synaptic - en to be translation catalogue (509 entries)

en: 	%s %s but %s is to be installed
be: 	%s %s але %s будзе усталяваны

en: 	%s %s but it is not installable
be: 	%s %s але пакет не можа быць усталяваны

en: 	%s but it is a virtual package
be: 	%s але пакет зьяўляецца віртуальным

en: 	%s but it is not going to be installed
be: 	%s але не будзе усталяваны

en: 
    %s have to be downloaded
be: 
    %s неабходна будзе выгрузіць

en: 
    Successfully installed all packages of the current medium. To continue the installation with the next medium close this window.
be: 
    Усе пакеты з бягучага носьбіту пасьпяхова ўсталяваныя. Каб працягнуцьусталёўку з наступнага носьбіту закрыйце гэтае акно.

en: 
    While installing package %s:
be: 
    У часе ўсталёўкі пакета %s:

en: 
    While preparing for installation:
be: 
    У часе падрыхтоўкі да ўсталяваньня:

en:  %s: %s %s but %s is to be installed
be:  %s: %s %s але %s будзе усталяваны

en:  or
be:  ці

en: %d new package will be re-installed
     | %d new packages will be re-installed
be[0]: %d новы(х) %s будзе ўсталявана;
be[1]: %d новы(х) %s будзе ўсталявана;
be[2]: %d новы(х) %s будзе ўсталявана;

en: %d package will be <b>downgraded</b>
     | %d packages will be <b>downgraded</b>
be[0]: Пакет будзе абноўлены.
be[1]: Пакет будзе абноўлены.
be[2]: Пакет будзе абноўлены.

en: %d package will be removed
     | %d packages will be removed
be[0]: %d %s будзе выдалена;
be[1]: %d %s будзе выдалена;
be[2]: %d %s будзе выдалена;

en: %d package will be upgraded
     | %d packages will be upgraded
be[0]: Пакет будзе абноўлены.
be[1]: Пакет будзе абноўлены.
be[2]: Пакет будзе абноўлены.

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove
be: %i пакетаў у сьпісе, %i усталяваныя, %i сапсаваныя. %i для усталёўкі/абнаўленьня, %i для выдаленьня

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove; %s will be freed
be: %i пакетаў у сьпісе, %i усталяваныя, %i сапсаваныя. %i для усталёўкі/абнаўленьня, %i для выдаленьня; %s будзе вызвалена

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove; %s will be used
be: %i пакетаў у сьпісе, %i усталяваныя, %i сапсаваныя. %i для усталёўкі/абнаўленьня, %i для выдаленьня; %s будзе скарыстана

en: %s Changelog
be: Часопіс зьменаў для %s

en: %s Properties
be: %s уласьцівасьці

en: %s of extra space will be freed
be: %s дадатковае прасторы будзе вызвалена

en: %s of extra space will be used
be: %s дадатковае прасторы будзе скарыстана

en: %s: %s but it is a virtual package
be: %s: %s але пакет зьяўляецца віртуальным

en: %s: %s but it is not going to be installed
be: %s: %s але не будзе усталяваны

en: (no vendor)
be: (няма пастаўшчыка)

en: --non-interactive Never prompt for user input
be: --non-interactive Ніколі не пытацца ўводу ад карыстальніка

en: --task-window Open with task window
be: --task-window Адкрыць з акном заданьняў

en: -h   This help text
be: -h   Гэты тэкст дапамогі

en: -r   Open in the repository screen
be: -r   Адкрыць ў акне сховішча

en: <b>%s</b> (<b>essential</b>) will be removed
be: <b>%s</b> (<b>неабходны</b>) мусіць быць выдалены

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be installed
be: <b>%s</b> (вэрсія <i>%s</i>) мусіць быць усталяваны

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be re-installed
be: <b>%s</b> (вэрсія <i>%s</i>) мусіць быць пераўсталяваны

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be upgraded to version <i>%s</i>
be: <b>%s</b> (вэрсія <i>%s</i>) мусіць быць абноўлены да вэрсіі <i>%s</i>

en: <b>%s</b> will be <b>downgraded</b>
be: <b>%s</b> мусіць быць <b>вернуты</b>

en: <b>%s</b> will be removed
be: <b>%s</b> мусіць быць выдалены

en: <b><big>Quit and discard marked changes?</big></b>
    
    There are still marked changes that have not yet been applied. They will get lost if you choose to quit 'Synaptic'.
be: <b><big>Выйсьці і скасаваць пазначаныя зьмены?</big></b>
    
    Засталося шмат пазначаных зьменаў якія яшчэ не былі ужытыя. Вы згубіце ўсе выбраныя зьмены, калі вы выберыце выхад з 'Synaptic'.

en: <b>Appearance</b>
be: <b>Выгляд</b>

en: <b>Applying Changes</b>
be: <b>Ужываньне зьменаў</b>

en: <b>Colors</b>
be: <b>Колеры</b>

en: <b>Columns</b>
be: <b>Слупкі</b>

en: <b>Current</b>
be: <b>Бягучы</b>

en: <b>Fonts</b>
be: <b>Шрыфты</b>

en: <b>Installed Version</b>
be: <b>Усталяваная вэрсія</b>

en: <b>Latest Available Version</b>
be: <b>Апошняя даступная вэрсія</b>

en: <b>Maintainer:</b>
be: <b>Майнтайнэр:</b>

en: <b>Marked</b>
be: <b>Пазначанае</b>

en: <b>Marking Changes</b>
be: <b>Пазначэньне зьменаў</b>

en: <b>Note:</b> To install a version that is different from the default one, choose <b>Package -> Force Version...</b> from the menu.
be: <b>Нататка:</b> Каб усталяваць вэрсію якая адрозьніваецца ад дапомнай, выберыце <b>Пакет -> Фарсіраваць вэрсію...</b> з мэню.

en: <b>Other</b>
be: <b>Іншае</b>

en: <b>Package:</b>
be: <b>Пакет:</b>

en: <b>Priority:</b>
be: <b>Прыярытэт:</b>

en: <b>Proxy Server</b>
be: <b>Паўнамоцны паслужнік</b>

en: <b>Section:</b>
be: <b>Падзел:</b>

en: <b>Status:</b>
be: <b>Стан:</b>

en: <b>Summary</b>
be: <b>Кароткае апісаньне</b>

en: <b>Tags:</b>
be: <b>Тэгі:</b>

en: <b>Temporary Files</b>
be: <b>Часовыя файлы</b>

en: <b>Terminal Output:</b>
be: <b>Вывад тэрміналу:</b>

en: <b>The following icons are used to indicate the current status of a package:</b>
be: <b>Наступныя значкі выкарыстоўваюцца для пазначэньня стану пакету:</b>

en: <b>Warning:</b> %d essential package will be removed
     | <b>Warning:</b> %d essential packages will be removed
be[0]: УВАГА: %d важных %s будзе выдалена!
be[1]: УВАГА: %d важных %s будзе выдалена!
be[2]: УВАГА: %d важных %s будзе выдалена!

en: <i>Can't close while running</i>
be: <i>Не магчыма закрыць у часе выкананьня</i>

en: <i>Finished</i>
be: <i>Завершана</i>

en: <i>Running...</i>
be: <i>Выкананьне...</i>

en: <span size="large" weight="bold">Set an internal option</span>
be: <span size="large" weight="bold">Усталяваць унутраны выбар</span>

en: <span size="xx-large" weight="bold">Synaptic version</span>
be: <span size="xx-large" weight="bold">Вэрсія Synaptic</span>

en: <span weight="bold" size="large">Apply the following changes?</span>
be: <span weight="bold" size="larger">Ужыць наступныя зьмены?</span>

en: <span weight="bold" size="larger">Enter the label of the CD-ROM</span>
be: <span weight="bold" size="larger">Пазначце назву для гэтага CD-ROM</span>

en: <span weight="bold" size="larger">Mark additional required changes?</span>
be: <span weight="bold" size="larger">Ці пазначаць далей патрэбныя зьмены?</span>

en: AND
be: І

en: APT system reports:
    %s
be: Справаздача сыстэмы APT:
    %s

en: A_pplication Font
be: Шрыфт дастасаваньня

en: A_pply Marked Changes
be: _Ужыць пазначаныя зьмены

en: About Synaptic
be: Пра Synaptic

en: Add
be: Добавить

en: All
be: Усё

en: Alphabetic
be: Па альфабэце

en: Always Ask
be: Заўсёды пытацца

en: Amateur Radio
be: Аматарскае радыё

en: An error occurred while saving configurations.
be: Адбылася памылка ў часе захаваньня канфігурацыяў.

en: Apply
be: Ужыць

en: Apply all marked changes
be: Ужыць усе пазначаныя зьмены

en: Apply changes in a terminal window
be: Ужываць зьмены ў акне тэрміналу

en: Applying Changes
be: Ужываньне зьменаў

en: Applying marked changes. This may take a while...
be: Выконваюцца выбраныя зьмены. Гэта можа заняць пэўны час.

en: Ask to quit after the changes have been applied successfully
be: Выйсьці пасьля пасьпяховага заканчэньня ужываньня зьменаў

en: Automatically
be: Аўтаматычна

en: Available versions:
be: Даступныя вэрсіі:

en: Bad regular expression '%s' in ReducedView file.
be: Кепскі сталы выраз '%s' у файле ReducedView.

en: Base System
be: Базавая сыстэма

en: Binary (deb)
be: Бінарны (deb/rpm)

en: Boolean operator between property criterias:
be: Булевы апэратар паміж крытэраў:

en: Broken
be: Сапсаваны

en: Broken:
be: Сапсаваныя:

en: Can't read %s
be: Немагчыма прачытаць %s

en: Can't write %s
be: Немагчыма запісаць %s

en: Cancel
be: Скасаваць

en: Cannot find filename or size tag
be: Немагчыма адшукаць тэг з назвай файла ці памерам

en: Cannot read vendors.list file
be: Немагчыма прачытаць файл vendors.list

en: Cannot start configuration tool!
    You have to install the required package 'libgnome2-perl'.
be: Немагчыма выканаць праграму наладкі!
    Вы мусіце усталяваць пакет 'libgnome2-perl'.

en: Choose font
be: Выберыце шрыфт

en: Choose the action from the context menu of the package.
be: Выберыце дзеяньне з кантэкстнага мэню пакету.

en: Cleaning package lists...
be: Ачыстка сьпісаў пакетаў...

en: Click on the status icon to open a menu that contains all actions.
be: Шчаўчок па значцы стану адкрывае мэню якое ўтрымлівае усе апэрацыі.

en: Clicking on the status icon marks the most likely action
be: Шчаўчок па значцы стану пазначае некалькі магчымых дзеяньняў

en: Color
be: Колер

en: Color packages by their status
be: Колеры пакетаў па іх стане

en: Color selection
be: Выбар колеру

en: Colors
be: Колеры

en: Columns and Fonts
be: Слупкі і шрыфты

en: Comma separated list of hosts and domains that will not be contacted through the proxy (e.g. localhost, 192.168.1.231, .net)
be: Падзелены коскамі сьпіс вузлоў і дамэнаў далучэньне да якіх адбываецца без выкарыстаньня проксі (напрыклад: localhost, 192.168.1.231, .net)

en: Common
be: Агульнае

en: Communication
be: Камунікацыі

en: Complete changelog of the latest version:
be: Поўны часопіс зьменаў апошняе вэрсіі:

en: Completely
be: Цалкам

en: Component
be: Кампанэнт

en: Conflicting packages
be: Канфліктуючыя пакеты

en: Conflicts
be: Канфліктуе з

en: Consider recommended packages as dependencies
be: Разглядаць рэкамэндаваныя пакеты як залежнасьці

en: Converted From RPM by Alien
be: Сканвэртаванае з RPM·пры дапамозе·Alien

en: Copying package lists...
be: Капуюцца сьпісы пакетаў...

en: Could not apply changes!
    Fix broken packages first.
be: Немагчыма ужыць зьмены!
    Сьпярша выпраўце сапсаваныя пакеты.

en: Could not upgrade the system!
    Fix broken packages first.
be: Немагчыма абнавіць сыстэму!
    Сьпярша выпраўце сапсаваныя пакеты.

en: Couldn't identify disc.
be: Немагчыма вызначыць дыск.

en: Credits
be: Падзякі

en: Cross Platform
be: Крос-плятформеннае

en: Custom
be: Асабіста

en: Debtag support is enabled.
be: Падтрымка Debtag уключана.

en: Default Upgrade
be: Дапомнае абнаўленьне

en: Dependants
be: Залежыць ад

en: Dependencies
be: Залежнасьці

en: Dependencies of the Latest Version
be: Залежнасьці апошняе вэрсіі

en: Dependency of
be: Залежыць ад

en: Dependent packages
be: Залежныя пакеты

en: Depends
be: Залежыць

en: Description
be: Апісаньне

en: Description %s
be: Апісаньне %s

en: Description and Name
be: Апісаньне  і назва

en: Development
be: Распрацоўка

en: Disc Label
be: Назва дыска

en: Disc label:
be: Назва дыска:

en: Distribution
be: Дыстрыбутыў

en: Distribution:
be: Дыстрыбутыў:

en: Do you want to add another CD-ROM?
be: Жадаеце дадаць іншы CD-ROM?

en: Do you want to continue, ignoring these packages?
be: Працягваць ігнаруючы гэтыя пакеты?

en: Do you want to quit Synaptic?
be: Жадаеце выйсьці з Synaptic?

en: Documentation
be: Дакумэнтацыя

en: Documented by
be: Дакумэнтавана

en: Done
be: Зроблена

en: Done!
be: Зроблена!

en: Double click on the package name.
be: Падвойны шчаўчок на назове пакету.

en: Download
be: Выгрузіць

en: Download Size
be: Памер для выгрузкі

en: Download rate: %s/s - %s remaining
be: Выгрузка файла %li·з·%li·з·%s/s·-·%s·засталося

en: Downloading file %li of %li
be: Выгрузка файлу %li·з·%li

en: ERROR: Could not get password entry for superuser
be: ПАМЫЛКА: Немагчыма атрымаць зьвесткі аб карыстальніку root

en: ERROR: could not create configuration directory %s
be: ПАМЫЛКА: немагчыма стварыць каталёг для канфігурацыі %s

en: ERROR: couldn't open %s for writing
be: ПАМЫЛКА: немагчыма адкрыць %s для запісу

en: Editors
be: Рэдактары

en: Electronics
be: Электроніка

en: Email
be: Э.пошта

en: Embedded Devices
be: Убудаваныя прылады

en: Empty disc name.
be: Пустая назва дыска.

en: Enabled
be: Уключаны

en: Error in package %s
be: Прапаноўвае пакеты

en: Error parsing file record
be: Памылка разбору запісу файла

en: Essential packages will be removed.
    This may render your system unusable!
be: Неад'емная частка пакетаў будзе выдаленая.
    Гэта можа прывесьці вашу сыстэму ў непрацоўны стан!!!

en: Exclude
be: Выключыць

en: Exclude selected sections
be: Выключаць выбраныя падзелы

en: Excludes
be: Выключае

en: Extra output was generated during Package Manager operation
be: Вывад згенераваны ў часе выкананьня кіраўніка пакетаў

en: FTP proxy:
be: FTP проксі:

en: Failed
be: Няўдала

en: Failed to fetch %s
      %s
be: Збой загрузкі %s
      %s

en: Failed to mark all available upgrades!
be: Збой пазначэньня абнаўленьняў!

en: Failed to mount the cdrom.
be: Памылка мацаваньня CD-ROM.

en: Failed to open %s.new
be: Памылка адкрыцьця %s.new

en: Failed to rename
be: Памылка зьмены імя

en: Failed to rename %s.new to %s
be: Памылка зьмены назвы %s.new у %s

en: Failed to reopen fd
be: Памылка адкрыцьця fd

en: Failed to resolve dependency problems!
be: Збой разьвязаньня праблемаў залежнасьцяў!

en: Failed to stat %s%s
be: Памылка доступу %s%s

en: Field
be: Поле

en: Filters
be: Фільтры

en: Find
be: Шукаць

en: For installation or upgrade
be: Для ўсталёўкі і абнаўленьня

en: For removal
be: Для выдаленьня

en: Force version:
be: Узмоцненая вэрсія:

en: Found %i packages
be: Маецца %i пакетаў

en: GNOME Desktop Environment
be: Асяродзьдзе GNOME

en: Games and Amusement
be: Гульні й забавы

en: General
be: Асноўнае

en: Graphics
be: Графіка

en: HTTP proxy:
be: HTTP проксі:

en: Hit
be: Хіт

en: Hold Current Version
be: Замкнуць бягучую вэрсію

en: IP address or host name of the ftp proxy server
be: ІР адрас ці назва вузлу паўнамоцнага ftp паслужніку

en: IP address or host name of the http proxy server
be: ІР адрас ці назва вузлу паўнамоцнага http паслужніку

en: Icon Legend
be: Значэньне значак

en: Icon _Legend
be: Значэньне значак

en: Identifying disc...
be: Вызначэньне дыска...

en: Ignore
be: Ігнараваць

en: Ignoring invalid record(s) in sources.list file!
be: Ігнараваньне памылковыя запісы ў файле sources.list!

en: Include
be: Уключыць

en: Include selected sections only
be: Уключаць толькі вылучаныя падзелы

en: Includes
be: Уключае

en: Insert a disc in the drive.
be: Устаўце дыск ў прыладу.

en: Install, remove and upgrade software packages
be: Усталёўвае, выдаляе і абнаўляе пакеты

en: Installed
be: Усталяваны

en: Installed (local or obsolete)
be: Усталяваныя (мясцовыя ці састарэлыя)

en: Installed (locked to the current version)
be: Усталяваны (замкнёны на бягучае вэрсіі)

en: Installed (locked):
be: Усталяваныя (замкнёныя):

en: Installed (unsupported)
be: Усталяваны (не падтрымліваецца)

en: Installed (upgradable)
be: Усталяваны (здольны абнаўляцца)

en: Installed Files
be: Усталяваныя файлы

en: Installed Version
be: Усталяваная вэрсія

en: Installed packages that are upgradable
be: Усталяваныя пакеты якія здольныя абнаўляцца

en: Installed packages that are upgradable to a later upstream version
be: Усталяваная пакеты якія могуць быць абноўленыя да апошняе вэрсіі галіны распрацоўкі

en: Installed:
be: Усталяваныя:

en: Internal Error, AllUpgrade broke stuff. Please report.
be: Унутраная памылка у часе выкананьня функцыяў pkgAllUpgrade, калі ласка паведаміце аб гэтым распрацоўнікам.

en: Internal Error, non-zero counts
be: Унутраная памылка, не-нулявыя лічыльнікі

en: Internal error
be: Унутраная памылка

en: Internal error opening cache (%d). Please report.
be: Унутраная памылка у часе адкрыцьця кэшу (%d).·Калі ласка паведаміце аб памылцы распрацоўнікам.

en: Interpreted Computer Languages
be: Інтэрпрэтуемыя мовы праграмаваньня

en: Invalid disc name!
be: Памылковая назва дыска!

en: Invalid record in the preferences file, no Package header
be: Памылковы запіс у файле перавагаў, няма загалоўка пакету

en: KDE Desktop Environment
be: Асяродзьдзе KDE

en: Keep Configuration
be: Пакінуць канфігурацыю

en: Latest Version
be: Апошняя вэрсія

en: Libraries
be: Бібліятэкі

en: Libraries - Development
be: Бібліятэкі - Распрацоўка

en: Libraries - Old
be: Бібліятэкі - Старыя

en: Library packages that are no longer needed (deborphan is required)
be: Пакеты бібліятэк, якія больш непатрэбны (патрабуецца deborphan для працы)

en: Line %u too long in markings file.
be: Радок %u задаўгі ў файле пазначэньня.

en: Look in:
be: Глядзець у:

en: Maintainer
be: Майнтайнэр

en: Malformed line %u in markings file
be: Памылковы радок %u у файле пазначэньня

en: Manual proxy configuration
be: Асабістая наладка проксі

en: Mark All Upgrades
be: Пазначыць усё для абнаўленьня

en: Mark Packages by _Task...
be: Пазначыць пакеты па _заданьнях...

en: Mark Recommended for Installation
be: Пазначыць рэкамэндаванае для ўсталёўкі

en: Mark Suggested for Installation
be: Пазначыць прапанаванае для ўсталёўкі

en: Mark all possible upgrades
be: Пазначыць усе магчымыя абнаўленьні

en: Mark for Co_mplete Removal
be: Пазначыць для поўнага выдаленьня

en: Mark for Complete Removal
be: Пазначыць для поўнага выдаленьня

en: Mark for Installation
be: Пазначыць для ўсталёўкі

en: Mark for R_einstallation
be: Пазначыць для пераўсталёўкі

en: Mark for Reinstallation
be: Пазначыць для пераўсталёўкі

en: Mark for Removal
be: Пазначыць для выдаленьня

en: Mark for Upgrade
be: Пазначыць для абнаўленьня

en: Mark for _Installation
be: Пазначыць для _ўсталёўкі

en: Mark for _Removal
be: Пазначыць для вы_даленьня

en: Mark for _Upgrade
be: Пазначыць для _абнаўленьня

en: Marked Changes
be: Пазначаныя зьмены

en: Marked for complete removal
be: Пазначаны для поўнага выдаленьня

en: Marked for complete removal:
be: Пазначаныя для поўнага выдаленьня:

en: Marked for downgrade
be: Пазначаны для адкату

en: Marked for downgrade:
be: Пазначаныя для вяртаньня:

en: Marked for installation
be: Пазначаны для ўсталёўкі

en: Marked for installation:
be: Пазначаныя для ўсталёўкі:

en: Marked for re-installation
be: Пазначаны для пераўсталёўкі

en: Marked for reinstallation:
be: Пазначаныя для пераўсталёўкі:

en: Marked for removal
be: Пазначаны для выдаленьня

en: Marked for removal:
be: Пазначаныя для выдаленьня:

en: Marked for upgrade
be: Пазначаны для абнаўленьня

en: Marked for upgrade:
be: Пазначаныя для абнаўленьня:

en: Marking all available upgrades...
be: Пазначэньне усіх магчымых абнаўленьняў...

en: Mathematics
be: Матэматыка

en: Miscellaneous  - Graphical
be: Рознае - Графічнае

en: Miscellaneous - Text Based
be: Рознае - Тэкставыя

en: Mounting CD-ROM...
be: Мацаваньне CD-ROM...

en: Move D_own
be: Апусьціць _ніжэй

en: Move _Up
be: Падняць _вышэй

en: Multimedia
be: Мультымэдыя

en: N/A
be: Адсутнічае

en: Name
be: Назва

en: Network
be: Сетка

en: Networking
be: Сеткі

en: New Filter %i
be: Новы фільтар %i

en: New in repository
be: Новы ў сховішчы

en: Newsgroup
be: Групы навінаў

en: No package is selected.
be: Няма вылучаных пакетаў.

en: No proxy for:
be: Без проксі для:

en: No valid records were found.
be: Не было адшукана ніводнага вернага запісу.

en: Not installable
be: Не магчыма ўсталяваць

en: Not installed
be: Неўсталяваны

en: Not installed (locked)
be: Неўсталяваны (замкнёны)

en: Not installed (locked):
be: Не ўсталяваныя (замкнёныя):

en: Not installed (new in repository)
be: Не ўсталяваны (новы ў сховішчы)

en: Not installed (residual config)
be: Не ўсталяваны (рэшткавая канфігурацыя)

en: Not installed (unsupported)
be: Не усталяваны (не падтрымліваецца)

en: Not installed packages
be: Не ўсталяваныя пакеты

en: Not installed:
be: Не ўсталяваныя:

en: Not marked
be: Не пазначаны

en: Number of undo operations:
be: Колькасьць апэрацыяў адкату:

en: OK
be: Добра

en: OR
be: ЦІ

en: Only experts should use this.
be: Толькі экспэрты карыстаюцца гэтым.

en: Open changes
be: Адкрыць зьмены

en: Operator
be: Апэратар

en: Origin
be: Арыгінальнае

en: Original author:
    Alfredo K. Kojima <kojima@windowmaker.org>
    
    Maintainers:
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Gustavo Niemeyer <niemeyer@conectiva.com>
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
    
    Contributors:
    Enrico Zini <enrico@debian.org>
    Panu Matilainen <pmatilai@welho.com>
    Sviatoslav Sviridov <svd@lintec.minsk.by>
be: Аўтар і стваральнік:
    Alfredo K. Kojima <kojima@windowmaker.org>
    
    Майнтайнэры:
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Gustavo Niemeyer <niemeyer@conectiva.com>
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
    
    Памочнікі:
    Enrico Zini <enrico@debian.org>
    Panu Matilainen <pmatilai@welho.com>
    Sviatoslav Sviridov <svd@lintec.minsk.by>

en: Orphaned
be: Закінутыя

en: Package
be: Пакет

en: Package Manager
be: Кіраўнік пакетамі

en: Package Manager output
be: Вывад кіраўніка пакетаў

en: Package Name
be: Назва пакета

en: Package changes
be: Зьмены ў пакеце

en: Package is supported
be: Пакет падтрымліваецца

en: Package management software using apt.
be: Кіраўнік пакетаў які выкарыстоўвае apt.

en: Package name
be: Назва пакету

en: Packages that are not available in any repository
be: Пакеты, якія не даступныя ні ў адным сховішчы

en: Packages that will be installed or upgraded
be: Пакеты, якія будуць усталяваны ці абноўлены

en: Packages that will be removed
be: Пакеты, якія будуць выдалены

en: Packages that will never be upgraded
be: Пакеты, якія ніколі ня будуць абноўленыя

en: Packages that won't be changed
be: Пакеты, якія мусяць абнавіцца

en: Packages with broken dependencies
be: Пакеты з сапсаванымі залежнасьцямі

en: Pattern
be: Шаблён

en: Perl Programming Language
be: Мова праграмаваньня Perl

en: Pinned
be: Прычэплены

en: Please insert the disk labeled:
    %s
    in drive %s
be: Устаўце, калі ласка, дыск з надпісам:
    %s
    у прыладу·%s

en: Port number of the ftp proxy server
be: Нумар порту паўнамоцнага ftp паслужніку

en: Port number of the http proxy server
be: Нумар порту паўнамоцнага http паслужніку

en: Port:
be: Порт:

en: Preferences
be: Перавагі

en: Preparing...
be: Падрыхтоўка...

en: Priority
be: Прыярытэт

en: Properties
be: Уласьцівасьці

en: Provided Packages
be: Прадстаўляе пакеты

en: Provided packages
be: Прапаноўвае пакеты

en: Provides
be: Прадстаўляе

en: Python Programming Language
be: Мова праграмаваньня Python

en: Queued
be: Пастаўлены ў чаргу

en: Quick Introduction
be: Уводзіны

en: Recommendations
be: Рэкамэндацыі

en: Recommends
be: Рэкамэндаваны

en: Reduced View
be: Паменшаны выгляд

en: ReducedView
be: СкарочаныВыгляд

en: Registering disc...
be: Рэгістрацыя дыска...

en: Release files for some repositories could not be retrieved or authenticated. Such repositories are being ignored.
be: Release-файлы для пэўных сховішчаў не могуць быць атрыманыя ці правераныя.
    Гэткія сховішчы ігнараваныя.

en: Reload
be: Перагрузіць

en: Reloading outdated package information:
be: Перагружаць састарэлыя зьвесткі пакетаў:

en: Reloading package information...
be: Перазагрузка зьвестак аб пакетах...

en: Remove
be: Выдаліць

en: Remove Including Orphaned Dependencies
be: Выдаліць з улікам залежнасьцяў закінутых пакетаў

en: Removed packages that have left configuration files on the system
be: Выдаленыя пакеты, для якіх у сыстэме засталіся канфігурацыйныя файлы

en: Replace configuration file
    '%s'?
be: Пакінуць канфігурацыю

en: Replaced packages
be: Замяняе пакеты

en: Replaces
be: Замяняе

en: Repositories
be: Сховішчы

en: Residual config
be: Рэшткавыя

en: Restricted On Export
be: Экспартна-абмежаванае

en: Return to the main screen
be: Вярнуцца да асноўнага акна

en: ReverseDepends
be: ЗваротныяЗалежнасьці

en: S
be: С

en: S_tatus
be: _Стан

en: Save Markings _As...
be: Захаваць пазначэньні _як...

en: Save changes
be: Захаваць зьмены

en: Save full state, not only changes
be: Захаваць поўны стан (не толькі зьмены)

en: Scanning CD-ROM
be: Скануецца CD-ROM

en: Scanning disc...
be: Скануецца дыск...

en: Science
be: Навуковае

en: Search
be: Пошук

en: Search Filter
be: Фільтар пошуку

en: Search History
be: Гісторыя пошуку

en: Search:
be: Пошук:

en: Section
be: Падзел

en: Section(s)
be: Падзел(ы)

en: Section(s):
be: Падзел(ы):

en: Sections
be: Падзелы

en: Select the package and choose the action from the 'Package' menu.
be: Выберыце пакет і дзеяньне па-над ім з мэню 'Пакет'.

en: Select the version of %s that should be forced for installation
be: Выбраць вэрсію %s якая мусіць быць усталявана

en: Setting markings...
be: Усталёўваецца пазначэньне...

en: Setup Vendors
be: Наладзіць

en: Shells
be: Абалонкі

en: Show this dialog at startup
be: Адлюстроўваць дыялёг пасьля запуску

en: Size
be: Памер

en: Size:
be: Памер:

en: Smart Upgrade
be: Разумнае абнаўленьне

en: Some of the packages could not be retrieved from the server(s).
be: Пэўныя з пакетаў не могуць быць атрыманыя з паслужніка(ў).

en: Source (deb-src)
be: Крынічны (*-src)

en: Starting help viewer...
be: Запуск праглядальніку дапамогі...

en: Starting package configuration tool...
be: Выкананьне праграмы наладкі пакету...

en: Starting package documentation viewer...
be: Выкананьне праглядальніку дакумэнтацыі пакету...

en: Stat failed for %s
be: Памылка stat() для %s

en: Status
be: Стан

en: Successfully fixed dependency problems
be: Праблемы залежнасьцяў пасьпяхова разьвязаныя

en: Successfully marked available upgrades
be: Усе магчымыя абнаўленьні пасьпяхова пазначаны

en: Suggestions
be: Прапановы

en: Suggests
be: Прапаноўвае

en: Summary
be: Кароткае апісаньне

en: Supported
be: Падтрыманае

en: Synaptic Package Manager
be: Кіраўнік пакетаў Synaptic

en: Synaptic Package Manager
be: Кіраўнік пакетаў Synaptic

en: System Administration
be: Сыстэмнае адміністраваньне

en: System upgrade:
be: Абнаўленьне сыстэмы:

en: Tags
be: Тэгі

en: Tasks
be: Заданьні

en: TeX Authoring
be: Праца ў TeX

en: Text Be_side Icons
be: Тэкст по_бач са значкамі

en: Text _Below Icons
be: Тэкст пад _значкамі

en: The changelog contains information about the changes and closed bugs in each version of the package.
be: Часопіс зьменаў утрымлівае зьвесткі аб зьменах і закрытых хібах (bugs) у кожнай вэрсіі пакету.

en: The label will be used to identify the CD-ROM if you want to install packages from it later.
be: Назва мусіць выкарыстоўвацца для ідэнтыфікацыі CD-ROM калі вы пажадаеце ўсталёўваць пакеты з яго й далей.

en: The list of installed files is only available for installed packages
be: Сьпіс усталяваных файлаў даступны толькі для усталяваных пакетаў

en: The list of sources could not be read.
    Go to the repository dialog to correct the problem.
be: Немагчыма прачытаць сьпіс крыніцаў для абнаўленьня.
    Выпраўце памылку ў акне канфігураваньня сховішчаў.

en: The package lists or status file could not be parsed or opened.
be: Немагчыма адкрыць ці апрацаваць файл стану ці сьпісы пакетаў.

en: The repositories will be checked for new, removed or upgraded software packages.
be: Сховішча будзе праверана на наяўнасьць новых , выдаленых і абноўленых пакетаў.

en: The software on your system is organized in so called <i>packages</i>. The package manager enables you to install, to upgrade or to remove software packages.
be: Праграмнае забесьпячэньне у вашае сыстэме арганізавана ў выглядзе <i>пакетаў</i>. Кіраўнік пакетаў дазваляе вам усталёўваць, абнаўляць ці выдаляць пакеты.

en: This behavior can be changed in the preferences later.
be: Гэтыя паводзіны могуць быць зьмененыя пазьней у перавагах.

en: This software is licensed under the terms of the GNU General Public License, Version 2
be: Гэтае праграмнае забесьпячэньне ліцэнзаванае на ўмовах GNU General Public License, Вэрсіі 2

en: To be downgraded
be: Будуць вернутыя

en: To be installed
be: Будуць усталяваныя

en: To be kept
be: Будуць захаваныя

en: To be re-installed
be: Будуць пераўсталяваныя

en: To be removed
be: Будуць выдаленыя

en: To be upgraded
be: Будуць абноўленыя

en: Translated by
be: Перакладзена

en: Type
be: Тып

en: U_nmark
be: _Скінуць пазначэньне

en: U_nmark All
be: С_кінуць усе пазначэньні

en: Unable to change to %s
be: Немагчыма перайсьці ў %s

en: Unable to correct dependencies
be: Немагчыма выправіць залежнасьці

en: Unable to correct missing packages
be: Немагчыма выправіць адсутныя пакеты

en: Unable to create a tmp file
be: Немагчыма стварыць часовы файл

en: Unable to locate any package files. Perhaps this is not an APT enabled disc.
be: Немагчыма адшукаць файлы пакетаў. Магчыма гэты дыск не прызначаны
    для выкарыстаньня з APT.

en: Unable to lock the download directory
be: Немагчыма заблякаваць каталёг для пампаваньня

en: Unable to lock the list directory
be: Немагчыма заблякаваць каталёг сьпісаў

en: Unable to mark upgrades
    Check your system for errors.
be: Немагчыма пазначыць абнаўленьні
    Праверце вашу сыстэму на наяўнасьць памылак.

en: Unable to read %s
be: Немагчыма прачытаць %s

en: Unable to read the cdrom database %s
be: Немагчыма прачытаць базу даньняў cdrom %s

en: Unknown
be: Невядомы

en: Unknown source type
be: Невядомы тып крыніцы

en: Unmark
be: Зьняць вылучэньне

en: Unmounting CD-ROM...
be: Адмацаваньне CD-ROM...

en: Upgradable
be: Здольны абнаўляцца

en: Upgradable (upstream)
be: Абнаўляльны (з асноўнае галіны)

en: Upgradable:
be: Здольныя абнаўляцца:

en: Usage: synaptic [options]
be: Выкарыстаньне: synaptic [выбары]

en: Use custom application font
be: Выкарыстоўваць свой шрыфт дастасаваньня

en: Use custom terminal font
be: Выкарыстоўваць свой шрыфт для тэрміналу

en: Utilities
be: Прылады

en: Value:
be: Значэньне:

en: Variable:
be: Пераменная:

en: Vendor
be: Пастаўшчык

en: Vendors...
be: Пастаўшчыкі...

en: Version
be: Вэрсія

en: Version number
be: Вэрсія

en: Version:
be: Вэрсія:

en: Versions
be: Вэрсіі

en: Visible
be: Бачнае

en: Visit the home page at 
    https://github.com/mvo5/synaptic/wiki
be: Наведайце хатнюю старонку на 
    https://github.com/mvo5/synaptic/wiki

en: Waiting for disc...
be: Чаканьне дыска...

en: Warning
be: Папярэджаньне

en: Word Processing
be: Апрацоўка тэкстаў

en: World Wide Web
be: Сусьветнае павуціньне

en: Writing sources list...
be: Запісваецца сьпіс крыніцаў...

en: Written by
be: Напісана

en: You are adding the "universe" component.
    
     Packages in this component are not supported. Are you sure?
be: Вы дадаяце "унівэрсальны" кампанэнт.
    
     Пакеты ў гэтым кампанэнце не падтрымліваюцца. Вы упэўненыя ў сваіх дзеяньнях?

en: You can mark packages for installation, upgrade or removal in several ways:
be: Вы можаце пазначыць пакеты для усталёўкі, абнаўленьня ці выдаленьня некалькімі шляхамі:

en: You have %d broken package on your system!
    
    Use the "Broken" filter to locate it. | You have %i broken packages on your system!
    
    Use the "Broken" filter to locate them.
be[0]: Вы маеце %d сапсаваны пакет у вашае сыстэме!
    
    Скарыстайце фільтар "Сапсаваны" каб вызначыць яго.Вы маеце %i сапсаваных пакетаў у вашае сыстэме!
    
    Скарыстайце фільтар "Сапсаваны" каб вызначыць іх.
be[1]: Вы маеце %d сапсаваны пакет у вашае сыстэме!
    
    Скарыстайце фільтар "Сапсаваны" каб вызначыць яго.Вы маеце %i сапсаваных пакетаў у вашае сыстэме!
    
    Скарыстайце фільтар "Сапсаваны" каб вызначыць іх.
be[2]: Вы маеце %d сапсаваны пакет у вашае сыстэме!
    
    Скарыстайце фільтар "Сапсаваны" каб вызначыць яго.Вы маеце %i сапсаваных пакетаў у вашае сыстэме!
    
    Скарыстайце фільтар "Сапсаваны" каб вызначыць іх.

en: You have to install the package "dwww" to browse the documentation of a package
be: Вы мусіце усталяваць пакет "dwww" каб гартаць дакумэнтацыю пакету

en: You should reload the package information regularly. Otherwise you could miss important security upgrades.
be: Вы мусіце рэгулярна перагружаць зьвесткі аб пакетах, у іншым выпадку вы можаце прапусьціць важныя абнаўленьні ў бясьпецы.

en: _About
be: Пра праграму

en: _Add CD-ROM...
be: _Дадаць CD-ROM...

en: _Browse Documentation
be: _Гартаць дакумэнтацыю

en: _Configure...
be: _Наладзіць...

en: _Contents
be: _Зьмест

en: _Delete Cached Package Files
be: Выдаліць за_кэшаваныя файлы пакетаў

en: _Description
be: А_пісаньне

en: _Deselect All
be: С_кінуць усё

en: _Download Changelog
be: _Выгрузіць часопіс зьменаў

en: _Edit
be: _Рэдагаваньне

en: _File
be: _Файл

en: _Filters
be: _Фільтры

en: _Fix Broken Packages
be: _Выправіць сапсаваныя пакеты

en: _Force Version
be: Узмоцненая вэрсія

en: _Force Version...
be: _Фарсіраваць вэрсію...

en: _Help
be: _Даведка

en: _Hide
be: С_хаваць

en: _Icons Only
be: Толькі _значкі

en: _Invert All
be: _Інвэртаваць усё

en: _Keep
be: За_хаваць

en: _Lock Version
be: Замкнуць _вэрсію

en: _Mark
be: _Пазначыць

en: _Mark All Upgrades...
be: Па_значыць усе абнаўленьні...

en: _Package
be: _Пакет

en: _Properties
be: _Уласьцівасьці

en: _Quick Introduction
be: _Уводзіны

en: _Quit
be: _Выйсьці

en: _Read Markings...
be: _Прачытаць пазначэньні...

en: _Redo
be: В_ярнуцца

en: _Reload Package Information
be: Пе_рагрузіць зьвесткі пакету

en: _Repositories
be: _Сховішчы

en: _Save Markings
be: Захаваць _пазначэньні

en: _Search
be: _Пошук

en: _Search...
be: _Пошук...

en: _Sections
be: Па_дзелы

en: _Set Internal Option...
be: Усталяваць _унутраны выбар...

en: _Settings
be: _Усталёўкі

en: _Show Details
be: _Паказаць падрабязнасьці

en: _Terminal Font
be: _Шрыфт тэрміналу

en: _Text Only
be: _Толькі тэкст

en: _Toolbar
be: Панэль _інструмэнтаў

en: _Undo
be: _Адкаціць

en: bzip2 failed, perhaps the disk is full.
be: памылка bzzip2, магчыма дыск перапоўнены.

en: couldn't open %s for writing
be: немагчыма адкрыць %s для запісу

en: dist upgrade Failed
be: збой абнаўленьня дыстрыбутыву

en: gzip failed, perhaps the disk is full.
be: Памылка gzip, магчыма дыск перапоўнены.

en: non free
be: экспартна абмежаванае

en: or dependency
be: ці залежнасьць

en: translators-credits
be: Віталь Хілько <v.khilko@sam-solutions.net>
