konqueror - en to be translation catalogue (170 entries)

en: %1/s
be: %1/с

en: &Bookmarks
be: &Закладкі

en: &Close Active View
be: &Закрыць актыўны выгляд

en: &Close Tab
be: &Закрыць картку

en: &Discard Changes
be: С&касаваць змены

en: &Duplicate Current Tab
be: &Дубляваць гэтую картку

en: &Duplicate Tab
be: &Дубляваць картку

en: &Duplicate Window
be: &Дубляваць акно

en: &Edit
be: &Змяніць

en: &Find File...
be: З&найсці файл...

en: &Go
be: &Ісці

en: &Help
be: &Дапамога

en: &New Tab
be: &Новая картка

en: &Open File...
be: Адкрыць файл...

en: &Open Location
be: Адкрыць адрас

en: &Preferences...
be: &Настаўленні...

en: &Reload
be: &Абнавіць

en: &Reload All Tabs
be: &Абнавіць усе карткі

en: &Reload Tab
be: &Абнавіць картку

en: &Remove Entry
be: &Выдаліць элемент

en: &Settings
be: &Настаўленні

en: &Stop
be: &Спыніць

en: &Tools
be: Н&ачынне

en: &Up
be: &Угору

en: &View
be: &Выгляд

en: &Window
be: &Акно

en: <qt><b>%1</b> is not valid</qt>
be: <qt><b>%1</b> няправільны</qt>

en: Activate Next Tab
be: Перайсці на новую картку

en: Activate Previous Tab
be: Перайсці на папярэднюю картку

en: Activate Tab %1
be: Перайсці на картку %1

en: Add
be: Дадаць

en: Add new web extension "%1" to your sidebar?
be: Дадаць новае сеціўнае пашырэнне "%1" на бакавую панель?

en: Alex Zepeda
be: Алекс Зепеда

en: Alexander Neundorf
be: Александр Нойндорф

en: Allan Sandfeld Jensen
be: Аллан Сандфкльд Джэнсен

en: Antti Koivisto
be: Анцці Койвісто

en: Apple Safari Developers
be: Распрацоўшчыкі Apple Safari

en: Bookmark Toolbar
be: Панель закладак

en: By &Date
be: Па &даце

en: By &Name
be: Па &назве

en: C&lear History
be: А&чысціць часопіс

en: C&lose Current Tab
be: &Закрыць гэтую картку

en: Canceled.
be: Скасавана.

en: Carsten Pfeiffer
be: Карстэн Пфіффер

en: Clear Location Bar
be: Ачысціць адрасны радок

en: Close &Other Tabs
be: Закрыць &іншыя карткі

en: Close Current Tab
be: Закрыць гэтую картку

en: Close View
be: Закрыць рэжым выгляду

en: Close the current tab
be: Закрыць гэтую картку

en: Configure Extensions...
be: Настаўленне пашырэнняў...

en: Configure Spell Checking...
be: Настаўленне спраўджвання правапісу...

en: Copy &Files...
be: Скапіраваць &файлы...

en: Copy selected files from %1 to:
be: Скапіраваць выбраныя файлы  з %1 у:

en: Copy the selected text or item(s) to the clipboard
be: Скапіраваць вылучаны тэкст ці элемент(ы) у сістэмны буфер абмену

en: D&etach Tab
be: А&длучыць картку

en: David Faure
be: Дэвід Фор

en: Dawit Alemayehu
be: Давіт Алемайеху

en: Detach Current Tab
be: Адлучыць гэтую картку

en: Developer
be: Распрацоўшчык

en: Developer (AdBlock filter)
be: Распрацоўшчык (фільтр AdBlock)

en: Developer (HTML rendering engine)
be: Распрацоўшчык (рухавік HTML)

en: Developer (HTML rendering engine, I/O library)
be: Распрацоўшчык (рухавік HTML, бібліятэка I/O)

en: Developer (HTML rendering engine, I/O library, regression test framework)
be: Распрацоўшчык (рухавік HTML, бібліятэка I/O, праверка хібаў)

en: Developer (HTML rendering engine, JavaScript)
be: Распрацоўшчык (рухавік HTML, JavaScript)

en: Developer (I/O library)
be: Распрацоўшчык (бібліятэка I/O)

en: Developer (I/O library, Authentication support)
be: Распрацоўшчык (бібліятэка I/O, падтрымка аўтарызацыі)

en: Developer (Java 2 security manager support,
     and other major improvements to applet support)
be: Распрацоўшчык (падтрымка кіраўніка бяспекі Java 2,
     і іншыя важныя паляпшэнні падтрымкі аплетаў)

en: Developer (Java applet support)
be: Распрацоўшчык (падтрымка Java-аплетаў)

en: Developer (Java applets and other embedded objects)
be: Распрацоўшчык (Java-аплеты і іншыя ўбудаваныя аб'екты)

en: Developer (JavaScript)
be: Распрацоўшчык (JavaScript)

en: Developer (List views)
be: Распрацоўшчык (рэжым выгляду "спіс")

en: Developer (List views, I/O library)
be: Распрацоўшчык (рэжым выгляду значак, бібліятэка I/O)

en: Developer (Netscape plugin support)
be: Распрацоўшчык (падтрымка ўтулак Netscape)

en: Developer (SSL, Netscape plugins)
be: Распрацоўшчык (SSL, утулкі Netscape)

en: Developer (framework)
be: Распрацоўшчык (базавая бібліятэка)

en: Developer (framework, parts)
be: Распрацоўшчык (базавая бібліятэка, модулі)

en: Developer (misc stuff)
be: Распрацоўшчык (розныя паляпшэнні)

en: Developer (navigation panel framework)
be: Pаспрацоўшчык (панель навігацыі)

en: Dima Rogozin
be: Дзіма Рагозін

en: Dirk Mueller
be: Дзірк Мюллер

en: Do Not Add
be: Не дадаваць

en: Do you really want to clear the entire history?
be: Вы сапраўды хочаце ачысціць увесь часопіс?

en: Do you really want to close all other tabs?
be: Вы сапраўды хочаце закрыць іншыя карткі?

en: Dump Debug Info
be: Вывесці інфармацыю для адладкі

en: Enter the parent folder
be: Вызначце бацькоўскую тэчку

en: Extensions
be: Пашырэнні

en: Extra Toolbar
be: Дадатковая панель

en: George Staikos
be: Джоржд Стайкас

en: Germain Garand
be: Герман Гаран

en: Go
be: Ісці

en: Graphics/icons
be: Графіка/значкі

en: Harri Porten
be: Гарры Портэн

en: Here you can control if, when moving the mouse over a file, you want to see a small popup window with additional information about that file
be: Тут вы можаце вызначыць, ці вы хочаце бачыць падказкі для файлаў пры навядзенні на іх курсора мышы.

en: Home Folder
be: Хатняя тэчка

en: If this option is checked, Konqueror will open a new window when you open a folder, rather than showing that folder's contents in the current window.
be: Калі ўключана гэтая опцыя, Konqueror будзе адкрываць тэчкі ў новых вокнах, а не ў наяўным акне.

en: Ivor Hewitt
be: Айвар Хьюітт

en: Joseph Wenninger
be: Джозэф Венінгер

en: KFM author
be: Аўтар KFM

en: Kon&queror Introduction
be: Уводзіны ў &Konqueror

en: Koos Vriezen
be: Коос Врізэн

en: L&ocation:
be: А&драс:

en: Lars Knoll
be: Ларс Кнолл

en: Leo Savernik
be: Лео Савернік

en: Location Bar
be: Адрасны радок

en: Location Toolbar
be: Адрасная панель

en: Location to open
be: Адкрыць адрас

en: Lock to Current Location
be: Заблакаваць у гэтым месцазнаходжанні

en: Lubos Lunak
be: Любас Лунак

en: M&ove Files...
be: П&еранесці файлы...

en: Main Toolbar
be: Галоўная панель начыння

en: Matt Koss
be: Мэтт Косс

en: Matthias Welk
be: Матыяс Вэльк

en: Michael Brade
be: Майкл Брадэ

en: Michael Reiher
be: Майкл Райер

en: Mimetype to use for this URL (e.g. text/html or inode/directory)
be: Тып MIME для гэтай спасылкі, (напр., text/html ці inode/directory)

en: Miscellaneous
be: Рознае

en: Move Tab Left
be: Пасунуць картку ўлева

en: Move Tab Right
be: Пасунуць картку ўправа

en: Move backwards one step in the browsing history
be: Перайсці на крок назад па часопісе вандровак

en: Move forward one step in the browsing history
be: Перайсці на крок наперад па часопісе вандровак

en: Move selected files from %1 to:
be: Перанесці выбраныя файлы з %1 у:

en: Move the selected text or item(s) to the clipboard
be: Перанесці вылучаны тэкст ці элемент(ы) у буфер абмену

en: New &Window
be: Новае &акно

en: Open a new tab
be: Адкрыць новую картку

en: Open in &New Tab
be: Адкрыць у &новай картцы

en: Open in New &Window
be: Адкрыць у новым &акне

en: Open in New Tab
be: Адкрыць у новай картцы

en: Open in T&his Window
be: Адкрыць у &гэтым акне

en: Open the document in a new tab
be: Адкрыць дакумент у новай картцы

en: Open the document in a new window
be: Адкрыць дакумент у новым акне

en: Open the document in current window
be: Адкрыць дакумент у гэтым акне

en: Open with %1
be: Адкрыць у %1

en: Other Tabs
be: Іншыя карткі

en: Paste the clipboard contents
be: Уставіць змест буфера абмену

en: Peter Kelly
be: Пітэр Келлі

en: Print the current document
be: Друкаваць адкрыты дакумент

en: Reload all currently displayed document in tabs
be: Абнавіць усе адкрытыя дакументы

en: Reload the currently displayed document
be: Абнавіць актыўны дакумент

en: Resend
be: Даслаць зноў

en: Richard Moore
be: Рычард Мур

en: S&end File...
be: Д&аслаць файл...

en: Send &Link Address...
be: Даслаць &адрас спасылкі...

en: Show %1
be: Паказаць %1

en: Simon Hausmann
be: Сайман Хаўсман

en: Split View &Left/Right
be: Падзяліць выгляд &вертыкальна

en: Split View &Top/Bottom
be: Падзяліць выгляд &гарызантальна

en: Stalled
be: Прастойвае

en: Stefan Schimanski
be: Стэфан Шыманскі

en: Stephan Binner
be: Стэфан Біннэр

en: Stephan Kulow
be: Стэфан Кулаў

en: Stop loading the document
be: Спыніць загрузку дакумента

en: There appears to be a configuration error. You have associated Konqueror with %1, but it cannot handle this file type.
be: Адбылася памылка настаўлення. Вы прывязалі Konqueror да тыпу %1, аде ён не можа быць адкрыты.

en: There was an error loading the module %1.
    The diagnostics is:
    %2
be: Немагчыма загрузіць модуль %1.
    Дыягностыка:
    %2

en: This is the font used to display text in Konqueror windows.
be: Гэта шрыфт тэксту ў вокнах Konqueror.

en: This page contains changes that have not been submitted.
    Reloading the page will discard these changes.
be: Гэта старонка ўтрымлівае неперададзеныя змены.
    Абнавіўшы старонку, вы згубіце гэтыя дадзеныя.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing other tabs will discard these changes.
be: Гэтая картка ўтрымлівае неперададзеныя змены.
    Закрыўшы іншыя карткі, вы згубіце гэтыя дадзеныя.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing the tab will discard these changes.
be: Гэтая картка ўтрымлівае неперададзеныя змены.
    Закрыўшы гэтую картку, вы згубіце гэтыя дадзеныя.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing the window will discard these changes.
be: Гэтая картка ўтрымлівае неперададзеныя звесткі.
    Закрыўшы гэтае акно, вы згубіце гэтыя дадзеныя.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Detaching the tab will discard these changes.
be: Гэта картка ўтрымлівае неперададзеныя змены.
    Адлучыўшы картку, вы згубіце гэтыя дадзеныя.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Reloading all tabs will discard these changes.
be: Гэтая картка ўтрымлівае неперададзеныя змены.
    Абнавіўшы ўсе карткі, вы згубіце гэтыя дадзеныя.

en: This view contains changes that have not been submitted.
    Closing the view will discard these changes.
be: Гэты рэжым выгляду ўтрымлівае неперададзеныя змены.
    Закрыўшы гэты рэжым, вы згубіце гэтыя дадзеныя.

en: Tobias Anton
be: Тобіяс Антон

en: Torben Weis
be: Торбен Вэйс

en: Torsten Rahn
be: Торстэн Ран

en: Waldo Bastian
be: Вальдо Басціян

en: Web browser, file manager and document viewer.
be: Сеціўны вандроўнік, кіраўнік файлаў, і праглядчык дакументаў.

en: Wynn Wilkes
be: Вінн Вількс

en: You have multiple tabs open in this window, are you sure you want to quit?
be: У гэтым акне адкрытыя некалькі картак. Вы сапраўды хочаце выйсці?

en: Your sidebar is not functional or unavailable. A new entry cannot be added.
be: Бакавая панель адсутнічае ці няправільна працуе. Немагчыма дадаць новы элемент.

en: Zack Rusin
be: Зак Русін
