mate-applets 1.25.3 - en to az translation catalogue (250 entries)

en: %d %s %d %s (%d%%) remaining
az: %d %s %d %s (%d%%) qalıb

en: A set of eyeballs for your panel
az: Paneliniz üçün bir dəst göz alması

en: A system load indicator
az: Sistemin yük səviyyəsi göstəricisi

en: A_ddress:
az: Ü_nvan:

en: AccessX Status
az: AccessX Vəziyyəti

en: AccessX Status Applet Factory
az: AccessX Vəziyyət Apleti E'malatxanası

en: Add Palette
az: Palitra Əlavə Et

en: Add button
az: Düymə əlavə et

en: Address Entry
az: Ünvan Girişi

en: Appearance
az: Görünüş

en: Applet for mounting and unmounting block volumes.
az: Blok həcmlərin bağlanıb ayrılması üçün aplet.

en: Applet refresh rate in milliseconds
az: Appletin millisaniyə olaraq yeniləmə aralığı

en: Available palettes
az: Mövcud palitralar

en: Battery Charge Monitor
az: Batareya Doluluq İzləyicisi

en: Battery Charge Monitor Preferences
az: Batareya Dolma İzləyicisi Qurğuları

en: Battery Notice
az: Batareya Bildirişi

en: Battery Status Utility
az: Batareya Vəziyyəti Tə'minatı

en: Battery charged (%d%%)
az: Batareya doludur (%d%%)

en: Battery fully re-charged
az: Batareya tamamilə dolduruldu

en: Battery power low
az: Batareya həcmi alçaqdır

en: Battery status unknown
az: Batareya vəziyyəti naməlumdur

en: Battstat Factory
az: Battstat E'malatxanası

en: Beep for warnings
az: Xəbərdarlıqlarda səs çixart

en: Behavior
az: Davranış

en: By default, sticky notes are given the current date as the title when they are created. This format is used; anything that can be parsed by strftime() is valid.
az: Ön qurğulu olaraq, yapışqan qeydlər yaradılanda onların başlığı hazırkı tarix olur. Bu şəkil istifadə edilir. strftime() tərəfindən oxuna bilən başqa şəkillər də istifadə edilə bilər.

en: CPU Load
az: CPU Yükü

en: CPU graph background color
az: CPU qrafikası arxa plan rəngi

en: Cach_ed
az: Ara _yaddaşa alınmış

en: Can not launch the eyes applet.
az: Eyes appleti başladıla bilmədi.

en: Character Palette
az: Hərf Palitrası

en: Character Palette Preferences
az: Hərf Palitrası Qurğuları

en: Characters shown on applet startup
az: Aplet başlayanda göstəriləcək hərflər

en: Charpicker Applet Factory
az: Hərfseçici Aplet E'malatxanası

en: Choose a base color to use for all sticky notes
az: Bütün yapışqan qeydlər üçün istifadə ediləcək ön qurğulu rəngi seç

en: Choose a color for the note
az: Qeyd üçün rəng seç

en: Choose a font for the note
az: Qeyd üçün yazı növü seç

en: Choose a font to use for all sticky notes
az: Bütün yapışqan qeydlər üçün istifadə ediləcək yazı növünü seç

en: Choose if notes are visible on all workspaces
az: Qeydlərin bütün iş sahələrində göstərilməsi

en: Choose if the default style is forced on all notes
az: Bütün qeydlərin ön qurğulu tərzə tabe olmaları

en: City:
az: Şəhər:

en: Click to Enter Weather.com
az: Weather.com'u ziyarət etmək üçün tıqlayın

en: Click to add a new palette
az: Yeni palitra əlavə etmək üçün tıqlayın

en: Click to delete the selected palette
az: Seçili palitranı silmək üçün tıqlayın

en: Click to edit the selected palette
az: Seçili palitranı dəyişdirmək üçün tıqlayın

en: Colors
az: Rənglər

en: Command
az: Əmr

en: Conditions:
az: Şərtlər:

en: Create, view, and manage sticky notes on the desktop
az: Masa üstündə yapışqan qeydlər yaradın, işlədin və idarə edin

en: Current Conditions
az: Hazırkı Şərtlər

en: Date format of note's title
az: Qeyd başlıqlarının tarix şəkli

en: Default color for new notes
az: Yeni qeydlər üçün ön qurğulu rəng

en: Default color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#30FF50".
az: Yeni yapışqan qeydlər üçün ön qurğulu rəng. Bu html hex şəklində olmalıdır, mis. "#30FF50".

en: Default font for new notes
az: Yeni qeydlər üçün ön qurğulu yazı növü

en: Default height for new notes
az: Yeni qeydlər üçün ön qurğulu hündürlük

en: Default height for new sticky notes in pixels.
az: Yeni yapışqan qeydlər üçün piksel olaraq ön qurğulu hündürlük.

en: Default width for new notes
az: Yeni qeydlər üçün ön qurğulu en

en: Default width for new sticky notes in pixels.
az: Yeni yapışqan qeydlər üçün piksel olaraq ön qurğulu en.

en: Delete button
az: Düyməni sil

en: Details
az: Təfərruatlar

en: Dew point:
az: Nəm nöqtəsi:

en: Directory in which the theme is located
az: Örtüyün mövcud olduğu cərgə

en: Disk Mounter
az: Sürücü Bağlayıcı

en: Display
az: Göstər

en: Displays current state of keyboard accessibility features
az: Hazırkı klaviatura yetişmə qabiliyyəti xüsusiyyətlərinin vəziyyətini göstər

en: Drive Mount Applet Factory
az: Sürücü Bağlayıcı Appleti E'malatxanası

en: Edit Palette
az: Palitranı Dəyişdir

en: Edit button
az: Düyməni dəyişdir

en: Enable CPU load graph
az: CPU yük göstəricisini fəallaşdır

en: Enable _radar map
az: Radar _xəritəsini fəallaşdır

en: Enable load average graph
az: Yük göstərici qrafikasını fəallaşdır

en: Enable memory load graph
az: Yaddaş göstərici qrafikasını fəallaşdır

en: Enable network load graph
az: Şəbəkə göstərici qrafikasını fəallaşdır

en: Enable swap load graph
az: Dəyiş-toqquş sahəsi göstərici qrafikasını fəallaşdır

en: Enter the URL
az: URL'ni daxil edin

en: Error: %s
az: Xəta: %s

en: F_ree
az: B_oş

en: Factory for creating the weather applet.
az: Hava apleti yaradmaq üçün e'malatxana.

en: Factory for drive mount applet
az: sürücü bağlayıcı appleti üçün e'malatxana

en: Feels like:
az: Hissedilən:

en: Find _Next
az: _Sonrakını Tap

en: For horizontal panels, the width of the graphs in pixels. For vertical panels, this is the height of the graphs.
az: Üfüqi panellər üçün, qrafikaların piksel olaraq eni. Şaquli panellər üçün, bu qrafikaların hündürlüyüdür.

en: Force _default color and font on notes
az: Qeydləri ə_sas rəng və yazı növlərini işlətməyə zorla

en: Forecast
az: Göndər

en: Forecast Report
az: Hava Təxmini

en: Forecast not currently available for this location.
az: Bu mövqe üçün hazırda hava təxmini mövcud deyil.

en: Full Battery Notification
az: Dolu Batareya Xəbərdarlığı

en: General
az: Ümumi

en: Graph color for buffer memory
az: Buffer yaddaşı üçün qrafika rəngi

en: Graph color for cached memory
az: Ara yaddaşa alınmış yaddaş üçün qrafika rəngi

en: Graph color for load average
az: Yük göstəricisi üçün qrafika rəngi

en: Graph color for nice-related CPU activity
az: Nice ilə əlaqəli CPU fəallığı üçün qrafika rəngi

en: Graph color for shared memory
az: Bölüşülmüş yaddaş üçün qrafika rəngi

en: Graph color for system-related CPU activity
az: Sistem ilə əlaqəli CPU fəallığı üçün qrafika rəngi

en: Graph color for user-related CPU activity
az: İstifadəçi ilə əlaqəli CPU fəallığı üçün qrafika rəngi

en: Graph color for user-related memory usage
az: İstifadəçi ilə əlaqəli yaddaş istifadəsi üçün qrafika rəngi

en: Graph color for user-related swap usage
az: İstifadəçi ilə əlaqəli dəyiş-toqquş sahəsi istifadəsi üçün qrafika rəngi

en: Graph size
az: Qrafika böyüklüyü

en: H_eight:
az: _Hündürlük:

en: Help
az: Yardım

en: I_dle
az: İş_siz

en: If this option is disabled, a custom color can be used as the default color for all sticky notes.
az: Bu qurğu qeyri-fəaldırsa, bütün yapışqan qeydlər üçün xüsusi bir rəng ön qurğulu rəng olaraq işlədilə bilər.

en: If this option is disabled, a custom font can be used as the default font for all sticky notes.
az: Bu qurğu qeyri-fəaldırsa, bütün yapışqan qeydlər üçün xüsusi bir yazı növü ön qurğulu yazı növü olaraq işlədilə bilər.

en: If this option is enabled, the custom colors and fonts that have been assigned to individual notes will be ignored.
az: Bu qurğu fəaldırsa, yapışqan qeydlərə verilən xüsusi yazı növü və rənglər rədd ediləcək.

en: Insert characters
az: Hərf daxil et

en: Keyboard Accessibility Status
az: Klaviatura Yetişmə Qabiliyyəti Vəziyyəti

en: Keyboard Accessibility Status Applet Factory
az: Klaviatura Yetişmə Qabiliyyəti Vəziyyəti Appleti E'malatxanası

en: Last update:
az: Son yeniləmə:

en: List of available palettes
az: Mövcud palitraların siyahısı

en: Load
az: Yük

en: Load Average
az: Yük Göstərici

en: Load graph background color
az: Yük göstəricisi arxa plan rəngi

en: Location
az: Mövqe

en: Location view
az: Mövqe görünüşü

en: Lock/Unlock note
az: Qeydi Qıfılla/Qıfılını Aç

en: Low Battery Notification
az: Alçaq Batareya Xəbərdarlığı

en: MATE Weather
az: MATE Hava

en: Memory
az: Yaddaş

en: Memory Load
az: Yaddaş Yükü

en: Memory graph background color
az: Yaddaş göstəricisi arxa plan rəngi

en: Modify a palette by adding or removing characters
az: Palitranı hərflər əlavə edərək ya da silərək təkmilləşdir

en: Monitor a laptop's remaining power
az: Laptopun qalan elektrik gücünü izləyin

en: Monitor the current weather conditions, and forecasts
az: Hazırkı hava vəziyyətini və təxmini izlə

en: Monitored Resources
az: İzlənən Mənbələr

en: Mount local disks and devices
az: Yerli disk və avadanlıqları bağla

en: N/A
az: M/D

en: N_ice
az: Ə_la

en: Net Load
az: Şəbəkə Yükü

en: Network
az: Şəbəkə

en: Network graph background color
az: Şəbəkə göstəricisi arxa plan rəngi

en: No battery present
az: Batareya mövcud deyil

en: Options
az: Seçimlər

en: Palette entry
az: Palitra girişi

en: Palettes list
az: Palitra siyahısı

en: Pick a color for the sticky note
az: Yapışqan qeyd üçün rəng seç

en: Pick a default sticky note color
az: Yapışqan qeyd üçün ön qurğulu rəngi seç

en: Pick a default sticky note font
az: Yapışqan qeyd üçün ön qurğulu yazı növünü seç

en: Pick a font for the sticky note
az: Yapışqan qeyd üçün yazı növü seç

en: Pressure:
az: Təzyiq:

en: Processor
az: İşlədici

en: Properties
az: Xassələr

en: Radar Map
az: Radar Xəritəsi

en: Red value level
az: Qırmızı qiymət səviyyəsi

en: Relative humidity:
az: Nisbi nəm:

en: Resize note
az: Qeydi ölçüləndir

en: S_wap Space
az: Dəyiş-toqquş _Sahəsi

en: S_ystem
az: S_istem

en: See the ForeCast Details
az: Hava Təxmini Təfərruatlarını Gör

en: Select Location from the list
az: Siyahıdan mövqeyi seçin

en: Sh_ared
az: Bö_lüşülmüş

en: Shows keyboard status when accessibility features are used.
az: Yetişmə qabiliyyəti xüsusiyyətləri istifadə edildiyində klaviatura vəziyyətini göstər.

en: Shows the state of AccessX features such as latched modifiers
az: Bağlı dəyişdiricilər kimi AccessX xüsusiyyətlərinin vəziyyətini göstər

en: Shows the status of keyboard accessibility features
az: Klaviatura yetişmə qabiliyyəti vəziyyətini göstər

en: Sky:
az: Səma:

en: Specifies whether the sticky notes are locked (non-editable) or not.
az: Yapışqan qeydlərin qıfıllı (dəyişdirilə bilməyən) olub olmamalarını müəyyən edir.

en: Specifies whether the sticky notes are visible on ALL workspaces on the desktop, or not.
az: Yapışqan qeydlərin masa üstündəki bütün iş sahələrində göstərilib göstərilməmələrini müəyyən edir.

en: Specify a title for the note
az: Qeyd üçün etiket seç

en: Specify the default height (in pixels) of new notes
az: Yeni qeydlərin piksel olaraq ön qurğulu hündürlüyünü seç

en: Specify the default width (in pixels) of new notes
az: Yeni qeydlərin piksel olaraq ön qurğulu enini seç

en: Spinbutton for updating
az: Təzələmə üçün dönmə düyməsi

en: Sticky Note
az: Yapışqan Qeyd

en: Sticky Note Properties
az: Yapışqan Qeyd Xassələri

en: Sticky Notes
az: Yapışqan Qeydləri

en: Sticky Notes Applet Factory
az: Yapışqan Qeydlər Aplet E'malatxanası

en: Sticky Notes Preferences
az: Yapışqan Qeydlərin Xassələri

en: Sticky notes' locked state
az: Yapışqan qeydlərin qıfıllı vəziyyəti

en: Sticky notes' workspace stickyness
az: Yapışqan qeydlərin iş sahəsinə yapışma dərəcəsi

en: Swap Load
az: Dəyiş Toqquş Yükü

en: Swap Space
az: Dəyiş-toqquş Sahəsi

en: Swap graph background color
az: Dəyiş-toqquş göstəricisi arxa plan rəngi

en: System Monitor
az: Sistem İzləyicisi

en: System Monitor Preferences
az: Sistem İzləyicisi Qurğuları

en: System is running on AC power
az: Sistem cərəyan ilə işləyir

en: System is running on battery power
az: Sistem batareya ilə işləyir

en: Temperature:
az: İstilik:

en: Text
az: Mətn

en: The eyes look in the direction of the mouse pointer
az: Gözlər siçan oxunun istiqamətinə doğru baxır

en: The string that the user had selected when the applet was last used. This string will be displayed when the user starts the applet.
az: Appletin son istifadə edildiyi vaxt istifadəçinin seçdiyi qatar. Bu qatar istifadəçi appleti başladanda göstəriləcək.

en: Themes
az: Örtüklər

en: There was a fatal error while trying to load the theme.
az: Örtüyün yüklənməsi sırasında xəta oldu.

en: There was an error displaying help: %s
az: Yardım göstərilirkən xəta yarandı: %s

en: There was an error executing '%s': %s
az: '%s' icra edilirkən xəta oldu: %s

en: This utility shows the status of your laptop battery.
az: Bu tə'minat laptopunuzun batareya vəziyyətini göstərir.

en: Trash
az: Zibil Qutusu

en: Unknown error
az: Namə'lum xəta

en: Unknown time (%d%%) remaining
az: Qalan vaxt bilinmir (%d%%)

en: Update
az: Yenilə

en: Update spin button
az: Dönmə düyməsini təzələ

en: Updating...
az: Yenilənir...

en: Use _custom address for radar map
az: Radar xəritəsi üçün _xüsusi ünvan işlət

en: Use co_lor from the system theme
az: Sistem örtüyünün _rəngini işlət

en: Use default co_lor
az: Ön qurğulu _rəngi işlət

en: Use default fo_nt
az: Ön qurğulu _yazı növünü işlət

en: Use fo_nt from the system theme
az: Sistem örtüyünün _yazı növünü işlət

en: Visibility:
az: Görünüş:

en: Visit Weather.com
az: Weather.com-u ziyarət et

en: Weather Preferences
az: Hava Qurğuları

en: Weather Report
az: Hava Təxmini Raportu

en: Whether to ask for confirmation when deleting a note
az: Qeydi siləndə təstiq istənməsi

en: Whether to force the default color and font on all notes
az: Bütün qeydlərdə ön qurğulu rəng və yazı növünü işlətmə məcburiyyəti

en: Whether to use the default system color
az: Ön qurğulu sistem rənginin istifadə ediləcəyi

en: Whether to use the default system font
az: Sistemin ön qurğulu yazı növünün işlədilməsi

en: Wind:
az: Külək:

en: XKB Extension is not enabled
az: XKB Əlavəsi fəal deyil

en: Your battery is now fully recharged
az: İndi batareyanız tamamilə dolduruldu

en: Your battery is running low
az: Batareyanızın gücü zəyifləyir

en: _About
az: _Haqqında

en: _Automatically update every:
az: _Avtomatik yeniləmə aralığı:

en: _Average
az: _Orta

en: _Background
az: _Arxa plan

en: _Buffers
az: _Bufferlər

en: _Close
az: _Bağla

en: _Delete
az: _Sil

en: _Delete All
az: Hamısını _Sil

en: _Delete Notes
az: Qeydləri _Sil

en: _Details
az: _Ətraflı

en: _Edit
az: _Düzəlt

en: _Font:
az: _Yazı Növü:

en: _Free
az: B_oş

en: _Help
az: _Yardım

en: _Keyboard Accessibility Preferences
az: _Klaviatura Yetişmə Qabiliyyəti Seçimləri

en: _Load
az: _Yük

en: _Lock Notes
az: Qeydləri _Qıfılla

en: _Memory
az: _Yaddaş

en: _Name:
az: _Ad:

en: _Network
az: Şə_bəkə

en: _New Note
az: Yeni _Qeyd

en: _Open System Monitor
az: _Sistem İzləyicisini Aç

en: _Palette:
az: _Palitra:

en: _Palettes:
az: _Palitralar:

en: _Preferences
az: _Seçimlər

en: _Processor
az: _İşlədici

en: _Put notes on all workspaces
az: Qeydləri bütün iş sahələrinə _yerləşdir

en: _Read
az: _Oxuma

en: _Select a location:
az: _Mövqeyi seç:

en: _Select a theme:
az: Ö_rtüyü seç:

en: _Title:
az: _Başlıq:

en: _Update
az: _Güncəllə

en: _Used
az: _İstifadədə

en: _User
az: _İstifadəçi

en: _Visit Weather.com
az: _Weather.com'u ziyarət et

en: _Width:
az: _En:

en: _Write
az: _Yazma

en: insert special character %s
az: xüsusi %s hərfini daxil et

en: meters
az: metr

en: miles
az: mil

en: milliseconds
az: millisaniyə

en: minutes
az: dəqiqə

en: none
az: yoxdur

en: pixels
az: piksel

en: unknown
az: namə'lum
