ObConf 2.0.3 - en to be translation catalogue (143 entries)

en: 
    Options:
be: 
    Опцыі:

en: 
    Please report bugs at %s
be: 
    Калі ласка, паведамляйце пра памылкі на %s

en:   --archive THEME       Create a theme archive from the given theme directory
be:   --archive THEME       Стварыць архіў тэмы з азначанага каталога тэмы

en:   --config-file FILE    Specify the path to the config file to use
be:   --config-file FILE    Задаць шлях да файла канфігурацыі

en:   --help                Display this help and exit
be:   --help                Паказаць гэту даведку і выйсці

en:   --install ARCHIVE.obt Install the given theme archive and select it
be:   --install ARCHIVE.obt Устанавіць азначаны архіў тэмы і выбраць яе

en:   --version             Display the version and exit
be:   --version             Паказаць нумар версіі і выйсці

en: "%s" does not appear to be a valid Openbox theme directory
be: "%s" не з'яўляецца каталогам правільных тэм Openbox

en: "%s" was installed to %s
be: "%s" устаноўлены ў %s

en: "%s" was successfully created
be: "%s" паспяхова створаны

en: (Unnamed desktop)
be: (Неназваная прастора)

en: --archive requires an argument
be: --archive патрабуе аргумент

en: --config-file requires an argument
be: --config-file патрабуе аргумент

en: --install requires an argument
be: --install патрабуе аргумент

en: <span weight="bold" size="xx-large">ObConf VERSION</span>
be: <span weight="bold" size="xx-large">Версія ObConf</span>

en: <span weight="bold">Desktop Margins</span>
be: <span weight="bold">Палі прастораў</span>

en: <span weight="bold">Desktops</span>
be: <span weight="bold">Прасторы</span>

en: <span weight="bold">Dock</span>
be: <span weight="bold">Док</span>

en: <span weight="bold">Focusing Windows</span>
be: <span weight="bold">Пераключэнне фокусу</span>

en: <span weight="bold">Fonts</span>
be: <span weight="bold">Шрыфты</span>

en: <span weight="bold">Hiding</span>
be: <span weight="bold">Прыхоўванне</span>

en: <span weight="bold">Information Dialog</span>
be: <span weight="bold">Інфармацыйныя паведамленні</span>

en: <span weight="bold">Moving and Resizing Windows</span>
be: <span weight="bold">Рух і памеры вокнаў</span>

en: <span weight="bold">Placing Windows</span>
be: <span weight="bold">Размяшчэнне акон</span>

en: <span weight="bold">Position</span>
be: <span weight="bold">Размяшчэнне</span>

en: <span weight="bold">Press the key you wish to bind...</span>
be: <span weight="bold">Націсніце кнопку, якую хочаце спалучыць...</span>

en: <span weight="bold">Primary Monitor</span>
be: <span weight="bold">Першасны манітор</span>

en: <span weight="bold">Stacking</span>
be: <span weight="bold">Парадкаванне</span>

en: <span weight="bold">Theme</span>
be: <span weight="bold">Тэма</span>

en: <span weight="bold">Titlebar</span>
be: <span weight="bold">Загаловак</span>

en: <span weight="bold">Window Titles</span>
be: <span weight="bold">Загаловак акна</span>

en: <span weight="bold">Windows</span>
be: <span weight="bold">Вокны</span>

en: A preferences manager for Openbox
be: Менеджар настаўленняў для Openbox

en: A_llow dock to be both above and below windows
be: _Дазволіць размяшчэнне дока вышэй і ніжэй вакон

en: A_nimate iconify and restore
be: Анімаваць згор_тванне і ўзнаўленне

en: Abo_ut
be: Пра пра_граму

en: About ObConf
be: Пра ObConf

en: Above the window
be: Над акном

en: All monitors
be: Усе маніторы

en: Allow _windows to be placed within the dock's area
be: Дазваля_ць размяшчэнне вокнаў на месцы дока

en: Always
be: Заўсёды

en: Amount of resistance against other _windows:
be: Эфект адштурхвання ад іншых _вокнаў:

en: Amount of resistance against screen _edges:
be: Эфект адштурхвання ад краёў _экрана:

en: Appearance
be: Выгляд

en: Bottom
be: Знізу

en: Bottom Left
be: Знізу злева

en: Bottom Right
be: Знізу справа

en: Centered
be: Па цэнтры

en: Centered on the window
be: У цэнтры вакна

en: Choose an Openbox theme
be: Выберыце тэму Openbox

en: Close
    Shade (Roll up)
    Omnipresent (On all desktops)
be: Закрыць
    Зацяніць (Скруціць)
    Усюдыіснае (На ўсіх прасторах)

en: Copyright (c)
be: Аўтарскае права (c)

en: Copyright (c) 2003-2008
    Dana Jansens <danakj@orodu.net>
    Tim Riley <tr@slackzone.org>
    Javeed Shaikh <syscrash2k@gmail.com>
be: Аўтарскае права (c) 2003-2008
    Dana Jansens <danakj@orodu.net>
    Tim Riley <tr@slackzone.org>
    Javeed Shaikh <syscrash2k@gmail.com>

en: Create a theme _archive (.obt)...
be: Стварыць _архіў тэмы (.obt)...

en: Custom actions
be: Адмысловыя дзеянні

en: Delay before _showing:
be: Затр_ымка перад паказам:

en: Desktop margins are reserved areas on the edge of your screen.  New windows will not be placed within a margin, and maximized windows will not cover them.
be: Палі прастораў - зарэзерваваныя зоны каля краёў экрана. Новыя вокны не будуць трапляць у гэтыя палі, а максімізаваныя вокны не будуць закрываць іх.

en: Desktops
be: Прасторы

en: Dock
be: Док

en: Double click on the _titlebar:
be: Падвоены клік па загалоўку вакна:

en: Double click ti_me:
be: Працягласц_ь падвоенага кліка:

en: Drag _threshold distance:
be: Затрымка перацягвання:

en: Error while parsing the Openbox configuration file.  Your configuration file is not valid XML.
    
    Message: %s
be: Памылка падчас разбору файла канфігурацыі Openbox.  Ваш канфігурацыйны файл не з'яўляецца правільным XML.
    
    Паведамленне: %s

en: Failed to load an rc.xml. You have probably failed to install Openbox properly.
be: Не ўдалося прачытаць rc.xml. Магчыма, вам не ўдалося ўстанавіць Openbox як след.

en: Failed to load the obconf.glade interface file. You have probably failed to install ObConf properly.
be: Не ўдалося прачытаць файл інтэрфейсу obconf.glade. Магчыма, вам не ўдалося ўстанавіць ObConf як след.

en: Fixed _x position:
be: Фіксаваная _х пазіцыя:

en: Fixed _y position:
be: Фіксаваная _у пазіцыя

en: Fixed position on screen
be: Зафіксаваная пазіцыя

en: Floating
be: Плыўное

en: Focus _new windows when they appear
be: Перадаваць фокус _новаму акну па з'яўленні

en: From bottom edge
be: Ад ніжняй мяжы

en: From left edge
be: Ад левай мяжы

en: From right edge
be: Ад правай мяжы

en: From top edge
be: Ад верхняй мяжы

en: Horizontal
be: Гарызантальна

en: Information dialog's _position:
be: Размяшчэнне паведамлення:

en: Keep dock _above other windows
be: Трымаць док _па-над іншымі вокнамі

en: Keep dock _below other windows
be: Размясціць док _за ўсімі вокнамі

en: Left
be: Злева

en: Margins
be: Палі

en: Maximizes the window
be: Максімізуе вакно

en: Menu _header:
be: Загаловак _меню:

en: Mouse
be: Мыш

en: Move & Resize
be: Рух і памеры

en: Move focus _under the mouse when the mouse is not moving
be: Перадаваць фокус акну пад паказнікам, калі ён не рухаецца

en: Move focus under the mouse when _switching desktops
be: Фокус ідзе за паказнікам мышы пры _пераключэнні прастораў

en: N - The window's icon
    D - The all-desktops (sticky) button
    S - The shade (roll up) button
    L - The label (window title)
    I - The iconify (minimize) button
    M - The maximize button
    C - The close button
be: N - Значок акна
    D - Кнопка ўсе-прасторы (ліпучасці)
    S - Кнопка зацянення (скручвання)
    L - Метка (загаловак акна)
    I - Кнопка згортвання (мінімізацыі)
    M - Кнопка максімізацыі
    C - Кнопка закрыцця

en: Never
be: Ніколі

en: Openbox Configuration Manager
be: Менеджар канфігурацыі Openbox

en: Openbox theme archives
be: Архівы тэм Openbox

en: Prefer to place new windows _on:
be: Пераважнае размяшчэнне вокнаў:

en: Primary _monitor:
be: Першасны _манітор:

en: Right
be: Справа

en: Shades the window
be: Зацяняе вакно

en: Show _information dialog:
be: Паказваць паве_дамленне:

en: Syntax: obconf [options] [ARCHIVE.obt]
be: Сінтаксіс: obconf [опцыі] [ARCHIVE.obt]

en: The active monitor
be: Бягучы манітор

en: The dock is a special container for "dockapps", or dock applications.  It is not visible on screen until a dockapp is run.  Dockapps can be used to show things like a clock, or to provide you with a system tray.
be: Док - гэта спецыяльны кантэйнер для "dockapps", праграм доку.  Ён не бачны на экране, пакуль не запусціць які-колечы dockapp.  Праграмы доку можна ўжываць для рэчаў кшталту гадзінніка, ці як сістэмны трэй.

en: The monitor with the mouse
be: Манітор, у якім паказнік

en: Theme
be: Тэма

en: Top
be: Уверсе

en: Top Left
be: Зверху злева

en: Top Right
be: Зверху справа

en: Unable to create directory "%s": %s
be: Немагчыма стварыць каталог "%s": %s

en: Unable to create the theme archive "%s".
    The following errors were reported:
    %s
be: Немагчыма стварыць архіў тэмы "%s".
    Адбыліся наступныя памылкі:
    %s

en: Unable to extract the file "%s".
    Please ensure that "%s" is writable and that the file is a valid Openbox theme archive.
    The following errors were reported:
    %s
be: Немагчыма распакаваць файл "%s".
    Калі ласка, упэўніцеся, што "%s" даступны для запісу, а файл ёсць спраўным архівам тэмы  Openbox.
    Адбыліся наступныя памылкі:
    %s

en: Unable to move to directory "%s": %s
be: Немагчыма перанесці каталог "%s": %s

en: Unable to run the "tar" command: %s
be: Немагчыма выканаць загад "tar": %s

en: Update the window contents while _resizing
be: Абнаўляць змест акна падчас змянення памераў

en: Vertical
be: Вертыкальна

en: When resizing terminal windows
be: Пры змяненні памераў тэрмінала

en: Window icon
    Window label (Title)
    Iconify (Minimize)
    Maximize
be: Значок акна
    Загаловак акна (Назва)
    Згарнуць (Мінімізаваць)
    Максімізаваць

en: Windows
be: Вокны

en: _Active window title:
be: Загаловак _актыўнага акна:

en: _Amount of time to show the notification for:
be: _Працягласць адлюстравання падказак

en: _Amount of time to wait before switching:
be: Эфект затрымкі перад пераключэннем:

en: _Bottom
be: _Знізу

en: _Button order:
be: _Парадак кнопак:

en: _Center new windows when they are placed
be: Размяшчаць новыя вокны па _цэнтру экрана

en: _Delay before focusing and raising windows:
be: _Затрымка пераходу фокусу і вылучэння вакна:

en: _Delay before hiding:
be: Затрымка перад прыха_ваннем:

en: _Desktop names:
be: _Назвы прастораў:

en: _Fixed monitor:
be: Фікс_аваны манітор:

en: _Floating position:
be: Плыўн_ая пазіцыя:

en: _Focus windows when the mouse pointer moves over them
be: Ф_акусаваць вокны, калі паказнік мышы знаходзіцца над імі

en: _Hide off screen
be: Прыбі_раць з экрана

en: _Inactive window title:
be: Загаловак _неактыўнага акна:

en: _Install a new theme...
be: Устанавіць _новую тэму...

en: _Left
be: _Злева

en: _Menu Item:
be: _Элемент меню:

en: _Number of desktops:
be: _Колькасць прастораў:

en: _Orientation:
be: _Арыентацыя:

en: _Place new windows under the mouse pointer
be: Ра_змяшчаць новыя вокны пад паказнікам мышы

en: _Position:
be: _Становішча:

en: _Raise windows when the mouse pointer moves over them
be: _Вылучаць вокны, калі паказнік мышы праходзіць над імі

en: _Right
be: _Справа

en: _Show a notification when switching desktops
be: _Паказваць падказкі па пераключэнні прастораў

en: _Switch desktops when moving a window past the screen edge
be: _Пераключаць прасторы, калі вакно пераходзіць край экрана

en: _Top
be: _Зверху

en: _Windows retain a border when undecorated
be: Паказва_ць межы ў акон без абрамлення

en: ms
be: мс

en: px
be: пкс

en: window1
be: акно1
