drkonqi - en to az translation catalogue (192 entries)

en: &Restart Application
az: Tətbiqi tək&rar başlatmaq

en: (C) 2020-2022, The DrKonqi Authors
az: (C) 2020-2022, DrKonqi müəllifləri

en: (c) 2009, DrKonqi2 Developers
az: (c) 2009, DrKonqi2 Tərtibatçıları

en: <h2>What is a "backtrace" ?</h2><p>A backtrace basically describes what was happening inside the application when it crashed, so the developers may track down where the mess started. They may look meaningless to you, but they might actually contain a wealth of useful information.<br />Backtraces are commonly used during interactive and post-mortem debugging.</p>
az: <h2>"Geri iz nədir" ?</h2><p> Geri iz qəza zamanı proqram daxilində nə baş verdiyini göstərir və beləcə tərtibatçılar pozulmanın haradan başladığını müəyyən edə bilirlər. Bunlar sizə anlaşılmaz görünə bilər, ancaq əslində olduqca yararlı məlumatları özündə saxlaya bilər. <br />Geri izlər interactiv və qəza sonrası xətaları araşdırmaq üçün geniş istifadə olunan vasitədir.</p>

[ctx: @action]
en: Copy to Clipboard
az: Mübadilə buferinə kopyalayın

[ctx: @action]
en: Developer Information
az: Tərtibatçı məlumatları

[ctx: @action]
en: Report Bug
az: Xəta hesabatı göndərin

[ctx: @action]
en: Restart Application
az: Tətbiqi təkrar başladın

[ctx: @action]
en: Retry
az: Təkrarlamaq

[ctx: @action]
en: Run Interactive Debugger
az: Ağıllı sazlamanı başladın

[ctx: @action retry submitting bug report]
en: Retry Submission
az: Təkrar göndərin

[ctx: @action:button]
en: &Install Debug Symbols
az: &Sazlama simvollarını quraşdırmaq

[ctx: @action:button]
en: &Reload
az: &Yenidən yükləmək

[ctx: @action:button]
en: &Restart Application
az: Tətbiqi tək&rar başlatmaq

[ctx: @action:button]
en: Attach Additional Information
az: Əlavə məlumatlar daxil edin

[ctx: @action:button]
en: Close
az: Bağlayın

[ctx: @action:button]
en: Copy
az: Kopyalayın

[ctx: @action:button]
en: Crash is a duplicate
az: Qəza bildirişi bir təkrardır

[ctx: @action:button]
en: Crash is not a duplicate
az: Qəza bildrişi təkrar deyil

[ctx: @action:button]
en: I Agree to be Contacted
az: Əlaqə yaradılmasını qəbul edirəm

[ctx: @action:button]
en: Install Debug Symbols
az: Sazlama simvollarını quraşdırın

[ctx: @action:button]
en: Login
az: Giriş

[ctx: @action:button]
en: Next
az: Növbəti

[ctx: @action:button]
en: No
az: Xeyr

[ctx: @action:button]
en: Preview Report
az: Hesabata öncədən baxış

[ctx: @action:button]
en: Reload
az: Yenidən yükləyin

[ctx: @action:button]
en: Save
az: Saxlayın

[ctx: @action:button]
en: Save Report to File
az: Hesabatı faylda saxlayın

[ctx: @action:button]
en: Show backtrace content (advanced)
az: Geri iz tərkiblərini göstərmək (təkmil)

[ctx: @action:button]
en: Submit
az: Göndərin

[ctx: @action:button]
en: Suggest this crash is related
az: Bu qəza ilə əlaqəli təklif verin

[ctx: @action:button]
en: This crash is not related
az: Bu qəza ilə əlaqəli deyil

[ctx: @action:button]
en: Yes
az: Bəli

[ctx: @action:button this is the debug menu button label which contains the debugging applications]
en: &Debug
az: &Sazlama

[ctx: @action:check]
en: Custom settings of the application that may be related
az: Tətbiqin sonradan dəyişdirilən qəza ilə əlqəli ola biləcək ayarları

[ctx: @action:check]
en: Unusual desktop behavior I noticed
az: İş masasında baş verən qeyri-adi halı qeyd etdim

[ctx: @action:inmenu 1 is the debugger name]
en: Debug in %1
az: %1 dəki xətanı aradan qaldırmaq

[ctx: @info]
en: <note>The crash and system information will be automatically added to the bug report.</note>
az: <note>QƏza və sistem haqqında məlumatlar avtomatik xəta hesabatına əlavə ediləcək.</note>

[ctx: @info]
en: <para>As the Crash Handler itself has failed, the
    automatic reporting process is disabled to reduce the
    risks of failing again.<nl /><nl />
    Please, <link url='%1'>manually report</link> this error
    to the KDE bug tracking system. Do not forget to include
    the backtrace from the <interface>Developer Information</interface>
    tab.</para>
az: <para>Qəza İşləmcisinin özündə xəta baş verdiyi üçün 
    avtomatik xəta hesabatı göndərmə prosesi yenidən baş 
    verə biləcək xəta riskini azalmaq üçün 
    qeyri-aktiv edildi.<nl /><nl />Lütfən xəta hesabatını KDE 
    xəta izləmə sisteminə <link url='%1'>əl ilə göndər</link>.
    <interface>Tərtibatçı Məlumatları</interface> vərəqindən 
    geri izi daxil etməyi unutmayın.</para>

[ctx: @info]
en: <para>As the Crash Handler itself has failed, the automatic reporting process is disabled to reduce the risks of failing again.<nl /><nl />Please, <link url='%1'>manually report</link> this error to the KDE bug tracking system. Do not forget to include the backtrace from the <interface>Developer Information</interface> tab.</para>
az: <para>Qəza İşləmcisinin özündə xəta baş verdiyi üçün avtomatik xəta hesabatı göndərmə prosesi yenidən baş verə biləcək xəta riskini azalmaq üçün qeyri-aktiv edildi.<nl /><nl />Lütfən xəta hesabatını KDE xəta izləmə sisteminə <link url='%1'>əl ilə göndər</link>. <interface>Tərtibatçı Məlumatları</interface> vərəqindən geri izi daxil etməyi unutmayın.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The information you can provide is not considered helpful enough in this case. If you can't think of any more information you can close the bug report dialog.</para>
az: <para>Bu halda sizin təqdim etdiyiniz məlumat kifayət qədər faydalı hesab olunmur. Bundan artıq məlumat verə bilmirsinizsə o zaman xəta hesabatı dialoqunu bağlaya bilərsiniz.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The reporting assistant is disabled because
    the crashed application appears to have been updated or
    uninstalled since it had been started. This prevents accurate
    crash reporting and can also be the cause of this crash.</para>
    <para>After updating it is always a good idea to log out and back
    in to make sure the update is fully applied and will not cause
    any side effects.</para>
az: <para>Hesabat Köməkçisi qeyri-aktiv edildi, çünki 
    qəza baş verən tətbiq başladıldıqdan sonra yenilənmiş 
    və ya silinmiş kimi görünür. Bu qəza haqqında dəqiq hesabat 
    verməy mane olur, və həmçinin özü qəzaya səbəb ola bilər.</para>
    <para>Yenilənmədən sonra ən yaxşısı sistemdən çıxaraq yenidən daxil 
    olun ki, yenilənmələrin tam tətbiq olunduğuna və heç bir yan təsir 
    göstərməyəcəyinə əmin olun.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The reporting assistant is disabled because the crash handler dialog was started in safe mode.<nl />
    You can manually report this bug to <link>%1</link> (including the backtrace from the <interface>Developer Information</interface> tab.)</para>
az: <para>Hesabat köməkçisi qeyri-aktiv edildi çünki Xəta İşləmcisi dialoqu təhlükəsiz rejimdə açılmışdır.<nl />
    Siz xəta hesabatını <link>%1</link> (<interface>Tərtibatçı Məlumatları</interface> vərəqindən geri iz daxil olmaqla) əl ilə göndərə bilərsiniz.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The reporting assistant is disabled because the crash handler dialog was started in safe mode.<nl />You can manually report this bug to %1 (including the backtrace from the <interface>Developer Information</interface> tab.)</para>
az: <para>Hesabat köməkçisi qeyri-aktiv edildi çünki Xəta İşləmcisi dialoqu təhlükəsiz rejimdə açılmışdır.<nl />Siz %1 xəta hesabatını (<interface>Tərtibatçı Məlumatları</interface> vərəqindən geri iz daxil edilmiş) əl ilə göndərə bilərsiniz.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The reporting assistant is disabled because the crashed application appears to have been updated or uninstalled since it had been started. This prevents accurate crash reporting and can also be the cause of this crash.</para><para>After updating it is always a good idea to log out and back in to make sure the update is fully applied and will not cause any side effects.</para>
az: <para>Hesabat Köməkçisi qeyri-aktiv edildi, çünki Qəza baş verən tətbiq başladıldıqdan sonra yenilənmiş və ya silinmiş kimi görünür. Bu qəza haqqında dəqiq hesabat verməy mane olur, və həmçinin özü qəzaya səbəb ola bilər.</para><para>Yenilənmədən sonra ən yaxşısı sistemdən çıxaraq yenidən daxil olun ki, yenilənmələrin tam tətbiq olunduğuna və heç bir yan təsir göstərməyəcəyinə əmin olun.</para>

[ctx: @info]
en: <para>We are sorry, <application>%1</application> closed unexpectedly.</para>
az: <para>Təəsüf ki, <application>%1</application> gözlənilmədən bağlandı.</para>

[ctx: @info]
en: <para>You can help us improve KDE Software by reporting this error.<nl /><link url='%1'>Learn more about bug reporting.</link></para>
az: <para>Siz bu xəta hesabatı ilə KDE Proqram Təminatını inkişaf etdirməkdə kömək göstərə bilərsizniz.<nl /><link url='%1'>Xəta hesabatı haqqında daha çox öyrəniny</link></para>

[ctx: @info]
en: <para>You cannot report this error, because <application>%1</application> does not provide a bug reporting address.</para>
az: <para>Siz bu xəta hesabatını göndərə bilməzsiniz, çünki, <application>%1</application> tətbiqi xəta hesabatı ünvanını təqdim etmir.</para>

[ctx: @info]
en: <subtitle>Describe in as much detail as possible the crash circumstances:</subtitle>
    <list>
    <item>Detail which actions were you taking inside and outside the application an instant before the crash.</item>
    <item>Note if you noticed any unusual behavior in the application or in the whole environment.</item>
    <item>Note any non-default configuration in the application</item>
    </list>
az: <subtitle>Qəzanın nəticələri haqqında mümkün qədər ətraflı məlumat verin (ingiliscə):</subtitle>
    <list>
    <item>Qəzadan əvvəl tətbiqdə hansı iş gördüyünüz barəsində ətraflı yazın (ingiliscə).</item>
    <item>Tətbiqdə və ya bütün ətraf mühitdə qeyri-adi davranız müşahidə etdinizsə onu qeyd edin.</item>
    <item>Tətbiqdə qeyri-standart tənzimləmə olmuşsa onu qeyd edin</item>
    </list>

[ctx: @info]
en: <subtitle>What is a "backtrace" ?</subtitle><para>A backtrace basically describes what was
    happening inside the application when it crashed, so the developers may track
    down where the mess started. They may look meaningless to you, but they might
    actually contain a wealth of useful information.<nl />Backtraces are commonly
    used during interactive and post-mortem debugging.</para>
az: <subtitle>"Geri iz nədir" ?</subtitle><para> Geri iz qəza zamanı proqram daxilində nə baş
    verdiyini göstərir və beləcə tərtibatçılar pozulmanın haradan başladığını müəyyən edə bilirlər.
    Bunlar sizə anlaşılmaz görünə bilər, ancaq əslində olduqca yararlı məlumatları özündə 
    saxlaya bilər. <nl />Geri izlər interactiv və qəza sonrası xətaları araşdırmaq üçün geniş istifadə 
    olunan vasitədir.</para>

[ctx: @info]
en: An error was encountered during the installation of the debug symbol packages.
az: Xəta sazlama (debug) simvolları paketlərinin quraşdırılması zamanı xəta baş verdi.

[ctx: @info]
en: Another debugger is currently debugging the same application. The crash information could not be fetched.
az: Hal-hazırda başqa xəta araşdırma proqramı qəza baş verən tətbiqi araşdırır. Bu halda xəta məlumatları əldə edilməyə bilər.

[ctx: @info]
en: Cannot open file <filename>%1</filename> for writing.
az: Yazmaq üçün <filename>%1</filename> faylı açılmadı.

[ctx: @info]
en: Could not create a file in which to save the report.
az: Bu hesabatı saxlamaq üçün fayl yaradıla bilmədi.

[ctx: @info]
en: Could not find debug symbol packages for this application.
az: Bu tətbiq üçün xəta sazlama simvolları tapılmadı.

[ctx: @info]
en: Distribution method:
az: Paketləmə üsulu:

[ctx: @info]
en: Failed to contact bugs.kde.org: <message>%1</message>
az: bugs.kde.org: <message>%1</message>la əlaqə mümkün olmadı

[ctx: @info]
en: Failed to submit bug report: <message>%1</message>
az: XƏta hesabatı gönərmək mümkün olmadı: <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: Information about the crash:
az: Qəza haqqında məlumat:

[ctx: @info]
en: Please provide the following information in English.
az: Lütfən aşağıdakı məluatları ingiliscə təqdim edin.

[ctx: @info]
en: Report saved to <filename>%1</filename>.
az: Hesabat <filename>%1</filename> də saxlanıldı.

[ctx: @info]
en: Searching bug database for duplicates…
az: Dublikat üçün xəta verilənlər bazası axtarılır...

[ctx: @info]
en: Submitting bug report...
az: Xəta hesabatı göndərilir...

[ctx: @info]
en: Subprocess crashed. Check your installation.
az: Alt proses çökdü. Quraşdırmanızı yoxlayın.

[ctx: @info]
en: Subprocess exited with error: %1
az: Alt proses xəta ilə bağlandı: %1

[ctx: @info]
en: Thank you for being part of KDE. You can now close this window.
az: KDE-nin inkişafında iştirakınız üçün təşəkkür edirik. İndi bu pəncərəni bağlaya bilərsiniz.

[ctx: @info]
en: The generated crash information is not useful
az: Qəza barəsində toplanan məlumatlar yararsızdır

[ctx: @info]
en: The generated crash information is probably not useful
az: Qəza barəsində toplanan məlumatlar çox güman ki, yararsızdır

[ctx: @info]
en: The generated crash information is useful
az: Qəza barəsində toplanan məlumatlar faydalıdır

[ctx: @info]
en: The generated crash information may be useful
az: Qəza barəsində toplanan məlumatlar faydalı ola bilər

[ctx: @info]
en: The rating of this crash information is invalid. This is a bug in DrKonqi itself.
az: bu qəza məlumatlarının qiyməti düzgün deyil. DrKonqi proqramının özündə xəta baş verdi.

[ctx: @info]
en: Title of the bug report:
az: Xəta hesabatının başlığı:

[ctx: @info]
en: Trying to contact bugs.kde.org...
az: bugs.kde.org saytı ilə əlaqə yaratmağa cəhd edin...

[ctx: @info]
en: Waiting for data…
az: Verilənlər gözlənilir…

[ctx: @info]
en: Your crash has already been reported as <link url="%1">Bug %1</link> which has been <emphasis strong='true'>closed</emphasis>.
az: Sİzin qəza hesabatı artıq <link url="%1">Xəta %1</link> kimi qeydə alınıb və <emphasis strong='true'>bağlanıb</emphasis>.

[ctx: @info]
en: Your crash has already been reported as <link url="%1">Bug %1</link>, which is a <emphasis strong='true'>duplicate</emphasis> of <link url="%2">Bug %2</link>
az: Sİzin artıq <link url="%1">Xəta %1</link> kimi qeydə alınan qəza hesabatınız <link url="%2">Xəta %2</link> hesbatının <emphasis strong='true'>təkrarıdır</emphasis>

[ctx: @info]
en: Your crash has already been reported as <link url="%1">Bug %1</link>, which is a duplicate of the <emphasis strong='true'>closed</emphasis> <link url="%2">Bug %2</link>.
az: Sizin <link url="%1">Xəta %1</link> kimi göndərdiyiniz qəza bildirişi artıq <emphasis strong='true'>bağlanmış</emphasis> <link url="%2">Xəta %2</link> hesabatının təkrarıdır.

[ctx: @info]
en: Your crash is a <emphasis strong='true'>duplicate</emphasis> and has already been reported as <link url="%1">Bug %2</link>.
az: Sizin qəza hesabatının <emphasis strong='true'>təkrarı</emphasis> var və artıq <link url="%1">Xəta %2</link> kimi bildirilib.

[ctx: @info Note the time information is divided into date and time parts]
en: <para>Executable: <application>%1</application> PID: %2 Signal: %3 (%4) Time: %5 %6</para>
az: <para>İcra faylı: <application>%1</application> PID: %2 Siqnal: %3 (%4) Vaxt: %5 %6</para>

[ctx: @info Note the time information is divided into date and time parts]
en: <para>Executable: <application>%1</application> PID: %2 Signal: %3 (%4) Time: %5</para>
az: <para>İcra faylı: <application>%1</application> PID: %2 Siqnal: %3 (%4) Vaxt: %5</para>

[ctx: @info place holder for empty listview]
en: Loading crash reports
az: Qəza hesabatları yüklənir

[ctx: @info place holder for empty listview]
en: No crashes matching the search
az: Axtarışa uyğun qəzalar yoxdur

[ctx: @info place holder for empty listview]
en: No processes have crashed yet
az: Hələki heç bir qəzalı proses yoxdur

[ctx: @info program description]
en: Offers detailed view of past crashes
az: Baş vermiş qəzaların ətraflı görünüşünü təqdim edir

[ctx: @info/plain]
en: <placeholder>In detail, tell us what you were doing  when the application crashed.</placeholder>
az: <placeholder>Tətbiqdə qəza baş verərkən  nə etdiyiniz haqqında ətraflı məlumat verin.</placeholder>

[ctx: @info/rich]
en: <emphasis strong='true'>You need to first install the debugger application (%1) then click the <interface>Reload</interface> button.</emphasis>
az: <emphasis strong='true'>Siz öncə sazlama tətbiqini (%1) quraşdırmanız lazımdır sonra <interface>Yeniləmək</interface> düyməsini vurun.</emphasis>

[ctx: @info/rich]
en: <note>You need a user account on the <link url='%1'>KDE bug tracking system</link> in order to file a bug report, because we may need to contact you later
    for requesting further information. If you do not have one, you can freely <link url='%2'>create one here</link>. Please do not use disposable email accounts.</note>
az: <note>Səhvlər hesabatını vermək üçün <link url='%1'>KDE səhv izləmə sistemi</link> istifadəçi hesabına ehtiyacınız var, çünki daha sonra əlavə məlumat tələb etmək üçün 
    sizinlə əlaqə saxlamağımız lazım ola bilər. Hesabınız yoxdursa, sərbəst <link url ='%2'>saytında hesab yarada bilərsiniz</link>. Zəhmət olmasa birdəfəlik elektron poçt hesablarından istifadə etməyin.</note>

[ctx: @info/rich]
en: <strong>You need to first install the debugger application (%1) then click the <interface>Reload</interface> button.</strong>
az: <strong>Siz öncə sazlama tətbiqini (%1) quraşdırmanız lazımdır sonra <interface>Yeniləmək</interface> düyməsini vurun.</strong>

[ctx: @info/rich]
en: Another debugging process is attached to the crashed application. Therefore, the DrKonqi debugger cannot fetch the backtrace. Please close the other debugger and click <interface>Reload</interface>.
az: Qəza baş verən tətbiqi araşdırmağa başqa proqram da qoşuldu. Buna görə də DrKonqi sazlama xəta məlumatlarını əldə edə bilmir. Lütfən başqa sazlama proqramını bağlayın və <interface>Yeniləmək</interface> düyməsinə vurun

[ctx: @info/rich]
en: Do you remember what you were doing prior to the crash?
az: Qəza ərəfəsində nə etdiyiniz xatırlayırsınızmı?

[ctx: @info/rich]
en: Does the application crash again if you repeat the same situation?
az: Bu halı təkrar etdiyinizdə həmin tətbiqdə yenidən qəza baş verdimi?

[ctx: @info/rich]
en: Please read <link url='%1'>How to create useful crash reports</link> to learn how to get a useful backtrace; install the needed packages (<link url='%2'>
    list of files</link>) and click the <interface>Reload</interface> button.
az: Lütfən yararlı geri izləri necə əldə etməyi öyrənmək üçün <link url='%1'>Faydalı xəta hesabatını necə yaratmalı</link> arayışını oxuyun, lazımi paketləri quraşdırın (<link url='%2'>
    faylların siyahısı</link>) və <interface>Yeniləmək</interface> düyməsinə vuraraq yenidən cəhd edin.

[ctx: @info/rich]
en: Please read <link url='%1'>How to create useful crash reports</link> to learn how to get a useful backtrace; install the needed packages (<link url='%2'>list of files</link>) and click the <interface>Reload</interface> button.
az: Lütfən yararlı geri izləri necə əldə etməyi öyrənmək üçün <link url='%1'>Faydalı xəta hesabatını necə yaratmalı</link> arayışını oxuyun, lazımi paketləri quraşdırın (<link url='%2'>faylların siyahısı</link>) və <interface>Yeniləmək</interface> düyməsinə vuraraq yenidən cəhd edin.

[ctx: @info/rich]
en: Please select which additional information you can provide:
az: Hansı əlavə məlumatları verə biləcəyinizi seçin:

[ctx: @info/rich]
en: See if your bug has already been reported. Double click a report in the list and compare it to yours. You can suggest that your crash is a duplicate of that report or directly attach your information to it.
az: Belə bir xətanın əvvəlcədən xəbər verildiyinə baxın. Siyahıdakı bir hesabatı iki dəfə vurun və onu özünüzünkü ilə müqayisə edin. Sizin hesabatınınzın bu hesabatın dublikatı olduğunu və ya məlumatınızı birbaşa ona əlavə etməyinizi təklif edə bilərsiniz.

[ctx: @info/rich]
en: This assistant will analyze the crash information and guide you through the bug reporting process.
az: Köməkçi qəza məlumatlarını araşdıracaq və xəta hesabatı göndərməkdə sizə bələdçilik edəcək.

[ctx: @info/rich]
en: You can click the <interface>Install Debug Symbols</interface> button in order to automatically install the missing debugging information packages. If this method
    does not work: please read <link url='%1'>How to create useful crash reports</link> to learn how to get a useful
    backtrace; install the needed packages (<link url='%2'> list of files</link>) and click the <interface>Reload</interface> button.
az: Çatışmayan sazlama məlumatı paketlərini avtomatik quraşdırmaq üçün <interface>Sazlama Simvollarını quraşdırmaq</interface> düyməsindən istifadə edə bilərsiniz.
    Əgər bu üsul isləmirsə: lütfən yararlı geri izləri necə əldə etməyi öyrənmək üçün <link url='%1'>Faydalı xəta hesabatını necə yaratmalı</link>
    arayışını oxuyun, lazımi paketləri quraşdırın (<link url='%2'>faylların siyahısı</link>) və <interface>Yeniləmək</interface> düyməsinə vuraraq yenidən cəhd edin.

[ctx: @info/rich]
en: You can click the <interface>Install Debug Symbols</interface> button in order to automatically install the missing debugging information packages. If this method does not work: please read <link url='%1'>How to create useful crash reports</link> to learn how to get a useful backtrace; install the needed packages (<link url='%2'>list of files</link>) and click the <interface>Reload</interface> button.
az: Çatışmayan sazlama məlumatı paketlərini avtomatik quraşdırmaq üçün <interface>Sazlama Simvollarını quraşdırmaq</interface> düyməsindən istifadə edə bilərsiniz. Əgər bu üsul isləmirsə: lütfən yararlı geri izləri necə əldə etməyi öyrənmək üçün <link url='%1'>Faydalı xəta hesabatını necə yaratmalı</link> arayışını oxuyun, lazımi paketləri quraşdırın (<link url='%2'>faylların siyahısı</link>) və <interface>Yeniləmək</interface> düyməsinə vuraraq yenidən cəhd edin.

[ctx: @info/rich]
en: You could try to regenerate the backtrace by clicking the <interface>Reload</interface> button.
az: Siz <interface>Yeniləmək</interface> düyməsinə vuraraq geri iz yaradılmasına yenidən cəhd edə bilərsiniz.

[ctx: @info/rich note before starting the bug reporting process]
en: <para><note>Since communication between you and the developers is required for effective debugging,
    to continue reporting this bug it is <emphasis strong='true'>required for you to agree that developers may contact you</emphasis>.
    </note></para><para>Feel free to close this dialog if you do not accept this.</para>
az: <para><note>Sizinlə tərtibatçılar arasında əlaqə, xətaları daha səmərəli aradan qaldırmaq üçün 
    lazım olduğundan xəta hesabatı verməyi davam etdirmək üçün <emphasis strong='true'>
    tərtibatçıların sizinlə əlaqə yarada bilməsi üçün lazımdır</emphasis>.
    </note></para><para> Bunu qəbul etmirsinizsə bu dialoqu bağlamaqda sərbəstsiniz.</para>

[ctx: @info/status error]
en: Failed to get platform list
az: Platforma siyahısı alınmadı

[ctx: @info:progress]
en: Requesting installation of missing debug symbols packages...
az: Tələb olunan çatışmayan xəta sazlama simvolları paketlərinin quraşdırılması...

[ctx: @info:shell]
en: <Name> of the program
az: Proqramın adı <Name>

[ctx: @info:shell]
en: <Path> to the executable
az: İcra olunan fayla  yol <Path>

[ctx: @info:shell]
en: Bugzilla product name
az: Bugzilla məhsul adı

[ctx: @info:shell]
en: Disable arbitrary disk access
az: Diskə ixtiyari girişi qadağan etmək

[ctx: @info:shell]
en: Do not show a notification but launch the debug dialog directly
az: Bildirişi göstərməməklə sazlama dialoqunu birbaşa başlatmaq

[ctx: @info:shell]
en: Keep the program running and generate the backtrace at startup
az: Proqramı işlək vəziyyətdə saxlamaq və başlanğıcda geri iz yaratmaq

[ctx: @info:shell]
en: Startup <ID> of the program
az: Proqramın başlanğıc <ID> nömrəsi

[ctx: @info:shell]
en: The <PID> of the program
az: Proqramın <PID>i

[ctx: @info:shell]
en: The <thread id> of the failing thread
az: Uğursuzluğun baş verdiyi əmrlər zəncirinin identifikatoru

[ctx: @info:shell]
en: The <version> of the program
az: Proqramın versiyası <version>

[ctx: @info:shell]
en: The bug <address> to use
az: İstifadə olunmaq üçün xəta ünvanı <address>

[ctx: @info:shell]
en: The program has already been restarted
az: Proqram artıq yenidən başladılıb

[ctx: @info:shell]
en: The program was started by kdeinit
az: Proqram kdeinit tərəfindən başladılmışdlr

[ctx: @info:shell]
en: The signal <number> that was caught
az: Tutulan <number> saylı siqnal

[ctx: @info:shell]
en: Translated <name> of the program
az: Proqramın tərcümə olunmuş adı <name>

[ctx: @info:shell]
en: bugstest.kde.org password
az: bugstest.kde.org şifrəsi

[ctx: @info:shell]
en: bugstest.kde.org username
az: bugstest.kde.org istifadəçi_adı

[ctx: @info:status]
en: <strong>The debugger application is missing or could not be launched.</strong>
az: <strong>Sazlayıcı mövcud deyil və ya başladıla bilmir.</strong>

[ctx: @info:status]
en: Generating backtrace... (this may take some time)
az: Geri iz yaradılır... (bu bir az vaxt ala bilər)

[ctx: @info:status]
en: Loading...
az: Yüklənir...

[ctx: @info:status]
en: The crash information could not be fetched.
az: Baş verən qəza haqqında məlumatları əldə etmək mümkün olmadı.

[ctx: @info:status]
en: The crash information could not be generated.
az: Qəza haqqında hesabat tərtib oluna bilmədi.

[ctx: @info:status]
en: The debugger has quit unexpectedly.
az: Sazlayıcı işini qəzalı şəkildə dayandırdı.

[ctx: @info:status '1' is replaced with the short URL of the bugzilla]
en: You need to login with your %1 account in order to proceed.
az: Davam etmək üçün %1 hesabınızla daxil olmalısınız.

[ctx: @info:tooltip]
en: Close this dialog (you will lose the crash information.)
az: Bu dialoqu bağlamaq (xəta hesabatını itirəcəksiniz)

[ctx: @info:tooltip]
en: Starts a program to debug the crashed application.
az: Çökən tətbiqdəki xətaları aradan qaldırmaq üçün proqram başladılır.

[ctx: @info:tooltip]
en: Starts the bug report assistant.
az: Xəta bildirişi köməkçisini başladılır

[ctx: @info:tooltip]
en: Symbol installation is unavailable because the application was updated or uninstalled after it had been started.
az: Simvolların quraşdırılması zamanı baş verən xətanın səbəbi tətbiqin yenilənməsi və ya silinməsidir.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this action when you are certain that your crash is a duplicate of this bug report
az: Qəza bildirişinizin bu xəta hesabatının təkrarı olduğuna əminsinizsə bu düymədən istifadə edin

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to copy the crash information (backtrace) to the clipboard.
az: Xəta məlumatlarını mübadilə yaddaşına kopyalamq üçün bu düymədən istifadə edin.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to install the missing debug symbols packages.
az: Çatışmayan sazlama simvolları paketlərini quraşdırmaq üçün bu düymədən istifadə edin.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to login to the KDE bug tracking system using the provided e-mail address and password.
az: Verilən e-poçt ünvanı və şifrənizi istifadə edərək KDE xəta izləmə sisteminə daxil olmaq üçün bu düyməni istifadə edin.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to reload the crash information (backtrace). This is useful when you have
    installed the proper debug symbol packages and you want to obtain a better backtrace.
az: Xəta hesabatını yenidən yükləmək üçün bu düymədən istifadə edin. Əgər müvafiq sazlama simvolu
    paketlıri quraşdırmısınızsa və xəta haqqında da ətraflı məlumat almaq istəsəniz bu faydalı ola bilər.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to reload the crash information (backtrace). This is useful when you have installed the proper debug symbol packages and you want to obtain a better backtrace.
az: Xəta hesabatını yenidən yükləmək üçün bu düymədən istifadə edin. Əgər müvafiq sazlama simvolu paketlıri quraşdırmısınızsa və xəta haqqında da ətraflı məlumat almaq istəsəniz bu faydalı ola bilər.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to restart the crashed application.
az: Qəza baş vermiş tətbiqi yenidən başlatmaq üçün bu düymədən istifadə edin.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to save the crash information (backtrace) to a file. This is useful if you want to take a look at it or to report the bug later.
az: Baş verən qəza haqqında məlumatlıarı faylda saxlamaq üçün bu süymədən istifadə edin. Əgər siz sonradan xəta hesabatına baxmaq və ya göndərmək istəsəniz bu faydalıdır.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to save the crash information to a file for manual reporting.
az: Əl ilə göndərəcəyiniz qəza hesabatını saxlamaq üçün bu düymədən istifadə edin.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to suggest that
                                         the crash you experienced is related to this bug
                                         report
az: Qarşılaşdığınız qəzanın bu xəta hesabatı ilə 
                                         əlaqəli olduğunu təklif etmək üçün bu
                                         düymədən istifadə edin.

[ctx: @item:inlistbox user didn't tried to repeat the crash situation]
en: I did not try again
az: Mən yenidən cəhd etmədim

[ctx: @item:inlistbox the bug can be reproduced every time]
en: Every time
az: Hər dəfə

[ctx: @item:inlistbox the bug can be reproduced sometimes]
en: Sometimes
az: Bəzən

[ctx: @item:inlistbox the crash cannot be reproduce. reproduciblity->never]
en: Never
az: Heç vaxt

[ctx: @label]
en: Are you quite certain your crash is a duplicate of this bug report?
az: Siz tamamilə əminsiniz ki, sizin qəza bildirişi bu xəta hesabatının təkrarıdır?

[ctx: @label]
en: Details:
az: Təfərrüatlar:

[ctx: @label]
en: You may choose to add additional information, but you should only do so if you have new or requested information.
az: Siz daxil etmək üçün əlavə məlumatları seçə bilərsiniz, lakin siz bunu yalnız yeni və tərtibatçılara lazım olacaq məlumatlarınız varsa edə bilərsiniz.

[ctx: @label/rich]
en: <para>This is a preview of the report's contents which will be sent.</para><para>If you want to modify it go to the previous pages.</para>
az: <para>Bu göndəriləcək hesabatların məzmunlarına öncədən baxışdır. </para><para>Əgər ona dəyişiklik etmək istəyirsinizsə əvvəlki səhifəyə keçin.</para>

[ctx: @label:textbox bugzilla account email]
en: E-mail Address:
az: E-poçt ünvanı:

[ctx: @label:textbox bugzilla account password]
en: Password:
az: Şifrə:

[ctx: @option:check]
en: KDE Platform is compiled from source
az: KDE platforması mənbədən tərtib edilib

[ctx: @option:check]
en: Save login information using the KDE Wallet system
az: KDE Wallet sistemindən istifadə edərək giriş məlumatlarını saxlamaq

[ctx: @option:check kind of information the user can provide about the crash, %1 is the application name]
en: What I was doing when the application <application>%1</application> crashed
az: <application>%1</application> tətbiqi çökdüyü zaman etdiklərim

[ctx: @title]
en: Crash Report Sent
az: Qəza hesabatı göndərildi

[ctx: @title]
en: Crashes
az: Qəzalar

[ctx: @title]
en: Details
az: Təfərrüatlar

[ctx: @title]
en: Duplicate?
az: Təkrar?

[ctx: @title]
en: Enter the Details about the Crash
az: Qəza haqqında məlumatları daxil edin

[ctx: @title]
en: Fetching the Backtrace (Automatic Crash Information)
az: Geri izin əldə edilməsi (Avtomatik Qəza Məlumatları)

[ctx: @title]
en: Login into the bug tracking system
az: Xəta izləmə sisteminə giriş

[ctx: @title]
en: Look for Possible Duplicate Reports
az: Mümkün Oxşar Hesabatların axtarışı

[ctx: @title]
en: Not Sufficiently Useful
az: Kifayət qədər faydalı deyil

[ctx: @title]
en: Preview the Report
az: Hesabata öncədən baxış

[ctx: @title]
en: Problem is Already Reported
az: Problem haqqında artıq bildirilib

[ctx: @title CLI title]
en: DrKonqi Intensive Care
az: DrKonqi intensiv baxım

[ctx: @title:tab]
en: &Developer Information
az: &Tərtibatçı Məlumatları

[ctx: @title:tab general information]
en: &General
az: Əs&as

[ctx: @title:window]
en: Developer Information
az: Tərtibatçı məlumatları

[ctx: @title:window]
en: Error during the installation of debug symbols
az: Sazlama simvollarının quraşdırılması zamanı xəta

[ctx: @title:window]
en: Intensive Care
az: İntensiv baxım

[ctx: @title:window]
en: Missing debug symbols
az: Çatışmayan xəta sazlama simvolları

[ctx: @title:window]
en: Select Filename
az: Faylın adının seçmək

[ctx: @title:window]
en: Welcome to the Reporting Assistant
az: Hesabat köməkçisinə xoş gəlmisiniz

[ctx: @title:window]
en: What do You Know About the Crash?
az: Baş verən qəzası haqqında nə bilirsiniz?

en: A file containing the backtrace.
az: Geri izdən ibarət bir fayl

[ctx: Allows the user to hide this notifier item]
en: Hide
az: Gizlətmək

en: Cancel
az: İmtina etmək

[ctx: Notification action button, keep short]
en: Report Bug
az: Xəta hesabatı

[ctx: Notification action button, keep short]
en: Restart App
az: Tətbiqi yeniidən başlatmaq

[ctx: Notification text]
en: Please report this error to help improve this software.
az: Bu proqram təminatını yaxşılaşdırmaq üçün lütfən bu xətanı bildirin.

[ctx: Notification text]
en: The application closed unexpectedly.
az: Bu tətbiq gözlənilmədən bağlandı.

[ctx: Placeholder is an application name; it crashed]
en: %1 Closed Unexpectedly
az: %1 gözləyinilmədən bağlandı

en: Please report this error to help improve this software.
az: Bu proqram təminatını yaxşılaşdırmaq üçün lütfən bu xətanı bildirin.

en: Report &Bug
az: Xəta &Bildirişi

en: Test application for bugtracker manager lib
az: Geri iz meneceri kitabxanası üçün sınaq tətbiqi

en: The KDE Crash Handler
az: KDE Xəta İşləmcisi

en: The KDE Crash Handler gives the user feedback if a program has crashed.
az: KDE Qəza İşləmcisi əgər proqramda qəza baş vermişsə istifadəçiyə rəy bildirir.

en: The debugger name passed to the parser factory
az: Analiz üçün verilmiş sazlayıcının adı

en: The packages containing debug information for the following application and libraries are missing:
az: Növbəti tətbiqlər və kitabxanalar üçün sazlama məlumatları paketləri mövcud deyil:

[ctx: messagebox title]
en: Missing debug information packages
az: Sazlama məlumatları paketləri mövcud deyil

[ctx: the minimum required length of a text was reached]
en: Minimum length reached
az: Minimum uzunluq

[ctx: the minimum required length of a text wasn't reached yet]
en: Provide more information
az: Daha çox məlumat verin
