print-manager - en to az translation catalogue (242 entries)

en: %1 network printer via DNS-SD
az: DNS-SD ilə %1 şəbəkə printeri

en: %2 (%1 Job) | %2 (%1 Jobs)
az[0]: %2 (%1 tapşırıq)
az[1]: %2 (%1 tapşırıq)

en: '%1' has been added, please check its driver.
az: "%1" əlavə edildi, onun sürücüsünü yoxlayın.

en: '%1' has been added, using the '%2' driver.
az: "%1" əlavə edildi, "%2" sürücüsü istifadə olunur.

en: '%1' is ready for printing.
az: "%1" çapa hazırdır.

en: *.ppd *.ppd.gz|PostScript Printer Description files
az: *.ppd *.ppd.gz|PostScript Printer Təsvirləri faylları

[ctx: @action:button]
en: Browse
az: Baxmaq

[ctx: @action:button]
en: Maintenance
az: Xidmət göstərmək

[ctx: @action:button]
en: Open Print Queue
az: Çap növbəsi

[ctx: @action:intoolbar]
en: Add a Printer Class
az: Printerlər sinifini əlavə etmək

[ctx: @action:intoolbar]
en: Allow printing from the Internet
az: İnternetdən çap tapşırıqlarını qəbul etmək

[ctx: @action:intoolbar]
en: Allow remote administration
az: Məsafədən idarəetməni qəbul etmək

[ctx: @action:intoolbar]
en: Allow users to cancel any job (not just their own)
az: İstifadəçilərə istənilən tapşırığı ləğv etməyə icazə vermək (yalnız özünə aid olanı deyil)

[ctx: @action:intoolbar]
en: Share printers connected to this system
az: Bu sistemə qoşulmuş printerləri ümumi giriş vermək

[ctx: @action:intoolbar]
en: Show printers shared by other systems
az: Digər sistemlərin paylaşdığı printerləri göstərmək

[ctx: @info]
en: <TABLE>
    <TR>
    <TD>Examples:
    <PRE>
        http://hostname:631/ipp/
        http://hostname:631/ipp/port1
    
        ipp://hostname/ipp/
        ipp://hostname/ipp/port1
    
        lpd://hostname/queue
    
        socket://hostname
        socket://hostname:9100
    </PRE>
    
    <P>See <A HREF="http://localhost:631/help/network.html" TARGET="_blank">"Network
    Printers"</A> for the correct URI to use with your printer.</P>
    </TD>
    </TR>
    </TABLE>
az: <TABLE>
    <TR>
    <TD>Nümunə:
        http://hostname:631/ipp/
        http://hostname:631/ipp/port1
    
        ipp://hostname/ipp/
        ipp://hostname/ipp/port1
    
        lpd://hostname/queue
    
        socket://hostname
        socket://hostname:9100
    </PRE>
    
    <P>Printerlə istifadə olunacaq doğru URL üçün
    <A HREF="http://localhost:631/help/network.html" TARGET="_blank">"Şəbəkə Printerləri"</A> səhifəsinə baxın.</P>
    </TD>
    </TR>
    </TABLE>

[ctx: @info]
en: Failed to add class: '%1'
az: Bu sinif əlavə edilə bilmədi: "%1"

[ctx: @info]
en: Failed to configure class
az: Sinifi tənzimləmək alınmadı

[ctx: @info]
en: Failed to configure printer
az: Printeri ayarlamaq alınmadı

[ctx: @info]
en: Failed to configure printer: '%1'
az: Bu printeri tənzimləmək mümkün olmadı: "%1"

[ctx: @info]
en: Failed to configure server settings
az: Server ayarlarını tənzimləmək mümkün olmadı

[ctx: @info]
en: Failed to get server settings
az: Server ayarlarını almaq mümkün olmadı

[ctx: @info:tooltip]
en: A printer connected to a USB port
az: USB portuna qoşulan printer

[ctx: @info:tooltip]
en: A printer connected to the parallel port
az: Paralel porta qoşulan printer

[ctx: @info:tooltip]
en: A printer connected via Bluetooth
az: Bluetooth ilə qoşulan printer

[ctx: @info:tooltip]
en: HPLIP software driving a fax machine, or the fax function of a multi-function device
az: Printerin işini HPLİP təmin edir və ya çoxfunksiyalı cihazın faks funksiyası

[ctx: @info:tooltip]
en: HPLIP software driving a printer, or the printer function of a multi-function device
az: Printerin işini HPLİP təmin edir və ya çoxfunksiyalı cihazın printer funksiyası

[ctx: @info:tooltip]
en: Local printer detected by the Hardware Abstraction Layer (HAL)
az: HAL (Hardware Abstraction Layer) printeri aşkar etdi

[ctx: @info:tooltip]
en: Remote CUPS printer via DNS-SD
az: DNS-SD vasitəsi ilə məsafədən idarə olunan CUPS printeri

[ctx: @item]
en: Discovered Network Printers
az: Aşkarlanan şəbəkə printeri

[ctx: @item]
en: Local Printers
az: Yerli printerlər

[ctx: @item]
en: Manual URI
az: Əl ilə URİ

[ctx: @item]
en: Other Network Printers
az: Digər şəbəkə printerləri

[ctx: @label kind of printer, could be driver name or "local raw socket"]
en: Kind:
az: Növ:

[ctx: @label location of printer]
en: Location:
az: Yerləşmə yeri:

[ctx: @label:listbox]
en: Baud Rate:
az: Ötürmə sürəti

[ctx: @label:listbox]
en: DTR/DSR (Hardware)
az: DTR/DSR (Avadanlıq)

[ctx: @label:listbox]
en: Data Bits:
az: Veri bitləri:

[ctx: @label:listbox]
en: Even
az: Cüt

[ctx: @label:listbox]
en: Flow Control:
az: Gedişata nəzarət:

[ctx: @label:listbox]
en: Members:
az: Üzvlər:

[ctx: @label:listbox]
en: None
az: Heç biri

[ctx: @label:listbox]
en: Odd
az: Tək

[ctx: @label:listbox]
en: Parity:
az: Bərabərlik:

[ctx: @label:listbox]
en: RTS/CTS (Hardware)
az: RTS/CTS (Avadanlıq)

[ctx: @label:listbox]
en: XON/XOFF (Software)
az: XON/XOFF (Proqram təminatı)

[ctx: @label:textbox]
en: Address:
az: Ünvan:

[ctx: @label:textbox]
en: Connection:
az: Bağlantı:

[ctx: @label:textbox]
en: Description:
az: Təsviri:

[ctx: @label:textbox]
en: Location:
az: Yerləşmə yeri:

[ctx: @label:textbox]
en: Name:
az: Adı:

[ctx: @label:textbox]
en: Password
az: Şifrə

[ctx: @label:textbox]
en: Username:
az: İstifadəçi adı:

[ctx: @option:check]
en: Default printer
az: Standart printer

[ctx: @option:check]
en: Share this printer
az: Bu printerə ümumi giriş

[ctx: @title]
en: Printer name or description
az: Printerin adı və ya təsviri

[ctx: @title:group]
en: Authentication
az: Serverə giriş

[ctx: @title:group]
en: Windows Printer via SAMBA
az: SAMBA vasitəsilə Windows printeri

[ctx: @title:window]
en: Add a New Printer
az: Yeni Printer Əlavə etmək

[ctx: @title:window]
en: Configure your connection
az: Bağlantınızı tənzimləyin

[ctx: @title:window]
en: Failed
az: Xəta

[ctx: @title:window]
en: Pick a Driver
az: Sürücünü seçin

[ctx: @title:window]
en: Please describe your printer
az: Printerinizi təsvir edin

[ctx: @title:window]
en: Select a Printer to Add
az: Əlavə ediləcək printer seçmək

en: A CUPS connection requires authentication: "%1"
az: CUPS bağlantısı üçün kimlik doğrulaması tələb olunur: "%1"

en: A New Printer was detected
az: Yeni printer aşkarlandı

en: A printer connected to a USB port.
az: Printer USB porta qoşuldu.

en: A printer connected to the parallel port.
az: Printer paralel porta qoşuldu.

en: A printer connected via Bluetooth.
az: Printer Bluetooth ilə qoşuldu.

en: A&llow these users to print
az: Bu istifadəçilərə çapa i&cazə vermək

en: Abort job
az: İşi dayandırmaq

en: Aborted
az: Ləğv edildi

en: Active Jobs
az: Aktiv tapşırıqlar

en: Add Printer
az: Printer əlavə etmək

en: Add a new printer
az: Yeni printer əlavə etmək

en: Add a new printer class
az: Yeni printer sinifi əlavə etmək

en: Add a new printer or a printer class
az: Yeni printer və ya printer sinifi əlavə etmək

en: Address:
az: Ünvan:

en: All Jobs
az: Bütün tapşırıqlar

en: All Printers
az: Bütün printerlər

en: All Printers (%1 Job) | All Printers (%1 Jobs)
az[0]: Bütün printerlər (%1 tapşırıq)
az[1]: Bütün printerlər (%1 tapşırıq)

en: Allowed Users
az: İcazə verilən istifadəçilər

en: AppSocket/JetDirect network printer via DNS-SD
az: DNS-SD ilə AppSocket/JetDirect şəbəkə printeri

en: Are you sure you want to remove the class '%1'?
az: "%1" Printer sinifini silmək istədiyinizə əminsiniz?

en: Are you sure you want to remove the printer '%1'?
az: "%1" printerini silmək istədiyinizə əminsiniz?

en: Authenticate
az: Kimlik doğrulaması

en: Authenticated
az: Kimliyi doğrulandı

en: Banners
az: Səhifə ayırıcı

en: Banners, Policies and Allowed Users
az: Başlıqlar, qaydalar və istifadəçilər

en: Cancel
az: İmtina etmək

en: Canceled
az: İmtina edildi

en: Changes the PPD of a given printer
az: Hazırkı printerin PPD-sini dəyişmək

en: Changes the PPD of a given printer/deviceid
az: Hazırkı printerin/cihaz kimliyinin PPD-sini dəyişmək

en: Choose &the driver from the list
az: Sürücünü &siyaıdan seçin

en: Classified
az: Təsnif edilmiş

en: Clean Print Heads
az: Çap başlıqlarını təmizləmək

en: Click here to add a new printer
az: Yeni printer əlavə etmək üçün buraya vurun

en: Completed
az: Tamamlandı

en: Completed Jobs
az: Tamamlanan tapşırıqlar

en: Confidential
az: Məxfi

en: Configure
az: Tənzimləmək

en: Configure Printer
az: Printeri tənzimləmək

en: Configure the global preferences
az: Ümumi tərcihləri tənzimləmək

en: ConfigurePrinter
az: Printerin ayarlanmsı

en: Configuring new printer...
az: Yeni printer ayarlanır...

en: Connection:
az: Bağlantı:

en: Connections
az: Bağlantılar

en: Created
az: Yaradıldı

en: Current - %1
az: Cari: - %1

en: Current status
az: Cari vəziyyət

en: Default
az: Standart

en: Description:
az: Təsviri:

en: Detect
az: Aşkarlamaq

en: Driver:
az: Sürücü:

en: Ending Banner:
az: Səhifə ayırıcı sonu:

en: Enter an username and a password to complete the task
az: Bu tapşırığı yerinə yetirmək üçün istifadəçi adı və şifrəni daxil edin

en: Enter credentials to print from <b>%1</b>
az: <b>%1</b>-dan/dən çap etmək üçün istifadəçi adı və şifrəni daxil edin

en: Error Policy:
az: Xəta zamanı davranış

en: Error Title
az: Xəta başlığı

en: Failed
az: Xəta

en: Failed to cancel '%1'
az: "%1" ləğv edilə bilmədi

en: Failed to get a list of devices: '%1'
az: Cihazların siyahısı alına bilmədi: "%1"

en: Failed to get a list of drivers: '%1'
az: Sürücülərin siyahısını almaq mümkün olmadı: "%1"

en: Failed to group devices: '%1'
az: Cihazları qruplaşdırmaq alınmadı: "%1"

en: Failed to hold '%1'
az: "%1" dayandırıla bilmədi

en: Failed to invoke method: %1
az: Bu metodu çağırmaq mümkün olmadı: %1

en: Failed to move '%1' to '%2'
az: "%1", "%2" daxilinə köçürülə bilmədi

en: Failed to perform request: %1
az: Bu sorğu icra edilə bilmədi: %1

en: Failed to release '%1'
az: "%1" bburaxıla bilmədi

en: Failed to reprint '%1'
az: "%1" yenidən çap edilə bilmədi

en: Failed to search for a recommended driver: '%1'
az: Tövsiyyə olunan sürücülərin axtarışı baş tutmadı: "%1"

en: Find driver
az: Sürücünü tapmaq

en: From Hostname
az: Komputerdən

en: HPLIP software driving a fax machine, or the fax function of a multi-function device.
az: Printerin işini HPLİP təmin edir və ya çoxfunksiyalı cihazın faks funksiyası.

en: HPLIP software driving a printer, or the printer function of a multi-function device.
az: Printerin işini HPLİP təmin edir və ya çoxfunksiyalı cihazın printer funksiyası.

en: Hold
az: Gözləmədə

en: Human-readable description such as "HP LaserJet with Duplexer"
az: "İkitərəfli çap ilə HP LaserJet"-ə oxşar sizə aydın olan printer təsviri

en: Human-readable location such as "Lab 1"
az: "Lab 1"- ə oxşar sizə aydın olan yerləşmə yeri

en: IPP network printer via DNS-SD
az: DNS-SD ilə İPP şəbəkə printeri

en: Idle
az: Boşdayanma

en: Idle - '%1'
az: Boşdayanma - '%1'

en: Idle, rejecting jobs
az: Boşdayanma, tapşırıqlar qəbul edilmir

en: Idle, rejecting jobs - '%1'
az: Boşdayanma, tapşırıqlar qəbul edilmir - '%1'

en: In use
az: İstifadə olunur

en: In use - '%1'
az: İstifadə olunur - '%1'

en: LPD network printer via DNS-SD
az: DNS-SD ilə şəbəkə printeri

en: LPD/LPR queue
az: LPD/LPR növbəsi

en: LPD/LPR queue %1
az: LPD/LPR növbəsi %1

en: Local printer detected by the Hardware Abstraction Layer (HAL).
az: HAL (Hardware Abstraction Layer), yerli printer  ilə aşkarladı.

en: Location:
az: Yerləşmə yeri:

en: Ma&nually Provide a PPD File:
az: PPD faylını əl i&lə göstərin:

en: May contain any printable characters except "/", "#", and space
az: "/", "#" və boşluq istisna olmaqla bütün çap oluna bilən simvollardan ibarət ola bilər

en: Members
az: Üzvlər

en: Missing printer driver
az: Printer üçün sürücülər çatışmır

en: Modify Printer
az: Printeri dəyişdirin

en: Move to
az: Bura köçürmək

en: Name
az: Adı

en: Name:
az: Adı:

en: Network printer via DNS-SD
az: DNS-SD ilə şəbəkə printeri

en: No driver for this printer.
az: Bu printer üçün sürücü yoxdur.

en: No printer driver for %1 %2.
az: %1 %2 üçün printer sürücüsü yoxdur.

en: No printer driver for %1.
az: %1 üçün printer driveri yoxdur.

en: No printers have been configured or discovered
az: Ayarlanacaq və ya aşkar ediləcək heç bir printer yoxdur

en: None
az: Heç biri

en: Not found
az: Tapılmadı

en: On hold
az: Gözləmədə

en: Operation Policy:
az: Əməliyyat qaydası:

en: Pages
az: Səhifələr

en: Parallel Port
az: Paralel port

en: Parent Window ID
az: Əsas pəncərə İD-si

en: Pause Printer
az: Printerə fasilə

en: Paused
az: Fasilədə

en: Paused - '%1'
az: Fasilədə - '%1'

en: Paused, rejecting jobs
az: Fasilədə, tapşırıqlar qəbul edilmir

en: Paused, rejecting jobs - '%1'
az: Fasilədə, tapşırıqlar qəbul edilmir - '%1'

en: Pending
az: Gözləməyir

en: Please choose an item on the list
az: Siyahıdakı elementi seçin

en: Policies
az: Qaydalar

en: Port to Qt 5 / Plasma 5
az: Qt 5 / Plasma 5 portu

en: Pre&vent these users from printing
az: Bu istifadəçilərə çapı qa&dağan etmək

en: Print Queue
az: Çap növbəsi

en: Print Self Test Page
az: Öz-özünü yoxlama vərəqinin çapı

en: Print Self-Test Page
az: Özünü sınama səhifəsini çap etmək

en: Print Test Page
az: Sınaq səhifəsinin çapı

en: Print service is unavailable
az: Çap xidməti əlçatmazdır

en: Print settings
az: Çap ayarları

en: Print test page
az: Sınaq səhifəsinin çapı

en: Printer Icon
az: Printerin nişanı

en: Printer Options
az: Printer seçimləri

en: Printer paused
az: Printer fasilədədir

en: Printer ready
az: Printer hazırdır

en: Printer state unknown
az: Printerin vəziyyəti naməlumdur

en: Printer to be configured
az: Ayarlanan printer

en: Printers
az: Printerlər

en: Printing '%1'
az: "%1" çap olunur

en: Printing...
az: Çap olunur...

en: Processed
az: İşləndi

en: Query Printer for Default Options
az: Printerdən standart seçimləri almaq

en: Queue:
az: Növbə:

en: Recommended Drivers
az: Tövsiyyə olunan sürücülər

en: Reject print jobs
az: Çap tapşırıqlarını ləğv etmək

en: Remote CUPS printer via DNS-SD
az: DNS-SD vasitəsi ilə CUPS printeri

en: Remove Printer
az: Printeri silmək

en: Remove class
az: Printer sinifini silmək

en: Remove printer
az: Printeri silmək

en: Reprint
az: Yenidən çap etmək

en: Resume
az: Davam etmək

en: Resume Printer
az: Printeri davam etdirmək

en: Retry current job
az: Cari işi təkrarlamaq

en: Retry job
az: İşi təkrarlamaq

en: Search
az: Axtarış

en: Secret
az: Gizli

en: Select a Driver
az: Sürücünü seçmək

en: Select a custom driver
az: Başqa sürücünü seçin

en: Serial Port
az: Serial port

en: Set Default Options
az: Standart seçimləri qurmaq

en: Set the Default Printer Options
az: Standart printer seçimlərini qurmaq

en: Share this class
az: Bu sinifə ümumi giriş

en: Share this printer
az: Bu printerə ümumi giriş

en: Show printer queue(s)
az: Çap növbələrini göstərmək

en: Size
az: Ölçü

en: Starting Banner:
az: Səhifə ayırıcının başlanğıcı:

en: Status
az: Vəziyyət

en: Status Message
az: Vəziyyət bildirişi

en: Stop printer
az: Printeri dayandırmaq

en: Stopped
az: Dayandırıldı

en: System Preferences
az: Sitem tərcihləri

en: Test Page
az: Sınaq səhifəsi

en: TextLabel
az: Mətn_Etiketi

en: The New Printer is Missing Drivers
az: Yeni printer üçün sürücülər çatışmır

en: The New Printer was Added
az: Yeni printer əlavə edildi

en: The current page has changes.
    Do you want to save them?
az: Cari səhifə dəyişdirildi.
    Onları saxlamaq istəyirsiniz?

en: Tool for adding new printers
az: Yeni əlavə edilən printerlər üçün alət

en: Topsecret
az: Tam məxfi

en: Unable to send command to printer driver!
az: Əmri printer sürücüsünə göndərmək mümkün olmadı!

en: Unclassified
az: Sinifləndirilməmiş

en: Unknown
az: Naməlum

en: Unknown - '%1'
az: Naməlum - '%1'

en: User
az: İstifadəçi

en: Windows Printer via SAMBA
az: SAMBA vasitəsilə Windows printeri

en: Wrong username or password
az: İstifadəçi adı və ya şifrə səhvdir

en: my printer (x jobs)
az: mənim printerim (x tapşırıqlar)
