar:	Güei la lluna nun riscará.

en: 	Moonset:	%s
ast: 	Atardecida llunar:	%s

en: 	Moonset:	The moon never sets today.
ast: 	Atardecida llunar:	Güei la lluna nun atapecerá.

en: 	Speed: %s %s (%s on the Beaufort scale)
ast: 	Vientu: %s %s (%s na escala Beaufort)

en: 	Sunrise:		%s
ast: 	Aséu:		%s

en: 	Sunrise:		The sun never rises today.
ast: 	Aséu:		Güei nun riscará.

en: 	Sunset:		%s
ast: 	Atardecida:		%s

en: 	Sunset:		The sun never sets today.
ast: 	Atardecida:		Güei nun atapecerá.

en: 	Weather data:
    	Last:	%s
    	Next:	%s
    	Current failed attempts: %d
ast: 	Datos meteorolóxicos:
    	Caberos:	%s
    	Siguientes:	%s
    	Intentos fallaos anguaño: %d

en: 
    	Elevation and timezone data provided by
ast: 
    	Datos d'elevación y usu horariu apurríos por

en: 
    	Precipitation and the weather symbol have been calculated
    	using the following time interval:
    	Start:	%s
    	End:	%s
ast: 
    	Calculáronse la precipitación y el símbolu'l tiempu
    	usando'l siguiente intervalu de tiempu:
    	Entamu:	%s
    	Fin:	%s

en: 
    	Weather and astronomical data from
ast: 
    	Datos astronómicos y meteorolóxicos de

en: 
    Astronomical Data
ast: 
    Datos astronómicos

en: 
    Atmosphere
ast: 
    Atmósfera

en: 
    Clouds
ast: 
    Ñubes

en: 
    Credits
ast: 
    Créitos

en: 
    Downloads
ast: 
    Descargues

en: 
    Precipitation
ast: 
    Precipitación

en: 
    Times Used for Calculations
ast: 
    Vegaes usáu pa los cálculos

en: 
    Wind
ast: 
    Vientu

en: 1 millimeter is one thousandth of a meter - the fundamental unit of length in the International System of Units -, or approximately 0.04 inches.
ast: 1 milímetru son mil metros - la unidá fundamental de llargor nel sistema internacional d'unidaes-, o de mou a aproximáu 0.04 pulgaes.

en: <b><span size="large">%s</span></b> <span size="medium">(%s)</span>
    <b><span size="large">%s</span></b>
    
    <b>Temperature:</b> %s
    <b>Wind:</b> %s from %s
    <b>Pressure:</b> %s
    <b>Humidity:</b> %s
ast: <b><span size="large">%s</span></b> <span size="medium">(%s)</span>
    <b><span size="large">%s</span></b>
    
    <b>Temperatura:</b> %s
    <b>Vientu:</b> %s from %s
    <b>Presión:</b> %s
    <b>Humedanza:</b> %s

en: <b><span size="large">%s</span></b> <span size="medium">(%s)</span>
    <b><span size="large">%s</span></b>
    <span size="smaller">from %s to %s, with %s of precipitation</span>
    
    <b>Temperature:</b> %s		<span size="smaller">(values at %s)</span>
    <b>Wind:</b> %s (%son the Beaufort scale) from %s(%s)
    <b>Pressure:</b> %s    <b>Humidity:</b> %s
    <b>Fog:</b> %s    <b>Cloudiness:</b> %s
    
    <span size="smaller">%s</span>
ast: <b><span size="large">%s</span></b> <span size="medium">(%s)</span>
    <b><span size="large">%s</span></b>
    <span size="smaller">dende %s a %s, con %s de precipitación</span>
    
    <b>Temperatura:</b> %s		<span size="smaller">(valores en %s)</span>
    <b>Vientu:</b> %s (%sna escala de Beaufort) de %s(%s)
    <b>Presión:</b> %s    <b>Humedanza:</b> %s
    <b>Borrín:</b> %s    <b>Ñube:</b> %s
    
    <span size="smaller">%s</span>

en: <b>Atmosphere</b>
ast: <b>Atmósfera</b>

en: <b>Clouds</b>
ast: <b>Ñubes</b>

en: <b>Directory:</b> %s
    
    <b>Author:</b> %s
    
    <b>Description:</b> %s
    
    <b>License:</b> %s
ast: <b>Direutoriu:</b> %s
    
    <b>Autor:</b> %s
    
    <b>Descripción:</b> %s
    
    <b>Llicencia:</b> %s

en: <b>Precipitation</b>
ast: <b>Precipitación</b>

en: <b>Times used for calculations</b>
ast: <b>Vegaes usáu pa los cálculos</b>

en: <tt><small>Amount:        %s%s%s</small></tt>
ast: <tt><small>Cantidá: %s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Barometric pressure:  %s%s%s</small></tt>
ast: <tt><small>Presión barométrica:  %s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Data calculated for:  %s</small></tt>
ast: <tt><small>Datos calculaos pa:  %s</small></tt>

en: <tt><small>Moon phase: %s</small></tt>
ast: <tt><small>Fas llunar: %s</small></tt>

en: <tt><small>Moon phase: Unknown</small></tt>
ast: <tt><small>Fas llunar: Desconocida</small></tt>

en: <tt><small>Moonrise: %s</small></tt>
ast: <tt><small>Aséu llunar: %s</small></tt>

en: <tt><small>Moonrise: The moon never rises this day.</small></tt>
ast: <tt><small>Aséu llunar: Esti día, la lluna nun apaecerá tanina.</small></tt>

en: <tt><small>Relative humidity:    %s%s%s</small></tt>
ast: <tt><small>Humedanza rellativa:    %s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Sunrise: %s</small></tt>
ast: <tt><small>Aséu: %s</small></tt>

en: <tt><small>Sunrise: The sun never rises this day.</small></tt>
ast: <tt><small>Aséu: Esti día, el sol nun apaecerá tanina.</small></tt>

en: <tt><small>Sunset:  %s</small></tt>
ast: <tt><small>Atardecida:  %s</small></tt>

en: Afternoon
ast: Meudía

en: Altitude
ast: Altitú

en: Animate _transitions between labels
ast: Animar _tresaiciones ente etiquetes

en: Available icon themes are listed here. You can add icon themes to $HOME/.config/xfce4/weather/icons (or the equivalent directory on your system). Information about how to create or use icon themes can be found in the README file. New icon themes will be detected everytime you open this config dialog.
ast: Equí tan llistaos los temes d'iconos disponibles. Pues amestar temes d'iconu en $HOME/.config/xfce4/weather/icons (o'l direutoriu equivalente nel to sistema). La información tocante como crear o usar temes d'iconos pue alcontrase nel ficheru README. Los nuevos temes d'iconos deteutaránse cada vegada qu'abras esti diálogu de configuración.

en: Barometric _pressure:
ast: Presión _barométrica:

en: Barometric pressure
ast: Presión barométrica

en: Barometric pressure (P)
ast: Presión barométrica (P)

en: Cannot update weather data
ast: Nun pue anovase la información meteorolóxica

en: Change the name for the location to your liking. It is used for display and does not affect the location parameters in any way.
ast: Camuda'l nome pol allugamientu que te preste. Úsase p'amosar y nun fadrá efeutu a los parámetros d'allugamientu de toes formes.

en: Choose the value to add to the list below. Values can be added more than once.
ast: Escueyi'l valor p'amestar a la llista d'embaxo Los valores puen amestase más d'una vegada.

en: Clear
ast: Escampao

en: Close
ast: Zarrar

en: Cloudiness (C)
ast: Ñuble (Ñ)

en: Cloudy
ast: Ñuble

en: Coordinates
ast: Coordenaes

en: Currently no data available.
ast: Nun hai anguaño datos disponibles

en: D
ast: C

en: Detecting...
ast: Deteutando...

en: Dew point
ast: Puntu condensación

en: Download of astronomical data failed with HTTP Status Code %d, Reason phrase: %s
ast: Fallu al baxar los datos astronómicos col códigu d'estáu HTTP %d, fras de razón: %s

en: East
ast: Este

en: Enter a city name or address
ast: Introduz un nome de ciudá o direición

en: Error downloading met.no logo image to %s, reason: %s
ast: Fallu baxando'l llogu d'imaxe de met.no a %s, razón: %s

en: Error parsing astronomical data!
ast: ¡Erru analizando los datos astronómicos!

en: Error parsing weather data!
ast: ¡Fallu analizando los datos astronómicos!

en: Error writing cache file %s!
ast: ¡Fallu escribiendo'l ficheru caché %s!

en: Evening
ast: Tarde

en: F
ast: ST

en: Feet (ft)
ast: Pies (ft)

en: Feet per second (ft/s)
ast: Pie per segundu (p/s)

en: Fog
ast: Borrina

en: Fog (F)
ast: Borrina (B)

en: For locations outside Norway the elevation model that's used by the met.no webservice is not very good, so it's usually necessary to specify the altitude as an additional parameter, otherwise the reported values will not be correct.
    
    The plugin tries to auto-detect the altitude using the GeoNames webservice, but that might not always be correct too, so you can change it here.
    
    Altitude is given in meters above sea level, or alternatively in feet by changing the unit on the units page. It should match the real value roughly, but small differences will have no influence on the weather data. Inside Norway, this setting has no effect at all.
ast: P'allugamientos fuera de Noruega, el modelu que s'usa nel serviciu web met.no nun ye mui bonu, asina que davezu necesítase especificar l'altitú como un parámetru adicional, d'otramiente los valores reportaos nun sedrán correutos.
    
    El complementu intenta deteutar automáticamente l'altitú usando'l serviciu web GeoNames, pero tamién pue nun ser correuta, asina que camúdala equí.
    
    L'altitú dase en metros penriba'l nivel la mar, de mou alternativu en pies camudando la unidá na páxina d'unidaes. Debería concasar de mou aprosimáu, pero les pequeñes diferencies nun influyirán nos datos meteorolóxicos. Dientro Noruega, esti axuste nun tien efeutu.

en: Full moon
ast: Lluna enllena

en: High clouds
ast: Ñubes altes

en: High clouds (CH)
ast: Ñubes altes (ÑA)

en: Humidity (H)
ast: Humedanza (H)

en: If the chosen location is not in your current timezone, then it is necessary to <i>put</i> the plugin into that other timezone for the times to be shown correctly. The proper timezone will be auto-detected via the GeoNames web service, but you might want to correct it if necessary.
    Leave this field empty to use the timezone set by your system. Invalid entries will cause the use of UTC time, but that may also depend on your system.
ast: Si l'allugamientu esbilláu nun ta nel to fusu horariu, necesítase <i>poner</i> el complementu nun fusu horariu pa que les hores s'amuesen correutamente. Un fusu horariu afayadizu deteutaráse automáticamente pel serviciu web GeoName, pero pues querer correxilos si ye necesario.
    Dexa esti campu baleru pa usar el fusu horariu afitáu pol to sistema. Les entraes inválides usarán l'usu de la hora UTC, pero eso tamién pue depender del to sistema.

en: Inches (in)
ast: Pulgaes (in)

en: Inches of mercury (inHg)
ast: Pulgaes de mercuriu (inHg)

en: Kilometers per hour (km/h)
ast: Kilómetros per hora (km/h)

en: Labels to d_isplay
ast: Et_iquetes p'amosar

en: Latitude
ast: Llatitú

en: Latitude specifies the north-south position of a point on the Earth's surface. If you change this value manually, you need to provide altitude and timezone manually too.
ast: La llatitú especifíca la posición norte-sur d'un puntu na superficie de la Tierra. Si cambies a mano esti valor, necesitarás apurrir tamién l'altitú y el fusu horariu a mano.

en: Light rain
ast: Orbayu

en: Location _name:
ast: Nome del allugamie_ntu:

en: Longitude
ast: Llonxitú

en: Longitude specifies the east-west position of a point on the Earth's surface. If you change this value manually, you need to provide altitude and timezone manually too.
ast: La llonxitú especifíca la posición este-oeste d'un puntu na superficie de la Tierra. Si cambies a mano esti valor, necesitarás apurrir tamién l'altitú y el fusu horariu a mano.

en: Low clouds
ast: Ñubes baxes

en: Low clouds (CL)
ast: Ñubes baxes (ÑB)

en: Met.no provides forecast data for up to %d days in the future. Choose how many days will be shown in the forecast tab in the summary window. On slower computers, a lower number might help against lags when opening the window. Note however that usually forecasts for more than three days in the future are unreliable at best ;-)
ast: Nel futuru, Met.no nun apurrirá datos meteorolóxicos de más de %d díes. Escueyi cuantos díes s'amosarán na llingüeta Previsiones na ventana de sumariu. N'ordenadores lentos, un númberu baxu pue ayudar escontra retrasos cuando s'abra la ventana. Date cuenta que por embargu, les previsiones de más de trés díes nun son mui fiables ;-)

en: Meter per second is <i>the</i> unit typically used by meteorologists to denote wind speeds.
ast: Metru per segundu ye <i>la</i> unidá usada davezu polos meteorólogos pa denomar les velocidaes del vientu.

en: Meters (m)
ast: Metros (m)

en: Meters per second (m/s)
ast: Metros per segundu (m/s)

en: Middle clouds
ast: Ñubes medies

en: Middle clouds (CM)
ast: Ñubes medies (ÑM)

en: Miles per hour (mph)
ast: Milles per hora (mph)

en: Miles per hour is an imperial unit of speed expressing the number of statute miles covered in one hour.
ast: Milles per hora ye una unidá imperial de velocidá qu'espresa'l númberu de milles terrestres feches nuna hora.

en: Millimeters (mm)
ast: Milímetros (mm)

en: Morning
ast: Mañana

en: Move do_wn
ast: Ba_xar

en: Move the selected value down in the list of labels to display.
ast: Baxar el valor esbilláu na llista d'etiquetes p'amosar.

en: Move the selected value up in the list of labels to display.
ast: Xubir el valor esbilláu na llista d'etiquetes p'amosar.

en: Move u_p
ast: Xu_bir

en: NW
ast: NO

en: New moon
ast: Lluna nueva

en: Night
ast: Nueche

en: No Data
ast: Nun hai datos

en: No default icon theme? This should not happen, plugin will crash!
ast: ¿Ensin iconu de tema predetermináu? Esto nun debería pasar, ¡el complementu bloquiaráse!

en: No icon theme!
ast: ¡Nun hai tema d'iconu!

en: North
ast: Norte

en: North-East
ast: Noreste

en: North-West
ast: Noroeste

en: Nowadays wind speed/velocity is measured using an anemometer (Greek <i>anemos</i>, meaning <i>wind</i>) in 10 m (33 ft) height. Anemometers usually measure either wind speed or pressure, but will provide both values as they are closely related to and can be deduced from each other.
ast: Anguaño, la rapidez/velociá'l vientu mídise usando un anemómetro (del griegu <i>anemos</i>, que significa <i>vientu</i>) en 10 m (33 ft) d'altor. Los anemómetros miden tamién davezu la presión o velocida'l vientu, pero apurren entrambos valores cierca de los rellataos y puen albidriase de caún.

en: Open the user icon themes directory in your file manager, creating it if necessary.
ast: Abri'l direutoriu de los temes d'iconos nel to xestor de ficheros, crealu si ye necesario.

en: Please set a location in the plugin settings.
ast: Por favor, afita l'allugamientu nos axustes del complementu.

en: Prec_ipitations:
ast: Prec_ipitaciones:

en: Precipitation (R)
ast: Precipitación (R)

en: Precipitation amount
ast: Cantidá de precipitación

en: Preferences
ast: Preferencies

en: Rain
ast: Lluvia

en: Rain with thunder
ast: Tuena

en: Re_fresh
ast: Re_frescar

en: Relative humidity
ast: Humedanza relativa

en: Results
ast: Resultaos

en: SW
ast: SO

en: Scroll the current displayed value(s) out and the new value(s) in instead of simply changing them. Uncheck this option if you find the animation too distracting.
ast: Desplazar haza afuera'l(os) valor(es) amosáu(os) anguaño y el(los) nuevu(os) valor(es) en cuantes de simplemente camudalos . Nun conseñes esta opción si alcuentres qu'esta animación distrái

en: Search for a new location and auto-detect its parameters.
ast: Guetar un allugamientu nuevu y deteutar automáticamente los sos parámetros.

en: Search location
ast: Guetar allugamientu

en: Searching...
ast: Guetando...

en: Select _font
ast: Esbillar _fonte

en: Select a value in the list of labels to display and click this button to remove it.
ast: Esbilla un valor na llista d'etiquetes p'amosar y primi esti botón pa desanicialu.

en: Select font
ast: Esbillar fonte

en: Show current weather conditions
ast: Amosar les condiciones atmosfériques d'anguaño

en: Show weather conditions and forecasts
ast: Amuesa les condiciones del tiempu y previsiones

en: Shows the forecasts in a table with the daytimes (morning, afternoon, evening, night) in columns and the days in rows.
ast: Amuesa les previsiones nuna tabla coles fases del día (mañana, meudía, tarde, nueche) en columnes y los díes en fileres.

en: Sleet
ast: Aguañeve

en: Snow
ast: Ñeve

en: South
ast: Sur

en: South-East
ast: Sureste

en: South-West
ast: Suroeste

en: Sunny
ast: Soleyero

en: Temperature
ast: Temperatura

en: Temperature (T)
ast: Temperatura (T)

en: The Norwegian Meteorological Institute
ast: L'institutu meteorolóxicu noruegu

en: The sun never rises today.
ast: Güei nun riscará.

en: The sun never sets today.
ast: Güei nun tapecerá.

en: The sun rises at %s and sets at %s.
ast: Riscará a les %s y tapecerá a les %s.

en: Third quarter
ast: Tercer cuartu

en: This gives the cardinal direction (North, East, South, West) the wind is coming from.
ast: Esto da la direición cardinal d'u vien el vientu (Norte, Sur, Este, Oeste).

en: Today
ast: Güei

en: Tomorrow
ast: Mañana

en: Unable to open the following url: %s
ast: Nun pue abrise la siguiente URL: %s

en: Unnamed place
ast: Llugar ensin nome

en: Unset
ast: Ensin afitar

en: Use only a single _panel row
ast: Usar namái un filera de _panel simple

en: W
ast: O

en: WB
ast: VB

en: WD
ast: DV

en: WS
ast: VV

en: Weather Report
ast: Previsión del tiempu

en: Weather Update
ast: Anovamientu del tiempu

en: West
ast: Oeste

en: Wind direction (WD)
ast: Direición del vientu (DV)

en: Wind direction in degrees (WD)
ast: Direición del vientu en graos (DV)

en: Wind speed (WS)
ast: Velocidá'l vientu (VV)

en: Wind speed - Beaufort scale (WB)
ast: Velocidá'l vientu - escala Beaufort (VB)

en: Wind speeds in TV or in the news are often provided in km/h.
ast: Les velocidaes del vientu na TV o nes noticies danse davezu en km/h.

en: _Close
ast: _Zarrar

en: _Details
ast: _Detalles

en: _Forecast
ast: _Previsión

en: _Icon theme:
ast: Tema d'_iconu:

en: _Remove
ast: Desanicia_r

en: _Round values
ast: _Arredondiar valores

en: _Temperature:
ast: _Temperatura:

en: _Timezone:
ast: _Fusu horariu

en: _Wind speed:
ast: _Velocidá'l vientu:

en: feet
ast: pie

en: getting %s
ast: consiguiendo %s

en: meters
ast: metros

en: unknown
ast: desconocíu
