kwin - en to az translation catalogue (147 entries)

en: %1 selected | %1 selected
az[0]: %1 seçildi
az[1]: %1 seçildi

en: <p><h1>Window-specific Settings</h1> Here you can customize window settings specifically only for some windows.</p> <p>Please note that this configuration will not take effect if you do not use KWin as your window manager. If you do use a different window manager, please refer to its documentation for how to customize window behavior.</p>
az: <p><h1>Xüsusi pəncərə qaydaları</h1> Burada siz ayrı-ayrı pəncərə parametrlərini yalnız bəzi pəncərələr üçün ayarlaya bilərsiniz.</p><p>Nəzərə alın ki, bu tənzimləmər yalnız KWin-i pəncərə meneceri kimi istifadə etdikdə qüvvədə olacaqdır. Digər pəncərə menecerlərindən istifadə etmək istəsəniz onların necə tənzimlənməsi haqqında təlimatlarla tanış olun.</p>

[ctx: @info]
en: Click the <interface>Add New...</interface> button below to add some
az: Bəzilərini əlavə etmək üçün aşağıdakı <interface>Yenisini əlavə edin...</interface> düyməsinə vurun

[ctx: @info]
en: Click the <interface>Add Property...</interface> button below to add some window properties that will be affected by the rule
az: Qaydanın təsir edəcəyi bəzi pəncərə xüsusiyyətlərini əlavə etmək üçün aşağıda <interface>Xüsusiyyət əlavə edin...</interface> düyməsinə vurun

[ctx: @info:tooltip in the activity list]
en: Make the window available on all activities
az: Pəncərəni bütün iş otaqlarında əlçatan edin

[ctx: @info:tooltip in the virtual desktop list]
en: Make the window available on all desktops
az: Pəncərələri bütün iş masalarında əlçatan edin

en: Accept focus
az: Fokuslaşmanı qəbul etmək

en: Active opacity
az: Aktiv pəncərənin şəffaflığı

en: Activities
az: Otaqlar

en: Add New...
az: Yenisini əlavə etmək...

en: Add Property...
az: Xüsusiyyət əlavə etmək...

en: Add property to the rule
az: Xüsusiyyətləri qaydaya əlavə et

en: After %1 second | After %1 seconds
az[0]: %1 saniyədən sonra
az[1]: %1 saniyədən sonra

en: All Activities
az: Bütün İş otaqları

en: All Desktops
az: Bütün İş Masaları

en: All Window Types
az: Bütün pəncərə növləri

en: All selected
az: Hamısı seçilib

en: Appearance & Fixes
az: Xarici görünüş və Səhv düzəlişi

en: Application settings for %1
az: %1 üçün tətbiq ayarları

en: Apply Initially
az: Başlanğıcda tətbiq etmək

en: Apply Now
az: Həmişə tətbiq etmək

en: Arrangement & Access
az: Düzülüş və Giriş

en: Author
az: Müəllif

en: Block compositing
az: Effektləri əngəlləmək

en: Cancel Export
az: İxracı dayandırmaq...

en: Centered
az: Mərkəzdə

en: Close
az: Bağlamaq

en: Closeable
az: Bağlana bilən

en: Copy of %1
az: %1 kopyası

en: Could not detect window properties. The window is not managed by KWin.
az: Pəncərə xüsusiyyətləri müəyyən edilmədi. Pəncərə KWin tərəfindən idarə edilmir.

en: Default
az: Standart

en: Delete
az: Silmək

en: Description
az: Təsviri

en: Desktop
az: İş masası

en: Desktop file name
az: .desktop faylı

en: Detect Window Properties
az: Pəncərə xüsusiyyətlərini aşkar etmək

en: Dialog Window
az: Dialoq Pəncərəsi

en: Do Not Affect
az: Tətbiq etməmək

en: Dock (panel)
az: Dok Panel

en: Duplicate
az: Təkrarı

en: Edit
az: Düzəliş etmək

en: Edit Window-Specific Settings
az: Pəncərə xüsusi ayarlarına düzəliş etmək

en: Eg. terminals or video players can ask to keep a certain aspect ratio
    or only grow by values larger than one
    (eg. by the dimensions of one character).
    This may be pointless and the restriction prevents arbitrary dimensions
    like your complete screen area.
az: Məs., terminallar və video oynadıcılar xüsusi bir ölçü nisbətini saxlamağı tələb edə bilər və ya pəncərənin ölçüsünün
    bir piksel addımı ilə dəyişməsinə imkan verməmək
    (məs., terminal pəncərəsi həmişə sətir və simvolların
    tam sayından ibarət olsun). Bu parametrin aktiv edilməsi
    pəncərə ilə ekran kənarları arasında boşluğun qalmaması
    üçün pəncərənin tam açılmasına mane ola bilər.

en: Exact Match
az: Tam uyğunluq

en: Export Rules
az: Qaydaları ixrac etmək

en: Export...
az: İxrac...

en: Extreme
az: Müstəsna

en: Focus protection
az: Fokusun qorunması

en: Focus stealing prevention
az: Fokus oğurlanmasını əngəlləmək

en: Force
az: Məcburi

en: Force Temporarily
az: Müvəqqəti məcbur etmək

en: Fullscreen
az: Tam ekran

en: High
az: Yüksək üstünlük

en: Ignore global shortcuts
az: Qlobal Qısayolları yox saymaq

en: Ignore requested geometry
az: Tələb olunan həndəsi quruluşu yox say

en: Import Rules
az: Qaydaları idxal etmək

en: Import...
az: İdxal...

en: In Top-Left Corner
az: Yuxarı sol küncdə

en: Inactive opacity
az: Qeyri-aktiv pəncərənin şəffaflığı

en: Initial placement
az: İlkin yerləşdirmə

en: Instantly
az: Dərhal

en: KWin Rules (*.kwinrule)
az: KWin qaydaları (*.kwinrule)

en: KWin id of the window for special window settings.
az: Xüsusi pəncərə ayarları üçün pəncərənin KWin İD-si

en: KWin tries to prevent windows from taking the focus
    ("activate") while you're working in another window,
    but this may sometimes fail or superact.
    "None" will unconditionally allow this window to get the focus while
    "Extreme" will completely prevent it from taking the focus.
az: İstifadəçi cari pəncərədə işləyərkən, KWin, fokusun başqa
    pəncərəyə keçməsinə mane olmağa çalışır ("aktivləşdir"),
    lakin bu bəzən işləməyə bilər və bəzən də aqressiv işləyə
    bilər. Bu funksiyanın bu pəncərə üçün işləmə səviyyəsini
    tənzimləmək üçün bu ayardan istifadə edin.
    
    "Heç biri" bütün hallarda bu pəncərənin fokuslanmasına
    imkan verir. "Müstəsna" bu pəncərənin fokuslanmasının
    tam qarşısını alır.

en: KWinRules KCM launcher
az: KWinRules KCM başladıcı

en: Keep above other windows
az: Digər pəncərələrin üzərində tutmaq

en: Keep below other windows
az: Digər pəncərələrin altında tutmaq

en: Low
az: Zəif üstünlük

en: Machine (hostname)
az: Sistem (host_adı)

en: Match whole window class
az: Bütün pəncərə sinifinə oxşar

en: Maximized
az: Tam açılan

en: Maximized horizontally
az: Üfüqi tam açma

en: Maximized vertically
az: Şaquli tam açmaq

en: Maximum Size
az: Maksimum ölçü

en: Minimal Overlapping
az: Minimal örtmə

en: Minimized
az: Yığılmış

en: Minimum Size
az: Minimum ölçü

en: New window settings
az: Yeni pəncərər ayarları

en: No
az: 1

en: No Placement
az: Yerləşmə yoxdur

en: No rules for specific windows are currently set
az: Hal-hazırda xüsusi pəncərələr üçün qaydalar təyin edilməyib

en: No titlebar and frame
az: Başlıq və çərçivə yoxdur

en: No window properties changed
az: Heç bir pəncərə xüsusiyyəti dəyişdirilmədi

en: None
az: Heç biri

en: None selected
az: Heç nə seçilməyib

en: Normal
az: Normal üstünlük

en: Normal Window
az: Normal Pəncərə

en: Obey geometry restrictions
az: Həndəsi məhdudiyyətlərə əməl etmək

en: On Main Window
az: Əsas Pəncərədə

en: On Screen Display
az: Ekranda

en: Position
az: Mövqe

en: Random
az: Təsadüfi

en: Regular Expression
az: Müntəzəm ifadə

en: Remember
az: Xatırlatmaq

en: Save Rules
az: Qaydaları saxlamaq

en: Screen
az: Ekran

en: Select All
az: Hamısını seçmək

en: Select File
az: Faylı seçmək

en: Select the rules to export
az: İxrac etmək üçün qaydaları seçmək

en: Set window type
az: Pəncərə növünü seçin

en: Settings for %1
az: %1 üçün ayarlar

en: Shaded
az: Başlığa yığılmış

en: Shortcut
az: Qısayol

en: Size
az: Ölçü

en: Size & Position
az: Ölçüsü və Mövqeyi

en: Skip pager
az: İş masası dəyişdiricisində göstərməmək

en: Skip switcher
az: Pəncərəni dəyişdirirkən göstərmək

en: Skip taskbar
az: Tapşırıq panelində göstərməmək

en: Some applications set their own geometry after starting, overriding your initial settings for size and position. To enforce these settings, also force the property "%1" to "Yes".
az: Bəzi tətbiqlər başladıqdan sonra ilkin ölçü və yerləşmə xüsusiyyətlərini yenidən ayarlayaraq öz mövqeyini təyin edir. Bu ayarı məcburi tətbiq etmək üçün "%1" xüsusiyyəti üçün "Bəli" göstəricisi verin.

en: Splash Screen
az: Açılış ekranı

en: Standalone Menubar
az: Müstəqil menyu

en: Substring Match
az: Qurulmuş oxşarlıq

en: The value of the window property will be remembered and, every time the window is created, the last remembered value will be applied.
az: Pəncərə xüsusiyyətinin dəyəri xatırlanacaq və hər dəfə pəncərə yaradıldıqda son yadda qalan dəyər tətbiq ediləcəkdir.

en: The window property will be always forced to the given value.
az: Pəncərə xüsusiyyətinin verilmiş dəyəri məcburi tətbiq ediləcəkdir.

en: The window property will be forced to the given value until it is hidden
    (this action will be deleted after the window is hidden).
az: Verilmiş dəyər pəncərə gizlədilənə qədər ona məcburi tətbiq ediləcəkdir
    (bu fəaliyyət pəncərə gizlədildikdən sonra silinəcəkdir)

en: The window property will be only set to the given value after the window is created.
    No further changes will be affected.
az: Pəncərə xüsusiyyəti yalnız pəncərə yaradıldıqdan sonra göstərilən dəyər görə ayarlanacaq.
    Əlavə təsirlər tətbiq edilməyəcək.

en: The window property will be set to the given value immediately and will not be affected later
    (this action will be deleted afterwards).
az: Pəncərə xüsusiyyətləriti dərhal göstərilən dəyərə ayarlanacaq və sonradan tətbiq edilməyəcək
    (və fəaliyyət silinəcəkdir).

en: The window property will not be affected and therefore the default handling for it will be used.
    Specifying this will block more generic window settings from taking effect.
az: Bu pəncərə xüsusiyyətləri tətbiq olunmayacaq və bu səbəbdən standart əməllərdən istifadə olunacaq.
    Bu seçim adi pəncərə ayarlarının qüvvəyə minməsinə mane olacaq.

en: This controls the focus protection of the currently active window.
    None will always give the focus away,
    Extreme will keep it.
    Otherwise it's interleaved with the stealing prevention
    assigned to the window that wants the focus.
az: Bu parametr pəncərənin fokusunun qorunması 
    üstünlüyünü təyin edir.
    "Heç biri" həmişə fokusu dəyişməyə imkan verir.
    "Müstəsna" fokusu dəyişməyə imkan vermir.
    Əks halda fokusun fokuslanma istəyən pəncərəyə
    keçməsinin qarşısını alır.

en: This helper utility is not supposed to be called directly.
az: Bu köməkçi vasitə müstəqil proqram kimi başladıla bilməz.

en: Titlebar color scheme
az: Başlıq rəngi sxemi

en: Toolbar
az: Alətlər paneli

en: Torn-Off Menu
az: Qopan menyu

en: Under Mouse
az: Kursorun altında

en: Unimportant
az: Əhəmiyyəti yoxdur

en: Unselect All
az: Bütün seçimləri ləğv etmək

en: Utility Window
az: Alətlər Pəncərəsi

en: Virtual Desktop
az: Virtual İş masası

en: Virtual Desktops
az: Virtual İş Masaları

en: When used, a window will receive
    all keyboard inputs while it is active, including Alt+Tab etc.
    This is especially interesting for emulators or virtual machines.
    
    Be warned:
    you won't be able to Alt+Tab out of the window
    nor use any other global shortcut (such as Alt+F2 to show KRunner)
    while it's active!
az: İstifadə olunduğu zaman, pəncərə aktiv olarsa
    bütün klaviatura girişlərini qəbul edəcəkdir
    (Alt+Tab və digəriləri daxil). Bu emulyator və
    virtual sistemlər üçün lazım ola bilər.
    
    Xəbərdarlıq:
    Bu parametr aktiv olduğu müddətdə, siz Alt+Tab
    (həmçinin KRunner-i başlatmaq üçün Alt+F2)
    qlobal qısayolundan istifadə edə bilməyəcəksiniz!

en: Whether the settings should affect all windows of the application.
az: Ayarların tətbiqin bütün pəncərələrinə təsir edib etməməsi.

en: Whole window class
az: Bütün pəncərə sinifi

en: Window Rules
az: Xüsusi Pəncərə Qaydaları

[ctx: Window caption for the application wide rules dialog]
en: Edit Application-Specific Settings
az: Göstərilən tətbiqlər üçün parametrləri ayarlamaq

en: Window class (application)
az: Pəncərə sinifi (tətbiq)

en: Window matching
az: Pəncərə uyğunluğu

en: Window role
az: Pəncərə rolu

en: Window settings for %1
az: %1 üçün pəncərə ayarları

en: Window shall (not) appear in the Alt+Tab list
az: Pəncərə Alt+Tab siyahısında görünəcək/görünməyəcək

en: Window shall (not) appear in the manager for virtual desktops
az: Pəncərə virtual iş masaları mencerində görünəcək/görünməyəcək

en: Window shall (not) appear in the taskbar.
az: Pəncərə tapşırıq panelində görünəcək/görünməyəcək.

en: Window title
az: Pəncərə başlığı

en: Window types
az: Pəncərə növü

en: Windows can ask to appear in a certain position.
    By default this overrides the placement strategy
    what might be nasty if the client abuses the feature
    to unconditionally popup in the middle of your screen.
az: Pəncərə müəyyən bir vəziyyətdə görünməyi tələb edə
    bilər. Standart olaraq bu yerləşdirmə strategiyasını
    inkar edir və bu vəziyyət, tətbiqin, pəncərənin ekranın
    mərkəzində peyda olması imkanından sui istifadə etdiyi
    üçün bezdirici ola bilər.

en: Windows may prevent to get the focus (activate) when being clicked.
    On the other hand you might wish to prevent a window
    from getting focused on a mouse click.
az: Pəncərələr, kliklədikdə fokus almağa mane ola bilər.Digər
    tərəfdən bir pəncərənin bir siçan kliki ilə fokuslanmasının
    qarşısını almaq istəyə bilərsiniz.

en: Yes
az: Bəli

en: You have specified the window class as unimportant.
    This means the settings will possibly apply to windows from all applications. If you really want to create a generic setting, it is recommended you at least limit the window types to avoid special window types.
az: Pəncərə sinifini əhəmiyyətsiz kimi göstərdiniz.
    Bu o deməkdir ki, dəyişikliklər bütün istənilən pəncərəyə aid ediləcək. Əgər siz ümumi xüsusiyyət yaratmaq istəyirsinizsə xüsusi sinifləri istisna etməklə ən azı bir pəncərə sinifini göstərmənizi tövsiyə edirik.
