xfce4-panel - en to be translation catalogue (459 entries)

en: %0 o'clock
be: %0 гадзіна

en: %1 o'clock
be: %1 гадзіна

en: %s <span color="grey" size="small">(external)</span>
be: %s <span color="grey" size="small">(вонкавы)</span>

en: 24-_hour clock
be: 24-гадзінны фармат

en: <b>Appearance</b>
be: <b>Выгляд</b>

en: <b>Background</b>
be: <b>Фон</b>

en: <b>Compositing is currently disabled</b>
    Enable compositing in the window manager for opacity settings in the panel.
be: <b>Зараз кампазітынг выключаны</b>
    Уключыце кампазітынг у кіраўніку акон, каб наладзіць непразрыстасць панэлі.

en: <b>General</b>
be: <b>Асноўны</b>

en: <b>Icons</b>
be: <b>Значкі</b>

en: <b>Measurements</b>
be: <b>Вымярэнні</b>

en: <b>Opacity</b>
be: <b>Непразрыстасць</b>

en: A_utomatically increase the length
be: Аў_таматычна павялічваць даўжыню

en: About
be: Пра праграму

en: Action
be: Дзеянне

en: Action Buttons
be: Кнопкі дзеянняў

en: Add Appli_cation
be: Дадаць _праграму

en: Add New Item
be: Дадаць новы элемент

en: Add New Items
be: Дадаць новыя элементы

en: Add Workspace
be: Дадаць працоўную прастору

en: Add _New Items...
be: Дадаць новы элемент...

en: Add a new empty item
be: Дадаць новы пусты элемент

en: Add a new hyperlink
be: Дадаць новую гіперспасылку

en: Add a new launcher to the panel based on the information of this desktop file
be: Дадаць новы запускальнік

en: Add a new panel
be: Дадаць новую панэль

en: Add a new plugin to the panel
be: Дадаць новую ўбудову на панэль

en: Add new item to this panel
be: Дадаць новы элемент на гэтую панэль

en: Add one or more existing items to the launcher
be: Дадаць адзін альбо некалькі элементаў у запуск

en: Adds a separator or space between panel items
be: Дадаць падзяляльнік альбо прагал паміж элементамі панэлі

en: Adjust size _automatically
be: _Аўтаматычна падладжваць памер

en: Adjust size au_tomatically
be: Аўтаматычна _падладжваць памер

en: Advanced
be: Дадаткова

en: Afternoon
be: Дзень

en: Almost noon
be: Амаль поўдзень

en: Always
be: Заўсёды

en: Analog
be: Аналагавы

en: Appeara_nce
be: Выг_ляд

en: Appeara_nce:
be: Выг_ляд:

en: Appearance
be: Выгляд

en: Applications
be: Праграмы

en: Applications Menu
be: Меню праграм

en: Are you sure that you want to remove "%s"?
be: Сапраўды хочаце выдаліць "%s"?

en: Are you sure you want to clear the list of known items?
be: Сапраўды хочаце ачысціць спіс вядомых элементаў?

en: Are you sure you want to log out?
be: Сапраўды хочаце выйсці?

en: Are you sure you want to quit the panel?
be: Сапраўды хочаце закрыць панэль?

en: Are you sure you want to remove "%s"?
be: Сапраўды хочаце выдаліць "%s"?

en: Are you sure you want to remove panel %d?
be: Сапраўды хочаце выдаліць панэль %d?

en: Are you sure you want to restart?
be: Сапраўды хочаце перазапусціць камп’ютар?

en: Are you sure you want to shut down?
be: Сапраўды хочаце выключыць камп’ютар?

en: Arrange _items in a single row
be: Размяшчаць _элементы ў адзін радок

en: Arrow
be: Стрэлка

en: Au_tomatically hide the panel:
be: _Аўтаматычна хаваць панэль:

en: Automatic
be: Аўтаматычна

en: Background image
be: Выява фону

en: Because the panel is running in kiosk mode, you are not allowed to make changes to the panel configuration as a regular user
be: Вы не можаце змяняць канфігурацыю панэлі ад імя звычайнага карыстальніка, бо яна запушчаная ў рэжыме кіёска

en: Behavior
be: Паводзіны

en: Behaviour
be: Паводзіны

en: Binary
be: Двайковы

en: Button _title:
be: Подпісы _кнопак:

en: Button layout:
be: Выгляд кнопкі:

en: Buttons
be: Кнопкі

en: C_lear Known Items
be: А_чысціць вядомыя элементы

en: C_olor:
be: Ко_лер:

en: C_reate
be: С_тварыць

en: Clear
be: Ачысціць

en: Clock
be: Гадзіннік

en: Clock Options
be: Налады гадзінніка

en: Close Window
be: Закрыць акно

en: Co_mmand:
be: _Загад:

en: Configure...
be: Наладзіць...

en: Create & _Open
be: Стварыць і _адкрыць

en: Create Folder...
be: Стварыць каталог...

en: Create Launcher on the panel
be: Стварыць запускальнік на панэлі

en: Create New Folder
be: Стварыць новы каталог

en: Create New Text Document
be: Стварыць новы тэкставы дакумент

en: Create Text Document...
be: Стварыць тэкставы дакумент...

en: Create _Launcher
be: Стврыць _запускальнік

en: Create new launcher from %d desktop file | Create new launcher from %d desktop files
be[0]: Стварыць новы запускальнік на панэлі з %d файла працоўнага стала
be[1]: Стварыць новы запускальнік на панэлі з %d файлаў працоўнага стала
be[2]: Стварыць новы запускальнік на панэлі з %d файлаў працоўнага стала
be[3]: Стварыць новы запускальнік на панэлі з %d файлаў працоўнага стала

en: Custo_m title:
be: _Адвольны загаловак:

en: Custom
be: Адвольны

en: Custom Format
be: Адвольны фармат

en: Customize the panel
be: Наладка панэлі

en: D_elete Item
be: Вы_даліць элемент

en: D_isplay
be: _Дысплей

en: D_raw window frame when hovering a button
be: _Адмалёўваць рамку акна пад курсорам

en: Dark mode
be: Цёмны рэжым

en: Date
be: Дата

en: Default
be: Прадвызначана

en: Delete the currently selected item
be: Выдаліць абраны элемент

en: Deskbar
be: Бакавая панэль

en: Desktop
be: Працоўны стол

en: Digital
be: Лічбавы

en: Directory Menu
be: Каталог

en: Disable t_ooltips
be: Адключыць выплыўныя падказкі

en: Display _seconds
be: Паказваць _секунды

en: Do not wait for a window manager on startup
be: Не чакаць кіраўніка акон падчас запуску

en: Do you want to hibernate and suspend the system?
be: Сапраўды хочаце ўсыпіць і прыпыніць сістэму?

en: Do you want to start the panel? If you do, make sure you save the session on logout, so the panel is automatically started the next time you login.
be: Хочаце запусціць панэль? Калі вы захаваеце сеанс пры выхадзе, панэль аўтаматычна запусціцца падчас уваходу ў сістэму.

en: Do you want to suspend to RAM?
be: Прыпыніць, захаваўшы даныя ў RAM?

en: Do you want to suspend to disk?
be: Прыпыніць, захаваўшы даныя на дыск?

en: Dots
be: Кропкі

en: Down
be: Ніжэй

en: Early morning
be: Світанак

en: East
be: Усходні

en: Ed_it Menu
be: Рэда_гаваць меню

en: Edit the currently selected item
be: Рэдагаваць абраны элемент

en: Enable _urgency notification
be: Уключыць _паведамленні пра тэрміновасць

en: Enter a list of patterns that will be used to determine which files are visible in a directory. If you specify more than one pattern here, the list items must be separated with semicolons (e.g. *.txt;*.doc).
be: Увядзіце спіс шаблонаў, якім мусяць адпавядаць файлы, што паказваюцца ў каталозе. Калі патрэбна ўвесці больш за адзін шаблон, іх неабходна падзяляць кропкай з коскай (напрыклад *.txt;*.doc).

en: Enter search phrase here
be: Увядзіце фразу для пошуку

en: Enter the new name:
be: Увядзіце новую назву:

en: Error
be: Памылка

en: Evening
be: Вечар

en: Execute
be: Запусціць

en: Experienced
be: Дасведчаны

en: Expert
be: Эксперт

en: F_uzziness:
be: Узровень недакладнасці:

en: Failed to acquire manager selection for screen %d
be: Не атрымалася запусціць кіраўніка вылучэння для экрана %d

en: Failed to add a plugin to the panel
be: Не атрымалася дадаць убудову на панэль

en: Failed to create folder: %s
be: Не атрымалася стварыць каталог: %s

en: Failed to execute clock command
be: Не атрымалася запусціць гадзіннік

en: Failed to execute command "%s"
be: Не атрымалася запусціць загад "%s"

en: Failed to execute command "%s".
be: Не атрымалася запусціць загад "%s".

en: Failed to execute the preferred application for category "%s"
be: Не атрымалася запусціць пераважную праграму для "%s"

en: Failed to launch application "%s"
be: Не атрымалася запусціць праграму "%s"

en: Failed to launch default application for "%s"
be: Не атрымалася запусціць прадвызначаную праграму для "%s"

en: Failed to launch the migration application
be: Не атрымалася запусціць праграму пераносу

en: Failed to load the default configuration
be: Не атрымалася загрузіць прадвызначаную канфігурацыю

en: Failed to migrate the existing configuration
be: Не атрымалася перанесці існую канфігурацыю

en: Failed to open desktop item editor
be: Не атрымалася адкрыць рэдактар элементаў працоўнага стала

en: Failed to query content type for "%s"
be: Немагчыма атрымаць тып змесціва для "%s"

en: Failed to quit the panel
be: Не атрымалася закрыць панэль

en: Failed to restart the panel
be: Не атрымалася перазапусціць панэль

en: Failed to run action "%s"
be: Не атрымалася запусціць дзеянне "%s"

en: Failed to save the panel configuration
be: Не атрымалася захаваць налады панэлі

en: Failed to send D-Bus message
be: Не атрымалася адправіць паведамленне праз D-Bus

en: Failed to show the add new items dialog
be: Не атрымалася паказаць акно дадання новага элемента

en: Failed to show the preferences dialog
be: Не атрымалася паказаць акно налад

en: Features
be: Новыя магчымасці

en: Filtering
be: Фільтраванне

en: Fixed icon _size (pixels):
be: Фіксаваны памер _значкоў у пікселях

en: Fl_ash time separators
be: Міль_гаючыя падзяляльнікі

en: Full Name
be: Поўная назва

en: Fuzzy
be: Недакладна

en: General
be: Асноўныя

en: Group title and timestamp
be: Згрупаваць назву і адзнаку часу

en: Group title and window title
be: Згрупаваць назву і загаловак акна

en: Handle
be: Рэгулятар

en: Hibernate
be: Усыпіць

en: Hibernating and Suspending computer in %d seconds.
be: Камп’ютар перойдзе ў сон і прыпыніцца праз %d секунд.

en: Hibernating computer in %d seconds.
be: Камп’ютар перойдзе ў сон праз %d секунд.

en: Hidden
be: Схаваны

en: Hide all windows and show the desktop
be: Схаваць усе вокны і паказаць працоўны стол

en: Horizontal
be: Гарызантальная

en: Hybrid Sleep
be: Гібрыдны рэжым сну

en: Icon
be: Значок

en: Icons
be: Значкі

en: If enabled, ensure that the items are laid out in a single row
be: Калі ўключана, элементы будуць размяшчацца ў адзін радок

en: If you delete an item, it will be permanently removed
be: Калі вы выдаліце гэты элемент з панэлі, то ён страціцца

en: If you remove the item from the panel, it is permanently lost.
be: Калі вы выдаліце гэты элемент з панэлі, то ён назаўсёды страціцца.

en: Inside Button
be: Унутры кнопкі

en: Intelligently
be: Разумна

en: Intermediate
be: Прамежкавы

en: Internal name: %s-%d
be: Унутраная назва: %s-%d

en: Internal name: %s-%d
    PID: %d
be: Унутраная назва: %s-%d
    PID: %d

en: Invalid hint type "%s". Valid types are bool, double, int, string and uint.
be: Хібны тып падказкі "%s". Дапускаюццы тыпы: лагічны, двайковы, цэлы, лагічны, цэлы лік.

en: Invalid plugin event syntax specified. Use PLUGIN-NAME:NAME[:TYPE:VALUE].
be: Хібны сінтаксіс падзеі ўбудовы. Выкарыстоўвайце НАЗВА-ЎБУДОВЫ:НАЗВА[:ТЫП:ЗНАЧЭННЕ].

en: Ite_ms
be: Эле_менты

en: Item
be: Элемент

en: Item buttons will take a square when it's possible
be: Калі гэта магчыма, кнопкі элементаў складаюцца ў квадрат

en: Known Items
be: Вядомыя элементы

en: Late evening
be: Позні вечар

en: Launcher
be: Запускальнік

en: Left click will always display the menu for item
be: Пстрычка левай кнопкай мышы заўсёды выводзіць меню элемента

en: Little Mouse
be: Маленькая мыш

en: Load symbolic icons if available
be: Загружаць сімвалічныя значкі, калі яны даступныя

en: Loc_k Screen
be: Забла_каваць экран

en: Lock Screen
be: Заблакаваць экран

en: Log Out
be: Выйсці

en: Log Out...
be: Скончыць сеанс…

en: Log _Out
be: Скончыць _сеанс

en: Log _Out...
be: _Выйсці...

en: Log out, lock or other system actions
be: Завяршэнне сеанса, блакаванне экрана і іншыя сістэмныя дзеянні

en: Logging out in %d seconds.
be: Сеанс завершыцца праз %d секунд.

en: M_ode:
be: Рэ_жым:

en: Ma_ximize All
be: Раз_гарнуць усе

en: Menu
be: Меню

en: Menu File
be: Файл меню

en: Menu _file:
be: Файл меню:

en: Mi_ddle click action:
be: Дзеянне пры пстрычцы сярэдняй кнопкай мышы:

en: Mi_nimize All
be: З_гарнуць усе

en: Miniature View
be: Мініяцюры

en: Minimize Window
be: Згарнуць акно

en: Minimize all open windows and show the desktop
be: Згарнуць усе вокны і паказаць працоўны стол

en: Modifying the panel is not allowed
be: Забаронена змяняць панэль

en: Monitor %d
be: Манітор %d

en: Morning
be: Раніца

en: Most likely another widget took over the function of a notification area. This area will be unused.
be: Хутчэй за ўсё, іншы элемент выконвае фунцыю прасторы апавяшчэнняў. Гэтая прастора не будзе выкарыстоўвацца.

en: Move currently selected item down by one row
be: Перамясціць абраны элемент на адзін радок ніжэй

en: Move currently selected item up by one row
be: Перамясціць абраны элемент на адзін радок вышэй

en: Move the selected item one row down
be: Перамясціць абраны элемент на адзін радок ніжэй

en: Move the selected item one row up
be: Перамясціць абраны элемент на адзін радок вышэй

en: Name %s lost on the message dbus, exiting.
be: Назва "%s" згубленая ў паведамленні dbus, выхад.

en: Name of a timezone corresponding a file in the zoneinfo database, for example "America/New_York". Leave empty to use the localtime.
be: Назва часавога пояса адпавядае назве файла ў базе даных zoneinfo. Напрыклад "Europe/Minsk". Пакіньце поле пустым для выкарыстання мясцовага часу.

en: Never
be: Ніколі

en: New _Application
be: Новая _праграма

en: New _Link
be: Новая _спасылка

en: Night
be: Ноч

en: No Windows
be: Без акон

en: No default application found for "%s"
be: Прадвызначанай праграмы для "%s" не знойдзена

en: No items
be: Элементы адсутнічаюць

en: No running instance of %s was found
be: Не знойдзена запушчанай %s

en: None (use system style)
be: Няма (выкарыстоўваць сістэмны стыль)

en: None, allow drag-and-drop
be: Няма, выкарыстоўваць перацягванне

en: Noon
be: Поўдзень

en: North
be: Паўночны

en: Nothing
be: Нічога

en: Novice
be: Пачатковец

en: Num_ber of rows:
be: Коль_касць радкоў:

en: Number of _rows:
be: Колькасць _радкоў:

en: OPTION
be: ПАРАМЕТР

en: O_utput:
be: Вы_вад:

en: Open Folder
be: Адкрыць каталог

en: Open in Terminal
be: Адкрыць у тэрмінале

en: Open launcher menu
be: Адкрыць меню запуску

en: Options:
be: Параметры:

en: PANEL-NUMBER
be: НУМАР-ПАНЭЛІ

en: PLUGIN-NAME
be: УБУДОВА-НАЗВА

en: Pane_l
be: Панэль

en: Panel
be: Панэль

en: Panel %d
be: Панэль %d

en: Panel Pr_eferences...
be: Налады панэлі...

en: Panel Preferences
be: Налады панэлі

en: Panel config needs migration...
be: Патрабуецца перанесці канфігурацыю панэлі...

en: Panel configuration has been updated.
be: Канфігурацыя панэлі была абноўленая.

en: Pick a Panel Color
be: Абраць колер панэлі

en: Please choose a panel for the new plugin:
be: Абярыце панэль для новай убудовы:

en: Please report bugs to <%s>.
be: Калі ласка, паведамляйце пра памылкі на <%s>.

en: Plugin "%s" unexpectedly left the panel, do you want to restart it?
be: Убудова "%s" нечакана знікла з панэлі, перазапусціць яе?

en: Popup menu at current mouse position
be: Паказваць выплыўное меню на бягучай пазіцыі курсора

en: Primary
be: Асноўны

en: Print version information and exit
be: Вывесці інфармацыю пра версію і выйсці

en: Profiles:
be: Профілі:

en: Program launcher with optional menu
be: Запускальнік праграм з наладжвальным меню

en: Provides status notifier items (application indicators) and legacy systray items
be: Забяспечвае элементамі апавяшчэння (індыкатары праграм) і старымі элементамі прасторы апавяшчэнняў

en: Quit
be: Выхад

en: Quit the running panel instance
be: Закрыць запушчаную панэль

en: Remove Workspace "%s"
be: Выдаліць працоўную прастору "%s"

en: Remove Workspace %d
be: Выдаліць прастору %d

en: Remove currently selected item
be: Выдаліць абраны элемент

en: Remove the currently selected panel
be: Выдаліць абраную панэль

en: Removing the item from the panel also means its configuration will be lost.
be: Пры выдаленні элемента з панэлі яго налады таксама страцяцца

en: Resets the list of items and their visibility settings
be: Скідваць спіс элементаў і іх налады бачнасці

en: Restart
be: Перазапусціць

en: Restart the running panel instance
be: Перазапуск панэлі

en: Restarting computer in %d seconds.
be: Камп’ютар перазапусціцца праз %d секунд.

en: Restarting...
be: Перазапуск…

en: Restore minimized windows to current _workspace
be: Разгортваць згорнутыя вокны на бягучай працоўнай _прасторы

en: Restore the minimized windows
be: Аднаўленне згорнутых акон

en: Row _size (pixels):
be: Памер _радка ў пікселях:

en: Save the panel configuration
be: Захаваць налады

en: Select A Background Image
be: Абраць фонавую выяву

en: Select A Directory
be: Абраць каталог

en: Select A Menu File
be: Абраць файл меню

en: Select An Icon
be: Абраць значок

en: Select this option if you want maximized windows to cover the area behind the panel. This only works when the panel is attached to a screen edge.
be: Абярыце гэты параметр калі вы хочаце, каб разгорнутыя вокны размяшчаліся пад панэллю. Панэль мусіць быць прымацаванай да края экрана.

en: Select this option to automatically increase the length of the panel if the plugins request more space.
be: Абярыце гэты параметр для аўтаматычнага павелічэння даўжыні панэлі пры недахопу прасторы для размяшчэння ўбудоў.

en: Select this option to disable the tooltips when moving over the panel button or menu items.
be: Абярыце гэты параметр, каб адключыць выплыўныя падказкі для кнопак панэлі і элементаў меню.

en: Select this option to extend the panel over multiple monitors.
be: Абярыце гэты параметр для пашырэння панэлі на некалькі манітораў.

en: Select this option to hide the handles of the panel and lock its position.
be: Абярыце гэты параметр для хавання рэгулятараў і блакавання панэлі.

en: Select this option to move the clicked menu item to the panel.
be: Абярыце гэты параметр для перамяшчэння элемента меню на панэль.

en: Select this option to show the generic application name in the menu, for example "File Manager" instead of "Thunar"
be: Абярыце гэты параметр для адлюстравання ў меню агульных назваў праграм, напрыклад "Кіраўнік файлаў" замест "Thunar"

en: Separator
be: Падзяляльнік

en: Session Menu
be: Меню сеанса

en: Sho_w AM/PM
be: Паказ_ваць AM/PM

en: Show 'New Text _Document'
be: Паказваць "Новы тэкставы _дакумент"

en: Show 'Open in _Terminal'
be: Паказваць "Адкрыць у _тэрмінале"

en: Show '_New Folder'
be: Паказваць "_Новы каталог"

en: Show '_Open _Folder'
be: Паказваць "_Адкрыць _каталог"

en: Show Desktop
be: Паказваць працоўны стол

en: Show _flat buttons
be: Паказваць _плоскія кнопкі

en: Show _handle
be: Паказваць _рэгулятар

en: Show _hidden files
be: Паказваць _схаваныя файлы

en: Show _inactive dots
be: Паказваць _неактыўныя кропкі

en: Show _label instead of icon
be: Паказваць _адмеціну замест значка

en: Show a confirmation dialog with a 30 second timeout for some of the actions.
be: Паказваць дыялог пацвярджэння цягам 30 секунд.

en: Show a directory tree in a menu
be: Паказвае ў меню дрэва каталогаў

en: Show a menu containing categories of installed applications
be: Меню з усталяванымі праграмамі, упарадкаванымі па катэгорыях

en: Show about information of the currently selected item
be: Паказаць інфармацыю пра абраны элемент

en: Show application d_escription in tooltip
be: Паказваць апісанне _праграм у выплыўных падказках

en: Show button _labels
be: Паказваць адмеціны _кнопак

en: Show generic application n_ames
be: Паказваць агульныя назвы _праграм

en: Show gri_d
be: Паказваць сет_ку

en: Show help options
be: Паказваць даведку

en: Show ic_ons in menu
be: Паказваць _значкі ў меню

en: Show last _used item in panel
be: Паказваць на панэлі _апошні выкарыстаны элемент

en: Show only _minimized windows
be: Паказваць толькі _згорнутыя вокны

en: Show the 'Add New Items' dialog
be: Паказваць дыялог "Дадаць новы элемент"

en: Show the 'Panel Preferences' dialog
be: Паказваць дыялог  "Налады панэлі"

en: Show windows from _all workspaces
be: Паказваць вокны з _усіх працоўных прастораў

en: Show windows from all mo_nitors
be: Паказваць вокны з усіх мані_тораў

en: Show workspace _names
be: Паказваць назвы працоўных _прастораў

en: Show workspace a_ctions
be: Паказваць дзеянні працоўных _прастораў

en: Show workspace number
be: Паказваць колькасць працоўных прастораў

en: Shut Down
be: Выключыць

en: Shut _Down
be: Вык_лючыць

en: Solid color
be: Суцэльны колер

en: Sorting _order:
be: Парадак _сартавання:

en: South
be: Паўднёвы

en: Span mo_nitors
be: Аб'яднаць эк_раны

en: Status Notifiers
be: Апавяшчэнні пра статус

en: Status Tray Items
be: Элементы панэлі апавяшчэнняў

en: Status Tray Plugin
be: Убудова прасторы апавяшчэнняў

en: Sus_pend
be: Пры_пыніць

en: Suspend
be: Прыпыніць

en: Suspending computer in %d seconds.
be: Камп’ютар прыпыніцца праз %d секунд.

en: Switch User
be: Пераключыць карыстальніка

en: Switch between open windows using a menu
be: Пераключацца паміж адкрытымі вокнамі праз меню

en: Switch between open windows using buttons
be: Пераключацца паміж адкрытымі вокнамі праз кнопкі

en: Switch between panel presets
be: Пераключыцца паміж вызначанымі панэлямі

en: Switch between virtual desktops
be: Пераключыцца паміж віртуальнымі працоўнымі сталамі

en: Switch workspaces using the mouse wheel
be: Пераключацца паміж працоўнымі прасторамі пры дапамозе кола мышы

en: Systray Icons
be: Значкі прасторы апавяшчэнняў

en: The Xfce development team. All rights reserved.
be: Каманда распрацоўкі Xfce. Усе правы абароненыя.

en: The format describes the date and time parts to insert into the panel. For example, %Y will be substituted with the year, %m with the month and %d with the day. Similarly, <b></b> tags will make the text bold. See the "Help" page for additional information.
be: Фармат апісвае дату і час, што ўстаўляюцца ў назву. Напрыклад, %Y заменіцца годам, %m месяцам і %d днём. Глядзіце даведку для дадатковай інфармацыі.

en: The notification area lost selection
be: Прастора апавяшчэнняў згубіла вобласць вылучэння

en: The panel and plugin configurations will be permanently removed
be: Панэль і ўсе яе элементы будуць назаўжды выдаленыя

en: The panel of the Xfce Desktop Environment
be: Панэль працоўнага асяроддзя Xfce

en: The plugin restarted more than once in the last %d seconds. If you press Execute the panel will try to restart the plugin otherwise it will be permanently removed from the panel.
be: Убудова перазапускалася некалькі разоў цягам %d секунд. Калі вы націснеце "Запусціць", панэль паспрабуе запусціць яе зноў, інакш яна выдаліцца з панэлі.

en: There is already a running instance
be: На гэтым экране ўжо ёсць гэтая панэль

en: This will create a new launcher plugin on the panel and inserts the dropped files as menu items.
be: Гэтае дзеянне створыць новую ўбудову запуску на панэлі і дадасць перацягнутыя файлы як элементы меню.

en: Time Settings
be: Налады часу

en: Time and Date _Settings...
be: Налады даты і _часу...

en: Time_zone:
be: Часавы _пояс:

en: Timestamp
be: Адзнака часу

en: Title:
be: Загаловак:

en: Transparency when the pointer is not hovering over the panel, with 0 being fully transparent and 100 fully opaque.
be: Празрыстасць, калі паказальнік мышы знаходзіцца не на панэлі (0 - цалкам празрыста, 100 - непразрыста).

en: Transparent
be: Празрысты

en: Turning off computer in %d seconds.
be: Камп’ютар выключыцца праз %d секунд.

en: Type "%s --help" for usage.
be: Увядзіце "%s --help", каб праглядзець даведку.

en: Un_minimize All
be: Раз_гарнуць усе

en: Unable to open the e-mail address
be: Не атрымалася адкрыць адрас электроннай пошты

en: Unable to open the workspace settings
be: Не атрымалася адкрыць налады працоўных прастораў

en: Unable to start new instance of '%s'
be: Немагчыма запусціць новы асобнік "%s"

en: Unable to start the notification area
be: Не атрымалася запусціць прастору апавяшчэнняў

en: Unnamed Item
be: Элемент без назвы

en: Unnamed item
be: Элемент без назвы

en: Up
be: Вышэй

en: Urgent Windows
be: Тэрміновыя вокны

en: Usage:
be: Выкарыстанне:

en: Use c_ustom menu file:
be: Выкарыстоўваць ад_вольны файл меню:

en: Use the _default menu
be: Выкарыстоўваць _прадвызначанае меню

en: User ID
be: Ідэнтыфікатар карыстальніка

en: Username
be: Імя карыстальніка

en: Vertical
be: Вертыкальная

en: Visible
be: Бачны

en: Week %V
be: Тыдзень %V

en: West
be: Заходні

en: What time is it?
be: Каторая гадзіна?

en: When enabled, all new items will be marked as "Hidden"
be: Калі ўключана, усе новыя элементы будуць пазначацца як "Схаваны"

en: Window Buttons
be: Кнопкі акон

en: Window Menu
be: Меню акна

en: Window title
be: Загаловак акна

en: Workspace %d
be: Працоўная прастора %d

en: Workspace Switcher
be: Пераключальнік працоўных прастораў

en: Workspace _Settings...
be: _Налады працоўных прастораў...

en: You have started X without session manager. Clicking Quit will close the X server.
be: Вы запусцілі x-сервер без кіраўніка сеансаў. Пстрыкніце на Quit, і X-server закрыецца.

en: [ARGUMENTS...]
be: [АРГУМЕНТЫ...]

en: _About
be: _Пра праграму

en: _Actions
be: _Дзеянні

en: _Add
be: _Дадаць

en: _Arrow button position:
be: _Становішча кнопкі са стрэлкай:

en: _Backup and restore
be: _Стварэнне рэзервовай копіі і аднаўленне

en: _Base Directory:
be: _Базавы каталог:

en: _Cancel
be: _Скасаваць

en: _Close
be: _Закрыць

en: _Close All
be: _Закрыць усе

en: _Edit Item
be: _Рэдагаваць элемент

en: _Enter:
be: _Увод:

en: _Execute
be: _Запуск

en: _Expand
be: Па_шыральнік

en: _File Pattern:
be: _Файлавы шаблон:

en: _File:
be: _Файл:

en: _Fixed icon size (pixels):
be: Фіксаваны _памер значкоў у пікселях:

en: _Help
be: _Даведка

en: _Hibernate
be: _Усыпіць

en: _Hide items by default
be: _Прадвызначана хаваць элементы

en: _Hybrid Sleep
be: _Гібрыдны рэжым сну

en: _Icon:
be: _Значок:

en: _Layout:
be: _Выгляд:

en: _Leave:
be: _Стандартна:

en: _Level:
be: _Узровень:

en: _Lock Panel
be: _Заблакаваць панэль

en: _Lock panel
be: _Заблакаваць панэль

en: _Log Out
be: _Выйсці

en: _Menu is primary action
be: _Вывад меню ёсць асноўным дзеяннем

en: _Move
be: Пера_мясціць

en: _New Game
be: _Новая гульня

en: _OK
be: _Добра

en: _Properties
be: _Уласцівасці

en: _Remove
be: _Выдаліць

en: _Request symbolic icons
be: _Запытваць сімвалічныя значкі

en: _Restart
be: Пераза_пусціць

en: _Search:
be: _Пошук:

en: _Show button title
be: Паказваць подпісы _кнопак

en: _Show confirmation dialog
be: _Паказваць дыялог пацвярджэння

en: _Square items
be: _Квадратныя элементы

en: _Style:
be: _Стыль:

en: _Switch User
be: _Пераключыць карыстальніка

en: _Switch windows using the mouse wheel
be: _Пераключацца паміж вокнамі пры дапамозе кола мышы

en: _Tooltip format:
be: _Фармат выплыўной падказкі:

en: _Unmaximize All
be: _Згарнуць усе

[ctx: am]
en: eight
be: восьмая

[ctx: am]
en: eleven
be: адзінаццатая

[ctx: am]
en: five
be: пятая

[ctx: am]
en: four
be: чацвёртая

[ctx: am]
en: nine
be: дзявятая

[ctx: am]
en: one
be: першая

[ctx: am]
en: seven
be: сёмая

[ctx: am]
en: six
be: шостая

[ctx: am]
en: ten
be: дзясятая

[ctx: am]
en: three
be: трэцяя

[ctx: am]
en: twelve
be: дванаццатая

[ctx: am]
en: two
be: другая

en: five past %0
be: %0 пяць хвілін

en: five to %1
be: без пяці %1

en: half past %0
be: %0 трыццаць хвілін

[ctx: one]
en: %0 o'clock
be: %0 гадзіна

[ctx: one]
en: %1 o'clock
be: %1 гадзіна

[ctx: one]
en: five past %0
be: %0 пяць хвілін

[ctx: one]
en: five to %1
be: без пяці %1

[ctx: one]
en: half past %0
be: %0 трыццаць хвілін

[ctx: one]
en: quarter past %0
be: %0 з чвэрцю

[ctx: one]
en: quarter to %1
be: без чвэрці %1

[ctx: one]
en: ten past %0
be: %0 дзесяць хвілін

[ctx: one]
en: ten to %1
be: без дзесяці %1

[ctx: one]
en: twenty five past %0
be: %0 дваццаць пяць хвілін

[ctx: one]
en: twenty five to %1
be: без чвэрці %1

[ctx: one]
en: twenty past %0
be: %0 дваццаць хвілін

[ctx: one]
en: twenty to %1
be: без дваццаці %1

en: panels;settings;preferences;taskbar;autohide;application menu;start;buttons;launcher;notification area;status;icons;plugins;
be: панэлі;налады;панэль задач;аўтахаванне; меню праграм;запуск;кнопкі;запускальнік;прастора апавяшчэнняў;статус;значкі;убудовы;

[ctx: pm]
en: eight
be: восьмая

[ctx: pm]
en: eleven
be: адзінаццатая

[ctx: pm]
en: five
be: пятая

[ctx: pm]
en: four
be: чацвёртая

[ctx: pm]
en: nine
be: дзявятая

[ctx: pm]
en: one
be: першая

[ctx: pm]
en: seven
be: сёмая

[ctx: pm]
en: six
be: шостая

[ctx: pm]
en: ten
be: дзясятая

[ctx: pm]
en: three
be: трэцяя

[ctx: pm]
en: twelve
be: дванаццатая

[ctx: pm]
en: two
be: другая

en: quarter past %0
be: %0 з чвэрцю

en: quarter to %1
be: без чвэрці %1

en: ten past %0
be: %0 дзесяць хвілін

en: ten to %1
be: без дзесяці %1

en: twenty five past %0
be: %0 дваццаць пяць хвілін

en: twenty five to %1
be: без чвэрці %1

en: twenty past %0
be: %0 дваццаць хвілін

en: twenty to %1
be: без дваццаці %1
