plasma-workspace - en to az translation catalogue (137 entries)

[ctx: %1 is application display name]
en: %1 - Clipboard Items
az: %1 - mübadilə elementləri

[ctx: %1 is application display name]
en: %1 - Clipboard Tool
az: %1 - mübadilə yaddaşı aləti

en: &Cancel
az: &İmtina etmək

en: &More
az: &Daha çox

[ctx: @action:inmenu]
en: &Configure Klipper…
az: Klipper &ayarları...

[ctx: @action:inmenu]
en: &Edit Contents…
az: Tərkiblərinə düzəliş &edin...

[ctx: @action:inmenu]
en: &Show Barcode…
az: Barkodu gö&stərmək...

[ctx: @action:inmenu]
en: C&lear Clipboard History
az: Mübadilə tarixçəsini təmiz&ləyin

[ctx: @action:inmenu]
en: Manually Invoke Action on Current Clipboard
az: Fəaliyyəti cari mübadilə buferinə özünüz çağırın

[ctx: @action:inmenu]
en: Next History Item
az: Tarixçənin növbəti elementi

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous History Item
az: Tarixçənin əvvəlki elementi

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Items at Mouse Position
az: Kursorun altında elementləri göstərmək

[ctx: @action:inmenu Quit Klipper]
en: &Quit
az: &Çıxış

[ctx: @action:inmenu Toggle automatic action]
en: Automatic Action Popup Menu
az: Avtomatik fəaliyyət açılan menyusu

[ctx: @info]
en: A <placeholder>&#37;s</placeholder> in the command will be replaced by the complete clipboard contents. <placeholder>&#37;0</placeholder> through <placeholder>&#37;9</placeholder> will be replaced by the corresponding captured texts from the match pattern.
az: Əmrdəki <placeholder>&#37;s</placeholder> mübadilə yaddaşı tərkiblərinidnən tamamlanaraq əvəzlənəcəkdir. <placeholder>&#37;0</placeholder> <placeholder>&#37;9</placeholder> ilə oxşar nümunədən götürülmüş mətnə uyğun olaraq əvəzlənəcəkdir.

[ctx: @info]
en: An action takes effect when its <interface>match pattern</interface> matches the clipboard contents. When this happens, the action's <interface>commands</interface> appear in the Klipper popup menu; if one of them is chosen, the command is executed.
az: Əməl <interface>Oxşarlıq nümunəsi</interface> mübadilə yaddaşı tərkiblərinə uyğun gəldikdə qüvvəyə minir. Bu baş verdikdə bu əməlin <interface>əmrlər</interface>i Klipper-in açılan menyusunda görünür; əgər onlardan biri seçilərsə əmr icra oluncaq.

[ctx: @info]
en: Delete the selected action <resource>%1</resource><nl/>and all of its commands?
az: Seçilmiş <resource>%1</resource> əməlini və onun bütün əmrlərini silək?

[ctx: @info]
en: Delete the selected command <resource>%1</resource>?
az: Seçilmiş <resource>%1</resource> əmri silinsin?

[ctx: @info]
en: The action popup will not be shown automatically for these windows, even if it is enabled. This is because, for example, a web browser may highlight a URL in the address bar while typing, so the menu would show for every keystroke.<nl/><nl/>If the action menu appears unexpectedly when using a particular application, then add it to this list. <link>How to find the name to enter</link>.
az: Açılan menyu əməli bu pəncərələr üçün göstərilməyəcək, hətta aktiv edilmiş olsa da. Səbəb budur ki, məsələn, veb-bələdçi ünvan sətrində yazdıqda URL-u vurğulaya bilər və beləliklə menyu yazılan hər hərf üçün göstərilə bilər.<nl/><nl/>Əgər fəaliyyət menyusu xüsusi bir tətbiq istifadə edildiyi zaman gözlənilmədən ortaya çıxarsa o zaman onu bu siyahıya əlavə edin. <link>Daxil olmaq üçün adı necə tapmalı</link>.

[ctx: @info]
en: The commands for this match will be included in the automatic action popup, if it is enabled in the <interface>Action Menu</interface> page. If this option is turned off, the commands for this match will not be included in the automatic popup but they will be included if the popup is activated manually with the <shortcut>%1</shortcut> key shortcut.
az: Əgər <interface>Fəaliyyət menyusu</interface> bölməsində aktiv olunarsa bu uyğun gələnlər üçün əmrlər avtomatik fəaliyyət açılan pəncərəsinə daxil ediləcəkdir. Əgər bu seçim söndürülərsə əmrlər uyğun gələnlər üçün avtomatik açılan pəncərəyə daxil edilməyəcəklər, lakin, əgər açılan pəncərə <shortcut>%1</shortcut> qısayolundan istifadə edilərək əl ilə aktiv edilərsə daxil ediləcəklər.

[ctx: @info]
en: The match pattern is a regular expression. For more information see the <link url="https://en.wikipedia.org/wiki/Regular_expression">Wikipedia entry</link> for this topic.
az: Oxşarlıq nümunəsim bir müntəzəm ifadədir. Daha çox məlumat üçün <link url="https://en.wikipedia.org/wiki/Regular_expression">Wikipedia məqalələrindən</link> uyğun mövzunu oxuyun.

[ctx: @info]
en: These actions appear in the popup menu which can be configured on the <interface>Action Menu</interface> page.
az: Bu əməllər açılan menyuda görünür, hansılar ki, <interface>Fəaliyyət menyusu</interface> səhifəsində tənzimlənə bilər.

[ctx: @info]
en: When a <interface>match pattern</interface> matches the clipboard contents, its <interface>commands</interface> appear in the Klipper popup menu and can be executed.
az: <interface>Oxşar nümunə</interface> mübadilə yaddaşı tərkiblərindəkilərə oxşar olduqda, onun <interface>əmrləri</interface> Klipper açılan menyusunda görünür və oradan icra oluna bilər.

[ctx: @info]
en: When text that matches an action pattern is selected or is chosen from the clipboard history, automatically show the popup menu with applicable actions. If the automatic menu is turned off here, or it is not shown for an excluded window, then it can be shown by using the <shortcut>%1</shortcut> key shortcut.
az: Mətn bir fəaliyyət nümunəsinə oxşar olduqda və ya mübadilə yaddaşından seçildiyində sürüşüb açılan pəncərə avtomatik tətbiq ediləbilən fəaliyyət ilə gösərilsin. Əgər burada avtomatik menyu söndürülbsə və ya bir xaric edilmiş pəncərədə göstərilməyibsə, o zaman o <shortcut>%1</shortcut> qısayolundan istifadə etməklə göstərilə bilər.

[ctx: @info]
en: You can enable URL actions later in the <interface>Actions</interface> page of the Clipboard applet's configuration window
az: Siz URL ilə əməlləri daha sonra Mübadilə buferi qoşması tənzimləməsi pəncərəsi <interface>Əməllər</interface> səhifəsində aktiv edin

[ctx: @info:tooltip]
en: The name that needs to be entered here is the WM_CLASS name of the window to be excluded. To find the WM_CLASS name for a window, in another terminal window enter the command:<nl/><nl/>&nbsp;&nbsp;<icode>xprop | grep WM_CLASS</icode><nl/><nl/>and click on the window that you want to exclude. The first name that it displays after the equal sign is the one that you need to enter.
az: pəncərəni istisna etmək üçün onun WM_CLASS adını buraya daxil etməniz lazımdır. Pəncərənin WM_CLASS adını tapmaq üçün başqa terminal pəncərəsində bu əmri yazın:<nl/><nl/>&nbsp;&nbsp;<icode>xprop | grep WM_CLASS</icode><nl/><nl/> və istisna etmək istədiyiniz pəncərənin üzərinə vurun. Bərabər işarəsindən sonra görünən ilk ad daxil etməniz lazım olan addır.

[ctx: @info:tooltip]
en: When text or an area of the screen is highlighted with the mouse or keyboard, this is the <emphasis>selection</emphasis>. It can be pasted using the middle mouse button.<nl/><nl/>If the selection is explicitly copied using a <interface>Copy</interface> or <interface>Cut</interface> action, it is saved to the <emphasis>clipboard</emphasis>. It can be pasted using a <interface>Paste</interface> action. <nl/><nl/>When turned on this option keeps the selection and the clipboard the same, so that any selection is immediately available to paste by any means. If it is turned off, the selection may still be saved in the clipboard history (subject to the options below), but it can only be pasted using the middle mouse button.
az: Mətn və ya klaviatura və siçan ilə seçilən sahə <emphasis>seçim</emphasis> adlanır. Seçim siçanın orta düyməsi ilə yerləşdirilə bilər.<nl/><nl/>Əgər seçim birbaşa <interface>Kopyalamaq</interface> ə ya <interface>Kəsmək</interface> əməlləri ilə kopyalanarsa o, <emphasis>mübadilə yaddaşında</emphasis> saxlanılır. Həmin seçim <interface>Yerləşdirin</interface> əməli ilə yerləşdirilə bilər.<nl/><nl/>Bu parametr aktiv olunduğunda seçilən və mübadilə yaddaşındakı eyni olaraq saxlanılır və beləliklə, istənilən seçim istənilən vaxt yerləşdirilmək üçün dərhal əlçatan olur. Əgər bu parametr söndürülərsə o zaman seçim mübadilə yaddaşı tarixçəsində saxlanıla bilər (aşağıdakı seçimlərdən asılı olaraq), lakin, yalnız siçanın orta düyməsi ilə yerləşdirilə bilər.

[ctx: @title:column]
en: Description
az: Təsviri

[ctx: @title:column]
en: Match pattern and commands
az: Oxşar nümunə və əmrlər

en: Action Menu
az: Fəaliyyət menyusu

en: Action Properties
az: Fəaliyyətin xüsusiyyətləri

[ctx: Actions Config]
en: Actions Configuration
az: Fəaliyyətləri tənzimləmək

en: Actions Configuration
az: Fəaliyyətləri Tənzimləmək

en: Add Action...
az: Fəaliyyət əlavə etmək...

en: Add Command...
az: Əmr əlavə edin...

en: Add to Clipboard
az: Mübadilə buferinə əlavə etmək

en: Always ignore images
az: Şəkillər heç vaxt saxlanılmasın

en: Always save in history
az: Həmişə tarixçədə saxlamaq

en: Append to clipboard
az: Mübadilə yaddaşına əlavə edin

en: Author
az: Müəllif

en: Automatic action menu time:
az: Avtomatik fəlaiyyət menyusunu göstərilmə müddəti:

en: Automatically Start Klipper?
az: Kipper avtomatik başladılsın?

en: Bugfixes and optimizations
az: Xəta düzəltmələri və optimallaşdırma

en: Clear Clipboard History
az: Mübadilə yaddaşı tarixçəsini təmizləyin

en: Clipboard Contents
az: Mübadilə buferi tərkibləri

en: Clipboard history
az: Mübadilə tarixçəsi

en: Clipboard history:
az: Mübadilə tarixçəsi:

en: Clipboard is empty
az: Mübadilə buferi boşdur

en: Command
az: Əmr

en: Command Properties
az: Əmr xüsusiyyətləri

en: Command:
az: Əmr:

en: Confirm Delete Action
az: Silimə əməlini təsdiq edin

en: Confirm Delete Command
az: Əmrin silinməsini təsdiq edin

en: Content selected with the cursor but not explicitly copied to the clipboard is not automatically stored in the clipboard history, and can only be pasted using a middle-click.
az: Kursor ilə seçilmiş, lakin birbaşa kopyalanmamış hissə avtomatik mübadilə yaddaşında saxlanılmır və yalnız siçanın orta düyməsi ilə yerləşdirilə bilər.

en: Content selected with the cursor is automatically copied to the clipboard so that it can be pasted with either a Paste action or a middle-click.<br/><a href="1">More about the selection and clipboard</a>.
az: Kursor ilə seçilmiş hissə avtomatik mübadilə yaddaşına kopyalanır və beləliklə həm Yerləşdirin əməli həm də siçanın orta düyməsi ilə yerləşdirilə bilər.<br/><a href="1">Seçim və mübadilə yaddaşı haqqında daha çox</a>.

en: Contributor
az: Bu işə töhvə verənlər

en: Delete Action
az: Fəaliyyəti silmək

en: Delete Command
az: Əmri silin

en: Description
az: Təsviri

en: Description:
az: İzahatı:

en: Disable This Popup
az: Bu menyu pəncərəsini bağlamaq

en: Display the automatic action popup menu for this time.
az: Avtomatik fəaliyyət açılan menyusu bu vaxt ərzində göstərilsin.

en: Do Not Start
az: Başlatmamaq

en: Do not allow the clipboard to be cleared, for example when an application exits.
az: Mübadilə yaddaşının təmizlənməsinə icazə verməyin, məsələn tətbiqdən çıxıldıqda.

en: Do not store images in the clipboard history, even if explicitly copied.
az: Şəkillər heç vaxt mübadilə yaddaşında saxlanılmasın, hətta birbaşa kopyalansa belə.

en: Do you really want to clear and delete the entire clipboard history?
az: Siz bütün mübadilə yaddaşı tarixçəsini təmizləmək və silmək istəyirsiniz?

en: Dummy entry for indicating changes in an action's tree widget
az: Budaqlanan vidjetlər fəaliyyətlərində dəyişiklikləri göstərmək üçün boş element

en: Edit Action...
az: Fəaliyyətə düzəliş etmək...

en: Edit Command...
az: Əmrə düzəliş edin...

en: Edit Contents
az: Tərkiblərinə düzəliş etmək

en: Enter a description for the action
az: Əməlin təsvirini daxil edin

en: Enter a description for the command
az: Əmrin təsvirini daxil edin

en: Enter a pattern to match against the clipboard
az: Mübadilə yaddaşı ilə uyğunlaşacaq nümunəni daxil edin

en: Enter the command and arguments
az: Əmri və arqumenləri daxil edin

en: Exclude Windows
az: Pəncərəni istisna edin

en: Exclude Windows...
az: Pəncərəni istisna edin...

en: For an item chosen from history
az: Tarixçədən seçilmiş element üçün

[ctx: General Config]
en: General
az: Əsas

en: General Configuration
az: Əsas Tənzimləmələr

en: History size:
az: Tarixçəsnin ölçüsü:

en: Icon:
az: Nişan:

en: If a file name or URL is selected, include applications that can accept its MIME type in the popup menu.
az: Fayl adı və ya URL seçilərsə, açılan menyuda MİME növləri qəbul ediləbiləcək tətbiqləri daxil edin.

en: Ignore
az: İmtina

en: Ignore the selection
az: Seçimdən imtina etmək

en: Immediately on selection
az: Seçimdən dərhal sonra

en: Include MIME actions
az: MİME fəaliyyətlərini daxil edin

en: Include in automatic popup
az: Avtomatik kontekst menyuya daxil edin

en: Invalid regular expression, %1
az: Səhv müntəzəm ifadə, %1

en: Keep the selection and clipboard the same
az: Seçimi və mübadilə yaddaşını eyni saxlayın

en: Klipper version
az: Klipper versiyası

en: Luboš Luňák
az: Lubos Lunak

en: Maintainer
az: Müşayətçi

en: Match pattern:
az: Oxşarlıq nümunəsi:

en: Mobile Barcode
az: Mobil Barkod

en: Never save in history
az: Heç vaxt tarixçədə saxlanılmasın

en: No actions for WM_CLASS
az: WM_CLASS üçün fəaliyyət yoxdur

en: No matches
az: Oxşarları yoxdur

[ctx: No timeout]
en: None
az: Heç biri

en: Non-text selection:
az: Mətn seçimi yoxdur:

[ctx: Number of entries]
en:  entry |  entries
az[0]:  giriş
az[1]:  girişlər

en: Only store text selections in the clipboard history, not images or any other type of data.
az: Mübadilə yaddaşında yalnız seçilmiş mətn saxlanılsın, şəkillər və digər verilənlər saxlanılmasın.

en: Only when explicitly copied
az: Yalnız birbaşa kopyalandıqda

en: Options:
az: Seçimlər:

en: Original Author
az: Əsas müəllifi

en: Output
az: Çıxış

en: Output from command:
az: Əmrdən çıxarış:

en: Plasma cut & paste history utility
az: Plasma "kəs və yerləşdir" tarixçəsi vasitəsi

[ctx: Popup Menu Config]
en: Action Menu
az: Fəaliyyət menyusu

en: Prevent the clipboard from being cleared
az: Mübadilə yaddaşının təmizlənməsini qarşısını almaq

en: Previous Maintainer
az: Əvvəlki müşayətçi

en: Remove any whitespace from the start and end of selected text, before performing an action. For example, this ensures that a URL pasted in a browser is interpreted as expected. The text saved on the clipboard is not affected.
az: Əməl icra edilərkən mübadilə yaddaşında saxlanılmış mətnin əvvəlindəki və sonundakı boşluqları silmək. Məsələn, bu veb-bələdçidə yerləşdirilmiş URL-un olduğu kimi görünməsini təmin edir. Mübadilə yaddaşında saxlanılmış mətnə təsir etməyəcək.

en: Replace Clipboard
az: Mübadilə beferini dəyişmək

en: Replace current clipboard
az: Cari mübadilə yaddaşındakı ilə əvəzləyin

en: Reset the icon to the default for the command
az: Əmr üçün nişanı standart vəziyyətinə qaytarın

en: Retain the clipboard history, so it will be available the next time you log in.
az: Mübadilə yaddaşı tarixçəsini saxlayın, belə ki, o növbəti girişdə əlçatan olacaq.

en: Save history across desktop sessions
az: Tarixçəni iş masası sessiyalarında saxlayın

en: Search…
az: Axtarış...

en: Selection and Clipboard:
az: Seçim və Mübadilə buferi:

[ctx: Shortcuts Config]
en: Shortcuts
az: Qısayollar

en: Shortcuts Configuration
az: Qısayollar Tənzimləməsi

en: Should Klipper start automatically when you login?
az: Girişdə Klipper avtomatik başladılsın?

en: Show action popup menu:
az: Fəaliyyət pəncərəsini göstərmək

en: Show the popup menu of applicable actions as soon as a selection is made.
az: Seçim edildiyi an tətbiq ediləbilən fəaliyyətin açılan menyusu göstərilsin.

en: Show the popup menu of applicable actions if an entry is chosen from the clipboard history.
az: Əgər qeyd mübadilə tarixçəsindən seçilərsə, tətbiq ediləbilən fəaliyyətlərin açılan menyusu göstərilsin.

en: Start
az: Başlatmaq

en: Text selection only
az: Yalnız mətn seçimi

en: Text selection:
az: Mətn seçimi:

en: The clipboard history will store up to this many items.
az: Mübadilə yaddaşı tarixçəsində saxlanılacaq elementlərin miqdarı.

en: Trim whitespace from selection
az: Seçim kənarlarındakı ara boşluqlarını çıxarın

[ctx: Unit of time]
en:  second |  seconds
az[0]:  saniyə
az[1]:  saniyələr

en: Use graphical regexp editor
az: Müntəzəm ifadənin qrafik redaktorunu istifadə etmək

en: What happens to the standard output of the command executed.
az: İcra olunmuş əmrin standart çıxarışında baş verənlər.

en: Whether non-text selections (such as images) are saved in the clipboard history.
az: Mətn olmayan seçimlərin (şəkil kimi) mübadilə yaddaşında tarixçəsində saxlanılıb-saxlanılmaması.

en: Whether text selections are saved in the clipboard history.
az: Mətnin mübadilə yaddaşında saxlanılıb-saxlanılmaması.

en: current
az: cari

en: down
az: aşağı

en: up
az: yuxarı
