Xfce Apps - en to be translation catalogue (292 entries)

en: 
    Parole Media Player %s
    
    Part of the Xfce Goodies Project
    https://goodies.xfce.org
    
    Licensed under the GNU GPL.
    
    Please report bugs to <https://bugzilla.xfce.org/>.
be: 
    Медыяпрайгравальнік Parole %s
    
    Частка праекта Xfce Goodies
    https://goodies.xfce.org
    
    Распаўсюджваецца на ўмовах ліцэнзіі GNU GPL.
    \Калі ласка, паведамляйце пра хібы на <https://bugzilla.xfce.org/>.

en: 16:9 (Widescreen)
be: 16:9 (шырокі экран)

en: <b>Audio Visualization</b>
be: <b>Аўдыявізуалізацыя</b>

en: <b>Color Balance</b>
be: <b>Баланс колеру</b>

en: <b>Keyboard</b>
be: <b>Клавіятура</b>

en: <b>Playlist Settings</b>
be: <b>Налады плэйлістоў</b>

en: <b>Screensaver</b>
be: <b>Ахоўнік экрана</b>

en: <b>Subtitle Settings</b>
be: <b>Налады субцітраў</b>

en: <b>Video Output</b>
be: <b>Відэавывад</b>

en: <big><span color='#BBBBBB'><i>by</i></span> <span color='#F4F4F4'>Unknown Artist</span></big>
be: <big><span color='#BBBBBB'><i>выканаўца</i></span> <span color='#F4F4F4'>невядомы</span></big>

en: <big><span color='#BBBBBB'><i>on</i></span> <span color='#F4F4F4'>Unknown Album</span></big>
be: <big><span color='#BBBBBB'><i>з</i></span> <span color='#F4F4F4'>невядомага альбома</span></big>

en: <i>by</i>
be: <i>выканаўца</i>

en: <i>on</i>
be: <i>з</i>

en: <span color='#F4F4F4'><b><big>Unknown Song</big></b></span>
be: <span color='#F4F4F4'><b><big>Невядомая песня</big></b></span>

en: A modern simple media player for the Xfce Desktop Environment.
be: Сучасны просты прайгравальнік для працоўнага асяроддзя Xfce.

en: A_ngle Menu
be: Меню _вуглоў

en: About
be: Пра праграму

en: Add
be: Дадаць

en: Add files to playlist
be: Дадаць файлы ў плэйліст

en: Add to playlist...
be: Дадаць у плэйліст...

en: Additional software is required.
be: Патрабуецца дадатковае апраграмаванне.

en: Advanced Stream Redirector (%s)
be: Дадатковы кадавальнік струменя (%s)

en: All files
be: Усе файлы

en: All supported files
be: Усе падтрымліваемыя файлы

en: Always minimize to tray when window is closed
be: Заўсёды згортваць на прастору апавяшчэнняў калі акно закрыта

en: Always replace playlist with opened files
be: Заўсёды замяняць плэйліст адкрытымі файламі

en: Arabic
be: Арабскае

en: Are you sure you want to quit?
be: Сапраўды хочаце выйсці?

en: Are you sure you wish to clear your recent items history?  This cannot be undone.
be: Сапраўды хочаце ачысціць гісторыю нядаўніх файлаў? Гэтае дзеянне немагчыма скасаваць.

en: Armenian
be: Армянскае

en: Audio
be: Аўдыё

en: Audio CD
be: Аўдыя-CD

en: Audio Track #%d
be: Аўдыятрэк №%d

en: Audio Track:
be: Аўдыятрэк:

en: Audio and video
be: Аўдыё і відэа

en: Auto
be: Аўтаматычна

en: Automatic
be: Аўтаматычна

en: Automatically show subtitles when playing movie file
be: Аўтаматычна паказваць субцітры падчас прайгравання

en: Baltic
be: Балтыйскае

en: Brightness:
be: Яркасць:

en: Buffering
be: Буферызацыя

en: Buffering (0%)
be: Буферызацыя (0%)

en: Cancel
be: Скасавана

en: Celtic
be: Кельтскае

en: Central European
be: Цэнтральнаеўрапейскае

en: Chapter %i
be: Фрагмент №%i

en: Check and remove duplicate media entries
be: Выдаліць паўторныя элементы

en: Chinese Simplified
be: Кітайскае спрошчанае

en: Chinese Traditional
be: Кітайскае традыцыйнае

en: Clear
be: Ачысціць

en: Clear History
be: Ачысціць гісторыю

en: Clear Recent Items
be: Ачысціць гісторыю

en: Clear playlist
be: Ачысціць плэйліст

en: Close
be: Закрыць

en: Configure your media player
be: Наладзіць прайгравальнік

en: Continue
be: Працягнуць

en: Contrast:
be: Кантраснасць:

en: Croatian
be: Харвацкае

en: Current Locale
be: Бягучая лакаль

en: Cyrillic
be: Кірыліца

en: Cyrillic/Russian
be: Кірыліца/Расійскае

en: Cyrillic/Ukrainian
be: Кірыліца/Украінскае

en: Decrease volume
be: Паменшыць гучнасць

en: Disable screensaver when playing movies
be: Выключаць ахоўнік экрана падчас прайгравання

en: Disc Playlist
be: Дыскавы плэйліст

en: Display
be: Выгляд

en: Display Parole user manual
be: Паказаць дапаможнік па Parole

en: Do not load plugins
be: Не загружаць убудовы

en: Do you want to continue loading or stop?
be: Працягнуць загрузку ці спыніць?

en: Don't Install
be: Не ўсталёўваць

en: Empty
be: Пуста

en: Enable keyboard multimedia keys
be: Уключыць мультымедыйныя кнопкі на клавіятуры

en: Encoding:
be: Кадаванне:

en: Error
be: Памылка

en: Error saving playlist file
be: Не атрымалася захаваць плэйліст

en: Exit fullscreen
be: Выйсці з поўнаэкраннага рэжыму

en: Extend your media player
be: Пашырце магчымасці прайгравальніка

en: Font:
be: Шрыфт:

en: Fullscreen
be: Поўнаэкранны рэжым

en: GStreamer Error
be: Памылка GStreamer

en: GStreamer backend error
be: Памылка ў GStreamer

en: General
be: Асноўныя

en: Georgian
be: Грузінскае

en: Go
be: Перайсці

en: Go back 1 minute
be: Перайсці на 1 хвіліну назад

en: Go back 10 minutes
be: Перайсці на 10 хвілін назад

en: Go back 10 seconds
be: Перайсці на 10 секунд назад

en: Go forward 1 minute
be: Перайсці на 1 хвілін уперад

en: Go forward 10 minutes
be: Перайсці на 10 хвілін уперад

en: Go forward 10 seconds
be: Перайсці на 10 секунд уперад

en: Go to position
be: Перайсці да пазіцыі

en: Greek
be: Грэчаскае

en: Gujarati
be: Гуджараці

en: Gurmukhi
be: Гурмухі

en: Hebrew
be: Іўрыт

en: Hebrew Visual
be: Іўрыт (візуальнае)

en: Hindi
be: Хіндзі

en: Hue:
be: Адценне:

en: Icelandic
be: Ісландскае

en: Increase volume
be: Павялічыць гучнасць

en: Insert Disc
be: Устаўце дыск

en: Install
be: Усталяваць

en: Japanese
be: Японскае

en: Korean
be: Карэйскае

en: Leave Fullscreen
be: Выйсці з поўнаэкраннага рэжыму

en: Leave _Fullscreen
be: Выйсці з _рэжыму "на ўвесь экран"

en: Lower volume
be: Паменшыць гучнасць

en: M3U Playlist (%s)
be: Спіс прайгравання M3U (%s)

en: MPRIS2 remote control
be: MPRIS2 адлеглае кіраванне

en: Media stream is not seekable
be: Струмень не падтрымлівае пошуку

en: Media to play
be: Файл для прайгравання

en: Message
be: Паведамленне

en: Mini Mode
be: Мініяцюрны рэжым

en: Minimize to tray
be: Згарнуць на прастору апавяшчэнняў

en: Move Down
be: Перамясціць ніжэй

en: Move Up
be: Перамясціць вышэй

en: Mute
be: Сцішыць

en: Mute volume
be: Выключыць гук

en: Next Track
be: Наступны трэк

en: Next track
be: Наступны трэк

en: No available plugin installer was found.
be: Не знойдзена даступных убудоў для ўсталёўкі.

en: No installed plugins found on this system
be: У вашай сістэме адсутнічаюць усталяваныя ўбудовы

en: None
be: Няма

en: Nordic
be: Скандынаўскае

en: Notify
be: Апавяшчэнне

en: OK
be: Добра

en: Open
be: Адкрыць

en: Open Containing Folder
be: Адкрыць каталог змесціва

en: Open Media Files
be: Адкрыць медыяфайлы

en: Open Network Location
be: Адкрыць сеткавы адрас

en: Open _Location...
be: Адкрыць _месца…

en: Open _Recent
be: Адкрыць _нядаўнія

en: Open a new instance
be: Адкрыць новае акно

en: Open file
be: Адкрыць файл

en: Open location
be: Адкрыць размяшчэнне

en: PLS Playlist (%s)
be: Спіс прайгравання PLS (%s)

en: P_lugins
be: _Убудовы

en: P_revious Track
be: _Папярэдні трэк

en: Parole Media Player
be: Медыяпрайгравальнік Parole

en: Parole Media Player cannot start.
be: Медыяпрайгравальнік Parole немагчыма запусціць.

en: Parole Plugins
be: Убудовы Parole

en: Parole Settings
be: Налады Parole

en: Parole can be minimized to the system tray instead.
be: Parole можна згортваць на прастору апавяшчэнняў.

en: Parole features playback of local media files, including video with subtitles support, Audio CDs, DVDs, and live streams. Parole is also extensible via plugins.
be: Parole можа прайграваць лакальныя файлы, ўключаючы відэа з субцітрамі, аўдыя-CD, DVD і струменевае відэа. Магчымасці Parole можна пашырыць убудовамі.

en: Parole is a modern simple media player based on the GStreamer framework and written to fit well in the Xfce desktop. It is designed with simplicity, speed and resource usage in mind.
be: Parole — просты сучасны медыяпрайгравальнік, заснаваны на GStreamer і створаны для працоўнага асяроддзя Xfce. Распрацаваны з мэтай быць простым, хуткім і лёгкаважным.

en: Parole is already running, use -i to open a new instance
be: Прайгравальнік ужо запушчаны, скарыстайцеся -i, каб адкрыць новае акно.

en: Parole needs <b>%s</b> to play this file.
be: Для прайгравання гэтага файла Parole мае патрэбу ў <b>%s</b>.

en: Parole needs <b>%s</b> to play this file.
    It can be installed automatically.
be: Для прайгравання гэтага файла Parole мае патрэбу ў <b>%s</b>.
    Можна ўсталяваць аўтаматычна.

en: Pause
be: Прыпыніць

en: Permission denied
be: Доступ забаронены

en: Persian
be: Фарсі

en: Play
be: Прайграць

en: Play Disc
be: Прайграць дыск

en: Play opened files
be: Прайграваць адкрытыя файлы

en: Play or pause if already playing
be: Прайграць альбо прыпыніць, калі ўжо прайграецца

en: Play your media
be: Прайграванне медыяфайлаў

en: Play/Pause
be: Прайграць/Прыпыніць

en: Playback
be: Прайграванне

en: Playlist
be: Плэйліст

en: Playlist (%i chapter) | Playlist (%i chapters)
be[0]: Плэйліст (%i фрагмент)
be[1]: Плэйліст (%i фрагменты)
be[2]: Плэйліст (%i фрагментаў)
be[3]: Плэйліст (%iфрагментаў)

en: Playlist (%i item) | Playlist (%i items)
be[0]: Плэйліст (%i элемент)
be[1]: Плэйліст (%i элементы)
be[2]: Плэйліст (%i элементаў)
be[3]: Плэйліст (%i элементаў)

en: Playlist files
be: Плэйлісты

en: Please check your installation
be: Калі ласка, праверце правільнасць усталёўкі

en: Please check your installation.
be: Калі ласка, праверце на правільнасць усталёўкі.

en: Please choose a supported playlist format
be: Абярыце падтрымліваемы фармат плэйліста

en: Please go to https://docs.xfce.org/apps/parole/bugs to report your bug.
be: Калі ласка, паведамляйце пра хібы https://docs.xfce.org/apps/parole/bugs.

en: Please restart Parole for this change to take effect.
be: Калі ласка, перазапусціце Parole, каб змены набылі моц.

en: Plugin
be: Убудова

en: Plugin failed to load
be: Не атрымалася загрузіць убудову

en: Preferences
be: Налады

en: Previous Track
be: Папярэдні трэк

en: Previous track
be: Папярэдні трэк

en: Print version information and exit
be: Вывесці інфармацыю пра версію і выйсці

en: Quit
be: Выхад

en: Raise volume
be: Павялічыць гучнасць

en: Remember my choice
be: Запомніць мой выбар

en: Remember playlist
be: Запомніць плэйліст

en: Remove
be: Выдаліць

en: Remove selected item
be: Выдаліць абранае

en: Remove selected media
be: Выдаліць абраныя медыяфайлы

en: Repeat
be: Паўтор

en: Replace playlist when opening files
be: Замяняць плэйліст файламі, што адкрываюцца

en: Reset to defaults
be: Скінуць да прадвызначанага

en: Romanian
be: Румынскае

en: Saturation:
be: Насычанасць:

en: Save
be: Захаваць

en: Save Playlist as...
be: Захаваць плэйліст як...

en: Select Subtitle File
be: Абраць файл субцітраў

en: Select Text Subtitles...
be: Абраць тэкст субцітраў...

en: Select next item
be: Абраць наступны

en: Select previous item
be: Абраць папярэдні

en: Set Audio-CD/VCD/DVD device path
be: Шлях да прылады з аудыя-CD/VCD/DVD

en: Shareable Playlist (%s)
be: Абагулены спіс прайгравання (%s)

en: Show Playlist
be: Паказаць плэйліст

en: Show icon in the system tray
be: Паказваць значок на прасторы апавяшчэнняў

en: Show menubar
be: Паказваць радок меню

en: Show notifications for currently playing tracks
be: Паказваць апавяшчэнні для бягучых трэкаў

en: Show visual effects when an audio file is played
be: Паказваць візуальныя эфекты падчас прайгравання аўдыё

en: Shuffle
be: Змяшаць

en: South European
be: Паўднёваеўрапейскае

en: Square
be: Квадрат

en: Start in embedded mode
be: Запускаць ва ўбудаваным рэжыме

en: Start in fullscreen mode
be: Запускаць у поўнаэкранным рэжыме

en: Start playing opened files
be: Пачаць прайграванне адкрытых файлаў

en: Stop
be: Спыніць

en: Subtitle #%d
be: Субцітры №%d

en: Subtitle Files
be: Файлы субцітраў

en: Subtitles
be: Субцітры

en: Subtitles:
be: Субцітры:

en: Thai
be: Тайскае

en: The stream is taking too much time to load
be: Струменю патрэбна занадта шмат часу для загрузкі

en: This development release adds a new mini mode and the ability to play or replay content by clicking the circle icons. Theming is simplified and filenames are displayed when no ID3 tags are found.
be: У гэтым выпуску для распрацоўнікаў дададзены новы мініяцюрны рэжым і магчымасць запуску прайгравання альбо паўтору пстрычкаю па круглых значках. Тэмы спрошчаныя, адлюстроўваюцца назвы файлаў, калі не знойдзена пазнак ID3.

en: This development release fixes several bugs, typos, and historical details present in the documentation. Tags are now processed on files delivered over HTTP/S. The clutter video backend is disabled for GTK+ 3.22 and newer due to significant API changes.
be: У гэтым выпуску для распрацоўнікаў выпраўлена некалькі памылак, адбіткі і некаторыя дэталі ў дакументацыі. Ад гэтай пары пазнакі апрацоўваюцца ў файлах, перададзеных паHTTP/S. Сlutter для GTK+ 3.22 і больш новых версій выключаны з прычыны маштабных змен у API.

en: This development release is a large cleanup of the codebase, making Parole lighter and easier to improve. All URLs have been updated to HTTPS. A large number of bugs have been resolved and a new keyboard shortcuts helper has been introduced.
be: У гэтым выпуску для распрацоўнікаў ачышчана кодавая база, што зрабіла Parole больш лёгкім і прыдатным для паляпшэння. Ад гэтай пары ўсе спасылкі выкарыстоўваюць HTTPS. Выпраўлена вялікая колькасць памылак, дададзены новы дапаможнік па спалучэнням клавіш.

en: This is a minor bugfix release.
be: Гэта прамежкавы выпуск з выпраўленнямі хібаў.

en: This is a minor translations-only release.
be: У гэтым прамежкавым выпуску абноўленыя лакалізацыі.

en: This release adds support for automatic codec installation.
be: У гэтым выпуску дададзена падтрымка аўтаматычнай усталёўкі кодэкаў.

en: This release features the completed transition to the Gtk+3 toolkit, improvements in the user-interface (more streamlined menus), better playlists. Furthermore existing plugins have been improved and a new one has been added (MPRIS2). Most of the artwork has been updated for this release and we use the GStreamer1.0 framework now by default.
be: Ад гэтага выпуску праграма цалкам перайшла на GTK+3, спрошчана меню інтэрфейсу, палепшаныя плэйлісты. Палепшаныя існыя ўбудовы і дададзена новая - MPRIS2. Абноўлена большая частка аздаблення і здзейснены пераход на GStreamer1.0.

en: This release fixes a problem with detecting DVD drive locations.
be: У гэтым выпуску выпраўлена праблема выяўлення размяшчэння DVD-дыскавода.

en: This release improves the build process and includes several bug fixes. This new stable release is a recommended upgrade for all users.
be: У гэтым выпуску палепшаны працэс зборкі і выпраўлена некалькі памылак. Усім карыстальнікам рэкамендуецца абнавіцца да гэтай версіі.

en: This release improves thumbnail management and storage and fixes volume hotkeys when viewing fullscreen content.
be: У гэтым выпуску палепшана кіраванне мініяцюрамі і выпраўлены гарачыя клавішы гучнасці пры праглядзе поўнаэкраннага змесціва.

en: This release inhibits power management during video playback.
be: У гэтым выпуску забаронена кіраванне сілкаваннем падчас прайгравання відэа.

en: This release marks the first stable release of the 1.0 series. A new Automatic video output option was added to improve usage on virtual machines and low power devices. A large number of bugs were also resolved, making this release suitable for all users.
be: Гэта першы стабільны выпуск серыі 1.0. Для паляпшэння выкарыстання ў віртуальных машынах і слабых прыладах дададзены новы параметр для вываду відэа. Выпраўлена вялікая колькасць памылак, што робіць выпуск прыдатным для ўсіх карыстальнікаў.

en: This release refreshes the playlist and dialog look and feel. Shuffling the playlist is more efficient and can be reversed. DVD support has also been improved and will no longer freeze when started.
be: У гэтым выпуску абноўлены выгляд спісаў прайгравання і дыялогаў. Змешванне кампазіцый у спісе стала больш эфектыўнай. Была палепшана падтрымка DVD.

en: This unstable development release adds the new clutter backend and cleans up deprecated Gtk3 symbols. It also adds a "go to position" feature and several bugs have been addressed.
be: У гэтым выпуску для распрацоўнікаў дададзены інтэрфейс да Clutter і выдаленыя састарэлыя сімвалы Gtk3. Таксама дададзена магчымасць"перайсці да пазіцыі" і выпраўлена некалькі памылак.

en: Toggle fullscreen
be: Поўнаэкранны рэжым

en: Toggle menubar
be: Пераключыць радок меню

en: Toggle playlist
be: Пераключыць плэйліст

en: Track %i
be: Трэк №%i

en: Tray icon
be: Значок на прасторы апавяшчэнняў

en: Tray icon plugin
be: Убудова адлюстравання значка на прасторы апавяшчэнняў

en: Turkish
be: Турэцкае

en: Type %s --help to list all available command line options
be: Увядзіце %s --help, каб убачыць спіс усіх даступных параметраў

en: Unable to install missing codecs.
be: Не атрымалася ўсталяваць адсутныя кодэкі.

en: Unable to load "%s" plugin, check your GStreamer installation.
be: Немагчыма загрузіць убудову "%s". Праверце ці ўсталяваныя ўсе неабходныя пакункі GStreamer.

en: Unable to open default web browser
be: Не атрымалася адкрыць прадвызначаны вэб-браўзер

en: Unicode
be: Юнікод

en: Unknown
be: Невядома

en: Unknown Album
be: Невядомы альбом

en: Unknown Artist
be: Невядомы выканаўца

en: Unknown Song
be: Невядомая песня

en: Unknown playlist format
be: Невядомы фармат плэйліста

en: Unmute
be: Уключыць гук

en: Unmute (restore) volume
be: Аднавіць гучнасць

en: Video
be: Відэа

en: Vietnamese
be: В'етнамскае

en: View
be: Выгляд

en: Visit Parole website
be: Наведаць вэб-cайт

en: Visualization type:
be: Тып візуалізацыі:

en: Volume
be: Гучнасць

en: Volume _Down
be: _Паменшыць гучнасць

en: Volume _Up
be: _Павялічыць гучнасць

en: Western
be: Западнае

en: X Window System (No Xv)
be: X Window System (без Xv)

en: [FILES...] - Play movies and songs
be: [ФАЙЛЫ...] - Прайграванне відэа і аўдыё

en: _About
be: _Пра праграму

en: _Aspect Ratio
be: _Суадносіны бакоў

en: _Audio
be: _Гук

en: _Audio Menu
be: Меню _аўдыё

en: _Audio Track
be: _Аўдыятрэк

en: _Chapter Menu
be: _Меню фрагментаў

en: _Chapters
be: _Фрагменты

en: _Clear recent items...
be: _Ачысціць гісторыю...

en: _Contents
be: _Змест

en: _DVD Menu
be: Меню _DVD

en: _Fullscreen
be: На ўвесь _экран

en: _Help
be: _Даведка

en: _Keyboard Shortcuts
be: _Спалучэнні клавіш

en: _Leave Fullscreen
be: Выйсці з _поўнаэкраннага рэжыму

en: _Media
be: _Медыя

en: _Mute
be: _Сцішыць

en: _Next
be: _Наступная

en: _Next Track
be: _Наступны трэк

en: _Open
be: _Адкрыць

en: _Open...
be: _Адкрыць...

en: _Pause
be: _Прыпыніць

en: _Play
be: _Прайграць

en: _Playback
be: _Прайграванне

en: _Preferences
be: _Налады

en: _Previous
be: _Папярэдняя

en: _Quit
be: _Выхад

en: _Repeat
be: _Паўтараць

en: _Report a Bug...
be: _Паведаміць пра хібу...

en: _Save Playlist...
be: _Захаваць плэйліст...

en: _Shuffle
be: _Выпадкова

en: _Subpicture Menu
be: Меню _ўкладзенага малюнка

en: _Subtitles
be: _Субцітры

en: _Title Menu
be: Меню _загалоўкаў

en: _Tools
be: _Прылады

en: _Video
be: _Відэа

en: by
be: па

en: on
be: выключыць
