libksysguard - en to az translation catalogue (223 entries)

en: %1 G
az: %1 QiB

en: %1 K
az: %1 KiB

en: %1 M
az: %1 MiB

en: %1 P
az: %1 PiB

en: %1 T
az: %1 TiB

en: &End Process...
az: &Prosesi sonlandırmaq...

en: - Process has been stopped. It will not respond to user input at the moment.
az: - Proses dayandırıldı. O müvəqqəti istifdəçinin davranışına cavab verməyəcək.

en: - Process has finished and is now dead, but the parent process has not cleaned up.
az: - Proses sonlandı və məhv edildi, lakin ana proses onun məlumatlarını təmizləməyib.

en: - Process is doing some work.
az: - Proses hansısa işi icra edir.

en: - Process is waiting for something to happen.
az: - Proses bir şeyin baş verəcəyini gözləyir

en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Attempt to kill the currently selected process by sending it the SIGTERM signal.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Technical information: </span><br />The SIGTERM signal is sent to the given process. If there are insufficient privileges to do so, by default a password is requested.<br />By running the program <span style=" font-family:'Courier New,courier';">polkit-kde-authorization</span> you can give certain (or all) users permission to kill any process, without requiring a password. </p></body></html>
az: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Hazırda seçilmiş prosesi SİGTERM siqnalı göndərməklə məhv etmək.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Texniki məlumat: </span><br />SİGTERM siqnalı verilmiş prosesə göndərildi. Bunu etmək üçün yetərincə imtiyaz yoxdursa, standart olaraq şifrə tələb olunur.<br /> <span style=" font-family:'Courier New,courier';">polkit-kde-authorization</span> proqramı, bəzi istifadəçilərə (və ya bütün istifadəçilərə) prosesi şifrə soruşmadan sonlandırmağa imkan verir. </p></body></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Batch Scheduling</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;"><span style=" font-weight:400; font-style:italic;">(Since Linux 2.6.16.)</span><span style=" font-weight:400;"> This policy is similar to </span>Normal<span style=" font-weight:400;">, except that this policy will cause the scheduler to always assume that the process is CPU-intensive.  Consequently, the scheduler will apply a small scheduling penalty so that this process is mildly disfavored in scheduling decisions. This policy is useful for workloads that are non-interactive, but do not want to lower their nice value, and for workloads that want a deterministic scheduling policy without interactivity causing extra preemptions (between the workload's tasks).</span></p></body></html>
az: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Toplu planlaşdırma</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;"><span style=" font-weight:400; font-style:italic;">(Linux 2.6.16-dan başlayaraq.)</span><span style=" font-weight:400;"> Bu siyasət </span>Normal<span style=" font-weight:400;"> siyasətə bənzəyir, lakin bu siyasət məcbur edir ki, planlayıcı, həmişə prosesi, mərkəzi prosessoru çox yükləyən qeydə alsın .  Buna görə də planlayıcı həmin prosesə, prosessordan daha az istifadə etmə vaxtı ayıracaqdır. Bu, qeyri-interaktiv və öz üstünlüyün azaltmaq istəməyən, proseslər üçün , və həmçinin müəyyən qeyri-interaktiv planlama istəyən, əlavə kəsilmələr yaradan proseslər üçün faydalıdır (toplu tapşırıqların hissələri arasında).</span></p></body></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Best Effort Scheduling</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Processes with a higher priority will take priority for access to the hard disk.  Programs running at the same <span style=" font-weight:600;">Best Effort/Normal</span> priority are served in a <span style=" font-weight:600;">Round Robin</span> fashion.</p></body></html>
az: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Best Effort planlaması</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Yüksək üstünlüklü proses sərt diskə daha üstün giriş imkanı əldə edəcək.  <span style=" font-weight:600;">Best Effort/Adi</span> planlaması ilə icra olunan eyni üstünlüklü proqram  <span style=" font-weight:600;">Round Robin</span> rejimində işləyir.</p></body></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">First In-First Out Scheduling</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">When  a  <span style=" font-weight:600;">FIFO</span> process  becomes  runnable,  it  will always immediately preempt any currently running <span style=" font-weight:600;">Normal</span> or <span style=" font-weight:600;">Batch</span> process.</p></body></html>
az: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">FİFO (First In-First Out/İlk giriş İlk çıxış)) planlaşması</span>
    </p><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Proses  <span style=" font-weight:600;">FIFO</span> icra olunmanı davam etdirdikdə  o  istənilən,  <span style=" font-weight:600;">Adi</span> və ya <span style=" font-weight:600;">Batch</span> planlaşdırması olan istənilən prosesi dayandırır.</p></body></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Idle Scheduling</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">A  program running with <span style=" font-weight:600;">Idle</span> I/O priority will only get disk time when no other program has asked for disk I/O for a defined grace period. The impact of <span style=" font-weight:600;">Idle</span> I/O processes on normal system activity should be zero. Priority is not applicable to this scheduling class.</p></body></html>
az: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Boşdayanma planlaması</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Ən  aşağı səviyyəli <span style=" font-weight:600;">Boşdayanma</span> giriş-çıxış üstünlüyü. ilə icra olunan proqram, yalnız başqa heç bir proqram müəyyən vaxt ərzində diskdən istifadə etmədikdə ona müraciət edir <span style=" font-weight:600;">Boşdayanma</span> giriş-çıxış proseslərinin normal sistem fəaliyyətinə təsiri sıfır olmalıdır. Üstünlük bu planlaşdırma sinfi üçün tətbiq olunmur..</p></body></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Normal Scheduling: Default Linux time-sharing  (Other)</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;">Normal<span style=" font-weight:400;"> is the standard Linux time-sharing scheduler that is intended for all processes that do not  require special static priority real-time mechanisms. The process to run is chosen from the list of other</span> Normal<span style=" font-weight:400;"> or </span>Batch<span style=" font-weight:400;"> processes based on a dynamic priority that is determined only inside this list. The dynamic priority is based on the priority level given and increased for each time-quantum the process is ready to run, but denied to run by the scheduler. This ensures fair progress among all Normal processes.</span></p></body></html>
az: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Adi standart Linux prosesi planlaşdırıcısı (Digər)</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;">Normal<span style=" font-weight:400;">, xüsusi sabit üstünlüklü gerçək zamanlı mexanizmlər tələb etməyən bütün proseslər üçün yaradılmış standart Linux vaxt paylaşımı planlaşdırıcısıdır. Başladılacaq proses digər </span> Normal<span style=" font-weight:400;"> və ya </span>Toplanmış<span style=" font-weight:400;"> yalnız bu siyahıdakı dinamik üstünlüklərə malik proseslər arasından seçilir. Proses, işə salınmağa hazır olduqda, lakin planlayıcı tərəfindən başladılmadığı zaman verilmiş üstünlük səviyyəsinə əsaslanan dinamik üstünlük hər kvant zamanı üçün artırılır. Bu, bütün Normal proseslər arasında ədalətli irəliləməni təmin edir.</span></p></body></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Normal Scheduling</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">This is the same as <span style=" font-weight:600;">Best Effort</span> scheduling, except that the priority is calculated automatically based on the CPU priority.  Processes with a higher priority will take priority for access to the hard disk.  Programs running at the same <span style=" font-weight:600;">Best Effort/Normal</span> priority are served in a <span style=" font-weight:600;">Round Robin</span> fashion.</p></body></html>
az: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Adi planlaşdırma</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">, CPU üstünlüyünə əsaslanan üstünlük istisna olmaqla <span style=" font-weight:600;">Best Effort</span> planlaşdırması ilə eynidir.  Yüksək üstünlüyə malik proseslər, sərt diskə giriş üstünlüyü əldə edir. Eyni <span style=" font-weight:600;">Best Effort/Adi</span> üstünlüyü ilə işləyən proqramlar <span style=" font-weight:600;">Round Robin</span> tərzində təqdim olunur.</p></body></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Real Time Scheduling</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The <span style=" font-weight:600;">Real Time</span> scheduling class is given first access to the disk, regardless of what else is going on in the system. Thus the <span style=" font-weight:600;">Real Time</span> class needs to be used with some care, as it can starve other processes. As with the <span style=" font-weight:600;">Best Effort</span> class, 8 priority levels are defined denoting how big a time slice a given process will receive on each scheduling window.</p></body></html>
az: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Real Zaman planlaması</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"> <span style=" font-weight:600;">Real zaman</span> planlaması sistemdə nə baş verməsindən asılı olmayaraq diskə növbədənkənar giriş imkanı verir. Thus the <span style=" font-weight:600;">Real zaman</span> planlamasını ehtiyyatla istifadə etmək lazımdır, belə ki, o disgər proseslərin diskdən istifadə etməsini əngəlləyə bilər. <span style=" font-weight:600;">Best Effort</span> planlamasında olduğu kimi, hər bir planlaşdırma pəncərəsində verilmiş bir prosesin nə qədər böyük bir vaxt intervalı alacağını ifadə edən 8 prioritet səviyyə təyin olunur.</p></body></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Round Robin Scheduling</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Round Robin</span> is a simple enhancement of <span style=" font-weight:600;">FIFO</span>.  Everything described below for <span style=" font-weight:600;">FIFO</span> also applies to <span style=" font-weight:600;">Round Robin</span>, except that each process is only allowed to run for a maximum time quantum.</p></body></html>
az: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Round Robin planlaşdırma</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Round Robin</span> <span style=" font-weight:600;">FIFO</span>mexanizminin sadə yolla yaxşılaşdırılmasıdır.  Bütün aşağıdakı <span style=" font-weight:600;">FIFO</span> üçün təsvir edilənlər, həmçinin <span style=" font-weight:600;">Round Robin</span> üçün tətbiq edilə bilər, burada yalnız bir istisna var ki, hər proses maksimum kvant vaxtından artıq olmayaraq icra oluna bilər.</p></body></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">For CPU-intensive non-interactive processes.  Process is mildly disfavored in scheduling decisions.</p></body></html>
az: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Mərkəzi prosessoru sıx istifadə edən qarşılıq verməyən proseslər üçün. Proses üçün vaxtın ayrılması zamanı proses yavaşca ləğv edilir</p></body></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Process can only use the hard disk when no other process has used it very recently.</p></body></html>
az: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Yalnız başqa proses diski tez-tez istifadə etmədiyi zaman proses onu istifadə edə bilər.</p></body></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Process gets immediate access to the hard disk whenever needed, regardless of what else is going on.</p></body></html>
az: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Sistemdə daha nə baş verməsindən asılı olmayaraq diskə dərhal giriş əldə edir.</p></body></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Process is given higher priority to access the hard disk than Normal.</p></body></html>
az: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Proses Adi planlamada olduğundan daha yüksək sərt diskə giriş üstünlüyü əldə edir</p></body></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Process will run whenever runnable.  Higher priority than Normal or Batch.  Has Timeslicing.</p></body></html>
az: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Mümkün olduqda proses dərhal icra olunmağa başlayır.  Normal və Toplu planlamadan yüksək üstünlük.  Müəyyən vaxtdan sonra, planlayıcı belə prosesi avtomatik sonlandırır.</p></body></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Process will run whenever runnable.  Higher priority than Normal or Batch.  No timeslicing.</p></body></html>
az: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Proses hər işləmə imkanı olduqda dərhal işə düşəcəkdir.  Üstünlük, adi və ya Batch planlaşmasından yüksəkdir.  Planlaşma prosesi yarımçıq kəsmir.</p></body></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Process's priority is based on the CPU priority.</p></body></html>
az: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Prosesin üstünlüyü CPU üstünlüyünə əsaslanır.</p></body></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The standard time-sharing scheduler for processes without special requirements.</p></body></html>
az: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Xüsusi tələbləri olmayan proseslər üçün standart vaxt bölüşdürmə planlayıcısı.</p></body></html>

en: <i>Technical information:</i> This is often referred to as "Proportional Set Size" and is the closest approximation of the real amount of total memory used by a process. Note that the number of applications sharing shared memory is determined per shared memory section and thus can vary per memory section.
az: <i>Texniki məlumat: </i>Bu adətən "Mütənasib yığım ölçüsü" adlanır və bir prosesin istifadə etdiyi ümumi yaddaşın həqiqi miqdarına ən yaxın təqribi dəyərdir. Nəzərə alın ki, ümumu yaddaşı birgə istifadə edən tətbiqlərin sayı yaddaşın hər bölməsinə görə təyin olunur, və buna görə də yaddaş bölməsindən asılı olaraq bu miqdar dəyişə bilər.

en: <qt><i>Technical information: </i>For each X11 window, the X11 property _NET_WM_PID is used to map the window to a PID.  If a process' windows are not shown, then that application incorrectly is not setting _NET_WM_PID.
az: <qt><i>Texniki məlumat: </i>Hər X11 pəncərəsi üçün X11 _NET_WM_PID xüsusiyyəti pəncərələri PİD ilə uyğunlaşdırmaq üçün istifad olunur.  Əgər prosesin pəncərəsi göstərilmirsə, deməli bu tətbiq _NET_WM_PID-i doğru quraşdırmayıb.

en: <qt><i>Technical information: </i>The flag is retrieved from /proc/[pid]/status
az: <qt><i>Texniki məlumat: </i>Bayrağın vəziyyəti /proc/[pid]/status vəziyyətindən götürülüb

en: <qt><i>Technical information: </i>The kernel process name is a maximum of 8 characters long, so the full command is examined.  If the first word in the full command line starts with the process name, the first word of the command line is shown, otherwise the process name is used.
az: <qt><i>Texniki məlumat: </i>Nüvə prosesinin adı 8 işarədən çox ola bilməz, belə ki, tam əmr sətirləri araşdırılır.  Əgər tam sətrin ilk sözü prosesin adı ilə başlayırsa həmin ilk söz göstərilir. Əks halda prosesin adı göstərilir.

en: <qt><i>Technical information: </i>The underlying value (clock ticks since system boot) is retrieved from /proc/[pid]/stat
az: <qt><i>Texniki məlumat: </i>əməliyyat sisteminin /proc/[pid]/stat nöqtəsindən başladığı andan bu yana sistem saatının taktlarının sayına əsaslanır

en: <qt><i>Technical information: </i>This is an approximation of the Private memory usage, calculated as VmRSS - Shared, from /proc/*/statm.  This tends to underestimate the true Private memory usage of a process (by not including i/o backed memory pages), but is the best estimation that is fast to determine.  This is sometimes known as URSS (Unique Resident Set Size). For an individual process, see "Detailed  Memory Information" for a more accurate, but slower, calculation of the true Private memory usage.
az: <qt><i>Texniki məlumat: </i>Bu məlumat, /proc/*/statm tərəfindən alınan və VmRSS - paylaşılmış olaraq hesablanan URSS (Unique Resident Set Size) məlumatıdır. Prosesin "həqiqi yaddaş istifadəsi"ni göstərmir (G/Ç tərəfindən istifadə olunan yaddaş səhifələrini nəzərə almasaq), lakin bu, yaddaş istifadəsi haqqında məlumatı tez əldə etmək üçün ən yaxşı yanaşmadır. Bu bəzən, URSS (Unique Resident Set Size) olaraq tanınır. Fərdi proseslər üçün daha dəqiq, lakin tam özəl yaddaş istifadəsinin hesablanması üçün "Ətraflı yaddaş istifadəsi"nə baxın

en: <qt><i>Technical information: </i>This is an approximation of the Shared memory, called SHR in top.  It is the number of pages that are backed by a file (see kernel Documentation/filesystems/proc.txt).  For an individual process, see "Detailed Memory Information" for a more accurate, but slower, calculation of the true Shared memory usage.
az: <qt><i>Texniki məlumat: </i>Bu ümumi yaddaşın (Shared memory, top proqraməndakı SHR) təqribi həcmidir.  Bu, bir fayl tərəfindən dəstəklənən səhifələrin sayıdır (nüvə haqqında Documentation/filesystems/proc.txt  sənədinə baxın).  Hər proses üzrə ümumi yaddaşda istifadə olunan verilənlər haqqında "Yaddaş istifadəsi haqqında ətraflı" bölməsində məlumat tapa bilərsiniz. Orada göstərilən dəyərlər daha dəqiq lakin, ləng müəyyən olunur.

en: <qt><i>Technical information: </i>This is from /proc/*/cmdline
az: <qt><i>Texniki məlumat: </i>Bu, /proc/*/cmdline əmr sətrindən götürülüb

en: <qt><i>Technical information: </i>This is the Process ID.  A multi-threaded application is treated a single process, with all threads sharing the same PID.  The CPU usage etc will be the total, accumulated, CPU usage of all the threads.
az: <qt><i>Texniki məlumat:</i>Bu, proses İD-sidir.  Çoxsaylı işlək hissəlləri olan tətbiqə bir proses kimi baxılır, hansı ki, bütün işlək axınlar eyni PİD-i istifadə edir.   MP-un istifadəsi və s. bütün işlək axınların ümumi toplanmış MP istifadəsi olacaqdır.

en: <qt><i>Technical information: </i>This is the amount of memory used by the Xorg process for images for this process.  This is memory used in addition to Memory and Shared Memory.<br><i>Technical information: </i>This only counts the pixmap memory, and does not include resource memory used by fonts, cursors, glyphsets etc.  See the <code>xrestop</code> program for a more detailed breakdown.
az: <qt><i>Texniki məlumat: </i>bu prosesin görüntülənməsi üçün Xorg prosesi tərəfindən istifadə olunan ümumi yaddaşın həcmidir.  Bu yaddaşa və ümumi yaddaşa əlavə olaraq istifadə olunan yaddaşdır.<br><i>Texniki məlumat: </i>Bu, yalnız pikselli təsvirin yaddaşını hesaba alır və şriftlər, kursorlar, qliflər və s. bu kimilərin istifadə etdiyi yaddaş resurslarından ibarət deyil.  Qəzalar haqqında ətraflı məlumat üçün <code>xrestop</code> proqramına baxın.

en: <qt><i>Technical information: </i>This shows Linux Control Group (cgroup) membership, retrieved from /proc/[pid]/cgroup. Control groups are used by Systemd and containers for limiting process group's usage of resources and to monitor them.
az: <qt><i>Texniki məlumat: </i>Bu dəyər, /proc/[pid]/cgroup-dan alınmış, Linux ƏS -nin idarəetmə qrupuna (Linux Control Group - group) aid olduğunu göstərir. İdarəetmə qrupları Systemd və konteynerlər tərəfindən, proses qrupunun istifadə etdiyi resursların məhdudlaşdırılması və onların izlənilməsi üçün istifadə olunur.

en: <qt><i>Technical information: </i>This shows Mandatory Access Control (SELinux or AppArmor) context, retrieved from /proc/[pid]/attr/current.
az: <qt><i>Texniki məlumat: </i>Bu, /proc/[pid]/attr/current-dən alınmış MAC (SELinux və ya AppArmor) tərkiblərini göstərir.

en: <qt>Are you sure you want to <b>immediately and forcibly kill</b> this process?  Any unsaved work may be lost. | <qt>Are you sure you want to <b>immediately and forcibly kill</b> these %1 processes?  Any unsaved work may be lost
az[0]: <qt>Bu prosesi, <b>birdəfəlik və məcburi məhv etmək</b> istədiyinizə əminsiniz?  Bəzi saxlanılmamış işləriniz itirilə bilər.
az[1]: <qt>Bu %1 prosesi, <b>birdəfəlik və məcburi məhv etmək</b> istədiyinizə əminsiniz?  Bəzi saxlanılmamış işləriniz itirilə bilər

en: <qt>Change which processes are shown, and how they are shown.  The processes can be further filtered by using the Quick Search text filter.<p>
    <table>
    <tr><td>All Processes</td><td>Show all the processes on the system.</td></tr>
    <tr><td>All Processes, tree</td><td>Show all the processes on the system, in a hierarchical manner using the parent PID information.</td></tr>
    <tr><td>System Processes</td><td>Show processes running as root and as a user who cannot login.</td></tr>
    <tr><td>User Processes</td><td>Show processes running as a non-root user who can login.</td></tr>
    <tr><td>Own Processes</td><td>Show processes owned by the same user that this process is owned by.</td></tr>
    <tr><td>Programs Only</td><td>Show processes which are running as a user who can login and are either attached to a TTY or have at least one X11 Window.</td></tr>
    </table>
    <p>
    <i>Technical Information:</i><br>
    Processes with multiple threads are just shown as a single process, and not treated any differently.<br>
    Kernel threads are shown as normal processes, but are actually running inside the kernel and are not real processes.  As such, many of the fields (such as Username) do not apply.
az: <qt>Hansı proseslərin və onların necə göstəriləcəyini dəyişdirin.  Proseslər Cəld axtarış sözləri süzgəcindən istifadə edilərək çeşidlənə bilər.<p>
    <table>
    <tr><td>Bütün proseslər</td><td>Sistemdəki bütün prosesləri göstərmək.</td></tr>
    <tr><td>Bütün proseslər ağacı</td><td>Sistemdəki bütün prosesləri, əsas PİD məlumatlarından istifadə edərək budaqlanma şəklində göstərmək</td></tr>
    <tr><td>Sistem prosesləri</td><td>Root (kök) və sistemə daxil ola bilməyən istifadəçi rejimlərində başladılan prosesləri göstərmək</td></tr>
    <tr><td>İstiifadəçi prosesləri</td><td>Root (kök) imtiyazları olmadan daxil olan istifadəçilər tərəfindən başladılan prosesləri göstərmək.</td></tr>
    <tr><td>Şəxsi proseslər</td><td>Bu prosesin sahibi olan eyni istifadəçiyə aid prosesləri göstərmək.</td></tr>
    <tr><td>Yalnız proqramlar</td><td>Sistemə daxil ola bilən və bir TTY-yə əlavə olunmuş və ya ən azı bir X11 pəncərəsinə sahib bir istifadəçini kimi başladılan prosesləri göstərmək</td></tr>
    </table>
    <p>
    <i>Texniki məlumat: </i><br>
    Çoxsaylı axınları olan proseslər bir başqa şəkildə deyil, sadəcə tək proses kimi göstərilir.<br>
    Nüvə axınları normal proses kimi göstərilir, lakin, əslində onlar nüvə daxilində başladılan proseslərdir, real proseslər deyil.  Beləliklə, bu bir çox sahəyə (İstifadəçi adı kimi) tətbiq olunmur.

en: <qt>End the selected process. Warning - you may lose unsaved work.<br>Right click on a process to send other signals.<br>See What's This for technical information.
az: <qt>Seçilmiş prosesi sonlandırmaq. Diqqət: Bu saxlanılmamış məlumatların itirilməsi ilə nəticələnə bilər. <br>Prosesə başqa siqnallar göndərmək üçün siçanın sağ düyməsinə vurun.<br>Texniki məlumat üçün "Bu nədir" kömək menyusuna baxın.

en: <qt>Linux flag NoNewPrivileges, if set the process can't gain further privileges via setuid etc.</qt>
az: <qt>Linux'da istifadə olunan "NowNewPrivilegies". Əgər bayraq ilə işarələnmibsə, proses, 'setuid' və buna bənzər mexanizmlərin köməyi ilə giriş icazəsi təyin edə bilməz.</qt>

en: <qt>Mandatory Access Control (SELinux or AppArmor) context for this process.</qt>
az: <qt>Bu proses üçün Məcburi Girişə Nəzarət (SELinux və ya AppArmor) vəziyyəti.

en: <qt>The amount of pixmap memory that this process is using.</qt>
az: <qt>Prosesin istifadə etdiyi piksel xəritəsinin həcmi.</qt>

en: <qt>The command with which this process was launched.</qt>
az: <qt>Bu prosesin başladıldığı əmr.</qt>

en: <qt>The control group (cgroup) where this process belongs.</qt>
az: <qt>Bu prosesə aid olan nəzarət qrupu (cgroup).</qt>

en: <qt>The elapsed time since the process was started.</qt>
az: <qt>Prosesin işə salındığı vaxtdan keçən müddət.</qt>

en: <qt>The title of any windows that this process is showing.</qt>
az: <qt>Bu prosesin göstərildiyi pəncərənin başlığı.</qt>

en: <qt>The total system and user time that a process and all of its threads have been running on the CPU for. This can be greater than the wall clock time if the process has been across multiple CPU cores.
az: <qt>Bu prosesin və onun bütün axınlarının CPU-da işlədiyi ümumi sistem və istifadəçi müddəti. Əgər proses bir neçə CPU nüvəsində işləyirsə, bu dəyər iş müddəti dəyərindən böyük ola bilər.

en: <qt>The total user and system time that this process has been running for, displayed as minutes:seconds.
az: <qt>Bu prosesin işlədiyi müddətin dəqiqələr:saniyələr ilə göstərilən ümumi istifdəçi və sistem vaxtı.

en: <qt>The user who owns this process.  If the effective, setuid etc user is different, the user who owns the process will be shown, followed by the effective user.  The ToolTip contains the full information.  <p><table><tr><td>Login Name/Group</td><td>The username of the Real User/Group who created this process</td></tr><tr><td>Effective User/Group</td><td>The process is running with privileges of the Effective User/Group.  This is shown if different from the real user.</td></tr><tr><td>Setuid User/Group</td><td>The saved username of the binary.  The process can escalate its Effective User/Group to the Setuid User/Group.</td></tr><tr><td>File System User/Group</td><td>Accesses to the filesystem are checked with the File System User/Group.  This is a Linux specific call. See setfsuid(2) for more information.</td></tr></table>
az: <qt>Bu prosesin sahibi olan istifadəçi.  Əlavə bitlər olduqda (məsələn, setuid), prosesin sahibinin adı, ardınca isə prosesin faktiki identifikatoru göstəriləcək. Kursor proses üzərində olduqda açılan məlumat pəncərəsində tam təfərrüatlar göstəriləcək: <p><table><tr><td>Sahibin adı/qrupu</td><td>prosesi yaradan real istifadəçinin/qrupun adı</td></tr><tr><td>Həqiqi istifadəçi/qrup</td><td>Proses. həqiqi istifadəçi/qrupu imtiyazları ilə başladılır. Bu məlumat, İstifadəçi və ya qrup real istifadəçidən fərqli olarsa göstərilir. </td></tr><tr><td>Setuid istifadəçisi/qrupu</td><td>İcra faylının saxlanılan istifadəçi adı.  Proses, onun həqiqi istifadəçisinin/qrupunun səviyyəsini Setuid istifadəçi/qrupu səviyyəsinə qaldıra bilər.</td></tr><tr><td>Fayl sistemi istifadəçisi/qrupu</td><td>Fayl sisteminə giriş Fayl sistemi istifadəçisi/qrupu tərəfindən yoxlanılır.  Bu xüsusən Linux-da istifadə olunur. Daha çox məlumat üçün setfsuid(2)-in man səhifəsinə baxın. </td></tr></table>

en: <qt>This column shows the IO statistics for each process. The tooltip provides the following information:<br><table><tr><td>Characters Read</td><td>The number of bytes which this task has caused to be read from storage. This is simply the sum of bytes which this process passed to read() and pread(). It includes things like tty IO and it is unaffected by whether or not actual physical disk IO was required (the read might have been satisfied from pagecache).</td></tr><tr><td>Characters Written</td><td>The number of bytes which this task has caused, or shall cause to be written to disk. Similar caveats apply here as with Characters Read.</td></tr><tr><td>Read Syscalls</td><td>The number of read I/O operations, i.e. syscalls like read() and pread().</td></tr><tr><td>Write Syscalls</td><td>The number of write I/O operations, i.e. syscalls like write() and pwrite().</td></tr><tr><td>Actual Bytes Read</td><td>The number of bytes which this process really did cause to be fetched from the storage layer. Done at the submit_bio() level, so it is accurate for block-backed filesystems. This may not give sensible values for NFS and CIFS filesystems.</td></tr><tr><td>Actual Bytes Written</td><td>Attempt to count the number of bytes which this process caused to be sent to the storage layer. This is done at page-dirtying time.</td></table><p>The number in brackets shows the rate at which each value is changing, determined from taking the difference between the previous value and the new value, and dividing by the update interval.<p><i>Technical information: </i>This data is collected from /proc/*/io and is documented further in Documentation/accounting and Documentation/filesystems/proc.txt in the kernel source.
az: <qt>Bu sütun hər prosesin giriş/çıxış statistikalarını göstərir. İpucları aşağıdakı məlumatları göstərir:<br><table><tr><td>Simvollar oxunur</td><td>Bu prosesin işinin nəticəsi olaraq yaddaş qurğusundan oxunan bayt'ların miqdarı.Bu, hansı ki, prosesin read() və pread() finksiyalarına ötürdüyü bayt'ların cəmidir. Buraya tty girş-çıxışı kimi əməliyyatlar daxildir və bu fiziki diskin faktiki olaraq giriş-çıxış əməliyyatlarını tələb etməsindən asılı deyil (səhifənin keşindən (pagecache) də oxun bilər).</td></tr><tr><td>Simvollar yazılır</td><td>Bu prosesin işinin nəticəsi olaraq yaddaş qurğusuna yazılmış və ya ya yazılacaq bayt'ların miqdarı. Oxşar öncədən xəbərdarlıqlar, burada "Simvollar oxunur" kimi tətbiq olunur.</td></tr><tr><td>Sis. çağırışları oxunması</td><td>Giriş-çıxış əməliyyatlarının sayı, məs., read() və pread() kimi sistem çağırışları (syscalls).</td></tr><tr><td>Sis. çağırışları yazılması</td><td>Giriş-çıxış əməliyyatlarının sayı, məs., write() və pwrite() kimi sistem çağırışları (syscalls).</td></tr><tr><td>Həqiqi baytlar oxunuşu</td><td>Buprosesin həqiqətən də yaddaş qurğusundan aldığı baytların sayı. Dəyər, submit_bio() səviyyəsində müəyyən olunduğu üçün bloklar üzrə oxunma ilə fayl sistemində daha dəqiq göstərilir. Bu, NFS və CİFS fayl sistemləri üçün həqiqi dəyəri verməyə bilər.</td></tr><tr><td>Həqiqi baytlar yazılışı</td><td> Yaddaş qurğusuna yazılan baytların sayı. Səhifə diskə yazılan zaman müəyyən olunur. </td></table><p>Mötərizədəki saylar, əvvəlki dəyərlər, yeni dəyərlər və yenilənmə aralığı arasındakı fərqlər götürülərək müəyyən olunmuş hər bir dəyərin dəyişmə sürətini göstərir.<p><i>Texniki məlumat: </i>Verilənlər /proc/*/io faylından toplanır və parametrlər, nüvə üzrə sənədləşmə faylında (Documentation/accounting and Documentation/filesystems/proc.txt) təsvir olunub.

en: <qt>This is approximately the amount of real physical memory that this process's shared libraries are using.<br>This memory is shared among all processes that use this library.</qt>
az: <qt>Bu hazırkı prosesin bölüşdürülmüş kitabxanalarının istifadə etdiyi fiziki yaddaşın təqribi həcmidir. <br>Bu yaddaş digər proseslərlə birgə istifadə olunur.</qt>

en: <qt>This is the amount of real physical memory that this process is using by itself, and approximates the Private memory usage of the process.<br>It does not include any swapped out memory, nor the code size of its shared libraries.<br>This is often the most useful figure to judge the memory use of a program.  See What's This for more information.</qt>
az: <qt>Bu, prosesin öz ehtiyacları üçün istifadə etdiyi real fiziki yaddaşın həcmidir. <br>Buraya mübadilə yaddaşındakı faylların yerləşdiyi yaddaş sahəsi bölüşdürülmüş kitabxanaların kodlarının ölçüləri daxil deyil.<br>Bu, proqramın yaddaş istifadəsini qiymətləndirmək üçün daha faydalı parametrdir. Ətraflı məlumat "Bu nədir" kömək bölməsinə menyusuna baxın.</qt>

en: <qt>This is the amount of virtual memory space that the process is using, included shared libraries, graphics memory, files on disk, and so on. This number is almost meaningless.</qt>
az: <qt>Bu, ümumi kitabxanalar, qrafik yaddaş, diskdəki fayllar və s.-nin daxil olduğu, proseslərin istifadə etdiyi virual yaddaşın həcmidir. Bu rəqəmlər demək olar ki, əhəmiyyətsizdir.</qt>

en: <qt>This is the size of allocated address space - not memory, but address space. This value in practice means next to nothing. When a process requests a large memory block from the system but uses only a small part of it, the real usage will be low, VIRT will be high. <p><i>Technical information: </i>This is VmSize in proc/*/status and VIRT in top.
az: <qt>Bu, ayrılmış ünvan sahəsinin (yaddaşın deyil) ölçüsüdür. Təcrübədə bu dəyərin heç bir əhəmiyyəti yoxdur. Bu proses sistemdən böyük bir yaddaş bloku tələb edirsə və bunun yalnız kiçik bir hissəsini istifadə edirsə, həqiqi istifadəçi aşağı, VİRT isə yüksək dəyər olacaqdır. <p><i>Texniki məlumat:</i>Bu, /proc/*/status ünvanındakı VmSize və top proqramındakı VİRT məlumatıdır.

[ctx: @action:button]
en: Refresh
az: Təzələ

[ctx: @action:inmenu]
en: Detailed Information...
az: Ətraflı məlumat...

[ctx: @action:inmenu]
en: Kill a Window
az: Pəncərini məhv etmək

[ctx: @info:status]
en: %1: Failed to list directory contents
az: %1: kataloqun tərkibləri siyahısı göstərilə bilmədi

[ctx: @info:status]
en: No data matching the filter
az: Süzgəcə uyğun məlumat tapılmadı

[ctx: @info:status]
en: No data to display
az: Göstəriləcək məlumat yoxdur

[ctx: @info:status]
en: The "%1" (PID: %2) process has stopped executing
az: "%1" (PID: %2) prosesinin icrası dayandırıldı

[ctx: @info:tooltip]
en: <emphasis strong='true'>Memory usage:</emphasis> %1<br />
az: <emphasis strong='true'>Yaddaş istifadəsi:</emphasis> %1<br />

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>  Room Number:</emphasis> %1</para>
az: <para><emphasis strong='true'>  Otaq nömrəsi:</emphasis> %1</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>  Work Phone:</emphasis> %1</para>
az: <para><emphasis strong='true'>  İş telefonu:</emphasis> %1</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>CPU time spent running as user:</emphasis> %1 seconds</para>
az: <para><emphasis strong='true'>İstifaddəçi kimi işləməyə sərf olunan CPU vaxtı:</emphasis> %1 saniyə</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>CPU time spent running in kernel:</emphasis> %1 seconds</para>
az: <para><emphasis strong='true'>Nüvədə işləməyə sərf olunan CPU vaxtı:</emphasis> %1 saniyə</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Characters read:</emphasis> %1 (%2 KiB/s)</para><para><emphasis strong='true'>Characters written:</emphasis> %3 (%4 KiB/s)</para><para><emphasis strong='true'>Read syscalls:</emphasis> %5 (%6 s⁻¹)</para><para><emphasis strong='true'>Write syscalls:</emphasis> %7 (%8 s⁻¹)</para><para><emphasis strong='true'>Actual bytes read:</emphasis> %9 (%10 KiB/s)</para><para><emphasis strong='true'>Actual bytes written:</emphasis> %11 (%12 KiB/s)</para>
az: <para><emphasis strong='true'>Oxunan simvollar:</emphasis> %1 (%2 KiB/san)</para><para><emphasis strong='true'>Yazılan simvollar:</emphasis> %3 (%4 KiB/san)</para><para><emphasis strong='true'>Sİstem çağırışlarını oxumaq:</emphasis> %5 (%6 s⁻¹)</para><para><emphasis strong='true'>Sistem çağırışlarını yazmaq:</emphasis> %7 (%8 s⁻¹)</para><para><emphasis strong='true'>Həqiqi bayt oxunuşu:</emphasis> %9 (%10 KiB/san)</para><para><emphasis strong='true'>Həqiqi bayt yazılışı:</emphasis> %11 (%12 KiB/san)</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Clock ticks since system boot:</emphasis> %1</para><para><emphasis strong='true'>Seconds since system boot:</emphasis> %2 (System boot time: %3)</para><para><emphasis strong='true'>Absolute start time:</emphasis> %4</para><para><emphasis strong='true'>Relative start time:</emphasis> %5</para>
az: <para><emphasis strong='true'>Sistem açıldığından bu yana saatın işləməsi:</emphasis> %1</para><para><emphasis strong='true'>Sistem açıldığından bu yana işləyən saniyələr:</emphasis> %2 (Sistemin açılması vaxtı: %3)</para><para><emphasis strong='true'>Mütləq başlama vaxtı:</emphasis> %4</para><para><emphasis strong='true'>Nisbi başlama vaxtı:</emphasis> %5</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Command:</emphasis> %1</para>
az: <para><emphasis strong='true'>Başladılma əmri:</emphasis> %1</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Effective Group:</emphasis> %1</para>
az: <para><emphasis strong='true'>Effektiv qrup:</emphasis> %1</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Effective User:</emphasis> %1</para>
az: <para><emphasis strong='true'>Effektiv istifadəçi:</emphasis> %1</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>File System Group:</emphasis> %1</para>
az: <para><emphasis strong='true'>Fayl sistemi qrupu:</emphasis> %1</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>File System User:</emphasis> %1</para>
az: <para><emphasis strong='true'>Fayl sistemi istifadəçisi:</emphasis> %1</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Group:</emphasis> %1</para>
az: <para><emphasis strong='true'>Qrup:</emphasis> %1</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>I/O Class:</emphasis> %1</para>
az: <para><emphasis strong='true'>Giriş/Çıxış sinifi:</emphasis> %1</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>I/O Nice level:</emphasis> %1 (%2)</para>
az: <para><emphasis strong='true'>Giriş/Çıxış üstünlüyü səviyyəsi:</emphasis> %1 (%2)</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Login Name:</emphasis> %1 (uid: %2)</para>
az: <para><emphasis strong='true'>Giriş adı:</emphasis> %1 (uid: %2)</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Login Name:</emphasis> %1</para>
az: <para><emphasis strong='true'>Giriş adı:</emphasis> %1</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Memory usage:</emphasis> %1 out of %2  (%3 %)</para>
az: <para><emphasis strong='true'>Yaddaş istifadəsi:</emphasis> %2 üzərindən %1  (%3 %)</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Nice level:</emphasis> %1 (%2)</para>
az: <para><emphasis strong='true'>Üstünlük səviyyəsi:</emphasis> %1 (%2)</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Number of children:</emphasis> %1</para><para><emphasis strong='true'>Total User CPU usage:</emphasis> %2%</para><para><emphasis strong='true'>Total System CPU usage:</emphasis> %3%</para><para><emphasis strong='true'>Total CPU usage:</emphasis> %4%</para>
az: <para><emphasis strong='true'>Alt proseslərin sayı:</emphasis> %1</para><para><emphasis strong='true'>Ümumi istifadəçilərin CPU istifadəsi:</emphasis> %2%</para><para><emphasis strong='true'>Ümumi sistemin CPU istifadəsi:</emphasis> %3%</para><para><emphasis strong='true'>Ümumi CPU istifadəsi:</emphasis> %4%</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Number of threads:</emphasis> %1</para>
az: <para><emphasis strong='true'>Axınların sayı:</emphasis> %1</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Process status:</emphasis> %1 %2</para><para><emphasis strong='true'>User CPU usage:</emphasis> %3%</para><para><emphasis strong='true'>System CPU usage:</emphasis> %4%</para>
az: <para><emphasis strong='true'>Prosesin vəziyyəti:</emphasis> %1 %2</para><para><emphasis strong='true'>İstifadəçinin CPU istifadəsi:</emphasis> %3%</para><para><emphasis strong='true'>Sistemin CPU istifadəsi:</emphasis> %4%</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>RSS Memory usage:</emphasis> %1 out of %2  (%3 %)</para>
az: <para><emphasis strong='true'>RSS yaddaş istifadəsi:</emphasis> %2 üzərindən %1  (%3 %)</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>RSS Memory usage:</emphasis> %1</para>
az: <para><emphasis strong='true'>RSS yaddaş istifadəsi:</emphasis> %1</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Running on:</emphasis> %1</para>
az: <para><emphasis strong='true'>Burada icra olunur:</emphasis> %1</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Scheduler:</emphasis> %1</para>
az: <para><emphasis strong='true'>Planlayıcı:</emphasis> %1</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Setuid Group:</emphasis> %1</para>
az: <para><emphasis strong='true'>Setuid qrupu:</emphasis> %1</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Setuid User:</emphasis> %1</para>
az: <para><emphasis strong='true'>Setuid istifadəçisi:</emphasis> %1</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Shared library memory usage:</emphasis> %1 out of %2  (%3 %)</para>
az: <para><emphasis strong='true'>Ümumi kitabxananın yaddaş istifadəsi:</emphasis> %1 out of %2  (%3 %)</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Shared library memory usage:</emphasis> %1</para>
az: <para><emphasis strong='true'>Ümumi kitabxananın yaddaş istifadəsi:</emphasis> %1</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>This is a real time process.</emphasis></para><para><emphasis strong='true'>Scheduler priority:</emphasis> %1</para>
az: <para><emphasis strong='true'>Bu proses real vaxtda icra olunur.</emphasis></para><para><emphasis strong='true'>Planlayıcı üstünlüyü:</emphasis> %1</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>This process was run with the following command:</emphasis></para><para>%1</para>
az: <para><emphasis strong='true'>Bu proses aşağıdakı əmr ilə başladılıb:</emphasis></para><para>%1</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Total memory usage:</emphasis> %1 out of %2  (%3 %)</para>
az: <para><emphasis strong='true'>Ümumi yaddaş istifadəsi:</emphasis>%2 üzərindən %1 (%3 %)</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><emphasis strong='true'>Your system does not seem to have this information available to be read.</emphasis></para>
az: <para><emphasis strong='true'>Belə görünür ki, sisteminiz bu məlumata oxuya bilmir.</emphasis></para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <para>This user is not recognized for some reason.</para>
az: <para>Bəzi səbəblərdən istifadəçi tanınmadı.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <title>%1</title><para><emphasis strong='true'>Process ID:</emphasis> %2</para>
az: <title>%1</title><para><emphasis strong='true'>Proses ID-si:</emphasis> %2</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <title>%1</title><para><emphasis strong='true'>Process ID:</emphasis> %2</para><para><emphasis strong='true'>Parent's ID:</emphasis> %3</para>
az: <title>%1</title><para><emphasis strong='true'>Proses ID-si:</emphasis> %2</para><para><emphasis strong='true'>Əsas prosesin ID-si:</emphasis> %3</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <title>%1</title><para><emphasis strong='true'>Process ID:</emphasis> %2</para><para><emphasis strong='true'>Parent:</emphasis> %3</para><para><emphasis strong='true'>Parent's ID:</emphasis> %4</para>
az: <title>%1</title><para><emphasis strong='true'>Proses ID-si:</emphasis> %2</para><para><emphasis strong='true'>Əsas proses:</emphasis> %3</para><para><emphasis strong='true'>Əsas prosesin ID-si:</emphasis> %4</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <title>%1</title><para>The parent of all other processes and cannot be killed.</para><para><emphasis strong='true'>Process ID:</emphasis> %2</para>
az: <title>%1</title><para>Bütün digər proseslərin ana prosesidir, ona görə də onu bağlamaq olmaz.</para><para><emphasis strong='true'>Proses ID-si:</emphasis> %2</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: <title>KThreadd</title><para>Manages kernel threads. The children processes run in the kernel, controlling hard disk access, etc.</para>
az: <title>KThreadd</title><para>Nüvə axınlarını idarə edir. Onun alt prosesləri, sərt diskə və başqalarına girişə nəzarət edərək, nüvə rejimində işləyir.</para>

[ctx: @title:column]
en: Filename
az: Fayl adı

[ctx: @title:column]
en: Inode
az: Məlumat qovşağı

[ctx: @title:column]
en: Permissions
az: İcazələr

[ctx: @title:column End of the address space]
en: End
az: Son

[ctx: @title:column File type]
en: Type
az: Növ

[ctx: @title:column Offset into the file]
en: Offset
az: Sürüşmə

[ctx: @title:column Process I/O priority]
en: IO Priority
az: Giriş-çıxış üstünlüyü

[ctx: @title:column Start of the address space]
en: Start
az: Başlat

[ctx: @title:tab]
en: General
az: Əsas

[ctx: @title:tab]
en: Memory Maps
az: Yaddaşın göstərilməsi

[ctx: @title:tab]
en: Open Files
az: Faylları aç

[ctx: @title:window]
en: Process Details
az: Prosesin təfərrüatları

en: All Processes
az: Bütün Proseslər

en: All Processes, Tree
az: Bütün proseslər ağacı

en: Are you sure you want to end this process?  Any unsaved work may be lost. | Are you sure you want to end these %1 processes?  Any unsaved work may be lost
az[0]: Bu prosesi sonlandırmaq istədiyinizə əminsiniz?  Bəzi saxlanılmamış işləriniz itirilə bilər.
az[1]: %1 prosesi sonlandırmaq istədiyinizə əminsiniz?  Bəzi saxlanılmamış işləriniz itirilə bilər.

en: Best effort
az: Ən yaxşı cəhd

en: Bytes actually read/written
az: Faktiki oxunan/yazılan baytlar

en: CPU Scheduler
az: CPU planlaması

en: Change scheduling priority for:
az: Üstünlük cədvəlini bunun üçün dəyişin:

en: Characters read/written
az: Oxunan/yazılan simvollar

[ctx: Context menu]
en: End Process | End Processes
az[0]: Prosesi sonlandırmaq
az[1]: Prosesləri sonlandırmaq

en: Continue (CONT)
az: Davam etdirmək (CONT)

[ctx: Device type]
en: Block device
az: Əngəlləmə qurğusu

[ctx: Device type]
en: Character device
az: Simvol qurğusu

[ctx: Device type]
en: File
az: Fayl

[ctx: Device type]
en: Pipe
az: Kanal

[ctx: Device type]
en: Socket
az: Soket

[ctx: Dialog title]
en: End Process | End %1 Processes
az[0]: Prosesi sonlandırmaq
az[1]: %1 prosesi sonlandırmaq

[ctx: Dialog title]
en: Forcibly Kill Process | Forcibly Kill %1 Processes
az[0]: Prosesi məcburi məhv etmək
az[1]: %1 prosesi məcburi məhv etmək

en: Display Units
az: Vahidləri göstərmək

en: Display command line options
az: Əmr sətri parametrlərini göztərmək

en: Displayed Information
az: Göstərilən məlumatlar

en: Divide CPU usage by number of CPUs
az: CPU istifadəsini hər CPU sayına bölmək

en: End
az: Sonlandırmaq

en: End Process | End Processes
az[0]: Prosesi sonlandırmaq
az[1]: Prosesləri sonlandırmaq

en: Filter which processes are shown by the text given here.  The text can be a partial string match of the Name, Command or Window Title of the process.  It can also be a Username or a Process ID number.<p>
    For example:
    
    <table>
    <tr><th>ksys</th><td>Show processes containing "<b>ksys</b>" in the name, for example the processes "<i>ksysguard</i>" and "<i>ksysguardd</i>".<td></tr>
    <tr><th>root</th><td>Show processes owned by <b>root</b>.  For example <i>init</i></td></tr>
    <tr><th>1234</th><td>Show the processes with the PID or Parent PID of <b>1234</b>.</td></th></tr>
    </table>
az: Buradakı mətn tərəfindən göstərilən prosesləri çeşidləyin.  Mətn,prosesin Adı,Başlatma əmri, və ya Pəncərə başlığı sətri ilə qismən oxşar ola bilər.  Bu həmçinin İstifadəçi adı və ya Prosesin İD nömrəsi ola bilər.<p>
    Məsələn:
    
    <table>
    <tr><th>ksys</th><td>Adında "<b>ksys</b>" olan prosesləri göstərmək, Məsələn, "<i>ksysguard</i>" və "<i>ksysguardd</i>" proseslərini.<td></tr>
    <tr><th>root</th><td> <b>root</b>tərəfindən sahiblənmiş proseləri göstərmək.  Məsələn, <i>init</i></td></tr>
    <tr><th>1234</th><td>PİD-i və Əsas PİD-i <b>1234</b>olan prosesləri göstərmək.</td></th></tr>
    </table>

en: Focus on Quick Search
az: Axtarışı başlatmaq

en: Forcibly Kill Process | Forcibly Kill Processes
az[0]: Prosesi məcburi dayandırmaq
az[1]: Prosesləri məcburi dayandırmaq

en: Gigabytes
az: Qiqabaytlarla

en: Gigabytes per second
az: Saniyədə qiqabaytlarla

en: Hangup (HUP)
az: Əngəlləmək (HUP)

en: Hide Column '%1'
az: "%1" sütununu gizlədin

en: High Priority
az: Yüksək üstünlük

en: I/O Scheduler
az: G/Ç planlaşdırması

en: Idle
az: Boşdayanma

en: Interrupt (INT)
az: Kəsmək (İNT)

en: Jump to Parent Process
az: Ana prosesə keçin

en: Jump to Parent Process (%1)
az: Ana prosesə  (%1) keçin

en: Jump to Process Debugging This One
az: Xəta sazlama prosesinə keçin

en: KSysGuard library was compiled without QtWebEngineWidgets, please contact your distribution.
az: KSysGuard kitabxanası QtWebEngineWidgets olmadan yığıldı, bu barədə proqram təminatı tərtibatçısına bildirin (məs., ƏS ərtibatçısına).

en: Kill
az: Məhv etmək

en: Kill (KILL)
az: Məhv etmək (KİLL)

en: Kilobytes
az: Kilobaytlarla

en: Kilobytes per second
az: Saniyədə kilobatlarla

en: Low Priority
az: Aşağı üstünlük

en: Megabytes
az: Meqabaytlarla

en: Megabytes per second
az: Saniyədə meqabaytlarla

en: Mixed
az: Qarışıq

en: Number of Read/Write operations
az: Oxuma/Yazma əməliyyatlarının sayı

en: Own Processes
az: Fərdi Proseslər

en: Percentage
az: Faiz

en: Programs Only
az: Yalnız proqramlar

en: QtWebEngineWidgets not available
az: QtWebEngineWidgets əlçatan deyil

en: Quick search
az: Cəld axtarış

[ctx: Real Time scheduler]
en: RT
az: HV

en: Real time
az: Real zaman

en: Resume Stopped Process
az: Dayandırılmış prosesləri davam etdirmək

[ctx: Scheduler]
en: Interactive
az: İnteraktiv

en: Send Signal
az: Siqnal Göndərmək

en: Set Priority
az: Üstünlüyü təyin edin

en: Set Priority... | Set Priority...
az[0]: Üstünlüyü təyin edin...
az[1]: Üstünlüyü təyin edin...

[ctx: Short description of a process. PID, name, user]
en: %1: %2, owned by user %3
az: %1: %2, istifadəçi %3 tərəfindən sahiblənmiş

en: Show Application Window
az: Tətbiq pəncərəsini göstərmək

en: Show Column '%1'
az: "%1" sütununu göstərin

en: Show I/O rate
az: Giriş/şıxış tezliyini göstərmək

en: Show Tooltips
az: Məsləhətləri göstərmək

en: Suspend (STOP)
az: Dayandırmaq (STOP)

en: System Processes
az: Sistem Prosesləri

en: Terminate (TERM)
az: Sonlandırmaq (TERM)

en: The CPU usage of a process and all of its threads.
az: Bir prosesin və onun bütün axınlarının CPU istifadəsi.

en: The amount of private physical memory used by a process, with the amount of shared memory divided by the amount of processes using that shared memory added.
az: Proseslərin və istifadə olunan proseslərin sayına bölünmüş paylaşılan yaddaş həcminin istifadə etdiyi fiziki yaddaş həcminin cəmi.

en: The controlling terminal on which this process is running.
az: Bu prosesin işlədiyi nəzarət terminalı.

en: The current CPU usage of the process.
az: Prosesin hazırkı CPU itifadəsi.

en: The current total CPU usage of the process, divided by the %1 processor core in the machine. | The current total CPU usage of the process, divided by the %1 processor cores in the machine.
az[0]: Prosesin, %1 prosessor nüvəsinə görə bölünmüş hazırkı ümumi CPU istifadəsi.
az[1]: Prosesin, %1 prosessor nüvələsinə görə bölünmüş hazırkı ümumi CPU istifadəsi.

en: The current total CPU usage of the process.
az: Prosesin hazırkı ümumi CPU istifadəsi.

en: The number of bytes read.  See What's This for more information.
az: Oxunan baytların sayı.  Ətraflı məlumat üçün "Bu nədir" kömək menyusuna baxın.

en: The number of bytes written.  See What's This for more information.
az: Yazılan baytların sayı  Ətraflı məlumat üçün "Bu nədir" kömək menyusuna baxın.

en: The priority with which this process is being run. For the normal scheduler, this ranges from 19 (very nice, least priority) to -19 (top priority).
az: Bu prosesin icra edilmə üstünlüyü. Normal planlamaya görə, bu dəyər, 19 (çox yaxşı, aşağı üstünlük) ilə -19 (ən yuxarı üstünlük) arasında dəyişir.

en: The process name.
az: Prosesin adı.

en: The unique Process ID that identifies this process.
az: Bu prosesi müəyyən edən unikal Proses İD-si.

en: The user who owns this process.
az: Prosesin sahibi olan istifadəçi.

en: Tools
az: Alətlər

en: Type comma separated search terms or regular expressions to filter the process list
az: Proses siyahısını çeşidləmək üçün, vergüllə ayrılmış axtarış sözünlərini və ya müntəzəm ifadələri yazın

en: User 1 (USR1)
az: İstifadəçi 1 (USR1)

en: User 2 (USR2)
az: İstifadəçi 2 (USR2)

en: User Processes
az: İstifadəçi Prosesləri

en: You do not have the permission to change the CPU Scheduler for the process and there was a problem trying to run as root.
az: Sizin bu proses üçün CPU zamanlayıcını dəyişdirməyə icazəniz yoxdur və bunu kök (root) imtiyazı ilə icra etməyə cəhd uğursuz oldu.

en: You do not have the permission to change the I/O priority of the process and there was a problem trying to run as root.
az: Sizin prosesin giriş/çıxış üstünlüyünü dəyişməyə icazəniz yoxdur və bunu kok (root) imtiyazları ilə icra etməyə cəhd uğursuz oldu.

en: You do not have the permission to kill the process and there was a problem trying to run as root.
az: Sizin prosesi məhv etməyə icazəniz yoxdur və bunu kök (root) imtiyazı ilə icra etməyə cəhd uğursuz oldu.

en: You do not have the permission to renice the process and there was a problem trying to run as root.
az: Sizin işlək prosesin üstünlüyünü dəyişdirməyə icazəniz yoxdur və bunu kök (root) imtiyazları ilə icra etməyə cəhd uğursuz oldu.

en: You must select a process first.
az: Öncə prosesi seçməlisiniz.

[ctx: process heading]
en: CGroup
az: Nəzarət qrupu

[ctx: process heading]
en: CPU Time
az: CPU vaxtı

[ctx: process heading]
en: Command
az: Başlatma əmri

[ctx: process heading]
en: IO Read
az: Giriş/Çıxış oxunuşu

[ctx: process heading]
en: IO Write
az: Giriş/Çıxış yazılışı

[ctx: process heading]
en: MAC Context
az: MAC vəziyyəti

[ctx: process heading]
en: Memory
az: Yaddaş

[ctx: process heading]
en: Name
az: Adı

[ctx: process heading]
en: Niceness
az: Üstünlük

[ctx: process heading]
en: Relative Start Time
az: Nisbi başlama vaxtı

[ctx: process heading]
en: Shared Mem
az: Paylaşılan yaddaş

[ctx: process heading]
en: Total Memory
az: Ümumi yaddaş

[ctx: process heading]
en: Username
az: İstifadəçi adı

[ctx: process heading]
en: Virtual Size
az: Virtual ölçü

[ctx: process heading]
en: Window Title
az: Pəncərə başlığı

[ctx: process heading]
en: X11 Memory
az: X11 yaddaşı

[ctx: scheduler]
en: Idle
az: Boşdayanma

[ctx: tooltip. name,pid]
en: This process is being debugged by %1 (%2)
az: Bu proses, %1 (%2) tərəfindən düzəldilir
