dconf master - en to be translation catalogue (382 entries)

en:  and one dconf operation delayed. |  and %u dconf operations delayed.
be[0]:  і %u аперацыя dconf адкладзены.
be[1]:  і %u аперацыі dconf адкладзены.
be[2]:  і %u аперацый dconf адкладзены.

en: %s (key erased)
be: %s (ключ выдалены)

en: %s (local keys)
be: %s (лакальныя ключы)

en: A (simple) string conflicting key that should give a error
be: Канфліктны ключ (простага) радка, павінен выклікаць памылку

en: A 1-choice enumeration
be: Пералік, выбар з аднаго варыянта

en: A 1-choice integer value
be: Выбар з аднаго цэлага ліку

en: A 16-bit signed integer. See also the “integer-16-unsigned” key.
be: 16-бітны цэлы лік са знакам. Гл. таксама ключ «integer-16-unsigned».

en: A 16-bit unsigned integer. See also the “integer-16-signed” key.
be: 16-бітны цэлы лік без знака. Гл. таксама ключ «integer-16-signed».

en: A 32-bit signed integer, defined by a relocatable schema.
be: 32-бітны цэлы лік са знакам, вызначае схема са зменным шляхам.

en: A 32-bit signed integer. See also the “integer-32-unsigned” key.
be: 32-бітны цэлы лік са знакам. Гл. таксама ключ «integer-32-unsigned».

en: A 32-bit unsigned integer. See also the “integer-32-signed” key.
be: 32-бітны цэлы лік без знака. Гл. таксама ключ «integer-32-signed».

en: A 5-choices enumeration
be: Пералік, выбар з пяці варыянтаў

en: A 64-bit signed integer. See also the “integer-64-unsigned” key.
be: 64-бітны цэлы лік са знакам. Гл. таксама ключ «integer-64-unsigned».

en: A 64-bit unsigned integer. See also the “integer-64-signed” key.
be: 64-бітны цэлы лік без знака. Гл. таксама ключ «integer-64-signed».

en: A D-Bus handle type, type ‘h’
be: Тып дэскрыптара D-Bus (handle), тып «h»

en: A D-Bus object path array, type ‘ao’
be: Масіў шляхоў аб'екта D-Bus (object path array), тып «ao»

en: A D-Bus object path, type ‘o’
be: Шлях аб'екта D-Bus (object path), тып «o»

en: A D-Bus signature is a string used as type signature for a D-Bus method or message. If you are not interacting with D-Bus, then there is no reason to make use of this type.
be: Подпіс D-Bus — гэта радок, які выкарыстоўваецца як подпіс тыпу для метаду або паведамлення D-Bus. Калі вы не ўзаемадзейнічаеце з D-Bus, няма прычыны выкарыстоўваць гэты тып.

en: A D-Bus signature, type ‘g’
be: Подпіс D-Bus (signature), тып «g»

en: A boolean, type ‘b’
be: Булева (boolean), тып «b»

en: A byte (unsigned), type ‘y’
be: Байт, без знакаў (byte (unsigned)), тып «y»

en: A byte value is an integer between 0 and 255. It may be used to pass around characters.
be: Байтавае значэнне — гэта цэлы лік ад 0 да 255. Можа выкарыстоўвацца для перадачы сімвалаў.

en: A bytestring array, type ‘aay’
be: Масіў з радкоў байтаў (bytestring array), тып «aay»

en: A bytestring, type ‘ay’
be: Радок байтаў (bytestring), тып «ay»

en: A custom type, here ‘(ii)’
be: Уласны тып, тут «(ii)»

en: A dictionary entry of type ‘{ss}’
be: Слоўнікавы запіс тыпу «{ss}»

en: A dictionary maps values of a basic type to another value (of any type). A dictionary entry is one such mapping.
be: Слоўнік супастаўляе значэнні асноўнага тыпу з іншым значэннем (любога тыпу).  Слоўнікавы запіс – адно з супастаўленняў.

en: A dictionary maps values of a basic type to another value (of any type). One simple use case is to map strings to variants.
be: Слоўнік супастаўляе значэнні асноўнага тыпу з іншым значэннем (любога тыпу). Адзін з простых выпадкаў выкарыстання, гэта супастаўленне радкоў з варыянтамі.

en: A dictionary that maps schema IDs with path specifications. It is used to allow the user to associate a relocatable schema to certain paths. Path specifications may contain wildcards in the form of empty segments (e.g. /ca/desrt/dconf-editor//), defining possibly multiple paths. The same schema ID may be associated with multiple path specifications.
be: Слоўнік, які супастаўляе ідэнтыфікатары схем з прызначанымі шляхамі. Выкарыстоўваецца, каб даць карыстальніку магчымасць звязаць схему са зменным шляхам з дакладным шляхам. Прызначэнне шляху можа змяшчаць падстаноўчыя знакі ў форме пустых сегментаў (напр. /ca/desrt/dconf-editor//), якія вызначаюць некалькі магчымых шляхоў. Адзін ідэнтыфікатар можа быць звязаны з некалькімі прызначанымі шляхамі.

en: A double value could represent any real number.
be: Праз double (лік з падвоенай дакладнасцю) можна вывесці любы сапраўдны лік.

en: A double, type ‘d’
be: Double (лік з падвоенай дакладнасцю), тып «d»

en: A flag for skipping unnecessary subfolders
be: Прапускаць непатрэбныя падпапкі

en: A flag to check for added or removed schemas
be: Правяраць дададзеныя або выдаленыя схемы

en: A flag to enable maximized mode
be: Уключыць рэжым разгорнутага акна

en: A flag to enable small rows for bookmarks list
be: Уключыць малыя радкі ў спісе закладках

en: A flag to enable small rows for keys list
be: Уключыць малыя радкі ў спісе ключоў

en: A flag to follow system night light
be: Прытрымлівацца налад сістэмы для начнога святла

en: A flag to restore the last view
be: Аднаўляць апошні выгляд

en: A flag to sort keys list case-sensitively
be: Сартаваць ключы з улікам рэгістра

en: A graphical tool for editing the dconf database
be: Графічны інструмент для рэдагавання базы даных dconf

en: A graphical viewer and editor of applications’ internal settings.
be: Графічны праглядальнік і рэдактар унутраных налад праграм.

en: A list of bookmarked paths
be: Спіс шляхоў дададзеных у закладкі

en: A long integer, type ‘x’
be: Доўгі цэлы лік, тып «x»

en: A normal non-conflicting key from Conflict1
be: Звычайны неканфліктны ключ з Conflict1

en: A normal non-conflicting key from Conflict2
be: Звычайны неканфліктны ключ з Conflict2

en: A nullable boolean, type ‘mb’
be: Булева з дапушчальным значэннем NULL, тып «mb»

en: A nullable string, type ‘ms’
be: Радок з дапушчальным значэннем NULL, тып «ms»

en: A nullable-string conflicting key that should give an error
be: Канфліктны ключ з дапушчальным значэннем NULL, павінен выклікаць памылку

en: A number with range
be: Лік з дыяпазону

en: A path to restore the last view
be: Шлях для аднаўлення апошняга выгляду

en: A path to restore the pathbar state
be: Шлях, які варта аднаўляць на панэлі шляху

en: A range could limit an integer key to only allow one value, but that’s probably an error. Dconf Editor warns you in that case.
be: Межы дыяпазону для цэлага ліку могуць дапускаць адзінае значэнне, але гэта, магчыма, памылка. У такіх выпадках рэдактар Dconf выводзіць папярэджанне.

en: A short integer, type ‘n’
be: Кароткі цэлы лік, тып «n»

en: A string array contains any number of strings of whatever length. It may be an empty array, “[]”.
be: Масіў радкоў змяшчае любую колькасць радкоў любой даўжыні. Гэта можа быць і пусты масіў «[]».

en: A string array, type ‘as’
be: Масіў радкоў, тып «as»

en: A string, type ‘s’
be: Радок, тып «s»

en: A variant, type ‘v’
be: Варыянт, тып «v»

en: A “vardict”, type ‘a{sv}’
be: «vardict» , тып «a{sv}»

en: About
be: Аб праграме

en: About Dconf Editor
be: Пра рэдактар Dconf

en: Actions
be: Дзеянні

en: An enumeration could contain only one item, but that’s probably an error. Dconf Editor warns you in that case.
be: Пералік можа змяшчаць адзіны элемент, але гэта, магчыма, памылка. У такіх выпадках рэдактар Dconf выводзіць папярэджанне.

en: An object path array could contain any number of object paths (including none: “[]”). If you are not interacting with D-Bus, then there is no reason to make use of this type.
be: Масіў шляхоў аб'екта можа змяшчаць любую колькасць шляхоў аб'екта (у тым ліку ніводнага: «[]»). Калі вы не ўзаемадзейнічаеце з D-Bus, няма прычыны выкарыстоўваць гэты тып.

en: An object path is used to identify D-Bus objects at a given destination on the bus. If you are not interacting with D-Bus, then there is no reason to make use of this type.
be: Шлях аб'екта выкарыстоўваецца для ідэнтыфікацыі аб'ектаў D-Bus ва ўказаным месцы прызначэння на шыне. Калі вы не ўзаемадзейнічаеце з D-Bus, няма прычыны выкарыстоўваць гэты тып.

en: An unsigned long integer, type ‘t’
be: Доўгі цэлы лік без знака, тып «t»

en: An unsigned short integer, type ‘q’
be: Кароткі цэлы лік без знака, тып «q»

en: An unsigned usual integer, type ‘u’
be: Звычайны цэлы лік без знака, тып «u»

en: An usual boolean value, defined by a relocatable schema.
be: Звычайнае булева значэнне, вызначае схема са зменным шляхам.

en: An usual integer, type ‘i’
be: Звычайны цэлы лік, тып «i»

en: Apply
be: Ужыць

en: Apply all
be: Ужыць усе

en: Arguments description:
be: Апісанне аргументаў:

en: Bookmark
be: Дадаць закладку

en: Bookmark this Location
be: Закласці гэтае месца

en: Bookmark this Search
be: Закласці пошукавы запыт

en: Bookmarks
be: Закладкі

en: Bookmarks will
    be added here
be: Закладкі будуць
    дадавацца сюды

en: Boolean
be: Булева

en: Booleans can only take two values, “true” or “false”.
be: Булевы ключы могуць прымаць толькі два значэнні: «true» (праўда) або «false» (няпраўда).

en: Browse the keys used by installed applications
be: Агляд ключоў, што выкарыстоўваюцца ўсталяванымі праграмамі

en: Cannot find key “%s”.
be: Не ўдалося знайсці ключ «%s».

en: Cannot understand second argument in this context.
be: Немагчыма апрацаваць другі аргумент у гэтым кантэксце.

en: Cannot understand: given path contains “//”.
be: Немагчыма апрацаваць. Указаны шлях змяшчае «//».

en: Cannot understand: slash character in second argument.
be: Немагчыма апрацаваць. Касая рыса ў другім аргуменце.

en: Cannot understand: space character in argument.
be: Немагчыма апрацаваць. Прабел у аргуменце.

en: Cannot understand: too many arguments.
be: Немагчыма апрацаваць. Занадта шмат аргументаў.

en: Change the behaviour of a key value change request
be: Змяніць паводзіны пры запыце на змяненне ключа

en: Changes will be delayed until you request it.
be: Адкладзеныя змяненні з'явяцца, калі вы іх запытаеце.

en: Close search
be: Закрыць пошук

en: Close search results
be: Закрыць вынікі пошуку

en: Configuration editor for dconf
be: Рэдактар канфігурацыі для dconf

en: Conflicting key defaulting to “1” that should give an error
be: Змяненне канфліктнага ключа на прадвызначанае значэнне «1» павінна выклікаць памылку

en: Conflicting key defaulting to “2” that should give an error
be: Змяненне канфліктнага ключа на прадвызначанае значэнне «2» павінна выклікаць памылку

en: Conflicting key from Conflict1 that should give a warning
be: Канфліктны ключ з Conflict1, павінен выклікаць папярэджанне

en: Conflicting key from Conflict2 that should give a warning
be: Канфліктны ключ з Conflict2, павінен выклікаць папярэджанне

en: Conflicting key with no range that should give an error
be: Канфліктны ключ без дыяпазону, павінен выклікаць памылку

en: Conflicting key with range 0~5 that should give an error
be: Канфліктны ключ з дыяпазонам 0-5, павінен выклікаць памылку

en: Contains all paths bookmarked by the user as an array of strings.
be: Змяшчае ўсе шляхі, якія карыстальнік дадаў у закладкі, у выглядзе масіву радкоў.

en: Copied to clipboard
be: Скапіявана ў буфер абмену

en: Copy
be: Капіраваць

en: Copy current path
be: Капіраваць цяперашні шлях

en: Copyright © %u-%u – Arnaud Bonatti
be: Аўтарскае права © %u-%u – Arnaud Bonatti

en: Copyright © 2010-2014 – Canonical Ltd
be: Аўтарскае права © 2010-2014 – Canonical Ltd

en: Copyright © 2017-2018 – Davi da Silva Böger
be: Аўтарскае права © 2017-2018 – Davi da Silva Böger

en: Creators
be: Стваральнікі

en: Credits
be: Падзякі

en: Current value
be: Цяперашняе значэнне

en: Current view actions
be: Бягучыя дзеянні

en: Custom value
be: Уласнае значэнне

en: Customize…
be: Наладзіць…

en: Dconf Editor
be: Рэдактар Dconf

en: Dconf Editor can monitor if schemas are added or removed from the multiple possible locations. That’s done by checking every three seconds if the schemas list has changed. As this way to do is suboptimal, this function can be disabled by setting this flag to “false”. Note that this option will be removed when a better way to do things is found.
be: Рэдактар Dconf можа назіраць ці не дадаваліся або выдаляліся схемы ў мностве магчымых размяшчэнняў. Для гэтага кожныя тры секунды правяраецца ці не змяніўся спіс схем. Паколькі такі спосаб не самы лепшы, функцыю можна адключаць, выбіраючы значэнне «false». Звярніце ўвагу, гэты параметр будзе выдалены, калі знойдзецца больш удалы спосаб выканання задачы.

en: Dconf Editor is a tool to allow direct editing of the dconf configuration database. This is useful when developing applications that use these settings.
be: Рэдактар Dconf — гэта інструмент, які дазваляе непасрэдна рэдагаваць канфігурацыйную базу даных dconf. Ён карысны пры распрацоўцы праграм, што выкарыстоўваюць такія налады.

en: Dconf Editor lets you edit any settings type supported by GSettings, falling back on a string entry when it doesn’t have a better way to do. Here is a tuple of two 32-bit signed integers.
be: Рэдактар Dconf дазваляе вам рэдагаваць усе тыпы налад, якія падтрымліваюцца GSettings. У тым ліку ўвядзеннем радка, калі няма больш прыдатнага спосабу. Вось картэж з двух 32-бітных цэлых лікаў са знакам.

en: Default
be: Прадвызначана

en: Default value
be: Прадвызначанае значэнне

en: Defined by
be: Вызначае

en: Delayed mode is on
    but
    no pending changes
be: Рэжым адкладання аперацый уключаны,
    але
    няма змен у чаканні

en: Description
be: Апісанне

en: Directly edit your entire configuration database
be: Непасрэднае рэдагаванне ўсёй канфігурацыйнай базы даных

en: Dismiss
be: Адхіліць

en: Dismiss all
be: Адхіліць усе

en: Dismiss change
be: Адхіліць змены

en: Do not erase
be: Не выдаляць

en: Do not show initial warning
be: Не паказваць пачатковае папярэджанне

en: Don’t forget that some options may break applications, so be careful.
be: Памятайце, некаторыя параметры могуць парушыць працаздольнасць праграм, будзьце асцярожныя.

en: Double
be: Double (лік з падвоенай дакладнасцю)

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Editing your configuration directly is an advanced feature and may cause applications to not work correctly.
be: Непасрэднае рэдагаванне канфігурацыі — гэта дадатковая функцыя, яна можа выклікаць няправільную працу праграм.

en: Empty tuple
be: Пусты картэж

en: Enabled relocatable schema mapping facilities
be: Уключаныя сродкі супастаўлення для схем са зменным шляхам

en: Enter delay mode
be: Увайсці ў рэжым адкладзеных аперацый

en: Enumeration
be: Пералік

en: Enumerations could be done either with the “enum” attribute, or with a “choices” tag.
be: Пералік можа выконвацца праз атрыбут «enum» або тэг «choices».

en: Erase key
be: Выдаліць ключ

en: Every numeral setting (integers and unsigned integers of every type, plus doubles) could be limited to a custom range of values. For example, this integer could only take a value between -2 and 10.
be: Кожнае лікавае значэнне (лікі цэлыя і цэлыя без знака кожнага тыпу, а таксама лікі з падвоенай дакладнасцю) можа быць абмежавана карыстальніцкім дыяпазонам значэнняў. Напрыклад, гэты цэлы лік можа прымаць толькі значэнне ад -2 да 10.

en: Failed to parse as 64-bit integer.
be: Не ўдалося разабраць як 64-бітны цэлы лік.

en: Failed to parse as double.
be: Не ўдалося разабраць як double (лік з падвоенай дакладнасцю).

en: Failed to parse as unsigned 64-bit integer.
be: Не ўдалося разабраць як 64-бітны цэлы лік без знака.

en: Flags
be: Сцяжкі

en: Flags could be set by the “enum” attribute.
be: Сцяжкі можна задаваць праз атрыбут «enum» (пералік).

en: Flags for the relocatable schemas mapping facilities. “User” enables mappings defined by the “relocatable-schemas-user-paths” key; “Built-in” enables well-known mappings hardcoded into Dconf Editor; “Internal” is reserved for Dconf Editor own mappings; “Startup” is for mapping a relocatable schema from the command-line.
be: Сцяжкі сродкаў супастаўлення для схем са зменным шляхам. Значэнне «User» уключае супастаўленні, якія вызначаюцца ключом «relocatable-schemas-user-paths»; «Built-in» уключае добра вядомыя супастаўленні ўбудаваныя ў рэдактар Dconf; «Internal» занята для ўласных супастаўленняў рэдактара Dconf; «Startup» для супастаўлення схем са зменным шляхам з каманднага радка.

en: Flags: choose-colors-you-love
be: Сцяжкі:выберыце-любімыя-колеры

en: Folder “%s” is now empty.
be: Цяпер папка «%s» пустая.

en: Folders
be: Папкі

en: For users with mice that have buttons for “Forward” and “Back”, this key will determine if any action is taken inside of a browser window when either is pressed.
be: Для карыстальнікаў мышэй з кнопкамі «Наперад» і «Назад», ключ вызначае ці выконваецца нейкія дзеянні пры націсканні гэтых кнопак у акне браўзера.

en: For users with mice that have buttons for “Forward” and “Back”, this key will set which button activates the “Back” command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
be: Для карыстальнікаў мышэй з кнопкамі «Наперад» і «Назад», гэты ключ вызначае, якая кнопка актывуе каманду «Назад» у акне браўзера. Магчымыя значэнні знаходзяцца ў дыяпазоне ад 6 да 14.

en: For users with mice that have buttons for “Forward” and “Back”, this key will set which button activates the “Forward” command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
be: Для карыстальнікаў мышэй з кнопкамі «Наперад» і «Назад», гэты ключ вызначае, якая кнопка актывуе каманду «Наперад» у акне браўзера. Магчымыя значэнні знаходзяцца ў дыяпазоне ад 6 да 14.

en: Forced range
be: Вымушанае значэнне дыяпазону

en: GNU General Public License
    version 3 or later
be: Ліцэнзія GNU General Public License
    версіі 3 або пазнейшай

en: GSettings allows nullable types, that are similar to other types but could take a “nothing” value. A nullable boolean can only take three values, “true”, “false” and “nothing”.
be: GSettings дапускае выкарыстанне тыпа значэнняў NULL, якія падобны на іншыя тыпы, але могуць прымаць значэнне «nothing». Булева з дапушчальным значэннем NULL, можа прымаць тры значэнні: «true», «false» і «nothing».

en: GSettings allows nullable types, that are similar to other types but could take a “nothing” value. A nullable string can take any string as value, including the empty string “''”, or can be NULL (nothing).
be: GSettings дапускае выкарыстанне тыпа значэнняў NULL, якія падобны на іншыя тыпы, але могуць прымаць значэнне «nothing». Радок з дапушчальным значэннем NULL («nothing»), можа прымаць за значэнне любы радок, у тым ліку пусты «''».

en: GSettings doesn’t allow keys to use upper-case in their names, but installation paths of schemas can. If “true”, the keys list is sorted case-sensitively, with in usual order upper-case folders first.
be: GSettings не дапускае выкарыстання вялікіх літар у назвах ключоў, але яны могуць быць у шляхах усталяваных схем. Калі «true», спіс ключоў сартуецца з улікам рэгістра, звычайна папкі ў верхнім рэгістры паказваюцца першымі.

en: Given value is out of range.
be: Указанае значэнне па-за дыяпазонам.

en: Go to this path
be: Перайсці па гэтым шляху

en: Go to “%s”
be: Перайсці ў «%s»

en: Graphical interface for editing other applications settings.
be: Графічны інтэрфейс для рэдагавання налад іншых праграм.

en: Hide bookmarks
be: Схаваць закладкі

en: If the “restore-view” key is set to “true”, Dconf Editor tries at launch to navigate to this path.
be: Калі ключ «restore-view» мае значэнне «true», падчас запуску рэдактар Dconf спрабуе перайсці па гэтым шляху.

en: If the “restore-view” key is set to “true”, and if the path requested at startup is a parent path of this one, Dconf Editor tries to restore the pathbar state at this path.
be: Калі ключ «restore-view» мае значэнне «true» і запытаны падчас запуску шлях з'яўляецца бацькоўскім, рэдактар Dconf спрабуе аднавіць стан панэлі шляху з гэтага значэння.

en: If “true”, Dconf Editor opens a popup when launched reminding the user to be careful.
be: Калі «true», падчас запуску рэдактар Dconf нагадвае карыстальніку быць асцярожным.

en: If “true”, Dconf Editor tries at launch to navigate to the path described in the “saved-view” key.
be: Калі «true», падчас запуску рэдактар Dconf спрабуе перайсці па шляху, які запісаны ў ключы «saved-view».

en: If “true”, the bookmarks list use smaller rows.
be: Калі «true», у спісе закладак выкарыстоўваюцца меншыя радкі.

en: If “true”, the keys list use smaller rows.
be: Калі «true», у спісе ключоў выкарыстоўваюцца меншыя радкі.

en: If “true”, the main window starts in maximized mode.
be: Калі «true», асноўнае акно праграмы запускаецца разгорнутым на ўсю працоўную прастору.

en: Integer
be: Цэлы лік

en: I’ll be careful.
be: Я буду рабіць з асцярогай.

en: Key erased
be: Ключ выдалены

en: Key erased.
be: Ключ выдалены.

en: Key “%s” has been deleted.
be: Ключ «%s» выдалены.

en: Keyboard Shortcuts
be: Спалучэнні клавіш

en: Keys not defined by a schema
be: Ключы не вызначаюцца схемай

en: Known schemas installed:
be: Вядомыя ўсталяваныя схемы:

en: Known schemas skipped:
be: Прапушчаныя вядомыя схемы:

en: Local keys not defined by a schema
be: Лакальныя ключы не вызначаюцца схемай

en: Location bookmarked
be: Месца закладзена

en: Manage your bookmarks
be: Кіраванне закладкамі

en: Mapping of paths to manually associated schemas
be: Супастаўленне шляхоў да схем звязаных уручную

en: Maximum
be: Максімум

en: Minimum
be: Мінімум

en: Mouse button to activate the “Back” command in browser window
be: Кнопка мышы для каманды «Назад» у акне браўзера

en: Mouse button to activate the “Forward” command in browser window
be: Кнопка мышы для каманды «Наперад» у акне браўзера

en: Name
be: Назва

en: No
be: Не

en: No change
be: Не змяняць

en: No description provided
be: Апісанне адсутнічае

en: No keys in this path
be: Гэты шлях не змяшчае ключоў

en: No known schemas installed.
be: Няма вядомых усталяваных схем.

en: No known schemas skipped.
be: Няма прапушчаных вядомых схем.

en: No matches
be: Супадзенні не знойдзеныя

en: No schema available. A schema is what describes the use of a key, and Dconf Editor can’t find one associated with this key. If the application that was using this key has been uninstalled, or if this key is obsolete, you may want to erase it.
be: Няма даступных схем. Схема – тое, што апісвае выкарыстанне ключа, і рэдактар Dconf не можа знайсці ніводнай, звязанай з гэтым ключом. Калі праграма, якая выкарыстоўвае гэты ключ, была выдалена ці ключ больш не выкарыстоўваецца, вы можаце сцерці яго.

en: No schema found
be: Схема не знойдзена

en: No summary provided
be: Зводка адсутнічае

en: No unknown schemas.
be: Няма невядомых схем.

en: Nothing to reset.
be: Няма чаго скідаць.

en: One dconf operation delayed. | %u dconf operations delayed.
be[0]: %u аперацыя dconf адкладзена.
be[1]: %u аперацыі dconf адкладзены.
be[2]: %u аперацый dconf адкладзена.

en: One gsettings operation | %u gsettings operations
be[0]: %u аперацыя gsettings
be[1]: %u аперацыі gsettings
be[2]: %u аперацый gsettings

en: One gsettings operation delayed. | %u gsettings operations delayed.
be[0]: %u аперацыя gsettings адкладзена.
be[1]: %u аперацыі gsettings адкладзены.
be[2]: %u аперацый gsettings адкладзена.

en: Only one window can be opened for now.
be: Зараз можа быць адкрыта толькі адно акно.

en: Open
be: Адкрыць

en: Open parent folder
be: Адкрыць бацькоўскую папку

en: Open path entry
be: Адкрыць поле ўводу шляху

en: Other actions
be: Іншыя дзеянні

en: Page on GNOME wiki
be: Старонка на GNOME wiki

en: Pause night mode
be: Прыпыніць начны рэжым

en: Pending
be: У чаканні

en: Print release version and exit
be: Вывесці версію праграмы і выйсці

en: Print relocatable schemas and exit
be: Вывесці схемы са зменным шляхам і выйсці

en: Properties
be: Уласцівасці

en: Quit mode
be: Выйсці з рэжыму

en: Read keys descriptions and edit their values
be: Чытае апісанні ключоў і можа змяняць іх значэнні

en: Refresh
be: Абнавіць

en: Refresh search results
be: Абнавіць вынікі пошуку

en: Reload
be: Перазагрузіць

en: Relocatable schema
be: Схема са зменным шляхам

en: Reset recursively
be: Скінуць налады рэкурсіўна

en: Reset view recursively
be: Скінуць налады рэкурсіўна

en: Reset visible keys
be: Скінуць бачныя ключы

en: Reuse night mode
be: Узнавіць начны рэжым

en: Rule all
be: Ужыць усе

en: Schema
be: Схема

en: Schema is not installed on given path.
be: Схема па ўказаным шляху не ўсталявана.

en: Schema is relocatable, a path is needed.
be: Схема са зменным шляхам, неабходна вызначыць шлях.

en: Schema path should start and end with a “/”.
be: Шлях схемы павінен пачынацца і канчацца сімвалам «/».

en: Schema with path
be: Схема са шляхам

en: Search
be: Пошук

en: Search everywhere
be: Пошук паўсюль

en: Search in “%s” folder
be: Пошук у папцы «%s»

en: Search keys
be: Пошук ключоў

en: Select
be: Выбраць

en: Set to default
be: Змяніць на прадвызначанае

en: Show bookmarks
be: Паказаць закладкі

en: Show details…
be: Паказаць падрабязнасці…

en: Show initial warning
be: Паказваць пачатковае папярэджанне

en: Show properties
be: Паказаць уласцівасці

en: Show this dialog next time.
be: Паказаць гэта дыялогавае акно ў наступны раз.

en: Signed 16-bit integer
be: 16-бітны цэлы лік са знакам

en: Signed 32-bit integer
be: 32-бітны цэлы лік са знакам

en: Signed 64-bit integer
be: 64-бітны цэлы лік са знакам

en: Sort preferences have changed. Do you want to refresh the view?
be: Параметры сартавання змяніліся. Абнавіць выгляд?

en: Startup mappings are disabled.
be: Супастаўленне падчас запуску адключана.

en: String
be: Тэставы радок

en: String array
be: Масіў радкоў

en: Strings, signatures and object paths should be surrounded by quotation marks.
be: Радкі, подпісы і шляхі аб'ектаў павінны знаходзіцца ў двукоссях.

en: Subfolders
be: Падпапкі

en: Summary
be: Зводка

en: Thanks for using Dconf Editor for editing your settings!
be: Дзякуем, што для рэдагавання налад выкарыстоўваеце «рэдактар Dconf».

en: The GNOME Project
be: Праект GNOME

en: The bookmarks list is not editable.
be: Спіс закладак не рэдагуецца.

en: The bytestring type is commonly used to pass around strings that may not be valid utf8. In that case, the convention is that the nul terminator character should be included as the last character in the array.
be: Радок байтаў, тып звычайна выкарыстоўваецца для перадачы радкоў, якія могуць быць недапушчальнымі ў utf8. У гэтым выпадку апошнім сімвалам у масіве павінен быць завяршальны нуль-сімвал.

en: The change will be applied on such request or if you quit this view.
be: Змяненні адбудуцца, калі вы іх ужывяце або выйдзеце з гэтага акна.

en: The change will be dismissed if you quit this view without applying.
be: Змяненні не адбудуцца, калі вы іх не ўжывяце перад выхадам з гэтага акна.

en: The empty tuple, type and value “()”
be: Пусты картэж, тып і значэнне «()»

en: The handle type is a 32-bit signed integer value that is, by convention, used as an index into an array of file descriptors that are sent alongside a D-Bus message. If you are not interacting with D-Bus, then there is no reason to make use of this type.
be: Дыскрыптар (handle) — 32-бітны цэлы лік са знакам, значэнне, якое выкарыстоўваецца ў якасці індэкса ў масіве файлавых дэскрыптараў, што адпраўляюцца разам з паведамленнем D-Bus. Калі вы не ўзаемадзейнічаеце з D-Bus, няма прычыны выкарыстоўваць гэты тып.

en: The height of the main window in pixels.
be: Вышыня галоўнага акна ў пікселях.

en: The height of the window
be: Вышыня акна

en: The same mouse button is set for going backward and forward. Doing nothing.
be: На адну кнопку мышы задалі пераход назад і наперад. Дзеянне не ўжывецца.

en: The string type could accept any utf8 string. Note that an empty string “''” is not the same as NULL (nothing); see also the “string-nullable” key.
be: Радок, тып можа прымаць любы радок utf8. Звярніце ўвагу, што пусты радок «''» гэта не тое ж самае, што і значэнне NULL («nothing»). Гл. таксама ключ «string-nullable».

en: The value is invalid.
be: Няправільнае значэнне.

en: The width of the main window in pixels.
be: Шырыня галоўнага акна ў пікселях.

en: The width of the window
be: Шырыня акна

en: The “unsafe” value is discouraged: for keys that have a non-special-cased type, it updates the key value each time something changes in the entry, so including intermediate states. The “safe” value asks for confirmation in these cases, but allows instant changes for booleans and nullable booleans, enums and flags. The “always-confirm-implicit” and “always-confirm-explicit” values always asks for confirmation, but the first applies the change if you change path whereas the second dismiss it. The “always-delay” value adds each change in delay mode, allowing to apply multiple keys at once.
be: Значэнне «unsafe» не рэкамендуецца, бо для выпадкаў з неспецыфічнымі ключамі, яно абнаўляе значэнні (у тым ліку прамежкавыя) пры ўводзе кожнага знака. Значэнне «safe» ў гэтых выпадках, запытвае пацвярджэнне, але дазваляе імгненныя змены для пералікаў, сцяжкоў, булевых значэнняў (у тым ліку з дапушчальным значэннем NULL). Значэнні «always-confirm-implicit» і «always-confirm-explicit» заўсёды запытваюць пацвярджэнне пры змене шляху, але першае значэнне ўжывае змяненні, а другое – адхіляе. Значэнне «always-delay» дадае кожнае змяненне ў адкладзеныя аперацыі, што дазваляе потым ужываць некалькі ключоў запар.

en: There are conflicting definitions of this key, getting value would be either problematic or meaningless.
be: Маецца канфлікт вызначэнняў гэтага ключа, атрыманае значэнне або будзе супярэчлівым, або не будзе мець сэнсу.

en: There are pending changes. Use Shift+Ctrl+Q to apply changes and quit, or Alt+F4 to dismiss changes and quit.
be: Маюцца адкладзеныя змены. Выкарыстоўвайце Shift+Ctrl+Q, каб ужыць змены і выйсці або Alt+F4, каб адхіліць змены і выйсці.

en: There’s an empty tuple type (called sometimes “triv”) that is a tuple with no content, and can only take “()” as value.
be: Існуе пусты картэж (часам завецца «triv»), гэта картэж без змесціва, які можа прымаць толькі значэнне «()».

en: There’s nothing in requested folder “%s”.
be: У запытанай папцы «%s» нічога няма.

en: This enumeration offers only one choice. That’s probably an error of the application that installed this schema. If possible, please open a bug about it.
be: Гэты пералік прапануе толькі адзін выбар. Верагодна, гэта памылка праграмы, якая ўсталявала схему. Калі магчыма, паведаміце пра памылку на багтрэкеры.

en: This folder content has changed. Do you want to reload the view?
be: Змесціва папкі змянілася. Перазагрузіць яго?

en: This integer key can only take one value. That’s probably an error of the application that installed this schema. If possible, please open a bug about it.
be: Гэты цэлалікавы ключ можа прымаць толькі адно значэнне. Верагодна, гэта памылка праграмы, якая ўсталявала схему. Калі магчыма, паведаміце пра памылку на багтрэкеры.

en: This is the type of an array of bytestrings. The bytestring type is commonly used to pass around strings that may not be valid utf8.
be: Масіў з радкоў байтаў, тып звычайна выкарыстоўваецца для перадачы радкоў, якія могуць быць недапушчальнымі ў utf8.

en: This key has a special “empty tuple” type. That’s probably an error of the application that installed this schema. If possible, please open a bug about it.
be: Гэты ключ мае спецыяльны тып «пусты картэж». Верагодна, гэта памылка праграмы, якая ўсталявала схему. Калі магчыма, паведаміце пра памылку на багтрэкеры.

en: This key is a test for multiple schemas in the same path with conflicting keys. It can be edited, since the types are compatible, but it is still an issue.
be: Гэта тэставы ключ для некалькіх схем па адным шляху з ключамі, якія канфліктуюць між сабой. Яго можна змяняць, бо тыпы сумяшчальны, але ўсё яшчэ выклікаюць праблему.

en: This key is a test for multiple schemas in the same path with conflicting keys. It shouldn’t be editable as a key mapped to the same path has a different default value.
be: Гэта тэставы ключ для некалькіх схем па адным шляху з ключамі, якія канфліктуюць між сабой. Нельга яго змяняць, бо ключ супастаўлены с тым жа шляхам мае іншае прадвызначанае значэнне.

en: This key is a test for multiple schemas in the same path with conflicting keys. It shouldn’t be editable as a key mapped to the same path has a different range.
be: Гэта тэставы ключ для некалькіх схем па адным шляху з ключамі, якія канфліктуюць між сабой. Нельга яго змяняць, бо ключ супастаўлены с тым жа шляхам мае іншы дыяпазон.

en: This key is a test for multiple schemas in the same path with conflicting keys. It shouldn’t be editable as a key mapped to the same path has a different type.
be: Гэта тэставы ключ для некалькіх схем па адным шляху з ключамі, якія канфліктуюць між сабой. Нельга яго змяняць, бо ключ супастаўлены с тым жа шляхам мае іншы тып.

en: This key is a test for multiple schemas in the same path with conflicting keys. Non-conflicting keys should have no issues.
be: Гэта тэставы ключ для некалькіх схем па адным шляху з ключамі, якія канфліктуюць між сабой. З неканфліктнымі ключамі не павінна ўзнікаць праблем.

en: This key is defined and used by more than one schema. This could lead to problems. Edit value at your own risk.
be: Гэты ключ вызначаецца і выкарыстоўваецца больш чым адной схемай. Гэта можа прывесці да праблем. Вы змяняеце значэнне на свой страх і рызыку.

en: This key is incompatibly defined and used by more than one schema. It is impossible to work with its value in a meaningful way.
be: Гэты ключ несумяшчальна вызначаецца і выкарыстоўваецца больш чым адной схемай. Немагчыма асэнсавана працаваць з яго значэннем.

en: This key’s properties have changed. Do you want to reload the view?
be: Уласцівасці ключа змяніліся. Перазагрузіць іх?

en: This value is invalid for the key type.
be: Такое значэнне недапушчальна для гэтага тыпу ключа.

en: Toggle to bookmark this location
be: Пераключыце, каб закласці гэта месца

en: Translators
be: Ігар Грачышка

en: Type
be: Тып

en: Type code
be: Код тыпу

en: Type name
be: Назва тыпу

en: Unbookmark
be: Выдаліць закладку

en: Unknown schema “%s”.
be: Невядомая схема «%s».

en: Unknown schemas:
be: Невядомыя схемы:

en: Unsigned 16-bit integer
be: 16-бітны цэлы лік без знака

en: Unsigned 32-bit integer
be: 32-бітны цэлы лік без знака

en: Unsigned 64-bit integer
be: 64-бітны цэлы лік без знака

en: Use
be: Выкарыстаць

en: Use GNOME night light setting to activate night-mode.
be: Ужываць начны рэжым у адпаведнасці з наладамі GNOME для начнога святла.

en: Use a dot as decimal mark and no thousands separator. You can use the X.Ye+Z notation.
be: Выкарыстоўвайце кропку як дзесятковы раздзяляльнік дробу, а не раздзяляльнік груп разрадаў. Вы можаце выкарыстоўваць форму запісу «X.Ye+Z».

en: Use default value
be: Прадвызначанае значэнне

en: Use night mode
be: Выкарыстоўваць начны рэжым

en: Use the keyword “nothing” to set a maybe type (beginning with “m”) to its empty value.
be: Выкарыстоўвайце ключавое слова «nothing», каб задаць тып maybe (яго коды пачынаюцца з «m») для гэтага пустога значэння.

en: Use the keyword “nothing” to set a maybe type (beginning with “m”) to its empty value. Strings, signatures and object paths should be surrounded by quotation marks.
be: Выкарыстоўвайце ключавое слова «nothing», каб задаць тып maybe (яго коды пачынаюцца з «m») для гэтага пустога значэння. Радкі, подпісы і шляхі аб'ектаў павінны знаходзіцца ў двукоссях.

en: Use “Back” and “Forward” mouse button events
be: Выкарыстанне для кнопак мышы падзей «Наперад» і «Назад»

en: Uses the gsettings API of the glib library, among others.
be: Сярод іншага, выкарыстоўвае API gsettings бібліятэкі glib.

en: Variant
be: Варыянт

en: Variants content should be surrounded by XML brackets (‘<’ and ‘>’). See https://developer.gnome.org/glib/stable/gvariant-text.html for complete documentation.
be: Змесціва варыянтаў павінна знаходзіцца ў дужках XML (‘<’ і ‘>’). Гл. поўную дакументацыю на https://developer.gnome.org/glib/stable/gvariant-text.html

en: Variants could be stored inside variants, and consequently as a GSettings type. Their representation use the XML brackets (‘<’ and ‘>’ characters, in a gschema file “&#60;” and “&#62;” respectively), with a parsable representation of their content inside. If unclear, the type can be given in the value with a prefix annotation like “@x” (where “x” is the type string) or “int64”. See https://developer.gnome.org/glib/stable/gvariant-text.html for complete documentation.
be: Варыянты могуць захоўвацца ўнутры варыянтаў, а значыць, як тып GSettings. Для іх падачы выкарыстоўваюцца дужкі XML (сімвалы ‘<’ і ‘>’, у файле gschema “&#60;” і “&#62;” адпаведна) з аналізуемым запісам іх унутранага змесціва. Пры незразумеласці, тып можа ўказвацца ў значэнні з прэфікснай анатацыяй накшталт “@x” (дзе “x” - радок тыпу) або “int64”. Гл. поўную дакументацыю на https://developer.gnome.org/glib/stable/gvariant-text.html

en: When a folder only contains one subfolder and no keys, Dconf Editor can jump to that subfolder directly. This flag enables that behaviour.
be: Калі папка змяшчае толькі адну падпапку і не змяшчае ключоў, рэдактар Dconf можа пераходзіць непасрэдна ў падпапку. Гэты сцяжок уключае такія паводзіны праграмы.

en: Yes
be: Так

en: a folder path or a key path
be: шлях да папкі або ключа

en: boolean
be: булева

[ctx: capitalized]
en: D-Bus handle type
be: Тып дэскрыптара D-Bus

[ctx: capitalized]
en: D-Bus object path
be: Шлях аб'екта D-Bus

[ctx: capitalized]
en: D-Bus object path array
be: Масіў шляхоў аб'екта D-Bus

[ctx: capitalized]
en: D-Bus signature
be: Подпіс D-Bus

en: conflict
be: канфлікт

en: conflicting keys
be: канфлікт ключоў

en: dconf Editor
be: рэдактар dconf

en: double
be: double (лік з падвоенай дакладнасцю)

en: empty tuple
be: пусты картэж

en: enumeration
be: пералік

en: erased
be: выдалены

en: example: “/org/gnome/” or “/ca/desrt/dconf-editor/Demo/boolean”
be: узор: “/org/gnome/” або “/ca/desrt/dconf-editor/Demo/boolean”

en: example: “bookmarks”
be: узор: “bookmarks”

en: example: “ca.desrt.dconf-editor.Bookmarks:/ca/desrt/dconf-editor/”
be: узор: “ca.desrt.dconf-editor.Bookmarks:/ca/desrt/dconf-editor/”

en: example: “ca.desrt.dconf-editor.Settings”
be: узор: “ca.desrt.dconf-editor.Settings”

en: flags
be: сцяжкі

en: integer
be: цэлы лік

en: key erased
be: ключ выдалены

[ctx: non-capitalized]
en: D-Bus handle type
be: тып дэскрыптара D-Bus

[ctx: non-capitalized]
en: D-Bus object path
be: шлях аб'екта D-Bus

[ctx: non-capitalized]
en: D-Bus object path array
be: масіў шляхоў аб'екта D-Bus

[ctx: non-capitalized]
en: D-Bus signature
be: подпіс D-Bus

en: see list with the “--list-relocatable-schemas” option
be: прагляд спіса праз параметр «--list-relocatable-schemas»

en: settings;configuration;
be: настройкі;налады;канфігурацыя;настаўленні;

[ctx: shortcut window]
en: About
be: Аб праграме

[ctx: shortcut window]
en: Actions
be: Дзеянні

[ctx: shortcut window]
en: Actions menu
be: Меню дзеянняў

[ctx: shortcut window]
en: Apply pending changes and quit
be: Ужыць адкладзеныя змены і выйсці

[ctx: shortcut window]
en: Bookmark this path
be: Дадаць гэты шлях у закладкі

[ctx: shortcut window]
en: Bookmarks menu
be: Меню закладак

[ctx: shortcut window]
en: Browse keys tree
be: Агляд дрэва ключоў

[ctx: shortcut window]
en: Clipboard
be: Буфер абмену

[ctx: shortcut window]
en: Contextual menu
be: Кантэкстнае меню

[ctx: shortcut window]
en: Copy descriptor
be: Скапіраваць дэскрыптар (назва схемы, значэнні)

[ctx: shortcut window]
en: Copy path
be: Капіраваць шлях

[ctx: shortcut window]
en: Dismiss modification
be: Адхіліць змяненне

[ctx: shortcut window]
en: Dismiss pending changes and quit
be: Адхіліць адкладзеныя змены і выйсці

[ctx: shortcut window]
en: Edit parent path
be: Рэдагаваць бацькоўскі шлях

[ctx: shortcut window]
en: Edit path
be: Рэдагаваць шлях

[ctx: shortcut window]
en: Edit root path
be: Рэдагаваць каранёвы шлях

[ctx: shortcut window]
en: Generic
be: Агульныя

[ctx: shortcut window]
en: Keys list actions
be: Дзеянні са спісам ключоў

[ctx: shortcut window]
en: Modifications list actions
be: Дзеянні са спісам змяненняў

[ctx: shortcut window]
en: Next line
be: Наступны радок

[ctx: shortcut window]
en: Open active direct child
be: Адкрыць дзейны шлях-нашчадак

[ctx: shortcut window]
en: Open active last child
be: Адкрыць апошні дзейны шлях-нашчадак

[ctx: shortcut window]
en: Open parent folder
be: Адкрыць бацькоўскую папку

[ctx: shortcut window]
en: Open root folder
be: Адкрыць каранёвую папку

[ctx: shortcut window]
en: Open selected row key
be: Адкрыць выбраны ключ

[ctx: shortcut window]
en: Paste as search
be: Уставіць у пошук

[ctx: shortcut window]
en: Paste as search (force)
be: Уставіць у пошук (прымусова)

[ctx: shortcut window]
en: Path bar menu
be: Меню панэлі шляху

[ctx: shortcut window]
en: Path bar navigation
be: Навігацыя па панэлі шляху

[ctx: shortcut window]
en: Previous line
be: Папярэдні радок

[ctx: shortcut window]
en: Quit
be: Выхад

[ctx: shortcut window]
en: Quit if there’s no pending changes
be: Выйсці, калі няма адкладзеных змен

[ctx: shortcut window]
en: Search again
be: Паўтарыць пошук

[ctx: shortcut window]
en: Search again, locally
be: Паўтарыць пошук у папцы

[ctx: shortcut window]
en: Search options
be: Параметры пошуку

[ctx: shortcut window]
en: Set to default
be: Змяніць на прадвызначанае

[ctx: shortcut window]
en: Show this help
be: Паказаць гэту даведку

[ctx: shortcut window]
en: Toggle boolean value
be: Пераключыць булева значэнне

[ctx: shortcut window]
en: Toggle folder properties
be: Пераключыцца на ўласцівасці папкі

[ctx: shortcut window]
en: Toggle local search
be: Перайсці да пошуку ў папцы

[ctx: shortcut window]
en: Toggle modifications list
be: Пераключэнне спіса змяненняў

[ctx: shortcut window]
en: Toggle search
be: Перайсці да пошуку

[ctx: shortcut window]
en: Unbookmark this path
be: Выдаліць гэты шлях з закладак

en: string
be: тэставы радок

en: string array
be: масіў радкоў

en: the name of a key from the schema
be: назва ключа са схемы

en: the name of a schema with fixed path
be: назва схемы са сталым шляхах

en: the name of a “relocatable” schema, without fixed path
be: назва схемы са «зменным шляхам», без сталага шляху

en: the path where to map the relocatable schema
be: шлях, з якім супастаўлена схема са зменным шляхам

en: type “%s”
be: тып «%s»

en: variant
be: варыянт
