plasma-vault - en to az translation catalogue (97 entries)

[ctx: %1 is the name of the Plasma Vault to open]
en: Open '%1' Plasma Vault
az: '%1' Plasma Seyfini açın

en: <b>Security notice:</b>
                                 According to a security audit by Taylor Hornby (Defuse Security),
                                 the current implementation of Encfs is vulnerable or potentially vulnerable
                                 to multiple types of attacks.
                                 For example, an attacker with read/write access
                                 to encrypted data might lower the decryption complexity
                                 for subsequently encrypted data without this being noticed by a legitimate user,
                                 or might use timing analysis to deduce information.
                                 <br /><br />
                                 This means that you should not synchronize
                                 the encrypted data to a cloud storage service,
                                 or use it in other circumstances where the attacker
                                 can frequently access the encrypted data.
                                 <br /><br />
                                 See <a href='https://defuse.ca/audits/encfs.htm'>defuse.ca/audits/encfs.htm</a> for more information.
az: <b>Təhlükəsizlik qeydləri:</b>
                                 Taylor Hornby (Defuse Ssecurity şirkəti) tərəfindən təhlükəsizlik yoxlaması ilə razılaşdırılmış,
                                 Hal-hazırda Encfs'nin tətbiq edilməsi sistemi hücumlara qarşı müdafisəsiz və ya potensial müdafiəsiz edir.
                                 potensial müdafiəsiz edir.
                                 Məsələn, şifrələnmiş məlumatlara oxumaq/
    yazmaq imkanı olan bir təcavüzkar, qanuni bir istifadəçi tərəfindən                              bilinmədən sonrakı şifrələnmiş məlumatlar 
    üçün şifrə çözmə mürəkkəbliyini zəiflədə bilər və ya məlumat 
                                 əldə etmək üçün üçün vaxt analizindən 
    istifadə edə bilər.
                                 <br /><br />
                                 Bu o deməkdir ki, şifrələnmiş məlumatları 
    bulud saxlama xidmətinə sinxronlaşdırmamalı 
                                 və ya təcavüzkarın şifrələnmiş məlumatlara tez-tez daxil ola biləcəyi 
                                 digər hallarda istifadə etməməlisiniz.                              <br /><br />
                                 Daha ətraflı məlumat <a href='https://defuse.ca/audits/encfs.htm'>defuse.ca/audits/encfs.htm</a> səhifəsindədir.

en: <b>Security notice:</b>
                                 CryFS encrypts your files, so you can safely store them anywhere.
                                 It works well together with cloud services like Dropbox, iCloud, OneDrive and others.
                                 <br /><br />
                                 Unlike some other file-system overlay solutions,
                                 it does not expose the directory structure,
                                 the number of files nor the file sizes
                                 through the encrypted data format.
                                 <br /><br />
                                 One important thing to note is that,
                                 while CryFS is considered safe,
                                 there is no independent security audit
                                 which confirms this.
az: <b>Təhlükəsizlik qeydləri:</b>
                                 CryFS fayllarınızı şifrələyir və siz onları istənilən yerdə təhlükəsiz saxlaya bilərsiniz.
                                 Bu Dropbox, İCloud, OneDrive və 
    başqa buludlarla yaxşı işləyir.
                                 <br /><br />
                                 Başqa proqram təminatından fərqli
    olaraq CryFS həmçinin sizin kataloq strukturlarını,
                                 faylların sayı və ölçüsünü 
                                 başqalarından gizlədə bilir.                              <br /><br />
                                 CryFS təhlükəsiz hesab edilsə də 
    hələlik 
                                 bu heç bir audit tərəfindən təsdiq edilməyib.

en: <b>Security notice:</b>
                                 Gocryptfs encrypts your files, so you can safely store them anywhere.
                                 It works well together with cloud services like Dropbox, iCloud, OneDrive and others.
                                 <br /><br />
                                 A threat model for gocryptfs is provided by the author at                              <a href='https://nuetzlich.net/gocryptfs/threat_model'>nuetzlich.net/gocryptfs/threat_model</a>.                              <br /><br />
                                 According to a security audit performed in 2017 by Taylor Hornby (Defuse Security),
                                 gocryptfs keeps file contents secret against an adversary that can read and modify the                              ciphertext.                              <br /><br />
                                 See <a href='https://defuse.ca/audits/gocryptfs.htm'>defuse.ca/audits/gocryptfs.htm</a> for more information.
az: <b>Təhlükəsizlik qeydləri</b>
                                 Gocryptfs sizin faylları şifrələyir və siz onları istədiyiniz yerdə təhlükəsiz saxlaya bilərsiniz
                                 Bu Dropbox, İCloud, OneDrive və 
    başqa buludlarla yaxşı işləyir.
                                 <br /><br />
                                 Gocryptfs üçün bir təhdid modeli müəllif tərəfindən burada təmin edilmişdir                              <a href='https://nuetzlich.net/gocryptfs/threat_model'>nuetzlich.net/gocryptfs/threat_model</a>.                              <br /><br />
                                 Taylor Hornby (Defuse Ssecurity şirkəti) tərəfindən təhlükəsizlik yoxlaması ilə razılaşdırılmış,
                                 gocryptfs şifrə mətnini oxuya və dəyişdirə bilən düşmənə qarşı faylın məzmununu gizli saxlayır.                              <br /><br />
                                 Daha ətraflı məlumat üçün <a href='https://defuse.ca/audits/gocryptfs.htm'>defuse.ca/audits/gocryptfs.htm</a> baxın

[ctx: @action Action to mount a vault]
en: Open this Plasma Vault
az: Bu Plasma Seyfini Açın

[ctx: @action Action to unmount a vault]
en: Close this Plasma Vault
az: Bu Plasma Seyfini Bağlayın

[ctx: @title:window]
en: Create a New Vault
az: Yeni Seyf Yaratmaq

[ctx: @title:window]
en: Import an Existing Vault
az: Mövcud seyfi idxal etmək

en: Advanced
az: Əlavə

en: Are you sure you want to delete this vault
az: Bu seyfi silmək istədiyinizə əminsiniz

en: Backend:
az: Modul:

en: Cannot create the mount point
az: Qoşulma nöqtəsini yaratmaq mümkün deyil

en: Cannot delete the vault; there are other vaults with overlapping paths.
az: Seyfi silmək mümkün deyil, kəsişən yollara sahib digər seyflər var.

en: Cannot open an unknown vault.
az: Naməlum seyfi açmaq mümkün deyil.

en: Cannot write gocryptfs.conf inside cipher directory, check your permissions.
az: Şifre qovluğunun daxilinə gocryptfs.conf yazmaq olmur, icazələrinizi yoxlayın.

en: Change
az: Dəyişmək

en: Choose the encryption system you want to use for this vault:
az: Bu seyfi üçün istədiyiniz şifrələmə sistemini seçin:

en: Choose the used cipher:
az: Şifrələmə alqoritmini seçin:

en: Close the vault
az: Seyfi bağlamaq

en: Command output:
    %1
    
    Error output: %2
az: Əmr çıxarışları:
    %1
    
    Xəta çıxarışı: %2

en: Configure
az: Tənzimləmək

en: Configure Vault…
az: Seyfi Tənzimləmək...

en: Configured backend cannot be instantiated: %1
az: AYarlanmış server modulu nümunəsi yaratmaq mümkün deyil: %1

en: Configured backend does not exist: %1
az: Ayarlanmış server modulu mövcud deyil: %1

en: Correct version found
az: Düzgün versiya tapıldı

en: Create
az: Yaratmaq

en: Create a New Vault…
az: Yeni Seyf Yaratmaq

en: Delete
az: Silmək

en: Delete operation cancelled
az: Silinmə əməliyyatı ləğv edildi

en: Delete this vault
az: Bu seyfi silmək

en: Details…
az: Təfərrüatlar...

en: Device is already open
az: Qurğu artıq açılıb

en: Device is not open
az: Qurğu açılmayıb

en: Dialog
az: Dialoq

en: Do not show this notice again
az: Bu bidirişi bir daha göstərməmək

en: Encrypted data location
az: Şifrələnmiş məlumat yeri

en: Error deleting vault
az: Seyfin silinməsi xətası

en: Error details
az: Xətanın təfərrüatları

en: Failed to create directories, check your permissions
az: Qovluqlar yaratmaq baş tutmadı, icazələrinizi yoxlayın

en: Failed to execute
az: İcra etmək mümkün olmadı

en: Failed to fetch the list of applications using this vault
az: Bu seyfdən istifadə edən tətbiqlərin siyahısı alına bilmədi

en: Failed to open: %1
az: Açılacaq fayl: %1

en: Forcefully Lock Vault
az: Seyfi məcburi kilidləmək

en: General
az: Əsas

en: Go offline while this vault is open (switch off networking and bluetooth)
az: Bu seyf açılan zaman şəbəkə əlaqəsini bağlayın (şəbəkə və bluetooth'u söndürmək)

en: If you limit this vault only to certain activities, it will be shown in the applet only when you are in those activities. Furthermore, when you switch to an activity it should not be available in, it will automatically be closed.
az: Əgər seyfin işini bir neçə İş otağı ilə məhdudlaşdırsanız, o zaman o yalnız seçilmiş İş otağında vidjet şəklində görünəcəkdir. Seyfin görünmədiyi Otağa keçid zamanı seyf avtomatik bağlanacaqdır.

en: Import
az: İdxal

en: Limit to the selected activities:
az: Bu otaqlarla məhdudlaşdırmaq:

en: Lock Vault
az: Sefi kilidləmək

en: Mind that there is no way to recover a forgotten password. If you forget the password, your data is as good as gone.
az: Yadda saxlayın ki, unudulan şifrəni bərpa etmək mümkün deyil. Əgər şifrəni unutsanız şifrələnmiş məlumatlarınız itiriləcəkdir.

en: Mount point
az: Qoşulma nöqtəsi

en: Mount point is not specified
az: Qoşulma nöqtəsi verilməyib

en: Mount point:
az: Qoşulma nöqtəsi:

en: Next
az: Sonrakı

en: No Vaults have been set up
az: Seyf təyin edilməyib

en: Password:
az: Şifrə:

en: Please enter the password to open this vault:
az: Bu seyfi açmaq üçün, lütfən, şifrəni daxil edin:

en: Please type in the name of the vault to confirm:
az: Silinməni təsdiq etmək üçün seyfin adını yazın:

en: Previous
az: Əvvəlki

en: Show in File Manager
az: Fayl Menecerində göstərmək

en: The cipher directory is not empty, cannot initialise the vault.
az: Şifrə kataloqu boş deyil, seyfi başlatmaq mümkün olmadı

en: The installed version of cryfs is too old to open this vault.
az: Bu seyfi açmaq üçün CryFS versiyası çox köhnədir.

en: The mount point directory is not empty, refusing to open the vault
az: Qoşulma nğqtəsinin qovluğu boş deyil, seyfi açmaq mümkün deyil

en: The password is empty, cannot initialise the vault.
az: Şifrə boşdur, sayfi başlatmaq mümkün olmadı

en: The specified backend is not available
az: Göstərilmiş xidmət modulu mövcud deyil

en: The specified directory is empty
az: Göstərilmiş qovluq boşdur

en: The specified directory is not empty
az: Göstərilmiş qovluq boş deyil

en: The specified path does not exist
az: Göstərilən yol mövcud deyil

en: The vault configuration can only be changed while it is closed.
az: Bu seyfin tənziçləmələri yalnız o bağlanarkən dəyişdirilə bilər.

en: The vault is unknown; cannot close it.
az: Bu seyf naməlumdur, onu bağlamaq olmur

en: The vault is unknown; cannot dismantle it.
az: Seyfi ləğv etmək mümkün deyil çünki o naməlumdur

en: The vault needs to be upgraded before it can be opened with this version of cryfs
az: CryFS'in bu versiyası ilə açmazdan əvvəl Seyf yenilənməlidir

en: This action <b>cannot</b> be undone. This will permanently delete the selected vault!
az: Bu əməliyyatı ləğv etmək <b>mümkün deyil</b>. Seşilmiş seyf birdəfəlik silinəcək!

en: This device is already registered. Cannot recreate it.
az: Bu qurğu artıq qeydə alınıb. təkrar yaratmaq mümkün deyil.

en: This device is not initialized. Cannot import it.
az: Bu qurğu işə salınmadı. Onu idxal etmək mümkün deyil.

en: This directory already contains encrypted data
az: Bu qovluqda artıq şifrələnmiş məlumat var

en: This directory doesn't contain encrypted data
az: Bu qovluqda şifrələnmiş məlumatlar yoxdur

en: This operation will irreversibly delete the following:
    %1
    %2
az: Bu əməliyyat aşağıdakıları həmişəlik siləcəkdir:
    %1
    %2

en: This vault was created with an older version of cryfs and needs to be upgraded.
    
    Mind that this process is irreversible and the vault will no longer work with older versions of cryfs.
    
    Do you want to perform the upgrade now?
az: Bu seyf köhnə CryFS versiyası ilə yaradılıb və yenilənməsi lazımdır.
    
    Yadda saxlayın ki, yenilənmə prosesi ləğv edilə bilməz və yenilənmədən onra seyf köhnə CryFS versiyası ilə işləməyəcək.
    
    İndi yenilənməsini istəyirsiniz?

en: Unable to close the vault because an application is using it
az: Seyfi bağlamaq olmur, çünki o başqa tətbiq onu istifadə edir

en: Unable to close the vault because it is being used by %1
az: Seyfi bağlamaq olmur, çünki o %1 tərəfindən açıldı

en: Unable to detect the version
az: Versiyanı aşkarlamaq baş tutmadı

en: Unable to detect the version, the version string is invalid
az: Versiyanı aşkarlamaq mümkün olmadı, versiya sətri xətalıdır

en: Unable to perform the operation
az: Əməliyyatı yerinə yetirmək alınmadı

en: Unable to perform the operation (error code %1).
az: Bu əməliyyatı yerinə yetirmək mümkün olmadı (xəta kodu %1).

en: Unknown device
az: Naməlum Cihaz

en: Unknown error; unable to create the backend.
az: Naməlum xəta, server modulu yaratmaq baş tutmadı.

en: Unlock Vault
az: Seyfi kiliddən çıxarmaq

en: Unlock and Open
az: Kiliddən çıxarmaq və Açmaq

en: Upgrade the vault?
az: Bu seyf yenilənsin?

en: Use the default cipher
az: Standart alqoritmi istifadə etmək

en: Vaul&t name:
az: Sey&fin adı:

en: Wrong version installed. The required version is %1.%2
az: Səhv versiya quraşdırılıb. Tələb olunan versiya: %1.%2

en: Wrong version installed. The required version is %1.%2.%3
az: Səhv versiya quraşdırılıb. Tələb olunan versiya %1.%2.%3

en: You entered the wrong password
az: Siz yalnış şifrə daxil etdiniz

en: You need to select an empty directory for the mount point
az: Qoşulma nöqtəsi üçün boş qovluq seçməlisiniz

en: You need to select empty directories for the encrypted storage and for the mount point
az: Şifrələnmiş yaddaş və qoşulma nöqtəsi üçün boş qovluq seçməlisiniz
