kaddressbook - en to az translation catalogue (226 entries)

en: &Action
az: &Fəaliyyət

en: &Configure KAddressBook...
az: KAddressBook &Tənzimləmələri...

en: &Edit
az: &Düzəliş etmək

en: &Export
az: İxrac &etmək

en: &File
az: &Fayl

en: &New
az: &Yeni

en: &Settings
az: &Ayarlar

en: &Themes
az: &Mövzular

en: &Tools
az: &Alətlər

en: &View
az: &Baxış

en: (All)
az: (Hamısı)

en: (Groups)
az: (Qruplar)

en: (None)
az: (Heç biri)

en: (One year old) | (%1 years old)
az[0]: (Bir il əvvəl)
az[1]: (%1 il əvvəl)

en: (Untagged)
az: (Yarlıqsız)

en: <qt>Category filter: %1
az: <qt>Kateqoriya filtri: %1

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
az: <qt>Bu, menyu panelini tam gizlədəcəkdir. Bu paneli %1 yazaraq yenidən göstərə bilərsiniz.</qt>

[ctx: @action:button]
en: Clear category filter
az: Kateqoriya filtrlərini təmizləmək

[ctx: @action:button]
en: Reset category filter
az: Kateqoriya filtrlərini sıfırlamaq

[ctx: @action:button Next contact]
en: Next
az: Növbəti

[ctx: @action:button Previous contact]
en: Previous
az: Əvvəlki

[ctx: @action:inmenu]
en: New Contact Group...
az: Yeni əlaqələr qrupu...

[ctx: @action:inmenu]
en: New Contact...
az: Yeni əlaqə...

[ctx: @action:inmenu]
en: Simple (one column)
az: Sadə (bir sütun)

[ctx: @action:inmenu]
en: Three Columns
az: Üç Sütun

[ctx: @action:inmenu]
en: Two Columns
az: İki Sütun

[ctx: @info:status]
en: %1 out of %2
az: %1 / %2

[ctx: @info:tooltip]
en: All contacts from a chosen address book
az: Seçilmiş ünvan kitabçasındakı bütün əlaqələr

[ctx: @info:tooltip]
en: All contacts from all your address books
az: Ünvan kitabçanızdakı bütün əlaqələr

[ctx: @info:tooltip]
en: Export business fields
az: Biznes sahələrini ixrac etmək

[ctx: @info:tooltip]
en: Export display name as full name
az: Adı, tam ad kimi ixrac etmək

[ctx: @info:tooltip]
en: Export encryption keys
az: Şifrələmə açarlarını ixrac etmək

[ctx: @info:tooltip]
en: Export other fields
az: Digər sahələri ixrac etmək

[ctx: @info:tooltip]
en: Export pictures
az: Şəkillərin ixracı

[ctx: @info:tooltip]
en: Export private fields
az: Şəsxi sahələri ixrac etmək

[ctx: @info:tooltip]
en: Move to the next contact in the list
az: Siyahıdakı növbəti əlaqəyə keçin

[ctx: @info:tooltip]
en: Move to the previous contact in the list
az: Siyahıdakı əvvəlki əlaqəyə keçin

[ctx: @info:tooltip]
en: Only the contacts currently selected
az: Hal-hazırda yalnız bu əlaqələr seçilib

[ctx: @info:tooltip]
en: Search contacts in list
az: Əlqələri siyahıda axtarın

[ctx: @info:tooltip]
en: Select all subfolders including the top-level folder
az: Yuxarı səviyyəli qovluqlar da daxil olmaqla bütün alt qovluqları seçin

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the primary sort field
az: İlkin çeşidləmə sahəsini seçmək

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the print style
az: Çap üslubunu seçmək

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the sorting order
az: Çeşidləmə düzülüşünü seçin

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's business fields to the vCard output file.
az: Əgər əlaqələrin biznes sahələrini vCard çıxış faylına ixrac etmək istəsəniz bu xananı işarələyin.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's display name in the vCard's full name field.  This may be required to get the name shown correctly in GMail or Android.
az: Əgər əlaqənin adını vCard vizit kartınında tam ad sahəsinəndə göstərmək üçün bu xananı işarələyin.  Bu əlaqənin adının Gmail və Androiddə düzgün əks olunması üçün lazım ola bilər.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's encryption keys to the vCard output file.
az: Əgər əlaəqlərin şifrələmə açarlarının vCard çıxış faylına ixrac edilməsini istəsənizsə, o zaman bu xananı işarələyin.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's other fields to the vCard output file.
az: Əgər əlaqəlrin digər sahələrini vCard çıxış faylına ixrac etmək istəsəniz bu xananı işarələyin.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's picture to the vCard output file.
az: Əgər əlaqələrin şəkillərini vCard çıxış faylına ixrac etmək istəsəniz bu xananı işarələyin.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's private fields to the vCard output file.
az: Əgər əlaqələrin şəxsi sahələrini vCard çıxış faylına ixrac etmək istəsəniz bu xananı işarələyin.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to select all contacts from this folder, including all subfolders.  If you only want the contacts from the top-level folder then leave this box unchecked.
az: Alt qovluqlar da daxil olmaqla, bu qovluqdan bütün əlaqələri seçmək istəsəniz bu xananı işarələyin.  Əgər yalnız yuxarı səviyyəli qovluqdakı əlaqələri seçmək istəsəniz bu xananı işarələmədən buraxın.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose if you want to sort your contacts in ascending or descending order. Use the sorting criterion option to specify on which contact field the sorting will be performed.
az: Əlaqələr siyahısını artan, yoxsa azalan sıra ilə çeşidləmək istədiyinizi seçin. Əlaqələrin hansı sahədə çeşidlənəcəyini göstərmək üçün çeşidləmə dəyərləri seçimlərini istifadə edin.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want only the contacts you have already selected in the graphical interface.
az: Yalnız qrafik interfeysdən artıq seçdiyiniz əlaqələr sizə lazımdırsa bu seçimdən istifadə edin.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want to select all the contacts from only one of your address books.  Once this option is clicked you will be provided a drop down box listing all those address books and permitted to select the one you want.
az: Yalnız bir ünvan kitabçanızdakı bütün əlaəqləri seçmək üçün bu seçimdən istifadə edin.  Bu seçimdən sonra sizə bütün ünvan kitabçalarının siyahısı olan bir pəncərə təqdim olunacaq və istədiyinizi seçməyə icazə veriləcək.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option you want to select all your contacts from all your address books.
az: Bütün ünvan kitabçalarınızdan bütün əlaqələrinizi seçmək üçün bu seçimdən istifadə edin.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose your desired printing style. See the preview image to help you decide.
az: Arzu etdiyiniz çap üslubunu seçin. Qərar verməniz üçün öncə şəkilə baxın.

[ctx: @info:whatsthis]
en: From this list you can select the field on which your contacts are sorted in the print output.  Use the sorting order option to determine if the sort will be in ascending or descending order.
az: Bu siyahıdan çap olunan əlaqələrin sıralanacağı sahəni seçə bilərsiniz.  Çeşidləmənin artan, yoxsa azalan sıra ilə olduğunu təyin etmək üçün bu çeşidləmə seçimindən istifadə edin.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press this button to move to the next contact in the list.
az: Siyahıdakı nöbbəti əlaqəyə keçmək üçün bu düyməni vurun.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press this button to move to the previous contact in the list.
az: Siyahıdakı əvvəlki əlaqəyə keçmək üçün bu düyməni vurun.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Print the complete address book or a selected number of contacts.
az: Tam ünvan kitabçasını və ya seçilmiş bir əlaqə sayını çap edin.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Start typing a search string in this box and the list of contacts matching that string will be displayed.  This is a quick way of searching for contacts of interest.
az: Axtarış sətrini bu sahəyə daxil etdiyinizdə axtarışa uyğun əlaqələr siyahısı görünəcəkdir. Bu istədiyiniz əlaqələri axtarmağın ən sürətli yoludur.

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can configure the application-wide shortcuts.
az: Sizə tətbiqin qısayol birləşmələrini ayarlamaq üçün dialoq pəncərəsi təqdim olunacaq.

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can create a new contact group.
az: Sizə yeni əlaqə qrupu yarada biləcəyiniz dialoq təqdim ediləcək.

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can create a new contact.
az: Sizə yeni əlaqə yarada biləcəyiniz dialoq təqdim ediləcək.

[ctx: @item Undefined import field type]
en: Undefined
az: Qeyri-müəyyən

[ctx: @item:inlistbox Ascending sort order]
en: Ascending
az: Artan sıra ilə

[ctx: @item:inlistbox Descending sort order]
en: Descending
az: Azalan sıra ilə

[ctx: @label]
en: (No preview available.)
az: (önbaxış mövcud deyil.)

[ctx: @label Search contacts in list]
en: Search... <%1>
az: Axtarış... <%1>

[ctx: @label:listbox]
en: Criterion:
az: Özəlliklər:

[ctx: @label:listbox]
en: Order:
az: Düzülüş:

[ctx: @label:textbox]
en: What should the print look like?
    KAddressBook has several printing styles, designed for different purposes.
    Choose the style that suits your needs below.
az: Əlaqəni hansı formada çap etmək?
    KAddressBook, müxtəlif məqsədlər üçün çap üsullarına malikdir.
    Sizə daha uyğun formatı aşağıdan seçə bilərsiniz.

[ctx: @option:check]
en: Business fields
az: Biznes sahələri

[ctx: @option:check]
en: Display name as full name
az: Adı, tam ad kimi göstərmək

[ctx: @option:check]
en: Encryption keys
az: Şifrələmə açarları

[ctx: @option:check]
en: Include Subfolders
az: Alt qovluqlar daxil

[ctx: @option:check]
en: Other fields
az: Digər sahələr

[ctx: @option:check]
en: Pictures
az: Şəkillər

[ctx: @option:check]
en: Private fields
az: Şəxsi sahələr

[ctx: @option:radio]
en: All contacts
az: Bütün əlaqələr

[ctx: @option:radio]
en: All contacts from:
az: Bütün əlaqələr buradan:

[ctx: @option:radio]
en: Selected contacts
az: Seçilmiş əlaqələr

[ctx: @title:group]
en: Export options
az: İxrac seçimləri

[ctx: @title:group]
en: Fields to be exported
az: İxrac ediləcək sahə

[ctx: @title:group]
en: Print Style
az: Çap Üslubu

[ctx: @title:group]
en: Sorting
az: Çeşidləmə

[ctx: @title:window]
en: Choose Printing Style
az: Çap üsulunu seçmək

[ctx: @title:window]
en: Collect Contacts
az: Əlaqələri toplayın

[ctx: @title:window]
en: Import Contacts
az: Əlaqələrin idxalı

[ctx: @title:window]
en: Print Contacts
az: Əlaqələr çap edilsin

[ctx: @title:window]
en: Printing: Progress
az: Çap olunur

[ctx: @title:window]
en: Properties of Address Book Folder %1
az: %1 Ünvan kitabçası qovluğu Ayarları

[ctx: @title:window]
en: Select Address Book
az: Ünvan kitabçasını Seçmək

[ctx: @title:window]
en: Select Contacts
az: Əlaqələri seçin

en: Address Book
az: Ünvan kitabçası

en: All EMails
az: Bütün E-Poçt'lar

en: Alternating the background color
az: Alternativ arxa fon rəngi

en: Appearance
az: Görünüşü

en: Appearance Page
az: Səhifənin Görünüşü

en: Assistant
az: Katib(ə)

en: Birthday
az: Ad günü

en: Blog Feed
az: Bloq Lenti

en: Business Address
az: İş Ünvanı

en: Category filter
az: Kateqoriya filtrləri

en: Change the background color of every row
az: Hər sətirin fon rəngini dəyişmək

en: Check this box if you want contact birthdays to be printed.
az: Əlaqələrin ad günün çapı üçün bu xananı işarələyin.

en: Check this box if you want contact email addresses to be printed.
az: Əlaqələrin e-poçt ünvanlarının çapı üçün bu xananı işarələyin.

en: Check this box if you want contact notes to be printed.
az: Əlaqəyə aid qeydlərin çapı üçün bu xananı işarələyin.

en: Check this box if you want contact organizations to be printed.
az: Əlaqənin təşkilatının adının çapı üçün bu xananı işarələyin.

en: Check this box if you want contact phone numbers to be printed.
az: Əlaqənin telefon nömrələrinin çapı üçün bu xananı işarələyin.

en: Check this box if you want contact street addresses to be printed.
az: Əlaqənin küçə ünvanlarının çapı üçün bu xananı işarələyin.

en: Choose Contacts to Print
az: Çap ediləcək əlaqəni seçin

en: Choose Printing Style
az: Çap üsulunu seçmək

en: Click this button to start a color chooser that will allow you set to the color for the headline background color.
az: Başlıq sətrinin arxa fon rəngi seçiləcək qutunu açmaq üçün bu düyməni vurun.

en: Click this button to start a color chooser that will allow you set to the color for the headline text.
az: Başlıq sətri mətninin rəngi seçiləcək qutunu açmaq üçün bu düyməni vurun.

en: Compact Printing Style
az: Yığcam Çap Üsulu

en: Compact Style
az: Yığcam

en: Configure Plugins
az: Qoşmaları Tənzimləmək

en: Configure User FeedBack
az: İstifadəçi Rəyi Tənzimləmələri

en: Contact
az: Əlaqə

en: Contact Headers
az: Əlaqə başlıqları

en: Copyright © 2007–%1 KAddressBook authors
az: Müəllif Hüquqları © 2007–%1 KAddressBook müəlliflərinə aiddir

en: Current maintainer
az: Hazırkı Müşayətçi

en: Detailed Print Style - Appearance
az: Format: Xarici Görünüş

en: Detailed Style
az: Tam Təfərrüatlı

en: Display the specified contact (by URL)
az: Verilmiş əlaqələr göstərilsin (URL ilə)

en: Documentation (2019)
az: Sənədləşmə (2019)

en: Domestic Address
az: Ölkə Daxili Ünvan

en: Email
az: E-poçt

en: Email address:
az: E-poçt ünvanı:

en: Email addresses
az: Epoçt Ünvanları

en: Email addresses:
az: Epoçt Ünvanları:

en: Email: %1
az: E-poçt: %1

en: Emails
az: E-Poçt ünvanları

en: Export
az: İxrac etmək

en: Family Name
az: Soyadı

en: Fetch Contacts
az: Əlaqələri alın

en: Fields
az: Sahələr

en: Files or URLs. The user will be asked whether to import.
az: Fayllar və ya URL-lar. İstifadəçidən idxal edib etməyəcəyi soruşulacaq.

[ctx: Finished printing]
en: Done
az: Başa çatdı

[ctx: Fourth email address]
en: EMail (4)
az: EPoçt (4)

en: Full Name
az: Tam Adı

en: Given Name
az: Adı

en: Headline background color:
az: Başlıq sətrinin arxa fon rıngi:

en: Headline text color:
az: Başlıq sətri mətninin rəngi:

en: Hide menu bar
az: Menyu panelini gizlətmək

en: Home Address
az: Ev Ünvanı

en: Import
az: İdxal

en: Import the given file
az: Verilmiş faylın idxalı

en: Import/Export Plugins
az: İdaxl/İxrac Qoşmaları

en: Importing one contact to %2 | Importing %1 contacts to %2
az[0]: Bir əlaqə %2 -ə(a) idxal olunur
az[1]: %1 əlaqə %2 -ə(a) idxal olunur

en: International Address
az: Beynəlxalq Ünvan

en: Lists the available options for user feedback
az: İstifadəçi rəyi üçün mövcud seçimlərin siyahısı

en: Loading contacts details ...
az: Əlaqə haqqında məlumatlar yüklənir...

en: Main Toolbar
az: Əsas Alətlər Paneli

en: Manager
az: Menecer

en: Mike's Printing Style
az: Bütün məlumatlarla

en: Note
az: Qeyd

en: Note:
az: Qeyd:

en: Notes:
az: Qeydlər:

en: Office
az: Ofis

en: Open the 'New Contact' dialog
az: "Yeni əlaqə" dialoqunu açın

en: Organization
az: Təşkilat

en: Organization:
az: Təşkilat:

en: Original Author (1998)
az: Əsas müəllifi (1998)

en: Parcel Address
az: Bağlama Ünvanı

en: Phone Numbers
az: Telefon Nömrələri

en: Phone numbers
az: Telefon Nömrələri

en: Phone: %1
az: Telefon: %1

en: Postal Address
az: Poçt Ünvanı

en: Postal addresses
az: Poçt ünvanları

en: Preferred Address
az: Əsas ünvan

en: Preferred EMail
az: Əsas E-Poçt

[ctx: Preferred email address]
en: EMail (preferred)
az: EPoçt (üstünlük verilən)

en: Previous maintainer
az: Əvvəlki müşayətçi

en: Print Contact's Information
az: Əlaqə haqqında məlumatlar çap edilsin

en: Print Progress
az: Çap olunma gedişi

en: Print contact birthdays
az: Ad günləri çap edilsin

en: Print contact email addresses
az: Əlaqələrin e-poçt ünvanları çap edilsin

en: Print contact notes
az: Əlaqəyə aid qeydlər çap edilsin

en: Print contact organizations
az: Təşkilatın çapı

en: Print contact phone numbers
az: Əlaqənin telefon nömrələri çap edilsin

en: Print contact street addresses
az: Əlaqələrin küçə ünvanları çap edilsin

en: Print the birthday
az: Doğum tarixinin çap edilməsi

en: Print the home address, with home phone number and mobile phone number
az: Ev telefon nömrəsi və mobil telefon nömrəsi ilə birlikdə ev ünvanının çap edilməsi

en: Print the preferred and the secondary e-mail fields
az: Tərcih edilən e-poçt və ikinci dərəcəli e-poçt sahələrinin çapı

en: Printing
az: Çap olunur

en: Printout for Ring Binders
az: Siyahılar

en: Profession
az: Peşəsi

en: Progress
az: Gidişatı

en: Quick search
az: Cəld axtarış

en: Ring Binder Printing Style - Appearance
az: Siyahılar

[ctx: Second email address]
en: EMail (2)
az: EPoçt (2)

en: Select All
az: Hamısını seçmək

en: Select all contacts in the current address book view.
az: Cari ünvan kitabındakı bütün görünən əlaqələri seçin.

en: Select the address book the imported contact(s) shall be saved in:
az: Burada göstəriləcək idxal edilmiş əlaqə(lər)in ünvan kitabçasını seçin:

en: Select the headline text background color
az: Başlıq sətrinin arxa fon rəngini seçin

en: Select the headline text color
az: Başlıq sətri mətninin rəngini seçin

en: Serverside Subscription...
az: Serverə abunə olmaq...

en: Set Focus to Quick Search
az: Cəld axtarışı diqqətdə saxlamaq

en: Setting up colors
az: Rənglərin ayarlanması

en: Setting up document
az: Sənədin hazırlanması

en: Setting up fields
az: Sahələrin ayarlanması

en: Show QR Codes
az: QR kodları göstərmək

en: Show QR Codes in the contact.
az: Əlaqədə QR kodu göstərilsin.

en: Show a simple mode of the address book view.
az: Ünvan kitabını sadə rejimdə göstərmək.

en: Spouse
az: Həyat yoldaşı

en: Telephone:
az: Telefon:

en: Telephones:
az: Telefonlar:

en: The KDE Address Book Application
az: KDE Ünvan kitabçası Tətbiqi

[ctx: The wedding anniversary of a contact]
en: Anniversary
az: İldönümü

[ctx: Third email address]
en: EMail (3)
az: EPoçt (3)

en: Title
az: Başlıq

en: Tools Plugins
az: Alətlər Qoşması

en: Web page:
az: Veb səhifə:

en: Website
az: Veb səhifəsi

en: Which contacts do you want to print?
az: Hansı əlaqəni çap etmək istəyirsiniz?

en: Work Address
az: İş Ünvanı

en: first color
az: ilk rəng

en: print the business address, with business phone number
az: iş telefonu nömrəsi ilə birlikdə iş ünvanını çap etmək

en: second color
az: ikinici rəng

en: the first color, if alternating color is checked
az: alternativ fon rəngi üçün istifadə olunan ilk rəng

en: the second color, if alternating color is checked
az: alternativ fon rəngi üçün istifadə olunan ikinci rəng

en: with birthday
az: doğum tarixi ilə

en: with business address
az: iş ünvanı ilə

en: with e-mail
az: e-poçt ilə

en: with home address
az: ev ünvanı ilə
