akregator - en to az translation catalogue (409 entries)

en:  (1 unread article) |  (%1 unread articles)
az[0]:  (1 oxunmamış məqalə)
az[1]:  (%1 oxunmamış məqalə)

en:  (no unread articles)
az:  (oxunmamış məqalələr yoxdur)

en:  article |  articles
az[0]:  məqalə
az[1]:  məqalələr

en:  day |  days
az[0]:  gün
az[1]:  günlər

en:  minute |  minutes
az[0]:  dəqiqə
az[1]:  dəqiqələr

en: &Add Feed...
az: Lent əlavə e&tmək

en: &Article
az: &Məqalə

en: &Configure Akregator...
az: Akregator'u &tənzimləmək...

en: &Copy Email Address
az: &E-Poçt Ünvanını Kopyalamaq

en: &Delete
az: &silin

en: &Delete Feed
az: Lentləri &silmək

en: &Delete Folder
az: &Qovluğu silmək

en: &Delete articles older than:
az: Bundan köhnə məqalələri si&lmək:

en: &Edit
az: &Düzəliş etmək

en: &Edit Feed...
az: Lentlərə &düzəliş

en: &Export Feeds...
az: Xəbərlərin ixrac &edilməsi...

en: &Fetch Feed
az: Lentləri &yeniləmək

en: &Fetch Feeds
az: Lentlərin &yenilənməsi

en: &File
az: &Fayl

en: &Find in Message...
az: İsmarıcda &tapmaq

en: &General
az: &Əsas

en: &Go
az: &İrəli

en: &Import Feeds...
az: Xəbərlərin &idxalı...

en: &Keep all articles
az: Məqalələri saxla&maq

en: &Mark As
az: Belə işarlə&mək

en: &Mark Feed as Read
az: Xəbərləri oxunmuş kimi işarələ&mək

en: &Mark Feeds as Read
az: Xəbəri oxunmuş kimi işarələ&mək

en: &Mark as Important
az: Vacib kimi işarələ&mək

en: &Name:
az: &Adı:

en: &Next Article
az: &Növbəti məqalə

en: &Next Feed
az: &Növbəti lent

en: &Normal View
az: No&rmal baxış

en: &Open Homepage
az: Ev səhifəsini &açmaq

en: &Previous Article
az: &Əvvəlki məqalə

en: &Previous Feed
az: &Əvvəlki lent

en: &Rename Folder
az: Qovluğun adını də&yişmək

en: &Save Link As...
az: Keçidi belə &saxlamaq...

en: &Settings
az: &Ayarlar

en: &Use default settings
az: Standart ayarlardan is&tifadə etmək

en: &Use interval fetching
az: &Vaxtaşırı xəbərlər almaq

en: &View
az: &Baxış

en: &Widescreen View
az: &Geniş ekran görüntüsü

en: 'Delayed mark as read' feature
az: "Oxunmuş kimi işarələnmısi gecikməsi" imkanları

en: 1 unread article | %1 unread articles
az[0]: 1 oxunmamış məqalə
az[1]: %1 oxunmamış məqalə

en: <b>Copyright:</b> %1</a>
az: <b>Müəllif Hüquqları:</b> %1</a>

en: <b>Description:</b> %1<br />
az: <b>Təsviri:</b> %1<br />

en: <b>Homepage:</b> <a href="%1">%1</a>
az: <b>Ev səhifəsi:</b> <a href="%1">%1</a>

en: <b>Note:</b> For security reasons, external reference is blocked (See configure dialog).
az: <b>Qeyd</b> Təhlükəsizlik səbəbindən xarici istinad əngəlləndi (Tənzimləmə dialoquna baxın).

en: <h2>Article list</h2>Here you can browse articles from the currently selected feed. You can also manage articles, as marking them as persistent ("Mark as Important") or delete them, using the right mouse button menu. To view the web page of the article, you can open the article internally in a tab or in an external browser window.
az: <h2>Məqalə siyahısı</h2> Buray hazırda seçilmiş lentlərdən məqalələrə baxa bilərsiniz. Siz həmçinin siçanın sol süyməsi münyusundan, vacibliyinə görə işarələmə ("Vacib kimi işarələmək") və ya silmə kimi imkanlardan istifadə edərək məqalələri idarə edə bilərsiniz. Məqalənin veb səhifəsinə baxmaq üçün onu yeni vərəqdə və ya xarici bələdçi pəncərəsində aça bilərsiniz.

en: <i>and 1 other</i> | <i>and %1 others</i>
az[0]: <i>və 1 başqası</i>
az[1]: <i>və %1 başqaları</i>

en: <qt><p>XML parsing error in line %1, column %2 of %3:</p><p>%4</p></qt>
az: <qt><p>XML analizi xətası, sətir %1, sütun %2/%3:</p><p>%4</p></qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete article <b>%1</b>?</qt>
az: <qt><b>%1</b> məqaləni silmək istədiyinizə əminsiniz?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete feed <b>%1</b>?</qt>
az: <qt><b>%1</b> lentini silmək istədiyinizə əminsiniz?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete folder <b>%1</b> and its feeds and subfolders?</qt>
az: <qt><b>%1</b> qovluğunu tərkibındəki xəbər lentləri və alt qovluqları ilə birgə silmək istədiyinizə əminsiniz?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the selected article?</qt> | <qt>Are you sure you want to delete the %1 selected articles?</qt>
az[0]: <qt>Seçilmiş məqaləni silmək istədiyinizə əminsiniz?</qt>
az[1]: <qt>Seçilmiş %1 məqaləni silmək istədiyinizə əminsiniz?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete this feed?</qt>
az: <qt>Bu xəbər lentini silmək istədiyinizə əminsiniz?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete this folder and its feeds and subfolders?</qt>
az: <qt>Bu qovluğu tərkibındəki xəbər lentləri və alt qovluqları ilə birgə silmək istədiyinizə əminsiniz?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to mark <b>all articles in the feed</b> as read?</qt>
az: <qt> <b>Xəbər lentindəki bütün məqalələri</b> oxunmuş kimi işarələmək istəyirsiniz?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to mark <b>all feeds in the folder</b> as read?</qt>
az: <qt><b>Qovluqdakı bütün xəbərləri</b>oxunmuş kimi işarələmək istəyirsiniz?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to mark <b>all feeds</b> as read?</qt>
az: <qt> <b>Bütün xəbərləri</b>oxunmuş kimi işarələmək istəyirsiniz?</qt>

en: <qt>Could not open feed list (%1) for reading.</qt>
az: <qt>Oxumaq üçün lentlər siyahısı (%1) açıla bilmədi.</qt>

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid OPML). A backup was created:<p><b>%1</b></p></qt>
az: <qt>Standart lentlər siyahısı zədələnib (səhv OPML). Ehtiyyat nüsxə yaradıldı:<p><b>%1</b></p></qt>

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid OPML). Could not create a backup.</qt>
az: <qt>Standart lentlərsiyahısı zədələnib (səhv OPML). Ehtiyyat nüsxə yaradıla bilmədi.</qt>

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid XML). A backup was created:<p><b>%1</b></p></qt>
az: <qt>Standart lentlər siyahısı zədələnib (səhv XML) Ehtiyyat nüsxə yaradıldı:<p><b>%1</b></p></qt>

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid XML). Could not create a backup.</qt>
az: <qt>Standart lentlərsiyahısı zədələnib (səhv XML) Ehtiyyat nüsxə yaradıla bilmədi.</qt>

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
az: <qt>Bu menyu panelini tamamilə gizlədəcək. Siz %1 yazmaqla onu yenidən göstərə bilərsiniz.</qt>

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Other Tabs
az: Bütün başqa vərəqləri bağlamaq

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Tabs
az: Bütün vərəqləri bağlamaq

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
az: Vərəqi bağlamaq

[ctx: @action:inmenu]
en: Detach Tab
az: Vərəqi ayırmaq

[ctx: @action:inmenu]
en: New Feed...
az: Yeni xəbər lenti

[ctx: @info:status]
en: Create a new feed
az: Yeni xəbər lenti yaratmaq

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can add a new feed.
az: Sizə yeni xəbər lenti yarada biləcəyiniz dialoq təqdim olunacaq.

[ctx: @title:window]
en: Add Feed
az: Lent əlavə etmək

[ctx: @title:window]
en: Feed Properties
az: Xəbər lenti xüsusiyyətləri

[ctx: @title:window]
en: Print Document
az: Sənədin çapı

[ctx: @title:window]
en: Properties of %1
az: %1 xüsusiyyətləri

[ctx: @title:window]
en: Save As
az: Belə saxlayın

en: A KDE Feed Reader
az: KDE xəbər lenti oxuma tətbiqi

en: About
az: Haqqında

en: Access Key Enabled
az: Keçidləri klaviaturadan aktiv etmək (Ctrl basaraq)

en: Access denied: Cannot save feed list to <b>%1</b>. Please check your permissions.
az: Girişə icazə verilmir. Xəbər lenti siyahısını <b>%1</b> ünvanında saxlamaq olmur. Lütfən icazənizi yoxlayın.

en: Access denied: cannot write to file %1. Please check your permissions.
az: Girişə icazə verilmədi, %1 faylı oxuna bilmədi. Lütfən icazənizi yoxlayın.

en: Activate Tab %1
az: %1 Vərəqi aktiv etmək

en: Add Feed
az: Lent əlavə etmək

en: Add Folder
az: Qovluq əlavə etmək

en: Add Imported Folder
az: İdxal edilmiş qovluq əlavə etmək

en: Add New Source
az: Yeni mənbə əlavə etmək

en: Add a feed with the given URL
az: Verilmiş ünvan ilə xəbər lenti əlavə etmək

en: Address copied to clipboard.
az: Ünvan mübadilə yaddaşına kopyalandı.

en: Adva&nced
az: Əla&və

en: Advanced Feed Reader Settings
az: Əlavə xəbər oxuma tətbiqi ayarları

en: Akregator Export for %1
az: %1 üçün Akregator'dan İxrac

en: Akregator did not close correctly. Would you like to restore the previous session?
az: Akregator düzgün bağlanmadı. Əvvəlki sessiyanı bərpa etmək istəyirsiniz?

en: Akregator is a KDE news feed reader.
az: Akregator KDE xəbər lenti oxuma tətbiqidir

en: All Articles
az: Bütün məqalələr

en: All Feeds
az: Bütün xəbər lentləri

en: Allow feed to load external references from internet.
az: Xəbər lentlərinə internetdən xarici istinadları yükləməsinə icazə verin.

en: Always show the tab bar
az: Vərəqlər panelini həmişə göztərmək

en: Always show the tab bar, even when only one tab is open
az: Vərəqlər panelini həmişə göstərmək, hətta bir vərəq açıq olsa da

en: Ar&chive
az: Ar&xiv

en: Archive Backend
az: Arxiv modulu

en: Archive Mode
az: Arxiv rejimi

en: Are you sure you want to disable this introduction page?
az: Bu giriş səhifəsini söndürmək istədiyinizə əminsiniz?

en: Article Limit
az: Məqalələrin həddi

en: Article List
az: Məqalə siyahısı

en: Article List Colors
az: Məqalə siyahısı rəngi

en: Article display mode.
az: Məqaləyə baxış rejimi

[ctx: Articlelist's column header]
en: Author
az: Müəllif

[ctx: Articlelist's column header]
en: Content
az: Tərkibi

[ctx: Articlelist's column header]
en: Date
az: Tarix

[ctx: Articlelist's column header]
en: Description
az: Təsviri

[ctx: Articlelist's column header]
en: Feed
az: Xəbər lenti

[ctx: Articlelist's column header]
en: Title
az: Başlıq

en: Articles
az: Məqalələr

en: Articles list.
az: Məqalələr siyahısı.

en: Ask me later
az: Sonra soruşmaq

en: Author
az: Müəllif

en: Author of librss
az: Librss müəlifi

en: Auto-Expand folders with unread articles
az: Oxunmamış məqaləli qovluqları avtomatik genişləndirmək

en: Auto-expand folders containing unread articles
az: Oxunmamış məqalələrdən ibarət qovluqları avtomatik genişləndirmək

en: Auto-expand folders with unread articles
az: Oxunmamış məqaləli qovluqları avtomatik genişləndirmək

en: Bug tracker management, Usability improvements
az: Xəta sazlama idarəsi, faydalı təkmilləşdirmələr

en: C&ancel Feed Fetches
az: Lentlərin yenilənməsini ləğ&v etmək

en: C&ombined View
az: &Yığcam görüntü

en: Cannot move folder %1 to its own subfolder %2
az: %1 qovluğu onun %2 alt qovluöuna köçürülmədi

en: Change Important Flag
az: Vaciblik işarəsini dəyişmək

en: Check Phishing Url
az: Səhifənin təhlükəsizliyini yoxlayın

en: Close Tab
az: Vərəqi bağlamaq

en: Close tab
az: Vərəqi bağlamaq

en: Close the current tab
az: Cari vərəqi bağlamaq

en: Columns
az: Sütunlar

en: Command to launch external browser. URL will substitute for %u.
az: Xarici bələdçini başlatmaq əmri. Ünvan %u yerinə yazılacaqdır.

en: Comment
az: Şərh

en: Comment:
az: Şərh:

en: Complete Story
az: Yazının tamamı

en: Concurrent Fetches
az: Paralel yükləmələr

en: Configurable delay between selecting an article and it being marked as read.
az: Məqalə seçimi və oxunmuş kimi işarələnməsi arasında ayarlanabilən gecikmə.

en: Configure Feed Reader Appearance
az: Xəbər lenti görünüşünün tənzimlənməsi

en: Configure Feed Reader Archive
az: Xəbər lenti arxivinin tənzimlənməsi

en: Configure Feed Reader Browser
az: Xəbər lenti bələdçisinin tənzimlənməsi

en: Configure Feeds
az: Lentin tənzimlənməsi

en: Configure Plugins
az: Qoşmaların tənzimləməsi

en: Configure User Feedback
az: İstifadəçi əks əlaqəsinin tənzimlənməsi

en: Contributor
az: Bu işə töhvə verənlər

en: Copy &Link Address
az: Keçid ünvanını kopya&lamaq

en: Copy Image Location
az: Şəklin yerini kopyalamaq

en: Copy Link Address
az: Keçid ünvanını kopyalamaq

en: Copyright © 2004–%1 Akregator authors
az: Müəllif Hüquqları © 2004–%1 Akregator müəllifləri

en: Could not fetch feed: %1
az: Xəbər lenti yenilənə bilmədi: %1

en: Could not find the Akregator part; please check your installation.
    %1
az: Akregator tərkib hissəsi tapılmadı, düzgün quraşdırıldığını yoxlayın.%1

en: Could not import the file %1 (no valid OPML)
az: %1 faylı idxal edilə bilmir (düzgün OPML yoxdur)

en: Could not read feed (invalid XML)
az: Lent oxuna bilmədi (səhv XML)

en: Could not read feed (invalid feed)
az: Lent oxuna bilmədi (naməlum xəbər lenti)

en: Could not read feed (unknown format)
az: Lent oxuna bilmədi (naməlum format)

en: Date
az: Tarix

en: Day | Days
az[0]: Gün
az[1]: Günlər

en: Default Archive Settings
az: Standart arxiv ayarları

en: Default expiry age for articles in days.
az: Gün ərzində məqalələrin standart köhnəlmə müddəti

en: Delete Article
az: Məqaləni silmək

en: Delete Expired Articles
az: Köhnəlmiş məqalələri silmək

en: Delete Feed
az: Xəbər lentini silmək

en: Delete Folder
az: Qovluğu silmək

[ctx: Delete articles older than:]
en:  day |  days
az[0]:  gün
az[1]:  günlər

en: Delete articles older than:
az: Bundan köhnə məqalələri silmək:

en: Delete expired articles
az: Köhnəlmiş məqalələri silmək

en: Detach Tab
az: Vərəqi ayırmaq

en: Developer
az: Tərtibatçı

en: Di&sable archiving
az: Arxivləməni &söndürmək

en: Disa&ble archiving
az: Arxivləməni sön&dürmək

en: Disable
az: Söndürmək

en: Disable Archiving
az: Arxivləməni söndürmək

en: Disable Introduction
az: Girişi söndürmək

en: Disable Introduction Page
az: Giriş səhiəsini söndürmək

en: Disable save as finished notification
az: Sona çatmış bildiriş kimi saxlamağı söndürün

en: Display name of RSS column
az: RSS sütununun adını göstərmək

en: Do Not Expire Important Articles
az: Vacib məqalələri silməmək

en: Do Not Restore Session
az: Sesiyanı bərpa etməmək

en: Do not expire important articles
az: Vacib məqalələri köhnəlmiş kimi işarələməmək

en: Do not save any articles
az: Hüç bir məqaləni saxlmamaq

en: Downloading %1
az: %1 yüklənir

en: Enable Javascript
az: JavaScript-i aktivləşdirmək

en: Enclosure
az: Əhatə dairəsi

en: Expiry Age
az: Köhnəlmə müddəti

en: External Browsing
az: Xarici bələdçi

en: Fe&tch All Feeds
az: Bütün lentləri yeni&ləmək

en: Fee&d
az: &Xəbər lenti

en: Feed &URL:
az: Lent &URL-u:

en: Feed Properties
az: Xəbər lenti xüsusiyyətləri

en: Feed added:
     %1
az: Lent əlavə edildi:
     %1

en: Feed file not found on remote server
az: Xəbər kanalı uzaq serverdə tapılmadı

en: Feed found, downloading...
az: Xəbər lent tapıldı, endirilir...

en: Feed list was deleted
az: Lent siyahısı silindi

en: Feed not found from %1.
az: %1 ünvanından xəbər lenti tapılmadı.

en: Feed readers provide a convenient way to browse different kinds of content, including news, blogs, and other content from online sites. Instead of checking all your favorite web sites manually for updates, Akregator collects the content for you.
az: Xəbərlər lenti oxuma tətbiqi, İnternetdən, xəbərlər, bloqlar və bu kimi digər məlumat növlərini daha rahat gözdən keçirməyə imkan verir. Sevimli veb səhifələrindən hər dəfə yeni məlumatları yoxlamanız lazım gəlməyəcək, bunu sizin əvəzinizə Akregator edəcəkdir.

[ctx: Feedlist's column header]
en: Feeds
az: Xəbər lentləri

[ctx: Feedlist's column header]
en: Total
az: Ümumi

[ctx: Feedlist's column header]
en: Unread
az: Oxunmamış

en: Feeds
az: Xəbər lentləri

en: Feeds added:
     %1
az: Lentlər əlavə edildi: %1

en: Fetch aborted
az: Yenilənmə ləğöv edildi

en: Fetch all fee&ds on startup
az: Başla&dıqda bütün lentləri yeniləmək

en: Fetch all feeds every %1 minutes.
az: Lentləri hər %1 dəqiqədə yeniləmək.

en: Fetch completed
az: Yenilənmə tamamlandı

en: Fetch error
az: Yenilənmə xətası

en: Fetch feedlist on startup.
az: Başladıqda xəbər lentlərini yeniləmək.

en: Fetch feeds every:
az: Xəbərlərin alınması tezliyi:

en: Fetch on startup
az: Başladıqda yeniləmək

en: Fetching Feeds...
az: Lentlər yenilənir...

en: First (usually vertical) splitter widget sizes.
az: Birinci (adətən şaquli) ayırıcı vidjeti ölçüləri

en: Fixed font:
az: Sabitlənmiş şrift:

en: Folder name:
az: Qovluğun adı:

en: Font Size
az: Şrift ölçüsü

en: Fonts
az: Şriftlər

en: For more information about using Akregator, check the <a href='https://kontact.kde.org/components/akregator/'>Akregator website</a>. If you do not want to see this page anymore, <a href='config:/disable_introduction'>click here</a>.
az: Akregatordan istifadə haqqında daha çox məlumat üçün <a href='https://kontact.kde.org/components/akregator/'>Akragator veb səhifəsi</a>ni ziyarət edin. Bu səhifənin bir daha görünməsini istəmirsinizsə <a href='config:/disable_introduction'>bura klikləyin</a>.

en: Former maintainer
az: Əvvəlki Himayəçi

en: Go Down in Tree
az: Ağacda aşağıya keçmək

en: Go Left in Tree
az: Ən sola keçmək

en: Go Right in Tree
az: Ən sağa keçmək

en: Go Up in Tree
az: Ağacda yuxarıya keçmək

en: Go to Bottom of Tree
az: Ən aşağıya keçmək

en: Go to Top of Tree
az: Ən yuxarıya keçmək

en: Handbook
az: İstifadəçi Təlimatı

en: Hide Read Feeds
az: Oxunmuş lentləri gizlətmək

en: Hide feeds with no unread articles
az: Oxunmamış məqalə olan lentləri gizlətmək

en: Hide main window on startup
az: Başladıqda əsas pəncərəni gizlətmək

en: Hide menu bar
az: Menyu panelini gizlədin

en: Hides feeds with no unread articles
az: Oxunmamış məqalələr olan lentlər gizlənir

en: Hour | Hours
az[0]: Saat
az[1]: Saatlar

en: Icons
az: Nişanlar

[ctx: Important articles filter]
en: Important
az: Vacib

en: Imported Feeds
az: İdxal edilmiş lentlər

en: Imported Folder
az: İdxal olunmuş qovluq

en: Imported folder name:
az: İdxal edilmiş qovluq adı:

en: Insomnia
az: Yuxusuz qalanlar

en: Interval for autofetching
az: Avtomatik yeniləmə intervalı

en: Interval for autofetching in minutes.
az: Avtomatik yeniləmə intervalı, dəqiqələrlə.

en: KDE Apps
az: KDE Tətbiqləri

en: KDE Dot News
az: KDE Dot xəbərləri

en: Keep All Articles
az: Bütün məqalələri saxlamaq

en: Keep Enabled
az: Aktiv saxlamaq

en: Left mouse click:
az: Siçanın sol düyməsi kliki:

en: Limit Number of Articles
az: Saxlanılacaq məqalələrin sayı

en: Limit archi&ve to:
az: Arxi&vi məhdudlaşdırmaq:

en: Limit feed archi&ve size to:
az: Lent arxi&vi ölçüsünün həddi

[ctx: Limit feed archive size to:]
en:  article |  articles
az[0]:  məqalə
az[1]:  məqalələr

en: Limit the number of articles in a feed
az: Göstərilən sayda məqalələri saxlamaq

en: Lists the available options for user feedback
az: İstifadəçi rəyi üçün mövcud seçimlərin siyahısı

en: Load the &full website when reading articles
az: Məqalələr oxunan zaman bü&töv veb səhifəni yükləmək

en: Loading canceled
az: Yüklənmə ləğv edildi

en: Loading completed
az: Yüklənmə başa çatdı

en: Loading...
az: Yüklənir...

en: Lock Feeds In Place
az: Xəbər lentlərini yerində kilidləyin

en: Lock feeds in place
az: Xəbər lentlərini yerində kilidləyin

en: Locks feeds where they are
az: Xəbər lentini olduğu yerdə kilidləyin

en: Ma&rk All Feeds as Read
az: Bütün xəbərləri oxunmuş kimi işa&rələmək

en: Main Toolbar
az: Əsas Alətlər Paneli

en: Maintainer
az: Müşayətçi

en: Mar&k articles as read when they arrive
az: Məqalələr alındığı zaman onları oxunmuş &kimi işarələmək

en: Mar&k selected article read after
az: Seçilmiş məqaləni sonra oxunmuş kimi işarələmə&k

en: Mark &all feeds as read on startup
az: Başl&adıqda bütün lentləri oxunmuş kimi göstərmək

en: Mark Article as Read
az: Məqalni oxunmuş kimi işarələmək

en: Mark Article as Unread
az: Məqaləni oxunmamış kimi işarələmək

en: Mark Feed as Read
az: Xəbərləri oxunmuş kimi işarələyin

en: Mark Feeds as Read
az: Xəbəri oxunmuş kimi işarələyin

en: Mark all feeds as read on startup
az: Başladıqda bütün xəbərləri oxunmuş kimi işarələmək

en: Mark all feeds as read on startup.
az: Başladıqda bütün xəbərləri oxunmuş kimi işarələmək.

en: Mark as Important
az: Vacib kimi işarələmək

en: Mark as Read
az: Oxunmuş kimi işarələmək

en: Mark as Unread
az: Oxunmamış kimi işarələmək

en: Mark selected article as new
az: Seçilmiş məqaləni yeni kimi işarələmək

en: Mark selected article as read
az: Seçilmiş məqaləni oxunmuş kimi işarələmək

en: Mark selected article as unread
az: Seçilmiş məqaləni oxunmamış kimi işarələmək

[ctx: Mark selected article read after]
en:  second |  seconds
az[0]:  saniyə
az[1]:  saniyələr

en: Medium font size:
az: Orta şrift ölçüsü:

en: Middle mouse click:
az: Orta siçan düyməsi kliki:

en: Minimum font size:
az: Minimum şrift ölçüsü:

en: Minute | Minutes
az[0]: Dəqiqə
az[1]: Dəqiqələr

en: Misc
az: Əlavə

en: Move Node Down
az: Aşağı köçürmək

en: Move Node Left
az: Sola köçürmək

en: Move Node Right
az: Sağa köçürmək

en: Move Node Up
az: Yuxarı köçürmək

en: Mute
az: Susdurmaq

en: N&ext Unread Feed
az: Nö&vbəti oxunmamış lent

en: Ne&w Folder...
az: Ye&ni qovluq...

en: Ne&xt Unread Article
az: Növ&bəti oxunmamış məqalə

en: Network
az: Şəbəkə

en: Networking is available now.
az: İnternet şəbəkəsinə qoşuldu.

en: Networking is not available.
az: İnternet bağlantısı yoxdur.

[ctx: New articles filter]
en: New
az: Yeni

en: New articles:
az: Yeni məqalələr:

en: No result found
az: Nəticə tapılmadı

en: Node or destination folder not found
az: Qovşaq və ya təyinat qovluğu tapılmadı

en: Notify when new articles arri&ve
az: Yeni məqalələr alındığında &bildirmək

en: Number of articles to keep per feed.
az: Hər lentdə saxlanılacaq məqalə sayı

en: Number of concurrent fetches
az: Paralel yükləmələrin sayı

en: OPML Outlines (%1);;All Files (*)
az: OPML Xülasəsi (%1);;Bütün fayllar (*)

en: OPML Parsing Error
az: OPML analizi xətası

en: Open In Background Tab
az: Arxa plandakı vərəqdə açmaq

en: Open In External Browser
az: Xarici bələdçidə açmaq

en: Open Link in External &Browser
az: Keçidi xarici &bələdçidə açmaq

en: Open Link in External Browser
az: Keçidi xarici bələdçidə açmaq

en: Open Link in New &Tab
az: Keçidi yeni &vərəqdə açmaq

en: Open a link which would normally open in a new window (external browser) in a new tab instead
az: Yeni bir pəncərədə (xarici bələdçi) açılacaq linki yeni bir vərəqdə açmaq

en: Open in Background Tab
az: Arxa plandakı vərəqdə açmaq

en: Open in External Browser
az: Xarici bələdçidə açmaq

en: Open in Tab
az: Vərəqdə açmaq

en: Open links in new tab instead of in new window
az: Keçidləri yeni pəncərə əvəzinə yeni vərəqdə açmaq

en: Opening Feed List...
az: Lentlər siyahısı açılır...

en: Pre&vious Unread Article
az: Ə&vvəlki oxunmamış məqalə

en: Prev&ious Unread Feed
az: Əvvəlk&i oxunmamış lent

en: Prevent feeds from being moved in the list
az: Xəbər lentlərinin siyahıda yerdəyişməsini qadağan edin

en: Read Error
az: Oxuma xətası

[ctx: Read articles filter]
en: Read
az: Oxumaq

en: Reload All Tabs
az: Bütün vərəqləri yenidən yükləmək

en: Remove &Important Mark
az: Vac&iblik işarəsini silmək

en: Remove Important Status
az: Vacib statusları silmək

en: Reset search bar when changing feeds
az: Başqa lentə keçdikdə axtarış panelini sıfırlamaq

en: Resets the quick filter when changing feeds.
az: Başqa lentə keçdikdə sürətli süzgəcləməni sıfırlamaq.

en: Restore Session
az: Sesiyanı bərpa etmək

en: Sans serif font:
az: Kərtiksiz şrift:

en: Save Image On Disk...
az: Şəkili diskdə saxlamaq...

en: Save an unlimited number of articles.
az: Bütün məqalələri saxlamaq

en: Search articles...
az: Məqalələr axtarmaq...

en: Search articles...<%1>
az: Məqalələr axtarmaq...<%1>

en: Second (usually horizontal) splitter widget sizes.
az: İkinci (adətən üfüqi) ayırıcı vidjeti ölçüləri.

en: Security
az: Təhlükəsizlik

en: Select Next Tab
az: Növbəti vərəqi seçmək

en: Select Previous Tab
az: Əvvəlki vərəqi seçmək

en: Select this if you want to get notified when there are new articles.
az: Yeni məqalə olduğu zaman bildiriş almaq istəsəniz bunu seçin

en: Send &File...
az: &Fayl göndərmək...

en: Send &Link Address...
az: &Keçid ünvanını göndərmək...

en: Send File Address
az: Fayl ünvanını göndərmək

en: Send Link Address
az: Keçid ünvanını göndərmək

en: Send the Html Page of Article
az: Məqalənin HTML səhifəsini göndərmək

en: Send the URL of the article
az: Məqalənin URLnu göndərmək

en: Serif font:
az: Kərtikli şrift:

en: Set Focus to Quick Search
az: Cəld axtarışı diqqətdə saxlamaq

en: Show Quick Filter
az: Sürətli süzgəc

en: Show Quick Filter Bar
az: Sürətli süzgəclər paneli

en: Show Unread In Taskbar
az: Oxunmamışı tapşırıq panelində göstərmək

en: Show close button on each tab
az: Hər vərəqdə "bağla" düyməsini göstərmək

en: Show close buttons on tabs
az: Vərəqlərdə "bağlamaq" düyməsini göstərmək

en: Show close buttons on tabs instead of icons
az: Nişanlar əvəzinə vərəqlərdə "bağlamaq" düymələrini göstərmək

en: Show tra&y icon
az: Nişanı tre&y'də göstərmək

en: Show tray icon
az: Nişanı treydə göstərmək

en: Show unread articles in Taskbar
az: Oxunmamış məqalələri Tapşırıq Panelində göstərmək

en: Sizes for first splitter
az: Birinci ayırıcının ölçüləri

en: Sizes for second splitter
az: İkinci ayırıcı ölçüləri

en: Spanish feeds
az: İspanca xəbərləri

en: Speak Text
az: Mətni səsləndirmək

en: Specifies if the balloon notifications are used or not.
az: Bildiriş şarlarının göstərilib göstərilməməsini müəyyənləşdirmək.

en: Specifies if the tray icon is shown or not.
az: Nişanın treydə göstərilib göstərilməməsini müəyyənləşdirir.

en: Specifies if we show unread article in taskbar.
az: Oxunmamış məqalənin tapşırıq panelində göstırilib göstərilməməsini müəyyən edir

en: Standard font:
az: Standart şrift:

en: Startup
az: Tətbiq başladıqda

en: Status Filter
az: Status süzgəci

en: Stores the last search line text
az: Sonuncu axtarış sətri mətnini saxlayır

en: Stores the last status filter setting
az: Sonuncu status süzgəci ayarlarını saxlayır

en: Tabs
az: Vərəqlər

en: Text Filter
az: Mətn süzgəci

en: Thank you, The Akregator Team
az: Çox sağ olun, Akregator komandası

en: The feed to be listed was already removed.
az: Sİyahıya alınacaq lent artıq silindi

en: The file %1 could not be read, check if it exists or if it is readable for the current user.
az: %1 faylı oxuna bilmir, onun mövcud olduğunu və ya istifadəçi üçün oxunabilən olsub olmadığını yoxlayın.

en: The network is broken.
az: Şəbəkə əlaqəsi kəsildi

en: The url %1 is not valid.
az: %1 url etibarlı deyil.

en: There are no unread articles
az: Oxunmamış məqalələr yoxdur

en: This option allows user to specify custom user-agent string instead of using the default one. This is here because some proxies may interrupt the connection because of having "gator" in the name.
az: Bu seçim, istifadəçiyə standart bələdçi identifikatorunu göstərilən başqa biri ilə əvəz etməyə imkan verir. Bu bəzən, bəzi proksi serverlərin istifadə olunması zamanı faydalı ola bilər, hansı həmin proksi serverlər "gator" sözündən ibarət olan standart bələdçi agentləri ilə bağlantını əngəlləyir.

en: This web site is a malware, do you want to continue to show it?
az: Veb səhifəsində zərərli proqram var, göstərməyə davam etmək istəyirsiniz?

en: Timeout on remote server
az: Uzaq serverdə boşdayanma

en: Tons of bug fixes
az: Çoxlu xəta düzəlişləri

en: U&se a custom update interval
az: Başqa yenilənmə intervalı i&stifadə etmək

en: Unknown host
az: Naməlum Host

en: Unmute
az: Səsi açmaq

[ctx: Unread articles filter]
en: Unread
az: Oxunmamış

en: Unread articles:
az: Oxunmamış məqalələr:

en: Untitled
az: Adsız

en: Update ever&y:
az: Yenilənmə aralığı:

en: Use &notifications for all feeds
az: Bildirişləri bütün le&ntlər üçün istifadə etmək

en: Use &this command:
az: Bu əmri isti&fadə etmək:

en: Use HTML Cache
az: HTML keşi istifadə etmək

en: Use KDE web browser when opening in external browser.
az: Xarici bələdçidə açıldığı zaman standart KDE veb bələçisindən istifadə etmək.

en: Use custom colors
az: Rəngləri seçmək

en: Use default KDE web browser
az: Standart KDE veb bələdçisindən istifadə etmək

en: Use default web &browser
az: Standart veb &bələdçidən istiafə etmək

en: Use interval fetching
az: Vaxtaşırı yeniləmək

en: Use notifications
az: Bildirişlərdən istifadə etmək

en: Use the &browser cache (less network traffic)
az: &Bələdçi keşindən istifadə etmək (az trafik)

en: Use the KDE-wide HTML cache settings when downloading feeds, to avoid unnecessary traffic. Disable only when necessary.
az: Məqalələr yüklənərkən trafiki azaltmaq üçün KDE-nin ümumi HTML-keşi ayarlarından istifadə etmək. Yalnız lazım olduqda söndürün.

en: Use the specified command when opening in external browser.
az: Xarici bələdçidə açdıqda göstərilmiş əmrdən istifadə edin.

en: Use this command:
az: Bu əmri istifadə edin:

en: Verify URLs using Google's Safe Browsing API
az: Keçidləri Google'dən Safe Browsing API isifadə edərək doğrulamaq

en: View Mode
az: Baxış rejimi

en: We hope that you will enjoy Akregator.
az: Əminik ki, Akregator xoşunuza gələcək.

en: Webengine Plugins
az: Daxili bələdçi modulu

en: What the click with left mouse button should do.
az: Siçanın sol düyməsinə vurduqda baş verəcəklər.

en: What the click with middle mouse button should do.
az: Siçanın orta düyməsinə vurduqda baş verəcəklər.

en: When adding feeds, place them in this group
az: Yeni lentlər əlavə edildikdə onları bu qrupda yerləşdirmək

en: When this option is enabled, articles you marked as important will not be removed when limit the archive size by either age or number of the articles.
az: Bu seçim aktiv edildikdə, vacib kimi işarələnmiş məqalələr silinməyəcəkdir, hətta onlar, köhnəlmiş məqalə şərtləri altında olsa belə.

en: Whether to delay before marking an article as read upon selecting it.
az: Bir məqaləni seçdikdən sonra oxundu kimi işarələməsinə qədərki gecikmə.

en: Write Error
az: Yazılma xətası

en: You can view multiple articles in several open tabs.
az: Çoxsaylı məqalələrə bir neçə vərəqdə baxa bilərsiniz.

[ctx: as in: mark as new]
en: &New
az: Ye&ni

[ctx: as in: mark as read]
en: &Read
az: &Oxumaq

[ctx: as in: mark as unread]
en: &Unread
az: Ox&unmamış

[ctx: error message window caption]
en: XML Parsing Error
az: XML təhlil xətası

[ctx: global settings]
en: Global
az: Ümumi parametrlər

[ctx: never fetch new articles]
en: Never
az: Heç vaxt
