akregator - en to be translation catalogue (239 entries)

en:  (no unread articles)
be:  (усе артыкулы прачытаныя)

en: &Add Feed...
be: &Дадаць стужку...

en: &Article
be: &Артыкул

en: &Delete
be: В&ыдаліць

en: &Delete Feed
be: &Выдаліць стужку

en: &Delete Folder
be: &Выдаліць тэчку

en: &Delete articles older than:
be: Выдаляць артыкулы праз:

en: &Edit
be: &Змяніць

en: &Edit Feed...
be: У&ласцівасці стужкі...

en: &Export Feeds...
be: &Экспартаваць стужкі...

en: &Fetch Feed
be: &Сцягнуць стужку

en: &Fetch Feeds
be: &Сцягнуць стужкі

en: &File
be: &Файл

en: &General
be: &Агульныя

en: &Go
be: Іс&ці

en: &Import Feeds...
be: &Імпартаваць стужкі...

en: &Keep all articles
be: &Захоўваць усе артыкулы

en: &Mark As
be: &Памеціць як

en: &Mark Feed as Read
be: &Памеціць стужку прачытанай

en: &Mark Feeds as Read
be: &Памеціць стужкі прачытанымі

en: &Mark as Important
be: &Памеціць як "важны"

en: &Name:
be: &Імя:

en: &Next Article
be: &Наступны артыкул

en: &Next Feed
be: &Наступная стужка

en: &Normal View
be: Звычайны выгляд

en: &Open Homepage
be: &Наведаць дамашнюю старонку

en: &Previous Article
be: &Папярэдні артыкул

en: &Previous Feed
be: Папярэдняя стужка

en: &Rename Folder
be: &Перайменаваць тэчку

en: &Save Link As...
be: &Запісаць спасылку як...

en: &Settings
be: &Настаўленні

en: &Use default settings
be: Выкарыстаць настаўленні па змаўчанні

en: &Use interval fetching
be: Перыядычна атрымліваць навіны

en: &View
be: &Выгляд

en: &Widescreen View
be: &Шырокаэкранны выгляд

en: 'Delayed mark as read' feature
be: Рэалізацыя магчымасці адкладзенай адзнакі аб чытанні

en: <qt>Are you sure you want to delete article <b>%1</b>?</qt>
be: <qt>Выдаліць артыкул <b>%1</b>?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete feed <b>%1</b>?</qt>
be: <qt>Выдаліць стужку навін <b>%1</b>?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete folder <b>%1</b> and its feeds and subfolders?</qt>
be: <qt>Выдаліць тэчку <b>%1</b> са ўсімі яе падтэчкамі і стужкамі навін?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete this feed?</qt>
be: <qt>Выдаліць стужку навін?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete this folder and its feeds and subfolders?</qt>
be: <qt>Выдаліць тэчку са ўсімі яе падтэчкамі і стужкамі навін?</qt>

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid XML). A backup was created:<p><b>%1</b></p></qt>
be: <qt>Спіс стужак пашкоджаны (памылка ў XML). Створаная рэзервовая копія:<p><b>%1</b></p></qt>

en: A KDE Feed Reader
be: Праграма чытання стужак KDE

en: About
be: Пра праграму

en: Add Feed
be: Дадаць стужку

en: Add Folder
be: Дадаць тэчку

en: Add Imported Folder
be: Дадаць тэчку для імпартаваных стужак

en: Add New Source
be: Дадаць стужку навін

en: Adva&nced
be: Дадаткова

en: All Articles
be: усё

en: All Feeds
be: Усе стужкі

en: Anne-Marie Mahfouf
be: Анна-Мары Махфоф

en: Ar&chive
be: Ар&хіў

en: Archive Backend
be: Рухавік захавання артыкулаў

en: Archive Mode
be: Захоўванне

en: Article Limit
be: Колькасць захоўваемых артыкулаў

en: Article List
be: Спіс артыкулаў

en: Article List Colors
be: Колеры спісу артыкулаў

en: Article display mode.
be: Рэжым прагляду артыкула.

en: Articles
be: Артыкулы

en: Articles list.
be: Спіс артыкулаў.

en: Author
be: Аўтар

en: Author of librss
be: Аўтар librss

en: Bug tracker management, Usability improvements
be: Выпраўленне памылак, паляпшэнне знешняга выгляду

en: C&ombined View
be: У выглядзе стужкі

en: Christof Musik
be: Крыстаф Мьюзік

en: Close the current tab
be: Закрыць гэтую картку

en: Columns
be: Слупкі

en: Complete Story
be: Поўны артыкул

en: Concurrent Fetches
be: Паралельныя загрузкі

en: Contributor
be: Дапамога

en: Copy &Link Address
be: Скапіраваць адрас &спасылкі

en: Copy Link Address
be: Скапіраваць адрас спасылкі

en: Could not fetch feed: %1
be: Немагчыма сцягнуць стужку: %1

en: Could not import the file %1 (no valid OPML)
be: Немагчыма імпартаваць файл %1 (няслушны фармат OPML)

en: Could not read feed (unknown format)
be: Немагчыма прачытаць стужку (невядомы фармат)

en: Date
be: Дата

en: Default Archive Settings
be: Налады захоўвання па змаўчанні

en: Default expiry age for articles in days.
be: Перыяд састарэння па змаўчанні ў днях.

en: Delete Article
be: Выдаліць артыкул

en: Delete Expired Articles
be: Выдаліць старыя артыкулы

en: Delete Feed
be: Выдаліць стужку

en: Delete Folder
be: Выдаліць тэчку

en: Delete articles older than:
be: Выдаляць артыкулы праз:

en: Delete expired articles
be: Выдаліць старыя артыкулы

en: Detach Tab
be: Аддзяліць картку

en: Developer
be: Распрацоўшчык

en: Di&sable archiving
be: А&дключыць архівірванне

en: Disable Archiving
be: Адключыць архівірванне

en: Display name of RSS column
be: Паказаць назву RSS

en: Do Not Expire Important Articles
be: Не выдаляць важныя артыкулы

en: Do not expire important articles
be: Не адзначаць важныя артыкулы як састарэлыя

en: Do not save any articles
be: Не захоўваць артыкулы

en: Downloading %1
be: Сцягванне %1

en: Eckhart Woerner
be: Экгарт Вёрнер

en: Eike Hein
be: Эйке Хайн

en: Expiry Age
be: Перыяд састарэння

en: Fe&tch All Feeds
be: &Сцягнуць усе стужкі

en: Feed &URL:
be: &URL стужкі:

en: Feed Properties
be: Уласцівасці стужкі

en: Feed added:
     %1
be: Дададзеная стужка:
     %1

en: Feed file not found on remote server
be: Стужка не знойдзеная на серверы.

en: Feed found, downloading...
be: Знойдзеная стужка навін, сцягванне...

en: Feed not found from %1.
be: Стужка не знойдзеная па адрасе %1.

en: Feeds
be: Стужкі

en: Feeds added:
     %1
be: Дададзеныя стужкі:
     %1

en: Fetch aborted
be: Сцягванне адменена

en: Fetch all fee&ds on startup
be: Абнаўляць усе стужкі пры запуску

en: Fetch all feeds every %1 minutes.
be: Атрымоўваць навіны кожныя %1 хв.

en: Fetch completed
be: Сцягванне завершана

en: Fetch error
be: Памылка сцягвання

en: Fetch feedlist on startup.
be: Апытваць стужкі навін пры запуску.

en: Fetch feeds every:
be: Сцягваць стужкі кожныя:

en: Fetch on startup
be: Атрымоўваць навіны пры запуску

en: Fetching Feeds...
be: Сцягваю стужкі...

en: First (usually vertical) splitter widget sizes.
be: Памер першага (звычайна вертыкальнага) падзяляльніка.

en: Fixed font:
be: Монашырынны шрыфт:

en: Folder name:
be: Назва тэчкі:

en: Font Size
be: Памер шрыфта

en: Fonts
be: Шрыфты

en: Frank Osterfeld
be: Франк Остэрфельд

en: Frerich Raabe
be: Фрэрых Рэбэ

en: Gary Cramblitt
be: Гары Крамблітт

en: George Staikos
be: Джордж Стайкас

en: Go Down in Tree
be: Уніз па дрэве

en: Go Left in Tree
be: Налева па дрэве

en: Go Right in Tree
be: Направа па дрэве

en: Go Up in Tree
be: Уверх па дрэве

en: Go to Bottom of Tree
be: У канец

en: Go to Top of Tree
be: У пачатак

en: Handbook
be: Падручнік

en: Heinrich Wendel
be: Генрых Вендэль

en: Icons
be: Значкі

en: Imported Folder
be: Імпартаваная тэчка

en: Imported folder name:
be: Назва тэчкі для імпарту:

en: Interval for autofetching
be: Інтэрвал атрымання навінаў

en: Interval for autofetching in minutes.
be: Інтэрвал паміж атрыманнем навінаў у хвілінах.

en: KDE Apps
be: Праграмы KDE

en: KDE Dot News
be: Навіны KDE

en: Keep All Articles
be: Захоўваць усе артыкулы

en: Left mouse click:
be: Левая кнопка мышы:

en: Limit Number of Articles
be: Колькасць захоўваемых артыкулаў

en: Limit archi&ve to:
be: Абмежаваць захоўванне:

en: Limit the number of articles in a feed
be: Захоўваць пазначаную колькасць артыкулаў

en: Load the &full website when reading articles
be: Загружаць пры праглядзе артыкул цалкам

en: Loading canceled
be: Загрузка спынена

en: Loading completed
be: Загрузка завершана

en: Loading...
be: Загрузка...

en: Ma&rk All Feeds as Read
be: Адзначыць усе стужкі як прачытаныя

en: Main Toolbar
be: Галоўная панель начыння

en: Maintainer
be: Падтрымка

en: Mar&k articles as read when they arrive
be: Адзначыць усе новыя артыкулы як прачытаныя

en: Mar&k selected article read after
be: Адзначыць вылучаны артыкул як прачытаны праз

en: Marcel Dierkes
be: Марсэль Діркес

en: Mark &all feeds as read on startup
be: Адзначыць усе навіны як прачытаныя пры запуску

en: Mark all feeds as read on startup
be: Адзначыць усе навіны як прачытаныя пры запуску

en: Mark all feeds as read on startup.
be: Адзначыць усе навіны як прачытаныя пры запуску.

en: Mark selected article as new
be: Адзначыць вылучаны артыкул як новы

en: Mark selected article as read
be: Адзначыць вылучаны артыкул як прачытаны

en: Mark selected article as unread
be: Адзначыць вылучаны артыкул як непрачытаны

en: Medium font size:
be: Сярэдні памер шрыфта:

en: Middle mouse click:
be: Сярэдняя кнопка мышы:

en: Minimum font size:
be: Мінімальны памер шрыфта:

en: Move Node Down
be: Перамясціць ніжэй

en: Move Node Left
be: Перамясціць налева

en: Move Node Right
be: Перамясціць направа

en: Move Node Up
be: Перамясціць вышэй

en: N&ext Unread Feed
be: Нас&тупная непрачытаная стужка

en: Ne&w Folder...
be: Новая &тэчка...

en: Ne&xt Unread Article
be: Н&аступны непрачытаны артыкул

en: Network
be: Сетка

en: Node or destination folder not found
be: Вузел ці тэчка прызначэння не знойдзены

en: Notify when new articles arri&ve
be: Паведаміць &аб з'яўленні новых артыкулаў

en: Number of articles to keep per feed.
be: Колькасць артыкулаў, якія захоўваюцца ў кожнай стужцы.

en: Number of concurrent fetches
be: Колькасць паралельных загрузак

en: OPML Parsing Error
be: Памылка апрацоўкі OPML

en: Open Link in External &Browser
be: Адкрыць спасылку ў знешнім браўзэры

en: Open Link in New &Tab
be: Адкрыць у н&овай картцы

en: Open in Background Tab
be: Адкрыць у фонавай картцы

en: Open in External Browser
be: Адкрыць у знешнім браўзэры

en: Open in Tab
be: Адкрыць у картцы

en: Opening Feed List...
be: Адкрыццё спісу стужак навін...

en: Philipp Droessler
be: Філіп Дрёсслер

en: Pierre Habouzit
be: П'ер Габузіт

en: Planet KDE
be: Планета KDE

en: Pre&vious Unread Article
be: Папярэдні непрачытаны артыкул

en: Prev&ious Unread Feed
be: Папярэдняя непрачытаная стужка

en: Read Error
be: Памылка чытання

en: Remove &Important Mark
be: &зняць паметку "важны"

en: Sans serif font:
be: Шрыфт без засечак:

en: Sashmit Bhaduri
be: Сашміт Бхадуры

en: Save an unlimited number of articles.
be: Захоўваць усе артыкулы.

en: Second (usually horizontal) splitter widget sizes.
be: Памер першага (звычайна гарызантальнага) падзяляльніка.

en: Select Next Tab
be: Перайсці на наступную картку

en: Select Previous Tab
be: Перайсці на папярэднюю картку

en: Select this if you want to get notified when there are new articles.
be: Паказваць абвяшчэнні аб наяўнасці новых артыкулаў.

en: Send &File...
be: Даслаць &файл...

en: Send &Link Address...
be: Даслаць &адрас спасылкі...

en: Serif font:
be: Шрыфт з засечкамі:

en: Show Quick Filter
be: Хуткі фільтр

en: Show Quick Filter Bar
be: Панель фільтра

en: Show close buttons on tabs
be: Паказваць кнопкі закрыцця картак

en: Show close buttons on tabs instead of icons
be: Паказваць кнопкі закрыцця картак замест значак

en: Show tra&y icon
be: П&аказваць значку сістэмнага трэя

en: Show tray icon
be: Паказваць значку сістэмнага трэя

en: Sizes for first splitter
be: Памеры для першага падзельніка

en: Sizes for second splitter
be: Памеры для другога падзяляльніка

en: Specifies if the balloon notifications are used or not.
be: Выкарыстаць усплывальнае абвяшчэнне аб атрыманні новы артыкулаў.

en: Specifies if the tray icon is shown or not.
be: Паказваць значку праграмы ў сістэмным трэі.

en: Standard font:
be: Звычайны шрыфт:

en: Stanislav Karchebny
be: Станіслаў Карчэбны

en: Startup
be: Запуск

en: Stephan Binner
be: Стэфан Біннэр

en: Teemu Rytilahti
be: Тээму Рыцілаці

en: The file %1 could not be read, check if it exists or if it is readable for the current user.
be: Немагчыма адкрыць файл %1. Праверце, ці існуе гэты файл і ці даступны ён для чытання.

en: Timeout on remote server
be: Перавышэнне тэрміну чакання сервера

en: Tons of bug fixes
be: Выпраўленне мноства памылак

en: U&se a custom update interval
be: Задаць іншы інтэрвал абнаўлення

en: Unknown host
be: Невядомы вузел

en: Untitled
be: Безназоўны

en: Use &notifications for all feeds
be: Выкарыстоўваць абвяшчэнні для ўсіх стужак

en: Use HTML Cache
be: Выкарыстаць кэш для HTML

en: Use KDE web browser when opening in external browser.
be: Выкарыстаць браўзэр KDE для адкрыцця "у знешнім браўзэры".

en: Use custom colors
be: Выкарыстаць свае колеры

en: Use default KDE web browser
be: Браўзэр KDE па змаўчанні

en: Use interval fetching
be: Перыядычна атрымліваць навіны

en: Use notifications
be: Выкарыстаць абвяшчэнні

en: Use the &browser cache (less network traffic)
be: Карыстацца кэшам браўзэра (менш трафіку)

en: Use the KDE-wide HTML cache settings when downloading feeds, to avoid unnecessary traffic. Disable only when necessary.
be: Выкарыстаць глабальныя настаўленні кэша KDE пры сцягванні артыкулаў для памяншэння трафіку. Выключайце гэтую опцыю толькі калі неабходна.

en: Use the specified command when opening in external browser.
be: Выкарыстаць наступную каманду для адкрыцця ў знешнім браўзэры.

en: Use this command:
be: Іншая праграма:

en: View Mode
be: Рэжым выгляду

en: What the click with left mouse button should do.
be: Што рабіць пры пстрычцы левай кнопкай мышы.

en: What the click with middle mouse button should do.
be: Што рабіць пры пстрычцы сярэдняй кнопкай мышы.

en: When this option is enabled, articles you marked as important will not be removed when limit the archive size by either age or number of the articles.
be: Пры ўключэнні гэтай опцыі артыкулы, адзначаныя як важныя, не будуць выдаленыя, нават калі яны трапляюць пад умовы састарэлых артыкулаў.

en: Whether to delay before marking an article as read upon selecting it.
be: Затрымка адзнакі артыкула як прачытаны.

en: Write Error
be: Памылка запісу

en: You can view multiple articles in several open tabs.
be: Вы можаце праглядаць накалькі артыкулаў у розных картках.

[ctx: as in: mark as read]
en: &Read
be: &непрачытаны
